Strona 2 z 160 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 7156

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2021 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #46
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    A po co Skrzydlewskiemu Ekstralipa skoro ciagle placze ze sam utrzymuje klub. Naszych 58 sponsorow to tez zadne tuzy, sporo drobnicy wykladajacej pewnie po kilka tysiakow max. Ciekaw jestem co znaczy "wysoki" budzet bo cos mi nie pasuje skoro nie stac nas na zatrudnienie w klubie nikogo poza sekretarka i synem prezesa. Ile miasto doklada bo to chyba najwiekszy sponsor? Boniek i Gollob - ciekawe ile faktycznej kasy sie pojawilo w klubie w zwiazku z ich dzialaniami/pomoca ? Chyba nastepny sezon bedzie na odjechanie, polakow brak, juniorzy nierokujacy na punktowanie w nastepnym sezonie. Jedyne co to mozemy zapisac narazie to srednio max 20 pkt/mecz a konto wystepow Lyagera i Bellego.
    W 2020 mielismy drugi z najwyższych budżetów w lidze(zaraz po Toruniu): w granicach 3,7 - 4 mln złotych to teraz pewnie będzie podobny albo moze i wyższy.
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/86...milionow-lepsz

    Jeśli chodzi o awans do ekstraligii to gwoli ścisłości Kanclerz i bydgoscy działacze planują go zrobić nie w 2023 a NAJPÓŹNIEJ do 2023 a to już lekka różnica
    https://expressbydgoski.pl/polonia-b...ku/ar/13565436

  2. Powrót do góry    #47
    Użytkownik
    Dołączył
    10-10-2018
    Postów
    168
    Kliknij i podziękuj
    288
    Podziękowania: 28 w 23 postach
    Pamiętajcie, że Krosno też wyznaczyło sobie za cel awans do Ekstraligi do 2023. To powinien być efekt, a nie cel sam w sobie - nic po takim epizodzie jak tegoroczny Rybnika. Celem powinien być zdrowy wzrost klubu na WSZYSTKICH płaszczyznach, bo wyniku sportowego nie da się do końca zaplanować. Ważna jest taka zwyczajna organiczna praca, bo to zapewni fajny byt bez względu na ligę. W Gnieźnie zdaje się, że jest to poukładane od początku. Natomiast w Lodzi pewne rzeczy się olewało, bo wymówka, że przecież miasto piłki, albo stary stadion itd. Zobaczymy też za chwilę na ile solidne podstawy zbudował Mrozek.

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    W 2020 mielismy drugi z najwyższych budżetów w lidze(zaraz po Toruniu): w granicach 3,7 - 4 mln złotych to teraz pewnie będzie podobny albo moze i wyższy.
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/86...milionow-lepsz

    Jeśli chodzi o awans do ekstraligii to gwoli ścisłości Kanclerz i bydgoscy działacze planują go zrobić nie w 2023 a NAJPÓŹNIEJ do 2023 a to już lekka różnica
    https://expressbydgoski.pl/polonia-b...ku/ar/13565436
    Jurek zapowiadał też, że minionym sezonie zawalczymy o PO (przy odrobinie szczęścia). Efekt był taki, że do końca drżeliśmy o utrzymanie.
    Szumne zapowiedzi to jedno, a rzeczywistość to inne. Żeby sensownie podejść do kwestii awansu to trzeba zbudować taki skład, którego połowa mogła będzie zostać w przypadku tegoż właśnie awansu. Bo kogo przeciągnie się do zespołu jak już awansujemy? Tak wiem, mówi się, że Emil i Szymek wrócą. A skąd ta pewność? Bo są stąd? Jak Polonia nie będzie miała kasy, żeby dać im przynajmniej tyle samo (a zapewne będzie musiała dać więcej) niż w obecnych klubach, to g*wno, a nie przyjdą. To są zawodowcy, a nie emocjonalne fajtłapy, które żyją przeszłością i wspominają jak to było kiedyś. Dla każdego z nich żużel to praca i musi im się opłacać. A po drugie gwarantować walkę o coś. Obaj są ambitni i nie chcą jechać jedynie o utrzymanie. A do tego potrzeba kolejnych silnych zawodników, bo sam Emil i Szymek to co mogą zrobić?
    Bądźże człowieku trochę realistą.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    "Celuję w awans z Polonią do Ekstraligi i miejsce w najlepszej trójce ligi pod względem średniej biegopunktowej. W planach mam również awans do cyklu TAURON SEC i zdobycie w nim medalu. Jeśli zaś chodzi o moje krajowe podwórko, to mam nadzieję na podium Indywidualnych Mistrzostw Danii." - Lyager

    Ambitny gość

  5. Powrót do góry    #50
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Bedzie kasa beda fajerwerki a jak nie ma kasy to wpadaja pomysly typu Gomolski nie lapiacy sie do skladu w Gdansku.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  6. Powrót do góry    #51
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    dokładnie, są środki pieniężne, jest szansa na dużo lepszy wynik sportowy.
    Trzeba poczekać do listopada, zobaczymy wtedy co się wydarzy, może nie będzie tak źle
    Jest duże prawdopodobieństwo, że formacja Polaków w 2021 będzie silniejsza niż w 2020

    Z drugiej strony mam nadzieję, że lada chwila pojawi się u nas nowy trener/menager.

  7. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec Awatar atrock92
    Dołączył
    18-05-2018
    Postów
    869
    Kliknij i podziękuj
    289
    Podziękowania: 110 w 84 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bleemek Zobacz posta
    Tylko nie Walasek. Przekonał on kogoś z Was swoją jazdą w meczu Polonia-Ostrovia?

    Świetnie byłoby zatrzymać Zengotę. Uważam, że to najlepsza dla nas polska opcja.

    Skład marzeń na 2021:
    1. Bellego
    2. Lyager U24
    3. ? - Zengota
    4. ? - Buczkowski
    5. ? - Huckenbeck / Tarasienko / Kułakow
    6. Bartoch / Przyjemski
    7. ? - Łobodziński
    rez.: Orwat U24, rezerwowy Polak (Grajczonek? Jędrzejewski?), Berge
    rez. dalsza: Kotlar/Kanion/P. Łaguta U24, Błażykowski, Gąsior
    Berge sie pozegnal z Polonia na Fejsbuku.
    Grajcoznek pije drinki z palemka, wiec nie sadze.
    Jedrzejewski nie nadawal sie nawet na 2 lige wtym sezonie.
    pomidor

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi atrock92 za jego przydatny post!

    vicar (19-10-2020)

  9. Powrót do góry    #53
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Tymus_2II5 Zobacz posta
    "Celuję w awans z Polonią do Ekstraligi i miejsce w najlepszej trójce ligi pod względem średniej biegopunktowej. W planach mam również awans do cyklu TAURON SEC i zdobycie w nim medalu. Jeśli zaś chodzi o moje krajowe podwórko, to mam nadzieję na podium Indywidualnych Mistrzostw Danii." - Lyager

    Ambitny gość
    Nic tylko się cieszyć z utrzymania w zespole tak ambitnego chłopaka.

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    dokładnie, są środki pieniężne, jest szansa na dużo lepszy wynik sportowy.
    Trzeba poczekać do listopada, zobaczymy wtedy co się wydarzy, może nie będzie tak źle
    Jest duże prawdopodobieństwo, że formacja Polaków w 2021 będzie silniejsza niż w 2020

    Z drugiej strony mam nadzieję, że lada chwila pojawi się u nas nowy trener/menager.
    Trudno mieć chyba słabszą parę niż w minionym sezonie, skoro mieliśmy tylko jednego seniora Polaka. Gdyby nie gość w postaci Lamparta to cały sezon jechalibyśmy z plastronem Błażykowskiego w składzie.

    Co do trenera też mam nadzieję, że coś się niedługo wyjaśni i będą kolejne pozytywne newsy.

    btw. wiemy jak wygląda kwestia sponsorów na kolejny rok? Obecnych jak i potencjalnie nowych? Mieliśmy fajny budżet na 2020, ale czasy są ciężkie, a dla wielu firm (ogólnie, nie tylko dla Polonii) może przyjść cięcie kosztów, co by ratować biznes, tudzież nie zwalniać pracowników.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,343
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 464 w 352 postach
    Akurat ten plastron w składzie paradoksalnie by nam pomógł, bo wcześniej odpaliłby Lyager.

  11. Powrót do góry    #55
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Ale nie było by komu zastępować Brzozy w ostatnich meczach, kiedy to się okazało zbawienne przy pojawieniu się Zengoty
    Na dwoje babka wróżyła w sumie

    Tak czy siak, potrzebujemy 2 polskich seniorów. Jednego na na prawdę wysokim poziomie, i drugiego przynajmniej przyzwoitego. Oczywiście mowa o zawodnikach i poziomie na warunki I ligi.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  12. Powrót do góry    #56
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    to miałem na myśli, kevlar i Kamil będzie bardzo łatwo zastąpić kimś silniejszym

    Składy drużyn pewnie są już ustalone, wszyscy czekają na otwarcie okna.

    Rajderzy, którzy do tej pory nie przedłużyli kontraktów wylądują w nowej drużynie

  13. Powrót do góry    #57
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,024
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    W 2020 mielismy drugi z najwyższych budżetów w lidze(zaraz po Toruniu): w granicach 3,7 - 4 mln złotych to teraz pewnie będzie podobny albo moze i wyższy.
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/86...milionow-lepsz
    Czytaj Darka to daleko zajedziesz. Kanclerz mówi o innym budzecie

    "Przystąpimy do nowych rozgrywek z budżetem na poziomie 2 mln 700 tys. zł. Jeśli moje kalkulacje finansowe się potwierdzą, to może osiągniemy 3 mln zł. Zakładam, że 20 procent może się nie spełnić. 800 tys. zł to wpływy z biletów"


    I to jeszcze z wpływem z biletów na 800 tysiecy a jak wiemy pandemia wydrenowała klubowe kasy

  14. Powrót do góry    #58
    Początkujący
    Dołączył
    18-10-2020
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Priorytetem jest Kulakow jeśli chcemy walczyć o coś więcej niż utrzymanie. Wtedy czwórka Bellego Kulakow Lyager i Zengota (jeśli zostanie) gwarantuje juz ok. 40pkt dodajmy do tego kolejnego Polaka na te 5-6pkt. Nasi juniorzy nie będą słabi na tle innych pierwszoligowców więc też będą coś dorzucać. W przypadku awansu zostawić jednego tego lepszego Polaka + Lyagera i Przyjemskiego z Bartochem, ściągnąć Woźniaka i Sajfutdinowa jeśli kasa będzie i kogoś na u24 i tutaj pasowałby mi Becker.

  15. Powrót do góry    #59
    Początkujący
    Dołączył
    17-10-2020
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Kułakow jest w Gdańsku

    Polonia rozmawia z Gała i Musielakiem, ale Musielak bliżej Gdańska na ten moment. Zengota to daleko na liście życzeń.

    Ostrów
    1.Klindt
    2.Cyfer
    3.Hansen
    4.Gapiński
    5.Bernzton
    6.Szostak
    7.Krawczyk

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    to miałem na myśli, kevlar i Kamil będzie bardzo łatwo zastąpić kimś silniejszym

    Składy drużyn pewnie są już ustalone, wszyscy czekają na otwarcie okna.

    Rajderzy, którzy do tej pory nie przedłużyli kontraktów wylądują w nowej drużynie
    Nie sa ustalone. Gała jezdzi po klubach. Zengota też.

  16. Powrót do góry    #60
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 307 w 213 postach
    Bez silnej pary juniorów nie mamy czego szukać w Elipie. Ciężko takich kupić, wychowanie zajmuje czas. Kluczowy będzie nowy trenejro.

    W ogóle z awansem do Elipy byłoby łatwiej, gdyby nie ta paraliżująca konieczność natychmiastowego utrzymania się w niej w kolejnym roku.
    Gdyby zaplecze sponsorskie i kibice mieli w tym temacie więcej luzu to moglibyśmy się bujać między ligami kilka sezonów aż zespół by dojrzał do sukcesów w Elipie.
    A tak, brak wyniku to może być pętlą na szyję -> brak kibiców, brak sponsorów, kwasy i zjazd...

    Kto do nas dojdzie to nie wiem, nie mam dojść.
    Chciałbym Jamroga, Zengiego i młodego-obiecującego.

  17. Powrót do góry    #61
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    520
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Ogólnie tak patrząc to ciekawsze nazwiska są wymieniane w kontekście innych drużyn.
    Wygląda na to, że czekamy i będziemy wybierać z odpadów. Na początku prężenie muskułów jak to dobrze jest.
    Zaraz usłyszymy, że swój trener najlepszy i Jacek Gollob świetnie przygotuje juniorów.
    Polskimi seniorami będą Oskar i Orwat.

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kitas za jego przydatny post!

    never_mind (19-10-2020)

  19. Powrót do góry    #62
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez night Zobacz posta
    Ostrów
    1.Klindt
    2.Cyfer
    3.Hansen
    4.Gapiński
    5.Bernzton
    6.Szostak
    7.Krawczyk
    Hansen Mads czy Patrick?

  20. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    1,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 37 w 24 postach
    Fajnie się Lyager wypowiada na SF, krótko i zwięźle. Mam nadzieję, że będzie się rozwijał tak jak sobie tego życzy.

    Jak skończy się na Zengota-Gała będę zadowolony... Gała ładnie pojechał u nas, jeździ w Szwecji, rozwija się... Wolałbym Musielaka czy Buczkowskiego ... ale wolę Gałę niż Gomólskiego czy Walaska. To jest zawodnik na poziomie Huckebecka. Ma 25 lat, jest rozwojowy, w wieku podobnym do Lyagera i Bellego. Jestem za. Z drugiej strony nie sądzę żeby opuścił Gniezno - mają tam zaplecze finansowe dobre i stać ich na niego tak jak i nas. Ktoś kojarzy więcej występów Gały na naszym torze?
    Ostatnio edytowane przez Bleemek ; 19-10-2020 o 19:58

  21. Powrót do góry    #64
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    A po co Gale opuszczac Gniezno? Zbiera pewnie oferty zeby podbic kontrakt.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  22. Powrót do góry    #65
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Pierwsza sprawa to plany awansowe Kanclerza, który się chyba nie pali do awansu za wszelką cenę już za rok. I słusznie. Lyager sam wspomina, że może jeździć w 1. lidze nawet przez dwa kolejne lata.
    Druga kwestia to finanse. Prawdopodobnie nie wyglądają źle, ale szczegółów chyba(?) nie znamy; nie wiemy nawet ile kosztowało wypożyczenie Batchelora, bo Rybnik zapewne nie zrobił tego za darmo. Nie wiemy czy największy sponsor, czyli miasto, w związku z pandemią nadal będzie łożyć tak duże pieniądze. Za rok kończy się umowa z Abramczykiem. Jeśli Boniek jest taki cwany to niech załatwi sponsora/sponsorów na 2-3 miliony albo dorzuci z własnej kieszeni. Rafik, to do Ciebie też...
    Zostaje jeszcze skład na ekstraklasę. Z obcokrajowców wśród kandydatów widzę Lyagera (plus MJJ, Fricke, Kułakow), z Polaków - Zengotę (ewentualnie Buczka, czy Jamroga jeśli odjedzie pełny i dobry sezon). Myślę, że minimum dwójkę takich zawodników trzeba mieć, bo uzupełnienie składu po awansie trójką solidnych ligowców będzie bardzo ciężkie, a jeśli trzeba szukać ich jeszcze więcej... Co znaczy jazda składem z innej ligi bardzo dobrze się przekonaliśmy w tym sezonie (podobnie jak Rybnik). Coraz mniej osób pisze tu o jakimś rokującym U24, a to byłby kolejny zawodnik potrzebny w ekstraklasie (przy założeniu, że ten przepis pozostanie), w dodatku prawdopodobnie za kompletnie szalone pieniądze. Na koniec jeszcze kwestia juniorów. Bartoch ma przed sobą ostatnie dwa sezony na tej pozycji, w pierwszej lidze sobie nie radzi, a miejsce dla kogoś młodszego pewnie będzie blokował.

    Możemy się wykosztować w przyszłym roku i prawdopodobnie mieć spore problemy finansowo-sportowe po ewentualnym awansie albo postawić na rozwój (np. zatrudnić dwóch solidnych Polaków i dwóch młodych Rosjan na U24 i na rezerwę; dawać duuuużo startów 16-latkom i młodym Rosjanom) i atakować ekstraligę w kolejnym sezonie. Ja głosuję za tą drugą opcją...

    PS. Z drugiej strony Zielona Góra i Grudziądz zdają się nie mieć ochoty na jazdę w ekstralidze w najbliższym czasie, więc awans za rok może nie być takim złym pomysłem, gdyż ze sportowego punktu widzenia taka okazja może się szybko nie powtórzyć...

  23. Powrót do góry    #66
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,899
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta

    (...) do tego odpowiedni manager(Gajewski,Frątczak?) (...)
    Na trzeźwo to pisałeś czy może niekoniecznie ?
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #67
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    W następnym sezonie o awans nie jedziemy. Pytanie czy ktoś w ogóle go planuje bo inaczej może dojść do sytuacji, że z E-ligi nikt nie spadnie. Wydaje się, że znów czeka nas nerwowy sezon..no może Krosno przeskoczymy! Najlepiej jakby zawodnicy dopłacali za możliwość jazdy w Polonii...

  25. Powrót do góry    #68
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,549
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 569 w 445 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    W następnym sezonie o awans nie jedziemy. Pytanie czy ktoś w ogóle go planuje bo inaczej może dojść do sytuacji, że z E-ligi nikt nie spadnie. Wydaje się, że znów czeka nas nerwowy sezon..no może Krosno przeskoczymy! Najlepiej jakby zawodnicy dopłacali za możliwość jazdy w Polonii...
    Czyli faktycznie negocjacje w wykonaniu Kanclerza nie wygladaja tak rozowo jak nie ktrorzy to przedstawiaa? Bo jiz od kilku osob slyszalem ze chyyry dwa razy traci

  26. Powrót do góry    #69
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    W następnym sezonie o awans nie jedziemy. Pytanie czy ktoś w ogóle go planuje bo inaczej może dojść do sytuacji, że z E-ligi nikt nie spadnie. Wydaje się, że znów czeka nas nerwowy sezon..no może Krosno przeskoczymy! Najlepiej jakby zawodnicy dopłacali za możliwość jazdy w Polonii...
    Wydaje mi się, że chyba Orzeł może być największym chętnym do awansu. Wydaje mi się, że Polonia nie powinna się jeszcze pchać na ten awans, bo może się to odbić nieprzyjemną czkawką.
    Tylko realista tak do tego podchodzi na wariata, że "awans, już teraz, wygrywamy, a potem będzie co ma być".

    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    Czyli faktycznie negocjacje w wykonaniu Kanclerza nie wygladaja tak rozowo jak nie ktrorzy to przedstawiaa? Bo jiz od kilku osob slyszalem ze chyyry dwa razy traci
    Kanclerz za swoją największą kartę przetargową uważa to, że płaci zaraz po meczu. Ale nadal większa część zawodników w pierwszej kolejności patrzy na cyferki na kontrakcie. Mimo wszystko trzeba być na rynku konkurencyjnym, żeby przyciągnąć ciekawych ludzi, a nie bazować na tych, którzy nie mieli specjalnie wyjścia. Skład trzeba wzmocnić, bo sam Bellego z Lyagerem tego nie uciągną.

    Cytat Zamieszczone przez chrzan Zobacz posta
    Pierwsza sprawa to plany awansowe Kanclerza, który się chyba nie pali do awansu za wszelką cenę już za rok. I słusznie. Lyager sam wspomina, że może jeździć w 1. lidze nawet przez dwa kolejne lata.
    Druga kwestia to finanse. Prawdopodobnie nie wyglądają źle, ale szczegółów chyba(?) nie znamy; nie wiemy nawet ile kosztowało wypożyczenie Batchelora, bo Rybnik zapewne nie zrobił tego za darmo. Nie wiemy czy największy sponsor, czyli miasto, w związku z pandemią nadal będzie łożyć tak duże pieniądze. Za rok kończy się umowa z Abramczykiem. Jeśli Boniek jest taki cwany to niech załatwi sponsora/sponsorów na 2-3 miliony albo dorzuci z własnej kieszeni. Rafik, to do Ciebie też...
    Zostaje jeszcze skład na ekstraklasę. Z obcokrajowców wśród kandydatów widzę Lyagera (plus MJJ, Fricke, Kułakow), z Polaków - Zengotę (ewentualnie Buczka, czy Jamroga jeśli odjedzie pełny i dobry sezon). Myślę, że minimum dwójkę takich zawodników trzeba mieć, bo uzupełnienie składu po awansie trójką solidnych ligowców będzie bardzo ciężkie, a jeśli trzeba szukać ich jeszcze więcej... Co znaczy jazda składem z innej ligi bardzo dobrze się przekonaliśmy w tym sezonie (podobnie jak Rybnik). Coraz mniej osób pisze tu o jakimś rokującym U24, a to byłby kolejny zawodnik potrzebny w ekstraklasie (przy założeniu, że ten przepis pozostanie), w dodatku prawdopodobnie za kompletnie szalone pieniądze. Na koniec jeszcze kwestia juniorów. Bartoch ma przed sobą ostatnie dwa sezony na tej pozycji, w pierwszej lidze sobie nie radzi, a miejsce dla kogoś młodszego pewnie będzie blokował.

    Możemy się wykosztować w przyszłym roku i prawdopodobnie mieć spore problemy finansowo-sportowe po ewentualnym awansie albo postawić na rozwój (np. zatrudnić dwóch solidnych Polaków i dwóch młodych Rosjan na U24 i na rezerwę; dawać duuuużo startów 16-latkom i młodym Rosjanom) i atakować ekstraligę w kolejnym sezonie. Ja głosuję za tą drugą opcją...

    PS. Z drugiej strony Zielona Góra i Grudziądz zdają się nie mieć ochoty na jazdę w ekstralidze w najbliższym czasie, więc awans za rok może nie być takim złym pomysłem, gdyż ze sportowego punktu widzenia taka okazja może się szybko nie powtórzyć...
    Co do podejścia do awansu, to też jestem zdania, że nie ma co szaleć, trzeba to zrobić z głową. Lepiej poczekać rok czy dwa, niż na hurra się pchać i jeszcze szybciej spaść. A wiadomo, że przy spadku ciężko też zatrzymać liderów z drużyny, która spadła.
    Boniek to póki co się jedynie uśmiecha, póki co nie widziałem jeszcze większych korzyści z jego osoby przy klubie. Może się mylę, może część sponsorów obecnych przyszła dzięki niemu - nie wiem. Ale nie uważam, że bezpośrednio on "załatwi" te kilka baniek.

    Co do "rokującego" U24 to ja tu widzę Michaiłowa, Pawła Łagutę, Madsa Hansena jeśli patrzymy pod kątem kolejnych lat. Nie wykluczałbym też Tondera, na najbliższy sezon jaku U23, potem jako U24 po Lyagerze, bo też ciężko będzie o kogoś mocniejszego. Więc z tej czwórki celowałbym w kogoś, nawet sprawdziłbym opcję jazdy z jednym z nich jako U24 w kilku meczach nadchodzącym sezonie, aby na seniorce mieć Bellego i Lyagera. Oczywiście zależy też tutaj trochę od tego, kto nas wzmocni.
    Co do startów 16latków, o których piszesz...ja już czekam na Przyjemskiego w składzie w maju. W kolejnym roku chyba będzie mógł dołączyć drugi z chłopaków z BTŻ, który teraz zdał licencję na 250? Sorki, zapomniałem nazwiska. Jakby nie patrzeć, uważam, że trzeba na tych chłopaków stawiać od początku ich kariery, żeby ten czas jako juniorzy wykorzystali jak najlepiej. Oczywiście wiadomo, że jak jest więcej juniorów niż miejsc, to jakaś rotacja się pojawi, ale bez szans regularnej jazdy ci zawodnicy nie rozwiną się dostatecznie, żeby w przyszłości stanowić jakoś o sile drużyny.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  27. Powrót do góry    #70
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,493
    Kliknij i podziękuj
    2,160
    Podziękowania: 304 w 207 postach
    Musielak podobno sam podjął u nas rozmowy, ale negocjacje JK wyglądają tak, że wraz
    z Kułakowem może być w Gdańsku. Z Zengotą podobno też już pozamiatane a w kwestii
    krajowych seniorów usłyszałem wczoraj takie info, że jak się sprawdzi, to moja noga
    na stadionie w przyszłym sezonie nie postanie.
    Ostatnio edytowane przez never_mind ; 20-10-2020 o 09:19

  28. Powrót do góry    #71
    Użytkownik Awatar yhym
    Dołączył
    23-10-2019
    Postów
    84
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Wiecie co? Jak czytam Wasze komentarze to się odechciewa wszystkiego. "ten tam, tamten tu" "ja słyszałem to, tamten tamto".... A chciałem Wam tylko przypomnieć, jakie komenty tutaj padały o Bellego, nie wspominając o Lyagerze.... Podobno mieliśmy o nich zapomnieć. Pożyjemy zobaczymy, w tym klubie wszystko jest takie "dziwne" teraz.
    Zrozpaczony po utracie konta założonego w 2003 (?) roku Ukryta zawartość

  29. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi yhym za jego przydatny post!

    Havelock (20-10-2020), glamos (20-10-2020)

  30. Powrót do góry    #72
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Czyżby Kanclerz w końcu przejrzały na oczy, że nikt za darmo tu nie przyjdzie i otworzył sejf? Dostałem info, co prawda nie z Bydgoszczy i zobaczymy czy się sprawdzi. Podobno już mamy dwóch Polaków. Pierwszy to Zengota a drugi to nowy, transfer na pewno zaskakujący, ale punktowo zawodnik na pewno się broni. Mozliwe, że sami zawodnicy się wsypali innemu klubowi, że idą już do nas i stąd wyciekło. Później będę to weryfikował. Jak to prawda a podobno pewne, to spokojnie na PO powinno starczyć. Ulgaaa

  31. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    kitas (20-10-2020), marekb (20-10-2020), never_mind (20-10-2020)

  32. Powrót do góry    #73
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    Dopóki nie ma podpisu pod kontraktem to może się wszystko wydarzyć. Przypominam pewną historię, kiedy to niejaki Sebastian U. oglądał już u nas swój nowy boks garażowy, a 24 h później złożył podpis w innym klubie. Rajderzy odwiedzają kluby i podbijają ceny - normalka

  33. Powrót do góry    #74
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,754
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 129 w 93 postach
    Ze skrajności w skrajność popadacie...

    Priorytem powinien być Zengota, jeśli nie mamy walczyć o awans to reszta może być tylko średnim dopełnieniem do tej trójki i starczy. Jeśli chcemy walczyć o coś więcej to będzie potrzebny jeszcze drugi solidny Polak np. Musielak i do tego Tarasienko.
    Polonia Bydgoszcz

  34. Powrót do góry    #75
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,549
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 569 w 445 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    Ze skrajności w skrajność popadacie...

    Priorytem powinien być Zengota, jeśli nie mamy walczyć o awans to reszta może być tylko średnim dopełnieniem do tej trójki i starczy. Jeśli chcemy walczyć o coś więcej to będzie potrzebny jeszcze drugi solidny Polak np. Musielak i do tego Tarasienko.
    Co prawda nie wiadomo jeszcze jakimi skladami beda dysponowac pozostale druzyny ale moze sie okazac ze przyszloroczne rozgrywki beda bardzo wyrownane i nawet walczac "tylko" o utrzymanie bedzie trzeba dysponowac dosc solidnym skladem.

  35. Powrót do góry    #76
    Użytkownik
    Dołączył
    30-12-2006
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Czyżby polscy seniorzy w naszym składzie to Zengota i Miesiąc?

  36. Powrót do góry    #77
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Nie. Ja pisałem o pewnym zawodnik u z Gniezna o którym właśnie piszą na SF...

  37. Powrót do góry    #78
    Użytkownik Awatar yhym
    Dołączył
    23-10-2019
    Postów
    84
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Nie. Ja pisałem o pewnym zawodnik u z Gniezna o którym właśnie piszą na SF...
    Jeśli chodzi o Adriana Gałę to ja dziękuję, postoje. A jeżeli dojdzie do podpisania z nami to raczej każdy powinien już mieć czarno na białym jak Jurek skąpi pieniądzem.
    Zrozpaczony po utracie konta założonego w 2003 (?) roku Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #79
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Zobaczymy, bardziej pewny byłbym co do Zengoty. Z resztą o Gale pisał wczoraj też night także coś tam musiało być na rzeczy i może nadal jest. Ja wczoraj jeszcze nic nie wiedziałem

  39. Powrót do góry    #80
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Ten Gała to zależy od kontekstu, czyli kto oprócz niego. Jeśli Zengota i Tarasenko, to jest ok. Jeśli jednak byłby to inny Polak pokroju właśnie Gały, to trochę słabo. Ważne, że nie Walasek
    Poczekajmy na spokojnie, bo niektórym się gorące głowy widzę odpalają.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  40. Powrót do góry    #81
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Co do Gały to dzisiaj około 18 klub z Gniezna ma podać informację odnośnie jego przyszłości i będzie wiadomo więcej albo i wszystko - bo jak zostanie w Starcie to wiadomo,że do nas nie przyjdzie i dobrze by było bo to porażka z Gałą- według mnie i tyle.
    Musielak jednak ma podpisać w Toruniu i na wiosnę zdecydować jak sytuacja się rozwinie-tylko czy to prawda?

  41. Powrót do góry    #82
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,024
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Niektórzy to chyba czekują Buczkowskiego i Zmarzlika. Wybrzydzanie Gałą ze srednią 1,74 jeśli byłby Zengota to dramat. Mielibycie mocnych obco i mocnych polaków cała piątka z potencjałem na srednie 2,0

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    never_mind (20-10-2020)

  43. Powrót do góry    #83
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    Zgadzam się z spitt22.
    Nasze ego w zastraszającym tempie urosło, oby nie było twardego lądowania.
    Ja bym Adrianna tak od razu nie skreślał, młody zawodnik ambitny jeżdżący z pazurem na granicy faulu.
    Lepiej jechać z nim niż przeciwko niemu. Po 18:00 będziemy cos więcej wiedzieć

  44. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Widzę, że większość z nas podchodzi do tematu zdroworozsądkowo i z chłodną głową, ale mamy kilku zapaleńców, którzy chcieliby mieć w składzie poza Lyagerem i Bellego same gwiazdy. Tylko, że to może się okazać opłakane w skutkach. Duet Zengota-Gała, jeśli taki będzie, wg mnie jest wystarczająco dobry, aby zadowolić i zaspokoić oczekiwania kibiców.
    Jasne, Gała to nie poziom Musielaka, ale lepiej mieć Gałę niż Grzegorza "zjeżdżam z toru" Walaska, czy innego Okoniewskiego.
    To młody jeszcze chłopak, waleczny. Czasem zbyt waleczny, ale może podszlifuje umiejętności panowania nad motocyklem w Bydgoszczy. No i będzie można AMONowi się podeśmiać na SF
    A na serio - przestańcie dramatyzować. Skład i tak zapowiada się lepszy niż 2020 z realnymi nadziejami na PO. A tym śniącym o awansie mam jedną radę "je***j się w łeb i zejdź na ziemię". Męczące jest to Wasze jęczenie i narzekanie na wszystko. Chcesz - odkup klub, zdobądź sponsorów i wyłóż kasę na to, żeby mieć w składzie na dzień dobry Emila i Szymka, bo przecież oni na nic innego nie czekają, jak tylko telefon "przychodźcie do Polonii".
    Ogarnijcie się i poluzujcie gumkę w majtach.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Powrót do góry    #85
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach

  46. Powrót do góry    #86
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,549
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 569 w 445 postach
    Najwazniejsze zeby w zespole byla solidna 5 seniorow ktorzy zapewnia spokoj i czas juniorom na podnoszenie swoich umiejetnosci.

  47. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Każda kolejna plotka będzie artykułem na SF do nabijania kliknięć.
    Poczekajmy na spokojnie
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  48. Powrót do góry    #88
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,549
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 569 w 445 postach
    Teraz na syfach pisza ze PUK ma do nas przyjsc. W minionym okienku transferowym jeden z dziennikarzy wyliczyl ze z Manchsterem United bylo laczonych kilkadziesiat nazwisk, w naszym przypadku chyba tez to idzie w ta stronw

  49. Powrót do góry    #89
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2005
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 73 w 36 postach
    W mojej ocenie faworytami do awansu będą na pewno zespoły z Bydgoszczy i Gniezna, a to z uwagi na Lyagera i Jakobsena. Żaden inny zespół nie będzie dysponował w 1 lidze zawodnikiem U24, który jest w stanie zrobić 2,0 w 1 lidze. Ba, myślę, że będzie innym ciężko, by U24 zrobił śr. 1,5 chociaż. To już z miejsca wysuwa oba kluby na prowadzenie i w tym sezonie Bydgoszczanie właśnie mają szansę. Za rok, gdy Lyager już nie będzie U24 będzie Wam trudniej awansować, w dodatku w 2022 w 1 lidze jeździć będzie Grudziądz/Toruń/Zielona Góra, a to już z miejsca nie napawa pozostałych 1-ligowców optymizmem. Teraz nadarza się ku temu wspaniała okazja i warto ją wykorzystać właśnie.

  50. Powrót do góry    #90
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,343
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 464 w 352 postach
    Wszystko zależy od finansów. Jeśli będzie kasa to pojadą o awans.

    Śmiałem się z tego Gały a tu się okazuje, że naprawdę ma tu przyjść.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •