Strona 15 z 158 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 675 z 7086

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2023 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #631
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Zadnej logiki nie ma oddawaniu Borowiaka do ZG. Zostana z 2 juniorami (skoro Mencel do Gdanska) a Falubaz bedzie miał 3-4.Takie decyzje najwczesniej po kilku kolejkach a najlepiej jak Unia będzie już miała pewne utrzymanie. To zbyt poważna sprawa bo Leszno przecież może spaść (jak w kluczowych meczach bedzie musiał jechać Musielak)
    Ale to jest logika Leszna. Ja w nią nie wnikam przecież. Wyżej pisałem o logice samego zawodnika i FZG. Więc gdyby Leszno w całości podzielało tą twoją logikę, to wychodzę z założenia, że definitywnie odmówili by FZG. A jeśli Domagała mówi, że Unia potrzebuje więcej czasu na odpowiedź to znaczy, że temat jeszcze zamknięty nie jest.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #632
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2021
    Postów
    784
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 107 w 74 postach
    Widziałem co nie co treningi z dzisiaj z taśmą, Basso to spod taśmy z Bjerre i Lyagerem na luzaku ich robił. Dobry transfer to może być, wierzę w chłopa. Wiadomo że to dopiero rozprostowywanie kości ale IMO ten chłopak skończy w podstawowym składzie.

  3. Powrót do góry    #633
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dlaczego?
    Najwyżej ENEA doliczy grosik na kilowacie, Mejza przywiezie kasę parowozem i znowu będzie można zobaczyć ten jego świński ryj na tle herbu Falubazu.
    Oj boli cię ta Enea w FZG.

    To dobrze, ma trochę boleć.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #634
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Nic mnie nie boli oprócz tego, że kolejna kreatura przykleiła się do żużla.
    Dziwi mnie, że ciebie nie boli.
    A nie, czekaj...
    Nie dziwi mnie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Powrót do góry    #635
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez LogTech Zobacz posta
    Widziałem co nie co treningi z dzisiaj z taśmą, Basso to spod taśmy z Bjerre i Lyagerem na luzaku ich robił. Dobry transfer to może być, wierzę w chłopa. Wiadomo że to dopiero rozprostowywanie kości ale IMO ten chłopak skończy w podstawowym składzie.
    Też uważam, że kontrakt z Basso jest bardzo dobrą inwestycją.

    Co nie ma kompletnie nic wspólnego z pierwszymi treningowymi kółkami.
    One są po to żeby wrócić do trybu startowego po zimie i sprawdzić sprzęt,
    ewentualnie troszkę z nim poeksperymentować.
    Często na pierwsze pozimowe jazdy chłopaki nie wyciągają nowych zakupów,
    a dobijają stary, zeszłoroczny sprzęt. lub jego elementy.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  6. Powrót do góry    #636
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,756
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 129 w 93 postach
    Na zdjęciach nigdzie nie widziałem Jelenia? Jak Buszkiewicz? Będą z tego punkty chociaż w juniorskim? Wg interii Głogowski przestraszył się rywalizacji z Buszkiewiczem i wolalby iść tam gdzie będzie miał pewne miejsce w składzie. Czyli brakuje nam juniora do MDMP.
    Polonia Bydgoszcz

  7. Powrót do góry    #637
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,493
    Kliknij i podziękuj
    2,165
    Podziękowania: 304 w 207 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Oj boli cię ta Enea w FZG.

    To dobrze, ma trochę boleć.


    Naprawdę szkoda, że nie jeździcie w tym roku w Ekstraklapie.
    To dopiero kingpin miałby ubaw jakby zielonogórskich grajków robił
    tamtejszy wychowanek w toruńskich barwach

  8. Powrót do góry    #638
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale to jest logika Leszna. Ja w nią nie wnikam przecież. Wyżej pisałem o logice samego zawodnika i FZG. Więc gdyby Leszno w całości podzielało tą twoją logikę, to wychodzę z założenia, że definitywnie odmówili by FZG. A jeśli Domagała mówi, że Unia potrzebuje więcej czasu na odpowiedź to znaczy, że temat jeszcze zamknięty nie jest.
    No to przecież to samo napisałem. Wiecej czasu znaczy wiecej kolejek. Nie ma szans na wypożyczenie do startu ligi. Nie sądze że w Lesznie postradali zmysły

  9. Powrót do góry    #639
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Czy Maks jeździ już na silnikach 500ccm?
    Może trzeba mu sfałszować akt urodzenia?

  10. Powrót do góry    #640
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No to przecież to samo napisałem. Wiecej czasu znaczy wiecej kolejek. Nie ma szans na wypożyczenie do startu ligi. Nie sądze że w Lesznie postradali zmysły
    Nie wiem czy w Unii postradali zmysły czy nie. W to nie wnikam. Nikt nie mówi, że on będzie w ogóle u nas, a tym bardziej do startu ligi. Mowa jest o tym, że Leszno dostało propozycję wykupu zawodnika. Tu już nawet nie chodzi tylko o samo wypożyczenie. A co zrobi Unia to już jest ich sprawa.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #641
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Podobno Szlauderbach i Wiktor na treningach świetnie wypadali. Ktoś potwierdzi?
    Co do Głogowskiego to z tego co słyszałem potwierdza się konflikt między jego teamem/rodziną, a Kanclerzami i niewykluczone jest przejście do innego klubu, gdzie miałby stałe miejsce w składzie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  12. Powrót do góry    #642
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Głogowski 'przygasł' w momencie kiedy pojawił się syn sponsora.

  13. Powrót do góry    #643
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Podobno Szlauderbach i Wiktor na treningach świetnie wypadali. Ktoś potwierdzi?
    Co do Głogowskiego to z tego co słyszałem potwierdza się konflikt między jego teamem/rodziną, a Kanclerzami i niewykluczone jest przejście do innego klubu, gdzie miałby stałe miejsce w składzie.
    Potwierdzam: byłem dziś na treningu i Szymon szybki jest i fajny balans aczkolwiek to tylko treningi a cały czas przy nim jest "Okoń" co dobrze wróży szczególnie na starcie.
    Reszta jak reszta - konkrety pokażą sparing i KA

  14. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi realista27 za jego przydatny post!

    mentikk (21-03-2023), rogal1979 (21-03-2023)

  15. Powrót do góry    #644
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Potwierdzam: byłem dziś na treningu i Szymon szybki jest i fajny balans aczkolwiek to tylko treningi a cały czas przy nim jest "Okoń" co dobrze wróży szczególnie na starcie.
    Reszta jak reszta - konkrety pokażą sparing i KA
    Na Jurasie też Szymon zrobił dobre wrażenie, o czym zresztą opowiedział PB.

    – Trenowaliśmy bardzo długo. Chcieliśmy wykorzystać ten czas, bo nie wiadomo jaka będzie pogoda w kolejnych dniach. Szymon Szlauderbach bardzo fajnie zaskoczył. Zaimponował mi tym, jak wyglądał na naszym pierwszym treningu. Pozostali również wyglądali dobrze. David Bellego miał już okazję do startów wcześniej i to było widać. Szybkość była też u Wiktora Przyjemskiego – mówi nam Jerzy Kanclerz.

  16. Powrót do góry    #645
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,756
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 129 w 93 postach
    Mnie zastanawia bardziej ten Buszkiewicz, na swoim profilu zamieścił bieg gdzie jedzie z Pawełczakiem ramię w ramię. Teraz pytanie czy Maks to już taki kozak, że walczy na równi z 19 latkiem czy Oliwier jest tak słaby, że daje się podjechać 13 latkowi
    Polonia Bydgoszcz

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi pawel_bydgoszcz za jego przydatny post!

    kitas (21-03-2023)

  18. Powrót do góry    #646
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Pawełczak to już całkiem niezły jeździec pomimo młodego wieku. Szkoda, że jeszcze tak długo trzeba czekać na niego, czy pozostałych młodych.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #647
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    Mnie zastanawia bardziej ten Buszkiewicz, na swoim profilu zamieścił bieg gdzie jedzie z Pawełczakiem ramię w ramię. Teraz pytanie czy Maks to już taki kozak, że walczy na równi z 19 latkiem czy Oliwier jest tak słaby, że daje się podjechać 13 latkowi
    Nie ma co na młodego nakładać zbyt dużej presji i mieć wobec niego nie wiadomo jakich oczekiwań, ale sądzę, że jeżeli wszystko będzie się dobrze składało, tak jak do tej pory to Maks będzie petardą która już na starcie jeb... głośniej niż Wiktor.

  20. Powrót do góry    #648
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Max z Wiktorem też prowadził od startu. Jechał jednak na tyle szeroko cały czas, że ostatecznie poległ na ostatnim łuku. To już jest mały kozak. Będzie zupełnie innym zawodnikiem niż Wiktor. Nie mogę się już doczekać aż wejdzie do składu. Podzielam zdanie JK, że jest bardziej utalentowany od Przyjemskiego
    Maroszek też ładnie śmiga! On jako pierwszy będzie miał szansę na ligowe starty

  21. Powrót do góry    #649
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Max z Wiktorem też prowadził od startu. Jechał jednak na tyle szeroko cały czas, że ostatecznie poległ na ostatnim łuku. To już jest mały kozak. Będzie zupełnie innym zawodnikiem niż Wiktor. Nie mogę się już doczekać aż wejdzie do składu. Podzielam zdanie JK, że jest bardziej utalentowany od Przyjemskiego
    Maroszek też ładnie śmiga! On jako pierwszy będzie miał szansę na ligowe starty
    To chyba nawet Ziębicki mówił, że ci młodzi mają szansę być lepsi niż Wiktor i gdyby oni byli z nim w jednej kategorii jeszcze zanim wszedł na 500 to mógłby mieć większy problem odnieść tyle sukcesów. Ale to z pamięci z któregoś wywiadu.
    No kilku ich tak czegoś na wejście do dorosłej drużyny, za kilka lat możemy mieć fajny zestaw młodzieżowy.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  22. Powrót do góry    #650
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,550
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 571 w 446 postach
    Możliwe, że dużo osób to już widziało, ale warto obejrzeć m. in. o naszym talencie
    https://m.youtube.com/watch?v=VuUrx5KEDiM

  23. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Scorpion za jego przydatny post!

    Jptorun (10-08-2023), Wertyfie (10-04-2024), chrzan (22-03-2023), rogal1979 (22-03-2023)

  24. Powrót do góry    #651
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2014
    Postów
    84
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 9 postach
    Możecie przypomnieć, kogo spod 8 możecie zastępować Basso, gdy w składzie będzie Jeleniewski, Szlauderbach i 3 obcokrajowców ?

  25. Powrót do góry    #652
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez FanPolonia Zobacz posta
    Możecie przypomnieć, kogo spod 8 możecie zastępować Basso, gdy w składzie będzie Jeleniewski, Szlauderbach i 3 obcokrajowców ?
    Każdego seniora poza Szlauderbachem.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  26. Powrót do góry    #653
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    988
    Kliknij i podziękuj
    403
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    A czy młodzieżowcy 14, 15 mogą zastępować U24?

  27. Powrót do góry    #654
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Mogą bez problemu. Tylko że z taktycznej raz, a ze zwykłej to dowolnie o ile nie przekroczą swojej dozwolonej ilości biegów na łebka

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    rogal1979 (23-03-2023)

  29. Powrót do góry    #655
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,756
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 129 w 93 postach
    To będzie ciekawe jak nasz mistrz taktyki rozplanuje dodatkowe starty Basso i Wiktora aby nikt nie był pokrzywdzony.
    Polonia Bydgoszcz

  30. Powrót do góry    #656
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2021
    Postów
    336
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 30 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    To będzie ciekawe jak nasz mistrz taktyki rozplanuje dodatkowe starty Basso i Wiktora aby nikt nie był pokrzywdzony.
    Ziębicki w jednym z wywiadów mówił ze jeśli Wiktor będzie startował 3 razy to tez dobrze bo to znaczy ze drużyna jedzie ok.Podejrzewam ze nawet jak Wiktor nawet będzie miał 3,3,3 to pierwszego Basso wypróbują z rezerwy, bo tak u nas wyglada taktyka. Napewno pamiętacie jak długo lyager był niewykorzystywany odpowiednio z rezerwy.

  31. Powrót do góry    #657
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Jeśli dobrze kojarzę to w minionym sezonie też nasz geniusz taktyki portafił wystukać Wiktora do 10 biegu, a potem brakowało go w drugiej części meczu. Niestety, ale mam nieodparte wrażenie, że naszym najsłabszym ogniwem będzie mister menadżer, a nie którykolwiek z zawodników.
    Ziębicki mówił logicznie - jeśli wszystko jest poukładane i o wyniku decydują seniorzy, to Wiktor powinien mieć 3 starty w meczu. Natomiast jeśli w większości spotkań jedzie 5 razy to znaczy, że coś jest nie tak jak trzeba, skoro to od juniora uzależniony jest wynik drużyny. Natomiast myślę, że na dodatkowe złotóweczki za jazdę nikt się w teamie Przyjemskich nie obrazi.
    Ciekaw jestem jak to rozwiążą z Basso, bo jeśli jest szansa na więcej niż krótką przygodę z nim, to trzeba to wykorzystać. Moim zdaniem w sytuacjach, gdzie już wiele się nie może zmienić (pewna wygrana, pewna porażka) to trzeba go dawać do jazdy. No i oczywiście przy słabszej postawie seniorów też, nie czekać do 4tej serii czy w końcu zawodnik odpali i dawać go w 12 wyścigu pierwszy raz na tor.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    kitas (22-03-2023)

  33. Powrót do góry    #658
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    To zawsze jest problem czy Przyjemski ma jechać w biegach zasadniczych, czy trzymać go na 14. Jak mecze są na styku, a u nas często są, to jest problem czy w przypadku np taśmy seniora wpuścić Wiktora czy dać Koniecznego lub teraz Buszkiewicza? Czy chcemy wrzucić Wiktora żeby spróbować wygrać bieg 4-2 lub 5-1 i uciekać, czy dać drugiego juniora który prawdopodobnie nie zapunktuje a mocniejszego zostawić na zaś? W przypadku niedyspozycji seniorów to też problem jak dwóch niedomaga(np Michaiłowi i Jeleń) a masz tylko jednego zawodnika którego możesz wstawić z rezerwy zwykłej a ma on tylko dwa biegi. Tu zdania zawsze będą podzielone. Teraz teoretycznie będzie nam łatwiej, ale schody się zaczną jak nie będzie trzeba seniorów zmieniać bo czemu ich karać brakiem startu jeśli na ten start zasługują? Muszą się jakoś podzielić, może tak być że Wiktor nie koniecznie musi jechać 5 biegów a dzięki temu Basso dostanie od niego choć jeden bieg w gratisie. To też pewnie zależy jak będzie układał się mecz, bo później inni zarzuca że czemu Beni jechał a nie Wiktor. Tak samo może być gdzie bonusa przegramy 2 punktami, mogą pojawić się głosy że czemu np Bjerre oddał bieg który zremisowaliśmy, gdyby tam jechał to byśmy mieli bonus. I tak dali i tak dali... Niech się po prostu dobrze bawią nawet z błędami bo to wszystko zależy od spojrzenia na daną kwestię a w PO już cała naprzód. Wtedy najlepiej bez kontrowersji i błędów
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 22-03-2023 o 13:12

  34. Powrót do góry    #659
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2021
    Postów
    336
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 30 w 20 postach
    Ktoś wie czy Miedzinski trenuje?

  35. Powrót do góry    #660
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    To zawsze jest problem czy Przyjemski ma jechać w biegach zasadniczych, czy trzymać go na 14. Jak mecze są na styku, a u nas często są, to jest problem czy w przypadku np taśmy seniora wpuścić Wiktora czy dać Koniecznego lub teraz Buszkiewicza? Czy chcemy wrzucić Wiktora żeby spróbować wygrać bieg 4-2 lub 5-1 i uciekać, czy dać drugiego juniora który prawdopodobnie nie zapunktuje a mocniejszego zostawić na zaś? W przypadku niedyspozycji seniorów to też problem jak dwóch niedomaga(np Michaiłowi i Jeleń) a masz tylko jednego zawodnika którego możesz wstawić z rezerwy zwykłej a ma on tylko dwa biegi. Tu zdania zawsze będą podzielone. Teraz teoretycznie będzie nam łatwiej, ale schody się zaczną jak nie będzie trzeba seniorów zmieniać bo czemu ich karać brakiem startu jeśli na ten start zasługują? Muszą się jakoś podzielić, może tak być że Wiktor nie koniecznie musi jechać 5 biegów a dzięki temu Basso dostanie od niego choć jeden bieg w gratisie. To też pewnie zależy jak będzie układał się mecz, bo później inni zarzuca że czemu Beni jechał a nie Wiktor. Tak samo może być gdzie bonusa przegramy 2 punktami, mogą pojawić się głosy że czemu np Bjerre oddał bieg który zremisowaliśmy, gdyby tam jechał to byśmy mieli bonus. I tak dali i tak dali... Niech się po prostu dobrze bawią nawet z błędami bo to wszystko zależy od spojrzenia na daną kwestię a w PO już cała naprzód. Wtedy najlepiej bez kontrowersji i błędów
    W zasadzie co kibic, to inna opinia. Na pewno w tym sezonie będzie można skuteczniej wykorzystywać zmiany. Moim zdaniem Wiktora zostawiłbym do ewentualnego zastępowania Szymona, w przypadku gdyby mu mecz się nie układał. Pozostałych seniorów, w przypadku słabszej formy powinien "obskakiwać" Basso. Tak czy siak sądzę, że przed nominowanymi Witor powinien mieć wykorzystane maks 4 biegi, tak na wypadek jakiejś taśmy w nominowanych. Przede wszystkim reakcja sztabu powinna być na bieżąco, w zależności od sytuacji na torze, a nie, że menago uzna, że teraz trzeba zastosować wariant C7 albo H5 i jedzie np. Wiktor bo tak mówi Excel.

  36. Powrót do góry    #661
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    To zawsze jest problem czy Przyjemski ma jechać w biegach zasadniczych, czy trzymać go na 14. Jak mecze są na styku, a u nas często są, to jest problem czy w przypadku np taśmy seniora wpuścić Wiktora czy dać Koniecznego lub teraz Buszkiewicza? Czy chcemy wrzucić Wiktora żeby spróbować wygrać bieg 4-2 lub 5-1 i uciekać, czy dać drugiego juniora który prawdopodobnie nie zapunktuje a mocniejszego zostawić na zaś? W przypadku niedyspozycji seniorów to też problem jak dwóch niedomaga(np Michaiłowi i Jeleń) a masz tylko jednego zawodnika którego możesz wstawić z rezerwy zwykłej a ma on tylko dwa biegi. Tu zdania zawsze będą podzielone. Teraz teoretycznie będzie nam łatwiej, ale schody się zaczną jak nie będzie trzeba seniorów zmieniać bo czemu ich karać brakiem startu jeśli na ten start zasługują? Muszą się jakoś podzielić, może tak być że Wiktor nie koniecznie musi jechać 5 biegów a dzięki temu Basso dostanie od niego choć jeden bieg w gratisie. To też pewnie zależy jak będzie układał się mecz, bo później inni zarzuca że czemu Beni jechał a nie Wiktor. Tak samo może być gdzie bonusa przegramy 2 punktami, mogą pojawić się głosy że czemu np Bjerre oddał bieg który zremisowaliśmy, gdyby tam jechał to byśmy mieli bonus. I tak dali i tak dali... Niech się po prostu dobrze bawią nawet z błędami bo to wszystko zależy od spojrzenia na daną kwestię a w PO już cała naprzód. Wtedy najlepiej bez kontrowersji i błędów
    No ok, ale to jak Wiktor jest w gazie, to już z tej rezerwy jedzie na zawodnika, któremu jest sens urwać punkty, a nie w sytuacji kiedy jest najpewniejszym punktem drużyny daje się go na bieg z juniorem rywali, gdzie co prawda 3 pkt fajnie wyglądają, ale juniora rywali to mógł obskoczyć i Michailov i ewentualnie Konieczny. To jest stracony start na rezerwę tam, gdzie można było taki sam efekt mieć mniejszym nakładem sił, a dać rozpędzonego Wiktora w biegu kolejnym, gdzie jechali silniejsi rywale i tam ich kasować. Co prawda potem fajnie się patrzy, że Wiktor trzaska dwucyfrówki, ale wychodzi na to, że z którymś z liderów rywali ścigał się raz na 5 startów i po 10 biegu już go na torze nie było.

    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    W zasadzie co kibic, to inna opinia. Na pewno w tym sezonie będzie można skuteczniej wykorzystywać zmiany. Moim zdaniem Wiktora zostawiłbym do ewentualnego zastępowania Szymona, w przypadku gdyby mu mecz się nie układał. Pozostałych seniorów, w przypadku słabszej formy powinien "obskakiwać" Basso. Tak czy siak sądzę, że przed nominowanymi Witor powinien mieć wykorzystane maks 4 biegi, tak na wypadek jakiejś taśmy w nominowanych. Przede wszystkim reakcja sztabu powinna być na bieżąco, w zależności od sytuacji na torze, a nie, że menago uzna, że teraz trzeba zastosować wariant C7 albo H5 i jedzie np. Wiktor bo tak mówi Excel.
    Daj pani boziu, żeby chociaż ktoś był w stanie stworzyć te warianty taktyczne w excelu i żeby z nich korzystali. Właśnie ja mam wrażenie, że to jest wszystko na hurra, bez zastanowienia tylko "heja, do przodu". Wkute na blachę "Wiktor zastępuje Olega" i yebać logikę, czy to ma sens, czy nie. Ja wiem, że w czasie meczu się dużo dzieje, są emocje, adrenalina, presja czasu żeby podjąć decyzję...ale k*rwa to właśnie po to jest ten cały menadżer, żeby on to z chłodną głową ogarniał i kalkulował, a nie przy pierwszym potknięciu drużyny panikował i robił zmiany na hurra, bo teraz odrobimy 2 pkt, ale co będzie w wyścigu następnym i dwa dalej to już zbyt odległa przyszłość. No i nauczyć się programu meczu, dawać zawodnikom numery startowe pod rywala. Może i trudniej to zrobić na wyjeździe, ale jako gospodarz ma się tą przewagę, że to goście pierwsi podają skład i można wtedy ustawić to tak, żeby coś sensownego z tego wynikło, a nie korzystać ze schematów z starej tabeli biegowej, bo nie ma w klubie nikogo, kto by stworzył, albo chociaż ściągnął z neta generator programów w excelu, który by pozwolił sprawdzić 4 różne ustawienia składu. Pół godziny analizy i już wiesz, który wariant ma największy potencjał.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  37. Powrót do góry    #662
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2020
    Postów
    113
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 17 w 11 postach
    Panowie a moje pytanie brzmi czy prawda jest ze zawodnik u23 czyli 16 lub 8 naszym przypadku (Basso)może zastępować zawodnika który dotknął taśmy?Ostatnio takie mnie doszły słuchy czy ktoś zna nowinki regulaminowe na ten sezon?

  38. Powrót do góry    #663
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    520
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Cytat Zamieszczone przez Samozwaniec Zobacz posta
    Panowie a moje pytanie brzmi czy prawda jest ze zawodnik u23 czyli 16 lub 8 naszym przypadku (Basso)może zastępować zawodnika który dotknął taśmy?Ostatnio takie mnie doszły słuchy czy ktoś zna nowinki regulaminowe na ten sezon?

    Jurek powinniście mieć to już dawno opracowane.



    Kiedy sparingi u nas? Miało być tyle przed sezonem. Za chwile okaże się, że bez żadnego przystąpimy do rozgrywek.
    Ostatnio edytowane przez kitas ; 22-03-2023 o 20:01

  39. Powrót do góry    #664
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2020
    Postów
    113
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 17 w 11 postach
    Jurek pewnie to wie,ja nie wiem. Dlatego pytam kolego

  40. Powrót do góry    #665
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2023
    Postów
    91
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Samozwaniec Zobacz posta
    Panowie a moje pytanie brzmi czy prawda jest ze zawodnik u23 czyli 16 lub 8 naszym przypadku (Basso)może zastępować zawodnika który dotknął taśmy?Ostatnio takie mnie doszły słuchy czy ktoś zna nowinki regulaminowe na ten sezon?
    polski junior tylko moe
    W biegach I - XV, zawodnik z numerem startowym 1 - 5 lub 9 - 13, który
    po zapaleniu zielonego światła startowego dotknie motocyklem taśmy maszyny
    startowej, będzie wykluczony z biegu, lecz w biegu powtórzonym może być
    zastąpiony przez zawodnika rezerwy zwykłej z numerem 6, 7 i 14, 15
    odpowiednio. Zastępstwo takie jest zawsze rezerwą zwykłą, niezależnie od
    rodzaju rezerwy zawodnika wykluczonego.

  41. Powrót do góry    #666
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Daj pani boziu, żeby chociaż ktoś był w stanie stworzyć te warianty taktyczne w excelu i żeby z nich korzystali. Właśnie ja mam wrażenie, że to jest wszystko na hurra, bez zastanowienia tylko "heja, do przodu". Wkute na blachę "Wiktor zastępuje Olega" i yebać logikę, czy to ma sens, czy nie. Ja wiem, że w czasie meczu się dużo dzieje, są emocje, adrenalina, presja czasu żeby podjąć decyzję...ale k*rwa to właśnie po to jest ten cały menadżer, żeby on to z chłodną głową ogarniał i kalkulował, a nie przy pierwszym potknięciu drużyny panikował i robił zmiany na hurra, bo teraz odrobimy 2 pkt, ale co będzie w wyścigu następnym i dwa dalej to już zbyt odległa przyszłość. No i nauczyć się programu meczu, dawać zawodnikom numery startowe pod rywala. Może i trudniej to zrobić na wyjeździe, ale jako gospodarz ma się tą przewagę, że to goście pierwsi podają skład i można wtedy ustawić to tak, żeby coś sensownego z tego wynikło, a nie korzystać ze schematów z starej tabeli biegowej, bo nie ma w klubie nikogo, kto by stworzył, albo chociaż ściągnął z neta generator programów w excelu, który by pozwolił sprawdzić 4 różne ustawienia składu. Pół godziny analizy i już wiesz, który wariant ma największy potencjał.
    No ja sądzę, że od października Junior znalazł na tyle czasu, że potrenował pewne warianty ustawienia meczu, i ewentualne reakcje na wydarzenia w trakcie zawodów. Wiadomo, że trzeba być elastycznym i reagować na bieżąco, ale chociaż jakiś zarys działań w konkretnych warunkach meczowych powinien już mieć w głowie. Czas pokaże jak odrobił lekcje.

  42. Powrót do góry    #667
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    No ja sądzę, że od października Junior znalazł na tyle czasu, że potrenował pewne warianty ustawienia meczu, i ewentualne reakcje na wydarzenia w trakcie zawodów. Wiadomo, że trzeba być elastycznym i reagować na bieżąco, ale chociaż jakiś zarys działań w konkretnych warunkach meczowych powinien już mieć w głowie. Czas pokaże jak odrobił lekcje.
    Chciałbym być takim optymistą Wolę się zaskoczyć niż rozczarować.
    Rok temu też miał czas, żeby nad tym popracować, a widać było w trakcie sezonu, że najlepiej co mu wychodziło to klepanie zawodników po plecach po biegu i mówienie "good job".
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  43. Powrót do góry    #668
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 68 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No ok, ale to jak Wiktor jest w gazie, to już z tej rezerwy jedzie na zawodnika, któremu jest sens urwać punkty, a nie w sytuacji kiedy jest najpewniejszym punktem drużyny daje się go na bieg z juniorem rywali, gdzie co prawda 3 pkt fajnie wyglądają, ale juniora rywali to mógł obskoczyć i Michailov i ewentualnie Konieczny. To jest stracony start na rezerwę tam, gdzie można było taki sam efekt mieć mniejszym nakładem sił, a dać rozpędzonego Wiktora w biegu kolejnym, gdzie jechali silniejsi rywale i tam ich kasować. Co prawda potem fajnie się patrzy, że Wiktor trzaska dwucyfrówki, ale wychodzi na to, że z którymś z liderów rywali ścigał się raz na 5 startów i po 10 biegu już go na torze nie było.

    Daj pani boziu, żeby chociaż ktoś był w stanie stworzyć te warianty taktyczne w excelu i żeby z nich korzystali. Właśnie ja mam wrażenie, że to jest wszystko na hurra, bez zastanowienia tylko "heja, do przodu". Wkute na blachę "Wiktor zastępuje Olega" i yebać logikę, czy to ma sens, czy nie. Ja wiem, że w czasie meczu się dużo dzieje, są emocje, adrenalina, presja czasu żeby podjąć decyzję...ale k*rwa to właśnie po to jest ten cały menadżer, żeby on to z chłodną głową ogarniał i kalkulował, a nie przy pierwszym potknięciu drużyny panikował i robił zmiany na hurra, bo teraz odrobimy 2 pkt, ale co będzie w wyścigu następnym i dwa dalej to już zbyt odległa przyszłość. No i nauczyć się programu meczu, dawać zawodnikom numery startowe pod rywala. Może i trudniej to zrobić na wyjeździe, ale jako gospodarz ma się tą przewagę, że to goście pierwsi podają skład i można wtedy ustawić to tak, żeby coś sensownego z tego wynikło, a nie korzystać ze schematów z starej tabeli biegowej, bo nie ma w klubie nikogo, kto by stworzył, albo chociaż ściągnął z neta generator programów w excelu, który by pozwolił sprawdzić 4 różne ustawienia składu. Pół godziny analizy i już wiesz, który wariant ma największy potencjał.

    Pełna zgoda.
    W Polonii brakuje od dawna łebskiego gościa, który ogarnąłby program i strategię na poszczególne biegi.
    W zeszłym sezonie można było urwać kilka punktów więcej, ale nie było komu tego ogarnąć.
    Wiktor był w doskonałej formie, ale często był wypuszczany na kompletnych kelnerów, gdzie zdobywał punkty "na trupie".

    Nie jestem statystykiem ale mam wrażenie, że biegi nominowane zazwyczaj kończyły się naszymi porażkami
    lub w najlepszym układzie remisami.
    Brakowało pomysłu na ustawienia par, a nawet prostych decyzji o przydziale pól startowych na decydujące biegi.
    Końcówka każdego spotkania, to zazwyczaj najważniejszy moment. Kropka nad i.
    Często ważą się losy meczu lub bonusa. W przypadku Playoffu losy awansu.

    W Polonii brakuje egzekutora w 15 biegu, a drugiego Tomka nie widać na horyzoncie.
    Jednak trzeba użyć głowy, żeby zminimalizować straty albo dobić zwierzynę.

    Za chwilę rusza nowy sezon i zayebiście, że mamy ekipę z potencjałem.
    Wierzę, że powalczymy o awans i chłopaki nie odpuszczą pod koniec sezonu (wbrew plotkom, które słyszałem).
    Pozostaje mieć nadzieję, że Pan Kanclerz pociśnie kogo trzeba, żeby ogarnął strategię, tym bardziej,
    że przy tym składzie personalnym, możliwości i wariantów jest po kokardę.
    Zacieram już rączki na niedzielę i liczę na niezłe ściganie. Oby bez kontuzji.

  44. Powrót do góry    #669
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Dziś ściganie w UK.
    W składzie ekipy Tigers zaprezentuje się Bellego przeciwko Aces, natomiast w wyjazdowym starciu Panthers z Basso udają się na tor Ipswich Witches. Zobaczymy jak nasi zawodnicy rozpoczną sezon z poważniejszymi rywalami (bo jakby nie patrzeć to w lidze francuskiej to w zasadzie Bellego i Berge ścigają się głównie z sobą ).
    edit. w Ipswich ze względu na pogodę nie jadą.

    Jurek tymczasem konsultował działanie folii z Gorzowem. I chce ją zakupić (i ponoć nawet ma na nią sponsorów). W sensie z jednej strony fajnie, że działa już teraz, chociaż z drugiej dziwi mnie to zastanawianie się nad tym rozwiązaniem. Bo skoro chce wejść do ELigi to nad czym tu myśleć? Przecież tam jest obowiązkowa...
    Ostatnio edytowane przez mentikk ; 23-03-2023 o 16:05
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Powrót do góry    #670
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2020
    Postów
    113
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 17 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez maklaren Zobacz posta
    polski junior tylko moe
    W biegach I - XV, zawodnik z numerem startowym 1 - 5 lub 9 - 13, który
    po zapaleniu zielonego światła startowego dotknie motocyklem taśmy maszyny
    startowej, będzie wykluczony z biegu, lecz w biegu powtórzonym może być
    zastąpiony przez zawodnika rezerwy zwykłej z numerem 6, 7 i 14, 15
    odpowiednio. Zastępstwo takie jest zawsze rezerwą zwykłą, niezależnie od
    rodzaju rezerwy zawodnika wykluczonego.

    Dzięki kolego,to kogoś poniosła fantazja że może startować u23 za zawodnika który dotknie taśmę.

  46. Powrót do góry    #671
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Pewnie większość już wie i widziała, że tor od wczoraj już pod folią oczekuje na niedzielne zawody. Także z optymizmem można patrzeć na rozegranie KA. Niech tylko w godzinach "około meczowych"( jak już tor będzie odkryty) za bardzo nie moczy i będzie dobrze

  47. Powrót do góry    #672
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,756
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 129 w 93 postach
    Folia jest jednorazowa czy posłuży jeszcze na mecze ligowe? Swoją drogą zapowiada się ładna frekwencja TG i NT wyprzedane w komplecie.
    Polonia Bydgoszcz

  48. Powrót do góry    #673
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    No mam nadzieję, że to folia na stałe, chociaż bym się nie zdziwił. Na pewno ostatnie takiej folii byłoby na plus, bo już byśmy mieli zabezpieczone zawody w większości przypadków i jeden kłopot z głowy do wymogów ELigi.
    Z tym, że z tego co pamiętam to klubu ELigi narzekały, że to duży koszt, że długo trzeba czekać, że to wykonawców jak nas lekarstwo. A u nas temat się ledwie pojawił, a zaraz folia leżała na torze.
    Chyba, że to właśnie taka folia krótkoterminowa, czy bez jakiegoś tam stempla, homologacji czy czegoś tam zatwierdzonego przez władze.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  49. Powrót do góry    #674
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Firma która pomogła ma w swojej ofercie folie rolnicze więc prawdopodobnie od nich ona pochodzi. Tak od strzała to tak jak mówisz, nie da rady raczej tej z homologacją kupić. Ważne że jest, czy na stałe czy pożyczona to na ten moment nie istotne, ale dobrze by było ją pożyczać nawet częściej gdy będzie potrzeba lub niech leży w magazynie i czeka o ile jest taka możliwość

  50. Powrót do góry    #675
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    520
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Czy Kryterium Asów będzie gdzieś transmitowane?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •