Strona 142 z 158 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,346 do 6,390 z 7086

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2023 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #6346
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chriss81 Zobacz posta
    do wyciagnięcia z Gniezna jest Casper Henriksson on jest jednym z najzdolniejszych juniorów w Szwecji idealnie na pozycje 8/16
    Chyba z Torunia... Do Gniezna On był tylko wypożyczony

  2. Powrót do góry    #6347
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-06-2013
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 216 w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dawidow_Fordon Zobacz posta
    Jacek Gollob....

    Było, nie było, ale legenda tego klubu. Gdzie kolejne? Wiktor był materiałem na nową legendę klubu, ale zarządzanie klubem sportowym to coś więcej niż bycie królem quizów typu zgaduj, zgadula. Do tego potrzeba być jednak menedżerem i choć podobno wojsko jest szkołą życia to wszystkiego nie jest w stanie nauczyć. Ja jestem relatywnie młody toteż pytam weteranów kibicowskiej braci czy w Bydgoszczy naprawdę nie ma jednego kompetentnego menedżera ze smykałką do sportu? Pytanie jest zasadne bo bydgoski sport to istna degrengolada. Nasze miasto nie tylko ustępuje w sportowej hierarchii niemal każdemu miastu o statusie miasta wojewódzkiego, ale i nawet tzw. braciom mniejszym, czyli kolegom z Torunia. Kiedyś mówiono Bydgoszcz miastem sportu. Dzisiaj Bydgoszcz to co najwyżej miasto galerii handlowych bo sportu w naszym mieście jest tyle co świętości i skromności w kościele katolickim. Jesteśmy po prostu nijacy. Tak nasz sport, jak i miasto. Z czego to wynika? Łatwo byłoby napisać, że nie mamy szczęścia do gospodarzy wszak każdy kolejny prezydent naszego miasta jest tylko i wyłącznie gorszy, ale czy jest to jedyny powód? Jak to jest, że w Toruniu potrafili stworzyć klub, który niemal notorycznie od około 20 lat jest, mniej lub bardziej, w czołówce żużlowych klubów w Polsce? Że potrafiono w tym mieście stworzyć klub koszykarski, który bił się o mistrzostwo Polski a który nie tak dawno posłał bydgoską Astorię w odmęta pierwszej ligi? Czy Bydgoszcz jest gorsza od Torunia? Co jest z naszym miastem nie tak?
    Czy szanowny brat większy mógłby wejść do naszego wątku i popełnić podobny wpis? Może by się rozjaśniło naszym lokalnym maruderom, w jakim miejscu jest Toruń.

    U nas przez dwie strony toczy się dyskusja, że Emil nie występując w ostatnim wyścigu w Częstochowie napluł kibicom w twarz.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi pawel_KST za jego przydatny post!

    mszat (28-09-2023)

  4. Powrót do góry    #6348
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_KST Zobacz posta
    Czy szanowny brat większy mógłby wejść do naszego wątku i popełnić podobny wpis? Może by się rozjaśniło naszym lokalnym maruderom, w jakim miejscu jest Toruń.

    U nas przez dwie strony toczy się dyskusja, że Emil nie występując w ostatnim wyścigu w Częstochowie napluł kibicom w twarz.
    Serio? Przecież Wy już wtedy mieliście zapewniony medal, tak? Emil nie pierwszy raz oddaje biegi nominowane, jeśli mecz jest rozstrzygnięty na korzyść jego drużyny.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  5. Powrót do góry    #6349
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,115
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_KST Zobacz posta
    Czy szanowny brat większy mógłby wejść do naszego wątku i popełnić podobny wpis? Może by się rozjaśniło naszym lokalnym maruderom, w jakim miejscu jest Toruń.

    U nas przez dwie strony toczy się dyskusja, że Emil nie występując w ostatnim wyścigu w Częstochowie napluł kibicom w twarz.
    Po takiej zniewadze nie wiem czy on dalej powinien jeździć w Waszych barwach

  6. Powrót do góry    #6350
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    Dziś wyjątkowy dzień,

    Urodziny ma nasz Kochany Prezes,

    łu bu du bu, niech żyje nam.....



    Jakaś zrzutka, torcik? Sie dorzucę
    "Mamy 13. wyścig, tor twardy, a szukanie odpowiedniego miejsca startowego przypomina szukanie drzwi do lasu" ... Dołek ...

  7. Powrót do góry    #6351
    Użytkownik Awatar litość_to_zbrodnia_1920
    Dołączył
    18-06-2022
    Postów
    77
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 8 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dawidow_Fordon Zobacz posta
    Jacek Gollob....

    Było, nie było, ale legenda tego klubu. Gdzie kolejne? Wiktor był materiałem na nową legendę klubu, ale zarządzanie klubem sportowym to coś więcej niż bycie królem quizów typu zgaduj, zgadula. Do tego potrzeba być jednak menedżerem i choć podobno wojsko jest szkołą życia to wszystkiego nie jest w stanie nauczyć. Ja jestem relatywnie młody toteż pytam weteranów kibicowskiej braci czy w Bydgoszczy naprawdę nie ma jednego kompetentnego menedżera ze smykałką do sportu? Pytanie jest zasadne bo bydgoski sport to istna degrengolada. Nasze miasto nie tylko ustępuje w sportowej hierarchii niemal każdemu miastu o statusie miasta wojewódzkiego, ale i nawet tzw. braciom mniejszym, czyli kolegom z Torunia. Kiedyś mówiono Bydgoszcz miastem sportu. Dzisiaj Bydgoszcz to co najwyżej miasto galerii handlowych bo sportu w naszym mieście jest tyle co świętości i skromności w kościele katolickim. Jesteśmy po prostu nijacy. Tak nasz sport, jak i miasto. Z czego to wynika? Łatwo byłoby napisać, że nie mamy szczęścia do gospodarzy wszak każdy kolejny prezydent naszego miasta jest tylko i wyłącznie gorszy, ale czy jest to jedyny powód? Jak to jest, że w Toruniu potrafili stworzyć klub, który niemal notorycznie od około 20 lat jest, mniej lub bardziej, w czołówce żużlowych klubów w Polsce? Że potrafiono w tym mieście stworzyć klub koszykarski, który bił się o mistrzostwo Polski a który nie tak dawno posłał bydgoską Astorię w odmęta pierwszej ligi? Czy Bydgoszcz jest gorsza od Torunia? Co jest z naszym miastem nie tak?
    Ale tak naprawdę bydgoski sport może być na dnie i mam to w dupie, byle Polonia żużlowa i piłkarska była mistrzem Polski, a w młynie było pięć tysięcy głów. amen.
    PATOLOGIA, PATOLOGIA, POLONIA.

  8. Powrót do góry    #6352
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    Aby tak się stało to musi być duża kasa,

    Samo wsparcie Ratusza i kasa z biletów wystarczy na amatorszczyznę

    Aby zrobić wynik to trzeba mieć kilku potężnych sponsorów.

    Pokazał to Lublin, jak z kasy od budżetowych sponsorów zbudował drużynę,

    która była poza zasięgiem.

    A w naszej Bydzi będzie ciężko zgromadzić budżet aby bić się z najlepszymi...
    "Mamy 13. wyścig, tor twardy, a szukanie odpowiedniego miejsca startowego przypomina szukanie drzwi do lasu" ... Dołek ...

  9. Powrót do góry    #6353
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta

    A w naszej Bydzi będzie ciężko zgromadzić budżet aby bić się z najlepszymi...
    To juz zalezy ile daliby,sponsorzy,kibice,miasto po awansie skoro macie teraz 6 to z kasa z tv jest 12,5 mysle ze do tych 15 byscie dociagneli i cos by sie udało zbudować

  10. Powrót do góry    #6354
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 41 w 32 postach
    Dlatego czasy prosperity naszego klubu minęły.

    Bydgoszcz nie ma klimatu wielkiego biznesu do wspierania sportu.

    No może jak byśmy awansowali, ale to takie wróżenie z fusów. Budżety tak urosły od czasów gdy byliśmy w Ekstralidze, że obawiam się, że bylibyśmy czerwoną latarnią i skończyli z długami.

    Miasto by może dało 0.5mln więcej.

    0.5mln więcej z wpływów z biletów.

    Ale do zrobienia jest oświetlenie... choć SEC się odbył.
    Czyli mamy na start wydatek 5mln złotych.
    Poznan bogatszy od Bydgoszczy a nie dadzą im tyle kasy na oświetlenie, choć tam władza nie sprzyja żużlowi.

    Odwodnienie liniowe 600tys

    Nie jestem pewny czy wymogiem nie są sprawne kołowrotki, a u nas chyba z tym lipa.

    Pewnie dostalibyśmy licencje warunkową, ale to tylko rok na załatwienie tych tematów.

    W Ekstralidze częściej się jezdzi przy sztucznym świetle niż w 1 lidze. Także absurdem jest posiadanie oświetlenia w Poznaniu tak odbiegając od tematu.


    Kolejna sprawa. Gdańsk nie spełnia żadnych wymogów infrastrukturalnych. Także ich nie liczymy w kwestii chęci awansu.


    Ostrów, Krosno, Rybnik i my.


    Orzeł nie ma tam klimatu i klub nie funkcjonuje jak powinien co nie omieszkał powiedzial trener Cieślak.

    Rzeszów/Gniezno - Gniezno nie ma kasy totalnie, zalegają ostro z wyplata.
    Rzeszów nie zdąży zbudować składu na walkę o awans.

    Zapowiada się bardzo ciekawy sezon a raczej jak zawsze końcówka rundy zaadniczej o rozstawienie i playoffy.
    Jest większa szansa na awans. Ale jak to w sporcie bywa znow może być tak, że nasi niby liderzy będą pogubieni sprzętowo.

    Oby jak najszybciej do nowego sezonu

  11. Powrót do góry    #6355
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,354
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_KST Zobacz posta
    Czy szanowny brat większy mógłby wejść do naszego wątku i popełnić podobny wpis? Może by się rozjaśniło naszym lokalnym maruderom, w jakim miejscu jest Toruń.

    U nas przez dwie strony toczy się dyskusja, że Emil nie występując w ostatnim wyścigu w Częstochowie napluł kibicom w twarz.
    Komuś chyba kupon nie wszedł.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi bartekdm za jego przydatny post!

    mszat (28-09-2023)

  13. Powrót do góry    #6356
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,115
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Dlatego czasy prosperity naszego klubu minęły.

    Bydgoszcz nie ma klimatu wielkiego biznesu do wspierania sportu.

    No może jak byśmy awansowali, ale to takie wróżenie z fusów. Budżety tak urosły od czasów gdy byliśmy w Ekstralidze, że obawiam się, że bylibyśmy czerwoną latarnią i skończyli z długami.
    Pisałem już o tym wcześniej, ale wspomnę jeszcze raz. W czym lepsze od Bydgoszczy są Gorzów, Leszno, Grudziądz, Krosno, Zielona Góra, Częstochowa? Tam nie ma SSP, są to miasta mniejsze od Bydgoszczy, a mimo to dają radę. U nas póki co jest wyposzczenie na tą ekstraligę. Każdy jej oczekuje i jestem przekonany, że znaleźli by się chętni do finansowego wsparcia klubu. Jakie masz biznesy w takim Grudziądzu? Bydgoskie firmy ich wspierają i dają radę i Polonia też da radę, tylko najpierw niech będzie skład, który pozwoli nam się tam znaleźć.

  14. Powrót do góry    #6357
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 41 w 32 postach
    Ok to już tłumaczę

    Leszno - Dworakowski, Rusiecki z ogromnym zapleczem finansowym swoich firm

    Gorzów - Sadowski z zapleczem finansowym, plus wpływy Komarnickiego, masz loże vip gdzie biznes może obgadywać interesy jednym okiem patrząc na mecz

    Grudziądz- Murawski, Fijałkowski z wpływami, od czasów prezydenta Malinowskiego była kasa

    Krosno - potezna firma cellfast, Półtorak, wielu innych z Podkarpacia


    A u nas?
    Prezes i właściciel zwycięzca konkursu zgaduj zgadula w radiu PiK, prezes hokeja na trawie, były wojskowy.
    To nie jest przedsiębiorca i tu jest problem.

    Dlatego mam taki żal do Golloba. Myślałem, że jego zaangażowanie w pozyskiwanie sponsorów będzie, a takowego kompletnie ma. Tomek jest obok klubu. Bliżej mu do Stali czy Grudziądza.


    Co my mamy do zaproponowania sponsorom?
    Nie mam lóż vip. Trybuna główna to przestarzały projekt.
    Vipy chcą siedzieć w zamkniętych lożach z świetnym widokiem.
    A u nas cały czas jałowo.

  15. Powrót do góry    #6358
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,354
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Byłem na trybunie głównej w zeszłym roku i widoczność z niej jest nieporównywalnie gorsza niż z nowej trybuny. Tak naprawdę to płaci się chyba tylko za samą nazwę, że to trybuna główna, za dach nad głową i poduszkę pod tyłkiem.
    Niestety jest to obiekt miejski i Kanclerz niewiele może z tym zrobić.
    Teraz jest czas by się zabrać za łuki, ludzie spokojnie się zmieszczą na stadionie. Niestety nic nie jest robione w tym kierunku.

  16. Powrót do góry    #6359
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 41 w 32 postach
    I nie będzie.

    Byla pula tego budżetu obywatelskiego i bydgoszczanom nie zależy na przebudowie stadionu.

    Także sami jako środowisko jesteśmy żenująco słabi i pretensje tylko dla siebie, bo była szansa na budowę trybuny na łuku.

    Kto za nami się wstawia? Gollob, Boniek którzy się pokazali dwa razy u boku Kanclerza ma konferencji?

    Lipa na całego i tyle.

  17. Powrót do góry    #6360
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Dlatego czasy prosperity naszego klubu minęły.

    Bydgoszcz nie ma klimatu wielkiego biznesu do wspierania sportu.

    No może jak byśmy awansowali, ale to takie wróżenie z fusów. Budżety tak urosły od czasów gdy byliśmy w Ekstralidze, że obawiam się, że bylibyśmy czerwoną latarnią i skończyli z długami.

    Miasto by może dało 0.5mln więcej.

    0.5mln więcej z wpływów z biletów.

    Ale do zrobienia jest oświetlenie... choć SEC się odbył.
    Czyli mamy na start wydatek 5mln złotych.
    Poznan bogatszy od Bydgoszczy a nie dadzą im tyle kasy na oświetlenie, choć tam władza nie sprzyja żużlowi.

    Odwodnienie liniowe 600tys

    Nie jestem pewny czy wymogiem nie są sprawne kołowrotki, a u nas chyba z tym lipa.

    Pewnie dostalibyśmy licencje warunkową, ale to tylko rok na załatwienie tych tematów.

    W Ekstralidze częściej się jezdzi przy sztucznym świetle niż w 1 lidze. Także absurdem jest posiadanie oświetlenia w Poznaniu tak odbiegając od tematu.


    Kolejna sprawa. Gdańsk nie spełnia żadnych wymogów infrastrukturalnych. Także ich nie liczymy w kwestii chęci awansu.


    Ostrów, Krosno, Rybnik i my.


    Orzeł nie ma tam klimatu i klub nie funkcjonuje jak powinien co nie omieszkał powiedzial trener Cieślak.

    Rzeszów/Gniezno - Gniezno nie ma kasy totalnie, zalegają ostro z wyplata.
    Rzeszów nie zdąży zbudować składu na walkę o awans.

    Zapowiada się bardzo ciekawy sezon a raczej jak zawsze końcówka rundy zaadniczej o rozstawienie i playoffy.
    Jest większa szansa na awans. Ale jak to w sporcie bywa znow może być tak, że nasi niby liderzy będą pogubieni sprzętowo.

    Oby jak najszybciej do nowego sezonu
    Początkowe wyliczenia to kolega był na spotkaniu z Jurkiem czy słyszal o jego przebiegu?

    Wyliczanka jak przed obecnym sezonem. Mówiąc dlaczego nie możemy / nie powinniśmy awansować.
    Remont stadionu powinno się przedyskutować z miastem. Skoro zapowiada się walkę o awans i za to dostaje dodatkowe środki to trzeba o niego walczyć.
    Miasto musi być gotowe na inwestycje o których wspomniałeś.

  18. Powrót do góry    #6361
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 41 w 32 postach
    Chodzi ci o koszta oświetlenia i odwodnienia?

    Tak się wypowiadał JK w 2023 w marcu.

  19. Powrót do góry    #6362
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,115
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Leszno - Dworakowski, Rusiecki z ogromnym zapleczem finansowym swoich firm
    I co im to ogromne zaplecze daje? Kolejny rok jazda na przejechanie sezonu składem (z wyjątkiem Kołodzieja) mocno przeciętnym
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Gorzów - Sadowski z zapleczem finansowym, plus wpływy Komarnickiego, masz loże vip gdzie biznes może obgadywać interesy jednym okiem patrząc na mecz
    Ani Sadowski, ani Komarnicki swoich środków na stół nie położą. Mają znajomości biznesowe i to wszystko. Naprawdę sądzisz, że posiadanie loży vip na stadionie generuje milionowe zyski? Sądzę, że są lepsze miejsca do obgadywania interesów niż stadion żużlowy.
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Grudziądz- Murawski, Fijałkowski z wpływami, od czasów prezydenta Malinowskiego była kasa
    Z wpływami na co? Fijałkowski owszem ma wpływy ale w GKSŻ, a z tego chyba pieniędzy dla klubu nie ma
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Krosno - potezna firma cellfast, Półtorak, wielu innych z Podkarpacia
    Bydgoszcz - Abramczyk, Sowa, Metalkas, Ciech, Pesa, Oponeo, Belma to są firmy, które tak na szybko przyszły mi do głowy.

    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    A u nas?
    Prezes i właściciel zwycięzca konkursu zgaduj zgadula w radiu PiK, prezes hokeja na trawie, były wojskowy.
    To nie jest przedsiębiorca i tu jest problem.

    Dlatego mam taki żal do Golloba. Myślałem, że jego zaangażowanie w pozyskiwanie sponsorów będzie, a takowego kompletnie ma. Tomek jest obok klubu. Bliżej mu do Stali czy Grudziądza.

    Co my mamy do zaproponowania sponsorom?
    Nie mam lóż vip. Trybuna główna to przestarzały projekt.
    Vipy chcą siedzieć w zamkniętych lożach z świetnym widokiem.
    A u nas cały czas jałowo.
    O ile się nie mylę to Kanclerz całe życie rypał w wojsku jako cywil, ale mogę się mylić. W takim razie zapytam się jeszcze raz. Co do zaproponowania sponsorom ma Grudziądz, Krosno? Czy ich infrastruktura jest high level? Nie sądzę. Czy są to centra biznesu? Nie sądzę. Czy są to aglomeracje atrakcyjne turystycznie? Nie sądzę, a jednak ekstraliga tam jest/była. Bydgoszcz jest tak samo dobrym miejscem do robienia żużla na wysokim poziome jak każde inne miasto w elidze. Nie musisz mieć znajomości, musisz mieć chęć i umiejętność pozyskania ich i zorganizowania środków do funkcjonowania klubu. Kępa jest młodym sztyftem i nie sądzę, żeby miał niewiadomo jakie znajomości jak zaczął odbudowywać żużel w Lublinie. Także wybacz, ale Twoje argumenty do mnie totalnie nie trafiają.

  20. Powrót do góry    #6363
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 41 w 32 postach
    Nie kontynuuję dyskusji z Tobą jak przeczytałem fragment o Unii Leszno.
    Aż zaśmiałem się na plaży.

    Widać, że jesteś zwykłym wypełniaczem programu zuzlowego, bo kompletnie nie pojmujesz otoczki pozasportowej przy klubie sportowym.

    Drugi fragment dot. Loży sportowej też zaśmiałem się.

    Twoim tokiem myślenia to w Warszawie powinien być super klub żużlowy, bo jest tyle firm.


    Gdybyś miał trochę pojęcia o robieniu pieniędzy, sponsoringu to byś wiedział, że nie jaada firma chce reklamować się poprzez sport, poprzez żużel, bo to nie pasuje im do strategii firmy i rozwoju jej marki.


    No ale i tak tego nie zrozumiesz i dalej będą powtarzane nazwy firm, które nie chcą wchodzić w sponsoring klubowy.

  21. Powrót do góry    #6364
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,115
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Nie wiem czy się otrząsnę po Twoim poście. No nic, jakoś muszę to dźwignąć. Przynajmniej będę spać spokojnie wiedząc, że w kibicowskiej braci są tacy eksperci jak Ty. Z niecierpliwością oczekuję Twoich dalszych wskazówek odnośnie udziału biznesu w zawodowym sporcie.

  22. Powrót do góry    #6365
    Użytkownik
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    104
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez el_kwas Zobacz posta
    Chyba z Torunia... Do Gniezna On był tylko wypożyczony
    No to wypożyczać z Torunia Gość jest wart Polonii

  23. Powrót do góry    #6366
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chriss81 Zobacz posta
    No to wypożyczać z Torunia Gość jest wart Polonii
    Ale on ma raczej kontrakt do konca pażdziernika i jest wolny. Raczej mało prawdopodobne ze zostanie w Toruniu. Poszuka klubu w 2 lidze gdzie pojedzie na u24 po likwidacji juniorów obco

  24. Powrót do góry    #6367
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 41 w 32 postach
    Ufff

    Krzysio Kasprzak w Gdańsku.


    Całe szczęście, że nie u nas/

  25. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi tuurystaaa za jego przydatny post!

    Mihalo (29-09-2023), mentikk (28-09-2023)

  26. Powrót do góry    #6368
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    I co im to ogromne zaplecze daje? Kolejny rok jazda na przejechanie sezonu składem (z wyjątkiem Kołodzieja) mocno przeciętnym

    Ani Sadowski, ani Komarnicki swoich środków na stół nie położą. Mają znajomości biznesowe i to wszystko. Naprawdę sądzisz, że posiadanie loży vip na stadionie generuje milionowe zyski? Sądzę, że są lepsze miejsca do obgadywania interesów niż stadion żużlowy.

    Z wpływami na co? Fijałkowski owszem ma wpływy ale w GKSŻ, a z tego chyba pieniędzy dla klubu nie ma

    Bydgoszcz - Abramczyk, Sowa, Metalkas, Ciech, Pesa, Oponeo, Belma to są firmy, które tak na szybko przyszły mi do głowy.



    O ile się nie mylę to Kanclerz całe życie rypał w wojsku jako cywil, ale mogę się mylić. W takim razie zapytam się jeszcze raz. Co do zaproponowania sponsorom ma Grudziądz, Krosno? Czy ich infrastruktura jest high level? Nie sądzę. Czy są to centra biznesu? Nie sądzę. Czy są to aglomeracje atrakcyjne turystycznie? Nie sądzę, a jednak ekstraliga tam jest/była. Bydgoszcz jest tak samo dobrym miejscem do robienia żużla na wysokim poziome jak każde inne miasto w elidze. Nie musisz mieć znajomości, musisz mieć chęć i umiejętność pozyskania ich i zorganizowania środków do funkcjonowania klubu. Kępa jest młodym sztyftem i nie sądzę, żeby miał niewiadomo jakie znajomości jak zaczął odbudowywać żużel w Lublinie. Także wybacz, ale Twoje argumenty do mnie totalnie nie trafiają.
    W Grudziądzu chyba nie ma specjalnie konkrurencji dla GKM? W Gorzowie chyba też nie. Zresztą z jakiegoś powodu te loże VIP regularnie dobudowują - klubowi się to opłaca, bo biznesmeni płacą gruby hajs za te loże i wszystko przed sezonem jest wyprzedane.
    Leszno to Leszno...tam żużel jest jedną z najważniejszych aktywności w mieście od zawsze.
    Czego brakuje nam - Polonia ma dużą konkurencję. Jest kilka klubów, które też szarpią z miasta ile się da. Do tego nie mamy włodarza nastawionego na sport. Jak zostało wskazane wcześniej - nawet bydgoszczanie nie uważają, żeby remont stadionu był priorytetem. Co nie dziwi, bo jak masz do wyboru wyremontowanie stadionu dla max 12 imprez w sezonie (sensownych, bo DMPJ etc wstyd wliczać) versus zbudowanie boiska na osiedlu, wyremontowanie dróg dojazdowych, stworzenie infrastruktury zielonej nad kanałem etc. to typowy mieszkaniec wybierze to, z czego będzie miał korzyść na co dzień u siebie, niż robić dobrze 7-10 tys. kibiców na te kilka imprez w sezonie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  27. Powrót do góry    #6369
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    104
    Podziękowania: 112 w 98 postach
    Jak by była Ekstraliga na wysokim poziomie i walka o medale to gwarantuję, że 12-15 tys. by się chętnych znalazło. A konkurencji to na razie żadnej nie widzę.

  28. Powrót do góry    #6370
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 41 w 32 postach
    Nie gwarantuj, bo 15tys nie było w ostatnim sezonie Ekstraligi u nas

  29. Powrót do góry    #6371
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Ufff

    Krzysio Kasprzak w Gdańsku.


    Całe szczęście, że nie u nas/
    Jak za rok okaże się że będzie wymiatał jak Pawlicki w tym roku to też tak będziemy się cieszyć?...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  30. Powrót do góry    #6372
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    104
    Podziękowania: 112 w 98 postach
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Nie gwarantuj, bo 15tys nie było w ostatnim sezonie Ekstraligi u nas
    A wtedy o medale walczyliśmy?

  31. Powrót do góry    #6373
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,758
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 131 w 95 postach
    Dlatego jeśli ma wymiatać, dobrze się stało, że jest to Gdańsk a nie np. Rybnik czy Krosno.

    Jeśli kwoty które pojawiają się w internecie za Buczka sa prawdziwe to aż dziwne, że Jerzy tak przelicytował. Zapewne to były jego pierwsze negocjacje które nie trwaly 15min.

    Tak sobie myślę jeszcze o poprzednim sezonie i w zasadzie jeden nieduży transef mógł zrobić kolosalna różnice. Curzytek na junior a Wiktor jako u24. No ale wiadomo mądry polak po szkodzie...
    Polonia Bydgoszcz

  32. Powrót do góry    #6374
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Kasprzaka to chyba chodzi o otoczkę i atmosferę sianą przez tego zawodnika.

    Uważam, że w 1 lidze może być w TOP 5. Mimo wszystko nie chciałbym go widzieć w Polonii.

  33. Powrót do góry    #6375
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Kasprzak choćby 3.0 wykręcił to niech to robi gdziekolwiek indziej, byle nie w Polonii.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Mihalo (29-09-2023)

  35. Powrót do góry    #6376
    Użytkownik
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    104
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Moje dwa marzenia Casper Henrriksson na 8/16 i Becker plus np wypożyczenie Borowiaka lub Łobodzińskiego i byloby pięknie
    PS Gdzieś wyczytałem ze Krosno dało wolna rękę Sadrskiemu no i Grzegorz Walasek u Mrozka

  36. Powrót do góry    #6377
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Kasprzak choćby 3.0 wykręcił to niech to robi gdziekolwiek indziej, byle nie w Polonii.
    Ło matko. mentikk, aż tak?
    Ja bym się po prostu odwracał plecami do toru/ekranu.
    Z takim wynikiem to on by był już przed Play off naszym ulubieńcem.

  37. Powrót do góry    #6378
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Ło matko. mentikk, aż tak?
    Ja bym się po prostu odwracał plecami do toru/ekranu.
    Z takim wynikiem to on by był już przed Play off naszym ulubieńcem.
    Nie cierpię typa. Wyżej od niego w mojej hierarchii najmniej lubianych robi Nicki.
    Więc tak - aż tak
    Może ulubieńcem kibiców drużyny by był, moim z pewnością nie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  38. Powrót do góry    #6379
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,115
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    W Grudziądzu chyba nie ma specjalnie konkrurencji dla GKM? W Gorzowie chyba też nie. Zresztą z jakiegoś powodu te loże VIP regularnie dobudowują - klubowi się to opłaca, bo biznesmeni płacą gruby hajs za te loże i wszystko przed sezonem jest wyprzedane.
    Leszno to Leszno...tam żużel jest jedną z najważniejszych aktywności w mieście od zawsze.
    Czego brakuje nam - Polonia ma dużą konkurencję. Jest kilka klubów, które też szarpią z miasta ile się da. Do tego nie mamy włodarza nastawionego na sport. Jak zostało wskazane wcześniej - nawet bydgoszczanie nie uważają, żeby remont stadionu był priorytetem. Co nie dziwi, bo jak masz do wyboru wyremontowanie stadionu dla max 12 imprez w sezonie (sensownych, bo DMPJ etc wstyd wliczać) versus zbudowanie boiska na osiedlu, wyremontowanie dróg dojazdowych, stworzenie infrastruktury zielonej nad kanałem etc. to typowy mieszkaniec wybierze to, z czego będzie miał korzyść na co dzień u siebie, niż robić dobrze 7-10 tys. kibiców na te kilka imprez w sezonie.
    Podstawowym problemem nie jest biznes tylko podejście władz miasta. Bruski w porównaniu do prezydentów Leszna czy ZG to jest harcerzyk a nie orędownik żużla. Rozbudowa stadionu w ogóle nie powinna być wpisywana do budżetu obywatelskiego. To jest misja z góry skazana na niepowodzenie. Jest to robione tylko po to, żeby mieć legitymację do każdorazowego odmawiania wszelkich inwestycji na stadionie. Te wszystkie teksty w stylu "komu mam zabrać?" właśnie stąd się biorą.

  39. Powrót do góry    #6380
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2012
    Postów
    394
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 64 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Nie kontynuuję dyskusji z Tobą jak przeczytałem fragment o Unii Leszno.
    Aż zaśmiałem się na plaży.

    Widać, że jesteś zwykłym wypełniaczem programu zuzlowego, bo kompletnie nie pojmujesz otoczki pozasportowej przy klubie sportowym.

    Drugi fragment dot. Loży sportowej też zaśmiałem się.

    Twoim tokiem myślenia to w Warszawie powinien być super klub żużlowy, bo jest tyle firm.


    Gdybyś miał trochę pojęcia o robieniu pieniędzy, sponsoringu to byś wiedział, że nie jaada firma chce reklamować się poprzez sport, poprzez żużel, bo to nie pasuje im do strategii firmy i rozwoju jej marki.


    No ale i tak tego nie zrozumiesz i dalej będą powtarzane nazwy firm, które nie chcą wchodzić w sponsoring klubowy.
    Skoro nie chcą wchodzić w sponsoring klubowy to Wasz los jest marny, utkniecie na wieki w pierwszej lidze, może lepiej zaorać i kukurydze posiać, Ciech bedzie miał gdzie substancje testowac? Wymieniasz nazwiska jak Dworakowski, Sadowski czy innych, ale to oni w swoich pipidówkach, które notabene pewnie są mniejsze niż Bydgoszcz, potrafili ściągnać inwestorów i ludzi wpływowych zainteresować żużlem. Tak samo x lat temu Dowhan wyciągnał Falubaz z marazmu czy teraz to samo robi Kępa (abstrachujac od ssp) z Motorem. Moim zdaniem to władza klubu nie potrafi zdobyć pieniędzy z zewnątrz co przy takim juniorze jak WP jest kryminałem. Dlatego Twój kolega po szalu z którym sie nie zgadzasz wg mnie trafił temat w punkt

    Z wąsa sie śmiali jak powiedział ze za jakość się płaci, a tanie mięso psy jedzą. Nie masz siana to nie masz na ruchy, sorry, takie czasy

  40. Powrót do góry    #6381
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    351
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 41 w 32 postach
    Tez kolega widzę nie rozumie. U niektórych jest proste pojmowanie - wystarczy chodzić do firm, zachęcać ich odpowiednio i będą sponsorować Polonię.

    Otóż nie.
    Postawa ubogiego krewnego, który przyszedł do firmy po jałmużnę nie jest dobra.
    Tak samo postawa roszczeniowa - dajcie dajcie dajcie.

    Kępa z Motoru jest gościem, który bywa w wielu ciekawych środowiskach od politycznych po nietuzinkowe znajomości z sportowcami. To jak on jest szkalowany to jest głowa mała. Wystarczy popatrzeć na politykę Motoru. Jest marka, rozpoznawalna marka, marketing na najwyższym poziomie. Cała odzież, kewlary, zapowiedzi. Jest to zrobione na mega jakości.
    Jedynie stadion i głód sukcesów - to są dwie kwestie, które rzucają sie w oczy i mogą być punktem dysksuji. W Lublinie nie tylko żużel jest wśród uczęszczanych sportów.

    Przede wszystkim trzeba wyłożyc pieniążki na badanie profilu naszego kibica. W skrócie czym się inteeresuje kibic Polonii, gdzie kupuje, co kupuje, jaka ta społeczność jest.

    Józef Dworakowski ma firmę AGRO-MIX firma nie z pierwszej łapanki, stoi na czele Polskiej Izby Gospodarczej i Maszyn Rolniczych, to on stał za wyłożeniem kasy za Kołodzieja czy Hampela. Rusiecki firma POLCOPPER też firma nie z pierwszej łapanki. Obydwie te firmy wykładały-ją razem ok.2-3mln zł

    Co wy na to?
    I to nie są firmy z Leszna tylko firmy mieszczące się w obrębie 20-25km od Leszna.



    O Grudziądzu mogę napisac tylko, że jak Tomek przyszedł do klubu to finanse poszły w górę. Jak widać obecnie GKM to dobry i stały płatnik, którego było stać na Nickiego czy Fricke a wczesniej Artioma.




    Loże finansowe Stali przynoszą kilkaset tysięcy zł zysku. Co prawda ich dobudowa była sfinansowana przez kredyt. Ale po splaceniu go zysk będzie kilkuset tysięczny. To chyba fajna sprawa mieć kilkaset tysięcy zysku przy tak małej liczbie kibiców w nich zasiadających?




    W Polonii klubu biznesu nie ma, nasz klub nie kojarzy sie totalnie ludziom z panami pod krawatem i w marynarkach.
    Niestety Kanclerz wyżej jak siedzi nie podskoczy.


    W Toruniu zdobyli pierwszy medal chyba od 8 lat. Tam mają właściciela przedsiębiorcę i jakoś to idzie, ale nie ukrywajmy, finansowo szału nie ma. Taka specyfika naszego województwa kujawsko-pomorskiego.


    Najlepiej jakby Polonia zarządzał przedsiębiorca, który ma ugruntowaną firmę i KOCHA żużel.


    Pod Bydgoszczą ma swoją siedzibę HURTOWNIA GORDON, która ma w Polsce ponad 100 filii jak dobrze pamiętam oraz w Europie.
    Oni nie chcieli wejsc w sosnoring klubowy a z palcem w du.pie mogliby wyłożyć 1-2miliony.
    Byli zainteresowani tylko i wyłącznie sponsorowaniem Jędrzejewskiego.


    I takich przykładów jest wiele.


    Ja to widzę nastepująco: przede wszystkim remont stadionu do końca. Sprzedaż klubu przedsiębiorcy. Awans do Esktraligi. Inaczej to się skończy kiepsko i nikt nie bedzie chciał klubu z długami, bo takie moga się pojawić.

    I co mi się rzuca w oczy to tragiczny marketing klubu.

    Kiedyś poszczególne miejscowości wchodziły chyba za dychę na mecz, była taka akcja, albo mi się coś ubzdurało.


    Wokół Bydgoszczy jest taki potencjał do reklamy i zdobywania kibiców: Inowrocław, Solec Kujawski, Świecie, Szubin, Łabiszyn, Nakło n Notecia, Sępólno Krajeńskie.

    No ale to leży i kwiczy i ludzie nie wiedzą nawet kiedy jest mecz i z kim.


    Do kibica trzeba wyjśc a nie czekać aż on bedzie sam się interesował.


    A tu tylko wrzucanie na fb info i hej cześć






    Gdzie tu wyjscie poza Bydgoszcz?

    Gdzie spotkania z kibicami żużlowców?

    Gdzie te Żużlowe piątki co były kiedyś?

  41. Powrót do góry    #6382
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Niedługo na portalach będą artykuły 'Dokąd zmierza Polonia '.
    Skrypty już gotowe.

  42. Powrót do góry    #6383
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2011
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_KST Zobacz posta
    Czy szanowny brat większy mógłby wejść do naszego wątku i popełnić podobny wpis? Może by się rozjaśniło naszym lokalnym maruderom, w jakim miejscu jest Toruń.

    U nas przez dwie strony toczy się dyskusja, że Emil nie występując w ostatnim wyścigu w Częstochowie napluł kibicom w twarz.

    Wychodzi na to, że co niektórym Waszym kibicom za przeproszeniem palma odwala. Nie wchodząc w szczegóły macie bazę by rokrocznie walczyć o medal DMP. Stadion top, budżet skrojony, środowisko przyjazne a i konkurencja skromna bo kosz i hokej raczej w dołku, o piłce nie wspominając... Czyli zupełnie jak u Nas, w Bydgoszczy. Z drobną różnicą a w zasadzie dwiema - my nie mamy stadionu oraz sprawnych menedżerów w postaci takich osób jak choćby pan Krużyński. Właściciela nie liczę bo to żaden Bill Gates tak samo zresztą jak i w Bydgoszczy... Notabene byłem u Was, niejednokrotnie i co się rzuca w oczy to kibic uzależniony od sukcesu. Na Krośnie 2/3 stadionu wydawało się być puste by na półfinale ponad 2/3 stadionu była zapełniona. Jasne, to pewnie znak czasu, ale w Toruniu czuć to nawet w powietrzu. Plus dla Was, że trafiliście z liderem. Pamiętam Emila jako uczniaka, na prezentacji klubu, bodaj w roku 2006, w hali Łuczniczka. Trudno było przewidzieć, że to będzie aż taki kozak. Tym bardziej szkoda, że jeździ zza miedzą a jego powrót do Polonii to na ten moment czyste science fiction. Jeśli ma gdzieś wrócić to chociaż do GP gdzie od pewnego czasu wieje nudą.

  43. Powrót do góry    #6384
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dawidow_Fordon Zobacz posta
    Wychodzi na to, że co niektórym Waszym kibicom za przeproszeniem palma odwala. Nie wchodząc w szczegóły macie bazę by rokrocznie walczyć o medal DMP. Stadion top, budżet skrojony, środowisko przyjazne a i konkurencja skromna bo kosz i hokej raczej w dołku, o piłce nie wspominając... Czyli zupełnie jak u Nas, w Bydgoszczy. Z drobną różnicą a w zasadzie dwiema - my nie mamy stadionu oraz sprawnych menedżerów w postaci takich osób jak choćby pan Krużyński. Właściciela nie liczę bo to żaden Bill Gates tak samo zresztą jak i w Bydgoszczy... Notabene byłem u Was, niejednokrotnie i co się rzuca w oczy to kibic uzależniony od sukcesu. Na Krośnie 2/3 stadionu wydawało się być puste by na półfinale ponad 2/3 stadionu była zapełniona. Jasne, to pewnie znak czasu, ale w Toruniu czuć to nawet w powietrzu. Plus dla Was, że trafiliście z liderem. Pamiętam Emila jako uczniaka, na prezentacji klubu, bodaj w roku 2006, w hali Łuczniczka. Trudno było przewidzieć, że to będzie aż taki kozak. Tym bardziej szkoda, że jeździ zza miedzą a jego powrót do Polonii to na ten moment czyste science fiction. Jeśli ma gdzieś wrócić to chociaż do GP gdzie od pewnego czasu wieje nudą.
    Eech... ale smęcisz.... więcej optymizmu i pozytywnego myślenia!
    Jedziemy dalej i patrzymy przed siebie!

  44. Powrót do góry    #6385
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2011
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez litość_to_zbrodnia_1920 Zobacz posta
    Ale tak naprawdę bydgoski sport może być na dnie i mam to w dupie, byle Polonia żużlowa i piłkarska była mistrzem Polski, a w młynie było pięć tysięcy głów. amen.
    Polonia to synonim dla Bydgoszcz, zaś Bydgoszcz to synonim dla Polonia. W zasadzie to poza Zawiszą ma człowiek pewien sentyment do bydgoskiego sportu. Poprzez sport, jego sukcesy, miasto może być rozpropagowane. Rozumiem starsze pokolenie, ale życie idzie do przodu. Sport stał się de facto rozrywką jedną z wielu a na stadionach jest coraz więcej tak zwanych pikników. To bezpieczna forma kibicowania. Zresztą jak zwał, tak zwał. Mimo młodego stażu pamiętam drugą ligę i 500 kibiców na stadionie. Nie przypominam sobie młynu, ale pamiętam kibiców, kibiców Polonii, którzy byli i są z tym klubem tak na dobre, jak i na złe. I niech tak zostanie. Stańmy też w prawdzie i przyznajmy, że niezależnie od szerokości geograficznej zainteresowanie kibica generuje sukces. Tak było, jest i będzie. Przykład Lublina jest nader dobitny. Ważne by tradycja została zachowana a sympatia i miłość do klubu przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Zaś co do historii, to lubi się ona powtarzać więc i być może w przypadku Polonii będzie podobnie wszak konkurencja nie jest też taka jak w przypadku wielu innych dyscyplin w tym kraju. Konkurencji de facto nie ma, baza kibicowska jest, kolejni wychowankowie i to utalentowani, w drodze, budżet jako taki też jest więc co stoi na przeszkodzie by w końcu powalczyć o awans? Prezydent?

    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Eech... ale smęcisz.... więcej optymizmu i pozytywnego myślenia!
    Jedziemy dalej i patrzymy przed siebie!
    Dzięki. Tak zrobię. Byliśmy w drugiej lidze, byliśmy w zasadzie na dnie więc tak, dzisiaj a w zasadzie jutro, czyli przyszłość, wydaje się być dla Polonii świetlana.

  45. Powrót do góry    #6386
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,354
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Prezydent jest chyba niezdejmowalny. Która to już jego kadencja? Będzie nam dalej tą naszą Bydgoszcz betonował. :/

  46. Powrót do góry    #6387
    Użytkownik
    Dołączył
    09-11-2021
    Postów
    105
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 15 w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pontia Zobacz posta
    Z takich zakulisowych ploteczek - Lewandowski nie trafi do Polonii. Mocno zaczęła go kusić Sparta pieniędzmi i nie bierze pod uwagę zejścia do 1 ligi.
    Mały update - Wrocław prawdopodobnie sięgnie po Sadurskiego i zainteresowanie Lewym osłabło z racji konieczności opłacenia ekwiwalentu.

  47. Powrót do góry    #6388
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,550
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 571 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pontia Zobacz posta
    Jeszcze Grudziądz. Tomasz nie robi nic w Polonii, ale nie wiem też czy nadal pobiera kasę, bo może być tak, że on już nawet nie "pełni" funkcji dyrektora - trzeba by zapytać JK.

    Lada dzień wypadną trupy z szafy, bo klub jest ostro zadłużony, a wszystkie śmierdzące tematy były odwleczone do momentu rozstrzygnięcia zmagań ligowych.
    Ty lepiej powiedz kiedy to wszystko pier......

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Scorpion za jego przydatny post!

    Jptorun (29-09-2023)

  49. Powrót do góry    #6389
    Początkujący
    Dołączył
    16-09-2022
    Postów
    24
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Jesli taki Włocławek potrafi zalatwic dobry pieniadz i co chwile widze, ze dochodza kolejni sponsorzy w koszykowce to jak mozemy mowic ze Bydgoszcz pod tym wzgledem jest slaba jesli chodzi o sponsorow. Po prostu brak dobrego managera i staroswieckie podejscie do prowadzenia firmy

  50. Powrót do góry    #6390
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,115
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Bydgoszcz nie ma klimatu wielkiego biznesu do wspierania sportu.
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    U niektórych jest proste pojmowanie - wystarczy chodzić do firm, zachęcać ich odpowiednio i będą sponsorować Polonię.

    Otóż nie.
    Postawa ubogiego krewnego, który przyszedł do firmy po jałmużnę nie jest dobra.
    Tak samo postawa roszczeniowa - dajcie dajcie dajcie.

    Kępa z Motoru jest gościem, który bywa w wielu ciekawych środowiskach od politycznych po nietuzinkowe znajomości z sportowcami. To jak on jest szkalowany to jest głowa mała. Wystarczy popatrzeć na politykę Motoru. Jest marka, rozpoznawalna marka, marketing na najwyższym poziomie. Cała odzież, kewlary, zapowiedzi. Jest to zrobione na mega jakości.
    Jedynie stadion i głód sukcesów - to są dwie kwestie, które rzucają sie w oczy i mogą być punktem dysksuji. W Lublinie nie tylko żużel jest wśród uczęszczanych sportów.
    Z pewnością nie dorastam Tobie do pięt w kwestiach marketingowych i biznesowych, ale pozwolę sobie zauważyć, że niejako sam sobie odpowiedziałeś na swoje stwierdzenie. To nie środowisko biznesowe w Bydgoszczy i okolicach jest problemem, tylko osoba, która to środowisko powinna jednoczyć. Jak sam słusznie zauważyłeś Kępa jest absolutnym reżyserem sukcesu Motoru od A do Z. Tylko zanim on wraz z Motorem doszli do miejsca, w którym są dziś musiał mozolnie poukładać wszystkie elementy układanki, co zresztą zrobił w zasadzie wzorowo. Najpierw zbudował swoją pozycję, co nie było aż takie trudne, ponieważ jest synem żywej legendy Motoru. Już sam ten fakt powodował, że jego pomysły, plany i cele były wiarygodne i od samego początku ściśle ukierunkowane na sukces. Z racji rozpoznawalności nazwiska zaczął wyrabiać sobie kontakty w lubelskim środowisku biznesowym i politycznym. W ten sposób zbudował swoją wiarygodność i zaczął zarażać ludzi z pieniędzmi swoimi pomysłami. Równolegle zaczęły się mniejsze lub większe sukcesy sportowe (awans do I ligi, awans do ekstraligi, utrzymanie się w elidze), które tylko dodały wiary tym przekonanym i przekonały tych nieprzekonanych, że projekt pt. "Motor Lublin Mistrzem Polski" to nie fikcja tylko realny plan, który uda się zrealizować. Skoro teraz w Lublinie jest taka hossa, to pytanie dlaczego nie udało się zrobić tego wcześniej? Czy firmy wspierające lubelski żużel powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat? Nie. Brakowało tylko kogoś z pomysłami, energią i entuzjazmem, kto zjednoczy lokalny biznes wokół Motoru.

    Dlatego właśnie Twoje sugestie, że w Bydgoszczy nie ma klimatu na połączenie wielkiego biznesu z żużlem do mnie nie przemawia. Posiadanie niezliczonej ilości lóż vip też nie ma tu większego znaczenia. Owszem są one wartością dodaną, ale na pewno nie są jednym z czynników decydujących o finansowym wsparciu dla klubu. Po prostu u nas nie ma właściwej osoby do przekonania nieprzekonanych i zrealizowania projektu pt. "Polonia Bydgoszcz Mistrzem Polski".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •