Strona 11 z 111 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 495 z 4953

Wątek: Apator Toruń 2023 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #451
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,860 w 4,875 postach
    Zaden szok.
    Mozna to bylo przewidziec juz jakis czas temu,jak stracilismy DPS.
    Terminscy pewnie wiedzieli wczesniej o niklych szansach na GP
    i zysku z tego tytulu wiec powiedzieli pa MA.
    To by sie kupy trzymalo.
    Co musieli dolozyc do utrzymania MA,dostawali z nawiazka z GP.
    Od przyszego roku musieliby tylko doplacac.
    Powoli wspolpraca ratusz-klub bedzie przypominac ta z Tarnowa.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 26-01-2023 o 14:34
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. Powrót do góry    #452
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,776
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,342 w 707 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Zaden szok.
    Mozna to bylo przewidziec juz jakis czas temu,jak stracilismy DPS.
    Terminscy pewnie wiedzieli wczesniej o niklych szansach na GP
    i zysku z tego tytulu wiec powiedzieli pa MA.
    To by sie kupy trzymalo.
    Co musieli dolozyc do utrzymania MA,dostawali z nawiazka z GP.
    Od przyszego roku musieliby tylko doplacac.
    Powoli wspolpraca ratusz-klub bedzie przypominac ta z Tarnowa.
    Z jednej strony szkoda, bo klimat, emocje, wszystko pod ręką.
    A z drugiej strony są plusy - bo ile lat można ciągnąć tę imprezę.
    Szkoda tylko, że prawdopodobnie trafi do Wrocławia. Lepiej jakby
    trafiło tam, gdzie dawno nie było... najlepiej gdzieś poza Polskę.
    A z drugiego dna - to faktycznie p.Zaleski zaczyna już pukać
    od spodu w dno.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  3. Powrót do góry    #453
    Użytkownik
    Dołączył
    07-12-2005
    Postów
    427
    Kliknij i podziękuj
    1,003
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Szok. Podobno tracimy Speedway GP.
    Od sezonu 2023?

  4. Powrót do góry    #454
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,629
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 745 w 542 postach
    Od 2024. Ale to oczywiste, zresztą ten turniej nie ma żadnego sensu, więc jego organizacja również. To akurat bardzo dobry ruch miasta.

    Nie można płacić za licencję zawodów towarzyskich 2.5 miliona.

  5. Powrót do góry    #455
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,776
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,342 w 707 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Od 2024. Ale to oczywiste, zresztą ten turniej nie ma żadnego sensu, więc jego organizacja również. To akurat bardzo dobry ruch miasta.
    Wybory na prezydenta miasta są na początku 2024. Ciekawe, czy ten wątek będzie poruszony.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  6. Powrót do góry    #456
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,702
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Od 2024. Ale to oczywiste, zresztą ten turniej nie ma żadnego sensu, więc jego organizacja również. To akurat bardzo dobry ruch miasta.

    Nie można płacić za licencję zawodów towarzyskich 2.5 miliona.
    jo, lepiej wydać te 2,5 mln na analizę zasadności budowy parkingu P+R, który i tak już powstaje.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi energo za jego przydatny post!

    mszat (27-01-2023)

  8. Powrót do góry    #457
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,629
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 745 w 542 postach
    Nie wiem na co lepiej wydać pieniądze, włodarz miasta powinien być z tego rozliczony przez wyborców jeżeli źle je wyda, nie podoba ci się inwestycja, wiesz co za rok zrobić. Mi też się nie podoba budowa tego parkingu, wiele innych bezsensownych inwestycji, które zadłużają miasto do granic absurdu, ale organizacja GP po wygaśnięciu obecnych umów które muszą być wypełnione, to byłby chyba najgłupszy wydatek za kadencji Zaleskiego. Ten turniej nie ma racji bytu w obecnej formule za te pieniądze, lepiej zorganizować rundę SEC, rundę IMP, spóźniony turniej pożegnalny Kopca Sobczynskiego, wyścigi rydwanów, cokolwiek innego. Nie dla GP w Toruniu.

  9. Powrót do góry    #458
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    311
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    to po co w ogóle taki stadion? SEC mało kogo obchodzi, a GP to IMŚ, nie ma ważniejszych zawodow.

  10. Powrót do góry    #459
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,490
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    Cytat Zamieszczone przez ŻużlowyKibic Zobacz posta
    to po co w ogóle taki stadion?
    Liga jest ważniejsza, choć pewnie nie dla wszystkich.

  11. Powrót do góry    #460
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,629
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 745 w 542 postach
    Cytat Zamieszczone przez ŻużlowyKibic Zobacz posta
    to po co w ogóle taki stadion? SEC mało kogo obchodzi, a GP to IMŚ, nie ma ważniejszych zawodow.
    No ciężko mówić o mistrzostach świata bez czołowych zawodników w tym mistrza świata. Turniej towarzyski, każde zawody są ważniejsze od "GP".

  12. Powrót do góry    #461
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,659
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,384 w 4,353 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Liga jest ważniejsza, choć pewnie nie dla wszystkich.
    Na lidze wypełnione trybuny na 5k
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  13. Powrót do góry    #462
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,490
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Na lidze wypełnione trybuny na 5k
    Miejscowymi. Niech jest GP ale nie za taką kwotę. W dodatku zawsze jesienią. Niech się walą cwaniaczki organizujący SGP.

  14. Powrót do góry    #463
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,860 w 4,875 postach
    Jesli GP realnie przynosi zyski,to nie ma co tym gardzic.
    Tak samo oburzac na ceny za wykup licencji.
    Wiadomo,ze tam gdzie zuzel jest najpopularniejszy bedzie drozej niz
    tam gdzie trzeba wlaczyc o kibica i sponsorow.To nie jest domena tylko
    tej dyscypliny.
    Problem w tym,ze tak naprawde nie wiemy jak jest,bo jesli zyskuje
    klub i Discovery a ratusz tylko doklada,trzeba wywazyc racje
    obu stron.
    Gdyby nie omawiane tu niedawno wydatki Zaleskiego na bezsensowne
    rzeczy czy po prostu fuszerki zle zaprojektowane,zerwanie rozmow
    na organzacje GP ze wzgledu na zbyt niska oferte miasta mozna przyjac
    ze zrozumieniem,tym bardziej w takich czasach.
    Jednak pasowaloby wiedziec jak wyglada rozliczenie imprezy miedzy klubem a
    miastem i ile rzeczywiscie mias´to doklada.
    Poki co wiemy tylko ile mniej wiecej wynosil haracz dla BSI/Discovery ale malo wiemy
    o tym ile klub zwraca do miejskiej kasy.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #464
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,490
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    Ale GP nie przynosi zysku, jeśli doliczysz haracz dla pijawek z BSI i teraz nowych cwaniakow.

  16. Powrót do góry    #465
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,860 w 4,875 postach
    Przecież masz tam to ujete, więc nic nie muszę doliczać.
    Muszę tylko wiedzieć ile wynosi przychód z GP a tego nie wiem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  17. Powrót do góry    #466
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,702
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    nie podoba ci się inwestycja, wiesz co za rok zrobić.


    i bez niej wiem, ale nie o to chodzi. do samej inwestycji stosunek mam ambiwalentny, a określony do zleconej analizy.
    inaczej z kolei mam z GP. połącz kropki... jak Termos nie sprzeda klubu to jest to początek końca żużla na obecnym poziomie w Toruniu i początek odzyskiwania wpływów w klubie przez miasto (damy/nie damy- już bezpośrednio).

    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Ale GP nie przynosi zysku, jeśli doliczysz haracz dla pijawek z BSI i teraz nowych cwaniakow.


    nie przynosi bezpośrednich zysków miastu, ale przynosi bezpośredni zysk klubowi. przez to miasto nie musi się dokładać do żużla, a wydane 2,5 mln w części wracają w podatkach od restauratorów i hotelarzy. oddanie gp i przejście na bezpośredni sponsoring klubu w stylu częstochowskim będzie strasznie durne, chyba że idzie rewanż za biura i miasto chce tym Termosa zmusić do zawarcia umowy z mosirem, albo zmuszać rok w rok, dając na żużel bezpośrednio. i to też jest durne.
    jedyny ruch który można sklasyfikować jako nie głupi, to odpuszczenie GP i nie dawanie żadnej kasy na speedway, co też jest możliwe bo będzie uwalać politycznego konkurenta. wyborcom się wytłumaczy, bo czasy ciężkie i trzeba oszczędzać. mi to ryba, bo pierwsza liga też jest fajna, ale podejście czysto biznesowe do jednej imprezy to może sobie robić Warszawa a nie my.
    Ostatnio edytowane przez energo ; 29-01-2023 o 12:33
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  18. Powrót do góry    #467
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,629
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 745 w 542 postach
    Tyle że miasto kłóci się z klubem o kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc wątpliwe ze dotuje licencją za 2.5 miliona ot tak. Osobiście wątpię że miasto cokolwiek do GP dokłada, podejrzewam że klub za licencję miastu i tak oddaje z biletów całość, a na czysto zostaje nie jakaś zawrotna kwota. Miasto moim zdaniem przejmuje ryzyko organizacji GP, jeżeli klub wtopilby na zawodach to jest koniec klubu, jeżeli miasto wtopi,to oni się martwią, forma takiego zabezpieczenia. Ale nie znamy dokładnych liczb, nie wiemy jak to wygląda. Zaleski nie miał skrupułów by zarżnąć bella skyway, który był dla restauratorów najważniejszym wydarzeniem roku pod względem zysków i obrotu, więc ten argument też do mnie nie trafia. Na pewno zdrowszy będzie klimat bez GP, bardziej transparentny. Bo teraz mamy wykup licencji za jakąś horrendalna kwotę, potem klub coś oddaje ktoś o tym decyduje ile i jak, co też jest formą jakichś nacisków.

    A co do klubu, przyszłości upadku, wątpliwe. Mamy taka inflację że ktoś i tak popłynie, przeliczy się. Bo nie wiem jakim cudem prezesi mieliby uciagnac te rekordowe kontrakty zawodników. Nawet jeżeli trafi na Toruń, nie wiem czy jest sens rozpaczać z tego powodu. Miasto nie może dotować klubu, który startuje w lidze która nie respektuje podpisanych umów. To przeczy praworządności. W sezonie 2022 Apator wywalił pewnie ponad bańkę, bo ktoś miał takie widzimisie i nikomu nawet nie przyszło do głowy oddać tej kasy co jest oczywistością w takich przypadkach. Nawet jak trafi na nas, i to my popłyniemy, nie ma sensu rozpaczać.

  19. Powrót do góry    #468
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,490
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta





    nie przynosi bezpośrednich zysków miastu, ale przynosi bezpośredni zysk klubowi. przez to miasto nie musi się dokładać do żużla, a wydane 2,5 mln w części wracają w podatkach od restauratorów i hotelarzy. oddanie gp
    Energo, proszę. Naprawdę uważasz, że jeden weekend jest w stanie poprawić sytuację restauratorów i hotelarzy? Bez przesady. Jeden weekend w roku?

  20. Powrót do góry    #469
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,702
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Energo, proszę. Naprawdę uważasz, że jeden weekend jest w stanie poprawić sytuację restauratorów i hotelarzy? Bez przesady. Jeden weekend w roku?
    trudne pytanie, bo wiem o co Ci chodzi, ale zadałeś je tak sobie. to lecimy: tak, jest w stanie. przy okazji ostatniego gp znajomy mnie prosił, żebym mu pomógł hotel w Toruniu ogarnąć (nie pamiętam dokładnie, ale tygodnie przed, a nie dni). bez szans, ledwo- w Ciechocinku. i taxi... zero promek, ceny z dupy i obłożenie 100% na cały weekend, przełom września/października czyli już poza wysokim sezonem (paradoksalnie miastu powinno zależeć na organizacji gp w tym terminie, dodatkowo mamy ostatnią rundę- bo dach, co w zasadzie też gwarantuje pełne trybuny). czy to poprawia sytuacje branży- z pewnością, czy branża upadnie jak gp nie będzie- no nie sądzę.
    trochę danych: miejsc noclegowych, stałych, całorocznych, mamy ca 7500 (wg OIT). w latach 2017-2019 we wrześniu (całym!) skorzystało z naszej gościnności ok 35 tys osob, w roku 2020 ~ 20 tys, w 2021 30 tys osób. przez cały miesiąc. październik wygląda oczywiście gorzej. stosunek udzielonych noclegów do liczby korzystających w zależności od roku waha się między 1,6-2,0. czyli łatwo policzyć ilość noclegów udzielonych. to nie jest tak, że gp to tylko weekend a reszta turystów przyjeżdża do nas na tydzień. Toruń dla większości to strzał na jeden dzień. ale do meritum: nawet jak wliczysz GP do średniej, to dzienne obłożenie we wrześniu to ~1000 osób (pewnie jest spora dysproporcja pomiędzy weekendem a dniem powszednim, no ale doktoratu nie piszę a nie jest to jednak takie oczywiste. poza sezonem w tygodniu sporo będzie służbowych). jak już wspomniałem nie udało mi się znaleźć żadnego miejsca w hotelu, motelu, airbnb etc. więc zakładam że 5-6 tyś to ruch z gp. w zależności od sposobu liczenia i ilości dni na ile przyjadą (pewnie podobna średnia jak dla ogółu) to między 10 a 20% całego ruchu wrześniowego. dla października wyszło by więcej. to mniej więcej moja odpowiedź na pytanie czy jest w stanie poprawić.

    czy miasto odzyskuje całą kwotę którą wykłada? pewnie nie, chyba że zapytasz agencję marketingową ile warta jest taka promocja- wtedy z nawiązką. pytanie czy miastu jest potrzebna taka promocja? pewnie nie. no ale z pewnością nie jest tak, że Zaleski kładzie 2,5 i nic do niego nie wraca.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi energo za jego przydatny post!

    mszat (29-01-2023)

  22. Powrót do góry    #470
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    no wizjoner jackowski widzi torun z zabarykadowanymi ulicami w tym roku, oj do czego prowadzi ten zuzel https://www.o2.pl/plotki/porazajaca-...8646132951968a

  23. Powrót do góry    #471
    Zaawansowany Awatar Oracle
    Dołączył
    02-09-2012
    Postów
    1,839
    Kliknij i podziękuj
    444
    Podziękowania: 616 w 318 postach
    Jak mam wybierać między wrześniowym dorabianiem toruńskiej gastronomii i hotelarstwa, parkingami p+r (i zleceniom na to czy się w ogóle opłacają) a bieżącymi problemami to ja jednak wolę, żeby dzieci miały ciepło w szkołach.

    Jak GP zniknie w Toruniu to nic się nie stanie. I tak od kilku lat było tu już męczenie buły.
    Jak organizator za turniej jesienią kasuje 2,5mln za licencję mając obiekt zadaszony, gdzie ma praktycznie gwarancję, że zawody się odbędą to niech sobie idzie z tym do jakiegoś Lublina. Tam można jeszcze dodatkowe miejsca VIP na podnośniku sprzedać. Bilet za 300zł, bidon z herbatką i parasolka w koszu podnośnika gratis.

  24. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Oracle za jego przydatny post!

    Awkop (30-01-2023), Jap (10-02-2023), Słowianka (07-02-2023), lego (01-02-2023)

  25. Powrót do góry    #472
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,776
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,342 w 707 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    czy miasto odzyskuje całą kwotę którą wykłada? pewnie nie, chyba że zapytasz agencję marketingową ile warta jest taka promocja- wtedy z nawiązką. pytanie czy miastu jest potrzebna taka promocja? pewnie nie. no ale z pewnością nie jest tak, że Zaleski kładzie 2,5 i nic do niego nie wraca.
    SGP to przede wszystkim było niegdyś dofinansowanie budżetu klubu o bardzo istotną kwotę siedmiocyfrową.
    Bawienie się w wartości medialne - to inny świat, trochę jak z kursami na giełdzie, gdzie często niby masz pieniądze, a tak naprawdę ich nie masz. Na tej zasadzie to można udowodnić, że pięć festiwali Camerimage by się Toruniowi opłacało, a już najbardziej to się pewno opłaca wieczne pisanie o Rydzyku i Startoruńskiej, Żwirki i św. Józefa.
    Rzeczą wymierną jest te kilkaset - kilka tysięcy noclegów, większe zakupy, restauracje itp. ale w skali tego biznesu nie jest to jakaś super wynik przecież, choć część hoteli się cieszy. Choć ostatnimi laty też już tak różowo to nie wyglądało.
    Na pewno SGP to jest wizerunkowa gwiazdka dla p. Zaleskiego, który wręcza, bryluje, zapowiada, jest w programie. I nie wiem, czy dla urzędników ten aspekt nie jest najważniejszy....

    ps. ktoś wie kiedy w Krośnie kończą się prace budowlane, jaki jest plan?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  26. Powrót do góry    #473
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,822
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,454 w 1,297 postach
    Cytat Zamieszczone przez Oracle Zobacz posta
    Jak mam wybierać między wrześniowym dorabianiem toruńskiej gastronomii i hotelarstwa, parkingami p+r (i zleceniom na to czy się w ogóle opłacają) a bieżącymi problemami to ja jednak wolę, żeby dzieci miały ciepło w szkołach.

    Jak GP zniknie w Toruniu to nic się nie stanie. I tak od kilku lat było tu już męczenie buły.
    Jak organizator za turniej jesienią kasuje 2,5mln za licencję mając obiekt zadaszony, gdzie ma praktycznie gwarancję, że zawody się odbędą to niech sobie idzie z tym do jakiegoś Lublina. Tam można jeszcze dodatkowe miejsca VIP na podnośniku sprzedać. Bilet za 300zł, bidon z herbatką i parasolka w koszu podnośnika gratis.
    dokladnie. Ale zamiast Lublina proponuje Debreczyn. Pogoda pewna, wypeniony stadion, otoczka godna dekoracji mistrza.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  27. Powrót do góry    #474
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,584
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    Ja również zmieniłem zdanie o organizacji SGP w Toruniu po tym, jak wyciekło, ile bulimy za ten turniej. Absurd. Powinni nam dopłacić za ten zadaszony obiekt i profesjonalizm.
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  28. Powrót do góry    #475
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,490
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    Ja również zmieniłem zdanie o organizacji SGP w Toruniu po tym, jak wyciekło, ile bulimy za ten turniej. Absurd. Powinni nam dopłacić za ten zadaszony obiekt i profesjonalizm.
    No to nie jestem sam.

  29. Powrót do góry    #476
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,702
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Oracle Zobacz posta
    Jak mam wybierać między wrześniowym dorabianiem toruńskiej gastronomii i hotelarstwa, parkingami p+r (i zleceniom na to czy się w ogóle opłacają) a bieżącymi problemami to ja jednak wolę, żeby dzieci miały ciepło w szkołach.
    obawiam się, że nie taki jest wybór.

    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    SGP to przede wszystkim było niegdyś dofinansowanie budżetu klubu o bardzo istotną kwotę siedmiocyfrową.
    Bawienie się w wartości medialne - to inny świat, trochę jak z kursami na giełdzie, gdzie często niby masz pieniądze, a tak naprawdę ich nie masz. Na tej zasadzie to można udowodnić, że pięć festiwali Camerimage by się Toruniowi opłacało, a już najbardziej to się pewno opłaca wieczne pisanie o Rydzyku i Startoruńskiej, Żwirki i św. Józefa.
    Rzeczą wymierną jest te kilkaset - kilka tysięcy noclegów, większe zakupy, restauracje itp. ale w skali tego biznesu nie jest to jakaś super wynik przecież, choć część hoteli się cieszy. Choć ostatnimi laty też już tak różowo to nie wyglądało.
    Na pewno SGP to jest wizerunkowa gwiazdka dla p. Zaleskiego, który wręcza, bryluje, zapowiada, jest w programie. I nie wiem, czy dla urzędników ten aspekt nie jest najważniejszy....
    cały czas o tym piszę i do tego zmierzam. sgp mam w rzyci jak większość, bo się przejadło, ale zamiast wjazdu do klubu Zaleskiego za kwotę zysku klubu z GP, żeby załatać budżet (wjazdu na cały sezon, bo staną się głównym sponsorem) wolę żeby miasto wydało 2,5 i część z tego odzyskało w podatkach i lansowało się tam a nie w klubie. moje wywody dotyczą tego, że jeśli klub zarabia 1,5, a miasto płaci 2,5, to oszczędność nie wyniesie milion po rezygnacji. o ile w ogóle jakaś będzie. gratis do tego dostaniesz kierunek barażowo-pierwszoligowy i, możemy się o colę założyć, że Miedziak będzie u nas karierę kończył w 2024+ (z nieparzystym). chyba, że Termosowi uda się sprzedać klub i to już nie on będzie się musiał ze Shrekiem dogadywać, albo trafi nam się drugi Karkosik. tu można podyskutować o organizacji i działaniu klubu, które nie musi Ci się dziś podobać, ale oprócz opcji, że można ją poprawić i może być lepiej, istnieje jeszcze ta druga.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi energo za jego przydatny post!

    stone_gossard (01-02-2023)

  31. Powrót do góry    #477
    Użytkownik
    Dołączył
    13-09-2013
    Postów
    188
    Kliknij i podziękuj
    227
    Podziękowania: 49 w 24 postach
    Pytałem rok temu, ale nikt nie odpowiedział. Czy ktoś ma może jakieś nagrania komentarza Przemka Kanteckiego z Radia Gra ?

  32. Powrót do góry    #478
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,490
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    Kantecki czy Pieczatowski? Który był bardziej beznadziejny?

  33. Powrót do góry    #479
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,776
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,342 w 707 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arczi Zobacz posta
    Pytałem rok temu, ale nikt nie odpowiedział. Czy ktoś ma może jakieś nagrania komentarza Przemka Kanteckiego z Radia Gra ?
    Komentował jeszcze dla TV Skarpa.

    Kantecki, Kornacki, Kustra, Hełminiak, Zaborski, Drygalski... ot przewinęło się sporo osób.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  34. Powrót do góry    #480
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Mam pytanko:
    Czy klub Pana Właściciela dogadał już z innymi klubami
    przedsezonowe sparingi?
    Pytam, bo żadnej informacji na ten temat jak dotąd nie znalazłem.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  35. Powrót do góry    #481
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    • 28.03.2023 (wtorek): Apator Toruń – Włókniarz Częstochowa (wyjazd),
    • 29.03.2023 (środa): Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń (dom),


    O innych nie wiem.

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi dockm za jego przydatny post!

    Semen (06-02-2023)

  37. Powrót do góry    #482
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,860 w 4,875 postach
    Z silnym przeciwnikiem też zaplanowali jakiś przedsezonowy sprawdzian czy tylko z Wlokniarzem?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 06-02-2023 o 19:21
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  38. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Saeyl (07-02-2023), energo (06-02-2023), lego (06-02-2023), mszat (06-02-2023)

  39. Powrót do góry    #483
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,776
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,342 w 707 postach
    Jak ktoś z toruńskich kibiców jeszcze nie ma to jest okazja do zakupu:
    https://allegro.pl/oferta/szal-dzian...co-12111951277
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  40. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    koot (07-02-2023), lego (07-02-2023)

  41. Powrót do góry    #484
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Taki śliczny ten szalik.

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi koot za jego przydatny post!

    Morciasz (13-02-2023)

  43. Powrót do góry    #485
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,860 w 4,875 postach
    Bralbym,ale te Atletico mi nie pasuje.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Morciasz (13-02-2023)

  45. Powrót do góry    #486
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,776
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,342 w 707 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Taki śliczny ten szalik.
    Wyjście w nim na miasto byłoby interesującym przeżyciem.

    I a propos stadionu na Bema:
    https://www.radiopik.pl/4,107155,kon...XNYxhyZ85JtuXA
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  46. Powrót do góry    #487
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,879
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,663 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Komentował jeszcze dla TV Skarpa.

    Kantecki, Kornacki, Kustra, Hełminiak, Zaborski, Drygalski... ot przewinęło się sporo osób.
    Żużel komentował także mój ulubieniec, wesołek Zdzisław Raczyński
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 07-02-2023 o 15:00

  47. Powrót do góry    #488
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,776
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,342 w 707 postach
    My tu gadu gadu, a tu rusza sprzedaż biletów na SGP w Toruniu.
    Ktoś ewidentnie szybciej kasę potrzebuje sądząc z daty startu sprzedaży.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  48. Powrót do góry    #489
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Ceny też są "skuteczne".
    Frekwencja raczej stuprocentowa nie będzie,
    tym bardziej, że ogromną większość widzów stanowili dotąd przyjezdni.
    Koszty dojazdu i ewentualnego noclegu też będą dużo większe niż rok temu.

    Mocno zastanowię się czy pójdę.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 08-02-2023 o 07:22
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  49. Powrót do góry    #490
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,860 w 4,875 postach
    Dwa lata temu sprzedaz ruszyla juz 2 lutego a impreza byla 2 pazdziernika, wiec w tym roku maja poslizg.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  50. Powrót do góry    #491
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,629
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 745 w 542 postach
    Bojkotujący zbrodniarzy na pewno chętnie bilety kupią, więc słuszne ceny. Dwóch z trzech najlepszych nie jest w stawce, zawody nie mają żadnego sensu jako turniej rangi mistrzowskiej, ale tyle było krzyku by wykluczyć rosjan że teraz sobie nie wyobrażam by tam kompletu nie było na tych zawodach. Z samej Częstochowy na pewno kilka autobusów przyjedzie.

  51. Powrót do góry    #492
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Znowu zapomniałeś o tabletkach faszystowski psycholu.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  52. Powrót do góry    #493
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,776
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,342 w 707 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Ceny też są "skuteczne".
    Frekwencja raczej stuprocentowa nie będzie,
    tym bardziej, że ogromną większość widzów stanowili dotąd przyjezdni.
    Koszty dojazdu i ewentualnego noclegu też będą dużo większe niż rok temu.

    Mocno zastanowię się czy pójdę.
    Dla 4 osób (rodzice z dziećmi) takie wejście na niebieską to ca 1200-1300 zł.
    Bo i ze dwa programy, a może jakieś napoje, a może kęs czegoś.
    Dojazd z Warszawy samochodem to dodatkowe 250-300 zł.
    Do tego powiedzmy jeden nocleg dla całej czwórki też 250-400 zł.
    A przecież nie na sam żużel człek jedzie, bo jakieś muzeum, pokaz, obiad, lody.
    koszry parkowania na St. Mieście - 300-400 zł.
    I taki weekendzik w Toruniu może wynieść z jednym noclegiem 2.500 zł.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  53. Powrót do góry    #494
    Stały bywalec Awatar Awkop
    Dołączył
    03-08-2018
    Postów
    955
    Kliknij i podziękuj
    463
    Podziękowania: 178 w 123 postach
    Będzie komplet jak co roku

  54. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Awkop za jego przydatny post!

    mszat (10-02-2023)

  55. Powrót do góry    #495
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Rozumiem, że to sarkazm, bo ostatnio kompletu nie było.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

Strona 11 z 111 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •