Strona 150 z 151 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,706 do 6,750 z 6755

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2022 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #6706
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    Mentikk, kurde gościu coś Ty się uparł na to "mechanikowanie"? Mi absolutnie nie chodzi o to, żeby Witek cały ujeba... od smaru, ze śrubokrętem w ręku napierda... po całym parkingu od zawodnika do zawodnika! Załóżmy, że jedzie w składzie Bartek. Korzysta ze sprzętu klubowego zrobionego przez Witka, i on jako ekspert podpowiada teamowi Głogowskiego co i jak poustawiać. To chyba nie jest sytuacja, która urągała by jego godności? Jeżeli byłby wyjazd myślę, że na telefon też by szło pewne rzeczy podpowiedzieć. Zresztą sam Zmarzlik często wisiał na telefonie gadając w trakcie zawodów z Kowalskim. Co do fakultetów prowadzonych przez Gromowskiego to ok. Niech się chłopaki czegoś nauczą, ale sama nauka nie zastąpi szybkiego silnika. Absurdów dotyczących tułania się po kontynencie za naszymi zawodnikami to nawet nie warto komentować.
    Bo Ty się uparłeś, że Witek będzie w jakiś cudowny sposób na wszystkich meczach dostępny dla klubu. Co jest nierealne. Koleś ma swój biznes, swoje zajęcia. A wg Ciebie odstawi w kąt, bo ma przyjść do Polonii, żeby doradzać nieogarniętym juniorom. No przecież to się kupy nie trzyma. Albo ma wisieć z naszymi zawodnikami na telefonie.
    Serio - porównujesz konsultacje Zmarzlika, do konsultacji Głogowskiego? Zmarzlik też potrafił dzwonić w trakcie SGP do Tomka i się radzić. A Tomek jest chyba nadal pracownikiem klubu? Czemu zawodnicy do niego nie dzwonią w trakcie meczu?

    Wszystko fajnie, ale kombinujesz jak koń pod górę, bo wymyśliłeś sobie, że Witek będzie w parkingu wspierał drużynę.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  2. Powrót do góry    #6707
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Bo Ty się uparłeś, że Witek będzie w jakiś cudowny sposób na wszystkich meczach dostępny dla klubu. Co jest nierealne. Koleś ma swój biznes, swoje zajęcia. A wg Ciebie odstawi w kąt, bo ma przyjść do Polonii, żeby doradzać nieogarniętym juniorom. No przecież to się kupy nie trzyma. Albo ma wisieć z naszymi zawodnikami na telefonie.
    Serio - porównujesz konsultacje Zmarzlika, do konsultacji Głogowskiego? Zmarzlik też potrafił dzwonić w trakcie SGP do Tomka i się radzić. A Tomek jest chyba nadal pracownikiem klubu? Czemu zawodnicy do niego nie dzwonią w trakcie meczu?

    Wszystko fajnie, ale kombinujesz jak koń pod górę, bo wymyśliłeś sobie, że Witek będzie w parkingu wspierał drużynę.
    Szczerze? Moim zdaniem szukasz dziury w całym. Skoro w dzisiejszym sporcie zawodowym, gdzie o końcowym sukcesie lub jego braku mogą decydować tak niedorzeczne rzeczy jak być może kształt i struktura stolca lub to jak mocno zawiążesz sobie sznurówki w bucie, dlatego uważam, że warto zwrócić uwagę na taki "drobiazg", jakim jest profesjonalna pomoc wykwalifikowanej osoby. Nikt nie chce z niego robić niewolnika klubu. Wszystko mogłoby funkcjonować na zdrowych zasadach biznesowych. Polonia byłaby takim samym klientem jak pan X czy Y, tyle tylko, że na podstawie jakiejś tam umowy byłaby nieco bardziej uprzywilejowana. Twoim zdaniem dwugodzinna pogadanka na temat budowy silnika i jego ewentualnych ustawień zrobi z juniorów asów inżynierii, ale konsultacja telefoniczna to już jest kpina. Ja się przy niczym nie upieram. Z ciekawością będę obserwował jak dalej potoczy się współpraca Unii z Rempałą i czy takie przedsięwzięcie ma przyszłość. A co z takim pomysłem zrobi Jerzy, to już jego sprawa.

  3. Powrót do góry    #6708
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Czy jest możliwa zmiana regulaminu PO od nowego sezonu czy trzeba czekać do końca tego kontraktu TV? Chodzi mi o I ligę, może tu są trochę inne realia niż w Ekstralidze?(tu wiem, że nic nie mogą zrobić)..Kanclerz do GKSŻ przesłał swoją propozycję podziału na dwie czwórki z zachowaniem bonusów między zainteresowanymi drużynami jeśli będą one w tej samej grupie.Oczywiście dwumecze później w grupach. Skrzydlewski również dąży do podziału na czwórki z tym że później mu zależy na podziale punktów na 0,5. Prezesi głosowali i jeśli przeważy podział na dwie czwórki to możliwe, że już to by się zmieniło od nowego sezonu? Dla mnie to najsprawiedliwszy regulamin aczkolwiek bez dużych emocji bo awansujących można znać już wcześniej niż jak dotychczas w ostatniej kolejce

  4. Powrót do góry    #6709
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    Szczerze? Moim zdaniem szukasz dziury w całym. Skoro w dzisiejszym sporcie zawodowym, gdzie o końcowym sukcesie lub jego braku mogą decydować tak niedorzeczne rzeczy jak być może kształt i struktura stolca lub to jak mocno zawiążesz sobie sznurówki w bucie, dlatego uważam, że warto zwrócić uwagę na taki "drobiazg", jakim jest profesjonalna pomoc wykwalifikowanej osoby. Nikt nie chce z niego robić niewolnika klubu. Wszystko mogłoby funkcjonować na zdrowych zasadach biznesowych. Polonia byłaby takim samym klientem jak pan X czy Y, tyle tylko, że na podstawie jakiejś tam umowy byłaby nieco bardziej uprzywilejowana. Twoim zdaniem dwugodzinna pogadanka na temat budowy silnika i jego ewentualnych ustawień zrobi z juniorów asów inżynierii, ale konsultacja telefoniczna to już jest kpina. Ja się przy niczym nie upieram. Z ciekawością będę obserwował jak dalej potoczy się współpraca Unii z Rempałą i czy takie przedsięwzięcie ma przyszłość. A co z takim pomysłem zrobi Jerzy, to już jego sprawa.
    Ok, ale widzisz - mówimy o gościu, który jako tuner zaczyna coś znaczyć. Wątpię więc, aby taki koleś, który zamiast skupić się na pracy dla najlepszych zawodników na świecie, poświęcał czas na klub w I lidze, żeby być konsultantem telefonicznym dla juniorów.
    Nie zrozumiałeś chyba do końca - ja mówiłem, że zorganizować coś w stylu szkoleń/wykładów z takim człowiekiem jak Witek PLUS warsztaty, gdzie on by im faktycznie pokazał co jest od czego, co ma na co wpływ, jak reagować na takie i inne zachowanie silnika itp. Czyli łepek zjeżdża z toru i jest analiza tego jak się motocykl zachowywał, co było ok, co nie, jakie korekty w takich sytuacjach są wskazane - zastosować i sprawdzić na torze.
    To nie ja podniosłem kwestię porównania tego, że "stara gwardia" zna się na silnikach, a młodzi dzisiaj nie. Więc ta idea była moją odpowiedzią. Oczywiście, że to nie zrobi z nich fachowców. Ale da im jakiś zalążek wiedzy, którą mogą (i powinni) dalej rozszerzać, jeśli chcą się rozwijać jako żużlowcy.
    Prawda jest taka, że juniorzy często nie wiedzą co i w jakim celu robią. Nawet Eryk Jóźwiak o tym opowiadał. Więc trzeba im to wytłumaczyć, wyłożyć. I tutaj powiedzenie przez kogoś takiego jak Witek "przełożenie w górę" przez telefon nie rozwiąże problemu tego, że ci zawodnicy nie rozumieją dlaczego tak się dzieje.
    Moim zdaniem lepiej dać im podstawy niż mieć kogoś, kto im będzie mówił "w lewo, w prawo", oni będą jak te sieroty to robić, bo tak im ktoś powiedział, ale bez zrozumienia sensu takiego działania. Okres juniorski to chyba właśnie czas przede wszystkim na naukę? Przywoływałeś Zmarzlika czy Madsena, którzy mieli bezpośrednio kontakt z tunerami. Z tym, że to są najlepsi na świecie. Im jak tuner powie "słuchaj chłopaku, masz trochę za dużo mocy, spróbuj ująć to będziesz bardziej płynął po torze niż szarpał" to oni mają tę wiedzę, która pozwoli im to zweryfikować. Głogowski na ten przykład to jest przy nich dzieciak z przedszkola, jemu tej wiedzy przede wszystkim brakuje. I na tym należy się skupić, tego trzeba go nauczyć.
    Więc wiedza (teoretyczna i praktyczna) plus ewentualne wynegocjowanie korzystnych warunków dla zawodników przez klub u takiej osoby (np. Witek) niesie wg mnie większe korzyści, niż to, że on będzie siedział z nimi parkingu i mówił co mają robić (albo przez telefon).

    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Czy jest możliwa zmiana regulaminu PO od nowego sezonu czy trzeba czekać do końca tego kontraktu TV? Chodzi mi o I ligę, może tu są trochę inne realia niż w Ekstralidze?(tu wiem, że nic nie mogą zrobić)..Kanclerz do GKSŻ przesłał swoją propozycję podziału na dwie czwórki z zachowaniem bonusów między zainteresowanymi drużynami jeśli będą one w tej samej grupie.Oczywiście dwumecze później w grupach. Skrzydlewski również dąży do podziału na czwórki z tym że później mu zależy na podziale punktów na 0,5. Prezesi głosowali i jeśli przeważy podział na dwie czwórki to możliwe, że już to by się zmieniło od nowego sezonu? Dla mnie to najsprawiedliwszy regulamin aczkolwiek bez dużych emocji bo awansujących można znać już wcześniej niż jak dotychczas w ostatniej kolejce
    Wydaje mi się, że zasady PO mają być niezmienne do zakończenia kontraktu. TV chce mieć "emocje do ostatniego meczu, do ostatniego biegu". Więc poznanie zwycięzcy ligi na 2 mecze przed końcem sezonu może być nie do przyjęcia
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  5. Powrót do góry    #6710
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Wydaje się jednak, że coś kombinują właśnie pod nowy sezon. Takie mam wrażenie, bo nie byłoby teraz żadnych konsultacji gdyby coś mieli zmieniać za dwa lata. Z biegiem czasu zobaczymy jak temat się rozwinie. Osobiście liczę na zmiany. Ja miło wspominam podział na czwórki. Każdy mecz o coś a teraz po większości meczów w fazie zasadniczej można mówić " a to dopiero początek sezonu.., prawdziwe ściganie to w PO.., wiadomo fazę zasadnicza tylko trzeba odjechać.., tak wygraliśmy pierwszy etap ale nauczeni doświadczeniem.." etc

  6. Powrót do góry    #6711
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ok, ale widzisz - mówimy o gościu, który jako tuner zaczyna coś znaczyć. Wątpię więc, aby taki koleś, który zamiast skupić się na pracy dla najlepszych zawodników na świecie, poświęcał czas na klub w I lidze, żeby być konsultantem telefonicznym dla juniorów.
    Nie zrozumiałeś chyba do końca - ja mówiłem, że zorganizować coś w stylu szkoleń/wykładów z takim człowiekiem jak Witek PLUS warsztaty, gdzie on by im faktycznie pokazał co jest od czego, co ma na co wpływ, jak reagować na takie i inne zachowanie silnika itp. Czyli łepek zjeżdża z toru i jest analiza tego jak się motocykl zachowywał, co było ok, co nie, jakie korekty w takich sytuacjach są wskazane - zastosować i sprawdzić na torze.
    To nie ja podniosłem kwestię porównania tego, że "stara gwardia" zna się na silnikach, a młodzi dzisiaj nie. Więc ta idea była moją odpowiedzią. Oczywiście, że to nie zrobi z nich fachowców. Ale da im jakiś zalążek wiedzy, którą mogą (i powinni) dalej rozszerzać, jeśli chcą się rozwijać jako żużlowcy.
    Prawda jest taka, że juniorzy często nie wiedzą co i w jakim celu robią. Nawet Eryk Jóźwiak o tym opowiadał. Więc trzeba im to wytłumaczyć, wyłożyć. I tutaj powiedzenie przez kogoś takiego jak Witek "przełożenie w górę" przez telefon nie rozwiąże problemu tego, że ci zawodnicy nie rozumieją dlaczego tak się dzieje.
    Moim zdaniem lepiej dać im podstawy niż mieć kogoś, kto im będzie mówił "w lewo, w prawo", oni będą jak te sieroty to robić, bo tak im ktoś powiedział, ale bez zrozumienia sensu takiego działania. Okres juniorski to chyba właśnie czas przede wszystkim na naukę? Przywoływałeś Zmarzlika czy Madsena, którzy mieli bezpośrednio kontakt z tunerami. Z tym, że to są najlepsi na świecie. Im jak tuner powie "słuchaj chłopaku, masz trochę za dużo mocy, spróbuj ująć to będziesz bardziej płynął po torze niż szarpał" to oni mają tę wiedzę, która pozwoli im to zweryfikować. Głogowski na ten przykład to jest przy nich dzieciak z przedszkola, jemu tej wiedzy przede wszystkim brakuje. I na tym należy się skupić, tego trzeba go nauczyć.
    Więc wiedza (teoretyczna i praktyczna) plus ewentualne wynegocjowanie korzystnych warunków dla zawodników przez klub u takiej osoby (np. Witek) niesie wg mnie większe korzyści, niż to, że on będzie siedział z nimi parkingu i mówił co mają robić (albo przez telefon).
    Pełna zgoda. Ja też uważam, że każdy młody zawodnik obojętnie czy będzie przyszłym mistrzem, dobrym ligowym rzemieślnikiem czy może jego przygoda z tym sportem skończy się wraz z końcem wieku juniora powinien znać podstawy budowy silnika, jego remontu i ogólnego dopasowania do panujących warunków torowych. Twoją ideę zrozumiałem, a moja uwaga o 2 godzinnej pogadance była tylko lekką zaczepką Zajęcia, o których Ty wspominasz byłyby pożyteczne i na pewno zaprocentowałyby w przyszłości. Ja również nie odnosiłem się do "starej gwardii", ale śmiało można zaryzykować tezę, że dzisiejsi trzydziestoparolatkowie mają większą wiedzę w tym zakresie od swoich młodszych kolegów. Jednak wydaje mi się, że jest to konsekwencją kilkunastu lat startów, a nie nauki "za młodu". Dla mnie na dzień dzisiejszy Rempała i Gromowski są mniej więcej na porównywalnym poziomie, z delikatnym wskazaniem na Witka. Życzę mu oczywiście, żeby zawodnicy z topu walili do niego drzwiami i oknami, ale póki co on dopiero wchodzi do świata najlepszych żużlowców, więc sądzę, że jeszcze wygospodarowałby trochę czasu na fachową pomoc Polonii. Tak czy siak uważam, że jest to temat, nad którym warto się pochylić.

  7. Powrót do góry    #6712
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    Pełna zgoda. Ja też uważam, że każdy młody zawodnik obojętnie czy będzie przyszłym mistrzem, dobrym ligowym rzemieślnikiem czy może jego przygoda z tym sportem skończy się wraz z końcem wieku juniora powinien znać podstawy budowy silnika, jego remontu i ogólnego dopasowania do panujących warunków torowych. Twoją ideę zrozumiałem, a moja uwaga o 2 godzinnej pogadance była tylko lekką zaczepką Zajęcia, o których Ty wspominasz byłyby pożyteczne i na pewno zaprocentowałyby w przyszłości. Ja również nie odnosiłem się do "starej gwardii", ale śmiało można zaryzykować tezę, że dzisiejsi trzydziestoparolatkowie mają większą wiedzę w tym zakresie od swoich młodszych kolegów. Jednak wydaje mi się, że jest to konsekwencją kilkunastu lat startów, a nie nauki "za młodu". Dla mnie na dzień dzisiejszy Rempała i Gromowski są mniej więcej na porównywalnym poziomie, z delikatnym wskazaniem na Witka. Życzę mu oczywiście, żeby zawodnicy z topu walili do niego drzwiami i oknami, ale póki co on dopiero wchodzi do świata najlepszych żużlowców, więc sądzę, że jeszcze wygospodarowałby trochę czasu na fachową pomoc Polonii. Tak czy siak uważam, że jest to temat, nad którym warto się pochylić.
    No tak, temat warty pochylenia się, chociaż ja po prostu ugryzłbym to z innej strony. Lepiej dać wędkę niż rybę.
    Oczywiście, ci trzydziestoparolatkowie mają większą wiedzę także ze względu na ilość startów. Ale też zauważ, że są to zawodnicy z innego pokolenia po prostu, gdzie za juniora to jednak musieli sobie z wieloma sprawami radzić również samodzielnie. Albo ktoś rozumiał po co wyjeżdża na próbę toru i wyciągał z niej wnioski, które przełożył na ustawienia motocykla, albo tak jak dziś - junior wyjeżdża, zrobi kilka kółek i jest tak samo "głupi" jak przed próbą. Bo nie wie skąd startu próbować, bo nie widzi różnicy w jeździe różnymi ścieżkami, bo nie czuje czy motor jedzie lepiej lub gorzej. A potem zdziwiony, że "Mencele go yebią"
    A Witek...niech się reklamuje i buduje sobie markę właśnie dostarczaniem dobrego sprzętu, a nie niańczeniem dzieciaków przez cały sezon.

    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Wydaje się jednak, że coś kombinują właśnie pod nowy sezon. Takie mam wrażenie, bo nie byłoby teraz żadnych konsultacji gdyby coś mieli zmieniać za dwa lata. Z biegiem czasu zobaczymy jak temat się rozwinie. Osobiście liczę na zmiany. Ja miło wspominam podział na czwórki. Każdy mecz o coś a teraz po większości meczów w fazie zasadniczej można mówić " a to dopiero początek sezonu.., prawdziwe ściganie to w PO.., wiadomo fazę zasadnicza tylko trzeba odjechać.., tak wygraliśmy pierwszy etap ale nauczeni doświadczeniem.." etc
    No jeśli pójdą w tę stronę, to też uważam, że spoko. Oczywiście wszystko ma plusy "dodatnie i ujemne". Zależy wszystko jak to ubiorą w reguły oraz jakie to będzie miało przełożenie. Bo też się zawsze może okazać, że ten czy tamten będzie pokrzywdzony, bo zabrakło mu do górnej czwórki punktu i jedzie w dolnej czwórce o nic. Albo ktoś ma turbo końcówkę sezonu, ale ligi nie wygra, bo kilka meczów z początku zaważyło. Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  8. Powrót do góry    #6713
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No tak, temat warty pochylenia się, chociaż ja po prostu ugryzłbym to z innej strony. Lepiej dać wędkę niż rybę.
    Oczywiście, ci trzydziestoparolatkowie mają większą wiedzę także ze względu na ilość startów. Ale też zauważ, że są to zawodnicy z innego pokolenia po prostu, gdzie za juniora to jednak musieli sobie z wieloma sprawami radzić również samodzielnie. Albo ktoś rozumiał po co wyjeżdża na próbę toru i wyciągał z niej wnioski, które przełożył na ustawienia motocykla, albo tak jak dziś - junior wyjeżdża, zrobi kilka kółek i jest tak samo "głupi" jak przed próbą. Bo nie wie skąd startu próbować, bo nie widzi różnicy w jeździe różnymi ścieżkami, bo nie czuje czy motor jedzie lepiej lub gorzej. A potem zdziwiony, że "Mencele go yebią"
    A Witek...niech się reklamuje i buduje sobie markę właśnie dostarczaniem dobrego sprzętu, a nie niańczeniem dzieciaków przez cały sezon.
    My sobie pogadaliśmy, wymieniliśmy poglądy, a Jurek niech to sobie przekalkuluje, poduma nad tym w długie zimowe wieczory i może coś z tego wyjdzie

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No jeśli pójdą w tę stronę, to też uważam, że spoko. Oczywiście wszystko ma plusy "dodatnie i ujemne". Zależy wszystko jak to ubiorą w reguły oraz jakie to będzie miało przełożenie. Bo też się zawsze może okazać, że ten czy tamten będzie pokrzywdzony, bo zabrakło mu do górnej czwórki punktu i jedzie w dolnej czwórce o nic. Albo ktoś ma turbo końcówkę sezonu, ale ligi nie wygra, bo kilka meczów z początku zaważyło. Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.
    Nie ma idealnego systemu rozgrywek, który zadowoliłby wszystkich w całości. Osobiście uważam, że mimo tego, że mogą się trafiać mecze o nic, a zwycięzca ligi będzie znany przed ostatnia kolejką to jest to sprawiedliwszy system niż tegoroczne PO. Ligę wygrywa drużyna, która jechała najlepiej i najrówniej przez całe rozgrywki, a nie tak jak my w tym sezonie. W zasadzie cały sezon psu w dupę, przez jeden mecz.

  9. Powrót do góry    #6714
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    My sobie pogadaliśmy, wymieniliśmy poglądy, a Jurek niech to sobie przekalkuluje, poduma nad tym w długie zimowe wieczory i może coś z tego wyjdzie
    O to chodzi na forum - my sobie możemy pogadać i powymieniać poglądami. O ile jeden drugiego nie obraża to wszystko spoko



    Nie ma idealnego systemu rozgrywek, który zadowoliłby wszystkich w całości. Osobiście uważam, że mimo tego, że mogą się trafiać mecze o nic, a zwycięzca ligi będzie znany przed ostatnia kolejką to jest to sprawiedliwszy system niż tegoroczne PO. Ligę wygrywa drużyna, która jechała najlepiej i najrówniej przez całe rozgrywki, a nie tak jak my w tym sezonie. W zasadzie cały sezon psu w dupę, przez jeden mecz.
    No tylko pytanie czy decydentów interesuje bardziej to czy sezon jest sprawiedliwy, czy to, że jest bardziej emocjonujący. Był przecież taki sezon (bodajże 2020), gdzie Stal jechała piach przez połowę RZ, potem wzięli Jacka jako gościa i dojechali po medal. Sprawiedliwe? Nie. Emocjonujące? Owszem. Ciężko znaleźć złoty środek. Zawsze będą zadowoleni i pokrzywdzeni.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Powrót do góry    #6715
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No tylko pytanie czy decydentów interesuje bardziej to czy sezon jest sprawiedliwy, czy to, że jest bardziej emocjonujący. Był przecież taki sezon (bodajże 2020), gdzie Stal jechała piach przez połowę RZ, potem wzięli Jacka jako gościa i dojechali po medal. Sprawiedliwe? Nie. Emocjonujące? Owszem. Ciężko znaleźć złoty środek. Zawsze będą zadowoleni i pokrzywdzeni.
    Decydentów to najbardziej interesuje, żeby złotówki od TV się zgadzały. O wszystkim i tak decyduje C+, dla którego liczą się emocje. Wiadomo, że lepiej sprzeda się produkt, w którym o końcowym rozstrzygnięciu decyduje ostatni bieg, dlatego wydaje mi się, że szanse powodzenia jakiejś nowej inicjatywy są, przynajmniej na razie niewielkie.

  11. Powrót do góry    #6716
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    Decydentów to najbardziej interesuje, żeby złotówki od TV się zgadzały. O wszystkim i tak decyduje C+, dla którego liczą się emocje. Wiadomo, że lepiej sprzeda się produkt, w którym o końcowym rozstrzygnięciu decyduje ostatni bieg, dlatego wydaje mi się, że szanse powodzenia jakiejś nowej inicjatywy są, przynajmniej na razie niewielkie.
    Czyli po prostu tv jest tutaj decydentem. A jak wiadomo - zdanie kibiców mają gdzieś, a wszelkiej maści doradcy, eksperci itp włażą im w d*pę, więc nikt nie ma odwagi skrytykować pomysłów Majewskiego.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  12. Powrót do góry    #6717
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...wuletnie-umowy

    No to sobie Szczepaniak pojeździł w przyszłym sezonie

  13. Powrót do góry    #6718
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...wuletnie-umowy

    No to sobie Szczepaniak pojeździł w przyszłym sezonie
    Jemu to na rekę jest akurat. Za podpis skasował a pójdzie na wypożyczenie po 3 kolejce i zarobi w 1 lidze 5 razy więcej.

  14. Powrót do góry    #6719
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,550
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 571 w 446 postach

  15. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Scorpion za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (04-11-2022)

  16. Powrót do góry    #6720
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    809
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    No to zbierajcie cash dla Szczepaniaka. W obliczu ściągnięcia Gleba i perspektywy obywatelstwa dla Wadima, zbytnio nie pojeździ.

  17. Powrót do góry    #6721
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Karty juz zostaly rozdane.Nie ma na rynku zawodnika ktory wzmocnilby sile Polonii.
    Moim zdaniem Szczepan to podobny poziom do Jelenia,moze byc ciut lepiej ale pewnosci nie ma.
    Polonisci musza liczyc na Basso i Wiktora.
    Tych dwoch zawodnikow moze spowodowac,ze postawia sie Falubazowi.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-11-2022 o 07:10
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #6722
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Mi się wydaje, że równie dużo do stracenia ma Krakowiak na tym przyjściu Gleba. Jest 3 zawodników na 2 miejsca i w zasadzie każdy może mieć obsrane portki, że wyleci ze składu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #6723
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Dlatego ja bym się nie zdziwił jakby polakami w Polonii byli Szlauderbach i Tomasz Orwat. Obaj moga na u24 i słabszego od początku mógłby Basso zastepować plus 2 biegi Przyjemskiego
    o kurcze czytam że Orwat odchodzi z Piły. Czyli coraz bliżej waszego klubu

  20. Powrót do góry    #6724
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,756
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 129 w 93 postach
    Jakie mamy zabezpieczenie w przypadku ewentualnej kontuzji Szlauderbacha? Chyba tylko opcją Wiktora jako u24 I jazda Głogowskim i Buszkiewiczem?
    Polonia Bydgoszcz

  21. Powrót do góry    #6725
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Zamiast walczyc o zmiane PO co jest nie rwalne to lepiej zawalczyc o zablokowanie wypozyczen i roznego rodzaju gosci tak od polowy sezonu. To wypacza caly sens. Ktos wypozyczyna na PO Szczepaniak plus dobrego juniora nie lapiacego sie do skladu i zmienia uklad sil mimo ze caly sezon klub ledwo cokolwiek jechal .
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  22. Powrót do góry    #6726
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Zamiast walczyc o zmiane PO co jest nie rwalne to lepiej zawalczyc o zablokowanie wypozyczen i roznego rodzaju gosci tak od polowy sezonu. To wypacza caly sens. Ktos wypozyczyna na PO Szczepaniak plus dobrego juniora nie lapiacego sie do skladu i zmienia uklad sil mimo ze caly sezon klub ledwo cokolwiek jechal .
    I uważasz, że to jest realne? Zawodnik może być wypożyczony jeśli nie zdobył bodajże więcej niż 12 pkt, tak? Mamy więc do czynienia z zawodnikiem, który albo jeździł mega słabo, albo nie jeździł w ogóle. W jednym przypadku więc mowa o zawodniku bez formy, któremu daje się szansę odbudować ligę niżej, w drugiej zaś o blokowaniu możliwości startów zawodnikowi, który nie mieści się w składzie.
    Osobna sprawa - każdy ma możliwość dokonać takich wzmocnień. W minionym sezonie też nikt Jurkowi nie bronił wypożyczać. On wolał budować takiego Michaiłova cały rok. Dopiero po zakończeniu sezonu się obudził, że Oleg nie spełnił oczekiwań. Konieczny podobnie. Więc o czym mówimy?

    Chyba wszyscy będą tym newsem zadowoleni


    ŻKS Polonia Bydgoszcz SA oraz Zarząd KP Polonia Bydgoszcz oświadczają, że obie strony doszły do porozumienia w kwestii zasad stosowania herbu Polonii z trójkątem i biało-czerwonymi pasami.
    Porozumienie zawarte zostało na okres jednego roku, do dnia 31.10.2023.
    Umożliwi to kontynuację współpracy ze sponsorem tytularnym na dotychczasowych zasadach.
    Jednocześnie pragniemy dodać, że ŻKS Polonia Bydgoszcz SA oraz firma Abramczyk nie zamierzały dokonywać zmian i ingerencji w dotychczasowy herb klubu, a prezes Jerzy Kanclerz wielokrotnie podkreślał wagę barw i herbu Polonii.
    Dobra wola obu stron pozwoliła na szybkie osiągnięcie porozumienia.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    rogal1979 (07-11-2022)

  24. Powrót do góry    #6727
    Użytkownik
    Dołączył
    17-03-2022
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 13 w 10 postach

    Cool

    prawie wszyscy bo gwardziści pewnie nie

    niepotrzebna szopka była ze strony JK, ale najważniejsze, że jest porozumienie

    POLONIA BIAŁO-CZERWONA!
    Rodowici Bydgoszczanie

  25. Powrót do góry    #6728
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Chyba wszyscy będą tym newsem zadowoleni

    ŻKS Polonia Bydgoszcz SA oraz Zarząd KP Polonia Bydgoszcz oświadczają, że obie strony doszły do porozumienia w kwestii zasad stosowania herbu Polonii z trójkątem i biało-czerwonymi pasami.
    Porozumienie zawarte zostało na okres jednego roku, do dnia 31.10.2023.
    Umożliwi to kontynuację współpracy ze sponsorem tytularnym na dotychczasowych zasadach.
    Jednocześnie pragniemy dodać, że ŻKS Polonia Bydgoszcz SA oraz firma Abramczyk nie zamierzały dokonywać zmian i ingerencji w dotychczasowy herb klubu, a prezes Jerzy Kanclerz wielokrotnie podkreślał wagę barw i herbu Polonii.
    Dobra wola obu stron pozwoliła na szybkie osiągnięcie porozumienia.
    Niezadowoleni pewnie będą Ci wszyscy, którzy już szykowali "biało-czerwoną" krucjatę przeciwko Kanclerzowi...

  26. Powrót do góry    #6729
    Użytkownik
    Dołączył
    17-03-2022
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 13 w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    Niezadowoleni pewnie będą Ci wszyscy, którzy już szykowali "biało-czerwoną" krucjatę przeciwko Kanclerzowi...
    komu potrzebne są spory i konflikty? Tym ludziom, którym dobro Polonii stoi na pierwszym miejscu? HERB to świętość i tego się nie rusza,
    prędzej niezadowoleni będą gwardziści, którzy już na facebooku radowali się, że trójkąt zleciał, a najlepiej to jakby przywrócili niebieskie kolory...
    Rodowici Bydgoszczanie

  27. Powrót do góry    #6730
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    No niebiescy się posrają, ale jest ich pięciu, więc ich płacz okaże się niesłyszalny.
    white&young

  28. Powrót do góry    #6731
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez zuzlofan Zobacz posta
    komu potrzebne są spory i konflikty? Tym ludziom, którym dobro Polonii stoi na pierwszym miejscu? HERB to świętość i tego się nie rusza,
    prędzej niezadowoleni będą gwardziści, którzy już na facebooku radowali się, że trójkąt zleciał, a najlepiej to jakby przywrócili niebieskie kolory...
    Chyba nie zrozumiałeś. Paweł pisał właśnie o tym, że niby wszystkim na sercu leży dobro klubu, ale krucjata przeciw Jurkowi była gotowa, bo herb nie taki. Więc wiesz....to ci "aktywni" tutaj mieli rozdwojenie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Paweł#21 (07-11-2022)

  30. Powrót do góry    #6732
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Chyba nie zrozumiałeś. Paweł pisał właśnie o tym, że niby wszystkim na sercu leży dobro klubu, ale krucjata przeciw Jurkowi była gotowa, bo herb nie taki. Więc wiesz....to ci "aktywni" tutaj mieli rozdwojenie.
    Chyba Ty nie zrozumiałeś. "Aktywni" są kibicami Polonii, nie prezesa Jerzego Kanclerza. Dobro klubu jest dla nich wartością kluczową, tym samym nie pozwolą na samowolkę żużlowych działaczy w sprawach istotnych w temacie tożsamości klubowej. Sama osoba JK nie miała żadnego znaczenia. Jest na dzień dzisiejszy szefem żużlowców, stąd pretensje kierowane były do jego osoby.
    white&young

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Tymus_2II5 za jego przydatny post!

    Scorpion (07-11-2022)

  32. Powrót do góry    #6733
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,823
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,454 w 1,297 postach
    niebieski kolor jest w DNA klubu ze Sportowej. Wbity w to DNA milicyjną pałką.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  33. Powrót do góry    #6734
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    niebieski kolor jest w DNA klubu ze Sportowej. Wbity w to DNA milicyjną pałką.
    Hehe
    Wygląda na to że ty też dostałeś pałą w czerep i tak ci zostało.

  34. Powrót do góry    #6735
    Użytkownik Awatar litość_to_zbrodnia_1920
    Dołączył
    18-06-2022
    Postów
    77
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 8 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    niebieski kolor jest w DNA klubu ze Sportowej. Wbity w to DNA milicyjną pałką.
    jesteś wibruński burak, czekaj aż dam twoje namiary Elanie
    PATOLOGIA, PATOLOGIA, POLONIA.

  35. Powrót do góry    #6736
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Tymus_2II5 Zobacz posta
    Chyba Ty nie zrozumiałeś. "Aktywni" są kibicami Polonii, nie prezesa Jerzego Kanclerza. Dobro klubu jest dla nich wartością kluczową, tym samym nie pozwolą na samowolkę żużlowych działaczy w sprawach istotnych w temacie tożsamości klubowej. Sama osoba JK nie miała żadnego znaczenia. Jest na dzień dzisiejszy szefem żużlowców, stąd pretensje kierowane były do jego osoby.
    To muszą to być jacyś ludzie - memy xD
    "Nie pozwolą", "nie ma znaczenia" "jest szefem na dzień dzisiejszy". Ktoś chyba tam zapomniał wspomnieć, że to Jurek jest właścicielem klubu, nie jest to jakieś "dobro publiczne" czy jak sobie tego nie imaginują.
    Może jednak niech ta grupka ograniczy się do okrzyków na stadionie, bo na forum publicznym to wstyd przynoszą reszcie Bydgoszczy.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  36. Powrót do góry    #6737
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    To muszą to być jacyś ludzie - memy xD
    "Nie pozwolą", "nie ma znaczenia" "jest szefem na dzień dzisiejszy". Ktoś chyba tam zapomniał wspomnieć, że to Jurek jest właścicielem klubu, nie jest to jakieś "dobro publiczne" czy jak sobie tego nie imaginują.
    Może jednak niech ta grupka ograniczy się do okrzyków na stadionie, bo na forum publicznym to wstyd przynoszą reszcie Bydgoszczy.
    Wedle tej retoryki powinieneś zmienić herb Polonii na milicję albo co najmniej kiełbasę. Niestety na pewne rzeczy, co byśmy nie wymyślili, nie mamy wpływu. Życie toczy się dalej.

    Edit: Co byśmy jednak nie napisali. Temat żużlowego herbu jest zamknięty. Jurek poszedł po rozum do głowy, na szczęście, przy niemałym wkładzie Kibiców Polonii, udało się nakłonić ŻKS z KP do rozmów, które przyniosły porozumienie. Czekamy na emocje żużlowe z udziałem biało-czerwonych na wiosnę.
    Ostatnio edytowane przez Tymus_2II5 ; 07-11-2022 o 22:41
    white&young

  37. Powrót do góry    #6738
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Tymus_2II5 Zobacz posta
    Wedle tej retoryki powinieneś zmienić herb Polonii na milicję albo co najmniej kiełbasę. Niestety na pewne rzeczy, co byśmy nie wymyślili, nie mamy wpływu. Życie toczy się dalej.

    Edit: Co byśmy jednak nie napisali. Temat żużlowego herbu jest zamknięty. Jurek poszedł po rozum do głowy, na szczęście, przy niemałym wkładzie Kibiców Polonii, udało się nakłonić ŻKS z KP do rozmów, które przyniosły porozumienie. Czekamy na emocje żużlowe z udziałem biało-czerwonych na wiosnę.
    No i tutaj się zgodzę. Może poza zdaniem o kiełbasie, ale kto wie, może popracuję nad awatarem

    Chociaż milicji nie rozumiem - ani słowem o milicji nie wspominałem.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  38. Powrót do góry    #6739
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 189 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez zuzlofan Zobacz posta
    prawie wszyscy bo gwardziści pewnie nie

    niepotrzebna szopka była ze strony JK, ale najważniejsze, że jest porozumienie

    POLONIA BIAŁO-CZERWONA!

    Cytat Zamieszczone przez Tymus_2II5 Zobacz posta
    Wedle tej retoryki powinieneś zmienić herb Polonii na milicję albo co najmniej kiełbasę. Niestety na pewne rzeczy, co byśmy nie wymyślili, nie mamy wpływu. Życie toczy się dalej.

    Edit: Co byśmy jednak nie napisali. Temat żużlowego herbu jest zamknięty. Jurek poszedł po rozum do głowy, na szczęście, przy niemałym wkładzie Kibiców Polonii, udało się nakłonić ŻKS z KP do rozmów, które przyniosły porozumienie. Czekamy na emocje żużlowe z udziałem biało-czerwonych na wiosnę.
    Wybaczcie mi moje pytanie, które nawiasem mówiąc nie nosi żadnych cech ironii ani złośliwości, ale zwyczajnie po ludzku jestem ciekaw czy wy jako ortodoksyjni kibice "biało - czerwoni" uznajecie i honorujecie wszystkie sukcesy i triumfy, które Polonia i jej zawodnicy święcili w tych "uciemiężonych" czasach 1951 - 2006 startując pod tymi plugawymi czerwono - biało - niebieskimi barwami?

  39. Powrót do góry    #6740
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta

    Chociaż milicji nie rozumiem - ani słowem o milicji nie wspominałem.
    Chodzi o narrację. Idealnie wpasowuje się w tę niedobitków gwardyjskich. Wszystko, co ruch kibicowski to złe.

    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    Wybaczcie mi moje pytanie, które nawiasem mówiąc nie nosi żadnych cech ironii ani złośliwości, ale zwyczajnie po ludzku jestem ciekaw czy wy jako ortodoksyjni kibice "biało - czerwoni" uznajecie i honorujecie wszystkie sukcesy i triumfy, które Polonia i jej zawodnicy święcili w tych "uciemiężonych" czasach 1951 - 2006 startując pod tymi plugawymi czerwono - biało - niebieskimi barwami?
    To bardzo proste. Żużlowcy startujący w Polonii w latach 1951-2006 nie mieli najmniejszego wpływu na to, w jakich barwach przyszło im startować. Nie możemy w żaden sposób umniejszać ich sukcesów, wkładu w Wielką Polonię. Barwy czerwono-biało-niebieskie to również część historii żużlowej Polonii, ale na dzień dzisiejszy są już na szcześcię tylko "tą" historią. Koniec lat 90. przyniósł polonijnemu środowisku brakujące informacje dotyczące korzeni klubu "Polonja". Od tego czasu rozpoczęto uświadamianie szeroko pojętej polonijnej społeczności, czego ukoronowaniem były biel i czerwień na kevlarach żużlowców od sezonu 2007. Odnalezienie informacji jednoznacznie wskazujących na pierwotne barwy Polonii oraz pochodzenie niebieskiego jasno uświadamia nas, które kolory są tymi prawidłowymi. Ale mowy o wymazywaniu pokoleń żużlowców startujących ku chwale klubu mowy być nie może.
    white&young

  40. Powrót do góry    #6741
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Tymus_2II5 Zobacz posta
    Chodzi o narrację. Idealnie wpasowuje się w tę niedobitków gwardyjskich. Wszystko, co ruch kibicowski to złe.
    To trochę dziwne, bo ja jasno wyraziłem co mi w ruchu kibicowskim wadzi.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  41. Powrót do góry    #6742
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    I uważasz, że to jest realne? Zawodnik może być wypożyczony jeśli nie zdobył bodajże więcej niż 12 pkt, tak? Mamy więc do czynienia z zawodnikiem, który albo jeździł mega słabo, albo nie jeździł w ogóle. W jednym przypadku więc mowa o zawodniku bez formy, któremu daje się szansę odbudować ligę niżej, w drugiej zaś o blokowaniu możliwości startów zawodnikowi, który nie mieści się w składzie.
    Osobna sprawa - każdy ma możliwość dokonać takich wzmocnień. W minionym sezonie też nikt Jurkowi nie bronił wypożyczać. On wolał budować takiego Michaiłova cały rok. Dopiero po zakończeniu sezonu się obudził, że Oleg nie spełnił oczekiwań. Konieczny podobnie. Więc o czym mówimy?
    .
    Mozemy miec tez do czynienia z zawodnikiem ktory mial dluga kontyzje np Zengi, mozemy miec do czynienia z np z Czugunowem lub Szczepaniakiem, bo jeden z nich byl slabszy o blysk szprychy i po prostu siedzial na lawie. Mozemy miec np juniora Leszna, wystepujacego jako gosc w 2 lidze caly sezon a na PO wypozyczonego do 1 ligi i pewnie jeszcze jakies inne karkolomne regulaminowo opcje. Powinien byc moment w sezonie w ktorym takie opcje powinny byc zablokowane. Polowa sezonu to wlasciwy czas. Kto nie jezdzi niech szuka sobie miejsca gdzies indziej. Takie zagrywki na PO to wypaczanie calego sezonu. Promowanie kombinatorstwa, braku szkolenia wlasnych juniorow a z tym wiaze sie brak lawki rezerwowych wsrod juniorow przynajmniej. Nikt Jurkowi nie bronil to fakt ale dlaczego taki Rusko czy inny zarzadca Leszna czy kogos tam ma miec wplyw na to do kogo trafi na wypozyczenie Czugunow, zdolny junior itd. Sorry ale za duzo w tym rzeczy ktorych nie powinno byc w profesjonalnej lidze. Zawodnik nie ma miejsca w skladzie do polowy sezonu to powinien miec wolna reke na reszte sezonu zeby nie stracic calego roku. Niech teraz taki Szczepaniak zacznie glosno protestowac ze umawiał sie na miejsce w skladzie w GKM a tutaj Czugunow na jego miejsce. Po zlosci za krytyke moze go GKM nie puscic nigdzie i sezon stracony - tak tylko teorytyzuje. Rowne szanse maja wszystkie zespoly przed sezonem później moga wchodzic niezbyt czyste zagrywki bo np Rusko czy Baron nie lubi Kanclerza itp
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  42. Powrót do góry    #6743
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,823
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,454 w 1,297 postach
    Cytat Zamieszczone przez litość_to_zbrodnia_1920 Zobacz posta
    jesteś wibruński burak, czekaj aż dam twoje namiary Elanie
    sam nie dasz rady, ze sie kolegami z Eleni wysługujesz, konfituro?
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  43. Powrót do góry    #6744
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Mozemy miec tez do czynienia z zawodnikiem ktory mial dluga kontyzje np Zengi, mozemy miec do czynienia z np z Czugunowem lub Szczepaniakiem, bo jeden z nich byl slabszy o blysk szprychy i po prostu siedzial na lawie. Mozemy miec np juniora Leszna, wystepujacego jako gosc w 2 lidze caly sezon a na PO wypozyczonego do 1 ligi i pewnie jeszcze jakies inne karkolomne regulaminowo opcje. Powinien byc moment w sezonie w ktorym takie opcje powinny byc zablokowane. Polowa sezonu to wlasciwy czas. Kto nie jezdzi niech szuka sobie miejsca gdzies indziej. Takie zagrywki na PO to wypaczanie calego sezonu. Promowanie kombinatorstwa, braku szkolenia wlasnych juniorow a z tym wiaze sie brak lawki rezerwowych wsrod juniorow przynajmniej. Nikt Jurkowi nie bronil to fakt ale dlaczego taki Rusko czy inny zarzadca Leszna czy kogos tam ma miec wplyw na to do kogo trafi na wypozyczenie Czugunow, zdolny junior itd. Sorry ale za duzo w tym rzeczy ktorych nie powinno byc w profesjonalnej lidze. Zawodnik nie ma miejsca w skladzie do polowy sezonu to powinien miec wolna reke na reszte sezonu zeby nie stracic calego roku. Niech teraz taki Szczepaniak zacznie glosno protestowac ze umawiał sie na miejsce w skladzie w GKM a tutaj Czugunow na jego miejsce. Po zlosci za krytyke moze go GKM nie puscic nigdzie i sezon stracony - tak tylko teorytyzuje. Rowne szanse maja wszystkie zespoly przed sezonem później moga wchodzic niezbyt czyste zagrywki bo np Rusko czy Baron nie lubi Kanclerza itp
    No ok, argumenty popierające swoją teorię masz. Ale z drugiej strony - jeśli Rusko czy Baron Jurka nie lubią, to pewnie z jakiegoś powodu? W sensie - nikt Jurkowi nie broni wypożyczać i się wzmacniać. Jak braliśmy Zengotę po kontuzji to nikt nie narzekał, było wręcz chwalenie Jurka, bo Zengi zrobił wtedy różnicę i przyczynił się w tej walce o utrzymanie.
    Zawodnik podpisał jakiś kontrakt w klubie. I jeśli nie zawarł w nim klauzuli miejsca w składzie, to podejmował ryzyko tego, że siądzie na ławie. Możemy powiedzieć, że taki Szczepaniak lub Krakowiak mogą mieć srogie miny, bo pojawił się Czugunow. Tyle, że tak czy siak, jak któryś przegra miejsce o skład to może jeszcze gdzieś sezon przejechać. A jakby Gleb przyszedł po 5 kolejce, kiedy jeden i drugi ma już przykładowo ponad 12 pkt? Ławka do końca sezonu, nie ma zarobków.
    Co do juniorów to przepis o gościach w II lidze chyba miał iść do likwidacji? Nie wiem na czym finalnie stanęło, ale wg mnie nie powinien istnieć taki zapis. Albo niech się chłopak "zabija" o miejsce w swojej drużynie, albo niech idzie na wypożyczenie do II ligi. Bo jak jeździ trochę w jednej, trochę w drugiej to wygląda co najmniej śmiesznie.
    Oczywiście, można powiedzieć, że wypożyczanie zawodnika na samo PO nie jest do końca fair. I z jednej strony się z tym zgadzam. Ale z drugiej - każdy ma do tego takie samo prawo. Tak samo jak Jurek miał prawo wypożyczyć kogokolwiek przez cały sezon, ale ładował parę w Olega i Koniecznego. A jak widać - jeden i drugi byłby do zastąpienia lepszymi zawodnikami. Zwłaszcza brak reakcji w kontekście kontuzji Wiktora można uznać za frajerstwo. Tracimy zawodnika nr 2 w ekipie, nie można za niego robić ZZ...i nic się nie dzieje. A potem niedowierzanie, że drużynie nie idzie.
    Znaczy tak - jakby wprowadzili zapis, że drużyna po 14 kolejce nie może wypożyczać zawodników, to nie miałbym nic przeciwko, nie przeszkadzałoby mi to. Ale tak jak jest teraz to też jest dla mnie do przyjęcia.

    Jest i potwierdzenie pełnego składuhttps://www.facebook.com/170241823017706/posts/8455395724502233/
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  44. Powrót do góry    #6745
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2021
    Postów
    784
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 107 w 74 postach
    To co, zamykamy ten ciepły ku*idolek i robimy nowy temat ?

  45. Powrót do góry    #6746
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez LogTech Zobacz posta
    To co, zamykamy ten ciepły ku*idolek i robimy nowy temat ?
    Śmiało
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  46. Powrót do góry    #6747
    Użytkownik Awatar litość_to_zbrodnia_1920
    Dołączył
    18-06-2022
    Postów
    77
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 8 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    sam nie dasz rady, ze sie kolegami z Eleni wysługujesz, konfituro?
    jestem zbyt poważnym hoolsem, żeby bić przypadkowych pajacy ze sportsboard
    PATOLOGIA, PATOLOGIA, POLONIA.

  47. Powrót do góry    #6748
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Powazny hools szukajacy aprobaty jak zwykly kundel na forum dla piknikow.
    Smiechlem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Donald Trumpek (08-11-2022)

  49. Powrót do góry    #6749
    Użytkownik Awatar litość_to_zbrodnia_1920
    Dołączył
    18-06-2022
    Postów
    77
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 8 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Powazny hools szukajacy aprobaty jak zwykly kundel na forum dla piknikow.
    Smiechlem.
    kingro****us, wyssij mi bąką z ***** mango****ie. Jak chcesz wrażeń, odpisz na wiadomość prywatna.
    PATOLOGIA, PATOLOGIA, POLONIA.

  50. Powrót do góry    #6750
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Odpisalem powazny hoolsie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •