Strona 19 z 23 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 855 z 1007

Wątek: GKM Grudziądz 2021 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #811
    Stały bywalec Awatar Spes
    Dołączył
    06-05-2002
    Postów
    964
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 127 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Teoretycznie tak, ale to jest żużel i... Wystarczy taśma Miśkowiaka, defekt Świdnickiego i z pewnego 1-5, zrobi się 5-0.
    Jasne, mało to prawdopodobne, niemniej żużel i mecze o stawkę, już nie takie rzeczy widziały.
    Jaką stawkę ma ten mecz dla zawodników Włókniarza, żeby aż tak ich mogło 'sparaliżować'?
    Nie wiem po co ktoś nakręca to wydarzenie do rangi 'meczu sezonu'. Po pierwszej serii GKM będzie w plecy, po drugiej nadzieja, a po trzeciej witaj 1 ligo.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Spes za jego przydatny post!

    Buszmen (18-08-2021)

  3. Powrót do góry    #812
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krajesky Zobacz posta
    No, przecież kity im mogą wciskać ; ) Zresztą, jeśli GKM się utrzyma, a nie będzie KSMu, to rewolucji w składzie i tak nie zrobią. Może jedno poważniejsze nazwisko i oczekiwanie na słabego beniaminka, tyle.

    Raz, sama motywacja ofc nie wystarczy, ale GKM zrobił 45 punktów ze Sparta, z Motorem, z Falubazem i Toruniem. Raz im pojechał Bjerre, drugi raz Kasprzak, a trzecim razem Krakowiak. Mają czym jechać, muszę po prostu w końcu pojechać równiej.
    Dwa, sama motywacja nie wystarczy, ale jest to potężny impuls.
    Trzy - napisałem to i dalej uważam, że faworytem jest Włókniarz, sportowo również bezsprzecznie lepszy jest Włókniarz. Natomiast z Nickim, szanse GKMu z poziomu 2% skaczą na 20%.

    Także mecz zapowiada się pięknie, w lidze w której jest tam mało drużyn, tak mało spotkań, 6 miesięcy wakacji, z Unia Leszno która wszystko ostatnio wygrywała z urzędu, spotkań o taką stawkę jest po prostu jak na lekarstwo i zapowiada się na prawdę piękna niedziela ; )
    Emocje skończą się najdalej po 4 biegach.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  4. Powrót do góry    #813
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Emocje skończą się najdalej po 4 biegach.
    no to wtedy będzie trzeba dzwonić

  5. Powrót do góry    #814
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie wiem czy powiększą czy nie, raczej w to wątpie (obym miał rację), ale oferować nowy kontrakt Kasprzakowi, to już bym chyba prędzej Randy'ego z Chłopaków z Baraków wstawił do składu.
    To już lepiej Bubbelsa.

  6. Powrót do góry    #815
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Jego do Apatora biorę za Holdera XD
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #816
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 113 w 82 postach
    Widzieliście te zmiany ekstraligi od nowego sezonu? Kpina, jaja komedia, cyrk, kompromitacja... zamiast zrobić drużynę rezerw w postaci wspierania drużyn 2 ligii to oni tworzą jakąś żałosną ligę U24.

  8. Powrót do góry    #817
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    806
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 85 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    To już lepiej Bubbelsa.
    Wódzia Was poprowadzi. Panie Lahey.

  9. Powrót do góry    #818
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krajesky Zobacz posta
    Madsen i Lindgren w 100% skoncentrowani już na GP. Woryna i Smektała już z ciepłymi kontraktami na nowy sezon. Miśkowiak pewnie też, chociaż otrzymuje wciąż niemoralne finansowo propozycję od innych klubów Ekstraligi. Wszyscy chcą po prostu odjechać mecz, wystawić fajna faktura i zakończyć sezon.
    Co racja to racja. Podsumowując... będzie jakieś 40-50, a nie 30-60
    BKS Polonia Bydgoszcz

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Marsh za jego przydatny post!

    Buszmen (18-08-2021)

  11. Powrót do góry    #819
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez ZszywaczGKM Zobacz posta
    Widzieliście te zmiany ekstraligi od nowego sezonu? Kpina, jaja komedia, cyrk, kompromitacja... zamiast zrobić drużynę rezerw w postaci wspierania drużyn 2 ligii to oni tworzą jakąś żałosną ligę U24.
    Jakiego wspierania ? Kto w drugiej l idze chciałby być rezerwami GKMU ? ogarnij się

    Wszystko jest ok

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    SzymonMakowski (19-08-2021)

  13. Powrót do góry    #820
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Grudziądzanie szczerze gratuluje utrzymania. Styl i okoliczności nie mają znaczenia. Liczy się efekt.
    Życzę wam skutecznej obrony ekstraligi w 2022 roku.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  14. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    BGDZ (23-08-2021), kleczes_GKM (23-08-2021)

  15. Powrót do góry    #821
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Buszmen od kiedy analizuje żużel na emocjach (Bydgoszcz, Grudziądz) rozmija się z rzeczywistością niemal jak ten cymbał z Wrocławia.

    Utrzymał się klub niewiele wnoszacy do Eligi. Obawiam się, że partyzancki styl prowadzenia klubu przez siwowłosych w Grudziądzu się nie zmieni i za rok będzie to samo.
    Nie widzę szans na zmiany.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  16. Powrót do góry    #822
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Stary, pomyliłem się tutaj i to fakt. Włókniarz przeszedł obok meczu, czy przyczyna była sportowa czy pozasportowa to już kwestia domysłów. Ale chyba nie sądzisz, że to dla mnie jakieś wielkie emocje były kto spadnie FZG czy GKM, bo zasadniczo mi to zwisało i zwisa.

    Szczególnie KK mnie wczoraj zaskoczył. Po tym jak wrócił do regularnego dziadowania, czego szczytem była ultra tragiczna jazda we wtorkowym meczu w Szwecji, spodziewałem się kontynuacji. Swoją drogą, gdyby nie te błędy Lindgrena i Woryny w 1 biegu, to mogłoby tak być, bo po zerze na dzień dobry to już by był pewnie mentalnie zakopany. Ciekawy przypadek tego KK. Dwa sezony z rzędu niemal bliźniacze. Cały sezon jak wrak żużlowca z 4-5 imprezami na dobrym poziomie. Nie wiem czy to sprzęt czy jakieś problemy mentalne/psychiczne.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 23-08-2021 o 11:47
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  17. Powrót do góry    #823
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Stary, pomyliłem się tutaj i to fakt. Włókniarz przeszedł obok meczu, czy przyczyna była sportowa czy pozasportowa to już kwestia domysłów. Ale chyba nie sądzisz, że to dla mnie jakieś wielkie emocje były kto spadnie FZG czy GKM, bo zasadniczo mi to zwisało i zwisa.

    Szczególnie KK mnie wczoraj zaskoczył. Po tym jak wrócił do regularnego dziadowania, czego szczytem była ultra tragiczna jazda we wtorkowym meczu w Szwecji, spodziewałem się kontynuacji. Swoją drogą, gdyby nie te błędy Lindgrena i Woryny w 1 biegu, to mogłoby tak być, bo po zerze na dzień dobry to już by był pewnie mentalnie zakopany. Ciekawy przypadek tego KK. Dwa sezony z rzędu niemal bliźniacze. Cały sezon jak wrak żużlowca z 4-5 imprezami na dobrym poziomie. Nie wiem czy to sprzęt czy jakieś problemy mentalne/psychiczne.
    Niemal pełna zgoda.
    W Grudziądzu było widać determinację. Czy było coś więcej, nigdy się nie dowiemy.
    Pisząc o emocjach miałem na myśli: lubię-nie lubię, a nie "nie mogę spać przez nich".

    Pozdrawiam
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  18. Powrót do góry    #824
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    20-03-2020
    Postów
    5,726
    Kliknij i podziękuj
    256
    Podziękowania: 571 w 421 postach
    Ja podobnie uwazalem, ze bedzie izi win Wlokniarza. GKM byl po prostu swietnie przygotowany na ten jeden mecz. Sam pamietam jak w Gdansku notowalismy kompromitujace sezony w Elidze, ale zdazyl sie jeden taki mecz gdzie po prostu wszystko wychodzilo. Szymko robil Rzeszow, czy Bogdanow z Chrzanowskim bawili sie Wlokniarzem. Tak wczoraj bylo z GKMem. Wszystko zagralo - Pawlicki - gosc wygladal jak za najlepszych lat, szybkosc, pewnosc jazdy, gwarancja punktowa. Kazdy z seniorow poza Nickim byl szybki tego dnia, nawet Krakowiak ktory jest po prostu slabym zuzlowcem wygladal na szybkiego.

  19. Powrót do góry    #825
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goldi Zobacz posta
    Ja podobnie uwazalem, ze bedzie izi win Wlokniarza. GKM byl po prostu swietnie przygotowany na ten jeden mecz. Sam pamietam jak w Gdansku notowalismy kompromitujace sezony w Elidze, ale zdazyl sie jeden taki mecz gdzie po prostu wszystko wychodzilo. Szymko robil Rzeszow, czy Bogdanow z Chrzanowskim bawili sie Wlokniarzem. Tak wczoraj bylo z GKMem. Wszystko zagralo - Pawlicki - gosc wygladal jak za najlepszych lat, szybkosc, pewnosc jazdy, gwarancja punktowa. Kazdy z seniorow poza Nickim byl szybki tego dnia, nawet Krakowiak ktory jest po prostu slabym zuzlowcem wygladal na szybkiego.
    Czyli nie znacie się. A kilku forumowiczów pisało trafnie, GKM jedzie o życie i szanse na wygraną mają taką samą jak Czewa, albo tylko nieznacznie niższą. Wystarczy cofnąć się do postów tuż sprzed meczu.

  20. Powrót do góry    #826
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Gratulacje utrzymania. Niestety meczu nie oglądałem ale sądząc po relacji na SF ciśnienie i motywacja były ogromne no i się udało, wbrew chyba 90% przewidywań kibiców, w tym mojej. Ale co będzie za rok, to się okaże...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  21. Powrót do góry    #827
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Gratulacje utrzymania. Niestety meczu nie oglądałem ale sądząc po relacji na SF ciśnienie i motywacja były ogromne no i się udało, wbrew chyba 90% przewidywań kibiców, w tym mojej. Ale co będzie za rok, to się okaże...
    Co będzie za rok, to się okaze na przełomie października i listopada. Z obecnymi Eligowcami, będziecie mieli małe szanse przy tym zarządzaniu. Zostaje beniaminek, a kto nim będzie i jaką ekipę zbuduje, to się dopiero za jakiś czas okaże. Obecny skład może dać utrzymanie, ale nie musi, bo Motoru też się nikt nie bał po awansie, a spokojnie się utrzymali. Szczerze, to obecny skład jest taki, że nie ma komu kibicować i z kim się utożsamiać, zlepek średnich zawodników, najczęściej wypalonych, bez jakichś górnolotnych zapędów.

  22. Powrót do góry    #828
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goldi Zobacz posta
    Ja podobnie uwazalem, ze bedzie izi win Wlokniarza. GKM byl po prostu swietnie przygotowany na ten jeden mecz. Sam pamietam jak w Gdansku notowalismy kompromitujace sezony w Elidze, ale zdazyl sie jeden taki mecz gdzie po prostu wszystko wychodzilo. Szymko robil Rzeszow, czy Bogdanow z Chrzanowskim bawili sie Wlokniarzem. Tak wczoraj bylo z GKMem. Wszystko zagralo - Pawlicki - gosc wygladal jak za najlepszych lat, szybkosc, pewnosc jazdy, gwarancja punktowa. Kazdy z seniorow poza Nickim byl szybki tego dnia, nawet Krakowiak ktory jest po prostu slabym zuzlowcem wygladal na szybkiego.
    to ze gkm bedzie tak przygotowane to bylo pewne ale podlozenie wlokniarza juz nie. az dziw ze prawie wszyscy dali sie nabrac na wczorajsza szopke w wykonaniu czestochowy

  23. Powrót do góry    #829
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 113 w 82 postach
    Cytat Zamieszczone przez Spartan Zobacz posta
    to ze gkm bedzie tak przygotowane to bylo pewne ale podlozenie wlokniarza juz nie. az dziw ze prawie wszyscy dali sie nabrac na wczorajsza szopke w wykonaniu czestochowy
    Nie zesraj się.

  24. Powrót do góry    #830
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    806
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 85 w 63 postach
    Cóż, widac, ze GKM w tym sezonie, dal wiele tematów, do dyskusji i rozmów. Cel spełniony. Utrzymanie.
    Chyba tez rekordowa ilość stron w temacie klubowy na tym forum ?

  25. Powrót do góry    #831
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Jakie widoki na 2022? Sa jakies newsy z piekarni?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  26. Powrót do góry    #832
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez BGDZ Zobacz posta
    Cóż, widac, ze GKM w tym sezonie, dal wiele tematów, do dyskusji i rozmów. Cel spełniony. Utrzymanie.
    Chyba tez rekordowa ilość stron w temacie klubowy na tym forum ?
    Na pewno musicie uwierzyc w tych mlodych chlopakow co ostatnio pozdawali licencje. Żadnych Bartkowiakow i Rempalow.
    Co do seniorów? Twardy orzech do zgryzienia. Każdy pokazał, że potrafi pojechac. Chyba ktoregos z Dunow oddacie za kogos bardziej perspektywicznego.

  27. Powrót do góry    #833
    Użytkownik Awatar Wolcówka
    Dołączył
    11-08-2021
    Postów
    127
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    2022 - Dużo będzie zależeć od tego czy zatrzymacie trenera Ślączkę???

    W ostatnim tym najważniejszym meczu zakumał jak przygotowywać tor dla zawodników GKM-u, zresztą przy asyście Tomka Golloba, który m.in. w ten sposób odczarował grudziądzki speedway przychodząc w 2015 r. W niedzielę to było widać, że przygotowanie toru jest kluczowe i jeśli Ślączka to będzie robił w 2022 to moim zdaniem jak za dawnych lat możecie u siebie wygrywać z każdym. Druga sprawa to, że Ślączka to uznany, świetny trener i on ma swój notes, a w nim swoje nazwiska. Widome na rynku nie ma już za wiele ale jestem pewien, że na pewno zdoła wzmocnić bieżącą formację. Ja uważam, że do tej drużyny powinien dojść ktoś kto mógłby zostać następcą Artioma Łaguty, nawet tej samej narodowości, i nawet mający bazę w tym samym mieście . Dosprzętowić tego gościa na maxa i może być z tego niezła bomba, a kto wie czy za 2-3 lata zawodnik tego samego formatu co dzisiaj A.L.

    Cóż pozostaje czekać. Powodzenia GKM! Póki co jest dobrze bo skutecznie zamknęliście pyski wszystkim pseudo ekspertom z PS typu Krzystyniak czy Cegielski, których wypowiedzi nie da się czytać bo to jeden WIELKI STEK BZDUR.

  28. Powrót do góry    #834
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    W kwestii toru to dużo pomógł nowy toromistrz po wyrzuceniu na zbity pysk syna Sp. Bałta jak wystartował do Ślaczki oraz Prezesa z łapami .

    Co do składu jak się nie ma miedzi to się na dup.. siedzi i to potwierdza fakt jak szybko zawodnicy z topu nam w tym roku odmawiają .
    U nas nie ma co brać poza odejściem Bjerre większych zmian raczej nie będzie pierwszy wybór Tarasenko drugi Fricke trzeci Kulakov . Wstrzymują się jeszcze KK ale raczej ma zostać opcja Musielaka. Dojdzie jeden u24 jest łącznie 5 kandydatów w tym dwóch Dunów oraz dwóch zza wschodniej granicy .
    W kwestii juniorów wchodzi w grę Rempała ,Szostak oraz Bartkowiak który chce zostać ale na obecną chwilę wraca do macierzystej Stali Gorzów .
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  29. Powrót do góry    #835
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    No pacz pan, a miało już miasto nie dokładać takiej kasy do klubu. A tu tylko za ten rok trzeba dołożyć 1.5 mln pln.

    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...ansowa/v5yqgdd

    Co ciekawe, wasz klub jest rekordzistą, jeśli chodzi o podnoszenie kapitału zakładowego. Po tej dotacji miejskiej dobijecie do prawie 20 mln.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #836
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Ale za to w Ekstralidze.

  31. Powrót do góry    #837
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 113 w 82 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No pacz pan, a miało już miasto nie dokładać takiej kasy do klubu. A tu tylko za ten rok trzeba dołożyć 1.5 mln pln.

    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...ansowa/v5yqgdd

    Co ciekawe, wasz klub jest rekordzistą, jeśli chodzi o podnoszenie kapitału zakładowego. Po tej dotacji miejskiej dobijecie do prawie 20 mln.
    Odbijemy sobie za rok tak serio to jest jakaś patologia. Skład złożony z odpadów, najmniej małych punktów, a i tak dziura w budżecie.

  32. Powrót do góry    #838
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ZszywaczGKM Zobacz posta
    Odbijemy sobie za rok tak serio to jest jakaś patologia. Skład złożony z odpadów, najmniej małych punktów, a i tak dziura w budżecie.
    No jak się ma ekstra na payrollu pół Włókniarza to muszą być wydatki
    I tak jesteście do przodu bo przynajmniej będziecie się bujać w ekstralipie jeszcze przynajmniej ze 2 lata, a nie to co ci nasi frajerzy.

  33. Powrót do góry    #839
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    482
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No pacz pan, a miało już miasto nie dokładać takiej kasy do klubu. A tu tylko za ten rok trzeba dołożyć 1.5 mln pln.

    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...ansowa/v5yqgdd

    Co ciekawe, wasz klub jest rekordzistą, jeśli chodzi o podnoszenie kapitału zakładowego. Po tej dotacji miejskiej dobijecie do prawie 20 mln.
    Pisałem tutaj o tym kiedy prezentowałem sprawozdania finansowe klubów. GKM jest mistrzem dokapitalizowywania spółki. Co roku kończą na minusie i trzeba dziurę zasypywać. Patrząc od strony spółki, to dopóki udziałowcy im to zasypują, nie ma problemu. Gorzej, że to miasto zasypuje i to sprzedając jakieś grunty.

    Mnie tylko zastanawia ten dziwny model funkcjonowania, tak jakby nie potrafili sobie wyliczyć budżetu na sezon i co roku trzeba na koniec dorzucać do wora.
    Pogadajmy o żużlu na Discordzie - Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #840
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    To jest kalka systemu bydgoskiego sprzed lat. U nas też do czasu było tak, że dziury zasypywało miasto. Wiemy jak to się skończyło i ile już trwa wychodzenie z tego bałaganu...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  35. Powrót do góry    #841
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    To jest kalka systemu bydgoskiego sprzed lat. U nas też do czasu było tak, że dziury zasypywało miasto. Wiemy jak to się skończyło i ile już trwa wychodzenie z tego bałaganu...
    I dokładnie w tym kierunku zmierza Falubaz. W przyszłym roku wybory, więc Kubicki żeby mieć pretekst do dosypania dużo większej kasy do klubu, zapewne zrobi to w zamian za przejęcie nad nim pełnej kontroli. Bieńkowski też się pewnie tego pozbędzie jak zrealizuje swoje biznesowe cele.
    Ciekawe ile klubów żużlowych stanowi własność gmin ? Bo mam wrażenie że ta patologia zaczyna się upowszechniać.

  36. Powrót do góry    #842
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Ale za to w Ekstralidze.
    A pewny jesteś ? A co jak Rada miejska się wypnie, i nie dosypią kasy ? Klub nie rozliczy zawodników i licencja pójdzie się gonić.

    Cytat Zamieszczone przez Maveral Zobacz posta
    Pisałem tutaj o tym kiedy prezentowałem sprawozdania finansowe klubów. GKM jest mistrzem dokapitalizowywania spółki. Co roku kończą na minusie i trzeba dziurę zasypywać. Patrząc od strony spółki, to dopóki udziałowcy im to zasypują, nie ma problemu. Gorzej, że to miasto zasypuje i to sprzedając jakieś grunty.

    Mnie tylko zastanawia ten dziwny model funkcjonowania, tak jakby nie potrafili sobie wyliczyć budżetu na sezon i co roku trzeba na koniec dorzucać do wora.
    No ale u nich miasto i udziałowcy to to samo. Tam chyba 99% udziałów ma miasto.

    Gorzej, że chyba właśnie ty pisałeś na wiosnę, ze w tym roku już podobną kwoto miasto ich dokapitalizowało.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #843
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Przestrzelony transfer Miesiąca, pieniądze za podpis dla Ksysia oraz inwestycje jakie musiano poczynić przed ostatnią kolejką miały pewnie swój wpływ i to niemały. Trudno, GKM odbije to sobie z kasy od telewizji.
    Pzdr,
    Garfield

  38. Powrót do góry    #844
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A pewny jesteś ? A co jak Rada miejska się wypnie, i nie dosypią kasy ? Klub nie rozliczy zawodników i licencja pójdzie się gonić.



    No ale u nich miasto i udziałowcy to to samo. Tam chyba 99% udziałów ma miasto.

    Gorzej, że chyba właśnie ty pisałeś na wiosnę, ze w tym roku już podobną kwoto miasto ich dokapitalizowało.
    To, że to patologia to wiadomo. Z punktu widzenia klubu to przy spadku dziura byłaby nie do załatania. Teraz jednak pieniądze od telewizji pozwolą trochę uspokoić sytuację.

  39. Powrót do góry    #845
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    To, że to patologia to wiadomo. Z punktu widzenia klubu to przy spadku dziura byłaby nie do załatania. Teraz jednak pieniądze od telewizji pozwolą trochę uspokoić sytuację.
    Moim zdaniem nie uspokoją. Dojdą nowe koszta w SE, zawodnicy też musieli dostać coś więcej aby podpisać nowe kontrakty, zasypią dziurę. I za rok, znowu będzie nowa dziura i jakoś trzeba będzie ją zasypać. No ale to problem miasta Grudziądza, skoro są jedynymi udziałowcami klubu to niech płacą.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #846
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    482
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    To, że to patologia to wiadomo. Z punktu widzenia klubu to przy spadku dziura byłaby nie do załatania. Teraz jednak pieniądze od telewizji pozwolą trochę uspokoić sytuację.
    Raczej nic się nie uspokoi, bo każdy klub dostaje tę kwotę z TV, więc względem budżetów innych klubów nic się nie zmieniło. Jeśli np. Leszno miało 9 mln zł, a Grudziądz 6 mln zł, to teraz będą mieli odpowiednio 15 i 12. Nadal jest ta różnica 3 baniek
    Pogadajmy o żużlu na Discordzie - Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #847
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Przestrzelony transfer Miesiąca, pieniądze za podpis dla Ksysia oraz inwestycje jakie musiano poczynić przed ostatnią kolejką miały pewnie swój wpływ i to niemały. Trudno, GKM odbije to sobie z kasy od telewizji.
    Przecież w Grudziądzu oni mają taką sytuację co rok, od czasu jak są w SE. Co roku miasto zasypuje dziurę w wysokości 1,5 - 2 mln. Pokaż mi inny klub w SE, który ma blisko 20 mln kapitał zakładowy w spółce ? I co gorsza, póki to się nie zmieni, i nie znajda jakiegoś konkretnego sponsora, to klub nie zrobi żadnych inwestycji w lepszych zawodników. Efekt będzie taki, że co roku miasto będzie zasypywać dziurę, i co roku będą walczyć o utrzymanie.

    Cytat Zamieszczone przez Maveral Zobacz posta
    Raczej nic się nie uspokoi, bo każdy klub dostaje tę kwotę z TV, więc względem budżetów innych klubów nic się nie zmieniło. Jeśli np. Leszno miało 9 mln zł, a Grudziądz 6 mln zł, to teraz będą mieli odpowiednio 15 i 12. Nadal jest ta różnica 3 baniek
    No i już są na starcie stratni dodatkowo (w stosunku do innych klubów) te 1,5 mln, skoro z tego chcą zasypywać tą dziurę.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #848
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Cytat Zamieszczone przez Maveral Zobacz posta
    Raczej nic się nie uspokoi, bo każdy klub dostaje tę kwotę z TV, więc względem budżetów innych klubów nic się nie zmieniło. Jeśli np. Leszno miało 9 mln zł, a Grudziądz 6 mln zł, to teraz będą mieli odpowiednio 15 i 12. Nadal jest ta różnica 3 baniek
    3 mln przy 6 jest większą dziurą aniżeli 3 mln przy 12
    A tak poważnie to chodzi mi też o to, że utrzymując się będą jednak mieli większe szanse na ewentualnych sponsorów. Przy spadku mogłoby się to skończyć gorzej. No i przynajmniej o ten rok przedłużą spokój, do sierpnia 2022.

  43. Powrót do góry    #849
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Ciekawe jak będzie wyglądał skład GKM. Patrząc na rynek to najlepsze co mozna zbudować tak na 1 rzut oka

    1.Max Fricke
    2.POLAK
    3.Przemysław Pawlicki
    4.U24
    5.Nicki Pedersen
    6.Seweryn Orgacki
    7.Denis Zieliński

    Brakuje Polaka. Wybór jest słaby może zostanie KK do wyboru zostali Musielak,Miedziak czy Buczek. Nic lepszego chyba nie będzie

    U24 z dostepnych opcji jest Krakowiak,Lachbaum ale też Jakobsen z 1 ligi

    No i pytanie czy GKM postawi na swojaka Orgackiego czy szuka juniora

  44. Powrót do góry    #850
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 113 w 82 postach
    Skład jest już ustalony.

    1. Pawlicki
    2. Tarasienko
    3. KK
    4. Krakowiak / Jakobsen / Hansen
    5. Nicki
    6., 7. Rempała / Zieliński / Rafalski / Orgacki / Łobodziński / Wysocki - i jadą najlepsi. Na DMPJ dojdą jeszcze Małkiewicz i Przanowski.

    Są zakusy na Szostaka ale wątpie, żeby to się udało

    W tym cyrku U24 będą mogli jeździć 15 latkowie?

  45. Powrót do góry    #851
    Zaawansowany Awatar NeverGiveUp38
    Dołączył
    21-09-2015
    Postów
    2,094
    Kliknij i podziękuj
    131
    Podziękowania: 493 w 310 postach
    To Wy się zdecydujcie czy Fricke czy Tarasienko? Bo My czekamy jaka opcja zostanie

    Z Polaków już chyba bym widział u Was Tobiasza którego u Nas mam nadzieje nie będzie. Z tych opcji krajowych jest to lepsza opcja od Miedziaka, ale nie wiem czy ja nie dałbym szansy jeszcze KK.
    W końcu przyczynił się mocno do utrzymania.
    Z drugiej strony jak chcecie by wrócił Buczek? To chyba ostatnia szansa.

    u24?
    Mads czy Patrick?
    Podobno Patrick już w Gorzowie klepnięty.
    Dla Madsa Ekstraliga jeszcze za wysokie progi. Już lepszy będzie Norbert.
    Jakobsen tez średni sezon mocno w 1 lidze.
    Ostatnio edytowane przez NeverGiveUp38 ; 01-09-2021 o 11:50

  46. Powrót do góry    #852
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Z KK to takie błędne koło.
    Niby powinien być jednym z liderów na ok. 10 pkt co mecz, niby faktycznie przyczynil się do utrzymania GKM w meczu z Apatorem i CKM, ale gdyby nie jego fatalna postawa w innych meczach, być może GKM nie miałby noża na gardle przed ostatnim meczem.
    Krótko mówić tak samo jak przyczynil się do utrzymania, tak samo przyczynil się do tego, że grudziądzanie musieli drzeć o ekstraligowy byt.
    Gwarancji, że w końcu zacznie jechać jak na KK przystało nie ma żadnych.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Powrót do góry    #853
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Tyle że na rynku nie ma lepszych opcji jak Kasprzak bo kto Buczkowski ? Miedziak ? Miesiac ? Musielak ? no sorry nie ta klasa

    Jest Drabik ale on w GKM na 100% nie będzie

  48. Powrót do góry    #854
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Oprócz Miesiąca, to praktycznie ta sama klasa.
    Po KK jako jednym z lepszych PL pozostały popluczyny i żadnej gwarancji, że to się zmieni.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  49. Powrót do góry    #855
    Zaawansowany Awatar NeverGiveUp38
    Dołączył
    21-09-2015
    Postów
    2,094
    Kliknij i podziękuj
    131
    Podziękowania: 493 w 310 postach
    U Nas chcieliby powrotu Tobiasza niektórzy ludzie, ale ja w tego chłopaka nie wierzę. Wole kogoś pokroju Max/Wadim. ( chociaż tematu Wadima podobno nie ma, wolimy Bellego )

    W Waszym przypadku może to być zmiana in plus. Gorzej niż KK jeździć nie powinien. Może okaże się drugim Pawlem Przedpełskim w co wątpię, ale może się zdziwię.

    u24 przyglądać się Jeppesenowi. Jakby jakimś cudem Drabik wybrał Wlókniarz, dla Was ciekawa opcja.
    Ostatnio edytowane przez NeverGiveUp38 ; 01-09-2021 o 13:20

Strona 19 z 23 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •