Strona 69 z 95 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,061 do 3,105 z 4270

Wątek: Mecze ligowe, turnieje - sezon 2023

  1. Powrót do góry    #3061
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,660
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 759 w 551 postach

    Red face

    Teraz już nie o kadrze, tylko o reprezentowaniu kraju, ciekawe.

    Nikogo na siłę nigdzie nie wciskam. Po prostu powinni jeździć w GP bo na to zasługują, a skoro mają Polskie licencję, to z polskimi licencjami. Mi granie im hymnu polskiego nie przeszkadza, mają Polskie obywatelstwo. Dla mnie luz. Pomyślałem o innych, których może to jakoś tam drażnić, razić. Być może podnosząc ten temat szerzej, PZM mógłby w tym zakresie coś zdziałać by tego hymnu im nie grać. Skoro to byłoby dziwne, to faktycznie nie ma sensu.

    Owinąć kevlar w biało czerwona flagę, na kevlarze jakiś kolaż Piłsudski, Walesa, JP2, Mazurek Dąbrowskiego z głośników i niech wygrywają ku chwale ojczyzny.

  2. Powrót do góry    #3062
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-03-2004
    Postów
    825
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 51 w 37 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ja prdl ty tak na poważnie sadzisz takie babole ? Nie ma czegoś takiego jak "reprezentant kadry". A jak już to reprezentuje się konkretny kraj. Aby taki kraj reprezentować to musisz być członkiem kadry narodowej. I nie ma tu znaczenia czy w SGP, SEC czy SWC. Czy może w kopanej czy siatkówce.



    Przecież od początku powtarzam, że formalnie przeszkód nie ma odkąd otrzymali nasze licencje. Ale liczę na rozsądek Dobruckiego i PZM-ot właśnie, że zrobią wszystko co możliwe aby ich nie powoływać do kadry jako reprezentantów kraju. Bo oni mieli już swoją szansę, mieli możliwość wyboru i wybrali Rosję. Więc jeśli dzisiaj mieliby reprezentować Polskę w jakichkolwiek zawodach międzynarodowych to będzie to śmiech na sali, degradacja dyscypliny i jaja z barw narodowych.



    No teraz to już całkowicie odleciałeś w kosmos. Jak ty to sobie wyobrażasz ? Że co, że powie ktoś Castani, że nie mają grać hymnu Polskiego jak wygra jakiś turniej Artiom czy Emil ? To jaki kraj oni tam mają reprezentować ? To jest to właśnie o czym pisałem wcześniej. Albo się jest reprezentantem jakiegoś kraju będąc w kadrze tego kraju, co niesie za sobą wszystkie konsekwencje albo się nie jest w kadrze. I wtedy nie ma takich problemów z hymnem jaki tu wymyślasz.

    Na siłę próbujesz wepchnąć Emila i Artioma do SGP, nie zważając na to, że tam jeżdżą reprezentanci danego kraju. Tak się nie da cyrkuśniku jeden.

    PZM powinien im zakomunikować, że jeśli chodzi o reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej to dla nich nie ma miejsca ponieważ oni w swoim czasie wybrali już kraj który chcieli reprezentować. I nie była to Polska. Więc teraz niech spadają na drzewo. Jeśli chcą jeździć w zawodach krajowych to proszę bardzo ale na powołanie na reprezentantów Polski niech nie liczą.
    Pierniku, czy inny wielbicielu hmm ruskich obywateli w świecie żużla jak sami się określili, z wiadomych powodów tylko z Wrocławia czy z Torunia, Mariusz Wam wykłada czarno na białym. Nie rozumiecie, trudno. Argument o honorze i wyborze jaki dokonali sami jasno się określając macie w dupie. Byle Piernik przekonał się że Atriom tak naprawdę podjazdu do Zimnego nie ma i nigdy nie miał co każdy ogarnięty kibic speedwaya może stwierdzić. To nie ta liga Pierniku. Wysadzili Ciebie z forum lubelskiego ...o kilkanaście postów za późno.
    Ale do rzeczy: PZM nie zgodzi się na jazdę ruskich w barwach biało-czerwonych. I możecie pisać ile chcecie. Z dzikusami też nie pojadą.

    To niepojęte, rusek otrzymuje polskie obywatelstwo (w przypadku Atrioma to zrozumiałe) i później określa się stanowczo, teraz mam go widzieć w tv czy na żywo jako PL bo mu się kasa nie zgadza ? A to tylko o to chodzi. Są pewne granice....**** jakie to pokolenie jest bezrozumne....Bo on chce oglądać w Discovery wszystkich. Bo tak. Bo to najlepsi. Zero refleksji. I jeszcze jako argument: teraz zmiana warty w Discovery...ja ********...to jest dramat. Piernik ile Ty masz lat dzieciaku ?
    Ostatnio edytowane przez bee3 ; 17-07-2023 o 23:16

  3. Powrót do góry    #3063
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez bee3 Zobacz posta
    Pierniku, czy inny wielbicielu hmm ruskich obywateli w świecie żużla jak sami się określili, z wiadomych powodów tylko z Wrocławia czy z Torunia, Mariusz Wam wykłada czarno na białym. Nie rozumiecie, trudno. Argument o honorze i wyborze jaki dokonali sami jasno się określając macie w dupie. Byle Piernik przekonał się że Atriom tak naprawdę podjazdu do Zimnego nie ma i nigdy nie miał co każdy ogarnięty kibic speedwaya może stwierdzić. To nie ta liga Pierniku. Wysadzili Ciebie z forum lubelskiego ...o kilkanaście postów za późno.
    Ale do rzeczy: PZM nie zgodzi się na jazdę ruskich w barwach biało-czerwonych. I możecie pisać ile chcecie. Z dzikusami też nie pojadą.

    To niepojęte, rusek otrzymuje polskie obywatelstwo (w przypadku Atrioma to zrozumiałe) i później określa się stanowczo, teraz mam go widzieć w tv czy na żywo jako PL bo mu się kasa nie zgadza ? A to tylko o to chodzi. Są pewne granice....**** jakie to pokolenie jest bezrozumne....Bo on chce oglądać w Discovery wszystkich. Bo tak. Bo to najlepsi. Zero refleksji. I jeszcze jako argument: teraz zmiana warty w Discovery...ja ********...to jest dramat. Piernik ile Ty masz lat dzieciaku ?
    No to przyjrzyj się temu co Mariusz wykłada. Czarno na białym nie ma tam kompletnie nic. Bo to, że jemu się to czy tamto nie podoba, akcji nie wyobraża sobie jakiejś sytuacji, bo to uderza w jego uczucia nie ma nic do rzeczy.
    O tym braku podjazdu Artioma do Zimnego to się zreflektuj na podstawie ostatniego sezonu kiedy obaj byli w SGP.
    Poza tym nikomu tutaj nie chodzi o to, aby Bartkowi odebrać tytuł itp. chodzi o to, aby walczył faktycznie z najlepszymi i aby ta walka faktycznie dostarczała emocje.
    Honor, jazda z orłem na piersi, hymn... To są zwykłe chwytliwe hasełka zawodników dla gawiedzi, która jak widać to łyka. Oni to robią w pierwszej kolejności dla kasy. Tak samo Artiom jak Bartek, Madsen czy Doyle. Jeżdżą w SGP bo to podnosi ich wartość.
    Więc w sumie dobrze powiedziałeś - chodzi tylko o to, aby kasa się zgadzała. Ale wszystkim w tym biznesie, a nie tylko temu jednemu ruskiemu.
    Twoje "argumenty" to czysta naiwność. Mi nie zależy, aby oni jechali pod polską flagą, mogą jechać nawet jako Armeńcy, ale na litość, nie bawmy się jak dzieci w "nie bo nie".
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  4. Powrót do góry    #3064
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-03-2004
    Postów
    825
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 51 w 37 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No to przyjrzyj się temu co Mariusz wykłada. Czarno na białym nie ma tam kompletnie nic. Bo to, że jemu się to czy tamto nie podoba, akcji nie wyobraża sobie jakiejś sytuacji, bo to uderza w jego uczucia nie ma nic do rzeczy.
    O tym braku podjazdu Artioma do Zimnego to się zreflektuj na podstawie ostatniego sezonu kiedy obaj byli w SGP.
    Poza tym nikomu tutaj nie chodzi o to, aby Bartkowi odebrać tytuł itp. chodzi o to, aby walczył faktycznie z najlepszymi i aby ta walka faktycznie dostarczała emocje.
    Honor, jazda z orłem na piersi, hymn... To są zwykłe chwytliwe hasełka zawodników dla gawiedzi, która jak widać to łyka. Oni to robią w pierwszej kolejności dla kasy. Tak samo Artiom jak Bartek, Madsen czy Doyle. Jeżdżą w SGP bo to podnosi ich wartość.
    Więc w sumie dobrze powiedziałeś - chodzi tylko o to, aby kasa się zgadzała. Ale wszystkim w tym biznesie, a nie tylko temu jednemu ruskiemu.
    Twoje "argumenty" to czysta naiwność. Mi nie zależy, aby oni jechali pod polską flagą, mogą jechać nawet jako Armeńcy, ale na litość, nie bawmy się jak dzieci w "nie bo nie".
    Nikt nie mówi z Nas "Nie bo Nie" Jasno się określili. Z całą konsekwencją tych słów. Powiedz mi czemu oni by mieli by jeździć tylko dlatego że mają paszport PL ? Tu PZM od początku czyli od początku wojny zachowuje się ok. Ja ich nie mam zamiaru krytykować tych metod. Zero Kacapów na "Zachodzie". I do dzisiaj mnóstwo związków sportowych z PL na czele tego się trzyma. Oni się określili ? A PZM robi wszystko żeby tak właśnie było. To mi wystarczy.
    I jak dołożą ten kamyk do tego bajzlu co jest na świecie, to ok. I mam w dupie że to promil. Są zasady. Oni się ich trzymają. I za to brawo. I do tego mają argumenty. Jak to nie wypali to wymyślą coś innego....Dla TVN tfu dla Discovery w PL (to to i tak to samo) strzał z Narodowym to będzie dopiero początek. Zobacz co mamy. Gdyby nie interesy lokalne (Toruń) to by tak nie skakali.
    Korościel nigdy nie powiedział czy nie odpowiedział czemu w tym roku jest SGP w otwartej słowackiej TV. Przykładów można mnożyć. Ci niby wielcy młodzi wykształceni z Discovery - dajcie spokój. Ten rok jest jeszcze gorszy niż ubiegły. Takze ten tego...Wiecznie przesunięcia pieniędzy w spólce nie będzie. I to tylko dlatego jest niby parcie na starty kacapów.
    Ostatnio edytowane przez bee3 ; 18-07-2023 o 00:06

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi bee3 za jego przydatny post!

    Mariusz (18-07-2023)

  6. Powrót do góry    #3065
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie, nie potwierdzam. Bo racji nie masz. Nominacje do kadry to sytuacja dynamiczna, ktoś łapie kontuzję, ktoś traci formę, ktoś załapuje się w ZK do eliminacji do SGP czy SEC, i już się sytuacja zmienia. Właśnie to jest to o czym pisałem, Piter Pawlicki załapał się do eliminacji SGP w ZK i dostał nominację. Właśnie dlatego kadra się co chwile zmienia. Przecież te nominacje idą z PZM do FIM.
    Nie wiem o co bijesz piane.
    Jesli Discovery da DK ktoremus z dwojki Emil-Artiom lub obu to zrobi to w porozumieniu z PZM-otem, bo to cywilizowani ludzie.
    Wiec albo wymysla starty pod neutralna flaga albo PZM-ot nie bedzie utrudnial im startu jako reprezentanci PL.
    Nie kazdy ma tak waskie horyzonty jak ty.

    Co do twojej tezy, ze oni wybrali Rosje zamiast Polski to manipulujesz, jak masz w zwyczaju.
    Otoz oni startujac w kadrze Rosji nie mieli mozliwosci startu w innej , bo posiadali tylko rosyjskie
    obywatelstwo.
    Nie pamietam juz jak bylo w przypadku Emila, bo to jednak stare dzieje ale Artiom nie mial szans na polska kadre jeszcze zanim otrzymal polski paszport.
    W momencie jak gruchnela informacja o tym,ze Laguta stara sie o nasze obywatelstwo, owczesny trener kadry czyli Cieslak zdecydowanie odrzucil pomysl
    powolywania go do kadry, bo hieny dziennikarskie i Ziutki takie jak ty rzucily sie na niego z tym pytaniem.
    Wiec to nie tak jak sugerujesz, ze gdyby chcial, to jezdzilby jako Polak ale wybral Rosje.Najwyrazniej nie chcialy tego obie strony,ale pierwszy sygnal wyszedl od nas.
    Oczywiscie mozesz uwazac, ze ta informacja i zamieszanie wokol Laguty zwiazane z ewentualnymi wystepami z Orlem do niego nie dotarlo i to tylko on zdecydowal
    o dalszym reprezentowaniu Rosji, ale ten belkot nie przejdzie, bo nie kazdy ma skleroze.
    Podajesz chwalebny przyklad Gleba, ze ten jak otrzymal polski paszport zadeklarowal jazde z Orlem.
    Tak, ale co mial do stracenia? Do kadry Rosji na SON czy DPS sie nie lapal i nikt go z gory nie skreslil tak jak Laguty.
    I wlasnie w tym przypadku wychodzi obluda i brak honoru takich jak Dobrucki,Cieslak i takich jak ty szczekajacych Ziutkow.
    Lagute czy Emila od poczatku odrzucli jako persony non grata choc oni zostali Polakami w 100% zgodnie z obowiazujacymi regulami
    a fikcyjny slub Czogunowa nie byl przeciez zadna tajemnica dla kibicow a tym bardzej dla ludzi ze srodowiska.
    Jak zwykle wychodzi u was mentalnosc zwyklych Januszy ktorzy szczekaja na lewo i prawo robiac z siebie tylko i wylacznie
    posmiewisko, bo z czworki Rosjan ktorzy stali sie rowniez obywatelami Polski to wlasnie Gleb najbardziej zasluzyl na
    krytyke i brak powolania.Juz na samym poczatku swojej drogi jako przykladny obywatel RP, odlał sie na Orzelka, przy akceptacji takich jak ty,Cieslak czy Dobrucki.
    Na jego szczescie nie prezentuje wysokiego poziomu sportowego, wiec Janusze nie maja nic przeciwko powolywaniu go do kadry Polski i jeszcze podaja jako
    chwalebny przyklad porownujac do innych Rosjan.
    Mentalnosc chlopa panszczyznianego, ot co.
    I nie powoluj sie na wojne, bo Emil, Artiom,Wadim czy Gleb nie maja z nia nic wspolnego a jak
    juz przypisujesz im jakis zwiazek lub sugerujesz, ze tez oni musza poniesc odpowiedzialnosc, to
    zamiast oklaskiwac Beckera, stan doopa do toru jak bedzie jezdzil w barwach Falubazu, bo reprezentuje
    narod ktory ma niewiele mniej krwi na rekach niz Ruscy, ale zeby byc tego swiadomym musisz przestac
    ogladac tylko TVP i TVN gdzie od lat panuje jedynie sluszna narracja i nikt tam nie relacjonowal "na zywo" tego
    co zbawcy swiata robili chocby w Afagnistanie,Syrii,Iraku..
    Na koniec napisze, ze ja rozumiem ludzi ktorzy nie chca ich w kadrze, serio, ale przy tym pasje nie podawac jakis durnych
    argumentow ktorych moglbys uzyc w stosunku do praktycznie kazdego czlowieka zmieniajacego obywatelstwo i kadre, bo
    chyba nie chcesz mi powiedziec, ze taki Leon czy Olisabebe lub kazdy inny w dowolnym kraju robi to z pobudek patriotycznych.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-07-2023 o 06:16
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  7. Powrót do góry    #3066
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez bee3 Zobacz posta
    Nikt nie mówi z Nas "Nie bo Nie" Jasno się określili. Z całą konsekwencją tych słów. Powiedz mi czemu oni by mieli by jeździć tylko dlatego że mają paszport PL ? Tu PZM od początku czyli od początku wojny zachowuje się ok. Ja ich nie mam zamiaru krytykować tych metod. Zero Kacapów na "Zachodzie". I do dzisiaj mnóstwo związków sportowych z PL na czele tego się trzyma. Oni się określili ? A PZM robi wszystko żeby tak właśnie było. To mi wystarczy.
    I jak dołożą ten kamyk do tego bajzlu co jest na świecie, to ok. I mam w dupie że to promil. Są zasady. Oni się ich trzymają. I za to brawo. I do tego mają argumenty. Jak to nie wypali to wymyślą coś innego....Dla TVN tfu dla Discovery w PL (to to i tak to samo) strzał z Narodowym to będzie dopiero początek. Zobacz co mamy. Gdyby nie interesy lokalne (Toruń) to by tak nie skakali.
    Korościel nigdy nie powiedział czy nie odpowiedział czemu w tym roku jest SGP w otwartej słowackiej TV. Przykładów można mnożyć. Ci niby wielcy młodzi wykształceni z Discovery - dajcie spokój. Ten rok jest jeszcze gorszy niż ubiegły. Takze ten tego...Wiecznie przesunięcia pieniędzy w spólce nie będzie. I to tylko dlatego jest niby parcie na starty kacapów.
    Paszport PL jest wystarczający do korzystania z praw jakie przysługują Polakom. Tutaj oczywiście dochodzi kwestia licencji żużlowej (polskiej) tak jak każdego innego Polaka chcącego uprawiać ten sport. Skoro spełniają oba wymogi to nie ma przeszkód, aby reprezentowali Polskę.
    Ale tak jak wspomniałem - lata mi pod jaką flagą będą jeździli w SGP. Tylko nie jarajmy się tak, że Bartek wszystko wygrywa, skoro ostatni IMŚ i brązowy medalista z ich wspólnego sezonu z cyklu zostali z niego wyrzuceni, a reszta rywali jest przynajmniej jedną półkę niżej. Jeśli chcemy najwyższego poziomu sportowego w SGP (na co jest wszem i wobec narzekane), to czemu ma w nim nie być tych dwóch? A z drugiej strony broni się obecności cieniującego Michelsena, bo jak w jego miejsce byłby Lebiedew czy Woźniak, to cykl straciłby na jakości? Czyli co? Cykl nie traci na jakości jeśli robi się Bartkowi autostradę do zwycięstw?
    PZMot zachował się jak obrażalskie dziecko. Co było ok w zachowaniu PZMotu? To, że powiedział "nie bo nie" po naciskach C+ w postaci Majewskiego i Dryły? Bądźmy poważni. Sikora tylko wywlókł na wierzch swoje kompleksy i małostkowość i jeszcze się z nimi obnosił publicznie.
    Co masz na myśli ze strzałem na Narodowym? Nie złapałem koncepcji.
    Myślisz, że poza Toruniem czy Wrocławiem nie ma kibiców, którzy chcą oglądać żużel z najlepszymi w postaci Artioma i Emila? Trochę to nadużycie
    A Korościel co ma do gadania w kwestii tego czemu Discovery decyduje się na relacjonowanie żużla w innych krajach przez otwarte kanały? To nie jest C+, gdzie Dryła sobie kolesiostwem układał kalendarz. Chłop jest po prostu komentatorem od żużla, w molochu zwanym Eurosport. Myślisz, że ktoś tam się tłumaczy zwykłemu komentatorowi z podejmowanych decyzji odnośnie projektu transmitowania wydarzeń sportowych? A już tym bardziej w oddziałach w innym kraju? Discovery (WB) to jest korpo, tam się ludzi na tym poziomie nie informuje o powodach decyzji, jak już to tylko informuje się o samej decyzji.
    Co jest jeszcze gorsze w wykonaniu Discovery niż rok temu przez tych "młodych wykształconych" jak to ich pogardliwe określasz?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  8. Powrót do góry    #3067
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Mariusz chyba ma rację w kwestii powołań:
    https://speedwaynews.pl/zuzel/oficja...w-spoza-kadry/

    Jeśli info z artykułu ma odzwierciedlenie w przepisach to Discovery nie może robić tego co im się podoba.
    Inną kwestią jest to że Discovery robi biznes a w biznesie się rozmawia i negocjuje więc brak współpracy z PZMot, co niektórzy sugerują, jest działaniem oderwanym od rzeczywistości.

  9. Powrót do góry    #3068
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Mariusz chyba ma rację w kwestii powołań:
    https://speedwaynews.pl/zuzel/oficja...w-spoza-kadry/

    Jeśli info z artykułu ma odzwierciedlenie w przepisach to Discovery nie może robić tego co im się podoba.
    Inną kwestią jest to że Discovery robi biznes a w biznesie się rozmawia i negocjuje więc brak współpracy z PZMot, co niektórzy sugerują, jest działaniem oderwanym od rzeczywistości.
    Ale to się odnosi do drużynówek jak SWC, SoN, DME i ich odpowiedników juniorskich. A nie do SGP czy SEC.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Powrót do góry    #3069
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,383
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie wiem o co bijesz piane.


    Co do twojej tezy, ze oni wybrali Rosje zamiast Polski to manipulujesz, jak masz w zwyczaju.
    Otoz oni startujac w kadrze Rosji nie mieli mozliwosci startu w innej , bo posiadali tylko rosyjskie
    obywatelstwo.
    Przecież Artiom nie startował w kadrze Rosji z przymusu tylko tego chciał bo jak sam powiedział w nim płynie rosyjska krew i starty z polską licencją nie wchodziły w grę.

    Chce wrócić do GP to niech mu Władek w tym pomoże albo załatwi inną licencje np. z Mongolii

  11. Powrót do góry    #3070
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ale to się odnosi do drużynówek jak SWC, SoN, DME i ich odpowiedników juniorskich. A nie do SGP czy SEC.
    Myślałem że SGP/SEC to zawody rangi mistrzostw świata lub Europy.

  12. Powrót do góry    #3071
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-03-2004
    Postów
    825
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 51 w 37 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Paszport PL jest wystarczający do korzystania z praw jakie przysługują Polakom. Tutaj oczywiście dochodzi kwestia licencji żużlowej (polskiej) tak jak każdego innego Polaka chcącego uprawiać ten sport. Skoro spełniają oba wymogi to nie ma przeszkód, aby reprezentowali Polskę.
    Ale tak jak wspomniałem - lata mi pod jaką flagą będą jeździli w SGP. Tylko nie jarajmy się tak, że Bartek wszystko wygrywa, skoro ostatni IMŚ i brązowy medalista z ich wspólnego sezonu z cyklu zostali z niego wyrzuceni, a reszta rywali jest przynajmniej jedną półkę niżej. Jeśli chcemy najwyższego poziomu sportowego w SGP (na co jest wszem i wobec narzekane), to czemu ma w nim nie być tych dwóch? A z drugiej strony broni się obecności cieniującego Michelsena, bo jak w jego miejsce byłby Lebiedew czy Woźniak, to cykl straciłby na jakości? Czyli co? Cykl nie traci na jakości jeśli robi się Bartkowi autostradę do zwycięstw?
    PZMot zachował się jak obrażalskie dziecko. Co było ok w zachowaniu PZMotu? To, że powiedział "nie bo nie" po naciskach C+ w postaci Majewskiego i Dryły? Bądźmy poważni. Sikora tylko wywlókł na wierzch swoje kompleksy i małostkowość i jeszcze się z nimi obnosił publicznie.
    Co masz na myśli ze strzałem na Narodowym? Nie złapałem koncepcji.
    Myślisz, że poza Toruniem czy Wrocławiem nie ma kibiców, którzy chcą oglądać żużel z najlepszymi w postaci Artioma i Emila? Trochę to nadużycie
    A Korościel co ma do gadania w kwestii tego czemu Discovery decyduje się na relacjonowanie żużla w innych krajach przez otwarte kanały? To nie jest C+, gdzie Dryła sobie kolesiostwem układał kalendarz. Chłop jest po prostu komentatorem od żużla, w molochu zwanym Eurosport. Myślisz, że ktoś tam się tłumaczy zwykłemu komentatorowi z podejmowanych decyzji odnośnie projektu transmitowania wydarzeń sportowych? A już tym bardziej w oddziałach w innym kraju? Discovery (WB) to jest korpo, tam się ludzi na tym poziomie nie informuje o powodach decyzji, jak już to tylko informuje się o samej decyzji.
    Co jest jeszcze gorsze w wykonaniu Discovery niż rok temu przez tych "młodych wykształconych" jak to ich pogardliwe określasz?
    Co do startu kacapów to jest moja opinia. Ale mam dojścia i nie z piekarni a półkę gdzie chleba nie podają: Nie ma opcji żeby Emil czy Atriom jeździli z DK i w Ekstralidze. Co do reszty to ...po pracy.

  13. Powrót do góry    #3072
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ale to się odnosi do drużynówek jak SWC, SoN, DME i ich odpowiedników juniorskich. A nie do SGP czy SEC.
    Kto ci tak powiedział ? Piernik ?

    Regulamin Zawodów Motocyklowych na Torach żużlowych 2023:

    Art 5 ust. 7

    Powołania do Kadry Narodowej Polski w sporcie żużlowym i zasady startów
    zawodnika w ramach kadry regulują odrębne przepisy. Powołanie do Kadry
    Narodowej Polski w sporcie żużlowym jest niezbędne, by zawodnik mógł
    uczestniczyć w zawodach wskazanych w art. 5 ust. 2 pkt 1 - 5.
    No to zacytujmy art 5 ust. 2 w całości:

    Z uwzględnieniem dat rezerwowych zawartych w pierwszej kolejności
    w Kalendarzu FIM - w odniesieniu do zawodów o mistrzostwa świata,
    w drugiej kolejności FIM Europe - w odniesieniu do zawodów o mistrzostwa
    Europy, w trzeciej kolejności Lig Międzynarodowych FIM, w czwartej
    kolejności w Kalendarzu Sportu Żużlowego na dany rok pierwszeństwo
    do wyznaczania terminów zawodów kalendarzowych, przełożonych
    lub odwołanych mają zawody w następującej kolejności (ranga zawodów):

    1) mistrzostwa świata,
    2) Puchary Świata,
    3) mistrzostwa Europy,
    4) Puchary Europy,
    5) mecze międzypaństwowe,

    6) finał Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywany w terminie określonym
    w Kalendarzu Lig Międzynarodowych FIM,
    7) zawody ligowe - wszystkie klasy rozgrywkowe,
    8) zawody o mistrzostwo Polski i nagrody PZM,
    9) zawody o mistrzostwa i nagrody SE,
    10) eliminacje krajowe do mistrzostw świata i Europy,
    11) zawody międzynarodowe,
    12) turnieje kadry narodowej i jej zaplecza,
    13) turnieje młodzieżowe SE,
    14) zawody okręgowe,
    15) zawody klubowe / sparingowe / treningowe.
    Jasno wynika z tego zapisu, że niezależnie od tego czy chodzi o zawody indywidualne czy też o drużynowe, to aby reprezentować kraj w tych zawodach niezbędne jest powołanie do kadry narodowej. I nieważne czym jest SGP, czy Pucharem Świata czy Mistrzostwami Świata. Podobnie jest z SEC.

    A teraz Piernik podziękuj ładnie i przeproś.

    Kingpin

    Co do twojej tezy, ze oni wybrali Rosje zamiast Polski to manipulujesz, jak masz w zwyczaju.
    Otoz oni startujac w kadrze Rosji nie mieli mozliwosci startu w innej , bo posiadali tylko rosyjskie
    obywatelstwo.
    Nie pamietam juz jak bylo w przypadku Emila, bo to jednak stare dzieje ale Artiom nie mial szans na polska kadre jeszcze zanim otrzymal polski paszport.
    Sam manipulujesz i odwracasz kota ogonem. Zarówno Emil jak i Artiom, w chwili otrzymania naszego paszportu, mieli wybór. Mogli zostać z licencją rosyjską a mogli również starać się o licencje Polską. I wtedy takiego wybory dokonali. Obaj stwierdzili, że wolą jechać w barwach Rosji. Wypowiadali się na ten temat niejeden raz w mediach.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 18-07-2023 o 09:02
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    ndr113 (18-07-2023)

  15. Powrót do góry    #3073
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Kto ci tak powiedział ? Piernik ?

    Regulamin Zawodów Motocyklowych na Torach żużlowych 2023:



    No to zacytujmy art 5 ust. 2 w całości:



    Jasno wynika z tego zapisu, że niezależnie od tego czy chodzi o zawody indywidualne czy też o drużynowe, to aby reprezentować kraj w tych zawodach niezbędne jest powołanie do kadry narodowej. I nieważne czym jest SGP, czy Pucharem Świata czy Mistrzostwami Świata. Podobnie jest z SEC.

    A teraz Piernik podziękuj ładnie i przeproś.

    Kingpin



    Sam manipulujesz i odwracasz kota ogonem. Zarówno Emil jak i Artiom, w chwili otrzymania naszego paszportu, mieli wybór. Mogli zostać z licencją rosyjską a mogli również starać się o licencje Polską. I wtedy takiego wybory dokonali. Obaj stwierdzili, że wolą jechać w barwach Rosji. Wypowiadali się na ten temat niejeden raz w mediach.
    To jakim cudem obaj Pawliccy pojechali w eliminacjach SGP w maju, skoro do kadry zostali powołani dopiero 12.07?

    Co do Emila, to jasno wypowiedział się po uzyskaniu polskiego paszportu, że będzie startował jako Rosjanin m.in. dlatego, żeby nie odbierać miejsca polskim zawodnikom w drużynie czy w kadrze. Czy zmienił zdanie i dziś pojechałby w kadrze Polski na SWC - nie wiem. Emil był wówczas chyba jeszcze juniorem, albo bezpośrednio po juniorce. Ale powiedział wówczas (między innymi), że nie fair byłoby jechać jako Polak w zawodach typu SWC i że będzie jeździł dla Rosji. \
    Co wg mnie było postawieniem sprawy fair. I tak, wiem, że zaraz będą hasła "potraktował polski paszport jak zwykły bilet do jazdy po Europie". Oczywiście, że tak. Bo przyjechał do Polski jako dzieciak 16letni i chcąc jeździć w IMŚJ czy SGP miał mocno utrudnione zadanie ze względu na to, że urodził się w Rosji. A przypominam, że wówczas przepis pozwalał jeździć zagranicznemu juniorowi w lidze, więc nie chodziło o "oszukanie systemu ligowego".
    A z tego co kojarzę, to Emil otrzymał też polską licencję w pewnym momencie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  16. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    kingpin (18-07-2023), mszat (18-07-2023)

  17. Powrót do góry    #3074
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    To jakim cudem obaj Pawliccy pojechali w eliminacjach SGP w maju, skoro do kadry zostali powołani dopiero 12.07?
    Widocznie same kwalifikacje do SGP nie są traktowane jako:

    1) mistrzostwa świata,
    2) Puchary Świata,
    3) mistrzostwa Europy,
    4) Puchary Europy,
    5) mecze międzypaństwowe,

    W innych dyscyplinach masz podobnie, pływacy, lekkoatleci, itd też uzyskują kwalifikacje do MŚ, ME czy na olimpiadę. I jeśli je uzyskają to wtedy dopiero są powoływani do kadry narodowej.

    Co do Emila, to jasno wypowiedział się po uzyskaniu polskiego paszportu, że będzie startował jako Rosjanin m.in. dlatego, żeby nie odbierać miejsca polskim zawodnikom w drużynie czy w kadrze. Czy zmienił zdanie i dziś pojechałby w kadrze Polski na SWC - nie wiem. Emil był wówczas chyba jeszcze juniorem, albo bezpośrednio po juniorce. Ale powiedział wówczas (między innymi), że nie fair byłoby jechać jako Polak w zawodach typu SWC i że będzie jeździł dla Rosji. \
    Co wg mnie było postawieniem sprawy fair. I tak, wiem, że zaraz będą hasła "potraktował polski paszport jak zwykły bilet do jazdy po Europie". Oczywiście, że tak. Bo przyjechał do Polski jako dzieciak 16letni i chcąc jeździć w IMŚJ czy SGP miał mocno utrudnione zadanie ze względu na to, że urodził się w Rosji. A przypominam, że wówczas przepis pozwalał jeździć zagranicznemu juniorowi w lidze, więc nie chodziło o "oszukanie systemu ligowego".
    A z tego co kojarzę, to Emil otrzymał też polską licencję w pewnym momencie.
    Ale tak de facto mnie nie interesują powody dla których obaj wybrali reprezentowanie barw Rosji a nie Polski. Wybrali i już, ich sprawa.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #3075
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Widocznie same kwalifikacje do SGP nie są traktowane jako:

    1) mistrzostwa świata,
    2) Puchary Świata,
    3) mistrzostwa Europy,
    4) Puchary Europy,
    5) mecze międzypaństwowe,

    W innych dyscyplinach masz podobnie, pływacy, lekkoatleci, itd też uzyskują kwalifikacje do MŚ, ME czy na olimpiadę. I jeśli je uzyskają to wtedy dopiero są powoływani do kadry narodowej.
    Ale na tej wspomnianej przez Ciebie liście są te zawody, a gdzieś tam niżej (gdzie nie potrzeba powołania do kadry) wymienione są 10) eliminacje krajowe do mistrzostw świata i Europy, co oznacza, że eliminacje międzynarodowe zalicza się do zawodów z tego topu listy.



    Ale tak de facto mnie nie interesują powody dla których obaj wybrali reprezentowanie barw Rosji a nie Polski. Wybrali i już, ich sprawa.
    A mnie nie interesuje czy Tobie się podoba ich jazda z polskim paszportem czy nie. Jak pojadą to pojadą i jeśli Ty będziesz miał jakieś "ale" to Twoja sprawa. Tak właśnie wygląda rozmowa z Tobą. Najpierw "wybrali tak, mieli argumenty, żeby jeździć dla Rosji", ale jak już poda Ci się pozostałe argumenty to one już Ciebie nie interesują. Zresztą niekorzystne pomijanie dla Ciebie wypowiedzi, odpowiedzi też pomijasz i skupiasz się tylko na tej części, na którą łatwo Ci odpowiedzieć.
    Myślałeś o karierze w TVP czy Polskim Radio? Nadajesz się do mediów propagandowych.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #3076
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ale na tej wspomnianej przez Ciebie liście są te zawody, a gdzieś tam niżej (gdzie nie potrzeba powołania do kadry) wymienione są 10) eliminacje krajowe do mistrzostw świata i Europy, co oznacza, że eliminacje międzynarodowe zalicza się do zawodów z tego topu listy.
    Nie czytasz uważnie i potem się mmotasz:

    Art 5 ust. 7

    Powołania do Kadry Narodowej Polski w sporcie żużlowym i zasady startów
    zawodnika w ramach kadry regulują odrębne przepisy. Powołanie do Kadry
    Narodowej Polski w sporcie żużlowym jest niezbędne, by zawodnik mógł
    uczestniczyć w zawodach wskazanych w art. 5 ust. 2 pkt 1 - 5.

    Jasno tutaj wynika, że powołanie do kadry jest niezbędne tylko w przypadkach określonych w pkt 1-5. Skoro eliminacje wymienione są pod 10 to znaczy, że aby jechać w eliminacjach nie trzeba być członkiem kadry narodowej.

    A mnie nie interesuje czy Tobie się podoba ich jazda z polskim paszportem czy nie. Jak pojadą to pojadą i jeśli Ty będziesz miał jakieś "ale" to Twoja sprawa. Tak właśnie wygląda rozmowa z Tobą. Najpierw "wybrali tak, mieli argumenty, żeby jeździć dla Rosji", ale jak już poda Ci się pozostałe argumenty to one już Ciebie nie interesują. Zresztą niekorzystne pomijanie dla Ciebie wypowiedzi, odpowiedzi też pomijasz i skupiasz się tylko na tej części, na którą łatwo Ci odpowiedzieć.
    Myślałeś o karierze w TVP czy Polskim Radio? Nadajesz się do mediów propagandowych.
    Oczywiście, że pozostałe argumenty mnie nie interesują. A w zasadzie żadne argumenty ich mnie nie interesują. Takiego wyboru dokonuje się raz. Obaj dokonali wyboru w odpowiednim czasie. Wybrali Rosję. Nikt im z tego powodu zarzutów nie czynił. A ty chcesz aby w sytuacji kiedy zmieniają się okoliczności oni mogli zmieniać decyzje odnośnie reprezentowania barw narodowych. To co, jak za 2-3 lata okoliczności znowu się zmienią to beda mogli znowu dla Rosji jeździć ? I będziesz to tłumaczył innymi argumentami ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #3077
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie czytasz uważnie i potem się mmotasz:




    Jasno tutaj wynika, że powołanie do kadry jest niezbędne tylko w przypadkach określonych w pkt 1-5. Skoro eliminacje wymienione są pod 10 to znaczy, że aby jechać w eliminacjach nie trzeba być członkiem kadry narodowej.
    Te pod punktem 10 są krajowe. A te, w których startowali w maju to już były międzynarodowe.
    Kto więc nie czyta uważnie i się mota?



    Oczywiście, że pozostałe argumenty mnie nie interesują. A w zasadzie żadne argumenty ich mnie nie interesują. Takiego wyboru dokonuje się raz. Obaj dokonali wyboru w odpowiednim czasie. Wybrali Rosję. Nikt im z tego powodu zarzutów nie czynił. A ty chcesz aby w sytuacji kiedy zmieniają się okoliczności oni mogli zmieniać decyzje odnośnie reprezentowania barw narodowych. To co, jak za 2-3 lata okoliczności znowu się zmienią to beda mogli znowu dla Rosji jeździć ? I będziesz to tłumaczył innymi argumentami ?
    A gdzie jest zapisane, że takiego wyboru dokonuje się tylko raz?
    Jak dla mnie zawody typu INDYWIDUALNE mistrzostwa świata nie powinny mieć nic wspólnego z narodowością, a tym bardziej powoływaniem do kadry. Więc dla mnie mogą startować pod flagą polską, rosyjską (jeśli sytuacja polityczna się ułoży, zakończy się wojna i wróci normalność), czy chińską.
    I czemu innymi argumentami mam to tłumaczyć? Przecież mi cały czas chodzi o to (co kilkukrotnie przypominałem, ale nadal tego nie rejestrujesz), że mi chodzi o jazdę tych zawodników w cyklu, aby faktycznie Bartek miał się z kim ścigać i udowadniał swoją dominację (lub nie) wygrywając (lub przegrywając) z najlepszymi rywalami dostępnymi w walce o złoto, a nie z tymi, którzy nie mają do niego podjazdu. Co z tego, że chłopak seryjnie wygrywa, skoro dwaj zawodnicy, którzy mają jakąkolwiek szansę mu zagrozić nie jeżdżą w imprezie o najwyższej randze?
    To nie ja tutaj jestem nacjonalistą, który wyciąga hasełko "flaga, orzełek, duma, honor, ojczyzna" itp. Dla mnie to tylko plakietka, której używają zawodnicy (nie tylko ci dwa, ale tak samo nasi obnoszący się z tą "jazdą dla Polski, z orzełkiem na piersi") żeby mamić naiwniaków. A w takim samym stopniu dla pieniędzy robi to Bartek, Artiom, Madsen, Holder czy Fricke. Przypomnij sobie jak kadłubową imprezą był IME przemianowane na SEC póki nie dawały przepustki do SGP. Jeden czy dwóch zawodników z poziomu SGP było tam wielką sensacją i sukcesem organizatorów. Teraz jest Madsen, Michelsen i Dudek. Jest Lebedev, jest Kołodziej, Kubera, Woryna, Zengota czy Milik - ponad połowa to zawodnicy ELigi, którzy liczą na walkę o awans do SGP.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #3078
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Co za idiotyzmy.

    Jak zawodnik posiada polskie obywatelstwo, ewentualnie również polską licencję na coś tam, to wszędzie może grać w biało czerwonych barwach. Mógł murzyn grać w piłkę kiedyś, może jakiś inny murzyn grać w siatkę, mógł nawet jakiś Norweg jechać w kadrze żużlowej. Kacap nie może, bo jest kacapem

    Osobiście byłbym za wykluczeniem kacapskiego ścierwa z każdej dyscypliny ale świat pokazuje, że jest to niemożliwe. Kacapy są wszędzie - w tenisie, w szachach, w poolu i szeregu innych na których się nie znam. Więc skoro kacapy mogą być wszędzie (powiedzmy, że oficjalnie potępiają wojnę i działalność swojego kraju) to nie bądźcie hipokrytami jak zwykle i stwierdźcie jasno, że oprócz niechęci ewentualnego menadżera kadry nie ma przeszkód, żeby uprawiały kacapy żużel w polskiej kadrze.

    Teraz dyskusja jest akademicko teoretyczna, stworzona przez niekonsekwentne działania władz dyscypliny albo, typowo dla państwa pisowsko-komuszego, pod tytułem "naprawiamy błędy, które sami stworzyliśmy". Kolejnymi błędami, bo wiadomo, że nic konstruktywnego z tego nie wyjdzie.

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    mentikk (18-07-2023)

  23. Powrót do góry    #3079
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Co za idiotyzmy.

    Jak zawodnik posiada polskie obywatelstwo, ewentualnie również polską licencję na coś tam, to wszędzie może grać w biało czerwonych barwach. Mógł murzyn grać w piłkę kiedyś, może jakiś inny murzyn grać w siatkę, mógł nawet jakiś Norweg jechać w kadrze żużlowej. Kacap nie może, bo jest kacapem

    Osobiście byłbym za wykluczeniem kacapskiego ścierwa z każdej dyscypliny ale świat pokazuje, że jest to niemożliwe. Kacapy są wszędzie - w tenisie, w szachach, w poolu i szeregu innych na których się nie znam. Więc skoro kacapy mogą być wszędzie (powiedzmy, że oficjalnie potępiają wojnę i działalność swojego kraju) to nie bądźcie hipokrytami jak zwykle i stwierdźcie jasno, że oprócz niechęci ewentualnego menadżera kadry nie ma przeszkód, żeby uprawiały kacapy żużel w polskiej kadrze.

    Teraz dyskusja jest akademicko teoretyczna, stworzona przez niekonsekwentne działania władz dyscypliny albo, typowo dla państwa pisowsko-komuszego, pod tytułem "naprawiamy błędy, które sami stworzyliśmy". Kolejnymi błędami, bo wiadomo, że nic konstruktywnego z tego nie wyjdzie.
    Ale tu nie ma co naprawiać. W kadrze jadą Ci, którzy dostają powołanie i uzyskują kwalifikację (albo na odwrót). Tylko niektórym się wydaje, że decyduje o tym Discovery.
    Drugi przedmiot sporu dotyczy hipokryzji zawodników - niektórym to przeszkadza innym nie. Tylko tyle i aż tyle.

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    Mariusz (18-07-2023)

  25. Powrót do góry    #3080
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Te pod punktem 10 są krajowe. A te, w których startowali w maju to już były międzynarodowe.
    Kto więc nie czyta uważnie i się mota?
    A czy te eliminacje w których startowali w maju, są wymienione w pkt 1-5 ? Nie są, więc mogli w niech jechać nie będąc członkami kadry narodowej.

    A gdzie jest zapisane, że takiego wyboru dokonuje się tylko raz?
    Jak dla mnie zawody typu INDYWIDUALNE mistrzostwa świata nie powinny mieć nic wspólnego z narodowością, a tym bardziej powoływaniem do kadry. Więc dla mnie mogą startować pod flagą polską, rosyjską (jeśli sytuacja polityczna się ułoży, zakończy się wojna i wróci normalność), czy chińską.
    I czemu innymi argumentami mam to tłumaczyć? Przecież mi cały czas chodzi o to (co kilkukrotnie przypominałem, ale nadal tego nie rejestrujesz), że mi chodzi o jazdę tych zawodników w cyklu, aby faktycznie Bartek miał się z kim ścigać i udowadniał swoją dominację (lub nie) wygrywając (lub przegrywając) z najlepszymi rywalami dostępnymi w walce o złoto, a nie z tymi, którzy nie mają do niego podjazdu. Co z tego, że chłopak seryjnie wygrywa, skoro dwaj zawodnicy, którzy mają jakąkolwiek szansę mu zagrozić nie jeżdżą w imprezie o najwyższej randze?
    To nie ja tutaj jestem nacjonalistą, który wyciąga hasełko "flaga, orzełek, duma, honor, ojczyzna" itp. Dla mnie to tylko plakietka, której używają zawodnicy (nie tylko ci dwa, ale tak samo nasi obnoszący się z tą "jazdą dla Polski, z orzełkiem na piersi") żeby mamić naiwniaków. A w takim samym stopniu dla pieniędzy robi to Bartek, Artiom, Madsen, Holder czy Fricke. Przypomnij sobie jak kadłubową imprezą był IME przemianowane na SEC póki nie dawały przepustki do SGP. Jeden czy dwóch zawodników z poziomu SGP było tam wielką sensacją i sukcesem organizatorów. Teraz jest Madsen, Michelsen i Dudek. Jest Lebedev, jest Kołodziej, Kubera, Woryna, Zengota czy Milik - ponad połowa to zawodnicy ELigi, którzy liczą na walkę o awans do SGP.
    No dla każdego to jest oczywiste, że mając podwójne obywatelstwo wyboru dokonuje się raz. Chyba nie twierdzisz, że oni co roku mogą sobie wybierać kraj jaki chcą reprezentować ?

    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Co za idiotyzmy.

    Jak zawodnik posiada polskie obywatelstwo, ewentualnie również polską licencję na coś tam, to wszędzie może grać w biało czerwonych barwach. Mógł murzyn grać w piłkę kiedyś, może jakiś inny murzyn grać w siatkę, mógł nawet jakiś Norweg jechać w kadrze żużlowej. Kacap nie może, bo jest kacapem

    Osobiście byłbym za wykluczeniem kacapskiego ścierwa z każdej dyscypliny ale świat pokazuje, że jest to niemożliwe. Kacapy są wszędzie - w tenisie, w szachach, w poolu i szeregu innych na których się nie znam. Więc skoro kacapy mogą być wszędzie (powiedzmy, że oficjalnie potępiają wojnę i działalność swojego kraju) to nie bądźcie hipokrytami jak zwykle i stwierdźcie jasno, że oprócz niechęci ewentualnego menadżera kadry nie ma przeszkód, żeby uprawiały kacapy żużel w polskiej kadrze.

    Teraz dyskusja jest akademicko teoretyczna, stworzona przez niekonsekwentne działania władz dyscypliny albo, typowo dla państwa pisowsko-komuszego, pod tytułem "naprawiamy błędy, które sami stworzyliśmy". Kolejnymi błędami, bo wiadomo, że nic konstruktywnego z tego nie wyjdzie.
    Nie wszędzie, w wielu dyscyplinach masz tak, ze mając podwójne obywatelstwo określasz się jakie barwy narodowe chcesz reprezentować. A potem występ w barwach konkretnej reprezentacji seniorskiej zamyka ci całkowicie drogę do reprezentowania barw innego kraju. Choćby w kopanej tak masz.

    Ponadto zapominasz, że goście mają paszporty dwóch krajów, gdzie mają prawa jak i obowiązki. Wyboru dokonali sami, startowali już jako reprezentanci Rosji. Więc nie pitol mi tu, że teraz mają moralne prawo ubiegać się o reprezentowanie Polski.

    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Ale tu nie ma co naprawiać. W kadrze jadą Ci, którzy dostają powołanie i uzyskują kwalifikację (albo na odwrót). Tylko niektórym się wydaje, że decyduje o tym Discovery.
    Drugi przedmiot sporu dotyczy hipokryzji zawodników - niektórym to przeszkadza innym nie. Tylko tyle i aż tyle.
    W punkt. Czyli Piernikowa teoria, że PZM-ot ma chuya do gadania bo będzie jak chce Discovery, poszła się yebać.

    A sam Piernik pewnie siedzi teraz nad mailem do PZM-tu i wnioskuje aby PZM powołał kacapów do kadry aby można było sprawdzić czy taki Zimny da radę ich ograć.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #3081
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A czy te eliminacje w których startowali w maju, są wymienione w pkt 1-5 ? Nie są, więc mogli w niech jechać nie będąc członkami kadry narodowej.



    No dla każdego to jest oczywiste, że mając podwójne obywatelstwo wyboru dokonuje się raz. Chyba nie twierdzisz, że oni co roku mogą sobie wybierać kraj jaki chcą reprezentować ?
    Ja nie pytam dla kogo to jest oczywiste, tylko gdzie jest taki zapis. Skoro ma ktoś podwójne obywatelstwo to "dla każdego powinno być oczywiste", że może korzystać z praw przysługujących mu z tytułu obu tych obywatelstw. Vide Polacy mający obywatelstwo w UK czy USA biorący udział w wyborach prezydenckich, parlamentarnych i jakich tam jeszcze zarówno tych w Polsce jak i tych w kraju, do którego wyemigrowali.
    Twoje moralne "oczywistości" nie mają tu nic do rzeczy. Pokaż zapis, który mówi, że czegoś im nie wolno, albo że coś mogą dokonać tylko jednorazowo.

    PS. Skoro jazda w eliminacjach międzynarodowych nie jest na liście to Artiom i Emil (gdyby chcieli) mogą startować w SGPCh i zakwalifikować się do SGP? Bo wg Ciebie nie potrzeba być w kadrze, aby w takich eliminacjach jechać, pod co przykładem jest obecność w tychże eliminacjach braci Pawlickich jeszcze przed powołaniem do kadry.

    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Ale tu nie ma co naprawiać. W kadrze jadą Ci, którzy dostają powołanie i uzyskują kwalifikację (albo na odwrót). Tylko niektórym się wydaje, że decyduje o tym Discovery.
    Drugi przedmiot sporu dotyczy hipokryzji zawodników - niektórym to przeszkadza innym nie. Tylko tyle i aż tyle.
    Jazda w kadrze to nie jest to samo co jazda w zawodach indywidualnych. W kadrze niech jadą ci, którzy dostali powołanie. Ale w zawodach indywidualnych co ma tutaj mieć trener do gadania? Skoro koleś przystępuje do eliminacji, wygrywa je, to czemu nie może jeździć w zawodach, do których się zakwalifikował?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  27. Powrót do góry    #3082
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ja nie pytam dla kogo to jest oczywiste, tylko gdzie jest taki zapis. Skoro ma ktoś podwójne obywatelstwo to "dla każdego powinno być oczywiste", że może korzystać z praw przysługujących mu z tytułu obu tych obywatelstw. Vide Polacy mający obywatelstwo w UK czy USA biorący udział w wyborach prezydenckich, parlamentarnych i jakich tam jeszcze zarówno tych w Polsce jak i tych w kraju, do którego wyemigrowali.
    Twoje moralne "oczywistości" nie mają tu nic do rzeczy. Pokaż zapis, który mówi, że czegoś im nie wolno, albo że coś mogą dokonać tylko jednorazowo.
    Karwa no nie wierze. Ty myślisz chłopie w ogóle ? Czyli co proponujesz, jak wybuchnie wojna Polsko - Rosyjska to wtedy w poniedziałek EMil będzie walczył po stronie Polskiej a Artiom po stronie Rosyjskiej, a we wtorek zamieniają się rolami, itd. Bo mają podwójne obywatelstwo ? To dla ciebie jest oczywiste ? Albo jednego roku Emil będzie startował w SGP jako Polak a Artiom jako Rosjanien, a za rok zamienią się rolami ? To ma być oczywiste ?

    Jazda w kadrze to nie jest to samo co jazda w zawodach indywidualnych. W kadrze niech jadą ci, którzy dostali powołanie. Ale w zawodach indywidualnych co ma tutaj mieć trener do gadania? Skoro koleś przystępuje do eliminacji, wygrywa je, to czemu nie może jeździć w zawodach, do których się zakwalifikował?
    Ale co to koncert życzeń ? Nie ma żadnego znaczenia czy jest to SGP czy SWC. I tu i tu reprezentujesz konkretny kraj. A menago reprezentacji ma mieć właśnie cos do powiedzenia. Inaczej zawodnicy będą sobie bimbali i wybierali imprezy w których chcą jechać. I taki Drabik z marszu regularnie będzie olewał jakieś IMP, ZK czy inne mniejszej rangi imprezy. A potem przyjdzie i powie, że on chce jechać np. z DK w SGP bo sponsorzy jego chcą się zaprezentować i załatwili mu DK.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #3083
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No ale Drabika właśnie do kadry powołali. A mało to przykładów sportowców, co na przestrzeni kariery występowali pod różnymi banderami? Michalczewski se walczył jako Niemiec, a potem jako Polak (szkoda). Żeby nie przywoływać już innych. Ale dyskusja i tak czysto akademicka, bo podejrzewam, że w najbliższym czasie Emila i Artema w GP nie ma szans zobaczyć (szkoda).
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  29. Powrót do góry    #3084
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ja nie pytam dla kogo to jest oczywiste, tylko gdzie jest taki zapis. Skoro ma ktoś podwójne obywatelstwo to "dla każdego powinno być oczywiste", że może korzystać z praw przysługujących mu z tytułu obu tych obywatelstw. Vide Polacy mający obywatelstwo w UK czy USA biorący udział w wyborach prezydenckich, parlamentarnych i jakich tam jeszcze zarówno tych w Polsce jak i tych w kraju, do którego wyemigrowali.
    Twoje moralne "oczywistości" nie mają tu nic do rzeczy. Pokaż zapis, który mówi, że czegoś im nie wolno, albo że coś mogą dokonać tylko jednorazowo.

    PS. Skoro jazda w eliminacjach międzynarodowych nie jest na liście to Artiom i Emil (gdyby chcieli) mogą startować w SGPCh i zakwalifikować się do SGP? Bo wg Ciebie nie potrzeba być w kadrze, aby w takich eliminacjach jechać, pod co przykładem jest obecność w tychże eliminacjach braci Pawlickich jeszcze przed powołaniem do kadry.



    Jazda w kadrze to nie jest to samo co jazda w zawodach indywidualnych. W kadrze niech jadą ci, którzy dostali powołanie. Ale w zawodach indywidualnych co ma tutaj mieć trener do gadania? Skoro koleś przystępuje do eliminacji, wygrywa je, to czemu nie może jeździć w zawodach, do których się zakwalifikował?
    Wszystko zależy od trenera w uzgodnieniu z GKSŻ.
    https://przegladsportowy.onet.pl/zuz...-czeka/y8ftvwh

  30. Powrót do góry    #3085
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Karwa no nie wierze. Ty myślisz chłopie w ogóle ? Czyli co proponujesz, jak wybuchnie wojna Polsko - Rosyjska to wtedy w poniedziałek EMil będzie walczył po stronie Polskiej a Artiom po stronie Rosyjskiej, a we wtorek zamieniają się rolami, itd. Bo mają podwójne obywatelstwo ? To dla ciebie jest oczywiste ? Albo jednego roku Emil będzie startował w SGP jako Polak a Artiom jako Rosjanien, a za rok zamienią się rolami ? To ma być oczywiste ?
    Bardzo Cię mózg swędzi jak wymyślasz takie żałosne próby uargumentowania swojej zawiści? My rozmawiamy o sporcie, a Ty wyjeżdżasz z wojną polsko-rosyjską. Niezła odklejka xD
    Czysto akademicko...myślisz, że jak zostałby ktokolwiek powitany przez drugą stronę, skoro dzień wcześniej zaciekle walczył i zabijał tych, do których właśnie dołączył. Pomyśl człowieku, zanim zaczniesz klepać w klawiaturę.



    Ale co to koncert życzeń ? Nie ma żadnego znaczenia czy jest to SGP czy SWC. I tu i tu reprezentujesz konkretny kraj. A menago reprezentacji ma mieć właśnie cos do powiedzenia. Inaczej zawodnicy będą sobie bimbali i wybierali imprezy w których chcą jechać. I taki Drabik z marszu regularnie będzie olewał jakieś IMP, ZK czy inne mniejszej rangi imprezy. A potem przyjdzie i powie, że on chce jechać np. z DK w SGP bo sponsorzy jego chcą się zaprezentować i załatwili mu DK.
    W zawodach indywidualnych, jak sama nazwa wskazuje jedziesz INDYWIDUALNIE. Medale i zwycięstwa zdobywasz dla siebie. To entuzjaści statystyk i porównań potem zbierają to do tego ile zdobyli reprezentacji danych nacji.
    Jeśli Drabik dostanie DK od Discovery, to niech sobie w SGP jedzie. A co to za transakcja wiązana, że jak nie pojedziesz w IMP czy Pucharze Prezesa PZMot, to nie możesz jeździć w SGP? Ja rozumiem, że u Ciebie "partia ponad wszystko", ale człowieku - mamy XXI wiek. Nie moja wina, że ranga drużynówki spadła, ale kadra to jest właśnie na drużynówkę, a nie na zawody indywidualne, to jest jakieś kuriozum. Równie dobrze może się okazać, że (czysto przykładowo) Dobrucki nie będzie lubił Cierniaka i pomimo tego, że chłopak będzie wszystkich gromił i wykręci średnią 2,9, to w SGP nie pojedzie, bo go trener nie powołał do kadry. Bo do tego prowadzi właśnie takie uzależnianie występów w zawodach INDYWIDUALNYCH od "widzi mi się" trenera kadry.

    A no i nie odpowiedziałeś, czego się w sumie spodziewałem. Co jeśli Emil i Artiom wywalczą sobie udział w SGP poprzez sito SGPCh? Bo stwierdziłeś, że udział w eliminacjach do SGP to nie są mistrzostwa i nie trzeba być w kadrze. Odpowiedz zatem.

    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Wszystko zależy od trenera w uzgodnieniu z GKSŻ.
    https://przegladsportowy.onet.pl/zuz...-czeka/y8ftvwh
    No i to jest śmieszne i żałosne zarazem. Finał ZK, a skład ustala sobie trener kadry. Bo tak mu się uwidziało. "Sportowa rywalizacja" w najlepszej edycji. Moze powinni to skopiować do SGP i zrobić 16 dzikich kart. Po co jakaś walka o utrzymanie, o awans...jeden koleś niech zdecyduje kto ma jechać.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Powrót do góry    #3086
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No i to jest śmieszne i żałosne zarazem. Finał ZK, a skład ustala sobie trener kadry. Bo tak mu się uwidziało. "Sportowa rywalizacja" w najlepszej edycji. Moze powinni to skopiować do SGP i zrobić 16 dzikich kart. Po co jakaś walka o utrzymanie, o awans...jeden koleś niech zdecyduje kto ma jechać.
    No tak to wymyślili. Jak chcesz mieć szanse na SGP to musisz zasłużyć na ZK. Ma to swoje dobre strony.
    ZK jest o coś.
    A poza tym nie trzeba krajowych eliminacji (ćwierćfinałów, półfinałów, ...) do eliminacji. A wiadomo jak większość zawodników by do tego podeszła.

    Także podejrzewam, że jest jakiś paragraf dot. ZK i kadry (oprócz tego co wynalazł Mariusz).

    A jeśli chodzi o DK od promotora to musi być konsultacja z federacją, tym bardziej kluczową. To są biznesy i relacje. I nie ma miejsca na partyzantów. Pytanie czy temat Artioma wypłynie od promotora w przyszłości.
    Ostatnio edytowane przez ndr113 ; 18-07-2023 o 13:51

  32. Powrót do góry    #3087
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    W zawodach indywidualnych, jak sama nazwa wskazuje jedziesz INDYWIDUALNIE. Medale i zwycięstwa zdobywasz dla siebie. To entuzjaści statystyk i porównań potem zbierają to do tego ile zdobyli reprezentacji danych nacji.
    Jeśli Drabik dostanie DK od Discovery, to niech sobie w SGP jedzie. A co to za transakcja wiązana, że jak nie pojedziesz w IMP czy Pucharze Prezesa PZMot, to nie możesz jeździć w SGP? Ja rozumiem, że u Ciebie "partia ponad wszystko", ale człowieku - mamy XXI wiek. Nie moja wina, że ranga drużynówki spadła, ale kadra to jest właśnie na drużynówkę, a nie na zawody indywidualne, to jest jakieś kuriozum. Równie dobrze może się okazać, że (czysto przykładowo) Dobrucki nie będzie lubił Cierniaka i pomimo tego, że chłopak będzie wszystkich gromił i wykręci średnią 2,9, to w SGP nie pojedzie, bo go trener nie powołał do kadry. Bo do tego prowadzi właśnie takie uzależnianie występów w zawodach INDYWIDUALNYCH od "widzi mi się" trenera kadry.
    Zawody indywidualne, ale każdy startujący jest przypisany do swojego kraju i do swojej federacji:
    https://www.fim-moto.com/fileadmin/u...02_02_leg1.pdf

    A co startu w eliminacjach do SEC czy SGP, to nie ma tak, że np. Fabian Ragus zgłosi się i pojedzie w takim turnieju.
    Miejsca w eliminacjach otrzymuje federacja i ona desygnuje swoich zawodników.

  33. Powrót do góry    #3088
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Bardzo Cię mózg swędzi jak wymyślasz takie żałosne próby uargumentowania swojej zawiści? My rozmawiamy o sporcie, a Ty wyjeżdżasz z wojną polsko-rosyjską. Niezła odklejka xD
    Czysto akademicko...myślisz, że jak zostałby ktokolwiek powitany przez drugą stronę, skoro dzień wcześniej zaciekle walczył i zabijał tych, do których właśnie dołączył. Pomyśl człowieku, zanim zaczniesz klepać w klawiaturę.
    No przecież celowo podałem ci skrajne przykłady, skoro twierdzisz, że posiadacz dwóch paszportów może sobie jak chce wybierać i kiedy chce. Podałem ci tez przykład ze SGP. Uważasz, że taki Artiom z Emilem mogli co roku sobie wybierać jaki kraj będa reprezentowali w SGP ? Czemu nie odpowiedizałes na to pytanie ?

    W zawodach indywidualnych, jak sama nazwa wskazuje jedziesz INDYWIDUALNIE. Medale i zwycięstwa zdobywasz dla siebie. To entuzjaści statystyk i porównań potem zbierają to do tego ile zdobyli reprezentacji danych nacji.
    Jeśli Drabik dostanie DK od Discovery, to niech sobie w SGP jedzie. A co to za transakcja wiązana, że jak nie pojedziesz w IMP czy Pucharze Prezesa PZMot, to nie możesz jeździć w SGP? Ja rozumiem, że u Ciebie "partia ponad wszystko", ale człowieku - mamy XXI wiek. Nie moja wina, że ranga drużynówki spadła, ale kadra to jest właśnie na drużynówkę, a nie na zawody indywidualne, to jest jakieś kuriozum. Równie dobrze może się okazać, że (czysto przykładowo) Dobrucki nie będzie lubił Cierniaka i pomimo tego, że chłopak będzie wszystkich gromił i wykręci średnią 2,9, to w SGP nie pojedzie, bo go trener nie powołał do kadry. Bo do tego prowadzi właśnie takie uzależnianie występów w zawodach INDYWIDUALNYCH od "widzi mi się" trenera kadry.
    Jedziesz indywidualnie ale tylko i wyłącznie w barwach jakiegoś kraju. I zarazem reprezentujesz ten kraj. Ile razy trzeba to ci tłumaczyć ?

    A no i nie odpowiedziałeś, czego się w sumie spodziewałem. Co jeśli Emil i Artiom wywalczą sobie udział w SGP poprzez sito SGPCh? Bo stwierdziłeś, że udział w eliminacjach do SGP to nie są mistrzostwa i nie trzeba być w kadrze. Odpowiedz zatem.
    Jak to co ? Dopóki nie zostaną powołani do kadry Polski to nie pojadą w SGP. To jest chyba oczywiste. No chyba, że przygarnie ich jakas inna federacja krajowa. Ale to ich problem.

    No i to jest śmieszne i żałosne zarazem. Finał ZK, a skład ustala sobie trener kadry. Bo tak mu się uwidziało. "Sportowa rywalizacja" w najlepszej edycji. Moze powinni to skopiować do SGP i zrobić 16 dzikich kart. Po co jakaś walka o utrzymanie, o awans...jeden koleś niech zdecyduje kto ma jechać.
    A kto ma decydować o tym kto powinien walczyć o dostanie się do SGP czy SEC jak nie menager reprezentacji. ? Widziałeś jakie cyrki robili niektórzy zawodnicy jak mieli jechać w eliminacjach do ZK ? Każdy miał to w doopie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #3089
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-03-2004
    Postów
    825
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 51 w 37 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Paszport PL jest wystarczający do korzystania z praw jakie przysługują Polakom. Tutaj oczywiście dochodzi kwestia licencji żużlowej (polskiej) tak jak każdego innego Polaka chcącego uprawiać ten sport. Skoro spełniają oba wymogi to nie ma przeszkód, aby reprezentowali Polskę.
    Ale tak jak wspomniałem - lata mi pod jaką flagą będą jeździli w SGP. Tylko nie jarajmy się tak, że Bartek wszystko wygrywa, skoro ostatni IMŚ i brązowy medalista z ich wspólnego sezonu z cyklu zostali z niego wyrzuceni, a reszta rywali jest przynajmniej jedną półkę niżej. Jeśli chcemy najwyższego poziomu sportowego w SGP (na co jest wszem i wobec narzekane), to czemu ma w nim nie być tych dwóch? A z drugiej strony broni się obecności cieniującego Michelsena, bo jak w jego miejsce byłby Lebiedew czy Woźniak, to cykl straciłby na jakości? Czyli co? Cykl nie traci na jakości jeśli robi się Bartkowi autostradę do zwycięstw?
    PZMot zachował się jak obrażalskie dziecko. Co było ok w zachowaniu PZMotu? To, że powiedział "nie bo nie" po naciskach C+ w postaci Majewskiego i Dryły? Bądźmy poważni. Sikora tylko wywlókł na wierzch swoje kompleksy i małostkowość i jeszcze się z nimi obnosił publicznie.
    Co masz na myśli ze strzałem na Narodowym? Nie złapałem koncepcji.
    Myślisz, że poza Toruniem czy Wrocławiem nie ma kibiców, którzy chcą oglądać żużel z najlepszymi w postaci Artioma i Emila? Trochę to nadużycie
    A Korościel co ma do gadania w kwestii tego czemu Discovery decyduje się na relacjonowanie żużla w innych krajach przez otwarte kanały? To nie jest C+, gdzie Dryła sobie kolesiostwem układał kalendarz. Chłop jest po prostu komentatorem od żużla, w molochu zwanym Eurosport. Myślisz, że ktoś tam się tłumaczy zwykłemu komentatorowi z podejmowanych decyzji odnośnie projektu transmitowania wydarzeń sportowych? A już tym bardziej w oddziałach w innym kraju? Discovery (WB) to jest korpo, tam się ludzi na tym poziomie nie informuje o powodach decyzji, jak już to tylko informuje się o samej decyzji.
    Co jest jeszcze gorsze w wykonaniu Discovery niż rok temu przez tych "młodych wykształconych" jak to ich pogardliwe określasz?

    Teraz nie mam czasu ale odniose się do tego co piszesz. Tylko jedno,: nie ma opcji żeby kacapy startowały pod biało-czerwona banderą. Jesteś inteligentny, zroxumiesz. To nie jest moja opinia. I dobrze.

  35. Powrót do góry    #3090
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Kingpin



    Sam manipulujesz i odwracasz kota ogonem. Zarówno Emil jak i Artiom, w chwili otrzymania naszego paszportu, mieli wybór. Mogli zostać z licencją rosyjską a mogli również starać się o licencje Polską. I wtedy takiego wybory dokonali. Obaj stwierdzili, że wolą jechać w barwach Rosji. Wypowiadali się na ten temat niejeden raz w mediach.

    Nic nie manipuluje, bo mowa byla o reprezentowaniu Polski a nie o licencji.
    Zmieniles po prostu temat aby wyszlo na twoje.
    Holta od listopada 2001 mial polski paszport,od 2002 jezdzil w lidze z polska licencja a do 2006 jezdzil w GP jako Norweg.Dopiero od 2007 jako Polak w GP i DPS i jakos nie przypominam sobie aby Cieslakowi czy PZM-otowi to przeszkadzalo

    Cytat Zamieszczone przez bee3 Zobacz posta
    Teraz nie mam czasu ale odniose się do tego co piszesz. Tylko jedno,: nie ma opcji żeby kacapy startowały pod biało-czerwona banderą. Jesteś inteligentny, zroxumiesz. To nie jest moja opinia. I dobrze.
    Co ty nie powiesz.


    https://wgospodarce.pl/informacje/11...barwach-polski

    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Przecież Artiom nie startował w kadrze Rosji z przymusu tylko tego chciał bo jak sam powiedział w nim płynie rosyjska krew i starty z polską licencją nie wchodziły w grę.

    Chce wrócić do GP to niech mu Władek w tym pomoże albo załatwi inną licencje np. z Mongolii
    Dlaczego ktos ma mu cos zalatwiac jak Duda zalatwil mu juz polski paszport a Sikora polska licencje?
    Mozesz jakos logicznie uzasadnic kto i co ma mu jeszcze zalatwic?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-07-2023 o 18:42
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #3091
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,383
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta



    Dlaczego ktos ma mu cos zalatwiac jak Duda zalatwil mu juz polski paszport a Sikora polska licencje?
    Mozesz jakos logicznie uzasadnic kto i co ma mu jeszcze zalatwic?
    Wiem co mu długopis podpisał ale mi chodzi tylko o postawę Artioma który 2 lata temu wykluczał możliwość jazdy z naszą licencją, a teraz jak marionetka czy inny Morawiecki zmienia zdanie żeby być przy korycie

  37. Powrót do góry    #3092
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Wiem co mu długopis podpisał ale mi chodzi tylko o postawę Artioma który 2 lata temu wykluczał możliwość jazdy z naszą licencją, a teraz jak marionetka czy inny Morawiecki zmienia zdanie żeby być przy korycie
    No ale okoliczności się zmieniły przecież. Chłop nie wiedział, że Putin mu taki numer wytnie. A mentikk mówił, że można wybierać tyle razy ile się chce.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #3093
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Wiem co mu długopis podpisał ale mi chodzi tylko o postawę Artioma który 2 lata temu wykluczał możliwość jazdy z naszą licencją, a teraz jak marionetka czy inny Morawiecki zmienia zdanie żeby być przy korycie
    Ale ta zmiana zdania jest czyms podyktowana, czy ot tak sobie je zmienil?
    To PZM-ot wymusili na nim ta decyzje.
    Kazdy na jego miejscu zrobilby to samo.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Powrót do góry    #3094
    Stały bywalec Awatar Spes
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    974
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 127 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Wiem co mu długopis podpisał ale mi chodzi tylko o postawę Artioma który 2 lata temu wykluczał możliwość jazdy z naszą licencją, a teraz jak marionetka czy inny Morawiecki zmienia zdanie żeby być przy korycie
    Nasi reprezentanci też zmieniali zdanie. Odmawiali, unikali jazdy w kadrze na DPŚ i Golloba z musu wspierało trzech juniorów. Posypali banknotami, to do koryta byli pierwsi i obrażali się za brak powołań.

    Nie widzę Rosjan startujących pod naszą flagą, ale też rozumiem tych, którym ich brakuje w GP. Dlatego pewnie znajdzie się jakieś neutralne rozwiązanie, żeby mogli wzmocnić cykl.

  40. Powrót do góry    #3095
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nic nie manipuluje, bo mowa byla o reprezentowaniu Polski a nie o licencji.
    Zmieniles po prostu temat aby wyszlo na twoje.
    Holta od listopada 2001 mial polski paszport,od 2002 jezdzil w lidze z polska licencja a do 2006 jezdzil w GP jako Norweg.Dopiero od 2007 jako Polak w GP i DPS i jakos nie przypominam sobie aby Cieslakowi czy PZM-otowi to przeszkadzalo



    Co ty nie powiesz.


    https://wgospodarce.pl/informacje/11...barwach-polski



    Dlaczego ktos ma mu cos zalatwiac jak Duda zalatwil mu juz polski paszport a Sikora polska licencje?
    Mozesz jakos logicznie uzasadnic kto i co ma mu jeszcze zalatwic?
    Duda nic mu nie załatwił. Zarówno Łaguta jak i Emil przeszli normalną procedurę którą przechodzi każdy obcokrajowiec mieszkający od lat w Polsce.
    Obywatelstwo za pomocą Rusko to sobie Czugunov załatwił
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  41. Powrót do góry    #3096
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,383
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez Spes Zobacz posta
    Nasi reprezentanci też zmieniali zdanie. Odmawiali, unikali jazdy w kadrze na DPŚ i Golloba z musu wspierało trzech juniorów. Posypali banknotami, to do koryta byli pierwsi i obrażali się za brak powołań.

    Nie widzę Rosjan startujących pod naszą flagą, ale też rozumiem tych, którym ich brakuje w GP. Dlatego pewnie znajdzie się jakieś neutralne rozwiązanie, żeby mogli wzmocnić cykl.
    W takim przypadku nigdy więcej nie powinni być powoływani do kadry. Co do kacapów to większość nie miałaby problemu aby jeździli w GP ale nie z flagą Polski i czy coś wykombinują to temat na późniejszy termin bo aktualnie trwa sezon 2023.

  42. Powrót do góry    #3097
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    W takim przypadku nigdy więcej nie powinni być powoływani do kadry.
    Nie można było takich sankcji zastosować, bo wiele osób wciąż pamiętało słowa Tomasza Golloba z 1991 roku:
    – Tak długo, jak będzie trwać obecnie realizowana polityka promocji wyników reprezentacji kraju, tzn. pokazywania kawałka ścierwa na długim kiju umocowanym na karku zawodnika w postaci 50 milionów złotych, tak długo miejsca dla mnie w reprezentacji Polski nie będzie.

  43. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi AlterEgo za jego przydatny post!

    kingpin (19-07-2023), lego (19-07-2023)

  44. Powrót do góry    #3098
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    W 1991 Tomasz Gollob nie potrafił jeszcze wyrażać swoich myśli tak złożonymi zdaniami. To na bank Władysław dyktowal.

    A z Holta nie było właśnie tak, ze był potrzebny na dps, a jak tam wystartował jako Polak to w gp też musiał?

    Pozdrawiam

  45. Powrót do góry    #3099
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    Duda nic mu nie załatwił. Zarówno Łaguta jak i Emil przeszli normalną procedurę którą przechodzi każdy obcokrajowiec mieszkający od lat w Polsce.
    Obywatelstwo za pomocą Rusko to sobie Czugunov załatwił
    Wiem, użyłem słowa załatwić w odpowiedzi na "załatwianie" użyte przez BeKs.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-07-2023 o 18:51
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Powrót do góry    #3100
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No ale okoliczności się zmieniły przecież. Chłop nie wiedział, że Putin mu taki numer wytnie. A mentikk mówił, że można wybierać tyle razy ile się chce.
    Sorki, że dopiero dziś, ale nie było mnie przy kompie przez dłuższy czas.
    Chłopku, ja nie mówię, że mogą wybierać ile razy się chce. To Ty powiedziałeś, że "takiego wyboru dokonuje się tylko raz". Udowodnij, że tak jest. Tylko nie powołuj się na to, że "w kopanej tak jest" jak już komuś tak odpisałeś. W kopanej mają taki przepis i skoro on obowiązuje, to takie mają zasady. Gdzie taki przepis jest w żużlu? Gdyby istniał, to by problemu nie było. Ale FIM się nad tym do tej pory nie pochylił, więc taka możliwość istnieje.
    Ja powiedziałem m.in. że zawodnik posiadający polskie obywatelstwo i polską licencję ma prawo startować jako Polak we wszelkich rozgrywkach i jedynym co go blokuje jest tutaj subiektywne "widzi mi się" trenera kadry, bo kogoś nie akceptuje.
    Powiedziałem też, że kadra, a zawody indywidualne to nie to samo, zwłaszcza kiedy do tych indywidualnych mamy sito eliminacyjne lub powołanie przez organizatora zawodów.
    Czyli generalnie nie chcemy w cyklu dwójki z grupy najlepszych na świecie zawodników, ale z drugiej zmiana Michelsena na Lebedeva jest zła, bo obniży poziom sportowy zawodów. Ekstra. Aaa...no bo plakietka zaboli... Dlatego uważam, że zawody międzynarodowe (indywidualne, bo oczywiście reprezentacja to co innego) powinny być oderwane od narodowości, tak samo jak nie powinno być żadnego "klucza geograficznego" dla tychże nominacji.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  47. Powrót do góry    #3101
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Chłopku, ja nie mówię, że mogą wybierać ile razy się chce. To Ty powiedziałeś, że "takiego wyboru dokonuje się tylko raz".
    No to ile razy, twoim zdaniem, mogą wybierać ? Powiedz to w końcu głośno. Bo niby nie mówisz, że mogą wybierać ile razy chcą, ale też negujesz, że powinni wybierać tylko raz. Co z tego, że nigdzie to nie jest zapisane, że powinni wybierać tylko raz ? Skoro to powinno być oczywiste dla wszystkich. A jeśli formalnie mogą wybierać kilka razy to tym bardziej PZM i menago kadry nie powinni im dawać powołania do kadry. Bo nie ma żadnej pewności, ze jak się okoliczności zmienią to za rok czy dwa, powiedzą, że oni jadą jednak dla Rosji.

    Tu jest jeszcze jeden ciekawy aspekt. Jak trzeba było określić się co do wojny i skrytykować Putina to wielu tutaj ich broniło, że oni nie mogą tego zrobić bo w Rosji im i ich rodzinom sie dostanie. Tymczasem dzisiaj już wiemy, że w Rosji oficjalnie już żądają kar dla rosyjskich sportowców którzy zmienili barwy narodowe. I co, dzisiaj już się nie boją o swoje rodziny ?

    Dlatego uważam, że zawody międzynarodowe (indywidualne, bo oczywiście reprezentacja to co innego) powinny być oderwane od narodowości, tak samo jak nie powinno być żadnego "klucza geograficznego" dla tychże nominacji.
    Bzdura kompletna. Musiałbyś sobie zorganizować prywatny cyrk i organizować swoje prywatne turnieje poza FIM i krajowymi federacjami. Tylko kkto by wtedy rozstrzygał spory, kto na świecie uznawałby takie tytuły ? Doslownie nikt.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #3102
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No to ile razy, twoim zdaniem, mogą wybierać ? Powiedz to w końcu głośno. Bo niby nie mówisz, że mogą wybierać ile razy chcą, ale też negujesz, że powinni wybierać tylko raz. Co z tego, że nigdzie to nie jest zapisane, że powinni wybierać tylko raz ? Skoro to powinno być oczywiste dla wszystkich. A jeśli formalnie mogą wybierać kilka razy to tym bardziej PZM i menago kadry nie powinni im dawać powołania do kadry. Bo nie ma żadnej pewności, ze jak się okoliczności zmienią to za rok czy dwa, powiedzą, że oni jadą jednak dla Rosji.
    Dlaczego to powinno być oczywiste dla wszystkich, że "można wybierać tylko raz". Ty sobie ustaliłeś, że to jest oczywiste dla Ciebie i próbujesz to przerzucić na "oczywiste dla wszystkich". \
    Gdybyśmy nie uzależniali obecności tych (czy innych) zawodników w SGP od narodowości, to do żadnego "wybierania" by nie musiało dochodzić.
    Ale skoro mamy co mamy to wg mnie zawodnicy powinni jeździć z taką narodowością z jaką licencją jeżdżą. Skoro mają polską licencję, to jeżdżą jako Polacy. Jak będą mieli hiszpańską, to pojadą jako Hiszpanie. Holta jeździł jako Polak i nie było takiej wielkiej afery.
    Ty argumentujesz to, żeby nie pozwalać im jeździć w SGP, bo "jak się sytuacja zmieni" to mogą pojechać za rok czy dwa dla Rosji. Ale może być też tak, że nie będą mogli czy chcieli jechać dla Rosji. A Ty "prewencyjnie" dasz im bana, żeby nie mogli jeździć o mistrzostwo świata, bo Tobie się wydaje, że kiedyś MOŻE coś się zmieni. Jaką masz na to Ty PEWNOŚĆ? Żadną. Ale "nie, bo nie".


    Bzdura kompletna. Musiałbyś sobie zorganizować prywatny cyrk i organizować swoje prywatne turnieje poza FIM i krajowymi federacjami. Tylko kkto by wtedy rozstrzygał spory, kto na świecie uznawałby takie tytuły ? Doslownie nikt.
    Jakbyś przeczytał dokładnie, to byś zauważył, że to jest coś co ja UWAŻAM. To, że jest to niemożliwe w tym świecie do zrealizowania to mam świadomość.
    Tylko nie wiem jakie spory w kontekście walki o IMŚ chcesz rozstrzygać. Skoro zawody są międzynarodowe pod egidą federacji światowej, to wszystko jest w odpowiedzialności tegoż FIM, lub tych, których desygnują do zarządzania danym bałaganem pt. SGP.
    A czemu nikt miałby nie uznawać tytułu? Gdyby tytuł wygrał Bartek Zmarzlik to uważasz, że nikt by tego nie uznał? To by każdy jeden z osobna powiedział "nie ma mistrza świata"?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  49. Powrót do góry    #3103
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Dlaczego to powinno być oczywiste dla wszystkich, że "można wybierać tylko raz". Ty sobie ustaliłeś, że to jest oczywiste dla Ciebie i próbujesz to przerzucić na "oczywiste dla wszystkich". \
    Gdybyśmy nie uzależniali obecności tych (czy innych) zawodników w SGP od narodowości, to do żadnego "wybierania" by nie musiało dochodzić.
    Ale skoro mamy co mamy to wg mnie zawodnicy powinni jeździć z taką narodowością z jaką licencją jeżdżą. Skoro mają polską licencję, to jeżdżą jako Polacy. Jak będą mieli hiszpańską, to pojadą jako Hiszpanie. Holta jeździł jako Polak i nie było takiej wielkiej afery.
    Ty argumentujesz to, żeby nie pozwalać im jeździć w SGP, bo "jak się sytuacja zmieni" to mogą pojechać za rok czy dwa dla Rosji. Ale może być też tak, że nie będą mogli czy chcieli jechać dla Rosji. A Ty "prewencyjnie" dasz im bana, żeby nie mogli jeździć o mistrzostwo świata, bo Tobie się wydaje, że kiedyś MOŻE coś się zmieni. Jaką masz na to Ty PEWNOŚĆ? Żadną. Ale "nie, bo nie".



    Jakbyś przeczytał dokładnie, to byś zauważył, że to jest coś co ja UWAŻAM. To, że jest to niemożliwe w tym świecie do zrealizowania to mam świadomość.
    Tylko nie wiem jakie spory w kontekście walki o IMŚ chcesz rozstrzygać. Skoro zawody są międzynarodowe pod egidą federacji światowej, to wszystko jest w odpowiedzialności tegoż FIM, lub tych, których desygnują do zarządzania danym bałaganem pt. SGP.
    A czemu nikt miałby nie uznawać tytułu? Gdyby tytuł wygrał Bartek Zmarzlik to uważasz, że nikt by tego nie uznał? To by każdy jeden z osobna powiedział "nie ma mistrza świata"?
    Ten wytłuszczony fragment mówi, że ty kompletnie nie ogarniasz tego tematu o którym tutaj dyskutujemy. Ja osobiście mam w doopie czy oni będą jechali w SGP czy nie będą. Ja im żadnego bana nie daje. Ja tylko nie życzę sobie aby któryś z nich reprezentował mój kraj na arenie międzynarodowej. Skoro sami, z własnej i nie przymuszonej woli wybrali sobie inny kraj który chcą reprezentować. Mieli wybór, jak każdy. Wybrali i jest po temacie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  50. Powrót do góry    #3104
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ten wytłuszczony fragment mówi, że ty kompletnie nie ogarniasz tego tematu o którym tutaj dyskutujemy. Ja osobiście mam w doopie czy oni będą jechali w SGP czy nie będą. Ja im żadnego bana nie daje. Ja tylko nie życzę sobie aby któryś z nich reprezentował mój kraj na arenie międzynarodowej. Skoro sami, z własnej i nie przymuszonej woli wybrali sobie inny kraj który chcą reprezentować. Mieli wybór, jak każdy. Wybrali i jest po temacie.
    Ty sobie możesz życzyć co chcesz. Ja sobie życzę, żeby każdy miał jakieś minimum inteligencji, a jednak mamy tutaj Ciebie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  51. Powrót do góry    #3105
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ty sobie możesz życzyć co chcesz. Ja sobie życzę, żeby każdy miał jakieś minimum inteligencji, a jednak mamy tutaj Ciebie.
    No toś mnie bardzo inteligentnie pojechał.

    Pewnie jesteś dumny z siebie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •