Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 1489

Wątek: Włókniarz Częstochowa 2023 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik Awatar Często się chowam
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    144
    Kliknij i podziękuj
    109
    Podziękowania: 42 w 24 postach
    Najpierw Tauron SEC, teraz Tauron Włókniarz Częstochowa Obyśmy tylko nie skończyli, jak Tauron AZS Częstochowa i będzie dobrze

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    No to Sasiny 2

  3. Powrót do góry    #48
    Stały bywalec Awatar stanior
    Dołączył
    19-05-2014
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 248 w 171 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    No to Sasiny 2
    Nie przypominam sobie żeby ta osoba zaszczyciła nas swoją obecnością

  4. Powrót do góry    #49
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Taki wstyd. Jak można całe życie żebrać i okradać państwo i mnie też

  5. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec Awatar Saeyl
    Dołączył
    17-07-2019
    Postów
    769
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 181 w 96 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    No to Sasiny 2
    Sasiny, nie Sasiny, ale u nas to chociaż lokalne spółki skarbu państwa są, a nie ogólnopolskie. Chociaż podobno niedługo ma się to zmienić, bo też mamy zyskać sponsora tytularnego, ogólnopolskiego Także podejrzewam, że Tauron przejdzie po cichu.

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Saeyl Zobacz posta
    Sasiny, nie Sasiny, ale u nas to chociaż lokalne spółki skarbu państwa są, a nie ogólnopolskie. Chociaż podobno niedługo ma się to zmienić, bo też mamy zyskać sponsora tytularnego, ogólnopolskiego Także podejrzewam, że Tauron przejdzie po cichu.
    Będzie Verwa Motor Lublin. Do boju Motorem!

  7. Powrót do góry    #52
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2013
    Postów
    5,413
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 379 w 286 postach
    Cytat Zamieszczone przez Saeyl Zobacz posta
    Sasiny, nie Sasiny, ale u nas to chociaż lokalne spółki skarbu państwa są, a nie ogólnopolskie. Chociaż podobno niedługo ma się to zmienić, bo też mamy zyskać sponsora tytularnego, ogólnopolskiego Także podejrzewam, że Tauron przejdzie po cichu.
    I to powód do radości i chwalenia się??
    Mnie by cieszyło gdyby lokalne firmy sponsorowały Mój ukochany Klub ....

    Zmieni się władza i będziecie w drugiej lidze jak Unia Tarnów...kwestia czasu

  8. Powrót do góry    #53
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez PawlickiTeam Zobacz posta
    I to powód do radości i chwalenia się??
    Mnie by cieszyło gdyby lokalne firmy sponsorowały Mój ukochany Klub ....

    Zmieni się władza i będziecie w drugiej lidze jak Unia Tarnów...kwestia czasu
    A skąd wiesz że nowa władza odwróci sie od Motoru ? taki elektorat ?

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Saeyl (27-01-2023)

  10. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec Awatar Saeyl
    Dołączył
    17-07-2019
    Postów
    769
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 181 w 96 postach
    Cytat Zamieszczone przez PawlickiTeam Zobacz posta
    I to powód do radości i chwalenia się??
    Mnie by cieszyło gdyby lokalne firmy sponsorowały Mój ukochany Klub ....

    Zmieni się władza i będziecie w drugiej lidze jak Unia Tarnów...kwestia czasu

    Dlaczego nowa władza ma odwrócić się od nas? Prezydent miasta jest z PO i w kwestii żużla akurat dogaduje się z władzami wojewódzkimi z PiS.
    Poza tym za czasów przed pisowskich te same firmy nas sponsorowały typu Bogdanka (o dawnej naszej nazwie Lubelski Węgiel KMŻ to nawet nie wspominam), a u władzy był nie kto inny jak PO Raczej nie sądzę żeby cokolwiek się zmieniło, bo jednak Lublin to żużel, Lubelskie to żużel, bo dużo osób z regionu przyjeżdża na mecze, także nie uważam, aby jakakolwiek władza, która będzie u władzy za parę lat zmieniła coś w kwestii żużla.
    A że Sasiny i inne osobniki się nami lansują i później leci hejt z tego powodu to co my na to poradzimy, nam też się to nie podoba żeby tacy osobnicy to robili, ale tacy są politycy. Kruk Ela też się nami lansowała swego czasu, jak ją wybrali na europosła to słuch po niej zaginał u nas Taka jest ta polityka.
    Ostatnio edytowane przez Saeyl ; 27-01-2023 o 00:33

  11. Powrót do góry    #55
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez PawlickiTeam Zobacz posta
    I to powód do radości i chwalenia się??
    Mnie by cieszyło gdyby lokalne firmy sponsorowały Mój ukochany Klub ....

    Zmieni się władza i będziecie w drugiej lidze jak Unia Tarnów...kwestia czasu
    Kolego Ty się lepiej martw o swój klub bo wszystko na to wskazuje, że w niedługim czasie będzie on jeździł razem z imienniczką z Tarnowa.

  12. Powrót do góry    #56
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2013
    Postów
    5,413
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 379 w 286 postach
    Cytat Zamieszczone przez Saeyl Zobacz posta
    Dlaczego nowa władza ma odwrócić się od nas? Prezydent miasta jest z PO i w kwestii żużla akurat dogaduje się z władzami wojewódzkimi z PiS.
    Poza tym za czasów przed pisowskich te same firmy nas sponsorowały typu Bogdanka (o dawnej naszej nazwie Lubelski Węgiel KMŻ to nawet nie wspominam), a u władzy był nie kto inny jak PO Raczej nie sądzę żeby cokolwiek się zmieniło, bo jednak Lublin to żużel, Lubelskie to żużel, bo dużo osób z regionu przyjeżdża na mecze, także nie uważam, aby jakakolwiek władza, która będzie u władzy za parę lat zmieniła coś w kwestii żużla.
    A że Sasiny i inne osobniki się nami lansują i później leci hejt z tego powodu to co my na to poradzimy, nam też się to nie podoba żeby tacy osobnicy to robili, ale tacy są politycy. Kruk Ela też się nami lansowała swego czasu, jak ją wybrali na europosła to słuch po niej zaginał u nas Taka jest ta polityka.
    Lublin to żużel od kilku lat....bo wcześniej to tylko pasmo upadków klubu i zawiązywania go od nowa , żeby długów nie płacić.

    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Kolego Ty się lepiej martw o swój klub bo wszystko na to wskazuje, że w niedługim czasie będzie on jeździł razem z imienniczką z Tarnowa.
    Leszno sobie poradzi....bez pieniędzy z państwa

  13. Powrót do góry    #57
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    A na co się kłócić, spółki skarbu Państwa/ Państwo nie powinno sponsorować pojedynczych zespołów. To taka sama patologia w Częstochowie, Lublinie czy Warszawie.
    Jak chcą dawać kasę, to powinni na całe rozgrywki/ turnieje/ ligi, tak by ogół z tego miał korzyści, a nie jednostka która ma znajomych/ robi lepsze interesy.

    + dla świącika za sponsora. Ale jako wieloletni kibic trochę jeszcze we mnie siedzą problemy klubu, kiedy to budżet opierany był na jednym wielkim sponsorze. Dlatego teraz mam lekkie obawy kiedy w grze jest taka kasa ale mam nadzieję, że błędy przeszłości zostaną uniknięte
    Ostatnio edytowane przez muuu ; 27-01-2023 o 10:20
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi muuu za jego przydatny post!

    Lafan (28-01-2023)

  15. Powrót do góry    #58
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,710
    Kliknij i podziękuj
    245
    Podziękowania: 383 w 242 postach
    Zgadzam się z muuu, że spółki SP powinny sponsorować co najwyżej reprezentację czy udział sportowców w międzynarodowych zawodach. A tłumaczenie, że to lokalne firmy to argument z dupy bo taki Tauron też jest lokalny w Częstochowie. Uważam, że to powinno być zakazane prawnie ale skoro nie jest to ciężko winić Misia, że skorzystał z możliwości zasilenia budżetu Włókniarza bo gdyby nie on to pewnie Tauron na kogo innego wydałby tą kasę. A krzykaczom z Wrocławia przypomnę, że od wielu lat "grubym" sponsorem ich klubu jest Totalizator Sportowy.
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  16. Powrót do góry    #59
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Zgadzam się z muuu, że spółki SP powinny sponsorować co najwyżej reprezentację czy udział sportowców w międzynarodowych zawodach. A tłumaczenie, że to lokalne firmy to argument z dupy bo taki Tauron też jest lokalny w Częstochowie. Uważam, że to powinno być zakazane prawnie ale skoro nie jest to ciężko winić Misia, że skorzystał z możliwości zasilenia budżetu Włókniarza bo gdyby nie on to pewnie Tauron na kogo innego wydałby tą kasę. A krzykaczom z Wrocławia przypomnę, że od wielu lat "grubym" sponsorem ich klubu jest Totalizator Sportowy.
    Ale dlaczego ? Czemu nie kluby ? Bo co ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #60
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,710
    Kliknij i podziękuj
    245
    Podziękowania: 383 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale dlaczego ? Czemu nie kluby ? Bo co ?
    Bo tankując na Orlenie staje się sponsorem Motoru Lublin a nie chcę nim być. O tyle o ile węgla nie muszę kupować w Bogdance to Orlenu nie ominę. Reprezentacja kraju to
    tzw. dobro narodowe a Motor takim dobrem nie jest
    Ostatnio edytowane przez Magik ; 27-01-2023 o 12:24
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  18. Powrót do góry    #61
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    962
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 287 w 179 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    A krzykaczom z Wrocławia przypomnę, że od wielu lat "grubym" sponsorem ich klubu jest Totalizator Sportowy.
    Co K#rła?
    Jak już chciałeś się dopierdzielić, to dopierdziel się do KGHM za czasów Rysia - to była żenada...
    A nie wyjeżdżaj z "grubym" sponsorem w postaci Totalizatora, który daje ledwie promil tego co Betard czy choćby Immergas

  19. Powrót do góry    #62
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,710
    Kliknij i podziękuj
    245
    Podziękowania: 383 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Co K#rła?
    Jak już chciałeś się dopierdzielić, to dopierdziel się do KGHM za czasów Rysia - to była żenada...
    A nie wyjeżdżaj z "grubym" sponsorem w postaci Totalizatora, który daje ledwie promil tego co Betard czy choćby Immergas
    Po pierwsze to twój kumpel po szalu się strasznie się oburzył to wskazałem, że i wy również czerpiecie ze Spółek SP.
    Po drugie nie wiesz ile daje Totalizator oraz ile już dał przez te wszystkie lata na Spartę (jest partnerem klubu więc nie sądzę by to był grosze), jak również nie wiesz ile (o ile) da Tauron na Włókniarz.
    Ostatnio edytowane przez Magik ; 27-01-2023 o 12:42
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  20. Powrót do góry    #63
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,336
    Kliknij i podziękuj
    132
    Podziękowania: 253 w 181 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Bo tankując na Orlenie staje się sponsorem Motoru Lublin a nie chcę nim być. O tyle o ile węgla nie muszę kupować w Bogdance to Orlenu nie ominę. Reprezentacja kraju to
    tzw. dobro narodowe a Motor takim dobrem nie jest
    Czyli żużla w tv też nie oglądaj bo od C+ idzie pula na Motor

  21. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale dlaczego ? Czemu nie kluby ? Bo co ?
    Bo spółki skarbu państwa powinny dbać o dobro bardziej ogólne, gdyż nie wydają swojej własnej kasy, tylko wspólną obywateli.
    Lepiej więc ją przeznaczyć na coś, na czym skorzysta więcej ludzi, którzy zmuszeni są korzystać z usług tych monopolistów państwowych, a nie "robić dobrze" garstce z nich.

    Ja np wolałbym mieć tańszą energię/benzynę, a nie sponsorowanie SEC czy jakiś wyścigów
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  22. Powrót do góry    #65
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,710
    Kliknij i podziękuj
    245
    Podziękowania: 383 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Czyli żużla w tv też nie oglądaj bo od C+ idzie pula na Motor
    Jeżeli nie zrozumiałeś to trudno.
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  23. Powrót do góry    #66
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Czyli żużla w tv też nie oglądaj bo od C+ idzie pula na Motor
    Pudlo,bo z puli idzie na wszystkie kluby a nie tylko na Lublin.

    Gratulacje dla Swiacika za mocnego sponsora.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,405
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 948 w 511 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Bo tankując na Orlenie staje się sponsorem Motoru Lublin a nie chcę nim być. O tyle o ile węgla nie muszę kupować w Bogdance to Orlenu nie ominę. Reprezentacja kraju to
    tzw. dobro narodowe a Motor takim dobrem nie jest
    Ty Magik nie badz taki filozof. Wprawdzie w tym sezonie jedziemy na tym samym wozku ale juz w zeszlym, kiedy Krosno jezdzilo o lige nizej, to za kazdym razem kiedy zapalalem swiatlo w domu, sponsorowalem miedzy innymi Wlokniarza Czestochowa Wlokniarz podobnie jak Motor tez chyba nie jest dobrem narodowym

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi KrisKiller za jego przydatny post!

    Kaman (27-01-2023)

  26. Powrót do góry    #68
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Bo tankując na Orlenie staje się sponsorem Motoru Lublin a nie chcę nim być. O tyle o ile węgla nie muszę kupować w Bogdance to Orlenu nie ominę. Reprezentacja kraju to
    tzw. dobro narodowe a Motor takim dobrem nie jest
    A jak kupisz myjkę ciśnieniową lub piaskarkę z firmy Marwis to stajesz się sponsorem Falubazu, a jak kupisz sobie agregat firmy Fogo to stajesz się sponsorem Unii Leszno. A jak dokonasz transakcji na cinkcierz.pl to stajesz się, świadomie lub nie, sponsorem koszykarzy z ZG. I to już ci nie przeszkadza ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #69
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,710
    Kliknij i podziękuj
    245
    Podziękowania: 383 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez KrisKiller Zobacz posta
    Ty Magik nie badz taki filozof. Wprawdzie w tym sezonie jedziemy na tym samym wozku ale juz w zeszlym, kiedy Krosno jezdzilo o lige nizej, to za kazdym razem kiedy zapalalem swiatlo w domu, sponsorowalem miedzy innymi Wlokniarza Czestochowa Wlokniarz podobnie jak Motor tez chyba nie jest dobrem narodowym
    Gdybyś przeczytał mój wcześniejszy wpis to przeczytałbyś, że jestem przeciwnikiem sponsorowania klubów przez spółki skarbu państwa. Nie ma różnicy czy to Orlen, Tauron, Totalizator Sportowy czy też Bogdanka lub inne Azoty.
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  28. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    Bo spółki skarbu państwa powinny dbać o dobro bardziej ogólne, gdyż nie wydają swojej własnej kasy, tylko wspólną obywateli.
    Lepiej więc ją przeznaczyć na coś, na czym skorzysta więcej ludzi, którzy zmuszeni są korzystać z usług tych monopolistów państwowych, a nie "robić dobrze" garstce z nich.

    Ja np wolałbym mieć tańszą energię/benzynę, a nie sponsorowanie SEC czy jakiś wyścigów
    Jak wyżej, ja bym wolał kupić taniej agregat czy jakąś myjkę ciśnieniową, i co ? Mam płakać aby Marwis nie sponsorował FZG a Fogo Unii Leszno ? . Prywatne firmy jak sprzedają swoje usługi czy towary, to od kogo biorą kasę jak nie od ogółu obywateli ? Zasada działania i funkcjonowania dokładnie taka sama.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #71
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,710
    Kliknij i podziękuj
    245
    Podziękowania: 383 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A jak kupisz myjkę ciśnieniową lub piaskarkę z firmy Marwis to stajesz się sponsorem Falubazu, a jak kupisz sobie agregat firmy Fogo to stajesz się sponsorem Unii Leszno. A jak dokonasz transakcji na cinkcierz.pl to stajesz się, świadomie lub nie, sponsorem koszykarzy z ZG. I to już ci nie przeszkadza ?
    Mogę wybrać odpowiednio Karcher, Honda i kanoronline.pl, a wróć kupię jednak Fogo bo u nich z kasą gorzej (mój wybór). Co bym jednak nie robił obywatel Pcimia na mnie zarobi i przekaże kasę Motorowi. Dziwne, że Mariusz nie widzisz tej różnicy. Firmy prywatne przekazują swoje pieniądze i mogą robić z nimi co chcą SSP to nie są pieniądze Obajtka czy innego prezesa z nadania tylko "nasze"
    Ostatnio edytowane przez Magik ; 27-01-2023 o 15:38
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  30. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    zdradzę wam pewien trik na potrzeby dalszej dyskusji. Mariusz nie rozumie ani prywatności ani własności.
    Nie ma za co.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  31. Powrót do góry    #73
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Mogę wybrać odpowiednio Karcher, Honda i kanoronline.pl, a wróć kupię jednak Fogo bo u nich z kasą gorzej (mój wybór). Co bym jednak nie robił obywatel Pcimia na mnie zarobi i przekaże kasę Motorowi. Dziwne, że Mariusz nie widzisz tej różnicy. Firmy prywatne przekazują swoje pieniądze i mogą robić z nimi co chcą SSP to nie są pieniądze Obajtka czy innego prezesa z nadania tylko "nasze"
    Kto ci tych bzdur nagadał ? j-rules, kingpin czy w TVN-ie usłyszałeś ? Jakie to sa "nasze pieniądze" ? Kupiłeś towar czy usługę, i już nie są twoje. Tylko firmy od której kupiłeś.

    Zanim wybierzesz karchera, Honde czy kantoronline.pl sprawdź czy i kogo te firmy sponsorują. Zastanów sie czy chcesz być również sponsorem tych podmiotów.

    Nawet SSP mają sporo prywatnych udziałowców. Ale nie w tym rzecz. Wszystkie razem te podmioty, działają na jednakowych zasadach. Każda sprzedaje ludziom jakieś usługi czy towary, każda ma jakieś przychody i koszty. W systemie gospodarki rynkowej każda z tych firm jest rozliczana przez RN czyli pośrednio przez udziałowców.

    Podam ci inny przykład, ty mówisz, że SSP powinny sponsorować tylko reprezentacje czy całe dyscypliny. W takim razie co ma powiedzieć kibic np. kopanej czy kosza na to, że PGE sponsoruje kadrę żużloków lub całą SE w żużlu ? Przecież on, idąc twoim tokiem rozumowania, też może powiedzieć, że nie chce dokładać się do do żużla. I jeśli przyjmiemy twój punkt widzenia za słuszny, to taki kibic będzie miał rację. A SSP musiałyby jak już to sponsorować albo wszystkie dyscypliny (co jest niemożliwe) albo w ogóle nie mogłyby sponsorować żadnej dyscypliny. W ten sposób dochodzimy właśnie do absurdów.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 27-01-2023 o 15:55
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #74
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A jak kupisz myjkę ciśnieniową lub piaskarkę z firmy Marwis to stajesz się sponsorem Falubazu, a jak kupisz sobie agregat firmy Fogo to stajesz się sponsorem Unii Leszno. A jak dokonasz transakcji na cinkcierz.pl to stajesz się, świadomie lub nie, sponsorem koszykarzy z ZG. I to już ci nie przeszkadza ?
    Tylko agregat możesz kupić w firmie, która nikogo nie sponsoruje. Masz wybór.
    Z usług Fogo nie musisz korzystać w ogóle, a samo ono nie jest non stop wspierane z podatków które płacisz, bo płacić musisz.
    Żadna z tych lokalnych firm, nie jest monopolistą na swoim rynku, więc masz wolną wolę komu chcesz dać swoje pieniądze.

    A skoro wiele ludzi finansuje taki Orlen czy PGE i robi to bo nie ma wyjścia (podatki), to oni też powinni dawać kasę na jak największą liczbę ludzi, a nie finansować jednostki.

    Także jednak jest spora różnica w tym wszystkim
    Ostatnio edytowane przez muuu ; 27-01-2023 o 15:55
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  33. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    W ogole jakie to logiczne, unikac wszysktich firm co sponsoruja zuzel a potem plakac ze zuzel sie konczy.

    Ja czasem nawet pasztet duda kupie.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  34. Powrót do góry    #76
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,336
    Kliknij i podziękuj
    132
    Podziękowania: 253 w 181 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Pudlo,bo z puli idzie na wszystkie kluby a nie tylko na Lublin.
    Ale ja nigdzie napisałem, że idzie tylko dla Lublina.
    Płacz jest tutaj o Orlen który na dzień 27 stycznia nie ma nic wspólnego z Motorem Lublin chyba że podciągnąć pod to sponsoring indywidualny zawodnika tego klubu.

    Może zróbmy listę czego nie kupować i gdzie nie tankować np. Orlen be bo Zmarzlik, Red Bull to Janowski, jak masz dostawcę prądu Tauron to szybko zmienić bo dostanie Włókniarz itd

  35. Powrót do góry    #77
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    W ogole jakie to logiczne, unikac wszysktich firm co sponsoruja zuzel a potem plakac ze zuzel sie konczy.

    Ja czasem nawet pasztet duda kupie.
    Ale niech sobie firma X sponsoruje żużel jaki chce. Jak pan Y założył sobie ją i sfinansował, to niech wydaje swoje zarobione pieniądze w dowolny sposób, ludzie zdecydują czy to się podoba czy nie.
    Jak masz w dupie Tarczyńskiego, to idziesz i kupujesz kabanosy Krakusa. Więc tak wypowiesz się na temat decyzji sponsoringu jednej czy drugiej drużyny.

    Tylko niech nie robi tego firma Z w momencie, kiedy jest finansowana przez państwo Polskie i jest ono jej właścicielem. Bo wtedy dokłada się do niej 100% ludzi z tego kraju i nikt z nich nie ma na to wpływu, bo podatki płacić trzeba.
    Ostatnio edytowane przez muuu ; 27-01-2023 o 16:58
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  36. Powrót do góry    #78
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Szaraczki z Kongresówki zglupialy i już nie wiedzą co piszą. Mnie tylko zastanawia czy oni są teraz Tauron dystrybucja czestochowa czy może nazywają się Tauron sprzedaż Częstochowa. No ale we w burdelu nie ma znaczenia czy się posuwa ole czy tolę liczy się tylko ruch posuwisto-zwrotny . Zresztą o tym najlepiej wie paparuch blackgay robiący już sporo lat w tym zawodzie

  37. Powrót do góry    #79
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,710
    Kliknij i podziękuj
    245
    Podziękowania: 383 w 242 postach
    Ciężko Mariusz z tobą prowadzić dyskusje kiedy nie widzisz różnicy między prywatnymi firmami a państwowymi monopolistami. Prywatne firmy chcą przez sponsoring wzmocnić rozpoznawalność marki przez co zwiększyć rynek a co ,a tym idzie zyski. Jaki interes ma Orlen w sponsorowaniu Motoru ? Co dzięki temu zyska? Rozpoznawalność marki ?W Lublinie nie wiedzą co to Orlen? Ten sponsoring w F1 czy Zimnego w GP da się jakoś obronić ale tu? Jak?
    Ostatnio edytowane przez Magik ; 27-01-2023 o 18:43
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  38. Powrót do góry    #80
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Ciężko Mariusz z tobą prowadzić dyskusje kiedy nie widzisz różnicy między prywatnymi firmami a państwowymi monopolistami. Prywatne firmy chcą przez sponsoring wzmocnić rozpoznawalność marki przez co zwiększyć rynek a co ,a tym idzie zyski. Jaki interes ma Orlen w sponsorowaniu Motoru ? Co dzięki temu zyska? Rozpoznawalność marki ?W Lublinie nie wiedzą co to Orlen? Ten sponsoring w F1 czy Zimnego w GP da się jakoś obronić ale tu? Jak?
    Straszna bzdura.

    PKO BP jako sponsor polskiej ligi kopanej ktora jest tragiczna jak reklamuje rozpoznawalność marki? Przeciez PKO BP zna kazdy w Polsce...

    No to masz wyliczenia:
    "PKO Bank Polski jako sponsor tytularny rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 pojawił się w blisko 126 tys. publikacji i programów. Zapewniło to bankowi ekwiwalent reklamowy w wysokości przeszło 317,04 mln zł, podała Ekstraklasa."

  39. Powrót do góry    #81
    Użytkownik
    Dołączył
    28-02-2019
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Zgadzam się z muuu, że spółki SP powinny sponsorować co najwyżej reprezentację czy udział sportowców w międzynarodowych zawodach. A tłumaczenie, że to lokalne firmy to argument z dupy bo taki Tauron też jest lokalny w Częstochowie. Uważam, że to powinno być zakazane prawnie ale skoro nie jest to ciężko winić Misia, że skorzystał z możliwości zasilenia budżetu Włókniarza bo gdyby nie on to pewnie Tauron na kogo innego wydałby tą kasę. A krzykaczom z Wrocławia przypomnę, że od wielu lat "grubym" sponsorem ich klubu jest Totalizator Sportowy.
    Lotto, oprócz Sparty, wspiera także (również jako partner) Unię i Motor, a Totalizator Sportowy - właściciel marki Lotto- GKM (właśnie ogłoszony jako sponsor główny). Pół ligi.

  40. Powrót do góry    #82
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    Ale niech sobie firma X sponsoruje żużel jaki chce. Jak pan Y założył sobie ją i sfinansował, to niech wydaje swoje zarobione pieniądze w dowolny sposób, ludzie zdecydują czy to się podoba czy nie.
    Jak masz w dupie Tarczyńskiego, to idziesz i kupujesz kabanosy Krakusa. Więc tak wypowiesz się na temat decyzji sponsoringu jednej czy drugiej drużyny.

    Tylko niech nie robi tego firma Z w momencie, kiedy jest finansowana przez państwo Polskie i jest ono jej właścicielem. Bo wtedy dokłada się do niej 100% ludzi z tego kraju i nikt z nich nie ma na to wpływu, bo podatki płacić trzeba.
    Nie no, toś teraz pojechał z koksem.

    Że co ? Że państwo polskie finansuje Orlen, Tauron czy PGE ? Jak ty na to wpadłeś ? Nic ich nie finansuje, a samo bierze jeszcze kasę od nich.

    Państwo Polskie nie jest również właścicielem. Co najwyżej udziałowcem. W Orlenie mają 49% udziałów, w Tauronie jakieś 30%, w PGE jakieś bodajże 58%. O czym ty w ogóle piszesz ? Wynika z tego, że jak państwo wykupi np. 30% udziałów w firmie Fogo to ta już nie powinna sponsorować Unii Leszno ? Przecież to bzdura kompletna.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #83
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    Ale niech sobie firma X sponsoruje żużel jaki chce. Jak pan Y założył sobie ją i sfinansował, to niech wydaje swoje zarobione pieniądze w dowolny sposób, ludzie zdecydują czy to się podoba czy nie.
    Jak masz w dupie Tarczyńskiego, to idziesz i kupujesz kabanosy Krakusa. Więc tak wypowiesz się na temat decyzji sponsoringu jednej czy drugiej drużyny.

    Tylko niech nie robi tego firma Z w momencie, kiedy jest finansowana przez państwo Polskie i jest ono jej właścicielem. Bo wtedy dokłada się do niej 100% ludzi z tego kraju i nikt z nich nie ma na to wpływu, bo podatki płacić trzeba.
    100% kasy na sponsoring Orlenu pochodzi od niemieckich kierowcow i zyskow ze stacji Orlenu w Niemczech.

    Co ty na to?

  42. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Ciężko Mariusz z tobą prowadzić dyskusje kiedy nie widzisz różnicy między prywatnymi firmami a państwowymi monopolistami. Prywatne firmy chcą przez sponsoring wzmocnić rozpoznawalność marki przez co zwiększyć rynek a co ,a tym idzie zyski. Jaki interes ma Orlen w sponsorowaniu Motoru ? Co dzięki temu zyska? Rozpoznawalność marki ?W Lublinie nie wiedzą co to Orlen? Ten sponsoring w F1 czy Zimnego w GP da się jakoś obronić ale tu? Jak?
    Zostaw to zagadnienie marketingowcom z Orlenu. Oni mają nad sobą i radę nadzorczą i udziałowców. Niech oni ci się tłumacza jaki mają w tym interes.

    Nie widzę różnicy bo często mylicie fakty. SSP nie oznacza wcale, że firma jest państwowa. A jedynie tyle, że państwo ma w takiej firmie jakąś część udziałów. I z założenia taka firma działa na zasadach rynkowych. I to nie jest tak, że taki orlen nie ma w Polsce konkurencji. Bo ją ma w postaci zachodnich koncernów petrochemicznych. One mogą bez problemów sprzedawać u nas swoje wyroby. I niekóre to robią. Skala jest mniejsza i owszem, ale to znaczy, że Orlen się dobrze trzyma. Przecież jesteśmy w UE i nie ma ograniczeń aby jakaś inna firma zachodnia nie działała na naszym rynku.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #85
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Aktualnie skarb państwa ma 49,9 % bodajże. Ale odliczając tych którzy żużlem się nie interesują czy tych których żużel interesuje ale wali ich finansowanie klubów przez SPP wychodzi że od tych kibiców którym to przeszkadza idzie w sumie około 12 groszy na Motor z Orlenu

  44. Powrót do góry    #86
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    A powinno iść 0.

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    muuu (28-01-2023)

  46. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Państwo Polskie nie jest również właścicielem. Co najwyżej udziałowcem. W Orlenie mają 49% udziałów, w Tauronie jakieś 30%, w PGE jakieś bodajże 58%.
    Ty asie, ale jak ktoś ma X czy Y udziałów, to nie znaczy że nie ma ich najwięcej czy nie jest właścicielem lub nie zarządza spółką. Bo to jak to wygląda opisuje statut spółki i nawet 30% udziałów w takim Tauronie gwarantuje decyzyjność i kontrolę tegoż przez skarb państwa. To są spółki giełdowe, więc chyba oczywiste że akcje może nabyć każdy i Państwo nie ma ich 100% - a np 50% akcji Orlenu ma państwo, ale cała reszta jest rozbita na grosze posiadane przez fundusze inwestycyjne.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  47. Powrót do góry    #88
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Procent udziałów, procentem, ale decyzje kadrowe, a często i finansowe zapadają w gabinetach polityków,
    którzy niepostrzeżenie tworzą "arystokrację" żyjącą na koszt podatników i rozdającą nieswoje pieniądze według własnego widzimisię.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  48. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Lafan (28-01-2023), muuu (29-01-2023)

  49. Powrót do góry    #89
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Podobnie jak kolega powyżej chciałbym zauważyć, że Tauron jeszcze niedawno sponsorował AZS Częstochowa. Kokosów z tego nie było, raczej przeciętny skład i miejsce w środku tabeli (i to raczej bliżej dołu). Po paru latach klub zniknął ze sportowej mapy. Także ten tego
    Pzdr,
    Garfield

  50. Powrót do góry    #90
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,582
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Podobnie jak kolega powyżej chciałbym zauważyć, że Tauron jeszcze niedawno sponsorował AZS Częstochowa. Kokosów z tego nie było, raczej przeciętny skład i miejsce w środku tabeli (i to raczej bliżej dołu). Po paru latach klub zniknął ze sportowej mapy. Także ten tego
    Sam fakt sponsorowania/opieki klubu sportowego przez SSP, nie gwarantuje przecież najwyższego poziomu i mistrzostwa co rok. Zależy to od wielkości zaangazowania SSP w dany klub. SSP może sponsorować wielkimi sumami, a może tylko wspomagać w niewielkiej skali, wtedy jest jak piszesz.

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    muuu (29-01-2023)

Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •