Strona 71 z 112 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,151 do 3,195 z 5022

Wątek: Mecze ligowe, turnieje sezon 2021

  1. Powrót do góry    #3151
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Podsumuje co jest znamienne.

    Ta sytucje widza jak widza TYLKO kibice Sparty i Prostaka. Nie widz tej sytuacji analogicznie NAWET kibice z Leszna i Kolodzieja czy Neymara, ZG i Dudka no i co oczywiate Gorzowa i Zimnego. Ameno! Do Pragi i tyle..

    Chociaz pogoda jest zapowiada na tragiczna, wiec juz biore popcorn na to co tu bedzie wyprawial Pan Walkower z Torunia. Swoja droga Walkower w lidze, to co wymysli w GP? Odwolanie i kara na organizatora mln euro ?
    Juz sie o pogode srasz? Nie wierze xD xD
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  2. Powrót do góry    #3152
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,800
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Tak, Zmarzlik robil podjazd zeby wyhamowac i nie wjechac w Janowskiego po czym po podjezdzie od razu skreca do parku maszyn xD chyba za duzo browarow na sloncu obaliles.
    Nie dogadamy się. Zmarzlika zagotowanego widziałem raz, tutaj nic specjalnie nie zrobił. EOT
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  3. Powrót do góry    #3153
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Juz sie o pogode srasz? Nie wierze xD xD
    O jest komisarz Sparta, bo szef jury dopiero tu wpadnie

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Torretoo za jego przydatny post!

    sparta_mistrz (11-07-2021)

  5. Powrót do góry    #3154
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Nie dogadamy się. Zmarzlika zagotowanego widziałem raz, tutaj nic specjalnie nie zrobił. EOT
    Obejrzyj powtorke, serio.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  6. Powrót do góry    #3155
    Ekspert Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    3,001
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 600 w 398 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    Jeszcze dodam, że dobrze, że nie było w tym biegu Piotra Pawlickiego, patrząc na intensywność rywalizacji po starcie, pewnie by się obalił ze trzy razy i wypaczył ten fantastyczny finał.
    Zjedz sobie pierniczka, pozdrawiam

  7. Powrót do góry    #3156
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2019
    Postów
    540
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 47 w 35 postach
    Gdybym mógł to Janowski dostał by liścia w twarz odemnie.Mojemu 6 letniemu synowi musiałem tłumaczyć dlaczego uciekał z podium .
    Jego ulubiony zawodnik...

  8. Powrót do góry    #3157
    Ekspert Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    3,001
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 600 w 398 postach
    Cytat Zamieszczone przez Noski Zobacz posta
    Jakby Piter tak się zachował jak Janowski to już by był ukrzyżowany...

    JANOWSKI się zagotował. Zdarza się. Chluby mu nie przynosi ale jak widzę te wszystkie dziewice tu piszące co to zawsze niby są takie super, elokwentne, ułożone nie zrobiły nigdy nic źle i nie zrobią to śmiać się chce..

    Swoją drogą znamienne że Zmarlikowi po biegu wyszedł pogratulować tylko jego team i Woźniak... W poprzednich latach do zwycięzcy wybiegał praktycznie cały parking...
    To tylko źle świadczy o innych zawodnikach...trochę to przypomina sytuację z Gollobem. Także nie był lubiany

  9. Powrót do góry    #3158
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    Gdybym mógł to Janowski dostał by liścia w twarz odemnie.Mojemu 6 letniemu synowi musiałem tłumaczyć dlaczego uciekał z podium .
    Jego ulubiony zawodnik...
    Straszne, urzekla mnie twoja historia. Ale najwazniejsze - czy kierowca autobusu wstal i bil brawo?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  10. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    JaacPoz (11-07-2021), antyprzemek (11-07-2021), lego (12-07-2021)

  11. Powrót do góry    #3159
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2017
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    209
    Podziękowania: 372 w 220 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    Gdybym mógł to Janowski dostał by liścia w twarz odemnie.Mojemu 6 letniemu synowi musiałem tłumaczyć dlaczego uciekał z podium .
    Jego ulubiony zawodnik...
    I co mu powiedziałeś?

    Trzeba mieć nieźle nawalone żeby to przypadkowe zarzucenie kołem Zmarzlika odczytać jako atak, Maciuś chyba Neymarowi pozazdrościł jego relacji z mistrzem i postanowił dołączyć do zabawy. Obaj mają wyraźny kompleks Bartka a mogą mu co najwyżej buty czyścić.

  12. Powrót do góry    #3160
    Zaawansowany Awatar antyprzemek
    Dołączył
    10-09-2008
    Postów
    2,355
    Kliknij i podziękuj
    1,351
    Podziękowania: 552 w 349 postach
    Zimny odrobił lekcje od swojego "mistrza" Golloba. Pamiętam jak kiedyś wyjazd na tor w Bydgoszczy zostawił Knudsenowi. Jeden buc i drugi cham. Magic dał się sprowokować zupełnie niepotrzebnie ale ma prawo do pokazywania emocji w tym do nie dawania komuś satysfakcji.

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi antyprzemek za jego przydatny post!

    sparta_mistrz (11-07-2021)

  14. Powrót do góry    #3161
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Cytat Zamieszczone przez antyprzemek Zobacz posta
    Zimny odrobił lekcje od swojego "mistrza" Golloba. Pamiętam jak kiedyś wyjazd na tor w Bydgoszczy zostawił Knudsenowi. Jeden buc i drugi cham. Magic dał się sprowokować zupełnie niepotrzebnie ale ma prawo do pokazywania emocji w tym do nie dawania komuś satysfakcji.
    Absolutnie ma do tego prawo, a tym samym robi z siebie, takie swoiste combo „buca i chama”.

  15. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mruczek za jego przydatny post!

    Gadol (12-07-2021), Steady (12-07-2021), hcp (11-07-2021), j-rules (12-07-2021), shelve (12-07-2021)

  16. Powrót do góry    #3162
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2019
    Postów
    540
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 47 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Straszne, urzekla mnie twoja historia. Ale najwazniejsze - czy kierowca autobusu wstal i bil brawo?
    Po co takie prowokacje człowieku?

  17. Powrót do góry    #3163
    Stały bywalec Awatar hcp
    Dołączył
    07-05-2017
    Postów
    961
    Kliknij i podziękuj
    259
    Podziękowania: 202 w 137 postach
    Janowski, jak mu sprzęt pasuje (to w sumie dotyczy wszystkich) jest absolutne top level.
    Ale od jakiegoś już czasu widać, że chłop pomimo zgrywania luzaka kompetnie nie trzyma ciśnienia. A przede wszystkim poziomu nawet podłogi. No prosty chłopaczek i tyle….

  18. Powrót do góry    #3164
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    2,167
    Podziękowania: 305 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    Gdybym mógł to Janowski dostał by liścia w twarz odemnie.Mojemu 6 letniemu synowi musiałem tłumaczyć dlaczego uciekał z podium .
    Jego ulubiony zawodnik...
    grubo. po Twojej aktywności na tym forum myślałem, że masz max 15 lat.
    lepiej powiedz co się stało z tymi furami Walaska, na których miał wczoraj wymiatać.
    Ostatnio edytowane przez never_mind ; 12-07-2021 o 00:17

  19. Powrót do góry    #3165
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mruczek Zobacz posta
    Absolutnie ma do tego prawo, a tym samym robi z siebie, takie swoiste combo „buca i chama”.
    Ewentualnie coś innego:

    217415626_10224364973289631_1345213439165711117_n.jpg
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  20. Powrót do góry    #3166
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Smutne jest to że zamiast o żużlu będziemy nawijać o chamskim zachowaniu. Ja bardzo lubię IMP i o tym że jest to bardzo ważna impreza świadczy zachowanie zawodników. I dobrze bo kilkanaście lat temu miałem wrażenie że IMP upada.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Powrót do góry    #3167
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    Gdybym mógł to Janowski dostał by liścia w twarz odemnie.Mojemu 6 letniemu synowi musiałem tłumaczyć dlaczego uciekał z podium .
    Jego ulubiony zawodnik...
    odnoszę wrażenie ze Twój 6 letni syn jest mądrzejszy od ciebie ciasna pipko

  22. Powrót do góry    #3168
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Smutne jest to że zamiast o żużlu będziemy nawijać o chamskim zachowaniu. Ja bardzo lubię IMP i o tym że jest to bardzo ważna impreza świadczy zachowanie zawodników. I dobrze bo kilkanaście lat temu miałem wrażenie że IMP upada.
    Tutaj więcej o relacjach Zmarzlik-Janowski, niż o finale IMP!
    Pudelek się robi. Jeden krzywo spojrzał, a drugi się obraził. Poyebalo was?
    Nie chce Maciek pić wina musującego (to nie szampan) z rywalem, to niech nie pije, jego prywatna sprawa. Każdy zna jakichś ludzi, z którymi nie chcą pić wina, czy innego trunku. Też za to należy się ostracyzm rodzinny?
    To może być brak okazania szacunku zwycięzcy, czy zazdrość, czy tam wewnętrzne nieukontentowanie z wyniku, ale to prywatna sprawa chłopaków-nie chcą się bratać, to kit im w oko. To ich relacje i ich decyzje. A dla nas-kibiców, to może wyjść na zdrowie, bo będziemy mieli za chwilę dwóch pozytywnie nakręconych na zwycięstwo w SGP faworytów. Jeden drugiemu będzie się starał pokazać kto lepszy i o to chodzi.

  23. Powrót do góry    #3169
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2013
    Postów
    5,540
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 383 w 290 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Tutaj więcej o relacjach Zmarzlik-Janowski, niż o finale IMP!
    Pudelek się robi. Jeden krzywo spojrzał, a drugi się obraził. Poyebalo was?
    Nie chce Maciek pić wina musującego (to nie szampan) z rywalem, to niech nie pije, jego prywatna sprawa. Każdy zna jakichś ludzi, z którymi nie chcą pić wina, czy innego trunku. Też za to należy się ostracyzm rodzinny?
    To może być brak okazania szacunku zwycięzcy, czy zazdrość, czy tam wewnętrzne nieukontentowanie z wyniku, ale to prywatna sprawa chłopaków-nie chcą się bratać, to kit im w oko. To ich relacje i ich decyzje. A dla nas-kibiców, to może wyjść na zdrowie, bo będziemy mieli za chwilę dwóch pozytywnie nakręconych na zwycięstwo w SGP faworytów. Jeden drugiemu będzie się starał pokazać kto lepszy i o to chodzi.
    Polac mu, dobrze prawi, w końcu Jakąś złość u Macieja zobaczyłem.
    Gollob z Hampelem też za sobą nie przepadali a ile emocji było w 2010

  24. Powrót do góry    #3170
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Tutaj więcej o relacjach Zmarzlik-Janowski, niż o finale IMP!
    Pudelek się robi. Jeden krzywo spojrzał, a drugi się obraził. Poyebalo was?
    Nie chce Maciek pić wina musującego (to nie szampan) z rywalem, to niech nie pije, jego prywatna sprawa. Każdy zna jakichś ludzi, z którymi nie chcą pić wina, czy innego trunku. Też za to należy się ostracyzm rodzinny?
    To może być brak okazania szacunku zwycięzcy, czy zazdrość, czy tam wewnętrzne nieukontentowanie z wyniku, ale to prywatna sprawa chłopaków-nie chcą się bratać, to kit im w oko. To ich relacje i ich decyzje. A dla nas-kibiców, to może wyjść na zdrowie, bo będziemy mieli za chwilę dwóch pozytywnie nakręconych na zwycięstwo w SGP faworytów. Jeden drugiemu będzie się starał pokazać kto lepszy i o to chodzi.
    Z tym "pozytywnie nakręconych" to bym się nie spodziewał. O ile do zachowania Maćka wczoraj można mieć zastrzeżenia, to na torze on jednak szanuje zdrowie rywali. O Zmarzliku do końca tego powiedzieć nie można i widać w nim pedersenowskie zapędy.
    Nie twierdzę, że tak będzie, ale też wykluczyć nie potrafię.
    Tak jak piszesz - szkoda, że zrobił się z tego pudelek. Mamy dwóch kolesi w świetnej formie, którzy mogą wywalczyć 2 medale SGP, na co liczę. W tym jedno złoto. Niech ta ich rywalizacja pozostaje rozstrzygana na torze.
    Jeden i drugi potrafi świetnie jechać, obaj są w formie, więc szanse na sukces są.

    Przypuszczam też, że na forum ten temat jest/będzie dłużej i głębiej przeżywany, niż w głowach obu zawodników. Jak za sobą nie przepradają, to nie przepadają, ale oni raczej nie żyją raczej życiem "tego drugiego". A my tutaj robimy z tego jakiś melodramat.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    sparta_mistrz (12-07-2021)

  26. Powrót do góry    #3171
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Z tym "pozytywnie nakręconych" to bym się nie spodziewał. O ile do zachowania Maćka wczoraj można mieć zastrzeżenia, to na torze on jednak szanuje zdrowie rywali. O Zmarzliku do końca tego powiedzieć nie można i widać w nim pedersenowskie zapędy.
    Nie twierdzę, że tak będzie, ale też wykluczyć nie potrafię.
    Zmarzlik lubi walczyć na pograniczu faulu. Nie widać u niego jakichś brutalnych akcji, zawsze zostawia rywalowi trochę miejsca, czy możliwość odpuszczenia. Może to wynika z zaufania do umiejętności rywala, może sądzi że każdy zawodnik posiada zbliżone umiejętności do niego i będzie umiał uniknąć upadku? A może wszystko mu jedno czy ktoś się przewróci, byle on wygrał, byle bez wykluczenia? W każdym razie, ja u Zimnego widzę często jazdę na granicy faulu, ale też i nie przekracza granic rozsądku i jest w tym świetny. Jest w tym dobry i do zachowań Pedersena-bezlitosnego i do końca wywożenia w płot, bardzo odległe.
    Maciek rzeczywiście nie wdaje się w "awantury" na torze, które mogłyby sprawić kontuzję rywalowi, traktuje rywali tak, jak sam chciałby być traktowany.

  27. Powrót do góry    #3172
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Zmarzlik lubi walczyć na pograniczu faulu. Nie widać u niego jakichś brutalnych akcji, zawsze zostawia rywalowi trochę miejsca, czy możliwość odpuszczenia. Może to wynika z zaufania do umiejętności rywala, może sądzi że każdy zawodnik posiada zbliżone umiejętności do niego i będzie umiał uniknąć upadku? A może wszystko mu jedno czy ktoś się przewróci, byle on wygrał, byle bez wykluczenia? W każdym razie, ja u Zimnego widzę często jazdę na granicy faulu, ale też i nie przekracza granic rozsądku i jest w tym świetny. Jest w tym dobry i do zachowań Pedersena-bezlitosnego i do końca wywożenia w płot, bardzo odległe.
    Maciek rzeczywiście nie wdaje się w "awantury" na torze, które mogłyby sprawić kontuzję rywalowi, traktuje rywali tak, jak sam chciałby być traktowany.
    Dlatego mówię, że jest to tylko pierwiastek Pedersena. Jeszcze mu daleko, ale czasem zapędy ma. Czasem to jest na pograniczu faulu, czasem ciut poza tą granicą. Co wynika nie z popełnionego błędu, ale z ostrego ataku. Nie odmawiam za to Bartkowi umiejętności czy talentu. Jest prawdziwym wirtuozem jazdy, chwała mu za to, co nam pokazuje na torze.
    Może masz i trochę racji w tym, że pomimo ostrzejszej jazdy uważa, że rywal powinien mieć odpowiednie umiejętności do kontynuowania jazdy. Jeśli nawet tak jest, to czasem zdarza mu się przeszacować te założenia i w moich oczach potrafi z premedytacją potraktować rywala ostrzej niż tego wymaga sytuacja na torze, czasem dość brutalnie zamykając bramę. Nie tak jak Nicki, który bramę zamyka samym rywalem (czy też kolegą z pary - jemu tutaj akurat bez różnicy).
    Jednak Maciek wg mnie tutaj reprezentuje nauki wyniesione od Hancocka, czyli jedź z rywalem tak, jakbyś sam chciał żeby z Tobą jechał. Nawet jak w finale wywoził na pierwszym łuku Zmarzlika to jednak nie wywiózł go prosto w płot, Bartek miał jeszcze kilka dobrych metrów żeby pojechać. Z kolei Zmarzlik wg mnie właśnie na tym pograniczu faulu potraktował Maćka spychając go na Koldiego. Akurat tutaj ma zastosowanie zasada, że rywale z pewnością mieli umiejętności, które pozwalają jechać dalej. Jednak wg mnie to było już na pograniczu faulu, a komentatorzy i media pieją z zachwytu na fantastycznym atakiem Bartka. Ta granica wyrozumiałości jest dla niego nieco większa.
    No, ale IMPa Bartek wygrał zasłużenie, był wczoraj zdecydowanie najszybszy i obiektywnie patrząc, to podium wg mnie sprawiedliwie oddaje przebieg zawodów. Bartek mega szybki, Maciek, który się rozpędzał i pomimo problemów nadrabiał jazdą brak szybkości i Koldi, dobra i szybka jazda na swoim torze.
    Obecność KK w finale była mi trochę solą w oku, bo gość walnie w sezonie 2-3 dobre występy i znów się mówi o jego "powrocie do formy" czy "odrodzeniu".

    No cóż...trzeba czekać piątku i ponownej rywalizacji chłopaków na torze.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Powrót do góry    #3173
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez Noski Zobacz posta

    Swoją drogą znamienne że Zmarlikowi po biegu wyszedł pogratulować tylko jego team i Woźniak... W poprzednich latach do zwycięzcy wybiegał praktycznie cały parking...
    Widziałem Kołodzieja, Kasprzaka i innych. Wiadomo, że Pawliccy i inne zawistne polaczki miały ból dupska, podobnie jak Leszno, które słynie z wychowanków, ale ponad połowa to niespełnienie buraczane nadzieje....

    Bartek Zmarzlik to zwykły, skromny człowiek - dobrze wychowany. Tyle razy przegrywał IMP na ostatniej prostej, jednak nigdy nie płakał i potrafił się zachować. Tej cechy nie kupisz - a bardzo brakuje jej Maciejowi.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Dlatego mówię, że jest to tylko pierwiastek Pedersena. Jeszcze mu daleko, ale czasem zapędy ma. Czasem to jest na pograniczu faulu, czasem ciut poza tą granicą. Co wynika nie z popełnionego błędu, ale z ostrego ataku. Nie odmawiam za to Bartkowi umiejętności czy talentu. Jest prawdziwym wirtuozem jazdy, chwała mu za to, co nam pokazuje na torze.
    Może masz i trochę racji w tym, że pomimo ostrzejszej jazdy uważa, że rywal powinien mieć odpowiednie umiejętności do kontynuowania jazdy. Jeśli nawet tak jest, to czasem zdarza mu się przeszacować te założenia i w moich oczach potrafi z premedytacją potraktować rywala ostrzej niż tego wymaga sytuacja na torze, czasem dość brutalnie zamykając bramę. Nie tak jak Nicki, który bramę zamyka samym rywalem (czy też kolegą z pary - jemu tutaj akurat bez różnicy).
    Jednak Maciek wg mnie tutaj reprezentuje nauki wyniesione od Hancocka, czyli jedź z rywalem tak, jakbyś sam chciał żeby z Tobą jechał. Nawet jak w finale wywoził na pierwszym łuku Zmarzlika to jednak nie wywiózł go prosto w płot, Bartek miał jeszcze kilka dobrych metrów żeby pojechać. Z kolei Zmarzlik wg mnie właśnie na tym pograniczu faulu potraktował Maćka spychając go na Koldiego. Akurat tutaj ma zastosowanie zasada, że rywale z pewnością mieli umiejętności, które pozwalają jechać dalej. Jednak wg mnie to było już na pograniczu faulu, a komentatorzy i media pieją z zachwytu na fantastycznym atakiem Bartka. Ta granica wyrozumiałości jest dla niego nieco większa.
    No, ale IMPa Bartek wygrał zasłużenie, był wczoraj zdecydowanie najszybszy i obiektywnie patrząc, to podium wg mnie sprawiedliwie oddaje przebieg zawodów. Bartek mega szybki, Maciek, który się rozpędzał i pomimo problemów nadrabiał jazdą brak szybkości i Koldi, dobra i szybka jazda na swoim torze.
    Obecność KK w finale była mi trochę solą w oku, bo gość walnie w sezonie 2-3 dobre występy i znów się mówi o jego "powrocie do formy" czy "odrodzeniu".

    No cóż...trzeba czekać piątku i ponownej rywalizacji chłopaków na torze.
    Maciej Janowski ma za to dwa pierwiastki Hampela, praktycznie w każdym starcie się czołgał - powtórki to pokazywały a sędzia jakoś dziwnie go nie wykluczał....
    "Bartek Zmarzlik to najlepszy polski żużlowiec"

  29. Powrót do góry    #3174
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez miszarus Zobacz posta
    Widziałem Kołodzieja, Kasprzaka i innych. Wiadomo, że Pawliccy i inne zawistne polaczki miały ból dupska, podobnie jak Leszno, które słynie z wychowanków, ale ponad połowa to niespełnienie buraczane nadzieje....

    Bartek Zmarzlik to zwykły, skromny człowiek - dobrze wychowany. Tyle razy przegrywał IMP na ostatniej prostej, jednak nigdy nie płakał i potrafił się zachować. Tej cechy nie kupisz - a bardzo brakuje jej Maciejowi.


    Maciej Janowski ma za to dwa pierwiastki Hampela, praktycznie w każdym starcie się czołgał - powtórki to pokazywały a sędzia jakoś dziwnie go nie wykluczał....
    Nikomu nie przeszkadza jednak, kiedy czołga się Zmarzlik. Włącznie z komentatorami i tymi tzw. ekspertami. Cegła nawet się kiedyś posunął do stwierdzenia, że Bartek wygrywając start czołgając się udowodnił, że ma ten pierwiastek mistrza i umie wykorzystać takie sytuacje.
    Więc przydałaby się jasna deklaracja, czy czołganie się jest ok, czy nie. Czy tylko dopuszczalne dla Bartka, a źle widziane u Janowskiego.

    Tak jak pisałem jednak - wg mnie Bartek wygrał zasłużenie, był wczoraj najlepszy i to udowodnił. Ja mu ani nie umniejszam, ani nie odmawiam talentu, umiejętności czy pracy jaką wykonuje. Jest niesamowity. I super. I pomimo wzajemnej niechęci między chłopakami - cieszy mnie, że Maciek mu naciska na pięty. Po pierwsze rywalizacja jest impulsem do rozwoju. Po drugie jest szansa na więcej sukcesów dla Polski.
    Nie ma więc po co dzielić, należy wyciągać z tego pozytywy.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  30. Powrót do góry    #3175
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    przestancie sie juz mazac. Drewniak obraził się o byle co, sfochował, jego prawo. Funfel PP go pewnie pocieszył. Z drugiej strony, to "bartusiowanie" jest już męczące. Nie róbcie świętej krowy. Niech się zacznie SGP, niech się iskrzy.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lego za jego przydatny post!

    Buszmen (12-07-2021)

  32. Powrót do góry    #3176
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    No w SGP to będzie się działo. Ale jak oni się dogadają jadąc razem w SoN ? I czy każdy z nich nie będzie miał trzech przeciwników na torze.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #3177
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,800
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Zmarzlik lubi walczyć na pograniczu faulu. Nie widać u niego jakichś brutalnych akcji, zawsze zostawia rywalowi trochę miejsca, czy możliwość odpuszczenia. Może to wynika z zaufania do umiejętności rywala, może sądzi że każdy zawodnik posiada zbliżone umiejętności do niego i będzie umiał uniknąć upadku? A może wszystko mu jedno czy ktoś się przewróci, byle on wygrał, byle bez wykluczenia? W każdym razie, ja u Zimnego widzę często jazdę na granicy faulu, ale też i nie przekracza granic rozsądku i jest w tym świetny. Jest w tym dobry i do zachowań Pedersena-bezlitosnego i do końca wywożenia w płot, bardzo odległe.
    Maciek rzeczywiście nie wdaje się w "awantury" na torze, które mogłyby sprawić kontuzję rywalowi, traktuje rywali tak, jak sam chciałby być traktowany.
    Zmarzlik zostawia miejsce XD XD

    Ataki firmowe:
    - wprasowany w bandę za każdym razem
    Oraz często gęsto
    - zakładanie się będąc z tyłu na chama kładąc łokieć na kierownice rywala
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  34. Powrót do góry    #3178
    Użytkownik
    Dołączył
    16-11-2011
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 69 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No w SGP to będzie się działo. Ale jak oni się dogadają jadąc razem w SoN ? I czy każdy z nich nie będzie miał trzech przeciwników na torze.
    Jak to "jak się dogadają"?. Od zawsze w sporcie było tak, że słabszy z mniejszymi osiągnięciami słucha i robi to co każe robić lider drużyny

    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Zmarzlik zostawia miejsce XD XD

    Ataki firmowe:
    - wprasowany w bandę za każdym razem
    Oraz często gęsto
    - zakładanie się będąc z tyłu na chama kładąc łokieć na kierownice rywala
    I jakby jeszcze:
    - przewracał się przy byle kontakcie z rywalem
    ...to byłby zawodnik kompletny

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi gary za jego przydatny post!

    Steady (12-07-2021)

  36. Powrót do góry    #3179
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez miszarus Zobacz posta
    Maciej Janowski ma za to dwa pierwiastki Hampela, praktycznie w każdym starcie się czołgał - powtórki to pokazywały a sędzia jakoś dziwnie go nie wykluczał....
    Daj spokój? To nie jest "czołganie" a już do typowych startów Hampela z dawnych lat to się nie umywa. Ruszył się o centymetr czy dwa i to nie bezpośrednio przed startem, a chwilę przed, więc startował i tak ze stojącego. To są takie bzdety, które nie mają wpływu na start i w ogóle nie powinny być brane pod uwagę.

    Zmarzlik był wczoraj lepszy i udowodnił to na torze. Serio byś chciał, żeby sędzia wykluczał za takie debilizmy i w ten sposób by się rozstrzygnęła rywalizacja, zamiast w bezpośredniej walce, gdzie zwycięstwo na pewno smakuje dla BZ dużo lepiej?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  37. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Edziol (12-07-2021), Malak (12-07-2021), Steady (12-07-2021), mentikk (12-07-2021)

  38. Powrót do góry    #3180
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2019
    Postów
    315
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 115 w 52 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No w SGP to będzie się działo. Ale jak oni się dogadają jadąc razem w SoN ? I czy każdy z nich nie będzie miał trzech przeciwników na torze.
    W pierwszej edycji SoN Janowski nie chciał Zmarzlika, sam pojechał dobrze (22/36 punktów drużyny), ale Dudek dość przeciętnie. Skończyło się brązem, w dość pechowych okolicznościach, ale jednak brakowało tego drugiego.
    W drugiej edycji SoN Zmarzlik w pierwszy dzień zdobył 17 punktów, przy 4 Drabika i 0 Janowskiego. W drugi dzień, Zmarzlik zrobił 18 punktów przy 6 Dudka i 2 Drabika.
    W zeszłym roku w tej parodii imprezy Zmarzlik zdobył 15 punktów przy 8 Woźniaka.

    Praktycznie w żadnej z tych imprez nie było miejsca na mityczną jazdę parą, najszybszy zasuwał do przodu. Jeżeli Zmarzlik i Janowski będą w takim gazie na koniec sezonu w SoN, to nikt od niej jazdy parą nie będzie wymagał, bo obaj będą ciągnąć do przodu i tyle ich widzieli. Dotychczasowym problemem Polaków podczas trzech edycji SoN nie był brak dogadania się, tylko słabsze drugie ogniwo.

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Malak za jego przydatny post!

    Steady (12-07-2021)

  40. Powrót do góry    #3181
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Kolejne tłumaczenie Prostaka tym, że ktoś go podjechał, chamsko z nim pojechał czy jest brutalem. I on biedak z tym walczy. Normalnie Don Kichot yebany. No to niech walczy na całość, przestanie strzelać fochy, przestanie machać środkowym palcem na torze. Niech weźmie przykład z tatusia, jego wiernego Sancho Pansy i przejdzie do rękoczynów.

    Od karania zawodników na torze za faul, czy brutalne zachowanie jest sędzia, tylko i wyłącznie. Prostakowi jak się nie podoba, że ktoś zdecydowanie zawalczy to niech zmieni sport. Wybrał żużel, wyścigi po torze, gdzie Panowie i Panie się ścigają. Tu nie chodzi tylko o to, kto wystrzeli ze startu, oszuka na gumie czy znajdzie akurat turbo silnik.

    Jego wczorajsze zachowanie na podium uderzyło nie tylko w Bartosza, ale również w Kołdiego czy kibiców. No chyba, że lubicie jak primadonna Anlasowa szcza Wam w pysk. To smacznego, nie oceniam, nie potępiam.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    Steady (12-07-2021)

  42. Powrót do góry    #3182
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 112 w 98 postach
    Ta dyscyplina, którą tak kochamy to speedway ...nie kochamy jej za grzeczną jazdę, mistrzami świata nie zostają panienki z dobrego domu.

  43. Powrót do góry    #3183
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Ja bym ich obu na SON nie dał bo tam bedzie makabra na torze między nimi, chyba, że w trakcie sezonu troche zejdzie z formą jeden lub drugi (szczegolnie Prostak) i przestanie deptać drugiemu w GP po piętach to moze jakos by to było w tym SON, jezeli na zyletki na torze i w generalce będa szli przez cykl to zapomnijcie, ze w tym SON sie dogadaja.

  44. Powrót do góry    #3184
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    A kto mówi, że muszą się dogadać? Mają biegi wygrywać. Jazda parą już niemal nie istnieje, i to, że SoN są w teorii zawodami parowymi nic tutaj nie zmienia. Lepiej puścić dwóch najlepszych, nawet jeśli obaj są indywidualistami.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Buszmen (12-07-2021)

  46. Powrót do góry    #3185
    Ekspert Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    3,001
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 600 w 398 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Zmarzlik zostawia miejsce XD XD

    Ataki firmowe:
    - wprasowany w bandę za każdym razem
    Oraz często gęsto
    - zakładanie się będąc z tyłu na chama kładąc łokieć na kierownice rywala
    Zmarzlik często w Lesznie robi długą prostą i tyle go widzieli...inni zawodnicy wynoszą się pod bandę, a On im pod lewy łokieć W zasadzie to już problem wyprzedzanych.

    Tak jeszcze wracając do Janowskiego i Zmarzlika...ten pierwszy bardzo inteligentnie (nie mylić z wczorajszym zachowaniem) potrafi przygotować atak, natomiast Zmarzlik wykorzystuje najmniejszą okazję, żeby wyprzedzić rywala. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w tegorocznym GP.

  47. Powrót do góry    #3186
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 112 w 98 postach
    Gollob z Protasem też się nie dogadywali poza torem, co nie przeszkadzało im w jeździe parą i raczej Polonia na tym nie traciła.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sviety za jego przydatny post!

    mentikk (12-07-2021)

  49. Powrót do góry    #3187
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Zmarzlik i tak nie potrafi i nie jezdzi para wiec co za roznica?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  50. Powrót do góry    #3188
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,800
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ali_G Zobacz posta
    Zmarzlik często w Lesznie robi długą prostą i tyle go widzieli...inni zawodnicy wynoszą się pod bandę, a On im pod lewy łokieć W zasadzie to już problem wyprzedzanych.

    Tak jeszcze wracając do Janowskiego i Zmarzlika...ten pierwszy bardzo inteligentnie (nie mylić z wczorajszym zachowaniem) potrafi przygotować atak, natomiast Zmarzlik wykorzystuje najmniejszą okazję, żeby wyprzedzić rywala. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w tegorocznym GP.
    Ja tylko odniosłem się do tezy jakoby Zmarzlik zostawiał miejsce co jest dość zabawne. To, że perfekcyjnie wykorzystuje babole innych. To problem innych jak mówisz.
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  51. Powrót do góry    #3189
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    to, ze zeby nie zrobili nam wiochy na swiecie i powtorki z rozrywki w postaci walki (Emil - Scott)

  52. Powrót do góry    #3190
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2019
    Postów
    315
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 115 w 52 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Zmarzlik i tak nie potrafi i nie jezdzi para wiec co za roznica?
    Prawda, tylko w tym SoN jak pokazują poprzednie lata to nie ma znaczenia. Obaj muszą zasuwać do przodu i tyle. Mieliśmy świetny duet w jeździe parą, czyli Janowski-Dudek w 2018 i nic to nie dało, skoro ten drugi pojechał słabo.

    Jak formę utrzymają i Zmarzlik i Janowski to jest w końcu realna szansa na złoto, bo będzie dwóch do wygrywania biegów, a nie jak dotąd tylko jeden (2018 - Janowski, 2019-2020 - Zmarzlik).

  53. Powrót do góry    #3191
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez kubaht Zobacz posta
    Prawda, tylko w tym SoN jak pokazują poprzednie lata to nie ma znaczenia. Obaj muszą zasuwać do przodu i tyle. Mieliśmy świetny duet w jeździe parą, czyli Janowski-Dudek w 2018 i nic to nie dało, skoro ten drugi pojechał słabo.

    Jak formę utrzymają i Zmarzlik i Janowski to jest w końcu realna szansa na złoto, bo będzie dwóch do wygrywania biegów, a nie jak dotąd tylko jeden (2018 - Janowski, 2019-2020 - Zmarzlik).
    Przede wszystkim szansa bedzie to, ze Emil ma dolek.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  54. Powrót do góry    #3192
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2019
    Postów
    315
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 115 w 52 postach
    Też prawda, choć do października to jeszcze forma się może pozmieniać. No i zawsze Łaguta miał te gorsze pola w SoN, najwyżej się teraz zamienią i Artiom będzie wygrywał, a Emil szarpał punkty. A może Duńczycy z duetem Madsen-Michelsen odpalą, choć na papierze nie są aż tak groźni, to kto wie.

  55. Powrót do góry    #3193
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    Tylko tak sie zastanawiam - nie zal bylo kibicom z Wroclawia, ze chcieli poswietowac 2 miejsce Macieja, a on uciekl ?

  56. Powrót do góry    #3194
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    543
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 118 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Zmarzlik zostawia miejsce XD XD

    Ataki firmowe:
    - wprasowany w bandę za każdym razem
    Oraz często gęsto
    - zakładanie się będąc z tyłu na chama kładąc łokieć na kierownice rywala
    Najczęściej masz jakieś 30-40m wolnego miejsca za Zmarzlikiem, więc doceń jego dobroć wobec rywali

  57. Powrót do góry    #3195
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,800
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez Steady Zobacz posta
    Najczęściej masz jakieś 30-40m wolnego miejsca za Zmarzlikiem, więc doceń jego dobroć wobec rywali
    W sumie to prawda, boją się być wprasowany w bandę. Ja go nie obrażam tym stwierdzeniem. Taksie zdobywa laury.
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •