Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 286

Wątek: Speedway Grand Prix 2024

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,118
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach

    Speedway Grand Prix 2024

    Brakuje chyba takiego tematu, bo dyskusja o SGP porozrzucana po różnych wątkach.

    Co wiemy na ten moment?

    SGP 2023:
    Zmarzlik
    Lindgren
    Vaculik
    Holder
    Madsen
    Lambert

    SGPCh:
    Doyle
    Woźniak
    Kvech

    SEC:
    Michelsen

    Plotki o Dk:
    Bewley
    Fricke
    Woffinden
    Janowski, Kubera?
    Lebiedew, Jensen, Thomsen?

    Kalendarz:
    Warszawa - 11.05.2024 r.
    Cardiff - 17.08.2024 r.

    Zapraszam do dalszej dyskusji


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Za szybko. Temat należy wystartować w momencie kiedy już będziemy znali DK i pełna obsada będzie potwierdzona. Teraz przez ch*j wie ile będziemy czytać przepychanki o tym, że
    A) w SGP powinni być Emil i Artiom
    vs
    B) to jest niemoralne, żeby oni w SGP jeździli z orłem na piersi.

    I niezależnie od mojej opinii na ten temat, czy też opinii poszczególnych osób - rzygać się już chce, bo kolejny wątek zostanie tym zaśmiecony. Argumenty się nie zmieniają, pojawiają się jedynie nowe formuły obrzucania się g*wnem przez oba obozy nawzajem.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  3. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Kaman (02-10-2023), Semen (02-10-2023), zibly (02-10-2023)

  4. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    To porozmawiajmy o tym co jest pewne na tym stole.
    Dla mnie zarówno tai jak i dan mają pewniaka do dk więc zostają trzy.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  5. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2013
    Postów
    444
    Kliknij i podziękuj
    963
    Podziękowania: 67 w 50 postach
    Na Twitterze widziałem wpisy, że DK nie dostaną: Dudek, Janowski i Fricke.

    Należy się spodziewać nowej narodowości w SGP - Niemca lub Łotysza

  6. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,118
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Przerzucę co napisałem w innym temacie.

    Argumenty za Maćkiem:
    - do SGP awansował sam, nie musiał się posiłkować dziką kartą przed pierwszym sezonem jazdy w cyklu,
    - tylko jeden jedyny raz musiał liczyć na organizatorów by Ci przyznali mu stałą DK, w dodatku w tym sezonie zajął 9 miejsce (wtedy pierwsze niepremiowane awansem), ze stratą 1 punkty do miejsca 8,
    - miejsca Maćka w SGP od momentu awansu z Challengu - 7, 9, 4, 4, 6, 4, 5, 3 - trudno tu więc mówić o zawodniku nic nie wnoszącym do cyklu, oczywiście ten sezon miał tragiczny, ale wydaje mi się, że paradoksalnie ta kontuzja podniosła jego szansę na stałą dk,
    - statystyki Maćka w SGP - 8 wygranych turniejów, w tym wygrana choć w jednym turnieju przez 7 lat z rzędu od 2015 do 2021, 26 miejsc na podium, 31 finałów.

    Nie żeby mi wielce zależało na dzikiej karcie dla niego, uważam że powinien rok odpocząć od cyklu i spróbować sił w eliminacjach + skupić się na odbiciu, ale są argumenty, że jego wybór się obroni. Jak Vaculik, czy Fricke to chyba już podostawali po 5 dzikich kart, to jedna dla Janowskiego nic nie zmieni.

    Dawanie dzikich kart Lebedewowi, czy Huckenbeckowi, albo Berge, to będzie nieśmieszny żart. Poziomu nie podniosą, co najwyżej powalczą o 14 miejsce na koniec.
    Ostatnio edytowane przez Rogerson ; 02-10-2023 o 10:58

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Rogerson za jego przydatny post!

    Mossberg (02-10-2023)

  8. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 143 w 74 postach
    Dajcie spokój z DK dla Magica. Ten sezon był tragiczny. Nawet Dudek bez formy 2 razy zameldował się w finale + 2 razy w półfinale. Maćkowi udało się raz być w półfinale - to naprawde dramat. Po takim sezonie nie ma prawa dostać dzikiej karty. I co to za argument, że tylko raz dostał dzikusa. Dudek raz dostał dzikusa jak był na pierwszym nie premiowanym utrzymaniem miejscu (w skutek kontuzji) a drugi raz również jak był na pierwszym miejscu nie gwarantującym utrzymania z taka samą liczbą co 6ty zawodnik. Obaj mają po 1 medalu - z czego Dudek miał srebro a Maciej tylko brąz. Jak już któryś z nich powinien dostać to Dudek ale on też nie zasługuje po takim sezonie. Obaj dali ciała i to po całości zatem powinni się pożegnać z cyklem.
    Kubera tez pokazał w sobote, że jeszcze nie te progi - moim zdaniem DK powinien dostać Kołodziej.

    Thomsen - to samo jechał piach cały sezon z jednym półfinałem. Jak dostanie dzikusa to będzie kryminał.

    PS. Dudek do GP tez awansował sam - nawet 2 razy.

  9. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Każdy kto się nie utrzymał w SGP nie zasługuje na żadne dzikusy, nominacje etc. Skoro się nie załapał, to jechał za słabo. Póki ten patologiczny proces będzie trwał zawsze będzie niesprawiedliwy.
    Rozumiem dać DK komuś, kto stracił część sezonu przez kontuzję, a mimo to był blisko "kreski". A takich zawodników w sezonie 2023 nie ma. Forma Taia, Maćka czy Thomsena nie wskazywała jakoś, aby mieli szanse na zbliżenie się do TOP6.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    BeKs (02-10-2023)

  11. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 2,999 w 1,157 postach
    Te Wasze ,,przepychanki'' o DK tylko świadczą o jednym...
    Ten sport stał się tak nudny, tak przewidywalny...
    Na dzień dzisiejszy, nie mamy na świecie 16-tu w miarę równych żużlowców, którzy mogliby na podobnym poziomie rywalizować między sobą.
    Jest 4-5 zawodników ( w tym dwóch którzy w GP nie jeżdżą ), którzy przez 3-5 rund jeszcze są blisko czołówki, a potem Zmarzlik odjeżdża i w czerwcu znamy już IMŚ. (tegoroczna dyskwalifikacja za kevlar, sztucznie podtrzymała szanse Freda).
    A należy pamiętać, że to był jeden ze słabszych sezonów Bartka.
    Przy obecnej formule wyłaniania mistrza , i przy obecnych jej uczestnikach, Zmarzlik będzie zdobywać te złota co roku...
    Ja w tym roku obejrzałem chyba z trzy turnieje. O dobre dwie za dużo.

    A stałe karty dla Janowskiego, Dudka, Łotysza czy Niemca ...... to jakiś niesmaczny żart.

    Powtarzam. Dziś ten sport nie ma nawet 10 żużlowców, którzy mogliby w tym cyklu startować i przez większość rund rywalizować między sobą o zwycięstwo.
    Tory nudne
    Stawka nudna i przewidywalna
    Kogo to jeszcze kręci ......

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi welna za jego przydatny post!

    Leonidas (02-10-2023)

  13. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Kto powinien dostac?

    Wersja z Ruskimi: Artiom Emil Bewley Kubera Thomsen
    Wersja bez Ruskich: Bewley Kubera Thomsen Jensen Fricke

    A jak bedzie?

    Artiom Emil Bewley Lebiediew Thomsen

  14. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Te Wasze ,,przepychanki'' o DK tylko świadczą o jednym...
    Ten sport stał się tak nudny, tak przewidywalny...
    Na dzień dzisiejszy, nie mamy na świecie 16-tu w miarę równych żużlowców, którzy mogliby na podobnym poziomie rywalizować między sobą.
    Jest 4-5 zawodników ( w tym dwóch którzy w GP nie jeżdżą ), którzy przez 3-5 rund jeszcze są blisko czołówki, a potem Zmarzlik odjeżdża i w czerwcu znamy już IMŚ. (tegoroczna dyskwalifikacja za kevlar, sztucznie podtrzymała szanse Freda).
    A należy pamiętać, że to był jeden ze słabszych sezonów Bartka.
    Przy obecnej formule wyłaniania mistrza , i przy obecnych jej uczestnikach, Zmarzlik będzie zdobywać te złota co roku...
    Ja w tym roku obejrzałem chyba z trzy turnieje. O dobre dwie za dużo.

    A stałe karty dla Janowskiego, Dudka, Łotysza czy Niemca ...... to jakiś niesmaczny żart.

    Powtarzam. Dziś ten sport nie ma nawet 10 żużlowców, którzy mogliby w tym cyklu startować i przez większość rund rywalizować między sobą o zwycięstwo.
    Tory nudne
    Stawka nudna i przewidywalna
    Kogo to jeszcze kręci ......
    Racja.
    Dlatego GP powinno się przekształcić w puchar świata. I powinniśmy wrócić do jednodniowego finału MŚ z całym cyklem eliminacji.

  15. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Ja mam tylko nadzieje, ze nie bedzie juz Dudka w SGP. Pomimo sympatii do tego zawodnika, to na SGP sie nie nadaje. Rok konia juz mial, drugiego nie bedzie.

  16. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Każdy kto się nie utrzymał w SGP nie zasługuje na żadne dzikusy, nominacje etc. Skoro się nie załapał, to jechał za słabo. Póki ten patologiczny proces będzie trwał zawsze będzie niesprawiedliwy.
    Jestem za. Tylko najpierw zmienić zasady utrzymania na takie, że w cyklu na kolejny sezon zostaje TOP 10, a nie TOP 6. Wtedy stałe dzikie karty można ograniczyć do jednej, właśnie na wypadek kontuzji.

  17. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Każdy kto się nie utrzymał w SGP nie zasługuje na żadne dzikusy, nominacje etc. Skoro się nie załapał, to jechał za słabo. Póki ten patologiczny proces będzie trwał zawsze będzie niesprawiedliwy.
    Rozumiem dać DK komuś, kto stracił część sezonu przez kontuzję, a mimo to był blisko "kreski". A takich zawodników w sezonie 2023 nie ma. Forma Taia, Maćka czy Thomsena nie wskazywała jakoś, aby mieli szanse na zbliżenie się do TOP6.
    Ładnie odleciałeś w kosmos.

    W cyklu utrzymuje się 6 zawodników. Czyli 10 odpada co roku. A to powoduje, ze do cyklu wchodzą jeszcze słabsi sportowo. No chyba, że chcesz mnie przekonać, że jakieś Nielseny, Lebiedievy, Kvechy, itd sa sportowo mocniejsi od Janowskiego, Taia czy Thomsena.

    Nie wiem co ty chciałeś uzyskać, ale przecież ty chcesz dodatkowo jeszcze zaniżyć poziom rozgrywek.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 143 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Kto powinien dostac?

    Wersja z Ruskimi: Artiom Emil Bewley Kubera Thomsen
    Wersja bez Ruskich: Bewley Kubera Thomsen Jensen Fricke

    A jak bedzie?

    Artiom Emil Bewley Lebiediew Thomsen
    Za co Thomsen?

  19. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2023
    Postów
    150
    Kliknij i podziękuj
    402
    Podziękowania: 20 w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ładnie odleciałeś w kosmos.

    W cyklu utrzymuje się 6 zawodników. Czyli 10 odpada co roku. A to powoduje, ze do cyklu wchodzą jeszcze słabsi sportowo. No chyba, że chcesz mnie przekonać, że jakieś Nielseny, Lebiedievy, Kvechy, itd sa sportowo mocniejsi od Janowskiego, Taia czy Thomsena.

    Nie wiem co ty chciałeś uzyskać, ale przecież ty chcesz dodatkowo jeszcze zaniżyć poziom rozgrywek.
    Jaki z ciebie niedo.. prymityw, te twoje celowe pisanie ty z malej, ciagle obrazanie innych. Szczytem twojej marnosci jest wchodzenie Szczecinowi w dupe, zeby "kolega" z zielonej spojrzal przychylniejszym okiem na twoja nedzna postac.

  20. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Powtarzam. Dziś ten sport nie ma nawet 10 żużlowców, którzy mogliby w tym cyklu startować i przez większość rund rywalizować między sobą o zwycięstwo.
    Tory nudne
    Stawka nudna i przewidywalna
    Kogo to jeszcze kręci ......
    W idealnym świecie Ward nie doznaje kontuzji, a żużel jest poważnym sportem, który wystrzega się pustych gestów o politycznym zabarwieniu, aby puścić oko w kierunku motłochu, dzięki czemu w SGP nadal startują Emil i Artem. Do tego Grisza i Kołodziej, mają inne charaktery, przez co ich ambicje i mentalność dorównują umiejętnościom jeździeckim. Wtedy stawka mogłaby wyglądać tak: Zmarzlik, Lindgren, Vaculik, J.Holder, Madsen, Lambert, Bewley, Doyle, Woffinden, Sajfutdinov, A.Laguta, Ward, Kołodziej, G.Laguta, Janowski/Dudek, Michelsen/Thomsen (bo przechodnią dziką kartę też można sobie darować). Taki cykl prezentowałby się naprawdę interesująco. No ale świat nie jest idealny, a żużel nie jest poważnym sportem.

  21. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Micz Bjukanon (02-10-2023), Mossberg (02-10-2023), welna (02-10-2023)

  22. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,118
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Ja nie wiem co to w ogóle za system, że jeżdżacy w SGP, jadą też w eliminacjach i potem mamy takie kwiatki, że z Challengu gdzie do GP wchodzi trzech, nagle wchodzi gość z 5 miejsca.

    - zakaz jazdy w eliminacjach dla stałych uczestników cyklu,
    - pierwsza ósemka się utrzymuje, a kolejnych 7 spada do Challengu, gdzie czeka 9 zawodników z eliminacji,
    - 8 z Challengu awansuje do GP.

    Challenge powinien odbywać się tydzień po ostatnim turnieju cyklu i to rozwiązało by temat dzikich kart itp.

  23. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Jestem za. Tylko najpierw zmienić zasady utrzymania na takie, że w cyklu na kolejny sezon zostaje TOP 10, a nie TOP 6. Wtedy stałe dzikie karty można ograniczyć do jednej, właśnie na wypadek kontuzji.
    Spoko, niech będzie TOP8, czy TOP10. Ale na sztywno. A nie na zasadzie - utrzymuje się 6, chociaż tak po prawdzie to 11...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  24. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Najbardziej komiczne jest to, że w niby MŚ jedna z głównych przesłanek jest narodowość a nie klasa sportowa.
    No i co, że w GP startowaloby 4 Polaków?
    Świat by się zawalil?
    Teraz na siłę chcą wciskać Lebiedieva i może Huckenbecka a Janos, Fricke czy nawet Thomsen i Dudek mają obserwować z kanapy, o Emilu i Artiomie nie wspominając.
    System eliminacji i DK to najsłabsze ogniwo SGP.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  25. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Mossberg (02-10-2023), orlosep (03-10-2023), woojo (02-10-2023)

  26. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ładnie odleciałeś w kosmos.

    W cyklu utrzymuje się 6 zawodników. Czyli 10 odpada co roku. A to powoduje, ze do cyklu wchodzą jeszcze słabsi sportowo. No chyba, że chcesz mnie przekonać, że jakieś Nielseny, Lebiedievy, Kvechy, itd sa sportowo mocniejsi od Janowskiego, Taia czy Thomsena.

    Nie wiem co ty chciałeś uzyskać, ale przecież ty chcesz dodatkowo jeszcze zaniżyć poziom rozgrywek.
    Po pierwsze matematyka - stałych uczestników jest 15, więc odpada 9 zawodników, a nie 10.
    Po drugie - a kto Janowskiemu, Taiowi, czy Thomsenowi broni jeździć w kwalifikacjach? Lambert jechał, Madsen jechał, Michelsen jechał, Doyle jechał, nawet Vaculik - medalista tegoroczny - jechał. To jak ktoś nie startuje w kwalifikacjach, to podejmuje ryzyko na własną rękę. Bo, jeśli jest pewny utrzymania w cyklu, to albo się przeliczył i wypada z cyklu, albo kontuzja odebrała mu możliwość (i tutaj pisałem o tej możliwości takiej wyjątkowej DK).

    I nie twórz teorii pod swoje fantazje. Nie powiedziałem, że chcę zaniżyć poziom rozgrywek. Chcę, żeby był fair wobec wszystkich, a nie był kółkiem wzajemnej adoracji. Jeśli są kwalifikacje i Lebiedievy czy Kvechy są w stanie się przez nie przebić, a Fricke czy inny Dudek nie, to znaczy, że bardziej na jazdę w cyklu zasługują Kvechy i Lebedevy, a nie Frickasy z Duzersami czekający łaskawie na nominację za odpadnięcie z cyklu (nazwiska są przykładami).

    Więc jak ktoś tutaj odleciał w kosmos to Ty, bo raz że liczenie Ci nie idzie, a dwa to .... dość standardowo jak dla Ciebie - zmyślasz.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  27. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 143 w 74 postach
    Mom zdaniem dobrze byłoby zrezygnować z SEC stworzyć coś na kształt SGP2 i SGP3 tworzące bezpośrednie zaplecze SGP1 i w każdym sezonie 0 dzikich kart tylko na zasadzie 10 sie utrzymuje, 5 spada, 5 awansuje itd. Jak ktoś by się w 10-tce nie utrzymał mimo kontuzji tzn że i tak nie walczyłby o medale. Do SGP3 powinny być eliminacje sezon wcześniej. 5 spadkowiczów z SGP2 plus 10 z eliminacji. Wtedy możnaby zrobić prawdziwy weekend z GP. Sztuczne tory nie bylyby jednodniowe tylko minimum 3 dniowe.

    W kalendarzu mógłby wyglądać tak:
    1.USA - Costa Mesa
    2.Argentyna - Bahia Blanca
    3.Słowenia - Krsko
    4.Czechy - Praga
    5.Niemcy - Berlin
    6.Wielka Brytania - Cardiff
    7.Polska - Warszawa
    8.Francja - Paryż
    9.Dania - Vojens
    10.Szwecja - Ullevi w Goeteborgu
    11.Słowacja - Żarnovica
    12.Łotwa - Ryga
    13.Australia - Melbourne
    14.Nowa Zelandia - Auckland

    Zawody od marca do końca pażdziernika, nawet absencje w pojedynczych turniejach nie mają większego wpływu na utrzymanie się w stawce. No ale to są tylko moje marzenia, które mogłyby coś wnieść do tego skostniałego cyklu. Ale niestety promotor i FIM wolą doić polaków i dlatego mamy co mamy.

  28. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goros Zobacz posta
    Mom zdaniem dobrze byłoby zrezygnować z SEC stworzyć coś na kształt SGP2 i SGP3 tworzące bezpośrednie zaplecze SGP1 i w każdym sezonie 0 dzikich kart tylko na zasadzie 10 sie utrzymuje, 5 spada, 5 awansuje itd. Jak ktoś by się w 10-tce nie utrzymał mimo kontuzji tzn że i tak nie walczyłby o medale. Do SGP3 powinny być eliminacje sezon wcześniej. 5 spadkowiczów z SGP2 plus 10 z eliminacji. Wtedy możnaby zrobić prawdziwy weekend z GP. Sztuczne tory nie bylyby jednodniowe tylko minimum 3 dniowe.

    To sa 2 rozni organizatorzy. Przy wolnym rynku nie rozumiem tego ruchu ? Jakas firma, bodajze ONE Sport robi SEC, i dlaczego z racji SGP organizowanego przez inny podmiot mieliby miec "zakaz" organizowania turniejow?
    Zawodnicy nie maja obowiazju startowac w SEC. Ale chetnie z jakiego$ powodu startuja.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 02-10-2023 o 13:35

  29. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goros Zobacz posta
    Mom zdaniem dobrze byłoby zrezygnować z SEC stworzyć coś na kształt SGP2 i SGP3 tworzące bezpośrednie zaplecze SGP1 i w każdym sezonie 0 dzikich kart tylko na zasadzie 10 sie utrzymuje, 5 spada, 5 awansuje itd. Jak ktoś by się w 10-tce nie utrzymał mimo kontuzji tzn że i tak nie walczyłby o medale. Do SGP3 powinny być eliminacje sezon wcześniej. 5 spadkowiczów z SGP2 plus 10 z eliminacji. Wtedy możnaby zrobić prawdziwy weekend z GP. Sztuczne tory nie bylyby jednodniowe tylko minimum 3 dniowe.

    W kalendarzu mógłby wyglądać tak:
    1.USA - Costa Mesa
    2.Argentyna - Bahia Blanca
    3.Słowenia - Krsko
    4.Czechy - Praga
    5.Niemcy - Berlin
    6.Wielka Brytania - Cardiff
    7.Polska - Warszawa
    8.Francja - Paryż
    9.Dania - Vojens
    10.Szwecja - Ullevi w Goeteborgu
    11.Słowacja - Żarnovica
    12.Łotwa - Ryga
    13.Australia - Melbourne
    14.Nowa Zelandia - Auckland

    Zawody od marca do końca pażdziernika, nawet absencje w pojedynczych turniejach nie mają większego wpływu na utrzymanie się w stawce. No ale to są tylko moje marzenia, które mogłyby coś wnieść do tego skostniałego cyklu. Ale niestety promotor i FIM wolą doić polaków i dlatego mamy co mamy.
    SGP nie wygra z ligą o kasę i kibiców. Zwłaszcza tam gdzie tych kibiców nie ma.

  30. Powrót do góry    #24
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Projekt brzmi realnie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  31. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 143 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    To sa 2 rozni organizatorzy. Przy wolnym rynku nie rozumiem tego ruchu ? Jakas firma, bodajze ONE Sport robi SEC, i dlaczego z racji SGP organizowanego przez inny podmiot mieliby miec "zakaz" organizowania turniejow?
    To niech by zostało i żyło własnym życiem. Po kilku latach i tak by padło.

    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    SGP nie wygra z ligą o kasę i kibiców. Zwłaszcza tam gdzie tych kibiców nie ma.
    Może właśnie w ten sposób Ci kibice by się pojawili. Bo przy okazji takiego SGP2 i walki o awans Huckenbecka do SGP1 kibiców przyszłoby więcej niż dzis na takie GP bez emocji gdzie jedzie ich reprezentant z DK de facto o nic. A może w takiej Arentynie woleli by obejrzeć Albina, który walczy o coś w SGP3 i przy okazji kupiliby bilety na cały weekend wyścigowy by w niedziele obejrzeć Zmarzlika i takiego Albina z DK, który jeszcze miałby dodatkowy handicap w postaci potrenowania przed SGP1 na SGP3. Wszystko pożadnie opakować i by się sprzedało

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Goros za jego przydatny post!

    j-rules (02-10-2023)

  33. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Po pierwsze matematyka - stałych uczestników jest 15, więc odpada 9 zawodników, a nie 10.
    Po drugie - a kto Janowskiemu, Taiowi, czy Thomsenowi broni jeździć w kwalifikacjach? Lambert jechał, Madsen jechał, Michelsen jechał, Doyle jechał, nawet Vaculik - medalista tegoroczny - jechał. To jak ktoś nie startuje w kwalifikacjach, to podejmuje ryzyko na własną rękę. Bo, jeśli jest pewny utrzymania w cyklu, to albo się przeliczył i wypada z cyklu, albo kontuzja odebrała mu możliwość (i tutaj pisałem o tej możliwości takiej wyjątkowej DK).

    I nie twórz teorii pod swoje fantazje. Nie powiedziałem, że chcę zaniżyć poziom rozgrywek. Chcę, żeby był fair wobec wszystkich, a nie był kółkiem wzajemnej adoracji. Jeśli są kwalifikacje i Lebiedievy czy Kvechy są w stanie się przez nie przebić, a Fricke czy inny Dudek nie, to znaczy, że bardziej na jazdę w cyklu zasługują Kvechy i Lebedevy, a nie Frickasy z Duzersami czekający łaskawie na nominację za odpadnięcie z cyklu (nazwiska są przykładami).

    Więc jak ktoś tutaj odleciał w kosmos to Ty, bo raz że liczenie Ci nie idzie, a dwa to .... dość standardowo jak dla Ciebie - zmyślasz.
    No to sprawdź sobie jakie kwalifikacje musi przechodzić taki Zimny, Janowski, Dudek, Kołodziej, Pawliccy, Woźniak, Kubera, JHJ, Zengota, itd a jakie kwalifikacje przechodzi Milik, Kvech, Lebiediev, Lindgren, Lahti, Tai, Bjulej, Madsen, Thomsen, itd. ? Zacznij od kwalifikacji krajowych. Wtedy może ogarniesz dlaczego cykl SGP nie skupia najlepszych sportowo zawodników.

    Co z tego, że nie napisałeś wprost, że chcesz zaniżać poziom SGP. Skoro z tego co proponujesz wprost to wynika ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    No tak coś nie chce ten sec paść. I wg mnie to ma sens, ze zwycięzcą sec wchodzi do GP.
    Jest to pewna forma eliminacji na pewno trud iejsza iż challenge.

    Do tego chyba bym zaryzykował i wprowadził miejsce w GP dla mistrza świata juniorów (ale dodlabym minimum jedną rundę obecnego sgp2)
    Nawet jak junior ma wozić ogony to lepiej żeby to był jakiś junior niż Kasprzak czy inny nilsson.

    Natomiast nie zakazywalbym stałym uczestnikom jazdy we wszelkiej maści eliminacjach. Jeśli w ten sposób ugrają utrzymanie w cyklu no to jest to jednak w sportowej rywalizacji.

    Dk tylko dla pechowca. I nie musi to dotyczyć tylko cyklu GP stricte, jak ktoś wypada z walki o zloto sec jak Kołodziej w tym roku, a jasne jest że ogarnalby to spokojnie, to tez by mógł dostać dk.

    Ustalic jedna granicę stała. Top x zostaje w cyklu, reszta niech się martwi za wczasu.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  35. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No to sprawdź sobie jakie kwalifikacje musi przechodzić taki Zimny, Janowski, Dudek, Kołodziej, Pawliccy, Woźniak, Kubera, JHJ, Zengota, itd a jakie kwalifikacje przechodzi Milik, Kvech, Lebiediev, Lindgren, Lahti, Tai, Bjulej, Madsen, Thomsen, itd. ? Zacznij od kwalifikacji krajowych. Wtedy może ogarniesz dlaczego cykl SGP nie skupia najlepszych sportowo zawodników.

    Co z tego, że nie napisałeś wprost, że chcesz zaniżać poziom SGP. Skoro z tego co proponujesz wprost to wynika ?
    Skoro rozmawiamy o tym, że należy poprawić kwestię dostania się do cyklu, to może należy też poprawić sam proces kwalifikacji?
    Co z tego, że nie napisałem tego wprost, skoro to z tego wynika?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  36. Powrót do góry    #29
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    No tak coś nie chce ten sec paść.
    Wystarczyłoby tam odciąć pisowskie pieniądze i cykl pada.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    lego (02-10-2023)

  38. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    No tak coś nie chce ten sec paść. I wg mnie to ma sens, ze zwycięzcą sec wchodzi do GP.
    Jest to pewna forma eliminacji na pewno trud iejsza iż challenge.

    Do tego chyba bym zaryzykował i wprowadził miejsce w GP dla mistrza świata juniorów (ale dodlabym minimum jedną rundę obecnego sgp2)
    Nawet jak junior ma wozić ogony to lepiej żeby to był jakiś junior niż Kasprzak czy inny nilsson.

    Natomiast nie zakazywalbym stałym uczestnikom jazdy we wszelkiej maści eliminacjach. Jeśli w ten sposób ugrają utrzymanie w cyklu no to jest to jednak w sportowej rywalizacji.

    Dk tylko dla pechowca. I nie musi to dotyczyć tylko cyklu GP stricte, jak ktoś wypada z walki o zloto sec jak Kołodziej w tym roku, a jasne jest że ogarnalby to spokojnie, to tez by mógł dostać dk.

    Ustalic jedna granicę stała. Top x zostaje w cyklu, reszta niech się martwi za wczasu.
    Co do juniora też bym w to poszedł. Mało popularna tutaj to opinia, ale czemu by nie zaryzykować. Skoro można narzekać na Lebiediewów, Kvechów czy Huckenbecków, to można sobie też ponarzekać na takiego przykładowo Cierniaka. Nawet jeżeli ma wozić ogony. Ale nie jest to coś, na co bym się upierał - wiem, że ma to swoich przeciwników i ok, jestem w stanie przyjąć ich argumenty.

    Co do eliminacji - nikt chyba stałym uczestnikom udziału w eliminacjach nie zakazuje, oni sami z nich rezygnują. I wszystko spoko, ale niech ponoszą tego konsekwencje. W skrócie - odpadłeś z cyklu, a zarazem zrezygnowałeś z eliminacji, to spoko, wiedziałeś jakie podejmujesz ryzyko.

    Co do DK dla pechowca i sztywnego limitu utrzymania - zgadzam się w pełni.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    j-rules (02-10-2023)

  40. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goros Zobacz posta
    Mom zdaniem dobrze byłoby zrezygnować z SEC stworzyć coś na kształt SGP2 i SGP3 tworzące bezpośrednie zaplecze SGP1 i w każdym sezonie 0 dzikich kart tylko na zasadzie 10 sie utrzymuje, 5 spada, 5 awansuje itd. Jak ktoś by się w 10-tce nie utrzymał mimo kontuzji tzn że i tak nie walczyłby o medale. Do SGP3 powinny być eliminacje sezon wcześniej. 5 spadkowiczów z SGP2 plus 10 z eliminacji. Wtedy możnaby zrobić prawdziwy weekend z GP. Sztuczne tory nie bylyby jednodniowe tylko minimum 3 dniowe.

    W kalendarzu mógłby wyglądać tak:
    1.USA - Costa Mesa
    2.Argentyna - Bahia Blanca
    3.Słowenia - Krsko
    4.Czechy - Praga
    5.Niemcy - Berlin
    6.Wielka Brytania - Cardiff
    7.Polska - Warszawa
    8.Francja - Paryż
    9.Dania - Vojens
    10.Szwecja - Ullevi w Goeteborgu
    11.Słowacja - Żarnovica
    12.Łotwa - Ryga
    13.Australia - Melbourne
    14.Nowa Zelandia - Auckland

    Zawody od marca do końca pażdziernika, nawet absencje w pojedynczych turniejach nie mają większego wpływu na utrzymanie się w stawce. No ale to są tylko moje marzenia, które mogłyby coś wnieść do tego skostniałego cyklu. Ale niestety promotor i FIM wolą doić polaków i dlatego mamy co mamy.
    To giowno zwane Go juz teraz ciezko sie oglada a ty chcesz zrobic 14 turnieji? Ja bym poszedl wlasnie w druga strone i skrocil ten cykl 3 gwiazd i 12 popierdulek do 4 turnieji .. i wyebal bym dzikie karty i tzw zasiedzenie , pierwsza trojka ( moze 5)ma gwarancje startow na nasyepny rok reszta normalnie w swiecie naperdala kwalifikacje
    Ostatnio edytowane przez Donald Trumpek ; 02-10-2023 o 14:17

  41. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 143 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    To giowno zwane Go juz teraz ciezko sie oglada a ty chcesz zrobic 14 turnieji? Ja bym poszedl wlasnie w druga strone i skrocil ten cykl 3 gwiazd i 12 popierdulek do 4 turnieji .. i wyebal bym dzikie karty i tzw zasiedzenie , pierwsza trojka ( moze 5)ma gwarancje startow na nasyepny rok reszta normalnie w swiecie naperdala kwalifikacje
    Pytanie w która stronę chcemy iść z tym cyklem. W stronę ekspansji i odkrywania nowych lokalizacji dla żużla. Organizowania wielkich eventów na dużych stadionach z udziałem kilkudziesieciu zawodników. Czy może ograniczamy się do 3-4 imprez w sezonie na stadionach w polsce i za kilka lat zupełnie zwiniemy ten kramik.

    Pierwsza kwestia to dużo okazji do jazdy dla słabszych zawodników pokroju właśnie wspomnianiego wcześniej np Albina czy dajmy na to takiego Maxa Rumla, kibic też musi mieć komu kibicować. Jak ograniczamy się do 3-4 nacji a reszta sporadycznie tam wskakuje to za kim Ci kibice mają jechac.

    Teraz ten cyrk jest dla Ciebie "głownem" bo od lat się nic w nim nie zmienia. I to jest droga do jego upadku. Wystarczy że w Polsce skonczy się finansowanie żużla i będziemy mieli agonię tego sportu.

    Poza tym przy organizacji 4 turniejów 1 kontuzja powoduje że zawodnik traci sens startowania w tym cyklu bo straty są nie do odrobienia. Patrz przykład Kołodzieja w SEC w tym roku.

  42. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Szef FIM. Zmiana przepisów, rozwój SGP. Pitu pitu

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...sprawie-rosjan

  43. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,485
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 368 w 222 postach
    Ekspansja ma sens, jeżeli SGP będzie zaczynało się już w marcu, a kończyło w listopadzie. Natomiast ewentualny turniej w Berlinie czy Paryżu to mrzonka. 10 rund jest ok, 12 to max.

    Swoją drogą teraz araby chętnie wydają pieniądze na sport, to dlaczego nie zachęcić ich do żużla i ewentualnie tam zrobić jakąś rundę?

  44. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Leonidas Zobacz posta
    Ekspansja ma sens, jeżeli SGP będzie zaczynało się już w marcu, a kończyło w listopadzie. Natomiast ewentualny turniej w Berlinie czy Paryżu to mrzonka. 10 rund jest ok, 12 to max.

    Swoją drogą teraz araby chętnie wydają pieniądze na sport, to dlaczego nie zachęcić ich do żużla i ewentualnie tam zrobić jakąś rundę?
    Bo żużel nie jest tak nośny jak piłka. Oni wolą kupić klub w UK czy innym piłkarskim mocno kraju i tam zainwestować. Albo u siebie ściągnąć jakiegoś Ronaldo czy Benzemę.

    Jaki oni biznes na żużlu zrobią? Ani w tym sporcie nie ma (na ich standardy) poważnych pieniędzy, którymi by można obracać, ani nie ma się w czym zareklamować. A te pół miliona widzów w PL to myślisz, że dla nich widownia godna pochylenia się? Z czego 98% to nie są nawet potencjalni klienci.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goros Zobacz posta
    Pytanie w która stronę chcemy iść z tym cyklem. W stronę ekspansji i odkrywania nowych lokalizacji dla żużla. Organizowania wielkich eventów na dużych stadionach z udziałem kilkudziesieciu zawodników. Czy może ograniczamy się do 3-4 imprez w sezonie na stadionach w polsce i za kilka lat zupełnie zwiniemy ten kramik.

    Pierwsza kwestia to dużo okazji do jazdy dla słabszych zawodników pokroju właśnie wspomnianiego wcześniej np Albina czy dajmy na to takiego Maxa Rumla, kibic też musi mieć komu kibicować. Jak ograniczamy się do 3-4 nacji a reszta sporadycznie tam wskakuje to za kim Ci kibice mają jechac.

    Teraz ten cyrk jest dla Ciebie "głownem" bo od lat się nic w nim nie zmienia. I to jest droga do jego upadku. Wystarczy że w Polsce skonczy się finansowanie żużla i będziemy mieli agonię tego sportu.

    Poza tym przy organizacji 4 turniejów 1 kontuzja powoduje że zawodnik traci sens startowania w tym cyklu bo straty są nie do odrobienia. Patrz przykład Kołodzieja w SEC w tym roku.
    Ja bym zaczal od oczysczenia Gp z tego calego gowna co sie przykleilo i spija cala smietane , dal bym wiekszy szmal zuzlokom , plus konkretne bonusy ( np przekroczenie jakis pkt w klasyfikacj generalnej) i yebali by sie o $ az milo… napewno ujebalbym DK bo to wurva patologia , kwalifikacje, kwAlifikacje i jeszcze taz …. Czyli wiekszy przemial zawodnikow ktorzy chca sie pokazac i nie wiem czy tez nie powinni porobic teamow cos ala jak w formule 1 …

  46. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,485
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 368 w 222 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Bo żużel nie jest tak nośny jak piłka. Oni wolą kupić klub w UK czy innym piłkarskim mocno kraju i tam zainwestować. Albo u siebie ściągnąć jakiegoś Ronaldo czy Benzemę.

    Jaki oni biznes na żużlu zrobią? Ani w tym sporcie nie ma (na ich standardy) poważnych pieniędzy, którymi by można obracać, ani nie ma się w czym zareklamować. A te pół miliona widzów w PL to myślisz, że dla nich widownia godna pochylenia się? Z czego 98% to nie są nawet potencjalni klienci.
    Taki Katar chociażby piłką ręczną się zainteresował, a tam też nie ma żadnych gwiazd i nie jest to jakiś popularny sport. Nie mówię, że trzeba koniecznie akurat do Arabów uderzać, ale ktoś na bliskim wschodzie mógłby się zainteresować żużlem jeżeli by im się to dobrze sprzedało. Jedna runda SGP na próbę i może by się przekonali. Dla nich to tani biznes, ale może lokalnej publiczności by się to spodobało, a później tanim kosztem można swoich żużlowców wychowywać i "podbijać" świat

  47. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Teamy miałaby sens tylko w przypadku walki tunerów. Ale to w żużlu idzie w poprzek i nie ma sensu w GP bo tuning jest nastawiony na trzepanie kasy z ligi. Nie na promocję produktu w MŚ.

  48. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Tak zainwestowali po tym jak wykupili pol europy do druzyny….najpierw trzeba y bylo jnauczyc jakiegos araba jazdy na riwerze mitorze)zeby chcieli zainwestowac

  49. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez Leonidas Zobacz posta
    Taki Katar chociażby piłką ręczną się zainteresował, a tam też nie ma żadnych gwiazd i nie jest to jakiś popularny sport. Nie mówię, że trzeba koniecznie akurat do Arabów uderzać, ale ktoś na bliskim wschodzie mógłby się zainteresować żużlem jeżeli by im się to dobrze sprzedało. Jedna runda SGP na próbę i może by się przekonali. Dla nich to tani biznes, ale może lokalnej publiczności by się to spodobało, a później tanim kosztem można swoich żużlowców wychowywać i "podbijać" świat
    Ciekawe czy taki AL Hilal Speedway skusiłby Bartka i przebił Orlen oferując to co ma teraz, tylko wypłacane jako tygodniówka.
    TYLKO FALUBAZ

  50. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Szef FIM. Zmiana przepisów, rozwój SGP. Pitu pitu

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...sprawie-rosjan
    - Problem jednak w tym, że wcale nie musieli, bo regulamin zostawia furtkę i daje możliwość zmiany kary w zależności od okoliczności. Dlaczego z tego nie skorzystano?
    - To nie jest prawda. Konsultowałem to z prawnikami i okazało się, że jury zawodów nie ma w takich przypadkach żadnego luzu decyzyjnego.

    piękne wyjaśnienie zakłamania polskich "dziennikarzy" i ekspertów, którzy wmawiali, że znowu się uwzięli na Polaków
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lego za jego przydatny post!

    orlosep (03-10-2023)

  52. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    - Problem jednak w tym, że wcale nie musieli, bo regulamin zostawia furtkę i daje możliwość zmiany kary w zależności od okoliczności. Dlaczego z tego nie skorzystano?
    - To nie jest prawda. Konsultowałem to z prawnikami i okazało się, że jury zawodów nie ma w takich przypadkach żadnego luzu decyzyjnego.

    piękne wyjaśnienie zakłamania polskich "dziennikarzy" i ekspertów, którzy wmawiali, że znowu się uwzięli na Polaków
    Ty serio wierzysz w to nawijanie makaronu na uszy?

  53. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Ty serio wierzysz w to nawijanie makaronu na uszy?
    Ale czyje? Dziennikarzy wszędzie wietrzących spisek przeciwko Polakom? Powtórka z Małysza, Kubicy, Kowalczyk i Korzeniowskiego tym razem w żużlu? Wiadomo, że Polacy nie popełniają błędów, nie łamią regulaminów. To zasady są niedostosowane do polskich sportowców.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  54. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ale czyje? Dziennikarzy wszędzie wietrzących spisek przeciwko Polakom? Powtórka z Małysza, Kubicy, Kowalczyk i Korzeniowskiego tym razem w żużlu? Wiadomo, że Polacy nie popełniają błędów, nie łamią regulaminów. To zasady są niedostosowane do polskich sportowców.
    No ba.
    Myślę że prezydent skonsultował to aż z co najmniej czterema prawnikami gdyż regulamin jest tak zawiły że ani on ani jury nie kumali na podstawie czego wykluczyli Zmarzlika.

  55. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 130 w 94 postach
    Dla dobra sportu powinno byc: Laguta, Sajfutdinov, Bewley, Woffinden, Kolodziej/Janowski

    Bedzie: Bewley, Woffinden, Janowski, Fricke, Thomsen/Jensen
    Polonia Bydgoszcz

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •