Strona 1 z 111 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 4953

Wątek: Apator Toruń 2023 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar karolcp3
    Dołączył
    01-05-2018
    Postów
    577
    Kliknij i podziękuj
    319
    Podziękowania: 359 w 162 postach

    Apator Toruń 2023 - wątek klubowy

    Wątek 2022 został totalnie zaśmiecony, więc może w 2023 będzie porządek i tematy żużlowe choć przez kilka godzin.
    Sezon za nami, potencjał składu na pewno zmarnowany przez brak lidera, do tego słaba dyspozycja na wyjazdach i niewykorzystanie prezentów od losu takich jak kontuzja Michelsena. Kończymy na czwartym miejscu, bez tragedii, ale patrząc na przedsezonowe oczekiwania na pewno jest jakiś niedosyt.

    Apator Toruń 2023:
    1. Robert Lambert
    2. Paweł Przedpełski
    3. Patryk Dudek
    4. Wiktor Lampart
    5. Emil Sajfutdinow
    6. Krzysztof Lewandowski
    7. Mateusz Affelt


    Przepis U24 powoduje, że żegnamy się z kolejnym Holderem. I sam nie wiem, czy zatęsknimy za młodszym z braci. Wiecznie niespasowany na domowym torze, zawodnik chimeryczny, który jeśli ma swój dzień to potrafił wygrać nam mecz, ale w te gorsze dni doprowadzał do szewskiej pasji. To już nie jest dzieciak, więc na pewno był jakiś próg cierpliwości wobec niego. Największym problemem Jacka jest totalne zero wiedzy o sprzęcie i dopasowaniu, co w dzisiejszym żużlu odgrywa istotną rolę. Lublin i Zmarzlik przy boku to chyba odpowiednie miejsce dla takiego zawodnika, także pozostaje życzyć powodzenia i niech mu się wiedzie.

    Po rocznej przerwie wraca Emil, który najprawdopodobniej będzie skupiony tylko na Ekstralidze. Mimo zawieszenia, trenował regularnie na MA oraz torach zagranicznych, jeśli będzie zgrany sprzętowo to nie wydaje mi się, by dyspozycją znacząco odstawał od tego, co widzieliśmy przez lata w Lesznie. Dwucyfrówka w każdym meczu to dobytek, który powinniśmy od niego oczekiwać.

    Na pozycję U24 finalnie mamy Wiktora Lamparta. O ile na początku byłem całkowicie sceptycznie nastawiony do tego ruchu, tak teraz jestem bardzo ciekaw jak to wyjdzie. Bierzemy zawodnika z dobrym startem, objeżdżonego na ekstraligowych torach, a w dodatku uwielbia ten nasz. Na SGP2 praktycznie niełapalny. Były dwie alternatywny pierwszoligowe - Becker i Kvech. Temu pierwszemu został tylko rok na tej pozycji i możliwe, że skończyłoby się dokładnie tak samo jak roczny pobyt Hansena w Gorzowie. Kvech to zawodnik z potencjałem, znacznie słabsze starty od Wiktora, ale ofensywny, odważny, pytanie czy nadający się już teraz na ekstraligowe tory? Może faktycznie wybraliśmy opcję, która pod kątem suchej zdobyczy punktowej okaże się najlepsza.

    Zostaje Lambo, Dudek i Paweł. Każdy na dwuletnim kontrakcie. W końcu jakaś długofalowa wizja złożona z zawodników w jakiś sposób "zadomowionych". Przedpełski w tym sezonie chyba trochę zmęczony GP + ZZ. Myślę, że w 2023 powinno być w jego przypadku lepiej. Lambo to wiadomo, potencjał na medalistę IMŚ. On z każdym sezonem będzie jeszcze lepszy. Nasz najlepszy transfer od lat. Dudek musi odzyskać stabilizację, bo niestety to przez jego fatalną końcówkę sezonu mogliśmy pomarzyć o medalu, a w dodatku sam sobie odebrał medal w GP.

    Na koniec kilka punktów, które są w naszym klubie konsekwentnie ignorowane od wielu lat. I moim zdaniem bez skutecznego naprawienia ich, dalej będziemy ligowym średniakiem z potencjałem na medal, ale wiecznie będzie brakowało "tego czegoś".

    Sztab szkoleniowy - trochę bez żalu pożegnaliśmy się z Bajerskim i Kannenbergiem, ściągając awaryjnie Sawinę, który miał być głównie wsparciem dla Gałańdziuka. Przygoda z wrocławskim kierownikiem skończyła się bardzo szybko i było wystarczająco dużo czasu, by znaleźć kogoś sensownego w zastępstwie. Rok temu, jeszcze przed aferą z Bajerskim, podobno mocno kuszony był Baron i to byłby dobry ruch, najwyraźniej nie podjęto rozmów w tym okienku. Niestety, prowadzenie drużyny w rękach samego Sawiny to całkowita kompromitacja. Zero charyzmy, totalny brak języka angielskiego (a przypomnę, że ostoja naszej drużyny jest Brytyjczykiem). Odnoszę wrażenie, że właściciel klubu ma podejście typu "to żużlowcy jeżdżą, a nie trener, więc kto nim będzie, nie ma wpływu na wynik". Owszem ma i to bardzo istotny. Jedynym rozwiązaniem tej sprawy jest wg mnie tylko i wyłącznie powrót Gajewskiego do prowadzenia drużyny (o ile są na to szanse większe niż zero), a Sawina z Kowalikiem niech się zajmą młodymi.

    Młodzież - Lewandowski zaliczył naprawdę niezłe wejście w zeszły sezon, odważnie w sparingach, w debiucie ligowym ważne punkty z Falubazem. Niestety od długiego czasu chłopak stoi w miejscu. W zawodach młodzieżowych potrafi nawiązać walkę z zawodnikami o podobnym potencjale, niestety w lidze jedzie katastrofalnie, czego dowodem są porażki chociażby ze Stojanowskim. Nie mamy w klubie nikogo, kto potrafi odpowiednio tych młodych poprowadzić. K. Ząbik nie zrobił nic, Bajerski nie zrobił nic, T. Zieliński nie zrobił nic, wydaje mi się, że Kowalik też cudów nie zdziała. Może w duecie z Sawiną miałoby to ręce i nogi. Z Affelta jest co wyciskać, ale bez odpowiedniego prowadzenia to będzie kolejna kariera typu Kopeć.

    Marketing - dno, totalne dno i dwa metry mułu. Mamy najgorszy marketing w całej lidze. Zero kreatywności, social media klubowe służą tylko do komunikatów, mecze są promowane przez kilka plakatów na mieście. Żadnych głośnych i ciekawych integracji z kibicami. Żadnych akcji, które pozwoliłyby sprowadzić na stadion nowych kibiców. Po latach mamy naprawdę fajną drużynę do oglądania, nie rozumiem, dlaczego tak marnuje się potencjał marketingowy w mieście stricte żużlowym. Cały czas lecimy na paliwie kibiców, którzy chodzą z przyzwyczajenia. I to paliwo się kiedyś skończy. Dobrze, że chociaż kibice z pierwszego łuku biorą sprawy w swoje ręce jeśli chodzi o atmosferę na meczach domowych. Niestety takie akcje na wyjazdach jak w Lublinie i Wrocławiu chwały nam nie przynoszą...

    Tor - nie wierzę, że tu się coś zmieni. Znowu usłyszymy o gruntownej zmianie nawierzchni, z której wyjdzie jedno wielkie nic. Nie może być tak, że Dudek i Lambert w pierwszej serii są gorzej spasowani od zawodników gości. Praktycznie w 3/4 domowych spotkań w tym sezonie strasznie męczyliśmy się w pierwszej połowie meczu, by cudem wyciągnąć wynik w trzech ostatnich biegach. Tak dalej po prostu być nie może. Wygrane 46:44 wspomina się fajnie, ale co z tego, skoro potem na co drugi wyjazd jedziemy bez sensownej zaliczki. Z tak przygotowanym torem 4. miejsce to jest absolutny max, który możemy wyciągnąć. Na 5 seniorów będziemy mieć trzech startowców, nie oczekuje nie wiadomo jak wspaniałej walki na Motoarenie, ale żeby chociaż nasi byli spasowani od 1. biegu, a nie od trzeciej serii.


  2. Już 15 użytkowników podziękowało forumowiczowi karolcp3 za jego przydatny post!

    Awkop (03-11-2022), Filon (04-11-2022), Karrigun2 (08-03-2023), Lipa_PL (04-11-2022), Semen (04-11-2022), Słoniuu (03-11-2022), davids (03-11-2022), koot (04-11-2022), lego (04-11-2022), longlay1 (03-11-2022), młody_piernik2 (03-11-2022), peper (03-11-2022), rotapa (03-11-2022), sports (04-11-2022), stone_gossard (03-11-2022)

  3. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Lampart kolejnym nabytkiem za względu na postawe na MA.
    Mial tych dobrych występów jednak ciut więcej niż Zupinski którym zauroczyli się praktycznie po jednym występie.
    Wiktorowi raczej los Karola nie grozi i faktycznie wydaje się, że na naszym torze może wozić jakieś przyzwoite punkty.
    Wyjazdy dla niego to męczarnia i nie sądzę aby oprócz Lublina, był jakąś wartością dla zespolu.
    Szkoda, że Kvech wyląduje jednak w 1 lidze, bo mielibyśmy korespondencyjny pojedynek dwóch kandydatów i można by ocenić czy wybór padł na tego lepszego.
    Becker odpadł chyba ze względu na jednoroczna przygode, bo raczej to nie jest zawodnik który po ukończeniu 24 lat będzie się nadawal na zawodnika zagranicznego w SE.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  4. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2013
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    963
    Podziękowania: 67 w 50 postach
    Pytanie do ogarniętych w regulaminie.
    Będzie można wstawić juniora do podstawowego składu jako U24 i zastępować go Wiktorem statującego z nr 8 czy nie ?
    Za dużo tego wszystkiego i różnic w ligach by się połapać

  5. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,643
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 778 w 438 postach
    Będziemy drużyną z jednym obcokrajowcem. Tego to jeszcze nie grali
    "Częstochowskie lwy nigdy nie spłacają swoich długów".

  6. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar karolcp3
    Dołączył
    01-05-2018
    Postów
    577
    Kliknij i podziękuj
    319
    Podziękowania: 359 w 162 postach
    Cytat Zamieszczone przez wokie Zobacz posta
    Pytanie do ogarniętych w regulaminie.
    Będzie można wstawić juniora do podstawowego składu jako U24 i zastępować go Wiktorem statującego z nr 8 czy nie ?
    Za dużo tego wszystkiego i różnic w ligach by się połapać
    Będzie można. Nawet zawodnika zagranicznego z zespołu U24.

  7. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2013
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    963
    Podziękowania: 67 w 50 postach
    Cytat Zamieszczone przez karolcp3 Zobacz posta
    Będzie można. Nawet zawodnika zagranicznego z zespołu U24.
    Dzięki za wyjaśnienie, czyli Wiktor pod 8 daje nam więcej możliwości taktycznych.
    I wychodzi głupota naszego żużla. Każda liga inaczej i człowiek nie jest pewien ...

  8. Powrót do góry    #7
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez wokie Zobacz posta
    Dzięki za wyjaśnienie, czyli Wiktor pod 8 daje nam więcej możliwości taktycznych.
    I wychodzi głupota naszego żużla. Każda liga inaczej i człowiek nie jest pewien ...
    A co da Wiktor pod 8 ? jak wstawisz pod 4 Tomka Bajerskiego to i tak będzie musiał go zastępować 4 razy.W przypadku odpukać czyjejś kontuzji tak czy siak pojedzie Lewandowski a nie wydaje mi się zeby Lampart musiał kogoś z wielkiej 4 zastepować.

  9. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar NeverGiveUp38
    Dołączył
    21-09-2015
    Postów
    2,090
    Kliknij i podziękuj
    130
    Podziękowania: 493 w 310 postach
    Lepiej chyba dać Wiktora normalnie i mieć trzeciego juniora pod 8/16. Który może wskakiwać za dowolnego juniora 6/7 czy 14/15.

  10. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec Awatar Spes
    Dołączył
    06-05-2002
    Postów
    964
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 127 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    A co da Wiktor pod 8 ? jak wstawisz pod 4 Tomka Bajerskiego to i tak będzie musiał go zastępować 4 razy.W przypadku odpukać czyjejś kontuzji tak czy siak pojedzie Lewandowski a nie wydaje mi się zeby Lampart musiał kogoś z wielkiej 4 zastepować.
    Jest to jakieś większe pole manewru w przypadku kontuzji, można próbować lepiej zbilansować pary. Dobry przykład GKM-WTS 45:44 i brak Bewleya pod 8.

  11. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2004
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach

    Okienko.. i po okienku transferowym w Toruniu.

    Jedna fotka Lamparta z panią Iloną i koniec transferów w Toruniu.
    W tym roku nie chciało sie nagrywać filmu Cammerimage.
    Fotka i następne info na Faceeboookuu to.. kup karnet.
    Olewka jak to śpiewał chyba Yaro ?
    Prezentacja drużyny przed sparingiem z ... Polonią Bydgoszcz zapewne
    szybko szybko ochrona bedzie popedzac.
    Podejscie do kibica ktory kupuje bilet nie za 15 zł a za 55 zł beznadziejne.

    Sklepik porażka. Dobrze że Dudek przyszedł do nas to coś tam więcej
    jest niż szalik.

    Trener młodzieży - Marcin Kowalik. Gość który podczas zawodów U-24
    stoi oparty o słup został trenerem. Kwestią czasu jest jak trenerem
    zostanie Kopeć Sobczyński albo Bogdanowicz.

    Jesli Affelt chce coś osiągnąć to musi zawalczyć o siebie. Połazić prosić
    błagać sponsorów aby połozyli kase na sprzęt i.. indywidualnego trenera
    doradce bo Termińscy mu nie pomogą Marcinem Kowalikiem.

  12. Powrót do góry    #11
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Zobacz posta
    Jedna fotka Lamparta z panią Iloną i koniec transferów w Toruniu.
    W tym roku nie chciało sie nagrywać filmu Cammerimage.
    Fotka i następne info na Faceeboookuu to.. kup karnet.
    Olewka jak to śpiewał chyba Yaro ?
    Prezentacja drużyny przed sparingiem z ... Polonią Bydgoszcz zapewne
    szybko szybko ochrona bedzie popedzac.
    Podejscie do kibica ktory kupuje bilet nie za 15 zł a za 55 zł beznadziejne.

    Sklepik porażka. Dobrze że Dudek przyszedł do nas to coś tam więcej
    jest niż szalik.

    Trener młodzieży - Marcin Kowalik. Gość który podczas zawodów U-24
    stoi oparty o słup został trenerem. Kwestią czasu jest jak trenerem
    zostanie Kopeć Sobczyński albo Bogdanowicz.

    Jesli Affelt chce coś osiągnąć to musi zawalczyć o siebie. Połazić prosić
    błagać sponsorów aby połozyli kase na sprzęt i.. indywidualnego trenera
    doradce bo Termińscy mu nie pomogą Marcinem Kowalikiem.
    Nie mój cyrk, nie moje małpy, ale właśnie poruszyłeś dwie sprawy, które mi rzuciły się w oczy.
    Pierwsza, to trener - młody Kowalik. Bardzo mnie to zdziwiło, że bierzecie tego kolesia. Jego mina zawsze jest taka, że jest wqrwiony na wszystko lub ma focha lub ma wszystko w doopie.
    Druga sprawa, to ta fotka młodego Lamparta z panią prezes. No qrewa dramat... Żyjemy w takich czasacch, że są różne możliwości prezentacji nowego zawodnika. Ale nie, żeby zrobić zdjęcie w takich okolicznościach, że cień z żaluzji wysuwa się na pierwszy plan.

  13. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2013
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    963
    Podziękowania: 67 w 50 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    A co da Wiktor pod 8 ? jak wstawisz pod 4 Tomka Bajerskiego to i tak będzie musiał go zastępować 4 razy.W przypadku odpukać czyjejś kontuzji tak czy siak pojedzie Lewandowski a nie wydaje mi się zeby Lampart musiał kogoś z wielkiej 4 zastepować.
    Załóżmy po dwóch biegach przegrywamy 6 punktami a w 3 biegu jedzie Wiktor z taktycznej zamiast zwykłej. Przy np słabszym meczu Przedpełskiego lub kontuzji w czasie meczu możemy zyskać dodatkowy start Wiktora, który akurat jedzie świetny mecz.

  14. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez karolcp3
    Na pozycję U24 finalnie mamy Wiktora Lamparta. O ile na początku byłem całkowicie sceptycznie nastawiony do tego ruchu, tak teraz jestem bardzo ciekaw jak to wyjdzie. Bierzemy zawodnika z dobrym startem, objeżdżonego na ekstraligowych torach, a w dodatku uwielbia ten nasz. Na SGP2 praktycznie niełapalny. Były dwie alternatywny pierwszoligowe - Becker i Kvech. Temu pierwszemu został tylko rok na tej pozycji i możliwe, że skończyłoby się dokładnie tak samo jak roczny pobyt Hansena w Gorzowie. Kvech to zawodnik z potencjałem, znacznie słabsze starty od Wiktora, ale ofensywny, odważny, pytanie czy nadający się już teraz na ekstraligowe tory? Może faktycznie wybraliśmy opcję, która pod kątem suchej zdobyczy punktowej okaże się najlepsza.
    Sęk w tym, że na SGP2 był zupełnie inny tor niż ten na jakim jeździliśmy w lidze.
    Dla mnie ten transfer wpisuje się w beznadziejną politykę kadrową z sezonów 2017-2021.
    W obu meczach ligowych na MA pojechał dwanaście biegów,
    w których tylko dwa razy pokonał seniorów(Pawła na wiosnę i Patryka na koniec sezonu).

    Nie wiem kto wpadł na pomysł ściągnięcia Wiktora, który jest młodszą wersją Dawida.
    Prognozuję, że jego punkty będą jednymi z najdroższych w SE.

    Cytat Zamieszczone przez Ivan Zobacz posta

    Jesli Affelt chce coś osiągnąć to musi zawalczyć o siebie. Połazić prosić
    błagać sponsorów aby połozyli kase na sprzęt i.. indywidualnego trenera
    doradce bo Termińscy mu nie pomogą Marcinem Kowalikiem.
    Z bólem serca stwierdzam, że jeśli coś chce osiągnąć to musi zmienić klub.
    Sugeruję Unię Leszno...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 04-11-2022 o 06:53
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  15. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Z bólem serca stwierdzam, że jeśli coś chce osiągnąć to musi zmienić klub.
    Sugeruję Unię Leszno...
    Marcin Kowalik?

    Wiem, wiem. Mateusz. Też pytanie w którą stronę to pójdzie.

    Lampart nie jest z naszego świata, ale trzeba popatrzeć na wszystkie jego mecze domowe
    i wyjazdowe w sezonach 2021 i 2022 i widać, że była to jakaś tam rozsądna opcja z trzech
    chyba możliwych. Dyskusja zamknięta więc nie ma co się rozczulać nad zaletami i... wadami
    Kvecha, czy "Piekarza". Lampart kręcił się ze średnią w okolicach Holdera i Krakowiaka
    i na dziś jest jakąś tam opcją uzupełnienia składu... bo takie są idiotyczne przepisy o U-24.
    Mnie bardziej martwi szczerze mówiąc dyspozycja Przedpełskiego i Dudka - bo tu to
    dopiero są wątpliwości. Na dziś i tak nie ma alternatywy...

    A już tak całkiem serio... to jak nie chcę jechać pierwszego wyjazdu w sezonie do Krosna
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  16. Powrót do góry    #15
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,495
    Kliknij i podziękuj
    139
    Podziękowania: 733 w 531 postach
    Lampart byłby dobrą opcją zostając na 2-3 sezony, w 2024 jakkolwiek kuriozalnie to nie brzmi to może być jeden z najlepszych u24 w całej lidze, chyba że ten durny przepis zmienią. Wybór między nim a Kvechem nie był łatwy, z jednej strony trochę niedowierzanie że trzeba sięgać po takiego zawodnika, ale z drugiej przeciw dużych alternatyw nie było realnych, a już na pewno nie takich które gwarantują na pewno więcej punktów.

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Piernik za jego przydatny post!

    mszat (04-11-2022)

  18. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,306
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Z bólem serca stwierdzam, że jeśli coś chce osiągnąć to musi zmienić klub.
    Sugeruję Unię Leszno...
    Na jaką pozycję? Piątego/Szóstego juniora?

  19. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,766
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Na jaką pozycję? Piątego/Szóstego juniora?
    trzeciego, w kolejce do wypożyczenia Falubazom.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  20. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,468
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez wokie Zobacz posta
    Załóżmy po dwóch biegach przegrywamy 6 punktami a w 3 biegu jedzie Wiktor z taktycznej zamiast zwykłej. Przy np słabszym meczu Przedpełskiego lub kontuzji w czasie meczu możemy zyskać dodatkowy start Wiktora, który akurat jedzie świetny mecz.
    Ten scenariusz zaklada, ze po dwoch biegach bedzie wiadomo, ze Lampart jedzie swietny mecz. Troche to srednio realne w warunkach meczowych. Oczywiscie samo RT sluszne w takiej konfiguracji, ale to jak sie mecz potoczy (nie liczac kontuzji) raczej nie zaklada odsuwania np Przedpelskiego po jednym slabszym biegu, przez ktory druzyna przegrywa na starcie minus 6.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,495
    Kliknij i podziękuj
    139
    Podziękowania: 733 w 531 postach
    Zapewne 90% RT jakie zrobimy w przyszłym roku będzie za Lamparta właśnie, nie licząc juniorów. Pisanie ze on miałby zmieniać Pawła to jakaś abstrakcja, w zeszłym sezonie nie było za bardzo za kogo tych RT robić, teraz wiadomo ze za Wiktora to jeden z plusów tego transferu. Będą zapewne mecze które Lampart skończy po dwóch biegach w szatni.

  22. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,766
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    cztery z kluczowych spraw wymienionych przez Karola to w zasadzie powtorka z poprzednich lat/watkow. I to jest dramatyczne.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  23. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    U nas w klubie jakiś stały dział marketingu w ogóle jest, czy np. jak był camerimage rok temu to robił to ktoś wynajęty z zewnątrz? bo zdjecie z Lampartem zamiast czegos więcej to dramat

  24. Powrót do góry    #22
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez woojo Zobacz posta
    cień z żaluzji wysuwa się na pierwszy plan.
    Może chodziło o to, żeby Lampart miał paski jak tygrys?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  25. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,495
    Kliknij i podziękuj
    139
    Podziękowania: 733 w 531 postach
    Za tt Emil też na 2 lata u nas. Także mocna stabilizacja, kto wie, może w 2024 będziemy atakować DMP. Pytanie tylko czy jest sens trzymać 4 Polaków w składzie, skoro wymagany jest 1 senior + u24 pl. Na pewno Emil i Lambert to powinny być absolutne priorytety do długoletniej współpracy, jeden z najlepszych krajowych zawodników Emil i do tego mega mocny obco. Dwóch zawodników z materiałem na bycie liderem z prawdziwego zdarzenia w dodatku jeden krajowy.

    Swoją drogą zabawne że przez lata był problem z polskimi seniorami w Apatorze, a nagle mamy ich najwięcej w ekstralidze i to na bardzo wysokim poziomie.

  26. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec Awatar Awkop
    Dołączył
    03-08-2018
    Postów
    955
    Kliknij i podziękuj
    463
    Podziękowania: 178 w 123 postach
    No jeśli jechalibyśmy takim składem w 2024 i nie doszłoby do zmian w regulaminie (u24, ksm) to mielibyśmy szanse walczyć wtedy o tytuł.

  27. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez karolcp3 Zobacz posta
    Przedpełski w tym sezonie chyba trochę zmęczony GP + ZZ.
    6 biegów zamiast 5 w meczu to zmęczenie? Weź zawodnikowi zamiast 5 biegów daj 4 (dając np. jeden start juniorowi), to się obrazi! Zarobił więcej pieniędzy, np. Lambert od czasów założenia ekstraligi odjechał najwiecej biegów w jednym sezonie! Przedpełski niewiele mniej, dzięki temu zarobił tyle kasy (kasa zamiast na 5 seniorow poszła na głównie 4 + podpis Emila), więc ma kasę by inwestować w sprzęt i się rozwijać. GP to nowe doświadczenie, każdy chce tam jeździć, nikt nie mówi, że "ojej, bo będę zmęczony, to nie chcę". I tak ekstraligowcy mieli limit do jednej ligi zagranicznej, co teraz się zmieni. Jak zawodnik może być zmęczony jadąc 6 biegów w ciągu 2h po torach równych jak stół, ekstraligowych? Kiedyś jechali w kopie, to jeszcze zrozumiem, ale na betonach?

    Odnośnie sztabu szkoleniowego, to tak jest, jak się daje kobiety na prezesa. Fochnęła się na Bajerskiego, ale chcieliby mieć Kannenberga. Więc woleli zrezygnować z obu, by teraz płakać za Kannenbergiem.

    Lewandowski? Przypominam, że teraz Miśkowiak, Lamparta i Świdnicki przestają być juniorami, a żaden dobry junior z 1 ligi nie przeszedł do ekstraligi (jak niegdyś Cierniak czy teraz mógłby Przyjemski), do tego za Szostaka i Krawczyka wchodzą Sadurski i ... Zieliński. Rywali więc ma relatywnie słabszych, więc na pewno poprawi swoją średnią. On jeszcze nie ma 18 lat, spokojnie!

    Szkolenie? U nas nie ma szkolenia, u nas jest na sztuki. Porównaj grudziądzkich wychowanków do naszych. Małkiewicz, Przanowski, do tego zobacz w 250cc jak radzą sobie nasi (Słomski, Duchiński i inni), a grudziądzcy juniorzy z miasta 3-krotnie mniejszego od nas. Kościecha powinien wrócić do Torunia!

    Marketing? na 7 zawodników aż 6 mówi po Polsku - trzeba to wykorzystać! Kiedy ostatni raz mieliśmy taką sytuację? Sprawdziłem! Było to w 2004 roku, gdy naszym zagranicznym był Jason Crump, gdzie jechaliśmy czwórką seniorów oraz Ząbikiem i Miedzińskim, choć należy wspomnieć, że w 2007 roku bywały takie mecze, gdy nie jechał Ales Dryml. 19 lat musiało minąć, byśmy mieli tylko jednego obcojęzycznego zawodnika w składzie, może to wykorzystajmy, tak raz na ok. 20 lat?

  28. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Chcialoby sie powiedziec jakie wzmocnienie,taka prezentacja.
    Z drugiej strony skoro juz zostal Aniolem,to trzeba trzymac za
    niego kciuki.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  29. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,306
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Emil na dwa lata? Po co on w ogóle podpisuje kontrakt skoro Jocek oznajmił, że i tak nie pojedzie?

  30. Powrót do góry    #28
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez fcbmeeting Zobacz posta
    Lewandowski? Przypominam, że teraz Miśkowiak, Lamparta i Świdnicki przestają być juniorami, a żaden dobry junior z 1 ligi nie przeszedł do ekstraligi (jak niegdyś Cierniak czy teraz mógłby Przyjemski), do tego za Szostaka i Krawczyka wchodzą Sadurski i ... Zieliński. Rywali więc ma relatywnie słabszych, więc na pewno poprawi swoją średnią. On jeszcze nie ma 18 lat, spokojnie!
    Hm. Dla mnie Lewandowski stanął w rozwoju. Jeżeli tak będzie w przyszłym roku, czyli on nie będzie się rozwijał,
    a inni będą, to wcale nie będzie tak różowo. Miał 44 średnią na 49 sklasyfikowanych i faktycznie jego największym
    argumentem na tę chwilę jest... młodość. W 29 biegach przywiózł punkty... w 30 biegach zaliczył "0" - i może
    można by było machnąć ręką na tę statystykę - ale najbardziej niepokoi to, że on w zasadzie punkty zdobywał
    tylko na juniorach drużyn przeciwnych i na koledze młodzieżowym z pary....
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  31. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    BeKs (05-11-2022), stone_gossard (04-11-2022)

  32. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach
    Obecnie Lewandowski był 9-ty według klasyfikacji juniorów (wliczając w to Palucha), uważasz, że nadal będzie 9-tym juniorem ekstraligi pod względem średniej biegowej w PGE Ekstralidze (lub gorzej)? Ja twierdzę, że będzie wyżej, zakładamy się? Skoro stanął w rozwoju to się przekonamy. A druga rzecz jest taka, że przecież trafił do Torunia, to jak miał się rozwijać?

  33. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez wokie Zobacz posta
    Pytanie do ogarniętych w regulaminie.
    Będzie można wstawić juniora do podstawowego składu jako U24 i zastępować go Wiktorem statującego z nr 8 czy nie ?
    Za dużo tego wszystkiego i różnic w ligach by się połapać

    W składzie 1-5 ma być zawodnik do 24 lat. Junior takim jest. Polski zawodnik z nr. 8 może go zastępować od pierwszego startu.

    W składzie może tez być zaw. zagraniczny U24 i też można go zastępować. Mieliśmy taką sytuację w Lublinie i Wrocławiu.

    A poza tym na seniorce macie dwóch Polaków, więc...........

    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Marcin Kowalik?

    Wiem, wiem. Mateusz. Też pytanie w którą stronę to pójdzie.
    Lampart kręcił się ze średnią w okolicach Holdera i Krakowiaka


    Nie wydaje mi się ,że można śr, juniora porównywać z seniorem.
    Gdy odejmiemy mu pkt z wyścigu juniorów, to średnia leci jemu na łeb, zresztą nie tylko jemu.

  34. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Na jaką pozycję? Piątego/Szóstego juniora?
    1)Na żadną . Żużel to nie tylko liga...
    Pobierałby nauki żużlowego rzemiosła od Jankesa.,
    i wiecej na tym by skorzystał niż odjeżdżając +-75% ligowych biegów
    prostą z tyłu za rywalami bez żadnych merytorycznych wskazówek od trenera.
    Mateusz ma to coś , ale niewiele umie(np. startować),
    myśli na torze, ale to za mało...

    2)Obecnie młodzik, który poprawnie przejedzie cztery kółka jest pchany do ligi.
    Pchany, bo większość chłopaków po licencji tak naprawdę nie umie jeździć.
    Jeśli któryś umie ciut więcej to zostaje okrzyknięty talentem, vide K.Lewandowski,
    który w zasadzie jest kompletnie surowy i poza wiekiem(jeszcze) nie ma żadnych atutów.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 05-11-2022 o 10:29
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  35. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,335
    Kliknij i podziękuj
    132
    Podziękowania: 253 w 181 postach
    Cytat Zamieszczone przez fcbmeeting Zobacz posta
    Obecnie Lewandowski był 9-ty według klasyfikacji juniorów (wliczając w to Palucha), uważasz, że nadal będzie 9-tym juniorem ekstraligi pod względem średniej biegowej w PGE Ekstralidze (lub gorzej)? Ja twierdzę, że będzie wyżej, zakładamy się? Skoro stanął w rozwoju to się przekonamy. A druga rzecz jest taka, że przecież trafił do Torunia, to jak miał się rozwijać?
    Ciężko się nie poprawić jak kolejni rywale odpadli ze względu na wiek no chyba że chce iść śladem Żupińskiego.

  36. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach
    Ja wiem, że najlepiej być takim zakompleksionym internautą (nie mówię o nikim z tutaj), który ciągle wylewa swoje żale, swoje frustracje na forum, krytykuje (nigdy konstruktywnie), wyśmiewa, który tylko marudzi i doszukuje się w innych skazy i rzeczy do których może wbić w szpilkę samemu nic znaczącego nie osiągając, jest to zrozumiała cecha wielu osób. Trudno żeby Lewandowski nadal miał konkurować z 4 lata starszymi rówieśnikami, gdzie te 4 lata nie brzmią strasznie, co bardziej to, że Lewandowski w lidze odjechał przed rozpoczęciem sezonu 2022 odjechał w lidze 46 biegów podczas gdy np. Ci, którzy przestają być juniorem ze względu na metrykę (i tym samym doświadczenie) odjechali ich dużo więcej, np. Wiktor Lampart odjechał ich ... 289! Ponad 6-krotnie więcej.
    Poza tym, idąc Twoim tokiem rozumowania - skoro na zakończenie sezonu 2023 Cierniak lub B.Kowalski zajmą 1 i 2 miejsce w klasyfikacji średniej biegowej według juniorów, to również powiesz: "ciezko sie nie poprawić jak kolejny rywale odpadli ze względu na wiek"? Bo Cierniak i B.Kowalski nie byli na 1 i 2 miejscu wśród juniorów w roku 2022, więc jest duża szansa, żę się poprawią.
    Tak, na pewno Lewandowski chce iść śladem Zupinskiego, masz rację, z pewnością jest to jego marzeniem, Twoim również Ja w przeciwieństwie do Ciebie życzę mu jak najlepiej i oby się rozwijał. Mam nadzieję, że toruński klub nie "zniszczy" go jak zdecydowanej większości juniorów, którzy trafiali do nas i byli samopas. A przypomnę, że Bartłomiej Kowalski mówił w serialu To jest żużel, że w rozmowie z Termińskim wystraszył się go/jazdy w toruńskim klubie.

    A jak już jesteśmy u Wiktora Lamparta, to ...

    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Lampart kręcił się ze średnią w okolicach Holdera i Krakowiaka
    i na dziś jest jakąś tam opcją uzupełnienia składu...
    Kolega chyba od niedawna interesuje się żużlem, bo porównywanie średniej juniora, który ma biegi z relatywnie słabszymi zawodnikami z porównywaniem średniej do seniorów, którzy z juniorami jadą rzadziej w przeliczeniu na jeden bieg, jest kompletnie niemiarodajne i błędne. Bardziej sprawdziłby się tutaj ranking ELO, według którego obliczano już jak wyglądałaby wartość zawodników, jednak za sezon 2022 nikt tego nie uczynił. Jeszcze. Nie zostawiając Cię z żadną informacją oraz czytelników forum dopełnię oczywiście informacji, że Wiktor Lampart wykręcił średnią biegową 1,53, a odliczając wyniki notowane w wyścigach młodzieżowych jego średnia wyniosła z kolei 1,19. Należy również dodać, że Wiktor Lampart przystępując do biegu 4 (gdzie np. Jack Holder - a właściwie zawodnicy spod numeru 10 i 4) jechali swój pierwszy bieg, a Lampart drugi, więc:
    A) mógł być już lepiej spasowany, bo to był jego drugi start, a nie pierwszy
    B) psychika - wygrał/nie przegrał z dwoma rywalami w juniorskim, co powoduje wzrost pewności siebie, wiarę we własne możliwości wzmacnianą wynikami, niższy poziom stresu bo inauguracyjny wyścig ma za sobą, a wiemy jak ważna jest głowa w sporcie
    Więc gdyby Wiktor Lampart zaczynał biegi od razu z seniorami spod numerów 1,2,3,5 i 9,11,12,13 to śmiem wątpić w to, że wykręciłby średnią 1,19. Uważam jednak, że będzie startował z numerami 4 i 10, bo tak mamy skonstruowany skład, a pod 9 już nie będzie Przedpełskiego - bardziej numery 1/2 i 11/12, w których i tak nie jedzie w biegu numer 13. W nich jechałaby dwójka z trójki Emil/Dudek/Lambert.

    Średnia biegowa Wiktora Lamparta na wyjazdach, nie licząc biegów juniorskich oraz meczów na Motoarenie to ... 0,53! 9 punktów z bonusami na 17 biegów. Dodam, że taki Patrick Hansen na wyjazdach zrobił średnią ... 1,22.

    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Lampart byłby dobrą opcją zostając na 2-3 sezony, w 2024 jakkolwiek kuriozalnie to nie brzmi to może być jeden z najlepszych u24 w całej lidze, chyba że ten durny przepis zmienią. Wybór między nim a Kvechem nie był łatwy, z jednej strony trochę niedowierzanie że trzeba sięgać po takiego zawodnika, ale z drugiej przeciw dużych alternatyw nie było realnych, a już na pewno nie takich które gwarantują na pewno więcej punktów.
    Mógłbyś dopełnić informacji i napisać kogo nie będzie już jako U24 w 2024 (rocznik 1999 rozumiem)? Na szybko jestem w stanie wymienić Bewley, Lidsey, Krakowiak, Becker, ale dojdą też inni jak Gusts czy inni o których nie wiemy jeszcze i dobrze by było, gdybyś wymienił potencjalnie najlepszych (którzy mogliby znaleźć angaż w ekstralidze) zawodników U24 na sezon 2024.
    Ostatnio edytowane przez fcbmeeting ; 05-11-2022 o 12:02

  37. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Hm. Dla mnie Lewandowski stanął w rozwoju. Jeżeli tak będzie w przyszłym roku, czyli on nie będzie się rozwijał,
    a inni będą, to wcale nie będzie tak różowo. Miał 44 średnią na 49 sklasyfikowanych i faktycznie jego największym
    argumentem na tę chwilę jest... młodość. W 29 biegach przywiózł punkty... w 30 biegach zaliczył "0" - i może
    można by było machnąć ręką na tę statystykę - ale najbardziej niepokoi to, że on w zasadzie punkty zdobywał
    tylko na juniorach drużyn przeciwnych i na koledze młodzieżowym z pary....

    Wyjscia spod tasmy znaczaco poprawil,po trasie ciezko nawet mowic o stagnacji,on sie cofnal o jakies 10 lat.
    Jak nie przezwyciezy kabla ktory jest bardzo widoczny,nie bedzie z niego zawodnika.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  38. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Wyjscia spod tasmy znaczaco poprawil,po trasie ciezko nawet mowic o stagnacji,on sie cofnal o jakies 10 lat.
    Jak nie przezwyciezy kabla ktory jest bardzo widoczny,nie bedzie z niego zawodnika.
    To nigdy nie będzie gość, który ma trasę. Bezjajeczny startowiec ale to nie wyklucza z bycia klasowym dostarczycielem punktów jak Hampel.

  39. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,335
    Kliknij i podziękuj
    132
    Podziękowania: 253 w 181 postach
    Cytat Zamieszczone przez fcbmeeting Zobacz posta
    Ja wiem, że najlepiej być takim zakompleksionym internautą (nie mówię o nikim z tutaj), który ciągle wylewa swoje żale, swoje frustracje na forum, krytykuje (nigdy konstruktywnie), wyśmiewa, który tylko marudzi i doszukuje się w innych skazy i rzeczy do których może wbić w szpilkę samemu nic znaczącego nie osiągając, jest to zrozumiała cecha wielu osób. Trudno żeby Lewandowski nadal miał konkurować z 4 lata starszymi rówieśnikami, gdzie te 4 lata nie brzmią strasznie, co bardziej to, że Lewandowski w lidze odjechał przed rozpoczęciem sezonu 2022 odjechał w lidze 46 biegów podczas gdy np. Ci, którzy przestają być juniorem ze względu na metrykę (i tym samym doświadczenie) odjechali ich dużo więcej, np. Wiktor Lampart odjechał ich ... 289! Ponad 6-krotnie więcej.
    Poza tym, idąc Twoim tokiem rozumowania - skoro na zakończenie sezonu 2023 Cierniak lub B.Kowalski zajmą 1 i 2 miejsce w klasyfikacji średniej biegowej według juniorów, to również powiesz: "ciezko sie nie poprawić jak kolejny rywale odpadli ze względu na wiek"? Bo Cierniak i B.Kowalski nie byli na 1 i 2 miejscu wśród juniorów w roku 2022, więc jest duża szansa, żę się poprawią.
    Dziwne żeby zawodnicy co jechali 4 sezony w elidze mieli mniej przejechanych wyścigów. Problem w tym, że od debiutu Lewego w elidze gdzie zapowiadał się całkiem fajnie nie widać progresu w jeździe, a niw tylko w samych punktach więc tutaj osoby w postaci wspomnianego Lamparta czy innego Kowalskiego nie mają nic wspólnego.

  40. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,306
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1)Na żadną . Żużel to nie tylko liga...
    Pobierałby nauki żużlowego rzemiosła od Jankesa.,
    i wiecej na tym by skorzystał niż odjeżdżając +-75% ligowych biegów
    prostą z tyłu za rywalami bez żadnych merytorycznych wskazówek od trenera.
    Mateusz ma to coś , ale niewiele umie(np. startować),
    myśli na torze, ale to za mało...
    Równie dobrze może poszukać jazdy na swoim aktualnym poziomie sportowym dzięki czemu będzie poznawał nowe tory, nawierzchnie i być może podnosił swoje umiejętności. Problem polega na tym, że praktycznie żaden polski młodzieżowiec nie rozwija swojej kariery w ten sposób przez co zdecydowana większość z nich zostaje przeżarta i wypluta przez żużlową rzeczywistość po zakończeniu wieku juniora.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    2)Obecnie młodzik, który poprawnie przejedzie cztery kółka jest pchany do ligi.
    Pchany, bo większość chłopaków po licencji tak naprawdę nie umie jeździć.
    Jeśli któryś umie ciut więcej to zostaje okrzyknięty talentem, vide K.Lewandowski,
    który w zasadzie jest kompletnie surowy i poza wiekiem(jeszcze) nie ma żadnych atutów.
    To jest pokłosie chorego przepisu o obowiązku startów dwóch polskich juniorów w meczu i całej otoczki funkcjonującej wokół niego czyli masy zawodów młodzieżowych jak jakieś zaplecza kadry juniorów etc. To powoduje, że większość polskich juniorów przez kilka lat ściga się w tym samym gronie, na tych samych torach i podobnie przygotowywanych nawierzchniach. Buduje się wokół nich kokon, który pęka wraz z 22. urodzinami, a wtedy przeważnie jest już za późno na "ratunek". Paradoksem jest, że z tego degeneracyjnego systemu większość środowiska działaczowsko-trenerskiego jest dumna, a dodatkowo przyklaskuje im gro kibiców.

  41. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    Zgadzam się, że Lewandowski wchodząc rok temu do Ekstraligi dawał nam duże nadzieje na szybkie fajne wyniki.
    Porównując jednak karierę Lewego do najważniejszego zawodnika w historii dyscypliny (fakt, nie opinia) :

    Lewy :
    16 lat - 1,000
    17 lat - 0,966

    Wiesław Jaguś :
    16 lat - --
    17 lat - 0,333
    18 lat - 0,167
    19 lat - 1,114 ;

    a, chociażby Jakub Miśkowiak -> debiut w Ekstralidze lat 18 -> średnia 0,902.

    Dlatego też proponuję nieco poluzować napinke na Krzycha - dobra jazda przed sezonem 2021 nieco przekłamała nasz obraz na jego możliwości na tym etapie kariery. To dalej dzieciak, który zostaw wypchnięty na bardzo głęboką wodę jaką jest Ekstraliga ale myślę, że będzie z niego jeszcze duża pociecha ; )

  42. Już 6 użytkowników podziękowało forumowiczowi Krajesky za jego przydatny post!

    Awkop (05-11-2022), Oracle (05-11-2022), davids (06-11-2022), el_kwas (05-11-2022), lego (05-11-2022), sports (06-11-2022)

  43. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach
    Ciekawostka: W Grudziądzu mają 6 seniorów, 4 z nich starszych (Pedersen, Fricke, Jakobsen, Szczepaniak) i dwóch U24 (Czugunow i Krakowiak). Jednak żaden z nich nie może być pod nr 8/16, bowiem Gleb i Norbert mają po 24 lata, a rezerwowym może być zawodnik do 23 lat. Będzie więc walka o skład i nie będą mieli możliwości zmiany w trakcie meczu. Dziwne, że Czugunow nie poszedł tam, gdzie jest 22-letni Świdnicki, czyli Krosno.

    Co do hipotezy jakoby Wiktor Lampart miał stanowić jednego z lepszych zawodników U24 w sezonie 2024, to sprawdziłem kto przestanie być w gronie U24.
    W 2024 zawodnikami U24 przestaną być:
    - Jaimon Lidsey
    - Daniel Bewley
    - Luke Becker
    - Gleb Czugunow
    - Norbert Krakowiak
    - Dominik Kubera
    - Damian Pawliczak
    - Mateusz Tonder
    - Patryk Wojdyło
    - Wiktor Trofimov jr
    - Szymon Szlauderbach


    Kto będzie w ekstralidze jeździł jako U24? We Wrocku będzie pewnie Gusts (21)/B.Kowalski (22), w Lublinie Cierniak (22), w Lesznie Rew (21), w Czewie Miśkowiak (23), w Toruniu Lampart (23), w Gorzowie różnie. W pozostałych dwóch drużynach (Grudziadz, Krosno) w zależności kto się utrzyma, a kto awansuje mogą jeździć tacy jak: M.Hansen (24), Kvech (23), Seifert-Salk (24), Basso (23), KJPedersen (23), Brennan (23), B.Kowalski (22), Świdnicki (23), Sorensen (24), Lewiszyn (24), Hjerrild (22), Chlupac (22), Salonen (23), Flint (21). Przed nami cały sezon 2023, więc może być naprawdę różnie, ktoś wyskoczy, ktoś zaliczy dołek.

  44. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi fcbmeeting za jego przydatny post!

    Karrigun2 (08-03-2023), el_kwas (05-11-2022)

  45. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krajesky Zobacz posta

    Lewy :
    16 lat - 1,000
    17 lat - 0,966

    Wiesław Jaguś :
    16 lat - --
    17 lat - 0,333
    18 lat - 0,167
    19 lat - 1,114 ;
    Zestawienie kompletnie od czapy. Żużel 30 lat temu i obecnie to różne światy.
    Dość powiedzieć, że sprzęt dzieciaków był klubowy, a siedemnastoletni Wiesiek był w kolejce piątym juniorem w klubie
    po Sawinie, Derdzińskim, Bajerskim, Walczaku, Świątkiewiczu.
    (a do momentu tragicznej śmierci Grzesia Kowszewicza praktycznie szóstym ).

    Zresztą parząc jak asekuracyjnie jeździ Lewy to mając w pamięci bojowego mikrusa Jagusia do głowy by mi nie przyszło aby ich porównywać.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Morciasz (18-11-2022)

  47. Powrót do góry    #41
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez fcbmeeting Zobacz posta
    Ciekawostka: W Grudziądzu mają 6 seniorów, 4 z nich starszych (Pedersen, Fricke, Jakobsen, Szczepaniak) i dwóch U24 (Czugunow i Krakowiak). Jednak żaden z nich nie może być pod nr 8/16, bowiem Gleb i Norbert mają po 24 lata, a rezerwowym może być zawodnik do 23 lat. Będzie więc walka o skład i nie będą mieli możliwości zmiany w trakcie meczu. Dziwne, że Czugunow nie poszedł tam, gdzie jest 22-letni Świdnicki, czyli Krosno.

    Co do hipotezy jakoby Wiktor Lampart miał stanowić jednego z lepszych zawodników U24 w sezonie 2024, to sprawdziłem kto przestanie być w gronie U24.
    W 2024 zawodnikami U24 przestaną być:
    - Jaimon Lidsey
    - Daniel Bewley
    - Luke Becker
    - Gleb Czugunow
    - Norbert Krakowiak
    - Dominik Kubera
    - Damian Pawliczak
    - Mateusz Tonder
    - Patryk Wojdyło
    - Wiktor Trofimov jr
    - Szymon Szlauderbach


    Kto będzie w ekstralidze jeździł jako U24? We Wrocku będzie pewnie Gusts (21)/B.Kowalski (22), w Lublinie Cierniak (22), w Lesznie Rew (21), w Czewie Miśkowiak (23), w Toruniu Lampart (23), w Gorzowie różnie. W pozostałych dwóch drużynach (Grudziadz, Krosno) w zależności kto się utrzyma, a kto awansuje mogą jeździć tacy jak: M.Hansen (24), Kvech (23), Seifert-Salk (24), Basso (23), KJPedersen (23), Brennan (23), B.Kowalski (22), Świdnicki (23), Sorensen (24), Lewiszyn (24), Hjerrild (22), Chlupac (22), Salonen (23), Flint (21). Przed nami cały sezon 2023, więc może być naprawdę różnie, ktoś wyskoczy, ktoś zaliczy dołek.
    Myślę, że w Grudziądzu to Pludra ma szansę zostać na u24. Zobaczymy czy zrobi kolejny krok do przodu
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  48. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Zestawienie kompletnie od czapy. Żużel 30 lat temu i obecnie to różne światy.
    Dość powiedzieć, że sprzęt dzieciaków był klubowy, a siedemnastoletni Wiesiek był w kolejce piątym juniorem w klubie
    po Sawinie, Derdzińskim, Bajerskim, Walczaku, Świątkiewiczu.
    (a do momentu tragicznej śmierci Grzesia Kowszewicza praktycznie szóstym ).

    Zresztą parząc jak asekuracyjnie jeździ Lewy to mając w pamięci bojowego mikrusa Jagusia do głowy by mi nie przyszło aby ich porównywać.
    I należy też dodać, że Lewandowski jest ze stycznia, więc mógł jeździć jako 16-latek, a Jaguś z września, więc cały sezon mu "uciekł". Niemniej jednak dobrze jest wierzyć w rozwój Lewandowskiego A wyjątków można podawać, można podać Marcina Nowaka, który w wieku 18 lat w ekstralidze zrobił średnią 0,37. A w wieku 20 lat 0,72. Więc jeździł gorzej jako junior, niż Kopeć-Sobczyński, a jednak coś tam jeździ nadal. W 2 lidze średnie 2,36 i 2,22 to nie jest takie łatwe, tak jak w 1 lidze 1,81 czy 1,66 czy teraz 1,68.

    Fakt, Pludra będzie miał 22 lata, zobaczymy jak się rozwinie. Idealnie rocznikowo im się to składa z Krakowiakiem, który akurat przestanie być U24. Mając Pludrę jako U24 nadal będą mogli jechać trzema obcokrajowcami.
    Ostatnio edytowane przez fcbmeeting ; 06-11-2022 o 12:15

  49. Powrót do góry    #43
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Za tt Emil też na 2 lata u nas. Także mocna stabilizacja, kto wie, może w 2024 będziemy atakować DMP.
    Kim Ty chcesz ten tytuł atakowac ? wasza budowa składu jest prosta jak koncepcja Cepa. W tym roku i w przyszłym taki sam skład bez zmian lub jedynie Lampart na 24 do wymiany

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Semen (06-11-2022)

  51. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Szanse na zawalczenie o DMP 2024 sa nieco wieksze.
    Nasz sklad na 2024 pozostaje bez zmian,rowniez w Czewie moze byc taki sam.
    W Lubinie do zmian dojsc musi,podobnie we Wroclawiu,gdzie Kowalski skonczy wiek
    juniora a Bewley 24 lata.
    Motor ma zawodnika u24 z automatu czyli Cierniak,jednak musza mu zrobic miejsce
    pozbywajac sie jednego seniora i oslabiaja sie na juniorce.
    Wiec tak naprawde nasze szanse na wlaczenie sie do walki o DMP w 2024 moga byc wieksze niz w przyszlym ale
    trzeba jednak poczekac na Motor i Sparte 2024.
    Kontrakty 2 -letnie naszych seniorow to duzy plus i maly minus.
    Plus,bo raczej nikt ich nam nie wyrwie,maly minus to jak ktorys zawiedzie nie bedziemy mogli go wymienic bez kwasow.
    Ale w sumie stabilizacja ma wiecej plusow,oby nie za dluga,bo wtedy pojawiaja sie spasione koty.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 06-11-2022 o 13:09
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  52. Powrót do góry    #45
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,495
    Kliknij i podziękuj
    139
    Podziękowania: 733 w 531 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Kim Ty chcesz ten tytuł atakowac ? wasza budowa składu jest prosta jak koncepcja Cepa. W tym roku i w przyszłym taki sam skład bez zmian lub jedynie Lampart na 24 do wymiany
    Polonia raczej nie wejdzie, my mamy kontrakty na 2 lata i całkowity spokój na rynku, nikt nam seniora nie zgarnie po cichu, a inne kluby znowu będą się wykrwawiac licytujac średniaków, pojawiają się idealne wręcz warunki by wyciągnąć jakiegoś mocnego juniora z okolicy. Nie wiem jak z kasa, ale jeżeli będzie (a nie zanosi się na to, żeby nie było)to uważam że mamy dużą szanse na Przyjemskiego 2024,bo on z Bydgoszczy na 90% odejdzie. A wtedy cóż, nie tylko kibice Apatora będą pisać o możliwym DMP 2024.

    Gdyby doszło do takiego transferu, można go ogłosić przed wyborami parlamentarnymi 2023. Uważam że to dałoby większe szanse panu Terminskiemu, niż jakiś dobry, ponad planowy wynik Apatora w 2023 roku.

Strona 1 z 111 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •