Strona 59 z 180 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,611 do 2,655 z 8062

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2022 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #2611
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Wystarczy spojrzeć na Lublin. Tam obecnie, z tego co się orientuję rządzi PiS, i w Mieście i w Województwie,
    Nie orientujesz się, w Lublinie prezydentem miasta jest gość z PO. We Wrocku rządzi gość z KO, w Gorzowie niezależny, w ZG niezależny, w Lesznie prezydent wywodzi się z PO, w Czewie rządzi lewak, w Grudziądzu były członek PO.

    Tak de facto nigdzie nie masz prezydenta miasta z PiS. A mimo to próbujesz tłumaczyć te dotacje rządami PiS-u.

    Smutne dla mnie w tym wszystkim jest to, że przyszły rok to rok wyborczy i moim zdaniem prezydenci miast nie będą oszczędzać środków publicznych przeznaczonych na "sport".
    Jestem ciekawy jaki procent tegorocznego budżetu naszego klubu stanowią dotacje z Miasta. Wydaje mi się, że 40% minimum.
    Do niedawna te dotacje z miasta nie przekraczały 10% budżetu klubu. Pamiętaj jednak, że od 2 lat miasto jest współwłaścicielem klubu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #2612
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,490
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    W Toruniu siedzibę ma Polski Cukier. Od kilku lat dawali kasę na koszykówkę, Pierniki grały dobrze, zdobyły srebro MP ale spółka przeniosła pieniądze do innego klubu koszykarskiego na drugi koniec Polski (pięknie smakował 2 razy wpyerdol) . Zgadnij gdzie i udowodnij, że nie była to decyzja polityczna.

  3. Powrót do góry    #2613
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    814
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 11 w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie orientujesz się, w Lublinie prezydentem miasta jest gość z PO. We Wrocku rządzi gość z KO, w Gorzowie niezależny, w ZG niezależny, w Lesznie prezydent wywodzi się z PO, w Czewie rządzi lewak, w Grudziądzu były członek PO.

    Tak de facto nigdzie nie masz prezydenta miasta z PiS. A mimo to próbujesz tłumaczyć te dotacje rządami PiS-u.



    Do niedawna te dotacje z miasta nie przekraczały 10% budżetu klubu. Pamiętaj jednak, że od 2 lat miasto jest współwłaścicielem klubu.
    Mariusz, na razie nie będę Cię wyzywał, tak jak ty wyzywasz wszystkich dookoła, którzy mają odmienne zdanie lub pogląd od ciebie.
    Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis i spróbuj znaleźć w nim sens o co mi chodziło z dotacjami.

    Po krótce. W dzisiejszych, chorych czasach politycy robią sobie żarty z publicznych pieniędzy i niezależnie od opcji. Przytaczając Lublin miałem na myśli, że im więcej rządzących polityków jest z jednej opcji (a tam na pewno jest marszałek -były minister sportu, do tego dużo kluczowych polityków przesiadujących w Wawie pochodzi z tamtego terenu, ok z prezydentem nie trafiłem) tym łatwiej im wydawać to co nie ich...

    Piszesz o niezależności prezydentów? I to ty Mariusz jeszcze w to wierzysz? W dzisiejszych czasach nie ma niezależnych polityków, a na pewno tych w randze prezydentów miast, podobnie jak nie ma niezależnych mediów.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że my zwykli ludzie dajemy im się nabierać na ich obiecanki i rozdawnictwo naszych pieniędzy. Dopóki dają nam i my z tego korzystamy to jest ok i siedzimy cicho, wtedy kiedy dają naszym przeciwnikom zaczynamy dostrzegać ten chory system. Tak już jesteśmy skonstruowani, przykre to, ale prawdziwe.
    Dlatego wracam to poprzedniego wpisu, dotacje (i to niezależnie, czy miejskie, czy wojewódzkie, czy rządowe) tak, ale przekazywane z jakimś pomysłem, celem. Chyba najlepiej wymyśleć jakiś system, ale to w tych czasach raczej nierealne.

  4. Powrót do góry    #2614
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2012
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    1,206
    Podziękowania: 332 w 245 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    W Toruniu siedzibę ma Polski Cukier. Od kilku lat dawali kasę na koszykówkę, Pierniki grały dobrze, zdobyły srebro MP ale spółka przeniosła pieniądze do innego klubu koszykarskiego na drugi koniec Polski (pięknie smakował 2 razy wpyerdol) . Zgadnij gdzie i udowodnij, że nie była to decyzja polityczna.
    Polski Cukier też finansuje siatkówkę, kilka klubów w Tauron1 lidze.

  5. Powrót do góry    #2615
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    W Toruniu siedzibę ma Polski Cukier. Od kilku lat dawali kasę na koszykówkę, Pierniki grały dobrze, zdobyły srebro MP ale spółka przeniosła pieniądze do innego klubu koszykarskiego na drugi koniec Polski (pięknie smakował 2 razy wpyerdol) . Zgadnij gdzie i udowodnij, że nie była to decyzja polityczna.
    Nie wiem czy była to decyzja polityczna. Ty też nie wiesz. Po prostu ci się tak wydaje. Ale nie o tym była gadka. Mowa była o klubach żużlowych. I tutaj jakoś nie widzę aby PiS masowo dotował te kluby.

    Nawet jeśli mowa o Motorze. To uważam, że bez względu na to kto rządzi w kraju, taka Bogdanka czy Grupa Azoty i tak by sponsorowały ten klub. Dokładnie tak samo jak Grupa Azoty sponsoruje przez lata Unię Tarnów. Naturalnie wysokość sponsoringu zależny jest od poziomu rozgrywek. Ale jakoś nikt nie zarzucał politycznego sponsoringu PO jak Grupa Azoty w latach 2004-2005 dawała miliony na kontrakty Golloba i Holty w Tarnowie. Czy w latach 2012-2015 jak GA finansowała w Tarnowie Kołodzieja, Vacula, Janowskiego, Madsena, Hancocka i Cieślaka. Wtedy jakoś nie widziałem tutaj płaczów, że PO kupuje sobie poparcie.

    Cytat Zamieszczone przez macek Zobacz posta
    Mariusz, na razie nie będę Cię wyzywał, tak jak ty wyzywasz wszystkich dookoła, którzy mają odmienne zdanie lub pogląd od ciebie.
    Może pisz w swoim imieniu, a nie w imieniu innych. I nie przypominam sobie abym dał ci powód do wyzwisk. I nigdy nie wyzywam nikogo za to, że ma inne, odmienne zdanie na jakiś temat. A jeśli to robię to znaczy, ze druga strona dała mi do tego powód.

    Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis i spróbuj znaleźć w nim sens o co mi chodziło z dotacjami.

    Po krótce. W dzisiejszych, chorych czasach politycy robią sobie żarty z publicznych pieniędzy i niezależnie od opcji. Przytaczając Lublin miałem na myśli, że im więcej rządzących polityków jest z jednej opcji (a tam na pewno jest marszałek -były minister sportu, do tego dużo kluczowych polityków przesiadujących w Wawie pochodzi z tamtego terenu, ok z prezydentem nie trafiłem) tym łatwiej im wydawać to co nie ich...
    Poczytaj mój post wyżej. Ty przypisujesz takie tendencje jednemu ugrupowaniu politycznemu. Konkretnie PiS-owi. A je ci przypominam i udowadniam, że jaka opcja polityczna by nie rządziła, w kraju, województwie czy mieście, to dotowanie klubów żużlowych miało miejsce, ma miejsce, i będzie miało miejsce.

    Piszesz o niezależności prezydentów? I to ty Mariusz jeszcze w to wierzysz? W dzisiejszych czasach nie ma niezależnych polityków, a na pewno tych w randze prezydentów miast, podobnie jak nie ma niezależnych mediów.
    Pisząc o "niezależnych" prezydentach, miałem na myśl fakt, ze startowali oni do wyborów formalnie jako kandydaci niezależni. I nie am to nic wspólneog z faktem, czy na swoich stanowiskach, oni nadal będa niezależni.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że my zwykli ludzie dajemy im się nabierać na ich obiecanki i rozdawnictwo naszych pieniędzy. Dopóki dają nam i my z tego korzystamy to jest ok i siedzimy cicho, wtedy kiedy dają naszym przeciwnikom zaczynamy dostrzegać ten chory system. Tak już jesteśmy skonstruowani, przykre to, ale prawdziwe.
    Dlatego wracam to poprzedniego wpisu, dotacje (i to niezależnie, czy miejskie, czy wojewódzkie, czy rządowe) tak, ale przekazywane z jakimś pomysłem, celem. Chyba najlepiej wymyśleć jakiś system, ale to w tych czasach raczej nierealne.
    Tutaj nigdy nie będzie konsensusu. Bo co innego jest dotacja klubu a co innego utrzymywanie klubu jako współwłaściciel. Ale i tu zawsze, wśród społeczeństwa, będą zdania podzielone. Radze popatrzeć szerzej na problem. Przecież dokładnie na tych samych zasadach co piszesz, przeciętny Kowalski może być przeciwny dotowaniu jakichś artystów występujących w mieście, jakichś inwestycji, czy jakichkolwiek innych projektów. I zawsze znajdzie się ktoś kto powie, dotujemy albo wszystkich albo nikogo. Wiele już czytałem opinii, że ktoś nie jest przeciwny dotowaniu klubu, ale na jakichś zdrowych zasadach. Rzecz w tym, że nigdy nie będzie takiej sytuacji, że wszyscy zaakceptują i uznają takie zasady za zdrowe, jakie by one nie były.

    I jeszcze raz przypominam. Może i te dotowania są chore. Ale totalną bzdura jest przypisywanie ich, jednemu ugrupowaniu politycznemu, tak jak to robi większość tutaj, przypisując PiS-owi sponsorowanie Motoru. A jeszcze głupszym jest twierdzenie, że takie Azoty czy Bogdanka, nie powinny sponsorować jakiegoś jednego klubu, bo te firmy zarabiają globalnie na terenie całego kraju. No to ja zapytam, a czy taki Betard z Wrocka, Cash Broker, czy nawet Stelmet lub Marwis, nie zarabiają kasy globalnie na terenie całego kraju ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 25-06-2022 o 10:58
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #2616
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Cytat Zamieszczone przez macek Zobacz posta
    Inna sprawa, czy tak jest tylko u nas? No nie, pewnie, że nie, rzekł bym, że w niektórych regionach jest jeszcze dziwniej. Wystarczy spojrzeć na Lublin. Tam obecnie, z tego co się orientuję rządzi PiS, i w Mieście i w Województwie, no i co najważniejsze w Kraju. Przy takiej sile mogą mieć co chcą i kogo chcą. Wszystko jest do kupienia, a tam środki publiczne są niemal nieograniczone (bynajmniej w teorii). Czy to jest normalne? Moim zdaniem nie. Rozdawnictwo środków publicznych na szeroko pojęty "sport" zawodowy w mojej opinii zaszło za daleko na każdym szczeblu władzy. Czy ktoś kiedyś nad tym zapanuje? Oby, choć patrząc realnie, nie widzę na to szans. Czasy są dziwne, a może ja już jestem za stary i spaczony, hmm?
    Wszystko można kupić, kwestia tylko ceny, najgorsze, że nie za swoje.

    Mimo wszystko wierzę w awans i wierzę w Falubaz.
    Tylko Falubaz
    W Lublinie rządzi Prezydent z PO. W Sporcie nie ma litości, jak ktoś daje pieniądze to trzeba brać, dlatego zrobi to samo Falubaz, jeżeli Mejza cokolwiek załatwi dla FZG to bez żadnego „ale” klub te pieniądze przyjmie.

  7. Powrót do góry    #2617
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2012
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    1,206
    Podziękowania: 332 w 245 postach
    W samej siatkówce W Plus Lidze Grupa Azoty to Kędzierzyn Kożle i kobieca Chemik Police, Bełchatów PGE, Jastrzębie to górnictwo JSW, Lubin też węgiel ,Radom Enea,Nysa Polska Grupa Gazownicza, 1 liga siatkówki sponsorem tytularnym od lat jest Tauron w tej lidze a dokładnie Świdnik,Wrocław,Kluczbork, i chyba jeszcze....jakaś drużyna to Polski Cukier między innymi oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez Falubaz7 ; 25-06-2022 o 12:36

  8. Powrót do góry    #2618
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    814
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 11 w 10 postach
    [QUOTE=speedwayfzg. W Sporcie nie ma litości, jak ktoś daje pieniądze to trzeba brać, dlatego zrobi to samo Falubaz, jeżeli Mejza cokolwiek załatwi dla FZG to bez żadnego „ale” klub te pieniądze przyjmie.[/QUOTE]

    I dlatego jest taka *******, bo jak nam dają to ok, jak innym to źle. Nikt i nic tego nie reguluje i każdy robi sobie co chce, a to przecież są nasze pieniądze.
    Ja chciałbym przede wszystkim żeby był zarządzany przez mądrych menagerów i był uniezależniony od widzimisię polityków.
    Tyle w temacie ode mnie.
    Pozdro dla kumatych

  9. Powrót do góry    #2619
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2012
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    1,206
    Podziękowania: 332 w 245 postach
    Cytat Zamieszczone przez macek Zobacz posta
    I dlatego jest taka *******, bo jak nam dają to ok, jak innym to źle. Nikt i nic tego nie reguluje i każdy robi sobie co chce, a to przecież są nasze pieniądze.
    Ja chciałbym przede wszystkim żeby był zarządzany przez mądrych menagerów i był uniezależniony od widzimisię polityków.
    Tyle w temacie ode mnie.
    Pozdro dla kumatych
    Raczej prezesów klubu menager troche inne zadanie w sporcie ma oczywiście z resztą masz racje. Kluby powinny jak najmniej uzależnione być od miasta i to rola prezesów by ściągać nowych sponsorów.

  10. Powrót do góry    #2620
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez macek Zobacz posta
    I dlatego jest taka *******, bo jak nam dają to ok, jak innym to źle. Nikt i nic tego nie reguluje i każdy robi sobie co chce, a to przecież są nasze pieniądze.
    Ja chciałbym przede wszystkim żeby był zarządzany przez mądrych menagerów i był uniezależniony od widzimisię polityków.
    Tyle w temacie ode mnie.
    Pozdro dla kumatych
    Niezły populista z ciebie. A tak konkretnie napisz proszę, które to pieniądze są nasze ? A które nie są nasze ? No i aby nie być gołosłownym, zaproponuj jakieś rozwiązanie, które spowodowałoby pełne uniezależnienie od polityków.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #2621
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    1. Dudek
    2. Zmarzlik
    3. Pawlicki
    4. Fricke
    5. Woffinden
    6. Przyjemski
    7. Tufft


    Tak to widzę.
    Przeciez za Tuffta ma byc mlody Paluch

  12. Powrót do góry    #2622
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,269
    Kliknij i podziękuj
    6,242
    Podziękowania: 2,007 w 1,238 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Przeciez za Tuffta ma byc mlody Paluch
    Musimy mieć co najmniej dwóch wychowanków w składzie. Najwyżej Palucha damy pod ósemkę.

  13. Powrót do góry    #2623
    Stały bywalec Awatar Spes
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    974
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 127 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Nawet jeśli mowa o Motorze. To uważam, że bez względu na to kto rządzi w kraju, taka Bogdanka czy Grupa Azoty i tak by sponsorowały ten klub. Dokładnie tak samo jak Grupa Azoty sponsoruje przez lata Unię Tarnów. Naturalnie wysokość sponsoringu zależny jest od poziomu rozgrywek. Ale jakoś nikt nie zarzucał politycznego sponsoringu PO jak Grupa Azoty w latach 2004-2005 dawała miliony na kontrakty Golloba i Holty w Tarnowie. Czy w latach 2012-2015 jak GA finansowała w Tarnowie Kołodzieja, Vacula, Janowskiego, Madsena, Hancocka i Cieślaka. Wtedy jakoś nie widziałem tutaj płaczów, że PO kupuje sobie poparcie.
    2004-2005 Golloba i Rickardssona, nie Azoty a Rafineria Trzebinia.
    2012-2013 był jeszcze Tauron.
    Od 2014 Azoty zostały same, a że w sponsorowaniu nigdy nie przekraczali pewnej granicy, to przy kontraktowaniu takich, a nie innych zawodników, nie mogło skończyć się inaczej jak klilku milionowym zadłużeniem klubu na dzień dzisiejszy.
    Azoty niezależnie kto rządził, zawsze dawały kasę na sport w swoim mieście. Nie tylko żużel, bo i piłkarze mieli dobrze kiedy grali w drugiej ( obecnie pierwszej z nazwy) lidze, koszykarze, kiedy za sterami zasiadł fan NBA i fundował lekką ręką bilety lotnicze zawodnikom zza oceanu, tak jakby do pracy dojeżdżali PKP.
    Płaczu 'że PO' nie było, ale ile wylanych łez, że za moje, twoje i innych sponsorowany jest tarnowski klub. Mimo wszystko, zawsze jakaś tam zależność polityczna, czy układ prezydent - azoty był, chyba tylko obecny burmistrz ma z tym problem.

  14. Powrót do góry    #2624
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,630
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 745 w 542 postach
    Buczek narzeka na drogie paliwo i jeździ pociągiem na mecze, ile wy mu placicie, 50 złotych za punkt? Niech jeździ czym chce, ale to trochę brzmi komicznie z jego strony.

  15. Powrót do góry    #2625
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    czy wy naprawdę wierzycie w tym wątku w to co piszecie?

    najpierw już w czerwcu układacie skład na ekstraligę.... teraz wam Mejza stadion zbuduje...

    ja wiem PiS to stan umysłu ale nawet tam wiedzą że jak pójdzie kasa na Mejzę to w całej polsce im ubędzie. gra nie warta świeczki.

    no ale słonko przygrzało falubazów grzeje

  16. Powrót do góry    #2626
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,792
    Kliknij i podziękuj
    4,016
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Buczek narzeka na drogie paliwo i jeździ pociągiem na mecze, ile wy mu placicie, 50 złotych za punkt? Niech jeździ czym chce, ale to trochę brzmi komicznie z jego strony.
    Komiczne jest wyciąganie tlitow Pukafinskiego jako wyznacznik prawdy objawionej. To samo z 2mln za Pawlickiegi. Lodu na główkę
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  17. Powrót do góry    #2627
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2009
    Postów
    235
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 22 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Niezły populista z ciebie. A tak konkretnie napisz proszę, które to pieniądze są nasze ? A które nie są nasze ? No i aby nie być gołosłownym, zaproponuj jakieś rozwiązanie, które spowodowałoby pełne uniezależnienie od polityków.
    A czym Ty masz problem? Nasze to znaczy Państwa Polskiego! Wszyscy płacący podatki sponsoruja Państwo Polskie. Natomiast firmy państwowe działają na dobru wspólnym czyli państwowym, skoro działają na dobru państwowym nie prywatnym to jest to nasze dobro!

  18. Powrót do góry    #2628
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    Komiczne jest wyciąganie tlitow Pukafinskiego jako wyznacznik prawdy objawionej. To samo z 2mln za Pawlickiegi. Lodu na główkę
    Akurat Buczek jeździ pociągiem, co sam wspominał w reportażu Falubazu.

    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Buczek narzeka na drogie paliwo i jeździ pociągiem na mecze, ile wy mu placicie, 50 złotych za punkt? Niech jeździ czym chce, ale to trochę brzmi komicznie z jego strony.
    Jak woli oszczędzić to czemu ma nie jeździć pociągiem? Pamiętaj, że baza jest w Tarnowie. To mechanicy busem robią ponad 500 km z Tarnowa, potem jadą busem na prom to jest 300 km, a jak wrócą ze Szwecji to bus jedzie do Tarnowa. 1600 km ponad w tydzień. Bus pali ok 15 l na 100 km. To na samo paliwo 2000 złotych w Polsce tygodniowo wyda, a po szwedzkich drogach też kilometry robi i niemałe, więc jest więcej.

    A do tego dołóż jakby miał jeździć samochodem co mecz/trening do ZG po 400 km z Grudziądza. No i do tego zmęczenie dochodzi, bo prowadzisz to się męczysz, a tak zaoszczędzi w pociągu i na paliwie i na energii.

  19. Powrót do góry    #2629
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez ain Zobacz posta
    A czym Ty masz problem? Nasze to znaczy Państwa Polskiego! Wszyscy płacący podatki sponsoruja Państwo Polskie. Natomiast firmy państwowe działają na dobru wspólnym czyli państwowym, skoro działają na dobru państwowym nie prywatnym to jest to nasze dobro!
    Niezły filozof z ciebie. Ale zakuwałeś się o własne nogi.

    No więc, jeśli państwowe czyli nasze, czyli również moje i wielu innych kibiców żużla, to skąd wiesz, że większość tych kibiców nie chce przeznaczyć tej kasy na żużel ? A przynajmniej jej część.

    Natomiast te rzekome tzw "firmy państwowe" sa państwowe w zasadzie tylko z nazwy. Sprawdź sobie ile udziału ma tam skarb państwa. No i każda firma działa przede wszystkim na rynku na zasadach wolnorynkowych. A nie państwowych. Czyli tak samo jak każda inna firma która sponsoruje jakikolwiek sport. A tacy jak ty, chuy wie czemu, roszczą sobie prawa do decydowania, czy te firmy powinny łożyć na sport zawodowy czy nie powinny. Było już powtarzane z milion razy, ale powtórzę jeszcze raz. Albo dotujemy wszystko czyli kulturę, sport, itd. Albo nie dotujemy nic.

    I podobnie jest z kasa z samorządów. Jeśli dotują filmy, teatry, biblioteki, filharmonie, itd to mogą, i powinny tez dotować zawodowy sport.

    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    czy wy naprawdę wierzycie w tym wątku w to co piszecie?

    najpierw już w czerwcu układacie skład na ekstraligę.... teraz wam Mejza stadion zbuduje...

    ja wiem PiS to stan umysłu ale nawet tam wiedzą że jak pójdzie kasa na Mejzę to w całej polsce im ubędzie. gra nie warta świeczki.

    no ale słonko przygrzało falubazów grzeje
    Najbardziej to chyba ty w to wszystko uwierzyłeś.

    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Buczek narzeka na drogie paliwo i jeździ pociągiem na mecze, ile wy mu placicie, 50 złotych za punkt? Niech jeździ czym chce, ale to trochę brzmi komicznie z jego strony.
    No tak działa magia Falubazu. Nie wiedziałeś ?

    Gość pewnie lubi pociągi. A ty mu przyjemność chcesz odbierać.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #2630
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Skoro samorządy mogą finansować zawodowy sport, to po co te salta z 60.000 za czytanie dzieciom.
    Nie słyszałem, żeby dofinansowanie jakiegos teatru czy filharmonii też musiało iść tylnym wejściem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  21. Powrót do góry    #2631
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Skoro samorządy mogą finansować zawodowy sport, to po co te salta z 60.000 za czytanie dzieciom.
    Nie słyszałem, żeby dofinansowanie jakiegos teatru czy filharmonii też musiało iść tylnym wejściem.
    Ty dziadzia czym jesteś starszy, tym mniej ogarniasz.

    Samorządy mogą przelać kasę ale do klubu. A klub ma kaganiec w postaci regulaminu finansowego. Stąd te salta z czytaniem dzieciom, robieniem stron internetowych czy robieniem za woźnice.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #2632
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ty dziadzia czym jesteś starszy, tym mniej ogarniasz.

    Samorządy mogą przelać kasę ale do klubu. A klub ma kaganiec w postaci regulaminu finansowego. Stąd te salta z czytaniem dzieciom, robieniem stron internetowych czy robieniem za woźnice.
    No i też masz odpowiedz na to o czym pisałem z tymi fikcyjnymi umowami sponsorskimi.A tak się kłóciłes W stali regulamin o mijają przez robienie stron www a nie że sponsor płaci róznice

  23. Powrót do góry    #2633
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No i też masz odpowiedz na to o czym pisałem z tymi fikcyjnymi umowami sponsorskimi.A tak się kłóciłes W stali regulamin o mijają przez robienie stron www a nie że sponsor płaci róznice
    Czy ty jesteś karwa poważny ? Wyciągasz jakieś drobne 100 tys dla Vacula i bierzesz to za wzorzec. Na przykładzie Zimnego, ile ma Zimny za sam podpis ? Nie wiem, załóżmy, że 1,5 mln. Ile klub, zgodnie z regulaminem może mu zapłacić za ten podpis ? Chyba 250 tys ? Czy lekko zwiekszyli ? Więc w jaki sposób klub miałby mu wypłacić pozostałe 1,25 mln ? Podobnie z kasą za pkt. Oficjalnie ile Zimny może dostać z klubu ? Max 4,5 tys/pkt ? A bierze 12 tys za pkt (tak coś pisał Przemek). To kto mu płaci róznicę ? I poodbnie Vacul i Woźniak.

    Numer z Vaculem, na tą stronę internetową, miał na celu tylko i wyłącznie wyciągnąć kasę z miasta przeznaczoną na szczypiorniaków.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #2634
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Dziś krośnieńskie Wilki nie tak groźne. Ostatnio polegli w Bydgoszczy, dziś w Łodzi. Wychodzi na to, ze Polonia najgroźniejszym rywalem na dziś.

  25. Powrót do góry    #2635
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,493
    Kliknij i podziękuj
    2,165
    Podziękowania: 304 w 207 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Dziś krośnieńskie Wilki nie tak groźne. Ostatnio polegli w Bydgoszczy, dziś w Łodzi. Wychodzi na to, ze Polonia najgroźniejszym rywalem na dziś.
    Pozwól, że zapytam: a Falubaz jakie wyniki osiągnął w Łodzi i Bydgoszczy?

  26. Powrót do góry    #2636
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Remis i porażka, co dalej jest w zgodzie ze stwierdzeniem, ze Polonia najgroźniejszym rywalem do awansu.

  27. Powrót do góry    #2637
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Brawa dla naszego wychowanka Patryka Szkoda, że dzisiaj bez podium, ale cieszą ostatnie wyniki. Oby tak dalej!

  28. Powrót do góry    #2638
    Użytkownik
    Dołączył
    18-05-2021
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    Widzę, że co jeden mądrzejszy jeśli chodzi o skład, a ja sobie poczekam do listopada i wyciągnę co napisałem. Oczywiście jeśli awansujemy

  29. Powrót do góry    #2639
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Falubazzz Zobacz posta
    Widzę, że co jeden mądrzejszy jeśli chodzi o skład, a ja sobie poczekam do listopada i wyciągnę co napisałem. Oczywiście jeśli awansujemy
    Ale o czym ty w ogóle piszesz ? Przecież każdy tutaj podaje to co sam by widział. Nikt nie mówi, że skład na 100% będzie taki czy owaki. A nawet jeśli ktoś mówi, to znaczy, że strzela na chybił trafił.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #2640
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach
    O mlodym Paluchy mam pewne info ze tak powiem z pierwsxej reki od kumpla co siedzi z grzybem w jednej celi

  31. Powrót do góry    #2641
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Tylko Janek Kvech i Dawid Rempała na solidnym poziomie. Reszta fatalnie. Żyto to niech w tym Gdańsku lepiej zostanie i nie wraca, bo z takim geniuszem taktycznym to nigdzie nie zajedziemy.

  32. Powrót do góry    #2642
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    814
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 11 w 10 postach
    Mam nadzieję, że Buczek dziś po meczu w Gdańsku do pociągu zabierze ze sobą Żyto i Mroza.
    Tych dwóch ostatnich nie chcę już widzieć przy W69 w roli dowodzących moją drużynę. Wystarczy, miarka się przebrała.

    I wiem, że ta porażka nie ma większego znaczenia w perspektywie walki o awans, bo najważniejsze we wrześniu.
    No, ale na rany Molki, tym składem jaki Falubaz ma zmontowany na I ligę, powinniśmy lekkim ch... wywalczyć awans.
    A tu z małymi przebłyskami, klops, za klopsem.
    Najpierw golili nas przy W69 Studziński z Lindbaeckiem, później nasi kolarze męczyli się Bachuberami czy Rissami. Następne katorgi przeciwko Kościuchowi i Nowakowi.
    Teraz znowu trzech pierwszoligowych średniaków ojeb... nas, że serce boli i krwawi.

    Ile można jeszcze patrzeć na amatorkę.
    Tak to jest jak ma się klub miejski. Nikt tu za nic nie odpowiada. Kawicki z kolegami mają chyba dożywotnie umowy i nic już nie muszą.

    Boli mnie to strasznie co dzieje się w mojej ukochanej drużynie ostatnimi laty.
    I nie wynik jest dla mnie najważniejszy, no ale skoro udało się zmontować mocny skład i z hukiem przed sezonem ogłoszono awans. To czemu męczymy się w Niemczech, Łodzi, u siebie z Gnieznem i dostajemy baty w Gdańsku.

    Z takim Zarządem, władzami nie ma chyba po co awansować. Nie mamy młodzieży, światełka w tunelu w tym zakresie nie widać w ogóle. Nasz 21letni młodzieżowy talent łamie się w prawie każdym meczu wyjazdowym. Już chyba czas powiedzieć sobie pass z tym sportem Panie Tuft. Życie ma się tylko jedno i lepiej nie kusić losu.

    Wiem, że we wrześniu wszystko może być do góry nogami i możemy awansować, no ale co dalej.
    Kubicki da 10 mln na wymianę minimum 3/4 składu? To moim zdaniem też nie wystarczy. Tu trzeba zupełnie całego przewietrzenia. Prawie całą bandę bym pogonił i zaczął wszystko od początku, bo na prawdę mój kochany Falubaz rozmienia się na drobne.
    P.S Uprzedzam fakty, Mariusz proszę nie mariuszuj mi tutaj

  33. Powrót do góry    #2643
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    A i wielkie gratulacje dla Pana Prezesa Wojciecha Domagały za zakontraktowanie Rohana Tungate'a na dwa lata. Wielki lider na dwa sezony. Strzał w 10.

  34. Powrót do góry    #2644
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Przegraliście w Gdańsku, bo Zyto sprzedał mecz.
    To zostało już wyjaśnione.
    Każdy kto zna się choć trochę na speedwayu wie, że Tonder powinien jechać przynajmniej 3 razy.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  35. Powrót do góry    #2645
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez speedwayfzg Zobacz posta
    A i wielkie gratulacje dla Pana Prezesa Wojciecha Domagały za zakontraktowanie Rohana Tungate'a na dwa lata. Wielki lider na dwa sezony. Strzał w 10.
    Bardzo ograniczony zawodnik. Na torach twardych bezużyteczny i do tego słaby na starcie

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Peter Kildemand za jego przydatny post!

    speedwayfzg (26-06-2022)

  37. Powrót do góry    #2646
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Trochę pokory Falubazy. Każdy ma prawo z wami podjąć walkę i wygrać. Dobrze że wam teraz takie mecze wychodzą.

  38. Powrót do góry    #2647
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Nie macie co płakać. Po awansie oddamy Wam po dobrej znajomości Zagara, na otarcie łez Co prawda nie będzie to Pawlicki z Przyjemskim, ale zawsze coś

  39. Powrót do góry    #2648
    Użytkownik
    Dołączył
    18-05-2021
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    Nie istnieliśmy w tym meczu. Mam nadzieję, że Żyto już nie ma w klubie. Dość tej amatorki i bufonady z jego strony. Wyjazd z klubu, z tym pajacem. Ani nie pomaga drużynie faktycznie, ani wizerunkowo ze swoimi idiotycznymi gadkami.

  40. Powrót do góry    #2649
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Trochę pokory Falubazy. Każdy ma prawo z wami podjąć walkę i wygrać. Dobrze że wam teraz takie mecze wychodzą.
    Tego nikt nie wątpi, ale jeżeli Falubaz przegrywa mecz z teoretycznie najsłabszą drużyną, która jechała bez lidera Jamroga - to coś jest nie tak. Więcej punktów zdobyli w Bydgoszczy. To trzeba nazwać twardo - kompromitacja.

  41. Powrót do góry    #2650
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Żyto wie, że jest na wylocie. I nie zdziwię się jak dostanie robotę u Zdunka. Tym meczem Wybrzeże uratowało sobie I ligę.

    Rybnik ma wyjazdy do Krosna i Landshut, gdzie dostaną w palnik a potem mają u siebie Łodź z którą nawet jak wygrają za 3 pkt to to łącznie będą mieli 9 pkt. Wybrzeże jedzie do Gniezna, potem mają u siebie Bydzie, a potem jadą do Krosna. I prawdopodobnie też już pkt nie zarobią. A po meczu z nami maja 10 pkt. w tabeli. Gniezno ma 7 pkt w tabeli ale jada u siebie z Wybrzeżem (gdzie raczej wygrają) z FZG i potem mają wyjazd do Łodzi. Kasują 3 pkt za mecz z Gdańskiem i mają co najmniej 10 pkt w tabeli. Wychodzi na to, że Rybnik leci do 2 ligi. I coś mi się wydaję, że Żyto maczał w tym paluchy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #2651
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Niektórzy też wspominają o "Frątczakowaniu" przed kamerami. Żyto po porażkach, czy minimalnych wygranych przed kamerami robi z siebie prawdziwego kretyna. Nie ma z niego, ani pożytku jako trener, ani jako osoba wizerunkowa. Zwolnienie byłoby na rękę.

  43. Powrót do góry    #2652
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez speedwayfzg Zobacz posta
    Tego nikt nie wątpi, ale jeżeli Falubaz przegrywa mecz z teoretycznie najsłabszą drużyną, która jechała bez lidera Jamroga - to coś jest nie tak. Więcej punktów zdobyli w Bydgoszczy. To trzeba nazwać twardo - kompromitacja.
    Przecież Wybrzeże jechało i bez Jamroga i bez Trofimowa na U24.

    Wpyerdol nam spuścili Lahti, Gała i Jensen.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #2653
    Stały bywalec Awatar kibic123
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    1,382
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 208 w 146 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Nie macie co płakać. Po awansie oddamy Wam po dobrej znajomości Zagara, na otarcie łez Co prawda nie będzie to Pawlicki z Przyjemskim, ale zawsze coś
    Zagara lepiej zostawcie po awansie. Podobno jest to nadal zawodnik ekstraligowy...

  45. Powrót do góry    #2654
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    856
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 110 w 96 postach
    Jak podobno Tungate.

  46. Powrót do góry    #2655
    Zaawansowany Awatar speedwayfzg
    Dołączył
    21-08-2020
    Postów
    1,755
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 150 w 107 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Żyto wie, że jest na wylocie. I nie zdziwię się jak dostanie robotę u Zdunka. Tym meczem Wybrzeże uratowało sobie I ligę.

    Rybnik ma wyjazdy do Krosna i Landshut, gdzie dostaną w palnik a potem mają u siebie Łodź z którą nawet jak wygrają za 3 pkt to to łącznie będą mieli 9 pkt. Wybrzeże jedzie do Gniezna, potem mają u siebie Bydzie, a potem jadą do Krosna. I prawdopodobnie też już pkt nie zarobią. A po meczu z nami maja 10 pkt. w tabeli. Gniezno ma 7 pkt w tabeli ale jada u siebie z Wybrzeżem (gdzie raczej wygrają) z FZG i potem mają wyjazd do Łodzi. Kasują 3 pkt za mecz z Gdańskiem i mają co najmniej 10 pkt w tabeli. Wychodzi na to, że Rybnik leci do 2 ligi. I coś mi się wydaję, że Żyto maczał w tym paluchy.

    Rybnik ma mecz u siebie z Gdańskiem i Łodzią. Więc patrząc na terminarz to chyba najgorszą sytuację ma Start Gniezno.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •