Pokaż wyniki od 1 do 32 z 32

Wątek: [ROCZNICA] [DZIESIĘCIOLECIE] Finał 2013 - Falubaz Zielona Góra - Apator Toruń

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach

    [ROCZNICA] [DZIESIĘCIOLECIE] Finał 2013 - Falubaz Zielona Góra - Apator Toruń

    To już dziesięć lat od tego historycznego wydarzenia.

    Oryginalny wątek zamknięty, więc założyłem nowy.

    Czy po takim czasie ucieczka z finału wydaje się wam mniej skandaliczna, czy wręcz przeciwnie, nadal jest to jeden z największych skandali w historii żużla?

    Czy kary dla Unibaksu były przesadzone?

    Dlaczego żużlowcy się zgodzili na opuszczenie stadionu?

    Dlaczego w ogóle torunianie przyjechali na stadion, żeby potem z niego wyjechać?

    Jaką rolę odegrał Kopernik?

    Zapraszam do dyskusji i spekulacji.

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,512
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Po co rozdrapywać ten strup? Masz Hyde park jak się nudzisz

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    mszat (20-08-2023)

  4. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    Hyde Park jest od tematów nieżużlowych.
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  5. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2014
    Postów
    489
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 76 w 45 postach
    To był największy skandal w historii

  6. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Jaki skandal ? w sporcie nie można oddać walkowera ? Co wiecej jakim prawem Toruniowi zasądzili takie kary jak w regulaminie nic nie było.

  7. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-04-2016
    Postów
    541
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 191 w 103 postach
    A ja do dzisiaj nie wiem czemu Toruń nie jechał. mało to żużel widział zawodów gdzie w jakimś biegu rozbijało się np. 2 zawodników jednej drużyny? albo wadliwe serie sprzętu i defekty? dlaczego z góry założono porażkę?

  8. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Może należałoby spytać świętego pana Tomasza, co wtedy zadecydowało? Może on, może Karkosik.

    Z perspektywy czasu, bo o to idzie w tym absurdalnym wątku, to jest jak z polityką. 20 lat temu myślano, że gorszych skandali od np. afery Rywina nie będzie a co mamy dziś? Złodziejski standard dla głupiego pospólstwa. No więc dziś stwierdzimy, że nie tyle ucieczka z finału dała początek niewiarygodnym skandalom, tylko je ustandaryzowala rozdzielnie, taśmy, tory, sasiny to wszystko pokłosie.

  9. Powrót do góry    #8
    Użytkownik Awatar Chrostowicz
    Dołączył
    09-09-2011
    Postów
    430
    Kliknij i podziękuj
    52
    Podziękowania: 104 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez Thomaso Zobacz posta
    To był największy skandal w historii
    IMO to była najrozsądniejsza decyzja właściciela klubu na tamtą chwilę. Lepiej załatwić to po męsku, niż płakać w program jak Stasiu w tym roku nad zmianami w regulaminach

  10. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    Cytat Zamieszczone przez wojtasik Zobacz posta
    A ja do dzisiaj nie wiem czemu Toruń nie jechał. mało to żużel widział zawodów gdzie w jakimś biegu rozbijało się np. 2 zawodników jednej drużyny? albo wadliwe serie sprzętu i defekty? dlaczego z góry założono porażkę?
    nie no tam porażka była na 99%
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  11. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,386
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chrostowicz Zobacz posta
    IMO to była najrozsądniejsza decyzja właściciela klubu na tamtą chwilę. Lepiej załatwić to po męsku, niż płakać w program jak Stasiu w tym roku nad zmianami w regulaminach
    Ucieczka to załatwianie sprawy po męsku?

  12. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    a jak w szachach ktoś poddaje partię to ucieczka?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  13. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    a jak w szachach ktoś poddaje partię to ucieczka?
    W krzesełkach szachisty sa zamontowane katapulty, jak masz zamiar się poddać wciskasz przycisk.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  14. Powrót do góry    #13
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,850
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    Hyde Park jest od tematów nieżużlowych.
    Bo to jest temat nieżużlowy.
    Żadnego żużla wtedy nie było, a jedynie urażona ambicja milionera, w odpowiedzi na słowa kreszowego dorobkiewicza, który wykorzystał jedyną okazję by pokazać wyższość kombinatora nad bogatszym/VIPem.
    To zwykła polityka (oszustwa i kłamstwa), a nie sport/żużel.

  15. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,465
    Kliknij i podziękuj
    429
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Byłem wtedy w USA. Odpalam neta, aby zobaczyć jak tam sobie Falubaz radzi, a tu info, że już jest mistrzem Polski

    Co do samego wydarzenia to już hektolitry piwo się wylało na dyskusjach. Raczej nikomu się niechce od nowa zaczynać

    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    nie no tam porażka była na 99%
    Ale przy ucieczce to od razu 100%.
    Tylko Falubaz

  16. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2011
    Postów
    473
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 131 w 87 postach
    Zapamiętałem jedno fajne określenie tego, co się wówczas wydarzyło - zbrodnia na sporcie. I owszem - regulamin oddania meczu walkowerem nie zabrania. I owszem - kary, które dostał Unibax były wzięte z d.upy. Ale tak po ludzku, po sportowemu - to było żałosne działanie na własną szkodę, które ciągnie się za Apatorem po dziś dzień.

    Wersji wydarzeń pewnie znalazłoby się tyle, ile ust. Ja najcześciej słyszałem, że Karkosik i Dowhan umówili się, że jeśli w przeddzień meczu w GP któryś z zawodników złapie kontuzję, to solidarnie przekadają finał na inny termin. Wtedy w Sztokholmie Woffinden wjechał w plecy Golloba, co skończyło się tym, że mieliśmy kontuzjowanych Golloba i Holdera. Dowhan ostatecznie meczu przełożyć nie chciał, więc Karkosik stwierdził, że zepsuje mu to święto. Ile w tym prawdy - nie mam pojęcia.

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi pawko.trn za jego przydatny post!

    j-rules (21-08-2023)

  18. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Mam podobne zdanie.

    Dla mnie byl to skandal, bo nie byl to jakis tam ligowy mecz tylko final. Oddanie go walkowerem, podczas gdy druzyna byla juz na miejscu to po prostu kpina ze sponsorow, kibicow, w ogole ze wszystkiego.

    Kary tez byly skandaliczne, bo po prostu nieregulaminowe.
    Ale problem jest inny.

    Minelo 10 lat tej profesjonalnej, najlepszej ligi swiata a w dalszym ciagu ociera sie to wszystko o dozynki. Wtedy ten final, to byla wiocha na maksa - ktos sie niby o cos dogadal, ktos slowa nie dotrzymal, ktos inny obrazil i zwinal zabawki - no k..a wąchock.
    Ale dalej w tej wiosce tkwimy po uszy - to co dowalilo Krosno z liga i przede wszystkim z finalem IMP to jest bardzo podobne dzialanie.

    Takze "milo" powspominac..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  19. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    tez słyszałem taką wersję, ale nie zgadza mi się jedno - jak Dowhan miałby to przełożyć? to nie on decyduje przecież, tylko PZMot i telewizja, co miałby powiedzieć?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  20. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 319 w 175 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Minelo 10 lat tej profesjonalnej, najlepszej ligi swiata a w dalszym ciagu ociera sie to wszystko o dozynki. Wtedy ten final, to byla wiocha na maksa - ktos sie niby o cos dogadal, ktos slowa nie dotrzymal, ktos inny obrazil i zwinal zabawki - no k..a wąchock.
    Ale dalej w tej wiosce tkwimy po uszy - to co dowalilo Krosno z liga i przede wszystkim z finalem IMP to jest bardzo podobne dzialanie.
    Ale czy to nie przypadkiem znak naszych czasów, nie tylko w sporcie?

    Płacisz więcej za to samo - albo i nawet większe - gówno. Jak np. za syfiaste zboża od ukropów. Byle taniej dla "producenta", a konsument i tak zeżre.

    Kiedyś to by pewnie nazwano takich dobrymi geszefciarzami. Dziś mówi się nam, że "dbamy o kieszenie podatnika". Te dziurawe, w których i tak nic już nie ma.

    A jaką klikalność przy okazji sobie robią media. Można odnieść wrażenie, że normalnie odjechany mecz to jakaś aberracja, musi być skandal, a po zawodach Tai Chi, czy Tai Wof, bo bez tego to chooynia. Jakiś żużel, ściganie, emocje? Kogo to obchodzi. Czy ktoś tak prawdę mówiąc spodziewa się czegoś innego niż dożynki, patrząc na indolencję całego środowiska (z działaczami, sędziami, "dziennikarzami" włącznie)? Posadziłbyś takich obok Petru czy Mentzena w jakimś TVN-ie, to ci dwaj wyszliby na tytanów intelektu, mimo że w normalnych okolicznościach sztuczna szczęka człowieka boli jak się słucha tych pierdół, które pociskają.

  21. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,716
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Powinni to odjechać, wziąć to srebro, dostaliby brawa za walkę, idioci by wyzywali Falubaz, że nie przełożyli a nie uciekinierów, tyle i aż tyle.

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Micz Bjukanon za jego przydatny post!

    j-rules (22-08-2023)

  23. Powrót do góry    #20
    Użytkownik Awatar Chrostowicz
    Dołączył
    09-09-2011
    Postów
    430
    Kliknij i podziękuj
    52
    Podziękowania: 104 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez Micz Bjukanon Zobacz posta
    Powinni to odjechać, wziąć to srebro, dostaliby brawa za walkę, idioci by wyzywali Falubaz, że nie przełożyli a nie uciekinierów, tyle i aż tyle.
    Może tak, może nie.
    Może rzeczywiście próbowali się ułożyć i ktoś kogoś wystawił, już się tego nie dowiemy

    Dużą rolę po odegrała też TV.
    Skandal, hańba, ukarać, relegować, skasować

    W tym roku jakoś nie ma winnych za 3 turniej IMP
    Ostatnio edytowane przez Chrostowicz ; 21-08-2023 o 17:05

  24. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Co się stało między dojechaniem i szykowaniem do meczu a zwinięciem się na pięcie jak jakas sfochowana baba, pewnie już się nie dowiemy.

  25. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-03-2017
    Postów
    634
    Kliknij i podziękuj
    70
    Podziękowania: 179 w 119 postach
    Z ciekawości obejrzałem 5 minut studia z tamtego wydarzenia. Jak ten czas leci. Kej Kej znaczył coś wtedy w światowym żużlu - dzień wcześniej siódmy w GP i miał autentyczny niedosyt. Baron i Kryjom pewnie po 50 kg lżejsi i tylko Majewski jak się jąkał, tak się jąka - tyle, że już na szczęście nie na wizji.

  26. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    06-02-2020
    Postów
    4,336
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 137 w 121 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chrostowicz Zobacz posta
    Może tak, może nie.
    Może rzeczywiście próbowali się ułożyć i ktoś kogoś wystawił, już się tego nie dowiemy

    Dużą rolę po odegrała też TV.
    Skandal, hańba, ukarać, relegować, skasować

    W tym roku jakoś nie ma winnych za 3 turniej IMP
    Bo gdyby wtedy zuzel był w Polsacie czy na TVP nie byłoby mowy o walkowerze.

    Wtedy Canal+ ex nc+ zrobił aferę i szum. To przez nich był walkower. Gdyby nie ich naciski by tematu nie było.
    Gdzieś usłyszałem, że nie po drodze kilku ludziom z nc+ było z Kartosikiem i Apatorem.
    Przypuszczam, że gdyby nie presja nc+ i takie gadanie to finał by się odbył ale w innym terminie.

    A tak tv nc+ zaserwiwala nam przekaz jak to Apator uciekł ze stadionu. Te obrazki mam do dziś w oczach. Taka kompromitacja. Tak przedstawiła tv.
    Gdyby nie było tv to nawet nikt by o tym nie pamiętał.

  27. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,805
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Kontuzje w zuzlu to codziennosc i trzeba bylo po mesku odjechac mecz bez Golloba i juz.

  28. Powrót do góry    #25
    Użytkownik Awatar Chrostowicz
    Dołączył
    09-09-2011
    Postów
    430
    Kliknij i podziękuj
    52
    Podziękowania: 104 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Kontuzje w zuzlu to codziennosc i trzeba bylo po mesku odjechac mecz bez Golloba i juz.
    Kim?

    Screenshot 2023-08-21 at 20-33-15 2013.png

    Prawa autorskie źródła należą do Kowala

  29. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,805
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chrostowicz Zobacz posta
    Kim?

    http://www.sportsboard.pl/attachment...achmentid=7616

    Prawa autorskie źródła należą do Kowala
    Nie wazne kim. MIeli opcje i woleli odstawic szopke.

  30. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,864
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Na ch..... drążyć temat?

  31. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    ale co, mamy zapomnieć i już nigdy nie wspominać?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  32. Powrót do góry    #29
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,512
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    A co tu wspominać? Wspomnisz przy okazji walkowery dawane przez Cieślaka?

  33. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    jakie walkowery Cieślaka?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  34. Powrót do góry    #31
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,512
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Tak myślałem...

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    mszat (22-08-2023)

  36. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Ale czy to nie przypadkiem znak naszych czasów, nie tylko w sporcie?

    Płacisz więcej za to samo - albo i nawet większe - gówno. Jak np. za syfiaste zboża od ukropów. Byle taniej dla "producenta", a konsument i tak zeżre.

    Kiedyś to by pewnie nazwano takich dobrymi geszefciarzami. Dziś mówi się nam, że "dbamy o kieszenie podatnika". Te dziurawe, w których i tak nic już nie ma.

    A jaką klikalność przy okazji sobie robią media. Można odnieść wrażenie, że normalnie odjechany mecz to jakaś aberracja, musi być skandal, a po zawodach Tai Chi, czy Tai Wof, bo bez tego to chooynia. Jakiś żużel, ściganie, emocje? Kogo to obchodzi. Czy ktoś tak prawdę mówiąc spodziewa się czegoś innego niż dożynki, patrząc na indolencję całego środowiska (z działaczami, sędziami, "dziennikarzami" włącznie)? Posadziłbyś takich obok Petru czy Mentzena w jakimś TVN-ie, to ci dwaj wyszliby na tytanów intelektu, mimo że w normalnych okolicznościach sztuczna szczęka człowieka boli jak się słucha tych pierdół, które pociskają.
    Raczej unikalbym tutaj polityki. Nie, że nie masz racji, ale..

    Nie śledzę aż tak innych sportów. Czy w piłce polskiej przez ostatnie 10lat dochodziło do podobnych skandali? Albo w jakichś skokach? Tam też przecież jest duża kasa od tejże polityki zależna, jest telewizyjne show itd.

    Czy tam też jest co rok gmerane w rozgrywkach a regulaminy obrosły do opasłych tomów?
    Nie wiem, ale wątpię.
    Wiem jednak, że to w żużlu ciągle są dożynki. Może to.jednak kwestia czynnika ludzkiego? Od władz po działaczy ale i na kibicach również kończąc?

    Osobiście pierwszy raz w życiu odczułem mocne wyyebongo na rozgrywki w tym sezonie.
    Człowiek żeby bojkotować np to co się działo w Tarnowie to aż skrętu kiszek dostawał, oglądał łapczywie każdy żużel w tv jako rekompensatę. W tym sezonie jednak górę wzięły inny rzeczy a żużel spadł gdzieś znacznie niżej.

    Jestem ciekaw jak jest u innych
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •