Strona 41 z 158 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,801 do 1,845 z 7086

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2023 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1801
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    2,150
    Podziękowania: 301 w 204 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No ja myślę, że jak ktoś kupi ten klub, to z pewnością Krzych Kanclerz w tej ekipie nie zostanie. Przecież zmysłu taktycznego to on by nie zauważył nawet jakby się z nim zderzył.
    Obyś miał rację. To byłby najlepszy transfer w polonijnym parkingu na sezon 2024.

    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    Leicester - Sheffield
    3 &nbspavid Bellego 0 0 - 0 0
    Przegrane z Lawsonem, Thompsonem, Kerrem, zawsze groźnym Bomberem.
    I już dzisiaj powinien pójść przekaz:

    "David, 1 czerwca z Gdańskiem nie pojedziesz. Ogarnij siebie i sprzęt i jak
    to się uda, to wrócisz do składu".

    "Benny, szykuj się na 1 czerwca - masz zagwarantowane minimum 4 starty
    w z góry ustalonych biegach".

  2. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi never_mind za jego przydatny post!

    kitas (23-05-2023), rogal1979 (23-05-2023)

  3. Powrót do góry    #1802
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,069
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    Ja tak z ciekawości zapytam się czym w takim razie zajmuje się Jacek Woźniak? Gość moim zdaniem ma potężną wiedzę na temat wielu kwesti związanych z tym sportem, ale prowadzenie meczu należy do młodego Kanclerza. Efekty widać gołym okiem.
    No niby są duetem menadżerskim, ale stawiam, że Jacek bardziej od wsparcia młodych jest niż jakiejkolwiek decyzyjności taktycznej. Ani nazwiska nie ma odpowiedniego, ani charyzmy do prowadzenia drużyny, co już pokazywał w przeszłości kiedy zajmował to stanowisko. I oczywiście - nie każdy musi mieć predyspozycje do rządzenia w parkingu. Ale komu on tę wiedzę ma przekazywać? Seniorzy już są zbyt wielkimi gwiazdami, żeby się czegoś uczyć od trenera, juniorzy to...no cóż...Wiktor jest jeden, reszta chyba do przemilczenia.

    Cytat Zamieszczone przez never_mind Zobacz posta
    I już dzisiaj powinien pójść przekaz:

    "David, 1 czerwca z Gdańskiem nie pojedziesz. Ogarnij siebie i sprzęt i jak
    to się uda, to wrócisz do składu".

    "Benny, szykuj się na 1 czerwca - masz zagwarantowane minimum 4 starty
    w z góry ustalonych biegach".
    I myślisz, że menadżer ma jaja do takiej decyzji? Przecież szybciej się zesra w majty niż wymyśli rotację w składzie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  4. Powrót do góry    #1803
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    2,150
    Podziękowania: 301 w 204 postach
    Oczywiście, że nie ma jaj aby takie decyzje / rozmowy podjąć.
    Mógł się w minioną niedzielę poduczyć na korepetycjach u Bajerskiego.

  5. Powrót do góry    #1804
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,186
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 305 w 211 postach
    Jakbym był potencjalnym kupcem Polonii i bym się znał na żużlu ... to bym wolał kupić klub, który pojedzie w przyszłym roku w 1 lidze niż taki, który spadnie z elipy. Kupuję coś co mogę ogarnąć i na co mogę ułożyć plan na najbliższe 5 lat. Nie kupuję czegoś co będzie skazane na porażkę.

    Bellego nam się zepsuł ale nie wiadomo co ma w kontrakcie.

  6. Powrót do góry    #1805
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,069
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Jakbym był potencjalnym kupcem Polonii i bym się znał na żużlu ... to bym wolał kupić klub, który pojedzie w przyszłym roku w 1 lidze niż taki, który spadnie z elipy. Kupuję coś co mogę ogarnąć i na co mogę ułożyć plan na najbliższe 5 lat. Nie kupuję czegoś co będzie skazane na porażkę.

    Bellego nam się zepsuł ale nie wiadomo co ma w kontrakcie.
    Czy się zepsuł? I liga jest z roku na rok silniejsza. Bellego mam wrażenie jedzie na fame jaki sobie zrobił będąc najlepszym zawodnikiem I ligi. Ale wielu zapomina, że po pierwsze opuścił kilka spotkań wyjazdowych, gdzie mu szło słabiej, a nabił na cieniasach u siebie. A poza tym po RZ w tamtym sezonie nie był TOP1, ale nie jechaliśmy w PO, więc rywal o ten tytuł (Kułakow?Lebiediew? Musielak?) po prostu jadąc w PO trudne mecze obniżył swoją średnią. Poszedł do tej ELigi do Leszna i już tak kolorowo nie było. Chociaż miałem nadzieję, że to doświadczenie go czegoś nauczy, to albo się uwstecznił, albo nie wiem co... ze sprzętem aż tak by nie trafił? Ciężko szukać przyczyny jak koleś jedzie 0,3,0,3,1,0,0,3,0.... albo wygrywa, albo jest cieniem...

    Ja nie wiem czy jak się kupuje klub, to czy w pierwszej kolejności nie zatrudnia się ludzi, którzy się na tym znają? Właściciel ma być od kwestii organizacyjnej i finansowej. I tutaj też pewnie zatrudnia fachowców (np marketing itp). Od strony sportowej zatrudnia ludzi, którzy żużel znają od podszewki - trener, menadżer, dyrektor sportowy. Wówczas to ma prawo działać jak należy. A jak mamy co mamy, czyli klan amatorów żużla za sterami całego klubu, to takie są efekty. Nie odmawiam (zwłaszcza Jurkowi) żywego zainteresowania i miłości do tego sportu. Ale co innego być kibicem, który pojedzie na każde zawody i rozpozna zawodnika po ułożeniu stopy na haku, a co innego umieć prowadzić drużynę, zarządzać zawodnikami, mieć do każdego odpowiednie podejście, przygotować im tor, ustawić odpowiednio w programie czy K*RWA patrzeć kto jak jedzie, kogo kim i KIEDY zastąpić. Przecież na tym polu jest totalna amatorka i to, że Krzychu klepnie w plecy nic nie zmienia.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  7. Powrót do góry    #1806
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,331
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 463 w 351 postach
    Nie ma chętnych do przejęcia klubu bo klub żużlowy po prostu nie przynosi zysków. Do tego duża presja i hejt ze strony kibiców i dziennikarzy kiedy drużynie nie idzie. Musiałby być jakiś totalny pasjonat z dużą gotówką, którą mógłby zainwestować ze świadomością, że mu się to nie zwróci.

  8. Powrót do góry    #1807
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,106
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 183 w 138 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Nie ma chętnych do przejęcia klubu bo klub żużlowy po prostu nie przynosi zysków. Do tego duża presja i hejt ze strony kibiców i dziennikarzy kiedy drużynie nie idzie. Musiałby być jakiś totalny pasjonat z dużą gotówką, którą mógłby zainwestować ze świadomością, że mu się to nie zwróci.
    No ale z tego co mi się wydaje, to tacy pasjonaci są. Chociażby wspomniani wcześniej DPV I ZOOLeszcz. Jeden i drugi zarządzają wlasnymi biznesami, więc mają pojęcie jak funkcjonuje wolny rynek. Juras z tego co się orientuję całe życie spędził w wojsku, a tam jak wiadomo logika i zdrowy rozsądek nie zawsze są na pierwszym miejscu, co niestety widać bardzo wyraźnie w kwestii prowadzenia klubu. Te dwie firmy same by tego raczej nie dźwignęły, więc i tak potrzebni byliby inni sponsorzy, ale właśnie z racji ich pasji wiele spraw stricte sportowych i organizacyjnych nie stałoby na głowie.

    Bellego faktycznie mógł za szybko pomyśleć, że jest za dobry na tą lige i to go zgubiło. Taki przypadek Zagara z zeszłego sezonu.

  9. Powrót do góry    #1808
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 68 w 35 postach
    Witam
    W którym miejscu napisałem, że trzeba ubezwłasnowolnić Wiktora?
    Mój przekaz jest dziecinnie prosty: NIE da się pogodzić dwóch sprzecznych spraw!
    Napiszę więc jeszcze raz: bez Wiktora nie zbudujemy silnej Polonii, a po jego odejściu ogarnie nas ligowa szarzyzna na kolejne lata.
    Jestem pewien, że tylko Wiktor i ewentualnie kolejni wychowankowie mogą sprawić, że Polonia wróci na swoje należne miejsce.

    Wiktor i jego menadżer Pan Marek (napisałem Pan z szacunkiem) pokierują karierą Przyjemskiego zgodnie ze swoją wolą i nic nam do tego.
    Ale jako KIBICE Polonii mamy cholerny obowiązek i moralne prawo krzyczeć głośno, że nie chcemy jego odejścia, bo jest naszą jedyną nadzieją
    na wyjście z tego wieloletniego marazmu i bagna w jakim tkwimy.

    Zastanawiam się również od dawna skąd wzięło się przekonanie, że Wiktor musi jeździć w ekstralidze, żeby zrobić karierę na żużlu.
    Skąd się w ogóle wzięło przekonanie, że się zmarnuje???
    Ile lat miał Woźniak jak trafił do ekstraligi, ile lat miał Emil? Rozumiem, że gdyby nie jazda w I lidze to już dawno byliby mistrzami świata.
    Rozumiem również, że jak kibice Falubazu protestowali publicznie (akcje na moście, protesty itp.) żeby Dudek pozostał z nimi po spadku,
    były organizowane w trosce o Patryka i jego karierę, żeby nie zmarnował czasem sezonu w ekstralidze
    A przypominam, że aspirował wtedy jako jeden z kandydatów w walce o złoty medal w GP.

    Zapytam, gdzie są teraz ci, którzy obiecywali Lewandowskiemu złote góry po przejściu do Torunia?
    Chłopak stoi w miejscu od czasu jak zaczął swoją "karierę" w ekstralidze, a potencjał miał zbliżony do Wiktora.
    Jeszcze trochę i skończy jak Przedpełski, kolejny zmarnowany talent.
    Jestem więcej niż pewien, że gdyby w Toruniu pojawił się chłopak z potencjałem jak Wiktor, to Lewandowski skończyłby na ławie
    bez żadnych sentymentów. A dlaczego? Bo nigdy nie będzie chłopakiem z Torunia.
    O Łobodzińskim nie wspominam, ale to równia pochyła, a przecież uczy się od najlepszych w ekstralidze! Gdzie on kuźwa teraz jeździ?
    Tak naprawdę poza Kowalskim i trochę Cierniakiem to żal patrzeć jak ta młodzież zbiera cięgi, przepraszam ekstraligowe doświadczenie

    W skrócie nie mogę pojąć jak można swojego wychowanka z takim talentem jak Wiktor, który rodzi się raz na 10 lat, oddać lekką ręką innemu klubowi, a przy okazji doradzać mu na podstawie swojego widzimisię, że zrobi tam karierę?
    Tak jak napisałem wyżej, Przyjemski sam podejmie decyzję i pewnie opuści Polonię, ale p.i.e.r.d.o.l.e.n.i.e o tym jaką zrobi zawrotną karierę
    jest zwykłym pitoleniem bez jakichkolwiek elementarnych podstaw. Wystarczy, że kilka razy przeciągną go po bandzie i odechce mu się ścigania.
    Na koniec dodam, że jeśli jakiegoś kibica Polonii kręci oglądanie Emila w Toruniu czy Woźniaka w Gorzowie, to sorry ale dla mnie to nie ma
    nic wspólnego z postawą kibica naszego klubu i jego bogatej tradycji.

  10. Powrót do góry    #1809
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,091
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Trzymajac Wiktora na sile w Polonii i nie zwiekszajac przy tym radykalnie budzetu paradoksalnie ciezej wam bedzie zbudowac druzyne na awans.
    On bedzie kosztowal coraz wiecej, wiec chcac go zatrzymac bedziecie musieli przeznaczyc
    1/3 budzetu na jednego zawodnika.Pozostala czesc druzyny to beda niespecjalnie mocni zawodnicy, nie dajacy zadnej gwarancji wyniku.
    Juz w tym roku macie taka druzyne i wszystko byloby moze do ogarniecia gdyby nie Falubaz z duzo wyzszym budzetem.
    Za rok moze to byc spadkowicz z rownie duzym lub nawet wiekszym niz tegoroczny Falubaz.
    Marzenia o SE Kanclerz musi rozpoczac nie od Przyjemskiego a od zwiekszenia budzetu, bo sam Wiktor awansu wam nie wywalczy.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #1810
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,069
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    Witam
    W którym miejscu napisałem, że trzeba ubezwłasnowolnić Wiktora?
    Mój przekaz jest dziecinnie prosty: NIE da się pogodzić dwóch sprzecznych spraw!
    Napiszę więc jeszcze raz: bez Wiktora nie zbudujemy silnej Polonii, a po jego odejściu ogarnie nas ligowa szarzyzna na kolejne lata.
    Jestem pewien, że tylko Wiktor i ewentualnie kolejni wychowankowie mogą sprawić, że Polonia wróci na swoje należne miejsce.

    Wiktor i jego menadżer Pan Marek (napisałem Pan z szacunkiem) pokierują karierą Przyjemskiego zgodnie ze swoją wolą i nic nam do tego.
    Ale jako KIBICE Polonii mamy cholerny obowiązek i moralne prawo krzyczeć głośno, że nie chcemy jego odejścia, bo jest naszą jedyną nadzieją
    na wyjście z tego wieloletniego marazmu i bagna w jakim tkwimy.

    Zastanawiam się również od dawna skąd wzięło się przekonanie, że Wiktor musi jeździć w ekstralidze, żeby zrobić karierę na żużlu.
    Skąd się w ogóle wzięło przekonanie, że się zmarnuje???
    Ile lat miał Woźniak jak trafił do ekstraligi, ile lat miał Emil? Rozumiem, że gdyby nie jazda w I lidze to już dawno byliby mistrzami świata.
    Rozumiem również, że jak kibice Falubazu protestowali publicznie (akcje na moście, protesty itp.) żeby Dudek pozostał z nimi po spadku,
    były organizowane w trosce o Patryka i jego karierę, żeby nie zmarnował czasem sezonu w ekstralidze
    A przypominam, że aspirował wtedy jako jeden z kandydatów w walce o złoty medal w GP.

    Zapytam, gdzie są teraz ci, którzy obiecywali Lewandowskiemu złote góry po przejściu do Torunia?
    Chłopak stoi w miejscu od czasu jak zaczął swoją "karierę" w ekstralidze, a potencjał miał zbliżony do Wiktora.
    Jeszcze trochę i skończy jak Przedpełski, kolejny zmarnowany talent.
    Jestem więcej niż pewien, że gdyby w Toruniu pojawił się chłopak z potencjałem jak Wiktor, to Lewandowski skończyłby na ławie
    bez żadnych sentymentów. A dlaczego? Bo nigdy nie będzie chłopakiem z Torunia.
    O Łobodzińskim nie wspominam, ale to równia pochyła, a przecież uczy się od najlepszych w ekstralidze! Gdzie on kuźwa teraz jeździ?
    Tak naprawdę poza Kowalskim i trochę Cierniakiem to żal patrzeć jak ta młodzież zbiera cięgi, przepraszam ekstraligowe doświadczenie

    W skrócie nie mogę pojąć jak można swojego wychowanka z takim talentem jak Wiktor, który rodzi się raz na 10 lat, oddać lekką ręką innemu klubowi, a przy okazji doradzać mu na podstawie swojego widzimisię, że zrobi tam karierę?
    Tak jak napisałem wyżej, Przyjemski sam podejmie decyzję i pewnie opuści Polonię, ale p.i.e.r.d.o.l.e.n.i.e o tym jaką zrobi zawrotną karierę
    jest zwykłym pitoleniem bez jakichkolwiek elementarnych podstaw. Wystarczy, że kilka razy przeciągną go po bandzie i odechce mu się ścigania.
    Na koniec dodam, że jeśli jakiegoś kibica Polonii kręci oglądanie Emila w Toruniu czy Woźniaka w Gorzowie, to sorry ale dla mnie to nie ma
    nic wspólnego z postawą kibica naszego klubu i jego bogatej tradycji.
    Skoro ktoś pisze, że Wiktor powinien zostać w Polonii w I lidze i odłożyć na bok własne ambicje, cele i możliwość rozwoju to wolałem nazwać to ubezwłasnowolnieniem niż robieniem z niego niewolnika.
    Prawo krzyczeć masz co chcieć, ale WYMAGAĆ od chłopaka, żeby porzucił swoje indywidualne pragnienia dla "dobra klubu" to już jest niesmaczne.

    Skąd przekonanie, że bez Wiktora nie zbudujemy silnej Polonii? W Lublinie zbudowali silny Motor bez wychowanka. W Krośnie bez wychowanka wyr*chali i nas i ZG i jadąc bez wychowanka ograli obie ekipy i awansowali do ELigi. Ilu masz tych wychowanków w poszczególnych drużynach stanowiących o sile drużyny? Janowski w Sparcie, do niedawna Zmarzlik w Gorzowie. Nie powiesz tego o Smyku w Lesznie, nie powiesz o Przedpełskim w Toruniu. GKM jedzie bez wychowanka, Włókniarz jedzie bez wychowanka, Stal jedzie bez takiego wychowanka (bo nie uznamy chyba Jasińskiego za game-changera). Gadanie o tym, że siłę drużyny zbudować można tylko przez wychowanków to romantyczne wspomnienia minionej epoki. Żeby odnieść sukces trzeba zbudować silne fundamenty w klubie, zarządzanym z głową, mającym solidne podstawy finansowe i sponsorów, co zapewni zbudowanie silnej drużyny. Już abstrahując od tego czy to będą pieniądze sponsorów prywatnych, czy SSP - ale te pieniądze w klubie trzeba mieć. I możesz sobie zbudować ekipę taką jak w I lidze zbudował Falubaz, który wygrywa wszystko mimo tego, że cały czas jadą bez jednego seniora.

    To zdecyduj się - czy Lewandowski to ten sam poziom co Przyjemski, czy jednak jakby się w Toruniu pojawił ktoś o potencjale Wiktora, to Lewy poszedłby w odstawkę. Bo to jakby dwie tezy, które są sprzeczne.

    Weź mi wymień zawodników, którzy nie przeszli z I ligi to ELigi, a mimo to zrobili zawrotną karierę. Dajesz, czekam.

    Czy Wiktor zrobi karierę dzięki ELidze...wiedzieć na pewno nie możemy. Ale jeśli nie pójdzie do ELigi, to wiemy, że jej nie zrobi. Skoro tacy zawodnicy jak Kowalski, Cierniak - których wymieniasz, że jadą dobrze - też przeszli do tej ELigi, to widać, że to daje efekt. Myslisz, że byliby w tym samym miejscu, gdyby jeździli w II czy I lidze?

    Nie rozumiem Twojego wyciągania czy to Szymka, czy Emila - oni jeździli z Polonią też w ELidze. Więc co to ma do rzeczy? Zresztą czy myślisz, że jeżdżąc w I ligowej Polonii do dziś byliby w tym miejscu, w jakim są obecnie? No wątpię.

    Po co przywołujesz tutaj jakieś zielonogórskie zebrania na zatrzymanie Dudka? Co one mają do rzeczy? Jakaś tam część kibiców (bo też nie można powiedzieć, że wszyscy) uznała, że trzeba Dudka zatrzymać za wszelką cenę, to zrobili jakieś akcje. Wątpię jednak, aby myśleli o zawodniku jako osobie, a mieli go za kolesia do robienia punktów, a związek z miastem i klubem miał być sentymentalnym szantażem na rzecz przekonania go do pozostania. Ale to nie mój problem.

    Przykład Łobodzińskiego to akurat chybiony jest, bo on nie miał talentu choćby zbliżonego do Wiktora, a poszedł sobie ze świadomością tego, że o skład będzie mu tam ciężko. I z tego co pamiętam była tu też kwestia Władka Golloba, który mocno zniechęcił Kacpra do jazdy w Polonii. Zresztą jego podejście do BTŻ było wiadomo jakie.
    Co do Lewandowskiego - szału faktycznie wielkiego nie robi. Ale miewa też jakieś przebłyski. Ale też nie jest tak, że jak do tej pory nie zrobił oszałamiającej kariery, to jeszcze nie może zostać dobrym żużlowcem. Jeśli dobrze kojarzę to jest z Wiktorem rówieśnikiem i jeszcze kilka lat tego zbierania doświadczenia w żużlu jako junior ma.

    Wyśmiewasz zawodników młodzieżowych, którzy w ELidze radzą sobie - poza wspomnianym Cierniakiem i Kowalskim - dość słabo. Pamiętaj jednak, że większość z nich to młode chłopaki i jeszcze kilka lat tej juniorki przed nimi. Kowalski i Cierniak to ci starsi juniorzy. Poza Pludrą czy Sadurskim, którzy też wielkimi wirtuozami nie są (chociaż wg mnie tragedii nie ma) to jednak mowa o zawodnikach 16-18 letnich. Ratajczak, Jabłoński, Paluch, Lewandowski, Karczewski.

    Wg mnie Wiktor zebrał już doświadczenie na torach I ligowych i nie ma dla niego wielkiego sensu dalej jeździć na tym poziomie. Bo co z tego, że będzie robił po 12 pkt na mecz, a jak przyjdzie mu jazda z zawodnikami z ELigi czy jakieś SGP2 to okaże się, że odstaje?

    Na koniec dodam, że jeśli jakiegoś kibica Polonii kręci oglądanie Emila w Toruniu czy Woźniaka w Gorzowie, to sorry ale dla mnie to nie ma
    nic wspólnego z postawą kibica naszego klubu i jego bogatej tradycji.
    Dla Ciebie może nie mieć to nic wspólnego, ale nie jesteś też wyznacznikiem cnót kibicowskich, ani takowym szablonem. Skoro wolisz zmarnować chłopakowi karierę dla swojego widzi-mi-się, to co z Ciebie za człowiek?
    Chcesz żeby w Polonii było lepiej? Nie wymagaj poświecenia się młodego chłopaka w imię jakiejś idei. Wymagaj od właściciela klubu, aby doprowadził do tego, że będzie lepiej. Bo to on dobrał Wiktorowi partnerów do jazdy, to on udaje, że wszystko jest spoko i jesteśmy na dobrej drodze.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Trzymajac Wiktora na sile w Polonii i nie zwiekszajac przy tym radykalnie budzetu paradoksalnie ciezej wam bedzie zbudowac druzyne na awans.
    On bedzie kosztowal coraz wiecej, wiec chcac go zatrzymac bedziecie musieli przeznaczyc
    1/3 budzetu na jednego zawodnika.Pozostala czesc druzyny to beda niespecjalnie mocni zawodnicy, nie dajacy zadnej gwarancji wyniku.
    Juz w tym roku macie taka druzyne i wszystko byloby moze do ogarniecia gdyby nie Falubaz z duzo wyzszym budzetem.
    Za rok moze to byc spadkowicz z rownie duzym lub nawet wiekszym niz tegoroczny Falubaz.
    Marzenia o SE Kanclerz musi rozpoczac nie od Przyjemskiego a od zwiekszenia budzetu, bo sam Wiktor awansu wam nie wywalczy.
    Tym, którzy żyją romantycznym "drużyna złożona z samych wychowanków" niestety ciężko to zrozumieć. Dziś wynik po prostu kosztuje, a trzymanie Wiktora w I lidze z bandą przeciętniaków ani nie pomogą w niczym Wiktorowi, ani nie zapewnią awansu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  12. Powrót do góry    #1811
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    Witam


    Zastanawiam się również od dawna skąd wzięło się przekonanie, że Wiktor musi jeździć w ekstralidze, żeby zrobić karierę na żużlu.
    Skąd się w ogóle wzięło przekonanie, że się zmarnuje???
    Przyjemski jest juz 2-3 lata w Bydzi i co? gdzie ten awans

    W elidze za sam podpis zgarnie z milion za punkty z 6-7k to oznacza najlepszy sprzet i dużo wieksze mozliwosci

  13. Powrót do góry    #1812
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,331
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 463 w 351 postach
    Może też zderzyć się ze ścianą z napisem eliga. Pomyślałeś o tym?

    Pieniądze to nie wszystko.

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi bartekdm za jego przydatny post!

    rogal1979 (23-05-2023)

  15. Powrót do góry    #1813
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,186
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 305 w 211 postach
    Wiktor jeżdżąc w 1 lidze nie ma szans w przeciągu kilku lat być w czołówce krajowej.
    Jak pójdzie do elipy to może mieć jakieś szanse. Nie wiem czy małe czy duże ale jakieś.

    Woźniak jakby został w Polonii to nie robiłby dziś takiego wyniku.

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    mentikk (23-05-2023)

  17. Powrót do góry    #1814
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,069
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Może też zderzyć się ze ścianą z napisem eliga. Pomyślałeś o tym?

    Pieniądze to nie wszystko.
    Co to znaczy "zderzyć ze ścianą"? Po to ma iść już w kolejnym sezonie, żeby miał czas i dostać tam "wpyerdol" i wyciągnąć z tego naukę i pójść do przodu. Lepiej żeby poszedł jako 21latek na rok, żeby mu po jednym sezonie powiedzieli "nara ziomek, ale jak już jesteś seniorem, to Cię nie potrzebujemy"? Przecież wiadomo, że na dzień dobry nie będzie tam walił dwucyfrówek w każdym meczu. Ale jak będzie tylko walił dwucyfrówki w I lidze to jego największymi sukcesami będa zwycięstwa w Łańcuchach Herbowych itp zawodach o puchar wójta Rawicza.
    Jakby nie patrzeć to w ELidze (i chyba w ogóle większości drużyn) junior jest dodatkowym chłopakiem, który dorzuci kilka punktów do dorobku drużyny, a nie koniem pociągowym odpowiedzialnym za wynik całej drużyny. My się już przyzwyczailiśmy do tego, że Wiktor robi te duże punkty i temu pewnie będzie zdziwienie jak pójdzie poziom wyżej i mecze będzie kończył w okolicach 5 pkt, a nie 11. Kubera, Drabik i inni juniorzy z tych topowych też nie od pierwszego sezonu trzaskali po 10-12 pkt na mecz, tylko sukcesywnie podnosili poziom. Ale do tego trzeba mieć kontakt z najlepszymi. Jak to mówią "if you want to be the best, you need to beat the best". Bez spotykania Zmarzlików, Janowskich, Madsenów czy Emilów na torze na co dzień to do czego on ma dążyć? Żeby być lepszym niż Rasmus Jensen czy Przemek Pawlicki? Bycie lepszym od zawodników, którzy nie mieszczą się w ELidze nie da mu tyle co walka z najlepszymi jak i uczenie się od najlepszych.
    Po to też miał jeździć w Szwecji i nadal nie wiemy czemu w tych dwóch meczach Rospigarny nie pojechał. Mam nadzieję, że to się zmieni i tam też będzie zbierał expa.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  18. Powrót do góry    #1815
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    Na koniec dodam, że jeśli jakiegoś kibica Polonii kręci oglądanie Emila w Toruniu czy Woźniaka w Gorzowie, to sorry ale dla mnie to nie ma
    nic wspólnego z postawą kibica naszego klubu i jego bogatej tradycji.
    Oczywiście, że nie ma. Mentalność kibica żużlowego z Krosna, Lublina, Opola i każdego innego piknikowego tworu jest dobrze znana i smutna. Dobrze, że mamy szczęście kibicować Polonii, gdzie jednak jest grupa, która jest kibicami klubu, a nie dyscypliny.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta

    Skąd przekonanie, że bez Wiktora nie zbudujemy silnej Polonii? W Lublinie zbudowali silny Motor bez wychowanka. W Krośnie bez wychowanka wyr*chali i nas i ZG i jadąc bez wychowanka ograli obie ekipy i awansowali do ELigi.
    Ale czym jest Lublin i Krosno przy siedmiokrotnym drużynowym mistrzu kraju Polonii Bydgoszcz. Nawet jakby przez trzy dekady jeździli bez przerwy w najwyższej lidze nadal będziemy większym klubem historycznie. Może jako Kibice Wielkiej Polonii chcemy mieć w drużynie liderów-najemników aka Obajtek i Emil, ale również kogoś, kto będzie ważnym ogniwem drużyny, ale jednocześnie będzie można się z nim utożsamić jak Wiktorek.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Z tym wychowankiem to bym się tak nie rozpędzał. Owszem, formalnie zdał licencję w barwach Polonii i jest jej wychowankiem. Ale w praktyce to przecież on, i jego kariera, od gówniarza jest finansowany przez swoich rodziców i własnych sponsorów. Stąd krótki kontrakt w Polonii. Przyjemscy to już jest przedsiębiorstwo. Czyli firma która podpisuje kontrakty na swoje usługi i wystawia za te usługi faktury.
    Czyli rozumiem twierdzisz, że człowiek, który stawiał pierwsze kroki w szkółce klubu, wychował się w Bydgoszczy i także zdał licencję w barwach P nie jest jej wychowankiem. No okej.
    white&young

  19. Powrót do góry    #1816
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,736
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez Tymus_2II5 Zobacz posta
    Czyli rozumiem twierdzisz, że człowiek, który stawiał pierwsze kroki w szkółce klubu, wychował się w Bydgoszczy i także zdał licencję w barwach P nie jest jej wychowankiem. No okej.
    Nie, twierdzę, ze w dobie komercjalizacji, Polonia to tylko przystanek Przyjemskiego. Gdzieś musiał jeździć skoro bawi się tym sportem. A jego wyszkolenie nie jest wynikiem działania waszej szkółki. To podobna sytuacja jest jak u nas z Dudkiem. Formalnie to sa wychowankowie swoich klubów, ale tym klubom za wiele nie zawdzięczają skoro tam przedsiębiorstwa rodzinne wzięły na siebie ciężar szkolenia.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #1817
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,069
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Tymus_2II5 Zobacz posta
    Ale czym jest Lublin i Krosno przy siedmiokrotnym drużynowym mistrzu kraju Polonii Bydgoszcz. Nawet jakby przez trzy dekady jeździli bez przerwy w najwyższej lidze nadal będziemy większym klubem historycznie. Może jako Kibice Wielkiej Polonii chcemy mieć w drużynie liderów-najemników aka Obajtek i Emil, ale również kogoś, kto będzie ważnym ogniwem drużyny, ale jednocześnie będzie można się z nim utożsamić jak Wiktorek
    No ma ten moment są wyżej od nas.
    Jeśli jedynym argumentem na uznanie swojej wyższości jest odwoływanie się do historii to niestety, ale wygląda to bardzo słabo. "Nie mamy się czym pochwalić, ale za to kiedyś i ktoś inny zrobił u nas coś lepiej".
    Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby utożsamiać się z Wiktorem w Polonii.
    Ale jak będzie jeździł gdzieś indziej to będę mu dalej kibicował.
    A jak ma u nas jeździć to niech jeździ w Polonii ELigowej, a nie marnuje czas kiedy może i powinien kłaść największy nacisk na rozwój dlatego, że niektórych g*wno obchodzi co z nim się stanie jeśli odejdzie. Lepiej żeby zmarnował szansę, ale żeby był w Polonii ku uciesze obcych ludzi, którzy się i tak na niego wypna jak już nie będzie dla nich wystarczająco dobry.
    Niech klub pójdzie w tym kierunku, żeby on sam chciał do niego wrócić.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #1818
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 68 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Skoro ktoś pisze, że Wiktor powinien zostać w Polonii w I lidze i odłożyć na bok własne ambicje, cele i możliwość rozwoju to wolałem nazwać to ubezwłasnowolnieniem niż robieniem z niego niewolnika.
    Prawo krzyczeć masz co chcieć, ale WYMAGAĆ od chłopaka, żeby porzucił swoje indywidualne pragnienia dla "dobra klubu" to już jest niesmaczne.

    Skąd przekonanie, że bez Wiktora nie zbudujemy silnej Polonii? W Lublinie zbudowali silny Motor bez wychowanka. W Krośnie bez wychowanka wyr*chali i nas i ZG i jadąc bez wychowanka ograli obie ekipy i awansowali do ELigi. Ilu masz tych wychowanków w poszczególnych drużynach stanowiących o sile drużyny? Janowski w Sparcie, do niedawna Zmarzlik w Gorzowie. Nie powiesz tego o Smyku w Lesznie, nie powiesz o Przedpełskim w Toruniu. GKM jedzie bez wychowanka, Włókniarz jedzie bez wychowanka, Stal jedzie bez takiego wychowanka (bo nie uznamy chyba Jasińskiego za game-changera). Gadanie o tym, że siłę drużyny zbudować można tylko przez wychowanków to romantyczne wspomnienia minionej epoki. Żeby odnieść sukces trzeba zbudować silne fundamenty w klubie, zarządzanym z głową, mającym solidne podstawy finansowe i sponsorów, co zapewni zbudowanie silnej drużyny. Już abstrahując od tego czy to będą pieniądze sponsorów prywatnych, czy SSP - ale te pieniądze w klubie trzeba mieć. I możesz sobie zbudować ekipę taką jak w I lidze zbudował Falubaz, który wygrywa wszystko mimo tego, że cały czas jadą bez jednego seniora.

    To zdecyduj się - czy Lewandowski to ten sam poziom co Przyjemski, czy jednak jakby się w Toruniu pojawił ktoś o potencjale Wiktora, to Lewy poszedłby w odstawkę. Bo to jakby dwie tezy, które są sprzeczne.

    Weź mi wymień zawodników, którzy nie przeszli z I ligi to ELigi, a mimo to zrobili zawrotną karierę. Dajesz, czekam.

    Czy Wiktor zrobi karierę dzięki ELidze...wiedzieć na pewno nie możemy. Ale jeśli nie pójdzie do ELigi, to wiemy, że jej nie zrobi. Skoro tacy zawodnicy jak Kowalski, Cierniak - których wymieniasz, że jadą dobrze - też przeszli do tej ELigi, to widać, że to daje efekt. Myslisz, że byliby w tym samym miejscu, gdyby jeździli w II czy I lidze?

    Nie rozumiem Twojego wyciągania czy to Szymka, czy Emila - oni jeździli z Polonią też w ELidze. Więc co to ma do rzeczy? Zresztą czy myślisz, że jeżdżąc w I ligowej Polonii do dziś byliby w tym miejscu, w jakim są obecnie? No wątpię.

    Po co przywołujesz tutaj jakieś zielonogórskie zebrania na zatrzymanie Dudka? Co one mają do rzeczy? Jakaś tam część kibiców (bo też nie można powiedzieć, że wszyscy) uznała, że trzeba Dudka zatrzymać za wszelką cenę, to zrobili jakieś akcje. Wątpię jednak, aby myśleli o zawodniku jako osobie, a mieli go za kolesia do robienia punktów, a związek z miastem i klubem miał być sentymentalnym szantażem na rzecz przekonania go do pozostania. Ale to nie mój problem.

    Przykład Łobodzińskiego to akurat chybiony jest, bo on nie miał talentu choćby zbliżonego do Wiktora, a poszedł sobie ze świadomością tego, że o skład będzie mu tam ciężko. I z tego co pamiętam była tu też kwestia Władka Golloba, który mocno zniechęcił Kacpra do jazdy w Polonii. Zresztą jego podejście do BTŻ było wiadomo jakie.
    Co do Lewandowskiego - szału faktycznie wielkiego nie robi. Ale miewa też jakieś przebłyski. Ale też nie jest tak, że jak do tej pory nie zrobił oszałamiającej kariery, to jeszcze nie może zostać dobrym żużlowcem. Jeśli dobrze kojarzę to jest z Wiktorem rówieśnikiem i jeszcze kilka lat tego zbierania doświadczenia w żużlu jako junior ma.

    Wyśmiewasz zawodników młodzieżowych, którzy w ELidze radzą sobie - poza wspomnianym Cierniakiem i Kowalskim - dość słabo. Pamiętaj jednak, że większość z nich to młode chłopaki i jeszcze kilka lat tej juniorki przed nimi. Kowalski i Cierniak to ci starsi juniorzy. Poza Pludrą czy Sadurskim, którzy też wielkimi wirtuozami nie są (chociaż wg mnie tragedii nie ma) to jednak mowa o zawodnikach 16-18 letnich. Ratajczak, Jabłoński, Paluch, Lewandowski, Karczewski.

    Wg mnie Wiktor zebrał już doświadczenie na torach I ligowych i nie ma dla niego wielkiego sensu dalej jeździć na tym poziomie. Bo co z tego, że będzie robił po 12 pkt na mecz, a jak przyjdzie mu jazda z zawodnikami z ELigi czy jakieś SGP2 to okaże się, że odstaje?

    [COLOR=#3E3E3E]
    Dla Ciebie może nie mieć to nic wspólnego, ale nie jesteś też wyznacznikiem cnót kibicowskich, ani takowym szablonem. Skoro wolisz zmarnować chłopakowi karierę dla swojego widzi-mi-się, to co z Ciebie za człowiek?
    Chcesz żeby w Polonii było lepiej? Nie wymagaj poświecenia się młodego chłopaka w imię jakiejś idei. Wymagaj od właściciela klubu, aby doprowadził do tego, że będzie lepiej. Bo to on dobrał Wiktorowi partnerów do jazdy, to on udaje, że wszystko jest spoko i jesteśmy na dobrej drodze.



    Tym, którzy żyją romantycznym "drużyna złożona z samych wychowanków" niestety ciężko to zrozumieć. Dziś wynik po prostu kosztuje, a trzymanie Wiktora w I lidze z bandą przeciętniaków ani nie pomogą w niczym Wiktorowi, ani nie zapewnią awansu.

    No cóż, nie przepadam za polemiką na forum internetowym ale w twoim poście pojawiła się masa zarzutów sporo przekłamań i zwykłej manipulacji.
    Trudno więc abym nie odniósł się do tego co napisałeś.

    Powtórzę po raz kolejny w żadnym miejscu mojego maila nie pojawiła się sugestia aby uczynić z Wiktora niewolnika Polonii.
    Najwyraźniej nie doczytałeś tego co napisałem, że Wiktor i jego mentor Pan Marek sami zdecydują o jego przyszłości i przypuszczalnie nie będzie to Polonia.
    Napisałem bardzo wyraźnie o tym że w moim prywatnym odczuciu obecna siła Polonii i jej przyszłość leży w rękach Wiktora, a przykład z Jasińskim jest kolejną manipulacją.
    uważam, że żadni najemnicy pokroju Bellego czy Kenia nigdy nie dadzą nam upragnionego awansu.
    Twierdzenie, że pozbędziemy się Wiktora, a za rok czy dwa zbudujemy nową Polonię, która będzie zdolna awansować do ekstraligi jest największą bzdurą
    jaką kiedykolwiek słyszałem. Czyli co, w tej chwili mając Wiktora odpuszczamy bo nie jesteśmy w stanie awansować, ale kiedy go stracimy to za rok, dwa lub trzy
    będziemy w stanie odbudować siłę Polonii. Przecież to twierdzenie schizofrenika. Czytałeś to co napisałeś?

    W swoim liście napisałeś, że wyśmiewam się z młodzieży.
    Jest to nieczysta manipulacja. Napisałem, że żal patrzeć na to jak wygląda ich jazda w ekstralidze.
    Od zawsze jestem wielkim miłośnikiem jazdy młodzieżowców i jeśli tylko czas pozwala, poza ligą, obserwuję ich jazdę we wszystkich turniejach gdzie tylko się pojawią.
    Znam masę przykładów kiedy wielu utalentowanych chłopaków kończyło z żużlem z powodu kontuzji lub depresji.
    Szczególnie leży mi na sercu dobro młodzieżowców Polonii. Twierdzenie że się wyśmiewam z młodzieży jest kolego z twojej strony grubym przegięciem.

    Tak samo jak przegięciem jest to, że według ciebie zamierzam zmarnować karierę Wiktorowi???
    Naprawdę czytasz to co piszesz?
    Nie mam żalu, że kręci Cię jazda Emila w Toruniu, a Woźniaka w Gorzowie. Twoje prawo.
    Jesteś pasjonatem żużla i nie ma w tym nic złego. Po prostu inaczej rozmumiemy definicję związaną z oddaniem do barw klubowych.
    Moje zdanie na ten temat jest bardzo czytelne. Kibic Polonii, będący przy zdrowych zmysłach, nigdy nie napisze, żeby największa nadzieja Polonii
    spakowała manatki, bo w rodzinnym mieście, wśród swoich kibiców, nic dobrego go nie spotka.
    Jeśli duża część kibiców Polonii myśli podobnie do Ciebie, to zaczynam rozumieć dlaczego nasz klub znajduje się w tym miejscu, czyli czarnej d.u.p.i.e.
    Nie pisz tylko, że byłeś zwolennikiem oddania Akademii Medycznej do Torunia, bo stracę resztki nadziei.

    Jeśli masz zamiar oceniać moją moralność to chętnie Ci ułatwię.
    Moja filozofia na temat kibicowania jest bardzo prosta. Od kiedy tylko zacząłem chodzić na żużel jestem kibicem Polonii Bydgoszcz i dla mnie Polonia oraz czarny gryf to świętość.
    Każdy zawodnik, który jeżdził dla Polonii, oddał swoje zdrowie, a niektórzy nawet życie, pozostaną w mojej pamięci na zawsze i będę ich darzył szacunkiem.

    "To zdecyduj się - czy Lewandowski to ten sam poziom co Przyjemski, czy jednak jakby się w Toruniu pojawił ktoś o potencjale Wiktora, to Lewy poszedłby w odstawkę. Bo to jakby dwie tezy, które są sprzeczne."

    Cytat wyżej to kolejna manipulacja.
    Co do Lewandowskiego napisałem bardzo wyraźnie, że na początku swojej kariery, większość fachowców uważała, że jest to talent na miarę Wiktora.
    Przez dwa lata zmieniło się tyle, że Wiktor jeżdżący regularnie w I lidze stał się topowym młodzieżowcem w Polsce, o którego dzisiaj zabija się połowa klubów w Polsce,
    podczas gdy jego kolega Lewandowski od dwóch lat, mając bardzo bogate doświadczenia w ekstralidze, męczy się okrutnie w każdym meczu, a każdy wygrany bieg
    to święto lasu.
    Wytłumacz mi proszę, jak to się stało, że ten pierwszoligowy Wiktor przez dwa lata jazdy w dużo słabszej lidze, nokautuje Lewandowskiego przy każdej okazji,
    a chłopak, który na codzień ściga się z najlepszymi na świecie jest cieniem tego samego zawodnika, który był dwa lata temu.
    Jeśli masz jakieś argumenty chętnie posłucham.
    To samo dotyczy tych wszystkich talentów, którzy trafili do ekstraligi, a dzisiaj kończą kariery, albo szukają miejsca w drugiej lidze.
    I to właśnie dotyczy Łobodzińskiego.

    W swoich wypowiedziach celowo pominąłem Pana Kanclerza.
    To, że podstawą sukcesu jest finansowa i organizyjna stabilizacja jest oczywistą oczywistością.
    Byłem pierwszy, który podważał na tym forum chęci Pana Kanclerza co do awansu.
    Mam nadzieję, że na koniec sezonu będę mógł to odszczekać.
    Uważam, że kibicom Polonii należy się prawda, nawet jeśli bardzo rozmija się z naszymi oczekiwaniami.

  22. Powrót do góry    #1819
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Może też zderzyć się ze ścianą z napisem eliga. Pomyślałeś o tym?

    Pieniądze to nie wszystko.
    To lepiej zeby został w Poloni i robił w Bydgoszczy po 15 punktów ? co mu to da ? Wiktor już dzis w elidze to przynajmniej (3,1,0)

  23. Powrót do góry    #1820
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,091
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    W sprawie Lewandowskiego Black Gryf sam dokonuje manilupacji.
    Pamiętaj wasza radość, że to jednak nie Przyjemski a właśnie Lewandowski ucieka z matecznika, bo po prostu dużo gorzej rokował.
    Wyniki w mini żużlu pokazują to też wyraźnie, że nigdy nie był na poziomie Wiktora.
    Kolejna manipulacja to jego jazda dwa razy gorsza niż 2 lata temu.
    Nie przypominam sobie aby Krzychu 2 lata temu wygrywał biegi juniorskie jak robi to ostatnio i pokonywał seniorów przeciwnika.
    Raz mu się udało pokonac Protasa który o mało co nie rozwalił się o bandę.
    Następna rzecz to SE.
    Ta Wiktora może mocno zweryfikować.
    Biegi juniorskie może wygrywać ale im dalej w las tym o zwycięstwa będzie ciężej.
    On nie będzie rywalizował z Gała a za partnera nie będzie miał Jeleniewskiego.
    Talent ma większy od Lewego, to nie podlega dyskusji ale SE nie będzie dla niego spacerkiem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Powrót do góry    #1821
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 68 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    W sprawie Lewandowskiego Black Gryf sam dokonuje manilupacji.
    Pamiętaj wasza radość, że to jednak nie Przyjemski a właśnie Lewandowski ucieka z matecznika, bo po prostu dużo gorzej rokował.
    Wyniki w mini żużlu pokazują to też wyraźnie, że nigdy nie był na poziomie Wiktora.
    Kolejna manipulacja to jego jazda dwa razy gorsza niż 2 lata temu.
    Nie przypominam sobie aby Krzychu 2 lata temu wygrywał biegi juniorskie jak robi to ostatnio i pokonywał seniorów przeciwnika.
    Raz mu się udało pokonac Protasa który o mało co nie rozwalił się o bandę.
    Następna rzecz to SE.
    Ta Wiktora może mocno zweryfikować.
    Biegi juniorskie może wygrywać ale im dalej w las tym o zwycięstwa będzie ciężej.
    On nie będzie rywalizował z Gała a za partnera nie będzie miał Jeleniewskiego.
    Talent ma większy od Lewego, to nie podlega dyskusji ale SE nie będzie dla niego spacerkiem.
    Naprawdę nie chce mi się*teraz szperać po różnych wątkach sprzed dwóch lat, ale pamiętam, że wielu forumowiczów uważało Lewandowskiego za większy talent od Przyjemskiego.
    Dla mnie rokowali podobnie, a więc nie ma tu żadnej manipulacji.
    Zapytałem gdzie jest teraz Lewandowski i czy nie rozmienił czasem swojego talentu na drobne.
    Ostatnie wyniki wskazują na lekki progres, wszak dwa razy w młodzieżówce pokonał samego Wiktora, ale dla mnie to dwa stracone lata, które mógł lepiej wykorzystać.
    Oczywiście jako Torunianin trudno, żebyś miał inne zdanie, ale chciałbym zobaczyć miny kiboli Apatora gdyby Polonia wyjęła im 18 letniego Bajerskiego albo 18 letniego Kowalika.
    Kopernik chyba wstałby z grobu, o krucjatach do Bydgoszczy nie wspomnę (taki żarcik oczywiście

  25. Powrót do góry    #1822
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,091
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Ale tu nie chodzi o podkupywanie zawodników.
    Takich dożyliśmy czasów, że to nic szczególnego.
    Chodzi o samą ocenę możliwości Lewandowskiego.
    To, że się nie za bardzo rozwinal to fakt, ale też nie tak, że się jakoś zwinął.
    Chodzą słuchy, ale zaznaczam tylko sluchy, że nie za bardzo przejmował się żużlem i mial inne priorytety.
    Ostatnio jak potwierdziels jest nieco lepiej, co nie znaczy, że dobrze.
    Ok, dwa biegi na 3 ma ostatnio dobre albo bardzo dobre, ale strasznie chwiejny jest. Czasami jak stary wyjadacz, czasami jak szkolkowicz.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  26. Powrót do góry    #1823
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,106
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 183 w 138 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie, twierdzę, ze w dobie komercjalizacji, Polonia to tylko przystanek Przyjemskiego. Gdzieś musiał jeździć skoro bawi się tym sportem. A jego wyszkolenie nie jest wynikiem działania waszej szkółki. To podobna sytuacja jest jak u nas z Dudkiem. Formalnie to sa wychowankowie swoich klubów, ale tym klubom za wiele nie zawdzięczają skoro tam przedsiębiorstwa rodzinne wzięły na siebie ciężar szkolenia.
    Masz rację. On nie jest wyszklony przez Polonię. Za jego wyszkolenie jako zawodnika odpowiada BTŻ Polonia, a konkretnie Jacek Woźniak, który jest tam trenerem i to on kształtuje sportowo tych młodych chłopaków. Przedsiębiorstwa rodzinne, jak to nazwałeś nie są w najmniejszym stopniu odpowiedzialne za wyszkolenie stricte sportowe. Ich główną i niepodważalną rolą jest zbudowanie bazy sponsorskiej i finansowanie szkolenia, które przeprowadzała i przeprowadza osoba związana z klubem i to na klubowej infrastrukturze.

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Paweł#21 za jego przydatny post!

    never_mind (23-05-2023)

  28. Powrót do góry    #1824
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2014
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 9 postach
    A Bellego dalej swoje... dzisiaj w Szwecji na szpryce się nie łapie, zle to wygląda....
    1 czerwca pora postawić na Basso

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi FanPolonia za jego przydatny post!

    rogal1979 (23-05-2023)

  30. Powrót do góry    #1825
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,106
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 183 w 138 postach
    Cytat Zamieszczone przez FanPolonia Zobacz posta
    A Bellego dalej swoje... dzisiaj w Szwecji na szpryce się nie łapie, zle to wygląda....
    1 czerwca pora postawić na Basso
    Pytanie podstawowe jest takie czy to kwestia totalnie nietrafionego sprzętu czy głowa przestała prawidłowo funkcjonować?

  31. Powrót do góry    #1826
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    848
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 109 w 95 postach
    Wczoraj też się na szprycę nie łapał i miał problemy z jazdą.

  32. Powrót do góry    #1827
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2021
    Postów
    783
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 107 w 74 postach
    To już nawet nie jest śmieszne, co sie dzieje z tym gościem?

  33. Powrót do góry    #1828
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,821
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 169 w 126 postach
    Cytat Zamieszczone przez LogTech Zobacz posta
    To już nawet nie jest śmieszne, co sie dzieje z tym gościem?
    Przygotowuje się do PO.

  34. Powrót do góry    #1829
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,331
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 463 w 351 postach
    Ale samych śliwek w Polonii nie wozi.

    Bardziej mnie martwi postawa Bjerre.

  35. Powrót do góry    #1830
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    346
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 40 w 31 postach
    Czy klub płaci na czas zawodnikom?

  36. Powrót do góry    #1831
    Użytkownik
    Dołączył
    15-03-2023
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 23 w 19 postach
    Jak dla mnie problemem zrobiły się silniki RK. Facet coś ewidentnie przekombinował, bo z meczu na mecz jego jeźdźcy są słabsi. Ktoś tam ma jeszcze stare z przed lat a te po serwisie jadą już do tyłu. Podobnie się robi z silnikami Fleminga. Więc, albo Holender i inni robią lepiej, albo Ci dwaj się cofnęli w rozwoju

  37. Powrót do góry    #1832
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,106
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 183 w 138 postach
    Cytat Zamieszczone przez Yankes Zobacz posta
    Jak dla mnie problemem zrobiły się silniki RK. Facet coś ewidentnie przekombinował, bo z meczu na mecz jego jeźdźcy są słabsi. Ktoś tam ma jeszcze stare z przed lat a te po serwisie jadą już do tyłu. Podobnie się robi z silnikami Fleminga. Więc, albo Holender i inni robią lepiej, albo Ci dwaj się cofnęli w rozwoju
    Coś w tym jest, nawet Zmarzlik jest jakiś nieswój. Gdzieś czytałem, że RK zainwestował kupę hajsu w nowy sprzęt i chyba nie do końca to wszystko się udało. Chociaż z drugiej strony Wiktor też śmiga na jego sprzęcie i daje radę. Holender z całą pewnością robi to bardzo dobrze, co widać po wynikach "jego" zawodników, ale jeżeli chodzi o nowych klientów to jest raczej niechętny. Myślę jednak, że nie mamy czym się martwić. Właśnie rozpocznie się czteromiesięczny okres "budowania zawodnika", więc będzie git.

  38. Powrót do góry    #1833
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,069
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    No cóż, nie przepadam za polemiką na forum internetowym ale w twoim poście pojawiła się masa zarzutów sporo przekłamań i zwykłej manipulacji.
    Trudno więc abym nie odniósł się do tego co napisałeś.

    Powtórzę po raz kolejny w żadnym miejscu mojego maila nie pojawiła się sugestia aby uczynić z Wiktora niewolnika Polonii.
    Najwyraźniej nie doczytałeś tego co napisałem, że Wiktor i jego mentor Pan Marek sami zdecydują o jego przyszłości i przypuszczalnie nie będzie to Polonia.
    Napisałem bardzo wyraźnie o tym że w moim prywatnym odczuciu obecna siła Polonii i jej przyszłość leży w rękach Wiktora, a przykład z Jasińskim jest kolejną manipulacją.
    uważam, że żadni najemnicy pokroju Bellego czy Kenia nigdy nie dadzą nam upragnionego awansu.
    Twierdzenie, że pozbędziemy się Wiktora, a za rok czy dwa zbudujemy nową Polonię, która będzie zdolna awansować do ekstraligi jest największą bzdurą
    jaką kiedykolwiek słyszałem. Czyli co, w tej chwili mając Wiktora odpuszczamy bo nie jesteśmy w stanie awansować, ale kiedy go stracimy to za rok, dwa lub trzy
    będziemy w stanie odbudować siłę Polonii. Przecież to twierdzenie schizofrenika. Czytałeś to co napisałeś?

    W swoim liście napisałeś, że wyśmiewam się z młodzieży.
    Jest to nieczysta manipulacja. Napisałem, że żal patrzeć na to jak wygląda ich jazda w ekstralidze.
    Od zawsze jestem wielkim miłośnikiem jazdy młodzieżowców i jeśli tylko czas pozwala, poza ligą, obserwuję ich jazdę we wszystkich turniejach gdzie tylko się pojawią.
    Znam masę przykładów kiedy wielu utalentowanych chłopaków kończyło z żużlem z powodu kontuzji lub depresji.
    Szczególnie leży mi na sercu dobro młodzieżowców Polonii. Twierdzenie że się wyśmiewam z młodzieży jest kolego z twojej strony grubym przegięciem.

    Tak samo jak przegięciem jest to, że według ciebie zamierzam zmarnować karierę Wiktorowi???
    Naprawdę czytasz to co piszesz?
    Nie mam żalu, że kręci Cię jazda Emila w Toruniu, a Woźniaka w Gorzowie. Twoje prawo.
    Jesteś pasjonatem żużla i nie ma w tym nic złego. Po prostu inaczej rozmumiemy definicję związaną z oddaniem do barw klubowych.
    Moje zdanie na ten temat jest bardzo czytelne. Kibic Polonii, będący przy zdrowych zmysłach, nigdy nie napisze, żeby największa nadzieja Polonii
    spakowała manatki, bo w rodzinnym mieście, wśród swoich kibiców, nic dobrego go nie spotka.
    Jeśli duża część kibiców Polonii myśli podobnie do Ciebie, to zaczynam rozumieć dlaczego nasz klub znajduje się w tym miejscu, czyli czarnej d.u.p.i.e.
    Nie pisz tylko, że byłeś zwolennikiem oddania Akademii Medycznej do Torunia, bo stracę resztki nadziei.

    Jeśli masz zamiar oceniać moją moralność to chętnie Ci ułatwię.
    Moja filozofia na temat kibicowania jest bardzo prosta. Od kiedy tylko zacząłem chodzić na żużel jestem kibicem Polonii Bydgoszcz i dla mnie Polonia oraz czarny gryf to świętość.
    Każdy zawodnik, który jeżdził dla Polonii, oddał swoje zdrowie, a niektórzy nawet życie, pozostaną w mojej pamięci na zawsze i będę ich darzył szacunkiem.

    "To zdecyduj się - czy Lewandowski to ten sam poziom co Przyjemski, czy jednak jakby się w Toruniu pojawił ktoś o potencjale Wiktora, to Lewy poszedłby w odstawkę. Bo to jakby dwie tezy, które są sprzeczne."

    Cytat wyżej to kolejna manipulacja.
    Co do Lewandowskiego napisałem bardzo wyraźnie, że na początku swojej kariery, większość fachowców uważała, że jest to talent na miarę Wiktora.
    Przez dwa lata zmieniło się tyle, że Wiktor jeżdżący regularnie w I lidze stał się topowym młodzieżowcem w Polsce, o którego dzisiaj zabija się połowa klubów w Polsce,
    podczas gdy jego kolega Lewandowski od dwóch lat, mając bardzo bogate doświadczenia w ekstralidze, męczy się okrutnie w każdym meczu, a każdy wygrany bieg
    to święto lasu.
    Wytłumacz mi proszę, jak to się stało, że ten pierwszoligowy Wiktor przez dwa lata jazdy w dużo słabszej lidze, nokautuje Lewandowskiego przy każdej okazji,
    a chłopak, który na codzień ściga się z najlepszymi na świecie jest cieniem tego samego zawodnika, który był dwa lata temu.
    Jeśli masz jakieś argumenty chętnie posłucham.
    To samo dotyczy tych wszystkich talentów, którzy trafili do ekstraligi, a dzisiaj kończą kariery, albo szukają miejsca w drugiej lidze.
    I to właśnie dotyczy Łobodzińskiego.
    A czym nazwiesz naciskanie na to, aby Wiktor porzucił własne cele, ambicje na rzecz pozostania w I ligowym marazmie? Bo do tego przecież nawołujesz.
    Kolejnym świetnym przykładem na to jest Twoje stwierdzenie, że przyszłość Polonii leży w rękach Wiktora. To już jest szantaż emocjonalny na tego chłopaka na zasadzie "jak nas opuścisz to zginiemy bez Ciebie".
    Nie wiem czy wiesz, ale Wiktor kosztuje mały majątek jak na warunki I ligi, więc po jego odejściu zwalnia się też spora część budżetu na zakontraktowanie innych dobrych zawodników, np. na pozycje seniorskie. Wiem - szok.
    Ja nie powiedziałem, że "pozbędziemy się Wiktora i za rok, dwa zbudujemy silną Polonię". Więc kto tutaj manipuluje czyimi wypowiedziami?
    Powiedziałem, że należy zbudować drużynę na tyle silną, że Wiktor będzie miał do czego wracać. Zamiast zakopywać go na siłę w I ligowej szarzyźnie i zaprzepaścić mu SZANSĘ na zrobienie kariery to może lepiej by było, aby Polonia była na tyle silna, by nie było tego typu rozterek i on sam chciał tutaj wrócić do silnej drużyny. On sam wyniku nie pociągnie, a jedyne co może z tego wyniknąć to strata lat, które powinien poświęcić na rozwijanie się u boku najlepszych.

    Po krótce - Wiktor robi 3ci sezon na poziomie I ligi. I jest tutaj jednym z najlepszych zawodników. Więc co mu da dalej jeździć na tym poziomie? Zobacz co robi Leszno. Wysyłają swoich młodych zawodników na poziom I czy II ligi, żeby pierwsze sezony jeździli na niższym poziomie, rozjeździli się, a potem wrócili mocniejsi do Unii na ELigę, gdzie dalej będą rozwijać skill. Raczej nikt z tych juniorów nie wraca do Leszna jako 21 latek, żeby przez 4 lata robili po 10-12 pkt niżej i wrócili do "domu" na 1 sezon. Przecież nawet Kubera był u nas na takich gościnnych występach.
    I to jest podobna droga dla Wiktora. Rozjeździł się w I lidze, w zasadzie na tyle na ile mógł. Teraz czas iść wyżej.
    TO NIE JEGO WINA, ŻE RESZTA DRUŻYNY JEST SŁABA! Czemu więc go karać za to, że tak, a nie inaczej wygląda zespół, że dostał takich partnerów do jazdy.

    A czy ja powiedziałem, że awans mają nam zapewnić Kenio i Bellego? Przypomnę, że ja mocno optowałem za zawodnikami, którzy byli na rozmowach w klubie - Kurtzem i Przemkiem Pawlickim. To by wg mnie były lepsze wzmocnienia niż duet Bellego-Lyager i dałyby szanse na realną walkę o awans z Falubazem.

    Skoro jesteś zwolennikiem trzymania Wiktora w I lidze, to tak, uważam, że nie przeszkadza Ci marnowanie jego możliwości na rozwinięcie kariery.
    Zapytam raz jeszcze, bo nie odpowiedziałeś - kto zrobił super karierę jeżdżąc cały czas w I lidze? Jakoś wygodnie Ci było pominąć tę część.

    Jeśli tak pilnie śledzisz poczynania juniorów na różnego rodzaju zawodach młodzieżowych, to super, chylę czoła.
    Ale stwierdzenie "Tak naprawdę poza Kowalskim i trochę Cierniakiem to żal patrzeć jak ta młodzież zbiera cięgi, przepraszam ekstraligowe doświadczenie " brzmi mocno prześmiewczo. I jak pisałem - większość tych juniorów to młodziaki na początku kariery poza wspomnianymi przez Ciebie Kowalskim i Cierniakiem oraz Sadurskim i Pludrą, którzy też z jakiegoś powodu dostali zgodę na odejście z Leszna.
    Sęk w tym, że już SK pokazał, że rówieśnicy Wiktora potrafią mu odjechać. Rok czy dwa za długo w I lidze i Wiktorowi będzie się robić dystans do nadrobienia do takiego Karczewskiego, Palucha czy Ratajczaka.

    Do tego dochodzi fakt, że Cierniak, Kowalski i Pludra kończą juniorkę, więc robi się gap w ELidze. Tym bardziej jest to miejsce dla Wiktora żeby ścigać się też z juniorami na podobnym poziomie jak właśnie Karczewski, Ratajczak, Jabłoński czy Borowiak.

    Kibic Polonii, będący przy zdrowych zmysłach, nigdy nie napisze, żeby największa nadzieja Polonii
    spakowała manatki, bo w rodzinnym mieście, wśród swoich kibiców, nic dobrego go nie spotka.
    To jest - za przeproszeniem - debilizm. Po pierwsze nie powiedziałem, że nic dobrego go nie spotka. Bo będzie miał uwielbienie lokalnych, będzie miał easy money i dobre punkty na poziomie I ligi. Ale jak zostanie na tym poziomie, to za 4 lata będzie Musielakiem. Niby dobry zawodnik, ale do ELigi nie przystaje i będzie uciekał przed takim wyzwaniem.

    Jacy fachowcy uważali, że Lewandowski to talent na miarę Wiktora? Cały okres w niższych pojemnościach przegrywał z Wiktorem. Opinie były, że to będzie ciekawy junior, ale nie na poziomie Wiktora. I opinia była, że gdyby przyszli obaj do Polonii to mielibyśmy mocną parę juniorów w perspektywie. Ale to nie jest to samo co stwierdzenie, że to jest talent na tym samym poziomie.
    Co do porównania Wiktora i Lewandowskiego, o którym piszesz to wracam do akapitów wyżej - przykład tego jak zawodnicy z Leszna. Wiktor ma już 3ci sezon objeżdżania się w I lidze. Czas już na to, żeby - wzorem chłopaków z Unii - iść w góre. A ten Lewandowski, tak mocno odstający, ostatnio na DMPJ 2 razy na jednej imprezie Wiktora ograł

    Ponownie powołujesz się na Łobodzińskiego, ale o nim od początku się mówiło, że to błąd z tym pójściem do ELigi i nikt nie twierdził, że to jakiś większy talent. Więc tutaj manipulujesz powołując się na jego przykład, bo to zawodnik zauważalnie słabszy czy to od Wiktora, czy nawet Lewandowskiego.

    W swoich wypowiedziach celowo pominąłem Pana Kanclerza.
    To, że podstawą sukcesu jest finansowa i organizyjna stabilizacja jest oczywistą oczywistością.
    Byłem pierwszy, który podważał na tym forum chęci Pana Kanclerza co do awansu.
    Mam nadzieję, że na koniec sezonu będę mógł to odszczekać.
    Uważam, że kibicom Polonii należy się prawda, nawet jeśli bardzo rozmija się z naszymi oczekiwaniami.
    No i widzisz - a tutaj powinno się zacząć od tego, że to po stronie Jurka jest organizacja w pierwszej kolejności. Skoro on nie zbudował budżetu, ani drużyny na miarę awansu to kolejny raz powiem - oczekując poświecenia z tego tytułu od Wiktora przenosimy na niego odpowiedzialność za zbyt słabą organizację tematu.
    W skrócie - Jurek zmontował za słabą drużynę, seniorzy jadą za słabo, a jedynym koniem, który to ciągnie jest Wiktor i oczekujemy od niego, że nadal będzie tym, który to pociągnie.

    Jeśli coś pominąłem, albo jest niejasne to daj znać
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  39. Powrót do góry    #1834
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 68 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A czym nazwiesz naciskanie na to, aby Wiktor porzucił własne cele, ambicje na rzecz pozostania w I ligowym marazmie? Bo do tego przecież nawołujesz.
    Kolejnym świetnym przykładem na to jest Twoje stwierdzenie, że przyszłość Polonii leży w rękach Wiktora. To już jest szantaż emocjonalny na tego chłopaka na zasadzie "jak nas opuścisz to zginiemy bez Ciebie".
    Nie wiem czy wiesz, ale Wiktor kosztuje mały majątek jak na warunki I ligi, więc po jego odejściu zwalnia się też spora część budżetu na zakontraktowanie innych dobrych zawodników, np. na pozycje seniorskie. Wiem - szok.
    Ja nie powiedziałem, że "pozbędziemy się Wiktora i za rok, dwa zbudujemy silną Polonię". Więc kto tutaj manipuluje czyimi wypowiedziami?
    Powiedziałem, że należy zbudować drużynę na tyle silną, że Wiktor będzie miał do czego wracać. Zamiast zakopywać go na siłę w I ligowej szarzyźnie i zaprzepaścić mu SZANSĘ na zrobienie kariery to może lepiej by było, aby Polonia była na tyle silna, by nie było tego typu rozterek i on sam chciał tutaj wrócić do silnej drużyny. On sam wyniku nie pociągnie, a jedyne co może z tego wyniknąć to strata lat, które powinien poświęcić na rozwijanie się u boku najlepszych.

    Po krótce - Wiktor robi 3ci sezon na poziomie I ligi. I jest tutaj jednym z najlepszych zawodników. Więc co mu da dalej jeździć na tym poziomie? Zobacz co robi Leszno. Wysyłają swoich młodych zawodników na poziom I czy II ligi, żeby pierwsze sezony jeździli na niższym poziomie, rozjeździli się, a potem wrócili mocniejsi do Unii na ELigę, gdzie dalej będą rozwijać skill. Raczej nikt z tych juniorów nie wraca do Leszna jako 21 latek, żeby przez 4 lata robili po 10-12 pkt niżej i wrócili do "domu" na 1 sezon. Przecież nawet Kubera był u nas na takich gościnnych występach.
    I to jest podobna droga dla Wiktora. Rozjeździł się w I lidze, w zasadzie na tyle na ile mógł. Teraz czas iść wyżej.
    TO NIE JEGO WINA, ŻE RESZTA DRUŻYNY JEST SŁABA! Czemu więc go karać za to, że tak, a nie inaczej wygląda zespół, że dostał takich partnerów do jazdy.

    A czy ja powiedziałem, że awans mają nam zapewnić Kenio i Bellego? Przypomnę, że ja mocno optowałem za zawodnikami, którzy byli na rozmowach w klubie - Kurtzem i Przemkiem Pawlickim. To by wg mnie były lepsze wzmocnienia niż duet Bellego-Lyager i dałyby szanse na realną walkę o awans z Falubazem.

    Skoro jesteś zwolennikiem trzymania Wiktora w I lidze, to tak, uważam, że nie przeszkadza Ci marnowanie jego możliwości na rozwinięcie kariery.
    Zapytam raz jeszcze, bo nie odpowiedziałeś - kto zrobił super karierę jeżdżąc cały czas w I lidze? Jakoś wygodnie Ci było pominąć tę część.

    Jeśli tak pilnie śledzisz poczynania juniorów na różnego rodzaju zawodach młodzieżowych, to super, chylę czoła.
    Ale stwierdzenie "Tak naprawdę poza Kowalskim i trochę Cierniakiem to żal patrzeć jak ta młodzież zbiera cięgi, przepraszam ekstraligowe doświadczenie " brzmi mocno prześmiewczo. I jak pisałem - większość tych juniorów to młodziaki na początku kariery poza wspomnianymi przez Ciebie Kowalskim i Cierniakiem oraz Sadurskim i Pludrą, którzy też z jakiegoś powodu dostali zgodę na odejście z Leszna.
    Sęk w tym, że już SK pokazał, że rówieśnicy Wiktora potrafią mu odjechać. Rok czy dwa za długo w I lidze i Wiktorowi będzie się robić dystans do nadrobienia do takiego Karczewskiego, Palucha czy Ratajczaka.

    Do tego dochodzi fakt, że Cierniak, Kowalski i Pludra kończą juniorkę, więc robi się gap w ELidze. Tym bardziej jest to miejsce dla Wiktora żeby ścigać się też z juniorami na podobnym poziomie jak właśnie Karczewski, Ratajczak, Jabłoński czy Borowiak.

    Kibic Polonii, będący przy zdrowych zmysłach, nigdy nie napisze, żeby największa nadzieja Polonii
    spakowała manatki, bo w rodzinnym mieście, wśród swoich kibiców, nic dobrego go nie spotka.
    To jest - za przeproszeniem - debilizm. Po pierwsze nie powiedziałem, że nic dobrego go nie spotka. Bo będzie miał uwielbienie lokalnych, będzie miał easy money i dobre punkty na poziomie I ligi. Ale jak zostanie na tym poziomie, to za 4 lata będzie Musielakiem. Niby dobry zawodnik, ale do ELigi nie przystaje i będzie uciekał przed takim wyzwaniem.

    Jacy fachowcy uważali, że Lewandowski to talent na miarę Wiktora? Cały okres w niższych pojemnościach przegrywał z Wiktorem. Opinie były, że to będzie ciekawy junior, ale nie na poziomie Wiktora. I opinia była, że gdyby przyszli obaj do Polonii to mielibyśmy mocną parę juniorów w perspektywie. Ale to nie jest to samo co stwierdzenie, że to jest talent na tym samym poziomie.
    Co do porównania Wiktora i Lewandowskiego, o którym piszesz to wracam do akapitów wyżej - przykład tego jak zawodnicy z Leszna. Wiktor ma już 3ci sezon objeżdżania się w I lidze. Czas już na to, żeby - wzorem chłopaków z Unii - iść w góre. A ten Lewandowski, tak mocno odstający, ostatnio na DMPJ 2 razy na jednej imprezie Wiktora ograł

    Ponownie powołujesz się na Łobodzińskiego, ale o nim od początku się mówiło, że to błąd z tym pójściem do ELigi i nikt nie twierdził, że to jakiś większy talent. Więc tutaj manipulujesz powołując się na jego przykład, bo to zawodnik zauważalnie słabszy czy to od Wiktora, czy nawet Lewandowskiego.


    No i widzisz - a tutaj powinno się zacząć od tego, że to po stronie Jurka jest organizacja w pierwszej kolejności. Skoro on nie zbudował budżetu, ani drużyny na miarę awansu to kolejny raz powiem - oczekując poświecenia z tego tytułu od Wiktora przenosimy na niego odpowiedzialność za zbyt słabą organizację tematu.
    W skrócie - Jurek zmontował za słabą drużynę, seniorzy jadą za słabo, a jedynym koniem, który to ciągnie jest Wiktor i oczekujemy od niego, że nadal będzie tym, który to pociągnie.

    Jeśli coś pominąłem, albo jest niejasne to daj znać

    OK, postaram się streścić w kilku punktach

    1. Kanclerz być może się przeliczył i zakładał, że ten skład zapewni nam awans. Na tą chwilę to wydmuszka, a nie drużyna.
    Ja nie rozumiem dlaczego puścił bąka o tym, że chce odejść. Czemu to ma służyć? Jeśli ma inne plany, to niech postawi sprawę uczciwie
    i ludzie przestaną się łudzić, że Polonii zależy na awansie. O strategii w czasie meczu nie ma co pisać, bo jej po prostu nie ma.

    2. Pisanie o tym, że szantażuję Wiktora jest trochę śmieszne. Przecież kilka razy napisałem, że to on podejmuje decyzje ze swoim sztabem,
    a ja wyrażam jedynie swój punkt widzenia zwykłego, szarego kibica Polonii. Zresztą kim ja jestem, żeby zmarnować mu karierę skoro nie mam
    żadnego wpływu na jakiekolwiek decyzje w tym zakresie.

    Równie dobrze możemy zadać pytanie na jakiej podstawie twierdzisz, że tylko jazda w ekstralidze pomoże Wiktorowi w zrobieniu kariery?
    Jesteś może jakimś fachowcem w tej dziedzinie? A co powiesz jak za rok Wiktor w jakimś Lublinie, Wrocławiu czy Toruniu stanie na dobre
    w miejscu i nie rozwinie skrzydeł, co jest dla Ciebie takie oczywiste. Co wtedy powiesz? Może, że nie wyszło, bo się nie nadawał na ekstraligę?
    Wypisywanie bredni, że bez tego nie zrobi kariery jest dokładnie takim samym szantażem emocjonalnym wobec Wiktora jak moje pisanie
    o tym żeby został tam gdzie mu dobrze czyli w domu.
    Nie czujesz się podle z wywieraniem nacisku na tak młodego chłopaka?
    To nie ty ryzykujesz życiem na torze, więc nie zabieraj się za doradzanie Wiktorowi, który i tak ma sporo użerania się z kibolami, którzy
    wszystko wiedzą lepiej od niego.

    3. Wątek Lewandowskiego jest już nudny, a ja mam za mało czasu, żeby szperać po forach co o nim na początku pisali.
    Powiem tylko tyle, że zarówno Lewandowski jak i Łobodziński od początku swoich karier mieli okazje ścigać się z najlepszymi.
    Według Twojej teorii powinni teraz zapierd...aż miło. Wszak dwa lata nauki w ekstralidze to najlepsza szkoła jazdy żeby zrobić karierę.
    Tyle mówi Twoja teoria. Ja jakoś nie widzę tych z.a.j.e.b.i.s.t.y.c.h postępów, o których tak ochoczo wypisujesz.

    4. Wspominając o Unii Leszno, moim skromnym zdaniem strzeliłeś sobie wyjatkowo w kolano, bo nie ma takiego drugiego klubu w Polsce,
    który zbudowałby swoją chwałę na wychowankach. Więc ja się pytam kto zdobył te złote medale dla Unii?
    Pomogę: młodzież z Leszna jakbyś miał jakieś wątpliwości.
    Leszno jest idealnym przykładem na to, że tylko wychowanek odda swoje serce dla klubu, a kibice zawsze to docenią.

    5. Powiedziałeś, że należy zbudować drużynę na tyle silną, żeby Wiktor miał do czego wracać.
    Twoje słowa "Wiktor kosztuje mały majątek jak na warunki I ligi, więc po jego odejściu zwalnia się też spora część budżetu na zakontraktowanie innych dobrych zawodników, np. na pozycje seniorskie"

    A ja się pytam o co Ci chodzi? Twój tok myślenia wygląda w ten sposób:
    Sprzedajmy Wiktora, bo za te pieniądze kupimy dobrych seniorów najemników, a jak kiedyś uda się awansować, to może Wiktor do nas wróci.
    Tak pisze kibic Polonii??? Błagam
    Czy odejście Golloba, AJ, Emila czy Woźniaka kompletnie niczego cię nie nauczyło???

  40. Powrót do góry    #1835
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,106
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 183 w 138 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    Równie dobrze możemy zadać pytanie na jakiej podstawie twierdzisz, że tylko jazda w ekstralidze pomoże Wiktorowi w zrobieniu kariery?
    Jesteś może jakimś fachowcem w tej dziedzinie? A co powiesz jak za rok Wiktor w jakimś Lublinie, Wrocławiu czy Toruniu stanie na dobre w miejscu i nie rozwinie skrzydeł, co jest dla Ciebie takie oczywiste. Co wtedy powiesz? Może, że nie wyszło, bo się nie nadawał na ekstraligę?
    To ja tak przewrotnie się zapytam. Miałeś może kiedyś w życiu takie chuyowe uczucie w stylu "a szkoda, mogłem jednak spróbować"? Nikt nie daje gwarancji, że on się tam rozwinie na skalę światową, ale jak nie spróbuje to się tego nie dowie i całe dalsze życie może sobie pluć w brodę. Zupełnie pomijam fakt, że jako sportowiec na pewno ma ambicje i che stawać się coraz lepszym, aż zostanie najlepszym, a lepszym może się stać rywalizując tylko z najlepszymi. Ja jestem wielkim orędownikiem jego pozostania w Bydgoszczy, ale nie możemy go karać za totalną amatorszczyznę decydentów klubowych i niektórych kolegów z zespołu.

  41. Powrót do góry    #1836
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    83
    Podziękowania: 568 w 444 postach
    Przeglad Sportowy chyba przyglada sie toczacej tu konwersacji:
    "Widzą to kluby z PGE Ekstraligi, które już składają młodzieżowcowi swoje oferty. Zaczęło się ponoć od 700 tysięcy złotych za podpis, a skończy najpewniej na milionie złotych za samo przygotowanie do sezonu i do tego 7-9 tysięcy za każdy zdobyty punkt. Takich pieniędzy nie zarobił jeszcze żaden junior!"
    "
    O Przyjemskiego walczą przede wszystkim Platinum Motor Lublin i Betard Sparta Wrocław. W kuluarach padają też jednak nazwy klubów z Gorzowa i Torunia. Największe możliwości finansowe mają wrocławianie i lublinianie i to prawdopodobnie między tymi klubami będzie wybierał 18-latek. Jedni i drudzy są równie zdeterminowani, bo po sezonie 2023 stracą swoich liderów formacji młodzieżowych. Zarówno Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław), jak i Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin) ukończą wiek juniorski."

  42. Powrót do góry    #1837
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 68 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    To ja tak przewrotnie się zapytam. Miałeś może kiedyś w życiu takie chuyowe uczucie w stylu "a szkoda, mogłem jednak spróbować"? Nikt nie daje gwarancji, że on się tam rozwinie na skalę światową, ale jak nie spróbuje to się tego nie dowie i całe dalsze życie może sobie pluć w brodę. Zupełnie pomijam fakt, że jako sportowiec na pewno ma ambicje i che stawać się coraz lepszym, aż zostanie najlepszym, a lepszym może się stać rywalizując tylko z najlepszymi. Ja jestem wielkim orędownikiem jego pozostania w Bydgoszczy, ale nie możemy go karać za totalną amatorszczyznę decydentów klubowych i niektórych kolegów z zespołu.
    Akurat należę do osób, które raczej nie żałują tego co zrobiły, nawet jeśli to były decyzje od czapy
    Myślę, że żużlowców, którzy żałowali pozostania w niżej lidze jest dokładnie tyle samo co tych, którzy pożałowali przejścia do wyższej.

    Czytając te wszystkie peany na temat korzyści jakie spotkają Wiktora w ekstralidze i jakie cuda na kiju go tam czekają,
    zastanawiam się na poważnie czy wyście ludzie nie powpadali w jakąś zbiorową histerię?
    Przecież Wiktor właśnie skończył 18 lat i okazji, żeby pojeździć w ekstralidze będzie miał jeszcze od ch...ja i ciut ciut
    A ja czytam jak by się świat miał zawalić jeśli w tym roku nie kopnie w dupę Polonii i nie trafi do Lublina czy Wrocławia.

    Przecież to jest jakaś paranoja, zwłaszcza, że najbardziej aktywni w tym temacie są "kibice" Polonii....
    Czy na tym forum są sami zwolennicy pozbycia się Wiktora z Polonii, bo inaczej nie da się tego nazwać.
    Przecież to jest kuźwa jakiś Matrix.

  43. Powrót do góry    #1838
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,331
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 463 w 351 postach
    Ja jestem pewien, że po odejściu Wiktora frekwencja na Sportowej padnie na pysk. Naprawdę nie będzie na kogo chodzić.

  44. Powrót do góry    #1839
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    83
    Podziękowania: 568 w 444 postach
    Swego czasu bohaterem Polonii byl Dariusz Fijalkowski Odejdzie Wiktor, bedzie kto inny.

  45. Powrót do góry    #1840
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Myślę, że to na wyrost wniosek, że frekwencja spadnie. Te przynajmniej siedem tysięcy co mecz będzie. Będzie dobry skład to status quo w kontekście frekwencji się utrzyma.

    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta

    Przecież to jest jakaś paranoja, zwłaszcza, że najbardziej aktywni w tym temacie są "kibice" Polonii....
    Czy na tym forum są sami zwolennicy pozbycia się Wiktora z Polonii, bo inaczej nie da się tego nazwać.
    Przecież to jest kuźwa jakiś Matrix.
    Specyfika tego forum Jeszcze nieraz będziesz nie dowierzał, co podobno sympatycy Polonii stwierdzą.
    white&young

  46. Powrót do góry    #1841
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Na miejscu Kanclerza już rozmawiał bym z Franciszkiem Majewskim z Rawicza w zastępstwie Wiktora. Mega talent i 17 lat (junior na lata)

    1.Oskar Fajfer
    2.Benjamin Basso
    3.Saszka Loktajew
    4.Krzysztof Buczkowki
    5.Kenneth Bjerre
    6.Franciszek Majewski
    7.Oliwier Buszkiewicz

  47. Powrót do góry    #1842
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,106
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 183 w 138 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    Akurat należę do osób, które raczej nie żałują tego co zrobiły, nawet jeśli to były decyzje od czapy
    Myślę, że żużlowców, którzy żałowali pozostania w niżej lidze jest dokładnie tyle samo co tych, którzy pożałowali przejścia do wyższej.

    Czytając te wszystkie peany na temat korzyści jakie spotkają Wiktora w ekstralidze i jakie cuda na kiju go tam czekają,
    zastanawiam się na poważnie czy wyście ludzie nie powpadali w jakąś zbiorową histerię?
    Przecież Wiktor właśnie skończył 18 lat i okazji, żeby pojeździć w ekstralidze będzie miał jeszcze od ch...ja i ciut ciut
    A ja czytam jak by się świat miał zawalić jeśli w tym roku nie kopnie w dupę Polonii i nie trafi do Lublina czy Wrocławia.

    Przecież to jest jakaś paranoja, zwłaszcza, że najbardziej aktywni w tym temacie są "kibice" Polonii....
    Czy na tym forum są sami zwolennicy pozbycia się Wiktora z Polonii, bo inaczej nie da się tego nazwać.
    Przecież to jest kuźwa jakiś Matrix.
    W tym wszystkim najważniejsze jest to, że chłopak od doby jest dorosłym człowiekiem i może stanowić sam o sobie. Zrobi jak zechce. Przypomnę tylko, że jego otoczenie już na jesieni zapowiedziało, że w przypadku braku awansu to zwijają żagle z Polonii. Takie stanowisko jest w 100% fair. Więc myślę, że nasze dysputy czy ma zostać czy odejść są o kant d... rozbić. Chłopak jest zdecydowany na ekstraligę i z pewnością tam będzie. A czy to dobra decyzja czy zła to czas pokaże. Trzeba być obiektywnym i odpowiedzieć na pytanie czego może go nauczyć dalsza rywalizacja z Jamrogiem, Gałą czy Klindtem? Mam cichą nadzieję, że przy ewentualnym odejściu z Polonii nie trafi ani do Lublina, ani do Wrocka, ale jednak gdyby to samo obcowanie w parkingu ze Zmarzlikiem, Hampelem, Janowskim czy Lagutą da mu więcej niż 5 sezonów objeżdżania "tuzów" pierwszoligowych. Cały czas gdzieś jeszcze tli się we mnie iskierka nadziei, że jednak może uda się awansować i nie będzie rozdzierania szat po jego odejściu, ale to bardziej podpowiada serce, a nie rozum...

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Paweł#21 za jego przydatny post!

    mentikk (25-05-2023)

  49. Powrót do góry    #1843
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    1. Marcin Jędrzejewski
    2. Antonio Lindbaeck
    3. Krzysztof Buczkowski
    4. Kenneth Bjerre
    5. Daniel Jeleniewski
    6. Oliwier Buszkiewicz
    7. ???
    8. Benjamin Basso
    rez. Tomasz Orwat

    white&young

  50. Powrót do góry    #1844
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,331
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 463 w 351 postach
    Ja rozumiem sentyment ale Siopek to już jest za słaby nawet na 2 ligę.

  51. Powrót do góry    #1845
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 68 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    W tym wszystkim najważniejsze jest to, że chłopak od doby jest dorosłym człowiekiem i może stanowić sam o sobie. Zrobi jak zechce. Przypomnę tylko, że jego otoczenie już na jesieni zapowiedziało, że w przypadku braku awansu to zwijają żagle z Polonii. Takie stanowisko jest w 100% fair. Więc myślę, że nasze dysputy czy ma zostać czy odejść są o kant d... rozbić. Chłopak jest zdecydowany na ekstraligę i z pewnością tam będzie. A czy to dobra decyzja czy zła to czas pokaże. Trzeba być obiektywnym i odpowiedzieć na pytanie czego może go nauczyć dalsza rywalizacja z Jamrogiem, Gałą czy Klindtem? Mam cichą nadzieję, że przy ewentualnym odejściu z Polonii nie trafi ani do Lublina, ani do Wrocka, ale jednak gdyby to samo obcowanie w parkingu ze Zmarzlikiem, Hampelem, Janowskim czy Lagutą da mu więcej niż 5 sezonów objeżdżania "tuzów" pierwszoligowych. Cały czas gdzieś jeszcze tli się we mnie iskierka nadziei, że jednak może uda się awansować i nie będzie rozdzierania szat po jego odejściu, ale to bardziej podpowiada serce, a nie rozum...
    Dokładnie tak.
    Napisałem wcześniej, że jako anonimowi kibice nie mamy żadnego wpływu na decyzję Wiktora i jego sztabu.
    Oczywiście forsa o jakiej się mówi również nie jest do pogardzenia i może go ustawić na długie sezony.

    Ja osobiście mam tylko nadzieję, że Pan Kanclerz nie sprzeda Wiktora za ciężkie pieniądze, po to by z tymi pieniędzmi
    odejść na emeryturę. Bo jeśli tak się stanie, to o takich tuzach jak Bjerre czy Bellego będziemy mogli jedynie pomarzyć.
    Zostanie młócka w bezjajecznym sosie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •