Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 631 do 661 z 661

Wątek: V Kolejka PGE Ekstraligi, Falubaz Zielona Góra vs Stal Gorzów 09.05.2021 19:15

  1. Powrót do góry    #631
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,055
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Taka jest różnica między nami. Ty odpalasz sobie średnie, nie pamiętasz lub w ogóle nie oglądałeś meczów i nie wiesz o nich nic i stwierdzasz "drugi zawodnik ligi", "lepiej niż teraz Tarasenko" i potem sadzisz takie farmazony albo masz oczekiwania wobec Kułaka w Ekstra. Owszem miał wysoką średnią, ale kaleczył rok temu dość mocno, zwłaszcza od połowy sezonu. Między nim a Jackiem była przepaść i to można faktycznie porównać do Dudek v Janowski. Też w liczbach w 1 lidze niby tego nie było widać...
    A Wadim w tym roku 3 wykluczenia (2 totalnie niesłuszne, jedno po biegu, w którym nic się nie stało), defekt na prowadzeniu na ostatnim łuku. I masz takie wnioski jakie masz.
    To raz a dwa jeździecko Tarasienko wciąga nosem Kułakowa. Pod każdym względem.

  2. Powrót do góry    #632
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,477
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Taka jest różnica między nami. Ty odpalasz sobie średnie, nie pamiętasz lub w ogóle nie oglądałeś meczów i nie wiesz o nich nic i stwierdzasz "drugi zawodnik ligi", "lepiej niż teraz Tarasenko" i potem sadzisz takie farmazony albo masz oczekiwania wobec Kułaka w Ekstra. Owszem miał wysoką średnią, ale kaleczył rok temu dość mocno, zwłaszcza od połowy sezonu. Między nim a Jackiem była przepaść i to można faktycznie porównać do Dudek v Janowski. Też w liczbach w 1 lidze niby tego nie było widać...
    A Wadim w tym roku 3 wykluczenia (2 totalnie niesłuszne, jedno po biegu, w którym nic się nie stało), defekt na prowadzeniu na ostatnim łuku. I masz takie wnioski jakie masz.

    Nie wiem Sobotch co to za lista, ale jest równie absurdalna jak stwierdzenia Byczka i innych. Pedersen, Grisza, Chris, Kildemand (WTF?) ? Skąd to wymyśliłeś?

    Zacytuje klasyka " Pierydolisz jak potluczony "...znowu sie najarales czegos. Napisalem wyraznie, ze z racji goscia FZG przygladalem sie jemu bardziej uwaznie w zeszlym sezonie. Nie patrze na same srednie I do chooja pana nie twierdze, ze jechal jakos wybitnie, czy ze jest lepszy od Tarasienki albo gorszy - bo widze nastepny madry cos juz wrzuca o porownaniu jednego do driugiego...tylko fakt, ze robil dobre punkty w 1 lidze, przyjechal na mecz do SE i sie zer rał. Podobnie byloby z Tarasienka pewnie. Scigalby sie z Buczkiem i Protasem i tym poziomem na przestrzeni calego sezonu i pojedyncza wygrana ze Zmarzlikiem czy Janowskim nie zrobilaby z niego wybitnego zuzlowca. Jack Holder jechal rewelacyjny sezon w zeszlym roku zarowno w 1 jak i SE. W tym sezonie jedzie po prostu dobry sezon - nic ponad przecietnosc w SE. Taka wlasnie jest roznica pomiedzy zawodnikami z 1 ligi a SE. Wrzuc Tarasienke do ligi z najlepszymi, to zobaczysz jaki to kozak.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 13-05-2021 o 13:43

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    Mariusz (13-05-2021)

  4. Powrót do góry    #633
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Ciekawe, bardzo ciekawe. Ten akapit o Jacku szczególnie. Nie wiem czy rok temu robił 14 punktów w Lesznie w "rewelacyjnym sezonie".
    Wadim jechał z Ekstraligowcami w meczu Polska - Rosja, jak również w Kryterium Asów.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  5. Powrót do góry    #634
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie wiem Sobotch co to za lista, ale jest równie absurdalna jak stwierdzenia Byczka i innych. Pedersen, Grisza, Chris, Kildemand (WTF?) ? Skąd to wymyśliłeś?
    Tyle, że na przestrzeni dekady zawodników, których dzieli od Dudka przepaść mniejsza lub większa, można wyliczyć sporo - tylko czy to jest takie istotne patrząc przez pryzmat ligowej przydatności? Pomijam już występy w MŚ, bo tu połowa nawet nie powąchała czegokolwiek istotnego.

    Drążycie temat skilla, jakby jego posiadanie lub częste pokazywanie (!!!) było istotne jak sam s****ysyn. Przecież to jest właśnie absurdalne a nie na odwrót

  6. Powrót do góry    #635
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No ja Dudka nie szkaluje, żeby twierdzić, że jest słabszy od Pedersena, starego Holdera czy Griszy (WTF). Bez przesady.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #636
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Zacytuje klasyka " Pierydolisz jak potluczony "...znowu sie najarales czegos. Napisalem wyraznie, ze z racji goscia FZG przygladalem sie jemu bardziej uwaznie w zeszlym sezonie. Nie patrze na same srednie I do chooja pana nie twierdze, ze jechal jakos wybitnie, czy ze jest lepszy od Tarasienki albo gorszy - bo widze nastepny madry cos juz wrzuca o porownaniu jednego do driugiego...tylko fakt, ze robil dobre punkty w 1 lidze, przyjechal na mecz do SE i sie zer rał. Podobnie byloby z Tarasienka pewnie. Scigalby sie z Buczkiem i Protasem i tym poziomem na przestrzeni calego sezonu i pojedyncza wygrana ze Zmarzlikiem czy Janowskim nie zrobilaby z niego wybitnego zuzlowca. Jack Holder jechal rewelacyjny sezon w zeszlym roku zarowno w 1 jak i SE. W tym sezonie jedzie po prostu dobry sezon - nic ponad przecietnosc w SE. Taka wlasnie jest roznica pomiedzy zawodnikami z 1 ligi a SE. Wrzuc Tarasienke do ligi z najlepszymi, to zobaczysz jaki to kozak.
    Buszmenowi nie wytłumaczysz. Jak się na cos zafisksuje, to już koniec. Bo on wie lepiej, ogląda wszystkie ligi i wszystkie mecze. I wie który ma większego skilla i który jeździecko lepiej wygląda. A statystyki to są dla laików.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    t_zg (13-05-2021)

  9. Powrót do góry    #637
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,477
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ciekawe, bardzo ciekawe. Ten akapit o Jacku szczególnie. Nie wiem czy rok temu robił 14 punktów w Lesznie w "rewelacyjnym sezonie".
    Wadim jechał z Ekstraligowcami w meczu Polska - Rosja, jak również w Kryterium Asów.
    Dawid Kujawa tez kiedys zostal mistrzem swiata juniorow - co z tego? Trzeba czekac az w koncu trenerzy, managerowie druzyn ekstraligowych wejda na taki poziom pojecia o tej dyscyplinie jak Ty i zechca zaangazowac Tarasienke do druzyny i zweryfikujemy go po calym odjechanym sezonie w SE.

  10. Powrót do góry    #638
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Buszmenowi nie wytłumaczysz. Jak się na cos zafisksuje, to już koniec. Bo on wie lepiej, ogląda wszystkie ligi i wszystkie mecze. I wie który ma większego skilla i który jeździecko lepiej wygląda. A statystyki to są dla laików.
    Nie wiem, czy najlepiej ale na pewno lepiej od Ciebie i ogólnie jestem przerażony poziomem jaki tu panuje na forum w zielonogórskim gronie. Myślałem że jednak tutaj będzie dyskusja na wyższym poziomie niż pod budką z piwem i "czerwony niebieski nasi".
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  11. Powrót do góry    #639
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Strażak pisze o tym, że się komuś nie przetłumaczy. Szczyty hipokryzji

  12. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (13-05-2021), j-rules (13-05-2021), sparta_mistrz (13-05-2021)

  13. Powrót do góry    #640
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Dawid Kujawa tez kiedys zostal mistrzem swiata juniorow - co z tego? Trzeba czekac az w koncu trenerzy, managerowie druzyn ekstraligowych wejda na taki poziom pojecia o tej dyscyplinie jak Ty i zechca zaangazowac Tarasienke do druzyny i zweryfikujemy go po calym odjechanym sezonie w SE.
    Ty w ogóle czytasz o czym gadka była? Zaczęło się od stwierdzenia z dupy o Wadimie, którego w ogóle wcześniej nie dotyczyła dyskusja, że to "zawodnik jednego silnika".
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  14. Powrót do góry    #641
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,477
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ciekawe, bardzo ciekawe. Ten akapit o Jacku szczególnie. Nie wiem czy rok temu robił 14 punktów w Lesznie w "rewelacyjnym sezonie".
    Wadim jechał z Ekstraligowcami w meczu Polska - Rosja, jak również w Kryterium Asów.
    Zauwaz tez, ze te zawody ktore wymieniales jechal na torze w Bydzi. Moze mu ten tor jakos wybitnie pasuje - nie wiem. Miedzy srednia wyjazdowa a domowa jest przepasc, wiec moze cos z tym torem jest.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ty w ogóle czytasz o czym gadka była? Zaczęło się od stwierdzenia z dupy o Wadimie, którego w ogóle wcześniej nie dotyczyła dyskusja, że to "zawodnik jednego silnika".
    Ja bym dorzucil jeszcze jednego toru

  15. Powrót do góry    #642
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Zauwaz tez, ze te zawody ktore wymieniales jechal na torze w Bydzi. Moze mu ten tor jakos wybitnie pasuje - nie wiem. Miedzy srednia wyjazdowa a domowa jest przepasc, wiec moze cos z tym torem jest.
    Obejrzyj mecz w Gdańsku, dodaj wykluczenie za brak deflektora w Krośnie i będziesz miał wyjaśnioną średnią wyjazdową.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  16. Powrót do góry    #643
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nigdy nikt tutaj nie twierdził, że na dzisiaj, Tonder czy Pawliczak może skutecznie zastąpić Pepe na pozycji krajowego seniora w SE.
    Na dzisiaj to dokładnie może zastapić, bez żadnej straty dla drużyny. W tym stanie psychiczno-fizycznym, to Pawliczak i Tonder są tak samo drużynie przydatni jak i Pepe, a może nawet bardziej.

    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    To raz a dwa jeździecko Tarasienko wciąga nosem Kułakowa. Pod każdym względem.
    Ale to dyskusja nie idzie o tym kto jeździecko jest lepszy Maciej czy Patryk, tylko o tym, kto jest skuteczniejszym i lepszym ogólnie zawodnikiem. To znaczy do tej pory była taka dyskusja, a teraz człowiek z buszu sprowadza dyskusję na manowce, ograniczając porównanie do jazdy po trasie. Wyższość Magica jest oczywista w tym elemencie, ma większy repertuar ataków, bardziej bezkompromisowo umie się bronić, atakuje z większym zacięciem, odważniej i z lepszymi efektami powodzenia.
    Ale żużel to (szczególnie obecnie) także, a może nawet bardziej szybki start i rozegranie 1 łuku, w którym Patryk nieco pzrewyższa Maćka.
    Małę zdecydowanie Patryka, nieporadność widoczna dla oka, bierze się z paru lat jazdy na złomie. Skoro silniki nie podawały Duzersowi prędkości, to i odwykł od ataków, bo nie miał zwyczajnie czym atakować. Z biegiem czasu, w toku pzryzwyczajania się do silników, większych możliwości na trasie, to i Duzers się poprawi, myślę że na koniec roku będzie już widoczny postęp.
    A na dzisiaj to zeszliście na manowce z tym skillem, bo nie o tym była mowa, a moze nie tylko o tym.

  17. Powrót do góry    #644
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie wiem, czy najlepiej ale na pewno lepiej od Ciebie i ogólnie jestem przerażony poziomem jaki tu panuje na forum w zielonogórskim gronie. Myślałem że jednak tutaj będzie dyskusja na wyższym poziomie niż pod budką z piwem i "czerwony niebieski nasi".
    Ty sobie w ogóle nie wyobrażasz. Głupi przykład, w 2019 przed meczem z Lesznem u nas powiedziałem grupce znajomych z którymi byłem na meczu, że jak sędzia wylosuje zestaw I, to Krakowiak wygra bieg juniorów, to najpierw patrzyli na mniej jak na idiotę a po fakcie jak na czarodzieja.

    Tutaj nie ma się co przebijać, kto jest większym ekspertem. Jeden będzie operował statystyką, drugi tym, co na oczy widzi i każdy będzie miał trochę racji, bo koniec końców i tak najbardziej liczą się skuteczność i punkty a potem to, czy ktoś jest większym czy mniejszym kozakiem i o ile.

  18. Powrót do góry    #645
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie wiem, czy najlepiej ale na pewno lepiej od Ciebie i ogólnie jestem przerażony poziomem jaki tu panuje na forum w zielonogórskim gronie. Myślałem że jednak tutaj będzie dyskusja na wyższym poziomie niż pod budką z piwem i "czerwony niebieski nasi".
    Ty Buszmen musisz w końcu ogarnąć, że poziom dyskusji zawsze będzie bardzo niski, jeśli adwersarze będą mieli inne zdanie niż ty sam. To jest twój podstawowy problem. Podajemy ci argumenty merytoryczne na tacy, że taki Dudek w kwestii skuteczności w SE, jest porównywalny z Janosiem. Nie, że jest lepszy, nie że jest gorszy, ale na tym etapie rozgrywek jest porównywalny. A ty uparcie jak ten cep, pyerdolisz tu wszystkim dookoła, że Dudka dzieli przepaść do Janosia bo ten ten drugi ma większy skill.

    Podobną gównoburzę rozpocząłeś teraz z kwestii Kułakowa i Tarasenki. Obaj ci zawodnicy, mają swoje plusy i minusy. Ale obaj jada na podobnym poziomie w I lidze. Ale u ciebie Tarasenko bije na głowę Kułakowa. Bo ma większy skill.

    Tak się zastanawiam, czemu prezesi nie płacą zawodnikom za ten cały skill ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #646
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,477
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Obejrzyj mecz w Gdańsku, dodaj wykluczenie za brak deflektora w Krośnie i będziesz miał wyjaśnioną średnią wyjazdową.
    dalej bedzie to przepasc miedzy domowym a wyjazdowym

  20. Powrót do góry    #647
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    14+3 i 14+1, to ponad 2.5 średniej wyjazdowej kolego.

    Żeby nie eskalować już sporów, "cudowny silnik" to można napisać o Gomólskim i jego nadspodziewanie dobrym początku sezonu.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 13-05-2021 o 14:21
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  21. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (13-05-2021), t_zg (13-05-2021)

  22. Powrót do góry    #648
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,596
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    dalej bedzie to przepasc miedzy domowym a wyjazdowym
    no jesli to dalej bedzie przepasc, to nie czepiajmy sie Buszmena, ze uzyl dokladnie takiego samego okreslenia wzgledem Duzers vs Magic.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  23. Powrót do góry    #649
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,603
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 740 w 538 postach
    Z tymi porównaniami między Dudkiem i Janowskim można się wstrzymać jeszcze trochę, bo i jeden i drugi mogą za chwilę zacząć jechać padake, zwłaszcza Janowski ma tendencje do zniżki formy w połowie sezonu, a to bardzo źle o nim świadczy tacy z nich powtarzalni killerzy. W ogóle porównywanie skilla czysto jeździecko między zawodnikami to totalna abstrakcja, jak wy to kuźwa chcecie zmierzyć niby? Nie da się stworzyć porównywalnych warunków do takich porównań. Akurat Janowski dobrze zaczął, robi postępy, ale zawodnicy Włókniarza byli ostatnio tak wolni, że by ich nawet stary Holder jak tyczki mijał, to absolutnie żaden wyznacznik.
    Lubię Janosia, widzę że faktycznie jedzie ładnie po trasie, ale tylko ślepy nie zauważy że ma torpedy pod tyłkiem, a Dudek mimo wszystko aż tak szybki nie jest.
    Bardziej miarodajne byłoby porównanie jak zawodnik jedzie, jak jest bardzo wolny, i ile z tego sprzętu wyciska. Tutaj co do Janowskiego są watpliwosci.

  24. Powrót do góry    #650
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,766
    Kliknij i podziękuj
    4,016
    Podziękowania: 1,608 w 1,044 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie wiem, czy najlepiej ale na pewno lepiej od Ciebie i ogólnie jestem przerażony poziomem jaki tu panuje na forum w zielonogórskim gronie. Myślałem że jednak tutaj będzie dyskusja na wyższym poziomie niż pod budką z piwem i "czerwony niebieski nasi".
    Ufff nie jestesmy sami. Zdaje się w roku 2020 poziom leszczynian był fatalny
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  25. Powrót do góry    #651
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Z tymi porównaniami między Dudkiem i Janowskim można się wstrzymać jeszcze trochę, bo i jeden i drugi mogą za chwilę zacząć jechać padake, zwłaszcza Janowski ma tendencje do zniżki formy w połowie sezonu, a to bardzo źle o nim świadczy tacy z nich powtarzalni killerzy. W ogóle porównywanie skilla czysto jeździecko między zawodnikami to totalna abstrakcja, jak wy to kuźwa chcecie zmierzyć niby? Nie da się stworzyć porównywalnych warunków do takich porównań. Akurat Janowski dobrze zaczął, robi postępy, ale zawodnicy Włókniarza byli ostatnio tak wolni, że by ich nawet stary Holder jak tyczki mijał, to absolutnie żaden wyznacznik.
    Lubię Janosia, widzę że faktycznie jedzie ładnie po trasie, ale tylko ślepy nie zauważy że ma torpedy pod tyłkiem, a Dudek mimo wszystko aż tak szybki nie jest.
    Bardziej miarodajne byłoby porównanie jak zawodnik jedzie, jak jest bardzo wolny, i ile z tego sprzętu wyciska. Tutaj co do Janowskiego są watpliwosci.
    To człowiek z buszu mierzy skuteczność i klasę zawodnika, sprowadzając ją wyłącznie do skilla na trasie, a nie o tym była mowa. Mariuszuje manipulując w tym wątku.
    Masz racje i też o tym pisałem, zaczekajmy aż minie 10-12 kolejek, bo w 3 kolejkach to i Gomólski miał skilla kosmicznego, a liczy się skuteczność zawodnika. Takimi oderwanymi z całości fragmentami, to można i napisać że Woźniak czy Pedersen jest skuteczniejszym zawodnikiem od Janowskiego, bo wygrywa więcej startów niż Magic.

  26. Powrót do góry    #652
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,121
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    Zeby zestawiac nazwisko Wozniaka w jakimkolwiek kontekscie z Janowskim to trzeba byc chyba po tygodniowym maratonie chlania i ćpania.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (13-05-2021)

  28. Powrót do góry    #653
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    To człowiek z buszu mierzy skuteczność i klasę zawodnika, sprowadzając ją wyłącznie do skilla na trasie, a nie o tym była mowa.
    Po pierwsze, widzę nie trzymasz ciśnienia w dyskusji. Słabo.
    Po drugie, wyłącznie? A jakie statystyki przemawiają za Dudkiem w porównaniu do Janowskiego? Średnia 2021? Średnia 2020? GP 2020? IMP 2020?
    Trasa pokazuje to co od dawna ma odbicie także w punktach i wynikach. A dodatkowo sugeruje prawdopodobieństwo tego co będzie w przyszłości.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  29. Powrót do góry    #654
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Nawet jak starczy w SEC na Dudka...co z tego? Swiadczyc to bedzie ze Tarasienko jest lepszy od Dudka - na podstawie 1 zawodow? Rownie dobrze mozna stwierdzic, ze G. Laguta albo Hampel jest lepszy od Janowskiego bo lepiej im szlo w meczu z Lub-Wro - bezsens. Zeby sprawdzic takiego Tarasienke, trzbea by go wrzucicc na sezon do SE. Kulakow w zeszlym sezonei tez blyszczal...pojechal derby, obrobił zbroje i tyle z pierwszoligowego poziomu Kułakowa było. Ciekawe, czy w ogole ktokolwiek z SE zabiegal o Tarasienke przed sezonem
    Nikt o niego nie zabiegał, bo przez idiotyczne przepisy z u-24 tego typu zawodnicy mają utrudnione zadanie w dostaniu się do ekstraligi. Myślę jednak, że to kwestia czasu. Dla mnie sprawa jest jasna - Taras ma zadatki na naprawdę świetnego grajka, w sumie już jest dobry. I szkoda, że ekstraliga nie idzie właśnie w tym kierunku, by tacy zawodnicy w niej jeździli. Zamiast tego mamy Krakowiaka, Pawliczaka, Tondera - nic chłopakom nie ujmując. O dwóch polskich juniorach już nie wspomnę, ale w sumie to są tematy na długie dyskusje.

    Co do Kułakowa, został wpuszczony jeden raz na ciężki, techniczny tor w Gorzowie. Oczywiście pojechał tam karygodnie źle i w zasadzie ten mecz uwidocznił jego braki. Co nie oznacza, że ten zawodnik na ekstraligę się nie nadaje. Aby takie rzeczy stwierdzić to trzeba byłoby dać mu pojechać kilka meczów. Śmiem twierdzić, że na łatwym zielonogórskim torze już kilka dobrych punktów mógł przywieźć i były z pewnością bardziej przydatny od Lindbaecka. Chociaż w tej chwili to rzecz nie do zweryfikowania.
    Ostatnio edytowane przez Reptile ; 13-05-2021 o 16:45
    TeamLindgren

  30. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Reptile za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (13-05-2021), j-rules (13-05-2021)

  31. Powrót do góry    #655
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 575 w 423 postach
    Sam wiele razy powtarzałem, że jestem fanem Tarasienki od 2010 roku, jako 15 latek potrafił cholernie wiele, ale trochę lodu. On jedzie po prostu to co powinien robić już dawno. Fakt, że chłopak 10 (!!!) lat później trafił w 2020 roku (!!!!) do II ligi to jest komedia, to pokazuje, że coś poszło nie tak w tej jego przygodzie. Jeśli w 2010 roku wygrywasz z Dudkiem, Vaculikiem i potem zamiast liczyć swoje medale z IMŚ robisz jakieś średnie 1,7 za Cyferem czy Jędrzejewskim, jeździsz po Rawiczach czy Opolach to trzeba się zastanowić o co tu chodzi. Cieszę się, że już wraca, u niego można być pewnym, że jak będzie sprzęt to będzie topowy rajder.

  32. Powrót do góry    #656
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Z calej zgrai roznej masci ruskow i innych typow zza wschodnich granic z ostatnich dwoch dekad, tylko dwoch mialo ochote zrobic ze swoja kariera cokolwiek wiecej od bycia klubowym bozyszczem. Typowy egzemplarz z tamtych stron albo stwierdza, ze mu sie nalezy albo, ze pyerdoli.

  33. Powrót do góry    #657
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Po pierwsze, widzę nie trzymasz ciśnienia w dyskusji. Słabo.
    Po drugie, wyłącznie? A jakie statystyki przemawiają za Dudkiem w porównaniu do Janowskiego? Średnia 2021? Średnia 2020? GP 2020? IMP 2020?
    Trasa pokazuje to co od dawna ma odbicie także w punktach i wynikach. A dodatkowo sugeruje prawdopodobieństwo tego co będzie w przyszłości.
    Najlepszą statystyką mierzącą klasę zawodnika i przydatność do drużyny, są skuteczność-czyli rywale którzy danego zawodnika pokonali, rywale których ten zawodnik pokonał, oraz ich liczba. Chyba że masz inne zdanie?
    Owszem, liczy się dla kibica ten twój legendarny skill, pozwalający zdobywać punkty po pzregranych startach, sylwetka na motocyklu, panowanie nad sprzętem, umiejętność przewidywania na torze konsekwencji jego sposobu jazdy, przewidywanie jazdy rywala, mozliwości jakie daje sprzęt, tor i rywal et cetera, a składowych są dziesiatki jeśli nie setki, a nawet liczy się jazda w parze ze słabszym partnerem, którego dany zawodnik chce obronić od wyprzedzenia, czy komunikatywność w parkingu i wola pzrekazywania spostrzeżeń z toru. To wszystko jest dodana wartość do drużyny, bo o lidze dyskutujemy.
    Trasa jest tylko jednym elementem ze skuteczności, zrozum to. W dzisiejszym żużlu nie mniejsze, a nawet większe znaczenie ma umiejętność szybkiego startu i rozgrywanie pierwszego łuku. A suma sumarum liczy się skuteczność i liczba zdobytych punktów dla drużyny. I mówimy o tym-2021 roku, o Ekstralidze, bo porównywanie SGP i SEC czy IMP jest karkołomne i niedorzeczne.
    I nikt nie mówi że Duzers jest lepszy od Magica, Patryk lekko góruje w starcie i pierwszym łuku, a Maciek na ofensywie i w defensywie po trasie. Zauroczyłeś sie chyba tymi akcjami Janosia i pzresłoniły ci trzeźwy świat skuteczności. A w punktach i wynikach...jakie jest odbicie? Ilu pzreciwników pokonali, z iloma przegrali, ile punktów zdobyli??? Przedstaw tu dorobek tegoroczny. Pokaż jak Magic zdeklasował Duzersa. Albo jak będę miał wiecej zcasu, to sam napiszę, bo w te bzdury o pzrepaści to sam-jako wieloletni kibic żużla nie poiwinieneś uwierzyć.

  34. Powrót do góry    #658
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Ogólnie, nie chce mi się już zbytnio z tobą gadać, bo ostatnimi wpisami udowodniłeś, że od Mariusza różni cię tylko nick, a nie intelekt bynajmniej i również nie kultura dyskusji.
    Natomiast nie ma czegoś takiego jak "cudowny reset" między sezonami i ja się opieram na ciągłości, czyli owszem - tym zalążkiem 2021, ale również wszystko co się wydarzyło w poprzednim sezonie jest w tej chwili podporą i wyznacznikiem hierarchii światowej. Oczywiście niektóre rzeczy ewoluują, ale akurat w relacji MJ vs PD to chyba nie za bardzo, oprócz tego, że Dudek wstał z kolan i w ogóle jego nazwisko można w tym kontekście wymieniać.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #659
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ogólnie, nie chce mi się już zbytnio z tobą gadać, bo ostatnimi wpisami udowodniłeś, że od Mariusza różni cię tylko nick, a nie intelekt bynajmniej i również nie kultura dyskusji.
    Natomiast nie ma czegoś takiego jak "cudowny reset" między sezonami i ja się opieram na ciągłości, czyli owszem - tym zalążkiem 2021, ale również wszystko co się wydarzyło w poprzednim sezonie jest w tej chwili podporą i wyznacznikiem hierarchii światowej. Oczywiście niektóre rzeczy ewoluują, ale akurat w relacji MJ vs PD to chyba nie za bardzo, oprócz tego, że Dudek wstał z kolan i w ogóle jego nazwisko można w tym kontekście wymieniać.
    Pzrymusu dyskusji nie ma, twoja wola.
    Po prostu ta walka na dystansie, wielokrotne i skuteczne wyprzedzanie rywali przez Maćka w tym sezonie uczyniło piorunujące wrażenie na kibicach. Szczególnie tych podatnych na widowiskowe akcje. I jak widać Magic został w tym roku zawodnikiem nr 2 na świecie u wielu. Niech i tak będzie.

    PS
    A Dudek już naprawdę wstał z kolan? Jakoś nie widziałem u niego spektakularnych akcji, widowiskowych wyprzedzeń, więc może jeszcze klęczy?

  36. Powrót do góry    #660
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 575 w 423 postach
    Przede wszystkim wstał, bo odpadł z GP i można właśnie prowadzić znowu dyskusje ''co by było gdyby był w GP przecież jest taki mocny''
    Bo ostatnie sezony to już taka norma z kim Duzers przegrywał: Lindgren, Madsen Sajfutdinow, Doyle, Vaculik, Janowski, Zmarzlik no i 2020 doszedł Fricke, Zagar. Za dużo tych nazwisk żeby mówić o poważnym ściganiu, a w przypadku Patryka wiadomo, że te możliwości i cele są większe niż tylko walka o utrzymanie.

  37. Powrót do góry    #661
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Toć piszę, Duzers jeszcze klęczy.

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •