Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 496 do 540 z 724

Wątek: II Kolejka PGE Ekstraligi | UNIA LESZNO vs STAL GORZÓW 17.04.2022 g.16:30

  1. Powrót do góry    #496
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,521
    Kliknij i podziękuj
    5,802
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nawet z tego zbugowanego zapisu to nie wynika.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  2. Powrót do góry    #497
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,234
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    To ty jesteś dwulicowy, bo pytasz o Blacktopa, gardzisz nim na priv, a potem wchodzisz mu w dupę (nie wiem czy można niżej upaść?).
    Ja na priv udzieliłem tobie jedynie odpowiedzi na proste pytanie, linkując do tematu gdy ten zniewieściały 40-latek obsrał zbroję przed donosem ziomala po szalu.
    Nie pyerdol głupot bo nikim nie gardziłem i nie gardzę a zapytalem się o sytuację z przed kilku lat bo na forum jestem od 2020 roku i nie znałem tamtej sprawy. Jak chcesz mogę ta korespondencję z Tobą skopiować i pokazać bo nie mam nic do ukrycia i jestem sobą.

  3. Powrót do góry    #498
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,716
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 776 w 562 postach
    Sytuacja analogiczna, jakby sędzia źle oszacował kto pierwszy przekroczył linie mety. Gdyby dwóch zawodników razem wpadlo na metę, decydowalyby milimetry i sędzia wpisał wynik a później okazałoby się po powtórkach że jednak ten drugi zawodnik powinien wygrać, to też wynik byłby weryfikowany? Mam duże wątpliwości. Po prostu mamy sytuację, w której sędzia, źle wpisuje w program kolejność zawodników na mecie. I to oczywiście może być podstawa weryfikacji, ale ja nie przypominam sobie w ostatnich latach, by takie zderzenie było podstawą do weryfikacji, a kilka biegów, gdzie sędzia źle wpisał kolejność na mecie by się znalazło.

  4. Powrót do góry    #499
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,234
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Zapytalem się grzecznie o co chodziło z blacktopem i na pewno nikogo nie obrażałem. Jesteś bezczelny.

  5. Powrót do góry    #500
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,521
    Kliknij i podziękuj
    5,802
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Nie pyerdol głupot bo nikim nie gardziłem i nie gardzę a zapytalem się o sytuację z przed kilku lat bo na forum jestem od 2020 roku i nie znałem tamtej sprawy. Jak chcesz mogę ta korespondencję z Tobą skopiować i pokazać bo nie mam nic do ukrycia i jestem sobą.
    No ale ty inicjowałeś rozmowę, a ja ci tylko odpowiedziałem. Więc nie dopisuj sobie z tytułu, że ci z grzeczności odpowiedziałem, że z tobą trzymałem chociaż przez sekundę.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  6. Powrót do góry    #501
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Jak czytam tego konfidenta buszmena to nie mogę przestać się śmiać jak można nisko upaść.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  7. Powrót do góry    #502
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,716
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 776 w 562 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nawet z tego zbugowanego zapisu to nie wynika.
    Woźniak utracił pozycję w niezawiniony przez siebie sposób(bo wykluczony został Pawlicki) , bieg nie został przerwany, a żaden z zawodników nie przekroczył lini mety w momencie zdarzenia, tak stanowi art. 91,te warunki muszą być spełnione, i spełnione zostały. Ostatnie okrążenie,niezawiniona utrata pozycji Woźniaka, brak przerwania biegu, i żaden z zawodników nie przekracza linii mety, te warunki wskazuje artykuł, wszystkie zostały spełnione, w takiej sytuacji nie ma możliwości zaliczenia wyników z mety, tylko z momentu zdarzenia, i tutaj mamy chyba jasność, nie wiem z czym tu polemizować.

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Piernik za jego przydatny post!

    Spartan (18-04-2022)

  9. Powrót do góry    #503
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,234
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No ale ty inicjowałeś rozmowę, a ja ci tylko odpowiedziałem. Więc nie dopisuj sobie z tytułu, że ci z grzeczności odpowiedziałem, że z tobą trzymałem chociaż przez sekundę.
    Tak ja zainicjowałem rozmowę bo myślałem, że zapytam się normalnego człowieka o temacie przeszłym gdzie mnie jeszcze tutaj na forum nie było. Niestety pomyliłem się i żałuję tego ale tutaj takich osób jak ty fałszywych jest troszkę i trzeba ich mijać szerokim łukiem. Żegnam i nie pozdrawiam.

    P. S. A kim ty k... a jesteś, że się tak wywyższasz?

  10. Powrót do góry    #504
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,911
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Dlatego w tej sytuacji - sędzia powinien ponieść konsekwencje. Powinni go zawiesić, czy wyslać na kursy doszkalające.

    W innych dyscyplinach też jest regulamin/przepis mówiący co to jest faul, co to jest spalony. Jeśli sędzia się pomylił, przez co nie postąpił zgodnie z przepisami/regulaminem też należy dodać bramkę po meczu lub anulować rzuty osobiste w ostatniej sekundzie, bo tego faulu nie było?

    Nie róbmy z naszej ligi żużlowej kabaretu.
    Całkiem odlatujesz w kosmos niczym Buszmen.

    Zasada jest prosta, nie można weryfikować decyzji sędziego, a co za tym idzie, wyniku meczu, co do zdarzeń na torze. Które wynikają wprost z interpretacji sędziego. I to jest niepodważalne i nieodwołalne. Nawet jak po meczu, 10 innych sędziów, włącznie z Demskim, stwierdzi, że oni podjęliby inną decyzję. Podobnie jak w każdym sporcie. W kopanej również.

    Ale trzeba weryfikować wyniki meczów, w sytuacji kiedy sędzia lub zawodnicy łamią lub nie stosują się do regulaminów. I taka sytuacja podlega weryfikacji, nie tylko w żużlu.

    A tak swoją droga ciekaw jestem, co byście pisali tutaj, jak by Piter ściął i Woźniaka i Zimnego, a potem dojechałby z Kołdim do mety ? tez byście twierdzili, że ten przepis jest do doopy ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    JaacPoz (18-04-2022)

  12. Powrót do góry    #505
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,521
    Kliknij i podziękuj
    5,802
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Ja żeby było jasne, to uważam, że w obu wczorajszych sytuacjach Woźniak był do wykluczenia.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Goldi (18-04-2022)

  14. Powrót do góry    #506
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,685
    Kliknij i podziękuj
    121
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Całkiem odlatujesz w kosmos niczym Buszmen.

    Zasada jest prosta, nie można weryfikować decyzji sędziego, a co za tym idzie, wyniku meczu, co do zdarzeń na torze. Które wynikają wprost z interpretacji sędziego. I to jest niepodważalne i nieodwołalne. Nawet jak po meczu, 10 innych sędziów, włącznie z Demskim, stwierdzi, że oni podjęliby inną decyzję. Podobnie jak w każdym sporcie. W kopanej również.

    Ale trzeba weryfikować wyniki meczów, w sytuacji kiedy sędzia lub zawodnicy łamią lub nie stosują się do regulaminów. I taka sytuacja podlega weryfikacji, nie tylko w żużlu.

    A tak swoją droga ciekaw jestem, co byście pisali tutaj, jak by Piter ściął i Woźniaka i Zimnego, a potem dojechałby z Kołdim do mety ? tez byście twierdzili, że ten przepis jest do doopy ?

    Mariusz - niezłe tu dyrdymały wypisujesz. Pokaż mi w innej dyscyplinie weryfikacje wyniku po spotkaniu, gdy sędzia źle zinterpretował regulamin/przepis co do spalonego, faulu czy czegokolwiek innego.

    Powtórzę raz jeszcze. Sędzia podjął taką a nie inną decyzję, zaliczył bieg i koniec. Jeżeli była niezgodna z regulaminem to powinien ponieść konsekwencje czytaj zawieszenie, czy inna kara.

    Wynik jest świętością, mecz jest zakończony. Koniec kropka.

  15. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    Buszmen (18-04-2022)

  16. Powrót do góry    #507
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Każdy błąd sędziego jest niezastosowaniem się do regulaminu. Nawet podałem przykład gdy sędzia nie zauważy ruszania się przy taśmie. Czy ktoś weryfikuje wynik w takiej sytuacji?

    Pomijając fakt że nikt by nawet o tym nie rozmawiał gdyby to był 1 bieg a nie 15.
    #GetWellDarky

  17. Powrót do góry    #508
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,097
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A tak swoją droga ciekaw jestem, co byście pisali tutaj, jak by Piter ściął i Woźniaka i Zimnego, a potem dojechałby z Kołdim do mety ? tez byście twierdzili, że ten przepis jest do doopy ?
    Nie wiem jak koledzy, ale wg mnie zasada byłaby ta sama. Piter W i zaliczenie kolejności z momentu zdarzenia, czyli przypuszczalnie 3:3 w biegu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  18. Powrót do góry    #509
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,813
    Kliknij i podziękuj
    260
    Podziękowania: 582 w 427 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ja żeby było jasne, to uważam, że w obu wczorajszych sytuacjach Woźniak był do wykluczenia.
    Filmik z 15 biegu który lata w necie z trybun z prostej fajnie pokazuje jak wiele dzieliło Szymona i Piotrka, że jechali zupełnie innym torem, ale Szymon zrobił wszystko żeby znaleźć się w miejscu w którym zostanie trafiony i będzie mógł paść jak Neymar.

  19. Powrót do góry    #510
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,810
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Wynik jest świętością, mecz jest zakończony. Koniec kropka.
    Torun niech odda medal z 2013 roku. Wynik Czai z półfinału nie powinien byc weryfikowany bo sędzia podjal taka nie inna decyzje.

  20. Powrót do góry    #511
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Gajewski całkiem odjechał:

    Na wszystkich meczach PGE Ekstraligi powinien być zawsze obecny przewodniczący Jury. W takiej sytuacji powinien reagować. Nie chodzi o wpływanie na decyzje arbitra w związku z wydarzeniami na torze. Wystarczyłoby jednak skontaktować się z sędzią, podać mu konkretny artykuł i powiedzieć, żeby go przeczytał.
    A kto podpowie przewodniczącemu jury?

    Zasranym obowiązkiem sędziego jest znać regulamin. A jak już go nie znał to kto mu bronił przeczytać właściwy punkt? Siedział tam 10 minut i rozkminiał.
    #GetWellDarky

  21. Powrót do góry    #512
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,521
    Kliknij i podziękuj
    5,802
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Torun niech odda medal z 2013 roku. Wynik Czai z półfinału nie powinien byc weryfikowany bo sędzia podjal taka nie inna decyzje.
    Przecież bez tej weryfikacji Toruń wygrał dwumecz.

    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Gajewski całkiem odjechał:



    A kto podpowie przewodniczącemu jury?

    Zasranym obowiązkiem sędziego jest znać regulamin. A jak już go nie znał to kto mu bronił przeczytać właściwy punkt? Siedział tam 10 minut i rozkminiał.
    Nie zdziwię się jak to wejdzie. Zawsze dodatkowy etat do rozdania dla ziomków wszelkich.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  22. Powrót do góry    #513
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    786
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 116 w 85 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Teraz to mylisz pojęcia. Sędzia jest od decydowania, czy był faul, czy nie było, czy był spalony, czy nie było. Tu zdarzają się błędy, sędzia źle oceni faul, czy spalony, ale to jest w gestii sędziego. Błędne ocenienie faulu lub spalonego nie podlega weryfikacji po skończonym meczu.
    W speedwayu podobnie sędzia decyduje, czy był faul, czy go nie było, kto jest winny przerwania biegu.
    Natomiast po stwierdzeniu kto jest winny (na ostatnim okrążeniu) sędzia nie decyduje o kolejności na mecie, bo ta bezpośrednio wynika z regulaminu. I tu sędzia o niczym nie decyduje, tylko ma zastosować regulamin, który jak wiemy, zawiera ogromną lukę. W meczu Unia-Stal rolą sędziego była ocena kto jest winny upadku Woźniaka, a nie kolejność na mecie w przypadku uznania Pawlickiego za winnego, bo ta kolejność wynika z regulaminu, który sędzia powinien zastosować.
    Dlatego wynik tego spotkania może zostać zweryfikowany.
    Sędzia przypisał kolejność na mecie wbrew zapisom w regulaminie.
    +1. Tutaj kolega napisał w punkt co do weryfikacji.

  23. Powrót do góry    #514
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Torun niech odda medal z 2013 roku. Wynik Czai z półfinału nie powinien byc weryfikowany bo sędzia podjal taka nie inna decyzje.
    A co zmieniła weryfikacja?
    #GetWellDarky

  24. Powrót do góry    #515
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,810
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    2 sędziów?

    Jeden sędzia od meczu i zdarzeń torowych - tasmy, upadki, wykluczenia etc.
    Drugi sedzia techniczny od - stanu toru, liczenia KSM (jak kiedys), badan motocykli, skladow druzyn i obsadzania biegow nominowanych, regulaminu.

    Wtem. 1 sedzia bada tylko sytuacje kogo wykluczyc w biegu czy Pawlickiego czy Wozniaka. Drugi sedzia w tym czasie bada stan regulaminowy etc.


    Sedzia techniczny wtedy pyta - kiedy przerwales bieg? Czy nie przerwal biegu i zgodnie ze stanem proceduje odpowiednie zapisy regulaminu. To byloby chyba dobre. W pilce sa sędziowie techniczni.
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 18-04-2022 o 13:48

  25. Powrót do góry    #516
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,911
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Mariusz - niezłe tu dyrdymały wypisujesz. Pokaż mi w innej dyscyplinie weryfikacje wyniku po spotkaniu, gdy sędzia źle zinterpretował regulamin/przepis co do spalonego, faulu czy czegokolwiek innego.

    Powtórzę raz jeszcze. Sędzia podjął taką a nie inną decyzję, zaliczył bieg i koniec. Jeżeli była niezgodna z regulaminem to powinien ponieść konsekwencje czytaj zawieszenie, czy inna kara.

    Wynik jest świętością, mecz jest zakończony. Koniec kropka.
    Więc ci tłumaczę, że nie ma, weryfikacji wyniku jeśli chodzi o interpretacje sędziego tego co działo się na torze czy meczu np. kopanej.

    Ale jeśli w meczu kopanej gra zawodnik, np. który grać nie powinien, z różnych powodów regulaminowych, to wynik takiego meczu podlega późniejszej weryfikacji.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #517
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,810
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Więc ci tłumaczę, że nie ma, weryfikacji wyniku jeśli chodzi o interpretacje sędziego tego co działo się na torze czy meczu np. kopanej.

    Ale jeśli w meczu kopanej gra zawodnik, np. który grać nie powinien, z różnych powodów regulaminowych, to wynik takiego meczu podlega późniejszej weryfikacji.
    Slynny przyklad Legii Warszawa. W meczu gral zawodnik nieuprawniony do gry. Wynik byl zweryfikowany jako walkower. Eliminacje LM chyba z Celticiem.

    https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2017-07-15/trener-celtiku-o-legii-walkower-dla-nas-po-16-byl-absolutnie-niesprawiedliwy/

    https://www.polsatsport.pl/wiadomosc...esprawiedliwy/
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 18-04-2022 o 13:53

  27. Powrót do góry    #518
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,521
    Kliknij i podziękuj
    5,802
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Więc ci tłumaczę, że nie ma, weryfikacji wyniku jeśli chodzi o interpretacje sędziego tego co działo się na torze czy meczu np. kopanej.

    Ale jeśli w meczu kopanej gra zawodnik, np. który grać nie powinien, z różnych powodów regulaminowych, to wynik takiego meczu podlega późniejszej weryfikacji.
    Wczorajsza sytuacja jeśli się łapie, na któryś z przykładów, to raczej - na pierwszy.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  28. Powrót do góry    #519
    Stały bywalec Awatar kibic123
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    1,386
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 208 w 146 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Mariusz - niezłe tu dyrdymały wypisujesz. Pokaż mi w innej dyscyplinie weryfikacje wyniku po spotkaniu, gdy sędzia źle zinterpretował regulamin/przepis co do spalonego, faulu czy czegokolwiek innego.

    Powtórzę raz jeszcze. Sędzia podjął taką a nie inną decyzję, zaliczył bieg i koniec. Jeżeli była niezgodna z regulaminem to powinien ponieść konsekwencje czytaj zawieszenie, czy inna kara.

    Wynik jest świętością, mecz jest zakończony. Koniec kropka.
    Celtic vs Legia 2014 oraz Real Madryt vs Cadiz 2015

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kibic123 za jego przydatny post!

    Robi (18-04-2022)

  30. Powrót do góry    #520
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Występ zawodnika nieuprawnionego to jest z du*y przykład. Choćby dlatego że sędzia może nie mieć takiej wiedzy że zawodnik jest nie uprawniony do występu w danym meczu. Obowiązek sprawdzenia tego ciąży na drużynie a nie na sędzi.
    #GetWellDarky

  31. Powrót do góry    #521
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,810
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Formuła 1? Sedziowie PO WYSCIGU rozpatruja zdarzenia i wg regulaminu nakladaja kary np. 5s czy 10s? Sprawdzają czy masz ten litr paliwa czy nie? WERYFIKACJA jest w kazdym sporcie i opisana wg regulaminów.

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    kibic123 (18-04-2022)

  33. Powrót do góry    #522
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,911
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Wczorajsza sytuacja jeśli się łapie, na któryś to raczej - na pierwszy przykład.
    No nie, w realu chodzi o to, ze skoro sędzia wykluczył Pitera jako winnego upadku Woźniaka, to choćbyśmy wszyscy tutaj twierdzili, z Demskim na czele, ze to był błąd i należało wykluczyć Woźniaka, to ta decyzja nie podlega weryfikacji. Bo taka była interpretacja zdarzenia na torze sędziego. I koniec kropka. I tego weryfikowac już nie można.

    Drugi przykład to nie interpretacja sędziego, a jego niewłaściwe, czyli niezgodne z regulaminem, ustalenie kolejności zawodników w tym biegu. Czyli tu już nie ma mowy o interpretacji tylko o stosowaniu bądź nie, zapisów regulaminu. Sędzia nie zastosował się do tych zapisów, i dlatego należy zweryfikować wynik biegu i całego meczu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #523
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Formuła 1? Sedziowie PO WYSCIGU rozpatruja zdarzenia i wg regulaminu nakladaja kary np. 5s czy 10s? Sprawdzają czy masz ten litr paliwa czy nie? WERYFIKACJA jest w kazdym sporcie i opisana wg regulaminów.
    A jak mają sprawdzić w czasie wyścigu? Nie piszcie bzdur. W żużlu też sprawdzają motocykle po meczu.
    #GetWellDarky

  35. Powrót do góry    #524
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,810
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    A jak mają sprawdzić w czasie wyścigu? Nie piszcie bzdur. W żużlu też sprawdzają motocykle po meczu.
    W czasie wyścigu też nakładają kary...

    Sprawdzaja i wynik meczu jest WERYFIKOWANY jesli sa niezgodnosci z REGULAMINEM

  36. Powrót do góry    #525
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,911
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Występ zawodnika nieuprawnionego to jest z du*y przykład. Choćby dlatego że sędzia może nie mieć takiej wiedzy że zawodnik jest nie uprawniony do występu w danym meczu. Obowiązek sprawdzenia tego ciąży na drużynie a nie na sędzi.
    Przykładów jest więcej, choćby nieregulaminowe korki które ktoś oprotestuje po meczu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #526
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,813
    Kliknij i podziękuj
    260
    Podziękowania: 582 w 427 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Formuła 1? Sedziowie PO WYSCIGU rozpatruja zdarzenia i wg regulaminu nakladaja kary np. 5s czy 10s? Sprawdzają czy masz ten litr paliwa czy nie? WERYFIKACJA jest w kazdym sporcie i opisana wg regulaminów.
    Tak tylko tam to wszystko ma wpływ na wynik końcowy. A co miała sprawa Woźniak - Pawlicki do Zmarzlika robiącego Kołodzieja? Te pary rozgrywały inny, drugi mecz

  38. Powrót do góry    #527
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    W czasie wyścigu też nakładają kary...

    Sprawdzaja i wynik meczu jest WERYFIKOWANY jesli sa niezgodnosci z REGULAMINEM
    Bo takie sytuacje są opisane w regulaminie. Natomiast nie ma nic w regulaminie na temat weryfikacji wyniku z powodu błędu sędziego.
    #GetWellDarky

  39. Powrót do góry    #528
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,810
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Bo takie sytuacje są opisane w regulaminie. Natomiast nie ma nic w regulaminie na temat weryfikacji wyniku z powodu błędu sędziego.
    Nie ma? 14 dni czasu na złożenie protestów chyba jest opisane.

  40. Powrót do góry    #529
    Stały bywalec Awatar Spes
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    977
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 129 w 96 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Pokaż mi w innej dyscyplinie weryfikacje wyniku po spotkaniu, gdy sędzia źle zinterpretował regulamin/przepis co do spalonego, faulu czy czegokolwiek innego.
    Legia - Celtic

  41. Powrót do góry    #530
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,450
    Kliknij i podziękuj
    4,469
    Podziękowania: 1,710 w 1,016 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Gajewski całkiem odjechał:

    Na wszystkich meczach PGE Ekstraligi powinien być zawsze obecny przewodniczący Jury. W takiej sytuacji powinien reagować. Nie chodzi o wpływanie na decyzje arbitra w związku z wydarzeniami na torze. Wystarczyłoby jednak skontaktować się z sędzią, podać mu konkretny artykuł i powiedzieć, żeby go przeczytał.
    To tak jakby w trakcie milonerów Huber Urbański zawołał : przerywamy program bo uczestnik odbierze teraz telefon od przyjaciela.
    UNSCARED

  42. Powrót do góry    #531
    Początkujący
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    27
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Woźniak utracił pozycję w niezawiniony przez siebie sposób(bo wykluczony został Pawlicki) , bieg nie został przerwany, a żaden z zawodników nie przekroczył lini mety w momencie zdarzenia, tak stanowi art. 91,te warunki muszą być spełnione, i spełnione zostały. Ostatnie okrążenie,niezawiniona utrata pozycji Woźniaka, brak przerwania biegu, i żaden z zawodników nie przekracza linii mety, te warunki wskazuje artykuł, wszystkie zostały spełnione, w takiej sytuacji nie ma możliwości zaliczenia wyników z mety, tylko z momentu zdarzenia, i tutaj mamy chyba jasność, nie wiem z czym tu polemizować.
    A właśnie tak z prawnego punktu widzenia to nie wiadomo, czy warunki zostały spełnione, bo "utrata zajmowanej pozycji" to pojęcie w innych punktach regulaminu występujące jako alternatywne do "upadku", co można interpretować w ten sposób, że "utrata zajmowanej pozycji" ma miejsce tylko w sytuacji, gdy jest kontakt ale nie ma upadku (Vide Grigorij Ł. vs Czugunow rok temu).

    Inna sprawa, to co jeśli sędzia uznał, że w momencie faulu Pawlicki był już z przodu i do utraty pozycji nie doszło?

    Czy gdyby to Woźniak atakował po zewnętrznej jadąc na 4 miejscu, a Pawlicki go ewidentnie podciął i sfaulował na wykluczenie, ale nie doszłoby do utraty pozycji (bo przez całe zdarzenie Woźniak byłby czwarty) to wtedy przepisu się nie stosuje?

    Koniec końców nie jest to tak jasne, jak się niektórym wydaje. Problemem jest oczywiście źle (w kontekście reszty regulaminu) napisany ten nieszczęscy Art 92. Gdyby tak jak w innych punktach napisali niezawiniona utrata pozycji LUB upadek, to sprawa byłaby 100% jasna, a tak to można się powoływać np. na art. 96 czyli wykluczenie po biegu i idące za tym przesunięcia w klasyfikacji.
    Gorzów przeprosi Synowca i sie wybronią

  43. Powrót do góry    #532
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    274
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 28 w 24 postach
    2012 rok. Walkower dla Torunia bo sędzia nie potrafił policzyć KSM. Walkower anulowany i powtórka spotkania.
    Sullivan

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Sullivan za jego przydatny post!

    j-rules (18-04-2022)

  45. Powrót do góry    #533
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,185
    Kliknij i podziękuj
    6,533
    Podziękowania: 8,877 w 4,885 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    A tak swoją droga ciekaw jestem, co byście pisali tutaj, jak by Piter ściął i Woźniaka i Zimnego, a potem dojechałby z Kołdim do mety ? tez byście twierdzili, że ten przepis jest do doopy ?
    Co to by zmienilo?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Powrót do góry    #534
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,706
    Kliknij i podziękuj
    7,802
    Podziękowania: 7,394 w 4,358 postach
    Ja mam kluczowe pytanko. W powtorkach nie widać tego przerwania biegu. Ni światła, ni choragiewek wirazowych.
    Natomiast świadkowie na forum pisali, że czerwone światło zostało odpalone Po biegu. W związku z tym powstaje pytanie:
    Po co?

    Wydaje mi się że tu jest clue problemu, który sędzia stworzył sobie sam na własne życzenie.

    W idealnym świecie skonczyloby się to wygraną zmarzlika, wykluczeniem wozniaka. I sprawiedliwie.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  47. Powrót do góry    #535
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,911
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Co to by zmienilo?
    No to by zmieniło, że Zimny nie miałby w ogóle możliwości wyprzedzić Kołdiego.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #536
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,185
    Kliknij i podziękuj
    6,533
    Podziękowania: 8,877 w 4,885 postach
    O tym przeciez mowia obecne przepisy,wiec PPJ do pomocy nie jest potrzebny.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  49. Powrót do góry    #537
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,911
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sullivan Zobacz posta
    2012 rok. Walkower dla Torunia bo sędzia nie potrafił policzyć KSM. Walkower anulowany i powtórka spotkania.
    Pamięta ktoś co wtedy pisał Buszmen na ten temat ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  50. Powrót do góry    #538
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,363
    Kliknij i podziękuj
    1,571
    Podziękowania: 1,204 w 923 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Woźniak utracił pozycję w niezawiniony przez siebie sposób(bo wykluczony został Pawlicki) , bieg nie został przerwany, a żaden z zawodników nie przekroczył lini mety w momencie zdarzenia, tak stanowi art. 91,te warunki muszą być spełnione, i spełnione zostały. Ostatnie okrążenie,niezawiniona utrata pozycji Woźniaka, brak przerwania biegu, i żaden z zawodników nie przekracza linii mety, te warunki wskazuje artykuł, wszystkie zostały spełnione, w takiej sytuacji nie ma możliwości zaliczenia wyników z mety, tylko z momentu zdarzenia, i tutaj mamy chyba jasność, nie wiem z czym tu polemizować.

    Za trudne dla niektórych... Łatwiej odnieść się do linii mety. Regulaminy? A po co to komu?


  51. Powrót do góry    #539
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,911
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    O tym przeciez mowia obecne przepisy,wiec PPJ do pomocy nie jest potrzebny.
    Ale zwolennicy zaliczenia wyniku biegu po przekroczeniu linii mety, są innego zdania.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  52. Powrót do góry    #540
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,363
    Kliknij i podziękuj
    1,571
    Podziękowania: 1,204 w 923 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Mariusz - niezłe tu dyrdymały wypisujesz. Pokaż mi w innej dyscyplinie weryfikacje wyniku po spotkaniu, gdy sędzia źle zinterpretował regulamin/przepis co do spalonego, faulu czy czegokolwiek innego.

    Powtórzę raz jeszcze. Sędzia podjął taką a nie inną decyzję, zaliczył bieg i koniec. Jeżeli była niezgodna z regulaminem to powinien ponieść konsekwencje czytaj zawieszenie, czy inna kara.

    Wynik jest świętością, mecz jest zakończony. Koniec kropka.

    Jasne , że wynik jest "świętością" skoro wreszcie Stal się pierwszego punktu doczekała...

    Nie można weryfikować, bo "Staleczka" znów będzie miała zero...


Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •