Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 225 z 933

Wątek: Apator Toruń 2024 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #181
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,783
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    źródło?
    "zaproponowali, by między innymi zlikwidować dodatkową opłatę. - Ruch jest jeden i banalny. Wystarczy zmniejszyć, poza likwidacją opłaty paliwowej, marżę, czyli zmniejszyć zysk Orlenu, który jest gigantyczny /.../ - wskazał na wtorkowej konferencji prasowej Paweł Olszewski (Platforma Obywatelska)." (TVN, marzec 2019).

    Przecież takich wypowiedzi są dziesiątki, łącznie z wypowiedziami Klimczaka, który też chciał ciąć czy obniżać opłatę paliwową, opłatę emisyjną i marżę rafineryjną - cokolwiek to ostatnie znaczy (wypowiedź z 12 października 2021).

    AutoŚwiat:
    Posłowie partii opozycyjnej stwierdzili, że rząd ma narzędzia, dzięki którym mógłby szybko obniżyć cenę paliw na stacjach. Wystarczy zmniejszyć, poza likwidacją opłaty paliwowej, marżę Orlenu.
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...zrobic/bvfrtjm

    itd. itp.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  2. Powrót do góry    #182
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    "zaproponowali, by między innymi zlikwidować dodatkową opłatę. - Ruch jest jeden i banalny. Wystarczy zmniejszyć, poza likwidacją opłaty paliwowej, marżę, czyli zmniejszyć zysk Orlenu, który jest gigantyczny /.../ - wskazał na wtorkowej konferencji prasowej Paweł Olszewski (Platforma Obywatelska)." (TVN, marzec 2019).

    Przecież takich wypowiedzi są dziesiątki, łącznie z wypowiedziami Klimczaka, który też chciał ciąć czy obniżać opłatę paliwową, opłatę emisyjną i marżę rafineryjną - cokolwiek to ostatnie znaczy (wypowiedź z 12 października 2021).

    AutoŚwiat:
    Posłowie partii opozycyjnej stwierdzili, że rząd ma narzędzia, dzięki którym mógłby szybko obniżyć cenę paliw na stacjach. Wystarczy zmniejszyć, poza likwidacją opłaty paliwowej, marżę Orlenu.
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...zrobic/bvfrtjm

    itd. itp.
    Ale 2019? naprawdę? ja raczej symetrystą jestem (najgorzej), ale Ciebie o stałe podnoszenie tematów politycznych w wątku klubowym nie podejrzewałem. nudy, sezon ogórkowy, rozumiem. Bardziej bym chciał pogadać, zamiast o podwyżce opłaty paliwowej (ca 2 gr na litrze), to o 12 rocznicy tymczasowej podwyżki VAT wprowadzonej przez PO, a nie obniżonej (mimo obietnic w kampanii) przez PIS przez 2 kadencje, a przedłużanej "tymczasowości" chyba 3 krotnie w trakcie swoich rządów. to chyba wyczerpuje temat, to jest jedna banda tylko chwilowo mają cieższy okres.

    odnośnie marży- mówi ona ile Orlen zarabia na przerobie jednej baryłki ropy naftowej.
    jak chcesz własne wykresiki to tu masz dane, możesz się cofnąć. ale takich marż historycznie chyba nie było nigdy. 8 lat temu 0-5 $ na baryłce, dziś 12-20$. w szczycie 2022 nawet 34$., także to nie jest wzrost o 12%, a raczej o 500-1000%. te dwa grosiki spokojnie się tam zmieszczą, ale to póki co decyzja jeszcze nieodwołanego. i od razu podpowiem, koszty Orlenu wzrosły, więc Daniel nie jest geniuszem. wyższa marża jest realizowana ceną na stacjach.

    https://www.orlen.pl/pl/relacje-inwe...2023#Kwartalne
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi energo za jego przydatny post!

    mszat (05-01-2024)

  4. Powrót do góry    #183
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,783
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    Ale 2019? naprawdę? ja raczej symetrystą jestem (najgorzej), ale Ciebie o stałe podnoszenie tematów politycznych w wątku klubowym nie podejrzewałem. nudy, sezon ogórkowy, rozumiem.
    Wątków politycznych tu na ogół nie wstawiam, a wręcz staram się je wyciszać, bo gdzieś człek musi odpocząć od tego otaczającego nas politycznego chaosu i rąbanki polityków.

    W przypadku jednakże żużla koszty wyjazdów są dla mnie bardzo ważne, a zatem patrzę na to co miało być, a czego jednak nie będzie - w przypadku benzyny (abstrahując już od tego, że to wpływa na ceny wszystkiego). Dlatego ważne dla mnie jest czy będzie to co padło publicznie od pewnej osoby, że to moment, prosta decyzje i benzyna będzie po 5 zł, czy jak to padło wcześniej od tej samej osoby - wygraliśmy wybory "teraz, k.... to paliwo może nawet być i po 7 zł".
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  5. Powrót do góry    #184
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Wpisales tansze paliwo w kalkulacje kosztow wyjazdow jak Morawiecki 6 mld z NBP do projektu budzetu?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  6. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    lego (05-01-2024), mszat (05-01-2024)

  7. Powrót do góry    #185
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Wątków politycznych tu na ogół nie wstawiam, a wręcz staram się je wyciszać, bo gdzieś człek musi odpocząć od tego otaczającego nas politycznego chaosu i rąbanki polityków.

    W przypadku jednakże żużla koszty wyjazdów są dla mnie bardzo ważne, a zatem patrzę na to co miało być, a czego jednak nie będzie - w przypadku benzyny (abstrahując już od tego, że to wpływa na ceny wszystkiego). Dlatego ważne dla mnie jest czy będzie to co padło publicznie od pewnej osoby, że to moment, prosta decyzje i benzyna będzie po 5 zł, czy jak to padło wcześniej od tej samej osoby - wygraliśmy wybory "teraz, k.... to paliwo może nawet być i po 7 zł".
    pomijając przedwyborcze obietnice na dzień dzisiejszy osobą, która ma największy wpływ na to co widzisz na stacjach jest jeszcze nieodwołany Daniel. natomiast nawet jak odwołany zostanie, to szybkiego zjazdu ceny (bez zjazdu ceny baryłki i osłabienia dolara) bym się nie spodziewał, bo miniony (za)rząd zadłużył Orlen historycznie. na zakup energii, pgnig, fuzja z lotosem i prezent dla szejków etc, lokalna prasa to drobne a dojdą jeszcze oleofiny. i siłą rzeczy ktoś to będzie spłacał ceną na stacjach. zadłużenie netto Orlenu na koniec 3q2023 to 85 mld pln, więc warto to sobie zapamiętać tankując na stacjach w najbliższych latach.

    odnośnie marży: jeżeli stanowi ona dziś ~25-30% kosztu zakupu baryłki, a stanowiła 0-5%, i część podatków jest zależna od ceny netto, to przy powrocie do marży sprzed 8 lat Twoje wymarzone 5 pln brutto miałbyś dziś. średnia cena wti w pln w 2014 była na poziomie 300pln, ON w hurcie kosztował wówczas ok 4 pln netto, czyli 4,92 brutto.
    dziś:
    https://stooq.com/q/?s=clpln.f&c=1y&t=l&a=lg&b=0
    292 pln za baryłkę i hurt 5,012, brutto 6,16 pln.

    a podwyżka opłaty paliwowej o 13% to trochę ponad 2 gr/litrze, albo 3, nie pamiętam. rozumiem, że o taką ulgę w wydatkach nam nie chodzi?
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  8. Powrót do góry    #186
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,883
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,663 w 991 postach
    Kto nowym sponsorem tytularnym w tym sezonie ?
    Bo For coś tam znika podobno z nazwy .

  9. Powrót do góry    #187
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Na moje to może być nawet Ziutek Company. Byle był budżet.

  10. Powrót do góry    #188
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,883
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,663 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Na moje to może być nawet Ziutek Company. Byle był budżet.
    Nie nooo. Jakiegoś np "Osram" czy" Moje Gacie " moje serce by nie wytrzymało

  11. Powrót do góry    #189
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,864
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Po zmianie władzy to chyba tylko spółki skarbu państwa

  12. Powrót do góry    #190
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Oby nie

  13. Powrót do góry    #191
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2020
    Postów
    1,435
    Kliknij i podziękuj
    304
    Podziękowania: 220 w 151 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Oby nie
    Oby nie Klaskałbyś uszami ze szczęścia ze starą na tapczanie.
    Ostatnio edytowane przez Kaman ; 07-01-2024 o 14:47
    Apator? Spartak? gardzę. Ha tfu...

  14. Powrót do góry    #192
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Co to za sztuczki?
    Ty jak siedzisz ze stara na tapczanie, to klaskacie uszami?
    Nie pomyślałeś, żeby z takim numerem wystąpić w cyrku?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #193
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    podobno to klaskanie uszami sprawiło, że nie mógł lądować samolot z Taiem. Ipokrake/zibki/amstaf do dziś siedzi i czeka.
    Ostatnio edytowane przez lego ; 07-01-2024 o 20:12
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  16. Powrót do góry    #194
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,783
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Wpisales tansze paliwo w kalkulacje kosztow wyjazdow /.../
    w czasie ostatnich dwóch lat każdy kierowca odczuł mocno zwyżkę cen paliwa, zatem patrząc na zimno na początek człek patrzy na zmiany, które może od razu sam wymiernie odczuć, a nie na te, których nie widzi wprost w swoim portfelu.

    Biorą pod uwagę np. średni odległościowo wyjazd do Czewy to wolę płacić za paliwo ok. 210-220 zł, niż teraz ok. 280-300 zł - a przy 10 wyjazdach ligowych to jest mieć lub nie mieć ok. 700-800 zł w kieszeni więcej lub mniej, bo i mamy krótsze Leszno, a i dalszy Lublin np.

    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    a podwyżka opłaty paliwowej o 13% to trochę ponad 2 gr/litrze, albo 3, nie pamiętam. rozumiem, że o taką ulgę w wydatkach nam nie chodzi?
    Odniosłem się tylko do obietnicy wielokrotnie powtarzanej o 5 zł/za litr w moment to po pierwsze.

    A po drugie to prawda, że zwiększenie opłaty paliwowej to są teoretycznie grosze na litrze więcej, ale tu są dwie sprawy - znowu zaprzeczenie temu co się mówiło wcześniej przez rządzących czyli zamiast zmniejszenia podatku jest podwyżka, a przecież w przypadku likwidacji całkowicie opłaty paliwowej płacilibyśmy już na litrze mniej o 19-20 groszy zdaje się, co przy 18 tankowaniach do pełna w czasie roku dałoby mi 180 zł oszczędności na benzynie, a przy dieslu to gdzieś pod 400 zł miałbym taniej.

    Czyli jak widać z obu wyliczeń na razie jako kierowca - obietnice vs koalicyjna rzeczywistość - jestem puknięty lekko licząc na ca 1300 zł w plecy, czyż nie tak?

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Kto nowym sponsorem tytularnym w tym sezonie ?
    Bo For coś tam znika podobno z nazwy .
    "For coś tam" i tak było firmą Termińskich, zatem co to za sponsor wielki.
    Z jednej strony to może cieszyć, że nazwa drużyny będzie bez "dodatków",
    z drugiej strony to może pokazywać, że coś nie tak z tym pozyskiwaniem
    sponsorów dużych jest, choć budżet klubu w ok. 20 mln złotych to i tak
    jest jakiś kosmos w porównaniu z tym co był parę lat temu, zakładając,
    że wpływy z biletów to ok. 20-30% budżetu klubu.
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 08-01-2024 o 10:59
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  17. Powrót do góry    #195
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Czyli jak widać z obu wyliczeń na razie jako kierowca - obietnice vs koalicyjna rzeczywistość - jestem puknięty lekko licząc na ca 1300 zł w plecy, czyż nie tak?
    tylko pod warunkiem, że oddałeś na nich głos. wtedy tak, jak najbardziej. no i termin rozliczenia jest uzależniony od emocjonalnego uzależnienia od partii. dla hardcorowych wyznawców albo "będzie", więc kiedyś może będzie, dla mniej zaangażowanych: 100 dni licząc od 13.12.2023. dziś mija chyba 26 dzień, więc mają jeszcze 74... czyli ca na wielkanoc, bo nie chce mi się liczyć dokładnie.

    imho paliwa za 5 pln przy obecnej cenie baryłki i kursie $ nie zobaczysz nigdy, ze wzgl na dług w Orlenie, który trzeba spłacić. moja flaszka dla Ciebie nie jest związana z wolą polityczną, tudzież tym kto rządzi i co obiecuje, tylko z ogólną oceną tego, co w gospodarce światowej się może wydarzyć. celuje w 150-200 pln za baryłkę w tym roku, przy takim kursie i obecnych narzutach na ceny paliw powinieneś zobaczyć 5 pln w 2024 na stacji (kompletnie niezależnie od wyniku wyborów). jeżeli mój scenariusz ma się sprawdzić to będzie to raczej w pierwszej połowie roku, niż w drugiej, więc jak "do" i "w" wakacje się nie uda, to swobodnie mogę uznać, że racji nie miałem. przynajmniej będzie się można spotkać w ogródku i będzie ciepło

    odnośnie tego, czy Cię oszukano apropos likwidacji podatku czy nie, czy to możliwe czy nie: tego to już nie wiem. as i said: mnie interesują 2 kursy, o których wspomniałem, i cena na słupku.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  18. Powrót do góry    #196
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    w czasie ostatnich dwóch lat każdy kierowca odczuł mocno zwyżkę cen paliwa, zatem patrząc na zimno na początek człek patrzy na zmiany, które może od razu sam wymiernie odczuć, a nie na te, których nie widzi wprost w swoim portfelu.

    Biorą pod uwagę np. średni odległościowo wyjazd do Czewy to wolę płacić za paliwo ok. 210-220 zł, niż teraz ok. 280-300 zł - a przy 10 wyjazdach ligowych to jest mieć lub nie mieć ok. 700-800 zł w kieszeni więcej lub mniej, bo i mamy krótsze Leszno, a i dalszy Lublin np.



    Odniosłem się tylko do obietnicy wielokrotnie powtarzanej o 5 zł/za litr w moment to po pierwsze.

    A po drugie to prawda, że zwiększenie opłaty paliwowej to są teoretycznie grosze na litrze więcej, ale tu są dwie sprawy - znowu zaprzeczenie temu co się mówiło wcześniej przez rządzących czyli zamiast zmniejszenia podatku jest podwyżka, a przecież w przypadku likwidacji całkowicie opłaty paliwowej płacilibyśmy już na litrze mniej o 19-20 groszy zdaje się, co przy 18 tankowaniach do pełna w czasie roku dałoby mi 180 zł oszczędności na benzynie, a przy dieslu to gdzieś pod 400 zł miałbym taniej.

    Czyli jak widać z obu wyliczeń na razie jako kierowca - obietnice vs koalicyjna rzeczywistość - jestem puknięty lekko licząc na ca 1300 zł w plecy, czyż nie tak?
    Ciesz sie Marcinie, ze przed nami 2x wybory i poki co pukaja tylko w plecy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 08-01-2024 o 13:33
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  19. Powrót do góry    #197
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,783
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    tylko pod warunkiem, że oddałeś na nich głos. wtedy tak, jak najbardziej./.../
    odnośnie tego, czy Cię oszukano apropos likwidacji podatku czy nie, czy to możliwe czy nie: tego to już nie wiem. as i said: mnie interesują 2 kursy, o których wspomniałem, i cena na słupku.
    Jestem daleki od dzielenia wszystkich na "Tutsi i Hutu" jak to ktoś kiedyś celnie porównał niektórych "wyborców" i choć wiadomo jaka jest polityka, to jednak są pewne obietnice, które powinny być składane ze świadomością ich możliwości realizacji i które powinny być twardo rozliczane - obojętnie, czy popełnili je "swoi", czy ci "drudzy", czy ci "trzeci".

    "Odpolitycznienie rad nadzorczych i zarządów spółek skarbu państwa" - to wiadomo z góry, że jest ściema i już widać znowu w jaką stronę to zmierza, czyli tę co zawsze - tu jest powiedzmy pewna oczywista hipokryzja - to tak a propos sponsorowania tego i owego.

    Ale są też pewne twarde obietnice, czyli paliwo za 5 zł - bo to prosta sprawa do załatwienia jedną decyzją, w siedem dni ponoć, albo np. zmniejszenie budżetu KPRM o kilkadziesiąt procent itd. - które powinny być spełnione, a nie obiecywane i na chama łamane w parę dni po złożeniu tej obietnicy.

    Tak samo jak kwestię obietnic w/s paliwa z jednej strony, tak samo miętoliłem negatywnie publicznie kwestię tzw. nowego ładu z drugiej strony - bo to też można było dość dokładnie oszacować i policzyć, czy się zyskało, czy się straciło, bo uważam, że obojętnie czy głosowało się na tych rządzących czy poprzednich trzeba wszystkich rozliczać z ich programów, zapowiedzi itp.

    Co do wspólnego posiedzenia nad napojami zawsze jestem za.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  20. Powrót do góry    #198
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Jestem daleki od dzielenia wszystkich na "Tutsi i Hutu" jak to ktoś kiedyś celnie porównał niektórych "wyborców" i choć wiadomo jaka jest polityka, to jednak są pewne obietnice, które powinny być składane ze świadomością ich możliwości realizacji i które powinny być twardo rozliczane - obojętnie, czy popełnili je "swoi", czy ci "drudzy", czy ci "trzeci".

    "Odpolitycznienie rad nadzorczych i zarządów spółek skarbu państwa" - to wiadomo z góry, że jest ściema i już widać znowu w jaką stronę to zmierza, czyli tę co zawsze - tu jest powiedzmy pewna oczywista hipokryzja - to tak a propos sponsorowania tego i owego.

    Ale są też pewne twarde obietnice, czyli paliwo za 5 zł - bo to prosta sprawa do załatwienia jedną decyzją, w siedem dni ponoć, albo np. zmniejszenie budżetu KPRM o kilkadziesiąt procent itd. - które powinny być spełnione, a nie obiecywane i na chama łamane w parę dni po złożeniu tej obietnicy.

    Tak samo jak kwestię obietnic w/s paliwa z jednej strony, tak samo miętoliłem negatywnie publicznie kwestię tzw. nowego ładu z drugiej strony - bo to też można było dość dokładnie oszacować i policzyć, czy się zyskało, czy się straciło, bo uważam, że obojętnie czy głosowało się na tych rządzących czy poprzednich trzeba wszystkich rozliczać z ich programów, zapowiedzi itp.

    Co do wspólnego posiedzenia nad napojami zawsze jestem za.
    No ja to wszystko rozumiem. Mi chodzi tylko o to, że w 2024 masz szansę zatankować za 5 pln i tego tyczy się ta flaszka. To wszystko. Nigdy nie powiedziałem, że to zależy od decyzji politycznej, że to proste. Nie mówiłem tego w oparciu o obietnice przedwyborcze. Ty to wyciągasz, a ja się czuje jakbym miał być adwokatem popisu. Mówiąc szczerze nawet nie wiedziałem, że to obiecali. TV nie oglądam, mainstreamu nie czytam... Swoje preferencje oczywiście mam i na wybory chodzę, ale energię zamiast na **********nki wolę przeznaczać na co innego. A z pierwszym zdaniem mojego poprzedniego posta chodzi mi tylko o to, że jak oddałeś na nich głos to możesz czuć się oszukany, a jak nie oddałeś to znaczy że się nie dałeś nabrać, i Ciebie w konia nie zrobili. natomiast dalej: podchodząc uczciwie do tematu, to chyba było w 100 sprawach na 100 dni rządu (zgooglałem jak to zacząłeś podnosić, jak się mylę to mnie popraw). no to niech te 100 dni upłynie. chociaż jak sobie pobieżnie sprawdziłem tu:
    https://skrotpolityczny.pl/100-konkretow/
    to tego nie widzę.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  21. Powrót do góry    #199
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,783
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    chociaż jak sobie pobieżnie sprawdziłem tu:
    https://skrotpolityczny.pl/100-konkretow/
    to tego nie widzę.
    „Zamrozimy” ceny gazu w 2024 r. dla gospodarstw domowych i odbiorców wrażliwych na poziomie cen z 2023 r. - oznaczone jako: zrealizowane, dotrzymane.

    A tak naprawdę ustawa zdaje się przewiduje zamrożenie cen gazu do 30. czerwca 2024, czyli tylko do terminu wyborów europejskich parlamentarnych, czyż nie tak? A co z drugą połową roku?
    A co do obietnic benzyny za 5 zł to łatwo wygooglać, tak samo jak ceny benzyny za 7 zł. Ot taka ciekawostka.
    Dobra, kończymy politykę, zakład stoi.

    Ps. absurdem prawnym jest zarejestrowanie herbu klubu tak a propos.

    No i rusza sprzedaż biletów na SGP! Już!
    Ot, ciekawe jakie są finanse klubu, że już...
    https://speedway.torun.pl/rusza-sprz...-poland-torun/
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  22. Powrót do góry    #200
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,883
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,663 w 991 postach
    Freddy Hodder drugim obcokrajowcem (po Portnerze) w kadrze U24.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    el_kwas (13-01-2024)

  24. Powrót do góry    #201
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Freddy Hodder drugim obcokrajowcem (po Portnerze) w kadrze U24.
    Boże święty... Dawno nie przeczytałem tak ważnej informacji na tym wątku dla mnie...

  25. Powrót do góry    #202
    Zaawansowany Awatar Oracle
    Dołączył
    02-09-2012
    Postów
    1,839
    Kliknij i podziękuj
    444
    Podziękowania: 616 w 318 postach
    Przeczytałem Holder i się przestraszyłem.

    Ktoś wie co z Poertnerem się dzieje po kraksie? Ten Heiselberg gdzieś odchodzi, ze Hodder to drugi obco?

  26. Powrót do góry    #203
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,783
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    I taka ciekawostka - Felix Górniak 12-latek z Torunia do Bydgoszczy
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/11...=sportowefakty
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 15-01-2024 o 11:24
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  27. Powrót do góry    #204
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cenie sobie rzetelne dziennikarstwo.
    Artykul z tych co po przeczytaniu nadal nie wiesz o co chodzi.

    https://sport.interia.pl/zuzel/news-...ba,nId,7273337
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Rif (17-01-2024)

  29. Powrót do góry    #205
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Cenie sobie rzetelne dziennikarstwo.
    Artykul z tych co po przeczytaniu nadal nie wiesz o co chodzi.

    https://sport.interia.pl/zuzel/news-...ba,nId,7273337
    Nawet takie proste sprawy potraficie spyepszyc. Macie fajny stadion, gdzie frekwencja jest kiepska i zamiast tego Lublin mógłby być tam gospodarzem i kibice zapelniliby cały stadion Następna sprawa jaki junior do Was nie przyjdzie to u Was przepada nawet ostatnio taki jeden zmienił Wasze barwy na Polonię Bydgoszcz. Już nie wspomnę o Holderach, Vaculiku itd bo u Was każdy się kisił. Macie tam nie zły karwidolek i może zejście jedną ligę niżej by Wam pomogło.

  30. Powrót do góry    #206
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Nawet takie proste sprawy potraficie spyepszyc. Macie fajny stadion, gdzie frekwencja jest kiepska i zamiast tego Lublin mógłby być tam gospodarzem i kibice zapelniliby cały stadion Następna sprawa jaki junior do Was nie przyjdzie to u Was przepada nawet ostatnio taki jeden zmienił Wasze barwy na Polonię Bydgoszcz. Już nie wspomnę o Holderach, Vaculiku itd bo u Was każdy się kisił. Macie tam nie zły karwidolek i może zejście jedną ligę niżej by Wam pomogło.
    Tak może być. Największe prawdopodobieństwo zejścia z formą wielu zawodników. Jedyny pewniak może już tak dobrze nie pojechać jak w 2023.

  31. Powrót do góry    #207
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2014
    Postów
    489
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 76 w 45 postach
    Koledzy z Torunia mam pytanie. Kupuję bilety na SGP i czy to normalne, że wszystkie bilety są na moje dane? Bo np. we Wrocławiu musiałem podać dane osób, które ze mną się wybierają

  32. Powrót do góry    #208
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Jeśli każdy z biletów jest na inne miejsce to co to za problem?

    Nikt Ci dowodu na bramce sprawdzał nie będzie.

    ...no chyba, że w Generalnym Gubernatorstwie zmieni się prawo,
    ale chyba nie szybko, bo teraz mamy (bardzo) wolne sądy.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  33. Powrót do góry    #209
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Nawet takie proste sprawy potraficie spyepszyc. Macie fajny stadion, gdzie frekwencja jest kiepska i zamiast tego Lublin mógłby być tam gospodarzem i kibice zapelniliby cały stadion Następna sprawa jaki junior do Was nie przyjdzie to u Was przepada nawet ostatnio taki jeden zmienił Wasze barwy na Polonię Bydgoszcz. Już nie wspomnę o Holderach, Vaculiku itd bo u Was każdy się kisił. Macie tam nie zły karwidolek i może zejście jedną ligę niżej by Wam pomogło.
    Na jaki temat piszesz, bo na pewno nie na ten ktory cytujesz?
    Frekwencja jest nizsza o cale 500 glow niz w Lublinie.
    Nie powala, moglaby byc wieksza, to oczywiste.
    Mamy w SE jednak kluby z mniejsza.

    Sa juniorzy ktorzy wynosza sie z Torunia ale sa i tacy co do Torunia sie przenosza.
    Holder przez lata byl czolowa postacia SE i GP, zniszczyly go kontuzje i kabel po wypadku Warda,
    ale akurat po Tobie nie spodziewam sie abys to zauwazyl.
    Vaculik sam bij sie w piersi a w Toruniu nie zanotowal szczegolnie slabego sezonu.To mit, jak wiele
    innych zwiazanych z obnizka formy po przeniesieniu do Torunia.
    Sa tacy co obnizali loty, z roznych powodow a rowniez z takiego, ze trafiali po prostu do silnejszego zespolu
    a w takim trudniej o punkty ale byli i tacy ktorym Torun nie przeszkadzal i nie przeszkadza w rozwoju.
    Tylko znowu, nie podejrzewam, zebys to zrozumial.
    Zmarzlik u was tez obnizyl loty choc nadal lata wysoko.
    Rady o zejsciu nizej zostaw dla siebie, choc nie wiem czy da sie nizej.

    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Tak może być. Największe prawdopodobieństwo zejścia z formą wielu zawodników. Jedyny pewniak może już tak dobrze nie pojechać jak w 2023.
    Piszesz o Bellego, Zagarze, Bjerre czy Lyagerze?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-01-2024 o 07:28
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    lego (18-01-2024)

  35. Powrót do góry    #210
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Tak może być. Największe prawdopodobieństwo zejścia z formą wielu zawodników. Jedyny pewniak może już tak dobrze nie pojechać jak w 2023.
    tych, co zjadą najbardziej i nieładnie zestarzeja oddajemy za miedzę.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  36. Powrót do góry    #211
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    tych, co zjadą najbardziej i nieładnie zestarzeja oddajemy za miedzę.
    Czyli Felix Górniak już ma zjazd formy, czy ryjec mu się zestarzał?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  37. Powrót do góry    #212
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Piszesz o Bellego, Zagarze, Bjerre czy Lyagerze?
    O Emilu. Swoją drogą, my to co sezon i tak jesteśmy pozamiatani. Ale Apator to teraz ma być czołówka krajowa. Tylko, że coś tam u Was nie klei od dawna.

  38. Powrót do góry    #213
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,661
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 761 w 553 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    O Emilu. Swoją drogą, my to co sezon i tak jesteśmy pozamiatani. Ale Apator to teraz ma być czołówka krajowa. Tylko, że coś tam u Was nie klei od dawna.



    Emil jest najlepiej jeżdżącym po MA zawodnikiem odkąd powstała i to z wyłączeniem sezonu 2023. Rozumie ten tor jak żaden inny obecny, czy były żużlowiec Apatora. Dla Apatora Emil to zawodnik bardziej wartościowy niż Zmarzlik czy ktokolwiek inny. Naprawdę nie ma podstaw żeby zakładać że on znacząco obniży loty.

    Kiedy Emil ostatni raz nie zdobył 10 punktów na Motoarenie w 5 biegach?
    Pod względem sportowym Emilowi najlepiej jest w Toruniu, z racji na gigantyczny dla niego handicap domowego toru. Naprawdę chyba są większe podstawy by zakładać że Dudek zrobi 1.3 w sezonie, niż że Emil nie zrobi 2.6 w Toruniu i grubo ponad 2.2 ogólnie.

  39. Powrót do góry    #214
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    O Emilu. Swoją drogą, my to co sezon i tak jesteśmy pozamiatani. Ale Apator to teraz ma być czołówka krajowa. Tylko, że coś tam u Was nie klei od dawna.
    Bo nie ma skladu na medale.Inni sa po prostu silniejsi.
    Zeszloroczny to wypadkowa zjazdu Wlokniarza i kontuzji w Gorzowie.
    Gdyby nie to, braz nie bylby wykluczony ale rownie dobrze moglo byc 5 miejsce.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  40. Powrót do góry    #215
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Bo nie ma skladu na medale.Inni sa po prostu silniejsi.
    Zeszloroczny to wypadkowa zjazdu Wlokniarza i kontuzji w Gorzowie.
    Gdyby nie to, braz nie bylby wykluczony ale rownie dobrze moglo byc 5 miejsce.
    No i ten rok zapowiada się podobnie - Sparta z Motorem wyglądają na finał, Unia, GKM i beniaminek walka o utrzymanie, a reszta (Apator, Włókniarz, Stal) na zbliżonym poziomie w walce o brąz. Oczywiście wszystko może się rozbić o jedną kontuzję czy nieudany mecz - ale którakolwiek z tych 3 ekip zdobędzie brąz to i tak nie będzie wielkie zaskoczenie. Szokiem byłby udział w finale innej ekipy niż wrocławska z lubelską, tudzież medal dla Grudziądza czy Leszna.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  41. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Taisto (18-01-2024), kingpin (18-01-2024), zibly (18-01-2024)

  42. Powrót do góry    #216
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No i ten rok zapowiada się podobnie - Sparta z Motorem wyglądają na finał, Unia, GKM i beniaminek walka o utrzymanie, a reszta (Apator, Włókniarz, Stal) na zbliżonym poziomie w walce o brąz. Oczywiście wszystko może się rozbić o jedną kontuzję czy nieudany mecz - ale którakolwiek z tych 3 ekip zdobędzie brąz to i tak nie będzie wielkie zaskoczenie. Szokiem byłby udział w finale innej ekipy niż wrocławska z lubelską, tudzież medal dla Grudziądza czy Leszna.
    Jedyną "niespodzianką" może być w końcu awans Grudziądza do fazy play-off. Jak nie teraz to kiedy?

  43. Powrót do góry    #217
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,336
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Czyli Felix Górniak już ma zjazd formy, czy ryjec mu się zestarzał?
    Felix Górniak to jest offtop w kontekście dyskusji o żużlowcach

  44. Powrót do góry    #218
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Jedyną "niespodzianką" może być w końcu awans Grudziądza do fazy play-off. Jak nie teraz to kiedy?
    W przypadku Grudziądza uwierzę jak zobaczę. Póki co udowadniają, że są w stanie nie awansować do PO choćby było dla wszystkich ekip w lidze. Jak dla mnie siła rażenia tej drużyny specjalnie się nie zmieniła. Ale z drugiej strony wygląda na podobny potencjał co w Lesznie i ZG, więc walka o wejście do TOP6 też może być ciekawa.

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Felix Górniak to jest offtop w kontekście dyskusji o żużlowcach
    Czemuż to? Nie pasuje do koncepcji argumentacji?
    Chociaż w sumie prawdopodobnym jest, że jak dojdzie do jazdy w lidze (czy ogólnie na "500") to będzie wychowankiem Polonii
    Dziś to już "wychowanek" może być stopniowany
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Powrót do góry    #219
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,883
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,663 w 991 postach
    Cała heca z tym Felixem polega na tym, że miejsc w składzie nawet na zawody młodzieżowe jest ograniczona ilość. W tym roczniku my mamy nadmiar dzieciaków a sąsiady wakaty.

  46. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    mszat (18-01-2024), stone_gossard (18-01-2024)

  47. Powrót do góry    #220
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Chris odszedł z Torunia przynajmniej o dwa sezony za późno, bo zwyczajnie się zakisił. Nie chcę krakać ale jeżeli nic się nie zmieni (a na to nie wskazuje) taka sama sytuacja będzie miała miejsce z Taiem we Wrocławiu (z resztą już widać tego początki). Sytuację Chrisa po wypadku Warda znam doskonale i nie musisz mnie uświadamiać. Dlaczego nie wspomniałeś o Jacku, czyżby nie pasował do Twojej argumentacji? Czyżbym jak to twierdzisz czegoś nie zrozumiał, świetne - dobra gra słów z Twojej strony i utwierdzanie się w swojej "wyższości" i robienie z kogoś idioty. Torunianie piszecie i odpisujecie na posty tak ażeby wyszło to na Wasze z dodatkową pogardliwością i prywatne wbijanie szpili, gdzie to nie ma nic wspólnego z ideą tego forum. Zrobiliście sobie darmowy roast z tego forum, chyba zrozumiałeś.
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Na jaki temat piszesz, bo na pewno nie na ten ktory cytujesz?
    Frekwencja jest nizsza o cale 500 glow niz w Lublinie.
    Nie powala, moglaby byc wieksza, to oczywiste.
    Mamy w SE jednak kluby z mniejsza.

    Sa juniorzy ktorzy wynosza sie z Torunia ale sa i tacy co do Torunia sie przenosza.
    Holder przez lata byl czolowa postacia SE i GP, zniszczyly go kontuzje i kabel po wypadku Warda,
    ale akurat po Tobie nie spodziewam sie abys to zauwazyl.
    Vaculik sam bij sie w piersi a w Toruniu nie zanotowal szczegolnie slabego sezonu.To mit, jak wiele
    innych zwiazanych z obnizka formy po przeniesieniu do Torunia.
    Sa tacy co obnizali loty, z roznych powodow a rowniez z takiego, ze trafiali po prostu do silnejszego zespolu
    a w takim trudniej o punkty ale byli i tacy ktorym Torun nie przeszkadzal i nie przeszkadza w rozwoju.
    Tylko znowu, nie podejrzewam, zebys to zrozumial.
    Zmarzlik u was tez obnizyl loty choc nadal lata wysoko.
    Rady o zejsciu nizej zostaw dla siebie, choc nie wiem czy da sie nizej.



    Piszesz o Bellego, Zagarze, Bjerre czy Lyagerze?

  48. Powrót do góry    #221
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,336
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Czemuż to? Nie pasuje do koncepcji argumentacji?
    Bardziej prozaiczny powód - on po prostu nie jest żużlowcem.

  49. Powrót do góry    #222
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Chris odszedł z Torunia przynajmniej o dwa sezony za późno, bo zwyczajnie się zakisił. Nie chcę krakać ale jeżeli nic się nie zmieni (a na to nie wskazuje) taka sama sytuacja będzie miała miejsce z Taiem we Wrocławiu (z resztą już widać tego początki). Sytuację Chrisa po wypadku Warda znam doskonale i nie musisz mnie uświadamiać. Dlaczego nie wspomniałeś o Jacku, czyżby nie pasował do Twojej argumentacji? Czyżbym jak to twierdzisz czegoś nie zrozumiał, świetne - dobra gra słów z Twojej strony i utwierdzanie się w swojej "wyższości" i robienie z kogoś idioty. Torunianie piszecie i odpisujecie na posty tak ażeby wyszło to na Wasze z dodatkową pogardliwością i prywatne wbijanie szpili, gdzie to nie ma nic wspólnego z ideą tego forum. Zrobiliście sobie darmowy roast z tego forum, chyba zrozumiałeś.

    Nikt go na siłę nie trzymał, nawet miał fochy że klub. W końcu z niego rezygnuje co podejrzewam miało też przełożenie na formę Jacka.
    Cała historyka.
    Może gdybyś nie walił stereotypami byś był inaczej potraktowany, bo teza "każdy się u was kusił" jest nie prawdziwa a po drugie można to przyczepić do każdego klubu, bo w każdym znajdzie się zawodnik który po jakimś czasie obniża loty.
    Jedyne co jest niwytlumaczalne to juniorzy, bo takiej popeline ze świeczka szukać, choć i tu nie jesteśmy osamotnieni, bo problem jest równez w Falubazie czy Rybniku, o biedniejszych klubach nie wspominam.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-01-2024 o 17:05
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  50. Powrót do góry    #223
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2022
    Postów
    283
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 17 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    pomijając przedwyborcze obietnice na dzień dzisiejszy osobą, która ma największy wpływ na to co widzisz na stacjach jest jeszcze nieodwołany Daniel. natomiast nawet jak odwołany zostanie, to szybkiego zjazdu ceny (bez zjazdu ceny baryłki i osłabienia dolara) bym się nie spodziewał, bo miniony (za)rząd zadłużył Orlen historycznie. na zakup energii, pgnig, fuzja z lotosem i prezent dla szejków etc, lokalna prasa to drobne a dojdą jeszcze oleofiny. i siłą rzeczy ktoś to będzie spłacał ceną na stacjach. zadłużenie netto Orlenu na koniec 3q2023 to 85 mld pln, więc warto to sobie zapamiętać tankując na stacjach w najbliższych latach.

    odnośnie marży: jeżeli stanowi ona dziś ~25-30% kosztu zakupu baryłki, a stanowiła 0-5%, i część podatków jest zależna od ceny netto, to przy powrocie do marży sprzed 8 lat Twoje wymarzone 5 pln brutto miałbyś dziś. średnia cena wti w pln w 2014 była na poziomie 300pln, ON w hurcie kosztował wówczas ok 4 pln netto, czyli 4,92 brutto.
    dziś:
    https://stooq.com/q/?s=clpln.f&c=1y&t=l&a=lg&b=0
    292 pln za baryłkę i hurt 5,012, brutto 6,16 pln.

    a podwyżka opłaty paliwowej o 13% to trochę ponad 2 gr/litrze, albo 3, nie pamiętam. rozumiem, że o taką ulgę w wydatkach nam nie chodzi?
    Nie do końca się zgodzę. Zadłużenie Orlenu, jak sam napisałeś, wynika z gigantycznych inwestycji (czy one są słuszne to już zupełnie inna kwestia).Ale to będzie spłacane właśnie z zysków pgnig, lotosu, polska press i co tam jeszcze Obajtek sobie kupił. A i sam Orlen generuje zyski.
    Mimo wszystko to jest ‚zdrowe’ zadłużenie, w odróżnieniu od np. JSW czy Tauronu, które generują straty a pchają się w sponsoring.

  51. Powrót do góry    #224
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gruzik Zobacz posta
    Nie do końca się zgodzę. Zadłużenie Orlenu, jak sam napisałeś, wynika z gigantycznych inwestycji (czy one są słuszne to już zupełnie inna kwestia).Ale to będzie spłacane właśnie z zysków pgnig, lotosu, polska press i co tam jeszcze Obajtek sobie kupił. A i sam Orlen generuje zyski.
    Mimo wszystko to jest ‚zdrowe’ zadłużenie, w odróżnieniu od np. JSW czy Tauronu, które generują straty a pchają się w sponsoring.
    Do kolegi energo - nie licz na to, że paliwo będzie po 5 zł za litr, bo to są brednie i jest to zwykła "kiełbasa" wyborcza. Do tej pory nie rozumiem jak ludzie mogli się na to nabrać. Odnośnie cyferek to sprawdź jeszcze raz dokładnie i policz ile Orlen miał zysku, bo widzę że starasz się wybielić nową władzę, gdzie już na początku zrobiła głupi blef obnizajac akcje Orlenu. Zaznaczam, że nie jestem sympatykiem PiSu ani PO bo to jest jedna kutwa.

  52. Powrót do góry    #225
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Nawet takie proste sprawy potraficie spyepszyc. Macie fajny stadion, gdzie frekwencja jest kiepska i zamiast tego Lublin mógłby być tam gospodarzem i kibice zapelniliby cały stadion Następna sprawa jaki junior do Was nie przyjdzie to u Was przepada nawet ostatnio taki jeden zmienił Wasze barwy na Polonię Bydgoszcz. Już nie wspomnę o Holderach, Vaculiku itd bo u Was każdy się kisił. Macie tam nie zły karwidolek i może zejście jedną ligę niżej by Wam pomogło.
    Nie znasz przysłowia chińskiego? Jeśli jest czas połowów, to później musi być czas na suszenie sieci.
    Postawicie sobie taki stadion jak Toruniu, to po kilku latach hossy zaczną pojawiać się wolne krzesełka. Przykładem najświeższym Unia Leszno, nadszedł czas suszenia sieci, bo zachwyt nad seryjnie zdobywanymi tytułami DMP skończył się. I skończy w Lublinie, jeśli tytuły spowszednieją.
    Na to nie ma lekarstwa, wypali się i w Lublinie. A tym szybciej, im mniejszy strumyk z kasą będzie płynął do Motoru ze SSP. Tarnów, ZG, Bydgoszcz, Leszno, itd, a teraz w kolejce stoi Lublin z Wrocławiem.

Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •