Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 199

Wątek: Grand Prix Malilla - R9 - 17.09.2022

  1. Powrót do góry    #136
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Tia, bo wcześniej to nie było bardzo utalentowanych zawodników, którzy nie rozwinęli skrzydeł z różnych przyczyn (niesportowe prowadzenie się, kontuzje i inne).
    No na bank były ich całe setki, bo kiedyś to był prawdziwy żużel bla bla bla - wszyscy znamy tę spiewkę. Sezon 2022 ciężko jest porównać z czymkolwiek z przeszłości, bo pomijając już kontuzje Warda i spadek motywacji Woffindena to nigdy nie było sytuacji, w której dwóch żużlowców z absolutnego topu zostało pozbawionych możliwości startów na podstawie pseudopolitycznego widzimisię.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    .A chłopaki ścigają się do +-czterdziestki, a nie jak niegdyś jakieś dziesięć lat krócej.
    Czyli piłka nożna też jest w kryzysie, bo kiedyś piłkarze mając 30-32 lata byli już w wieku przedemerytalnym, a obecnie są w stanie bić kolejne rekordy będąc grubo po 30-tce? Obudź się - świat poszedł do przodu i ogólna granica "żywotności" organizmu mocno się przesunęła, a profesjonalny sport czerpie z tego całymi garściami.

  2. Powrót do góry    #137
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    No na bank były ich całe setki, bo kiedyś to był prawdziwy żużel bla bla bla - wszyscy znamy tę spiewkę.
    I znowu drwiny, a czy chcesz czy nie fakty są takie, że ten sport uprawiało o wielu, wielu więcej zawodników , a co za tym idzie i tych bardzo dobrych było więcej.

    Czyli piłka nożna też jest w kryzysie, bo kiedyś piłkarze mając 30-32 lata byli już w wieku przedemerytalnym, a obecnie są w stanie bić kolejne rekordy będąc grubo po 30-tce? Obudź się - świat poszedł do przodu i ogólna granica "żywotności" organizmu mocno się przesunęła, a profesjonalny sport czerpie z tego całymi garściami.
    Człowieku, przeczytaj jeszcze raz co napisałem i nie pisz oczywistych oczywistości.
    Kontekst tej wypowiedzi był zupełnie inny.
    Żebyś nie musiał się męczyć to już tłumaczę.
    Napisałem o tym ,że krócej startowali, bo to też powodowało, że zawodnicy częściej się "wymieniali",
    To z kolei świadczy o tym , że w ciągu np. dziesięciu sezonów musiało tych bardzo dobrych zawodników być więcej niż obecnie
    kiedy to mamy przez wiele lat do znudzenia powtarzających się rajderów.

    EDIT: Mieszanie piłki nożnej do żużla bawi mnie od lat.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 18-09-2022 o 20:01
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  3. Powrót do góry    #138
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,587
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    No na bank były ich całe setki, bo kiedyś to był prawdziwy żużel bla bla bla - wszyscy znamy tę spiewkę. Sezon 2022 ciężko jest porównać z czymkolwiek z przeszłości, bo pomijając już kontuzje Warda i spadek motywacji Woffindena to nigdy nie było sytuacji, w której dwóch żużlowców z absolutnego topu zostało pozbawionych możliwości startów na podstawie pseudopolitycznego widzimisię.


    Czyli piłka nożna też jest w kryzysie, bo kiedyś piłkarze mając 30-32 lata byli już w wieku przedemerytalnym, a obecnie są w stanie bić kolejne rekordy będąc grubo po 30-tce? Obudź się - świat poszedł do przodu i ogólna granica "żywotności" organizmu mocno się przesunęła, a profesjonalny sport czerpie z tego całymi garściami.
    Z kosmosu spadłeś?
    Przecież tylu mieliśmy zawodników, że polskie ligi radziły sobie bez obcokrajowców. W szwedzkich ligach radzili sobie bez Polaków, a dzisiaj Polacy stanowią o obliczu drużyn. Brytyjczyków na wysokim poziomie ciągle było kilkunastu, dzisiaj masz w porywach trzech. W Europie liczyło się klku Węgrów, dzisiaj nie ma żadnego.
    Na samym szczycie było ciągle kilku żużlowców, którzy rywalizowali między sobą o tytuł IMŚ, dzisiaj po tragedii Warda i po wykluczeniu Artema, Zmarzlik nie ma z kim walczyć. To wcześniej się nie zdarzało. Im późniejsze czasy, tym łatwiej jest wybitnemu zawodnikowi wygrać cykl, takich jak Zmarzlik i Artem było ciągle kilku, a nawet kilkunastu naraz. Zmarzlik miał oczywistą wygraną w kieszeni już przed sezonem, co kiedyś nie mogło się zdarzyć.

  4. Powrót do góry    #139
    Użytkownik Awatar Chrostowicz
    Dołączył
    09-09-2011
    Postów
    417
    Kliknij i podziękuj
    52
    Podziękowania: 101 w 58 postach

  5. Powrót do góry    #140
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Z kosmosu spadłeś?
    Przecież tylu mieliśmy zawodników, że polskie ligi radziły sobie bez obcokrajowców. W szwedzkich ligach radzili sobie bez Polaków, a dzisiaj Polacy stanowią o obliczu drużyn. Brytyjczyków na wysokim poziomie ciągle było kilkunastu, dzisiaj masz w porywach trzech. W Europie liczyło się klku Węgrów, dzisiaj nie ma żadnego.
    Nie zawodników tylko pół-amatorów, którzy gdyby przenieśli ichniejsze standardy na dzisiejsze realia to w zdecydowanej większości zderzyliby się ze ścianą, lokując się sportowo gdzieś na poziomie Damiana Pawliczaka. Żużel to sport motorowy, a te z definicji nie są masowe (przynajmniej na najwyższym poziomie).
    Obecny żużel "stracił" Warda, Artema, Emila i po części Woffindena. To dla Zmarzlika (który sam jest jednym z najlepszych w historii) gigantyczne i wystarczające ułatwienie. Cofnijmy się 20 lat wstecz i zabierzmy np. Crumpa, Pedersena, Golloba, a z Hancocka zróbmy spasionego kota na miarę obecnego Woffindena. Ile tytułów pod rząd natrzepałby wtedy Rickardsson gdyby miał motywację dzisiejszego Zmarzlika?

  6. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Havelock (19-09-2022), kingpin (19-09-2022)

  7. Powrót do góry    #141
    Użytkownik
    Dołączył
    25-08-2018
    Postów
    325
    Kliknij i podziękuj
    57
    Podziękowania: 88 w 52 postach
    2010 kiedy TG zdobywał misia wyglądał następująco:

    (1) Australia Jason Crump
    (2) Polska Tomasz Gollob
    (3) Rosja Emil Sajfutdinow
    (4) Stany Zjednoczone Greg Hancock
    (5) Szwecja Andreas Jonsson -
    (6) Dania Nicki Pedersen
    (7) Polska Rune Holta
    (8) Dania Kenneth Bjerre
    (9) Szwecja Fredrik Lindgren
    (10) Dania Hans Andersen
    (11) Szwecja Magnus Zetterström
    (12) Australia Chris Holder
    (13) Polska Jarosław Hampel
    (14) Wielka Brytania Chris Harris
    (15) Wielka Brytania Tai Woffinden

    I niby gdzie ta przepasc ? Gdzie Ci wielcy dominatorzy, wirtuozi, gwiazdy? Same spasione koty, zgrane karty. Poza schyłkowym Gollobem, schyłkowym już Crumpem, startowcem Hancockiem, niestabilnym Pedersenem reszta to nic szczegolnego. Dziś lepszą reprezentacje w GP stanowią Polacy, Brytyjczycy, Duńczycy i Rosjanie. Holta i Vaculik na zero. Na minus jedynie Australia, i baaaardzo deliaktnie Szwecja i USA (w postaci jednego Hancocka).

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Ned za jego przydatny post!

    Havelock (19-09-2022)

  9. Powrót do góry    #142
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    I znowu drwiny, a czy chcesz czy nie fakty są takie, że ten sport uprawiało o wielu, wielu więcej zawodników , a co za tym idzie i tych bardzo dobrych było więcej.
    Z pierwszą częścią nie polemizuję, z drugą jak najbardziej, bo kiedyś ten żużel uprawiała cała masa niby-zawodników, którzy mogli się odnaleźć tylko i wyłącznie w półamatorskich realiach tego sportu.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Człowieku, przeczytaj jeszcze raz co napisałem i nie pisz oczywistych oczywistości.
    Kontekst tej wypowiedzi był zupełnie inny.
    Żebyś nie musiał się męczyć to już tłumaczę.
    Napisałem o tym ,że krócej startowali, bo to też powodowało, że zawodnicy częściej się "wymieniali",
    To z kolei świadczy o tym , że w ciągu np. dziesięciu sezonów musiało tych bardzo dobrych zawodników być więcej niż obecnie
    kiedy to mamy przez wiele lat do znudzenia powtarzających się rajderów.
    Nie człowieku, to ty przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem i spróbuj dopasować to do swojej wypowiedzi, a jak nie dasz rady to poproś kogoś o pomoc.
    W skrócie - kiedyś zawodnicy nie mieli dostępu do dzisiejszej wiedzy na temat treningów, diety, suplementacji oraz wielu innych czynników wpływających na żywotność organizmu. Medycyna również poszła do przodu przez co obecnie szybciej i bardziej kompleksowo leczy się wiele urazów, unikając przy tym wielu efektów ubocznych. I właśnie dlatego obecnie wydłużył się czas zawodowego uprawiania sportu. Proste jak konstrukcja cepa, ale żeby to zrozumieć to trzeba poszerzyć swoje horyzonty ponad to co serwują doświadczeni kibice z Łodzi.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    EDIT: Mieszanie piłki nożnej do żużla bawi mnie od lat.
    To sobie zamiast piłki nożnej weź koszykówkę, siatkówkę, hokej, tenis, F1, MotoGP czy cokolwiek tam chcesz - wszędzie ten mechanizm ma zastosowanie.

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Havelock (19-09-2022)

  11. Powrót do góry    #143
    Użytkownik
    Dołączył
    25-08-2018
    Postów
    325
    Kliknij i podziękuj
    57
    Podziękowania: 88 w 52 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    To sobie zamiast piłki nożnej weź koszykówkę, siatkówkę, hokej, tenis, F1, MotoGP czy cokolwiek tam chcesz - wszędzie ten mechanizm ma zastosowanie.
    Dokładnie, w sportach motorowych ta granica wieku moze byc jeszcze bardziej przedluzona w stosunku do sportów typowo wydolnosciowych.
    Alonso 41 lat - F1
    Loeb - 48 lat - WRC
    Valentino Rossi - kończąc kariere w zeszłym roku miał 42 lata - MOTO GP

  12. Powrót do góry    #144
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta

    To sobie zamiast piłki nożnej weź koszykówkę, siatkówkę, hokej, tenis, F1, MotoGP czy cokolwiek tam chcesz - wszędzie ten mechanizm ma zastosowanie.
    A nawet poza sportem. Jak wyglądał przeciętny 40-latek kiedyś, a jak obecnie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  13. Powrót do góry    #145
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    zabovsky napisał:
    nigdy nie było sytuacji, w której dwóch żużlowców z absolutnego topu zostało pozbawionych możliwości startów na podstawie pseudopolitycznego widzimisię.
    Były za to sytuacje kiedy zawodnik sam rezygnował z udziału w cyklu. Nikt po nim nie płakał, a teraz jest wielka rozpacz sympatyków ruskich.
    Jeśli chodzi o ubytki zawodników to następowało to rok do roku, czasami co dwa lata Gundersen/J.O.Pedersen/P.Jonsson i zawsze ktoś ich zastępował tylko było wtedy kilkuset zawodników, a teraz jest kilkudziesięciu.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    Semen (19-09-2022)

  15. Powrót do góry    #146
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta


    Nie człowieku, to ty przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem i spróbuj dopasować to do swojej wypowiedzi, a jak nie dasz rady to poproś kogoś o pomoc.
    W skrócie - kiedyś zawodnicy nie mieli dostępu do dzisiejszej wiedzy na temat treningów, diety, suplementacji oraz wielu innych czynników wpływających na żywotność organizmu. Medycyna również poszła do przodu przez co obecnie szybciej i bardziej kompleksowo leczy się wiele urazów, unikając przy tym wielu efektów ubocznych. I właśnie dlatego obecnie wydłużył się czas zawodowego uprawiania sportu. Proste jak konstrukcja cepa, ale żeby to zrozumieć to trzeba poszerzyć swoje horyzonty ponad to co serwują doświadczeni kibice z Łodzi.

    Czy Ty naprawdę masz mnie za jaskiniowca biegającego z maczugą za potencjalnym jedzeniem?
    Piszesz oczywiste oczywistości,
    Mam nieodparte wrażenie, że jesteś ślepo zapatrzony w żużel wykreowany przez tv i jego "najwyższą" formę rozwoju czyli GP.
    Smutne to, bo deprecjonując to co wydarzyło się w tym sporcie przez dziesięciolecia zakładasz sobie klapki na oczach.

    Mnie nie przyszłoby do głowy żeby w ten sam sposób oceniać ten sport sprzed momentu jak zacząłem chodzić na żużel.
    Taki Rose, dla przykładu, w twoim mniemaniu, to chyba był jakiś koleś co to nie warto o nim mówić.
    Wszak miał jak na dzisiejsze czasy prymitywny sprzęt, nie miał teamu, nie jeździł do tunera,nie miał profesjonalnej opieki medycznej,
    nie miał menedżera, nie miał psychologa, bo to ogóle to jakiś amator był.
    Nikt w porównaniu z dzisiejszymi gladiatorami.

    Porównywanie na zasadzie: bo wtedy ci nie byli zawodowcami, a ci teraz są jest żenujące.
    Tak samo czterdzieści, trzydzieści , dwadzieścia, dziesięć lat temu czy obecnie byli słabi, średni, dobrzy i bardzo dobrzy żużlowcy.
    Było tak niezależnie od tego jakie były realia, które oczywiście zmieniały się.
    Nie można ich porównywać, bo prócz strony technicznej, która zawsze była bardzo ważna w tym sporcie są jeszcze inne jak odwaga, ambicja, poświęcenie.
    Zawodowstwo jedne z czynników wywindowało na poziom, którego kiedyś sobie nawet nie wyobrażano,
    ale też i pewne czynniki sprowadziło do poziomu nieakceptowalnego, np. jazdę z "kontraktem u nowego pana w kieszeni",
    co często objawia się obniżeniem poziomu zaangażowania, zmniejszeniem inwestycji w sprzęt, a w końcowym efekcie wpływa na wynik.
    Każdy okres miał swoje plusy i minusy.
    Doskonalę zdaję sobie z tego sprawę i dlatego nie piszę o tym.

    Piszę o tym, że ten sport niestety strasznie się zawęził w swoim zasięgu.
    To z kolei przekłada się na to , że i tych żużlowców potrafiących coś więcej od przejechania czterech kółek jest mniej.

    ...a tak w ogóle niejaki Cyceron stwierdził:
    „Historia magistra vitae est”
    czyli:
    "Historia jest nauczycielką życia."

    W sporcie także...

    Daj Ci Boże żebyś w zdrowiu chodził/jeździł na żużel jak będziesz miał na karku kilkadziesiąt lat więcej.
    (o ile żużel jeszcze będzie istniał).
    Sam wtedy będziesz się śmiał z tego co piszesz teraz.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 19-09-2022 o 17:41
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  16. Powrót do góry    #147
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Czy Ty naprawdę masz mnie za jaskiniowca biegającego z maczugą za potencjalnym jedzeniem?
    Sam sobie wystawiasz taką opinię publikując wpisy kompletnie oderwane od współczesnych realiów.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Mam nieodparte wrażenie, że jesteś ślepo zapatrzony w żużel wykreowany przez tv i jego "najwyższą" formę rozwoju czyli GP.
    Smutne to, bo deprecjonując to co wydarzyło się w tym sporcie przez dziesięciolecia zakładasz sobie klapki na oczach.
    Ja niczego nie deprecjonuję - po prostu na chłodno oceniam. Wiem, że dla ciebie czyli osoby, która do granic absurdu idealizuje "stare, dobre czasy" to potężny cios, ale cóż - to nie mój problem. Aha, i z nas dwóch to nie ja mam klapki na oczach.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Piszę o tym, że ten sport niestety strasznie się zawęził w swoim zasięgu.
    "Dobijając" tym samym do innych dyscyplin motorowych.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...a tak w ogóle niejaki Cyceron stwierdził:
    „Historia magistra vitae est”
    czyli:
    "Historia jest nauczycielką życia."

    W sporcie także...
    Historia powinna służyć do tego, aby analizować minione wydarzenia i wyciągać wnioski z błędów, a nie bezrefleksyjnie gloryfikować wszystko to co było kiedyś.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Daj Ci Boże żebyś w zdrowiu chodził/jeździł na żużel jak będziesz miał na karku kilkadziesiąt lat więcej.
    (o ile żużel jeszcze będzie istniał).
    Sam wtedy będziesz się śmiał z tego co piszesz teraz.
    Zobaczymy - póki co częściej śmiech wzbudza we mnie twoja twórczość. A jak masz ciągoty do przewidywania przyszłości to lepiej podaj numery totka na następne losowanie - może wszyscy na tym skorzystamy

  17. Powrót do góry    #148
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Sam sobie wystawiasz taką opinię publikując wpisy kompletnie oderwane od współczesnych realiów.

    To twoja opinia i masz do niej prawo.

    Zapytam co w moich wpisach, do których teraz się odniosłeś jest oderwane od współczesnych realiów?
    Konkretnie, tak żebym mógł się odnieść.

    Reszty dokładnie nie skomentuję, bo jest łagodnie mówiąc od czapy.
    Pierwszy przykład z brzegu:
    Jak nie deprecjonujesz jak piszesz, z pogardą między wierszami,|

    a to byli amatorzy, a teraz są zawodowcy

    historia jest po to żeby wyciągać wnioski z błędów

    i to prawda.

    Niestety Ty tego nie robisz, a co gorsza gloryfikujesz teraźniejszość,
    gdy ja mówię tylko o liczbach, zasięgu tej dyscypliny a nie krytykuje postępu np. technicznego czy w przygotowaniu fizycznym.
    to wrzucasz mi jakieś oczywistości i próbujesz mnie przedstawić jako jakiegoś starca, który nie dowidzi tego co teraz się dzieje.

    Byli tu tacy, którzy udowadniali jak to dyscyplina się rozwija.
    Parę sezonów temu podkulili ogony i juz tego nie mówią,
    ba wręcz twierdzą, że pokazywali co jest złe i teraz jest to co wieścili.

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Zobaczymy - póki co częściej śmiech wzbudza we mnie twoja twórczość. A jak masz ciągoty do przewidywania przyszłości to lepiej podaj numery totka na następne losowanie - może wszyscy na tym skorzystamy
    Twórczość to miał np. Lem, a nie ja skromny żuczek.
    I znowu drwiny, zamiast argumentów.
    Piszę co czuję i co myślę o szlace od tego jest forum,
    a jak Ci się nie podoba to po co czytasz?
    No chyba, że Cię to bawi to będę sobie pisał dalej
    abyś miał więcej radości...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-09-2022 o 00:10
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  18. Powrót do góry    #149
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Zapytam co w moich wpisach, do których teraz się odniosłeś jest oderwane od współczesnych realiów?
    Konkretnie, tak żebym mógł się odnieść.
    Teza, że kariery współczesnych żużlowców trwają dłużej, bo jest mniejsza konkurencja niż kiedyś. Choćby Nielsen to kwestionował mówiąc, że gdyby w jego czasach był dostęp do tego wszystkiego co mają dzisiejsi sportowcy to on sam spokojnie pojeździłby kilka lat więcej.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Jak nie deprecjonujesz jak piszesz, z pogardą między wierszami,|

    a to byli amatorzy, a teraz są zawodowcy
    To nie jest deprecjonowanie tylko ocena. Ale spoko, specjalnie dla ciebie doprecyzuję jak krowie na rowie, bo widzę, że sam nie jesteś w stanie załapać - ja nie uważam za amatorów Maugera, Olsena, Gundersena czy ich "odpowiedników" z krajowego podwórka. Oni wyciskali 100% z dostępnych im zasobów sprzętowo-treningowych i wiedzy na temat szeroko rozumianego sportowego trybu życia. Pół-amatorami była cała armia średniaków, z którymi najlepsi "ścigali się" np. w ligach. To sprawiało, że topowi zawodnicy regularnie wykręcali biegopunktowki powyżej 2,5, bo tak naprawdę rywalizowali oni między sobą, będąc poza zasięgiem tych, którzy rzekomo stanowili o masowości żużla.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Niestety Ty tego nie robisz, a co gorsza gloryfikujesz teraźniejszość,
    gdy ja mówię tylko o liczbach, zasięgu tej dyscypliny a nie krytykuje postępu np. technicznego czy w przygotowaniu fizycznym.
    Ty praktycznie nigdy nie mówisz o liczbach (konkretach) - to jest twój problem.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Piszę co czuję i co myślę o szlace od tego jest forum,
    a jak Ci się nie podoba to po co czytasz?
    No chyba, że Cię to bawi to będę sobie pisał dalej
    abyś miał więcej radości...
    Spoko, fine by me

  19. Powrót do góry    #150
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,148
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 298 w 206 postach
    Teza że Bartek zdobywa tytuły IMS niezasłużenie bo ma słabych przeciwników jest dziwna.
    On zdobywa tytuły IMS bo jest wyraźnie najlepszy. Reszta to typowy dla tego kraju ból dupy i kompleksy.

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    mszat (21-09-2022)

  21. Powrót do góry    #151
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Teza, że kariery współczesnych żużlowców trwają dłużej, bo jest mniejsza konkurencja niż kiedyś. Choćby Nielsen to kwestionował mówiąc, że gdyby w jego czasach był dostęp do tego wszystkiego co mają dzisiejsi sportowcy to on sam spokojnie pojeździłby kilka lat więcej.

    A niby gdzie ja postawiłem tezę, że kariery obecnie są dłuższe , bo jest mniej zawodników?
    To może mieć wpływ, ale nie, że z tego bezpośrednio wynika i taki jest mój przekaz.

    Czyli zero konkretów...

    Żyjesz w jakiejś kibicowskiej bańce wykreowanej przez media
    oderwanej od rzeczywistości, od poznania żużlowej biedy,
    która jest poza Polską wszechobecna.

    EDIT: ...i jeszcze coś:

    Żądasz ode mnie liczb czyli co, chcesz mnie zapędzić do liczenia wszystkich zawodników , torów i klubów w poszczególnych dziesięcioleciach?
    To, że jakieś np. 25-30 lat temu było tego wszystkiego więcej to jest fałsz?
    To nie jest konkretny argument?
    Zadowoli Cię dopiero liczba np. 3458 zawodników?
    Manipulujesz tą dyskusją strasznie.

    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Teza że Bartek zdobywa tytuły IMS niezasłużenie bo ma słabych przeciwników jest dziwna.
    On zdobywa tytuły IMS bo jest wyraźnie najlepszy. Reszta to typowy dla tego kraju ból dupy i kompleksy.
    ...a kto postawił taką tezę?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-09-2022 o 16:57
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  22. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Żyjesz w jakiejś kibicowskiej bańce wykreowanej przez media
    oderwanej od rzeczywistości, od poznania żużlowej biedy,
    która jest poza Polską wszechobecna.
    Ciekawych rzeczy się o sobie dowiaduję, nie ma co - masz może więcej informacji na mój temat?

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Żądasz ode mnie liczb czyli co, chcesz mnie zapędzić do liczenia wszystkich zawodników , torów i klubów w poszczególnych dziesięcioleciach?
    To, że jakieś np. 25-30 lat temu było tego wszystkiego więcej to jest fałsz?
    To nie jest konkretny argument?
    Zadowoli Cię dopiero liczba np. 3458 zawodników?
    Miałem na myśli twoją ogólną polemiczną aktywność na forum, nie tylko w tej dyskusji - zazwyczaj są to slogany nie poparte żadnymi konkretami.

  23. Powrót do góry    #153
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Ciekawych rzeczy się o sobie dowiaduję, nie ma co - masz może więcej informacji na mój temat?


    Miałem na myśli twoją ogólną polemiczną aktywność na forum, nie tylko w tej dyskusji - zazwyczaj są to slogany nie poparte żadnymi konkretami.
    Ad.1. To nie informacja to moja opinia.

    Ad.2. A to ciekawy sposób rozmywania dyskusji, bo ja napisałem i pogrubiłem:
    Zapytam co w moich wpisach, do których teraz się odniosłeś jest oderwane od współczesnych realiów?
    Inna kwestia:
    Wcześniej odniosłeś się do czegoś co rzekomo napisałem, zadałem wiec pytanie, na które nie odpowiedziałeś:

    A niby gdzie ja postawiłem tezę, że kariery obecnie są dłuższe , bo jest mniej zawodników?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  24. Powrót do góry    #154
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Inna kwestia:
    Wcześniej odniosłeś się do czegoś co rzekomo napisałem, zadałem wiec pytanie, na które nie odpowiedziałeś:
    W obecnej dyskusji zasugerowałeś to tutaj:
    Teraz jak jest takich talenciaków kilku i gdy dwóch, trzech wyleci to taki Bartek nie ma się praktycznie z kim w formule GP ścigać.
    A chłopaki ścigają się do +-czterdziestki, a nie jak niegdyś jakieś dziesięć lat krócej.
    Mamy teraz ubóstwo takich żużlowców, no ale cóż dyscyplina pada na ryj to i czołówka się zawęża,
    Swoją drogą - serio dopóki ktoś ci nie wskaże palcem konkretnego cytatu to będziesz się teraz wypierał opinii na temat np. długowieczności Hancocka czy Pedersena, które argumentowałeś w taki sposób, że uczyli się żużla w starych czasach i rywalizowali z prawdziwymi gwiazdami, więc obecnie mają po prostu łatwiej?

  25. Powrót do góry    #155
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Ale w zacytowanym przez Ciebie wpisie nie ma tezy, którą mi próbujesz przypisać,
    W nim nie ma wynikania!
    Napisałem o tym , bo to jest jeden z czynników takiego stanu rzeczy,
    ale nie postawiłem tezy, że jedno wynika z drugiego!
    Kolejny raz próbujesz zmanipulować moją wypowiedź.

    Skończmy tę dyskusję, bo to nie ma najmniejszego sensu
    Ja napisałem Ci co jest dobre w obecnej dobie, ale i napisałem co jest złe.
    Nie podjąłeś tematu ,no bo przecież nie będziesz deprecjonował obecnego stanu rzeczy.
    Zamiast tego odniosłeś do wypowiedzi, którą mi przypisałeś, a której nie napisałem.

    Zresztą pewnie nikogo to już nie interesuje
    za chwilę będzie wątek GP Toruń 2022.

    I żeby uciec jałowej dysputy, zadam pytanie, na które proszę żebyś odpowiedział.

    Twoim zdaniem sport żużlowy całościowo - finalnie jako dyscyplina idzie w dobrą stronę?
    Zadowolę się tylko odpowiedzią Tak lub Nie, żadnych innych wykrętnych nie przyjmę do siebie.
    Tylko nie pisz mi, że to jest dobre a to nie. Chodzi mi o wypadkową: TAK albo NIE.

    Obiecuję, że do odpowiedzi na to pytanie nie będę się odnosił.
    Powiedzmy, że chcę wiedzieć z kim się spieram.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 21-09-2022 o 17:08
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  26. Powrót do góry    #156
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Nie ty bedziesz decydował o zakończeniu dyskusji bądź jej kontynuowaniu. Nie chcesz dalej rozmawiać to przestań odpisywać, a nie stawiasz sobie swoje tezy (przy okazji zarzucając drugiej stronie manipulacje), po czym zadajesz pytanie oczekując tylko odpowiedzi tak lub nie, bo żadnych innych wykrętnych (heh...) nie przyjmiesz do wiadomości, dorzucając jeszcze na odchodne, że chcesz wiedzieć z kim się spierasz. Nie jesteśmy w szkolnej klasie, więc tego typu mechanizmy tu nie zadziałają.

  27. Powrót do góry    #157
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Wiesz. zaczynasz być niekulturalny.
    Jeżeli dwie osoby dyskutują to jeśli jedna tego nie chce ciągnąć (tu ja) to i tak jej nie będzie.
    Piszę tak , bo w tym wątku nikt już poza nami się nie odzywa, więc jeśli ja przestanę pisać to co będziesz sam z sobą dyskutował?

    Pytanie zadałem, bo myślałem, że też nie będziesz chciał brnąć w takie ping-ponga, z którego nic nie wynika.

    Nie chcesz nie odpowiadaj.
    Tym wpisem dużo mi powiedziałeś o sobie jako o forumowiczu,
    więcej niż oczekiwałem po zadanym pytaniu.

    Nie chcesz zakończyć dyskusji ze mną w tym wątku to pisz sam do siebie.

    EDIT: ...a osobiste wycieczki(o moim zawodzie) też dają dużo do myślenia.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 21-09-2022 o 17:24
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  28. Powrót do góry    #158
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Tym wpisem dużo mi powiedziałeś o sobie jako o forumowiczu,
    więcej niż oczekiwałem po zadanym pytaniu.
    To fajnie, ale na przyszłość jedna rada. Kończ tego typu niedopowiedzenia wielokropkiem - dzięki temu wzmocnisz przekaz i dodasz mu skłaniającej do refleksji powagi

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    EDIT: ...a osobiste wycieczki(o moim zawodzie) też dają dużo do myślenia.
    Nie robię wycieczek do twojego zawodu, a do sposobu prowadzenia przez ciebie dyskusji. Nie zrozumiałeś więc (co prawdę mówiąc powoli przestaje mnie zaskakiwać).

  29. Powrót do góry    #159
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,065
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    Zabovsky uchylił się od odpowiedzi na pytanie o rozwój dyscypliny, która się... zwija. Nie ma kto jechać, panie. Wszelkie porównania z minionymi dekadami są bezcelowe. Weźmy lata 90-te i różne zapomniane dziś nacje:
    Węgry: Adorjan, Kocso, Nagy, Petrikovics, Bodi, Tihanyi;
    Czechy: Kasper, Brhel, Matousek, Vandirek, stary Milik;
    Finały kontynentalne miały silną obsadę, niełatwo było się przebić, każdy z tych zawodników miał wysokie umiejętności.
    Teraz ostał się może jakiś ostatni Mohikanin.
    Byli też Włosi czy nawet Austriacy. Norwegowie na poziomie. Obecnie nie ma nikogo.

    USA: Hamill, Hancock, Ermolenko, Correy itd. Gdzie są Amerykanie, sól speedwaya? Zostali jacyś amatorzy/półzawodowcy albo wręcz nieudacznicy.

    Średnich Anglików od metra: Lewis, Smith, Thorp, Cox, Morton, bo Havelock czy Tatum to inna liga.
    Można tak wymieniać bez końca.
    Teraz wciąż niezawodny "Bomber" Harris zapewnia frekwencję w finale krajowych mistrzostw.

    Tyle się ostało z poważnej kiedyś dyscypliny.
    Ostatnio edytowane przez cures ; 21-09-2022 o 22:13
    AZS-CKM the leading polish teams

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi cures za jego przydatny post!

    Semen (22-09-2022)

  31. Powrót do góry    #160
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Wątek o GP Szwecji, więc może trochę o tamtejszym żużlu lat o których wspomniałeś.

    Samych Szwedów było kilku bardzo dobrych wspartych szeroką ławą zawodników średniej klasy:

    T.Rickardsson, H.Gustafsson. P.Jonsson, J.Nilsen, P.Karlsson, M.Karlsson, S.Dannoe, P.Nahlin, N.Klingberg, M.Zetterstroem
    - dzisiaj został praktycznie sam F.Lindgren, coś szarpią przeciętni mimo wszystko Berntzon czy Nilsson.

    Co do klubów przykład z 1995 roku:

    Ligi szwedzkie:

    Elite League

    1.Rospiggarna Hallstavik
    2.Indianerna Kumla
    3.Ornarna Mariestad
    4.Bysarna Visby
    5.Vastervik
    6.Valsarna Hagfors
    7,Vetlanda MS
    8.Smederna Eskilstuna

    Division 1

    1.Dackarna Malilla
    2.Getingarna Sztokholm(Johanneshov)
    3.Kaparna Goeteborg
    4.Masarna Avesta
    5,Vargarna Norrkoeping
    6,Filbyterna Linkoeping
    7.Team Viking
    8.Eskilstuna
    9.Koparna Uddevalla
    10.Nassjo

    Divission 2A

    1.Karlstad
    2.Piraterna Motala
    3.Gamarna Sztokholm
    4.Wisby (Visby)
    5.Buddys Oerebro

    Division 2B

    1.Njudungarna Vetlanda
    2.Husarerna Kumla
    3.Mariestad
    4.Stjarnorna Hallstavik
    5.Gessalerna
    6.Goeteborg

    Division 3 Södra - zdaje się, że to nie była jedyna grupa 3 dywizji

    1.Dunugarna Vetlanda
    2.Goeteborg Riders
    3.Brassarna Nassjo
    4.Skepparna Vastervik
    5.Gnistorna Malmoe
    6.Zaags Malilla
    7.Lejonen Gislaved

    Co z tego zostało?

    O wielu krajach można napisać podobnie.
    O Czechach, o Finlandii gdzie było po około dziesięć klubów
    tworzących po dwie ligi.
    Czy o kilku pomniejszych żużlowo krajach.

    Jedynie w klasyku coś ruszyło się we Francji,
    ale to i jest wąziutka kilku- czy kilkunastosobowa grupa.


    Można to deprecjonować, bo amatorzy czy półamatorzy,
    bo poziom setek rajderów był nie taki,
    ale nie można kwestionować faktu, że w tak szerokej grupie sportowców
    nawet statystycznie częściej trafi się talent, diament.
    Plusem była też selekcja, dzisiaj jej prawie brak, szczególnie w odniesieniu do polskich nastolatków.

    Głosić, że czasy się zmieniły, że jakość buduje się na profesjonaliźmie, na budowaniu ogromnych budżetów.
    Zmieniły się, dążenia do perfekcji są OK. ale czy tak prowincjonalny sport idzie w dobrą stronę zapominając o fundamentach ?
    Czy stać go na pozbawienie się szerokich podstaw?
    Moim zdaniem absolutnie nie.
    W Polsce są pieniadze na żużel. Duże pieniądze, o wiele za duże w porównaniu do możliwości rozwoju dyscypliny.
    Telewizja rozkręciła ten cyrk do absurdalnych czy może raczej niebezpiecznych rozmiarów.
    W Polsce to tylko jedna telewizja, dla której napasieni polscy działącze nie mają poważnej alternatywy.

    EDIT: Tak jeszcze na dodam:
    Zawodowstwo często jest idealizowane, a niestety wielu żużlowców w obecnej sytuacji na rynku transferowym
    wykazuje się nim tylko przy stole negocjując kontrakty.
    To efekt nadmiernego rozdęcia polskich lig, a w szczególności tej 'Najlepszej Ligi Świata'.

    EDIT2: W tym sezonie pojawiła się jaskółka w postaci SE Camp.
    Wspaniały pomysł, za który podziekowałem przypadkowo spotkanemu na MA prezesowi Stępniewskiemu.
    Może to będzie jakiś impuls do działania. Oby.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 22-09-2022 o 07:01
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  32. Powrót do góry    #161
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez cures Zobacz posta
    Zabovsky uchylił się od odpowiedzi na pytanie o rozwój dyscypliny, która się... zwija. Nie ma kto jechać, panie. Wszelkie porównania z minionymi dekadami są bezcelowe. Weźmy lata 90-te i różne zapomniane dziś nacje:
    Węgry: Adorjan, Kocso, Nagy, Petrikovics, Bodi, Tihanyi;
    Czechy: Kasper, Brhel, Matousek, Vandirek, stary Milik;
    Finały kontynentalne miały silną obsadę, niełatwo było się przebić, każdy z tych zawodników miał wysokie umiejętności.
    Teraz ostał się może jakiś ostatni Mohikanin.
    Byli też Włosi czy nawet Austriacy. Norwegowie na poziomie. Obecnie nie ma nikogo.

    USA: Hamill, Hancock, Ermolenko, Correy itd. Gdzie są Amerykanie, sól speedwaya? Zostali jacyś amatorzy/półzawodowcy albo wręcz nieudacznicy.

    Średnich Anglików od metra: Lewis, Smith, Thorp, Cox, Morton, bo Havelock czy Tatum to inna liga.
    Można tak wymieniać bez końca.
    Teraz wciąż niezawodny "Bomber" Harris zapewnia frekwencję w finale krajowych mistrzostw.

    Tyle się ostało z poważnej kiedyś dyscypliny.
    Nie uchylam się od odpowiedzi, ale nie dam sobie narzucić narracji w stylu "odpowiedz jednym słowem: tak albo nie, bo chcę tylko wiedzieć z kim mam do czynienia".

    Ale do meritum - nigdy nie kwestionowałem tego, że obecnie ściga się mniej zawodników niż kiedyś. Kwestią do rozstrzygnięcia jest czy ten proces to w istocie zwijanie się żużla czy jego przekształcanie. Profesjonalizacja sportu ma charakter globalny, więc siłą rzeczy dotyka też żużla, który w jej następstwie zaczyna przypominać inne dyscypliny motorowe. Dyscypliny, które po pierwsze są indywidualne, a po drugie z definicji nie mają charakteru masowego, jeśli chodzi o liczbę na poważnie uprawiających je zawodników. Kiedyś mogłeś mieć jeden silnik, byle jaką ramę, kilka(naście) kilogramów nadwagi i heja - mogłeś rywalizować z innymi znajdującymi się na tym samym poziomie przeciwnikami. To właśnie powodowało tę mityczną "masowość" żużla. Dzisiaj to już nie przejdzie i jasne, można nad tym ubolewać, albo można po prostu przyjąć do wiadomości, że rzeczywistość się zmieniła.

  33. Powrót do góry    #162
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    tak ogolnie, z zasady - profesjonalizacja sportu jest zla.
    Ale tak realnie - to bedzie postepowac i nie ma innego wyjscia.

    Cala reszta to dyskusja nt. czy zdrowsze jest masło czy smalec.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  34. Powrót do góry    #163
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    tak ogolnie, z zasady - profesjonalizacja sportu jest zla.
    Nie jest. Sport to element szeroko rozumianej rozrywki o globalnym zasięgu. Skoro mamy profesjonalnych aktorów, muzyków, reżyserów etc. to te same zasady powinny obowiązywać sportowców.

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (22-09-2022)

  36. Powrót do góry    #164
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    ale aktorstwo po to zostalo wymyslone by bawic. Podobnie z muzyka. Sport natomiast to bardziej zdrowy sposob zycia. Kwestia postrzegania.
    Wg mnie tysiac razy lepiej by 100 tys amatorsko kopalo pilke niz zeby sie trafil jeden Zmarzlik.

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    te same zasady powinny obowiązywać sportowców.
    Ale, ze niby dlaczego?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  37. Powrót do góry    #165
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    ale aktorstwo po to zostalo wymyslone by bawic. Podobnie z muzyka. Sport natomiast to bardziej zdrowy sposob zycia. Kwestia postrzegania.
    Wg mnie tysiac razy lepiej by 100 tys amatorsko kopalo pilke niz zeby sie trafil jeden Zmarzlik.


    Ale, ze niby dlaczego?
    No ale piłka, koszykówka, jazda na rowerze, bieganie czy siłownia to sport masowy, a każdy sport motorowy był, jest i będzie sportem elitarnym. To są różne sprawy.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  38. Powrót do góry    #166
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    @cures piszesz o Stanach, które mialy nawet swoją ligę, a była jeszcze taka potęga jak Nowa Zelandia: Mauger. Briggs, Ronnie Moore, Abel, Shirra, Cribb, Ross. Były eliminacje do mistrzostw świata commonwealthu, potem overseas final, cytując klasyka: komu to przeszkadzało...
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 22-09-2022 o 16:53
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  39. Powrót do góry    #167
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Wg mnie tysiac razy lepiej by 100 tys amatorsko kopalo pilke niz zeby sie trafil jeden Zmarzlik.
    Przecież kopią i to w liczbie większej niż 100 tysięcy - Zmarzlik w tym nie przeszkadza. Na wszystko można znaleźć miejsce, proporcjonalnie od zapotrzebowania.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Ale, ze niby dlaczego?
    Bo zapewniają rozrywkę - podobnie jak aktorzy, muzycy itd.

  40. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No ale piłka, koszykówka, jazda na rowerze, bieganie czy siłownia to sport masowy, a każdy sport motorowy był, jest i będzie sportem elitarnym. To są różne sprawy.
    No ja wiem, nie wiem po co ten twoj post. Elitarnosc to tez zbyt nadmuchane slowo.
    Gdybysmy mieli 5 lig przepelnionych polamatorami, ktorzy w zimie sobie dorabiaja, to dalej bylby to sport motorowy.

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Przecież kopią i to w liczbie większej niż 100 tysięcy - Zmarzlik w tym nie przeszkadza. Na wszystko można znaleźć miejsce, proporcjonalnie od zapotrzebowania.


    Bo zapewniają rozrywkę - podobnie jak aktorzy, muzycy itd.
    Myslalem, ze zostane zrozumiany - liczby byly kompletnie z pupy i mialy wyrazic tylko przyklad. To niech bedzie milion kopaczy, za jednego paralotniarza.
    Z cala pewnoscia wszystkim wyszloby to na zdrowie

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta


    Bo zapewniają rozrywkę - podobnie jak aktorzy, muzycy itd.
    I to jest sedno tej w sumie niepotrzebnej dyskusji. Rozrywke zapewniaja tez w cyrku albo wrestlingu.
    Sport sie tak rozwinal i ja to rozumiem, ale nie mozemy zakladac, ze taki byl od poczatku istnienia i ze taki wlasnie jest najlepszy

    Bo jesli nie mam racji, to czy kilku mlodych chlopaczkow scigajacych sie w lesie na motorynkach - to sport motorowy, czy moze juz nasza/wasza/czyjas rozrywka/showbiznes?

    Edit.
    Podsumowujac: Profesjonalizacja sportu jest dobra, dla tych, ktorzy na niej zarabiaja. No i ok. Ale sport sam w sobie to cos wiecej.
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 22-09-2022 o 19:24
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  41. Powrót do góry    #169
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Myslalem, ze zostane zrozumiany - liczby byly kompletnie z pupy i mialy wyrazic tylko przyklad. To niech bedzie milion kopaczy, za jednego paralotniarza.
    Z cala pewnoscia wszystkim wyszloby to na zdrowie
    Zostałeś zrozumiany, ale chyba nie do końca zrozumiałeś moją odpowiedź, bo jej sedno było utrzymane w tym samym kontekście. Według mnie na wszystko jest przestrzeń i nie trzeba zabraniać żużla, lotów na paralotni itp. Jak ktoś będzie chciał to będzie kopał piłkę, inny będzie się bił na ringu, a kolejny ścigał na motocyklu. Wolność wyboru.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    I to jest sedno tej w sumie niepotrzebnej dyskusji. Rozrywke zapewniaja tez w cyrku albo wrestlingu.
    No i cyrkowcy oraz wrestlerzy (czyli w sumie aktorzy na swój sposób) też na tym zarabiają. Ktoś chce ich oglądać = jest popyt na świadczone przez nich usługi i idzie za tym wynagrodzenie. Uczciwy układ.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Sport sie tak rozwinal i ja to rozumiem, ale nie mozemy zakladac, ze taki byl od poczatku istnienia i ze taki wlasnie jest najlepszy
    To zależy na jaki okres datujemy początki sportu. Walki gladiatorów czy wyścigi rydwanów w zasadzie odbywały się w oparciu o ten sam wzorzec co dzisiaj z tą różnicą, że dzisiejsi sportowcy są inaczej wynagradzani za dostarczanie widzom rozrywki

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Bo jesli nie mam racji, to czy kilku mlodych chlopaczkow scigajacych sie w lesie na motorynkach - to sport motorowy, czy moze juz nasza/wasza/czyjas rozrywka/showbiznes?
    Takie coś zdefiniowałbym jako hobby, sposób spędzania wolnego czasu.

  42. Powrót do góry    #170
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    zabovskij napisz do niego na priv, albo wymieńcie się telefonami. Będzie wam łatwiej.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  43. Powrót do góry    #171
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Uwierz mi, rozmowa bez wyzwisk nie jest taka trudna, by wymagala przenosin na priv.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  44. Powrót do góry    #172
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Chyba sami już nie wiecie o czym rozmawiacie, bo tak wam się dyskusja rozjechała. Nie przeszkadzajcie sobie.

    Piszę tak z przyzwyczajenia w przerwie meczu, bo wartość merytoryczna obecnie tegoż forum jest żadna.

    Kierowca ciężarówki z tarnowa rozmawia z jakimś nerdem z torunia. Strasznie ciężko to się czyta.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  45. Powrót do góry    #173
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    no, akurat pauze krece, ale w sumie co cie to?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Buszmen (23-09-2022)

  47. Powrót do góry    #174
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Chyba sami już nie wiecie o czym rozmawiacie, bo tak wam się dyskusja rozjechała. Nie przeszkadzajcie sobie.

    Piszę tak z przyzwyczajenia w przerwie meczu, bo wartość merytoryczna obecnie tegoż forum jest żadna.

    Kierowca ciężarówki z tarnowa rozmawia z jakimś nerdem z torunia. Strasznie ciężko to się czyta.
    Jakiś cham pisze że wartość merytoryczna tego forum jest żadna

    NIE MOGE PRZESTAĆ SIĘ SMIAĆ
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 23-09-2022 o 01:46

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Spartan (23-09-2022)

  49. Powrót do góry    #175
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Brakuje paru Szwedów więcej.

    Wymienione przykłady zawodników z Czech, Węgier czy nawet większość Angoli bylyby dziś zwyczajnymi zapchajdziurami pierwszoligowymi, w której to pierwszej lidze nawet tak utalentowany zawodnik jak Zagar Matej nie potrafi stabilnie przywozić 10 punktów w meczu. Lubiłem Antonina Svaba, owszem. Dziś byłby półkę niżej od Kvecha.

    Ja wiem, że liga w której Michal Makowsky czy inny Robert Barth zdobywali na Jaroslawach Lukaszewskich i Arkadiuszach Matusiakach 10 punktów i więcej, była ligą fajną i mile wspominana przez pryzmat dorastania w czasach całkowicie nieprofesjonalnych - ale kurna chata albo nam się podoba poziom prezentowany przez zawodników typu Lambert albo zadowolimy się Hansem Clausenem, który zima zapyerdylal w jakiejś duńskiej stolarni żeby mieć na chleb. Maciej Jąder ponoć przeyebal całe siano przygotowawcze na dobre telewizory i inne takie a potem systematycznie dążył do bycia nikim, z konkretnymi sukcesami. Niesamowity talent o nazwisku Cieślewicz zaginal gdzieś w Europie i nikt go nie odnalazł mimo charakterystycznego czerepu. Jego braciak skończył w opolskich garażach wąchając klej niewiadomego pochodzenia. Samobójstwa, w porównaniu ze stanem obecnym, miały się dobrze, bo taki byle gnojek ale solidny talent nagle nie wiedział, co z sobą zrobić gdy gazety regionalne pisaly o nim za dużo.

    Dlaczego nie ma zawodników w żużlu? Bo oni są za głupi albo zbyt nierozgarnięci żeby pchać się w profesjonalizm - albo ten sport stał się zbyt gówniany mimo marketingu na 5. Dziś gówno zawodnik pokroju ówczesnego Stefana Danno zarobiłby ze trzy razy więcej niż 20-30 lat temu. Ale takiego nie ma.

    Nie chcą to nie, w Polsce zawsze będzie liga, choćby miały w niej jeździć same asy typu Norbert Krakowiak, bo u nas jest na to popyt a chłopki z wiosek wytrenowane z przyjemnością zarobią sianko lepsze niż na tej wiosce. No i tyle

  50. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Buszmen (23-09-2022), kingpin (23-09-2022)

  51. Powrót do góry    #176
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    j-rules ma rację

    Żeby była rozrywka to nie musi być nadęte szoł za miliony, a taka jest teraz SE i zaczyna być niestety I Liga.
    No, ale tak media wychowały sobie klientów.
    Zapiewajło na stadionie pokroju Drylssona, celebryty, laseczki, marynarki, krawaty i zawodnicy, którzy z ideami sportu mają coraz mniej wspólnego.

    Nie potrzeba wielkiej kasy. Zawodnicy o mniejszych budżetach, gorszym sprzęcie potrafią zrobić fajne widowisko sportowe.
    Wystarczy, że wszystko to mają porównywalne. I w tę stronę powinien iść żużel jeśli nie ma się stać cyrkiem objazdowym,
    a być dyscypliną sportową.

    Polecam obejrzeć sobie(jeśli ktoś nie widział) mecz finałowy PSŻ -Kolejarz Opole.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  52. Powrót do góry    #177
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Ogladalem ten mecz w telewizji a to sie chyba nie liczy.

    Jak rozumiem zuzel ma rownac w dol?
    Na kazdym froncie masz mecze emocjonujace i nudne.
    W duzej mierze zalezy to od przygotowaniu toru i jego
    specyfiki.
    Przeciez na nizszych frontach tez masz slabe mecze gdzie nic sie prawie
    nie dzieje.
    Bydgoszcz kiedys byla gwarantem sicgania,teraz juz nie jest.
    W Zielonej Gorze przeplataja sie ciekawe mecze z nudnymi.
    W Rzeszowie na ogol nudy.
    W Krosnie podobnie.
    Poznan a raczej pogoda przygotowala tor na ktorym cos sie dzialo,ale
    nastepny mecz moze juz nie odstawac o tamtejszych standardow.
    W Gdansku przewaznie byly takie emocje,ze mozna bylo zasnac na trybuach
    czy przy telewizorze.
    Mozna by tak wymieniac i wymieniac.
    No i sprzet,naprawde myslisz ,ze w nizszych ligach jezdza na fabrycznych osiolkach,kazdy na podobnym?
    Oni tam na ogol tez maja sprzet z dobrej polki ale nie maja go tyle co Zmarzlik.
    Wiadomo,ze im slabszy zawodnik tym mniej kasy na inwestycje ale co w tym dziwnego?
    Chcesz slabeuszy ciagnac za uszy odbierajac lepszym zaowdnikom lepszy sprzet?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  53. Powrót do góry    #178
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    ale kurna chata albo nam się podoba poziom prezentowany przez zawodników typu Lambert albo zadowolimy się Hansem Clausenem, który zima zapyerdylal w jakiejś duńskiej stolarni żeby mieć na chleb.
    A to nie moze sie podobac to i to?
    Jestem przykladem kibica, ktory w ostatnim czasie zaznal zuzla w kazdej rodzimej lidze. Szczerze? Emocje sa wszedzie na podobnym poziomie. A im lige nizej, tym zdrowsze
    Taki Batchelor, kontraktowany na lidera, kompletnie olal przygotowania, i prosze bardzo - zostal odstawiony na lawe i g..o pojezdzil. Nazwalbym to profesjonalizmem.
    A taki Tai, czy Doyle, albo Lindgren olali lige i nie ma ich kim nawet zastapic i trzeba sie do konca sezonu oszukiwac, ze moze w koncu zaskocza.

    Zeby nie bylo - ja nie jestem przeciwnikiem profesjonalizacji, ale trzeba zaczac od podstaw. Jak bedziemy miec profesjonalne kluby, profesjonalnych dzialaczy, to moze bedzie to mialo rece i nogi. Na razie mamy tylko profesjonalistow przy negocjacjach oraz z bidonami w wywiadach. I telewizje, ktora bedzie eksponowac marne sciganie gesiego pod haslem "Wspaniale widowisko".

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta

    Jak rozumiem zuzel ma rownac w dol?
    To juz zalezy co zdefiniujemy tym dolem. Chlopakow z drugiej ligi jezdzacych po pastwiskach, czy moze kolarzy za miliony biegajacych do kibla jak popada deszcz.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  54. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Semen (23-09-2022)

  55. Powrót do góry    #179
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    zabovskij napisz do niego na priv, albo wymieńcie się telefonami. Będzie wam łatwiej.
    Wybacz, ale nie interesują mnie twoje metody na nawiązywanie bliższych znajomości z obcymi facetami. Tutaj dyskutujemy o żużlu, a nie o twoich doświadczeniach z nocnych wojaży po niemieckich deptakach

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Nie potrzeba wielkiej kasy. Zawodnicy o mniejszych budżetach, gorszym sprzęcie potrafią zrobić fajne widowisko sportowe.
    Wystarczy, że wszystko to mają porównywalne. I w tę stronę powinien iść żużel jeśli nie ma się stać cyrkiem objazdowym,
    a być dyscypliną sportową.
    Czyli ma być miernie, biernie, tanio, nieprofesjonalnie ale za to porównywalnie. Chwała socjalizmowi.

  56. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Spartan (23-09-2022)

  57. Powrót do góry    #180
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    @spitt ty cyganie zastanów się czego można oczekiwać od kierowcy cięzarówki, robotniku z Austrii, niepełnosprytnym nerdzie czy hydrauliku. Czytam was dla beki i nie mogę przestać się śmiać.

    @zabovskij cały czas lecisz ze starymi homoseksualistami, myślisz zboku że nie ma relacji damsko-męskich? Musisz bardziej otworzyć się na świat, a nie tylko na kierowcę ciężarówki albo jakiegoś tłustego robotnika.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •