Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 406 do 450 z 454

Wątek: II kolejka eWinner - Wilki Krosno - Falubaz Zielona Góra 25.04.2022 godz. 18.00

  1. Powrót do góry    #406
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Za to są procesje o których pisałeś.

    Z innej beczki: obejrzałem właśnie biegi z Poznania. Co było nie tak z tamtym torem prócz tego że się kurzylo?
    piaskownica i koleiny ktore lapaly i konsekwencja byl dzwon

    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    Całe szczęście , że są tutaj (i zaszczycają innych swoi jestestwem), także tacy wybitni fachowcy i bywalcy stadionów jak Ty. Ratujecie poziom tego forum. Większość niegodna tego zaszczytu...






    Tutaj fragment posiedzenia jury...

    Rejs - Jaką metodą wybierzemy metodę głosowania - YouTube
    zatem tam glosowali metoda na aplauz

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Spartan za jego przydatny post!

    JaacPoz (16-05-2022)

  3. Powrót do góry    #407
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Ja bym chciał wypowiedzi tych najsłabszych jak Tonder. Rempała sie wypowiadał i raczej on nie miał ochoty jechać
    spodziewam się, że powinni powiedzieć to samo: nie wiemy, bo nawet na ten tor nie wyszliśmy.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  4. Powrót do góry    #408
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Za to są procesje o których pisałeś.
    W meczu Krosno - Łódź też była procesja i wtedy nie pisałem o walkowerze.

  5. Powrót do góry    #409
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Karwa, i znowu Krosno ściemnia.

    W marcu 2022 rok klub wnioskował i otrzymał zgodę PZM na dwukrotne dosypanie jedynie glinki wiążącej nawierzchnię. Nieprawdziwa jest zatem informacja pojawiająca się również w transmisji telewizyjnej meczu jakoby trener Cellfast Wilków Ireneusz Kwieciński poinformował o nakazie dosypania nawierzchni na polecenie PZM tuż przed sezonem 2022 co miało pogorszyć stan toru. Niniejszy fakt można sprawdzić zapoznając się z zapisem transmisji z którego jednoznacznie wynika, że szkoleniowiec Cellfast Wilków mówił jedynie o dosypaniu na prośbę klubu glinki wiążącej. Ten fakt został inaczej sformułowany w komentarzach osób prowadzących telewizyjną relację.
    Co oni pyerdolą w tym Krośnie ? W piątek nawijał Kwieciński, że w marcu centrala kazała im dosypać nawierzchni więc dosypali. A w niedzielę to potwierdził dodając, ze dosypali to co im przywieźli. A teraz klub nawija, że dosypywali ale glinki. Mogli by się chociaż sami dogadac między sobą w tym Krośnie.

    Inna sprawa to ta sławetna już glinka. Której nie mogli dobrze ubić również w Czewie. Bo ciągle się z tego robiła plastelina. Wygląda na to, ze z ta glinką przesadzili również w Krosnie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #410
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,246
    Kliknij i podziękuj
    1,552
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Cytat Zamieszczone przez Spartan Zobacz posta


    zatem tam glosowali metoda na aplauz
    Prawdopodobnie


    https://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqaoP9Y

  7. Powrót do góry    #411
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,202
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Ile jeszcze stron będzie tego biadolenia i przekrzykiwania swoich racji? Już jest chyba więcej jak Dudek odchodził z FZG.

  8. Powrót do góry    #412
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,246
    Kliknij i podziękuj
    1,552
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Ile jeszcze stron będzie tego biadolenia i przekrzykiwania swoich racji? Już jest chyba więcej jak Dudek odchodził z FZG.

    A ty co, kierownik ruchu ?


  9. Powrót do góry    #413
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,465
    Kliknij i podziękuj
    672
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pain Zobacz posta
    Zaraz się dowiemy, że tor był idealny a to wszystko jest tylko wymysłem działaczy w celu nie wiem jakim. Spreparowali tor, nie dali rady go doprowadzić do stanu używalności, ale był dobry bo tak twierdzi elita sb przed monitorem i w ogóle biedne Krosno. A w ogóle to jestem przekonany, że gdyby takie coś się stało w ZG to ci sami ludzie by dzisiaj pisali, że dobra decyzja i słuszna kara dla preparatorów na czele z chorym psychicznie dzieciaczkiem kowjanko .
    Jak zwykle, frustrat nie ma nic ciekawego do powiedzenia to pozostaje obrażanie. Eh, idź gościu na ryby, więcej pożytku z tego będzie.

  10. Powrót do góry    #414
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,095
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Za to są procesje o których pisałeś.

    Z innej beczki: obejrzałem właśnie biegi z Poznania. Co było nie tak z tamtym torem prócz tego że się kurzylo?
    Drugi luk byl podobnie wybitny jak ten na narodowym.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #415
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Drugi luk byl podobnie wybitny jak ten na narodowym.
    ja tam nie widzialem zadnej tragedii. No, moze troche w ostatnich 2 biegach.

    Moze jestem jakis nienormalny, ale za to widzialem calkiem sporo fajnego scigania, gdzie owszem, zawodnicy musieli troche sie postarac by nie stracic panowania nad maszyna,
    ale ogolnie nie ma przykazu, ze w zuzlu trzeba jezdzic tylko po rownych jak stol nawierzchniach, gdzie zawodnik moze na luku jedna reka pokazac fakersa.

    To zuzel, nie asfalt. Wiekszosc zawodnikow nie miala w sumie problemow z plynnoscia jazdy i mijanek bylo sporo. Jesli o jego niebezpiecznym przygotowaniu ma swiadczyc jeden upadek Janowskiego, no to ja nie wiem co napisac.

    Roznica tez jest jesli chcesz porownac luki w Poznaniu a na narodowym. Narodowy to ciasny chwilowy torek, w Poznaniu szerokie lotnisko.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  12. Powrót do góry    #416
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2009
    Postów
    1,311
    Kliknij i podziękuj
    291
    Podziękowania: 181 w 137 postach
    Na temat torów wiele zostało już powiedziane. Nie znalazłem konkretnych, szczegółowych przepisów dotyczących przygotowania toru, zresztą wydaje się że trudno było by takowe stworzyć.
    Sprawdziłem w załączniku do regulaminu dotyczącym przygotowania nawierzchni

    https://pzm.pl/pliki/zg/zuzel/2022/Regulaminy/07b_regulamin_torow_2022_zalaczniki_2022.03.17.pdf

    Na uwagę zasługuje punkt 7

    7. Tor musi być tak przygotowany do zawodów, a następnie utrzymywany
    przed i w trakcie zawodów w taki sposób, aby jego nawierzchnia zapewniała
    podczas wszystkich biegów meczu płynną jazdę i możliwość wyprzedzania
    na całej długości i szerokości toru.

    1) Dopuszczalny jest lekko odsypujący się tor. Wewnętrzna część
    nawierzchni toru na łukach powinna być twardsza niż nawierzchnia
    od środka toru w kierunku bandy na łukach. Przyczepność na łukach od
    środka toru powinna być zbliżona do przyczepności pól startowych.


    2) Przygotowanie toru o równej przyczepności na całej długości lub
    z odsypującą się tzw. „ciężką szprycą” jest nieprawidłowe z punktu
    widzenia atrakcyjności zawodów, gdyż powoduje, że na torze tworzy się
    jedna ścieżka do jazdy.

    W pkt 8 i 9 są również wytyczne. Jest też info o tym jak należy go przygotowywać.

    Czyli „jednościeżkowce” są nieregulaminowe. Nie da się jednoznacznie za pomocą szprychy Czeczena, czy wkrętaka innego „specjalisty” sprawdzić czy tor jest OK. Nie ma żadnych informacji w jaki sposób tor ma być weryfikowany. Moim zdaniem najlepszą metodą jest próba toru i obserwacja co się dzieje.
    Kiedyś nie było tych całych cyrków, komisarzy i nikt nie narzekał. Nie przypominam sobie aby liczba upadków była drastycznie wyższa. Wiem, wiem były inne czasy. Moim zdaniem to co teraz mamy z torami jest spowodowane nowymi tłumikami. Nawet Gollob mówił że na nowych tłumikach motocykl zachowuje się mniej obliczalnie. Wiadomo że w nowych tłumikach jest ograniczona przepustowość, co wg mnie jest idiotyzmem przy prostej konstrukcji silnika. W momentach kiedy do płynnego przejechania nawierzchni potrzebne jest więcej mocy, wytwarza się więcej spalin. Jeżeli nie są one właściwie odprowadzane to silnik może się różnie zachowywać. Najpierw wprowadzili te nowe pierdziawki, później zabetonowali tory, wymyślając sposób ich przygotowania, którego i tak do końca nie idzie zweryfikować.
    Tor bezpieczny powinien umożliwiać jazdę bez „wilczych dołów” i innych niespodzianek.
    Nie chcę tutaj bronić ani jednej ani drugiej strony, uważam jednak że te wszystkie mechanizmy weryfikacji razem komisarzami, mogą być wykorzystywane przez jedną ze stron i pewnie są.
    Zważywszy na wcześniejszy mecz z Polonią, w niedzielę również mogło być coś nie tak z torem, mogli jednak przynajmniej wyjechać na tor i zrobić parę kółek. Nie przekonuje mnie weryfikacja toru za pomocą wkrętaków i innych wynalazków.
    "Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

  13. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Havel za jego przydatny post!

    darsen (21-05-2022), energo (17-05-2022), j-rules (17-05-2022)

  14. Powrót do góry    #417
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Havel Zobacz posta
    Na temat torów wiele zostało już powiedziane. Nie znalazłem konkretnych, szczegółowych przepisów dotyczących przygotowania toru, zresztą wydaje się że trudno było by takowe stworzyć.
    Sprawdziłem w załączniku do regulaminu dotyczącym przygotowania nawierzchni

    https://pzm.pl/pliki/zg/zuzel/2022/Regulaminy/07b_regulamin_torow_2022_zalaczniki_2022.03.17.pdf

    Na uwagę zasługuje punkt 7

    7. Tor musi być tak przygotowany do zawodów, a następnie utrzymywany
    przed i w trakcie zawodów w taki sposób, aby jego nawierzchnia zapewniała
    podczas wszystkich biegów meczu płynną jazdę i możliwość wyprzedzania
    na całej długości i szerokości toru.

    1) Dopuszczalny jest lekko odsypujący się tor. Wewnętrzna część
    nawierzchni toru na łukach powinna być twardsza niż nawierzchnia
    od środka toru w kierunku bandy na łukach. Przyczepność na łukach od
    środka toru powinna być zbliżona do przyczepności pól startowych.


    2) Przygotowanie toru o równej przyczepności na całej długości lub
    z odsypującą się tzw. „ciężką szprycą” jest nieprawidłowe z punktu
    widzenia atrakcyjności zawodów, gdyż powoduje, że na torze tworzy się
    jedna ścieżka do jazdy.

    W pkt 8 i 9 są również wytyczne. Jest też info o tym jak należy go przygotowywać.

    Czyli „jednościeżkowce” są nieregulaminowe. Nie da się jednoznacznie za pomocą szprychy Czeczena, czy wkrętaka innego „specjalisty” sprawdzić czy tor jest OK. Nie ma żadnych informacji w jaki sposób tor ma być weryfikowany. Moim zdaniem najlepszą metodą jest próba toru i obserwacja co się dzieje.
    Kiedyś nie było tych całych cyrków, komisarzy i nikt nie narzekał. Nie przypominam sobie aby liczba upadków była drastycznie wyższa. Wiem, wiem były inne czasy. Moim zdaniem to co teraz mamy z torami jest spowodowane nowymi tłumikami. Nawet Gollob mówił że na nowych tłumikach motocykl zachowuje się mniej obliczalnie. Wiadomo że w nowych tłumikach jest ograniczona przepustowość, co wg mnie jest idiotyzmem przy prostej konstrukcji silnika. W momentach kiedy do płynnego przejechania nawierzchni potrzebne jest więcej mocy, wytwarza się więcej spalin. Jeżeli nie są one właściwie odprowadzane to silnik może się różnie zachowywać. Najpierw wprowadzili te nowe pierdziawki, później zabetonowali tory, wymyślając sposób ich przygotowania, którego i tak do końca nie idzie zweryfikować.
    Tor bezpieczny powinien umożliwiać jazdę bez „wilczych dołów” i innych niespodzianek.
    Nie chcę tutaj bronić ani jednej ani drugiej strony, uważam jednak że te wszystkie mechanizmy weryfikacji razem komisarzami, mogą być wykorzystywane przez jedną ze stron i pewnie są.
    Zważywszy na wcześniejszy mecz z Polonią, w niedzielę również mogło być coś nie tak z torem, mogli jednak przynajmniej wyjechać na tor i zrobić parę kółek. Nie przekonuje mnie weryfikacja toru za pomocą wkrętaków i innych wynalazków.
    Ale powiedz tak szczerze ? Co by ci dała jazda próbna zawodników ? Bo moim zdaniem wprowadziłaby tylko dodatkowe zamieszanie w tym temacie. Miałbyś kilku zawodników którzy powiedzieliby, że tor jest Ok i można jechać zawody. I miałbyś drugą grupę która by twierdziła coś wprost odwrotnego. I co wtedy ? Jedziemy mecz czy nie jedziemy ? A wtedy to dopiero media miałyby niepotrzebne używanie, bo już widzę w nagłówkach medialnych info, że ten chciał jechać a tamten nie chciał.

    Według mnie już w piątek powinien być walkower dla Bydzi. Ale w piątek Wilkom się upiekło i jakoś odjechali te zawody. I tu już był wyraźny sygnał dla krosna, że nie ma co przeginać pały. I trzeba na niedzielę po prostu ubić tor na beton, nawet kosztem ewentualnej przegranej, tak aby żaden komisarz czy sędzia nie mógł się przyczepić. Bo po tym piątkowym meczu z Bydzią, Krośnianie doskonale wiedzieli, że sa na cenzurowanym. A co robi Krosno ? Występuje do GKSŻ o ściągnięcie statusu meczu zagrożonego z Falubazem. Po co to robią ? Ano po to aby zrobić sobie tor jaki im pasuje, czyli najpewniej tor przyczepny. I to by jeszcze nie było błędem gdyby potrafili to odpowiednio ogarnąć. Ale nie potrafili, i jak się zaczęło palić im koło doopy, to obwiniali wszystkich tylko nie siebie samych.

    A co robi GKSŻ ? Robi to co musi zrobić w tej sytuacji. TV już po piątkowym meczu grzmiała, że to są jakieś jaja. Więc w niedzielę, GKSŻ skupia swoją uwage na tym torze właśnie. I w finale daje walkowera. I tu myślę, ze to tez była przemyślana decyzja. Bo sam walkower zbyt dużo, w zasadzie wcale, nie namiesza w tabeli od strony sportowej. Krosno i tak wejdzie do PO. A gdyby odpuścić Krosnu to w PO sytuacja mogłaby się powtórzyć. Czyli moment na danie po łapkach krosnu za taką nawierzchnię, został dobrany właściwie. Dodam jeszcze, ze to zadziała tez prewencyjnie na inne kluby które chciałyby na siłę robić podobne tory. Mam tu na myśli już głownie PO. Sygnał do klubów poszedł jasny. Chłopaki, jak przegniecie pałę to spotka was to samo.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #418
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez Havel Zobacz posta
    Nie przekonuje mnie weryfikacja toru za pomocą wkrętaków i innych wynalazków.
    w regulaminie trzeba koniecznie ustalić, jaki śrubokręt wbijamy. krzyżowy czy płaski, i wprowadzić instytucje komisarza od wbijania, który będzie szkolony żeby siła z którą to robi była podobna. jedną lub 2ma rękoma, nogi proste etc. w protokole umieszczać koniecznie należy jego wagę.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  16. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi energo za jego przydatny post!

    Edziol (17-05-2022), Havel (17-05-2022), j-rules (18-05-2022)

  17. Powrót do góry    #419
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2009
    Postów
    1,311
    Kliknij i podziękuj
    291
    Podziękowania: 181 w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale powiedz tak szczerze ? Co by ci dała jazda próbna zawodników ? Bo moim zdaniem wprowadziłaby tylko dodatkowe zamieszanie w tym temacie. Miałbyś kilku zawodników którzy powiedzieliby, że tor jest Ok i można jechać zawody. I miałbyś drugą grupę która by twierdziła coś wprost odwrotnego. I co wtedy ? Jedziemy mecz czy nie jedziemy ? A wtedy to dopiero media miałyby niepotrzebne używanie, bo już widzę w nagłówkach medialnych info, że ten chciał jechać a tamten nie chciał.

    Według mnie już w piątek powinien być walkower dla Bydzi. Ale w piątek Wilkom się upiekło i jakoś odjechali te zawody. I tu już był wyraźny sygnał dla krosna, że nie ma co przeginać pały. I trzeba na niedzielę po prostu ubić tor na beton, nawet kosztem ewentualnej przegranej, tak aby żaden komisarz czy sędzia nie mógł się przyczepić. Bo po tym piątkowym meczu z Bydzią, Krośnianie doskonale wiedzieli, że sa na cenzurowanym. A co robi Krosno ? Występuje do GKSŻ o ściągnięcie statusu meczu zagrożonego z Falubazem. Po co to robią ? Ano po to aby zrobić sobie tor jaki im pasuje, czyli najpewniej tor przyczepny. I to by jeszcze nie było błędem gdyby potrafili to odpowiednio ogarnąć. Ale nie potrafili, i jak się zaczęło palić im koło doopy, to obwiniali wszystkich tylko nie siebie samych.

    A co robi GKSŻ ? Robi to co musi zrobić w tej sytuacji. TV już po piątkowym meczu grzmiała, że to są jakieś jaja. Więc w niedzielę, GKSŻ skupia swoją uwage na tym torze właśnie. I w finale daje walkowera. I tu myślę, ze to tez była przemyślana decyzja. Bo sam walkower zbyt dużo, w zasadzie wcale, nie namiesza w tabeli od strony sportowej. Krosno i tak wejdzie do PO. A gdyby odpuścić Krosnu to w PO sytuacja mogłaby się powtórzyć. Czyli moment na danie po łapkach krosnu za taką nawierzchnię, został dobrany właściwie. Dodam jeszcze, ze to zadziała tez prewencyjnie na inne kluby które chciałyby na siłę robić podobne tory. Mam tu na myśli już głownie PO. Sygnał do klubów poszedł jasny. Chłopaki, jak przegniecie pałę to spotka was to samo.
    Jakakolwiek jazda próbna daje większe rozeznanie niż chodzenie z wkrętakiem i suwmiarką. Jeżeli chodzi o zawodników to co niektórzy zrobili się marudni, na byle czym nie pojadą, takie czasy i takie możliwości. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, narażają się zważywszy na to że dzisiaj wpadnięcie w dziurę wiąże się przynajmniej z "telemarkiem", kiedyś mam wrażenie było bardziej stabilnie.

    Co do meczu z Polonią, staram się nie wiązać tych dwóch wydarzeń. Trzeba jednak przyznać że jeżeli w piątek tor był do dupy, to jest mało prawdopodobne aby w niedzielę było lepiej, chociaż cuda się zdarzają. Każdemu trzeba dać szansę na poprawę błędów. Problem w tym że decyzję podjęto bez próby toru. Nie bronię toru w Krośnie, uważam tylko że w celu lepszej weryfikacji mogli pokręcić parę kółek, przynajmniej mogli by powiedzieć że próbowali, poza tym publika zobaczyła by coś innego niż tylko paradę ciągników.
    "Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

  18. Powrót do góry    #420
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,095
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Dodam jeszcze, ze to zadziała tez prewencyjnie na inne kluby które chciałyby na siłę robić podobne tory. Mam tu na myśli już głownie PO. Sygnał do klubów poszedł jasny. Chłopaki, jak przegniecie pałę to spotka was to samo.
    To mówisz, że Falubaz finału już nie będzie 4 razy przekładał?

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    ja tam nie widzialem zadnej tragedii. No, moze troche w ostatnich 2 biegach.

    Moze jestem jakis nienormalny, ale za to widzialem calkiem sporo fajnego scigania, gdzie owszem, zawodnicy musieli troche sie postarac by nie stracic panowania nad maszyna,
    ale ogolnie nie ma przykazu, ze w zuzlu trzeba jezdzic tylko po rownych jak stol nawierzchniach, gdzie zawodnik moze na luku jedna reka pokazac fakersa.

    To zuzel, nie asfalt. Wiekszosc zawodnikow nie miala w sumie problemow z plynnoscia jazdy i mijanek bylo sporo. Jesli o jego niebezpiecznym przygotowaniu ma swiadczyc jeden upadek Janowskiego, no to ja nie wiem co napisac.

    Roznica tez jest jesli chcesz porownac luki w Poznaniu a na narodowym. Narodowy to ciasny chwilowy torek, w Poznaniu szerokie lotnisko.
    Musze bez bicia przyznać, że nie ogladalem całego spektaklu w Poznaniu, ale zdaje się, że nie tylko Janowski miał problemy.
    Kilka biegów ogladalem i Lindgrena też rzucalo jak Żyda po pustym sklepie.
    Ogólnie to zdaje się, że tylko Kołodziej tam robił show.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  19. Powrót do góry    #421
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    To mówisz, że Falubaz finału już nie będzie 4 razy przekładał?
    A kiedy to dziadzia, Falubaz przekładał jakiś mecz ? I to w dodatku 4 razy ?

    Jak już to sędzia odwoływał mecz a SE ustalała nowa datę.

    Czy taka sytuacja się powtórzy ? Chyba nie, o ile komuś nie przyjdzie do głowy rozgrywać meczy pod koniec października.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #422

  21. Powrót do góry    #423
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    w regulaminie trzeba koniecznie ustalić, jaki śrubokręt wbijamy. krzyżowy czy płaski, i wprowadzić instytucje komisarza od wbijania, który będzie szkolony żeby siła z którą to robi była podobna. jedną lub 2ma rękoma, nogi proste etc. w protokole umieszczać koniecznie należy jego wagę.
    co do śrubokrętu to należałoby im też wydać jakąś homologacje. Nie może to być byle jaki śrubokręcik od gienka z warstatu.
    Zatrudniłbym w tym celu Czeczena, jako komisarza od tego narzędzia.

    Widzę tu same plusy. Producenci homologowanych śrubokrętów mogliby wejść na poważnie w sponsoring żużla, reklamując swoje precyzyjne produkty, które jak widać mogą decydować o dziesiątkach jeśli nie setkach tysięcy złotych.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  22. Powrót do góry    #424
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,119
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    co do śrubokrętu to należałoby im też wydać jakąś homologacje. Nie może to być byle jaki śrubokręcik od gienka z warstatu.
    Zatrudniłbym w tym celu Czeczena, jako komisarza od tego narzędzia.

    Widzę tu same plusy. Producenci homologowanych śrubokrętów mogliby wejść na poważnie w sponsoring żużla, reklamując swoje precyzyjne produkty, które jak widać mogą decydować o dziesiątkach jeśli nie setkach tysięcy złotych.
    ja bym jeszcze na każdy mecz wysyłał jedną osobę upoważnioną do wkręcania śrubokręta, coś jak dodatkowy komisarz toru. Zawsze kilka osób dorobi w ten sposób.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  23. Powrót do góry    #425
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    bardzo dobry pomysl! jestem pewien, ze jako kolektyw wypracujemy wspolne rozwiazanie problemu w imie jedynej slusznej idei!
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  24. Powrót do góry    #426
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Dziesięć stron o meczu, który...się nie odbył. Nieźle.

  25. Powrót do góry    #427
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Dziesięć stron o meczu, który...się nie odbył. Nieźle.
    Przypomnij sobie ile stron miał wątek meczowy pewnego niebyłego spotkania u nas z 2013


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    j-rules (18-05-2022)

  27. Powrót do góry    #428
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Przypomnij sobie ile stron miał wątek meczowy pewnego niebyłego spotkania u nas z 2013


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie twierdzę że to to rekord. Ale więcej tu obszernych komentarzy, wręcz elaboratów, niż w większości tematów z odjechanych spotkań. Po prostu coś takiego budzi większe emocje i złośliwości, niż sama walka na torze, nieraz bardzo emocjonująca.
    A sprawa jest prosta, działacze w żużlu to klasyczni urzędnicy, zarząd/trenerzy klubów zrobią wszystko by wygrać, a sport stoi z boku i patrzy szeroko otwartymi oczami-czy to jest ten sport, żużel?

  28. Powrót do góry    #429
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,465
    Kliknij i podziękuj
    672
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    W 2013 żeby doyebac sprawcom powoływano się na ducha sportu. Tutaj żeby zgnoic winowajców ducha sportu schowano głęboko pod ziemię, tak żeby nawet śrubokrętem nie dało się go wydłubać.
    Był jeszcze 2009 rok i też odwołano się do ducha sportu, ale żeby winowajców ocalić.
    Ostatnio edytowane przez kowjanko ; 18-05-2022 o 08:53

  29. Powrót do góry    #430
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    ja bym jeszcze na każdy mecz wysyłał jedną osobę upoważnioną do wkręcania śrubokręta, coś jak dodatkowy komisarz toru. Zawsze kilka osób dorobi w ten sposób.
    eee, no ja myślałem że to oczywiste dlatego o tym nie wspomniałem. jeden wbija, drugi robi zdjęcia. chyba, że chcesz trzeciego jakby ten drugi doznał kontuzji kciuka. można rozważyć. odnośnie zdjęć, to oczywiście należy zastrzec, że jest wykonywane wtedy kiedy wbijemy śrubokręt, jeżeli nie uda się wbić to nie robimy (jak w Krośnie).

    zastanawiam się jeszcze czy tego jakoś nie uatrakcyjnić, żeby emocje sięgały zenitu. można wymieszać z nawierzchnią np kulki od paintballa, w różnych kolorach, ilość kulek określimy na podstawie powierzchni toru, żeby na każdym torze szansa była taka sama. i np jak komisarz trafi i przebije czerwoną- to hotdog dla wszystkich na stadionie (stawia gospodarz) a pomysłodawcy noc w jakimś dobrym gogo (stawia gospodarz ofc). jak trafi niebieską to jeździmy w prawo, etc. plus jakieś kulki jokery z natychmiastową wygraną którejś ze stron. jak się zabawa skończy to możemy iść do domu a zawodników wpuszczamy na tor, niech kopną butem i jak im się będzie chciało to niech się pokręcą.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  30. Powrót do góry    #431
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,246
    Kliknij i podziękuj
    1,552
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    co do śrubokrętu to należałoby im też wydać jakąś homologacje. Nie może to być byle jaki śrubokręcik od gienka z warstatu.
    Zatrudniłbym w tym celu Czeczena, jako komisarza od tego narzędzia.

    Widzę tu same plusy. Producenci homologowanych śrubokrętów mogliby wejść na poważnie w sponsoring żużla, reklamując swoje precyzyjne produkty, które jak widać mogą decydować o dziesiątkach jeśli nie setkach tysięcy złotych.

    Homologacja, homologacją ale tutaj powinny powstać precyzyjne zapisy regulaminowe określające m.in. kąt wbicia śrubokręta, wartość przyłożonej siły, minimalną ilość wbić , miejsca toru w które należy (minimum ) wbić śrubokręt, wzór przeliczania wyników poszczególnych wbić itd. itp... Bo inaczej to znowu będą zbędne dyskusje i niepotrzebna krytyka.

    Rejs - krytyka! - YouTube

  31. Powrót do góry    #432
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    Homologacja, homologacją ale tutaj powinny powstać precyzyjne zapisy regulaminowe określające m.in. kąt wbicia śrubokręta, wartość przyłożonej siły, minimalną ilość wbić , miejsca toru w które należy (minimum ) wbić śrubokręt, wzór przeliczania wyników poszczególnych wbić itd. itp... Bo inaczej to znowu będą zbędne dyskusje i niepotrzebna krytyka.

    Rejs - krytyka! - YouTube

    na prezentacji zawodnicy powinni miec, obowiązkowo:

    https://allegro.pl/oferta/aerator-sa...saAsxYEALw_wcB
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  32. Powrót do góry    #433
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,246
    Kliknij i podziękuj
    1,552
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    na prezentacji zawodnicy powinni miec, obowiązkowo:

    https://allegro.pl/oferta/aerator-sa...saAsxYEALw_wcB

    No, ładne cacko.

    Dodatkowo potwierdziłoby profesjonalny charakter Ligi...

  33. Powrót do góry    #434
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    He, he. Dobre.

    Teraz coś panu powiem. Zadzwoniłem do Rybnika, gdzie powiedziano mi, że Michał Finfa chodził po torze i pajacował, domagając się walkoweru.

    - To ja odpowiem, że wtedy w Rybniku tor był gorszy niż w niedzielę w Krośnie. Jakbyśmy wtedy mieli śrubokręt i byli marudami, to mogło być różnie. Tor od krawężnika do połowy był bardzo przyczepny, a na pozostałej części twardy. Można by stwierdzić, że jest niebezpieczny, niejednolity, niezgodny z tym, co pisze książka. Prócz tego tor się wtedy mocno rozrywał. Naprawdę, on był bardziej niebezpieczny od naszego.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #435
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 949 w 512 postach
    Kogo cytujesz? Innego forumowicza, fragment wywiadu z kims czy to twoje wlasne wypierdy?

  35. Powrót do góry    #436
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    848
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 109 w 95 postach
    Żużel już dawno przestał być żużlem, stało się to mniej więcej wtedy kiedy weszła TV do tego sportu. Regulaminy, paragrafy i ramówka zabiją ten sport.

  36. Powrót do góry    #437
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez KrisKiller Zobacz posta
    Kogo cytujesz? Innego forumowicza, fragment wywiadu z kims czy to twoje wlasne wypierdy?
    Menagera twojej drużyny misiu, niejakiego Finfę.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #438
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 949 w 512 postach
    I znowu udajesz idiote. Wypowiedz Finfy mowi tylko o stanie toru w Rybniku i z wypowiedzi nie wynika ze domagal sie walkowera. Powyzej jego wypowiedzi jest jakas anonimowa wypowiedz, ze dzwonil i domagal sie walkowera. Czyja to wypowiedz (ze ktos dzwonil) i do kogo? Nie potrafisz podac linka do tego wywiadu?

  38. Powrót do góry    #439
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,246
    Kliknij i podziękuj
    1,552
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Okazuje się, że nie tylko śrubokręt ale także młotek służy do analizy stanu toru... Ciekawe kiedy zastosują kilofy...



    Żużel. Trener Wilków: Pierwszy raz widziałem, by ktoś bił młotkiem po torze - Sport WP SportoweFakty

    "Przy kolejnym obchodzie toru, sędzia w swoim dążeniu do ogłoszenia walkowera, wziął od przechodzącego na murawie obok toru pracownika technicznego młotek i ostentacyjnie zaczął tłuc nim po torze. Zaczął rozbijać tor chcąc pokazać nam, że nawierzchnia nie jest taka jak być powinna. Pierwszy raz w życiu spotkałem się z tym by ktoś bił młotkiem po torze!"

  39. Powrót do góry    #440
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,481
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 367 w 221 postach
    Łopatę od razu. Ma być beton i tyle.

  40. Powrót do góry    #441
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,246
    Kliknij i podziękuj
    1,552
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach

  41. Powrót do góry    #442
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Mróz chciał przekazać jest dobrze.Wygraliśmy. Powinien gość za to polecieć

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    never_mind (21-05-2022)

  43. Powrót do góry    #443
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Mróz chciał przekazać jest dobrze.Wygraliśmy. Powinien gość za to polecieć
    Naćpałeś się czy jak ?

    Owszem, głupio to wyglądało jak Mróz pokazał tego kciuka. Ale mam jakoś przekonanie, że gdyby nie było tego walkowera, a on znalazłby się w podobnej sytuacji, to również pokazałby tego kciuka. Ot taki gest gościa który wchodzi w obiektyw kamery. Mało to razy zawodnicy czy mechanicy w parkingu, jak są kamerowani, pozdrawiają kibiców machaniem ręki czy właśnie kciukiem podniesionym do góry.

    Przecież jak by w tym meczu nie było draki, to nikt nie wspomniałby nawet o tym kciuku Mroza, żadne media by o tym nie napisały. A, że w meczu była draka i mecz zakończył się walkowerem, to teraz media będą grzały temat, jak to Mróz cieszył się z walkowera. Byc może w duchu się cieszył, tego nie wiem. Ale żądać głowy gościa, tylko za to, że pozdrawiał kciukiem kibiców przed kamerami, to już jest pełen odlot.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #444
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    tak, Mróz pozdrawiał kibiców
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  45. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    JaacPoz (21-05-2022), kowjanko (21-05-2022), never_mind (21-05-2022), spitt22 (21-05-2022)

  46. Powrót do góry    #445
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,601
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach


    Czemu śmierdzi? Wiadomo było, ze nie może dojść do sytuacji, w której mecz się zacznie, i po dwóch biegach będzie przerwany, sędzia wtedy nie może ogłosić walkowera, i zaczęłoby się przeciąganie liny i kolejny kilkutygodniowy skandal i odbijanie pileczki, a tutaj byłoby takie ryzyko, ze ten mecz będzie trzeba przerwać. Jedyna możliwa decyzja w zasadzie, została podjęta.

  47. Powrót do góry    #446
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    a czemu po 2 biegach nie może sędzia ogłosić walkowera? Z czego to wynika?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  48. Powrót do góry    #447
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,465
    Kliknij i podziękuj
    672
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Może, jak najbardziej. Tyle że to cienkie bolki i się boją takich rozwiązań.

  49. Powrót do góry    #448
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Naćpałeś się czy jak ?

    Owszem, głupio to wyglądało jak Mróz pokazał tego kciuka. Ale mam jakoś przekonanie, że gdyby nie było tego walkowera, a on znalazłby się w podobnej sytuacji, to również pokazałby tego kciuka. Ot taki gest gościa który wchodzi w obiektyw kamery. Mało to razy zawodnicy czy mechanicy w parkingu, jak są kamerowani, pozdrawiają kibiców machaniem ręki czy właśnie kciukiem podniesionym do góry.

    Przecież jak by w tym meczu nie było draki, to nikt nie wspomniałby nawet o tym kciuku Mroza, żadne media by o tym nie napisały. A, że w meczu była draka i mecz zakończył się walkowerem, to teraz media będą grzały temat, jak to Mróz cieszył się z walkowera. Byc może w duchu się cieszył, tego nie wiem. Ale żądać głowy gościa, tylko za to, że pozdrawiał kciukiem kibiców przed kamerami, to już jest pełen odlot.
    Ja to nie wiem czemu Żyto zrobił sobie w ZG opolski przystanek starości. Jeszcze brakuje tylko Wojtka Załuskiego i macie całą pake. Nie macie tam w ZG swoich lokalnych ludzi tylko takich dziwaków ściągacie ?

  50. Powrót do góry    #449
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Ja to nie wiem czemu Żyto zrobił sobie w ZG opolski przystanek starości. Jeszcze brakuje tylko Wojtka Załuskiego i macie całą pake. Nie macie tam w ZG swoich lokalnych ludzi tylko takich dziwaków ściągacie ?
    Przecież dobrze wiesz, że ktoś ich zatrudnił, najpewniej właściciele klubu. A ty do nas z tekstem, że ich ściągamy. Zresztą co to kibica obchodzi kto jest kierownikiem drużyny ? Byle robił co do niego należy. A czy jest z Opola, Gorzowa, Wrocławia czy Leszna, jaka to różnica ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 21-05-2022 o 12:26
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  51. Powrót do góry    #450
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,601
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    a czemu po 2 biegach nie może sędzia ogłosić walkowera? Z czego to wynika?

    Wynika to z regulaminu, też byłem trochę zdziwiony. Sędzia może ogłosić walkower ze względu na stan toru, do momentu rozpoczęcia meczu. Jeżeli mecz się rozpoczyna, mamy stosowny zapis regulaminu na taką okoliczność :

    Jeżeli mecz został przerwany ze względu na nieregulaminowy stan toru
    spowodowany warunkami atmosferycznymi
    , mecz uważa się za rozegrany,
    jeśli zakończyło się co najmniej 8 biegów w części zasadniczej lub co
    najmniej 12 biegów w części finałowej. Jeżeli mecz został przerwany z innych
    powodów, decyzję co do tego meczu podejmie podmiot zarządzający według
    własnego uznania
    , kierując się dobrem sportu, zasadami: fair-play, uczciwej
    rywalizacji sportowej i sprawiedliwości.


    Nie ma możliwości ogłoszenia walkowera w dniu meczu, jeżeli mecz został już rozpoczęty i przerwany, bez względu na to czym zostało to spowodowane, chyba że drużyna po którymś biegu, nie wyjeżdża do kolejnych, ale to wtedy uważa się że na mecz nie dojechała. Zawsze w takiej sytuacji decyzje podejmuje podmiot zarządzający, i to jeszcze według własnego uznania. Gdyby odjechano dwa biegi w Krośnie, i sędzia mecz przerwał, nie mógłby ogłosić walkowera, tylko sprawa trafiła by do podmiotu zarządzającego, mało tego, jaka byłaby podstawa do walkowera, skoro sędzia dopuścił do meczu, czyli uznał tor za regulaminowy? Przecież to się kupy nie trzyma.

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Piernik za jego przydatny post!

    j-rules (21-05-2022)

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •