Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 315 z 321

Wątek: 14.08.2021 - Grand Prix Szwecji - Malilla

  1. Powrót do góry    #271
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Legenda jest duzo wyzszy poziom GP za ich czasow.
    Moze wtedy Zmarzlik nie mialby tak latwo,ale w sumie
    teraz tez nie ma.Przeciez gdyby nie durna punktacja,
    nawet nie bylby liderem.
    Rowniez w tych lepszych czasach zdarzaly sie dominacje
    jednego czy dwoch zawodnikow.Roznice na koniec cyklu
    bylo 20-to punktowe i to przy 6 rundach.
    Zdaje sie ,ze w 2006 przewaga Rickeigo na koniec
    cyklu wynosila prawie 50 punktow nad 2-gim Crumpem i
    prawie 100! nad 3-cim,nie pamietam czy byl to Hancock czy Adams.
    Rund bylo wtedy chyba 9 czy 10.
    Ta 46 nas Jasonem i 89 nad Amerykaninem.

    Dla mnie najwazniejsze, ze medal Zimny zrobi i ta chyba minimum srebrny, jakos ten braz dla mnie nie mial az takiej wagi ale dobrze, ze chociaz jeden Zimny ma, ale lecimy z tematem po rekord na razie Rickiego (8xpodium z rzedu) a pozniej Jasona (10)

    Ogolnie szukam i chyba jak w tym roku bedzie medal to ma juz (5 z rzedu) i wskakuje na 3 ms w tej klasyfikacji.

  2. Powrót do góry    #272
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,156
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,926 w 3,238 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Jednak coś jest faktycznie w tej obrazie majestatu. Nie twierdzę, że nie potrafi, ale to była jednak cienka granica od całkowitej klapy wczoraj.
    No przeciez pisze Ci, ze poziom uwielbienia dla Zmarzlika zaczyna tu przybierac granice smiesznosci. Cokolwiek nie napiszesz za malo czolobitnego, cokolwiek zakwestionujesz, to cale forum najezdza na Ciebie za obraze majestatu. Ja wczoraj napisalem, ze bardziej cenie Rickardssona to typ zaczal w odpowiedzi obrazac Janowskiego xD

    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta

    Ogolnie szukam i chyba jak w tym roku bedzie medal to ma juz (5 z rzedu) i wskakuje na 3 ms w tej klasyfikacji.
    To bedzie 4 medal z rzedu.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  3. Powrót do góry    #273
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    720
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    Pewnie masz mnie na myśli Pokaż mi w którym miejscu obraziłem Janowskiego. Ok masz prawo wyżej cenić Rickardssona czy Crumpa, ale jestem przekonany, że BZ ma szansę przebić ich osiągnięcia. Poza tym wymieniłeś jeszcze Lorama. Powiedz mi w czym BZ jest gorszy od Lorama?

  4. Powrót do góry    #274
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    W jeździe po brytyjskich torach
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  5. Powrót do góry    #275
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    720
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    OK, w takim razie Hariss i Nicholls też są lepsi od BZ

  6. Powrót do góry    #276
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Ale Loram nie był lepszy tylko pytałeś o jeden element, to ci go podałem
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #277
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    720
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    Zgadza się

  8. Powrót do góry    #278
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Legenda jest duzo wyzszy poziom GP za ich czasow.
    Moze wtedy Zmarzlik nie mialby tak latwo,ale w sumie
    teraz tez nie ma.Przeciez gdyby nie durna punktacja,
    nawet nie bylby liderem.
    Rowniez w tych lepszych czasach zdarzaly sie dominacje
    jednego czy dwoch zawodnikow.Roznice na koniec cyklu
    bylo 20-to punktowe i to przy 6 rundach.
    Zdaje sie ,ze w 2006 przewaga Rickeigo na koniec
    cyklu wynosila prawie 50 punktow nad 2-gim Crumpem i
    prawie 100! nad 3-cim,nie pamietam czy byl to Hancock czy Adams.
    Rund bylo wtedy chyba 9 czy 10.
    2005, ale reszta się zgadza, podobnie jak teza - co jest w sumie najistotniejsze. Ta "wyższość" dawnych czasów nad obecnymi, poza ckliwymi westchnieniami w stylu "kiedyś to było" bierze się z jeszcze jednej rzeczy - zawodników, którzy wtedy jeździli ocenia się przez pryzmat całej ich kariery. I przez to mówi się o super mocnym sezonie 2002 (to tylko przykład, ale parę razy się tu pojawiał) wymieniając w obsadzie Crumpa, Pedersena, Golloba czy Adamsa. Spoko, tylko Crump i Pedersen nie mieli wtedy jeszcze ani jednego tytułu IMŚ, Gollob miał trzy medale mniej, a Adams ani razu nie stał na podium generalki. Odbijając piłeczkę można wobec tego pokusić się o takie zestawienie:

    Woffinden > Hancock 2002
    Zmarzlik > Gollob 2002
    Doyle >= Loram 2002
    Sajfutdinov > Adams 2002
    Lindgren > Sullivan 2002
    Madsen = Crump 2002

    Różnicę robił Rickardsson, który dzięki temu wygrał 4 tytuły na przestrzeni 5 lat. Ogólny poziom na bank nie był jednak wyższy, bo obecnie mamy jeszcze Artema, Janowskiego czy Vaculika, którzy całościowo są jednak bardziej kompetytywni niż M.Karlsson, L.Dryml czy wycofujący się powoli z międzynarodowego ścigania Hamill. Gdyby jeszcze nie rozwalił się Ward to w ogóle nie byłoby o czym rozmawiać.

  9. Powrót do góry    #279
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Jednak coś jest faktycznie w tej obrazie majestatu. Nie twierdzę, że nie potrafi, ale to była jednak cienka granica od całkowitej klapy wczoraj.
    Cały sęk w tym, że masz innego pupilka w SGP i dlatego uciekasz w "gdybologię" i "nibylogię".

    Gdyby nie słupek,
    gdyby nie poprzeczka
    Gdyby się nie przewrócił,
    byłaby rzecz wielka
    „Gdyby” - to najczęstsze słowo polskie
    Gdyby mama miała ****a, to by była ojcem, hej, hej…

    Teraz wyobraź sobie sytuację, w której Zmarzlik ma defekt na prowadzeniu w 19 biegu, nie wchodzi do półfinału a ja wyskakuję z tekstem: gdyby nie defekt to by wygrał Grand Prix...
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  10. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Nigel za jego przydatny post!

    Mariusz (15-08-2021), T_rex (16-08-2021), greggor (16-08-2021), nk64 (15-08-2021)

  11. Powrót do góry    #280
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,344
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Ta 46 nas Jasonem i 89 nad Amerykaninem.

    Dla mnie najwazniejsze, ze medal Zimny zrobi i ta chyba minimum srebrny, jakos ten braz dla mnie nie mial az takiej wagi ale dobrze, ze chociaz jeden Zimny ma, ale lecimy z tematem po rekord na razie Rickiego (8xpodium z rzedu) a pozniej Jasona (10)

    Ogolnie szukam i chyba jak w tym roku bedzie medal to ma juz (5 z rzedu) i wskakuje na 3 ms w tej klasyfikacji.
    Narazie będzie mieć czwarty z rzędu. Do rekordu gingera jeszcze daleko ale myślę że w ilości tytułów łyknie go szybko. Natomiast potezny rekord Tonyego jest w sferze marzeń póki co, bo nie trudno sobie chyba wyobrazić że czołówka w ciągu pięciu lat może zupełnie się zmienić? I mimo, że Zmarzlik wygląda na chwilę obecną na żużlowca wybitnego to też może się odwrócić sytuacja - kontuzje, przewartosciowania życia, inny stopień motywacji (tutaj obraz może się zmienić z roku na rok, sport jak i żużel zna wiele takich przypadków).

    Jest też ta cecha długowieczności, którą posiadł Hancock. On bardzo późno zawiesił kevlar, tymczasem Crump który był lepszym żużlowcem już przed czterdziestką zupełnie się wyeksploatował, nasycił sukcesami. Ciężko wyrokować jak to w przypadku zimnego się potoczy, zawodnika o takich parametrach/cechach chyba jeszcze nie było.

  12. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi toolowiec za jego przydatny post!

    Buszmen (15-08-2021), Peter Kildemand (17-08-2021)

  13. Powrót do góry    #281
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez toolowiec Zobacz posta
    Narazie będzie mieć czwarty z rzędu. Do rekordu gingera jeszcze daleko ale myślę że w ilości tytułów łyknie go szybko. Natomiast potezny rekord Tonyego jest w sferze marzeń póki co, bo nie trudno sobie chyba wyobrazić że czołówka w ciągu pięciu lat może zupełnie się zmienić? I mimo, że Zmarzlik wygląda na chwilę obecną na żużlowca wybitnego to też może się odwrócić sytuacja - kontuzje, przewartosciowania życia, inny stopień motywacji (tutaj obraz może się zmienić z roku na rok, sport jak i żużel zna wiele takich przypadków).

    Jest też ta cecha długowieczności, którą posiadł Hancock. On bardzo późno zawiesił kevlar, tymczasem Crump który był lepszym żużlowcem już przed czterdziestką zupełnie się wyeksploatował, nasycił sukcesami. Ciężko wyrokować jak to w przypadku zimnego się potoczy, zawodnika o takich parametrach/cechach chyba jeszcze nie było.
    Taki Woffinden miał seryjnie zdobywać złota po 2018. Był wtedy piekielnie mocny iii nie pyklo.

  14. Powrót do góry    #282
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,156
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,926 w 3,238 postach
    Wystarczy, ze Kowalski strzeli focha i pogon za Rickardssonem pojdzie sie je*ac. To on rozdaje karty.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  15. Powrót do góry    #283
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Cały sęk w tym, że masz innego pupilka w SGP i dlatego uciekasz w "gdybologię" i "nibylogię".

    Gdyby nie słupek,
    gdyby nie poprzeczka
    Gdyby się nie przewrócił,
    byłaby rzecz wielka
    „Gdyby” - to najczęstsze słowo polskie
    Gdyby mama miała ****a, to by była ojcem, hej, hej…

    Teraz wyobraź sobie sytuację, w której Zmarzlik ma defekt na prowadzeniu w 19 biegu, nie wchodzi do półfinału a ja wyskakuję z tekstem: gdyby nie defekt to by wygrał Grand Prix...
    W ogóle mylisz pojęcia. Nie kwestionuję wielkości Zmarzlika tylko pisałem w kontekście tego co może się zdarzyć w innych rundach. Wczoraj uciekł z opresji i chwała mu za to, ale granica była naprawdę cienka. Innym razem może się nie udać czy to jemu, czy Artemowi. A dla niektórych to oczywiste, że do końca cyklu będą robić obaj finał co rundę.
    Wpadka może się zdarzyć każdemu.

    No i wyskakuj z takim tekstem. Co mi do tego. Nie deprecjonuję zwycięstwa tylko zauważam, że skończyło się świetnie a tak naprawdę bardzo niedużo brakło a wyjechałby ze stratą -10 pktów do Artema. Nie wiem, nie można stwierdzać już takiego faktu? XD 8 pkt nie zawsze daje półfinał.

    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Taki Woffinden miał seryjnie zdobywać złota po 2018. Był wtedy piekielnie mocny iii nie pyklo.
    Tai nigdy nie był tak mocny jak Zmarzlik w 2020/2021. W 2019 to porównywalny, wtedy Zmarzlik wygrał tytuł dość szczęśliwie, Madsen był lepszy w tym sezonie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  16. Powrót do góry    #284
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach
    Tak trochę z innej beczki, ale nawiązując do Taia... Mam wrażenie, że on już nigdy nie będzie mocny
    Chyba mu życie rodzinne zbyt mocno weszło i po prostu szanuje kości, kalkuluje.
    Wczoraj jego bardzo zachowawcza jazda pozbawiła go półfinału.

  17. Powrót do góry    #285
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    O kilka upadków za daleko, a konkretnie to ten gdzie rozwalił sobie kręgi 2 lata temu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  18. Powrót do góry    #286
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    W ogóle mylisz pojęcia. Nie kwestionuję wielkości Zmarzlika tylko pisałem w kontekście tego co może się zdarzyć w innych rundach. Wczoraj uciekł z opresji i chwała mu za to, ale granica była naprawdę cienka. Innym razem może się nie udać czy to jemu, czy Artemowi. A dla niektórych to oczywiste, że do końca cyklu będą robić obaj finał co rundę.
    Wpadka może się zdarzyć każdemu.
    Ok. Mimo, że po czasie próbujesz nadać nowy sens swoim wcześniejszym wpisom, zgodzę się z zastrzeżeniem by nie wieszać już poszczególnych medali na szyjach Artioma i Bartka

    No i wyskakuj z takim tekstem. Co mi do tego. Nie deprecjonuję zwycięstwa tylko zauważam, że skończyło się świetnie a tak naprawdę bardzo niedużo brakło a wyjechałby ze stratą -10 pktów do Artema. Nie wiem, nie można stwierdzać już takiego faktu?
    Stwierdzić fakt to można jeśli jest rzeczywiście faktem a nie mniemanologią.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  19. Powrót do góry    #287
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Otóż to, nikt (no... może prawie) nie deprecjonuje Zmarzlika, wczorajszy półfinał i finał były zdecydowanie najlepszymi biegami wczoraj w jego wykonaniu, ale przy tak jeżdżącym Łagucie, gdy raz Zmarzlikowi zabraknie tego punktu żeby wjechać do 1/2, to Rosjanin może w klasyfikacji punktowej odjechać.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  20. Powrót do góry    #288
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,156
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,926 w 3,238 postach
    Tai juz ma inne priorytety, zabijac sie na torze nie bedzie.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  21. Powrót do góry    #289
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Otóż to, nikt (no... może prawie) nie deprecjonuje Zmarzlika, wczorajszy półfinał i finał były zdecydowanie najlepszymi biegami wczoraj w jego wykonaniu, ale przy tak jeżdżącym Łagucie, gdy raz Zmarzlikowi zabraknie tego punktu żeby wjechać do 1/2, to Rosjanin może w klasyfikacji punktowej odjechać.
    Dokladnie. W realnych pkt Laguta jest o 4 pkt lepszy i jest "regularny" co daje caly czas 1/2

  22. Powrót do góry    #290
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Ok. Mimo, że po czasie próbujesz nadać nowy sens swoim wcześniejszym wpisom, zgodzę się z zastrzeżeniem by nie wieszać już poszczególnych medali na szyjach Artioma i Bartka
    Stwierdzić fakt to można jeśli jest rzeczywiście faktem a nie mniemanologią.
    Nic nie nadaje nowego sensu tylko to była odpowiedź na wpis Carlitosa, który stwierdził, że Zmarzlik potrafi wyrwać wygraną mając słabszy dzień. I owszem potrafi i wczoraj tak zrobił, ale innym razem (jak będzie miał słabszy dzień), to może się to nie udać. To nie jest zasada. Czy to jest tak trudne do przyjęcia do wiadomości?
    Co tam nie jest faktem, przecież Zmarzlik by nie wszedł do 1/2 gdyby nie wygrał 19 biegu i to jest matematycznie klarowne.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  23. Powrót do góry    #291
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Dokladnie. W realnych pkt Laguta jest o 4 pkt lepszy i jest "regularny" co daje caly czas 1/2
    Takie zestawienia są ciekawe, ale niczego nie wnoszą.
    Lata temu, gdy obowiązywała podobna punktacja
    ekscytowałem się takimi porównywaniami.
    Na stare lata dotarło do mnie,
    że według nowej punktacji liczy się to,
    aby wejść do półfinałów i często w ostatniej serii
    zawodnicy jadą nazwijmy to zachowawczo.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  24. Powrót do góry    #292
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Ale mi chodzi o to ze Laguta w tych 1/2 "zawsze" bedzie bo jest regularniejszy a Zimny jak wczoraj walczyl do ost. biegu zeby byc w tym 1/2. A jak jedna runda BZ nie wyjdzie i zabraknie jak wczoraj wtedy Laguta odjazd na kilka pkt.

    Nie moge sobie przypomniec jak wygladala walka na torze w Togliatti w SEC. Czy start i rura na prostych czy walka... Ktos na szybko pamieta?

  25. Powrót do góry    #293
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,290
    Kliknij i podziękuj
    1,556
    Podziękowania: 1,199 w 918 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Ale mi chodzi o to ze Laguta w tych 1/2 "zawsze" bedzie bo jest regularniejszy a Zimny jak wczoraj walczyl do ost. biegu zeby byc w tym 1/2. A jak jedna runda BZ nie wyjdzie i zabraknie jak wczoraj wtedy Laguta odjazd na kilka pkt.

    Przypomnij w ilu rundach SGP ostatnio Zmarzlika nie było w półfinałach

    Myślę, że on także jest całkiem regularny.

  26. Powrót do góry    #294
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,156
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,926 w 3,238 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Takie zestawienia są ciekawe, ale niczego nie wnoszą.
    Lata temu, gdy obowiązywała podobna punktacja
    ekscytowałem się takimi porównywaniami.
    Na stare lata dotarło do mnie,
    że według nowej punktacji liczy się to,
    aby wejść do półfinałów i często w ostatniej serii
    zawodnicy jadą nazwijmy to zachowawczo.
    O, ale jak mowilo sie ze to punktacja pod Madsena to byl placz. Polak zyskuje to ok
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  27. Powrót do góry    #295
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Predzej BZ zabraknie w polfinale niz Laguty. Ale to mowa tylko o tej fazie. A co w 1/2 i finale to juz inna historia.

  28. Powrót do góry    #296
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nic nie nadaje nowego sensu tylko to była odpowiedź na wpis Carlitosa, który stwierdził, że Zmarzlik potrafi wyrwać wygraną mając słabszy dzień. I owszem potrafi i wczoraj tak zrobił, ale innym razem (jak będzie miał słabszy dzień), to może się to nie udać. To nie jest zasada. Czy to jest tak trudne do przyjęcia do wiadomości?
    Co tam nie jest faktem, przecież Zmarzlik by nie wszedł do 1/2 gdyby nie wygrał 19 biegu i to jest matematycznie klarowne.
    przecież Zmarzlik by nie wszedł do 1/2 gdyby nie wygrał 19 biegu - Sam używasz trybu przypuszczającego i upierasz się, że mówisz o faktach.

    Co do słabszego dnia to właśnie BZ95 miał taki wczoraj, miał taki pierwszego dnia w Pradze i nikt tego nie neguje. Cały problem w tym, że za dużo w Twoich postach było tutaj "niby" i "gdyby".
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  29. Powrót do góry    #297
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    przecież Zmarzlik by nie wszedł do 1/2 gdyby nie wygrał 19 biegu - Sam używasz trybu przypuszczającego i upierasz się, że mówisz o faktach.

    Co do słabszego dnia to właśnie BZ95 miał taki wczoraj, miał taki pierwszego dnia w Pradze i nikt tego nie neguje. Cały problem w tym, że za dużo w Twoich postach było tutaj "niby" i "gdyby".
    Ale kiedys szczescie moze sie skonczyc. Clue. I nie wejście do 1/2 moze przekreslic szanse na zloto PRZY TAKIM LAGUCIE. Zobaczymy co pokaze przyszlosc. Opady w Vojens i Laguta da rade? Powinien.

  30. Powrót do góry    #298
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Robson to jest wierny kibic zwycieskich druzyn. Jak zwyciezal Pedersen to mu kibicowal, jak wygrywal Madsen to mu kibicowal, jak Laguta daje rade w rywalizacji ze Zmarzlikiem to mu kibicuje. Osobliwy przypadek psychiatryczny.

    Prawdziwy patriota.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  31. Powrót do góry    #299
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    przecież Zmarzlik by nie wszedł do 1/2 gdyby nie wygrał 19 biegu - Sam używasz trybu przypuszczającego i upierasz się, że mówisz o faktach.

    Co do słabszego dnia to właśnie BZ95 miał taki wczoraj, miał taki pierwszego dnia w Pradze i nikt tego nie neguje. Cały problem w tym, że za dużo w Twoich postach było tutaj "niby" i "gdyby".
    Czyli skoro Zmarzlik wygrał dany bieg, to nie można w ogóle rozważać, w jakim by był położeniu w przypadku niepowodzenia? To jest jakaś obraza majestatu? Chyba od tego jest forum, żeby rozpatrywać różne sytuacje? Czy od składania hołdów?
    To nie jest tryb przypuszczający tylko jedno potencjalne zdarzenie implikuje drugie. Dostajesz cieczki na samo stwierdzenie, że niewiele zabrakło by Zmarzlik odpadł po 20 biegach. To jest poważne?

    Może wyjaśnisz mi jakim cudem BZ byłby w TOP8 z dorobkiem 03112 we wczorajszych zawodach skoro to podważasz?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 15-08-2021 o 13:44
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  32. Powrót do góry    #300
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Ale kiedys szczescie moze sie skonczyc. Clue. I nie wejście do 1/2 moze przekreslic szanse na zloto PRZY TAKIM LAGUCIE. Zobaczymy co pokaze przyszlosc. Opady w Vojens i Laguta da rade? Powinien.
    Pewnie, że może. Tak jak każdego. Łagutę też, Lindgrena itd... Jeszcze miesiąc temu Maciek Janowski był faworytem do tytułu IMŚ 2021 potem szczęście go opuściło na dwie rundy...

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Czyli skoro Zmarzlik wygrał dany bieg, to nie można w ogóle rozważać, w jakim by był położeniu w przypadku niepowodzenia? To jest jakaś obraza majestatu?
    Można rozważać! Można dyskutować. Tylko nie nazywaj rozważań faktami. O to tylko chodzi.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  33. Powrót do góry    #301
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,290
    Kliknij i podziękuj
    1,556
    Podziękowania: 1,199 w 918 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Ale kiedys szczescie moze sie skonczyc. Clue. I nie wejście do 1/2 moze przekreslic szanse na zloto PRZY TAKIM LAGUCIE. Zobaczymy co pokaze przyszlosc. Opady w Vojens i Laguta da rade? Powinien.
    Patrząc na wyniki tegorocznego SGP obaj są bardzo regularni.

    A odnosząc się do Twojego postu:


    Tak samo szczęście Łaguty może się skończyć PRZY TAKIM ZMARZLIKU.

    Opady w Vojens i Zmarzlik da rade? Powinien.


  34. Powrót do góry    #302
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Można rozważać! Można dyskutować. Tylko nie nazywaj rozważań faktami. O to tylko chodzi.
    Ostatni post bo już mnie to męczy i wkurza, że taka prosta rzecz nie może do ciebie dotrzeć.
    Brak trójki w 19 biegu = brak awansu do półfinału = fakt.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #303
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Po 1 ) odnośnie gdyby.. gdyby w zasadniczej zdobyl 1 pkt wiecej wybieralby 2 a nie 3 w swoim 1/2 bo zakonczylby RZ na 4 ms i mialby latwiej, i tak szczescie ze dali mu D w tym pierwszym 1/2

    Po 2) odnosnie wejsc do polfinalu, jestesmy po 7 rundach poza wczorajsza kiedy bylo realne zagrozenie ze nie wejdzie do niego w tym sezonie ?

    Fakt jest taki, ze wczoraj mnie chyba zaskoczyl najbardziej w tym sezonie w sposob jaki sie zebral, dopasowal. Przede wszystkim zaskoczyl mnie tym, ze wierzyl w ten jeden motocykl do konca gdzie w innych rundach bylo zonglowanie. Tak jak mowie, nie wiem czy obroni tytul ale zeby stracil srebro w 4 ostatnich rundach gdzie ma przewage 25 pkt przy 80 mozliwych do zdobycia jest raczej SIFI. A to dla mnie wazne, ze bedzie medal znowu w tym roku a szczegolnie cenniejszy czyli srebrny i zrowna sie z Taiem (chyba tylko Tai 4 medale pod rzad - tu moj blad nie zauwazylem przerwy miedzy brazem a srebrem a ona wynika glownie ze szczescia przy kontuzji Doyla gdy zdobyla braz bo na poziom medalowy realnie wszedl w 2018 r)

    Buszmen a dlaczego brak 3 w 19 ? Przeciez moglbyc takim plackiem ze przypisz mu od razu 0. I pewnie 12-13 ms po zasadniczej przy 5 pkt i przewaga Laguty nie 10 a z 15 po Malilla
    Ostatnio edytowane przez Torretoo ; 15-08-2021 o 13:58

  36. Powrót do góry    #304
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nie będę mu wpisywał zera, bo Ty mu co rundę wieścisz katastrofę, a szanse na tytuł odebrałeś po Pradze.
    Kurs na ten bieg dałem 1.45, więc chyba dość oczywiste, że był tam mega faworytem i zwycięstwo było wysoce prawdopodobne. Natomiast nie wiem jak można negować i wypierać rzeczywistość, że awans do 8 wisiał na włosku i zależał od jednego biegu, w którym miał zerowy margines błędu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  37. Powrót do góry    #305
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Jeszcze miesiąc temu Maciek Janowski był faworytem do tytułu IMŚ 2021 potem szczęście go opuściło na dwie rundy...
    Szczęście? Po prostu mentalnie wszedł w tryb "walka o medale IMŚ" co od 2017, rok w rok kończy się tak samo.

  38. Powrót do góry    #306
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    O, ale jak mowilo sie ze to punktacja pod Madsena to byl placz. Polak zyskuje to ok
    Ty masz coś do mnie, bo drugi raz mnie zaczepiasz?
    Przeczytaj swoje "najwybitniejsze" posty to może ci przejdzie...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  39. Powrót do góry    #307
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,218
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Ty masz coś do mnie, bo drugi raz mnie zaczepiasz?
    Przeczytaj swoje "najwybitniejsze" posty to może ci przejdzie...
    Semen dzwoń po kolchoza

  40. Powrót do góry    #308
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Stwierdzenie faktu "potrafi wygrać mając słabszy dzień" nie oznacza, że potrafi wygrać zawsze, natomiast zdaje się, że teraz nie widać drugiego takiego, który by miał wygrać gdy głowa boli albo sraczka niebotyczna.

    Nie dorabiajcie ideologii, panowie analitycy

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Nigel (16-08-2021)

  42. Powrót do góry    #309
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,156
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,926 w 3,238 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Ty masz coś do mnie, bo drugi raz mnie zaczepiasz?
    Przeczytaj swoje "najwybitniejsze" posty to może ci przejdzie...
    Ale to jak w koncu? Kto jest najwiekszym talentem XXI. wieku? Zmarzlik czy Lebiediew?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  43. Powrót do góry    #310
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,655
    Kliknij i podziękuj
    7,783
    Podziękowania: 7,381 w 4,351 postach
    A Semen nie pisal o Barneyu w kontekscie Europy wschodniej wtedy?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  44. Powrót do góry    #311
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,899
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Pytanie do Buszmena choć nie tylko - nie śledzę na bieżąco polskiej sceny kabaretowej ale ta ekipa to chyba wdarła się na na tą scenę dość szybko - jak oni się nazywają, ktoś odpowie ?
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #312
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 288 w 180 postach

  46. Powrót do góry    #313
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Woffinden > Hancock 2002
    Zmarzlik > Gollob 2002
    Doyle >= Loram 2002
    Sajfutdinov > Adams 2002
    Lindgren > Sullivan 2002
    Madsen = Crump 2002

    Różnicę robił Rickardsson, który dzięki temu wygrał 4 tytuły na przestrzeni 5 lat. Ogólny poziom na bank nie był jednak wyższy, bo obecnie mamy jeszcze Artema, Janowskiego czy Vaculika, którzy całościowo są jednak bardziej kompetytywni niż M.Karlsson, L.Dryml czy wycofujący się powoli z międzynarodowego ścigania Hamill. Gdyby jeszcze nie rozwalił się Ward to w ogóle nie byłoby o czym rozmawiać.
    Celne uwagi, ale nie moge zgodzic sie z jednym: z porownaniem Sullivana z 2002 do tegorocznego Lindgrena.

    Sullivan w 2002 to byla maszyna na kazdym froncie. Fakt, ze na półmetku GP TR punktowo dotrzymywal mu kroku, to byl fuks Szweda. Niestety od sierpnia TR wlaczyl jakby dodatkowy bieg, a Sullivan zaczal lapac zadyszke, pozniej kraksa w Chorzowie i w efekcie skonczyl z zaledwie brązowym medalem.

    Wiec Sullivana idealnie porównałbym do tegorocznego Laguty, a Rickardssona z 2002 do obecnego Zmarzlika.

    Brakuje w Twoim zestawieniu Mikaela Karlssona, ktory od 3 sezonów notowal progres i w 2002 pojechal zyciowke. Dla wielu w PL wyniki Mikaela byly duzym zaskoczeniem, natomiast TR przestrzegal przed Karlssonem od 2001 roku, ze sie ostro szykuje do ataku na czolowke. Powiedzmy, ze Mikael z 2002 to obecny Vaculik.

    Natomiast w okresie 2002 zaczal sie zjazd 30latkow. Hancock, Loram, Gollob, Hamill. Hancocka idealnie mozna porównywać właśnie do obecnego Woffindena, Lorama do Doyela, a Golloba do Sajfutdinova.

    2002-2021
    Rickardsson-Zmarzlik
    Sullivan-A. Laguta
    Gollob- Sajfutdinov
    Hancock-Woffinden
    M. Karlsson-Vaculik
    Crump -Janowski
    Adams - Madsen
    Loram- Doyle
    Hamill-Dudek
    P. Karlsson-Lindgren
    Wilitshire-G. Laguta
    Nicholls-Lambert
    Cegielski-Fricke
    Holta-Michelsen
    Jonsson-Thomsen
    N. Pedersen - Pi. Pawlicki
    Richardson- J. Holder
    L.Dryml-Drabik
    Ułamek-Ch. Holder
    B.Pedersen - Tungate
    H. Andersen - Bewley
    Ferjan-Leblediew
    Ermolenko-Kołodziej

    I tak mozna by sie bawic dalej.

    Nie sadze zeby prawa strona miala jakos wyraznie ustepowac tej lewej.


    Lista porownan, to jest oczywiscie zabawa.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 21-08-2021 o 00:47
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  47. Powrót do góry    #314
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Celne uwagi, ale nie moge zgodzic sie z jednym: z porownaniem Sullivana z 2002 do tegorocznego Lindgrena.

    Sullivan w 2002 to byla maszyna na kazdym froncie. Fakt, ze na półmetku GP TR punktowo dotrzymywal mu kroku, to byl fuks Szweda. Niestety od sierpnia TR wlaczyl jakby dodatkowy bieg, a Sullivan zaczal lapac zadyszke, pozniej kraksa w Chorzowie i w efekcie skonczyl z zaledwie brązowym medalem.

    Wiec Sullivana idealnie porównałbym do tegorocznego Laguty, a Rickardssona z 2002 do obecnego Zmarzlika.
    Nie zrozumieliśmy się Ja nie porównywałem formy zawodników z 2002 z obecnymi tylko ich całościowy dorobek przed startem sezonu, chcąc na tej podstawie ocenić ogólną siłę jednego i drugiego cyklu. Na przykładzie Sullivan vs Lindgren - Ryan przed rozpoczęciem 2002 był dobrym/bardzo dobrym ligowcem, który jednak nie potrafił tego przełożyć na sukcesy w IMŚ. Ruszyło się dopiero w 2001 - wszedł na jeszcze wyższy poziom w ligach, a w SGP otarł się o podium (jedna-dwie rundy więcej i pewnie wchłonąłby gasnącego w oczach Golloba). Natomiast Lindgren przed startem 2021 to dwukrotny medalista IMŚ, który szansę na trzeci krążek stracił przez kontuzję. Wiadomo jakie ma podejście do lig, ale z drugiej strony w Wielkiej Brytanii notował sezony wybitne, w Szwecji też stać go na jazdę top. I na tej podstawie stwierdziłem że Lindgren przed 2021 > Sullivan przed 2002. Ale porównanie dotyczyło właśnie takiej analizy i podobnie jest w przypadku pozostałych par. Przez myśl mi nie przeszło żeby sformułować tezę, że Lindgren 2021 > Sullivan 2002 - musiałbym być nieźle odklejony żeby tak stwierdzić Z tego też powodu w porównaniach nie pojawił się chociażby M.Karlsson - jego dorobek do startu 2002 był znacznie uboższy niż współczesnej szóstki, której użyłem. Żeby znaleźć do niego "parę" musiałbym pewnie szukać w rejonach Fricke'a/Michelsena etc.

  48. Powrót do góry    #315
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,344
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    No nie CyberMike szczególnie 1 połowa 2001/2 połówka 2002 to był absolutny top ówczesny i jeździecko prezentował w tym okresie najwyższy level. Za 1 połowę 2002 był obok Ryana i Tonyego najlepszy. Medalu nie zdobył - trudno, bywa i szkoda bo teraz pamiętają te jego świetne wyniki nieliczni. Trudno znaleźć mi odpowiednika ale na pewno nie Fricke czy Michelsen, których trudno przed turniejem postawić w gronie faworytów do podium a Max w 2002 jak najbardziej uchodził za jednego z pretendentów do medalu. W ligach zamiatał, w cyklu wchodził do 1/2 lub finału.


    To też niewiem jakim cudem drozd zamieszcza w tabeli porównawczej Lindgrena jako odpowiednika PK'a te 20 lat temu (bo chyba tak tą tabelkę mamy rozpatrywać jako porównanie obecnych z ich vis a vis z tamtych lat?). PK zupełnie nie liczący się plastrów SGP - Fredrik rok w rok bijący się o medale.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •