Strona 148 z 160 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148149150158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,616 do 6,660 z 7156

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2021 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #6616
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2021
    Postów
    783
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 107 w 74 postach

  2. Powrót do góry    #6617
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,539
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 568 w 444 postach
    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...weniec/ggx6465

    Teraz tylko czekac az np espeedway napisze ze Zagar w Krosnie

  3. Powrót do góry    #6618
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2021
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Trzeba poczekać jeszcze tydzień czasu i powinno się wszystko wyjaśnić.. i zobaczymy co nam Juras za bomby transferowe przygotował

  4. Powrót do góry    #6619
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2021
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 29 w 19 postach
    , nie potwierdzam, nie zaprzeczam, to po Kanclerzowsku przytakniecie ze się dogadali.swoją droga każdy pisze ze lyAger i lachbaum również będą wiec idealnie, zawodnik z pod 8 w razie kontuzji zastępuje Polaka seniora, a lyAger zastępuje zagara lub bjerre.

  5. Powrót do góry    #6620
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2007
    Postów
    96
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 31 w 15 postach
    Ja się tylko zastanawiam czy Abramczyk zmienił się w Abramowicza i sypnął górą siana czy Juras gra vabank i w budżet wliczył już kasę z przyszłorocznego ekstraligowego kontraktu z telewizją

  6. Powrót do góry    #6621
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2021
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 29 w 19 postach
    Pewnie Zagar i Bjerre po obniżeniu żądań kosztowali tyle co taras i bellego po udanym sezonie. A miedzinski pewnie zbliżony kosztem do Zengoty.

  7. Powrót do góry    #6622
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Skoro sam Juras przyznał, że z Grześkiem chodziło o kasę to musiał chłopak Łagów odlecieć. No bo skoro stać klub na 3 zawodników z ELigi (i to pomijając Lachbauma) oraz Michaiłowa, który sam przyznał, że rozmawiało z nim pół I ligi, ale na Zengote zabrakło to chyba łatwiej uwierzyć w nierealne oczekiwania zawodnika, aniżeli skąpstwo klubu.
    Myślę, że skład w takim kształcie wygląda na tyle solidnie, że Falubaz może trząść portkami. Zwłaszcza, że u nich i juniorów i U24 solidnych nie ma.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  8. Powrót do góry    #6623
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,770
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 576 w 424 postach
    No to w Polonii bez zmian, mozliwe, ze znowu macie 1szego i 3ciego zawodnika ligi.

  9. Powrót do góry    #6624
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    JEŚLI potwierdzi się informacje o Zagarze, to uważam, że walka o ekstraligę jest realna. Liderzy Zagar-Bjere-Miedziński kontra Max-PePe-Buczkowski wydają się zbliżone. Decydować może szczęście. Jeśli Wiktor nadal będzie czynił takie postępy, to nawet pokuszę się o stwierdzenie że wierze w awans.
    Oczywista oczywistość że nie znamy całych składów (głównie chodzi o juniorów)
    Jeśli będzie taki skład jak tu i uwdzie piszą do tego po sezonie nie wpadniemy w zadłużenie to GRATULACJE.

  10. Powrót do góry    #6625
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Bez obaw. Tym najdroższym będzie się ucinać starty, żeby odjechali max 4 biegi. Wówczas nie wskoczą na wyższą drabinkę płacową za te 10 pkt. To jest wszystko przemyślane
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  11. Powrót do góry    #6626
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    553
    Podziękowania: 224 w 147 postach
    https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgos...bedziecie.html

    Ogólnie napisane to samo co na sportowych faktach poza tym fragmentem:

    "Wyborcza" nieoficjalnie dowiedziała się, że w Polonii nie pojedzie junior Włókniarza Częstochowa Franciszek Karczewski, który wybrał propozycję Wilków Krosno.

  12. Powrót do góry    #6627
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,821
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 169 w 126 postach
    Czyli wygląda na taki skład:

    1. Zagar
    2. Jeleń
    3. Bjerre
    4. Lachbaum
    5. Miedziński
    6. Przyjemski
    7. junior
    8. Michaiłov


    Skład wygląda dość dobrze i daje realne nadzieje na awans.

    Zengi coś czuję, że skończy z warszawką gdzieś i poczeka na początek sezonu.

  13. Powrót do góry    #6628
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    768
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 115 w 84 postach
    Ptaszki cwierkaja, że Łobodziński wraca do Bydgoszczy.

  14. Powrót do góry    #6629
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sportowa_2 Zobacz posta
    https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgos...bedziecie.html

    Ogólnie napisane to samo co na sportowych faktach poza tym fragmentem:

    "Wyborcza" nieoficjalnie dowiedziała się, że w Polonii nie pojedzie junior Włókniarza Częstochowa Franciszek Karczewski, który wybrał propozycję Wilków Krosno.
    Niestety nie da się przeczytać artykułu, o ile nie ma się płatnej subskrypcji

    Ale ogólnie...z jednej strony szkoda, że z Karczewskim nie wyszło, ale tak bywa. Walczyliśmy z nimi o dwóch zawodników. My wzięliśmy Zagara, oni Franka. I tak nieźle. Gorzej byłoby obu przegrać
    Z drugim juniorem obecnie wygląda to tak, że jeśli nikt nowy się nie pojawi, to z przymusu pojedzie Gąsior, a w maju do składu wejdzie Głogowski.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Powrót do góry    #6630
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    553
    Podziękowania: 224 w 147 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Niestety nie da się przeczytać artykułu, o ile nie ma się płatnej subskrypcji
    Wiem dlatego napisałem, że ogólnie wszystko to co na sportowych. Z dodatkowych informacji tylko to o Karczewskim plus jeszcze informacja o prezentacji zespołu planowanej na 9 listopada.

  16. Powrót do góry    #6631
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sportowa_2 Zobacz posta
    Wiem dlatego napisałem, że ogólnie wszystko to co na sportowych. Z dodatkowych informacji tylko to o Karczewskim plus jeszcze informacja o prezentacji zespołu planowanej na 9 listopada.
    Kurde, czyli jednak prezentacja tydzień później niż była oczekiwana. No dobra, czekamy
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  17. Powrót do góry    #6632
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,770
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 576 w 424 postach
    Tak btw fajna historia z Jeleniem, jeszcze niedawno odejscie z Lodzi, potem szybko stracone miejsce w skladzie Krosna, a teraz pewne miejsce w klubie ktory zaraz bedzie zaczynal walke o Ekstralige. Sportowo sie obronil.

  18. Powrót do góry    #6633
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Czy ja wiem, nic w tej BDG nie pojechał w ważnych meczach. Na moje to właśnie jego obecność uniemożliwia plany o awansie, ale podejrzewam, że może wylecieć ze składu w trakcie, czy to transfer z zewnątrz czy sowieci go wywalą.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  19. Powrót do góry    #6634
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Miejsce pewne, ale w odwodzie czeka Przyjemski na dwa nadprogramowe biegi lub trzy(taktyk) oraz być może rezerwowy, ale tu są wątpliwości bo jakim cudem Michaiłow miałby się godzić na rezerwowego mając pewne miejsce w Wybrzeżu czy innym I ligowcu.

  20. Powrót do góry    #6635
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    No, ale nie pojechał też jakiejś tragedii. Na moje to był porównywalny zawodnik do Zengoty. A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?
    A jak będzie cieniował to przecież jest Michaiłow, jest Przyjemski, którzy na dodatkową jazdę się w razie czego nie obrażą

    A tak od drugiej strony...ciekawe czym było podyktowane to transferowe szaleństwo Kanclerza. Bo z gadania, że ELiga ma być wywalczona w sezonie 2023 zbudował skład, który daje nadzieje, że to jednak będzie sezon 2022. Myślę, że wpływ na to mogła mieć potencjalna strata Wiktora. No i plus walka o kasiorkę z kontraktu tv
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #6636
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,770
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 576 w 424 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Czy ja wiem, nic w tej BDG nie pojechał w ważnych meczach. Na moje to właśnie jego obecność uniemożliwia plany o awansie, ale podejrzewam, że może wylecieć ze składu w trakcie, czy to transfer z zewnątrz czy sowieci go wywalą.
    Po prostu przy Zengocie, Gale, Przyjemskim, Bellego, Tarasience spodziewalem sie, ze ten gosc zginie i bedzie pierwszym do odstrzału po sezonie.

  22. Powrót do góry    #6637
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Ale ciężko go ocenić, bo pojechał mały urywek sezonu. U siebie była moc, ale dwa z tych meczów były totalnie jednostronne. Wg mnie Zengota to półka wyżej by była i wtedy faktycznie konkurencyjny skład.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Goldi (28-10-2021)

  24. Powrót do góry    #6638
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2021
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 29 w 19 postach
    Będzie jeszcze jeden Polski senior Paweł Miesiąc

  25. Powrót do góry    #6639
    Użytkownik
    Dołączył
    06-06-2021
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 22 w 16 postach
    Faktycznie Jeleniewski może słabszy od Zengoty ale pewnie też sporo tańszy. Myślę, że jakby za Jeleniewskiego byl Zengota to nie byłoby Zagara (o ile faktycznie będzie) i w jego miejsce tańszy obco np. Lyager.

    Wg mnie Zagar + Jeleniewski >= Lyager + Zengota

  26. Powrót do góry    #6640
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Jeśli te plotki się potwierdzą to skład będzie wyglądał fajnie, ale nawet ja bym się wstrzymał ze stawianiem na awans u buków.
    Obcokrajowcy są silni i, miejmy nadzieję, nie planują wyłącznie odcinać kuponów. Nie każdy ocierał się o średnią 3,0 po zejściu ligę niżej.
    U23/U24 to przeciętniacy na tle konkurencji i raczej nadzieja niż pewność, że jak dostaną szansę i sprzęt (tylko nie zapomnijmy o "wyciągnięciu wniosków" ) to solidne punkty zdobędą. Zwłaszcza jeśli będą jeździć po 2 biegi na mecz.
    Jeleń od lat jest średniakiem i z jakichś względów przegrał walkę o skład ze Szczepaniakiem. Łatwe lipcowe mecze nabiły mu średnią, ale nie przekonuje mnie jako zawodnik do walki o awans. Podobnie Miedziak, który od kilku lat na wyjazdach nie istnieje, a nie zanosi się na wiele naszych meczów w Toruniu w przyszłym roku.
    Do tego będzie(?) dziura juniorska przynajmniej do czasu skończenia 16 lat przez Głogowskiego - wielką miłość mentikka.

    Na której pozycji chcemy być silniejsi od składu, który nawet do play-off nie awansował?

  27. Powrót do góry    #6641
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2021
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez Johny Zobacz posta
    Będzie jeszcze jeden Polski senior Paweł Miesiąc
    skąd info o Miesiącu...który w wywiadzie mówił ,że nie interesuje go walka o skład..

  28. Powrót do góry    #6642
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez chrzan Zobacz posta
    Jeśli te plotki się potwierdzą to skład będzie wyglądał fajnie, ale nawet ja bym się wstrzymał ze stawianiem na awans u buków.
    Obcokrajowcy są silni i, miejmy nadzieję, nie planują wyłącznie odcinać kuponów. Nie każdy ocierał się o średnią 3,0 po zejściu ligę niżej.
    U23/U24 to przeciętniacy na tle konkurencji i raczej nadzieja niż pewność, że jak dostaną szansę i sprzęt (tylko nie zapomnijmy o "wyciągnięciu wniosków" ) to solidne punkty zdobędą. Zwłaszcza jeśli będą jeździć po 2 biegi na mecz.
    Jeleń od lat jest średniakiem i z jakichś względów przegrał walkę o skład ze Szczepaniakiem. Łatwe lipcowe mecze nabiły mu średnią, ale nie przekonuje mnie jako zawodnik do walki o awans. Podobnie Miedziak, który od kilku lat na wyjazdach nie istnieje, a nie zanosi się na wiele naszych meczów w Toruniu w przyszłym roku.
    Do tego będzie(?) dziura juniorska przynajmniej do czasu skończenia 16 lat przez Głogowskiego - wielką miłość mentikka.

    Na której pozycji chcemy być silniejsi od składu, który nawet do play-off nie awansował?
    Nie rozumiem w czym problem. Co prawda nie jest to skala talentu jak u Wiktora, ale skoro mamy swojego juniora, który w trakcie sezonu może wskoczyć do składu, to czemu z tego nie skorzystać? Jeśli byłby ktoś mocniejszy do wzięcia to jeszcze rozumiem, ale jeśli mamy brać kogoś nic nie rokującego byle tylko był w składzie jakiś junior, to lepiej postawić na tego, który będzie z nami kilka lat i dawać mu jak najwięcej jazdy.

    Na której pozycji będziemy silniejsi?
    Wiktor jedzie cały sezon.
    Jeleń <=> Gała
    Miedziak > Zengota
    Bjerre + Zagar > Bellego + Wadim

    De facto tracimy tylko na U24, ale pozostała część składu wg mnie rekompensuje tę stratę z nadwyżką.

    Czy Ty jesteś jakoś niezadowolony z tego składu? Bo tak można z Twojej wypowiedzi wnioskować, jeśli ktoś by się chciał przyczepić

    Poza tym siłę należy też oceniać na tle rywali. I tutaj się wydaje, że Falubaz, Polonia i Wilki będą mocniejsze od reszty, dalej będzie Wybrzeże i chyba Landshut, dalej Orzeł, ROW i Start.
    A i tak zweryfikuje wszystko tor.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  29. Powrót do góry    #6643
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Bjerre + Zagar > Bellego + Wadim
    No nie wiem.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  30. Powrót do góry    #6644
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Pozostaje poczekać na sezon i się przekonać
    W moich oczach Polonia 2022 > Polonia 2021.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Powrót do góry    #6645
    Początkujący
    Dołączył
    30-05-2019
    Postów
    42
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe, to myślę, że raczej nietrudno będzie przebić czy to Zagarowi czy Bjerre wyniki Bellego

  32. Powrót do góry    #6646
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    768
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 115 w 84 postach
    Cytat Zamieszczone przez chrzan Zobacz posta
    Jeśli te plotki się potwierdzą to skład będzie wyglądał fajnie, ale nawet ja bym się wstrzymał ze stawianiem na awans u buków.
    Obcokrajowcy są silni i, miejmy nadzieję, nie planują wyłącznie odcinać kuponów. Nie każdy ocierał się o średnią 3,0 po zejściu ligę niżej.
    U23/U24 to przeciętniacy na tle konkurencji i raczej nadzieja niż pewność, że jak dostaną szansę i sprzęt (tylko nie zapomnijmy o "wyciągnięciu wniosków" ) to solidne punkty zdobędą. Zwłaszcza jeśli będą jeździć po 2 biegi na mecz.
    Jeleń od lat jest średniakiem i z jakichś względów przegrał walkę o skład ze Szczepaniakiem. Łatwe lipcowe mecze nabiły mu średnią, ale nie przekonuje mnie jako zawodnik do walki o awans. Podobnie Miedziak, który od kilku lat na wyjazdach nie istnieje, a nie zanosi się na wiele naszych meczów w Toruniu w przyszłym roku.
    Do tego będzie(?) dziura juniorska przynajmniej do czasu skończenia 16 lat przez Głogowskiego - wielką miłość mentikka.

    Na której pozycji chcemy być silniejsi od składu, który nawet do play-off nie awansował?
    Pisalem już, że Łobodziński wraca do BDG. Nie wiem tylko czy wypożyczenie, czy definitywny.

  33. Powrót do góry    #6647
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Nie rozumiem w czym problem. Co prawda nie jest to skala talentu jak u Wiktora, ale skoro mamy swojego juniora, który w trakcie sezonu może wskoczyć do składu, to czemu z tego nie skorzystać? Jeśli byłby ktoś mocniejszy do wzięcia to jeszcze rozumiem, ale jeśli mamy brać kogoś nic nie rokującego byle tylko był w składzie jakiś junior, to lepiej postawić na tego, który będzie z nami kilka lat i dawać mu jak najwięcej jazdy.
    Jestem pierwszym do stawiania na swoich, ale niewielu jest chłopaków, którzy zaczną punktować w dniu 16. urodzin. Ty zdajesz się niezwykle mocno w niego wierzyć. Wszystko zależy od naszych celów i możliwości finansowych. Do inwestycji (np. w Głogowskiego) nie musisz mnie namawiać, ale musisz pamiętać, że z definicji (sorry ) inwestycja oznacza rezygnację z bieżącej konsumpcji celem niepewnego osiągnięcia większych zysków (i konsumpcji) w przyszłości. Z Gąsiorem/Głogowskim w składzie jakikolwiek punkt będzie niespodzianką - pytanie, na które Kanclerze muszą sobie zadać to czy my w przyszłym roku chcemy inwestować w Głogowskiego, czy w większe szanse awansu?

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Na której pozycji będziemy silniejsi?
    Wiktor jedzie cały sezon.
    Jeleń <=> Gała
    Miedziak > Zengota
    Bjerre + Zagar > Bellego + Wadim
    W przewagę Miedziaka nad Zengim baaardzo mocno wątpię i chciałbym się mylić.
    Z obco raczej dałbym znak równości; z jakiegoś powodu David i Vadim trafili do ekstraklasy, a Kenio i Matej się tam nie załapali.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Czy Ty jesteś jakoś niezadowolony z tego składu? Bo tak można z Twojej wypowiedzi wnioskować, jeśli ktoś by się chciał przyczepić
    Po prostu zgryźliwym tetrykiem się robię na stare lata.
    Para Jeleniewski-Miedziński mi się nie widzi - ani oni swoi, ani rozwojowi, ani jakoś wybitnie skuteczni. Subiektywnie oceniam ich znacznie niżej niż parę Holta-Zengota (abstrahując od szans na ich zatrudnienie). Jeśli rzeczywiście Jeleń i Miedziak do nas trafią to nie będę miał nic przeciwko odszczekaniu powyższego za rok.
    Oczywiście nie planuję bojkotu, czy innego focha; po prostu polemizuję z, moim zdaniem, nadmiernie optymistycznymi opiniami, które tu się pojawiają.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Poza tym siłę należy też oceniać na tle rywali. I tutaj się wydaje, że Falubaz, Polonia i Wilki będą mocniejsze od reszty, dalej będzie Wybrzeże i chyba Landshut, dalej Orzeł, ROW i Start.
    Ogólnie 1. liga pewnie będzie mocniejsza w przyszłym roku, ponieważ kilku zawodników przyjdzie z ekstraklasy, kilku solidnych z 2. ligi, a najsłabsi odpadną. My prawdopodobnie tracimy na U24, obawiam się, że na Polakach też. Czy reszta będzie w stanie na tyle pojechać, żeby z drużyny spoza play-off zrobić triumfatora?
    Dlaczego Orzeł miałby być słaby (zwłaszcza z Zengim jeśli tam dojdzie)? Albo ROW z Trześniewskim i wzmocnieniem na U24? Poczekajmy na ostateczne składy, ale wydaje mi się, że zdecydowanych faworytów ani maruderów nie będzie.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A i tak zweryfikuje wszystko tor.
    100% zgody. Jak co roku, ktoś wyskoczy z formą, ktoś inny złapie kontuzję...


    Cytat Zamieszczone przez ZszywaczGKM Zobacz posta
    Pisalem już, że Łobodziński wraca do BDG. Nie wiem tylko czy wypożyczenie, czy definitywny.
    Chłopak stracił 2 lata i niczego w tym czasie nie pokazał. Odnoszę wrażenie, że (jeśli się potwierdzi) to będzie to raczej kolejny plastron służący do niepłacenia kar za brak juniorów. Znowu chciałbym się mylić, ale wielu punktów po nim się nie spodziewam (choć to "wychowanek" i pewnie gorzej od Gąsiora nie pojedzie). Trochę to rozczarowująca informacja po plotkach o Karczewskim; być może pozostaje mam czekać na Głogowskiego, Grysiaka oraz Pawełczaka i spółkę.
    Ostatnio edytowane przez chrzan ; 28-10-2021 o 15:33

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi chrzan za jego przydatny post!

    Semen (28-10-2021)

  35. Powrót do góry    #6648
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez chrzan Zobacz posta
    Jestem pierwszym do stawiania na swoich, ale niewielu jest chłopaków, którzy zaczną punktować w dniu 16. urodzin. Ty zdajesz się niezwykle mocno w niego wierzyć. Wszystko zależy od naszych celów i możliwości finansowych. Do inwestycji (np. w Głogowskiego) nie musisz mnie namawiać, ale musisz pamiętać, że z definicji (sorry ) inwestycja oznacza rezygnację z bieżącej konsumpcji celem niepewnego osiągnięcia większych zysków (i konsumpcji) w przyszłości. Z Gąsiorem/Głogowskim w składzie jakikolwiek punkt będzie niespodzianką - pytanie, na które Kanclerze muszą sobie zadać to czy my w przyszłym roku chcemy inwestować w Głogowskiego, czy w większe szanse awansu?
    Z Gąsiorem to fakt, na punkty ciężko liczyć, ale Głogowski to wg mnie nie taka zła opcja i gość już za chwilę może jeździć nie gorzej niż 5 lat starszy Bartoch, który poszedł gdzieś indziej.

    W przewagę Miedziaka nad Zengim baaardzo mocno wątpię i chciałbym się mylić.
    Z obco raczej dałbym znak równości; z jakiegoś powodu David i Vadim trafili do ekstraklasy, a Kenio i Matej się tam nie załapali.
    No może i masz rację. Ja tam wolę stabilne 9-11 pkt w każdym meczu niż w jednym 14, a w drugim 3. Co miało miejsce w przypadku zarówno Bellego jak i Zengoty. Wadim miał mniejsze wpadki, generalnie pomimo niższej średniej od Bellego był wg mnie pewniejszy.
    Wiadomo w jakich okolicznościach też się obaj nasi byli zawodnicy załapali do ELigi. Unia mocno pocięła koszty i po odejściu Emila mieli dwie możliwości: walczyć finansowo o kogoś z ELigi, czego nie chcieli, albo wziąć kogoś z ligi niżej. Bellego miał wysoką średnią i stosunkowo łatwo było go wyciągnąć.
    Z Wadimem podobnie. Zarząd GKM bardzo chciał pokazać, że coś się w drużynie zmienia, więc pozbyli się Kenia pod zadowolenie kibiców i wzięli w jego miejsce Wadima.
    Ja tam chłopakom nie życzę w tej ELidze źle, niech się tam sprawdzą.

    Po prostu zgryźliwym tetrykiem się robię na stare lata.
    Para Jeleniewski-Miedziński mi się nie widzi - ani oni swoi, ani rozwojowi, ani jakoś wybitnie skuteczni. Subiektywnie oceniam ich znacznie niżej niż parę Holta-Zengota (abstrahując od szans na ich zatrudnienie). Jeśli rzeczywiście Jeleń i Miedziak do nas trafią to nie będę miał nic przeciwko odszczekaniu powyższego za rok.
    Oczywiście nie planuję bojkotu, czy innego focha; po prostu polemizuję z, moim zdaniem, nadmiernie optymistycznymi opiniami, które tu się pojawiają.
    A Zengota-Holta to rozwojowi zawodnicy? Na zatrudnienie Holty też bym nie narzekał. Tutaj dla mnie czy Holta czy Miedziak to by była opcja ok. Ale wiadomo, że na Holtę też by krzywo się patrzyło, "bo stary, bo kruchy". I trochę racji by w tym było. Zengi też nieco delikatny. Miedziak może trochę raider bez głowy, ale ambicją Zengiego bije na głowę.

    Ogólnie 1. liga pewnie będzie mocniejsza w przyszłym roku, ponieważ kilku zawodników przyjdzie z ekstraklasy, kilku solidnych z 2. ligi, a najsłabsi odpadną. My prawdopodobnie tracimy na U24, obawiam się, że na Polakach też. Czy reszta będzie w stanie na tyle pojechać, żeby z drużyny spoza play-off zrobić triumfatora?
    Dlaczego Orzeł miałby być słaby (zwłaszcza z Zengim jeśli tam dojdzie)? Albo ROW z Trześniewskim i wzmocnieniem na U24? Poczekajmy na ostateczne składy, ale wydaje mi się, że zdecydowanych faworytów ani maruderów nie będzie.
    No w sumie racja, Falubaz ze swoim składem wchodząc do I ligi wzmocnił jej siłę/wizerunek. Do tego egoztyczna drużyna niemiecka, która też jak się okazuje zbudowała ciekawy skład.
    Czy Orzeł jest słaby? No może nie słaby, ale raczej...przeciętny. Jeśli dojdzie Zengi, to prawdopodobnie za Kościucha, którego tam jakaś II liga kusi, ale to wg mnie podobna siła rażenia. Z wielkich zapowiedzi chyba nic nie wyszło, a ich największym plusem jest chyba to, że utrzymali Beckera. ROW...no jakieś mam takie odczucia, że nic nadzwyczajnego z tej drużyny nie zostanie. Nawet Cieślak się zawinął, bo uważa, że drużyna będzie co najwyżej przeciętna.
    100% zgody. Jak co roku, ktoś wyskoczy z formą, ktoś inny złapie kontuzję...
    No fakt, mieliśmy kilka nieoczekiwanych zawodników z wysoką formą w tym roku, w kolejnym może być podobnie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  36. Powrót do góry    #6649
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Przestańcie szukać dziury w całym. Jak plotki się potwierdza to w wg mnie macie pewny finał a i tam będziecie faworytem.
    Tego się trzymajmy i do zobaczenia na trybunach w 2023!
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  37. Powrót do góry    #6650
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Z Gąsiorem to fakt, na punkty ciężko liczyć, ale Głogowski to wg mnie nie taka zła opcja i gość już za chwilę może jeździć nie gorzej niż 5 lat starszy Bartoch, który poszedł gdzieś indziej.
    Piszesz o najbliższym sezonie (16-letni Głogowski ma być lepszy niż Bartoch???), czy najbliższych kilku latach? Pytanie jest o to, czy chcemy przez pierwsze pół sezonu oddać 3 biegi na mecz walkowerem (Gąsior), a drugie pół modlić się o jakiekolwiek punkty (Głogowski), czy liczyć na 2-3 punkty na mecz drugiego juniora (Bartoch/Karczewski/etc.). Jeśli chcemy inwestować w przyszłość to po co zatrudniamy "dziadków" Bjerre, Zagar, Jeleniewski, Miedziński, Lachbaum? Tacy pewni awansu jesteśmy?
    Głogowski jako inwestycja w przyszłość ma moje 100% poparcie, ale czy najważniejsze w nadchodzącym sezonie jest inwestowanie?

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Wiadomo w jakich okolicznościach też się obaj nasi byli zawodnicy załapali do ELigi. Unia mocno pocięła koszty i po odejściu Emila mieli dwie możliwości: walczyć finansowo o kogoś z ELigi, czego nie chcieli, albo wziąć kogoś z ligi niżej. Bellego miał wysoką średnią i stosunkowo łatwo było go wyciągnąć.
    Z Wadimem podobnie. Zarząd GKM bardzo chciał pokazać, że coś się w drużynie zmienia, więc pozbyli się Kenia pod zadowolenie kibiców i wzięli w jego miejsce Wadima.
    Odnoszę identyczne wrażenie - zarówno David, jak i Vadim trafili do "góry" w dużej mierze ze względów marketingowych. Co nie zmienia faktu, że są młodsi i bardziej rozwojowi niż Kenio i Matej, a za piękne oczy bądź metrykę nikt ich nie zatrudnił... Z góry nie da się założyć, że "nowi" będą lepsi od "starych". Nie trzeba szukać daleko - Jensen i Iversen w tym roku zawiedli, więc założenie, że tu będzie poprawa u nas jest mocno wątpliwe...

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A Zengota-Holta to rozwojowi zawodnicy?
    Po pierwsze: nie wydaje mi się, żeby Jeleń bądź Miedziak byli bardziej rozwojowi, więc pozostaje porównanie na bazie innych aspektów.
    Po drugie: strzelam, że Holta trochę obniży loty (choć w Bydgoszczy zawsze się rewelacyjnie czuł), ale Zengi może się znacznie poprawić. W bieżącym roku coś mu na naszym torze ewidentnie nie pasowało (a jeden tor do poprawy nie jest nierealny), ale wyjazdy były dobre. Poza tym przez większość seniorskiej kariery lawirował pomiędzy pierwszą, a drugą linią w ekstraklasie; Miedziak miał jeden bądź dwa podobne sezony wiele lat temu i to wszystko; pozostałe to druga linia i uznanie za miejsce urodzenia (którym, dla przypomnienia, nie jest Bydgoszcz). Nie analizowałem kariery Adriana ze wsi Toruń dokładnie, więc można mnie śmiało prostować.
    Po trzecie: znowu pytanie o co jedziemy w przyszłym roku? I ilu zawodników chcemy zatrzymać w ewentualnej ekstraklasie? Jeśli nie będzie powiększenia do 10 drużyn to i tak musimy albo wymienić prawie cały skład, albo (wzorem Ostrowa) modlić się o cudowne pokonanie Grudziądza. Cele krótko- i długookresowe zna Jerzy Kanclerz i niekoniecznie się nimi dzieli z mediami...

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Miedziak może trochę raider bez głowy, ale ambicją Zengiego bije na głowę.
    Wiesz, że za wrażenia artystyczne (czy ambicję) w żużlu się punktów nie przyznaje? Jakoś jestem przekonany, że Siopek byłby jeszcze ambitniejszy, ale...
    Ostatnio edytowane przez chrzan ; 28-10-2021 o 18:22

  38. Powrót do góry    #6651
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Miesiac temu byly dyskusje o utrzymaniu a teraz o finale i awansie. Od lat nie jezdzimy w EE wiec co bedzie to bedzie byle nie dlugi. Pierwsza liga pod wzgledem widowiskowym jest ciekawsza niz EE. Zloto DMP nam nie grozi a widowisko i emocje dostaniemy ( AM bedzie wodzirejem w tym zakresie).
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  39. Powrót do góry    #6652
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    768
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 115 w 84 postach
    A ja wolę walkę o utrzymanie w ekstralidze niż o awans w 1 lidze.

  40. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi ZszywaczGKM za jego przydatny post!

    kitas (28-10-2021), ziomek_BKS (29-10-2021)

  41. Powrót do góry    #6653
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Pozytywniejsze emocje przez caly sezon chyba bardziej towarzysza xx wygranym meczom w 1 lidze niz dwom w EE i drzenie o wynik w ostatnim meczu z nozem na gardle. Jeden defekt i caly sezon ostry negatyw - szkoda nerwow i zadna frajda no ale o gustach sie nie dyskutuje.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  42. Powrót do góry    #6654
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2021
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Pozycja 2 juniora do obsadzenia.. Może warto powalczyć o Sadurskiego i Pludrę ,którymi Unia L. nie jest zainteresowana..??

  43. Powrót do góry    #6655
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    A czy oni już nie znaleźli sobie klubów? Przynajmniej o Sadurskim się mówi, że będzie w Krośnie.
    Ale jakby nie patrzeć, na I ligę to mogą być przyzwoici juniorzy.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  44. Powrót do góry    #6656
    Zaawansowany Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 599 w 397 postach
    Cytat Zamieszczone przez bobi1920 Zobacz posta
    Pozycja 2 juniora do obsadzenia.. Może warto powalczyć o Sadurskiego i Pludrę ,którymi Unia L. nie jest zainteresowana..??
    Chłopaki mogą cos udowodnić... Sadurski jeździ słabo technicznie, bardzo siłowo...jakoś nie odnalazł się na motocyklu, po tym jak bardzo urósł, ale bywa skuteczny i nie brakuje mu woli walki. Pludrę nie oszczędzały kontuzje, jeździ lepiej technicznie i z tej mąki może być jeszcze chleb.

    Jeden i drugi mają jeszcze trochę jazdy przed sobą i 1 liga, jest dla nich jedynym słusznym kierunkiem.

  45. Powrót do góry    #6657
    Użytkownik
    Dołączył
    06-06-2021
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 22 w 16 postach
    Pytanie jaki ekwiwalent sobie Unia zażyczy za tych zawodników i czy Polonię stać, żeby wykładać kilka baniek za juniora

    Według mnie bardziej będą szukać jakiegoś wypożyczenia, niż kupna. Chociaż w tym oknie to kto wie

  46. Powrót do góry    #6658
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2021
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Sadurski i Pludra na pewno lepsza opcja niż Łobodziński mimo, że z Bydgoszczy...uważam, że warto powalczyć.. ,ale pewnie jest to tylko życzeniowe niestety.

  47. Powrót do góry    #6659
    Zaawansowany Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 599 w 397 postach
    Cytat Zamieszczone przez Micz0 Zobacz posta
    Pytanie jaki ekwiwalent sobie Unia zażyczy za tych zawodników i czy Polonię stać, żeby wykładać kilka baniek za juniora

    Według mnie bardziej będą szukać jakiegoś wypożyczenia, niż kupna. Chociaż w tym oknie to kto wie
    To jest dobre pytanie... To może być jakaś bariera dla klubów z 1 ligi. Wypożyczenie chyba jest najlepszym rozwiązaniem, a wtedy sam zawodnik zdecyduje. Z tego co się słyszy, to Sadurski jest już raczej w Krośnie.

    Powalczcie o Pludrę.

  48. Powrót do góry    #6660
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Sadurski to raczej w Rawiczu a w zasadzie to ma zostać w PGE. Stawiam na Wrocław

    "Następnym żużlowcem, który opuści Leszno będzie Krzysztof Sadurski. Żużlowiec prawdopodobnie dołączy do jednego z ekstraligowych zespołów, a jego drugą drużyną będzie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Możliwe bowiem w przyszłym sezonie będzie reprezentowanie przez juniora dwóch zespołów - zarówno w PGE Ekstralidze, jak i w 2. LŻ. Sadurski dostał zapewnienie możliwości startów w Rawiczu, a to było dla niego kluczowe."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •