Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: J.Ząbik-kontrowersyjnie

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2001
    Postów
    448
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    J.Ząbik-kontrowersyjnie

    Pisze to ponieważ jestem już od dawna(od momentu objęcia przez J.Z stanowiska trenera)rozżalony tym co wyprawia ten pan.Ale zaczne kiedy to moja niechęć do w/w pana się zaczeła.

    jest rok 1993.Niebardzo czaiłem wtedy żużla ,ale widziałem reakcje ojca.J.Ząbik "uciekł" do Wrocka wraz z bardzo utalentowanym juniorem:P.Baronem.Oczywiście stał się on PE nr.1 w Toruniu.I od tamtego czasu mam do tego gościa żal.

    Przyszedł rok 1996(a właściwie początek przygotowań do 97 r.).Ze stanowiska usunięty zostaje J.Kniaź.No i myślałem że sprowadzą W.Żabiałowicza na jego miejsce a tu....Janek się pojawił.Nie miał już gdzie iść to przyszedł na stare śmieci z łaską.Oczywiście ówcześniejsi działacze(jeżeli ich tak można nazwać)dali mu szanse(ja bym nigdy nie dał po tym co z Baronem zrobił).No ale dobra.Trzeba było uszanować decyzje "działaczy".

    Przez następne 4 lata męczyłem się oglądając tego gościa.Łudziłem się że skoro był dobrym zawodnikiem to może wychowa jakiegoś przyzwoitego juniora.Oczywiście się zawiodłem poraz kolejny.

    Rok 2001.Mecz Apator Toruń- Włókniarz.Apator od początku wygrywa deklasując rywali.Nie byłem na tym meczu,ale w radiu słuchałem.I czekam aż "trener" puści Kłosa za Tonego,albo któregoś z seniorów.Czekam,czekam,czekam....no i się nie doczekałem.Co za skończzony idiota tak postępuje?Dlaczego wtedy go nie puszczał,tylko dawał zarobić Tonemu?dlaczego?dlaczego?dlaczego?.Przecież wiedział że siłą rzeczy kłos musi kiedyś zacząć jeździć bo za rok Chrzanowski już bedzie seniorem.....no ale przecierz efektowna wygrana jest ważniejsza.

    przed sezonem 2002....Trwa podpisywanie kontraktów.Czekam aż kupią jakiegoś juniora(pierwszy raz czekam na taki krok z uwagi na to że Kłos naprawde pomimo b.dobrych startów w ligach juniorskich w extra byłby nie za dobry).Nie chodziło mi o juniora z pierwszej pułki np.Kurmański,Hampel,Kasprzak,czy nawet chromik.Codziło mi aby nasi trenerzy pomyśleli nad zakupem jakiegoś utalentowanego juniora żeby była jeszcze większa rywalizacja.Takiego jakim jest chociażby P.Hlib z Pergo.No i czekam,czekam,czekam....i znowu się nie doczekałem.Oh...przepraszam.Doczekałem się ale Roberta Sawiny który(pomimo że bardzo go lubie i szanuje)jest zupełnie niepotrzebny dla Apatora.


    Rok 2002.Przed meczem Włókniarz -Apator.Licze na to że nasz kochany trener wystawi za Bajerskiego który jeździł 6 zawody w ciągu 8 dni Kowalika.No ale znowu się zawiodłem.....Ten baran wstawił Bajere.Na miejscu Kowalika tak bym go *********ł że odechciałoby mu się być trenerem.

    Napisałem to dlatego że musiałem się podzielić moimi odczuciami co do tego małego pingwina.Niektórzy pewnie stwierdzą że teraz szukam kozła ofiarnego bo Apator przegrywa.No i poczęści mają racje,ale ja i wiele osób tych którzy od dawna się interesują jego błędy(karygodne)widzialiśmy już wcześniej a dopiero teraz wyszły na jaw.Co ten gość zrobił przez te 6 lat?NIC


    APATOR TO MY KIBICE.

    Podobne wątki:

  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trener w żuzlu to nie to samo co trener w piłce noznej tu trener ma mały wpływ na wyniki



    APATOR to nie zawodnicy TO MY KIBICE

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2001
    Postów
    448
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ma małe ale duże błędy robił i robi

    Apator To MY

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No jakby nie było to pod wodzą trenera Ząbika Apator zdobył tytuł DMP, tak więc niezbyt rozumiem aż tak krtytyczną ocenę jego działalności z twojej strony. Fakt jest faktem, że zakontraktowanie Sawiny było kompletnie bezmyślnym ruchem ale to już chyba nie jest tylko wina trenera Ząbika.

    Wystawienie Bajerskiego zamiast Kowalika. Może w tej kwesti wasz Coach kierował się doskonałymi wynikami Bajery w tych sześciu meczach. Kto wie ???

    Wychować juniora to też nie jest taka łatwa sprawa. Taki młodzieżowiec musi mieć talent, a ci wasi coś go chyba nie mają ;). Napewno nie Kłos ... z niego to może będzie drugi Derdziński (obym się mylił).

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-12-2001
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba jednak w zuzlu trener ma wieksze pole manewru niz w pilce noznej. Przeciez odpowiednie wstawianie rezerw zwyklych i taktycznych ma duzy wplyw na losy meczu. Poza tym wazne jest umiejetne dobieranie zawodnikow w pary.

    Co do Zabika to mam jedno pytanie. Jacy zawodnicy wyszli spod jego reki?

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ALe pomyślcie

    Może i kupienie Sawki nie było super posunięciem, ale teraz skład z Danno jest na prawdę dobry, a jednak baty... I właśnie Sawka nie zawodzi jakoś na wyjazdach. Ja boję się pomyśleć co by było gdybyśmy wyjazdy jeździli bez Sawiny, Toruńskie BARBIE (Kowalik, Jaguś i ostatnio także Bajerek), niestety niewiele pokazują choćby w ostatnim meczu w Częstochowie

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    06-03-2002
    Postów
    481
    Kliknij i podziękuj
    248
    Podziękowania: 54 w 16 postach
    To prawda, że Ząbik popełnia sporo błedów, ale nie wydaje mi się, żeby ich było więcej niż u innych. Uważam, że za słabą postawę Apatora w tym sezonie odpowiadają tylko i wyłcznie zawodnicy, a zwłaszcza seniorzy. Co do ostatniego meczu, to ja bym też wystawił Bajerskiego. Wyobraźmy sobie sytuację, że za Bajera Ząbik wystawia Kowalika. Mirek zdobywa np:6 pktów (na więcej bym nie liczył, bo w tym meczu ważny był moment startu), a Apator przegrywa. Wtedy wszyscy by krzyczeli: Dlaczego Ząbik nie wystawił Bajera? Przcież w ostatnim tygodniu jeżdził świetnie, w Lubljanie był drugi!... Nie zazdroszcze Ząbikowi

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    bfm masz racje.skad zabik mial wiedziec ze bajer pojedzie tak przecietnie?Problemem apatora nie jest wybor seniora ktory pojedzie w danym meczu ale brak zawodnika na ktorego mozna zawsze liczyc.Czestochowa ma Sullivana,Bydgoszcz-Golloba,Leszno-Adamsa a w Toruniu ten na kogo licza najbardziej czyli Rickardsson niestety zawodzi w przelomowych momentach meczu.W Toruniu slabsza postawe Rickardssona moze zrekompensowac swietna postawa ktoregos z seniorow lub kilka punkcikow juniora ale na wyjazdach wyglada to duzo gorzej.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2001
    Postów
    448
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Rickardsson

    ten gość to nie gollob.W lidze tak jak gdzieś ktoś kiedyś napisał niedorasta mu do pięt.Patrzy tylko na siebie.Nie jeździ zespołowo,a do tego przegrywa 3 razy z Sullivanem z tego raz na 5:1 a raz nz 4:2.To ma być lider?I co z tego że w meczu z takim wybrzeżem i stalą robi komplety.Niech robi komplety w dużo ważniejszych meczach.To ma być mistrz świata?hahahahaha.Ciekawe co pokaże w GP.Jak będzie w pierwszej 3 to chyba telewizor rozwale.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2001
    Postów
    448
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kingpin

    skąd miał wiedzieć?przecierz to były jego 6 zawody w ciągu 8 dni.Stary tomek to nie maszyna.Mirek zawsze jeździł dobrze w Częstochowie,a mało tego ostatni występ w Szwecji miał udany.Tylko wystarczyło sobie pomyśleć.Bajer w ciągu tych 8 dni przejechał(przeleciał)ok.6000-7000 tys. kilometrów.Chłopie to za dużo.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    WALDI

    Nie ma zadnej gwarancji ze Mirek pojechalby lepiej od Bajera.Czestochowa to bardzo silny zespol.Przekonala sie o tym Pila,Apator i przekonaja sie o tym tez inne zespoly na czele z Bydzia i Lesznem.Twoje argumenty odnosnie przemeczenia do mnie nie trafiaja.Sullivan czy Walasek tez jezdza kilka razy w tygodniu.Od zawodnika ktory chce byc liderem zespolu trzeba wymagac lepszej zdobyczy punktowej.
    Pozdrawiam
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-08-2001
    Postów
    1,344
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    na tym polega sport

    nieprzewidywalny


    a apator i nasi obcokrajowcy? Każdy z klubów praktycznie ma "swojego" obcokrajowca z ktorym jest zwiazany od kilku lat. Tylko apator zamiast wykorzystywac to, ze Ryan Sullivan jezdzil u nas kilkukrotnie i trzymac go na sile zeby stal sie symbolem jak ADAMS, to nasi biora rickyego

    szkoda po prostu szkoda

    a wczoraj byla szansa na zwyciestwo. duza szansa


  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    13-05-2002
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    no ..taaakk..

    kingpin..masz rację w 100%..nic dodać nic ując..waldi też dobrze mówisz ..ale tu chodzi o wynik w arcy waznym meczu..jakim był niewatpliwie mecz w Cz-ie..i obawiam się że kowalik zrobiłby conajwyżej tyle punktów co Bajer.!

    Pozdrawiam waldiego i kingpin

    ---------------------------
    Apator JEST NAJLEPSZY

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    148
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A moje zdanie jest takie... Panu Bajerskiemu dziękujemy, na lawe zapraszamy. Ludzie gosc jezdzi gdzie tylko sie da, rozumiem stara sie ale jest tylko czlowiekiem i jako zawodowiec powinien znac swoje mozliwosci. Pamietacie zapewne jak w drugiej czesci sezonu 2001 tlumaczono... nadmiarem obowiazkow... no coz historia lubi sie powtarzac.

    Co do Janka Ząbika... no coz, brama sie zamyka, on juz nic nie moze zrobic...

  15. Powrót do góry    #15
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Z tym juniorem temat był poruszony również w TŻ. Było napisane tam mądre zdanie, że zwyciężyła ambicja Ząbika, który nadal może się chwalić że wychowuje a nie kupuje.

    Faktycznie tylu przecież było rozwijających się juniorów. Można by chociaż swojego wychowanka Pawlikowskiego ściągnąć do Apatora
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Potwierdzam zarzuty Waldiego.

    I wyciągam rękę na zgodę. Arogancja Ząbika ma swoje granice, w roku przyszłym z tym KSM-em nie będzie czego szukać w lidze ... Pozdrowienia.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 38 w 19 postach
    A ja będę bronił Ząbika, na pewno robi błędy, ale ten ich nie robi co nic nie robi. Zawsze po meczu można powiedzieć że powinien jechać zawodnik "x" zamiast "y" bo tamto lub siamto. Szkoda tylko że co niektórzy są tacy mądrzy po meczu a nie przed meczem. Postawcie się w sytuacji Ząbika przecież on nie jest jasnowidzem. Przecież to nie jest wina Ząbika że w np. 14 biegu Sawina wywozi Bajerskiego i zamiast 5-1 jest 4-2. Irytują mnie wprawdzie jego wypowiedzi w stulu że brama się zamyka i już nic nie może zrobić, że oni są zawodowcami itd. itp. Ciągle w kółko gada to samo ale trudno się z nim nie zgodzić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •