Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Speedway Eliga

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2022
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 7 postach

    Speedway Eliga

    Po Bandzie informowało już o planach powstanie żużlowej e-sportowej ligi. Skontaktowałem się z organizatorami i dostałem dodatkowe informacje. Zapraszam do lektury.
    https://www.facebook.com/10058584253...1386/?sfnsn=mo


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach
    Aż pozwolę sobie odpowiedzieć bo w sumie zdarza mi się rozważać kwestie dobrej gry żużlowej, jako promocji żużla.

    Z tym że nie ma do tego platformy, i na pewno nie będzie w najbliższych 10 latach, chyba nikt nie bierze na poważnie tej gry na telefon która wygląda jak z lat 80tych, lubię w to pograć, ale to nie ma związku z profesjonalizmem. Jeżeli komukolwiek przyjdzie do głowy, na podstawie tej gry stworzyć profesjonalne rozgrywki e sportowe, to pozostanie tylko śmiech. Żużel byłby trudny do przeniesienia na konsolę w stopniu profesjonalnym. By miało to jakikolwiek sens, wymaga to nakładu środków, i przede wszystkim czasu. Jaki taka gra miałaby mieć budżet? Ekstraliga nie dysponuje takimi środkami na marketing by zrobić sensowną grę. A żaden poważny deweloper nie zainteresuje się tym tematem, z racji na bardzo niskie zainteresowanie żużlem. Trzeba by opłacić studio, które zrobi grę od podstaw, to kosztowałoby kilka baniek.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-04-2019
    Postów
    750
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 89 w 80 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Aż pozwolę sobie odpowiedzieć bo w sumie zdarza mi się rozważać kwestie dobrej gry żużlowej, jako promocji żużla.

    Z tym że nie ma do tego platformy, i na pewno nie będzie w najbliższych 10 latach, chyba nikt nie bierze na poważnie tej gry na telefon która wygląda jak z lat 80tych, lubię w to pograć, ale to nie ma związku z profesjonalizmem. Jeżeli komukolwiek przyjdzie do głowy, na podstawie tej gry stworzyć profesjonalne rozgrywki e sportowe, to pozostanie tylko śmiech. Żużel byłby trudny do przeniesienia na konsolę w stopniu profesjonalnym. By miało to jakikolwiek sens, wymaga to nakładu środków, i przede wszystkim czasu. Jaki taka gra miałaby mieć budżet? Ekstraliga nie dysponuje takimi środkami na marketing by zrobić sensowną grę. A żaden poważny deweloper nie zainteresuje się tym tematem, z racji na bardzo niskie zainteresowanie żużlem. Trzeba by opłacić studio, które zrobi grę od podstaw, to kosztowałoby kilka baniek.
    zupelnie nie siedze w branzy lig esportowych, ale jest taka liga na podstawie fify? jak tak, to przeciez ta gierka tez za wiele z realistycznoscia wspolnego nie ma chyba pes6 byl bardziej realistyczny

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach
    Cytat Zamieszczone przez xpc Zobacz posta
    zupelnie nie siedze w branzy lig esportowych, ale jest taka liga na podstawie fify? jak tak, to przeciez ta gierka tez za wiele z realistycznoscia wspolnego nie ma chyba pes6 byl bardziej realistyczny
    Tylko że fifa to nie oficjalna gra dyscypliny piłkarskiej, a jedynie tworzy rozgrywki e sportowe luźno oparte na piłce nożnej, mocno nie współpracuje z organizacjami piłkarskimi, jedynie posiada prawa do nazwy, co niedługo się zapewne zmieni, to trochę inna bajka.
    Ja rozumiem że żuzlowe władze (same tak twierdzą) chcą zrobić coś w stylu Formuły e sport, gdzie te gry są mocno symulacyjne, a sama f1 mocno wspiera serię, i rozgrywki e sportowe, i mocno współpracuje z deweloperem nad rozwojem formuly e sportu jako oficjalnej dyscypliny wyścigów spod znaku f1, i jest niejako częścią całego projektu f1. Bo gra FIFA nie jest częścią organizacji FIFA, tylko używa nazwy, ale to nie jest symulacja. To trochę inne bajka niż to co robi f1 chociażby, gdzie realny wyścig jest praktycznie przeniesiony na ekran konsoli.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,754
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 574 w 422 postach
    Cytat Zamieszczone przez xpc Zobacz posta
    zupelnie nie siedze w branzy lig esportowych, ale jest taka liga na podstawie fify? jak tak, to przeciez ta gierka tez za wiele z realistycznoscia wspolnego nie ma chyba pes6 byl bardziej realistyczny
    kupujac juz fife masz tam dostep do FUT - rozgrywek online.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2022
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Tylko że fifa to nie oficjalna gra dyscypliny piłkarskiej, a jedynie tworzy rozgrywki e sportowe luźno oparte na piłce nożnej, mocno nie współpracuje z organizacjami piłkarskimi, jedynie posiada prawa do nazwy, co niedługo się zapewne zmieni, to trochę inna bajka.
    Ja rozumiem że żuzlowe władze (same tak twierdzą) chcą zrobić coś w stylu Formuły e sport, gdzie te gry są mocno symulacyjne, a sama f1 mocno wspiera serię, i rozgrywki e sportowe, i mocno współpracuje z deweloperem nad rozwojem formuly e sportu jako oficjalnej dyscypliny wyścigów spod znaku f1, i jest niejako częścią całego projektu f1. Bo gra FIFA nie jest częścią organizacji FIFA, tylko używa nazwy, ale to nie jest symulacja. To trochę inne bajka niż to co robi f1 chociażby, gdzie realny wyścig jest praktycznie przeniesiony na ekran konsoli.
    To co planuje Ekstraliga będzie bardziej jak to z Formułą z fltym że w żużlu bycmoze nawet będą jeździć prawdziwi zawodnicy przynajmniej coś takiego ktoś mówił, a ta Speedway Eliga tak jak w artykule pusze jest incjatywą promocyjną twórców gry i ich agencji marketingowej, czyli bardziej jak z rozgrywkami FIFY

    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Aż pozwolę sobie odpowiedzieć bo w sumie zdarza mi się rozważać kwestie dobrej gry żużlowej, jako promocji żużla.

    Z tym że nie ma do tego platformy, i na pewno nie będzie w najbliższych 10 latach, chyba nikt nie bierze na poważnie tej gry na telefon która wygląda jak z lat 80tych, lubię w to pograć, ale to nie ma związku z profesjonalizmem. Jeżeli komukolwiek przyjdzie do głowy, na podstawie tej gry stworzyć profesjonalne rozgrywki e sportowe, to pozostanie tylko śmiech. Żużel byłby trudny do przeniesienia na konsolę w stopniu profesjonalnym. By miało to jakikolwiek sens, wymaga to nakładu środków, i przede wszystkim czasu. Jaki taka gra miałaby mieć budżet? Ekstraliga nie dysponuje takimi środkami na marketing by zrobić sensowną grę. A żaden poważny deweloper nie zainteresuje się tym tematem, z racji na bardzo niskie zainteresowanie żużlem. Trzeba by opłacić studio, które zrobi grę od podstaw, to kosztowałoby kilka baniek.
    Zależy o promocji na jaką skałę myśleć
    Speedway Challange jak ma grę mobilną moim zdaniem nie jest złe, więc jest szansa, że trochę osób siegnie po grę nie znając żużla i potem sie nim zainteresuje, ale no oczywiście nie będzie to jakis widoczny wzrost popularności.
    Co do pomysłu Ekstraligi to rzeczywiście można mieć wątpliwości co oni wyprodukują za takie pieniądze jakie zamierzają wyłożyć ale dajmy temu projektowi szansę

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,754
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 574 w 422 postach
    W TurboSilders wiem, że w lidze jezdza aktualni zuzlowcy.
    Kacper Gomolski i Norbert Krakowiak, a kiedys Adrian Gala. Swoja droga jak Krakowiak mial 14/15 lat to toksyczny dzieciak

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach
    Cytat Zamieszczone przez Prosto z autu Zobacz posta
    To co planuje Ekstraliga będzie bardziej jak to z Formułą z fltym że w żużlu bycmoze nawet będą jeździć prawdziwi zawodnicy przynajmniej coś takiego ktoś mówił, a ta Speedway Eliga tak jak w artykule pusze jest incjatywą promocyjną twórców gry i ich agencji marketingowej, czyli bardziej jak z rozgrywkami FIFY



    Zależy o promocji na jaką skałę myśleć
    Speedway Challange jak ma grę mobilną moim zdaniem nie jest złe, więc jest szansa, że trochę osób siegnie po grę nie znając żużla i potem sie nim zainteresuje, ale no oczywiście nie będzie to jakis widoczny wzrost popularności.
    Co do pomysłu Ekstraligi to rzeczywiście można mieć wątpliwości co oni wyprodukują za takie pieniądze jakie zamierzają wyłożyć ale dajmy temu projektowi szansę
    Mi po prostu chodzi o to że mamy 2021 rok, komputery z dużą mocą obliczeniową, konsole na których gry wyglądają obłędnie, nie można zrobić profesjonalnej ligi opartej na grze która wygląda trochę lepiej niż kreski z lat 90 tych.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2022
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Mi po prostu chodzi o to że mamy 2021 rok, komputery z dużą mocą obliczeniową, konsole na których gry wyglądają obłędnie, nie można zrobić profesjonalnej ligi opartej na grze która wygląda trochę lepiej niż kreski z lat 90 tych.
    Od wersji 2021 to nie są już kreski tylko zawodnicy 3d
    Ale kreski a przynajmniej ich kontynuacja w Speedway Challange 2015 i SC 2020, bo w orginalne kreski nie grałem, też miały swój urok
    A że można zrobić coś profesjonalnej to racja, ale pamiętajmy, że projekt Speedway Eligi ma przede wszystkim promować grę. Inaczej w przypadku pomysły Ekstraligi, ale o nim nie wiemy jeszxze za dużo.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar stanior
    Dołączył
    18-05-2014
    Postów
    1,415
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 249 w 172 postach
    Cytat Zamieszczone przez Prosto z autu Zobacz posta
    Od wersji 2021 to nie są już kreski tylko zawodnicy 3d
    Ale kreski a przynajmniej ich kontynuacja w Speedway Challange 2015 i SC 2020, bo w orginalne kreski nie grałem, też miały swój urok
    A że można zrobić coś profesjonalnej to racja, ale pamiętajmy, że projekt Speedway Eligi ma przede wszystkim promować grę. Inaczej w przypadku pomysły Ekstraligi, ale o nim nie wiemy jeszxze za dużo.
    Chyba jesteś mocno zaangażowany w projekt tego speedway challenge skoro chwalisz ta gre. Ostatnie wersje to niezły gniot , malo grywalny.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach
    Cytat Zamieszczone przez Prosto z autu Zobacz posta
    Od wersji 2021 to nie są już kreski tylko zawodnicy 3d
    Ale kreski a przynajmniej ich kontynuacja w Speedway Challange 2015 i SC 2020, bo w orginalne kreski nie grałem, też miały swój urok
    A że można zrobić coś profesjonalnej to racja, ale pamiętajmy, że projekt Speedway Eligi ma przede wszystkim promować grę. Inaczej w przypadku pomysły Ekstraligi, ale o nim nie wiemy jeszxze za dużo.
    3 d? Ale w jakiej jakości, bądźmy poważni. Ja lubię w to pograć, i doceniam twórców bo pieniędzy z tego nie mają, ale nie da się na czymś takim zrobić profesjonalnych rozgrywek.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2022
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez stanior Zobacz posta
    Chyba jesteś mocno zaangażowany w projekt tego speedway challenge skoro chwalisz ta gre. Ostatnie wersje to niezły gniot , malo grywalny.
    Nie chwalę tylko zaznaczam że to nie kreski ????
    Całe moje zaangażowanie polega na tym że zrobiłem o tym artykuł i zadałem im kilka pytań. Faktycznie ich bronię, ale to wynika z faktu że o nich napisałem w pozytywnym kontekście i po niekąd identyfikuję temat projektu z tematem artykułu. Tj. Bronie swoich tez, które w nim zawarłem.
    A po za tym moim skromnym zdaniem gra jest spoko, ale nie jestem jakimś specem od gier. Wpadanie w bandę może wnerwiać to racja ale czy jak prawdziwy zawodnik wpadnie w bandę to jest w ogóle po wyścigu więc nie ma co narzekać.
    Wersja wizualna moim zdaniem nie jest zła.
    Przyczepiłbym się nieco do geometrii niektórych torów na których nie da się płynnie pokonać łuku bo jest taki ostry.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez Prosto z autu Zobacz posta
    Nie chwalę tylko zaznaczam że to nie kreski ????
    Całe moje zaangażowanie polega na tym że zrobiłem o tym artykuł i zadałem im kilka pytań. Faktycznie ich bronię, ale to wynika z faktu że o nich napisałem w pozytywnym kontekście i po niekąd identyfikuję temat projektu z tematem artykułu. Tj. Bronie swoich tez, które w nim zawarłem.
    A po za tym moim skromnym zdaniem gra jest spoko, ale nie jestem jakimś specem od gier. Wpadanie w bandę może wnerwiać to racja ale czy jak prawdziwy zawodnik wpadnie w bandę to jest w ogóle po wyścigu więc nie ma co narzekać.
    Wersja wizualna moim zdaniem nie jest zła.
    Przyczepiłbym się nieco do geometrii niektórych torów na których nie da się płynnie pokonać łuku bo jest taki ostry.
    Ale ta gra mocno bazuje na kreskach. Dodatek graficzny w postaci motocykla tego nie zmieni. I nie piszę tego jako zarzut, gra jest przyjemna, ale argumenty, że "to nie kreski" czy "jest w 3D" można włożyć między bajki.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2022
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ale ta gra mocno bazuje na kreskach. Dodatek graficzny w postaci motocykla tego nie zmieni. I nie piszę tego jako zarzut, gra jest przyjemna, ale argumenty, że "to nie kreski" czy "jest w 3D" można włożyć między bajki.
    Bazuje na kreskach, w czym nie widzę nic złego, ale to już nie kreski ... bo jest zawodnik a nie kreski

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,481
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 367 w 221 postach
    Ewentualna gra o żużlu powinna iść w stronę Football Managera, a nie FIFY, PESa czy F1. Zresztą F1 teraz też wypuści swojego Managera.

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach
    Cytat Zamieszczone przez Leonidas Zobacz posta
    Ewentualna gra o żużlu powinna iść w stronę Football Managera, a nie FIFY, PESa czy F1. Zresztą F1 teraz też wypuści swojego Managera.
    Zgadzam się w pełni, tylko taki menadżer ma sens, jednak menadżer żużlowy nie przełoży się na promocję dyscypliny, taka gra nie zachęci osób które nie wiedzą co to żużel. Tak samo jak gra na telefon, która wygląda jak z minionej epoki, takie gry nie mają związku z promocją dyscypliny.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,754
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 574 w 422 postach
    Speedway Club Manager zapowiada sie bardzo dobrze. Tyle, ze bez licencji.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez Prosto z autu Zobacz posta
    Bazuje na kreskach, w czym nie widzę nic złego, ale to już nie kreski ... bo jest zawodnik a nie kreski
    To są kreski z upgradem. Nadal kreski, tylko trochę ładniejsze. Przyznaję jednak rację kolegom - to nie jest produkt na promocję dyscypliny, to zainteresuje tylko tych, którzy już się interesują i pogrywają w te grę.
    To musi być przede wszystkim wizualnie dobre. Coś jak FIM SGP sprzed lat, tylko trzeba w to nayebac sterydów.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    483
    Kliknij i podziękuj
    75
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    Z tego co było mówione przez włodarzy E-ligi wcześniej, na grę chcą wydać ok. 3.5 mln zł. To mało. Nie spodziewajcie się "żużlowej FIFY".
    Pogadajmy o żużlu na Discordzie - Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Chyba nikt się nie spodziewa żużlowej Fify
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •