Strona 148 z 180 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148149150158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,616 do 6,660 z 8062

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2022 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #6616
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach

    Pożegnanie

    Od jakiegoś czasu oglądałem speedway bardziej z przyzwyczajenia/nawyku bez specjalnych emocji. Widać wszystko ma swój kres i dla mnie takim sygnałem była zapowiedź końca kariery Protasa. Dla mnie to był jest i pozostanie symbol Falubazu jaki kochałem i jakiemu kibicowałem z całego serca. To co nadejdzie teraz to już nie jest moja bajka i w zasadzie straciłem ostatni powód aby się jeszcze próbować tym wszystkim emocjonować. SGP, SON itp. już dawno przestały mnie obchodzić.

    Po prawie 40 latach kibicowania daje sobie z tym spokój definitywnie. O ironio, w dzień gdy podjąłem te decyzję pieprzony tapatalk wgrał jakąś aktualizację, która skutecznie uniemożliwiła mi korzystanie z forum co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że to taki znak, że pora zakończyć pewien etap. Nie wiem ile to lat tutaj ? Ze 20 chyba na różnych profilach i od ponad 12 regularnie jako Carlitos. To sporo godzin przesiedzianych na forum, dużo za dużo czasu i postów. Pora się skoncentrować na ważniejszych sprawach.

    Pozdrawiam was wszystkich serdecznie. Przepraszam tych których obraziłem bądź byłem złośliwy (sorry Mario, Robi, Jaccpoz, Gablen, Polewaczka więcej win nie pamiętam).

    Motorowi Lublin gratuluje zasłużonej wygranej i majstra zdobytego po pięknej walce. To był jeden z lepszych finałów jakie widziałem.

    Falubazowi życzę, aby przetrwał, odbudował się w oparciu o wychowanków i jeszcze kiedyś miał do czego wracać. Obym się bardzo mylił w swoich prognozach. Ucieszy mnie to zayebiście.

    Trzymajcie się ciepło. Winter is coming!

  2. Już 23 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Ali_G (26-09-2022), Cukier (26-09-2022), Dominik (25-09-2022), Donald Trumpek (25-09-2022), Drapichrust (26-09-2022), Falubaz (26-09-2022), Falubaz7 (25-09-2022), Leonidas (26-09-2022), Mariusz (26-09-2022), Mihalo (26-09-2022), Vector (26-09-2022), ZszywaczGKM (26-09-2022), chrzan (26-09-2022), kitas (26-09-2022), lego (26-09-2022), levii (26-09-2022), mentikk (26-09-2022), młody_piernik2 (26-09-2022), never_mind (26-09-2022), realista27 (26-09-2022), sobotch (26-09-2022), spitt22 (25-09-2022), xmanagerx (26-09-2022)

  3. Powrót do góry    #6617
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2021
    Postów
    780
    Kliknij i podziękuj
    93
    Podziękowania: 107 w 74 postach
    26 wrzesień lada godzina..

    Ten Fricke , Piter , Gleb i powrót Dudka to dzisiaj już będą ogłoszone czy kiedy?

  4. Powrót do góry    #6618
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu oglądałem speedway bardziej z przyzwyczajenia/nawyku bez specjalnych emocji. Widać wszystko ma swój kres i dla mnie takim sygnałem była zapowiedź końca kariery Protasa. Dla mnie to był jest i pozostanie symbol Falubazu jaki kochałem i jakiemu kibicowałem z całego serca. To co nadejdzie teraz to już nie jest moja bajka i w zasadzie straciłem ostatni powód aby się jeszcze próbować tym wszystkim emocjonować. SGP, SON itp. już dawno przestały mnie obchodzić.

    Po prawie 40 latach kibicowania daje sobie z tym spokój definitywnie. O ironio, w dzień gdy podjąłem te decyzję pieprzony tapatalk wgrał jakąś aktualizację, która skutecznie uniemożliwiła mi korzystanie z forum co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że to taki znak, że pora zakończyć pewien etap. Nie wiem ile to lat tutaj ? Ze 20 chyba na różnych profilach i od ponad 12 regularnie jako Carlitos. To sporo godzin przesiedzianych na forum, dużo za dużo czasu i postów. Pora się skoncentrować na ważniejszych sprawach.

    Pozdrawiam was wszystkich serdecznie. Przepraszam tych których obraziłem bądź byłem złośliwy (sorry Mario, Robi, Jaccpoz, Gablen, Polewaczka więcej win nie pamiętam).

    Motorowi Lublin gratuluje zasłużonej wygranej i majstra zdobytego po pięknej walce. To był jeden z lepszych finałów jakie widziałem.

    Falubazowi życzę, aby przetrwał, odbudował się w oparciu o wychowanków i jeszcze kiedyś miał do czego wracać. Obym się bardzo mylił w swoich prognozach. Ucieszy mnie to zayebiście.

    Trzymajcie się ciepło. Winter is coming!
    Bycie kibicem nie ma swojego kresu, co zauważyłem w sobotę na W69 odnajdując wiele starych, znanych ludzi, którzy od lat chodzili na Falubaz. Kibicem się jest do końca życia.
    Po wczorajszym meczu sporo kibiców 60+ nie mogło przespać nocy.
    Nie rozumiem czemu tylko na tym forum snujesz wizje upadku Falubazu, upadku żużla, bo nagle ten sport przestaje Ciebie interesować
    Twój wybór i życzę Ci wszystkiego dobrego, tylko nie róbmy z tego telenoweli
    Serdecznie Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 26-09-2022 o 00:12

  5. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    LogTech (26-09-2022), kingpin (26-09-2022), kitas (26-09-2022), welna (26-09-2022)

  6. Powrót do góry    #6619
    Stały bywalec Awatar kibic123
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    1,360
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 206 w 144 postach
    Cytat Zamieszczone przez LogTech Zobacz posta
    26 wrzesień lada godzina..

    Ten Fricke , Piter , Gleb i powrót Dudka to dzisiaj już będą ogłoszone czy kiedy?
    Już pisałem. Jak ogłosicie Sajfutdinowa i Woźniaka to wtedy my ogłosimy tych zawodników co wymieniłeś...

  7. Powrót do góry    #6620
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu oglądałem speedway bardziej z przyzwyczajenia/nawyku bez specjalnych emocji. Widać wszystko ma swój kres i dla mnie takim sygnałem była zapowiedź końca kariery Protasa. Dla mnie to był jest i pozostanie symbol Falubazu jaki kochałem i jakiemu kibicowałem z całego serca. To co nadejdzie teraz to już nie jest moja bajka i w zasadzie straciłem ostatni powód aby się jeszcze próbować tym wszystkim emocjonować. SGP, SON itp. już dawno przestały mnie obchodzić.

    Po prawie 40 latach kibicowania daje sobie z tym spokój definitywnie. O ironio, w dzień gdy podjąłem te decyzję pieprzony tapatalk wgrał jakąś aktualizację, która skutecznie uniemożliwiła mi korzystanie z forum co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że to taki znak, że pora zakończyć pewien etap. Nie wiem ile to lat tutaj ? Ze 20 chyba na różnych profilach i od ponad 12 regularnie jako Carlitos. To sporo godzin przesiedzianych na forum, dużo za dużo czasu i postów. Pora się skoncentrować na ważniejszych sprawach.

    Pozdrawiam was wszystkich serdecznie. Przepraszam tych których obraziłem bądź byłem złośliwy (sorry Mario, Robi, Jaccpoz, Gablen, Polewaczka więcej win nie pamiętam).

    Motorowi Lublin gratuluje zasłużonej wygranej i majstra zdobytego po pięknej walce. To był jeden z lepszych finałów jakie widziałem.

    Falubazowi życzę, aby przetrwał, odbudował się w oparciu o wychowanków i jeszcze kiedyś miał do czego wracać. Obym się bardzo mylił w swoich prognozach. Ucieszy mnie to zayebiście.

    Trzymajcie się ciepło. Winter is coming!
    Wrócisz, wszyscy wracamy.
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  8. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Falubaz za jego przydatny post!

    Helikopter (26-09-2022), Mariusz (26-09-2022), j-rules (26-09-2022), welna (26-09-2022)

  9. Powrót do góry    #6621
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2021
    Postów
    780
    Kliknij i podziękuj
    93
    Podziękowania: 107 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu oglądałem speedway bardziej z przyzwyczajenia/nawyku bez specjalnych emocji. Widać wszystko ma swój kres i dla mnie takim sygnałem była zapowiedź końca kariery Protasa. Dla mnie to był jest i pozostanie symbol Falubazu jaki kochałem i jakiemu kibicowałem z całego serca. To co nadejdzie teraz to już nie jest moja bajka i w zasadzie straciłem ostatni powód aby się jeszcze próbować tym wszystkim emocjonować. SGP, SON itp. już dawno przestały mnie obchodzić.

    Po prawie 40 latach kibicowania daje sobie z tym spokój definitywnie. O ironio, w dzień gdy podjąłem te decyzję pieprzony tapatalk wgrał jakąś aktualizację, która skutecznie uniemożliwiła mi korzystanie z forum co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że to taki znak, że pora zakończyć pewien etap. Nie wiem ile to lat tutaj ? Ze 20 chyba na różnych profilach i od ponad 12 regularnie jako Carlitos. To sporo godzin przesiedzianych na forum, dużo za dużo czasu i postów. Pora się skoncentrować na ważniejszych sprawach.

    Pozdrawiam was wszystkich serdecznie. Przepraszam tych których obraziłem bądź byłem złośliwy (sorry Mario, Robi, Jaccpoz, Gablen, Polewaczka więcej win nie pamiętam).

    Motorowi Lublin gratuluje zasłużonej wygranej i majstra zdobytego po pięknej walce. To był jeden z lepszych finałów jakie widziałem.

    Falubazowi życzę, aby przetrwał, odbudował się w oparciu o wychowanków i jeszcze kiedyś miał do czego wracać. Obym się bardzo mylił w swoich prognozach. Ucieszy mnie to zayebiście.

    Trzymajcie się ciepło. Winter is coming!
    Gorszej głupoty nie widziałem, zegnać się z kibicowaniem na forum xD to już 13 latki poważniej się żegnały z życiem na gadu gadu 20 lat temu ustawiając poważny opis i ustawiając status niewidoczny, w kwietniu jak sezon się zacznie będziesz po bilety czy karnety stal pierwszy w kolejce jak głód poczujesz, kolega wyżeja ma rację. Tylko po co ta szopka ? Za dużo %?


    Cytat Zamieszczone przez kibic123 Zobacz posta
    Już pisałem. Jak ogłosicie Sajfutdinowa i Woźniaka to wtedy my ogłosimy tych zawodników co wymieniłeś...
    Ale jak ? Jeleniewski > Woźniak a Emil zawieszony. To co mamy ogłaszać?
    Ostatnio edytowane przez LogTech ; 26-09-2022 o 01:15

  10. Powrót do góry    #6622
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    13-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Cytat Zamieszczone przez Falubaz Zobacz posta
    Wrócisz, wszyscy wracamy.
    Pytanie za ile lat. W przyszłym sezonie nie awansujemy (Ostrów, Bdg).

    Sportowo znowu zabrakło nam jednego cholernego punktu biegowego. Organizacyjnie jesteśmy w totalnej dupie i uważam, że dopóki w zarządzie klubu nie pojawią się profesjonaliści z managerską wiedzą/doświadczeniem i prawdziwą pasją do speedwaya, to nic się nie zmieni. A zacząć trzeba od podstawowych rzeczy. Ok, przekiblujmy w 1. lidze 2-3 sezony, ale trzeba przyjąć jedną strategię i przywrócić fun z żużla. Skład ekonomiczny, ale młody i waleczny + dłuższe kontrakty, żeby kibic mógł się przywiązać do nazwisk. Tańsze bilety na ligę, darmowe młodzieżówki, promocja w social mediach. Pogonić patologię z K. Szkółka niech się rozwija, a może wkrótce wypłyną dwie perełki, z którymi mieszkańcy będą mogli się utożsamiać.

  11. Powrót do góry    #6623
    Użytkownik Awatar windykator
    Dołączył
    27-12-2012
    Postów
    217
    Kliknij i podziękuj
    33
    Podziękowania: 56 w 36 postach
    Falubaz 2023

    Zengota
    Pawlicki
    Rew
    Tungate
    Kurtz
    Borowiak
    Mencel

    trener wełna

    Ja bym kupił karnet.

  12. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi windykator za jego przydatny post!

    Dominik (26-09-2022), Falubaz (26-09-2022)

  13. Powrót do góry    #6624
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez windykator Zobacz posta
    Falubaz 2023

    Zengota
    Pawlicki
    Rew
    Tungate
    Kurtz
    Borowiak
    Mencel

    trener wełna

    Ja bym kupił karnet.
    Fajnie, na prawdę mocny skład (na I ligę oczywiście). Z tym, że z realizacją to raczej będzie problem. Już abstrahując od szans na pozyskanie tych zawodników, to w składzie już są chyba Buczek i Rempała? Pójdą w odstawkę?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  14. Powrót do góry    #6625
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,703
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Doszła do mnie plotka o wycofaniu się ze sponsoringu przez Kronopol z racji trwającej dalej wojny w Ukrainie, mają tam swój oddział bodajże. Ktoś to może potwierdzić, czy banialuki?

  15. Powrót do góry    #6626
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez Micz Bjukanon Zobacz posta
    Doszła do mnie plotka o wycofaniu się ze sponsoringu przez Kronopol z racji trwającej dalej wojny w Ukrainie, mają tam swój oddział bodajże. Ktoś to może potwierdzić, czy banialuki?
    Oddział oddziałem, ale Ukraina to chyba jeden z większych dostarczycieli drewna. Surowiec podrożał, poszły więc w górę ceny, przez co spadły przychody/zyski. Myślę, że to też może mieć wpływ na decyzję.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    j-rules (26-09-2022)

  17. Powrót do góry    #6627
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Oddział oddziałem, ale Ukraina to chyba jeden z większych dostarczycieli drewna. Surowiec podrożał, poszły więc w górę ceny, przez co spadły przychody/zyski. Myślę, że to też może mieć wpływ na decyzję.
    To też ale drewno w głównej mierze było ciągane z Rosji i Białorusi a nasze sprzedawane do Chin i Stanów. I gdzie tu logika? Rząd wysprzedał nasz las obco a prywatni odbiorcy musieli się ratować drewnem z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Czech i Słowacji.

  18. Powrót do góry    #6628
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez windykator Zobacz posta
    Falubaz 2023

    Zengota
    Pawlicki
    Rew
    Tungate
    Kurtz
    Borowiak
    Mencel

    trener wełna

    Ja bym kupił karnet.

    Największy problem będzie z pozyskaniem Welny.

    On ma zbyt dużo trawy do wykoszenia i nie wiem czy znajdzie czas na pracę w FZG.

    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    To też ale drewno w głównej mierze było ciągane z Rosji i Białorusi a nasze sprzedawane do Chin i Stanów. I gdzie tu logika? Rząd wysprzedał nasz las obco a prywatni odbiorcy musieli się ratować drewnem z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Czech i Słowacji.
    To znaczy komu konkretnie wysprzedał rząd nasz las ? Konkrety proszę.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #6629
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,391
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    No to 2 najwazniejsze cele na 2022 osiagniete.
    1. szybki awans
    2. sciagniecie spowrotem Dudka.

  20. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    Dominik (26-09-2022), Micz Bjukanon (26-09-2022)

  21. Powrót do góry    #6630
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    No to 2 najwazniejsze cele na 2022 osiagniete.
    1. szybki awans
    2. sciagniecie spowrotem Dudka.



    Jeszcze trochę i oddamy wam Dudka i w promocji dorzucimy Karola Żupińskiego

  22. Powrót do góry    #6631
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Największy problem będzie z pozyskaniem Welny.

    On ma zbyt dużo trawy do wykoszenia i nie wiem czy znajdzie czas na pracę w FZG.



    To znaczy komu konkretnie wysprzedał rząd nasz las ? Konkrety proszę.
    Chinom i Stanom Zjednoczonym. W trakcie pandemii drewno szło kontenerami z portu w Gdyni do Hamburga a stamtąd dalej. Na portalu aukcyjnym oraz systemowym e-drewno oraz Portalu Leśno Drzewnym tam gdzie się zakupuje surowiec były podstawione firmy z Bułgarii i Rumunii gdzie licytowali drewno po takich stawkach, ze polskim firmom z branży drzewnej się nie opłacało kupować a dla Stanów to i tak była dobra cena. Stąd też się wzięły takie ceny drewna w Polsce. Powinni całkowicie zabronić brać udziału w licytacjach takim firmom tak jak to zrobili na Węgrzech. Chyba Ci wyjaśniłem a jak coś to pisz i odpowiem.

  23. Powrót do góry    #6632
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Chinom i Stanom Zjednoczonym. W trakcie pandemii drewno szło kontenerami z portu w Gdyni do Hamburga a stamtąd dalej. Na portalu aukcyjnym oraz systemowym e-drewno oraz Portalu Leśno Drzewnym tam gdzie się zakupuje surowiec były podstawione firmy z Bułgarii i Rumunii gdzie licytowali drewno po takich stawkach, ze polskim firmom z branży drzewnej się nie opłacało kupować a dla Stanów to i tak była dobra cena. Stąd też się wzięły takie ceny drewna w Polsce. Powinni całkowicie zabronić brać udziału w licytacjach takim firmom tak jak to zrobili na Węgrzech. Chyba Ci wyjaśniłem a jak coś to pisz i odpowiem.
    Będą dymy.
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  24. Powrót do góry    #6633
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,175
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,187 w 907 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Chinom i Stanom Zjednoczonym. W trakcie pandemii drewno szło kontenerami z portu w Gdyni do Hamburga a stamtąd dalej. Na portalu aukcyjnym oraz systemowym e-drewno oraz Portalu Leśno Drzewnym tam gdzie się zakupuje surowiec były podstawione firmy z Bułgarii i Rumunii gdzie licytowali drewno po takich stawkach, ze polskim firmom z branży drzewnej się nie opłacało kupować a dla Stanów to i tak była dobra cena. Stąd też się wzięły takie ceny drewna w Polsce. Powinni całkowicie zabronić brać udziału w licytacjach takim firmom tak jak to zrobili na Węgrzech. Chyba Ci wyjaśniłem a jak coś to pisz i odpowiem.

    Jest subtelna różnica pomiędzy: "sprzedać las" a "sprzedać drewno"

    Mniej więcej taka, jak": "sprzedać browar" a "sprzedać wyprodukowane w browarze piwo"...


    Wystarczająco jasno?

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi JaacPoz za jego przydatny post!

    Mariusz (26-09-2022)

  26. Powrót do góry    #6634
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To znaczy komu konkretnie wysprzedał rząd nasz las ? Konkrety proszę.
    Gdyby interesowały Ciebie konkrety to byś sobie wyszukał w minutę, dwie
    https://twitter.com/nasze_lasy/statu...60829145239553
    https://www.drewno.pl/artykuly/12379...-poziomie.html
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    Jest subtelna różnica pomiędzy: "sprzedać las" a "sprzedać drewno"
    Mniej więcej taka, jak": "sprzedać browar" a "sprzedać wyprodukowane w browarze piwo"...
    Czepiasz się słownictwa. Wiadomo, że drewno pochodzi z lasu i w jakim kontekście poprzednik użył tego sformułowania.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 26-09-2022 o 11:19

  27. Powrót do góry    #6635
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Chinom i Stanom Zjednoczonym. W trakcie pandemii drewno szło kontenerami z portu w Gdyni do Hamburga a stamtąd dalej. Na portalu aukcyjnym oraz systemowym e-drewno oraz Portalu Leśno Drzewnym tam gdzie się zakupuje surowiec były podstawione firmy z Bułgarii i Rumunii gdzie licytowali drewno po takich stawkach, ze polskim firmom z branży drzewnej się nie opłacało kupować a dla Stanów to i tak była dobra cena. Stąd też się wzięły takie ceny drewna w Polsce. Powinni całkowicie zabronić brać udziału w licytacjach takim firmom tak jak to zrobili na Węgrzech. Chyba Ci wyjaśniłem a jak coś to pisz i odpowiem.
    Co z tym wspólnego ma rząd ? Maiłeś napisać komu rząd wyprzedał nasze lasy ? A pyerdolisz coś o handlu drewnem przez różne firmy.

    Rząd nie może ot tak zakazać firmom z UE handlu drewnem. Bruksela zaraz by wszczeła dochodzenie i zagroziła karami.

    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Gdyby interesowały Ciebie konkrety to byś sobie wyszukał w minutę, dwie
    https://twitter.com/nasze_lasy/statu...60829145239553
    https://www.drewno.pl/artykuly/12379...-poziomie.html
    Gdybyś był średnio ogarnięty, zauważyłbyś, ze dyskusja dotyczy nie handlu drewnem a "wyprzedażą naszych lasów przez rząd".

    Cytat Zamieszczone przez Falubaz Zobacz posta
    Będą dymy.
    Będą.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #6636
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Co z tym wspólnego ma rząd ? Maiłeś napisać komu rząd wyprzedał nasze lasy ? A pyerdolisz coś o handlu drewnem przez różne firmy.

    Rząd nie może ot tak zakazać firmom z UE handlu drewnem. Bruksela zaraz by wszczeła dochodzenie i zagroziła karami.
    Widzę, że nie masz pojęcia. Czyje są lasy? No chyba państwowe tak jak Rząd. Firmy słupy z krajów, które wymieniłem kupowały setkami metrów sześciennych drewno dla Stanów i Chin oficjalnie na portalach aukcyjnych. Nie chcę już wchodzić dalej odnośnie ustawy 447.

  29. Powrót do góry    #6637
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,766
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    [QUOTE=Mariusz;2264417]Rząd nie może ot tak zakazać firmom z UE handlu drewnem. Bruksela zaraz by wszczeła dochodzenie i zagroziła karami.


    chyba nie boicie się Brukseli
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  30. Powrót do góry    #6638
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    widać że brak awansu was nie zabolał skoro kłócicie się o to kto sprzedał las/drewno

  31. Powrót do góry    #6639
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,391
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    no nie zabolal - tak szczerze

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    Falubaz (26-09-2022)

  33. Powrót do góry    #6640
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Widzę, że nie masz pojęcia. Czyje są lasy? No chyba państwowe tak jak Rząd. Firmy słupy z krajów, które wymieniłem kupowały setkami metrów sześciennych drewno dla Stanów i Chin oficjalnie na portalach aukcyjnych. Nie chcę już wchodzić dalej odnośnie ustawy 447.
    Lasy są państwowe i są też prywatne, choć w mniejszości. Rzecz w tym, że lasów w Polsce żaden rząd nie sprzedał. Choć były takie plany za czasów rządów PO-PSL.

    Nie w tym jednak problem. LP handlują drewnem na giełdzie i kasują za drewno tyle ile dają. A ceny poszły w górę, jak wszystkiego, ze względu na wojnie na Ukrainie i sankcje z tym związane. Oraz na nagłe zwiększenie zapotrzebowania na ten surowiec na świecie po kryzysie covidowym.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #6641
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,703
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    widać że brak awansu was nie zabolał skoro kłócicie się o to kto sprzedał las/drewno
    Przeszło mi jakieś 30 minut po meczu. Jaki my mamy na to wpływ? Poza tym, pozdrawiam obronę ekstraligi Przemysławem Pawlickim. Szkoda "tylko" tych 6 milionów i mizernego pożegnania Protasa bo ludzie wyszli. W 1 lidze przynajmniej jakieś emocje będą, a nie 12-13 wpyerdoli.

  35. Powrót do góry    #6642
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    widać że brak awansu was nie zabolał skoro kłócicie się o to kto sprzedał las/drewno
    Fakt, mnie tam za bardzo nie zabolał. Trochę żal mi tylko Protasa, bo miałby fajne zakończenie kariery. Ale jak pomyślę o mizerii w SE, po ewentualnym awansie, to mi szybko przechodzi.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #6643
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,175
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,187 w 907 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Gdyby interesowały Ciebie konkrety to byś sobie wyszukał w minutę, dwie
    https://twitter.com/nasze_lasy/statu...60829145239553
    https://www.drewno.pl/artykuly/12379...-poziomie.html

    Czepiasz się słownictwa. Wiadomo, że drewno pochodzi z lasu i w jakim kontekście poprzednik użył tego sformułowania.
    "Czepianie się słownictwa"?

    W taki sposób jak to bronisz tworzy się fejki w internecie.

    "Sprzedaż lasów" oznaczałoby ,ze lasy zmieniły właściciela.

  37. Powrót do góry    #6644
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,097
    Kliknij i podziękuj
    1,280
    Podziękowania: 2,980 w 1,152 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Największy problem będzie z pozyskaniem Welny.

    On ma zbyt dużo trawy do wykoszenia i nie wiem czy znajdzie czas na pracę w FZG.
    Dobudujecie ,,eskę'' z Głogowa do Leszna to znajdzie się czas i na trawę i na Falubaz

  38. Powrót do góry    #6645
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bruno Schulz Zobacz posta
    Pytanie za ile lat. W przyszłym sezonie nie awansujemy (Ostrów, Bdg).

    Sportowo znowu zabrakło nam jednego cholernego punktu biegowego. Organizacyjnie jesteśmy w totalnej dupie i uważam, że dopóki w zarządzie klubu nie pojawią się profesjonaliści z managerską wiedzą/doświadczeniem i prawdziwą pasją do speedwaya, to nic się nie zmieni. A zacząć trzeba od podstawowych rzeczy. Ok, przekiblujmy w 1. lidze 2-3 sezony, ale trzeba przyjąć jedną strategię i przywrócić fun z żużla. Skład ekonomiczny, ale młody i waleczny + dłuższe kontrakty, żeby kibic mógł się przywiązać do nazwisk. Tańsze bilety na ligę, darmowe młodzieżówki, promocja w social mediach. Pogonić patologię z K. Szkółka niech się rozwija, a może wkrótce wypłyną dwie perełki, z którymi mieszkańcy będą mogli się utożsamiać.
    Znowu ten jeden punkt.
    Ale słusznie piszesz, to nie żaden pech a zwyczajne następstwa bylejakości i tumiwisizmu. Nic nie dzieje się bez przyczyny,minimalizm, brak pasji do tego sportu, odbębnianie swoich obowiązków zamiast starań i poświęceń, tak właśnie musi się kończyć. Nie ma kasy, nie ma chęci, nie ma głowy do tego i jest jak jest. Za kilka lat wystarczy nam II liga przy takim podejściu, dla nich wszystko to jedno, świat im się nie zawali.

  39. Powrót do góry    #6646
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Naiwny Carlitos myśli, że się uwolni
    Mnie tez tu nie ma przez zimę, bo wtedy jest zwykłe pyerdolenye dla pyerdolenya albo ten idiotyczny wątek polityczny.

    A potem są nowe mecze

  40. Powrót do góry    #6647
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 148 w 106 postach
    Nie jest to koniec mojej przygody z Falubazem. Jestem otwarty na rozmowy z klubem, ale na ten moment chciałbym jeszcze skupić się na jeździe.

    Brawo Janek Falubaz Kvechowi tyle utrudnił rzeczy, a on nadal jest skłonny zostać.

  41. Powrót do góry    #6648
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Trochę żal mi tylko Protasa, bo miałby fajne zakończenie kariery. Ale jak pomyślę o mizerii w SE, po ewentualnym awansie, to mi szybko przechodzi.
    Pepe tak doświadczony zawodnik powinien pojechać VaBank i przyblokowywać parę z Krosna w tym ostatnim biegu. Zwłaszcza, że jechał tam drewniany Wacek a z tyłu potrafiący pomyśleć na torze Tangejt.

  42. Powrót do góry    #6649
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    585
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 142 w 73 postach
    Minęły 2 dni od meczu powoli emocje opadają, więc kilka zdań w kwestii sobotniego meczu jak i przyszłości.
    O Pepe napisano już wiele, sam zresztą wypowiedziałem się już na forum po ogłoszeniu przez niego decyzji odnośnie końca kariery. Pamiętam mecz w 1992 roku ze Stalą Gorzów w Zielonej Górze - mecz przegrany 41-49 i pierwszą trójkę Protasa w lidze, w barwach gości szalał wtedy na naszym torze Piotr Świst - byłem na tym meczu jako mały chłopak z rodzicami i wiedziałem że rodzi się gwiazda. W niedziele w podobnym miejscu na trybunach mój syn wraz z moją mamą trzymał z dumą tabliczkę na pożegnanie Pepe Ten zawodnik spina klamrą żużlowe pokolenia, mecz przegrany, brak ekstraligi, brak kasy z tv, ale mi cholernie smutno na myśl że Piotra nie zobaczę już na torze, bo właśnie skończył się znany mi Falubaz - ten Falubaz z czasów Huszczy, Szymka, Dudka, Kruka, Kłopota, Zarzeckiego, Pawlaka, Kurmana i kilku innych. Było też w klubie na przestrzeni lat wiele lepszych lub gorszych żużlowych odpadów - jakieś Krakowskie, Laukkaneny, Lindbaecki czy Zagary ale zawsze był ktoś w klubie, który to wszystko spinał tak, że czułem że to moja drużyna. Dzisiaj po odejściu Piotra czuje że w klubie pozostanie zbieranina najemników niechcianych w innych klubach. Mecz jak za starych dobrych lat, piątki przybijane z przypadkowymi osobami po sukcesie 5-1, nerwy po upadkach, atmosfera super - szkoda tylko, że tak mało ludzi pozostało na trybunach aby pożegnać Protasa, ale fakt mecz mocno się przedłużał poza tym było dość zimno. Same decyzje sędziowskie - rzeczywiście Pan Kuśmierz zbyt drobiazgowy, liczne powtórki pozwoliły spasować się gościom i w konsekwencji tych kilku punktów zabrakło. Błędem było wystawienie Buczka do 14 biegu, facet ma słabą drugą połowę sezonu, robi na torze dużo szumu, dużo przeszkadza partnerom z drużyny, a efektów w postaci punktów z jego strony brak. W ogóle nie patrzył gdzie jedzie Fricke ciągle blokując go po zewnętrznej, co w końcu spowodowało wyprzedzenie Maxa przez Szczepaniaka, a w konsekwencji ich upadek.

    Pytanie co dalej?
    Jak pisałem wyżej w klubie nie może być zbieraniny przypadkowych ludzi - priorytet to ludzie stąd, przynajmniej jeden swojak. Klub powinien zrobić wszystko aby ściągnąć do klubu Grześka Zengotę - to ostatni wychowanek, widać że zawsze zależało mu aby zaistnieć w Zielonej Górze. Mógłby wreszcie stanowić fundament Falubazu na kolejne lata , chłopak z Chynowa z którym mogliby utożsamiać się kibice. Do tego Tungate z ważnym kontraktem, bo widać, że klimat zielonogórski mu służy, zatrzymać za wszelką cenę przynajmniej na 2 lata Janka Kvecha - byłby w klubie już 4 i 5 rok też swojak. To samo Borowiak i trzon już jest - do tego Kurtz, bo widać że Australijczycy dobrze odnajdują się w Zielonej Górze. Buczka w Zielonej Górze nie widzę, ale chyba niespecjalnie mamy kim go zastąpić więc trzeba będzie się przemęczyć z nim kolejny sezon, jako drugi junior Rempała (chyba że uda się wyciągnąć Mencla) i całkiem fajnie będzie się oglądało tą 1 lige w przyszłym roku i szanse jakieś też będą bo ekipa z potencjałem i mająca coś do udowodnienia.

    W klubie stery przejmuje Pepe - naprawdę wierzę, że dobrze to poukłada. To na tyle mądry człowiek, że nie pchałby się gdyby w klubie faktycznie było takie bagno jak się przedstawia w mediach. A szanse jeszcze są, więc Carlitos nie ma co się żegnać - trzeba kibicować. Falubaz wychodził nie z takich opresji (upadek Falubazu, Morawskiego, śmierć zawodników, odejścia wychowanków, morderstwa) z tej opresji też wyjdzie, tylko musi wokół klubu być więcej takich ludzi jak Protas.

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Goros za jego przydatny post!

    SCOT FZG (26-09-2022)

  44. Powrót do góry    #6650
    Użytkownik
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    184
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 18 w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez speedwayfzg Zobacz posta
    Nie jest to koniec mojej przygody z Falubazem. Jestem otwarty na rozmowy z klubem, ale na ten moment chciałbym jeszcze skupić się na jeździe.

    Brawo Janek Falubaz Kvechowi tyle utrudnił rzeczy, a on nadal jest skłonny zostać.
    Toruń się rozmyślił?

  45. Powrót do góry    #6651
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,191
    Kliknij i podziękuj
    299
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Naiwny Carlitos myśli, że się uwolni
    Mnie tez tu nie ma przez zimę, bo wtedy jest zwykłe pyerdolenye dla pyerdolenya albo ten idiotyczny wątek polityczny.

    A potem są nowe mecze
    Masz rację nie da rady się od tego uwolnić To jest jeszcze gorsze od nałogu

  46. Powrót do góry    #6652
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,703
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Obiektywnie mówiąc Kvech idąc teraz do eligi zrobiłyby sobie niezłe kuku. Sezon moim zdaniem przeciętny z przebłyskami to za mało by w tej elidze robić jakieś punkty. Tu ma "bezpieczną" przystań i pewnie się zastanawia.

  47. Powrót do góry    #6653
    Użytkownik
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    184
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 18 w 12 postach
    Nie wiem czy nie wywołam wilka z lasu, ale właśnie miałem pytać jak oceniacie ten sezon w wykonaniu Janka?
    Mniej więcej takiego wyniku się spodziewaliście czy liczyliście na więcej?

  48. Powrót do góry    #6654
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    RIP Carlitos . Pamiętaj, zawsze jak będzie Ci smutno i źle możesz tutaj zajrzeć i się pośmiać. On tutaj jest od zawsze i jeszcze długo będzie.
    TYLKO FALUBAZ

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi xmanagerx za jego przydatny post!

    kapitan bomba (26-09-2022)

  50. Powrót do góry    #6655
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 148 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez spidigz Zobacz posta
    Nie wiem czy nie wywołam wilka z lasu, ale właśnie miałem pytać jak oceniacie ten sezon w wykonaniu Janka?
    Mniej więcej takiego wyniku się spodziewaliście czy liczyliście na więcej?
    Ja liczyłem na więcej. Te 1,7 obstawiałem jako taki punkt wyjścia. Nie był to zły sezon, ale dobry też nie. Taki solidny, bez szału.

  51. Powrót do góry    #6656
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,221
    Kliknij i podziękuj
    6,203
    Podziękowania: 2,002 w 1,233 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu oglądałem speedway bardziej z przyzwyczajenia/nawyku bez specjalnych emocji. Widać wszystko ma swój kres i dla mnie takim sygnałem była zapowiedź końca kariery Protasa. Dla mnie to był jest i pozostanie symbol Falubazu jaki kochałem i jakiemu kibicowałem z całego serca. To co nadejdzie teraz to już nie jest moja bajka i w zasadzie straciłem ostatni powód aby się jeszcze próbować tym wszystkim emocjonować. SGP, SON itp. już dawno przestały mnie obchodzić.

    Po prawie 40 latach kibicowania daje sobie z tym spokój definitywnie. O ironio, w dzień gdy podjąłem te decyzję pieprzony tapatalk wgrał jakąś aktualizację, która skutecznie uniemożliwiła mi korzystanie z forum co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że to taki znak, że pora zakończyć pewien etap. Nie wiem ile to lat tutaj ? Ze 20 chyba na różnych profilach i od ponad 12 regularnie jako Carlitos. To sporo godzin przesiedzianych na forum, dużo za dużo czasu i postów. Pora się skoncentrować na ważniejszych sprawach.

    Pozdrawiam was wszystkich serdecznie. Przepraszam tych których obraziłem bądź byłem złośliwy (sorry Mario, Robi, Jaccpoz, Gablen, Polewaczka więcej win nie pamiętam).

    Motorowi Lublin gratuluje zasłużonej wygranej i majstra zdobytego po pięknej walce. To był jeden z lepszych finałów jakie widziałem.

    Falubazowi życzę, aby przetrwał, odbudował się w oparciu o wychowanków i jeszcze kiedyś miał do czego wracać. Obym się bardzo mylił w swoich prognozach. Ucieszy mnie to zayebiście.

    Trzymajcie się ciepło. Winter is coming!

    No co ty ? Falubaz zmierza na tron, a ty uciekasz ?

  52. Powrót do góry    #6657
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 148 w 106 postach
    Przemo dogadał się z Krosnem z tego co slychac. Zaraz zostaniemy bez drugiego Polaka.

  53. Powrót do góry    #6658
    Zaawansowany Awatar NeverGiveUp38
    Dołączył
    21-09-2015
    Postów
    2,093
    Kliknij i podziękuj
    131
    Podziękowania: 493 w 310 postach
    Cytat Zamieszczone przez speedwayfzg Zobacz posta
    Przemo dogadał się z Krosnem z tego co slychac. Zaraz zostaniemy bez drugiego Polaka.
    Przemo i Zengi w Krośnie w takim razie?

  54. Powrót do góry    #6659
    Stały bywalec Awatar kibic123
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    1,360
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 206 w 144 postach
    Cytat Zamieszczone przez speedwayfzg Zobacz posta
    Przemo dogadał się z Krosnem z tego co slychac. Zaraz zostaniemy bez drugiego Polaka.
    Wczoraj o tym właśnie pisałem...

  55. Powrót do góry    #6660
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2021
    Postów
    332
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 29 w 19 postach
    Wystarczy dogadać się z tonderem i drugi Polak nie potrzebny przecież.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •