Strona 13 z 35 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 585 z 1555

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2024 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #541
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    Jeden z komentarzy na fb sugeruje, wyłożenie pieniędzy przez sponsora i ogłoszenie w przyszłym tygodniu wraz z Bajerskim.

    Temat Borowiaka zwiększyłby nasze szanse na jakieś 80%
    . Wydaje, że lepszej okazji może już nie być i trzeba postawić wszystko na jedną kartę poki miłość Przyjemskiego do Polonii nie minęła.
    Można wiedzieć jak żeś to wyliczył?

  2. Powrót do góry    #542
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,758
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 131 w 95 postach
    To jest moja interpretacja, na dzień dzisiejszy widzę to 60-40 między nami a Rybnikiem.

    Wierzę, że Buczek, Lyager, Kai i Szczepaniak na naszym torze będą terminatorami. Do tego doszłaby najlepsza para juniorska w lidze.

    Pamiętajcie, że biorąc Borowiaka jednocześnie osłabiamy Rybnik.

    W Ostrów po odejściu Krawczyka nie wierzę, Czugunov, Jakobsen czy Jasiński to wielka loteria co pojadą. Holder nie wiadomo co się po nim spodziewać, może pojechać na 2.5 jak i również 1.8. Przykład Bjerre najlepiej to pokazuje.
    Polonia Bydgoszcz

  3. Powrót do góry    #543
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-04-2021
    Postów
    935
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 96 w 76 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    To jest moja interpretacja, na dzień dzisiejszy widzę to 60-40 między nami a Rybnikiem.

    Wierzę, że Buczek, Lyager, Kai i Szczepaniak na naszym torze będą terminatorami. Do tego doszłaby najlepsza para juniorska w lidze.

    Pamiętajcie, że biorąc Borowiaka jednocześnie osłabiamy Rybnik.

    W Ostrów po odejściu Krawczyka nie wierzę, Czugunov, Jakobsen czy Jasiński to wielka loteria co pojadą. Holder nie wiadomo co się po nim spodziewać, może pojechać na 2.5 jak i również 1.8. Przykład Bjerre najlepiej to pokazuje.
    Lyager, Szczepaniak, Sorensen i Huckenbeck to wielka loteria. Nie wiadomo co się po nich spodziewać. Mogą pojechać źle lub bardzo źle .

    Poczekaj na sezon i jego zakończenie. Bo co roku wielkie nadzeje, a kończy sie jak zawsze na półfinale.

  4. Powrót do góry    #544
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,758
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 131 w 95 postach
    Dlatego pisałem o wynikach na naszym torze a tu np. Kai jest stworzony pod ten tor. Szczepaniak w zeszłym sezonie regularnie zdobywał 10+ na S2. Lyager tu jak wiatr zawieje ale poniżej 8 nie powinien schodzić.

    Wyjazdy to inna bajka i tu się zgodzę, że w zasadzie w osobach Buczka czy Kai możemy szukać zawodników na 10+.
    Polonia Bydgoszcz

  5. Powrót do góry    #545
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    104
    Podziękowania: 112 w 98 postach
    Cytat Zamieszczone przez FZG99 Zobacz posta
    Lyager, Szczepaniak, Sorensen i Huckenbeck to wielka loteria. Nie wiadomo co się po nich spodziewać. Mogą pojechać źle lub bardzo źle .

    Poczekaj na sezon i jego zakończenie. Bo co roku wielkie nadzeje, a kończy sie jak zawsze na półfinale.
    To, że będą terminatorami to ja też nie wierzę. Ale gdy pojadą jak piszesz "źle lub bardzo źle" to jedyne w tym to co dobre, że za rok spotkamy się z Wami

  6. Powrót do góry    #546
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Sorry, ale Buczek i Huckenbeck powinni być dominatorami w lidze gdzie nie ma Falubazu a oni powinni być w trójce -czwórce najlepszych zawodników ligii.

  7. Powrót do góry    #547
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Myślę, że Kai i Buczek będą w top10. Jak dobrze pójdzie to i Szczepan i Lyager mogą być blisko top10. Pamiętajmy, że jednak zeszli do I ligi tacy zawodnicy jak Nicki czy Holder, którzy mogą być obaj w Top3.
    W zasadzie wolę, żebyśmy mieli 4 zawodników w Top12-top15 niż jednego wymiatacza i bandę przeciętniaków na 6 pkt.
    Zresztą mamy mocne wejście w sezon więc to nam da jakieś odpowiedzi.
    Czekam aż dostaniemy informację o sparingach. Mam nadzieję, że jakieś jednak pojedziemy. Jakieś sprawdziany z drużynami typu Gorzów czy Częstochowa by się przydały.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  8. Powrót do góry    #548
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    W 1 lidze jest około 20 równorzędnych zawodników.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  9. Powrót do góry    #549
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Buczkowski pojechał tak sobie w PO (srednia chyba poniżej 2,0 z 6 meczów) to jest jego najwieksza bolączka.

  10. Powrót do góry    #550
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2018
    Postów
    809
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 72 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    Dlatego pisałem o wynikach na naszym torze a tu np. Kai jest stworzony pod ten tor. Szczepaniak w zeszłym sezonie regularnie zdobywał 10+ na S2. Lyager tu jak wiatr zawieje ale poniżej 8 nie powinien schodzić.

    Wyjazdy to inna bajka i tu się zgodzę, że w zasadzie w osobach Buczka czy Kai możemy szukać zawodników na 10+.
    Jesli dla Ciebie bycie terminatorem to powyzej 8 pkt na swoim torze to tak cala czworka nimi bedzie
    Myslalem ze terminator to sie kreci w okolicach 13-15 pkt ale coz, wszystko zalezy od oczekiwan

  11. Powrót do góry    #551
    Użytkownik
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    104
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

  12. Powrót do góry    #552
    Początkujący
    Dołączył
    22-09-2019
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    I co jest już po weekendzie, a odpowiedzi brak.. Znowu nieomylny Darek miał złe informacje?

  13. Powrót do góry    #553
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    A myślisz, że skąd Darek czerpie informacje?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  14. Powrót do góry    #554
    Początkujący
    Dołączył
    22-09-2019
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    Ze swoich sprawdzonych źródeł Oczywiście żart.

  15. Powrót do góry    #555
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    moRRo (13-01-2024)

  17. Powrót do góry    #556
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    Tak jak Hampel czy Okoniewski nie jest Pilaninem, tak ten młody nawet jak będzie zdawał licencje w barwach naszego klubu nie będzie Bydgoszczaninem. Oczywiście to nie jego wina, że urodził się tylko w pobliżu wielkiego miasta (jak to się mówi "w Toruniu rodzili się tylko ci, którzy nie zdążyli dojechać do Bydgoszczy" ).

    Życzę sukcesów i niech młody się rozwija dla dobra naszego żużla i sąsiedzkiego. Co by panowie w białych piżamach z krzyżem mogli mówić, że to ich były ziomek.

    PS ......

  18. Powrót do góry    #557
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez iwd Zobacz posta
    Tak jak Hampel czy Okoniewski nie jest Pilaninem, tak ten młody nawet jak będzie zdawał licencje w barwach naszego klubu nie będzie Bydgoszczaninem. Oczywiście to nie jego wina, że urodził się tylko w pobliżu wielkiego miasta (jak to się mówi "w Toruniu rodzili się tylko ci, którzy nie zdążyli dojechać do Bydgoszczy" ).

    Życzę sukcesów i niech młody się rozwija dla dobra naszego żużla i sąsiedzkiego. Co by panowie w białych piżamach z krzyżem mogli mówić, że to ich były ziomek.

    PS ......
    Miłego weekendu.

  19. Powrót do góry    #558
    Początkujący
    Dołączył
    27-09-2023
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Da się słyszeć, że żeby ratować rawicki żużel, Unia Leszno ma tam wystawić drugi garnitur. To by mogło wyjaśnić raz a dobrze kwestie Borowiaka.

  20. Powrót do góry    #559
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemas94 Zobacz posta
    Da się słyszeć, że żeby ratować rawicki żużel, Unia Leszno ma tam wystawić drugi garnitur. To by mogło wyjaśnić raz a dobrze kwestie Borowiaka.
    No sorry, ale Borowiak nie będzie jeździł w drugiej lidze...tam mają jeździć inni a nie Maksym.

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi realista27 za jego przydatny post!

    moRRo (14-01-2024)

  22. Powrót do góry    #560
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    No sorry, ale Borowiak nie będzie jeździł w drugiej lidze...tam mają jeździć inni a nie Maksym.
    Też mi się wydaje, że w przypadku Maksyma to jednak będą stawiać na rozwój chłopaka, więc raczej nie II liga. W II lidze to oni dadzą tam świeżaków plus może Nazara żeby tam mieli z czego skład domknąć.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  23. Powrót do góry    #561
    Początkujący
    Dołączył
    22-09-2019
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    Oglądałem prezentację Stali Rzeszów i tam mówili, że będą wypożyczać zawodników na dane mecze Wandy o ile ich fuzja dojdzie do skutku (nie wiem czy tak można, ale tak zrozumiałem z tej wypowiedzi), więc to też pozwoli jakoś rotować zawodnikami Unii Leszno jeśli będą robić tak samo, którzy nie będą mieścić się do I składu, a będą spełniać kryteria pod wypożyczenie. Może z drużyny u24 też będą zawodnicy jeździli w II-ligowym Rawiczu, a to by otworzyłoby furtkę Maksowi pod wypożyczenie do I ligi (imo mocniejsza = większy rozwój).

    Prezes Kanclerz zapytany o wypożyczenie Borowiaka powiedział, że różnie piszą... Także może coś jest na rzeczy bo z Pedersenem pisaliście, że od razu powiedział, że go nie będzie i będzie Lyager, więc kto wie... Pożyjemy, zobaczymy - najważniejsze, że do wiosny już coraz bliżej, a po takim czasie nawet spotkania towarzyskie będą niczym runda Grand Prix!

  24. Powrót do góry    #562
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rafi93 Zobacz posta
    Oglądałem prezentację Stali Rzeszów i tam mówili, że będą wypożyczać zawodników na dane mecze Wandy o ile ich fuzja dojdzie do skutku (nie wiem czy tak można, ale tak zrozumiałem z tej wypowiedzi), więc to też pozwoli jakoś rotować zawodnikami Unii Leszno jeśli będą robić tak samo, którzy nie będą mieścić się do I składu, a będą spełniać kryteria pod wypożyczenie. Może z drużyny u24 też będą zawodnicy jeździli w II-ligowym Rawiczu, a to by otworzyłoby furtkę Maksowi pod wypożyczenie do I ligi (imo mocniejsza = większy rozwój).

    Prezes Kanclerz zapytany o wypożyczenie Borowiaka powiedział, że różnie piszą... Także może coś jest na rzeczy bo z Pedersenem pisaliście, że od razu powiedział, że go nie będzie i będzie Lyager, więc kto wie... Pożyjemy, zobaczymy - najważniejsze, że do wiosny już coraz bliżej, a po takim czasie nawet spotkania towarzyskie będą niczym runda Grand Prix!
    Gdzie tak powiedział Kanclerz odnośnie Borowiaka?

  25. Powrót do góry    #563
    Początkujący
    Dołączył
    22-09-2019
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Gdzie tak powiedział Kanclerz odnośnie Borowiaka?
    W żadnym z wywiadów. Miałem okazję porozmawiać, ale wiadomo że nic konkretnego nie powiedział bo od dwóch sezonów nic nie mówi i chyba akurat to duży +.

  26. Powrót do góry    #564
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rafi93 Zobacz posta
    W żadnym z wywiadów. Miałem okazję porozmawiać, ale wiadomo że nic konkretnego nie powiedział bo od dwóch sezonów nic nie mówi i chyba akurat to duży +.
    Jak to nie mówi? Tam, gdzie jego negocjacje się nie powiodą to mówi, że nie było rozmów z tym zawodnikiem
    Ale fakt, przestał kłapać jęzorem na lewo i prawo i ten swój notatnik z listą nazwisk trzyma bliżej orderów, to i mniejsze ryzyko, że potem się będą go ludzie czepiać o niepowodzenia
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  27. Powrót do góry    #565
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Na tor dosypano granit i mączkę, tor ma być tym razem sprzymierzeńcem naszych i zagadką dla rywali.
    Po pierwsze to mam wrażenie, że obietnice o atucie naszego toru są co roku. No może czasem przeplatane informacją, że coś takiego jak atut własnego toru nie istnieje.
    Druga sprawa - ściągnęliśmy specjalistów od tego toru (jak na ten poziom rozgrywek ofc) - Buczka i Kaia. I teraz zmieniamy tor? Mam nadzieję, że chłopaki zdążą odbyć odpowiednią ilość treningów i sparingów i się do toru dopasują przed pierwszym meczem.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Powrót do góry    #566
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,758
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 131 w 95 postach
    Ciekawostka jest wypowiedź Jurka, że nikogo z pierwszej ligi nie wpuszczą na tor przed sezonem. Nawet w stawce KA nie będzie nikogo z 1 ligi poza naszymi zawodnikami. Chyba w końcu widać parcie na awans.

    Jeszcze tylko ten Borowiak....
    Polonia Bydgoszcz

  29. Powrót do góry    #567
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    No to jest dla mnie w pełni zrozumiałe i nie mam nic przeciwko. Nawet jeśli skład KA będzie uzupełniany zawodnikami z II ligi. Swoją drogą zaproszenie Bellego, Bjerre czy Jeleniewskiego z uwagi na dotychczasową współpracę by mi nie przeszkadzało. Trochę kółek dla nas pokręcili przecież.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  30. Powrót do góry    #568
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Na tor dosypano granit i mączkę, tor ma być tym razem sprzymierzeńcem naszych i zagadką dla rywali.
    Po pierwsze to mam wrażenie, że obietnice o atucie naszego toru są co roku. No może czasem przeplatane informacją, że coś takiego jak atut własnego toru nie istnieje.
    Druga sprawa - ściągnęliśmy specjalistów od tego toru (jak na ten poziom rozgrywek ofc) - Buczka i Kaia. I teraz zmieniamy tor? Mam nadzieję, że chłopaki zdążą odbyć odpowiednią ilość treningów i sparingów i się do toru dopasują przed pierwszym meczem.
    Ale te zmiany co do przygotowania toru na przyszły rok to w rozmowach kontraktowych postulowali sami zawodnicy czyli Buczek i Kai i to na ich prośbę i sugestie te zmiany są wdrażane.

  31. Powrót do góry    #569
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Ale te zmiany co do przygotowania toru na przyszły rok to w rozmowach kontraktowych postulowali sami zawodnicy czyli Buczek i Kai i to na ich prośbę i sugestie te zmiany są wdrażane.
    A to mi uciekło. W takim razie to luz, skoro zawodnicy są za tymi zmiana, to cofam moje "ale"
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  32. Powrót do góry    #570
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,115
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Na tor dosypano granit i mączkę, tor ma być tym razem sprzymierzeńcem naszych i zagadką dla rywali.
    Po pierwsze to mam wrażenie, że obietnice o atucie naszego toru są co roku. No może czasem przeplatane informacją, że coś takiego jak atut własnego toru nie istnieje.
    Druga sprawa - ściągnęliśmy specjalistów od tego toru (jak na ten poziom rozgrywek ofc) - Buczka i Kaia. I teraz zmieniamy tor? Mam nadzieję, że chłopaki zdążą odbyć odpowiednią ilość treningów i sparingów i się do toru dopasują przed pierwszym meczem.
    Kiedyś czytałem jakąś opinię Dołka na temat prac torowych i dosypywania nowej warstwy. Stwierdził on, że wysypanie 200 ton jakiegokolwiek materiału na tor to tak, jakby posypać pączka pudrem. Brzmi poważnie, a efekt co najwyżej kosmetyczny. Pewnie da to jakieś dodatkowe możliwości w przygotowaniu toru, ale z całą pewnością nie zmieni jego charakterystyki.

  33. Powrót do góry    #571
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 41 w 32 postach
    Bo dokładnie tak to wygląda. Wcale nie przesadził

    Nam to brakuje toromistrza i odpowiedniego sprzętu co pokazał nam pamiętny odwołany mecz z Wybrzeżem ubijany przez meleksa i opla insignie

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi tuurystaaa za jego przydatny post!

    kitas (19-01-2024)

  35. Powrót do góry    #572
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    75
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    Pogadajmy o żużlu na Discordzie - Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Maveral za jego przydatny post!

    moRRo (20-01-2024)

  37. Powrót do góry    #573
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,758
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 131 w 95 postach
    Każdy się domysla, że tak będzie. ROW trochę wyprzedził fakty.

    Co u Was w piekarniach mowia o Borowiaku?
    Polonia Bydgoszcz

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi pawel_bydgoszcz za jego przydatny post!

    moRRo (20-01-2024)

  39. Powrót do góry    #574
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    https://przegladsportowy.onet.pl/zuz...goszcz/meespf5

    Bajerski od jutra managerem Polonii?

    Ciekawe czy jutro się potwierdzi i czy będzie coś na temat Borowiaka

  40. Powrót do góry    #575
    Początkujący
    Dołączył
    22-09-2019
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    A ma ktoś jakieś przecieki czy Zarząd planuje jakąś prezentację?

    Nie chodzi mi o kiełbaskę w parku maszyn po 2 czy 3 kolejce tylko o spotkanie z zawodnikami, sztabem trenerskim czy kierownictwem przed startem przygotowań itd. tak jak to robią inne drużyny.

  41. Powrót do góry    #576
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2021
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 108 w 75 postach
    Wg Konarskiego z Interii Borowiak był praktycznie przyklepany w Rybniku ale na tą chwile biżej mu do Polonii, decyzje ma podjąć niebawem.

  42. Powrót do góry    #577
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Słuchałem Bajerskiego na podcaście u Dreczki i na końcu co do swojej przyszłości powiedział, że niebawem będzie oficjalnie znana jego przyszłość i gdyby to nagranie było tydzień później (a nagrywane było 15 stycznia)to już by wszystko było znane czyli wszystko wskazuje, że jutro oficjalnie jego przedstawią jako naszego managera.
    Co do Borowiaka sądzę, że i Bajerski i Pan Czesław Abramczyk i Buczkowski mogą wpłynąć na jego przyszłą decyzję co do Polonii bo jednak ma tutaj i kolegę z Falubazu z pary czyli Buczka i managera Bajerskiego, którego wielu ceni pewnie dużo bardziej niż Antoniego Skupienia czy Mrozka no i perspektywy też w Bydgoszczy nie są gorsze od tych z Rybnika - tak tylko mniemam i przypuszczam, że pewne niuansu mogą przechylić szalę na stronę Polonii.

  43. Powrót do góry    #578
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2023
    Postów
    403
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 21 w 18 postach
    Mrozek podobno przekalkulował i odpuścił Borowiaka. 300-350 tysi dla Unii plus 200 dla Maksyma za rok. Woli wydać 300-400 tysi za Majewskiego (który niedługo będzie wolnym zawodnikiem) i 2-3 letni kontrakt

  44. Powrót do góry    #579
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,682
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Cytat Zamieszczone przez Super Pro Peter kildemand Zobacz posta
    Mrozek podobno przekalkulował i odpuścił Borowiaka. 300-350 tysi dla Unii plus 200 dla Maksyma za rok. Woli wydać 300-400 tysi za Majewskiego (który niedługo będzie wolnym zawodnikiem) i 2-3 letni kontrakt
    Na Waszym miejscu brałbym Borowiaka bez większego zastanowienia. Po pierwsze - nie macie pewności, czy Karczewski odbuduje się w 1 lidze i czy będzie jechał na miarę talentu, czy będzie jechał taki piach jak w drugiej części poprzedniego sezonu. Borowiak to zawodnik, który z miejsca będzie liderem Waszej formacji i doda Wam średnio minimum 2-3 punkty więcej od Buszkiewicza.

    Na Waszym miejscu ustawiałbym Buszkiewicza na rezerwie i jechał na 3 juniorów - jak to robił Lublin, przez co bardzo mądrze objeżdżał i wprowadzał do ligi Bańbora. U Was bym zrobił to nieco inaczej. Bieg juniorski zostawiałbym bez zmian, a na 4 bieg ustawiałbym mocnego seniora + wystawiałbym słabszego juniora (Karczewskiego) i robił tu zmianę zwykłą i wpuszczał rezerwowego Buszkiewicza na juniora przeciwnej ekipy. Ta zmiana za wiele strat Wam nie zrobi, bo mocny senior to gwarant w większości 3 pkt w tym słabo obsadzonym biegu. W przypadku pewnego prowadzenia, możecie pomyśleć, by Buszkiewicza wstawić jeszcze na 12 bieg lub na jeden z nominowanych. Zresztą - juniorzy nie biorą dużych kwot za punkt. W przypadku takich zmian - warto takiemu zawodnikowi wypłacać rekompensatę np. jak za zdobycie 1,5 punktu w biegu (połowę maksymalnej kwoty) co też by mogło nieco rozluźnić stosunki między juniorami. Takie manerwy możecie sobie robić przez 3/4 rundy zasadniczej, a najlepszą opcję/dwójkę wystawicie na końcówkę RZ i PO. Będziecie też zawsze zabezpieczeni na kontuzję juniora, wszak dużo jest zawodów DMPJ i lepiej mieć trzech juniorów niż skład szyty na miarę.

    Borowiak w Waszym przypadku to niezbędny element układanki, bo chcąc walczyć o awans na pewno nie ryzykowałbym jazdy na dwóch w miarę sensownych juniorów i wystawiać parę Karczewski-Buszkiewicz. Borowiak będzie w TOP 3 najlepszych juniorów w lidze i lepiej mieć go u siebie niż pozwolić innemu rywalowi go wziąć.

  45. Powrót do góry    #580
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Myślę, że więcej sensu ma zwykłe wstawianie do składu tego juniora, który prezentuje wyższą formę. Jak każdy junior pojedzie w meczu po 2 biegi, to w zasadzie żaden nie będzie zadowolony.
    Zgodzę się, że na rezerwę dać 3ciego juniora i jak przykładowo Franek pojedzie pierwsze 2 starty na 0 z 30 metrową stratą, to w ostatniej serii zastąpić go Buszem, ok. Ale jeśli Franek pojedzie na 5-1 w młodzieżowym i zastąpienie go rezerwowym w 4. nie ma sensu.
    Rezerwowy junior ma sens dodatkowo ze względu na wypadki losowe. Zawsze lepiej w czasie meczu mieć możliwość wstawiać juniora rezerwowego, niż kompletnie nikogo.
    Stawka 1,5x nie jest specjalnie sensowna, nie wiem czy w ogóle można tak płacić zawodnikom.

    Borowiak rzeczywiście daje nam najwięcej. Po pierwsze to najpewniejszy dostępny junior, kontraktując go bierzemy zawodnika na plus, jednocześnie nie dając tej wartości rywalom. A do tego my i tak potrzebujemy juniora na rok, więc Mrozek niech bierze tego Majewskiego. My od startu sezonu 2025 mamy dwóch juniorów z BTŻ, na których warto stawiać od początku. Do tego jest szansa ( w przypadku awansu), że wróci Wiktor, więc tym bardziej nie potrzebujemy zewnętrznych juniorów na dłużej.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  46. Powrót do góry    #581
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,550
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 571 w 446 postach
    22 marca u siebie z Unią Leszno na drugi dzień rewanż w Lesznie.

  47. Powrót do góry    #582
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    No i spoko rywal. Mam nadzieję, że na tym się nie skończy i jeszcze z dwóch sparing-partnerów się znajdzie.
    Może po sąsiedzku z kolegami powiatowymi? Blisko, a do tego na pewno ciekawie dla kibiców po obu stronach. Chociaż taka mała napinka w tym sezonie by była
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  48. Powrót do góry    #583
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Konrad Marzec na Twitterze:

    Polonia Bydgoszcz jest zdeterminowana, aby pozyskać Maksyma Borowiaka. W klubie panuje przekonanie, że warto to zrobić chociażby po to, aby "rywal go nie dostał".

    Decyzja ma nastąpić w tym tygodniu, możliwe, że nawet dziś.

  49. Powrót do góry    #584
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Czyli w sparingach Polonia-Unia Maksym ma szansę pojechać. Kwestia otwarta to tylko kolor kevlaru
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    moRRo (22-01-2024)

  51. Powrót do góry    #585
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    75
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    Każdy się domysla, że tak będzie. ROW trochę wyprzedził fakty.

    Co u Was w piekarniach mowia o Borowiaku?
    W sumie to nic. Ostatnie info z piekarni było, że niby dogadany z Mrozkiem, ale to było na początku stycznia i od tamtej pory cisza. Teraz w mediach mówią, że jest 50/50 z Polonią.
    Pogadajmy o żużlu na Discordzie - Ukryta zawartość Ukryta zawartość

Strona 13 z 35 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •