Strona 15 z 111 PierwszyPierwszy ... 513141516172565 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 675 z 4952

Wątek: Apator Toruń 2021 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #631
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nie wiem, czemu do mnie pijesz skoro ja od lat niezmiennie twierdze, że punktówka to patologia i jestem zwolennikiem stałych wynagrodzeń i też niejedną polemikę w tej kwestii stoczyłem, wkładając w to raczej więcej zaangażowania od ciebie (bez urazy...).

    A teraz podpinasz się pod moje tezy i jeszcze stawiasz po przeciwnej stronie? WTF?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  2. Powrót do góry    #632
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie wiem, czemu do mnie pijesz skoro ja od lat niezmiennie twierdze, że punktówka to patologia i jestem zwolennikiem stałych wynagrodzeń i też niejedną polemikę w tej kwestii stoczyłem, wkładając w to raczej więcej zaangażowania od ciebie (bez urazy...).

    A teraz podpinasz się pod moje tezy i jeszcze stawiasz po przeciwnej stronie? WTF?
    No bez jaj, to ja Cie serdecznie przepraszam.

    Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
    0, 0, 0, 1, 0, 0, 1, 1*, 2*, 0, 0, 0,

  3. Powrót do góry    #633
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Tak z pamięci sprzed lat:
    Przy zdobyciu punktów 1-6 - 1.500 zł za punkt
    Przy zdobyciu punktów 7-10 - 1.800 zł za punkt
    Przy zdobyciu punktów 11-15 i więcej - 2.200 zł za punkt
    Za punkty zdobyte na wyjeździe +10%.
    Za punkty zdobyte w ramach rezerwy taktycznej +10%
    Za punkty przywiezione z zawodnikiem młodzieżowym na 5:1 +33%, na 3:3 +10%.
    + stała kwota za mecz u siebie xxx, na wyjeździe xxx+25%.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (24-11-2020)

  5. Powrót do góry    #634
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Tak z pamięci sprzed lat:
    Przy zdobyciu punktów 1-6 - 1.500 zł za punkt
    Przy zdobyciu punktów 7-10 - 1.800 zł za punkt
    Przy zdobyciu punktów 11-15 i więcej - 2.200 zł za punkt
    Za punkty zdobyte na wyjeździe +10%.
    Za punkty zdobyte w ramach rezerwy taktycznej +10%
    Za punkty przywiezione z zawodnikiem młodzieżowym na 5:1 +33%, na 3:3 +10%.
    + stała kwota za mecz u siebie xxx, na wyjeździe xxx+25%.
    niby bardziej ok, ale to dalej punktówka. a ta mam wrażenie, że bardziej pasuje klubom niż zawodnikom. jeżeli wyobrazimy sobie klub, który robi sobie jaja, roluje długi wobec zawodników na przyszłe kontrakty, nie płaci w trakcie sezonu itp, to punktówka gwarantuje, że zawodnik będzie się starał do ostatniego biegu sezonu. jak oleje i podejdzie tak samo niepoważnie, jak klub do niego, to mniej będzie miał do rolowania/windykacji u komornika. przy ryczałcie wyjąłby jakąś babunie z garażu i odbębnił pańszczyznę. wbrew pozorom byłaby to sytuacja normalna, takie kluby powinny lecieć z ligi. my natomiast poszliśmy drogą, w której bankruci zdobywali medale a na koniec roku szantażowali miasta, które zasypywały długi. niestety, jedna patologia rodzi kolejną. można iść po nitce do kłębka szukając przyczyn, mi z reguły wychodzi punktówka, która odsportawia naszą dyscyplinę.
    0, 0, 0, 1, 0, 0, 1, 1*, 2*, 0, 0, 0,

  6. Powrót do góry    #635
    Użytkownik Awatar rotapa
    Dołączył
    19-11-2015
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    161
    Podziękowania: 91 w 45 postach
    Zenon Plech nie żyje. R.I.P.
    Fotoplastikon. Pilnie sprzedam!!!

  7. Powrót do góry    #636
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    pewnie zostaniemy przy swoich zdaniach. mi punktówka w żużlu nie pasuje od dawna i tyle. nikt nie płaci Lebronowi za punkty, Messiemu za gole, Hamiltonowi za punkty etc. Są bonusy, za tytuł, za inne osiągnięcia, ale sobie nie wyobrażam sytuacji, w której ktoś mówi, że jak nie uzależni wynagrodzenia od statystyk to James zacznie olewać swoją pracę, przestanie się starać i będzie grał lewą ręką.
    Dokładnie tak. I nie wiem jak niby Walasek ośmieszył ten system? Olewając swojego pracodawcę zasłużył na to co się wydarzyło - czyli na sezon 2021 został bez kontraktu. Tak to działa we wszystkich sportach. Chcesz dostać lepszy kontrakt za rok, to się przykładasz i tyle.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  8. Powrót do góry    #637
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Może w przypadku Walaska to tak zadziałało,bo ma swoje lata i jest u schyłku kariery, ale młodszych to raczej nie dotyczy.
    Weź np. Gomólskiego, Pawlickiego czy KK.
    Bardzo słabe sezony a pracodawców znalezli bez problemu, ofert też mieli kilka. Gomolski nawet otwarcie mówi, że opacalo mu się czekać.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. Powrót do góry    #638
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez rotapa Zobacz posta
    Zenon Plech nie żyje. R.I.P.
    Pamiętam jak przyjechał Plech do Torunia na któryś mecz... inni zawodnicy przy nim wyglądali jak z III świata, jak ubrani w lumpeksie. Super kombinezon, czapeczka, buty, osłony na motocyklu.... drugi raz takie wrażenie odniosłem później, gdy do Torunia zawitali Nielsen i Gundersen.... reszta teamów, a byli też Bułgarzy i Rosjanie to bida z nyndzą. Ale żużel był wtedy piękny

    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    niby bardziej ok, ale to dalej punktówka. a ta mam wrażenie, że bardziej pasuje klubom niż zawodnikom
    Dajmy klubom rozliczać się jak chcą. Dla mnie zważywszy na specyfikę tego sportu punktówka wydaje się być najbardziej odpowiednią formą rozliczania. Jesteś dobry - zarabiasz więcej, jesteś słaby - zarabiasz mniej.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    polewaczka (26-11-2020)

  11. Powrót do góry    #639
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,515
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Pamiętam jak przyjechał Plech do Torunia na któryś mecz... inni zawodnicy przy nim wyglądali jak z III świata, jak ubrani w lumpeksie. Super kombinezon, czapeczka, buty, osłony na motocyklu.... drugi raz takie wrażenie odniosłem później, gdy do Torunia zawitali Nielsen i Gundersen.... reszta teamów, a byli też Bułgarzy i Rosjanie to bida z nyndzą. Ale żużel był wtedy piękny https://static.xx.fbcdn.net/images/e...1/16/1f642.png

    To wtedy, kiedy przyjechał w białym kombinezonie?

  12. Powrót do góry    #640
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,827
    Kliknij i podziękuj
    2,865
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    W ostatnim wywiadzie Zaba wspominal Plecha i jego look. Smutny dzis dzien dla sportu.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  13. Powrót do góry    #641
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,515
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Jego co?

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    Morciasz (26-11-2020)

  15. Powrót do góry    #642
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Pamiętam jak przyjechał Plech do Torunia na któryś mecz... inni zawodnicy przy nim wyglądali jak z III świata, jak ubrani w lumpeksie. Super kombinezon, czapeczka, buty, osłony na motocyklu.... drugi raz takie wrażenie odniosłem później, gdy do Torunia zawitali Nielsen i Gundersen.... reszta teamów, a byli też Bułgarzy i Rosjanie to bida z nyndzą. Ale żużel był wtedy piękny
    Ja pamietam kiedy przyjechal w tym pieknym kombinezonie do Torunia w 1986. Tor byl po opadach, po pierwszym swoim starcie pan Zenon doszedl do wniosku, ze tor jest zbyt wymagajacy i poszedl razem z Dzikowskim pod prysznic. Na trybunach dalo sie slyszec, ze z Plecha zostala juz tylko "skora na motorze". Apator wygral wysoko z Wybrzezem, Zaba dzielil i rzadzil, ale NCD wykrecil w ostatnim biegu Darek Stenka, jadacy w kombinezonie "z lumpeksu". Niestety nie mialem przyjemnosci ogladac pana Zenona w latach jego swietnosci, a byl bez watpienia zawodnikiem wybitnym, jak Gollob pozniej, a obecnie Zmarzlik. R.I.P.

    Prawda, mimo otaczajacej bryndzy i szarzyzny zuzel mial wtedy to "cos".
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  16. Powrót do góry    #643
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Może w przypadku Walaska to tak zadziałało,bo ma swoje lata i jest u schyłku kariery, ale młodszych to raczej nie dotyczy.
    Weź np. Gomólskiego, Pawlickiego czy KK.
    Bardzo słabe sezony a pracodawców znalezli bez problemu, ofert też mieli kilka. Gomolski nawet otwarcie mówi, że opacalo mu się czekać.
    Bardziej problemem jest regulacja o obowiązkowych Polakach w składzie. Zresztą Gomólski rozmawiał też z Kolejarzem Opole - a to oznacza, że ten kontrakt w 1. lidze wcale jakiś fajny nie jest. Ryczałt jest o tyle w porządku, że zawodnik nie wpadnie w błędne koło: słabo jeździsz - nie zarabiasz - nie masz za co zainwestować w sprzęt - słabo jeździsz.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  17. Powrót do góry    #644
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Tor byl po opadach, po pierwszym swoim starcie pan Zenon doszedl do wniosku, ze tor jest zbyt wymagajacy i poszedl razem z Dzikowskim pod prysznic.

    Prawda, mimo otaczajacej bryndzy i szarzyzny zuzel mial wtedy to "cos".

    Zatem czy aż tak wiele się zmieniło od tego czasu?

    Z drugiej strony przeglądając wczoraj state fotki rodzinne, natknąłem się na zdjęcia mego autorstwa z meczu z Ostrovia rok 1989, która praktycznie w żadnym meczu z 30tki nie wychodziła.
    Trybuny pełne niemal jak na finałach DMP sprzed lat.

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    vicar (27-11-2020)

  19. Powrót do góry    #645
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Zmienilo. Kiedys starsi panowie albo zawodnicy stawiajacy zdrowie na pierwszym miejscu wieszali skore na kolku albo schodzili kulturalnie do szatni, a dzis bylaby narada w kiblu, placz i gownoburza w swietle kamer.

    Na YT jest nagranie z feralnego upadku Dariusza Michalaka podczas finalu MDMP w 1988 roku. Trybuny tez byly wypchane po brzegi.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  20. Powrót do góry    #646
    Użytkownik Awatar ARJ
    Dołączył
    21-05-2005
    Postów
    482
    Kliknij i podziękuj
    96
    Podziękowania: 54 w 39 postach
    Taki chyba podobny do kogoś

    https://www.facebook.com/10003238168...3059797116740/

    Nie będzie jednak działać link, bo to jakaś prywatna grupa.
    Ostatnio edytowane przez ARJ ; 26-11-2020 o 19:34

  21. Powrót do góry    #647
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Na YT jest nagranie z feralnego upadku Dariusza Michalaka podczas finalu MDMP w 1988 roku. Trybuny tez byly wypchane po brzegi.
    Siedziałem dosłownie parę metrów od tego feralnego miejsca uderzenia. Jednego z najgorszych zawodów w życiu. Ogromna agresja bydgoskiej
    widowni, w dużej mierze jak się wydaje uzasadniona, dziwne biegi torunian no i ten wypadek...

    Potem prawie dokładnie w tym samym miejscu Per Jonsson....
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  22. Powrót do góry    #648
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2020
    Postów
    1,435
    Kliknij i podziękuj
    304
    Podziękowania: 220 w 151 postach
    Cytat Zamieszczone przez ARJ Zobacz posta
    Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna
    Być może użyty link wygasł lub strona jest widoczna tylko dla grupy odbiorców, do której nie należysz.

  23. Powrót do góry    #649
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Bardziej problemem jest regulacja o obowiązkowych Polakach w składzie. Zresztą Gomólski rozmawiał też z Kolejarzem Opole - a to oznacza, że ten kontrakt w 1. lidze wcale jakiś fajny nie jest. Ryczałt jest o tyle w porządku, że zawodnik nie wpadnie w błędne koło: słabo jeździsz - nie zarabiasz - nie masz za co zainwestować w sprzęt - słabo jeździsz.
    1)Ojjjjjj... najmłodszy Gomóła to jest przykład kompletnie z d...
    Facet stacza się z sezonu na sezon, jego akcja z wystawieniem sponsora o rzekomym kupieniu barażu to już był sygnał,
    że koleś traci kontakt z rzeczywistością(w co nie wierzę) albo szuka "alternatywnych źródeł dochodu sportowca".
    Co potwierdzałaby żenująca zbiórka kasy w internecie.
    Dla mnie Kacper, jak i cała rodzina Gomólskich to patologia.
    Zresztą z tego co słyszałem to nawet mamuśka niezłe cyrki potrafiła odstawiać w parkingu.

    2)Z tymi ryczałtami, kasą na przygotowanie, punktówkami to nie takie proste.
    Cała struktura finansowania klubów(myślę o Polsce) to jedno wielkie bagno.
    Nawet kluby prywatne np. KST czy Orzeł, ciągną sporo z miejskich kas.
    Od porządkowania tego trzeba zacząć, a potem dopiero mówić o kontraktach zawodników,
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 26-11-2020 o 20:15
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  24. Powrót do góry    #650
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,189
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Adrian Gomolski byl dwa razy bardziej utalentowany ale jego kariere praktycznie zakonczyl wypadek z Sajfutdinowem.
    Ostatnio edytowane przez sparta_mistrz ; 26-11-2020 o 23:32
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  25. Powrót do góry    #651
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Siedziałem dosłownie parę metrów od tego feralnego miejsca uderzenia. Jednego z najgorszych zawodów w życiu. Ogromna agresja bydgoskiej
    widowni, w dużej mierze jak się wydaje uzasadniona, dziwne biegi torunian no i ten wypadek...

    Potem prawie dokładnie w tym samym miejscu Per Jonsson....
    Moze gdyby nie wyzywali Kuczwala i innych od bandytow jazda bylaby inna.
    Niestety w przyplywie emocji i agresji uznali Kuczwala winnym tego wypadku
    i sie zaczelo,choc on spoznil start i nie mial z upadkiem nic wspolnego.
    Sam nie wiedzialem co robic,bo wtedy lapalem sie na juniora a liudzie wokol
    dostawali wscieklizny.Musielsmy sie pilnowac aby sie nie wydalo,ze jestesmy z Torunia.
    Wychodzi na to,ze bylismy gdzies niedaleko ciebie,bo Cieslewicz owinal sie wokol slupka
    gdzie siedzielismy z kumplem.
    Swoja droga jak Waldkowi sciagneli kask to byl caly siny.Makabra.
    Myslelismy ,ze to z nim bedzie gorzej ale to jednak Michalak
    stracil zdrowie.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 27-11-2020 o 08:32
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  26. Powrót do góry    #652
    Użytkownik
    Dołączył
    10-10-2018
    Postów
    168
    Kliknij i podziękuj
    288
    Podziękowania: 28 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Adrian Gomolski byl dwa razy bardziej utalentowany ale jego kariere praktycznie zakonczyl wypadek z Sajfutdinowem.

    Rok później było równie strasznie.



    Podobnie dwa lata wcześniej.



    Jak 3 na 4 sezony, zwłaszcza w takim wieku, kończysz solidnym dzwonem, to musi zostawić jakiś trwały ślad. Ząbik chyba też nie miał szczęścia, chociaż w sumie może jednak mieli, że wciąż mogą normalnie funkcjonować?

  27. Powrót do góry    #653
    Stały bywalec Awatar karolcp3
    Dołączył
    01-05-2018
    Postów
    577
    Kliknij i podziękuj
    319
    Podziękowania: 359 w 162 postach

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi karolcp3 za jego przydatny post!

    Penhall (27-11-2020)

  29. Powrót do góry    #654
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,417
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 951 w 514 postach
    Ktos cos? Bo szukam informacji i nie moge znalesc. Jest jakas nadzieja na punkty od tych Aniolkow?

  30. Powrót do góry    #655
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Rydlewski podobno siedzial na kole Gruchalskiemu i to bylo cos, ale sie obalil.
    Wiec poki co musisz miec nadzeje,ze dojada w biegu do mety.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 27-11-2020 o 15:42
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    orlosep (21-12-2020)

  32. Powrót do góry    #656
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Cytat Zamieszczone przez KrisKiller Zobacz posta
    Ktos cos? Bo szukam informacji i nie moge znalesc. Jest jakas nadzieja na punkty od tych Aniolkow?
    Szczerze? Może jakieś pojedyncze.
    Janik będzie miał 21 lat a Rydlewski 20. U nas już kariery na pewno nie zrobią.
    Ale fajnie, o ile Covid pozwoli, by było choć któregoś z nich za rok na torze w Krośnie na żywo zobaczyć.
    Wszak wakacje pod terminarz żużlowy na Podkarpaciu planuję.

  33. Powrót do góry    #657
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,417
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 951 w 514 postach
    No to mnie pocieszyliscie koledzy Ale lepszy Rydlewski w garsci niz Kowalski w Czestochowie

  34. Powrót do góry    #658
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Cytat Zamieszczone przez KrisKiller Zobacz posta
    No to mnie pocieszyliscie koledzy Ale lepszy Rydlewski w garsci niz Kowalski w Czestochowie
    Jeśli chodzi o Aleksa, to jest u nas w klubie chyba od zawsze. W międzyczasie nikt nie zauważył, jak bardzo chłopak urósł. Nikt nie mógł mu w oczy powiedzieć , że przez to jego szanse na karierę zuzlowca są, mówiąc delikatnie żadne.
    No ale oby się udało.

  35. Powrót do góry    #659
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2020
    Postów
    1,435
    Kliknij i podziękuj
    304
    Podziękowania: 220 w 151 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    W międzyczasie nikt nie zauważył, jak bardzo chłopak urósł.
    Wszerz czy wzwyż?

    Zagar, Trofimov, Pawlicki ponad 1,85m

  36. Powrót do góry    #660
    Stały bywalec Awatar adsiz
    Dołączył
    17-04-2014
    Postów
    968
    Kliknij i podziękuj
    93
    Podziękowania: 201 w 142 postach
    Rydlewski jakieś przeblyski w rywalizacji z juniorami miał ale Janik to raczej wypełnienie obsady biegu.
    APATOR TORUŃ DMP 86' 90' 01' 08'

  37. Powrót do góry    #661
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez adsiz Zobacz posta
    Rydlewski jakieś przeblyski w rywalizacji z juniorami miał ale Janik to raczej wypełnienie obsady biegu.
    Lepiej jeździć w Krośnie, jeżeli załapią się oczywiście do składu, niż grzać ławę w Toruniu bez żadnych perspektyw.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  38. Powrót do góry    #662
    Początkujący
    Dołączył
    28-11-2020
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    W jednym z wywiadów: - Będziemy pracować na pełnych obrotach - zapewnia Bajerski. - Mając młodych zawodników możemy mieć nadzieję, że jeden czy dwóch z nich wyskoczy z formą i osiągniemy dużo lepszy wynik, niż sobie zakładaliśmy przed sezonem. Najważniejsza jest dla mnie drużyna jako całość, dobra atmosfera w zespole i praca.

  39. Powrót do góry    #663
    Stały bywalec Awatar karolcp3
    Dołączył
    01-05-2018
    Postów
    577
    Kliknij i podziękuj
    319
    Podziękowania: 359 w 162 postach
    Od jutra sprzedaż karnetów. 210 za niebieska, 180 lojalnościowy. Według mnie bardzo rozsądne ceny w obliczu strat z tego sezonu.

  40. Powrót do góry    #664
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,827
    Kliknij i podziękuj
    2,865
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    karnety sprzedajo... A spytali cyklistę, czy żużel w ogóle będzie?
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lego za jego przydatny post!

    Buszmen (01-12-2020)

  42. Powrót do góry    #665
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Telewizorow na baterie chwilowo brak. Chinczyki nie nadazaja z produkcja to rzucili karnety.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  43. Powrót do góry    #666
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  44. Powrót do góry    #667
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Mocno nie docenił naszych juniorów. Myślę,że na tle młodzieży rywali będzie nieco lepiej jak mierna.

  45. Powrót do góry    #668
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,515
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Lepiej nie docenić aniżeli przecenić. Mniej później piecze... tyłek.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    stone_gossard (04-12-2020)

  47. Powrót do góry    #669
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,865
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta



    Uważajcie koledzy bo nie znacie dnia ani godziny kiedy jakiś ostafa zadzwoni i do waszych drzwi

  48. Powrót do góry    #670
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Mocno nie docenił naszych juniorów. Myślę,że na tle młodzieży rywali będzie nieco lepiej jak mierna.
    Hm. Trudno doceniać totalnego debiutanta i zawodnika, który na razie szlifował tylko tory ligę niżej. O Marcińcu nie piszę.
    Ciekawe, czy ligę zaczniemy w kwietniu, czy w.... czerwcu.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  49. Powrót do góry    #671
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Dla tych co nie mają FB

    Spisując toruńską historię żużlową, jedną z pierwszych ciekawostek jakie przeczytałem, była ta związana z patronem toruńskiej MotoAreny Marianem Rose.

    http://www.speedway.hg.pl/.../ROSE_Marian/ROSE_Marian.htm

    Oto bowiem w jednym z teksów napisano, że w pięknej karierze Anielskiego wychowanka był rok 1967, w którym wygrał wszystkie ligowe biegi. Już wówczas wydawało mi się to mało prawdopodobne, bowiem statystyki pokazywały coś zupełnie innego.

    Zacząłem wnikliwie analizować to co przeczytałem. Zweryfikowałem wiele wyników i faktycznie w roku 1967 Marian Rose był niepokonanym jeźdźcem, ale tylko na toruńskim torze. „Maryś” wyjechał wówczas 25 razy pod ligową taśmę i tyleż razy mijał linię mety na pierwszej pozycji. Niestety w całym sezonie toruński lider doznał porażki, a było w pierwszej kolejce spotkań, kiedy to przyjechał za plecami rywala, a tym który urwał punkt „Marysiowi” był Zygfryd Friedek. Torunianin zrewanżował się jednak rywalowi w ostatnim biegu dnia. Poza porażką z opolaninem Rose w sezonie 67, zapisał na swoim koncie także upadek (wspomniany mecz w Opolu) i wykluczenie (w Gnieźnie), co finalnie dało mu niebywałą średnią 2,837 pkt/bieg.

    Poszukiwanie informacji na temat fenomenalnego sezonu, pozwoliło stworzyć dodatkowe statystyki, w których oprócz sezonu 1967 warto zwrócić uwagę na roczniki:
    1962 – zawodnik wystartował w 84 biegach i wygrał 64, zdobywając w sezonie 218 pkt meczowych.
    1965 – uzyskał najwyższą średnią meczową 12,18 pkt/mecz. Średnia ta jest godna podkreślenia, bowiem obowiązywała wówczas tabela trzynastobiegowa, w myśl której zawodnik miał 4 starty obowiązkowe, a dodatkowo mógł wystartować jako rezerwa.

    Inną ciekawostką jest to, że Rosemu przez całą karierę nie udało się wygrać biegu przeciwko wrocławianom, z którymi toruńska drużyna rywalizowała dwukrotnie w roku 1960. Ale na przeciwwadze pozostaje Gdańsk, z którym ligowe potyczki LPŻ toczył w roku 1959 i Rose wygrał wszystkie swoje biegi przeciwko ówczesnemu Neptunowi.

    Analizując drużyny, z którymi toruński zawodnik rywalizował znacznie częściej niż tylko przez jeden sezon, najwięcej ligowych punktów Rose urwał zielonogórzanom, bo aż 200 przy 59 wygranych biegach.

    Generalnie przepiękna kariera Mariana Rose trwała 11 pełnych sezonów, gdy w dwunastym roku startów, w trzeciej kolejce spotkań na torze w Rzeszowie brutalnie przerwał ją nieszczęśliwy wypadek. Przez te wszystkie lata z zawodu taksówkarz, który stosunkowo późno zaczynał żużlową karierę, z 680 wyścigów, wygrał 480 (71%), zdobył łącznie 1665 pkt, co przy dodatkowych 6 bonusach daje niesamowitą średnią 2,457 pk/bieg. Na domowym torze średnia ta wynosi 2,581 pkt\/bieg i zbudowało ją 269 wygranych biegów oraz łącznie 867 pkt. Z kolei na torach rywali na średnią 2,335 pkt/bieg składa się 211 wygranych gonitw i 798 pkt.

    Grafika przedstawia pełne statystki Mariana Rose, pamięci którego przez wiele lat rozgrywano turnieje memoriałowe. Warto przywrócić do toruńskiego kalendarza żużlowych turniejów ten memoriał, bowiem o takim jeźdźcu nie można zapomnieć.


    Ostatnio edytowane przez Coval ; 06-12-2020 o 20:41
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  50. Już 8 użytkowników podziękowało forumowiczowi Coval za jego przydatny post!

    Lipa_PL (07-12-2020), Maveral (06-12-2020), Morciasz (07-12-2020), Staleczka 3 (06-12-2020), apator_uk (07-12-2020), energo (07-12-2020), orlosep (21-12-2020), stone_gossard (07-12-2020)

  51. Powrót do góry    #672
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,682
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Coś słyszeliście o tym, że w 1 kolejce macie jechać u siebie że Stalą?

  52. Powrót do góry    #673
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2013
    Postów
    5,546
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 383 w 290 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Coś słyszeliście o tym, że w 1 kolejce macie jechać u siebie że Stalą?
    Pierwsza wygrana na inaugurację?
    I sensacja w Toruniu

  53. Powrót do góry    #674
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Byłby to dla Torunia dobry rywal. Stal będzie się rozkręcała w trakcie sezonu, bo będą się rozkręcali ich juniorzy. Do tego na początku roku jeszcze będą trochę żonglować Karczmarz vs Birkemose, a dopiero w drugiej części sezonu dotrze do nich, że tylko Duńczyk. Mogą być 2 punkty dla Torunia.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  54. Powrót do góry    #675
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No głupek z Danii też w 2020 na początku jechał słabo, a z każdym miesiącem się rozkręcał. Ale sezon sezonowi nierówny.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •