Strona 68 z 95 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,016 do 3,060 z 4270

Wątek: Mecze ligowe, turnieje - sezon 2023

  1. Powrót do góry    #3016
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,183
    Kliknij i podziękuj
    6,533
    Podziękowania: 8,875 w 4,884 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Piernik zapomnij o łagucie czy Sayfudtinowowie jako polaków w DPŚ czy GP. PZM nie wyrazi zgody bo poleje sie hejt z kazdej strony poczynając od kibiców koncząc na sponsorach. Nikt ich w kadrze nie chce co p okazał Dobrucki w tym roku bo przecież spokojnie mógł ich powołać
    Nie mogl ,bo takie byly ustalenia.
    Natomiast GP z DK byc moze z neutralna licencja i marsylianka w razie V, bo Dryla podobno nie ma w telefonie polskiego hymnu.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. Powrót do góry    #3017
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie mogl ,bo takie byly ustalenia.
    Natomiast GP z DK byc moze z neutralna licencja i marsylianka w razie V, bo Dryla podobno nie ma w telefonie polskiego hymnu.
    Z neutralną licencją ok

  3. Powrót do góry    #3018
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,183
    Kliknij i podziękuj
    6,533
    Podziękowania: 8,875 w 4,884 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    [/B]

    Jak nie mogą. Wysyłają pismo do Discovery i FIM, że obaj zawodnicy nie są powołani do reprezentacji Polski a wobec tego nie życzą sobie aby ci w SGP reprezentowali Polskę. I co, twierdzisz, że Discovery zleje to ciepłym moczem ? Nie zleje bo będą się bali kibiców w Polsce.
    Powinienes zapisac sie do Frontu Oczyszczenia Narodowego.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  4. Powrót do góry    #3019
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sullivan Zobacz posta
    Odpowiadam: Zleje....kibice przyjdą i tak bo emocje będą większe.
    Już widzę jak Orlen i inni sponsorzy dają kasę na takie SGP w Polsce.

    Discovery jak tylko załapie, ze w Polsce zrobi się szum medialny to szybko zapomną o tej dwójce w SGP pod naszą flagą.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #3020
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,183
    Kliknij i podziękuj
    6,533
    Podziękowania: 8,875 w 4,884 postach
    Orlenowi nie przeszkadza kupowanie ropy od ruskich ale masz racje, ze na pokaz moga zrobic szopke a ty to lykniesz.Tym bardziej , ze obaj jak nikt inny ze stawki moga zagrozic Bartkowi.
    Ale najwyzej Gazprom lub zeby zachowac pozory,Saudi Aramco zastapi Orlen jako glowny sponsor.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  6. Powrót do góry    #3021
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    977
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Discovery jak tylko załapie, ze w Polsce zrobi się szum medialny to szybko zapomną o tej dwójce w SGP pod naszą flagą.
    Discovery, podobnie jak BSI, to ma Polskę w ciepłym poważaniu.
    Oni tu i tak zarobią kupę siana.
    Dla nich problemem jest sytuacja na innych stadionach, a Emil i Artiom są takim magnesem.
    Dlatego ich nie obchodzi pod jaką flaga pojadą, ważne że pojadą.
    Mi to tez tam w sumie rybka, ale na logike jeśli maja polska licencję, jak Holta to z taka też flagą powinni jechać.

    A jeśli chodzi o niepowołanie do kadry, to przypomnę tylko, że Piotra Pawlickiego też nikt nie powołał do kadry w tym roku i jakoś jeździł w eliminacjach do SGP.
    A obiło mi się o uszy, że w kadrze na DPŚ będzie Maks Drabik, także do kadry niepowołany...

  7. Powrót do góry    #3022
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,096
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Już widzę jak Orlen i inni sponsorzy dają kasę na takie SGP w Polsce.

    Discovery jak tylko załapie, ze w Polsce zrobi się szum medialny to szybko zapomną o tej dwójce w SGP pod naszą flagą.
    Bo w Orlenie doradcy Obajtka analizują kto jeździ w żużlu, kto jeździ na SGP... Sponsorują Bartka, jedną imprezę w stolicy, bo to jest medialne. Ale jak 98% ludzi w Warszawie o żużlu nie wiedzą kompletnie nic i jest to dla nich po prostu kampania reklamowa, a Tobie się wydaje, że obrażą się na Discovery, bo w cyklu jest dwóch zawodników, których Ty tam nie chcesz widzieć.
    A stadiony w PL i tak będą pełne nawet jak Emil z Artiomem pojadą i nie ma się co oszukiwać, że nastąpi jakiś strajk kibiców czy inny bojkot.
    Sponsorzy się odwrócą? Jasne...bo pełne trybuny na zawodach o IMŚ odstraszają jak mało co.
    Ty podchodzisz do tego tak emocjonalnie, a chyba nie rozumiesz, że to wszystko z organizatorami i sponsorami to jest biznes i każdy chce z tego wycisnąć jak najwięcej. A co będzie lepsza reklama niż prawdziwa walka o tytuł skoro póki co mamy turniej o srebrny medal?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  8. Powrót do góry    #3023
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Discovery, podobnie jak BSI, to ma Polskę w ciepłym poważaniu.
    Oni tu i tak zarobią kupę siana.
    Dla nich problemem jest sytuacja na innych stadionach, a Emil i Artiom są takim magnesem.
    Dlatego ich nie obchodzi pod jaką flaga pojadą, ważne że pojadą.
    Mi to tez tam w sumie rybka, ale na logike jeśli maja polska licencję, jak Holta to z taka też flagą powinni jechać.
    No tak, bo w takiej Malilli, Vijens czy Cardiff na Artioma i Emila przyjdzie kilka tysięcy kibiców więcej.

    I tak na logikę, jeśli obaj wybrali Rosję jako kraj który chcą reprezentować na arenie międzynarodowej, to ile razy bedziesz kazał im wybierać ? Do skutku, az łaskawcy wybiorą Polskę ?

    A jeśli chodzi o niepowołanie do kadry, to przypomnę tylko, że Piotra Pawlickiego też nikt nie powołał do kadry w tym roku i jakoś jeździł w eliminacjach do SGP.
    A obiło mi się o uszy, że w kadrze na DPŚ będzie Maks Drabik, także do kadry niepowołany...
    O czym ty nawijasz ? Może sprawdź zanim coś palniesz. Jak nie powołał jak powołał:

    Polska: Mateusz Cierniak, Maksym Drabik, Patryk Dudek, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Dominik Kubera, Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Szymon Wozniak, Bartosz Zmarzlik (kapitan). Menadżer: Rafał Dobrucki.
    https://po-bandzie.com.pl/zuzel-rafa...-kadre-na-dps/

    Ci zawodnicy którzy załapią się z kwalifikacji w zawodach indywidualnych, otrzymują powołania na jesień. Tak aby mogli startować w zawodach do których się zakwalifikowali. Głównie dotyczy to SEC i SGP. Sama kadra jest szeroka. I tu decyzję menago mogą zapaść w każdej chwili.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 17-07-2023 o 17:49
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #3024
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    977
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    I tak na logikę, jeśli obaj wybrali Rosję jako kraj który chcą reprezentować na arenie międzynarodowej, to ile razy bedziesz kazał im wybierać ? Do skutku, az łaskawcy wybiorą Polskę ?
    No tak na logikę to identycznie widze to jak przypadek Holty, który jako Norweg zdobył brązowy medal w IMŚJ w Pardubicach, a wiele lat później grali mu Mazurka Dąbrowskiego w SGP



    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta




    O czym ty nawijasz ? Może sprawdź zanim coś palniesz. Jak nie powołał jak powołał:



    https://po-bandzie.com.pl/zuzel-rafa...-kadre-na-dps/
    Ano o tym nawijam:

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...-na-sezon-2023

  10. Powrót do góry    #3025
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,400
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 258 w 186 postach
    Co tutaj dalej rozkminiać. Emil i Artiom już ładnych parę lat temu wybrali jakie barwy chcą reprezentować i pokazali to startami w SGP, SWC czy SoN.

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi BeKs za jego przydatny post!

    Mariusz (17-07-2023)

  12. Powrót do góry    #3026
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    No tak na logikę to identycznie widze to jak przypadek Holty, który jako Norweg zdobył brązowy medal w IMŚJ w Pardubicach, a wiele lat później grali mu Mazurka Dąbrowskiego w SGP
    Norweg jak dostał polski paszport to wtedy określił się, ze będzie reprezentował Polskę. A co najważniejsze raz się określił i starczy. Podobnie Czugunow. Po otrzymaniu paszportu wybrał Polske. Artiom i Emil też wybrali jak otrzymali nasze paszporty. Tyle, że oni wybrali Rosję. Więc na logike na którą się tak powołujesz, ile razy chcesz aby oni wybierali ?

    Przeciez to sa powołania z jesieni ubiegłego roku. Ja ci podałem najnowsze. Widzisz tam gdzieś Emila czy Artioma ? Bo ja nie widze.

    I kończąc tą jałowa dyskusję. Gdyby tych dwóch gości miało odrobinę honoru, to żaden z nich nie powinien ubiegać się o starty w SGP, SWC, SoN czy SEC w barwach Polski. Ponieważ oni mieli już okazję wybierać i wybrali Rosje. To teraz niech ponoszą tego konsekwencje a nie liczą na drapane. Polscy kibice uszanowali ich wybór, to teraz nich oni uszanują Polskich kibiców i nie robią sobie jaj z tak poważnej sprawy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #3027
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    274
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 28 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Zastanów się czy organizatorzy w PL dopiszą. GP Polski na narodowym organizowane przez PZM? Hmmm
    Może Niemcy przejmą... w Landshut?
    No więc dopiszą. Czy wy myślicie, że organizatorzy zrobią jakąś krucjatę przeciw Ruskim. Gratuluje naiwności. Podobnie jak to , że PZM będzie podskakiwać Discovery.
    Sullivan

  14. Powrót do góry    #3028
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sullivan Zobacz posta
    No więc dopiszą. Czy wy myślicie, że organizatorzy zrobią jakąś krucjatę przeciw Ruskim. Gratuluje naiwności. Podobnie jak to , że PZM będzie podskakiwać Discovery.
    Ja myślę, ze na tak głupi pomysł nie pozwoli sobie nawet Discovery. Po co mieliby to robić ? Aby narazić się na krytykę medialna i kibiców ? Wizerunkowo straciliby na tym najbardziej. A finansowo nic by na tym nie zarobili. Przecież Discovery jako organizator całego cyklu, sprzedaje prawa do organizowania poszczególnych turniejów na pniu poszczególnym miastom. Oni swoją kasę i tak biorą. Poza tym Emil i Artiom to nie Messi czy Ronaldo. Ilu kibiców dodatkowo oni przyciągną na stadion ? Stu ? Dwustu ? O ile w ogóle.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #3029
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    977
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Więc na logike na którą się tak powołujesz, ile razy chcesz aby oni wybierali ?


    To co ja chcę jest tu najmniej istotne.
    Może pokochali hot dogi na Orlenie, nie wiadomo.
    Artiom zresztą zapowiedział, ze nie wyobraża sobie star w SGP w innych barwach niż Polskie.
    Zatem może istotnie, trochę dłużej im zajęło dojście do takich samych wniosków do jakich doszedł Holta, ale liczy się ostateczny efekt



    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta


    Przeciez to sa powołania z jesieni ubiegłego roku. Ja ci podałem najnowsze. Widzisz tam gdzieś Emila czy Artioma ? Bo ja nie widze.
    Ano właśnie i taki mają sens pompatyczne powołania do reprezentacji Polski i ogłaszanie kadry na cały rok.


    Oczywiście, że nie widzę Artioma i Emila, gdyż nie o nich pisałem, a o Pawlickim i Drabiku.
    Super, ze podałeś najnowsze, ale gdzieś czytałem wywiad z sikorą, który się powoływał na to co Ty, ze jak kogoś nie będzie w oficjalnej kadrze Polski to nie będzie jeździł w rozgrywkach międzynarodowych, no i zonk... Bo pomimo oficjalnie powołanej kadry na cały sezon, jednak Pawlicki jechał i Drabik najpewniej tez pojedzie.

  16. Powrót do góry    #3030
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,096
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ja myślę, ze na tak głupi pomysł nie pozwoli sobie nawet Discovery. Po co mieliby to robić ? Aby narazić się na krytykę medialna i kibiców ? Wizerunkowo straciliby na tym najbardziej. A finansowo nic by na tym nie zarobili. Przecież Discovery jako organizator całego cyklu, sprzedaje prawa do organizowania poszczególnych turniejów na pniu poszczególnym miastom. Oni swoją kasę i tak biorą. Poza tym Emil i Artiom to nie Messi czy Ronaldo. Ilu kibiców dodatkowo oni przyciągną na stadion ? Stu ? Dwustu ? O ile w ogóle.
    Podstawą jest przyciągnięcie kibica przed ekran i większą sprzedaż subskrypcji. Stadiony i tak będą pełne, przynajmniej te w pl.
    Krytyka jakich mediów ich spotka? TVP? Nie oszukujmy się, że jakiś krytyczny artykuł na SF ich obejdzie. Krajowe media telewizyjne o żużlu nawet nie wspomną więc jaka krytyka mediów? W tenisie trochę na świecie ponarzekali i po wszystkim, ale kto się przejmie biednym, lokalnym żużlem?
    Ilu kibiców odejdzie od SGP? Znikoma liczba. A ile y wróci, jeśli ta walka o tytuł będzie bardziej zacięta? Raczej więcej. I nawet narzekanie na SF czy Interii nie wpłynie na decyzję Discovery JEŚLI takową podejmą.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  17. Powrót do góry    #3031
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,183
    Kliknij i podziękuj
    6,533
    Podziękowania: 8,875 w 4,884 postach
    Te bajdurzenie dziadka o bojkocie GP przypomina straszenie paleniem busów i wycofaniu się głównych sponsorow po oficjalnym dopuszczeniu Emila i Artioma do ligi.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #3032
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Podstawą jest przyciągnięcie kibica przed ekran i większą sprzedaż subskrypcji. Stadiony i tak będą pełne, przynajmniej te w pl.
    Krytyka jakich mediów ich spotka? TVP? Nie oszukujmy się, że jakiś krytyczny artykuł na SF ich obejdzie. Krajowe media telewizyjne o żużlu nawet nie wspomną więc jaka krytyka mediów? W tenisie trochę na świecie ponarzekali i po wszystkim, ale kto się przejmie biednym, lokalnym żużlem?
    Ilu kibiców odejdzie od SGP? Znikoma liczba. A ile y wróci, jeśli ta walka o tytuł będzie bardziej zacięta? Raczej więcej. I nawet narzekanie na SF czy Interii nie wpłynie na decyzję Discovery JEŚLI takową podejmą.
    Ani kibiców nie przybędzie od pojawienia się tej dwójki w SGP ani ich specjalnie nie ubędzie jeśli ich w SGP nie będzie. Jedynie koneserzy tego sportu (a to jest garstka), w tym kilku z tego forum, będą się podniecali ta dwójką w SGP.

    Media wszystkich nurtów temat z miejsca nagłośnią. Z prostego powodu, bo będzie o czym pisać. Niektóre będą sekowały Discovery, inne będą próbowały to tłumaczyć, ale pisać o tym będą wszystkie media w Polsce. I to nie będzie dla Discovery miłe.

    No i następna kwestia, nie wierzę, że Discovery, znając sytuację, da im DK na SGP wiedząc, że to nie będzie dobrze odebrane w Polsce. Bo musieli by jechać jako Polacy w cyklu a to nie może być dobrze odebrane przez kibiców z Polski. Choćby dlatego, że ogranicza to miejsca Polskim zawodnikom.

    No i następny argument, nie rozumiem w ogóle Polaków którzy widza ta dwójkę w SGP z orłem na klacie. Przecież to jest oksymoron jakiś. Goście świadomie wybrali Rosję i ten kraj chcieli reprezentować i reprezentowali. A teraz Piernik i spółka, chcą ich dopuścić do SGP jako reprezentantów Polski ? Nieźle ich poyebało. Żadnych zasad, żadnego honoru, żadnej refleksji u takich cyrkuśników nie widzę.

    Kończąc temat, u Emila nie słyszałem aby ten chciał jechać w SGP, ale Artiom jakieś sygnały już wysyłał. Więc taki Artiom powinien yebnąć sie w ten pusty łeb i przemyśleć sprawę. Póki Rosja zabija i gwałci na Ukrainie, to oni niech zapomną o jakimś tam SGP i startowaniu w cyklu z orłem na klacie. A jeśli sami nie mają tyle oleju w głowie to od tego jest PZM.

    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    To co ja chcę jest tu najmniej istotne.
    Może pokochali hot dogi na Orlenie, nie wiadomo.
    Artiom zresztą zapowiedział, ze nie wyobraża sobie star w SGP w innych barwach niż Polskie.
    Zatem może istotnie, trochę dłużej im zajęło dojście do takich samych wniosków do jakich doszedł Holta, ale liczy się ostateczny efekt
    Jeszcze nie tak dawno nie wyobrażał sobie innych barw jak rosyjskie. Motywował to tym, ze za jakiś czas sytuacja może się odwrócić i w Rosji może będą więcej płacili niż w Polsce. Nie przeszkadza ci to ? Bo mi owszem. Ja takiego gościa nie chce widzieć w barwach Polski.

    Ano właśnie i taki mają sens pompatyczne powołania do reprezentacji Polski i ogłaszanie kadry na cały rok.
    Mają sens bo an wiosnę zaczynają sie różne międzynarodowe imprezy, seniorskie czy juniorskie. W trakcie roku natomiast sytuacja sie zmienia, ktoś jest kontuzjowany, inny traci forme, a jeszcze inny notuje zwyżke formy.

    Oczywiście, że nie widzę Artioma i Emila, gdyż nie o nich pisałem, a o Pawlickim i Drabiku.
    Super, ze podałeś najnowsze, ale gdzieś czytałem wywiad z sikorą, który się powoływał na to co Ty, ze jak kogoś nie będzie w oficjalnej kadrze Polski to nie będzie jeździł w rozgrywkach międzynarodowych, no i zonk... Bo pomimo oficjalnie powołanej kadry na cały sezon, jednak Pawlicki jechał i Drabik najpewniej tez pojedzie.
    Jak wyże, do kadry można powołać w każdej chwili. Dlatego pisałem, że nie wierzę, ze PZM i Dobrucki powołają do niej Emila i Artioma. A to jest niezbędne aby obaj mogli reprezentować Polskę w SGP.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Te bajdurzenie dziadka o bojkocie GP przypomina straszenie paleniem busów i wycofaniu się głównych sponsorow po oficjalnym dopuszczeniu Emila i Artioma do ligi.
    Ale gdzie ja pisze cokolwiek o bojkocie SGP przez kibiców ? Wystarczy, że SSP przykręca kurek z kasą i tyle.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #3033
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    977
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta


    Jeszcze nie tak dawno nie wyobrażał sobie innych barw jak rosyjskie. Motywował to tym, ze za jakiś czas sytuacja może się odwrócić i w Rosji może będą więcej płacili niż w Polsce. Nie przeszkadza ci to ? Bo mi owszem. Ja takiego gościa nie chce widzieć w barwach Polski.

    Absolutnie mi to nie przeszkadza mając na uwadze dyscyplinę jaką jest żużel.
    Kariera żużlowca może być krótka (patrz D.Ward), a życ za coś trzeba, wyżywić rodzinę też.
    Kazdy bieg może być Twoim ostatnim, a potem co?
    Na ciecia pójdziesz?
    Moim zdaniem to super, ze kalkulował sobie za w czasu. Nie będzie potem ewentualnie musiał zakładać tematów na portalach zrzutka czy pomagam...

  20. Powrót do góry    #3034
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Absolutnie mi to nie przeszkadza mając na uwadze dyscyplinę jaką jest żużel.
    Kariera żużlowca może być krótka (patrz D.Ward), a życ za coś trzeba, wyżywić rodzinę też.
    Kazdy bieg może być Twoim ostatnim, a potem co?
    Na ciecia pójdziesz?
    Moim zdaniem to super, ze kalkulował sobie za w czasu. Nie będzie potem ewentualnie musiał zakładać tematów na portalach zrzutka czy pomagam...
    Co ty bredzisz ? Co to w ogóle za argument w tej dyskusji ? Przecież może zmienić zawód, iść pracować tak jak ty na chleb i rodzinę. Z głodu nie umrze. A jestem pewien, że i tak lepiej będzie żył niż ty, z tego co zarobił do tej pory. A ty popierasz jego handlowanie nawet barwami narodowymi, bo lepiej na tym wyjdzie finansowo. Widzę, że dla ciebie honor to też obce słowo. Którego znaczenia nie znasz albo masz w doopie. Jak by mu Niemcy lepiej zapłacili i dali obywatelstwo to z miejsca by cie olał i poszedł dla nich jeździc.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    Kaman (17-07-2023), dockm (17-07-2023)

  22. Powrót do góry    #3035
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,183
    Kliknij i podziękuj
    6,533
    Podziękowania: 8,875 w 4,884 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta



    No i następna kwestia, nie wierzę, że Discovery, znając sytuację, da im DK na SGP wiedząc, że to nie będzie dobrze odebrane w Polsce. Bo musieli by jechać jako Polacy w cyklu a to n
    ie może być dobrze odebrane przez kibiców z Polski. Choćby dlatego, że ogranicza to miejsca Polskim zawodnikom.

    No i następny argument, nie rozumiem w ogóle Polaków którzy widza ta dwójkę w SGP z orłem na klacie. Przecież to jest oksymoron jakiś. Goście świadomie wybrali Rosję i ten kraj chcieli reprezentować i reprezentowali. A teraz Piernik i spółka, chcą ich dopuścić do SGP jako reprezentantów Polski ? Nieźle ich poyebało. Żadnych zasad, żadnego honoru, żadnej refleksji u takich cyrkuśników nie widzę.

    Kończąc temat, u Emila nie słyszałem aby ten chciał jechać w SGP, ale Artiom jakieś sygnały już wysyłał. Więc taki Artiom powinien yebnąć sie w ten pusty łeb i przemyśleć sprawę. Póki Rosja zabija i gwałci na Ukrainie, to oni niech zapomną o jakimś tam SGP i startowaniu w cyklu z orłem na klacie. A jeśli sami nie mają tyle oleju w głowie to od tego jest PZM.



    Ale gdzie ja pisze cokolwiek o bojkocie SGP przez kibiców ? Wystarczy, że SSP przykręca kurek z kasą i tyle.
    Holta też ograniczal miejsca dla polskich zawodników, podobnie jak Czogunow w DMSJ.
    Niektórzy to źle odbierali, innym było obojętnie ale z Orlem na piersi jeździli.
    Holta do tej pory nie zna nawet języka polskiego a od 20 lat jest Polakiem.

    Akurat ty o honorze nie powinieneś nic pisać.
    Z wielu względów.

    Na moje jeśli SSP z powodu startu Emila czy Artioma w GP mają się wycofać z tak wybiórczego sponsorowania żużla które wpływa na wyniki rozgrywek, to już jutro należy przyznać im DK.
    Będzie to kolejny plus ich obecności w cyklu, chyba nawet większy niż podniesienie poziomu sportowego.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 17-07-2023 o 20:12
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Powrót do góry    #3036
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,705
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 768 w 558 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    [/B]

    Jak nie mogą. Wysyłają pismo do Discovery i FIM, że obaj zawodnicy nie są powołani do reprezentacji Polski a wobec tego nie życzą sobie aby ci w SGP reprezentowali Polskę. I co, twierdzisz, że Discovery zleje to ciepłym moczem ? Nie zleje bo będą się bali kibiców w Polsce.



    Pisałem, że nie pojadą w lidze jako Rosjanie o ile wojna będzie trwała. I miałem racje. W tym roku zgłosili się do rozgrywek jako Polacy, otrzymali naszą licencję i to zamyka sprawę. A jeśli chodzi o reprezentowanie Polski w SGP to oprócz licencji potrzebne jest jeszcze powołanie do kadry. Co do ciebie nie dociera. I tu uważam, że takiego powołania nie dostaną. I słusznie, że nie dostaną.

    Powołanie do kadry jest potrzebne do jazdy w GP? Co za odklejka. Czyli jakby Dobrucki nie powołał Przedpełskiego do reprezentacji to Discovery by go wyrzuciło mimo że awans wywalczył na torze? Jaki ma związek z powołaniem do reprezentacji z jazda w GP. Jak któryś z zawodników polskich z GP podziękuje za kadrę, to go wyrzuca z GP?

    Było walkowane 500 razy. Emil i Artiom dostali Polskie licencje a że nie uzyskali zgody poprzedniej federacji (bo nie mogli jej uzyskać z powodu zawieszenia) to ich licencje nie mogły być międzynarodowe. Licencje przyznawane są na sezon, więc obecna ich licencja, Polska krajowa wygaśnie z końcem roku. I z automatu wchodzą na pełną Polską międzynarodowa, bo na koniec 2023 poprzednia ich federacja to PZM. Który w strukturach FIM zawieszony nie jest.
    Od początku 2024 roku, Emil i Artiom mają pełną licencję międzynarodowa.

    A Ty sie powołujesz na idiotyczny zapis regulaminu, który nigdy nie został zastosowany i nigdy zastosowany nie zostanie o czym mówił Sikora. Do startu zawodnika z Polską licencja za granicą wymagana jest zgoda klubu i zgoda PZM. Ale to dotyczy absolutnie wszystkich rozgrywanych zawodów. Nie ma znaczenia czy to mecz ligi Angielskiej, szwedzkiej, GP, SEC, Zlata Prilba, Puchar Debreczyna.

    Skoro jadą w Anglii to PZM musiał wyrazić na to zgodę, podobnie jak kluby z Torunia i z Wrocławia. Tylko że jest jeden problem z tym zapisem. On dotyczy poszczególnych zawodów, rozgrywanych poza Polską. I nie może być stosowany z oczywistych względów o których juz pisałem.
    Jeżeli Discovery będzie chciało przyznać Dzikusy Artiomowi i Emilowi, to je przyzna. PZM nie ma absolutnie żadnej regulaminowej możliwości by to jakkolwiek zablokować. Po przyznaniu DK mogą się szarpać o pojedyncze turnieje. Ale to nie nastąpi.

  24. Powrót do góry    #3037
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,212
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,931 w 3,243 postach
    Oburzenie takie, jakby bycie Polakiem bylo naprawde jakims powodem do dumy. W tym rozpieprzajacym się kraju, gdzie nic nie działa, z ta popieprzona władza mająca w dopiero prawo i w większości bezzębnymi roszczeniowymi tubylcami ją popierającymi, z mordami przymkniętymi pincet plus. Paradne.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  25. Powrót do góry    #3038
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,705
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 768 w 558 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Z neutralną licencją ok
    Dobrucki nie mógł ich nigdzie powołać bo oni mają krajowe licencje. Od 01.01.2024 Dobrucki będzie mógł ich powoływać gdzie sobie tylko zażyczy, na ten moment nie może ich nigdzie powołać z racji ich licencji. Zgadzam się z przedmówcami że jak będzie kontuzja Zimnego to na Artioma w jakimś Sonie czy innym DPŚ przymkną oko i go wezmą. Ale to o tym trzeba było myśleć rok temu i znaleźć rozwiązanie. Przecież teraz jest za późno. Oni do końca karier będą mieli Polskie licencje i tu się nic nie wydarzy.

  26. Powrót do góry    #3039
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    977
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Widzę, że dla ciebie honor to też obce słowo. Którego znaczenia nie znasz albo masz w doopie.
    To wielkie słowa w ustach małego człowieka
    To czym jest honor w tym wypadku?
    Albo lepiej... Czym jest honor dla Artioma, bo przecież o nim rozmawiamy.
    Widzisz... Honorem łatwo sobie mordę wycierać, ale jak przychodzi co do czego, to robić nie ma komu.



    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jak by mu Niemcy lepiej zapłacili i dali obywatelstwo to z miejsca by cie olał i poszedł dla nich jeździc.
    Dlaczego ma mnie olewać?
    Zawodowy sport to biznes, nikt tego nie robi (tak, nawet Zmarzlik) dla honoru i idei.
    Jakby poszedł jeździć dla Niemców to na zdrowie

    Żużel czy jak cały sport ogólnie, to jedna z najmniej ważnych z najważniejszych części życia.
    Kazdy sobie ustawia je pod siebie, pod swoją rodzinę, po to by być szczęśliwym.
    Mam w nosie czy Artiom będzie jeździł jako reprezentant Niemiec, Polski czy Nowej Gwinei - kibicuje mu jako sportowcowi.
    Na ten moment ma realne szanse jeździć jako Polak i super, bo chcę oglądać w SGP walkę o tytuł Mistrza, a nie srebrny medal.

  27. Powrót do góry    #3040
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,705
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 768 w 558 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Już widzę jak Orlen i inni sponsorzy dają kasę na takie SGP w Polsce.

    Discovery jak tylko załapie, ze w Polsce zrobi się szum medialny to szybko zapomną o tej dwójce w SGP pod naszą flagą.

    Discovery tak dba o Polski rynek że rundy GP puszcza w zamkniętym playerze. Haha, co komentarz to lepszy. Naprawdę nikt nas o nic nie zapyta. Ani Discovery ani z FIM. Przecież ostatnia wypowiedź medialna Sikory z żużla to było stwierdzenie że od jakiegoś czasu nikt z Discovery nie chce z nim rozmawiać.
    Bo nie ma po co z nim rozmawiać.
    Co PZM miał nawojowac w zakresie licencji to już nawojowal i to wszystko. Sikora cały rok był hojrak a jak przyszło co do czego, to narobił w portki i zmienił regulamin rozgrywek by Emil i Artiom mogli jeździć w lidze. Do startu w lidze polskiej wymagane są międzynarodowe licencje FIM. Których żaden z nich nie posiada do końca tego roku. PZM dodał zapis, że wystarczy licencja krajowa. Absolutnie nie musieli iść na rękę.

    I jaki szum medialny się zrobi skoro nawet Cegła czy inny Puka z Łopatą są za ich startem nawet z Polską flagą ? Kto stanie na czele szumu medialnego ? Ty z Krystyniakiem? A Dryla waszym rzecznikiem?
    Ostatnio edytowane przez Piernik ; 17-07-2023 o 20:20

  28. Powrót do góry    #3041
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Powołanie do kadry jest potrzebne do jazdy w GP? Co za odklejka. Czyli jakby Dobrucki nie powołał Przedpełskiego do reprezentacji to Discovery by go wyrzuciło mimo że awans wywalczył na torze? Jaki ma związek z powołaniem do reprezentacji z jazda w GP.
    Od kiedy to możesz reprezentować barwy narodowe Polski nie będąc powołanym do kadry Polski ? I to nie tylko tu o żużel chodzi. Przecież regularnie co roku Dobrucki, przedtem Cieślak, ogłaszając kadrę seniorów i juniorów na dany rok, nominacje rozpoczyna od nazwisk startujących w SGP, IMŚJ czy SEC. Włącznie z Przedpełskim. W trakcie sezonu te nazwiska są uzupełniane o zawodników którzy zdobyli kwalifikacje do jakichś tam zawodów.

    Jak któryś z zawodników polskich z GP podziękuje za kadrę, to go wyrzuca z GP?
    Cyrkuśniku, na jesień 2022 Dobrucki podał szeroki skład kadry:

    Kadra seniorów
    1. Patryk Dudek
    2. Maciej Janowski
    3. Jarosław Hampel
    4. Janusz Kołodziej
    5. Dominik Kubera
    6. Jakub Miśkowiak
    7. Kacper Woryna
    8. Szymon Woźniak
    9. Bartosz Zmarzlik

    12 lipca znowelizował skład kadry:

    Mateusz Cierniak, Maksym Drabik, Patryk Dudek, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Dominik Kubera, Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Szymon Wozniak, Bartosz Zmarzlik (kapitan).
    Widzisz w nowym składzie gdzieś Woryne, Hampela czy Miśkowiaka ?

    Odpowiadając na twoje pytanie, jak nie ma cię w kadrze, nie możesz reprezentować barw Polski w zawodach międzynarodowych organizowanych przez FIM. Bo nie masz przynależności narodowej. Więc jaki kraj chcesz reprezentować w tych zawodach ? W kwalifikacjach do SGP tez jedziesz jako reprezentant jakiegoś kraju, czyli firmuje cię jakaś konkretna federacja. Więc nie możesz startować w SGP nie będąc powołanym do kadry narodowej.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #3042
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,400
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 258 w 186 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Oburzenie takie, jakby bycie Polakiem bylo naprawde jakims powodem do dumy. W tym rozpieprzajacym się kraju, gdzie nic nie działa, z ta popieprzona władza mająca w dopiero prawo i w większości bezzębnymi roszczeniowymi tubylcami ją popierającymi, z mordami przymkniętymi pincet plus. Paradne.
    Władzę w tym kraju to szkoda komentować ale dla żużlowców jest to najlepsza opcja żeby mieć dobrze płatną robotę i przy oku kamery mogą teraz udawać jacy to są dumni.

  30. Powrót do góry    #3043
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    977
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Więc nie możesz startować w SGP nie będąc powołanym do kadry narodowej.
    Ale Piotr Pawlicki startował w eliminacjach SGP nie będąc powołanym do kadry

  31. Powrót do góry    #3044
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Ale Piotr Pawlicki startował w eliminacjach SGP nie będąc powołanym do kadry
    Boże ręce opadają, to sprawdź sobie kiedy startował i kiedy był powołany. Podobnie zdaje się Przemek.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #3045
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,705
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 768 w 558 postach
    Skąd to wziąłeś? Jakieś podstawy regulaminowe? Gdzie masz jakikolwiek punkt, że do startowania w GP czy innych zawodach międzynarodowych wymagane jest bycie członkiem kadry Polski.

  33. Powrót do góry    #3046
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Oburzenie takie, jakby bycie Polakiem bylo naprawde jakims powodem do dumy. W tym rozpieprzajacym się kraju, gdzie nic nie działa, z ta popieprzona władza mająca w dopiero prawo i w większości bezzębnymi roszczeniowymi tubylcami ją popierającymi, z mordami przymkniętymi pincet plus. Paradne.
    Następny wyhodowany spośród ciemnej masy konsumentów.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #3047
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,705
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 768 w 558 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Boże ręce opadają, to sprawdź sobie kiedy startował i kiedy był powołany. Podobnie zdaje się Przemek.

    Wymyśliłeś bajkę na poczekaniu bez żadnych podstaw regulaminowych. Otwórz sobie rozdział odpowiedzialny za licencje, to co piszesz to jest jakaś bzdura. A dzika karta na poszczególne turnieje? Przecież taki zawodnik startuje w GP. Zawsze to są członkowie kadry? U nas Przedpełski jechał w GP jak nie był w kadrze.

    Jeszcze raz powtórzę. Jak Janowski odejdzie z kadry, to nikt go z GP nie wyrzuci. Przecież to jakaś abstrakcja to co piszesz.

  35. Powrót do góry    #3048
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    977
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Boże ręce opadają, to sprawdź sobie kiedy startował i kiedy był powołany. Podobnie zdaje się Przemek.
    zdaje się 27 maja Piter jechał w Lonigo, a według Ciebie nowelizacja była 12 lipca, więc jak to jest?

  36. Powrót do góry    #3049
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,705
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 768 w 558 postach
    Idąc Twoim tokiem rozumowania, jak u nas chcieliby dać DK Miedzinskiemu na GP na Motoarenie na zakończenie kariery, to nie mogą bo on nie jest członkiem kadry Polski? Co to za brednie.

  37. Powrót do góry    #3050
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Skąd to wziąłeś? Jakieś podstawy regulaminowe? Gdzie masz jakikolwiek punkt, że do startowania w GP czy innych zawodach międzynarodowych wymagane jest bycie członkiem kadry Polski.
    Wejdź sobie na stronę pzm i poszukaj. Przecież ja nie będę ciebie edukował co chwile. Ja opieram sie o tym co mówił Sikora z Dobruckim.

    I zacznij karwa najpierw myśleć i zastanów się czy można reprezentować kraj na arenie międzynarodowej nie będąc członkiem kadry narodowej tego kraju. To jest podstawa, a potem weź się za szukanie regulaminów. Nie wiem czy znajdziesz w Polsce jakakolwiek dyscyplinę w której bez nominacji do kadry narodowej możesz reprezentować kraj na arenie międzynarodowej. Sądzę, że nie.

    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Idąc Twoim tokiem rozumowania, jak u nas chcieliby dać DK Miedzinskiemu na GP na Motoarenie na zakończenie kariery, to nie mogą bo on nie jest członkiem kadry Polski? Co to za brednie.
    Drugi raz ci powtarzam, włącz myślenie. W takim przypadku Dobrucki wysyła wniosek faksem do PZM-tu i Miedziak jest w kadrze narodowej. A za dwa dni wylatuje z kadry. Zwykła papierologia.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 17-07-2023 o 21:00
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #3051
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,212
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,931 w 3,243 postach
    Pisowiec czerpie wiedzę z tego źródła co zwykle: Instytut Danych z D*py.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  39. Powrót do góry    #3052
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,705
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 768 w 558 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Wejdź sobie na stronę pzm i poszukaj. Przecież ja nie będę ciebie edukował co chwile. Ja opieram sie o tym co mówił Sikora z Dobruckim.

    I zacznij karwa najpierw myśleć i zastanów się czy można reprezentować kraj na arenie międzynarodowej nie będąc członkiem kadry narodowej tego kraju. To jest podstawa, a potem weź się za szukanie regulaminów.

    No Pawlicki mógł. Więc jak jest ? U nas Przedpełski kilka lat temu również. I czy Miedzinski dostając DK na GP na Motoarenie, może jechac czy nie? Widzę zapisy licencyjne, i nie widzę nic o kadrze jako wymogu do startu w GP. Skoro coś twierdzisz, to czymś się podeprzyj. Każesz mi szukać przepisu który nie istnieje. Przebijasz sam siebie.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Wejdź sobie na stronę pzm i poszukaj. Przecież ja nie będę ciebie edukował co chwile. Ja opieram sie o tym co mówił Sikora z Dobruckim.

    I zacznij karwa najpierw myśleć i zastanów się czy można reprezentować kraj na arenie międzynarodowej nie będąc członkiem kadry narodowej tego kraju. To jest podstawa, a potem weź się za szukanie regulaminów.



    Drugi raz ci powtarzam, włącz myślenie. W takim przypadku Dobrucki wysyła wniosek faksem do PZM-tu i Miedziak jest w kadrze narodowej. A za dwa dni wylatuje z kadry. Zwykła papierologia.

    To z jaka kuźwa licencją jechał Pawlicki w tym roku. Z Bułgarska ? Faks się zaciął Dobruckiemu i nikt się nie zorientował?

    I to że Dobrucki musi faks wysyłać jak Termos chciałby Miedziaka puścić to też hit

  40. Powrót do góry    #3053
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    977
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    W takim przypadku Dobrucki wysyła wniosek faksem do PZM-tu i Miedziak jest w kadrze narodowej. A za dwa dni wylatuje z kadry. Zwykła papierologia.
    Czyli potwierdzasz to co pisałem jakiś czas temu... powoływanie kadry nie ma sensu.
    Starczy, że Dobrucki wyśle fax (choć w tych czasach łatwiej @ ) i Artiom z Emilem będą mogli jechać w SGP nawet pomimo braku oficjalnego powołania z wielka pompą

  41. Powrót do góry    #3054
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,705
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 768 w 558 postach
    Mariuszowi prawdopodobnie chodzi o to, że kiedyś Cieślak straszył że faktycznie takie zapisy wprowadza jak Janowski z Pawlickim się na niego obrazili, ale przecież nie da się wprowadzić takiego czegoś, zwykle paplanie pijanego Cieślaka. I co z tym ma wspólnego Dobrucki i jego faks to też wielka zagadka.

  42. Powrót do góry    #3055
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Czyli potwierdzasz to co pisałem jakiś czas temu... powoływanie kadry nie ma sensu.
    Starczy, że Dobrucki wyśle fax (choć w tych czasach łatwiej @ ) i Artiom z Emilem będą mogli jechać w SGP nawet pomimo braku oficjalnego powołania z wielka pompą
    Nie, nie potwierdzam. Bo racji nie masz. Nominacje do kadry to sytuacja dynamiczna, ktoś łapie kontuzję, ktoś traci formę, ktoś załapuje się w ZK do eliminacji do SGP czy SEC, i już się sytuacja zmienia. Właśnie to jest to o czym pisałem, Piter Pawlicki załapał się do eliminacji SGP w ZK i dostał nominację. Właśnie dlatego kadra się co chwile zmienia. Przecież te nominacje idą z PZM do FIM.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #3056
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,810
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Przeciez kazdy zawodnik chcący startowac w międzynarodowych rozgrywkach FIM podpisuje Entry Form. Bez zgody federacji chyba nie moga.

  44. Powrót do góry    #3057
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Mariuszowi prawdopodobnie chodzi o to, że kiedyś Cieślak straszył że faktycznie takie zapisy wprowadza jak Janowski z Pawlickim się na niego obrazili, ale przecież nie da się wprowadzić takiego czegoś, zwykle paplanie pijanego Cieślaka. I co z tym ma wspólnego Dobrucki i jego faks to też wielka zagadka.
    Cieślak właśnie tłumaczył dziennikarzom, jak ci pytali go czemu nie wywali ich z kadry, że jak cofnie im powołanie do kadry to Janoś nie mógłby jechać w SGP. Natomiast Piter na tym by nic nie stracił. Ale Cieślak nie chciał robić takim krokiem gnoju właśnie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #3058
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,096
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Cieślak właśnie tłumaczył dziennikarzom, jak ci pytali go czemu nie wywali ich z kadry, że jak cofnie im powołanie do kadry to Janoś nie mógłby jechać w SGP. Natomiast Piter na tym by nic nie stracił. Ale Cieślak nie chciał robić takim krokiem gnoju właśnie.
    Niestety Mario, ale nie masz racji. Żeby Maciej nie jechał w SGP musiałby zostać zawieszony przez PZMot. Tymczasem powołania do kadry nie dostał decyzją Cieślaka przez co nie jechał w reprezentacji na SWC czy też SoN (nie pamiętam co się wtedy odbywało). Jednak pomimo braku powołania do kadry w SGP jeździł.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  46. Powrót do góry    #3059
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,705
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 768 w 558 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Cieślak właśnie tłumaczył dziennikarzom, jak ci pytali go czemu nie wywali ich z kadry, że jak cofnie im powołanie do kadry to Janoś nie mógłby jechać w SGP. Natomiast Piter na tym by nic nie stracił. Ale Cieślak nie chciał robić takim krokiem gnoju właśnie.

    Mariusz, kadrę to się reprezentuje w DPŚ, Sonie, jakiś parach europejskich czuć innych DMSJ. I to są członkowie kadry. Mają kevlary, sponsorów, umowy z repką. I sobie tam jeżdżą o ile Dobrucki sobie tego zażyczy.
    Ale jazda w GP, czy Sec nie ma absolutnie nic wspólnego z byciem członkiem reprezentacji Polski. Przecież jak się ktoś pokłóci z trenerem, nikt go nie wyrzuci z GP. Ale już w takim DPŚ nie pojedzie. Tak jak w przypadku Janowskiego kilka lat temu. Nie był w kadrze do końca kadencji Cieślaka. Dopiero Dobrucki go powołał znowu. A cały czas jeździł w GP.

    Przecież tak jest wszędzie. Emil odszedł z kadry rosji, Artiom. Dun któryś się czapnal z Nielsenem. Przecież to nie ma żadnego związku z GP.

    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Przeciez kazdy zawodnik chcący startowac w międzynarodowych rozgrywkach FIM podpisuje Entry Form. Bez zgody federacji chyba nie moga.

    Tyle że zgoda do entry form to formalność. PZM wydał wszystkim trzem grzecznie na Anglie w tym roku. A z tego co mówili w związku, nikt z nimi na ten temat nawet nie rozmawiał. Angole dogadali się z FIM a nasi musieli klepnąć i tyle. Zresztą ta zgoda jest bardzo grzecznosciowa, nie dałoby się uzasadnić odmowy. PZM nie może się w to bawić, zresztą Sikora już mówił że decyzja należy tylko do Discovery.

    Trochę nie rozumiem dyskusji, bo od jakiegoś czasu wiadomo gdzie moga jechać od przyszłego roku, a gdzie nie.

    Szwedzi na nich czekają, więc liga szwedzka o ile będą chcieli. GP o ile discovery ich zaprosi, podobnie SEC. Decyzja promotorow.

    IMP przy obecnym regulaminie o ile przejdą eliminacje. Tu pewnie dałoby się z nimi dogadać by na te eliminacje nie dotarli, czy coś, no ale to zależy od nich.

    Nie pojadą w ZK , w SON i ogólnie w repce (ale to zapowiedź Dobruckiego odnośnie 2024, nie ma ograniczeń by ich powołać)

    No i tak to przecież wygląda.

    Najlepiej dla PZM byłoby prosić FIM by nie grać im hymnu w GP i w SEC. I wymóc na nich odpuszczenie IMP, chociaż Artiom pewnie będzie chciał utrzeć nosa i pojechać w IMP. I podpisać z Dobruckim jakiś papier, by na pewno ich nie powoływał do repki. Bo różnie może być za rok. Tu się naprawdę nic więcej nie da ugrać już na ten moment.
    Ostatnio edytowane przez Piernik ; 17-07-2023 o 21:51

  47. Powrót do góry    #3060
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,895
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Mariusz, kadrę to się reprezentuje w DPŚ, Sonie, jakiś parach europejskich czuć innych DMSJ. I to są członkowie kadry. Mają kevlary, sponsorów, umowy z repką. I sobie tam jeżdżą o ile Dobrucki sobie tego zażyczy.
    Ale jazda w GP, czy Sec nie ma absolutnie nic wspólnego z byciem członkiem reprezentacji Polski. Przecież jak się ktoś pokłóci z trenerem, nikt go nie wyrzuci z GP. Ale już w takim DPŚ nie pojedzie. Tak jak w przypadku Janowskiego kilka lat temu. Nie był w kadrze do końca kadencji Cieślaka. Dopiero Dobrucki go powołał znowu. A cały czas jeździł w GP.

    Przecież tak jest wszędzie. Emil odszedł z kadry rosji, Artiom. Dun któryś się czapnal z Nielsenem. Przecież to nie ma żadnego związku z GP.
    Ja prdl ty tak na poważnie sadzisz takie babole ? Nie ma czegoś takiego jak "reprezentant kadry". A jak już to reprezentuje się konkretny kraj. Aby taki kraj reprezentować to musisz być członkiem kadry narodowej. I nie ma tu znaczenia czy w SGP, SEC czy SWC. Czy może w kopanej czy siatkówce.

    Trochę nie rozumiem dyskusji, bo od jakiegoś czasu wiadomo gdzie moga jechać od przyszłego roku, a gdzie nie.

    Szwedzi na nich czekają, więc liga szwedzka o ile będą chcieli. GP o ile discovery ich zaprosi, podobnie SEC. Decyzja promotorow.

    IMP przy obecnym regulaminie o ile przejdą eliminacje. Tu pewnie dałoby się z nimi dogadać by na te eliminacje nie dotarli, czy coś, no ale to zależy od nich.

    Nie pojadą w ZK , w SON i ogólnie w repce (ale to zapowiedź Dobruckiego odnośnie 2024, nie ma ograniczeń by ich powołać)

    No i tak to przecież wygląda.
    Przecież od początku powtarzam, że formalnie przeszkód nie ma odkąd otrzymali nasze licencje. Ale liczę na rozsądek Dobruckiego i PZM-ot właśnie, że zrobią wszystko co możliwe aby ich nie powoływać do kadry jako reprezentantów kraju. Bo oni mieli już swoją szansę, mieli możliwość wyboru i wybrali Rosję. Więc jeśli dzisiaj mieliby reprezentować Polskę w jakichkolwiek zawodach międzynarodowych to będzie to śmiech na sali, degradacja dyscypliny i jaja z barw narodowych.

    Najlepiej dla PZM byłoby prosić FIM by nie grać im hymnu w GP i w SEC. I wymóc na nich odpuszczenie IMP, chociaż Artiom pewnie będzie chciał utrzeć nosa i pojechać w IMP. I podpisać z Dobruckim jakiś papier, by na pewno ich nie powoływał do repki. Bo różnie może być za rok. Tu się naprawdę nic więcej nie da ugrać już na ten moment.
    No teraz to już całkowicie odleciałeś w kosmos. Jak ty to sobie wyobrażasz ? Że co, że powie ktoś Castani, że nie mają grać hymnu Polskiego jak wygra jakiś turniej Artiom czy Emil ? To jaki kraj oni tam mają reprezentować ? To jest to właśnie o czym pisałem wcześniej. Albo się jest reprezentantem jakiegoś kraju będąc w kadrze tego kraju, co niesie za sobą wszystkie konsekwencje albo się nie jest w kadrze. I wtedy nie ma takich problemów z hymnem jaki tu wymyślasz.

    Na siłę próbujesz wepchnąć Emila i Artioma do SGP, nie zważając na to, że tam jeżdżą reprezentanci danego kraju. Tak się nie da cyrkuśniku jeden.

    PZM powinien im zakomunikować, że jeśli chodzi o reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej to dla nich nie ma miejsca ponieważ oni w swoim czasie wybrali już kraj który chcieli reprezentować. I nie była to Polska. Więc teraz niech spadają na drzewo. Jeśli chcą jeździć w zawodach krajowych to proszę bardzo ale na powołanie na reprezentantów Polski niech nie liczą.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •