Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 546

Wątek: Sparta Wrocław - Włókniarz Częstochowa (1/4 PO, 21.08.2022)

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2013
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 36 w 26 postach

    Sparta Wrocław - Włókniarz Częstochowa (1/4 PO, 21.08.2022)

    Jako że na forum mamy dorosłych chłopów, zachowujących się jak przedszkolaki zakładam wątek meczowy do normalnych dyskusji na poziomie (taaa... marzenie ściętej głowy)

    Od siebie dodam że wg. mojej opinii Włókniarz wcale nie jest faworytem a wyniki z RZ można wyrzucić do kosza

    Pozdrawiam


  2. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi patryk92 za jego przydatny post!

    Semen (08-08-2022), muuu (08-08-2022), pakosik (09-08-2022)

  3. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Nie no, nie ma co zaklinać rzeczywistości - Włókniarz skończył RZ na 2. miejscu, a Sparta na 5 - więc faworyt jest jeden.
    Od siebie liczę na cud: przygotowanie toru jak na Toruń w 1. rundzie i wygraną u siebie w granicach 49:41, co pozwoli myśleć o przejściu dalej jako LL.
    Niestety Włókniarz od lat dobrze u nas jeździ.
    Ciekaw jestem też postawy Lewickiego, czy ustawi sprzęt całej drużynie Włókniarza.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  4. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2019
    Postów
    315
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 115 w 52 postach
    Ja tam mam obawy, nawet nie tyle związane z tym dwumeczem, bo wydaje mi się, że niezależnie kto wygra dwumecz, to minimalnie i druga drużyna powinna się załapać na LL. Obawa właśnie dotyczy tego, że powinna, a Gorzów i Toruń mogą wykorzystać arcygłupi regulamin (w przeszłości w tym systemie były przecież wałki, wystarczy wspomnieć 2009) i ustawić się na remis. Tym bardziej szkoda tego ułożenia tabeli, bo spotykają się w tym ćwierćfinale dwie rozpędzone drużyny.

  5. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar antyprzemek
    Dołączył
    10-09-2008
    Postów
    2,333
    Kliknij i podziękuj
    1,347
    Podziękowania: 550 w 347 postach
    Generalnie to jakiś dzban ustalał ten terminarz bo PO powinno zaczynać się już w najbliższy, długi weekend a tak to 2 tygodnie czekania. Wątpię aby cokolwiek miało się zmienić w formie poszczególnych rajderów. Jeśli Sparta myśli o półfinale to powinna u siebie wygrać chociaż 10 oczkami co jest wg mnie nierealne a sporo zależy też od wyników pozostałych ćwierćfinałów.

    A ponieważ Sparta w social mediach zachowuje się jak obrażona gimnazjalistka na egzaminie maturalnym to życzę Włókniarzowi aby wakacje zapewnił już 21.08. Tak wiem, że to wstyd tak być przeciwko swoim ale Sparta jest sama przeciwko własnym kibicom i zimny, solidny strzał w p**k im się należy. Pomijam już fakt, że oni swoją postawą na torze i przy okazji poza torem w ogóle nie zasługują na nic więcej, niż 5 miejsce.

  6. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Za tydzień jest GP w Cardiff a w niedziele final IMSJ, wiec nie mogla jechac liga. Pozostaje nam liczyc na to, ze wroci GP i wroci stary dobry Fredka.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  7. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,335
    Kliknij i podziękuj
    132
    Podziękowania: 253 w 181 postach
    Ten Lewicki to jakiś czarodziej że całej drużynie ustawi sprzęt choć zawodnicy preferują różny styl jazdy i różnych tunerów?

  8. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar stanior
    Dołączył
    19-05-2014
    Postów
    1,399
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 248 w 171 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Ten Lewicki to jakiś czarodziej że całej drużynie ustawi sprzęt choć zawodnicy preferują różny styl jazdy i różnych tunerów?
    Warto dodać że Lewickiego nie było we Wrocławiu podczas rundy zasadniczej i daliśmy sobie rade. Nie róbmy z tego jakiegoś game changera.

    Tak od siebie powiem że mimo tego burdelu tutaj na lini Częstochowa - Wrocław chciałbym żeby był w tej parze lucky loser bo zwyczajnie są to dwie mocne ekipy i nie zasługują na tak wczesne wakacje.

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi stanior za jego przydatny post!

    muuu (08-08-2022)

  10. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,525
    Kliknij i podziękuj
    1,780
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    Trzeba się umówić z Gorzowem na 90-90 w dwumeczu, żeby któregoś z tych gagatków nie przepuścić.
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  11. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    To jednak Gorzów byłby lepszym rywalem dla Sparty?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  12. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar antyprzemek
    Dołączył
    10-09-2008
    Postów
    2,333
    Kliknij i podziękuj
    1,347
    Podziękowania: 550 w 347 postach
    Mecz o 19:15

  13. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Po chwili (dłuższej) namysłu wydaje mi się, że w starciu z wciąż aktualnym DMP Włókniarz nie ma się czego obawiać.

    Owszem, Sparta to na papierze najgorszy przeciwnik z możliwych ale... no spójrzmy prawdzie w oczy - jest tam 4 punktujących seniorów i 2 juniorów z których punktuje jeden i do tego bardzo średnio. Do tego prawie każdy senior (może oprócz Janowskiego) jeździ w tym roku totalna sinusoidę. Włókniarz to na chwilę obecną 4-5 pewnie punktujących seniorów (Smyk zawsze te 5 pkt przywiezie, Jeppesen też zaliczył we Wrocku najlepszy mecz sezonu dlatego piszę 4-5) + 2 punktujących juniorów w tym Miśkowiak który wyprzedza Kowalskiego o lata świetlne.

    Czy w takich okolicznościach powinniśmy się bać? Chyba jedynie kontuzji lub jakiejś nagłej zapaści sprzętowej, co niestety parokrotnie nam się przytrafiało choćby w 2008 r. co już ktoś tu zresztą wspominał.
    Pzdr,
    Garfield

  14. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    tak tak, jak przegracie to tylko przez zapaść sprzętową.
    Oj mam nadzieję, że Sparta nauczy was szacunku do przeciwnika.
    Pozostając w tej konwencji, gdybyśmy się mieli położyć przed Woryną, Smektałą, Jeppesenem czy Miśkowiakiem to nie było sensu wchodzić do tych PO.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  15. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2011
    Postów
    1,424
    Kliknij i podziękuj
    530
    Podziękowania: 784 w 329 postach
    A mnie śmieszą opinie, że sobie łatwo poradzimy. To będzie bardzo ciężki dwumecz. Tak naprawdę kluczowy będzie mecz we Wrocławiu, bo jeśli przegramy w okolicach 10 punktów, to u siebie odrobić to będzie bardzo ciężko, biorąc pod uwagę, że w przypadku niekorzystnego wyniku każdy ze Sparty będzie mógł pojechać 7 razy.

    A druga sprawa, że w play-offach nie ma odpuszczania i czasami jazda jest bardzo ostra. Jakoś nie widzę solidnych punktów Smektały w takiej sytuacji. Raczej będzie podróżował, do czego nas już przyzwyczaił.
    "Przypominam Ci Grisza ze cały czas czekam żebyś mi oddał moje pieniądze!!! 7'660€‼"
    Błażej Kępka

  16. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    to nie było sensu wchodzić do tych PO.
    Jeszcze macie szansę zrezygnować. Grudziądz chętnie za was pojedzie, nawet jakby miał dwa razy bęcki zgarnąć.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  17. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    tak tak, jak przegracie to tylko przez zapaść sprzętową.
    Oj mam nadzieję, że Sparta nauczy was szacunku do przeciwnika.
    Pozostając w tej konwencji, gdybyśmy się mieli położyć przed Woryną, Smektałą, Jeppesenem czy Miśkowiakiem to nie było sensu wchodzić do tych PO.
    po co rozmawiasz z tymi paparuchami, oni nie maja nic ciekawego do powiedzenia, tyraja we wroclawiu czy warszawie razem z ukrami, to jest bardzo niska klasa ludzi

  18. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Czy jest ktoś kto nie zbanował jeszcze tego czegoś?
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  19. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar stanior
    Dołączył
    19-05-2014
    Postów
    1,399
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 248 w 171 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    tak tak, jak przegracie to tylko przez zapaść sprzętową.
    Oj mam nadzieję, że Sparta nauczy was szacunku do przeciwnika.
    Pozostając w tej konwencji, gdybyśmy się mieli położyć przed Woryną, Smektałą, Jeppesenem czy Miśkowiakiem to nie było sensu wchodzić do tych PO.
    Ja raczej odniosłem wrażenie przeglądając komentarze(oczywiście nie tutaj bo to mija się z celem) że panuje raczej niepokój po jednej i po drugiej stronie. Doskonale wiemy o tym że w tym dwumeczu może zdarzyć sie wszystko. Może Włókniarz dziś wygląda troche lepiej ale do pierwszego meczu jest aż dwa tygodnie i po drodze może sie sporo zmienić.

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi stanior za jego przydatny post!

    muuu (09-08-2022)

  21. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Cytat Zamieszczone przez stanior Zobacz posta
    Ja raczej odniosłem wrażenie przeglądając komentarze(oczywiście nie tutaj bo to mija się z celem) że panuje raczej niepokój po jednej i po drugiej stronie. Doskonale wiemy o tym że w tym dwumeczu może zdarzyć sie wszystko. Może Włókniarz dziś wygląda troche lepiej ale do pierwszego meczu jest aż dwa tygodnie i po drodze może sie sporo zmienić.
    Wiekszosc tak, ale wpadł jakis typ ktory stwierdził,że Sparta ogolnie jest cienka i jej wygrana jest możliwa tylko jak ktos wyleci z Wlokniarza przez kontuzje albo beda miec zjazd sprzętowy.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  22. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Spartan Zobacz posta
    tyraja we wroclawiu czy warszawie razem z ukrami, to jest bardzo niska klasa ludzi
    Ale co wy macie za nagminne wypominanie tej pracy? Uwłacza wam jakoś, że ktoś pracuje? Jednemu że w fabryce na 6, drugiemu że z Ukraińcami?
    To wy jesteście tymi słynnymi osobnikami, którzy usłyszeli "na twoje miejsce mam 6 Ukraińców" i stracili pracę, że macie takie problemy z tym?

    Mamy XXI wiek, można pracować z miejsca z jakiego się chce na Ziemi, niektórzy wybrali zamiast Częstochowy czy Leszna Wrocław. Więc i wy też możecie się ruszyć poza to jedno osiedle, poszerzyć horyzonty, poznać ludzi, coś, cokolwiek. Osobiście polecam taki styl życia, można połączyć pożyteczne z przyjemnym i zobaczyć kawał Świata.
    Ostatnio edytowane przez muuu ; 09-08-2022 o 19:12
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  23. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Wiekszosc tak, ale wpadł jakis typ ktory stwierdził,że Sparta ogolnie jest cienka i jej wygrana jest możliwa tylko jak ktos wyleci z Wlokniarza przez kontuzje albo beda miec zjazd sprzętowy.
    Przygłupie wioskowy ty w ogóle umiesz czytać i rozumiesz słowo pisane?
    Pzdr,
    Garfield

  24. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Nie jestes w stanie mnie obrazić, gnido.
    Typ pisze, że Wrocław nierówny po czym w następnym zdaniu jaki przyklad solidnego, regularnego punktowania podaje Jeppesena
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  25. Powrót do góry    #22
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Jeśli chcemy jechać o złoto, a taki powinien być nasz cel - to Sparte trzeba byłoby kiedyś wyeliminować. Czy teraz, czy w półfinale- obojętne.

    Walczymy o złoto, każdy inny medal to nic niewarte gowno.

    Będzie trudno, już na starcie PO. Ale albo damy radę i będzie radość albo nie. Szanse oceniam 50/50 i mam wrażenie że nawet Motor byłby łatwiejszym przeciwnikiem.

    Obawiam się jeszcze jednego - ze minimalna przegrana we Wrocławiu uspi czujność niektórych i potem będzie wpier*ol i u nas. A to najgorsza opcja eliminującą z LL.

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi veronek za jego przydatny post!

    muuu (09-08-2022)

  27. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No właśnie problem w tym, że ruszenie się z/do Wrocławia z dowolnego osiedla poza centrum to wyczyn nomen omen olimpijski

  28. Powrót do góry    #24
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    No właśnie problem w tym, że ruszenie się z/do Wrocławia z dowolnego osiedla poza centrum to wyczyn nomen omen olimpijski
    Nawet w obrębie centrum to jest koszmar.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  29. Powrót do góry    #25
    Początkujący
    Dołączył
    16-05-2022
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Włókniarz ma to do siebie, że na papierze często wygląda mocniej niż na torze. Nie mam pojęcia z czego się bierze taki stan rzeczy. Na ten moment jestem zdania, że ma bardziej wyrównany skład i w razie jakichś problemów któregoś z zawodników inni są w stanie te straty pokryć. Co innego sytuacja w Sparcie. Uważam, że odkąd są nieprzelotowe tłumiki to Z/Z nie jest handicapem, nawet jak ma kto zastępować. Obecnie silniki za dużo "dostają w d**ę" podczas biegu i jest różnica dla sprzętu czy jedzie się 5 czy 6 biegów w meczu, nie wspominając już o 7. We Wrocławiu Sparta wygra, ale w Czewie również wygrają gospodarze. Z racji równiejszego składu i zwyżki formy ostatnio stawiam, że wyżej ten dwumecz wygra Włókniarz i fajnie by było w sumie znowu zobaczyć tę drużynę na podium

  30. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    09-11-2016
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 46 w 19 postach
    Równie dobrze Motor może wygrać dwa mecze z Lesznem, Gorzów z Toruniem (jeśli wróci Vaculik i Paluch), co wydaje mi się że nie jest jakimś sci-fi i w zasadzie wystarczy zremisować u siebie albo wygrać minimalnie, dostając w dupe we Wrocławiu 30 punktami, taki oto mamy genialny regulamin.

    Najcięższy z możliwych rywali dla nas, między innymi dlatego że Kowalski może z Miśkowiakiem/Świdnickim wygrywać biegi, z Gorzowem, Toruniem czy Lesznem mielibyśmy tutaj bardzo dużą przewagę. Bardzo ważna będzie pierwsza seria we Wrocławiu, jeśli Sparta odjedzie, to będzie cieplutko. Nie można zapominać, że przed pierwszym meczem we Wrocławiu mocno popadało, tor trochę robiła pogoda i pierwsza połowa meczu to był nokaut z naszej strony.

    Mimo wszystko jeśli chcemy myśleć o czymś więcej w tym sezonie, to nawet nie ma gadki żeby się czegoś obawiać. Mega dwumecz się szykuje i wydaje mi się, że obie drużyny pojadą dalej, szkoda tylko że trzeba tyle czekać.

  31. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Żet Zobacz posta
    Równie dobrze Motor może wygrać dwa mecze z Lesznem, Gorzów z Toruniem (jeśli wróci Vaculik i Paluch), co wydaje mi się że nie jest jakimś sci-fi i w zasadzie wystarczy zremisować u siebie albo wygrać minimalnie, dostając w dupe we Wrocławiu 30 punktami, taki oto mamy genialny regulamin.
    Gównianie to jest z lucky-looserem. Już lepsze było by wyłonienie go poprzez rzut kostką, a nie punkty, które zawsze można ustawić.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  32. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2017
    Postów
    1,474
    Kliknij i podziękuj
    649
    Podziękowania: 367 w 221 postach
    Mecz jednak rozpocznie się o 20.

  33. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    No właśnie problem w tym, że ruszenie się z/do Wrocławia z dowolnego osiedla poza centrum to wyczyn nomen omen olimpijski
    Dlaczego? Drog nie macie?

  34. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    No właśnie problem w tym, że ruszenie się z/do Wrocławia z dowolnego osiedla poza centrum to wyczyn nomen omen olimpijski
    juz nie przesadzaj, np. w wakacje jezdzi sie bardzo fajnie, ale tak to juz jest jak w wakacje wyjezdzaja wiesniaki Gastarbeiterzy z czestochowy to wiadomo ze jazda bedzie lzejsza i bedzie mniej kolizji

  35. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Spartan Zobacz posta
    w wakacje wyjezdzaja wiesniaki Gastarbeiterzy z czestochowy
    Jest wręcz na odwrót. To Wrocławianie właśnie idą do Częstochowy tłumnie.
    Niektórzy na kolanach. Także tak
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  36. Powrót do góry    #32
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    Jest wręcz na odwrót. To Wrocławianie właśnie idą do Częstochowy tłumnie.
    Niektórzy na kolanach. Także tak
    W sumie z całej Polski ale trafiłeś w sedno.

  37. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    W sumie z całej Polski ale trafiłeś w sedno.
    No jest taka książka Anglika co przedwojna objechał Polske i opisał Częstochowe ,w sumie syf ,złodziejstwo i wciskanie ludziom szajsu niby świętego za kupę hajsu

  38. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Jeździł po Niemczech przed wojną?
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  39. Powrót do góry    #35
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Elendir Zobacz posta
    No jest taka książka Anglika co przedwojna objechał Polske i opisał Częstochowe ,w sumie syf ,złodziejstwo i wciskanie ludziom szajsu niby świętego za kupę hajsu
    Mógłbyś zapodać tytuł tej książki?

  40. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Przed wojną podejrzewam, że bylo we Wrocławiu może kilkanaście tysięcy Polaków. Niemcy piszą, że z 7-8 co jest oczywistą nieprawdą, bo było może z 20 tysięcy polskich wędrowców. Oznacza to, ze niektórzy tu piszący urodzili się w Niemczech i nas przekonują do swojej polskości albo są zwyczajnie przesiedleńcami z ukrainy.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 11-08-2022 o 10:55
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  41. Powrót do góry    #37
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Przed wojną podejrzewam, że bylo we Wrocławiu może kilkanaście tysięcy Polaków. Niemcy piszą, że z 7-8 co jest oczywistą nieprawdą, bo było może z 20 tysięcy polskich wędrowców. Oznacza to, ze niektórzy tu piszący urodzili się w Niemczech i nas przekonują do swojej polskości albo są zwyczajnie przesiedleńcami z ukrainy.
    Musiałbym sprawdzić liczby ale bardzo dużo przesiedleńców z Ukrainy dotarło do Wrocławia, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Szczecina.

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zibly za jego przydatny post!

    muuu (11-08-2022)

  43. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    31-05-2019
    Postów
    427
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 131 w 74 postach
    https://ksiazki.wp.pl/anglik-opisal-...5342091394016a
    Zebyscie sie nie meczyli.
    Fakt, slabo ta Czestochowa w opisie wyglada.

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Abrakadabra za jego przydatny post!

    zibly (11-08-2022)

  45. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    W Częstochowie niewiele się zmienia.
    Przed 10 laty też byli na 1 miejscu.
    Oczywiście jest możliwość, że ankiety w imieniu częstochowian wypełniał Spartan i sparta_mistrz.

    https://fiat.fm/info/nieszczesliwa-c...za-w-rankingu/
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Powrót do góry    #40
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Myślę, że połowa kibiców Włókniarza z tego forum mieszka na stałe poza Częstochową. Sam uważam że perspektywy w niej są słabe, również od lat mieszkam poza Częstochową. I tu gdzie aktualnie mieszkam żyje mi się lepiej, wracać nie mam zamiaru.

    Natomiast wypominanie tego, że ktoś zmienił miejsce zamieszkania jest słabe. Jaki masz wpływ na miejsce swojego urodzenia i wychowania? To chyba dobrze świadczy o człowieku, że potrafi zostawić ciepły matyczyny kurvidołek i zmienić coś na lepsze? A ciekawe ilu tych rodowitych Wrocławian z wielopokoleniową tradycją tutaj mamy.

  47. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi veronek za jego przydatny post!

    j-rules (11-08-2022), muuu (11-08-2022)

  48. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Natomiast wypominanie tego, że ktoś zmienił miejsce zamieszkania jest słabe. Jaki masz wpływ na miejsce swojego urodzenia i wychowania? To chyba dobrze świadczy o człowieku, że potrafi zostawić ciepły matyczyny kurvidołek i zmienić coś na lepsze? A ciekawe ilu tych rodowitych Wrocławian z wielopokoleniową tradycją tutaj mamy.
    Ale to się tyczy każ∂ego miasta.

    Mieszkasz na wsi, to jedziesz do najbliższego miasta pracować. Mieszkasz w małym mieście, to jedziesz do pierwszego większego dającego możliwości których oczekujesz. Mieszkasz w dużym mieście, to jedziesz do jeszcze większego, gdzie jest wszystkiego ponad miarę.
    No albo żyjąc w wielkim mieście, masz już dość ciągłego pospiechu, korków, tłoku i jedziesz do małego miasta odpocząć i zwolnić Zależy to od etapu życia, ambicji, potrzeb, rozwoju.

    Z Wrocławia też ludzie uciekają, bo mają dość stania 2h w porannych korkach, tylko by dostać się do roboty i odwieźć dzieciaka do szkoły.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  49. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Tutaj nie chodzi o to, że ktoś mieszka w Warszawie, Wroclawiu czy Cżestochowie czy jest Polakiem czy Ukraincem tylko jak traktuje tych przybyłych mimo że jest zwyklym wieśniakiem przybylym po wojnie do Polski jak ten cykrzyca czy inny zyeb.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  50. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,710
    Kliknij i podziękuj
    245
    Podziękowania: 383 w 242 postach
    Nie trzeba być słoikiem by się realizować i być szczęśliwym.
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  51. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Jeśli chodzi o Sondaże kto jest bardziej nieszczęśliwy to jest dla debili ktorzy wierzą w horoskopy. Ludzie w Częstochowie są bardzo nieszczęśliwi bo tutaj jest największa liczba milionerów, Raków od 3 lat ma najwięcej punktów w lidze, 2 PP, 2SP, Włókniarz na razie na 2 miejscu, a ja przerwalem pobyt na Lazurowym wybrzeżu żeby obejrzeć dzisiaj Raków ze Spartakiem, bo taki jestem koorwa nieszczęśliwy. Udanych wakacji.

    Racja, Magik w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia gdzie mieszkasz ważne żeby byla autostrada i blisko lotnisko. Taki kingpin jest szczęśliwy mimo że zapyerdala jako robol w Austrii.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    Magik (11-08-2022)

  53. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Nie trzeba być słoikiem by się realizować i być szczęśliwym.
    Oczywiscie,ze nie,ale sa tez szczesliwe sloiki.
    Jeden taki nawet kupil sobie jakies fajne auto zeby byc
    jeszcze szczesliwszym i teraz kasuje po 5 zeta za fotke.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •