Strona 169 z 180 PierwszyPierwszy ... 69119159167168169170171179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,561 do 7,605 z 8062

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2022 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #7561
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,714
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Co do licencji to jak widać prognozy kilku krzykaczy na nic się zdały i Falubaz jednak nie upadł i tego głupiego ryja sobie nie rozwalił. Licencja zwykła, czekamy na sezon, odwodnienie zrobione, słup i światła wymienione. Byle tylko jeszcze dogadali się co do nazwy i będzie git. Malkontenci muszą poczekać teraz kolejny rok.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Micz Bjukanon za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (21-12-2022)

  3. Powrót do góry    #7562
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Micz Bjukanon Zobacz posta
    Co do licencji to jak widać prognozy kilku krzykaczy na nic się zdały i Falubaz jednak nie upadł i tego głupiego ryja sobie nie rozwalił. Licencja zwykła, czekamy na sezon, odwodnienie zrobione, słup i światła wymienione. Byle tylko jeszcze dogadali się co do nazwy i będzie git. Malkontenci muszą poczekać teraz kolejny rok.
    Hmm, szczególnie taki jeden z Torunia będzie niezadowolony.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #7563
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,098
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Taki Walasek czy Buczkowski potrafią łuk brać na 5 razy, i wygrywają biegi.
    Różnica polega na tym, że oni robią to z odkręconym gazem...

  5. Powrót do góry    #7564
    Początkujący
    Dołączył
    17-08-2022
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Spartan Zobacz posta
    dzieki,
    i on tej starszej kobiecie na zdjeciu pisze o sex wakacjach czy sex wyjazdach. facet ma niezle zryty beret. powinna jego dojechac i to mocno. swoja droga dziwne ze partyjne kolezanki-feministki dowhana siedza cicho, a takie wygadane zawsze te obronczyni kobiet byly te jachiry labnauerki czy inne pasztety.

    ps wyglada jak zona komorowskiego. tak sie patrze na to zdjecie dokladnie nad guzikiem i czy ona czasem nie ma wlosow na klacie?
    Kiedy zastanawiam się dlaczego z każdym kolejnym rokiem społeczeństwo naszego kraju zachowuje się jak się zachowuje i w kraju dzieje się jak dzieje, to na białym koniu wjeżdża osoba, która daje się złapać na zdjęcie na które został nałożony filtr kobiety. XD

  6. Powrót do góry    #7565
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    Różnica polega na tym, że oni robią to z odkręconym gazem...
    No zgoda. Ale to dowodzi tego, że sam fakt łamania się na kilka razy w łuku, jeszcze nie eliminuje zawodnika.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #7566
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-04-2021
    Postów
    931
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 96 w 76 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No zgoda. Ale to dowodzi tego, że sam fakt łamania się na kilka razy w łuku, jeszcze nie eliminuje zawodnika.
    Ragus i Rempała biorą luk na 6 razy przy czym zamykają gaz, a Walasek i Buczkowski na 3 razy ale jada na pełnym gazie. Dlatego oni coś osiągnęli, a Ci po juniorce zakończą swoją przygodę.

  8. Powrót do góry    #7567
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez FZG99 Zobacz posta
    Ragus i Rempała biorą luk na 6 razy przy czym zamykają gaz, a Walasek i Buczkowski na 3 razy ale jada na pełnym gazie. Dlatego oni coś osiągnęli, a Ci po juniorce zakończą swoją przygodę.


    No ja tego nie wiem. Być może tak będzie. Zastanawiam się tylko skąd ty to wiesz ?

    Gdyby taki Nicki Pedersen, który za juniora nic w zasadzie nie osiągnął, słuchał takich jak ty, to pewnie nie byłby nigdy mistrzem świata.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #7568
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Mariusz zgadzam się z Tobą, że nie trzeba być IMSJ aby osiągnac sukces w tym sporcie. Przyskladem chocby Jason Doyle.

    Ale z tym Nickim to pojechales jednak, ze on nic nie osiagnal za juniora...
    Przeciez o ile mnie pamiec nie myli to Dobrucki zawsze mial do niego zadre o to, ze w ktoryms z finalow IMSJ ostro wjechal w Rafala i byl z tego karambol.
    No mimo wszystko w finalach mistrzostw swiata juniorow nie jezdza zawodnicy, ktorzy "nic nie osiagneli" za juniora, a Nicki juz jako junior i bardzo mlody senior byl wyrozniajacym sie zawodnikiem.
    Przeciez do ZG przychodzil juz pierwszym razem jako solidna marka a jaki wtedy byl jeszcze mlody.

  10. Powrót do góry    #7569
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,596
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    Nicki się nie łamał na trzy razy, tylko innych
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  11. Powrót do góry    #7570
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta

    Ale z tym Nickim to pojechales jednak, ze on nic nie osiagnal za juniora...
    Przeciez o ile mnie pamiec nie myli to Dobrucki zawsze mial do niego zadre o to, ze w ktoryms z finalow IMSJ ostro wjechal w Rafala i byl z tego karambol.
    Ostro to on wjechał w Rafała 2 razy podczas biegu i powtórki. A Nicki jako junior nic nie osiągnał w 1997 był 11 rok pózniej 4 więc co to za osiągniecią. Był niezłym juniorem i tyle. Znacznie więcej w tamtym czasie mówiło się o Charliem Gjedde w Danii,Polsce niż o jakimś Nickim

  12. Powrót do góry    #7571
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Mariusz zgadzam się z Tobą, że nie trzeba być IMSJ aby osiągnac sukces w tym sporcie. Przyskladem chocby Jason Doyle.

    Ale z tym Nickim to pojechales jednak, ze on nic nie osiagnal za juniora...
    Przeciez o ile mnie pamiec nie myli to Dobrucki zawsze mial do niego zadre o to, ze w ktoryms z finalow IMSJ ostro wjechal w Rafala i byl z tego karambol.
    No mimo wszystko w finalach mistrzostw swiata juniorow nie jezdza zawodnicy, ktorzy "nic nie osiagneli" za juniora, a Nicki juz jako junior i bardzo mlody senior byl wyrozniajacym sie zawodnikiem.
    Przeciez do ZG przychodzil juz pierwszym razem jako solidna marka a jaki wtedy byl jeszcze mlody.
    No ale co ? Gdzieś się pomyliłem ? Coś przeoczyłem ? Indywidualnie nic nie osiągnął za juniora.

    Adaś Strzelec też jeździł w finałach IMŚJ. Twierdzisz, że cos osiągnął ?

    W ogóle nie rozumiem po co rozczepiać włos na czworo ? Jak mi ktoś dzisiaj mówi, ze ten czy tamten zawodnik powinien zakończyć karierę, bo nic z niego nie będzie, to mnie pusty śmiech ogrania. Z takiego Jasona Doyle jak długo się śmiali, że drewniak, że nic już z niego nie będzie. Za to Przemek Pawlicki miał wymiatać, a Piter miał być mistrzem świata, tak przynajmniej wróżyli eksperci jak ich widzieli na torze za czasów juniorskich.

    Takim dobrym przykładem jest tez MM. Niby miał to coś za juniora. Ale nigdzie miejsca nie zagrzał. A dzisiaj to zupełnie inny zawodnik.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 16-12-2022 o 17:28
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #7572
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,323
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    Cytat Zamieszczone przez Glebson Zobacz posta
    Co do samego Rempały to on w 1 kolejności powinien pogonic ojca z teamu. Efektów współpracy z nim nie ma. Mowi sie o mitycznym talencie Dawida, ale to tylko wynika z nazwiska które nosi... tyle. Gość dla mnie był przeciętny i więcej oczekiwałem w 2022

    Co do Ragusa - dla mnie z gościa nic nie będzie. Karczmarz zapowiadał się lepiej tez miał swoje problemy, mówił o końcu kariery z n- razy i gdzie teraz jest? Facet przede wszystkim powinien jasno się określić nie idzie to walczymy dalej nie poddajemy się, albo kończymy i psycholog sportowy powinien to z nim przerobić. Trzymac gościa na siłe nie ma co. Z niewolnika nie ma pracownika. Mimo wszystko o atmosferę w drużynie warto dbać. O wybrykach Ragusa w demonach wie całe miasto. Nawet ludzie którzy tam nie chodzą.

    Czemu o np Borowiaku i Mencelu takich rzeczy nie słyvhać? To są skromne chłopaki co widac. Boro ma więcej luzu w wywiadach, ale widać zawziętość. Dla mnie widać progres u gościa i ten sezon mam nadzieję u nas go zweryfikuje.

    Niestety dla młodych chłopaków te oczekiwania są duze. Do wszystkich : Andrzejewski, Ratajczak, Curzytki, czy nawet nasz Ragus , a nawet gośc który nie wyjechał jeszcze do biegu w DMPJ - Kacper Gręda. Już o 11 mówi się wielki talent. Często takim psycha siada. Mam nadzieję, że z Frącewiczem nie będzir tak samo. Nie trzeva podkreślać za każdym razem jaki ma talent. Niech ludzie i dziennikarze dadza mu troche pojezdzic przy pełnych trybunach, atmosferze meczu, bo to robi swoje i to inna para kaloszy niż zawody młodzików 14 latków, gdzie są ich rodzice i 5 osób na trybunach, a nie 5 czy 6 tysięcy... klub od razu powinien postawić mocno na Frącewicza. Dać mu sprzęt, dać mu psychologa sportowego, żeby się nie zachłysnął. Skoro rokuje, to trzeba mu odpowiednie warunki zapewnić. Tego moim zdaniem w klubach brakuje

    Teraz byle junior z każdego ośrodka to talent, bo wygrał jakieś tam zawody w wieku 14 lat...

    Taki Michał Curzytek - kolejny wielki mityczny talent. Nawrt camp w USA mu zorganizowali, mocno zainwestowali i nie było warto. Szkoda kasy na Ragusa, zwłaszcza, że typ ma problemy z utrzymywaniem się na motocyklu i pokonywaniu łuków, a jezdzi, ile 3 sezony...?
    ja tam nic nie widze u Rempaly chyba najgorszy produkt(przepraszam) tej rodziny moze dlatego ze bardzo poukladany w przeciwienstwie do reszty famili ... jesli chodzio Borowiaka widze w nim talent w ktory powinnismy zainwestowac

  14. Powrót do góry    #7573
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    ja tam nic nie widze u Rempaly chyba najgorszy produkt(przepraszam) tej rodziny moze dlatego ze bardzo poukladany w przeciwienstwie do reszty famili ... jesli chodzio Borowiaka widze w nim talent w ktory powinnismy zainwestowac
    Chcesz inwestować w zawodnika który będzie walczył o skład w Lesznie i być może wyprze któregoś z juniorów Unii ? Unia Leszno lubi to. No chyba że w Lesznie nie ma kasy i dla nich sprzedaż/wypozyczenie go to mus

  15. Powrót do góry    #7574
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,323
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    raczej twierdze ze warto w niego zainwestowac czy to w lesznie czy zielonej (mam ciagle jakas nadzieje ze u nas wyladuje )

  16. Powrót do góry    #7575
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    397
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 45 w 27 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Chcesz inwestować w zawodnika który będzie walczył o skład w Lesznie i być może wyprze któregoś z juniorów Unii ? Unia Leszno lubi to. No chyba że w Lesznie nie ma kasy i dla nich sprzedaż/wypozyczenie go to mus
    Warto zainwestować, a przede wszystkim dogadać się z KSULem na klauzulę z transferem definitywnym po awansie do ekstraligi. To byłoby uczciwe podejście dla nas, bo inwestujemy w Boro, dla samego Borowiaka, bo w Lesznie miałby problem w walce o skład. No i dla Unii, bo przytuli kesz za wypożyczenie i transfer definitywny. Dla nas w przypadku braku awansu lepiej będzie stawiać na swoich.

    Moim zdaniem i tak Frącewicz powinien być pod 8 i takie 1-2 biegi u siebie z Wybrzeżem, czy mając już bonusa powinien dostawać. Niech chłopak jeździ. Z Rempały nic nie będzie, nie zapowiada się na to. No może taki Oskar Bober w 2 lidze max... Nie ma co się łudzić Mariusz i gdybać sobie dla samego gdybania...

  17. Powrót do góry    #7576
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Ale ja nigdzie nie twierdzę, ze z Rempały coś będzie. Znam jednak ten sport na tyle aby wiedzieć, że jak młody trafi na dobre silniki od Jacka to może mieć sezon konia. Tak samo może być z Borowiakiem tylko w drugą stronę. Zaliczy gdzieś porządnego dzwona i zgaśnie niczym Bartkowiak w swoim czasie. To jest loteria z tak młodymi zawodnikami. Tu sie nie ma co podpalać, tylko trzeba obserwować młodych. Jeśli nasi nadal będą kaleczyć, a Borowiak potwierdzi, że jest w stosie to pewnie będą znowu chcieli go wypożyczyć na PO w I lidze.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #7577
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Kurcze, chyba cos mi się stało albo Tobie Mariusz bo znow się zgodzę z postem powyżej.

  19. Powrót do góry    #7578
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Glebson Zobacz posta
    Z Rempały nic nie będzie, nie zapowiada się na to. No może taki Oskar Bober w 2 lidze max...
    W porównaniu z D.Rempałą to Oskar Bober jest wirtuozem jazdy na motocyklu żużlowym.

  20. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (21-12-2022), j-rules (21-12-2022), spitt22 (21-12-2022)

  21. Powrót do góry    #7579
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/1037090/zuzel-przedstawiono-terminarz-inauguracyjnej-kolejki-1-ligi

    Pierwszy mecz w sezonie 2023 to będzie wyjazd do Rybnika. Już na inaugurację pojedzie przeciwko nam Janek Kvech, a nasz dream team będzie mógł się sprawdzić na wyjeździe.
    Oby tylko pogoda była łaskawa a Mrozek (chodzi o prezesa, nie o temperaturę ) nie naszykował jakiegoś kartofliska do jazdy.

  22. Powrót do góry    #7580
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,806
    Kliknij i podziękuj
    2,859
    Podziękowania: 2,447 w 1,292 postach
    szybko wejdziecie w narrację, że luz - liczy się tylko PO
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  23. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi lego za jego przydatny post!

    Eneasz (23-12-2022), never_mind (23-12-2022)

  24. Powrót do góry    #7581
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    W sumie to zabawne bo nawet wczoraj sobie myślałem, że co by było jakbyśmy na inaugurację wylosowali Polonię Bydgoszcz. I właśnie taki był mój wniosek, że nic bo do PO, szczególnie pierwsze mecze nie mają takiego znaczenia.
    Mało tego, jakbyśmy na inaugurację rozgromili Bydgoszcz, to czy znaczyłoby że w PO będzie tak samo? A może właśnie takie wysokie zwycięstwo by zrobiło więcej złego bo uśpiło by zawodników i klub...

    Tak czy owak, zgadzam się z Tobą, że przy takim składzie nie powinniśmy się obawiać żadnego rywala, z każdym walczyć o zwycięstwo i nie szukać tłumaczeń porażek.

  25. Powrót do góry    #7582
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,465
    Kliknij i podziękuj
    672
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Bo to pokazuje w całym zakresie idiotyzm tego systemu rozgrywek.

  26. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    Semen (25-12-2022), Staleczka 3 (23-12-2022)

  27. Powrót do góry    #7583
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,714
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Osobiście nie zamierzam się w 2023r spinać na wynik w rundzie sparingowej, tak jak to było w tym sezonie. Jak widać w tym roku awans zrobiła ekipa z 3 miejsca, a zwycięzca RZ został z falusem w doopie w PO . Dla nas sezon zacznie się od sierpnia i to jest jedyna słuszna prawda. Byle na najważniejszą część sezonu bez kontuzji.

  28. Powrót do góry    #7584
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cieślak sie nie zna

    Najlepszy transfer w I lidze dokonał Stelmet Falubaz Zielona Góra ze ściągnięciem Rasmusa Jensena. Wydaje mi się, że miniony sezon to nie był jednorazowy wystrzał tego zawodnika i za rok znów będzie najlepszym zawodnikiem ligi. Jeździ znakomicie i powinien bez większych problemów zastąpić w Zielonej Górze Maxa Fricke - przyznaje Marek Cieślak.

    Pisałem już dawno ze Rasmus spokojnie zastapi Fricka

  29. Powrót do góry    #7585
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale ja nigdzie nie twierdzę, ze z Rempały coś będzie. Znam jednak ten sport na tyle aby wiedzieć, że jak młody trafi na dobre silniki od Jacka to może mieć sezon konia. Tak samo może być z Borowiakiem tylko w drugą stronę. Zaliczy gdzieś porządnego dzwona i zgaśnie niczym Bartkowiak w swoim czasie. To jest loteria z tak młodymi zawodnikami. Tu sie nie ma co podpalać, tylko trzeba obserwować młodych. Jeśli nasi nadal będą kaleczyć, a Borowiak potwierdzi, że jest w stosie to pewnie będą znowu chcieli go wypożyczyć na PO w I lidze.
    Skoro nie jestes w stanie po kilku latach meczarni Dawida na motocyklu stwierdzic czy z niego cos bedzie czy nie,to niepotrzebnie piszesz,ze znasz ten sport.
    Otoz oswiadczam ci dziadzia,ze z Dawida moze byc co najwyzej drugoligowa zapchajdziura i gdyby nie wiek oraz posucha na rynku spowodowana promowaniem polskich miernot,zaden prezes by o nim na powaznie nie myslal.
    Niestety przepisy utrzymuja przy zuzlowym zyciu takich jak on a wsrod innych nacji i w jego wieku znajdziesz sporo chlopakow zdolniejszych ale nie majacych odpowiedniego paszportu.
    Dlatego nie ma co pisac o sprzecie,bo inwestowanie w niego i jeszcze kilkunastu innych ciamajd zuzlowych ciagnie ten sport w dol.
    Oczywiscie przy dobrym sprzecie i sciganiu sie z podobnymi ciamajdami,wygrywa na ogol ciamajda majaca najlepszy sprzet,dlatego jakies punkty moze dowozic.Dla samej dyscypliny to jest niestety destrukcyjne,bo musisz inwestowac spore pieniadze w goscia ktory na 90% w momencie jak przestanie sie lapac na rozne parasole ochronne,zostanie co najwyzej mechanikiem lub ekspertem w Canal+.
    To nie wina Falubazu,Gorzowa czy Torunia,choc z drugiej strony prezesi podobno maja wplyw na ksztalt rozgrywek.
    W Tarnowie pozbyli sie Rempaly a dzieki czesciowemu poluzowaniu w promowaniu miernot znalezli Drejera i micha im sie cieszy.
    Podobne przepisy powinny obowiazywac w 1 i SE a wtedy byloby taniej i po prostu lepiej dla rozwoju dyscypliny.
    W momencie jak mamy lige U24 gdzie mlodzi moga sie rozwijac i pokazac co potrafia scigajac sie na powaznie,nie powinno byc zadnego oporu aby pojsc droga 2 ligi.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 25-12-2022 o 09:18
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Powrót do góry    #7586
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2012
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    723
    Podziękowania: 105 w 65 postach
    Aktualnie to musimy trochę wytłumaczyć, co kto ma na myśli mówiąć "coś będzie".
    W dzisiejszych czasach, mam wrażenie że "coś" to możliwość swobodnego znalezienia klubu w 2 lidze po ukończeniu wieku juniora. Patrząc na to jaki % zawodników przepada od razu po wejściu w seniorkę, trzeba doceniać tych młodych rzemieślników którym się chce jeździć w 2 lidze, zamiast oglądać żużel w tv

  31. Powrót do góry    #7587
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 575 w 423 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Cieślak sie nie zna

    Najlepszy transfer w I lidze dokonał Stelmet Falubaz Zielona Góra ze ściągnięciem Rasmusa Jensena. Wydaje mi się, że miniony sezon to nie był jednorazowy wystrzał tego zawodnika i za rok znów będzie najlepszym zawodnikiem ligi. Jeździ znakomicie i powinien bez większych problemów zastąpić w Zielonej Górze Maxa Fricke - przyznaje Marek Cieślak.

    Pisałem już dawno ze Rasmus spokojnie zastapi Fricka
    Piszesz jakby było już po sezonie i Twoje słowa się potwierdziły XD

  32. Powrót do góry    #7588
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Skoro nie jestes w stanie po kilku latach meczarni Dawida na motocyklu stwierdzic czy z niego cos bedzie czy nie,to niepotrzebnie piszesz,ze znasz ten sport.
    Dobrze, to powiedz nam skąd wiesz, ze za 2-3 lata z takiego Rempały nie będzie drugi Zengota, Szczepaniak, Jamróg, Krakowiak, itd ? Rzecz jasna równie dobrze może zakończyć karierę zniechęcony brakiem wyraźnych postępów. Ale my tego nie wiemy.

    Oczywiscie przy dobrym sprzecie i sciganiu sie z podobnymi ciamajdami,wygrywa na ogol ciamajda majaca najlepszy sprzet,dlatego jakies punkty moze dowozic.Dla samej dyscypliny to jest niestety destrukcyjne,bo musisz inwestowac spore pieniadze w goscia ktory na 90% w momencie jak przestanie sie lapac na rozne parasole ochronne,zostanie co najwyzej mechanikiem lub ekspertem w Canal+.

    W żadnym razie nie jest "destrukcyjne". Ty byś chciał mieć w żużlu samych Zmarzlików, Madsenów, Kołodziei, itd. A tego nie ma w żadnej innej dyscyplinie. Zawsze jest czołówka która wyróżnia się na tle średniaków i słabiaków. Zawsze jest młody narybek spośród którego jedni radzą sobie lepiej a drudzy gorzej. A ty byś zabierał szansę zawodnikom którzy są jeszcze w wieku juniora.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #7589
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Rempale różni od tych wymienionych to jak się prezentowali na motocyklu w jego wieku.
    Dlatego skoro na żużlu się znasz, powinienes już na tym etapie kariery potrafić oddzielić ziarno od plew.

    Inwestowanie sporych pieniędzy w takich jak Rempala jest destrukcyjne dla klubu jak i całej dyscypliny i nie, nie polega to na tym aby inwestować tylko w przyszłych Zmarzlikow.
    Możesz być innego zdania, ale sam sobie najpierw odpowiedz na pytanie w kogo bys wolal zainwestować własne pieniądze, w Rempale czy np. Drajera.
    Może wtedy coś zrozumiesz z tego co pisałem.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 25-12-2022 o 12:03
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Powrót do góry    #7590
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Rempale różni od tych wymienionych to jak się prezentowali na motocyklu w jego wieku.
    Dlatego skoro na żużlu się znasz, powinienes już na tym etapie kariery potrafić oddzielić ziarno od plew.

    Inwestowanie sporych pieniędzy w takich jak Rempala jest destrukcyjne dla klubu jak i całej dyscypliny i nie, nie polega to na tym aby inwestować tylko w przyszłych Zmarzlikow.
    Możesz być innego zdania, ale sam sobie najpierw odpowiedz na pytanie w kogo bys wolal zainwestować własne pieniądze, w Rempale czy np. Drajera.
    Może wtedy coś zrozumiesz z tego co pisałem.
    Przecież jak u nas inwestowali w Rempałę, to nie było tematu takiego Drejera jeszcze, nikt o nim nie słyszał. Więc na chuy ich w ogóle porównywać ? Poza tym zapominasz, ze nasi szukali krajowego juniora. A nie zagranicznego. Więc po co miałbym inwestować w Drejera ?

    I przestań z tym "prezentowaniem się na motocyklu" bo taki Bartkowiak, Marcinkowski, Hlib, itd prezentowali się wyśmienicie. I co z tego ?

    I jakie to są te spore pieniądze inwestowane w Rempałę ? W Ragusa, Tuffta czy innych juniorów tez sporo inwestowano.

    A oddzielanie ziarna od plew, polega na tym, ze najpierw musisz przez kilak lat sporo zainwestować w młodzież, czym większa grupa tym lepiej, aby w ogóle była możliwość uzyskania jakiegoś ziarna. Na tym to właśnie polega.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 25-12-2022 o 12:15
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #7591
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cały czas pomijasz kluczowa rzecz o której pisałem.
    To niedorzeczne przepisy decydują o tym, że w Rempale musi inwestować taki klub jak Falubaz.
    Reszta twoich złotych mysli jest ściśle z tym powiązane, bo przecież Drajer jest tu tylko przykładem jak można zainwestowac pieniądze z dużo większym pożytkiem dla klubu.
    Przestań więc opowiadać bajki o konieczności inwestowania przez lata w takich Rempalow, bo ja inwestycje rozumiem nieco inaczej.
    Rempala to nie inwestycja a marnotrawstwo i działanie na szkodę spółki ale ta szkoda jest determinowana przez durne przepisy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 25-12-2022 o 12:41
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #7592
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Przecież jak u nas inwestowali w Rempałę, to nie było tematu takiego Drejera jeszcze, nikt o nim nie słyszał. Więc na chuy ich w ogóle porównywać ? Poza tym zapominasz, ze nasi szukali krajowego juniora. A nie zagranicznego. Więc po co miałbym inwestować w Drejera ?

    I przestań z tym "prezentowaniem się na motocyklu" bo taki Bartkowiak, Marcinkowski, Hlib, itd prezentowali się wyśmienicie. I co z tego ?

    I jakie to są te spore pieniądze inwestowane w Rempałę ? W Ragusa, Tuffta czy innych juniorów tez sporo inwestowano.

    A oddzielanie ziarna od plew, polega na tym, ze najpierw musisz przez kilak lat sporo zainwestować w młodzież, czym większa grupa tym lepiej, aby w ogóle była możliwość uzyskania jakiegoś ziarna. Na tym to właśnie polega.
    Z Bartkowiaka i Hliba mogło coś być, ale tego nie chcieli.
    Nawet z Ragusa mogłoby coś być-gdyby chciał, natomiast z Rempały i Tufta nie mogło być i nie będzie. Nie będzie z nich ani Jamroga, ani Szczepaniaka, ani tym bardziej Zengoty.
    Poza tym, o coś innego tu idzie. Chodzi o taką zmianę przepisó, by kluby nie musiały wyrzucać setek tysięcy PLN w błoto na przymusowe utrzymywanie chłopaków, którzy nie mają talentu do żuzla. A te marnowane PLN kluby mogły zainwestować w takich, którzy dają nadzieję i jeszcze im się chce.

  37. Powrót do góry    #7593
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,323
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    Inwestowac to mozna w 16.17 no moze jeszcze w 18 latka a nie w goscia co ma ostatni rok juniora i na dodatek wczesniej nic nie pokazal, jemu to mozna co najwyzej powiedziec zeby dalej robil swoje

  38. Powrót do góry    #7594
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Inwestowac to mozna w 16.17 no moze jeszcze w 18 latka a nie w goscia co ma ostatni rok juniora i na dodatek wczesniej nic nie pokazal, jemu to mozna co najwyzej powiedziec zeby dalej robil swoje
    Dobra, maiłbyś rację gdyby był dostępny na rynku ktoś lepiej rokujący w tym czasie. A tak to o czym my tutaj dyskutujemy w ogóle ? Kupili Rempałę bo była to opcja dostepna na rynku. A i tak lepsza od naszych asów.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Cały czas pomijasz kluczowa rzecz o której pisałem.
    To niedorzeczne przepisy decydują o tym, że w Rempale musi inwestować taki klub jak Falubaz.
    Reszta twoich złotych mysli jest ściśle z tym powiązane, bo przecież Drajer jest tu tylko przykładem jak można zainwestowac pieniądze z dużo większym pożytkiem dla klubu.
    Przestań więc opowiadać bajki o konieczności inwestowania przez lata w takich Rempalow, bo ja inwestycje rozumiem nieco inaczej.
    Rempala to nie inwestycja a marnotrawstwo i działanie na szkodę spółki ale ta szkoda jest determinowana przez durne przepisy.
    Ale te "niedorzeczne przepisy" to jest temat do innej dyskusji na inny czas. Przepisy mamy takie jakie mamy. I my ich nie zmienimy. A FZG musiał zgodnie postępować z tymi przepisami. Więc w aktualnej rzeczywistości zarzucać klubowi z ZG, że kupił usługi Rempały to niedorzeczność. Z tych samych powodów w barwach KST musiałeś oglądać takiego asa jak Bogdanowicz i kilku innych.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #7595
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,323
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    Mi bardziej chodzi o to zeby nasi znow nie popelniali tego samego bledu i objedzali nastepnego nierokujacego kolesia do 24 roku zycia a dawali szanse wiecej nassym mlodym

  40. Powrót do góry    #7596
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goldi Zobacz posta
    Piszesz jakby było już po sezonie i Twoje słowa się potwierdziły XD
    Piesze tak jak uważam a nie jak będzie. Bo to jak będzie to się okaże. Uwazam ze Jensen osiagnie srednia podobną lub wyższa niż w tym sezonie.

  41. Powrót do góry    #7597
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Mi bardziej chodzi o to zeby nasi znow nie popelniali tego samego bledu i objedzali nastepnego nierokujacego kolesia do 24 roku zycia a dawali szanse wiecej nassym mlodym
    No na teraz to mamy tylko 16 letniego Frącewicza i Rychlińskiego. Ale nie łudź się za bardzo. Jak przyjdzie walka o SE to nie będzie szans na objeżdżanie. Pojada ci co dadzą większe szanse na jakiekolwiek pkt.

    To jest dokładnie to o czym pisałem dużo wcześniej. Albo walczysz o utrzymanie w SE, albo walczysz w I lidze o powrót do SE. A wtedy nie ma czasu na objeżdżanie. Pozostają głównie zawody juniorskie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #7598
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Dobra, maiłbyś rację gdyby był dostępny na rynku ktoś lepiej rokujący w tym czasie. A tak to o czym my tutaj dyskutujemy w ogóle ? Kupili Rempałę bo była to opcja dostepna na rynku. A i tak lepsza od naszych asów.



    Ale te "niedorzeczne przepisy" to jest temat do innej dyskusji na inny czas. Przepisy mamy takie jakie mamy. I my ich nie zmienimy. A FZG musiał zgodnie postępować z tymi przepisami. Więc w aktualnej rzeczywistości zarzucać klubowi z ZG, że kupił usługi Rempały to niedorzeczność. Z tych samych powodów w barwach KST musiałeś oglądać takiego asa jak Bogdanowicz i kilku innych.
    Sek w tym,ze ty w Rempale widziszy zuzlowca z potencjalem przez co uwazasz go za wartego dalszych inwestycji.
    Podajesz jakies przyklady kompletnie nie trafione i tym legitymizujesz dalsze stawianie na chlopa z ktorego powaznego zuzlowca nie bedzie.
    To nas rozni,wiec temat zmian przepisow jest dla ciebie niezbyt wazny,dla mnie kluczowy o czym pisalem od poczatku.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  43. Powrót do góry    #7599
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Sek w tym,ze ty w Rempale widziszy zuzlowca z potencjalem przez co uwazasz go za wartego dalszych inwestycji.
    Podajesz jakies przyklady kompletnie nie trafione i tym legitymizujesz dalsze stawianie na chlopa z ktorego powaznego zuzlowca nie bedzie.
    To nas rozni,wiec temat zmian przepisow jest dla ciebie niezbyt wazny,dla mnie kluczowy o czym pisalem od poczatku.
    Kto ci tych bzdur nagadał ?

    Pisze po raz enty, kupili Rempałę bo był i tak lepszy od tego co mieliśmy. I był jednym z możliwych transferów. A jak już kupili to obie strony starają się wypełnić kontrakt.

    Skąd wiesz jak ważny jest dla mnie temat zmiany przepisów ? Nie wiesz a się wymądrzasz. Pisałem tylko, że jak ważny by dla mnie nie był, to nie ma znaczenia. FZG musiał dokooptować przynajmniej jednego juniora i to zrobił. Biorąc to co było dostępnego na rynku. I musiał to robić zgodnie z regulaminem. Niezależnie od teog czy mi się ten regulamin podoba czy nie. Więc nie rozumiem skąd krytyka klubu, ze w ogóle w niego zainwestował ? Zainwestował bo musiał. Przecież to jest logiczne.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #7600
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Nie krytykuje klubu a jedynie takie myslenie jak twoje i przede wszystkim przepisy.
    Pisalem w pierwszym poscie,ze skoro nie wiesz jak potoczy sie kariera Rempaly,
    to po prostu nie znasz sie na zuzlu.
    To jeden z tych ktorzy dzieki durnym przepisom sa tylko i wylacznie obciazeniem dla
    klubu.Jest cala masa innych mlodych chlopakow ktorzy sa bardziej warci inwestowania
    ale nie maja odpowiedniego paszportu.Gwarancji nie daje wlasciwie nikt,ale Rempala przez te lata
    startow nauczyl sie jedynie brawury i slabego opanowania motocykla.To nie jest 16-letni adept ktorego
    mozna jeszcze czegos nauczyc,to 20 letni zawodnik ktory po 4 latach w miare powaznego scigania nie daje nadzei
    na cos wiecej.
    Mnie przeszkadza wymuszone przepisami inwestowanie w takich chlopakow,tobie najwidoczniej nie i dlatego udajesz,ze nie mozna stwierdzic
    czy ladowanie kasy w niego sie oplaci lub faktycznie sie nie znasz.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Powrót do góry    #7601
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie krytykuje klubu a jedynie takie myslenie jak twoje i przede wszystkim przepisy.
    Pisalem w pierwszym poscie,ze skoro nie wiesz jak potoczy sie kariera Rempaly,
    to po prostu nie znasz sie na zuzlu.
    To jeden z tych ktorzy dzieki durnym przepisom sa tylko i wylacznie obciazeniem dla
    klubu.Jest cala masa innych mlodych chlopakow ktorzy sa bardziej warci inwestowania
    ale nie maja odpowiedniego paszportu.Gwarancji nie daje wlasciwie nikt,ale Rempala przez te lata
    startow nauczyl sie jedynie brawury i slabego opanowania motocykla.To nie jest 16-letni adept ktorego
    mozna jeszcze czegos nauczyc,to 20 letni zawodnik ktory po 4 latach w miare powaznego scigania nie daje nadzei
    na cos wiecej.
    Mnie przeszkadza wymuszone przepisami inwestowanie w takich chlopakow,tobie najwidoczniej nie i dlatego udajesz,ze nie mozna stwierdzic
    czy ladowanie kasy w niego sie oplaci lub faktycznie sie nie znasz.
    Jak ty lubisz rozdrabniać włosa na czworo,. Chuy wie tylko po co ?

    Jeśli chodzi o mnie, to ja bym w ogóle zrezygnował z juniorów w SE. Po co oni w tej SE ? Przecież 80% z nich po skończeniu wieku juniora, odchodzi z tego spotu.

    Piszesz jakieś bzdety, że lepiej inwestować w zagranicznych młokosów. To też jest bzdura. Bo jeśli byś uwolnił rynek to zaraz by się okazało, że tych sensownych juniorów zagranicznych do wzięcia jest ok 8 może 10. A kluby SE i I ligi potrzebują ok 48 juniorów. Liczę po 3 na każdy klub. I zaraz by się okazało, że dalej trzeba inwestować w mniej sensownych zawodników. Tyle tylko, że bez względu na paszport.

    Problem jednak w tym, że kluby które walczą o coś (spadek, medale, PO) zawsze będą wolały, w meczach o coś, postawić na 20 letniego w miarę doświadczonego juniora, niż dawać się objeżdżać 16-17 latkom.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #7602
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Malo z tego zrozumiales.
    Im wiekszy wybor,tym lepiej dla klubu.
    Nikt nie kaze wpychac na sile do skladu
    niedoswiadczonego 16-latka,choc i to moze skutkowac
    wiekszym pozytkiem niz stawianie na "doswiadczenie".
    Dziwie sie ,ze akurat ty piszesz takie rzeczy majac w swoim klubie
    przyklad z Borowiakiem.
    Poza tym rowiez kilku czy nawet kilkunastu dwudziestolatkow znajdzie sie lepszych
    od Rempaly, jak jeszcze 16-latkom nie ufasz.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 26-12-2022 o 10:34
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Powrót do góry    #7603
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jak ty lubisz rozdrabniać włosa na czworo,. Chuy wie tylko po co ?

    Jeśli chodzi o mnie, to ja bym w ogóle zrezygnował z juniorów w SE. Po co oni w tej SE ? Przecież 80% z nich po skończeniu wieku juniora, odchodzi z tego spotu.

    Piszesz jakieś bzdety, że lepiej inwestować w zagranicznych młokosów. To też jest bzdura. Bo jeśli byś uwolnił rynek to zaraz by się okazało, że tych sensownych juniorów zagranicznych do wzięcia jest ok 8 może 10. A kluby SE i I ligi potrzebują ok 48 juniorów. Liczę po 3 na każdy klub. I zaraz by się okazało, że dalej trzeba inwestować w mniej sensownych zawodników. Tyle tylko, że bez względu na paszport.

    Problem jednak w tym, że kluby które walczą o coś (spadek, medale, PO) zawsze będą wolały, w meczach o coś, postawić na 20 letniego w miarę doświadczonego juniora, niż dawać się objeżdżać 16-17 latkom.
    tez bym zrezygnowal z obowiazku posiadania juniorow, natomiast jesli jakis zespol by ich posiadal to zdobyte przez nich punkty na seniorach bym liczyl podwojnie . mysle ze efekt szkolenia bysmy mieli ten sam

  48. Powrót do góry    #7604
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Malo z tego zrozumiales.
    Im wiekszy wybor,tym lepiej dla klubu.
    Nikt nie kaze wpychac na sile do skladu
    niedoswiadczonego 16-latka,choc i to moze skutkowac
    wiekszym pozytkiem niz stawianie na "doswiadczenie".
    Dziwie sie ,ze akurat ty piszesz takie rzeczy majac w swoim klubie
    przyklad z Borowiakiem.

    Poza tym rowiez kilku czy nawet kilkunastu dwudziestolatkow znajdzie sie lepszych
    od Rempaly, jak jeszcze 16-latkom nie ufasz.
    Nie, to ty nic z tego nie zrozumiałeś.

    Przykład z Borowiakiem tylko pokazuje, że kluby zrobią wszystko aby zawsze w meczu o coś jechał ten zawodnik który jest po prostu lepszy. I nie ma tu znaczenia ile lat ma Borowiak. Gdyby miał 20 lat też by go wypożyczono na PO, bo jest po prostu lepszy a nie dlatego aby inwestować w 16 latka. Oczywiście, że znajdzie się na rynku ktoś lepszy od Rempały. Tyle tylko, że niedostępny z różnych powodów, bądź to regulaminowych, bądź finansowych, bądź z tego powodu, że macierzysty klub po prostu nie chce go wypożyczyć. Poza tym sprawa z tymi wypożyczonymi zawodnikami też nie jest do końca taka różowa. Bo co to za interes inwestować w zawodnika innego klubu ? To może być dobre rozwiązanie na krótką metę. W razie kontuzji, ale nie powinno być traktowane jako polityka kadrowa klubu.

    Cytat Zamieszczone przez Spartan Zobacz posta
    tez bym zrezygnowal z obowiazku posiadania juniorow, natomiast jesli jakis zespol by ich posiadal to zdobyte przez nich punkty na seniorach bym liczyl podwojnie . mysle ze efekt szkolenia bysmy mieli ten sam
    Nie no, odleciałes teraz. To by wypaczało wyniki meczów.

    Wystarczającym bonusem jest fakt, że taki junior może zastąpić seniora w każdej chwili. Jeśli jest taki dobry to zamiast trzech biegów pojedzie 6 biegów.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  49. Powrót do góry    #7605
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jak ty lubisz rozdrabniać włosa na czworo,. Chuy wie tylko po co ?

    Jeśli chodzi o mnie, to ja bym w ogóle zrezygnował z juniorów w SE. Po co oni w tej SE ? Przecież 80% z nich po skończeniu wieku juniora, odchodzi z tego spotu.

    .
    Teraz to Ty odleciałeś. Zastanów sie czemu odchodzi ? bo mają warunki na których profesjonalne uprawianie sportu mija się z celem. Cześć z nich naprawde coś tam potrafi ale nie ma jak sie wykazać. Taki Dolny czy Malitowski we Wrocławiu na zawodowym kilka dobrych lat temu dostali 80 tyś za podpis. Na co to starczy ? kupi silnik wyremontuje te zeszłoroczne i już nie ma kasy. Takich przykładów jest wiecej. Kończą bo nie stać ich na nic. CI lepsi dostaną wiecej i utrzymają sie przy żużlu reszta nie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •