Strona 178 z 180 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,966 do 8,010 z 8062

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2022 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #7966
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    pyerdolisz głupoty jak zwykle. przestań się kompromitować, gamoniu.
    langner na pewno nie wiedział, jak wygląda mysz disneya, a dowodem na to jest, że miał lakiernię na jedności

    tu masz cytat z oficjalnej strony klubu:

    Przeżywająca kłopoty sprzętowe i finansowe sekcja szuka nowego zakładu patronackiego. Wybór pada na Zgrzeblarki, które do sierpnia 1961 przejęły sekcję żużlową LPŻ. W tym samym czasie zawodnicy i działacze myślą nad nowym wizerunkiem klubu, szukano symbolu kojarzącego się z miastem. Wybór padł na kiść winogron opleciony liśćmi, jednak z powodów technicznych na plastrony trafił sam liść winnej latorośli, a autorem projektu był Bonifacy Langner. Niestety, brak materiałów w odpowiednich kolorach powoduje że plastrony z liściem nie przypadły do gustu zielonogórskiej publiczności i zawodnikom, więc po krótkim czasie zdecydowano się na kolejną zmianę. W jednej z rozmów Langnera z ówczesnym spikerem Andrzejem Szurkowskim pada pomysł umieszczenia na plastronie wizerunku Myszki Miki i tym sposobem staje się ona wizerunkiem klubu. Ponownie projektem i przygotowaniem plastronów zajmuje się Langner tworząc wówczas kultowy dziś wizerunek żółtego plastronu z Mychą.

    https://zuzel.falubaz.com/tradycje/p...nifacy-langner
    Czy ty łbie kapuściany rozumiesz chociaż co czytasz ?

    To znaczy wiedział, że taka jest, gdzieś kiedyś ją widział ale starał się ją naszkicować z głowy.
    Ty debilu skończyłeś chociaż podstawówkę ? Śmiem wątpić.

    Miał ją gdzieś w głowie, czyli stanowiła dla niego jakąś inspirację. Nie było to jednak tak cymbale, że ordynarnie odrysował ją z pierwowzoru. A przynajmniej sam tak to tłumaczył. Z Langnerem głupku przegadałem dziesiątki godzin o Falubazie. Powiem więcej, był czas w latach późniejszych, że sam Langner wręcz twierdził, że to on jest wyłącznym autorem tej myszy a jej wizerunkowa zbieżność z Disneyowską jest przypadkowa. Na dowód pokazywał odręczny szkic jaki stworzył w latach 60-tych. I na tej podstawie rodzina Langnera chciała opatentować tą mysz jako znak zastrzeżony. Pewnie widzieli tutaj możliwość wyciągnięcia jakiejś kasy za używanie tego znaku przez FZG. Nie udało im się tego zrobić bo jednak ta mysz mocno przypomina oryginał Disneya który już jest zastrzeżony. Więc dostali odmowę. I chyba dobrze bo szykowałby się następny spór na linii klub-rodzina Langnera.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 25-01-2023 o 19:46
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #7967
    Zaawansowany Awatar Oracle
    Dołączył
    02-09-2012
    Postów
    1,839
    Kliknij i podziękuj
    444
    Podziękowania: 616 w 318 postach
    Nie no fajna bajka. Zielonogórski lakiernik usiadł i naszkicował z głowy logo łudząco podobne do Disneyowskiej Mickey Mouse z 1928.

    Langner wręcz twierdził, że to on jest wyłącznym autorem tej myszy a jaj wizerunkowa zbierzność z Disneyowską jest przypadkowa. Na dowód pokazywał odręczny szkic jaki stworzył w latach 60-tych. I na tej podstawie rodzina Langnera chciała opatentować tą mysz jako znak zastrzeżony
    Wprost urzekające jak każda historia związana z plagiatem. Plagiator a do tego podróżnik w czasie.

  3. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Oracle za jego przydatny post!

    Bruno Schulz (25-01-2023), Buszmen (25-01-2023)

  4. Powrót do góry    #7968
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez Oracle Zobacz posta
    Nie no fajna bajka. Zielonogórski lakiernik usiadł i naszkicował z głowy logo łudząco podobne do Disneyowskiej Mickey Mouse z 1928.



    Wprost urzekające jak każda historia związana z plagiatem. Plagiator a do tego podróżnik w czasie.

    do tego na stronie klubowej jest przyznanie, że mycha została wprost zerżnięta od disneya, ale ta zakłamana k.rwa strażacka będzie szła w zaparte:



    W jednej z rozmów Langnera z ówczesnym spikerem Andrzejem Szurkowskim pada pomysł umieszczenia na plastronie wizerunku Myszki Miki i tym sposobem staje się ona wizerunkiem klubu


  5. Powrót do góry    #7969
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    do tego na stronie klubowej jest przyznanie, że mycha została wprost zerżnięta od disneya, ale ta zakłamana k.rwa strażacka będzie szła w zaparte:
    Debilu niedouczony, ja tu pisze jak tłumaczył to sam Langner, a ty majaczysz, ze ja idę w zaparte. Tu masz niedorozwoju dodatkowe info, za SF:

    Niejako na marginesie batalii o nazwę toczyła się ta o klubowy herb, słynną Myszkę. Rodzina Bonifacego Langnera, który narysował herb, chciała pomysł opatentować. To się nie udało, bo Mysz jest łudząco podobna do tej, którą kiedyś narysował Walt Disney. Co z tego wynika? Ano to, że nie będzie żadnego sporu na linii Falubaz - rodzina Langnera.
    Więc nierozumny kmiocie, jeśli ktoś tu ściemnia to nie ja ale sam Bonifacy.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 25-01-2023 o 20:13
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #7970
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    I na tej podstawie rodzina Langnera chciała opatentować tą mysz jako znak zastrzeżony. Pewnie widzieli tutaj możliwość wyciągnięcia jakiejś kasy za używanie tego znaku przez FZG. Nie udało im się tego zrobić bo jednak ta mysz mocno przypomina oryginał Disneya który już jest zastrzeżony. Więc dostali odmowę. I chyba dobrze bo szykowałby się następny spór na linii klub-rodzina Langnera.

    buahahaha
    ty gamoniu opatentowany, jak siedziałeś z nim tyle godzin, ile piszesz, to pewnie sam mu to doradzałeś.

    to ja ci jeszcze podpowiem: weź durniu opatentuj jeszcze koło, to może wyciągniesz coś od klubu.
    a policz, ile jest samochodów na świecie i każdy ma koła!
    w końcu zarobisz na mieszkanie dla córki

  7. Powrót do góry    #7971
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    buahahaha
    ty gamoniu opatentowany, jak siedziałeś z nim tyle godzin, ile piszesz, to pewnie sam mu to doradzałeś.

    to ja ci jeszcze podpowiem: weź durniu opatentuj jeszcze koło, to może wyciągniesz coś od klubu.
    a policz, ile jest samochodów na świecie i każdy ma koła!
    w końcu zarobisz na mieszkanie dla córki
    Dostałeś w ryj, upadłeś na deski, i dalej kmiocie jęczysz ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #7972
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Czy ty łbie kapuściany rozumiesz chociaż co czytasz ?



    Ty debilu skończyłeś chociaż podstawówkę ? Śmiem wątpić.

    Miał ją gdzieś w głowie, czyli stanowiła dla niego jakąś inspirację. Nie było to jednak tak cymbale, że ordynarnie odrysował ją z pierwowzoru. A przynajmniej sam tak to tłumaczył. Z Langnerem głupku przegadałem dziesiątki godzin o Falubazie. Powiem więcej, był czas w latach późniejszych, że sam Langner wręcz twierdził, że to on jest wyłącznym autorem tej myszy a jej wizerunkowa zbieżność z Disneyowską jest przypadkowa. Na dowód pokazywał odręczny szkic jaki stworzył w latach 60-tych. I na tej podstawie rodzina Langnera chciała opatentować tą mysz jako znak zastrzeżony. Pewnie widzieli tutaj możliwość wyciągnięcia jakiejś kasy za używanie tego znaku przez FZG. Nie udało im się tego zrobić bo jednak ta mysz mocno przypomina oryginał Disneya który już jest zastrzeżony. Więc dostali odmowę. I chyba dobrze bo szykowałby się następny spór na linii klub-rodzina Langnera.
    Najpierw mówisz, że Langner się tylko zainspirował, po czym twierdzisz, że jednak mocno przypomina oryginał. Wziąłeś leki?

  9. Powrót do góry    #7973
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,885
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Gdzie ty to wyczytałeś, że "traci prawo" ?
    W nagłówku powyżej wklejonego linku do artykułu.
    "To już koniec nadziei. Klub traci prawo do legendarnej nazwy"

  10. Powrót do góry    #7974
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Strażak to jest jednak mistrz samo zaorania. Najpierw smoleńsk, teraz myszka miki. Ale wg. tego pajaca to wszyscy inni "jadą pod prąd".
    "W perspektywie najbliższych lat ta polityka doprowadzi do zagłady tego co natura stworzyła. Czyli ludzkości." - Mariusz

  11. Powrót do góry    #7975
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bruno Schulz Zobacz posta
    Najpierw mówisz, że Langner się tylko zainspirował, po czym twierdzisz, że jednak mocno przypomina oryginał. Wziąłeś leki?
    Następny z problemami rozumeinia tekstu.

    Langner tak mówił, nie ja.

    Zresztą widzę, ze wielu z was dostało nagle jakiegoś zaćmienia umysłu. Albo jesteście kibicami z doopy wziętymi. Przecież w 2016 roku na obchodach 70-lecia FZG sam Langner opowiadał o tym jak zmajstrował ta mysz. Był nawet filmik z nim w roli głównej.

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/63...o-tworca-wideo

    Problem w tym, ze nie idzie dostać się do tego filmu. Karwa nawet ten filmik został "sprywatyzowany", ciekawe przez kogo. A szkoda bo może ten cymbał kolarz, co nieco by zrozumiał skoro ma tak duże problemy ze zrozumieniem tekstu, to może po obrazkach by zatrybył.

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    W nagłówku powyżej wklejonego linku do artykułu.
    "To już koniec nadziei. Klub traci prawo do legendarnej nazwy"
    To wejdź w artykuł a się dowiesz, iż firma Falubaz nie chce zabierać nazwy klubowi. Przynajmniej tak twierdzi.

    Ciekawe kto i dlaczego ukrył ten filmik z Langnerem ?

    1 niedostępny film jest ukryty
    https://www.youtube.com/playlist?lis...2cYN5ffD7L0xqk
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 25-01-2023 o 20:49
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #7976
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    To kanał klubowy, to kto mógł ukryć ten film jeśli nie klub? Tylko po co? Jednak ktoś od Disneya się odezwał?

    Od 3 minuty jest urywek o Langnerze:



    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3MJmb4H--Lg" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

  13. Powrót do góry    #7977
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Zapraszam do lektury.

    Artykuł z dnia 21.11.2022
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...nie-trybunal-s

    Spór o nazwę rozpoczął się w 2015 roku, kiedy to przedstawiciele żużlowego klubu uzyskali w Alicante na własność prawa do używania nazwy Falubaz w zakresie sportu, marketingu i organizacji imprez. Takie podejście bardzo nie spodobało się władzom spółki produkującej sprzęt używany w przemyśle, którzy uznają się za spadkobierców założonej w 1947 roku fabryki "Polmatex-Falubaz". Zakład produkcyjny był jednym z symboli Zielonej Góry, a od 1961 do 1991 roku wspierał zielonogórski klub żużlowy. Władze Falubaz S.A wystąpiły do urzędu w Alicante o unieważnienie znaku towarowego udzielonego klubowi żużlowemu, a Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej dwukrotnie przyznał im rację. Kolejną instancją odwoławczą jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przedstawiciele żużlowego Falubazu chcą uchylenie zaskarżonej decyzji w całości.

    Artykuł z dnia 26.11.2022
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...ponowana-ugoda
    - Nie jestem w klubie od ponad trzech lat, więc nie mam orientacji, jak ta sprawa przebiega - mówi nam Dowhan. - Jak jeszcze byłem w klubie, to było to na etapie rozmów z firmą Falubaz S.A (spółką zajmującą się produkcją maszyn włókienniczych, przyp. red.), od której wzięła się ta nazwa i która w czasach komunistycznych była sponsorem. Był spór, natomiast na końcu mojej działalności w klubie była proponowana ugoda. Klub sportowy mógłby korzystać z wszelkich praw do nazw związanych stricte ze sportem, natomiast innych nie. Wydawało mi się, że to jest dobra opcja, bo jesteśmy nastawieni na sport, a nie na inne działania. Po mnie te sprawy przejął pan Goliński i nie wiem, co się później wydarzyło - dodaje nasz rozmówca.

    Artykuł z dnia 06.12.2022
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...urowe-naruszon

    Choć władze zakładu produkującego maszyny przemysłowe chcą znaleźć kompromis, to na razie po drugiej stronie nie mają partnera do negocjacji.
    - Nie jest prawdą, że wyrok w sprawie jest jedyną nadzieją dla klubu żużlowego z Zielonej Góry. Spółka Falubaz występowała do klubu żużlowego z propozycjami ustalenia zasad dalszego korzystania z marki Falubaz, jednak pod warunkiem poszanowania praw spółki Falubaz. Rozmowy nie są przez klub żużlowy kontynuowane - przyznaje Paweł Ziajka, pełnomocnik spółki Falubaz Polska S.A S.K.A.
    "Zgodnie z treścią decyzji kluczowe znaczenie ma fakt, że klub żużlowy rejestrował znak towarowy w złej wierze, w sposób sprzeczny z etyką i uczciwą praktyką handlową. Klub żużlowy nadal kwestionuje takie rozstrzygnięcie" - czytamy w oświadczeniu wysłanym przez spółkę.
    - Dotychczas wydane decyzje jasno stwierdzają, że na szkodę spółki Falubaz wyzyskane zostało zaufanie w obustronnej relacji. Naruszona została uczciwa praktyka. Wbrew sugestiom części mediów sprawa nie jest zatem absurdalna, a realna i poważna - dodaje Ziajka.
    O zajęcie stanowiska w tej sprawie dwukrotnie prosiliśmy przedstawicieli żużlowego klubu, ale ci konsekwentnie odmawiają komentowania sprawy. Ostateczną decyzję w tej sprawie możemy poznać już w najbliższych tygodniach.


    Jak na moje to ewidentnie widać, że wina leży po stronie klubu. Była zgoda pomiędzy klubem, a zakładem produkcyjnym , klub mógł korzystać z nazwy i pomimo tego klub Falubaz za plecami firmy Falubaz zagrał nie fair.
    Ja tu ewidentnie widzę zła wolę klubu i wych..nie partnera w umowie i widzę dobrą wolę zakładu produkcyjnego mającego prawa do nazwy. Jak ktoś ma odmienne zdanie to chętnie się zapoznam.

    Pytanie, kto w klubie był odpowiedzialny za tę akcję, która jest źródłem konfliktu i wkur... zakład produkcyjny Falubaz?
    Spór o nazwę rozpoczął się w 2015 roku, kiedy to przedstawiciele żużlowego klubu uzyskali w Alicante na własność prawa do używania nazwy Falubaz w zakresie sportu, marketingu i organizacji imprez.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 25-01-2023 o 21:16

  14. Powrót do góry    #7978
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    Ja mam pytanie do kolegów z Zielonej Góry .... Czy któryś z Was miał jakąkolwiek styczność na żywo z Mariuszem tzw ponoć strażakiem na żywo ??

  15. Powrót do góry    #7979
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Zapraszam do lektury.

    Artykuł z dnia 21.11.2022
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...nie-trybunal-s

    Spór o nazwę rozpoczął się w 2015 roku, kiedy to przedstawiciele żużlowego klubu uzyskali w Alicante na własność prawa do używania nazwy Falubaz w zakresie sportu, marketingu i organizacji imprez. Takie podejście bardzo nie spodobało się władzom spółki produkującej sprzęt używany w przemyśle, którzy uznają się za spadkobierców założonej w 1947 roku fabryki "Polmatex-Falubaz". Zakład produkcyjny był jednym z symboli Zielonej Góry, a od 1961 do 1991 roku wspierał zielonogórski klub żużlowy. Władze Falubaz S.A wystąpiły do urzędu w Alicante o unieważnienie znaku towarowego udzielonego klubowi żużlowemu, a Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej dwukrotnie przyznał im rację. Kolejną instancją odwoławczą jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przedstawiciele żużlowego Falubazu chcą uchylenie zaskarżonej decyzji w całości.

    Artykuł z dnia 26.11.2022
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...ponowana-ugoda
    - Nie jestem w klubie od ponad trzech lat, więc nie mam orientacji, jak ta sprawa przebiega - mówi nam Dowhan. - Jak jeszcze byłem w klubie, to było to na etapie rozmów z firmą Falubaz S.A (spółką zajmującą się produkcją maszyn włókienniczych, przyp. red.), od której wzięła się ta nazwa i która w czasach komunistycznych była sponsorem. Był spór, natomiast na końcu mojej działalności w klubie była proponowana ugoda. Klub sportowy mógłby korzystać z wszelkich praw do nazw związanych stricte ze sportem, natomiast innych nie. Wydawało mi się, że to jest dobra opcja, bo jesteśmy nastawieni na sport, a nie na inne działania. Po mnie te sprawy przejął pan Goliński i nie wiem, co się później wydarzyło - dodaje nasz rozmówca.

    Artykuł z dnia 06.12.2022
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...urowe-naruszon

    Choć władze zakładu produkującego maszyny przemysłowe chcą znaleźć kompromis, to na razie po drugiej stronie nie mają partnera do negocjacji.
    - Nie jest prawdą, że wyrok w sprawie jest jedyną nadzieją dla klubu żużlowego z Zielonej Góry. Spółka Falubaz występowała do klubu żużlowego z propozycjami ustalenia zasad dalszego korzystania z marki Falubaz, jednak pod warunkiem poszanowania praw spółki Falubaz. Rozmowy nie są przez klub żużlowy kontynuowane - przyznaje Paweł Ziajka, pełnomocnik spółki Falubaz Polska S.A S.K.A.
    "Zgodnie z treścią decyzji kluczowe znaczenie ma fakt, że klub żużlowy rejestrował znak towarowy w złej wierze, w sposób sprzeczny z etyką i uczciwą praktyką handlową. Klub żużlowy nadal kwestionuje takie rozstrzygnięcie" - czytamy w oświadczeniu wysłanym przez spółkę.
    - Dotychczas wydane decyzje jasno stwierdzają, że na szkodę spółki Falubaz wyzyskane zostało zaufanie w obustronnej relacji. Naruszona została uczciwa praktyka. Wbrew sugestiom części mediów sprawa nie jest zatem absurdalna, a realna i poważna - dodaje Ziajka.
    O zajęcie stanowiska w tej sprawie dwukrotnie prosiliśmy przedstawicieli żużlowego klubu, ale ci konsekwentnie odmawiają komentowania sprawy. Ostateczną decyzję w tej sprawie możemy poznać już w najbliższych tygodniach.


    Jak na moje to ewidentnie widać, że wina leży po stronie klubu. Była zgoda pomiędzy klubem, a zakładem produkcyjnym , klub mógł korzystać z nazwy i pomimo tego klub Falubaz za plecami firmy Falubaz zagrał nie fair.
    Ja tu ewidentnie widzę zła wolę klubu i wych..nie partnera w umowie i widzę dobrą wolę zakładu produkcyjnego mającego prawa do nazwy. Jak ktoś ma odmienne zdanie to chętnie się zapoznam.

    Pytanie, kto w klubie był odpowiedzialny za tę akcję, która jest źródłem konfliktu i wkur... zakład produkcyjny Falubaz?
    Spór o nazwę rozpoczął się w 2015 roku, kiedy to przedstawiciele żużlowego klubu uzyskali w Alicante na własność prawa do używania nazwy Falubaz w zakresie sportu, marketingu i organizacji imprez.
    No tu masz odpowiedź przecież. Jak klub w 2015 roku dostał na własność prawo do nazwy o które wystąpił, interweniować zaczęła firma Falubaz. Najwidoczniej im się to nie spodobało. Czemu im się nie spodobało, skoro klub mógł tylko wykorzystywać tą nazwę w zakresie sportu, jak twierdzi Dowhan ? Kto był prezesem i właścicielem FZG w 2015 roku ? Ten wystąpił o prawa do nazwy. Nie spodobało się to firmie Falubaz i zaczął się dym który skończył się niedawno.

    Ja to widzę tak, że firma Falubaz jest gotowa do zezwolenia na bezpłatne użytkowanie nazwy przez klub ale tylko w zakresie sportowym. A nie marketingowym i organizacji różnych innych imprez poza sportowymi, szzcególnie tych komercyjnych. Czyli tłumacząc to na język prosty, tam gdzie klub będzie zarabiał pieniądze tam musi się podzielić z firmą Falubaz odpowiednią gażą, albo działać pod inną nazwą. Czyli koszulki, kurtki, czapeczki i różne inne gadżety z nazwa Falubaz stały się kością niezgody.

    I tak koło się zamyka, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

    Cytat Zamieszczone przez Bruno Schulz Zobacz posta
    To kanał klubowy, to kto mógł ukryć ten film jeśli nie klub? Tylko po co? Jednak ktoś od Disneya się odezwał?

    Od 3 minuty jest urywek o Langnerze:

    https://www.youtube.com/watch?v=3MJmb4H--Lg

    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3MJmb4H--Lg" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>
    Może to skutek tego, że rodzina Langnera chciała opatentować myche jako swój znak zastrzeżony ? Filmik jest tylko zastrzeżony jako prywatny. Więc wnioskuję, że klub musiał go usunąć ze swojego kanału. Może na wniosek rodziny Langnera.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #7980
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,035
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,504 w 998 postach
    Cytat Zamieszczone przez el_kwas Zobacz posta
    Ja mam pytanie do kolegów z Zielonej Góry .... Czy któryś z Was miał jakąkolwiek styczność na żywo z Mariuszem tzw ponoć strażakiem na żywo ??
    Tylko braciak Scott

  17. Powrót do góry    #7981
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    SFP - w tej sprawie w dupie byłeś, gowno widziałeś i gowno wiesz.
    Mariusz ma racje, chodzi pewnie tylko o wyciągnięcie kasy wszelkimi sposobami i przytulenie się do profitów z gadżetów itd.
    Sama spółka Falubaz ma obecnie duże problemy, wręcz egzystencjalne powiedziałbym. Lista wierzycieli to kilkadziesiąt jak nie ze sto podmiotów. Upadłość, restrukturyzacja to są opcje jakie były na tapecie jeszcze niedawno. Nie mogę i nie chce tu za dużo pisać publicznie na forum bo to sprawy między nimi a wierzycielami. W każdym razie swoje zdanie mam po czyjej stronie jest racja i kto ma jakie intencje. Trzymam kciuki za klub. Wolałbym, żeby zmienili nazwę niż dali wyłudzić choć złotówkę z kibicowskich pieniędzy dla ratowania prywatnej firmy, która nie potrafi się sama utrzymać i wywiązywać ze swoich zobowiązań.

  18. Powrót do góry    #7982
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    To się nie trzyma kupy. Przecież oczywistym jest, że działalność stricte sportowa na tym poziomie musi być powiązana z hajsem: począwszy od sponsorów / firm nabywających reklamy, kasę od tv, od ligi, wpływach z gadżetów i kończąc na biletach / karnetach. Jeśli rzeczywiście w Falubazie (firmie) jest taka lipa, to ile musieliby zażądać od klubu za nazwę, żeby to podratowało ich budżet?? Coś tu śmierdzi.

    A swoją drogą dla mnie i tak nasz klub będzie zawsze Falubazem.

  19. Powrót do góry    #7983
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Nie musza nic zadać za nazwę, to nawet by było kuriozalne i wizerunkowo dla nich niekorzystne. Choć tym się raczej najmniej przejmują. Wystarczyłoby żeby wywalczyli jakiś procent od sprzedaży każdego gadżetu z nazwa Falubaz albo prawo do sprzedawania gadżetów z taka nazwa swojego autorstwa: kubki, koszulki i co tylko. Stałe źródełko i wcale nie małe. A kibic widząc na jakimś stoisku czy w galerii otwieracze, kufle czy szale kupowałby nie rozkminiajac czy te wyszły od klubu czy skądś indziej.
    Zawsze jak nie wiadomo o co chodzi…

  20. Powrót do góry    #7984
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Czy byłoby niekorzystne wizerunkowo to trudno ocenić, bo ich klienci nie muszą być kibicami żużla. Z doświadczenia wiem, że w biznesie nazwa/brand ma znaczenie drugorzędne. Liczy się produkt lub usługa.

    Postawmy się w ich sytuacji: mają w ręku wyrok trybunału i to oni decydują. Na miejscu klubu zrobiłbym wszystko, żeby jednak się dogadać, bo to klub jest stroną najbardziej zainteresowaną zachowaniem nazwy. Pytanie, czy jest z kim gadać i czy właściciele firmy Falubaz chcą być kojarzeni z niektórymi akcjami "kibiców".

  21. Powrót do góry    #7985
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    A skąd błędne moim zdaniem założenie, ze to klub ma być najbardziej zainteresowany zachowaniem nazwy? To był ukłon w stronę kibiców, który wykonał p.Dowhan. Na miejscu p. Bienkowskiego wcale by mi nie zależało aby mając firmę, która co rok daje fortunę na klub, promować w nazwie podmiot, który nie daje nic a jeszcze chce się „dogadywać”, czyli może cokolwiek żądać. Absurd.

    Odwracając Twoje pytanie, a może to klubowi nie jest wcale do końca po drodze aby być kojarzonym z firma, która ma opinie jaka ma i tez trochę „słabych akcji”. A z tymi akcjami kibiców to nie przesadzaj. Poza tym, ze Ty się nieraz obruszysz bo ktoś śpiewał z trybun coś co się Tobie nie spodobało to żadnych wielkich „akcji” nie bylo ???? I nie różni się to niczym od innych stadionów. Poza kibicami nikt o tym nie wie, a nawet kibice nie wszyscy tak przezywają jak kilka przewrażliwionych osób z forum.

    Właściciel firmy Falubaz jest jeden i jest ze Świebodzina.

  22. Powrót do góry    #7986
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,328
    Kliknij i podziękuj
    1,567
    Podziękowania: 1,200 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    A skąd błędne moim zdaniem założenie, ze to klub ma być najbardziej zainteresowany zachowaniem nazwy? To był ukłon w stronę kibiców, który wykonał p.Dowhan. Na miejscu p. Bienkowskiego wcale by mi nie zależało aby mając firmę, która co rok daje fortunę na klub, promować w nazwie podmiot, który nie daje nic a jeszcze chce się „dogadywać”, czyli może cokolwiek żądać. Absurd.

    Odwracając Twoje pytanie, a może to klubowi nie jest wcale do końca po drodze aby być kojarzonym z firma, która ma opinie jaka ma .
    No to niech Klub przestanie używać nazwy, do której nie ma praw i będzie po problemie.

    A jeżeli chce używać to niech się dogada ze Spółką.

    PS
    Na miejscu zarządu Spółki , która (jak piszesz) ma kłopoty finansowe, obawiałbym się oddawać cokolwiek za darmo, gdy Spółka może cos zarobić.

    Może być to uznane za działanie na szkodę Spółki (wspólników) ale i ewentualnych wierzycieli.

    Nie wszyscy, niestety, są kibicami żużla.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi JaacPoz za jego przydatny post!

    Bruno Schulz (26-01-2023)

  24. Powrót do góry    #7987
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Tutaj należy rozgraniczyć dwie sprawy, tą formalna i tą moralną. Od strony prawno-formalnej firma Falubaz jak widać jest na wygranej. I tu babola popełnili działacze FZG w 1991 roku. Bo wtedy trzeba było wyciągnąć kwit od upadającego, państwowego jeszcze Falubazu, taki który pozwalałby klubowi na bezterminowe używanie nazwy Falubaz. I dzisiaj by nie było płaczu. Tylko, że wtedy nikt o tym nie pomyślał.

    Natomiast od strony moralnej, to firma Falubaz nie ma racji. Z początku jej nic nie przeszkadzało przecież. A zaczęli się targować o nazwę dopiero wtedy jak wyczytali w mediach, że K.S Falubaz zarabia już nie tysiące złotych a setki tysięcy złotych na gadżetach. Nie pamiętam czy czasami miliona nie przekroczyli w którymś okresie czasu. I wtedy zaczęli się pluć o ich nazwę. To już miało miejsce za Dowhana, gdzieś tak w 2013 roku. Wtedy już trwały jakieś tam rozmowy. Ale tu trzeba pamiętać, że to jednak klub sportowy Falubaz budował przez lata markę tej nazwy na rynku medialnym a nie firma Falubaz. Przecież nikt nie kupowałby gadżetów związanych z firma Falubaz, każdy kto kupował te gadżety to robił to ze względu na popularność klubu sportowego a nie firmy. I dlatego od strony moralnej firma Falubaz nie ma racji. Mało tego, jako firma miejscowa powinni podpisać papiery z klubem sportowym, że nie roszczą sobie żadnych praw do tego co wypracuje klub sportowy w oparciu o tą nazwę. Powiem więcej, powinni się cieszyć, że ich firma z nazwy, jest darmowo reklamowana w mediach. A za taką reklamę firmy płaca nawet i mln pln rocznie w SE.

    I takie pytanie na koniec. Co się stanie z nazwą jak firma ogłosi upadłość ?

    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    No to niech Klub przestanie używać nazwy, do której nie ma praw i będzie po problemie.

    A jeżeli chce używać to niech się dogada ze Spółką.

    PS
    Na miejscu zarządu Spółki , która (jak piszesz) ma kłopoty finansowe, obawiałbym się oddawać cokolwiek za darmo, gdy Spółka może cos zarobić.

    Może być to uznane za działanie na szkodę Spółki (wspólników) ale i ewentualnych wierzycieli.

    Nie wszyscy, niestety, są kibicami żużla.
    No z jednej strony niby racja, ale z drugiej strony przecież inne firmy za to aby być w nazwie drużyny płaca miliony. A tu ma działać to w drugą stronę ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #7988
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Miałem przyjemność jakiś czas temu porozmawiać z panem Bonifacym. Bardzo sympatyczny człowiek który chętnie pokazał swoje archiwum i podzielił się historią naszego klubu. Na zdjęciach oryginalne szkice pana Bonifacego, nazwa Stal i projekt myszy. Była kilkukrotnie przerabiana głownie po to aby zmieściła się na plastronie. Pierwszym pomysłem były liście winogron ale w tamtych czasach ciężko było zrobić to tak aby jakoś wyglądało pod względem graficznym. Mario ponownie swoim intelektem zagina rzeczywistość i czasoprzestrzeń, wystarczy poszukać jak myszka Disneya wyglądała i jak się zmieniała od momentu jej powstania. Podobieństwo tej Disneya i naszej w podobnym okresie bardzo uderzająca.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    TYLKO FALUBAZ

  26. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi xmanagerx za jego przydatny post!

    Bruno Schulz (26-01-2023), Dominik (26-01-2023), kapitan bomba (26-01-2023)

  27. Powrót do góry    #7989
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,328
    Kliknij i podziękuj
    1,567
    Podziękowania: 1,200 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    firma miejscowa powinni podpisać papiery z klubem sportowym, że nie roszczą sobie żadnych praw do tego co wypracuje klub sportowy w oparciu o tą nazwę. Powiem więcej, powinni się cieszyć, że ich firma z nazwy, jest darmowo reklamowana w mediach. A za taką reklamę firmy płaca nawet i mln pln rocznie w SE.

    Dlaczego powinna podpisać? Obowiązku nie ma.

    Widocznie się nie cieszą. I co z tym zrobić?

  28. Powrót do góry    #7990
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    Dlaczego powinna podpisać? Obowiązku nie ma.

    Widocznie się nie cieszą. I co z tym zrobić?
    Dlatego pisze, ze od strony formalno-prawnej to są wygrani. Ale od strony moralnej to są przegrani.

    Dzisiaj firma Falubaz to mała firma, ktoś wie ilu ludzi oni w ogóle zatrudniają ? Pewnie sobie wyliczyli, że jak FZG sprzeda gadżetów za 1 mln pln to oni mogliby przytulić z tej kwoty jakieś 30%. Czyli ze 300 tys pln. A w 2013 - 2015 roku, za tą kasę mogliby zatrudnić z 10 pracowników i mieliby na pensje dla nich przez cały rok. I tu jest cała tajemnica tej awantury. Zresztą ich śladem chciała iść i rodzina Langnera. Próbując opatentować samą myche falubazową. Tez chcieli wyszarpać jakiś grosz. Bo inaczej an chuy by chcieli ją opatentować ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 26-01-2023 o 10:04
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #7991
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    A skąd błędne moim zdaniem założenie, ze to klub ma być najbardziej zainteresowany zachowaniem nazwy? To był ukłon w stronę kibiców, który wykonał p.Dowhan. Na miejscu p. Bienkowskiego wcale by mi nie zależało aby mając firmę, która co rok daje fortunę na klub, promować w nazwie podmiot, który nie daje nic a jeszcze chce się „dogadywać”, czyli może cokolwiek żądać. Absurd.

    Odwracając Twoje pytanie, a może to klubowi nie jest wcale do końca po drodze aby być kojarzonym z firma, która ma opinie jaka ma i tez trochę „słabych akcji”. A z tymi akcjami kibiców to nie przesadzaj. Poza tym, ze Ty się nieraz obruszysz bo ktoś śpiewał z trybun coś co się Tobie nie spodobało to żadnych wielkich „akcji” nie bylo ???? I nie różni się to niczym od innych stadionów. Poza kibicami nikt o tym nie wie, a nawet kibice nie wszyscy tak przezywają jak kilka przewrażliwionych osób z forum.

    Właściciel firmy Falubaz jest jeden i jest ze Świebodzina.
    Jeśli klub nie jest zainteresowany, to po co się odwoływali w sądzie/trybunale?? Niech przestaną używać nazwy i po temacie.

    A odnośnie "kibiców" nie chodzi wyłącznie o przyśpiewki, a to, że podobne sytuacje występują także na innych stadionach nie jest żadnym wytłumaczeniem.

  30. Powrót do góry    #7992
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,417
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 951 w 514 postach
    A pierd.. ten "Falubaz"! Firma o ktorej prawie nikt w Polsce nie wie, od lat ogrzewajaca sie w blasku slawy klubu o ktorym slyszeli nawet ci, ktorzy zuzlem sie nie interesuja. Czy naprawde zielonogorzanom sie oplaca tracic rocznie kilka milionow od sponsora tytularnego (bo rozumiem, ze firma Falubaz grosza nie daje) i jeszcze teraz placic haracz za gadzety i pamiatki? Zostawic myche na plastronie (gdyby Disney chcial ja uwalic, to juz by to dawno zrobil ale tam maja normalnych marketingowcow) nazwac druzyne Motomyszy i dolozyc w przyszlym roku z przodu nazwe sponsora tytularnego, ktorego bedzie mozna zmieniac kiedy sie bedzie chcialo. No, chyba ze wolicie tradycje i stac was na to, zeby za ta tradycje bulic kilka grubych baniek rocznie do kasy firmy ze Swiebodzina.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi KrisKiller za jego przydatny post!

    Eneasz (26-01-2023)

  32. Powrót do góry    #7993
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez xmanagerx Zobacz posta
    Miałem przyjemność jakiś czas temu porozmawiać z panem Bonifacym. Bardzo sympatyczny człowiek który chętnie pokazał swoje archiwum i podzielił się historią naszego klubu. Na zdjęciach oryginalne szkice pana Bonifacego, nazwa Stal i projekt myszy. Była kilkukrotnie przerabiana głownie po to aby zmieściła się na plastronie. Pierwszym pomysłem były liście winogron ale w tamtych czasach ciężko było zrobić to tak aby jakoś wyglądało pod względem graficznym. Mario ponownie swoim intelektem zagina rzeczywistość i czasoprzestrzeń, wystarczy poszukać jak myszka Disneya wyglądała i jak się zmieniała od momentu jej powstania. Podobieństwo tej Disneya i naszej w podobnym okresie bardzo uderzająca. http://www.sportsboard.pl/attachment...tid=7093&stc=1http://www.sportsboard.pl/attachment...tid=7094&stc=1
    Co ja ci tam znowu matole zaginam ? Opisałem cymbale to co mówił sam Bonifacy. A ty wciskasz mi, że ja coś zaginam. Szkoda, że zginął ten filmik z Langnerem, bo tam miałbyś czarno na białym, że Boniu podawał się za autora tej mychy. Zresztą przecież na tej podstawie jego rodzina chciała opatentować tą mychę i mieć do niej wyłączne prawa. To jest niejako dowód na to, że Bonifacy czuł się jedynym autorem tej mychy. A to na ile ta mych jest podobna do tej disneyowskiej niech każdy sobie sam oceni. Dla mnie jest podobna, i co to zmienia ?

    Cytat Zamieszczone przez Bruno Schulz Zobacz posta
    Jeśli klub nie jest zainteresowany, to po co się odwoływali w sądzie/trybunale?? Niech przestaną używać nazwy i po temacie.

    A odnośnie "kibiców" nie chodzi wyłącznie o przyśpiewki, a to, że podobne sytuacje występują także na innych stadionach nie jest żadnym wytłumaczeniem.
    No w tym rzecz, że klub jest zainteresowany tą nazwą. Bo czemu miałby nie być ?

    Przecież nazwę "Falubaz" od strony marketingowej budował przez lata klub sportowy a nie firma Falubaz. A jak ją już odpowiednio zbudował i wypromował, to wpadły hieny. I tyle lat budowania poszło w p.i.z.d.u.

    Pewnie, że zmiana nazwy to nic trudnego, ale kto ci kupi jakąś koszulkę, kubek, brelok, z nazwą "cos tam, coś tam" ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    Eneasz (26-01-2023)

  34. Powrót do góry    #7994
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,328
    Kliknij i podziękuj
    1,567
    Podziękowania: 1,200 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To jest niejako dowód na to, że Bonifacy czuł się jedynym autorem tej mychy.

    Raczej dowód, ze mówił iż czuł się autorem. Bo czy tak się rzeczywiście czuł (czy tylko tak mówił) to też nie wiadomo. Plagiat jest tutaj ewidentny.,

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    kto ci kupi jakąś koszulkę, kubek, brelok, z nazwą "cos tam, coś tam" ?
    Może kibic tego "coś tam, cos tam"?


  35. Powrót do góry    #7995
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    ...

    No w tym rzecz, że klub jest zainteresowany tą nazwą. Bo czemu miałby nie być ?

    Przecież nazwę "Falubaz" od strony marketingowej budował przez lata klub sportowy a nie firma Falubaz. A jak ją już odpowiednio zbudował i wypromował, to wpadły hieny. I tyle lat budowania poszło w p.i.z.d.u.

    Pewnie, że zmiana nazwy to nic trudnego, ale kto ci kupi jakąś koszulkę, kubek, brelok, z nazwą "cos tam, coś tam" ?
    To była odpowiedź do tych bzdur Eneasza, który twierdził, że klub nie powinien być zainteresowany zachowaniem nazwy. Oczywiście, że jest potrzebne m.in. właśnie do kręcenia szmalu na gadżetach.

  36. Powrót do góry    #7996
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    Raczej dowód, ze mówił iż czuł się autorem. Bo czy tak się rzeczywiście czuł (czy tylko tak mówił) to też nie wiadomo. Plagiat jest tutaj ewidentny.,



    Może kibic tego "coś tam, cos tam"?

    To też jest sprawa dyskusyjna. Dla mnie np. Byki Red Bulla i Uni Leszno sa podobne.



    1200px-RedBullEnergyDrink.svg.png

    Możesz podpowiedzieć Rusieckiemu, aby pozwał Red Bulla, bo zdaje się, że Unia miała pierwsza swojego byka.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #7997
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No tu masz odpowiedź przecież. Jak klub w 2015 roku dostał na własność prawo do nazwy o które wystąpił, interweniować zaczęła firma Falubaz. Najwidoczniej im się to nie spodobało. Czemu im się nie spodobało, skoro klub mógł tylko wykorzystywać tą nazwę w zakresie sportu, jak twierdzi Dowhan ? Kto był prezesem i właścicielem FZG w 2015 roku ? Ten wystąpił o prawa do nazwy. Nie spodobało się to firmie Falubaz i zaczął się dym który skończył się niedawno.
    Widzę, że nieuważnie czytałeś cytaty, które wczoraj wkleiłem. A tam wyraźnie było napisane co nie spodobało się spółce Falubaz:

    Spór o nazwę rozpoczął się w 2015 roku, kiedy to przedstawiciele żużlowego klubu uzyskali w Alicante na własność prawa do używania nazwy Falubaz w zakresie sportu, marketingu i organizacji imprez. Takie podejście bardzo nie spodobało się władzom spółki produkującej sprzęt używany w przemyśle, którzy uznają się za spadkobierców założonej w 1947 roku fabryki "Polmatex-Falubaz". Zakład produkcyjny był jednym z symboli Zielonej Góry, a od 1961 do 1991 roku wspierał zielonogórski klub żużlowy. Władze Falubaz S.A wystąpiły do urzędu w Alicante o unieważnienie znaku towarowego udzielonego klubowi żużlowemu, a Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej dwukrotnie przyznał im rację. Kolejną instancją odwoławczą jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przedstawiciele żużlowego Falubazu chcą uchylenie zaskarżonej decyzji w całości.

    Jaśniej się tego nie da napisać.
    Rozumiesz pojęcia i słowa "na własność prawa do używania nazwy Falubaz w zakresie sportu, marketingu i organizacji imprez"???
    To nie jest Twoje: "Czemu im się nie spodobało, skoro klub mógł tylko wykorzystywać tą nazwę w zakresie sportu, jak twierdzi Dowhan ?"

    Gdybym ja był właścicielem firmy, miał jakieś dżentelmeńskie ustalenia z klubem sportowym, a klub za plecami próbował mnie wykolegować, to też bym poszedł do sądu.
    Jak na moje to z treści wynika, że firma Falubaz nie mogłaby nawet założyć sekcji tenisa stołowego pod nazwą "Falubaz".

    A wspomniany przez Ciebie Dowhan, wypowiada się o późniejszej propozycji ugody, która wg Dowhana była dobrą opcją. Tylko z treści nie wynika jednoznacznie kto z taką propozycją ugody wystąpił.
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ja to widzę tak, że firma Falubaz jest gotowa do zezwolenia na bezpłatne użytkowanie nazwy przez klub ale tylko w zakresie sportowym. A nie marketingowym i organizacji różnych innych imprez poza sportowymi, szzcególnie tych komercyjnych. Czyli tłumacząc to na język prosty, tam gdzie klub będzie zarabiał pieniądze tam musi się podzielić z firmą Falubaz odpowiednią gażą, albo działać pod inną nazwą. Czyli koszulki, kurtki, czapeczki i różne inne gadżety z nazwa Falubaz stały się kością niezgody.
    I tak koło się zamyka, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
    To już są Twoje przypuszczenia. W treści artykułów nie jest to napisane jednoznacznie, ale wydaje mi się, że impreza w Mostkach z żużlowcami to jest impreza związana ze sportem.
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Natomiast od strony moralnej, to firma Falubaz nie ma racji. Z początku jej nic nie przeszkadzało przecież.
    Przecież wyraźnie jest napisane co nie spodobało się firmie Falubaz i dlaczego poszli do sądu. Patrz wyżej.
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    SFP - w tej sprawie w dupie byłeś, gowno widziałeś i gowno wiesz.
    Mariusz ma racje, chodzi pewnie tylko o wyciągnięcie kasy wszelkimi sposobami i przytulenie się do profitów z gadżetów itd.
    Sama spółka Falubaz ma obecnie duże problemy, wręcz egzystencjalne powiedziałbym. Lista wierzycieli to kilkadziesiąt jak nie ze sto podmiotów. Upadłość, restrukturyzacja to są opcje jakie były na tapecie jeszcze niedawno. Nie mogę i nie chce tu za dużo pisać publicznie na forum bo to sprawy między nimi a wierzycielami. W każdym razie swoje zdanie mam po czyjej stronie jest racja i kto ma jakie intencje. Trzymam kciuki za klub. Wolałbym, żeby zmienili nazwę niż dali wyłudzić choć złotówkę z kibicowskich pieniędzy dla ratowania prywatnej firmy, która nie potrafi się sama utrzymać i wywiązywać ze swoich zobowiązań.
    Co Ty mi tu za bzdury piszesz typu "w tej sprawie w dupie byłeś, gowno widziałeś i gowno wiesz" ??
    Sam zdanie później piszesz o swoich przypuszczeniach. Wypowiadam się na temat praw do nazwy i kto zawinił na podstawie artykułów prasowych, wypowiedzi przedstawicieli firmy.
    Sprawa sięga roku 2015 i w tym temacie nie ma znaczenia, czy obecnie ta firma ma problemy, czy nie, bo spór nie rozpoczął się teraz.
    Zapoznaj się z racjami drugiej strony, a wyglądają one tak:

    Choć władze zakładu produkującego maszyny przemysłowe chcą znaleźć kompromis, to na razie po drugiej stronie nie mają partnera do negocjacji.
    - Nie jest prawdą, że wyrok w sprawie jest jedyną nadzieją dla klubu żużlowego z Zielonej Góry. Spółka Falubaz występowała do klubu żużlowego z propozycjami ustalenia zasad dalszego korzystania z marki Falubaz, jednak pod warunkiem poszanowania praw spółki Falubaz. Rozmowy nie są przez klub żużlowy kontynuowane - przyznaje Paweł Ziajka, pełnomocnik spółki Falubaz Polska S.A S.K.A.
    "Zgodnie z treścią decyzji kluczowe znaczenie ma fakt, że klub żużlowy rejestrował znak towarowy w złej wierze, w sposób sprzeczny z etyką i uczciwą praktyką handlową. Klub żużlowy nadal kwestionuje takie rozstrzygnięcie" - czytamy w oświadczeniu wysłanym przez spółkę.
    - Dotychczas wydane decyzje jasno stwierdzają, że na szkodę spółki Falubaz wyzyskane zostało zaufanie w obustronnej relacji. Naruszona została uczciwa praktyka. Wbrew sugestiom części mediów sprawa nie jest zatem absurdalna, a realna i poważna - dodaje Ziajka.
    O zajęcie stanowiska w tej sprawie dwukrotnie prosiliśmy przedstawicieli żużlowego klubu, ale ci konsekwentnie odmawiają komentowania sprawy.

    Możesz mi napisać dlaczego klub odmawia wypowiedzi, nie zajmuje stanowiska?

  38. Powrót do góry    #7998
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Choć władze zakładu produkującego maszyny przemysłowe chcą znaleźć kompromis, to na razie po drugiej stronie nie mają partnera do negocjacji.
    - Nie jest prawdą, że wyrok w sprawie jest jedyną nadzieją dla klubu żużlowego z Zielonej Góry. Spółka Falubaz występowała do klubu żużlowego z propozycjami ustalenia zasad dalszego korzystania z marki Falubaz, jednak pod warunkiem poszanowania praw spółki Falubaz
    Co to dokładnie oznacza ? Umiesz odpowiedzieć ?

    Czy jak FZG odpali im ze 30% doli od sprzedaży gadżetów, to te prawa firmy Falubaz będą już wystarczająco poszanowane ? Czy jeszcze nie i firma Falubaz chce fifty-fifty i wtedy poczuje się wystarczająco poszanowana ?

    Nie wiem czemu klub się nie chce wypowiadać. Zakładam, ze w klubie wiedzą ile chce firma Falubaz za poszanowanie swoich praw. I odjęło im mowę.

    I jeszcza raz powtórze, w mojej opinii od strony formalno-prawnej są na prawie. Ale od strony moralnej nie mają racji. Bo tak naprawdę to nie oni zbudowali marketingowo ta nazwę. Zbudował ją klub sportowy. A oni są tylko pasożytami tutaj.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 26-01-2023 o 11:17
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    Eneasz (26-01-2023)

  40. Powrót do góry    #7999
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    SFP, chciałem Ci wysłać PRIV ale masz skrzynkę zawaloną.

  41. Powrót do góry    #8000
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    SFP, chciałem Ci wysłać PRIV ale masz skrzynkę zawaloną.
    Spróbuj teraz.

  42. Powrót do góry    #8001
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bruno Schulz Zobacz posta
    To była odpowiedź do tych bzdur Eneasza, który twierdził, że klub nie powinien być zainteresowany zachowaniem nazwy. Oczywiście, że jest potrzebne m.in. właśnie do kręcenia szmalu na gadżetach.
    Można nazwać klub Rycerze Zielona Góra i takie gadżety też w parę lat dobrze wypromować. Jak będzie skład, sukcesy i dobry marketing to po kilku latach, kubki, koszulki i inne gadżety z przyłbicą rycerską z herbu miasta, myszką i napisem Rycerze Speedwaya by sie sprzedawały może i lepiej niż obecne z nazwą Falubaz. Nie przesadzajmy już, nazwy w historii i w różnych miastach się nieraz zmieniały i tyle.

    Trzeba też się szanować a nie dawać szantażować czy dymać bezkarnie.

  43. Powrót do góry    #8002
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,716
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Mogliby wrócić do nazwy ZKŻ Polmos i wprowadzić żużlowe bingo z shotami. Buczkowski wyłamie się na łuku na 3 razy, pijemy. Tungate wjedzie w taśme, pijemy. Pawlicki nie zauważy kolegi z pary i go przyblokuje, pijemy. Ragus w juniorskim 0 pkt, pijemy. Mikroruchy na starcie i przerwany bieg, pijemy.

  44. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Micz Bjukanon za jego przydatny post!

    Mihodator (26-01-2023), j-rules (26-01-2023)

  45. Powrót do góry    #8003
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Mylisz się. PZM i SE nic już więcej nie mogła zrobić. Oni musza działać (wydawać decyzję) na podstawie prawa. Rok temu mogli zawiesić kacapów. Bo ci zgłosili się do rozgrywek z licencją rosyjską. W tym roku niektóre kacapy postanowiły wyciągnąć z szuflad paszporty polskie. I tu od strony formalnej nic więcej PZM czy SE nie może zrobić. Jedyne co można to nie zapraszać ich na turnieje, nie podpisywać z nimi kontraktów. Ale jak widać, nie wszyscy dorośli do takich decyzji.
    Nie do końca było tak, jak piszesz.
    Owszem, po zawieszeniu przez FIM wszyscy Rosjanie i Białorusini zostali automatycznie zawieszeni przez PZM z racji odgórnego przepisu.
    Ale...
    W ub. roku PZM zmodyfikował Art. 209 RPK o ust. 5 z zapisem:
    Licencja krajowa „Ż” lub licencja międzynarodowa FIM nie może być wydana przez PZM osobie posiadającej obywatelstwo państwa, którego federacja narodowa (FMN) została zawieszona lub wykluczona przez FIM jak również osobie, która w chwili zgłoszenia do startu w danym klubie w podstawowym okienku transferowym posiadała obywatelstwo takiego państwa lub posiadała wydane przez federacje narodowe (FMN) tych państw odpowiednie licencje krajowe lub międzynarodowe. Wyjątek od powyższej zasady dotyczy osoby posiadającej również obywatelstwo polskie, która do sezonu 2021 włącznie posiadała licencję krajową lub międzynarodową wydaną przez PZM.
    Aktualnie w wersji na 2023 ten zapis [zmieniono na] uzupełniono o ust. 6:
    Niezależnie od postanowień ust. 5 w szczególnych okolicznościach PZM może ustalić indywidulane zasady wydania licencji „Ż” osobie posiadającej obywatelstwo polskie i obywatelstwo państwa, którego federacja narodowa (FMN) została zawieszona (w całości lub części praw) albo wykluczona przez FIM.
    Jak widać - PZM zmienia prawo bardzo często.
    Dlaczego?
    Ostatnio edytowane przez AlterEgo ; 26-01-2023 o 14:44

  46. Powrót do góry    #8004
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    SFP i Bruno sprawdzcie PW.

  47. Powrót do góry    #8005
    Stały bywalec Awatar Mihodator
    Dołączył
    10-04-2006
    Postów
    858
    Kliknij i podziękuj
    70
    Podziękowania: 53 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Można nazwać klub Rycerze Zielona Góra i takie gadżety też w parę lat dobrze wypromować. Jak będzie skład, sukcesy i dobry marketing to po kilku latach, kubki, koszulki i inne gadżety z przyłbicą rycerską z herbu miasta, myszką i napisem Rycerze Speedwaya by sie sprzedawały może i lepiej niż obecne z nazwą Falubaz. Nie przesadzajmy już, nazwy w historii i w różnych miastach się nieraz zmieniały i tyle.

    Trzeba też się szanować a nie dawać szantażować czy dymać bezkarnie.
    Zaraz by się znalazł jakiś Zbyszko z Bogdańca twierdząc, że rycerze to oni byli prędzej i chcą kasę z gadżetów.

    Mogliby wrócić do nazwy ZKŻ Polmos i wprowadzić żużlowe bingo z shotami. Buczkowski wyłamie się na łuku na 3 razy, pijemy. Tungate wjedzie w taśme, pijemy. Pawlicki nie zauważy kolegi z pary i go przyblokuje, pijemy. Ragus w juniorskim 0 pkt, pijemy. Mikroruchy na starcie i przerwany bieg, pijemy.


    Pamiętam jak kiedyś piliśmy z Ciesielem za Falubaz i jak skończyli się nam zawodnicy to piliśmy za chronometrażystę, wirażowych i podprowadzające.
    Ostatnio edytowane przez Mihodator ; 26-01-2023 o 12:59
    ZIELONOGÓRSKA BRYGADA PANCERNA

  48. Powrót do góry    #8006
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mihodator Zobacz posta
    Zaraz by się znalazł jakiś Zbyszko z Bogdańca twierdząc, że rycerze to oni byli prędzej i chcą kasę z gadżetów.



    Pamiętam jak kiedyś piliśmy z Ciesielem za Falubaz i jak skończyli się nam zawodnicy to piliśmy za chronometrażystę, wirażowych i podprowadzające. [/COLOR]
    No to znak, że dobrą głowę wtedy mieliście i niejedna flaszka musiała pęknąć

  49. Powrót do góry    #8007
    Stały bywalec Awatar Mihodator
    Dołączył
    10-04-2006
    Postów
    858
    Kliknij i podziękuj
    70
    Podziękowania: 53 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    No to znak, że dobrą głowę wtedy mieliście i niejedna flaszka musiała pęknąć
    piliśmy jeszcze za sektory i coś tam jeszcze ale już, z wiadomych względów, nie pamiętam
    ZIELONOGÓRSKA BRYGADA PANCERNA

  50. Powrót do góry    #8008
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Można nazwać klub Rycerze Zielona Góra i takie gadżety też w parę lat dobrze wypromować. Jak będzie skład, sukcesy i dobry marketing to po kilku latach, kubki, koszulki i inne gadżety z przyłbicą rycerską z herbu miasta, myszką i napisem Rycerze Speedwaya by sie sprzedawały może i lepiej niż obecne z nazwą Falubaz. Nie przesadzajmy już, nazwy w historii i w różnych miastach się nieraz zmieniały i tyle.

    Trzeba też się szanować a nie dawać szantażować czy dymać bezkarnie.
    Dodam jeszcze tutaj, ze w 2015 roku, klub wystąpił do Alicante o zastrzeżenie nazwy Falubaz, nie po to aby zagrać na nosie firmie Falubaz, jak sugerował tutaj SFP, ale dlatego, że na lokalnym rynku zaczęły pojawiać się gadżety podróby Falubazu. Każdy kto odwiedził giełdę w niedziele przy Dekoracyjnej, wie o czym mówię. A żeby było śmieszniej, to jeśli pamięć mnie nie zawodzi to zdaje się w 2015 roku, nie kto inny jak sam Dowhan jeszcze rządził w klubie. Więc to on musiał podpisać się pod tym aby ta nazwę zastrzec. Potem odszedł z klubu i inni musieli już ten temat ciągnąć.

    Owszem, nazwę niby można zmienić. Ale lata pracy 2007-2013 a może i dłużej, poszły się yebać.

    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Nie do końca było tak, jak piszesz.
    Owszem, po zawieszeniu przez FIM wszyscy Rosjanie i Białorusini zostali automatycznie zawieszeni przez PZM z racji odgórnego przepisu.
    Ale...
    W ub. roku PZM zmodyfikował Art. 209 RPK o ust. 5 z zapisem:

    Aktualnie w wersji na 2023 ten zapis zmieniono na:

    Jak widać - PZM zmienia prawo bardzo często.
    Dlaczego?
    Czyli na sezon 2022 mogli zawiesić Rosjan. Czyli gdzie się mylę ?

    Na sezon 2023 zmienili ten zapis bo musieli. Mówiąc krótko był on niezgodny z konstytucją. Przykład Emila i Artioma to pokazuje wyraźnie. Wystarczyło aby oni określili się, że chcą być Polakami. I skoro mają nasze paszporty, i zgłaszają chęć jazdy w SE z licencjami Ż, to formalnie PZM-ot nie mógł im tego zabronić.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  51. Powrót do góry    #8009
    Zaawansowany Awatar Jacazg
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    1,539
    Kliknij i podziękuj
    687
    Podziękowania: 325 w 172 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Dodam jeszcze tutaj, ze w 2015 roku, klub wystąpił do Alicante o zastrzeżenie nazwy Falubaz, nie po to aby zagrać na nosie firmie Falubaz, jak sugerował tutaj SFP, ale dlatego, że na lokalnym rynku zaczęły pojawiać się gadżety podróby Falubazu. Każdy kto odwiedził giełdę w niedziele przy Dekoracyjnej, wie o czym mówię. A żeby było śmieszniej, to jeśli pamięć mnie nie zawodzi to zdaje się w 2015 roku, nie kto inny jak sam Dowhan jeszcze rządził w klubie. Więc to on musiał podpisać się pod tym aby ta nazwę zastrzec. Potem odszedł z klubu i inni musieli już ten temat ciągnąć.

    Owszem, nazwę niby można zmienić. Ale lata pracy 2007-2013 a może i dłużej, poszły się yebać.



    Czyli na sezon 2022 mogli zawiesić Rosjan. Czyli gdzie się mylę ?

    Na sezon 2023 zmienili ten zapis bo musieli. Mówiąc krótko był on niezgodny z konstytucją. Przykład Emila i Artioma to pokazuje wyraźnie. Wystarczyło aby oni określili się, że chcą być Polakami. I skoro mają nasze paszporty, i zgłaszają chęć jazdy w SE z licencjami Ż, to formalnie PZM-ot nie mógł im tego zabronić.
    Dokładnie! Trzeba myśleć zawczasu komu się rozdaje paszporty!
    Falubaz to MAGIA!!!

  52. Powrót do góry    #8010
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Co to dokładnie oznacza ? Umiesz odpowiedzieć ?
    Nie, nie umiem odpowiedzieć co to dokładnie oznacza, bo nie jestem przedstawicielem tej firmy
    Możesz chodzić o kasę tak jak sugerujesz, a może chodzić o coś innego. Np. dla mnie sam fakt, że ja mam do czegoś prawo, a ktoś inny ma to w dupie i jeszcze próbuje mnie na tym wykolegować - jest brakiem szacunku.
    Załóżmy, że masz rację z kasą. Ujawnienie takiej informacji byłoby korzystne wizerunkowo dla klubu. Dlaczego zatem klub tego nie ujawnił? Chyba, że nie może i jest zablokowany jakimiś zakazami.
    Z mojej perspektywy to wygląda tak: firma Falubaz przedstawia swoje racje i całkiem sensownie to argumentuje. W przeszłości klub zrobił ruch (jak to ujęła spółka Falubaz) w złej wierze, w sposób sprzeczny z etyką i uczciwą praktyką handlową. Spółka Falubaz występowała do klubu żużlowego z propozycjami ustalenia zasad dalszego korzystania z marki Falubaz. Klub milczy. Nie udziela odpowiedzi na pytania dziennikarzy.


    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Dodam jeszcze tutaj, ze w 2015 roku, klub wystąpił do Alicante o zastrzeżenie nazwy Falubaz, nie po to aby zagrać na nosie firmie Falubaz, jak sugerował tutaj SFP, ale dlatego, że na lokalnym rynku zaczęły pojawiać się gadżety podróby Falubazu. Każdy kto odwiedził giełdę w niedziele przy Dekoracyjnej, wie o czym mówię. A żeby było śmieszniej, to jeśli pamięć mnie nie zawodzi to zdaje się w 2015 roku, nie kto inny jak sam Dowhan jeszcze rządził w klubie. Więc to on musiał podpisać się pod tym aby ta nazwę zastrzec. Potem odszedł z klubu i inni musieli już ten temat ciągnąć.
    Ty sobie możesz w to wierzyć, ale nie każdy musi Istotne jest to, że nie pojawia się argument, że klub o to wystąpił, bo był szantażowany o kasę przez firmę Falubaz.
    To teraz może przejdźmy do konkretów. Tyle pisaliście z Eneaszem o kasie, poproszę zatem informacje:
    - Ile spółka Falubaz dostawała kasy od klubu Falubaz za wykorzystywanie nazwy "Falubaz" do roku 2015, czy tam 2014, czyli momentu gdy klub wystąpił do Alicante o prawa własności do nazwy?
    - Ile firma Falubaz ewentualnie żądzała kasy za tego typu zgodę? Również do tego samego roku.
    - Czy Dowhan w ogóle poinformował firmę, że wystąpił z takim wnioskiem, czy wszystko odbyło się za plecami?


    Tymczasem na FB ktoś napisał w wąku FZG:
    "Myślę, że firmie Falubaz S.A. warto zostawić "pozytywną" opinię w Google"
    I już zaczęło się atakowanie firmy na google.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 26-01-2023 o 14:50

  53. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    JaacPoz (26-01-2023)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •