Pokaż wyniki od 1 do 31 z 31

Wątek: 1 liga 2023, składy, przewidywania

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach

    1 liga 2023, składy, przewidywania

    Ostr: Berntzon Palovaara? Musielak Walasek M.Nielsen + Krawczyk Szostak/Grzelak/Poczta
    Zgor: R.Jensen Tungate Buczkowski Prz.Pawlicki Becker + D.Rempała Ragus/Mencel?
    Bydg: Bjerre Lyager Bellego Jeleniewski Szlauderbach + Przyjemski Buszkiewicz
    Lodz: Iversen Lahti Jamróg Gapiński Tonder/Brennan + Dul Grygolec/Sroka
    Rybn: Kurtz Hansen Pieszczek Wojdyło Kvech + Curzytek Tkocz/Chlebowski
    Gdan: MJJensen Klindt? Kaczmarek Trofimov/Kościuch? M.Hansen + Wysocki Łopuski?
    Land: Berge Huckenbeck Smolinski Nilsson/Riss Baumann + Bloedorn Bachhuber
    Pozn: Lindbaeck Łoktajew K.Fajfer Gała/Cyfer Breum/Seifert-Salk/Gusts + Żupiński Teska


    Poznań 8 seniorów
    Wolni: Miedziński, Thorsell?, Kildemand, Zagar, Nowak?, Kościuch?, P.Aspgren?, Mroczka?, Miesiąc? i Holta?


    Basso w Bydzi będzie ławę grzał, szkoda chłopa.


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2021
    Postów
    783
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 107 w 74 postach
    Basso będzie zmieniał Jelenia znając życie i forme Daniela to bardzo często.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach
    A Przyjemski kogo? Mają juniora tak świetnego nie potrzebują rezerwowego.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2021
    Postów
    783
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 107 w 74 postach
    Przyjemski Szymona.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 68 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez fcbmeeting Zobacz posta
    Ostr: Berntzon Palovaara? Musielak Walasek M.Nielsen + Krawczyk Szostak/Grzelak/Poczta
    Zgor: R.Jensen Tungate Buczkowski Prz.Pawlicki Becker + D.Rempała Ragus/Mencel?
    Bydg: Bjerre Lyager Bellego Jeleniewski Szlauderbach + Przyjemski Buszkiewicz
    Lodz: Iversen Lahti Jamróg Gapiński Tonder/Brennan + Dul Grygolec/Sroka
    Rybn: Kurtz Hansen Pieszczek Wojdyło Kvech + Curzytek Tkocz/Chlebowski
    Gdan: MJJensen Klindt? Kaczmarek Trofimov/Kościuch? M.Hansen + Wysocki Łopuski?
    Land: Berge Huckenbeck Smolinski Nilsson/Riss Baumann + Bloedorn Bachhuber
    Pozn: Lindbaeck Łoktajew K.Fajfer Gała/Cyfer Breum/Seifert-Salk/Gusts + Żupiński Teska

    Poznań 8 seniorów
    Wolni: Miedziński, Thorsell?, Kildemand, Zagar, Nowak?, Kościuch?, P.Aspgren?, Mroczka?, Miesiąc? i Holta?
    Basso w Bydzi będzie ławę grzał, szkoda chłopa.
    Biorąc pod uwagę składy powyżej, to wg mnie żelaznym kandydatem do jazdy w finale i do awansu jest Falubaz.
    Zakładając, że dogadają się z Unią w sprawie np. Borowiaka, to praktycznie nie widzę dla nich konkurencji.

    Ostrów, Bydzia i Łódź mogą powalczyć o drugie miejsce i jazdę w finale.
    Każda drużyna ma swoje atuty ale też sporo słabych punktów i zdecydują jak zawsze niuanse.
    Rybnik mógłby sporo namieszać jeśli faktycznie trafi tam Kvech.
    Niemcy po cichu ale na spokojnie powalczą o playoffy.

    Poznań i Gdańsk wyglądają na papierze najsłabiej, ale wcale nie muszą być chłopcami do bicia.

    Oczywiście, to tylko teoria i na całe szczęście sezon wszystko zweryfikuje po swojemu.
    O kontuzjach i innych przypadkach losowych nie wspominam, bo jak zawsze mogą wywrócić tabelę do góry nogami.
    Ogólnie meczyki w 1 lidze są zazwyczaj ciekawsze niż w extra i mam nadzieję,
    że w przyszłym roku emocji również nie zabraknie
    Jedyny ból, że sezon startuje dopiero za pół roku...

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,410
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Cytat Zamieszczone przez fcbmeeting Zobacz posta
    Wolni: Miedziński, Thorsell?, Kildemand, Zagar, Nowak?, Kościuch?, P.Aspgren?, Mroczka?, Miesiąc? i Holta?
    Poza Miedziakiem i Zagarem reszta w 2 lidze.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,331
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 463 w 351 postach
    Jeszcze nie tak dawno nie było wiadomo czy Miedziak z tego wyjdzie a teraz to już naprawdę zanosi się na to, że wystartuje.

    Kildemand i Aspgren mogliby spokojnie jeździć w 1 lidze.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,748
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę składy powyżej, to wg mnie żelaznym kandydatem do jazdy w finale i do awansu jest Falubaz.
    Zakładając, że dogadają się z Unią w sprawie np. Borowiaka, to praktycznie nie widzę dla nich konkurencji.

    Ostrów, Bydzia i Łódź mogą powalczyć o drugie miejsce i jazdę w finale.
    Każda drużyna ma swoje atuty ale też sporo słabych punktów i zdecydują jak zawsze niuanse.
    Rybnik mógłby sporo namieszać jeśli faktycznie trafi tam Kvech.
    Niemcy po cichu ale na spokojnie powalczą o playoffy.

    Poznań i Gdańsk wyglądają na papierze najsłabiej, ale wcale nie muszą być chłopcami do bicia.

    Oczywiście, to tylko teoria i na całe szczęście sezon wszystko zweryfikuje po swojemu.
    O kontuzjach i innych przypadkach losowych nie wspominam, bo jak zawsze mogą wywrócić tabelę do góry nogami.
    Ogólnie meczyki w 1 lidze są zazwyczaj ciekawsze niż w extra i mam nadzieję,
    że w przyszłym roku emocji również nie zabraknie
    Jedyny ból, że sezon startuje dopiero za pół roku...
    Skoro wg. ciebie to może być.
    A naprawdę, mimo przewagi na seniorce, Falubaz tracąc dużo w juniorach, zrównuje się siłą rażenia z Bydgoszczą i Ostrowem. Jest faworytem do PO, ale nie jest faworytem do finału i awansu. Gdyby tak Borowiak trafił do FZG to owszem, byłby głównym kandydatem-tak jak piszesz.

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Wydaje mi się, że typować to można generalnie rundę zasadniczą. Bo wiadomo - PO to nie dość, że zabawa od nowa i pozycja po RZ ma minimalne znaczenie (jedynie w przypadku remisu premiuje tego sklasyfikowanego wyżej), to jeszcze bywają przypadki losowe - zawodnik trafi na gorszy sprzęt, ma zjazd formy, czy (odpukać) przytrafią się kontuzje. Ważną sprawą też jest kto na kogo trafi w PO. W minionym sezonie teoretycznie faworytami były drużyny Falubazu i Polonii i ciut za nimi Wilki - mówię o przedsezonowych typowaniach, takich jak teraz. Już wtedy mówiłem, że tam gdzie w półfinale spotkają się dwie drużyny z tej trójki będzie to ciężka przeprawa i jedna z ekip odpadająca już na tym etapie będzie mocno rozczarowana. Trafiło na Polonię. Mówiłem też, aby nie lekceważyć Wilków, bo mogą zrobić kuku faworytom i jak widać - moje przewidywania okazały się trafne (co mnie nie specjalnie cieszy ).
    Więc reasumując, typować możemy RZ.
    Wg mnie siła rażenia Falubazu i Polonii jest mocno zbliżona. Można sobie wytykać plusy i minusy ekipy rywali nawzajem, ale przy niewielkich odchyłach jest to wg mnie podobny poziom.

    Osobiście trochę się dziwię typowaniu Ostrowa w gronie faworytów. Ok, mają silnego Musielaka i przypuszczalnie solidnego Walaska. Ale reszta to już zagadka. Berntzon to wg mnie I ligowy średniak. Może i jeździł w SGP, ale cóż...miewaliśmy już takich kopciuszków w cyklu i kończyli podobnie jak Oli. Jeśli pojadą Palovarą, to cóż...chłopak może i fajny, z potencjałem, ale to jest uzupełnienie składu, a nie jakiś pewny punkt. Nielsen też mnie nie przekonuje jakoś do końca. Zawodnik mi się podobał na motocyklu, jechał fajnie, ale jednak chyba jeszcze trochę więcej doświadczenia musi nabrać, żeby zrobić "efekt wow". Juniorzy...tutaj nie wiem. W I lidze byli mocni, ale w ELidze ci chłopacy zginęli. Jestem ciekaw jak się odnajdą wracając poziom niżej. Wg mnie tak słabą jazdą w ELidze trochę sobie przegrali, bo przynajmniej jeden mógłby liczyć na angaż w Sparcie czy Motorze, które juniorów było wiadomo, że szukać będą. No, ale może się odbudują.

    Łódź niby przyzwoity skład. Mogą zaskoczyć wszystkich, ale też ta Łódź ma to do siebie, że potrafią rozczarować. Lahti i Jamróg to solidne punkty. Gapa...no w ELidze to była na moje odczucia tragedia. Ale chłop ma doświadczenie, a I ligę to ma teoretycznie w małym paluszku. Może być pozytywny punkt. Zastanawia mnie Iversen. Jemu wychodzi już ostatnio ledwie kilka meczów w sezonie, a poza tym cieniuje. Pytanie, czy to już schyłek kariery, czy jeszcze coś z siebie wykrzesze. Ciekaw jestem dyspozycji Brennana, o ile będzie miał okazję pojeździć. Juniorzy bez szału, chociaż Dul potrafi czasem pojechać lepiej, niż się od niego można spodziewać. Niektórzy jako plus Orła upatrują Cieślaka, ale ja tam nie jestem ani jego fanem, ani nie wierzę, w cudowne działanie Marka, o ile nie ekipy marzeń.

    Rybnik będzie raczej ligowym przeciętniakiem. Kurtz to fajny zawodnik, jak na I ligę to materiał na lidera. Owszem, miewa wpadki, ale nadal to solidny zawodnik. Hansen...no zobaczymy. Rok w ELidze spędził. Nie poszło wybitnie, ale doświadczenie zebrał. Może być mocnym punktem. Do lidera mu jeszcze brakuje na ten poziom rozgrywek, ale dobre punkty jest w stanie dowieźć. Pieszczek i Wojdyło to takie chyba zapchajdziury. Jeszcze Patryk ma możliwości żeby na jakiś poziom wrócić, ale Krystian to dla mnie drugi Gomólski - niby talent był, ale rozmieniony na drobne i pozostało tylko odległe wspomnienie. Jeśli faktycznie dojdzie Kvech to ta drużyna jeszcze będzie nieźle wyglądać i jeśli za Trześniewskiego wejdzie Curzytek, to można powiedzieć, że juniorka na minimalny plus.

    Wybrzeże wygląda ... słabo. Z juniorami jest problem od kilku lat. Jedynym pozytywem wydaje się być w tej ekipie MJJ. Wg mnie walka o utrzymanie.

    Landshut - z jednej strony drużyna się osłabiła, bo odchodzi Hansen, ale z drugiej, jeśli na stałe wraca Smolinski, to on jednak daje więcej na ten moment niż młody Duńczyk. Jeśli Nilsson jakoś się odnajdzie i będzie przyzwoicie punktował, a Berge i Kai nadal będą solidnymi punktami, to PO będzie bez problemu. No i fajna juniorka. Blodeorn to wiadomo, ale Bachuber też potrafi pojechać. Chociaż z drugiej strony większość zawodników rywali miała okazję zebrać pierwsze doświadczenia z ichniejszego toru. Czy to już wystarczy, aby goście radzili sobie lepiej - zobaczymy.

    Poznań .. no cóż. Nie wiem czy to kwestia kasy, czy położyli lachę na transfery, ale nieciekawie. Tutaj wiele musiałoby zagrać idealnie, żeby coś z tego wyszło. Jeśli liderem ma być Anton - dwa piwa - Lindbeack, to kiepsko. Może z Gustsem w składzie nie byłoby takiej tragedii, ale też nie oczekiwałbym, że młody będzie koniem pociągowym ratujący klub przed spadkiem. Loktajew to nie dość, że miał roczną przerwę (a nie jest to gwiazda na poziomie Emila czy Artioma, że można w ciemno zakładać solidne punkty) a i tak nie był to jakiś super pewniak. Gała może coś pojedzie. K. Fajfer w I lidze raczej szału nie robił, miał kilka niezłych występów, ale często też nie łapał się do składu.

    Mój typ:
    Falubaz/Polonia
    Orzeł
    Ostrovia
    Rybnik
    Landshut
    Wybrzeże
    Poznań

    edit: opinia odnośnie Hansena w Rybniku. Pomyliłem Madsa i Patricka.
    Ostatnio edytowane przez mentikk ; 28-10-2022 o 10:29
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    fcbmeeting (29-10-2022)

  11. Powrót do góry    #10
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    483
    Kliknij i podziękuj
    75
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Hansen...no zobaczymy. Potrafi pojechać, może inny tor niż Landshut mu posłuży.
    Ale tu chodzi o Patricka Hansena, nie Madsa
    Pogadajmy o żużlu na Discordzie - Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Maveral Zobacz posta
    Ale tu chodzi o Patricka Hansena, nie Madsa
    Dobrze, że czuwasz i czytasz ze zrozumieniem. Faktycznie pomyliłem, dzięki
    Poprawione.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  13. Powrót do góry    #12
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Jeśli liderem ma być Anton - dwa piwa - Lindbeack, to kiepsko.
    We Włókniarzu Cieślaka królował Andy "fifteen beers - fifteen points" Smith.
    white&young

  14. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Tymus_2II5 Zobacz posta
    We Włókniarzu Cieślaka królował Andy "fifteen beers - fifteen points" Smith.
    A to nie był czasem Sławek Drabik - 15 punktów to 15 piw?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A to nie był czasem Sławek Drabik - 15 punktów to 15 piw?
    Bzdura, tak powiedział Joe Screen

    https://sport.interia.pl/zuzel/news-najlepiej-jezdzilo-mu-sie-po-15-piwach-nikt-tak-nie-wyprzedz,nId,5670644
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  16. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    Mi się kojarzy to z jego IMP w 1996, gdzie wygrał z kompletem 15 pkt i wywiad w stylu:
    - Panie Sławku - 5 zwycięstw, to chyba będzie 5 piw
    - No jak? 15 punktów, to 15 piw...hehe.

    Ale to w pełni z pamięci, mogło się coś popyerdolić
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  17. Powrót do góry    #16
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    Taa, ładnie popi*rdoliłem.
    white&young

  18. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    2,151
    Podziękowania: 301 w 204 postach
    1. Falubaz
    2/3. Ostrów, Polonia
    4. Łódź
    5/6. Landshut, Rybnik
    7/8. Gdańsk, Poznań

  19. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,806
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    1/2 Polonia/ Falubaz
    3/4 Ostrów/ Orzeł
    5 Landshut
    6/7/8 Gdańsk, Poznań, Rybnik

  20. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    No no Rafik po blamażu już akumulatory naładował
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 28-10-2022 o 22:36

  21. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,806
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No no Rafik po blamażu już akumulatory naładował do napinki
    Jakiej napinki:
    Bo co bo taaak postawiłeeem?
    FZG ma przewagę w seniorach krajowych a Polonia w juniorach chociaż obie ekipy stawiają na całkiem inną koncepcje a która z nich zwycięży pokaże sezon, kpw?

  22. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,331
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 463 w 351 postach
    Jak będzie Borowiak to Falubaz będzie nie do ruszenia. Oczywiście są zdarzenia losowe, kontuzje. A w PO dyspozycja dnia.

  23. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-07-2011
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 407 w 224 postach
    Rzecz w tym, że Borowiaka raczej nie będzie. Leszno musi sobie kogoś zostawić na wypadek kontuzji i raczej tylko Mencel poleci gdzieś na wypożyczenie. Dla mnie:

    1. Bydgoszcz
    2. ZG
    3. Ostrów
    4. Łódź
    5. Landshut
    6. Rybnik
    7. Poznań
    8. Gdańsk

    Polonia seniorami wygląda słabiej od Falubazu, ale Przyjemski znowu może zrobić różnice. W ZG dwa plastrony na pozycjach juniorskich i tych punktów może zabraknąć. Ostrów szczerze mówiąc nie przekonuje mnie drugim obcokrajowcem ani Nielsenem na u24. Najsłabszy chyba Gdańsk bez juniorki, polscy seniorzy drugoligowi, a nawet ci duńczycy jak MJJ czy Klindt to żadni liderzy a mocno chimeryczni goście.

  24. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach
    W wielu kwestiach zgadzam się z mentikkiem. Jeśli Ostrów rzeczywiście chce jechać Palovaarą, to zdziwie się, że woleliby go, niż - zgodnie z doniesieniami DoCKM - Kildemanda, Aspgrena czy chociażby Morrisa albo i Klindta z powrotem. Zagar w Ostrowie z Berntzonem w jednej drużynie? Chyba mało możliwe, jeszcze się pobiją xD Dziwie się też Musielakowi, że nie chce spróbować swoich sił w ekstralidze, np. w Grudziądzu zamiast Szczepaniaka (choć grudziadzki tor może mu nie pasować).
    Łódź znowu stawia na polskiego seniora po juniorce, wcześniej Gruchalski był niewypałem, teraz Tonder będzie? Gapiński stary już jest, być może pojedzie słabo jak Okoń. Dziwie się Łodzi, że biorą starców. Iversen i Lahti są różni. Iversen 2,0 nie zrobi. Jak Gdansk chce jechać Kaczmarkiem i Trofimovem jako PL seniorzy, to lepiej gdyby wzięli Miedzińskiego. On z Torunia miałby blisko do Gdańska akurat. I jeśli takie bieddny Gdańsk jest w stanie ściągnąć serio MJJ-a, to dlaczego nie taki bogaty Ostrów, skoro mówią o Palovaarze? A może to zasłona dymna i będzie tam ktoś z perspektywą na 2,0 (Kildemand, Zagar?). Bogaty Ostrów, bo nie szalał na giełdzie transferowej i jechali oszczędnościowym składem w ekstralidze - pewnie dlatego, żeby wyjść na plus i zataakować sezon 2023 dobrym składem, a tutaj Palovaara? Landshut już nie będzie takie mocne (było 4 po rundzie zasadniczej). Huckenbeck już nie będzie taki dobry (czwarta średnia w lidze).
    Aktualnie to są przewidywania składów, bo przewidywania co do tabeli to w połowie marca można - gdy składy będą znane na niemal 100%.

  25. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec Awatar kibic123
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    1,379
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 206 w 144 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pain Zobacz posta
    Rzecz w tym, że Borowiaka raczej nie będzie. Leszno musi sobie kogoś zostawić na wypadek kontuzji i raczej tylko Mencel poleci gdzieś na wypożyczenie. Dla mnie:

    1. Bydgoszcz
    2. ZG
    3. Ostrów
    4. Łódź
    5. Landshut
    6. Rybnik
    7. Poznań
    8. Gdańsk

    Polonia seniorami wygląda słabiej od Falubazu, ale Przyjemski znowu może zrobić różnice. W ZG dwa plastrony na pozycjach juniorskich i tych punktów może zabraknąć. Ostrów szczerze mówiąc nie przekonuje mnie drugim obcokrajowcem ani Nielsenem na u24. Najsłabszy chyba Gdańsk bez juniorki, polscy seniorzy drugoligowi, a nawet ci duńczycy jak MJJ czy Klindt to żadni liderzy a mocno chimeryczni goście.
    A to w tym roku Przyjemski zrobił jakąś różnicę? Bo z tego co pamiętam do Bydgoszcz odpadła z FZG w półfinale

    A Borowiak może znowu przyjść do FZG w trakcie sezonu jak będzie słabszy od Ratajczaka i Jabłońskiego. Akurat będzie na play-offy...
    Ostatnio edytowane przez kibic123 ; 29-10-2022 o 14:38

  26. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,806
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez kibic123 Zobacz posta
    A to w tym roku Przyjemski zrobił jakąś różnicę? Bo z tego co pamiętam do Bydgoszcz odpadła z FZG w półfinale

    A Borowiak może znowu przyjść do FZG w trakcie sezonu jak będzie słabszy od Ratajczaka i Jabłońskiego. Akurat będzie na play-offy...
    No nie przyjdzie bo chcą jechać trójką juniorów co już powiedział Baron i Borowiak zostaje w Lesznie a Mencel do Rybnika.

  27. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,748
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez kibic123 Zobacz posta
    A to w tym roku Przyjemski zrobił jakąś różnicę? Bo z tego co pamiętam do Bydgoszcz odpadła z FZG w półfinale

    A Borowiak może znowu przyjść do FZG w trakcie sezonu jak będzie słabszy od Ratajczaka i Jabłońskiego. Akurat będzie na play-offy...
    Jeśli nawet byłby lepszy od Ratajczaka i Jabłońskiego, to niewiele zmienia. Falubazowi wystarczyłoby wypożyczyć najsłabszego z nich, może to być Jabłoński, by wyraźnie się wzmocnić. Moze nie od początku rozgrywek, bo FZG wystarczy taki junior na PO i parę meczów przed PO na otrzaskanie.

    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    No nie przyjdzie bo chcą jechać trójką juniorów co już powiedział Baron i Borowiak zostaje w Lesznie a Mencel do Rybnika.
    W trakcie sezonu sytuacja może się zmienić, może któryś z nich będzie odstawał i odpuszczą Falubazowi któregoś z nich?! W jakim celu przetrzymywać zdolengo chłopaka na rezerwie, niech wszyscy jeżdżą. Na DMP Unia i tak nie ma szans, w zasadzie odjedzie sezon, więc po co blokować chłopaka na jazdę w lidze? I liga to dla nich najlepsze, wręcz idealne miejsce na rozwój. Za rok-dwa idealna będzie dla nich ekstraliga.
    Ostatnio edytowane przez noc ; 29-10-2022 o 16:35

  28. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    06-09-2022
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Jeśli chodzi moje typowanie widzę to tak:

    1. Bydgoszcz (skład wydaje być nieco słabszy od Falubazu, ale piekielnie silny na swoim torze, Przyjemski może być jeszcze lepszy i spodziewam się wysokich zwycięstw przy S2)
    2. Zielona Góra (faworyt ligi, ale z zawodnikami, którzy są chimeryczni, jeśli nie będą zdarzały się im wpadki to wygrają ligę)
    3. Łódź (uważam, że Orzeł wzmocniony dodatkowo trenerem Cieślakiem mogą być groźnym dla każdego)
    4. Ostrów (ten skład mnie nie przekonuje, wartością dodaną juniorzy, ale na tym koniec)
    5. Rybnik (Mrozek zlepił całkiem fajną ekipę mimo paru tematów, które wydawało mu się że ma pewne, pytanie co z juniorami?)
    6. Landshut (nie sądzę aby byli taką rewelacją jak w tym sezonie, już 1ligowcy poznali tor w Niemczech - będzie ciężka walka o utrzymanie)
    7. Gdańsk (ekipa nie wygląda najlepiej, dużo słabiej niż w tym roku - MJJ jako lider.. na plus, że te Duny jakoś dobrze się czują w Gdańsku)
    8. Poznań (ktoś musiał być ostatni - nie przekonują mnie te nazwiska i sądzę, że walka o utrzymanie będzie zaciekła między Wybrzeżem, Diabłami i Skorpionami).

  29. Powrót do góry    #28
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Obiektywnie wg mnie

    1.Falubaz - Petardy w postaci Pawlickiego i Jensena (obaj będą w Top8 ligi) swietny u24

    2.Polonia - Czegoś brakuje do awansu słowo klucz to Basso jeśli pojedzie na poziomie 1,7+ to będzie ciekawie

    3.Ostrovia - Równy skład bez dziur. Zwróciłbym uwage na Nielsena i Palovaare obaj powinni byc czarnymi koniami ligi

    4..Orzeł - Taka ekipa bez jaj ale dość mocna + Cieslak

    5.Devils - swietni juniorzy i dużo zalezy od Kima Nillsona

    6.Rybnik - nie przekonują składem poza Kurtzem brak tam kogoś konkretnego. Hansen ? może on

    7.Gdansk - Jesli potwierdzi się skład to powinni się utrzymać

    8. Poznan - Podobno sporo tam kasy ale po składzie tego nie widać. Dziwne transfery i 8 seniorów na 5 miejsc

  30. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Ciekawe czy ktoś z nadmiaru Grudziądza trafi do I ligi. To może jakoś zmienić siłę rażenia i trochę przesunąć klocki, aczkolwiek raczej pierwsza trójka bez zmian, czyli Polonia, Falubaz i Ostrów.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Powrót do góry    #30
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ciekawe czy ktoś z nadmiaru Grudziądza trafi do I ligi. To może jakoś zmienić siłę rażenia i trochę przesunąć klocki, aczkolwiek raczej pierwsza trójka bez zmian, czyli Polonia, Falubaz i Ostrów.
    Jeśli Tarasence dadzą obywatelstwo to z pewnością, jeśli nie to podejrzewam, że do kwietnia nic się nie zmieni. Po sparingach, pierwszych 2 kolejkach pojawią się już pewnie pierwsze kontuzje, a wtedy zapewne ktoś pójdzie do 1 ligi. No chyba, że ktoś z Gkm dozna kontuzji
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  32. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    Jeśli Tarasence dadzą obywatelstwo to z pewnością, jeśli nie to podejrzewam, że do kwietnia nic się nie zmieni. Po sparingach, pierwszych 2 kolejkach pojawią się już pewnie pierwsze kontuzje, a wtedy zapewne ktoś pójdzie do 1 ligi. No chyba, że ktoś z Gkm dozna kontuzji
    Nadal mają ZZ do wykorzystania. Myślę, że jak jeden z zawodników spędzi 2-3 spotkania na ławce to sam sobie zacznie klubu w I lidze szukać i albo to będzie Szczepaniak, albo Krakowiak.
    Tarasenko to chyba i tak po uzyskaniu obywatelstwa będzie musiał mieć rok karencji? Czy od ręki w pierwszym okienku po drodze mogą go podpisać?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •