Strona 51 z 108 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,251 do 2,295 z 4857

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2023 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #2251
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 571 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez tineid Zobacz posta
    Mariusz, ja jestem świadomy, że z opinią jest jak z dupą - każdy ma swoją. W pewnym momencie jednak kiedy widzisz na parkingu Ferrari i Fiata Seicento, to znakomita większość osób rozpozna, które z tych aut jest sportowe pomimo nieskalanej opinii o Seicento. Masz prawo do własnej opinii, dokładnie tak samo jak ja - problem w tym, że Twoja opinia głosi, że Seicento walnie Ferrari w wyścigu na 1/4 mili i uparcie tego bronisz, a tym samym robisz poniekąd krzywdę temu cudowi włoskiej motoryzacji, bo każdy doskonale wie, że jest inaczej i czeka, aż to Seicento kolejny raz przegra, żeby udowodnić Ci, że nie masz racji, a nie dlatego, że nie lubi małego Fiata
    "Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata". Jednak tineid nie musisz się obawiać, że Mariusz opanuje świat

  2. Powrót do góry    #2252
    Użytkownik
    Dołączył
    19-10-2012
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 18 w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez Micz Bjukanon Zobacz posta
    Niby mówią, że Becker trzy tygodnie przerwy. Fajnie jakby udało mu się wykurować na Rybnik u nas.
    Tak samo będzie 3 tygodnie jak z nogą. Miał wrócić pod koniec kwietnia, a wrócił miesiąc później. Moim zdaniem Becker będzie gotowy na ćwierćfinały PO przy dobrych wiatrach. Dobrze, że my już mamy spokojną głowę w RZ, bo te 4 mecze może sobie przejechać Trofimow.

    Cytat Zamieszczone przez Jacazg Zobacz posta
    Mam nadzieję że te bzdury o taiu i Hampelu w Falubazie są wyssane z palca. Wyrabiać kasę żeby zastąpić kogo tungate i Buczka? To się rozbije w najlepszym wypadku o sred Io 3-5 punktów meczowych więcej . Zamiast wziąć tą kasę (Buczek i tungete na pewno są tańsi) i wsadzić w Przyjemskiego i zagwarantować sobie również te 3-5 punktów ale Wiktor ma szansę na rozwój a obaj taiski i jhj już tylko odbędą zjeżdżać do bazy.
    O ile zgadzam się z tezą o Hampelu, bo uważam, że poza Lublinem to on raczej nie będzie mocno zap*******ł, tym bardziej jako potencjalny lider, o tyle za Tungate'a powinniśmy poszukać kogoś o cechach i liczbach lidera. Tutaj Tai siadłby idealnie. Wtedy warto pomyśleć nad solidnym juniorem i szansa na utrzymanie będzie.
    Ostatnio edytowane przez BennyLBK ; 28-06-2023 o 11:40

  3. Powrót do góry    #2253
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,867
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jacazg Zobacz posta
    Mam nadzieję że te bzdury o taiu i Hampelu w Falubazie są wyssane z palca. Wyrabiać kasę żeby zastąpić kogo tungate i Buczka? To się rozbije w najlepszym wypadku o sred Io 3-5 punktów meczowych więcej . Zamiast wziąć tą kasę (Buczek i tungete na pewno są tańsi) i wsadzić w Przyjemskiego i zagwarantować sobie również te 3-5 punktów ale Wiktor ma szansę na rozwój a obaj taiski i jhj już tylko odbędą zjeżdżać do bazy.
    A co ci po rozwoju Przyjemskiego jak on co najwyżej wpadnie na rok i znowu ustawi się do licytacji ? Poza tym to nie jest jeszcze zawodnik na biegi nominowane w SE. Taki Tajski czy nawet JHJ to go zjadają na śniadanie póki co. Owszem, tez bym chętnie zobacyzlw FZG jakichś innych, lepszych grajków, bardziej rozwojowych. Tez mam obawy czy Tajskiemu coś nie odpyerdoli. Ale z zawodnikami jest bida okrótna i póki co nikt tego nie zmieni.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #2254
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jacazg Zobacz posta
    Mam nadzieję że te bzdury o taiu i Hampelu w Falubazie są wyssane z palca. Wyrabiać kasę żeby zastąpić kogo tungate i Buczka? To się rozbije w najlepszym wypadku o sred Io 3-5 punktów meczowych więcej . Zamiast wziąć tą kasę (Buczek i tungete na pewno są tańsi) i wsadzić w Przyjemskiego i zagwarantować sobie również te 3-5 punktów ale Wiktor ma szansę na rozwój a obaj taiski i jhj już tylko odbędą zjeżdżać do bazy.
    Ale w tym przypadku to Buczek zostaje, odchodzi Tungate oraz Jensen. Tajski + JHJ to wartość dodatnia. My nie mamy czasu na eksperymenty, pierwszy sezon jest po to, aby się utrzymać, zaś Hampel czy Tajski to sprawdzeni rzemieślnicy w PGE. Co więcej, oboje lubią tor przy W69.

  5. Powrót do góry    #2255
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2009
    Postów
    237
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 22 w 15 postach
    Ciekawe czy Fricke jest w ogóle brany pod uwagę? Jedzie dość dobry sezon a w Zielonej chyba mu się podobało

  6. Powrót do góry    #2256
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,860
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Zejdź chłopie troszkę na ziemię. I nie pyerdol mi tu kocopołów, ze ty 3-4 lata temu widziałeś tam Ferrari kontra Seicento. Gdyby tu chodziło o porównywanie Zmarzlik kontra Tonder, to takie porównanie mogło być zasadne. Ale gadamy tutaj o Tonderze i Kvechu. Którzy do ubiegłego roku włącznie mieli zbliżoną skuteczność. Natomiast trzy ostatnie mecze w I lidze Kvecha zaślepiły cię tak bardzo, że zobaczyłeś w nim Ferrari. Owszem, mogłeś to twoja opinia. Ale nie porównuj jego dzisiejszej dyspozycji do dyskusji jaka się toczyła 3 lata temu. Jak za chwile zaliczy ze dwa słabsze mecze to co powiesz wtedy ? Zejdziesz z bajką o Ferrari do Mercedesa czy BMW ?

    Jeśli chodzi o moją opinię na tematach tych dwóch zawodników. Póki co żaden z nich na dzisiaj nie rokuje na rolę lidera w SE. Tonder góruje nad Kvechem startami, ale Kvech lepiej radzi sobie na torach przyczepnych na trasie. Jeśli chodzi o sprzęt jakim dysponują to obaj są na dziadowskim poziomie. I póki tego nie ogarną to żaden z nich kariery w SE nie zrobi. Tonder na dzisiaj to taka słabsza wersja Dudka. Co z tego, że jakiś start uda mu się wygrać jak na trasie jest wolny niesamowicie i go ogórki objeżdżają.
    Nie masz dość swoich kompromitacji? Ten mur który podpierasz, już dawno się zawalił, a ty na nim chcesz pałac budować.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A co ci po rozwoju Przyjemskiego jak on co najwyżej wpadnie na rok i znowu ustawi się do licytacji ? Poza tym to nie jest jeszcze zawodnik na biegi nominowane w SE. Taki Tajski czy nawet JHJ to go zjadają na śniadanie póki co. Owszem, tez bym chętnie zobacyzlw FZG jakichś innych, lepszych grajków, bardziej rozwojowych. Tez mam obawy czy Tajskiemu coś nie odpyerdoli. Ale z zawodnikami jest bida okrótna i póki co nikt tego nie zmieni.
    A rzeczywiście Tai i Hampel będą u nas na dożywocie?! Jak z każdym zawodnikiem, trzeba licytować i dogadywać się co rok, a najdalej dwa. Czy to Przyjemski czy Tai czy Pawlicki, z każdym jest tak samo. Tyle, że jak Wiktorowi spodoba się, to może zostać na kilka lat i może on dać drużynie coraz więcej, a w przypadku Tai'a i JHJ prawie pewna jest coroczna zniżka formy i wieloletnie ich pobyty doprowadziłyby tylko do degrengolady.
    Taka jest różnica między rozwojowym zawodnikiem, a dociągającym do emerytury.

  7. Powrót do góry    #2257
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,867
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez speedwayfzg Zobacz posta
    Ale w tym przypadku to Buczek zostaje, odchodzi Tungate oraz Jensen. Tajski + JHJ to wartość dodatnia. My nie mamy czasu na eksperymenty, pierwszy sezon jest po to, aby się utrzymać, zaś Hampel czy Tajski to sprawdzeni rzemieślnicy w PGE. Co więcej, oboje lubią tor przy W69.
    No właśnie, skąd pewność, że odchodzi Rasmus po ewentualnym awansie ? Przecież on ma ważny kontrakt w FZG na sezon 2024. Wiem, że to wiele nie znaczy. Ale chyba ktoś kto go kontraktował to zdecydował, że Rasmus na SE będzie w sam raz skoro celem był awans.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #2258
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Jensen ma wszelkie narzędzia, aby być naprawdę dobrym grajkiem. Potrafi zarówno wystartować jak i powalczyć na dystansie. Chociaż ten sezon ma taki sobie. Dla mnie jednak rezygnowanie z Rasmusa kosztem Buczkowskiego będzie błędem w kontekście awansu ewentualnego.
    TeamLindgren

  9. Powrót do góry    #2259
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,041
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Myśle ze Protas nie jest taki głupi zeby wywalać Jensena a zostawiac Buczkowskiego

  10. Powrót do góry    #2260
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,860
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Myśle ze Protas nie jest taki głupi zeby wywalać Jensena a zostawiac Buczkowskiego
    Niekoniecznie, bo regulaminem może być zmuszony do posunięć, których by nie chciał.
    Jeśli rzeczywiście Kvech ma pełnić rolę U24, to potrzebujemy jeszcze dwóch Polaków. Przemo pewnie zostanie, ale jesli nie uda się zatrudnić drugiego, lepszego Polaka-seniora, to Buczek będzie musiał zostać, a siły klubu zostaną skeirowane na łatwiejszy cel-dwóch seniorów obcokrajowców.
    Oczywiście to w przypadku daj Boże awansu, bo jeśli polegniemy w PO, to skład mógłby zostać, a tylko Becker<->Kvech, lub Tungate<->Kvech i za Curzytka jakiś zmiennik.,

  11. Powrót do góry    #2261
    Użytkownik Awatar tineid
    Dołączył
    25-03-2017
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 118 w 37 postach
    Ja nie wiem czy na miejscu Protasa nie zastanowiłbym się nad jeszcze jedną, bardzo dziwną i niespodziewaną opcją. Curzytek jedzie bardzo fajnie, regularnie klepie seniorów w pojedynczych biegach, średnia biegopunktowa klasyfikuje go w okolicach Keynana Rew, a wyżej nawet od Gustsa, który jest uważany za spory talent i po to trzymają go w Sparcie. Zastanawiam się jakby to wyglądało, gdyby wykorzystać go jako Polaka pod U24. Od razu mówię - wiem, że to kontrowersyjny pomysł, ale U24 w domyśle i tak nie jest liderem drużyny, a mielibyśmy załatwiony temat Polaków.

    Jasne - pogarszamy swoją sytuację na U24, bo choć Curzytek jedzie dobrze, to nie na poziomie Kvecha. Ale zamienić Buczka na kogoś, kto może będzie szukał klubu po spadku? Nie wiem, strzelam - Doyle po spadku Krosna.

    W teorii skład (kocham drzewka od dzieciaka, dodam sobie od razu ostatnie plotki, a co):

    1. Pawlicki
    2. Curzytek
    3. Woffinden
    4. Jensen
    5. Doyle
    6. Junior
    7. Junior

    Nie wygląda gorzej od tego:

    1. Pawlicki
    2. Kvech
    3. Woffinden
    4. Jensen
    5. Buczkowski
    6. Junior
    7. Junior

    Jasne, Janek pewnie będzie mógł zrobić mecz, w którym uda mu się klepnąć 8-10 punktów, a Michał raczej tego nie zagwarantuje, ale jestem pewien, że przykładowy Doyle (albo inny lider spadkowicza) może zrobić dużo więcej od Buczkowskiego. To dość ryzykowna opcja mając już klepniętego Janka na przyszły rok, no ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.

  12. Powrót do góry    #2262
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,807
    Kliknij i podziękuj
    4,019
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    A, że się tak zapytam skąd na to wszystko pieniążki ?
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  13. Powrót do góry    #2263
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,679
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 765 w 556 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    A, że się tak zapytam skąd na to wszystko pieniążki ?

    Grubo mierzą, mogą wam trochę okres transferowy zepsuć z tego co słychać. Trochę mocno nawet.

  14. Powrót do góry    #2264
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,807
    Kliknij i podziękuj
    4,019
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Grubo mierzą, mogą wam trochę okres transferowy zepsuć z tego co słychać. Trochę mocno nawet.
    Bez urazy, ale tobie napisaliby że masz z okna skoczyć to byś skoczył.
    Ile głów tyle info
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  15. Powrót do góry    #2265
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,679
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 765 w 556 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    Bez urazy, ale tobie napisaliby że masz z okna skoczyć to byś skoczył.
    Ile głów tyle info

    Według wiarygodnego info próbują podpisać Woffindena. Nie zepsuje wam to okienka? Zostaną przeprosiny z Jasonem, albo rozpaczliwa walka o utrzymanie. O niczym innym nie mówię, bo w nic innego nie wierzę.

  16. Powrót do góry    #2266
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,041
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    A, że się tak zapytam skąd na to wszystko pieniążki ?
    Na co pieniazki ? Falubaz już dziś ma budzet na poziomie 8-9 mln a jak dojdzie umowa z TV (6,5mln) to maja 14,5-15,5 mln (czyli pewnie wiecej jak Unia Leszno). A masz jeszcze droższe bilety,sponsorzy moga coś dorzucic

  17. Powrót do góry    #2267
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No właśnie, skąd pewność, że odchodzi Rasmus po ewentualnym awansie ? Przecież on ma ważny kontrakt w FZG na sezon 2024. Wiem, że to wiele nie znaczy. Ale chyba ktoś kto go kontraktował to zdecydował, że Rasmus na SE będzie w sam raz skoro celem był awans.
    Ma ważny kontrakt, ale pójdzie na wypożyczenie. Chyba, że nagle zacznie notować seryjne komplety, ale w to wątpię. Buczkowski udowodnił Protasowi jakość i jeżeli będzie to tak dalej wyglądać, to zostanie z nami Krzychu. Tym bardziej, że przy W69 czuje się, jak ryba w wodzie.

    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    Bez urazy, ale tobie napisaliby że masz z okna skoczyć to byś skoczył.
    Ile głów tyle info
    O pieniądze ZG się nie bój Enea zwiększa finansowanie po wejściu do Ekstraligi, więcej kasy wyłoży też samorząd + jak dobrze mi wiadomo Lubuskie da też kasy trochę. Ponadto, nakłady w SE większe będą od Stelmetu oraz kilku innych sponsorów. Budżet będzie wynosił +/- 20 baniek

  18. Powrót do góry    #2268
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,807
    Kliknij i podziękuj
    4,019
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Na co pieniazki ? Falubaz już dziś ma budzet na poziomie 8-9 mln a jak dojdzie umowa z TV (6,5mln) to maja 14,5-15,5 mln (czyli pewnie wiecej jak Unia Leszno). A masz jeszcze droższe bilety,sponsorzy moga coś dorzucic
    Księgowy?
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  19. Powrót do góry    #2269
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-07-2011
    Postów
    1,209
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 407 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    A, że się tak zapytam skąd na to wszystko pieniążki ?
    Sytuacja finansowa w ZG jest obecnie całkiem dobra, na pewno lepsza niż w Lesznie. Widać, że się zatrzymałeś kilka lat temu.

  20. Powrót do góry    #2270
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,807
    Kliknij i podziękuj
    4,019
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    No widzę widzę. SG afera z a afera kasy w pip. ZG spadek problemy z magistratem Dowhan dokłada swoje kasy w pip. To jest absolutnie niebywale.
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  21. Powrót do góry    #2271
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,867
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez speedwayfzg Zobacz posta
    Ma ważny kontrakt, ale pójdzie na wypożyczenie. Chyba, że nagle zacznie notować seryjne komplety, ale w to wątpię. Buczkowski udowodnił Protasowi jakość i jeżeli będzie to tak dalej wyglądać, to zostanie z nami Krzychu. Tym bardziej, że przy W69 czuje się, jak ryba w wodzie.
    No to jest argument akurat na obronę SE. Gdzie trzeba wygrywać mecze domowe. Faktycznie Buczek ma najwyższą średnią na domowym torze spośród naszych seniorów. Przemek ma niewiele mniejszą w domu i lepszą na wyjazdach. Ale myślę, że Rasmusa się pozbędą tylko wtedy jeśli dogadają się z kimś lepszym. Jesli nie to Rasmus zostanie.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 28-06-2023 o 16:33
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #2272
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez tineid Zobacz posta
    Ja nie wiem czy na miejscu Protasa nie zastanowiłbym się nad jeszcze jedną, bardzo dziwną i niespodziewaną opcją. Curzytek jedzie bardzo fajnie, regularnie klepie seniorów w pojedynczych biegach, średnia biegopunktowa klasyfikuje go w okolicach Keynana Rew, a wyżej nawet od Gustsa, który jest uważany za spory talent i po to trzymają go w Sparcie. Zastanawiam się jakby to wyglądało, gdyby wykorzystać go jako Polaka pod U24. Od razu mówię - wiem, że to kontrowersyjny pomysł, ale U24 w domyśle i tak nie jest liderem drużyny, a mielibyśmy załatwiony temat Polaków.

    Jasne - pogarszamy swoją sytuację na U24, bo choć Curzytek jedzie dobrze, to nie na poziomie Kvecha. Ale zamienić Buczka na kogoś, kto może będzie szukał klubu po spadku? Nie wiem, strzelam - Doyle po spadku Krosna.

    W teorii skład (kocham drzewka od dzieciaka, dodam sobie od razu ostatnie plotki, a co):

    1. Pawlicki
    2. Curzytek
    3. Woffinden
    4. Jensen
    5. Doyle
    6. Junior
    7. Junior

    Nie wygląda gorzej od tego:

    1. Pawlicki
    2. Kvech
    3. Woffinden
    4. Jensen
    5. Buczkowski
    6. Junior
    7. Junior

    Jasne, Janek pewnie będzie mógł zrobić mecz, w którym uda mu się klepnąć 8-10 punktów, a Michał raczej tego nie zagwarantuje, ale jestem pewien, że przykładowy Doyle (albo inny lider spadkowicza) może zrobić dużo więcej od Buczkowskiego. To dość ryzykowna opcja mając już klepniętego Janka na przyszły rok, no ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.
    Oba składy są na spadek, różnica taka, że w drugim gdyby wymienić Buczka na Hampela to jest szansa się utrzymać w pierwszym bez szans na cokolwiek.

  23. Powrót do góry    #2273
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-04-2021
    Postów
    935
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 96 w 76 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    A, że się tak zapytam skąd na to wszystko pieniążki ?
    Nie żebym się czepiał, ale na FZG w 1 lidze chodzi prawie dwa razy więcej osób niz na mecze w Lesznie, które jeździ w Ekstralidze.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No to jest argument akurat na obronę SE. Gdzie trzeba wygrywać mecze domowe. Faktycznie Buczek ma najwyższą średnią na domowym torze spośród naszych seniorów. Przemek ma niewiele mniejszą w domu i lepszą na wyjazdach. Ale myślę, że Rasmusa się pozbędą tylko wtedy jeśli dogadają się z kimś lepszym. Jesli nie to Rasmus zostanie.
    Tylko ciekawe czy Buczek będzie dawał radę objezdzac zawodników w Ekstralidze ze swoimi startamim
    Ostatnio edytowane przez FZG99 ; 28-06-2023 o 18:21

  24. Powrót do góry    #2274
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,867
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez FZG99 Zobacz posta
    Nie żebym się czepiał, ale na FZG w 1 lidze chodzi prawie dwa razy więcej osób niz na mecze w Lesznie, które jeździ w Ekstralidze.



    Tylko ciekawe czy Buczek będzie dawał radę objezdzac zawodników w Ekstralidze ze swoimi startamim
    Tego nie wiem ale wiem, że w takiej Szwecji radzi sobie lepiej niż np. JHJ, Przedpełski, Woryna,Zengota, Lebiediev czy Milik. Wobec czego zakładam, że w SE na swoim torze też da radę ich objechać.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #2275
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No to jest argument akurat na obronę SE. Gdzie trzeba wygrywać mecze domowe. Faktycznie Buczek ma najwyższą średnią na domowym torze spośród naszych seniorów. Przemek ma niewiele mniejszą w domu i lepszą na wyjazdach. Ale myślę, że Rasmusa się pozbędą tylko wtedy jeśli dogadają się z kimś lepszym. Jesli nie to Rasmus zostanie.
    Owszem, masz rację. Dlatego PePe chce dograć Tajskiego wraz z JHJ. Moim skromnym zdaniem oboje gwarantują lepszy wynik, aniżeli Rasmus w tym momencie.

    Cytat Zamieszczone przez FZG99 Zobacz posta

    Tylko ciekawe czy Buczek będzie dawał radę objezdzac zawodników w Ekstralidze ze swoimi startamim
    Hmm, tylko starty Buczka nie wyglądają źle przy W69. Mam wrażenie, że nawet lepiej niż Jensen, ale tutaj potrzeba by było statystyki skuteczności na starcie, a takiej nie posiadam.

  26. Powrót do góry    #2276
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,867
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Tymczasem w Danii Przemek, póki co robi połowe pkt swojej drużyny po 9 biegach.

    9 Przemysław Pawlicki 3 3 3 3 12
    EDIT:

    9 Przemysław Pawlicki 3 3 3 3 3 2* 17 +1
    Na 6 biegów cztery razy przywiózł MM za plecami.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 28-06-2023 o 20:43
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #2277
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-02-2018
    Postów
    2,485
    Kliknij i podziękuj
    254
    Podziękowania: 971 w 539 postach
    Co za bzdury opowiada Puka w Kolegium Żużlowym
    Nie wierzę że nam aż tak od....ało

  28. Powrót do góry    #2278
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,193
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,930 w 3,242 postach
    Cytat Zamieszczone przez SCOT FZG Zobacz posta
    Co za bzdury opowiada Puka w Kolegium Żużlowym
    Nie wierzę że nam aż tak od....ało
    A co mówił?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  29. Powrót do góry    #2279
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-04-2021
    Postów
    935
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 96 w 76 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    A co mówił?
    O tym że Falubaz jest powaznym kandydatem wraz z Gorzowem zeby podpisać kontrakt z Przyjemskim. I o tym że Falubaz chce mocno Woffindena i walczy o Hamepla.

    Cytat Zamieszczone przez speedwayfzg Zobacz posta
    Owszem, masz rację. Dlatego PePe chce dograć Tajskiego wraz z JHJ. Moim skromnym zdaniem oboje gwarantują lepszy wynik, aniżeli Rasmus w tym momencie.



    Hmm, tylko starty Buczka nie wyglądają źle przy W69. Mam wrażenie, że nawet lepiej niż Jensen, ale tutaj potrzeba by było statystyki skuteczności na starcie, a takiej nie posiadam.
    Przypomnę tylko że to I liga. Popatrz sobie np. na IMP.

  30. Powrót do góry    #2280
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,860
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Tymczasem w Danii Przemek, póki co robi połowe pkt swojej drużyny po 9 biegach.



    EDIT:



    Na 6 biegów cztery razy przywiózł MM za plecami.
    I co z tego?
    Michelsen jest lepszym/skuteczniejszym zawodnikiem niż Przemo, choć w tym roku Przemo odzyskał radość z jazdy oraz sk uteczność, co widać nie tylko w Polsce,ale również w Danii i Szwecji. Gdyby utrzymał formę i ten ciąg na wygrane w przyszłym sezonie, to mógłby pełnić rolę seniora-Polaka nawet w średniej drużynie extraligi.

  31. Powrót do góry    #2281
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,867
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    I co z tego?
    Michelsen jest lepszym/skuteczniejszym zawodnikiem niż Przemo, choć w tym roku Przemo odzyskał radość z jazdy oraz sk uteczność, co widać nie tylko w Polsce,ale również w Danii i Szwecji. Gdyby utrzymał formę i ten ciąg na wygrane w przyszłym sezonie, to mógłby pełnić rolę seniora-Polaka nawet w średniej drużynie extraligi.
    Karwa łaskawca. Czwarty senior ligi szwedzkiej, bodajże drugi ligi duńskiej, pierwszy senior I ligi w Polsce. I daje Przemowi łaskawie rolę krajowca w średniej drużynie SE.

    Cytat Zamieszczone przez FZG99 Zobacz posta
    O tym że Falubaz jest powaznym kandydatem wraz z Gorzowem zeby podpisać kontrakt z Przyjemskim. I o tym że Falubaz chce mocno Woffindena i walczy o Hamepla.
    Panowie nic nowego nie powiedzieli. Pogadali sobie o tym co tutaj na forum można było usłyszeć już od dłuższego czasu.

    Przypomnę tylko że to I liga. Popatrz sobie np. na IMP.
    Ale jakim wyznacznikiem jest jeden IMP w Rzeszowie ? Żadnym. Przypomnę ci, że taki JHJ będąc w szczycie formy potrafił nie załapać się na finał IMP-u a taki Zimny szybciej był IMŚ niż IMP.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #2282
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Mocno trzymam kciuki za Przemka, bo ma papiery na krajowego lidera w ekstralidze, ale nie oszukujmy się. Obecnie pod taśmą staje z zawodnikami (bez urazy) o umiejętnościach i sprzęcie poziom niżej. W Szwecji i Danii również jest w topie, ale PGEE to jednak inna półka. Być może taki krok do tyłu, odzyskanie pewności siebie, radości z jazdy, trafienie z silnikami może przełożyć się na dobre wyniki (vide Fricke). Jensenowi również dałbym szansę - to jest walczak. Kwestia sprzętu wg mnie. Jak koncert życzeń, to lecimy:

    9. Pawlicki
    10. Buczkowski
    11. Jensen
    12. Plastron
    13. Doyle
    14. Borowiak
    15. Przyjemski
    16. Kvech

    A co

  33. Powrót do góry    #2283
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,161
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    W sumie nie moja sprawa, ale nie wiem co niektorzy chca od Buczka.
    Zapominacie chyba jakie obowiazuja regulacje i jaka na rynku jest
    posucha.
    Krzychu jedzie bardzo dobry sezon, niewiele slabszy od Przemka Pawlickiego
    ktorego tu wychwalacie a gwarantuje w SE podobne punkty 4-10 czyli nie gwarantuje tak
    naprawde nic.
    Obaj moga byc niewypalem, co juz udowodnili swoja jazda w najwyzszej
    klasie rozgrywkowej jak i bardzo silna druga linia, co tez udowodnili
    moze nie calymi sezonami (w ostatnim czasie) ale kilkoma meczami w sezonach.
    Oczywiscie Hampel z ktorym podobno Protas rozmawia na dzien dzisiejszy
    wydaje sie byc silniejsza opcja od dwoch w/w, ale jest starszy, mniej odwazny
    w jezdzie i tez potrafi zawalic mecz.
    Niewielu jest lepszych Polakow do wyciagniecia z innych klubu gwarantujacych cos lepszego niz Buczek, choc
    z niego zaden wirtuoz.
    Takie mamy czasy.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Powrót do góry    #2284
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,193
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,930 w 3,242 postach
    W Danii to zawodnicy pokroju Michelsena dojeżdżają jakiś szrot sprzed kilku sezonów.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  35. Powrót do góry    #2285
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,867
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Przemek i Buczek są już ugadani z Protasem na następny sezon o ile FZG awansuje. Rasmus ma ważny kontrakt, ale tu jest jeszcze znak zapytania. Czy uda się ściągnąć kogoś lepszego w to miejsce ? I czy FZG awansuje. Jeśli będzie awans to w najgorszym układzie odejdzie Rohan a być może i Rasmus. Raczej pewne miejsce mają Przemo, Buczek i Kvech. Jeśli zostałby Rasmus to wtedy za Rohana wejdzie któryś z Tai/JHJ. Być może Piter Pawlicki. Czyli jeśli FZG awansuje to przyjdzie nam wymienić jednego góra dwóch seniorów. Jeśli chodzi o juniorów to Pepe gada z Przyjemskimi, ma też jakiś układ z Rusieckim z Leszna odnośnie Borowiaka. Ale szukają też jeszcze jednego, może dwóch sensownych juniorów.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 29-06-2023 o 10:01
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #2286
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Przemek i Buczek są już ugadani z Protasem na następny sezon o ile FZG awansuje. Rasmus ma ważny kontrakt, ale tu jest jeszcze znak zapytania. Czy uda się ściągnąć kogoś lepszego w to miejsce ? I czy FZG awansuje. Jeśli będzie awans to w najgorszym układzie odejdzie Rohan a być może i Rasmus. Raczej pewne miejsce mają Przemo, Buczek i Kvech. Jeśli zostałby Rasmus to wtedy za Rohana wejdzie któryś z Tai/JHJ. Być może Piter Pawlicki. Czyli jeśli FZG awansuje to przyjdzie nam wymienić jednego góra dwóch seniorów. Jeśli chodzi o juniorów to Pepe gada z Przyjemskimi, ma też jakiś układ z Rusieckim z Leszna odnośnie Borowiaka. Ale szukają też jeszcze jednego, może dwóch sensownych juniorów.
    Z Przyjemskimi nie gada bo Wiktor nie będzie jezdziły w Toruniu ani w Falubazu a każdy inny klub bierze pod uwagę.
    Ziębicki ma a wersję na Falubaz .. Ostatnio nawet w parkingu po meczu był zły na decyzję sędziowskie i ogólnie ma zaszłości w historii związane z Falubazem... zresztą Protas też wyśmiał i to ostro Bialoglowego jak zapytał o Wiktora. nawet jak nie w stylu Protasa.
    Wiktor z tego co się mówi w firmie Abramczyk u Czesia Abramczyka nie chce jechać dla Torunia ani Falubazu a ma pełno innych dobrych ofert z tego co wiadomo oficjalnie to Gorzów i Lublin są najmocniejsze jeśli Polonia nie awansuje.

  37. Powrót do góry    #2287
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,867
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Z Przyjemskimi nie gada bo Wiktor nie będzie jezdziły w Toruniu ani w Falubazu a każdy inny klub bierze pod uwagę.
    Ziębicki ma a wersję na Falubaz .. Ostatnio nawet w parkingu po meczu był zły na decyzję sędziowskie i ogólnie ma zaszłości w historii związane z Falubazem... zresztą Protas też wyśmiał i to ostro Bialoglowego jak zapytał o Wiktora. nawet jak nie w stylu Protasa.
    Wiktor z tego co się mówi w firmie Abramczyk u Czesia Abramczyka nie chce jechać dla Torunia ani Falubazu a ma pełno innych dobrych ofert z tego co wiadomo oficjalnie to Gorzów i Lublin są najmocniejsze jeśli Polonia nie awansuje.
    Aha, no to mnie uspokoiłeś.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #2288
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-04-2021
    Postów
    935
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 96 w 76 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Z Przyjemskimi nie gada bo Wiktor nie będzie jezdziły w Toruniu ani w Falubazu a każdy inny klub bierze pod uwagę.
    Ziębicki ma a wersję na Falubaz .. Ostatnio nawet w parkingu po meczu był zły na decyzję sędziowskie i ogólnie ma zaszłości w historii związane z Falubazem... zresztą Protas też wyśmiał i to ostro Bialoglowego jak zapytał o Wiktora. nawet jak nie w stylu Protasa.
    Wiktor z tego co się mówi w firmie Abramczyk u Czesia Abramczyka nie chce jechać dla Torunia ani Falubazu a ma pełno innych dobrych ofert z tego co wiadomo oficjalnie to Gorzów i Lublin są najmocniejsze jeśli Polonia nie awansuje.
    Nic specjalnego. Też byłem wkurzony na decyzję sędziego, że nie wykluczył gościa, który połamał zawodnika FZG i wysłał go na przymusowe L4.

  39. Powrót do góry    #2289
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Z Przyjemskimi nie gada bo Wiktor nie będzie jezdziły w Toruniu ani w Falubazu a każdy inny klub bierze pod uwagę.
    Ziębicki ma a wersję na Falubaz .. Ostatnio nawet w parkingu po meczu był zły na decyzję sędziowskie i ogólnie ma zaszłości w historii związane z Falubazem... zresztą Protas też wyśmiał i to ostro Bialoglowego jak zapytał o Wiktora. nawet jak nie w stylu Protasa.
    Wiktor z tego co się mówi w firmie Abramczyk u Czesia Abramczyka nie chce jechać dla Torunia ani Falubazu a ma pełno innych dobrych ofert z tego co wiadomo oficjalnie to Gorzów i Lublin są najmocniejsze jeśli Polonia nie awansuje.
    Tu też chodzi o powiązania sponsorskie. Bydgoszcz - Falubaz - Pentel - PePe. Na pewno młody będzie potrzebował swego rodzaju mentora, PePe wydaje się być idealną osobą, na takie stanowisko. + Protasiewicz otwiera horyzonty na nowych sponsorów i nowe kontakty.

  40. Powrót do góry    #2290
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez speedwayfzg Zobacz posta
    Tu też chodzi o powiązania sponsorskie. Bydgoszcz - Falubaz - Pentel - PePe. Na pewno młody będzie potrzebował swego rodzaju mentora, PePe wydaje się być idealną osobą, na takie stanowisko. + Protasiewicz otwiera horyzonty na nowych sponsorów i nowe kontakty.
    Sorry, ale bzdura bo z tego co wiem to Pentel po sezonie wycofuje się że sponsoringu w Zielonej ( wiem bo syn chodzi do przedszkola z synem współwłaciciela Pentela czyli Stachowicza Piotra drugim jest Marek jego ojciec) i zmieniają całkowicie kierunek reklamowy i mogą jedynie współpracować z indywidualnym zawodnikiem a nie klubem i nie chodzi o Wiktora bo on ma umowę z Abramczyk do końca 2024r.)
    Pentel ma siedzibę w Osielsku i będzie kradło nacisk na inny rynek niż żużlowy więc o czym tutaj piszesz? Takich rzeczy nie słyszałeś o których na tym rynku głośno jest?

  41. Powrót do góry    #2291
    Użytkownik Awatar tineid
    Dołączył
    25-03-2017
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 118 w 37 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Sorry, ale bzdura bo z tego co wiem to Pentel po sezonie wycofuje się że sponsoringu w Zielonej ( wiem bo syn chodzi do przedszkola z synem współwłaciciela Pentela czyli Stachowicza Piotra drugim jest Marek jego ojciec) i zmieniają całkowicie kierunek reklamowy i mogą jedynie współpracować z indywidualnym zawodnikiem a nie klubem i nie chodzi o Wiktora bo on ma umowę z Abramczyk do końca 2024r.)
    Pentel ma siedzibę w Osielsku i będzie kradło nacisk na inny rynek niż żużlowy więc o czym tutaj piszesz? Takich rzeczy nie słyszałeś o których na tym rynku głośno jest?
    Mój syn studiuje prawo ze starszym synem sprzątaczki współwłaściciela Stachowicza Marka (drugim jest Piotr, jego syn) i mówiła, że w ogóle nie zmieniają kierunku reklamowego, jest im dobrze w Zielonej Górze i chcą tu wepchnąć Przyjemskiego oklejonego od stóp do głów logiem Pentela. Łącznie z dziarą na czole. Sprzątaczka mówiła również, że pan Stachowicz mówił, że Abramczyk może się cmoknąć w pompkę.

  42. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi tineid za jego przydatny post!

    Donald Trumpek (29-06-2023), dockm (29-06-2023), kingpin (29-06-2023), zibly (29-06-2023)

  43. Powrót do góry    #2292
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,102
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Ostatnio jak szczalem w kiblu miejskim to koles w kabinie obok mowil podobnie , Wiktor jest u nas … a o pentlu yez cos mowil …ale to raczej nie bylo to zwiazane z czolem
    Ostatnio edytowane przez Donald Trumpek ; 29-06-2023 o 16:25

  44. Powrót do góry    #2293
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,867
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Coś mi się wydaje, że Rafik nam nie odpuści do czasu aż w PO nie damy jego Polonii drugi raz w ucho.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #2294
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,225
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Sorry, ale bzdura bo z tego co wiem to Pentel po sezonie wycofuje się że sponsoringu w Zielonej ( wiem bo syn chodzi do przedszkola z synem współwłaciciela Pentela czyli Stachowicza Piotra drugim jest Marek jego ojciec) i zmieniają całkowicie kierunek reklamowy i mogą jedynie współpracować z indywidualnym zawodnikiem a nie klubem i nie chodzi o Wiktora bo on ma umowę z Abramczyk do końca 2024r.)
    Pentel ma siedzibę w Osielsku i będzie kradło nacisk na inny rynek niż żużlowy więc o czym tutaj piszesz? Takich rzeczy nie słyszałeś o których na tym rynku głośno jest?
    Ja pyerdole Ty tak na poważnie? Mimo wszystko masz zdolnego syna i naprowadzaj go na kierunek menago.

  46. Powrót do góry    #2295
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,716
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na rynku nie widać żadnego sensownego juniora oprócz wiadomo Wiktora, który gwarantuje chociaż jakieś punkty w biegu juniorskim. Niestety też nikt na razie nie wypłynie ze szkółki, na to potrzeba jeszcze kilka lat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •