Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 495 z 622

Wątek: XI kolejka Ekstraligi: Włókniarz Częstochowa - Stal Gorzów 21 sierpnia 2020, 20:30

  1. Powrót do góry    #451
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2011
    Postów
    705
    Kliknij i podziękuj
    460
    Podziękowania: 143 w 85 postach
    Prezes zrobił taką promocję miasta, że powinien zwrócić te wszystkie miliony od miasta.

  2. Powrót do góry    #452
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,757
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,576 w 918 postach
    Cytat Zamieszczone przez jan kowalski Zobacz posta
    Sory że się wtrace. Ale jeżeli tam naprawdę była blacha pod trawa i spadło tak dużo wody, to w tym miejscu powinno być bagno, ponieważ blacha nie pozwoli na przesiąknięcie wody wgłąb ziemi. Więc prezes już sam nie wie/nie rozumie co mówi
    Jeszcze niech wytłumaczy jak pod warstwą mokrego błota, ta blacha tak się nagrzała ze osuszyła to błoto na suchy piach?
    #GetWellDarky

  3. Powrót do góry    #453
    Użytkownik Awatar CKMik
    Dołączył
    18-09-2008
    Postów
    342
    Kliknij i podziękuj
    401
    Podziękowania: 71 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Jeszcze niech wytłumaczy jak pod warstwą mokrego błota, ta blacha tak się nagrzała ze osuszyła to błoto na suchy piach?
    mikrofalowo :-P

  4. Powrót do góry    #454
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    913
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Jeszcze niech wytłumaczy jak pod warstwą mokrego błota, ta blacha tak się nagrzała ze osuszyła to błoto na suchy piach?
    A o takim niecodziennym zjawisku jak parowanie to kiedykolwiek słyszał?
    Jestem tym kim jestem...a tym kim nie jestem, tym mnie nie uczynicie...

  5. Powrót do góry    #455
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,406
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 191 w 120 postach

  6. Powrót do góry    #456
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,869 w 1,757 postach
    Parowanie ogrzewa blachę znajdującą się kilkadziesiąt cm pod ziemią? A mi się wydawało, że trochę fizykę poznałem.

  7. Powrót do góry    #457
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    913
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Parowanie ogrzewa blachę znajdującą się kilkadziesiąt cm pod ziemią? A mi się wydawało, że trochę fizykę poznałem.
    Fizykę może i poznałeś, ale z czytaniem ze zrozumieniem jesteś trochę na bakier
    Jestem tym kim jestem...a tym kim nie jestem, tym mnie nie uczynicie...

  8. Powrót do góry    #458
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Prezes Ochodzki sie nie poddaje.

    "Równocześnie walczyliśmy z torem, a zgody na przełożenie ostatecznie nie dostaliśmy. Z wodą ostatecznie przegraliśmy, ale pochwalę się, że naprawiliśmy prąd, bo po ulewie doszło do awarii i nie działały dmuchane bandy. Tę usterkę udało się jednak usunąć."
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. Powrót do góry    #459
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,869 w 1,757 postach
    Cytat Zamieszczone przez Adi1981 Zobacz posta
    Fizykę może i poznałeś, ale z czytaniem ze zrozumieniem jesteś trochę na bakier
    Przeczytaj swój post z godz. 10.05 razem z cytatem i pomyśl, jakiego babola walnąłeś.

  10. Powrót do góry    #460
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    913
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Przeczytaj swój post z godz. 10.05 razem z cytatem i pomyśl, jakiego babola walnąłeś.
    Nie walnąłem żadnego, jak wyżej napisałem, czytać trzeba ze zrozumieniem tego co się czyta. Parowanie wody przy takich upałach jakie ponoć "były przez ostatnie 3 dni" na wysuszonej przez wcześniejsze "tygodnie upałów ponad 25 stopni" (czy jakoś tak, nie chce mi się szukać cytatów dokładnych) ziemi spowoduje zwyczajne odparowanie większości wody która nie zdąży wsiąknąć w wysuszoną na kamień ziemię (sorry, ale murawy i ziemi pod nią nikt razem z torem nie przekopuje ani nie orze). I niezależnie czy jest tam jakakolwiek blacha, czy jej nie ma, taka ziemia zwyczajnie wyschnie dużo szybciej i przyjmie dużo mniej wody niż lekko ubity po pracach tor. Wsiąkanie nie jest jedynym sposobem na pozbycie się wody.
    Jestem tym kim jestem...a tym kim nie jestem, tym mnie nie uczynicie...

  11. Powrót do góry    #461
    Użytkownik Awatar Lipa_PL
    Dołączył
    25-05-2009
    Postów
    113
    Kliknij i podziękuj
    933
    Podziękowania: 32 w 22 postach
    Adi1981, Michał Świącik, blackklop...to są jednak mózgi. Szacun. w środowisku

  12. Powrót do góry    #462
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta

    Zielonogorski wale,pierdzielisz jak potluczony.
    Zdecydowana wiekszosc kibicow potepia te wszystkie machloje i brak kregoslupa granatowych marynarek ale co niby maja zrobic,jak ten sport maja w serduchu?
    Jak ci kobita od czasu do czasu zaserwuje zupe ktorej nie da sie zjesc, kopiesz ja w zad i wystawiasz walizki przed chalupe czy moze krzywisz sie ale dalej kochasz?
    I jeszcze plusuja te wysrywy o kobiecie, pogratulowac

    Otoz, jak mnie baba zrobi biedna zupe albo cokolwiek innego, to zawsze moge ja jakos wyprostowac - od tego mam jaja bedac facetem. Kobieta bedzie miala focha moze pol dnia a potem zrobi jedna z dwoch rzeczy - albo lepsza zupe w ramach zadoscuczynienia albo uzna, ze skorom tak madry, to niech sam ja zrobie. W obu przypadkach bedzie miala racje i z tego powodu jest moja kobieta. Jakby nie umiala zachowac sie racjonalnie, to by nia nie byla

    A tu, dzis se popyerdolimy o Swiaciku, wczoraj o Grzybie, przedwczoraj o jakims innym Sukienniku a jeszcze wczesniej o Dowhanie, Komarnickim lub finale 2013. Wniosek jest taki, ze kolejne pokolenia prezesow robia z nas debili - tylko ze ja przejrzalem na oczy i nie daje sie temu poniesc.

    Jeszcze bardziej smiesza ludziki, ktore w imie wysrywow prezesow klubow lza na kibicow innych klubow. A w imie czego? Tego, ze za dwa tygodnie bedzie sie pyerdolio nazad w innym watku o kolejnej sytuacji, ktora nawet dzis jest nie do pomyslenia.

    Tyle

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Petroniusz (22-08-2020)

  14. Powrót do góry    #463
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Skoro sie nie dajesz,to co tu jeszcze robisz?
    Wynikow nie sledzisz,swoim nie kibicujesz?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #464
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    913
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lipa_PL Zobacz posta
    Adi1981, Michał Świącik, blackklop...to są jednak mózgi. Szacun. w środowisku
    Mózgi bo..? Czy kolejny który nie potrafi czytać ze zrozumieniem?
    Bo jakoś nie widzę w swoich postach żebym gdziekolwiek bronił Świącika (a zakładam że o to Ci chodzi), tylko wyjaśniał proste zjawiska których niektórzy zdają się nie rozumieć. Co nie jest równoznaczne z bronieniem Misia czy tego co się wczoraj stało.
    Jestem tym kim jestem...a tym kim nie jestem, tym mnie nie uczynicie...

  16. Powrót do góry    #465
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-03-2004
    Postów
    825
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 51 w 37 postach
    Wszystko zostało powiedziane oprócz dwóch rzeczy:
    1) Jeśli udowodnią dosypywanie nowej nawierzchni w tygodniu to temat jest zamknięty (walkower plus kary finansowe - marynarki nie będą miały wyjścia) - o czym pisze częstochowska Wyborcza (nie podali źródła, ale znaku zapytania też nie było)
    2) Eleven Sports na TT informuje zaraz po tej całej szopce i odwołaniu spotkania , że mecz zostanie przełożony na inny termin. Czego kompletnie nie rozumiem.

  17. Powrót do góry    #466
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    75
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    W Rybniku we wtorek zalało całe centrum, z ulic zrobiły się rzeki. W środę też padało, choć mniej. W czwartek odbyły zawody DMPJ bez najmniejszych problemów. Tylko nikt nie wpadł na "wspaniały" pomysł bronowania toru przed ulewami.

    http://row.rybnik.com.pl/temat_na_dz...w#.X0DaCOGxXX4
    Pogadajmy o żużlu na Discordzie - Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  18. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi Maveral za jego przydatny post!

    Buszmen (22-08-2020), Gadol (22-08-2020), Raf_Lublin (22-08-2020), Słowianka (22-08-2020), dockm (22-08-2020), młody_piernik2 (22-08-2020), never_mind (22-08-2020)

  19. Powrót do góry    #467
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    I jeszcze plusuja te wysrywy o kobiecie, pogratulowac

    Otoz, jak mnie baba zrobi biedna zupe albo cokolwiek innego, to zawsze moge ja jakos wyprostowac - od tego mam jaja bedac facetem. Kobieta bedzie miala focha moze pol dnia a potem zrobi jedna z dwoch rzeczy - albo lepsza zupe w ramach zadoscuczynienia albo uzna, ze skorom tak madry, to niech sam ja zrobie. W obu przypadkach bedzie miala racje i z tego powodu jest moja kobieta. Jakby nie umiala zachowac sie racjonalnie, to by nia nie byla

    A tu, dzis se popyerdolimy o Swiaciku, wczoraj o Grzybie, przedwczoraj o jakims innym Sukienniku a jeszcze wczesniej o Dowhanie, Komarnickim lub finale 2013. Wniosek jest taki, ze kolejne pokolenia prezesow robia z nas debili - tylko ze ja przejrzalem na oczy i nie daje sie temu poniesc.

    Jeszcze bardziej smiesza ludziki, ktore w imie wysrywow prezesow klubow lza na kibicow innych klubow. A w imie czego? Tego, ze za dwa tygodnie bedzie sie pyerdolio nazad w innym watku o kolejnej sytuacji, ktora nawet dzis jest nie do pomyslenia.

    Tyle

    W czasach kiedy mamy możliwość oglądania dosłownie każdego meczu, kiedy telewizja postawiła na żużel, wywaliła ciężki hajs, dostaje od E-ligi i prezesów produkt nie wart złamanego grosza. Nie dość że widowiska żadne to jeszcze takie kwiatki jak w Czewie odzierają ten sport z resztek godności. Poza tym ja jako ****** abonent który płaci tylko po to by mieć to yebane Eleven czy Nsport chce zobaczyć yebany żużel za który zapłaciłem i yebie mnie to że jakiś prezio postanowił na kilka dni przed meczem zaorać tor na 2 metry w głąb. Zwyczajnie szkoda pieniędzy na to gówno i mam nadzieje że Eliga w końcu dla dobra dyscypliny coś z tym zrobi. To co się odwaliło w Czewie to jest grube przegięcie i mam nadzieje że dla przykładu ten cały Częstochowski grajdoł zniknie z mapy zużlowej.

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mariotar za jego przydatny post!

    apator_uk (22-08-2020)

  21. Powrót do góry    #468
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Cytat Zamieszczone przez mariotar Zobacz posta
    To co się odwaliło w Czewie to jest grube przegięcie i mam nadzieje że dla przykładu ten cały Częstochowski grajdoł zniknie z mapy zużlowej.
    Dlaczego chcesz karać Bogu ducha winnych kibiców w Częstochowie imbecylu? Też mam Ci napisać, że mam głęboką nadzieję, że tarnowski kurnik w końcu się zawali, Unia nie będzie miała gdzie jeździć i skończy swój nędzny żywot?

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi dockm za jego przydatny post!

    muuu (22-08-2020)

  23. Powrót do góry    #469
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Skoro sie nie dajesz,to co tu jeszcze robisz?
    Wynikow nie sledzisz,swoim nie kibicujesz?
    Skoro zarzuciles postem w moja strone to wypadalo, zebym ci jakkolwiek odpowiedzial. Czego jeszcze nie rozumiesz?

  24. Powrót do góry    #470
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,589
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    Świącik tylko mówi: żadnego walkowera, to absurdalne!

    A czy powiedział: zwrócę pieniądze za podróż kibicom, którzy z Gorzowa jechali aż do Częstochowy kibicować swojej drużynie? Czy umyje ręce wodą, wodą którą traktował tor w poniedziałek?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  25. Powrót do góry    #471
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Dlaczego chcesz karać Bogu ducha winnych kibiców w Częstochowie imbecylu? Też mam Ci napisać, że mam głęboką nadzieję, że tarnowski kurnik w końcu się zawali, Unia nie będzie miała gdzie jeździć i skończy swój nędzny żywot?

    Temu matole że walenie w **** jest u was nagminnie praktykowane, a nasz kurnik niedługo się zawali i nie bedzie żużla i yebie mnie to bo mamy w klubie i mieście oszołomów podobnej maści co u was, patole trzeba likwidować z całą stanowczością.

  26. Powrót do góry    #472
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    913
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez mariotar Zobacz posta
    Temu matole że walenie w **** jest u was nagminnie praktykowane, a nasz kurnik niedługo się zawali i nie bedzie żużla i yebie mnie to bo mamy w klubie i mieście oszołomów podobnej maści co u was, patole trzeba likwidować z całą stanowczością.
    Wtedy trzeba by zlikwidować dyscyplinę, którą jest żużel zupełnie
    Jestem tym kim jestem...a tym kim nie jestem, tym mnie nie uczynicie...

  27. Powrót do góry    #473
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2019
    Postów
    540
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 47 w 35 postach
    Myślałem ,że już nikt nie przebije ostrowskiego wała z prądem,jednak jak widać myliłem się

  28. Powrót do góry    #474
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2012
    Postów
    393
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 64 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez Adi1981 Zobacz posta
    Nie walnąłem żadnego, jak wyżej napisałem, czytać trzeba ze zrozumieniem tego co się czyta. Parowanie wody przy takich upałach jakie ponoć "były przez ostatnie 3 dni" na wysuszonej przez wcześniejsze "tygodnie upałów ponad 25 stopni" (czy jakoś tak, nie chce mi się szukać cytatów dokładnych) ziemi spowoduje zwyczajne odparowanie większości wody która nie zdąży wsiąknąć w wysuszoną na kamień ziemię (sorry, ale murawy i ziemi pod nią nikt razem z torem nie przekopuje ani nie orze). I niezależnie czy jest tam jakakolwiek blacha, czy jej nie ma, taka ziemia zwyczajnie wyschnie dużo szybciej i przyjmie dużo mniej wody niż lekko ubity po pracach tor. Wsiąkanie nie jest jedynym sposobem na pozbycie się wody.
    Tor był zapewne rozgrzebany lub lekko ubity i przyjął cała ulewę, po drugie to i tak jest jakaś abstrakcja, bo rozgrzebany, ciemny tor w upale 30 stopniowym odda więcej wody do atmosfery niż murawa pokryta trawą. A tymczasem na murawie sucho, tor się smaży w 30 stopniach i nie przesycha. Nawet jak ktoś wcześniej zauważył, dosypanie 25t materiału to jest tyle co nic

  29. Powrót do góry    #475
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez Adi1981 Zobacz posta
    Wtedy trzeba by zlikwidować dyscyplinę, którą jest żużel zupełnie
    Przy takim postępowaniu ta dyscyplina nie przetrwa kolejnej dekady a juz na pewno nie w stopniu profesjonalnym bo jak w końcu TV powie dość to będzie koniec.

  30. Powrót do góry    #476
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-09-2009
    Postów
    682
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 91 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez bee3 Zobacz posta
    2) Eleven Sports na TT informuje zaraz po tej całej szopce i odwołaniu spotkania , że mecz zostanie przełożony na inny termin. Czego kompletnie nie rozumiem.
    Parafrazując - "Ja Ekstralipa jestem uczciwa, zapłacili za mecz to będzie mecz."
    Ostatnio edytowane przez Iras72 ; 22-08-2020 o 11:25
    "Najlepszym przyjacielem dobrego toromistrza są odpowiednie brony" - zm. Roman Cheładze

  31. Powrót do góry    #477
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    913
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez jan kowalski Zobacz posta
    Tor był zapewne rozgrzebany lub lekko ubity i przyjął cała ulewę, po drugie to i tak jest jakaś abstrakcja, bo rozgrzebany, ciemny tor w upale 30 stopniowym odda więcej wody do atmosfery niż murawa pokryta trawą. A tymczasem na murawie sucho, tor się smaży w 30 stopniach i nie przesycha. Nawet jak ktoś wcześniej zauważył, dosypanie 25t materiału to jest tyle co nic
    Na moje to z tego co się z różnych przekazów czyta/słyszy, to mogło to wyglądać mniej więcej tak, że
    - MŚ chciał zrobić tor jak za starych, przedcieślakowych czasów na Włókniarzu, czyli do walki. Tym bardziej że w drużynie jest kilku walczaków którzy jednak lubią wyprzedzać na dystansie. W związku z czym w poniedziałek zaorał doszczętnie tor, na koniec go zapewne lekko ubijając pod zapowiadane delikatne wtorkowo-środowe opady
    - we wtorek zamiast delikatnych opadów przyszło porządne oberwanie chmury i zrobił się problem, bo tor był tylko lekko ubity a nie uklepany na beton żeby po takich opadach woda nie wsiąkała głęboko w tor
    - przez kolejne ponad 2 dni smaży słońce, więc dzieje się to, że na mocno wysuszonej i ubitej murawie większośc wody która nie dała rady wsiąknąćw taką wyschniętą i zbitą ziemię zwyczajnie odparowuje, wsiąka tylko drobna część
    - na torze nieprzygotowanym pod taką ulewę (tylko lekkie ubicie) woda wsiąka głęboko i tutaj nie pomaga ani wsiąkanie (tor jest i tak mocno i głęboko przemoczony, pobliska rzeka też zapewne w tym nie pomaga), ani parowanie, bo o ile parowanie odparuje część wody głównie z wierzchu toru, o tyle żeby odparować wodę głębiej trzeba czekać na przesuszenie wierzchniej warstwy, przeorać żeby przerzucić tą namokniętą warstwę bardziej do góry, zonwu czekać, itd. Ile czasu na coś takiego potrzeba nie wiem, nie jestem toromistrzem. Do tego, oprócz słońca potrzebny by też był jakiś wiatr żeby przyspieszyć odparowywanie. Czy był, nie wiem, od poniedziałku mnie nie było w Czwie, ale zakładam że przy upałach za dużo tego wiatru jednak nie było.

    Czy MŚ popełnił błąd? Możliwe że tak (za słabe ubicie toru, nieprzewidzenie że opady będą dużo większe niż zapowiadane). Czy będzie przez to walkower? Nie wiem. Czy był jakiś dodatkowy wał? Też nie wiem, obie te kwestie rozstrzygną wąsy z zarządu ekstralipy.

    Natomiast to co wiem, to to, że wizerunkowo wygląda to bardzo źle, i dla klubu, i dla całej dyscypliny, chociaż w tym roku ta dyscyplina i tak wizerunkowo szoruje od dłuższego czasu po dnie.
    Ostatnio edytowane przez Adi1981 ; 22-08-2020 o 11:59
    Jestem tym kim jestem...a tym kim nie jestem, tym mnie nie uczynicie...

  32. Powrót do góry    #478
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Ekstraliga Żużlowa informuje, że we wtorek zbierze się Komisja Orzekająca Ligi, która zajmie się odwołanym meczem 11. rundy PGE Ekstraligi ELTROX Włókniarz Częstochowa – MOJE BERMUDY Stal Gorzów. Jednocześnie EŻ zwróciła się do GKSŻ o czasowe zawieszenie licencji toru w Częstochowie i ponowną weryfikację toru.



    Piękne szambo.

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi dockm za jego przydatny post!

    Raf_Lublin (22-08-2020)

  34. Powrót do góry    #479
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Skoro zarzuciles postem w moja strone to wypadalo, zebym ci jakkolwiek odpowiedzial. Czego jeszcze nie rozumiesz?
    Wolalbym zebys mi sensownie odpowiedzial a nie jakkolwiek.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Zboczeniec z lasu (22-08-2020)

  36. Powrót do góry    #480
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Adi1981 Zobacz posta
    Na moje to z tego co się z różnych przekazów czyta/słyszy, to mogło to wyglądać mniej więcej tak, że
    - MŚ chciał zrobić tor jak za starych, przedcieślakowych czasów na Włókniarzu, czyli do walki. Tym bardziej że w drużynie jest kilku walczaków którzy jednak lubią wyprzedzać na dystansie. W związku z czym w poniedziałek zaorał doszczętnie tor, na koniec go zapewne lekko ubijając pod zapowiadane delikatne wtorkowo-środowe opady
    - we wtorek zamiast delikatnych opadów przyszło porządne oberwanie chmury i zrobił się problem, bo tor był tylko lekko ubity a nie uklepany na beton żeby po takich opadach woda nie wsiąkała głęboko w tor
    Bajki z mchu i paproci o zapowiadanych delikatnych opadach.

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe. Służby meteorologiczne prognozują, że w poniedziałek po południu oraz w nocy Częstochowę i powiaty częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski mogą nawiedzić niebezpieczne burze.

    – Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 90 km na godz. Miejscami możliwy grad – ostrzega IMGW. Burze mogą występować od godz. 16 w poniedziałek do godz. 6 we wtorek.

    https://dziennikzachodni.pl/silne-bu...ar/c1-15131018

    Ostatnio edytowane przez Nigel ; 22-08-2020 o 12:21
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  37. Powrót do góry    #481
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    wiaterek napisał:
    1) Jeśli udowodnią dosypywanie nowej nawierzchni w tygodniu to temat jest zamknięty (walkower plus kary finansowe - marynarki nie będą miały wyjścia) - o czym pisze częstochowska Wyborcza (nie podali źródła, ale znaku zapytania też nie było)
    2) Eleven Sports na TT informuje zaraz po tej całej szopce i odwołaniu spotkania , że mecz zostanie przełożony na inny termin. Czego kompletnie nie rozumiem.
    Bardzo wiarygodne źródło, bo już w tytule ogłosili walkower. Jakiś mocno zaangażowany emocjonalnie gość na początku albo na całkowitym końcu kariery dziennikarskiej.
    Co do drugiego punktu to chyba oczywiste, że trzeba odjechać ten mecz zdrowo w pełnych składach i w sprzyjających warunkach bez ZZ najlepiej.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  38. Powrót do góry    #482
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 950 w 513 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    I jeszcze plusuja te wysrywy o kobiecie, pogratulowac

    Otoz, jak mnie baba zrobi biedna zupe albo cokolwiek innego, to zawsze moge ja jakos wyprostowac - od tego mam jaja bedac facetem. Kobieta bedzie miala focha moze pol dnia a potem zrobi jedna z dwoch rzeczy - albo lepsza zupe w ramach zadoscuczynienia albo uzna, ze skorom tak madry, to niech sam ja zrobie. W obu przypadkach bedzie miala racje i z tego powodu jest moja kobieta. Jakby nie umiala zachowac sie racjonalnie, to by nia nie byla

    A tu, dzis se popyerdolimy o Swiaciku, wczoraj o Grzybie, przedwczoraj o jakims innym Sukienniku a jeszcze wczesniej o Dowhanie, Komarnickim lub finale 2013. Wniosek jest taki, ze kolejne pokolenia prezesow robia z nas debili - tylko ze ja przejrzalem na oczy i nie daje sie temu poniesc.

    Jeszcze bardziej smiesza ludziki, ktore w imie wysrywow prezesow klubow lza na kibicow innych klubow. A w imie czego? Tego, ze za dwa tygodnie bedzie sie pyerdolio nazad w innym watku o kolejnej sytuacji, ktora nawet dzis jest nie do pomyslenia.

    Tyle
    Z tego tekstu wylapalem tyle, ze prostujesz babe jajami

  39. Powrót do góry    #483
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Misio widział tam 4 mm nie 40. Może do okulisty niech wypyerdala.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  40. Powrót do góry    #484
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Wszystko ok tylko jakby rzeczywiscie ten tor zalala rzeka to bylo by milion zdjec i placzu w social mediach ,tam poprostu karva po ciuchu gosc kombinowal bo myslal ze jest alfa i omega i sie zesralo a teraz na beszczelnego probuje wmowic ze wszyscy dookola to idioci ,daj spokoj gosc dal d..... i powinien ponies tego konsekwencje szkoda tylko ze kosztem klubu
    Dokładnie. Klub jest gospodarzem meczu i rzekomo temu klubowi ulewa zalała tor na 3 dni przed meczem, i rzekomo to zalanie ma mieć wpływ na brak przygotowania toru na mecz, który ma się odbyć za 3 dni.
    Taki klub powinien dysponować pełną dokumentacją zdjęcia/video:
    - jak wyglądał stan toru po wtorkowej ulewie
    - jak wyglądał stan toru w środę i co zrobiono w celu przygotowania toru do piątkowego spotkania
    - jak wyglądał stan toru w czwartek i co zrobiono w celu przygotowania toru do piątkowego spotkania
    - jak wyglądał stan toru w piątek i co zrobiono w celu przygotowania toru do piątkowego spotkania
    Mało tego, zagrożony klub, nie mający nic do ukrycia i mający jakieś sensowne argumenty po swojej stronie, publikowałby na bieżąco takie informacje.


    A obrońcy Włókniarza powinni nas wczoraj wieczorem i dzisiaj zasypać taką dokumentacją.


    Pamiętam finał 2009 i problemy z torem w ZG. Codziennie mieliśmy pełną informację jak wygląda tor i co się robi, aby tor osuszyć i przygotować do meczu. Pełna transparentność. Na bieżąco.


    Przy okazji uwaga do tych, którzy porównują stan toru w obu przypadkach.
    Nie porównujcie tamtej sytuacji do obecnej. W 2009 był październik, a właściwie środek, albo druga połowa października. Chłodno, wilgoć, opady deszczu. Nie było możliwości, aby wysuszyć tak zmoknięty tor bez wymiany nawierzchni.
    Tu mieliśmy lato i 2-3 dni upalne z temperaturą powyżej 30 stopni.


    Bardzo chciałbym obejrzeć spotkanie Włókniarz-Stal, ale jeszcze bardziej chcę, aby winny wczorajszej sytuacji został ukarany. Brak walkowera to będzie otwarta furtka na wszystkie wałki świata, zielone światlo dla kombinatorów i precedens prowadzący do totalnego burdelu w przyszłości.
    Teraz trafiło na Włókniarz, bo Włókniarz odwalił największy wał od czasu ucieczki Torunia z finału.
    Jest okazja to trzeba wziąć to krótko za mordę, przykładnie zweryfikować i ukarać i tym samym dać jakąś perspektywę normalności na przyszłość.

  41. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    Gadol (22-08-2020), marcool (22-08-2020), never_mind (22-08-2020)

  42. Powrót do góry    #485
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,183
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Dzien dobry dziewczynki.

    Zrobiono z was debili po raz 55 a placzecie jakby sie stalo cos niesamowitego i jakby ktos po raz pierwszy zrobil cos, co mialo na celu wygranie poza torem a wyszlo jak zawsze.

    Rozumiem kibicow z Czestochowy - bo to im moze b7yc ewentualnie wstyd (ale za co i przed kim????), bo to ich klub zarzadzany jest przez sklepikowego przedsiebiorce. Nio ale z drugiej strony, czy Czestochowa jest jakims wyjatkiem na zuzlowej mapie Polski?

    W rozumieniu kazdej postaci majacej rzeczywisty wplyw na to, co dzieje sie w tym sporcie, kazdy jeden kibic jest idiota, ktory ma zamknac morde, kochac klub, srac na inne i przyjmowac kazda kombinacje jako cos, co ma doprowadzic do lepszego wyniku - i wreszcie cieszyc sie, ze ktos cos dla niego robi.

    A wy tylko potraficie sie obrazic, jak ktos niesmialo nazwie rzeczy po imieniu (no i was tez). Czy macie do tego jeszcze jakies watpliwosci?

    A juz najbardziej smieszy mnie, ze kazde z wydarzen, ktore ma potem wydzwiek w postaci np kilkunastu stron bzdurnego pyerdolenia na forum, jest efektem tzw profesjonalizacji tego sportu. Odkad pojawiaja sie kolejne przepisy/procedury/rozwiazania, to czesciej nie ogladamy meczow niz odwrotnie.

    Zauwazamy cos tak blahego?
    Uczepiles sie kibicow a dla mnie najwiekszym frajerem jest telewizja, ktora pokornie przyjmuje takie chary na ryj.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  43. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Donald Trumpek (22-08-2020), Wicuch (22-08-2020), apator_uk (22-08-2020), mariotar (22-08-2020)

  44. Powrót do góry    #486
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Co do drugiego punktu to chyba oczywiste, że trzeba odjechać ten mecz zdrowo w pełnych składach i w sprzyjających warunkach bez ZZ najlepiej.
    Bez ZZ, bo tak będzie łatwiej dla Włókniarza?

  45. Powrót do góry    #487
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    wiaterek napisał:

    Bardzo wiarygodne źródło, bo już w tytule ogłosili walkower. Jakiś mocno zaangażowany emocjonalnie gość na początku albo na całkowitym końcu kariery dziennikarskiej.
    albo po prostu Gazeta Wyborcza. oni 95% "newsow" zmyslaja.

  46. Powrót do góry    #488
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    dockm napisał:
    Bez ZZ, bo tak będzie łatwiej dla Włókniarza?
    z jeszcze jednym gościem niedzielnym i ZZką. Odleciałeś totalnie.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  47. Powrót do góry    #489
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,869 w 1,757 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta


    Pamiętam finał 2009 i problemy z torem w ZG. Codziennie mieliśmy pełną informację jak wygląda tor i co się robi, aby tor osuszyć i przygotować do meczu. Pełna transparentność. Na bieżąco.


    Przy okazji uwaga do tych, którzy porównują stan toru w obu przypadkach.
    Nie porównujcie tamtej sytuacji do obecnej. W 2009 był październik, a właściwie środek, albo druga połowa października. Chłodno, wilgoć, opady deszczu. Nie było możliwości, aby wysuszyć tak zmoknięty tor bez wymiany nawierzchni.
    Tu mieliśmy lato i 2-3 dni upalne z temperaturą powyżej 30 stopni.
    .
    Nie przywołuj tamtego blamażu, bo zanim spadły deszcze tor był mocno podlewany przez SBka. Taka sama sytuacja jak teraz, brak możliwości rozegrania meczu był efektem działań klubu. Tyle że wtedy nie była to jeszcze najlepsza liga na świecie i takie wały uchodziły bezkarnie.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    Lipa_PL (22-08-2020)

  49. Powrót do góry    #490
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2019
    Postów
    830
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 159 w 117 postach
    A ja mam złą wiadomość dla kibiców Częstochowy... Wiecie, że obecność Mistrza Świata w PO zwiększa oglądalność?

  50. Powrót do góry    #491
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Ale śmiesznie się czyta ten wątek

    Dalej piszcie sobie o walkowerach, zabijaniu żużla i innych pyerdołach. Zachowujecie się jakbyście mieli 9 lat albo oglądali żużel pierwszy raz w życiu.

    Halo! To jest Ekstraliga. Tu obowiązuje jedna zasada: albo ja wyrucham ciebie albo ty mnie. Jakby miało być tak jak piszecie to co kolejkę powinny być 2 walkowery.

    Nie że to pochwalam, po prostu jestem realistą
    Pzdr,
    Garfield

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Garfield za jego przydatny post!

    sobotch (22-08-2020)

  52. Powrót do góry    #492
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2016
    Postów
    139
    Kliknij i podziękuj
    176
    Podziękowania: 137 w 50 postach
    Raczej skończy sie walkowerem dla Gorzowa.
    Tym bardziej po wypowiedziach Cieślaka .
    Wniosek...?
    Lepiej jest podpalać niż zalewać.

  53. Powrót do góry    #493
    Stały bywalec Awatar stefan
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 163 w 92 postach
    A nie mozna bylo polaczyc ognia z woda. W 1971 Polonia podpalila tor, zeby go osuszyc. Mozna? mozna
    APATOR K APATOR S APATOR ZAWSZE BYŁ I JEST

  54. Powrót do góry    #494
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,869 w 1,757 postach
    Cytat Zamieszczone przez stefan Zobacz posta
    A nie mozna bylo polaczyc ognia z woda. W 1971 Polonia podpalila tor, zeby go osuszyc. Mozna? mozna
    W Toruniu też wylewali ropę i podpalali ją, żeby wysuszyć kałuże. I też chyba przed meczem z Polonią.

  55. Powrót do góry    #495
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2019
    Postów
    830
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 159 w 117 postach
    Wiem że znacie tę historię, bo przecież zdarzyła się nie tak dawno temu, ale warto ją tutaj przypomnieć. Bo chyba niektórzy zapomnieli.

    Panie Święcik. Co można zrobić z torem przez 2 dni...

    Stadion wielkim placem budowy
    Zielonogórzanie mają dwa dni na przygotowanie toru do piątej próby. Wiedzą, że jeśli 24 października do meczu nie dojdzie, to więcej szans nie będzie. W klubie zbiera się sztab kryzysowy, który podejmuje zaskakującą decyzję: budujemy nowy tor.
    Stadion zmienia się w wielki plac budowy.
    5db1e6fa93524_p.jpg

    Kibice przyjeżdżali nawet w nocy
    Trzy duże firmy budowlane całe swoje siły kierują na tor. Mokra nawierzchnia znika ze stadionu, a w drodze do Zielonej Góry są już ciężarówki z suchym granitem. To aż 360 ton nowego materiału. Operacja trwa niespełna dobę. - To było mistrzostwo świata, wszyscy wierzyli, że się uda – wspomina Adam Warecki. – Wspierali nas kibice, którzy przyjeżdżali nawet w nocy.

    5db1ea5fa425b_p.jpg

    Niewiarygodne: polewaczka na torze
    24 października. Od rana żużlowcy Falubazu testują tor, trenują przed wieczornym meczem. Torunianie nie mogą wyjść z podziwu dla pracy zielonogórzan. Rywalizacja toczy się po myśli miejscowych. To niewiarygodne, ale pomiędzy wyścigami tor jest polewany wodą. Falubaz wygrywa 48:42. Nazajutrz oba zespoły przenoszą się do Torunia. W rewanżu na Motoarenie znów lepszy był Falubaz (40:38). Przerwany mecz kończy się w strugach deszczu. Zielonogórzanie, w najbardziej mokrym finale w historii żużla, sięgają po upragnione od 18 lat złoto.

  56. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Raf_Lublin za jego przydatny post!

    marcool (22-08-2020)

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •