Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 286

Wątek: Speedway Grand Prix 2024

  1. Powrót do góry    #46
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    - Problem jednak w tym, że wcale nie musieli, bo regulamin zostawia furtkę i daje możliwość zmiany kary w zależności od okoliczności. Dlaczego z tego nie skorzystano?
    - To nie jest prawda. Konsultowałem to z prawnikami i okazało się, że jury zawodów nie ma w takich przypadkach żadnego luzu decyzyjnego.

    piękne wyjaśnienie zakłamania polskich "dziennikarzy" i ekspertów, którzy wmawiali, że znowu się uwzięli na Polaków
    No nie, a ja przepraszałem Mariusza.
    Nigdy sobie tego nie wybacze.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,840
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    - Problem jednak w tym, że wcale nie musieli, bo regulamin zostawia furtkę i daje możliwość zmiany kary w zależności od okoliczności. Dlaczego z tego nie skorzystano?
    - To nie jest prawda. Konsultowałem to z prawnikami i okazało się, że jury zawodów nie ma w takich przypadkach żadnego luzu decyzyjnego.

    piękne wyjaśnienie zakłamania polskich "dziennikarzy" i ekspertów, którzy wmawiali, że znowu się uwzięli na Polaków
    Ja prdl, z logiką jesteś mocno na bakier.

    To wytłumacz nam jeszcze czemu Thomsena w Gorzowie nie zdyskwalifikowali ? No skoro musieli to powinni go zdyskwalifikować przecież. A tego nie zrobili. Chcesz mi powiedzieć, że ani Morris ani nikt z jury nie zauważył Thomsena na torze bez reklamy sponsora ?

    Nie wiem co to byli za prawnicy ale wiem, że skoro w regulaminie jest napisane, że "jury może" to dla mnie znaczy ewidentnie, że nie musi. Było to już tutaj wałkowane 1000 razy. A ci dalej to nie daje do myślenia. Inna kwestia, czemu Puka nie był tak dociekliwy jak powinien i nie spytał o przypadek Thomsena tego szefa FIM ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Ooo a kiedy THomsen nie miał?

  4. Powrót do góry    #49
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    553
    Podziękowania: 224 w 147 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Ooo a kiedy THomsen nie miał?

    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. Powrót do góry    #50
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Zapis mówi, kara należy się "during tv interviews, draws, qualifying practice, opening ceremony, press conferences, racing, prize-giving ceremony, and in pits area".
    Więc nie do końca Thomsen zrobił to samo co Bartek. A już tym bardziej nie miał reklamy innego sponsora.
    Osobna kwestia to fakt, że nikt tego nie wyciągnął i nie chciał wyjaśnień w tej kwestii, ale sądzę, że łatwo by odbili piłeczkę, że żadnego punktu reguł Anders nie złamał, w przeciwieństwie do Bartka.
    Zapis przewinienia Bartka ma karę "600€ + dyskwalifikacja". Inne mają przykładowo 300€ z możliwością dyskwalifikacji. Skoro więc Bartka ukarano, to nie było innej opcji niż kara, którą otrzymał.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,101
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Eeee nie ma sie tu do czego doyebac przeciez nie ma niewlasciwego kevlara na sobie

  7. Powrót do góry    #52
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Nie chce przeglądać całego wątku, ale może ktoś zapytał wcześniej i ktoś odpowiedział.
    Jeśli karą za zły lewar jest karą finansową oraz możliwość dyskwalifikacji z GP to JAKA JEST KARA ZA NIEOBECNOŚĆ podczas tych kwalifikacji w których BZ wystąpił w niewłaściwym kevlarze?
    Co by groziło BZ gdyby zauważył że nie ma właściwego kevlaru i poprostu z powodów „zdrowotnych” by nie wystąpił w kwalifikacjach?

    Dzięki za odp dla znawców regulaminów.

  8. Powrót do góry    #53
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Brak udziału w kwalifikacjach wyklucza z udziału w zawodach.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  9. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,840
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Zapis mówi, kara należy się "during tv interviews, draws, qualifying practice, opening ceremony, press conferences, racing, prize-giving ceremony, and in pits area".
    Więc nie do końca Thomsen zrobił to samo co Bartek. A już tym bardziej nie miał reklamy innego sponsora.
    Osobna kwestia to fakt, że nikt tego nie wyciągnął i nie chciał wyjaśnień w tej kwestii, ale sądzę, że łatwo by odbili piłeczkę, że żadnego punktu reguł Anders nie złamał, w przeciwieństwie do Bartka.
    Zapis przewinienia Bartka ma karę "600€ + dyskwalifikacja". Inne mają przykładowo 300€ z możliwością dyskwalifikacji. Skoro więc Bartka ukarano, to nie było innej opcji niż kara, którą otrzymał.
    Boże, widzisz a nie grzmisz. Setki razy było już mówione i pokazywane:

    Every breach of the rule shall be penalised with another sanction provided for in the FIM dyscyplinary and arbitration code. The sanction must be proportional to the offence, and to the circumstances (attetuating or aggravating if applicable) and taking account of any posible advantage gained by the rider. The international jury may sanction amy persons breaking the rules as follows.
    Pisze jak wół "może ukarać". A więc nie musi. I to jest logiczny zapis. Bo ktoś może czegoś w stresie zapomnieć. I wtedy można mu przypomnieć. A jak się stawia to dopiero karać.

    Tak samo jak się kłóciłeś, że nikt nie będzie pilnował zawodników czy maja odp. kevlar lub plastron. I okazuje się, że nawet podczas kwalifikacji sędzia techniczny jest na miejscu i sprawdza przed wyjazdem zawodników. Zimnego tez sprawdzał, ale jak się okazało, spojrzał na niego tylko od tyłu i nie zauważył braku loga sponsora. Tak sie przynajmniej tłumaczył.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #55
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Boże, widzisz a nie grzmisz. Setki razy było już mówione i pokazywane:



    Pisze jak wół "może ukarać". A więc nie musi. I to jest logiczny zapis. Bo ktoś może czegoś w stresie zapomnieć. I wtedy można mu przypomnieć. A jak się stawia to dopiero karać.

    Tak samo jak się kłóciłeś, że nikt nie będzie pilnował zawodników czy maja odp. kevlar lub plastron. I okazuje się, że nawet podczas kwalifikacji sędzia techniczny jest na miejscu i sprawdza przed wyjazdem zawodników. Zimnego tez sprawdzał, ale jak się okazało, spojrzał na niego tylko od tyłu i nie zauważył braku loga sponsora. Tak sie przynajmniej tłumaczył.
    Nie wiem jak się tłumaczył sędzię techniczny. Jeśli tak jak mówisz to tez powinien zostać ukarany za niedopełnienie obowiązku (jeśli to leży w jego obowiązkach).

    Ale też wcześniej tłumaczyłem - jeden raz Bartkowi podarują, to w Toruniu miałbyś wysyp "pomyłek". Czy wtedy mieliby już wykluczać, bo to nie Bartek, któremu - wedle części kibiców - powinno się pozwalać na więcej.

    Btw. Napisałem, że skoro zapadła decyzja o ukaraniu Bartka, to taki właśnie był taryfikator. Nie warning, nie tylko kara finansowa. Jest 600 euro plus dyskwalifikacja.

    Dyskusja zresztą jest jałowa, temat jest za nami, Bartek zdobył tytuł. Z wrzuconego wywiadu wynika, że ten przepis zostanie zmieniony.

    Krzywda (na szczęście) się Bartkowi finalnie nie stała, wnioski zostaną wyciągnięcie. Można powiedzieć, że zakończyło się szczęśliwie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  11. Powrót do góry    #56
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Nie wiem jak się tłumaczył sędzię techniczny. Jeśli tak jak mówisz to tez powinien zostać ukarany za niedopełnienie obowiązku (jeśli to leży w jego obowiązkach).

    Ale też wcześniej tłumaczyłem - jeden raz Bartkowi podarują, to w Toruniu miałbyś wysyp "pomyłek". Czy wtedy mieliby już wykluczać, bo to nie Bartek, któremu - wedle części kibiców - powinno się pozwalać na więcej.

    Btw. Napisałem, że skoro zapadła decyzja o ukaraniu Bartka, to taki właśnie był taryfikator. Nie warning, nie tylko kara finansowa. Jest 600 euro plus dyskwalifikacja.

    Dyskusja zresztą jest jałowa, temat jest za nami, Bartek zdobył tytuł. Z wrzuconego wywiadu wynika, że ten przepis zostanie zmieniony.

    Krzywda (na szczęście) się Bartkowi finalnie nie stała, wnioski zostaną wyciągnięcie. Można powiedzieć, że zakończyło się szczęśliwie.
    No zayebiscie, to niech ci dalej mr. president fim nawija makaron na uszy. Przyjechał do Torunia a mógł być w tylu innych miejscach... ale nieee - Toruń najważniejszy. Prawda jest taka że był tu bo mogła mu się nieźle doopa palić jakby Zmarzlikowi się noga powinęła.

  12. Powrót do góry    #57
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta



    Pisze jak wół "może ukarać". A więc nie musi. I to jest logiczny zapis. Bo ktoś może czegoś w stresie zapomnieć. I wtedy można mu przypomnieć. A jak się stawia to dopiero karać.


    Jest napisane jak wol w pierwszym zdaniu :
    Every breach of the rule shall be penalised with another sanction provided for in the FIM dyscyplinary and arbitration code.
    Banda plaskoziemcow z Toba na czele celowo przeoczyla w oburzeniu ten fragment czy moze Google Translator nie zadzialal?
    Te twoje "moze ukarac" dotyczy tylko wymienianiu sankcji jakie groza za konkretne przewinienia.
    Zmarzlik podlegal pod wykluczenie i 600 €.
    Jedynie czego faktycznie zabraklo to pytania o Thomsena, ale sprawa Zmarzlego oczywista.
    Jego wykroczenie podlegalo chyba pod inny "paragraf" (jaki i jakie kary?), co wykazal mentlikk.
    Sprawa wyjasniona, Bartosz w zlocie, przepis idzie do kosza, mozesz zajac sie Niemcami.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 03-10-2023 o 05:33
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #58
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    No zayebiscie, to niech ci dalej mr. president fim nawija makaron na uszy. Przyjechał do Torunia a mógł być w tylu innych miejscach... ale nieee - Toruń najważniejszy. Prawda jest taka że był tu bo mogła mu się nieźle doopa palić jakby Zmarzlikowi się noga powinęła.
    Jakby się Zmarzlikowi to w pierwszej kolejności mógłby pluć w brodę sobie. To ON popełnił błąd w pierwszej kolejności. I choćbyś nie wiem ile razy odmienił "nawijanie makaronu na uszy" przez przypadki, to faktów nie oszukasz - to Bartek złamał regulamin i nikt mu na siłę na d*pę nieprawidłowego kevlaru nie założył.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  14. Powrót do góry    #59
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Prawda jest taka że był tu bo mogła mu się nieźle doopa palić jakby Zmarzlikowi się noga powinęła.
    oj tak, posada szefa FIM była zagrożona przez wydarzenie na żużlu. To jest to o czym pisałem, Polska (żużel) pępkiem świata XD
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  15. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jest napisane jak wol w pierwszym zdaniu :
    Every breach of the rule shall be penalised with another sanction provided for in the FIM dyscyplinary and arbitration code.
    Banda plaskoziemcow z Toba na czele celowo przeoczyla w oburzeniu ten fragment czy moze Google Translator nie zadzialal?
    Te twoje "moze ukarac" dotyczy tylko wymienianiu sankcji jakie groza za konkretne przewinienia.
    Zmarzlik podlegal pod wykluczenie i 600 €.
    Jedynie czego faktycznie zabraklo to pytania o Thomsena, ale sprawa Zmarzlego oczywista.
    Jego wykroczenie podlegalo chyba pod inny "paragraf" (jaki i jakie kary?), co wykazal mentlikk.
    Sprawa wyjasniona, Bartosz w zlocie, przepis idzie do kosza, mozesz zajac sie Niemcami.
    Ciii....bo zepsujesz im możliwość wybiórczego dostosowywania reguł do ich wyobrażenia o tym "jak to powinno być, żeby było po naszemu".
    Faktycznie sam miałem napisać, o tym co podkreśliłeś, ale zacząłem od końca i mi to uciekło.
    Nie wiem czy ten fragment "jury may sanction any person breaking the rules" nie odnosi się bardziej do tego, że chodzi o każdą osobę, która zmłamie przepisy. Czyli np członkowie teamu, mechanicy, a nie tylko zawodnicy. Bo jest np punkt "non-respect of the mechanics' line".
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  16. Powrót do góry    #61
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Jakby się Zmarzlikowi to w pierwszej kolejności mógłby pluć w brodę sobie. To ON popełnił błąd w pierwszej kolejności. I choćbyś nie wiem ile razy odmienił "nawijanie makaronu na uszy" przez przypadki, to faktów nie oszukasz - to Bartek złamał regulamin i nikt mu na siłę na d*pę nieprawidłowego kevlaru nie założył.
    mentikk. Przyjechał główny szef i zachowuje się jak rasowy polityk (taki Sasin) bo ma pożar w burdelu z powodu tego jak ten burdel działa. On teraz twierdzi, że przepis jest niezgodny z duchem sportu i będzie zmieniony. Ale ogólnie to nic nie można zrobić i całe stado prawników to potwierdza. No OK. Literalnie Zmarzlik 'złamał' przepis i poniósł konsekwencje. I część ludzi tutaj piszących tak twierdzi i ma pewnie rację pod kątem zgodności przyczynowo-skutkowej w jakiej zastosowano przepis.
    Tylko, że to nie ma nic wspólnego ze sportem.
    Jakby za przejście na czerwonym świetle był paragraf, który mówi że delikwent ściąga gacie i dostaje 10 batów to też OK? Bo takie są przepisy...? Czy coś by się w takim przypadku Wam nie zgadzało?

    Przecież Zmarzlik sam się przyznał do błędu i nikt nie twierdzi, że polski żużel jest pępkiem świata. Po prostu wkurza mnie polska autoagresja, brak refleksji i łykanie ściemy.

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    Mariusz (03-10-2023)

  18. Powrót do góry    #62
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 143 w 74 postach
    My tu sobie dyskutujemy o ekspansji o sposobach na podniesienie jakosci widowiska GP itd a tymczasem promotor dalej swoje - w przyszłym roku 4 rundy GP w Polsce. Ja bym dorzucił jeszcze jedną i w taki sposób bedziemy mieli połowę rund w Polsce. W takim tempie to nawet tutaj się to w końcu przeżre.
    Odechciewa się tego wszystkiego - łudziłem się że nowy promotor coś zmieni a widze że jest jeszcze gorzej.

    A prezes FIM "Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z promotorem cyklu"

  19. Powrót do góry    #63
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goros Zobacz posta
    My tu sobie dyskutujemy o ekspansji o sposobach na podniesienie jakosci widowiska GP itd a tymczasem promotor dalej swoje - w przyszłym roku 4 rundy GP w Polsce. Ja bym dorzucił jeszcze jedną i w taki sposób bedziemy mieli połowę rund w Polsce. W takim tempie to nawet tutaj się to w końcu przeżre.
    Odechciewa się tego wszystkiego - łudziłem się że nowy promotor coś zmieni a widze że jest jeszcze gorzej.

    A prezes FIM "Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z promotorem cyklu"
    Follow the money

  20. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    W niedzielę miały być znane DK. Mamy wtorek. Czekają aż Putin wycofa wojska z Ukrainy?

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi bartekdm za jego przydatny post!

    j-rules (03-10-2023)

  22. Powrót do góry    #65
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    mentikk. Przyjechał główny szef i zachowuje się jak rasowy polityk (taki Sasin) bo ma pożar w burdelu z powodu tego jak ten burdel działa. On teraz twierdzi, że przepis jest niezgodny z duchem sportu i będzie zmieniony. Ale ogólnie to nic nie można zrobić i całe stado prawników to potwierdza. No OK. Literalnie Zmarzlik 'złamał' przepis i poniósł konsekwencje. I część ludzi tutaj piszących tak twierdzi i ma pewnie rację pod kątem zgodności przyczynowo-skutkowej w jakiej zastosowano przepis.
    Tylko, że to nie ma nic wspólnego ze sportem.
    Jakby za przejście na czerwonym świetle był paragraf, który mówi że delikwent ściąga gacie i dostaje 10 batów to też OK? Bo takie są przepisy...? Czy coś by się w takim przypadku Wam nie zgadzało?

    Przecież Zmarzlik sam się przyznał do błędu i nikt nie twierdzi, że polski żużel jest pępkiem świata. Po prostu wkurza mnie polska autoagresja, brak refleksji i łykanie ściemy.
    Ale wiesz, że przed sezonem każdy zawodnik musiał pisemnie potwierdzić, że zgadza się z tym regulaminem? Czyli wprost - to nie jest tak jak w Twoim porównaniu, że zmieniają się przepisy prawa i Twoim obowiązkiem jest się dowiedzieć co się zmieniło (czyli, że za przejście na czerwonym są baty na tyłek) - zawodnik dostaje czarno na białym informacje jakie są zasady, jakie są kary za złamanie takiej czy innej reguły. Bartek to podpisał, więc nie ma się czym "kryć".

    Ty masz świadomość jaką pozycję ma żużel w FIM? Jest na marginesie. Dla FIM to się liczy MotoGP, Endura, Motocross. Żużel na świecie jest niemal anonimowym sportem, więc nie ma się co dziwić, że prezydent FIM nie siedzi w tym za bardzo.

    Ale zauważ, że jak sytuacja wystąpiła z przewinieniem Bartka, to ja mówiłem, że kara jest surowa i nieadekwatna do przewinienia. I że to powinno zostać zmienione. Co nie zmienia faktu, że wszyscy uczestnicy mieli wiedzę na ten temat i nie można powiedzieć "nie wiedziałem".
    Chyba lepiej, że prezydent powiedział "faktycznie, taka kara nie jest ok i to zmienimy" niż szedł w zaparte, że wszysko jest ok i tak ma zostać.

    Po to są reguły, żeby ich przestrzegać. Skoro już porównujesz do kar dla nas jako obywateli - mi też się różne przepisy i kary nie podobają, ale jestem zobowiązany ich przestrzegać. Z tego tytułu, że wg mnie jest niesprawiedliwa, to mam z płaczem zadzwonić do prezydenta, żeby mi karę cofnął?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  23. Powrót do góry    #66
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    na TT ktoś przypomniał przedsezonowe zapowiedzi Discovery dot. atrakcji na stulecie dyscypliny. Co wam najbardziej utkwiło w pamięci?
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  24. Powrót do góry    #67
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ale wiesz, że przed sezonem każdy zawodnik musiał pisemnie potwierdzić, że zgadza się z tym regulaminem? Czyli wprost - to nie jest tak jak w Twoim porównaniu, że zmieniają się przepisy prawa i Twoim obowiązkiem jest się dowiedzieć co się zmieniło (czyli, że za przejście na czerwonym są baty na tyłek) - zawodnik dostaje czarno na białym informacje jakie są zasady, jakie są kary za złamanie takiej czy innej reguły. Bartek to podpisał, więc nie ma się czym "kryć".

    Ty masz świadomość jaką pozycję ma żużel w FIM? Jest na marginesie. Dla FIM to się liczy MotoGP, Endura, Motocross. Żużel na świecie jest niemal anonimowym sportem, więc nie ma się co dziwić, że prezydent FIM nie siedzi w tym za bardzo.

    Ale zauważ, że jak sytuacja wystąpiła z przewinieniem Bartka, to ja mówiłem, że kara jest surowa i nieadekwatna do przewinienia. I że to powinno zostać zmienione. Co nie zmienia faktu, że wszyscy uczestnicy mieli wiedzę na ten temat i nie można powiedzieć "nie wiedziałem".
    Chyba lepiej, że prezydent powiedział "faktycznie, taka kara nie jest ok i to zmienimy" niż szedł w zaparte, że wszysko jest ok i tak ma zostać.

    Po to są reguły, żeby ich przestrzegać. Skoro już porównujesz do kar dla nas jako obywateli - mi też się różne przepisy i kary nie podobają, ale jestem zobowiązany ich przestrzegać. Z tego tytułu, że wg mnie jest niesprawiedliwa, to mam z płaczem zadzwonić do prezydenta, żeby mi karę cofnął?
    Nie mówię o pozycji żużla w FIM tylko o reakcji na pożar w tym burdelu.
    Moim zdaniem zawodnicy nie są świadomi wszystkich paragrafów, które podpisują. To niestety - jak widać na tym przykładzie - zrobił się problem teraz głównie dla organizatora.
    No i ostatnie - jak istnieje jakaś rzeczywistość z chorymi przepisami to ludzie po prostu przestają w niej uczestniczyć (brak udziału w imprezach, emigracja, apatia ... itp). Więc to nie jest tak, że jest chory paragraf i wszystko gra i buczy.

  25. Powrót do góry    #68
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goros Zobacz posta
    My tu sobie dyskutujemy o ekspansji o sposobach na podniesienie jakosci widowiska GP itd a tymczasem promotor dalej swoje - w przyszłym roku 4 rundy GP w Polsce. Ja bym dorzucił jeszcze jedną i w taki sposób bedziemy mieli połowę rund w Polsce. W takim tempie to nawet tutaj się to w końcu przeżre.
    Odechciewa się tego wszystkiego - łudziłem się że nowy promotor coś zmieni a widze że jest jeszcze gorzej.

    A prezes FIM "Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z promotorem cyklu"
    Połowa rund w Polsce, do tego Praga... jak nic prosi sie o DK dla Kolodzieja.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  26. Powrót do góry    #69
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Za słabo trzyma z Judaszem żeby mógł liczyć na DK.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  27. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Nie mówię o pozycji żużla w FIM tylko o reakcji na pożar w tym burdelu.
    Moim zdaniem zawodnicy nie są świadomi wszystkich paragrafów, które podpisują. To niestety - jak widać na tym przykładzie - zrobił się problem teraz głównie dla organizatora.
    No i ostatnie - jak istnieje jakaś rzeczywistość z chorymi przepisami to ludzie po prostu przestają w niej uczestniczyć (brak udziału w imprezach, emigracja, apatia ... itp). Więc to nie jest tak, że jest chory paragraf i wszystko gra i buczy.
    Odnosisz się, że się pojawił i że to taka jego wielka łaska z powodu pożaru. To Ci tylko odpowiadam, że obecność prezydenta FIM na żużlu nie jest taka oczywista. Zwłaszcza jeśli równolegle odbywają się imprezy dużo ważniejsze w hierarchii FIM ze względu na ich medialność, popularność no i oczywiście pieniądze jakie się tam przewijają. Żużel to dla takiego MotoGP jest biedny krewny.

    A co ma znaczyć fakt, że nie są świadomi tego co podpisują? Podpisali więc ich obowiązuje. Jak Ty podpiszesz umowę z jakimkolwiek dostawcą usług i ją złamiesz (np zerwiesz umowę przed czasem) to też płacisz karę zgodnie z jej założeniami. A jeśli nie przeczytałeś, to czyja wina? Twoja czy usługodawcy? Tak samo tutaj. Podpisał, potwierdził, że się zapoznał. Kogo to obchodzi czy pan Zmarzlik, Lindgren czy inny Michelsen nie czyta tego co podpisuje?

    Oczywiście - jeśli przepisy są złe można zareagować. Zawsze Bartek może też zareagować i wycofać się z SGP w ramach protestu. Ale wszyscy wiemy, że tego nie zrobi.
    No i przecież jest reakcja tego wzgardzanego przez Ciebie w tej kwestii prezydenta FIM. Przyznał, że przepis jest do zmiany i będzie zmieniony. Więc o co chodzi? Co ma zrobić? Powtórzyć rundę w Vojens, żeby Bartek zdobył złoto drugi raz?

    Bo nie bardzo wiem czego oczekujesz.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Powrót do góry    #71
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Odnosisz się, że się pojawił i że to taka jego wielka łaska z powodu pożaru. To Ci tylko odpowiadam, że obecność prezydenta FIM na żużlu nie jest taka oczywista. Zwłaszcza jeśli równolegle odbywają się imprezy dużo ważniejsze w hierarchii FIM ze względu na ich medialność, popularność no i oczywiście pieniądze jakie się tam przewijają. Żużel to dla takiego MotoGP jest biedny krewny.

    A co ma znaczyć fakt, że nie są świadomi tego co podpisują? Podpisali więc ich obowiązuje. Jak Ty podpiszesz umowę z jakimkolwiek dostawcą usług i ją złamiesz (np zerwiesz umowę przed czasem) to też płacisz karę zgodnie z jej założeniami. A jeśli nie przeczytałeś, to czyja wina? Twoja czy usługodawcy? Tak samo tutaj. Podpisał, potwierdził, że się zapoznał. Kogo to obchodzi czy pan Zmarzlik, Lindgren czy inny Michelsen nie czyta tego co podpisuje?

    Oczywiście - jeśli przepisy są złe można zareagować. Zawsze Bartek może też zareagować i wycofać się z SGP w ramach protestu. Ale wszyscy wiemy, że tego nie zrobi.
    No i przecież jest reakcja tego wzgardzanego przez Ciebie w tej kwestii prezydenta FIM. Przyznał, że przepis jest do zmiany i będzie zmieniony. Więc o co chodzi? Co ma zrobić? Powtórzyć rundę w Vojens, żeby Bartek zdobył złoto drugi raz?

    Bo nie bardzo wiem czego oczekujesz.
    No ja pier... Ale to Ty 'zadzwoniłeś' wczoraj o 18:25.
    I wyszło na to, że zasady są niedostosowane do sportowców. I nie polskich sportowców, tylko trafiło na Bartka.
    A poza tym? Szef FIM, dla którego żużel jest sportem nieistotnym, przyjechał osobiście gasić pożar, który się nie rozprzestrzenił dalej bo Bartek wygrał na torze.
    Co jeszcze masz do dodania? Że nie można bronić swoich zawodników przed chorymi przepisami bo są Polakami?

  29. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Po pierwsze Zmarzly wiedział o tym regulaminie. Być może nie wiedział jaka jest sankcja za jego zlamanie ale sam się przyznał, że w pośpiechu wziął nie ten kevlar co miał wziąć.
    Czyli świadomość złamania regulaminu była.
    Po drugie, gdyby to spotkało np. Holdera nikt by się nad nim nie uzalal a większość oburzonych pisałabym o jego jekkomyslnosci i ignorancji.I oczywiście dobrze mu tak, niech się w końcu szczun nauczy podchodzić profesjonalnie do swoich obowiązków.
    Spotkało to Bartka,
    karę nałożyła Jury zawodów co już niektórym wyglądało na spisek a jak doszedł Szwed jako przewodniczący, dla plaskoziemcow hulaj dusza, piekła nie ma.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Powrót do góry    #73
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    No ja pier... Ale to Ty 'zadzwoniłeś' wczoraj o 18:25.
    I wyszło na to, że zasady są niedostosowane do sportowców. I nie polskich sportowców, tylko trafiło na Bartka.
    A poza tym? Szef FIM, dla którego żużel jest sportem nieistotnym, przyjechał osobiście gasić pożar, który się nie rozprzestrzenił dalej bo Bartek wygrał na torze.
    Co jeszcze masz do dodania? Że nie można bronić swoich zawodników przed chorymi przepisami bo są Polakami?
    Co Ty piep*ysz? Zaraz po informacji, że Bartek został zdyskwalifikowany zająłem stanowisko. Wrzucałem nawet screen tego regulaminu, który mówi o karze.
    To Ty zacząłeś wczoraj się rzucać odnośnie obecności prezydenta FIM, więc Ci na to odpowiedziałem.
    Stwierdzenie, że przepisy są niedostosowane do "polskich sportowców" było sarkazmem, bo regularnie jak polski zawodnik złamie reguły to jest wietrzony spisek przeciw Polakom. Byle tylko Polakom zaszkodzić. Jak jest wykluczany ktokolwiek inny niż Polak to "dobrze, niech się nauczy". Tak niestety to u nas w kraju działa. Nawet wczoraj sąsiada spotkałem i też tak gadał.

    I jak już mówiłem - to, że regulamin ma karę za wysoką do przewinienia się zgadzam. Ale taka kara jest tam wpisana i WSZYSCY ZAWODNICY się pod tym podpisali. Zgodzili się na takie reguły i mieli świadomość jakie są za tym konsekwencje.
    Nie uważam, że bronienie zawodników za to, że złamali regulamin ma sens. Niezależnie od narodowości. I to jest własnie problem, który opisałem kilka zdań wcześniej - gdyby to samo zrobił jakikolwiek inny zawodnik zagraniczny, to narracja u nas byłaby zupełnie inna, bo byłoby właśnie, że chłop jest niepoważny, co on sobie myślał, chciał sobie dodatkowo zarobić na sponsorach i dobrze, że go wykluczyli.

    A gdzie Bartek miał wygrać jak nie na torze? Jak już mówiłem - gdyby Bartek nie wygrał złota, to pretensje mógłby mieć przede wszystkim do siebie, bo to on założył zły kombinezon, nikt mu go na siłę nie zakładał. Gdyby w ten sam sposób medal przegrał Vaculik to tak samo - byłoby to efektem jego własnego błędu.

    A no i jeszcze raz - czego oczekiwałeś od prezydetnta FIM? Bo z Twoich wypowiedzi wynika, że jego obecność w Toruniu i przyznanie, że regulamin jest do poprawy jest wg Ciebie zła, słaba. Więc co ma zrobić? Co by zadowoliło kolegę ndr w tej kwestii?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Powrót do góry    #74
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    OK Panowie - pass z mojej strony. Mam nadzieję że choć trochę rozumiecie co mam na myśli.
    Od szefa FIM oczekiwałbym darmowych wejściówek na GP Polski dla użytkowników forum, do loży biznesowej.
    A na poważnie to chyba mam awersję do Panów w krawatach, którzy ściemniają w aferach. Pewnie przez wybory.
    Pozdr

  32. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    OK Panowie - pass z mojej strony. Mam nadzieję że choć trochę rozumiecie co mam na myśli.
    Od szefa FIM oczekiwałbym darmowych wejściówek na GP Polski dla użytkowników forum, do loży biznesowej.
    A na poważnie to chyba mam awersję do Panów w krawatach, którzy ściemniają w aferach. Pewnie przez wybory.
    Pozdr
    Spoko, nie ma sięco denerwować. Nie chodziło mi o to
    Też mam awersję do "polityków", ale tutaj po prostu chłop przyjechał, przyznał, że zapis jest zły i do zmiany. Więcej co mógł zaoferować?
    Rozumiem o co Ci chodzi. I jak pisałem - zgadzam się od początku, że kara do przewinienia jest nieadekwatna. Ale taka jest i trzeba to respektować.
    Sam uważam, że wystarczyłoby wykluczyć wówczas Bartka z kwalifikacji, co z automatu dałoby mu 16 miejsce, a więc nie miałby prawa wyboru numeru startowego. I ******sta kara finansowa. Tak, żeby to faktycznie żużlowiec poczuł. Ale zapisy są jakie są, zawodnicy je znają, co przyznali na piśmie, więc zostało to wyegzekwowane.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Sportowa_2 (03-10-2023)

  34. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,231
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,220 w 650 postach
    Kubera z DK...
    Chwila która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...

  35. Powrót do góry    #77
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    te dzikie karty to jakiś nieśmieszny żart...Kubera to w nagrodę za przepuszczanie Zmarzlika w sobotę?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  36. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Dzikie karty dla Lebiediewa i Kubery to kompromitacja. Huckenbeck też za słaby na cykl, chociaż jego jeszcze najprędzej przeboleje.
    TeamLindgren

  37. Powrót do góry    #79
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,386
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    W sumie lepszy Hukenbeck niż Kvech który w SEC ma problem zdobyć punkt.

  38. Powrót do góry    #80
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    to będzie najsłabsza stawka od wielu lat.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  39. Powrót do góry    #81
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,716
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Co tu dużo mówić, ta nominacja dzikich kart powinna odejść do lamusa. Bardziej niż jakość sportowa interesuje ich napychanie kabzy by każdy kraj miał swojego reprezentanta i ludzie przyjdą go oglądać na rundę w danym kraju. Promocja i $ > jakość.

    Zmarzlik w tej stawce jeśli nie przydarzy mu się kontuzja to ma piąte złoto.
    Ostatnio edytowane przez Micz Bjukanon ; 03-10-2023 o 14:44

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Micz Bjukanon za jego przydatny post!

    Rif (03-10-2023)

  41. Powrót do góry    #82
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Noski Zobacz posta
    Kubera z DK...
    idę o zakład, że zobaczymy znane Polakom logo wśród sponsorów cyklu
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  42. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi lego za jego przydatny post!

    Buszmen (03-10-2023), Przemek (03-10-2023)

  43. Powrót do góry    #83
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,698
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 794 w 451 postach
    Już w tym roku oglądałem tylko polskie rundy, a tu jeszcze gorzej. Stawka robi się na poziomie SEC i tyle są warte tytuly Zmarzlika. Tym razem na dwie rundy przed końcem będzie miał tytuł w kieszeni. No ale Polak.
    "Częstochowskie lwy nigdy nie spłacają swoich długów".

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Rif za jego przydatny post!

    orlosep (03-10-2023)

  45. Powrót do góry    #84
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2019
    Postów
    315
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 115 w 52 postach
    To jak potraktowano Janowskiego jest żenujące. Nie jestem jego wielkim fanem, miał beznadziejny sezon, ale do cholery, to medalista IMŚ i czterokrotny czwarty zawodnik świata. Praktycznie zawsze w czołówce. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek tak mocny i ważny dla cyklu zawodnik wyleciał po jednym sezonie. Absolutnie beznadziejna decyzja.

    Kubera to chyba dość jasna decyzja patrząc na sponsora tytularnego ostatniej rundy 2023 i pierwszej 2024… ale niemniej szkoda, że kasa i układy decydują.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Malak za jego przydatny post!

    Mossberg (03-10-2023)

  47. Powrót do góry    #85
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    idę o zakład, że zobaczymy znane Polakom logo wśród sponsorów cyklu
    Ale was dupa piecze Brawo tak ma być

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zibly za jego przydatny post!

    Kaman (03-10-2023)

  49. Powrót do góry    #86
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 2,999 w 1,157 postach
    Dobrze, że organizatorzy nie mają świadomości, że młody Pawlicki to Bułgar, bo pewnie i dla niego znalazłoby się miejsce w cyklu, skoro dostali się tam Łotysz i Niemiec , tylko dlatego, że są Łotyszem i Niemcem.......

  50. Powrót do góry    #87
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 143 w 74 postach
    Dupa piecze bo będzie nudny cykl.
    Z góry wiadomo że ogony będą jeździli Kvech, Huckenbeck, Kubera, Michelsen, Woźniak Lebiediew i dzika karta.

    Pozostaje 9-tka tych samych zawodników regularnie walczących o półfinały w tym 3 angoli plus od czasu do czasu jakiś wyskok któregoś z wyżej wymienionej 6 tki.

    Z tym Lebiediewem to totalna kompromitacja.

    Jak można było wywalić Magica, Dudka i Fricke to i Woffinden powinien wylecieć.
    Ale nuda się szykuje.

    A ten drugi zawodnik zapasowy to normalnie liść dla Polaków i dla Maćka.
    Ostatnio edytowane przez Goros ; 03-10-2023 o 14:52

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Goros za jego przydatny post!

    Mossberg (03-10-2023)

  52. Powrót do góry    #88
    Użytkownik
    Dołączył
    13-07-2016
    Postów
    280
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 30 w 23 postach
    Czyli orlen kupił miejsce Kuberze w cyklu kosztem MJ, można się było spodziewać. Katastrofalne decyzje, jedynie Kaia można jakoś obronić

  53. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Marucha za jego przydatny post!

    Mossberg (03-10-2023)

  54. Powrót do góry    #89
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Zastanawia mnie, czy jezeli beda sie takie cyrki pojawialy w kolejnych latach, to czy polskie głupki dalej beda placily grube banki za prawa do organizacji tych turniejow. Placic ( nie wiem jakie stawki sa teraz ) pare baniek, za ogladanie turnieju z takimi nazwiskami jest troche słabe.

  55. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    Mossberg (03-10-2023), Piernik (03-10-2023), woojo (03-10-2023)

  56. Powrót do góry    #90
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Dlatego potrzebny jest jednodniowy finał MŚ z całym cyklem eliminacji. A ten badziew nazwać puchar świata.

  57. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    Mossberg (03-10-2023)

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •