Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 265

Wątek: Jak sprzedać bilety na SGP w Warszawie?

  1. Powrót do góry    #136
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Nie wiem czy pamiętacie ale domagali się od nas zwrotu 19 powiatów w podkarpackim., lubelskim i małopolskim. Ja do końca im nie ufam i z tą pomocą też byłbym ostrożny.
    Po co mają domagać się 19 powiatów, jak mają wszystkie do usług i na wyciągniecie ręki?

    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    Chyba zagląda, jaki wstyd za Mariusza...

    https://i.imgur.com/2HTTGwf.png
    A kto zaczął gównoburzę? Przecież to było do przewidzienia, że po twoim kleksie Mariusze, Carlitosy i pozostali forumowi hieroje zlecą się tutaj jak kolarz do koziego gówna.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  2. Powrót do góry    #137
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Poszukaj w temacie "Polityka" co na temat rzekomego kultu Bandery linkował ostatnio Carlitos a wcześniej było to w moich postach. Banderowszczyzna jest tak samo wpajana tam jak u nas dmowszczyzna.
    Nie chcę już pogłębiać tego tematu ale u nas w Polsce o Dmowskim mało kto pamięta w przeciwieństwie do Piłsudskiego. Odnośnie Bandery na Ukrainie mają tam wpajane od dziecka.

  3. Powrót do góry    #138
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wicuch Zobacz posta
    jasne ale jakby Polacy odpalili Hansa Franka na przykład , odwet byłby na pewno większy niż zgładzenie dwóch wiosek.
    dlatego kwestia patriotyzmu to też odpowiedzialność za innych - można było zastrzelić jednego ssmana ale za to zabijano np 50 Polaków.
    i to już nie jest działanie patriotyczne, podobnie jak powstanie warszawskie.
    Po zamachu na Kutscherę odwet był porównywalny do tego co zrobiono w Protektoracie Cz i M po zamachu Reinharda H.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  4. Powrót do góry    #139
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Dobra uj z tą polityką wyluzujmy i przestańmy płakać ale dzisiaj kolarz to dopyerdolil z tym komentarzem o kozie i o reprodukcji seksualnej Nie mogłem się powstrzymać ze śmiechu. Dobry jest.

  5. Powrót do góry    #140
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Nie chcę już pogłębiać tego tematu ale u nas w Polsce o Dmowskim mało kto pamięta w przeciwieństwie do Piłsudskiego. Odnośnie Bandery na Ukrainie mają tam wpajane od dziecka.
    Na czym opierasz te twierdzenia?
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  6. Powrót do góry    #141
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Weź się tak nie denerwuj, bo dużo tej emerytury nie uciągniesz. Po pierwsze - owszem wypracowałeś, chociaż akurat pracując w budżetówce to jest powiedzmy nieco śliskie. Ale żebyś ją dostał, to ktoś musi pracować teraz, bo chyba wiesz jak działa system emerytalny i że pieniądze (konkretnie te), które ty odkładałeś poszły już dawno na inne wydatki i w tej chwili ich nie ma. A po drugie - ja państwu polskiemu nic nie zawdzięczam (i nie chcę zawdzięczać), zaś ono mi dużo zabiera. Więc jeśli ktoś na kimś pasożytuje to aparat państwowy na mnie, a nie odwrotnie. Tyle w temacie pasożytowania. Widocznie oceniasz wszystkich przez pryzmat swojego życia.
    No coś ty ? Amerykę odkryłeś ? Ja pracowałem na czyjąś emeryturę, teraz ktoś pracuje na moją. Taka kolej rzeczy jest.

    Od walki na froncie jest armia, której się za to płaci, a nie cywile.
    No to jak dostaniesz powołanie to będziesz w armii. Gdzie widzisz problem ? Czy ciebie też bezstresowo chowali w domu ? Tym którym za to się płaci będą na I linii frontu. Ty możesz im granaty czy lunch dowozić.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #142
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Po zamachu na Kutscherę odwet był porównywalny do tego co zrobiono w Protektoracie Cz i M po zamachu Reinharda H.
    Czesi poszli na łatwiznę tak jak tutaj pewnie większość uczestników tego forum też by tak zrobiła. Niestety ale taka jest prawda.

    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Na czym opierasz te twierdzenia?
    Wiesz co chciałbym opierać to na historii ale niestety opieram to na rzeczywistości.

  8. Powrót do góry    #143
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2005
    Postów
    757
    Kliknij i podziękuj
    109
    Podziękowania: 85 w 66 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Po zamachu na Kutscherę odwet był porównywalny do tego co zrobiono w Protektoracie Cz i M po zamachu Reinharda H.
    okej, nie ma co się rozdrabniać na pojedyncze akcje podziemia. Czesi ewidentnie lepiej od nas wyprowadzili swoje państwo spod okupacji niemieckiej. i tyle w temacie. też walczyli, też ginęli ale swoje państwo ocalili przed zniszczeniem w o wiele większym stopniu niż my.,
    myśmy błąd popełnili jeszcze przed wojną kiedy rzuciliśmy się w objęcia Anglii i Francji.
    obyśmy tylko dzisiaj nie popełnili podobnych błędów które zwiążą nam ręce.

  9. Powrót do góry    #144
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No coś ty ? Amerykę odkryłeś ? Ja pracowałem na czyjąś emeryturę, teraz ktoś pracuje na moją. Taka kolej rzeczy jest.



    No to jak dostaniesz powołanie to będziesz w armii. Gdzie widzisz problem ? Czy ciebie też bezstresowo chowali w domu ? Tym którym za to się płaci będą na I linii frontu. Ty możesz im granaty czy lunch dowozić.
    Chyba tylko kartofle obierać ale też ostrożnie, żeby się nie skaleczył.

  10. Powrót do góry    #145
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Czesi poszli na łatwiznę tak jak tutaj pewnie większość uczestników tego forum też by tak zrobiła. Niestety ale taka jest prawda.
    Czesi tak jak Polacy organizowali ruch oporu w czasie okupacji.
    Czesi tak jak Polacy organizowali siły zbrojne i walczyli u boku aliantów zachodnich.
    Czesi tak jak Polacy organizowali siły zbrojne i walczyli pod patronatem Armii Czerwonej.
    Czesi tak jak Polacy zorganizowali powstanie zbrojne w swojej stolicy przeciwko siłom i władzom okupacyjnym.

    Oczywiście wszystko miało mniejszą skalę bo i wielkość państwa i potencjał jakim dysponowali był mniejszy. Inna była też sytuacja geopolityczna.

    Wiesz co chciałbym opierać to na historii ale niestety opieram to na rzeczywistości.
    No to przedstaw konkretne przykłady tej rzeczywistości.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  11. Powrót do góry    #146
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2005
    Postów
    757
    Kliknij i podziękuj
    109
    Podziękowania: 85 w 66 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Czesi tak jak Polacy organizowali ruch oporu w czasie okupacji.
    Czesi tak jak Polacy organizowali siły zbrojne i walczyli u boku aliantów zachodnich.
    Czesi tak jak Polacy organizowali siły zbrojne i walczyli pod patronatem Armii Czerwonej.
    Czesi tak jak Polacy zorganizowali powstanie zbrojne w swojej stolicy przeciwko siłom i władzom okupacyjnym.

    Oczywiście wszystko miało mniejszą skalę bo i wielkość państwa i potencjał jakim dysponowali był mniejszy. Inna była też sytuacja geopolityczna.
    w europie wszystkie państwa utworzyły ruch oporu, wszystkie organizowały swoje siły zbrojne i wszystkie walczyły u czyjegoś boku.

    ale nie wygłupiaj się że powstanie praskie trwające 4 dni i to w maju 1945 można nazwać wielką bitwą o swój kraj, człowieku szanujmy się.

  12. Powrót do góry    #147
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wicuch Zobacz posta
    okej, nie ma co się rozdrabniać na pojedyncze akcje podziemia. Czesi ewidentnie lepiej od nas wyprowadzili swoje państwo spod okupacji niemieckiej. i tyle w temacie. też walczyli, też ginęli ale swoje państwo ocalili przed zniszczeniem w o wiele większym stopniu niż my.,
    myśmy błąd popełnili jeszcze przed wojną kiedy rzuciliśmy się w objęcia Anglii i Francji.
    obyśmy tylko dzisiaj nie popełnili podobnych błędów które zwiążą nam ręce.
    Czesi byli w innej sytuacji i nie można porównywać 1:1 tego co robili czy mogli robić w czasie II wś. My przed wojną nie mieliśmy zbyt dużego pola manewru.

    Cytat Zamieszczone przez Wicuch Zobacz posta
    w europie wszystkie państwa utworzyły ruch oporu, wszystkie organizowały swoje siły zbrojne i wszystkie walczyły u czyjegoś boku.

    ale nie wygłupiaj się że powstanie praskie trwające 4 dni i to w maju 1945 można nazwać wielką bitwą o swój kraj, człowieku szanujmy się.
    Gdzie napisałem o wielkiej bitwie? Nie przeczytałeś mojego posta do końca?
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  13. Powrót do góry    #148
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Czesi tak jak Polacy organizowali ruch oporu w czasie okupacji.
    Czesi tak jak Polacy organizowali siły zbrojne i walczyli u boku aliantów zachodnich.
    Czesi tak jak Polacy organizowali siły zbrojne i walczyli pod patronatem Armii Czerwonej.
    Czesi tak jak Polacy zorganizowali powstanie zbrojne w swojej stolicy przeciwko siłom i władzom okupacyjnym.

    Oczywiście wszystko miało mniejszą skalę bo i wielkość państwa i potencjał jakim dysponowali był mniejszy. Inna była też sytuacja geopolityczna.



    No to przedstaw konkretne przykłady tej rzeczywistości.
    Naprawdę chcesz ażebym podał Ci przykłady? Mogę przesłać ale to będzie min 3 strony ewentualnie na priv.

  14. Powrót do góry    #149
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Naprawdę chcesz ażebym podał Ci przykłady? Mogę przesłać ale to będzie min 3 strony ewentualnie na priv.
    Może być na priv.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  15. Powrót do góry    #150
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Może być na priv.
    Ok prześlę Ci w piatek/sobota.
    Pzdr

  16. Powrót do góry    #151
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Wiesz co masz rację, tylko żeby oni za bardzo nie urosli. Nie wiem czy pamiętacie ale domagali się od nas zwrotu 19 powiatów w podkarpackim., lubelskim i małopolskim. Ja do końca im nie ufam i z tą pomocą też byłbym ostrożny.
    Nie widzę takiego zagrożenia. To są bajdurzenia idiotów typu Olszański i inne ruskie trolle. Tak jak my nie mamy powrotu na Wołyń. To są zamknięte karty historii. I my i oni przyszłość mamy jako część Zachodu i Unii.
    Ukrainę czekają dziesięciolecia odbudowy. Nie ma żadnego zagrożenia w dającej się przewidzieć perspektywie. A nawet teoretycznie, gdyby kiedyś takie zagrożenie powstało to przecież zawsze można wejść w grę z Rosjanami.

    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Czesi poszli na łatwiznę tak jak tutaj pewnie większość uczestników tego forum też by tak zrobiła. Niestety ale taka jest prawda.
    Czesi zrobili jedyną rozsądną rzecz jaką można było zrobić czyli nie stawiali oporu w sytuacji gdy zostali kompletnie sami, zdradzeni przez Anglię i Francję. To nie było pójście na łatwiznę.

  17. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Nigel (20-04-2022), mentikk (21-04-2022)

  18. Powrót do góry    #152
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Chyba się forum rozjechało, bo klikam w wątek o sprzedaży biletów, a otwiera się jakiś wątek o polityce, obecnej sytuacji w Ukrainie. Może ktoś to naprawić, albo zmienić temat wątku, albo przenieść to do Hyde Parku?!

  19. Powrót do góry    #153
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scroll Zobacz posta
    Chyba się forum rozjechało, bo klikam w wątek o sprzedaży biletów, a otwiera się jakiś wątek o polityce, obecnej sytuacji w Ukrainie. Może ktoś to naprawić, albo zmienić temat wątku, albo przenieść to do Hyde Parku?!
    Jak tu wlazłem za pierwszym razem to od razu pomyślałem, o kurde co tu się odjaniepawliło ? Wszystko przez Piernika.
    A tak w ogóle, bo już się pogubiłem, ktoś odkupił te bilety od kolegi ze Lwowa ?

  20. Powrót do góry    #154
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scroll Zobacz posta
    Chyba się forum rozjechało, bo klikam w wątek o sprzedaży biletów, a otwiera się jakiś wątek o polityce, obecnej sytuacji w Ukrainie. Może ktoś to naprawić, albo zmienić temat wątku, albo przenieść to do Hyde Parku?!
    Ten wątek trzeba przetłumaczyć translatorem na ukraiński i przykleić u góry na głównej.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  21. Powrót do góry    #155
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Najwazniejsze ze ladnie wszystko koledze wytumaczyli i yrraz naprwno wie co zrobic z tymi biletami.... pieknie wytlumaczone jak w PKP informacja
    Ostatnio edytowane przez Donald Trumpek ; 21-04-2022 o 01:31

  22. Powrót do góry    #156
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    Fajna ta filozofia. Gdyby wszyscy ją wyznawali to wkrótce nie miałbyś dokąd "spyerd...."

    Bo zawsze znajdą się chętni na zawojowanie sąsiadów. A ty i tobie podobni permanentnie by uciekali... Gdzie by się zatrzymali? Żałosne.
    Sorki, że odpowiadam dopiero dziś, ale nie miałem już wczoraj czasu.

    A wracając do tematu - czyli wg Ciebie moi rodzice, jako osoby starsze mają spokojnie czekać aż najeźdźca ich zabije? Czy z szpadlem na front? Liczenie, że Mariusz stanie w ich obronie to sobie można włożyć między bajki, tak samo jak to, że zibly z snajperką wyeliminuje każdego wkoło.

    Walczyć w naszej obronie ma armia. Nasza krajowa i natowska. Taka Ukraina będąca poza paktem otrzymała pomoc zbrojeniową z całego chyba NATO. U nas pomimo braku działań wojennych granica została wzmocniona, tak? Więc jakby ruski wszedł na teren kraju to ci oczekujący żołnierze są od walki. Plus ci ochotnicy, którzy tak tłumnie zapisywali się do WOTu, bo im się marzy strzelanie do ruskich.

    Ty natomiast masz jakąś wizję, że Rosja zaraz podbije Ukrainę, przejdzie przez Polskę jak walec i będzie kontynuować ekspansję na całą Europę bez zająknięcia się absolutnie nikogo i kontynent się nam skończy. Wystarczy tego bajdurzenia.

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    No tak, ale żeby utrzymać armię na takim poziomie i w ilości, która zapewniłaby bezpieczeństwo to trzeba by na te obronę wydawać 4-5 razy więcej kasy niż obecnie. Kogo na to stać? Nikogo i właśnie dlatego w sytuacji absolutnie wyjątkowej jaką jest wojna, konieczne jest zaangażowanie całego narodu.
    Z pewnością byłoby dużo łatwiej, gdyby nie rozdawnictwo socjalne. Te pieniądze w sporej części można by podzielić między wsparcie dla armii, szkolnictwa, służb czy inwestycje dla dobra ogółu społecznego (infrastruktura drogowa, czy nawet k*rwa alternatywne źródła energii). Ale za to nie ma tylu głosów od Mariuszopodobnych. Pasożyty socjalne nie zrozumieją, a księżulo z ambony też nie będzie o tym tak ochoczo pyerdolił. 180 mld poszło na 500+ i blisko 50 mld na 13tki i 14tki dla emerytów. Ogólnie na socjal poszło 240 mld od 2016 roku. Ile z tego można było spożytkować lepiej? Na chociażby tę biedną armię?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  23. Powrót do góry    #157
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Najwazniejsze ze ladnie wszystko koledze wytumaczyli i yrraz naprwno wie co zrobic z tymi biletami.... pieknie wytlumaczone jak w PKP informacja
    Zostało wytłumaczone tak jak w tym filmie:
    https://www.youtube.com/watch?v=3Qi3tT2Xulk

  24. Powrót do góry    #158
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Nie widzę takiego zagrożenia. To są bajdurzenia idiotów typu Olszański i inne ruskie trolle. Tak jak my nie mamy powrotu na Wołyń. To są zamknięte karty historii. I my i oni przyszłość mamy jako część Zachodu i Unii.
    Ukrainę czekają dziesięciolecia odbudowy. Nie ma żadnego zagrożenia w dającej się przewidzieć perspektywie. A nawet teoretycznie, gdyby kiedyś takie zagrożenie powstało to przecież zawsze można wejść w grę z Rosjanami.



    Czesi zrobili jedyną rozsądną rzecz jaką można było zrobić czyli nie stawiali oporu w sytuacji gdy zostali kompletnie sami, zdradzeni przez Anglię i Francję. To nie było pójście na łatwiznę.
    zapomniales o wiatrowyczach itp. zapomniales jak ukry urosly po krymie 2014. ja wtedy czesto jezdzilem do lwowa to naprawde glowa boli co oni wygadywali i robili. tk naprawde nie bylo wtedy zadnej nici porozumienia i ukry dowalaly nam na kazdym kroku. zreszta co tu pitolic, tydzien przed wojna blokowali polskie tiry. ukry niczym nie roznia soe od ruskich i jak ktos o tym zapomina to jest wyczajnie idiota.

  25. Powrót do góry    #159
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Spartan Zobacz posta
    zapomniales o wiatrowyczach itp. zapomniales jak ukry urosly po krymie 2014. ja wtedy czesto jezdzilem do lwowa to naprawde glowa boli co oni wygadywali i robili. tk naprawde nie bylo wtedy zadnej nici porozumienia i ukry dowalaly nam na kazdym kroku. zreszta co tu pitolic, tydzien przed wojna blokowali polskie tiry. ukry niczym nie roznia soe od ruskich i jak ktos o tym zapomina to jest wyczajnie idiota.
    Właśnie, zapomniałem napisać o tych tiarach ale też i kolej nam blokowali. Mimo wszystko ja bym na nich uważał bo na Podolu też byli tacy mili a wiadomo jak się skończyło gdzie sąsiad sąsiada siekierą dziabał.

  26. Powrót do góry    #160
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ty natomiast masz jakąś wizję, że Rosja zaraz podbije Ukrainę, przejdzie przez Polskę jak walec i będzie kontynuować ekspansję na całą Europę bez zająknięcia się absolutnie nikogo i kontynent się nam skończy. Wystarczy tego bajdurzenia.
    Przecież ci głupku napisał, że gdyby wszyscy przyjęli twoją filozofie myślenia, czyli spyerdalania jak tylko pojawi się zagrożenie. To wtedy szybko ci się skończy miejsce na ziemi do uciekania.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #161
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2005
    Postów
    757
    Kliknij i podziękuj
    109
    Podziękowania: 85 w 66 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Czesi byli w innej sytuacji i nie można porównywać 1:1 tego co robili czy mogli robić w czasie II wś. My przed wojną nie mieliśmy zbyt dużego pola manewru.

    Gdzie napisałem o wielkiej bitwie? Nie przeczytałeś mojego posta do końca?
    oczywiście że mieliśmy - Niemcy prowadzili z nami negocjacje - żądali korytarza do Prus i Gdańska. Polska się nie zgodziła i ostatecznie wylądowała w objęciach GB i FR.
    w słynnym przemówieniu Beck ujął się honorem i doszło do zakończenia negocjacji.
    Czesi honor zlali. podnieśli ręce, uznali wielkość rzeszy i pracowali dla niej.
    a 4 dni powstania w maju 1945 nie można uznać za poprawę wizerunku.
    czy to był patriotyzm? czy im się wytyka teraz tchórzostwo? czy powinni byli tak jak my zniszczyć sobie stolicę?

  28. Powrót do góry    #162
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wicuch Zobacz posta
    oczywiście że mieliśmy - Niemcy prowadzili z nami negocjacje - żądali korytarza do Prus i Gdańska. Polska się nie zgodziła i ostatecznie wylądowała w objęciach GB i FR.
    w słynnym przemówieniu Beck ujął się honorem i doszło do zakończenia negocjacji.
    Czesi honor zlali. podnieśli ręce, uznali wielkość rzeszy i pracowali dla niej.
    a 4 dni powstania w maju 1945 nie można uznać za poprawę wizerunku.
    czy to był patriotyzm? czy im się wytyka teraz tchórzostwo? czy powinni byli tak jak my zniszczyć sobie stolicę?
    Powiem tylko tyle: szkoda, że Piłsudski nie dożył czasów 2 WŚ bo historia potoczyła by się zupełnie inaczej. On miał respekt nawet u tego idioty Hitlera i każdy go szanował. A o tym kiepskim ministrze Becku nawet nie wspominaj.

  29. Powrót do góry    #163
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Najwazniejsze ze ladnie wszystko koledze wytumaczyli i yrraz naprwno wie co zrobic z tymi biletami.... pieknie wytlumaczone jak w PKP informacja
    Serio, ten wątek należy ocalić dla potomnych i przeznaczyć jako lekturę obowiązkową w szkołach, bo masz tutaj pokazane w pigułce jak odróżnić mądrego od głupiego. W sumie Piernik dobrze wytłumaczył z tymi biletami. Weźmy takiego Einsteina, czy innego zwolennika deterministycznego widzenia świata potrafiącego dodać dwa i dwa. Dużo czasu mu nie zajęło, żeby w porę ewakuować się ze strefy zgniotu. Ci mniej kumaci, dla których światem rządzi przypadek obudzili się z ręką w nocniku, albo w komorze gazowej. Przypadkiem jeden Żółtek zjadł nietoperza, więc się szczepią. Przypadkiem Armia Czerwona poszła na zachód i babka kolarza, Carlitosa lub innego geniusza nie zdążyła uciec na drzewo, aby potem w stanie brzemiennym jechać w bydlecym wagonie na nowy kwaterunek w poniemieckiej wiosce.

    Słyszałem, że polscy żółnierze na manewrach Anakonda skarżyli się na przeterminowane żarcie. Podczas ćwiczeń we Lwowie w 1938 roku rekruci jedli austryjackie konserwy z pierwszej wojny światowej, a ci co najgłośniej parli do wojny krzycząc o honorze, byli za rok w pierwszym szeregu w Zaleszczykach. Reasumując i patrząc na to, co się chwilowo dzieje za naszą wschodnią granicą. Po co dawać mięsu armatniemu dobre żarcie, jak i tak, czy owak pewnie zginie. Wystarczy dobra broń, bo wojna to rozrywka dla możnych i bogatych, którzy i tak spadną na cztery łapy bez względu, czy wygrają czarni lub biali.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  30. Powrót do góry    #164
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Na pewno nie łapię się do grona osób, dla których słowo rodzina rozumiane jest z perspektywy bezdzietnego kawalera o niepewnej orientacji seksualnej hodującego koty.
    Skoro mowa o łapaniu to nie załapałeś, który post miałem na myśli pisząc o puszczaniu wodzy fantazji.
    Wierze na slowo,ale z tymi dziecmi i kobietami podniosles mi nieco cisnienie.
    Przeciez wiadomo,ze w kontekscie walki na froncie mialem na mysli meska czesc
    rodziny i to ta dorosla.
    Poza tym taka ustawa to oczywiscie absurd ale przede wszystkim chodzilo mi o zwiekszenie odpowiedzialnosci
    politykow za swoje rzadzenie i wydawanie publicznych pieniedzy.
    W tej chwili nie maja absolutnie zadnej odpowiedzialnosci,bo nawet przy urnach otumanione spoleczenstwo nie potrafi
    oddzielic politykow od zwyklych mend czy nieudacznikow a i system wyborczy w tym nie pomaga.
    Jakie konsekwencje poniosl np.Macierewicz za uwalenie Caracali,.wstrzymanie programow Wisla i Narew czy zlikwidowanie jednostki kontrwywiadu NATO i ogolna rozpierduche w Armii?
    Praktycznie zadnej,bo wywalenie go ze stolka ministerialnego to zadna kara.
    Tak dlugo jak politycy nie beda ponosic wiekszej odpowiedzialnosci za swoje czyny,tak dlugo grozi nam bylejakosc.


    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta



    Fajnie, gdyby to było takie proste. W takiej Finlandii czy Szwecji podatki są odpowiednio wydawane na obronność i mimo tego ostatnio dość mocno obniżyło się ich poczucie bezpieczeństwa co skutkuje deklaracjami wstąpienia do NATO.
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    No tak, ale żeby utrzymać armię na takim poziomie i w ilości, która zapewniłaby bezpieczeństwo to trzeba by na te obronę wydawać 4-5 razy więcej kasy niż obecnie. Kogo na to stać? Nikogo i właśnie dlatego w sytuacji absolutnie wyjątkowej jaką jest wojna, konieczne jest zaangażowanie całego narodu.
    Przeciez wiadmo,ze wojny ktora przychodzi do twojego domu nie wygrywaja tylko zolnierze i nie tylko zolnierze sa jej ofiarami,ale chodzi o to,zeby miec taka armie i tak wyposazona,zeby ewentulany najezdzca zastanowil sie 10 razy czy warto wchodzic do czyjegos domu bez pukania.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 21-04-2022 o 10:00
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  31. Powrót do góry    #165
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Serio, ten wątek należy ocalić dla potomnych i przeznaczyć jako lekturę obowiązkową w szkołach, bo masz tutaj pokazane w pigułce jak odróżnić mądrego od głupiego. W sumie Piernik dobrze wytłumaczył z tymi biletami. Weźmy takiego Einsteina, czy innego zwolennika deterministycznego widzenia świata potrafiącego dodać dwa i dwa. Dużo czasu mu nie zajęło, żeby w porę ewakuować się ze strefy zgniotu. Ci mniej kumaci, dla których światem rządzi przypadek obudzili się z ręką w nocniku, albo w komorze gazowej. Przypadkiem jeden Żółtek zjadł nietoperza, więc się szczepią. Przypadkiem Armia Czerwona poszła na zachód i babka kolarza, Carlitosa lub innego geniusza nie zdążyła uciec na drzewo, aby potem w stanie brzemiennym jechać w bydlecym wagonie na nowy kwaterunek w poniemieckiej wiosce.

    Słyszałem, że polscy żółnierze na manewrach Anakonda skarżyli się na przeterminowane żarcie. Podczas ćwiczeń we Lwowie w 1938 roku rekruci jedli austryjackie konserwy z pierwszej wojny światowej, a ci co najgłośniej parli do wojny krzycząc o honorze, byli za rok w pierwszym szeregu w Zaleszczykach. Reasumując i patrząc na to, co się chwilowo dzieje za naszą wschodnią granicą. Po co dawać mięsu armatniemu dobre żarcie, jak i tak, czy owak pewnie zginie. Wystarczy dobra broń, bo wojna to rozrywka dla możnych i bogatych, którzy i tak spadną na cztery łapy bez względu, czy wygrają czarni lub biali.
    Nie do końca się z Tobą zgodzę bo ktoś te rękawice do walki musi podjąć. Nie wiem czy się orientujesz ale my nie mamy wcale takiej dużej armii ażeby liczyć tylko na nią. Pewnie się orientujesz, że w Polsce nie ma tak jak kiedyś było ZSW (zasadnicza służba wojskowa) i za bardzo nie ma kim bronić granic naszego kraju i idąc Twoim tokiem myślenia to my po 2 dniach padniemy jak takie onuce wkroczą. Mam pytanie do Ciebie: Czy Ci nie szkoda nawet tego wszystkiego zostawić co się w życiu dorobiłeś Ty i ewentualnie Twoi rodzice i spyerdolić gdzieś dalej?

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Wierze na slowo,ale z tymi dziecmi i kobietami podniosles mi nieco cisnienie.
    Przeciez wiadomo,ze w kontekscie walki na froncie mialem na mysli meska czesc
    rodziny i to ta dorosla.
    Poza tym taka ustawa to oczywiscie absurd ale przede wszystkim chodzilo mi o zwiekszenie odpowiedzialnosci
    politykow za swoje rzadzenie i wydawanie publicznych pieniedzy.
    W tej chwili nie maja absolutnie zadnej odpowiedzialnosci,bo nawet przy urnach otumanione spoleczenstwo nie potrafi
    oddzielic politykow od zwyklych mend czy nieudacznikow a i system wyborczy w tym nie pomaga.
    Jakie konsekwencje poniosl np.Macierewicz za uwalenie Caracali,.wstrzymanie programow Wisla i Narew czy zlikwidowanie jednostki kontrwywiadu NATO i ogolna rozpierduche w Armii?
    Praktycznie zadnej,bo wywalenie go ze stolka ministerialnego to zadna kara.
    Tak dlugo jak politycy nie beda ponosic wiekszej odpowiedzialnosci za swoje czyny,tak dlugo grozi nam bylejakosc.
    Tutaj akurat wchodzisz na śliski temat, gdzie od lat jest to wałkowane a mianowicie: "odpowiedzialność karna dla urzędników". Temat wałkowany od lat i nic z tym nie zrobiono. Już nie mówię tutaj o administracji rządowej ale na ten przykład zobacz co się dzieje w samorządach, gdzie w gminach, powiatach bądź w urzędach wojewódzkich urzędnicy wydają czasami takie absurdalne decyzje administracyjne, że głowa mała i nie ponoszą konsekwencji.

  32. Powrót do góry    #166
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Czesi byli w innej sytuacji i nie można porównywać 1:1 tego co robili czy mogli robić w czasie II wś. My przed wojną nie mieliśmy zbyt dużego pola manewru.



    Gdzie napisałem o wielkiej bitwie? Nie przeczytałeś mojego posta do końca?
    czesi nie mogli za duzo zrobic z prostego wzgledu - co 3 mieszkaniec czechoslowacji w 1938 byl niemcem a zeby bylo ciekawiej te proporcje po odjeciu slowakow itd wygladaly 2:1 czesi-niemcy. inna sprawa ze czesi stracili jaja pol wieku wczesniej i byli tylko tania pipka europejska. ich sile mozna bylo zobaczyc w 1945 jak po zakonczeniu wojny zaczeli morodwac niemcow na taka skale ze my przy nich jestesmy aniolkami. oni podczas wojny praktycznie nie robili nic, tylko pili piwo, otrzymali po I WS potezny przemysl i nic. tylko z partyzanta atakowali polakow w slasku cieszynskim, blokowali dostawy broni czy po wojnie wjechali w kotline klodzka i kawalek slaska opolskiego, zreszta jak tak popatrzec sie na europe to nikt chyba nie ma fajnych sasiadow

  33. Powrót do góry    #167
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Spartan Zobacz posta
    czesi nie mogli za duzo zrobic z prostego wzgledu - co 3 mieszkaniec czechoslowacji w 1938 byl niemcem a zeby bylo ciekawiej te proporcje po odjeciu slowakow itd wygladaly 2:1 czesi-niemcy. inna sprawa ze czesi stracili jaja pol wieku wczesniej i byli tylko tania pipka europejska. ich sile mozna bylo zobaczyc w 1945 jak po zakonczeniu wojny zaczeli morodwac niemcow na taka skale ze my przy nich jestesmy aniolkami. oni podczas wojny praktycznie nie robili nic, tylko pili piwo, otrzymali po I WS potezny przemysl i nic. tylko z partyzanta atakowali polakow w slasku cieszynskim, blokowali dostawy broni czy po wojnie wjechali w kotline klodzka i kawalek slaska opolskiego, zreszta jak tak popatrzec sie na europe to nikt chyba nie ma fajnych sasiadow
    Za to teraz się pucują i oficjalnie wysyłają broń na Ukrainę.

  34. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wicuch Zobacz posta
    oczywiście że mieliśmy - Niemcy prowadzili z nami negocjacje - żądali korytarza do Prus i Gdańska. Polska się nie zgodziła i ostatecznie wylądowała w objęciach GB i FR.
    w słynnym przemówieniu Beck ujął się honorem i doszło do zakończenia negocjacji.
    Czesi honor zlali. podnieśli ręce, uznali wielkość rzeszy i pracowali dla niej.
    a 4 dni powstania w maju 1945 nie można uznać za poprawę wizerunku.
    czy to był patriotyzm? czy im się wytyka teraz tchórzostwo? czy powinni byli tak jak my zniszczyć sobie stolicę?
    Widzę, ze historie to ty ustawiasz tutaj pod swoje głupie i niedorzeczne tezy. Pomijając całkowicie ówczesną sytuację Czecho-Słowacji. W dużym skrócie pisząc, raz, że w tamtych czasach sama Słowacja była w dużej części pro nazistowska. A dwa, że Czesi byli gotowi do walki, tyle, że sprzedali ich Angole i Francuzi. Najpierw we Wrześniu 1938 roku Anglia, Francja, Włochy i Niemcy, uzgodniły, że Nuiemcy biorą sobie Sudety zamieszkale w większości przez Niemcow. A potem w marcu 1938 roku, prezydent Czecho-Slowacji Hacha, w Berlinie dowiedział się, że od teraz pracuje dla Niemców a jego kraj stanowi protektorat. W tym samym czasie Słowacja ogłosiła swoją niepodległość pod rządem ks. Tiso który to prędzej dogadał się z Hitlerem.

    Więc mieliśmy taką sytuację, Czechów nie tylko sprzedała Francja i Anglia ale i również Słowacja która od początku była nastawione pronazistowsko i tutaj upatrywała swojej szansy na niepodległość. I w tym układzie Czechosłowacja jako taka rozleciała się jak domek z kart. Same Czechy, już bez Sudetów, to był jakiś kadłubek kraju po który Niemcy po prostu sięgnęły. Którego nikt w Europie nie chciał bronić.

    A ty to porównujesz z Polską, krajem 30 mln, kila razy większym od Czech, który miał zapewnienia i Francji i UK, że wypowiedzą Niemcom wojnę, jeśli te zaatakują Polskę. Chłopie ochłoń. Gdyby Czesi nie mieli problemów ze Słowakami, gdyby mieli pomoc zachodu, również by się postawili Niemcom. Niestety, zostali sprzedani. W tej sytuacji nie było sensu stawiania oporu by by ich Niemcy zmasakrowali.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #169
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Czy Ty karva jesteś naprawdę takim tchórzem?
    To nie tchorzostwo..Byc moze brak genu pozytecznego idioty.
    Ale im wiecej takich jak ty, tym dla reszty spoleczenstwa lepiej,wiec
    kibicuje abys jak juz jakis ork postawi noge na polskiej ziemi,nie obsral sie i ruszyl na czolgi
    z rozpadajacym sie grotem i jednym granatem ktory dostaniesz od Plaszczaka.
    W tym czasie bede myslal jak zapewnic bezpieczenstwo sobie i rodzinie co niekoniecznie musi sie wiazac z ucieczka do Portugalii.
    Bede tez liczyl na to,ze wojsko za pomoca swojego uzbrojenia powstrzyma orkow no i ze postawia ci jakis pomnik jak czolg cie przemieli na
    gulasz angielski.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 21-04-2022 o 10:21
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #170
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Widzę, ze historie to ty ustawiasz tutaj pod swoje głupie i niedorzeczne tezy. Pomijając całkowicie ówczesną sytuację Czecho-Słowacji. W dużym skrócie pisząc, raz, że w tamtych czasach sama Słowacja była w dużej części pro nazistowska. A dwa, że Czesi byli gotowi do walki, tyle, że sprzedali ich Angole i Francuzi. Najpierw we Wrześniu 1938 roku Anglia, Francja, Włochy i Niemcy, uzgodniły, że Nuiemcy biorą sobie Sudety zamieszkale w większości przez Niemcow. A potem w marcu 1938 roku, prezydent Czecho-Slowacji Hacha, w Berlinie dowiedział się, że od teraz pracuje dla Niemców a jego kraj stanowi protektorat. W tym samym czasie Słowacja ogłosiła swoją niepodległość pod rządem ks. Tiso który to prędzej dogadał się z Hitlerem.

    Więc mieliśmy taką sytuację, Czechów nie tylko sprzedała Francja i Anglia ale i również Słowacja która od początku była nastawione pronazistowsko i tutaj upatrywała swojej szansy na niepodległość. I w tym układzie Czechosłowacja jako taka rozleciała się jak domek z kart. Same Czechy, już bez Sudetów, to był jakiś kadłubek kraju po który Niemcy po prostu sięgnęły. Którego nikt w Europie nie chciał bronić.

    A ty to porównujesz z Polską, krajem 30 mln, kila razy większym od Czech, który miał zapewnienia i Francji i UK, że wypowiedzą Niemcom wojnę, jeśli te zaatakują Polskę. Chłopie ochłoń. Gdyby Czesi nie mieli problemów ze Słowakami, gdyby mieli pomoc zachodu, również by się postawili Niemcom. Niestety, zostali sprzedani. W tej sytuacji nie było sensu stawiania oporu by by ich Niemcy zmasakrowali.
    Nie zapominajmy panowie, że te Słowackie "pepiki" nas zaatakowały podczas 2 WŚ, niestety ale mało się o tym mówi. I jeszcze jedna podstawowa sprawa czyli "Anschluss" Austrii gdzie ta akcja całkowicie podbudowała Hitlera. To samo było by teraz w przypadku Putlera jak by szybko ogarnął Ukrainę i poszedł by dalej na bank. Na całe szczęście teraz nie ma już takiej opcji (tak mi się wydaję)

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    To nie tchorzostwo..Byc moze brak genu pozytecznego idioty.
    Ale im wiecej takich jak ty, tym dla reszty spoleczenstwa lepiej,wiec
    kibicuje abys jak juz jakis ork postawi noge na polskiej ziemi,nie obsral sie i ruszyl na czolgi
    z rozpadajacym sie grotem i jednym granatem ktory dostaniesz od Plaszczaka.
    W tym czasie bede myslal jak zapewnic bezpieczenstwo sobie i rodzinie co niekoniecznie musi sie wiazac z ucieczka do Portugalii.
    Bede tez liczyl na to,ze wojsko za pomoca swojego uzbrojenia powstrzyma orkow no i ze postawia ci jakis pomnik jak czolg cie przemieli na
    gulasz angielski.
    Gwarantuje Ci, że będę bronił Ciebie i Twoją rodzinę.

  37. Powrót do góry    #171
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Przecież ci głupku napisał, że gdyby wszyscy przyjęli twoją filozofie myślenia, czyli spyerdalania jak tylko pojawi się zagrożenie. To wtedy szybko ci się skończy miejsce na ziemi do uciekania.
    Weź Ty czytaj ze zrozumieniem, albo chociaż nie baw się w paski rodem z TVP. Bo jakoś "szczęśliwie" pominąłeś tę część, w której pisałem o armii, o WOT, o wojskach NATO. To są żołnierze, którzy są od tego, aby walczyć.
    Ty zaś sobie ubzdurałeś, żeby w pierwszej kolejności puścić cywili jako mięso armatnie, czy też rozpoznanie bojem. Tylko co Ty jeszcze robisz na forum? Czemu nie jesteś jeszcze na Ukrainie, czemu nie strzelasz do ruskiego najeźdźcy? Robisz okopy u mnie pod domem, żeby bronić mojej rodziny i mojego dobytku?
    Bądź łaskaw nie rozmawiać do mnie w tym temacie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  38. Powrót do góry    #172
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No coś ty ? Amerykę odkryłeś ? Ja pracowałem na czyjąś emeryturę, teraz ktoś pracuje na moją. Taka kolej rzeczy jest.
    Roznica jest taka,ze jednak wieszosc spoleczenstwa cieszy sie emerytura tylko kilka lat a ty sie pewnie bedziesz cieszyl
    z 20.
    Nie moglbys tak patriotycznie rzucic sie pod woz strazacki?
    Ile mozna utrzymywac takiego dziada?

    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta


    Gwarantuje Ci, że będę bronił Ciebie i Twoją rodzinę.
    W imieniu swoim i mojej rodziny,dziekuje.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Buszmen (21-04-2022)

  40. Powrót do góry    #173
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Roznica jest taka,ze jednak wieszosc spoleczenstwa cieszy sie emerytura tylko kilka lat a ty sie pewnie bedziesz cieszyl
    z 20.
    Nie moglbys tak patriotycznie rzucic sie pod woz strazacki?
    Ile mozna utrzymywac takiego dziada?



    W imieniu swoim i mojej rodziny,dziekuje.
    Ok no problem.
    A z tą emeryturą to masz rację, mój ojciec cieszył się nią raptem 2 miesiące i odszedł z tego świata. I gdzie tu sprawiedliwość jak całe życie odprowadzał składki, no ale trudno, życie....

  41. Powrót do góry    #174
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Weź Ty czytaj ze zrozumieniem, albo chociaż nie baw się w paski rodem z TVP. Bo jakoś "szczęśliwie" pominąłeś tę część, w której pisałem o armii, o WOT, o wojskach NATO. To są żołnierze, którzy są od tego, aby walczyć.
    Ty zaś sobie ubzdurałeś, żeby w pierwszej kolejności puścić cywili jako mięso armatnie, czy też rozpoznanie bojem. Tylko co Ty jeszcze robisz na forum? Czemu nie jesteś jeszcze na Ukrainie, czemu nie strzelasz do ruskiego najeźdźcy? Robisz okopy u mnie pod domem, żeby bronić mojej rodziny i mojego dobytku?
    Bądź łaskaw nie rozmawiać do mnie w tym temacie.
    Gdzie ty to wyczytałeś głupi głupku ? Nigdzie nie pisałem, ze masz iść w pierwszej linii cymbale.

    Ale pisałem o tym, że jak by wszyscy wyznawali twoją filozofię myślenia, to nie byłoby gamoniu ani WOT ani armii zawodowej. Wszyscy by się wtedy zawinęli i spyerdolili. I o tym pisał ci właśnie Jaca. Że jak by każdy stosował twoją filozofię, to szybko zabrakło by ci miejsca na świecie, gdzie mógłbyś się skitrać. Czego ty nie ogarniasz sowim intelektem.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Roznica jest taka,ze jednak wieszosc spoleczenstwa cieszy sie emerytura tylko kilka lat a ty sie pewnie bedziesz cieszyl
    z 20.
    Nie moglbys tak patriotycznie rzucic sie pod woz strazacki?
    Ile mozna utrzymywac takiego dziada?
    Na akurat ty się nautrzymujesz najwięcej.

    A tak swoją drogą, rozumiem, ze ty nie dasz się utrzymywać społeczeństwu i skoczysz z mostu na główkę jak przyjdzie twoja pora ?

    Oczywiście jak zwykle pyerdolisz farmazony. Jak bym nie musiał płacić składek na US, tylko gromadził je na swoim koncie, to wtedy nie wiedziałbyś co napisać. Więc skończ z tym utrzymywaniem przez społeczeństwo.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #175
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Gdzie ty to wyczytałeś głupi głupku ? Nigdzie nie pisałem, ze masz iść w pierwszej linii cymbale.

    Ale pisałem o tym, że jak by wszyscy wyznawali twoją filozofię myślenia, to nie byłoby gamoniu ani WOT ani armii zawodowej. Wszyscy by się wtedy zawinęli i spyerdolili. I o tym pisał ci właśnie Jaca. Że jak by każdy stosował twoją filozofię, to szybko zabrakło by ci miejsca na świecie, gdzie mógłbyś się skitrać. Czego ty nie ogarniasz sowim intelektem.
    A ja nie piszę o wszystkich, piszę o sobie i w przypadku wymiany argumentów z Jaca pisałem o moich rodzicach. Drażnią mnie te argumenty "jakby wszyscy robili tak samo". Gdyby wszyscy wyznawali moje idee, to sorry, ale dla takich cymbałów jak Ty nie byłoby miejsca na świecie.
    Najwidoczniej nie dociera do Ciebie argument, który tutaj kilka osób już przedstawiło - od walki są żołnierze, armie (chciałbym powiedzieć, że profesjonalne, ale musiałbym wykluczyć polską armię), wojska NATO (skoro jesteśmy jej członkiem) czy nawet k*rwa najemnicy. Tak bardzo chcesz walczyć - powtarzam więc, wal na Ukrainę i strzelaj do ruskich.

    Natomiast jakby wszyscy wyznawali Twoją filozofię, to mielibyśmy świat pełen zakompleksionych pasożytów, którzy poza wylewaniem swoich fobii na forum nie przyczyniają się niczym dla dobra ogółu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  43. Powrót do góry    #176
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Widać, że ani nie czytałeś Marksa, ani nie hodowałeś w życiu kozy. Kapitał może być pojęty jedynie jako ruch, nie zaś jako rzecz w stanie spoczynku. Co prawda patrząc jakie postępy robią onuce, można nabrać wątpliwości, czy tutaj wkroczą, ale niewykluczone, że jakieś bombki także tutaj spadną, zatem póki co (jak mawiają nasi sojusznicy) "better safe than sorry". To po pierwsze, a po drugie primo, owszem czasem ogarnia mnie nostalgia, ale wtedy odpalam sportsboarda i mi przechodzi.
    Trochę bujasz w obłokach kolego Odnośnie Marksa czytałem i nie jestem z tego zadowolony.
    P.S. Apropo kóz to już kilku moich znajomych kupiło i je hodują Chyba sam w ten interes zainwestuję

  44. Powrót do góry    #177
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Słyszałem, że polscy żółnierze na manewrach Anakonda skarżyli się na przeterminowane żarcie. Podczas ćwiczeń we Lwowie w 1938 roku rekruci jedli austryjackie konserwy z pierwszej wojny światowej, a ci co najgłośniej parli do wojny krzycząc o honorze, byli za rok w pierwszym szeregu w Zaleszczykach. Reasumując i patrząc na to, co się chwilowo dzieje za naszą wschodnią granicą. Po co dawać mięsu armatniemu dobre żarcie, jak i tak, czy owak pewnie zginie. Wystarczy dobra broń, bo wojna to rozrywka dla możnych i bogatych, którzy i tak spadną na cztery łapy bez względu, czy wygrają czarni lub biali.
    https://youtu.be/SqvUVM9PERA

    Zawsze aktualne. Pożyteczni idioci jednak i tak nie zrozumieją - na szczęście. Bagnet na broń i niech walczą

  45. Powrót do góry    #178
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    https://youtu.be/SqvUVM9PERA

    Zawsze aktualne. Pożyteczni idioci jednak i tak nie zrozumieją - na szczęście. Bagnet na broń i niech walczą
    Znów błądzisz, zupełnie nie trafiony przykład,
    Pzdr

  46. Powrót do góry    #179
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Znów to ty nie masz nic konstruktywnego do napisania, a mimo to zaśmiecasz forum. Napisz jeszcze, że to ja ciebie zaczepiam

  47. Powrót do góry    #180
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,220
    Kliknij i podziękuj
    301
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Znów to ty nie masz nic konstruktywnego do napisania, a mimo to zaśmiecasz forum. Napisz jeszcze, że to ja ciebie zaczepiam
    To Ty szukasz zaczepki, ja na Twoim miejscu bym nie odpisywał. Dobra skończmy tą dziecinadę i nie obrażaj się bo po to jest forum ażeby wymieniać opinię, gdzie zazwyczaj opinie są odmienne i dochodzi do takich "hocków klocków". Nie ma tematu,
    Pozdrawiam

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •