Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 292

Wątek: Temu Panu już dziękujemy!!! Koniec ery Apoloniusza Tajnera

  1. Powrót do góry    #1
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Temu Panu już dziękujemy!!! Koniec ery Apoloniusza Tajnera

    chodzi oczywiscie o Pola Tajnera. Za Pawla Mikeski mielismy przynajmniej czesto zawodnikow w pierwszej 30, a teraz co???

    Pozwiecie ze Polo odkryl Malysza - NIE prawda - zrobil to Jan Szturc, a na salony wprowadzil go Mikeska; nastepnie Czech przedobrzyl z treningiem (a Adasiowi uderzyla sodowka do głowy - rozbijal sie BMW ) i efektem tego byly sklabe wyniki naszych reprezentantow i strata posady przez Mikeske. Pozniej przyszedl Tajner - wiedzial, ze cos trzeba zrobic, a raczej ze musi znalezc sobie dobrych wspolpracownikow, bo sam nic z chlopakami nie dokona ( i ZA TO MA JEDYNY PLUS!!! ) Tak zatrudniono Blecharza i Zoladzia - i to oni sa odpowiedzialni za dzisiejsze sukcesy Malysza! - Adas potrzebowal odbydowy psychiki i dokonal tego Blecharz, a prof. Żoladź "odkryl" cudowna moc tkwiaca w miesniach Adasia...Polo Tajner natomiast przez 3 lata nie potrafil nauczyc Matei wybijania sie we wlasciwym momencie, a o innych jego dokonaniach ze Skupniem czy Kruczkiem to nie wspomne...

    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    29-11-2001
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No moim zdaniem Polo tez powinien odejsc(a raczej powinni go zwolnic bo kto by odszedl za taka kase ze stanowiska). Malysz ma po prostu talent no i nie potrzebny mu trener. A co Tajner zrobil z naszymi pozostalymi (przed)skoczkami kazdy wie. Ciekai mnie to, ze gdyby Tonio nie byl jego synem czy bral by go na kazde zawody. Czemu nie wezmie Bachledy ktory obok Adama Malysza i Tomka Pochwaly jest najlepszym naszym skoczkiem. Tajner tylko jest potrzebny naszym skoczkom by w gniezdzie trenerskim machal choragiewka dajac sygnal do startu, chociaz i do tego nie byl by potrzebny bo kazdy zawodnik widzi kiedy moze wystartowac. Polo bedzie mogl zostac na stanowisku jezeli chociaz jeszcze jeden (przed)skoczek awansuje do czolowej 30.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jeszcze tego (dzisiaj;)) nie pisałem, więc napiszę:

    Tajner to DUPA nie trener

    i nie chce mi się rozpisaywać na ten temat, bo co sądzę o "umiejętnościach trenerskich" grubego Apolla pisałem w czasie i po TCS

  4. Powrót do góry    #4
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Jedno co nalezy oddac Tajnerowi, to to, ze ta przerwa przed ZIO dobrze zrobila Malyszowi i TYLKO jemu:(:(:( Choc przez ta przerwe byc moze nie mamy... ZLOTEGO MEDALU! bo bohater tego tematu mowi, ze Ada byl nawet za silny na progu i przez to kąt wtbicia nie byl idealny...

    Zmiana na stanowisku jest potrzebna - pytanie na kogo???
    Potrzebny jest takze manager lub kierownik ekipy i tu moze miejsce dla Pola???
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    29-11-2001
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Proponuje Mike Kojonkoskiego kturemu konczy sie po tym sezonie kontrakt.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-11-2001
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak jasne wszystkich zwolnić.To droga do nikąd.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Ja mam tylko jedno zastrzeżenie:

    Tajner ryzykował dziś zdrowie trzech reprezentantów Polski niewiadomo po co???? Po jaką cholerę wogóle startowali w tym konkursie????

    To jest skandal, wynika z tego, że trenerzy Kazachstanu, czy Holandii mają więcej oleju w głowie, bo (przed)skoczków na "mamucie" obiekty nie wysyłają.

  8. Powrót do góry    #8
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    greg

    nikt nie mowi by zwolic wszystkich! Chce tylko glowy Tajnera, bo w moim odczuciu ten czlowiek juz nic dobrego dla polskich skokow zrobic nie moze:(
    Mowie natomiast TAK dla doktora Blecharza i porf. Zoladzia ktorzy sa autorami sukcesow Adasia...

    W sztabie szkoleniowym potrzeba natomiast osoby z nowymi pomyslami treningu, ktore pozwola pobudzic ponownie Malysza do nieziemskich skokow, do ktorych predyspozycje niewatpliwie ma. Potrzeba szkoleniowca, ktory poradzi sobie z kryzysem, jaki czeka Adasia w nastepnym sezonie...
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-11-2001
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spoko darkness tak to w porządku.Tylko nie jestem przekonany co do zwolnienia Tajnera.Uważam,że powinien pozostać jeszcze jeden rok na próbe,tzn:albo inni skoczkowie zaczną skakać lepiej albo żegnamy się z panem.Myśle jednak,że Tajner nie zostanie zwolniony a działacze PZN tak postawią sprawę.To byłoby moim zdaniem najbardziej uczćiwe według jego osoby i skoczków.Wydaje mi się,że oni jednak w niego wierzą.

  10. Powrót do góry    #10
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Uważam,że powinien pozostać jeszcze jeden rok na próbe,tzn:albo inni skoczkowie zaczną skakać lepiej albo żegnamy się z panem.
    Ogladales film "O jeden most za daleko"??? W tym przypadku obawiam sie ze bedzie mozna nakrecic film "O jeden rok za dlugo"!:(

    Chetnie dalbym mu szanse, gdybym widzial jakies perspektywy rozwoju obecniej ekipy, ale zauwaz ze Adas od zeszlego sezonu sie nie poprawia, a byc moze obnizyl loty... Napiszecie, ze byl na takim poziomie, ze jest niemozliwoscia go utrzymac. Nie zgadzam sie! Malysz faktycznie byl w ekstra dyspozycji, ale inni tez uwazali ze sa bardzo dobrzy. Zauwazyli jednak ze zbyt duzo traca do Malysza i zaczeli pracowac, a Polo co??? Postanowil nic nie robic z dobrze funkcjonujacycm mechanizmem i popelnil blad, bo wiadmo przeciez, ze olej wlewa sie do samochodu, nawet wtedy gdzy wszystko jest OK...
    Ponadto Polo nieustannie powiadal, ze ONI jako grupa szkoleniaowa sa o krok przed konkurencja i to przewage widzielismy w TCS, Salt Lake czy Harrachowie...

    To tylko uwaga co do Malysza; by pisac o naszych (przed) to nie moze byc taki ladny poranek:):):)
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,677
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem Tajner powinien zostac!!!!!!!!!!!!!!






    ------------------------------------------------------------
    Tajner i Adaś the best

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    coz za swietni kibice
    woooooow
    jeszcze 2 lata temu kazdy z was by tajnera nosil na rekach za to ze pomogl malyszowi wygrywac
    a teraz jak juz malysz nie skacze tak jak wtedy a innym tez nie wychodzi to od razu do zwolnienia

    a to ze nie umienauczyc mateje wybicia z progu...
    moze on po prostu sie nie da nauczyc
    moze ma talent do skokow taki jak ja (chociaz nie wiem moze mam i nikt go nie odkryl)
    moze nauczyc mateje skakac to tak jak nauczyc leppera myslec
    o tym chyba nikt nie pomyslal

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Kolejno:
    -W przygotowaniach Małysza popełniono jeden błąd, jakim była rezygnacja z treningu w tunelu aredynamicznym. Ale zauważ, że nikt nie wini trenera, za to, że akurat Małysz skacze słabiej, niż rok temu. To już taka tradycja w tym sporcie, że dwóch rewelacyjnych sezonów się niestety mieć nie da...

    -Skoro Mateję Tajner nie jest w stanie nuczyć prawidłowego wyjścia z progu, to po co Robert jeżdzi po świecie???? Na wycieczkę????

    -Dlaczego na tak trudną skocznię, wysłano zawodników klasy słabych fińskich przedskoczków???? Dobrze, że skończyło się na jednym tylko upadku.

    -Nudne jest ciągłe mówienie, że mało jest w Polsce zawodników, i Tajner nie ma wyboru... A ilu jest skoczków francuskich, koreańskich, holenderskich???? A ci jakoś ostatnio regularnie naszym przedskoczkom dokładali w każdym konkursie... Przecież NIKT chyba nie wymaga, od Pochwały, młodego Tajnera czy Bachledy, aby wygrywali z Finami, zajmowali miejsca w 10-tkach... Ale czy naprawdę jest szczytem marzeń naszych zawodników 49 miejsce????

    -W ciągu całego sezonu, poza konkursem w Polsce, ŻADEN przedskoczek nie miał nawet pojedyńczego "wyskoku", jakiegoś jednego, udanego konkursu...


  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2002
    Postów
    1,135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem Apoloniusz Tajner i reszta powinni zostać.

    Po pierwsze nie powinno sie popełnić błędu piłkarskiego, tzn. tego znanego z naszych ligowych boisk - co¶ się nie udaje i trener fruuuu z klubu. Nie, powinno się dać mu szansę (a nawet wiele szns). Sam przyznał, ze trening był pod Małysza. Teraz oddieli go od kadry w treingu (tylko, zeby nie wyszedł drugi Goldberger).

    Po drugie, myślę, ze wyszedł z tego duży zbieg okoliczności gdyż mielismy dużo personalnych kryzysów w¶ród skoczków. Za to Pan Polo nie jest dowpowiedzialny.

    Jeszcze chcę dodać jedno. coś ostatnio (w ciągu zaledwie dwóch lat) namnożył sie (może nawet spotęgowało sie) wśród polskich kibiców wiele przemądrzałych znawców. Każdy już jest specjalistą od skoków, a wie baaaaaaardzo mało, a myśli, ze już może się wtrącać w sprawy dotyczące zmiany trenera. Heh, ale uważam, że tacy są najgorsi (no nie licząc takich pseudokibiców,patrz Harrachov). Myślę, ze niektórzy powinni bardziej pomyśleć...

  15. Powrót do góry    #15
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    mihael_

    po pierwsze nigdy nie uwazalem sie za alfe i omege od skokow ( ani pewnie nikt z tu piszacych ), ale w przeciwienstwie do kibicow, ktorzy zainteresowali prze Malysza, ja interesuje sie ta dyscyplina od dosc dawna, jakis 6 lat ( ogladalem wiekszosc konkursow w TV, a gdy byly w Japonii to sledzilem wyniki na zywo jakie kiedys byly na telegazecie ARD ), ponadto pamietam jak kiedys mielismy w TCS Kowala czy Papieza ( Ty ich pamietac chyba nie mozesz :), ktory zadko kwalifikowal sie do konkursow glownych, wiec uwazam ze MOGE sie o skokach wypowiadac i jakies rozeznanie w tym temacie mam...

    po drugie - to nie my zatrudniamy i zwalniamy trenera, a prawem kibicow jest miec swoje zdanie i je wyrazac, zwlaszcza na takim medium internetowym jakim jest forum

    po trzecie - chcialbym ustosunkowac sie do jednej kwestii, ktora poruszyles - Tajner powiedzial ze trening byl pod Malysza - z jednej strony rozumiem to, bo bylo to gwaracja sukcesow Malysza, z drugiej jednak strony TAKIE WLASNIE ZACHOWOWANIE DYSKREDYTUJE TAJNERA W MOICH OCZACH!!! - przeciez on odpowiada za cala kadre i za wyniki calej ekipy powinien ( a nawet musi !!! ) byc rozliczany; poza tym na jaka cholere wozil ich po PS i na Olimpiade, skoro wiedzial, ze ten trening nie doprowadzi ich do najwyzeszj formy?!!! Teraz mowi ze oddzieli Adasia - OK - dobrze, ale to nalezalo zrobic rok temu Drogi Trenerze!!!
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    14-04-2002
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszyscy piszą. że Tajner powinien odejść. A ta bzdura, że Małysz mógłby trenować sam........... Co to ma być? Uważam, że Tajner to dobry trener, bo to on odkrył talent Małysza (jakoś Mikesce się to nie udało). A to, że Skupień i Mateja nie umieją skakać to już nie jest winna trenerów, przecież nie każdy ma talent taki jak Małysz. Według mnie nie potrzebnie się kompromitują i tylko przynoszą Polsce wstyd, dlatego powinno się zainwestować w młodych zawodników. A Mateja mógłby zakończyć już swą sportową karire (chociaż właściewie żadnej kariery nie było!).

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2002
    Postów
    1,135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mi darkness nie chodziło o ciebie. W ogóle dużo takich pseudoekspertów sie utworzyło... Niestety

  18. Powrót do góry    #18
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    wyciagam ten watek

    gdyz uwazam, iz slusznie po potrzednim zimowym sezonie skrweslilem Pola!!!

    - Adas - wg najwiekszych ekspertow skokow - zawodnik, ktory powinien dominowac w tym sporcie m.in. przez lat 5 w coraz slabszej dyspozycji. na talencie dlugo sie nie pociagnie, a Polo NIE POTRAFI pobudzic ponownie Adasia - to raz

    - klopoty z kolanami - to wina blednego przygotowania przed sezonem latem - WINA TRENERA - to dwa

    - i trzy - najwazniejsze - jak mozna piep... ze mateja, Skupien, czy syneczek kochany beda bez problemow w kazdym konkursie w 50, a nawet w 30, ze niby stale robia postepy, a oni nawet kwalifikacji przebrnac nie potrafia, a jak juz wystapia to ZENADA!!! Pozniej tlumaczenie, ze jakos przelozyc nie potrafia wynikow z treeningow na konkurs, a kto niby za to odpowiada do choloery?!! jak nie Polo??!!

    Za Mikeski nie mielismy moze takiej gwiazdy, ale byl zespol, bo i trener stokroc lepszy!!!

    Zobaczycie, ze jak tak dalej pojdzie, to zima Adas w 10 na koniec sezonu nie bedzie, no chyba, ze doktorzy cos wymysla, bo Polo z pewnoscia nie!!!

    Jak juz chyba wyzej pisalem - Polo dla mnie rowna sie Jurek Engel, a jak pokazaly mistrzostwa i sytuacja po nich trza i jemu podzekowac za prace!!!. Podziekowac za wprowadzenie do finalow ( czytaj przywrocenie Malysza na piedestal ), lecz teraz jak u Jura Engela, gore biora kolesie i odcinanie kuponow od slawy, a na to trener pozwolic sobie nie moze!!!

    Wiec reasumujac - wywalic Pola poki czas!!!

    ps. a byl po zimie do wziecia Mika Kojonkoski:(:(
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  19. Powrót do góry    #19
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    gdyz uwazam, iz slusznie po potrzednim zimowym sezonie skrweslilem Pola!!!

    - Adas - wg najwiekszych ekspertow skokow - zawodnik, ktory powinien dominowac w tym sporcie m.in. przez lat 5 w coraz slabszej dyspozycji. na talencie dlugo sie nie pociagnie, a Polo NIE POTRAFI pobudzic ponownie Adasia - to raz

    - klopoty z kolanami - to wina blednego przygotowania przed sezonem latem - WINA TRENERA - to dwa

    - i trzy - najwazniejsze - jak mozna piep... ze mateja, Skupien, czy syneczek kochany beda bez problemow w kazdym konkursie w 50, a nawet w 30, ze niby stale robia postepy, a oni nawet kwalifikacji przebrnac nie potrafia, a jak juz wystapia to ZENADA!!! Pozniej tlumaczenie, ze jakos przelozyc nie potrafia wynikow z treeningow na konkurs, a kto niby za to odpowiada do choloery?!! jak nie Polo??!!

    Za Mikeski nie mielismy moze takiej gwiazdy, ale byl zespol, bo i trener stokroc lepszy!!!

    Zobaczycie, ze jak tak dalej pojdzie, to zima Adas w 10 na koniec sezonu nie bedzie, no chyba, ze doktorzy cos wymysla, bo Polo z pewnoscia nie!!!

    Jak juz chyba wyzej pisalem - Polo dla mnie rowna sie Jurek Engel, a jak pokazaly mistrzostwa i sytuacja po nich trza i jemu podzekowac za prace!!!. Podziekowac za wprowadzenie do finalow ( czytaj przywrocenie Malysza na piedestal ), lecz teraz jak u Jura Engela, gore biora kolesie i odcinanie kuponow od slawy, a na to trener pozwolic sobie nie moze!!!

    Wiec reasumujac - wywalic Pola poki czas!!!

    ps. a byl po zimie do wziecia Mika Kojonkoski:(:(
    Niestety Darkness masz 100% racji. Zwłaszcza denerwuje mnie jego pewność siebie. Hasełka typu: "dogoniliśmy najlepszych" czy "Skupień wymiata na treningach" wkurzają mnie nieprzeciętnie.

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-04-2002
    Postów
    997
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czytając poprzednie wypowiedzi, muszę przyznać, że macie rację w 100%. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem dlaczego pozostali skaczą tak słabo w porównaniu do Małysza???? Skoro taka świetna szkoła Tajnera to powinni chociaż do 10 od czasu do czasu wskoczyć a tutaj mamy tylko czasami 50.
    Potrzebny jest trener, który podciągnie całą ekipę, a nie tylko będzie tzw. rzecznikiem prasowym utalentowanego Małysza prowadzonego w rzeczywistości przez Blecharza i Żołądzia.

    Jest takie powedzenie, które mówi, że nie jest sztuką osiągnąć sukces, sztuką jest ten sukcek kontynuować i jeszcze się rozwijać. Znakomitym przykładem takiego Człowieka, który cały czas wyzwala w sobie dodatkową motywację jest R. Korzeniowski. Oby znalazł się człowiek, który pomoże i Adasiowi wyzwolić w sobie chęć dalszego wygrywania.

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cłopaki, troche cierpliwości;)
    Pzeciez lada chwila Pochwała ma nam "eksplodować":P (cokolwiek to oznacza - brzmi groźnie)

    Poza tym, wszyscy chłopcy sa w coraz lepszej formie. Nie wiem jak mogliście tego nie zauważyć;). Mateji juz nie trzeba siłą wpychac na belkę, a Tajner dżunior, po oddanym skoku, prawie do perfekcji opanował hamowanie przed bandą.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    259
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I ja się z Wami muszę zgodzić. Przez długi czas broniłam Tajnera, gdyż miałam nadzieję, że jednak coś zrobi z pozostałymi zawodnikami. A tu co? Nic! Cholera mnie bierze kiedy słyszę poraz kolejny, że chłopcy robią postępy, że już nie ma takiego dystansu między nimi a Adamem. że sezon letni to tylko sprawdzian przez zimą a wtedy będzie napewno lepiej. Jak na moje oko (zupełnie amatorskie)to lepiej nie będzie a może być, wręcz przeciwnie, jeszcze gorzej i to się tyczy również Adama. Kontuzja kontuzją, ale on od prawie dwóch lat nie zrobił postępów a inni zawodnicy niestety tak.
    Natomiat jeśli chodzi o ewentualnych trenerów jacy mieliby prowadzić naszą reprezentację, to również postawiłabym na Kojonkoskiego. Jednak ten facet się ceni (i słusznie)a nas na niego poprostu nie stać. Jeśli chodzi o Mikeskę to ja osobiście go nie trawię i nie ufam mu. Według mnie nie zrobiłby on nic nadzwyczajnego z naszą reprezentacją. Myślę, że trenera warto poszukać wśród Finów. Jest ich tam dużo i są dobrzy:)

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przecież Tajner ma rację - dystans między Małyszem a resztą naszych skoczków zmniejsza się z konkursu na konkurs.... Adaś jest po prostu coraz słabszy. Niestety to prawda. Starałem się bronić Misia Koalę, ale to już jest koniec. A mój tata mówił: Wypier... tego Tajnera, wozi tylko kur... swojego synalka, a także resztę niespełnionych, którzy nie mogą wejść do "50". Postawić na młodych, niech okrzepną i nabiorą doświadczenia... Wypowiedź w czasie konkursu sprzed prawie roku... Na Tajnera nadszedł już czas, obawiam się tylko, że może być za późno...

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-06-2002
    Postów
    1,236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem za ale jakie macie propozycje w zwiazku nowego trenera?????Ale i tak Polo MUSI odejsc ja jush sie normalnie zaczynam wkusham jak widze twraz jego synalka w konkursach widac ze nasz Polo wcale go nie trenuje a jak trenuje to tlko Adama reszta to LENIE.A polo ciaga tego Tonia po skoczniach ash chyba chlopak sie troche zmeczyl:P

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2002
    Postów
    1,135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niektórzy tutaj mocno przesadzają i zachowują się tak jak Polacy (stereotypowo).

    Przecież Tajner nie jest taki zły jak mówicie. Szczerze mówiąc denerwuje mnie taka postawa osób, które uważają, że Tajner "jest już beee", bo Małysz zajmuje "kiepskie" miejsca poza podium bądź w ogole nie startuje (kontuzja Małysza - w pełni wina Małysza?).



  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiesz Mihael_, mi nie chodzi o Małysza. Nie można mówić o dokonaniach trenera tylko dlatego, że ma on diament w postaci takiego Adasia. Jego warsztat poznaje się po tym jak daje sobie radę z innymi, a jak z innymi skoczkami jest wszyscy widzą, albo raczej nie widzą, bo przeważnie nie kwalifikują się oni do konkursów głównych, a jeśli już im się fuksem uda, to wypadają mizernie... Gdyby to był jego początek pracy z Mateją, czy Skupniem, to rozumiem, trzeba czasu i spokoju. Ale Tajner zapowiada formę innych skoczków już od X czasu, a tej jak nie było tak nie ma. Obiecanki cacanki, a głupiemu radość... Czy mu się wydaje, że będzie robił z kibiców idiotów i mydlił im oczy tylko dobrymi skokami Małysza? A jak te się skończą, lub Adaś będzie miał gorsze wyniki, to co? Kto przyjdzie po Małyszu, czy znów nie wykorzystamy sytuacji, żeby na boomie skoków skorzystała cała dyscyplina? Ostrzeżenie już jest - lekka kontuzja Adasia i skoki lecą na łeb na szyję, bo nie oszukujmy się 95% Polaków ogląda skoki, bo jest Małysz - Polak, który osiąga sukcesy. Gdyby zamiast Małysza był taki Mateja, też skoki byłyby w Polsce popularne, bo byłby ten magnes w postaci polskiego skoczka w ścisłej czołówce, walczącego o najwyższe cele. A tak jest tylko Małysz i... nic.

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    259
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Behemot w całości się z Tobą zgadzam. Trenera trzeba oceniać po tym jak spisuje się cała drużyna a nie pojedynczy zawodnik. Natomiast za to jakim sportowcem jest obecnie Adam Małysz, za jego wszystkie osiągnięcia, neleży podziękować w pierwszym rzędzie Panu Szturcowi:)

  28. Powrót do góry    #28
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie do końca zgadzam sie z więszkościa forumowiczow. To prawda ze Tajner może nie jest najlepszym fachowcem w skokach narciarskich na swiecie ale nie zapominajcie co on i cały sztab szkoleniowy zrobili przez ostatnie 2 lata. Nie zamierzam tutaj bronić naszego wspaniałego Apolla;) jednak wszystkim tym ktorzy uwierzyli w bardzo "fachowe" opinie wybitych "specjalistów" w tej dyscyplinie sportowej mowiace o tym iz np: "Mateja to talent na miare Małysza", "Pochwała i Tajner to zawodnicy młodego pokolenia ktorzy wkrotce zdominują skoki narciarskie" itd - proponowałbym jeszcze raz przemyslec co poniektorym swoje opinie w tej sprawie. Jezeli ktoś myśli iz gdyby nasza kadre przejal chocby sam Kojonkoski i w kazdym konkursie w pierwszej 30 mielibysmy 3-4 skoczkow - jest w wielkim błedzie. Niestety w Polsce w obecnej chwili poza Małyszem nie mamy wartosciowych skoczkow i pewnie jeszcze kilka lat miec nie bedziemy...smutne ale prawdziwe.

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2002
    Postów
    1,135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tajner Marks jest prawdziwym fachowcem...

    Ale dobra, każdy ma inne zdanie...

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marks, skoro Mateja nie ma talentu, to co powiesz o jego dokonaniach, kiedy potrafił walczyć jak równy z równym z najlepszymi? Nie ma talentu? Może nie takiego jak Małysz, ale na pewno na czołówkę (pierwszą 10) miałby szanse. Nie pisz tylko o wyskokach, które każdemu mogą się przydarzyć. Jeśli trafiają się one co jakiś czas, i nie wtedy kiedy hula wiatr, to nie są przypadkami, tylko objawieniami możliwości zawodnika, który przy odpowiednim treningu i ustabilizowaniu formy miłaby sznase na zaistnienie w czołówce. To odnośnie Mateji. A teraz reszta. Po pierwsze, do zadań trenera należy wyszukanie i oszlifowanie talentów, które nie muszą być drugimi Małyszami, ale na pewno powinni przynajmniej od czasu do czasu w 30 być. Po drugie, zgadzam się, że takiej kadry jak Finlandia, Austria, Niemcy mieć raczej nie będziemy, ale to nie znaczy, żeby zadowalać się tymi samymi zawodnikami, którym najwyraźniej chęci, albo talentu brakuje. Po trzecie, jeśli z obecnych kadrowiczów nie będziemy mieć pożytku, to po co płacić za ich nieudane wojaże po świecie. Czy nie lepiej postawić na młodzież i dać szansę właśnie młodym adeptom skoków narciarskich? A za to wszystko odpowiada Misio Koala vide Apollo. I wszystko jasne...

  31. Powrót do góry    #31
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Behemot

    O jakich "dokonanich" Mateji mowisz? Czyzby chodzilo Ci o MS w Trondchaim 97 - konkurs na skoczni "sredniej" K-90 i 5 bardzo szczesliwe miejsce naszego wielce utalentowanego skoczka. Kazdy kto ogladal te zawody wie w jakich okolicznosciach Mateja zajal wowczas 5 miejsce. Bardzo rozbawila mnie Twoja opinia iz Mateja jest zawodnikiem ktory ma szanse na pierwsza 10. Chcialbym Ci tylko przypomniec ze zawodnik o ktorym mowisz (a chyba mamy tego samego zawodnika na mysli) od poczatku swojej sportowej kariery zdołal 6-7 razy zajac miejsce w pierwszej 10... komentarz jest chyba zbedny.
    Behemot Ty jak i inni forumowicze uwazacie in naszej kadrze powini pojawic sie nowi, młodzi zawodnicy. Czy ktos moze konkretnie powiedziec o jakich zawodnikow chodzi? Tylko nie mowicie ze na zawody PŚ Tajner powinien zabierac 15-16 latków bo to mogło by sie skończyc tragicznie tak jak tegoroczny upadek Pochwały w Planicy...

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do Mateji, to skoro 6-7 razy znalazł się w tej 10, to chyba coś musi być na rzeczy, prawda? 2-3 razy to przypadek, ale 6-7 i to na poważnych konkursach... Poza tym przecież nasz nieomylny Miś Koala twierdzi, że Mateja ma możliwości, więc dlaczego mu nie wierzyć? Przecież zna się na swojej robocie... Aha, jeszcze jedno, to trener ma wyselekcjonować najbardziej utalentowanych zawodników i tak ich trenować, żeby byli jak najlepsi, nieprawdaż? A skoro takich nie ma, to powinien szukać dalej, a nie wozić swojego synka i twierdzić, że zawojuje on świat skoków. A propos synka, wypadł najgorzej ze wszystkich naszych skoczków na ostatnim treningu i kwalifikacjach w Innsbruku. Co do młodych skoczków, to spokojnie, przecież nikt nie napisał, że mają od razu skakać na mamutach. Na początek można ich wozić na mniejsze skocznie. Poza tym mogą być trochę starsi niż te 15-16 lat o których piszesz. Trzeba próbować nowych zawodników, w wieku 17-19 lat. Należy rozszerzyć grupę młodych skoczków w kadrze. Wspomnę jeszcze o konflikcie w kadrze - skąd się wziął? Bo Tajner trenuje tylko Małysza, a innych olewa? Moje słowa? Nie. Tomka Pochwały. I właśnie w takim postępowaniu widać profesjonalizm Pana Tajnera.

  33. Powrót do góry    #33
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie twierdze iz w naszje kadrze nie powinny nastąpic zmiany tylko jestem ciekaw ilu w Polsce mamy utalentowanych skoczkow w wieku 17 - 19 lat. Według mnie lepszych skoczkow od tych którzy znajduja sie w kadrze nie mamy i Tajner dobrze o tym wie. Zdrowo myslacy człowiek (a za takiego uwazam Tajnera) zdaje sobie sprawe czym skonczyloby sie faworyzowanie skoczków którzy w kadrze znajdować sie nie powinni.

  34. Powrót do góry    #34
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Popatrzcie co nasi wyczyniali w kwalifikacjach do Innsbrucka, a leczenie Adama Małysza przedłuży się o kolejny tydzień, choć podobno to nic groźnego... eh szkoda słów!! :O

    17.30
    Znamy już wyniki turnieju w Innsbrucku: zwyciężył Hoellwarth, drugi Jones a trzeci (od końca) Marcin Bachleda . A tak serio to 3rd place zajął Widhoelzl.
    Może lepiej że nie było relacji w tv, przynajmniej nie będę musiał się spowiadać z przekleństw, które by padły na postawę Polaków.

  35. Powrót do góry    #35
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wczoraj w sporcie po wiadomościach mówili o zdrówku Adama.
    Niejaki lekarz reprezy mówił, że operacja(!?) nie będzie potrzebna, a Małysz pod koniec tygodnia może zacząć lekko ... truchtać. Nie no zaraz coś tu mi nie gra!! Przecież to podobno był zupełnie niegroźny uraz!!! A oni mówią coś o operacji. Czyli dopuszczali możliwość przeprowadzenia zabiegu!! Co do tej przerwy - kiedy mówili o 2 tygodniach, to sądziłem, że po upływie tego czasu Adam będzie mógł skakać, a tu się okazuje, że dopiero będzie lekko truchtał!! Do skakania jeszcze daleka droga. Jak tak dalej pójdzie to Małysz nie zdąży przygotować się do zimy.

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja sie z Michaelem zgadzam !
    Dlatego że kto nam wytrenował Adasia jak by nie on to niektórzy z was nawet by o skokach niewiedziel i nie siedzielbyście na każdym konkursie na fotelu i byście nieoglądali .Jak zobaczyłem skoki Adasia w Koupio te pierwsz e kiedy go zdyskwaliwikowali za zły strój to bym dzisiaj nie siedział w dziale skoki i niektórzy z was tez!

  37. Powrót do góry    #37
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    na potwierdzenie moich slow...

    fragment z wypowidzi Pola Tajnera dla Zycia:

    O formie polskich zawodników
    Adam Małysz prezentuje się podobnie jak w ubiegłym sezonie. Myślę, że jest mniej więcej na tym samym poziomie. Pozostali zawodnicy nieco się podciągnęli
    czyli piep... to co rok temu, a jkie beda ofekty to wszyscy wiemy ( mowa o tych co sie "podciagneli":P ), sam Adas natomiast tez juz swiatowych skoczni w stopniu podobnym do lat ubieglych nie zwojuje:(
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  38. Powrót do góry    #38
    Początkujący
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Gdzie indziej należy szukać winnych

    Moim zdaniem Tajner zrobil dużo dobrego. Już ktoś tu wsponiał, że dwa lata temu tego człowieka wszyscy nosili na rękach. No cóż pewnien powtarzający schemat idzie zauważyć i nie tylko w skokach. Mianowicie kiedy źle idzie zawodnikowi, bądź drużynie zdanie jest jedno: zwolnić trenera!!. Szok kochani. Trzebaby było raczej zastanowić się nad tym czy dany człowiek nadaje się do tego co robi. Moim zdaniem tacy skoczkowie jak Mateja, Skupień powinni sami dać sobie spokój z tym sportem. Nie ważne jak dobry byłby trener jeśli nie masz talentu i predyspozycj nic nie osiągniesz. Mam nadzieje, że kiedy Adaś będzie przegrywał (co mam nadzije nie nastąpi) nie przeczytam, że Małysz jest do dupy. Ponieważ każdy sznujący siebie kibic będzie z nim zawsze. Sezon się rozpoczął na dobre i ja pozostane z Adamem na dobre i na złe. Cokolwiek by się działo, jest dla mnie najlepszy, osiągnął już wiele, a wierzę w to, że może znacznie więcej.

  39. Powrót do góry    #39
    Początkujący
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tajner to cwaniak

    Tajner wykorzystuje talent Małysza i czerpie z tego korzyści materialne dla siebie.Dlaczego nie może pomóc innym zawodnikom.Za czasów "trenera" Tajnera skaczą fatalnie.Żal na to wszystko patrzeć.Po nieudanch zawodch Tajner powinien na czele skoczków /nie dotyczy Małysza/pieszo wracać do Polski.Byłaby to swojego rodzaju pokuta za pychę,cwaniactwo,arogancję,pyszałkowatość.Dzi wię się,że PZN toleruje taką sytuację.Ci panowie nie osiągną już żadnych sukcesów w skokach narciarskich.Jeżdzą na wycieczki na koszt podatników.

  40. Powrót do góry    #40
    Początkujący
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nie mogę w to uwierzyć

    Powiedz mi bodziu (bo może pamiętasz), kiedy polscy skoczkowie dobrze skakali. Oświeć mnie proszę. Skoczek jeśli jest dobry i ma predyspozycje będzie dobrze skakał przy pomocy trenera. Ani Tajner, ani żaden inny trener nie jest cudotwórcą i z kogoś przeciętnego bez zdolności, nie zrobi mistrza. Warto pomyśleć o włożeniu pieniędzy w lepsze przygotwanie juniorów tych dopiero zaczynających robić postępy. Postawić na młodość, to moje zdanie.

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chciałbym poprzeć opinię Damiana. Moim zdaniem to problem tych zawodników - a co do Tajnera, to jednak prowadzi trzeci rok Małysza w znakomitej formie. To nie przypadek... Poza tym pieniądze podatników nie są aż tak bardzo angażowane, bo Adaś oddaje PZN kupę kasy z kontraktów. Zresztą - w tym przypadku te podatki byłyby miło wykorzystane, bo przynajmniej mamy jako naród jakąś satysfakcję, chyba większą niż z istnienia urzędasów, którzy są ich głównymi odbiorcami...

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    451
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Amajciu droga !


    Dobrze prawisz mówiąc,że należy postawić na młodych z tym , że Twój faworyt - trener Tajner nie robi nic , aby nasi juniorzy się rozwijali.Mamy naprawdę spore grono utalentowanych skoczków:Mateusza Rutkowskiego,Wojciecha Cieślara,Piotra Żyłę oraz prawdziwy brylant w osobie Kamila Stocha.O tym ostatnim ,swego czasu było głośno ,gdy go nam Niemcy sprzed nosa chcieli sprzątnąć .Zaprosili na testy , dali nowe narty , o których nasi w klubach moga tylko pomarzyć i Kamilek śmigał aż miło.W zawodach Pucharu Interkontynentalnego w Predazzo ,gdzie nasz zawodnik pełnił funkcję przedskoczka, osiągnął 5-ty wynik konkursu ( jak wiadomo rezultaty przedskoczków nie zaliczają się do punktacji generalnej).Lepsze odległości osiągneli m.in Finowie - Lappi,Kokkonen ,a nasze "gwiazdy"-Kruczek , Długopolski czy Śliwka nawet nie zbliżyły się do wyniku uzyskanego przez Kamila.
    W środowisku narciarskim zaczęło wrzeć ,że sąsiedzi z zachodu dopuszczają się tak mało eleganckich metod.Stoch wrócił do kraju , przeprosił się ze swoim zdezelowanym sprzętem i wtopił się w zwykłą szarzyznę.
    Ilekroć panu Tajnerowi zadaje się pytanie odnośnie naszej młodzieży , mając na myśli głównie K.Stocha, broni się mówiąc,że przyjdzie na nich kolej, bo są jeszcze za młodzi i skaczą nierówno.To ja sie pytam - kto w naszej kadrze , poza Małyszem oczywiście, jest regularny ? Mateja , Skupień , a może Tajner junior ?
    Pewien dziennikarz z Krakowa zorientowany w temacie, doskonale przedstawił problem.Wg niego obecna rola trenera polega przede wszystkim na wypromowaniu własnego syna.Pan Apoloniusz zdaje sobie bowiem sprawę, że wprowadzając młodych-gniewnych może zniszczyć karierę Tonia, któremu przybyliby poważni konkurenci.
    Był taki okres,że trener Polo nie za chętnie stawiał także na Pochwałę, ale jemu niestety nic nie mógł zrobić , gdyż Tomek mówiąc żargonowo ma "spore plecy".
    Dlatego też o ile nic się nie zmieni , a na to na razie się nie zanosi,jestem za pożegnaniem trenera Tajnera.Może ktoś nowy w końcu zrobiłby porządek z tym towarzystwem minimalistów ?


  43. Powrót do góry    #43
    Początkujący
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tomaju :)

    Ja się w pełni z tobą zgadzam. Pisząc wcześniej chciałam wskazać tylko na jeden podstawowy problem, usuwamy trenerów za błedy zawodników. Pewnie, że mamy wspaniałych juniorów, ale powiedz skąd brać pieniądze na ich własciwe szkolenie. Ja już od dawna uważam (zresztą o tym wsponiałam), że Mateja i Skupień powinni spasować, a nie grzać tyłki pod płaszczem Tajnera. Z tym jego synem też masz dużo racji. Tylko z drugiej strony nie tylko Tajner stoi za wprowadzaniem zawodników. Przyczyn powołania takich, a nie innych należy chyba jednak szukać troszkę wyżej. Zresztą związek jest zadowolony, bo ma Małysza, a im tak naprawde tylko chodzi by znaleźć gwiazdę. Gdy już ją mają nie szukają dalej ani też nie pomagają rozwijać się innym równie utalentowanym skoczkom (zreszta nie tylko). To zła polityka i beznadziejne myślenie ludzi na wyższych stołkach jest temu wszytskiemu winna

  44. Powrót do góry    #44
    Początkujący
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No pewnie najlepiej wywalić wszytskich trenerów, których podopieczni się nie spisują za dobrze. Najpierw było wywalić Engela jeszcze wcześniej Boska (siatkówka jakby kto pytał), teraz już chcą wylotu Wspaniałego. Niedługo zażyczymy sobie by ze stołka zleciał Boniek bo piłkarskiej drużynie nie idzie. Usiłuje otworzyć wam oczy na prostą i jednoznaczą sprawę, ale widze, że nic do was nie dociera. Przeciez to nie trenerzy są winni, przyczyn szukajcie znacznie wyżej. Chodzi tu o grubą kasę, która zgarniają ludzie na stołkach, a nie o trenerów. Oni są tylko pionkami w tej grze. Marionetkami, którymi można za małe ustępstwa kierować, a w razie jak nie idzie całą winę zwalić na nich i zwolnić, bo tak najprościej. Media i ludzie mają winnego i sprawa cichnie.

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    03-11-2002
    Postów
    295
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak na tekie fundusze za jakie musi Tajner przygotowywać polskich skoczków,to mają oni bardzo dobre wyniki.Spójrzczie na japończyków ,którzy mają wielki budżet ,a skaczą bardzo słabo.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •