Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: "Nienawiść" do kibiców z Torunia

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    17-04-2006
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    "Nienawiść" do kibiców z Torunia

    Czy może mi ktoś wytłumaczyć czemu kibice z grodu Kopernika są tak nie lubiani w całej żużlowej Polsce. Nie chodzi mi tzw. "hools" tylko o zwykłych kibiców. Co my wam takiego zrobiliśmy. Jestem jeszcze wstanie zrozumieć kibiców z Bydgoszczy bo to lokalny rywal derby i takie tam inne. Ale reszta Polski. Moze mi się tylko wydaje że tak jest ale chyba nie bo coraz częściej widze komentarze typu:"pozdrowienia dla kibiców żużla z całej polski z wyjątkiem Torunia". Wyjaśnijcie mi to jeśli potraficie.


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,470
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hmmm

    Byłem w Toruniu wczoraj na emczu pomiędzy Apatorem i Spartą.

    Gdy prowadziliśmy to kibice z Torunia podchodzili do klatki pokazywali nam sierodkowy palec, śpiewali j....ć Wrocław, mówili, że mamy wpier... coś jeszcze mówili, ale nie pamiętam...

    To jeden z argumentów. Na innym stadionie z tym się nie spotkałem.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-10-2002
    Postów
    1,336
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Hmmm

    Byłem w Toruniu wczoraj na emczu pomiędzy Apatorem i Spartą.

    Gdy prowadziliśmy to kibice z Torunia podchodzili do klatki pokazywali nam sierodkowy palec, śpiewali j....ć Wrocław, mówili, że mamy wpier... coś jeszcze mówili, ale nie pamiętam...

    To jeden z argumentów. Na innym stadionie z tym się nie spotkałem.
    A ja bylem 2 razy we Wroclawiu i rzucali we mnie kamieniami przy biernej postawie ochrony...

    chyba nie ma sensu wymieniac co komu gdzie i kiedy... idiotow w naszym kraju nie brakuje

    a co do problemu malej popularnosci Torunia wsrod innych miast to prawda...niestety

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    A ja slyszalem, ze nie lubiani w calej Polsce sa nie
    torunianie, a tarnowianie.

    Nie slyszalem o nienawisci do torunian np. w Rzeszowie.
    Regards from Sydney
    Dexter

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Coś w tym jest. Bydgoszcz, Gdańsk, Wrocław, Częstochowa, Leszno, Zielona Góra to miasta, które zdecydowanie nie przepadają za Toruniem. Nie wiem jak jest w pozostałych. Skąd się to wzieło? Może po prostu Toruń dla wielu to niewygodny rywal. A może jednak kibice z tego miasta dają do zrozumienia rywalom, że tak ma być? Jest z kimś Toruń sprzymierzony, bo nawet nie wiem?

    A w Zielonej Górze takie miasta jak Wrocław, Gdańsk i teraz Poznań może zasiąść na trybunach razem z Zielonogórzanami w swoich barwach klubowych. I tak szkoda, że tak mało jest tu zespołów lubianych. Atmosfera takich spotkań jest świetna, choć derby też coś w sobie mają...

    Pozdrawiam.

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Taką "popularność" zawdzięczacie swojemu byłemu prezesowi, Marka Karwana przez swoje decyzje. Poza tym kibicom i działaczom nie podobało się, że szef GKSŻ jest związany z klubem występującym w lidze. Pachnie tu korupcją na kilometr.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2006
    Postów
    461
    Kliknij i podziękuj
    184
    Podziękowania: 89 w 61 postach
    Apator Torun ma tzw."zgode" z Ruchem Chorzow i jeszcze tam jakimis innymi 3 badz 4 ligowmi klubikami pilkarskimi.Rok 2004-jakis lepek od nas kradnie dosyc duzo barwowke kibicom z Torunia,rok 2005 jest na odwrot...
    Uwielbiam tak pie...o tym,ze tylko w jednym,o sory w dwoch miastach Polski na zuzlu jest hamstwo.Te miasta to Leszno i Torun oczywiscie.Wiekszosc osob nie bedac na meczu w Lesznie opowiada o tym jak to w Lesznie byli obrzucani kamieniami.Wspaniale opowiesci o grupkach "huliganow z Leszna"czekajacych pod stadionem.O tym jak to caly stadion potrafi zbluzgac jeden klub czy danego zawodnika.
    Jestem zaskoczony tym,ze Apatora tez nikt nie lubi.Zawsze slyszalem o tym,ze to Leszno jest wyklete przes reszte swiatka zuzlowego:P Nie wiem tez co da ten temat,pewnie nic.Moze wywolac tylko nie potrzebna klotnie.Powiem wam tylko,ze wiekszosc kibicow (przynajmniej ja)ma to gdzies,czy ktos nas lubi czy nie.
    W tym miejscu mimo wszystko podro dla Torunian;)
    P.S.Tomik a ja ci polecam zajrzec na strone http://www.fanatycy-sparty.prv.pl/
    Moze wtedy przejrzysz na oczy,ze hamstwo jest nie tylko w Toruniu:)

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sen.

    A mnie się śni, że ze stadionów żużlowych zniknęły klatki. Zasadą jest, że klub kibiców gospodarza opiekuje się gośćmi, broniąc ew. przed idiotami. Bo to byłoby skuteczniejsze niż ochrona lub policja. Oni mogą tylko wywalić cały sektor za bramę. Tym, co chodzą oglądać zawody sportowe, kolor szalika sąsiada na pewno nie będzie przeszkadzał. Zawody w Zielonej Górze z Gdańskiem i Wrocławiem to wzór. Tak powinno być zawsze.
    Zresztą każdy rozumiejący buiznesowe otoczenie tego sportu rozumie, że im więcej goście wydają kasy u gospodarza tym lepiej. Dlaczego im przeszkadzać w zakupie piwa, coli, kiełbaski, w oglądaniu zawodów z pełnym poczuciem bezpieczeństwa? A dla ultrasów powinno się zorganizować jakąś klatkę na neutralnym gruncie, umieścić razem i niech się dogadają lub wybiją. Z życia takich idiotów i tak pożytek społeczny żaden ....

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Zresztą każdy rozumiejący buiznesowe otoczenie tego sportu rozumie, że im więcej goście wydają kasy u gospodarza tym lepiej. Dlaczego im przeszkadzać w zakupie piwa, coli, kiełbaski, w oglądaniu zawodów z pełnym poczuciem bezpieczeństwa?
    Niestety ws21 - rozumujesz na poziomie abstrakcji wrecz niedostepnym dla tych polmozgow, ktorzy przychodza podymic a nie na mecz. Przeciez ci kretyni generalnie o wyniku meczu dowiaduja sie w wiekszosci na nastepny dzien z mediow, bo w czasie meczu ich on nie interesuje. Oni sa na stadionie w innym celu - zrozumialym z kolei tylko na "ich" poziomie myslenia.

    Co do kibicow Torunia - poprzednio mecz z tarnowem zostal powszechnie ogloszony - rowniez tu na forum i przez kibicow obu druzyn - meczem przyjazni. Zaklocil go niestety incydent Gollob-Bajerski, ale nie zmienia to faktu ze nie bylo zadnych burd, wyzywania sie, a byly wspolnie wypite piwa i generalnie sielska atmosfera.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Ja tam do torunian nic nie mam. Jeśli już to tylko do ojca dyrektora:D

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kurde miles,uprzedziłeś mnie:D
    chciałem napisac że wszystkiemu jest winien Ojciec R. i jego radyjko:P:P
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,797
    Kliknij i podziękuj
    908
    Podziękowania: 1,349 w 712 postach
    Ja tam uwazam, ze watek jest bez sensu. Jezdze na wszystkie wyjazdy Apatora od lat, a takze czesto bywam na meczach ligowych innych druzyn i jakos nie widze, zeby torunianie
    byli traktowania jakos szczegolnie zle przez dzialaczy i kibicow innych druzyn. Zatargi od czasu do czasu sa, ale tak jest przeciez wszedzie od czasu do czasu. A to, ze w kazdym klubie lub wsrod kibicow kazdej druzyny znajda sie
    osoby, ktore patrza szowinistycznie to juz trudno...

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,735
    Kliknij i podziękuj
    2,101
    Podziękowania: 1,003 w 493 postach
    Co ja mam do Torunia?
    Kiedys zostalem zwyzywany przez jakis kolesi z trybuny glownej. :) Tak poprostu za to, ze bylem z Czestochowy :)

    Siedzialem juz na kazdym stadionie miedzy miejscowymi kibicami, zawsze sie obnosilem ze jestem medalik i nigdzie mnie nie spotkaly takie nieprzyyjemnosci jak w "miescie aniolow". ZAWSZE moglem sobie pogadac z jakims miejscowym kibicem, bez wyzywania sie. W Trouniu bylo to niemozliwe.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,164
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    Przyznać trzeba, że coś w tym jest. Może nie jest to nienawiść, ale duża niechęć. W moim przypadku dzieje się tak z powodu buractwa toruńskich chuliganów. Nie ma co tutaj opisywać ich "spektakularnych" akcji. Szkoda, że ta banda cieci wystawia reszcie takie świadecywo, ale to już nie mój problem. Swoją drogą to nie rozumiem dlaczego niektórz oczekują cudów w stylu likwidacji klatek itp. Zejdźcie na ziemię.

    Pozdrawiam.

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar almitagro
    Dołączył
    30-03-2005
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 4 razy w 1 poście
    Co ja mam do Torunia?
    Kiedys zostalem zwyzywany przez jakis kolesi z trybuny glownej. :) Tak poprostu za to, ze bylem z Czestochowy :)

    Siedzialem juz na kazdym stadionie miedzy miejscowymi kibicami, zawsze sie obnosilem ze jestem medalik i nigdzie mnie nie spotkaly takie nieprzyyjemnosci jak w "miescie aniolow". ZAWSZE moglem sobie pogadac z jakims miejscowym kibicem, bez wyzywania sie. W Trouniu bylo to niemozliwe.
    Słuchaj, to nie siadaj wśród ludzi swego pokroju, tylko z nami ;)
    Wtedy na pewno porozmawiamy i napijemy się piwka! Prawda jednak
    taka, że temat jest bez sensu, więc może jakiś mod wpadnie na
    pomysł zamknięcia go?
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •