Strona 13 z 30 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 585 z 1310

Wątek: IV kolejka Ekstraligi: Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa 03.07.2020, g. 20.30

  1. Powrót do góry    #541
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Dajcie temu maliniakowi spokój. Ewidentnie ma jakiś ból dupska, szkoda odpisywać na posty tego jaacpoza

  2. Powrót do góry    #542
    Użytkownik
    Dołączył
    07-12-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 89 w 48 postach
    Ktos kto orientuje sie w sprawach organizacji imprez masowych, a taka impreza jest mecz zuzla wie, ze organizator takiej imprezy musi okreslic przewidywane zagrozenia. W przypadku meczu rozgrywanego wieczorem takim zagrozeniem jest np. brak pradu i np. wybuch paniki w ciemnosci. Organizator musi iec zapewnione alternatywne zrodlo zasilania. Jesli go nie bylo to Stal jest w podwojnej czarnej du. pie. Amatorka.

  3. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi speedway5 za jego przydatny post!

    CKMik (03-07-2020), Dominik (03-07-2020), Donald Trumpek (03-07-2020), Falubaz (03-07-2020)

  4. Powrót do góry    #543
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2005
    Postów
    572
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 146 w 92 postach
    Piszą że awaria światła i im się wszystko sfajczylo. A dwa lata temu Canal+ wymusił na Stali założenie dodatkowego oświetlenia, bo było za słabe do minimalnych wymogów telewizyjnych. Założyli dodatkowe jupitery, wzrosło zapotrzebowanie na prąd, ale zapomnieli że trzeba wtedy mieć też dodatkowe transformatory. Kolejne punkty do wymogów licencyjnych powinni dopisać.
    Najlepsza żużlowa liga świata = Najbardziej niepoważna żużlowa liga świata. Dzięki działaczom, ale często też niestety przy współudziale zawodników. Oby komentatorzy, eksperci nie próbowali do nich dołączyć.

  5. Powrót do góry    #544
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2006
    Postów
    1,251
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 187 w 105 postach
    Mimo starań organizatorów nie udało się zapewnić agregatów prądotwórczych.
    To jest chyba kluczowe względem regulaminu .No szkoda bo nie powinno sie tak zakończyć bo meczyk ciekawy.


  6. Powrót do góry    #545
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Widzę, ze dalej wielu z was nie kuma.

    Takie agregaty wchodzą w skład całego systemu oświetlenia stadionu. Jak się projektuje sztuczne oświetlenie na konkretny stadion, to już na tym etapie zakłada się, bodajże nawet 2 agregaty o odpowiednio wyliczonej mocy. Nie można robić imprezy na stadionie w porze nocnej, gdzie jest sztuczne oświetlenie, aby nie mieć zabezpieczenia na wypadek braku prądu. Co to jest 50 tys czy nawet 100 tys dodatkowo, kiedy cały system kosztuje kilak milionów pln ?
    Mariusz, ale to ty nie kumasz o czym ja pisałem. Ja wiem, że takie agregaty są wymagane, pisze jedynie, ze nie widzę sensu wstawiania stacjonarnych agregatów, kiedy one właściwie nigdy nie pracują. łatwiej wynająć taki mobilny agregat o odpowiedniej charakterystyce, albo dogadać się z jakimś sponsorem, który by taki agregat podstawiał na czas zawodów. Skoro w Gorzowie szukali i nie znaleźli, to znaczy, że nie były one na stałe zamontowane, tylko działały na zasadzie najmu lub użyczenia. A podłączenie agregatu to kwestia 10 minut, wiem bo u mnie podpinali taki, który sam by wioskę całą udźwignął.
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  7. Powrót do góry    #546
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez rav_gorzow Zobacz posta
    Niestety w 90proc stawiam na walkower. Brawo ENEA
    A co ENEA podpaliła rozdzielnie?
    Czy może ENEA nie zapewniła agregatów czy innego zapasowego żródła prądu?
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  8. Powrót do góry    #547
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    To moze 5 biegow w Częstochowie przy okazji rewanzu?
    Zaliczenie wyniku to czyste sciene-fiction, chyba wierzą w to jedynie w Gorzowie.

  9. Powrót do góry    #548
    Stały bywalec Awatar pejotl3
    Dołączył
    05-12-2006
    Postów
    562
    Kliknij i podziękuj
    394
    Podziękowania: 198 w 119 postach
    Cytat Zamieszczone przez rav_gorzow Zobacz posta
    Niestety w 90proc stawiam na walkower. Brawo ENEA
    W podsuniętym przez apator_uk (dzięki!) w regulaminie torów jest art. 419 ust. 1 statuujący odpowiedzialność organizatora na zasadzie ryzyka za sprawność m.in. oświetlenia.

  10. Powrót do góry    #549
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez rav_gorzow Zobacz posta
    Niestety w 90proc stawiam na walkower. Brawo ENEA
    Nie czepiałbym się za bardzo ENEI, chociaż i mnie często wkrewiają.

    Pytanie czemu na stadionie nie włączono agregatów ? Tzn. jakieś chyba włączono bo coś tam świeciło. Ale ten cały system dawno chyba nie był sprawdzany, skoro padło główne oświetlenie, wieżyczka sędziego i bandy. A to już jest obowiązkiem klubu. Jeśli nie dokonali tego obowiązku to walkower się należy. Pewnie jutro będą latały faksy z zapytaniami ze SE i z tłumaczeniem z klubu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    Falubaz (03-07-2020)

  12. Powrót do góry    #550
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-08-2016
    Postów
    714
    Kliknij i podziękuj
    27
    Podziękowania: 229 w 130 postach
    A taki agregat co pociągnie pnemautyke, nagłośnienie, oświetlenie stadionu i przede wszystkim oświetlenie toru przez dajmy na to godzinę to nie jest jakiś przemysłowy potwór ?

  13. Powrót do góry    #551
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,850
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Beton.

    A jakiej dotyczyły? Myślisz że w regulaminie będzie napisane jak w amerykańskich instrukcjach obsługi "Nie wolno wkładać kota do kuchenki mikrofalowej"? Masz punkt mówiący o naruszeniu porządku zawodów - co się niewątpliwie stało. Słowa tam nie ma "z winy klubu/miasta/Iversena".

    Czego tutaj można nie rozumieć?
    Powinno być czarno na białym;
    1. Gdy awarii ulegnie oświetlenie, nie z winy klubu-organizatora, w momencie gdy gospodarze prowadzą, to wynik należy zaliczyć.
    2. Gdy awarii ulegnie oświetlenie, nie z winy klubu-organizatora, w momencie gdy goście prowadzą, mecz należy powtórzyć, od momentu przerwania.
    3. Gdy awarii ulegnie oświetlenie, z winy klubu-organizatora, w momencie gdy gospodarze prowadzą, to należy ogłosić walkower.
    4. Gdy awarii ulegnie oświetlenie, z winy klubu-organizatora, w momencie gdy goście prowadzą, należy czekać na wschód słońca.
    5. Gdy jakiś samolot ulegnie katastrofie w promieniu do 50 km od stadionu, mecz należy powtórzyć
    6. Gdy jakiś samolot ulegnie katastrofie w promieniu ponad 50 km od... i tak dalij, i tak dalij.
    Może takie regulaminy nalezy utworzyć, by wszystko wyjaśnić z góry kibicom-malkontentom?
    Przecież sprawa jest oczywista, walkower, choć winy klubu wielkiej w tym nie widać, ale zaniedbanie wyraźne, z którym nie da się dyskutować.

  14. Powrót do góry    #552
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,406
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 191 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    A co ENEA podpaliła rozdzielnie?
    Czy może ENEA nie zapewniła agregatów czy innego zapasowego żródła prądu?
    JUŻ NAPISAŁEM DLACZEGO rozdzielnie nie wytzymują czyli transformatory zaczynają kopcić . Podpalić to sobie możesz kłaki na głowie . Jeśli masz oczywiście. Co to zapasowego źródła energii to się nie wypowiadałem . Wina klubu ewidentna

  15. Powrót do góry    #553
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Snejk79 Zobacz posta
    A taki agregat co pociągnie pnemautyke, nagłośnienie, oświetlenie stadionu i przede wszystkim oświetlenie toru przez dajmy na to godzinę to nie jest jakiś przemysłowy potwór ?
    No na pewno nie taki ręczny na benzyne.
    Są agregaty na autach ciężąrowych, które mogą już wiele.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  16. Powrót do góry    #554
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,102
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    No na pewno nie taki ręczny na benzyne.
    Są agregaty na autach ciężąrowych, które mogą już wiele.
    sa tez niewielkie I tez moga duzo,ale zgadza sie takim recznym to se mozna co najwyzej prad w chalupie utrzymac

  17. Powrót do góry    #555
    Stały bywalec Awatar Saeyl
    Dołączył
    17-07-2019
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 181 w 96 postach
    Po Bandzie twierdzi, że pomimo regulaminu możliwe, że zaliczą wynik.
    Jak to się sprawdzi to podpalajcie rozdzielnię jak wasza drużyna prowadzi

  18. Powrót do góry    #556
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,102
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    zalicza bo wszystkim to pasuje,ta liga I te przepisy sa karva coraz smieszniejsze ,mi sie to juz tym wszystkim zygac chce I tesknie karva za 2 liga

  19. Powrót do góry    #557
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez rav_gorzow Zobacz posta
    JUŻ NAPISAŁEM DLACZEGO rozdzielnie nie wytzymują czyli transformatory zaczynają kopcić . Podpalić to sobie możesz kłaki na głowie . Jeśli masz oczywiście. Co to zapasowego źródła energii to się nie wypowiadałem . Wina klubu ewidentna
    To w Gorzowie kopcące rozdzielnie sa na porządku dziennym?
    Przecież rzucałeś tu oskarżenia, że to może przebrani kibice Falubazu stoją za tym.

    Ciśnionko widze ostro poszło w góre.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  20. Powrót do góry    #558
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez Snejk79 Zobacz posta
    A taki agregat co pociągnie pnemautyke, nagłośnienie, oświetlenie stadionu i przede wszystkim oświetlenie toru przez dajmy na to godzinę to nie jest jakiś przemysłowy potwór ?
    Nie, pisałem już wiele razy, że w lubuskim Enea posiada kilka mobilnych agregatów(w Świebodzinie dwa), które to udźwigną.
    Dużo większe stadiony mają swoje agregaty i nie jest to jakieś wielkie wyzwanie:

    http://www.eaton.pl/EatonPL/OurCompa...rena/index.htm
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  21. Powrót do góry    #559
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Ja wiem jak będzie!

    Mecz zostanie powtórzony po tym jak Ekstraliga rozpatrzy "nieznane szerzej fakty".

    Pzdr,
    Garfield

  22. Powrót do góry    #560
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,314
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Powinno być czarno na białym;
    1. Gdy awarii ulegnie oświetlenie, nie z winy klubu-organizatora, w momencie gdy gospodarze prowadzą, to wynik należy zaliczyć.
    2. Gdy awarii ulegnie oświetlenie, nie z winy klubu-organizatora, w momencie gdy goście prowadzą, mecz należy powtórzyć, od momentu przerwania.
    3. Gdy awarii ulegnie oświetlenie, z winy klubu-organizatora, w momencie gdy gospodarze prowadzą, to należy ogłosić walkower.
    4. Gdy awarii ulegnie oświetlenie, z winy klubu-organizatora, w momencie gdy goście prowadzą, należy czekać na wschód słońca.
    5. Gdy jakiś samolot ulegnie katastrofie w promieniu do 50 km od stadionu, mecz należy powtórzyć
    6. Gdy jakiś samolot ulegnie katastrofie w promieniu ponad 50 km od... i tak dalij, i tak dalij.
    Może takie regulaminy nalezy utworzyć, by wszystko wyjaśnić z góry kibicom-malkontentom?
    Przecież sprawa jest oczywista, walkower, choć winy klubu wielkiej w tym nie widać, ale zaniedbanie wyraźne, z którym nie da się dyskutować.
    Ale gość dalej będzie pierd*lił że to się ma nijak do dzisiejszej sytuacji. Taki chłopek-roztropek, musi mieć czarno na białym dokładnie opisaną sytuację, instrukcję obsługi 1:1. Najlepiej z uwzględnieniem adresu tej rozdzielni.

    Tacy ludzie idą potem na wybory i ich głos jest równoważny. K*rwa Zibi - miałeś rację...

  23. Powrót do góry    #561
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Ta rozdzielnia, to na terenie stadionu jest, to część infrastruktury należącej do stadionu?

    Nie jestem przekonany do walkoweru i wydaje mi się, że pierwszy sygnał z Eligi też brzmi podobnie.

    Można sobie wyobrazić wiele kataklizmów, na które gospodarz obiektów ma wpływ żaden/średni/nieokreślony, który mogą przerwać zawody.

    Ciekawe jak to rozwiążą.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  24. Powrót do góry    #562
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,406
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 191 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    To w Gorzowie kopcące rozdzielnie sa na porządku dziennym?
    Przecież rzucałeś tu oskarżenia, że to może przebrani kibice Falubazu stoją za tym.

    Zwieracze widze nie wytrzymują.
    nie ja to napisałem , z kibicami Falubazu raczej rozmawiam normalnie , ale widzę żę nie z każdym

  25. Powrót do góry    #563
    Użytkownik Awatar Michcio13
    Dołączył
    06-04-2019
    Postów
    127
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 31 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez STRZELBA POWER Zobacz posta
    Regulamin mówi tylko ze w przypadku wystapienia nadzyczajnych okoliczności można odwołać zawody, a w rundzie zasadniczej mecz uznaje sie za rozegrany jeśli ukończonych zostanie 8 biegów. Takze nie będzie żadnego walkowera.

    Moim zdaniem tu przypadku nie ma, sytuacja jak kiedyś z Ostrowa.
    Pytanie czy to była "siła wyższa" i można zaliczyć wynik jak w przypadku opadów czy to wina organizatora, który nie zapewnił alternatywnego źródła energii.

  26. Powrót do góry    #564
    Stały bywalec Awatar bartiromo1
    Dołączył
    07-03-2003
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 150 w 64 postach
    Jakakolwiek decyzja nie zostałaby podjęta i tak będzie ona kontrowersyjna i krzywdzącą (kogoś ???) od strony sportowej, ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że Pan leszek i tak "wytłumaczy" wszystkim, że (*):
    - jest ona najlepszą z możliwych,
    - jest zgodna z regulaminem (skoro jeden zapis konstytucji różni konstytucjonaliści interpretują na kilka różnych sposobów to co dopiero regulamin rozgrywek e-ligi)
    - jest zgodna z duchem sportu,
    - nie można krzywdzić gospodarzy bo zdobyli punkty po sportowej walce,
    - nie można krzywdzić gości bo zabezpieczenie infrastruktury stadionowej leży po stronie gospodarzy
    - nie można odjechać brakujących 5 biegów bo regulamin takiej sytuacji nie przewiduje
    - można odjechać brakujące 5 biegów bo taka decyzja będzie zgodna z duchem sportowej rywalizacji
    - trzeba powtórzyć mecz od początku bo tak będzie najsprawiedliwiej
    - należało przyznać walkowera, bo gospodarze nie zabezpieczyli należycie infrastruktury na czas zawodów

    (*) niepotrzebne skreślić.

    P.S. Myślę jednak, że podstawowym kryterium jakim będą kierowały się marynarki będzie to, że ich decyzja wpłynie na decyzje podejmowane w przyszłości przy podobnych zdarzeniach. Jeśli cokolwiek się stanie, co przerwie mecz (oprócz deszczu) to "pierwszym wyborem" sędziego będzie taka decyzja jaka zostanie podjęta odnośnie sytuacji w gorzowie.
    Oby tylko ta decyzja nie przyczyniła się do nagłego wzrostu pożarów przystadionowych rozdzielni.
    Ostatnio edytowane przez bartiromo1 ; 03-07-2020 o 22:56

  27. Powrót do góry    #565
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Snejk79 Zobacz posta
    A taki agregat co pociągnie pnemautyke, nagłośnienie, oświetlenie stadionu i przede wszystkim oświetlenie toru przez dajmy na to godzinę to nie jest jakiś przemysłowy potwór ?
    No jest to potwór

    Przecież to musi być wszystko policzone przez fachowców już na etapie projektu całej instalacji oświetleniowej.

    Nie wiem czy jeszcze dzisiaj tak nie robią u nas w ZG. Ale kiedyś Dowhan mówił, że dla klubu taniej było jechać cały mecz na agregacie, bo ropa mniej kosztowała, niż brać prąd z ENEI.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #566
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,102
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Ja wiem jak będzie!

    Mecz zostanie powtórzony po tym jak Ekstraliga rozpatrzy "nieznane szerzej fakty".

    za uja nie powtorza tego meczu ,nagna przepisy w ta albo w tamta zeby tylko nie powtorzyc

  29. Powrót do góry    #567
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,314
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Ta rozdzielnia, to na terenie stadionu jest, to część infrastruktury należącej do stadionu?

    Nie jestem przekonany do walkoweru i wydaje mi się, że pierwszy sygnał z Eligi też brzmi podobnie.

    Można sobie wyobrazić wiele kataklizmów, na które gospodarz obiektów ma wpływ żaden/średni/nieokreślony, który mogą przerwać zawody.

    Ciekawe jak to rozwiążą.
    Tutaj w mojej opinii nie rozchodzi się o samą awarię rozdzielni. To się może zdarzyć!

    Tu chodzi o zabezpieczenie organizatora imprezy na wypadek takiego zdarzenia. A było ono zerowe! Zaczęto szukać agregatów.

    Jedyne co mi pozwala uwierzyć w zaliczenie wyniku, to postawa naszego prezesa Michałka. To jest człowiek, który podkuli po sobie ogon i powie - tak, zaliczamy.

  30. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi veronek za jego przydatny post!

    Garfield (03-07-2020), dockm (03-07-2020), muuu (03-07-2020)

  31. Powrót do góry    #568
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2006
    Postów
    1,251
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 187 w 105 postach
    Cytat Zamieszczone przez speedway5 Zobacz posta
    Ktos kto orientuje sie w sprawach organizacji imprez masowych, a taka impreza jest mecz zuzla wie, ze organizator takiej imprezy musi okreslic przewidywane zagrozenia. W przypadku meczu rozgrywanego wieczorem takim zagrozeniem jest np. brak pradu i np. wybuch paniki w ciemnosci. Organizator musi iec zapewnione alternatywne zrodlo zasilania. Jesli go nie bylo to Stal jest w podwojnej czarnej du. pie. Amatorka.

    Klub jest zobowiązany do posiadania i utrzymywania należytej sprawności wszelkich urządzeń i systemów wymaganych przez przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dla organizatorów imprez sportowych podwyższonego ryzyka. Czyli można podpinać pod regulamin .Co by nie było ciężki orzech do zgryzienia.

  32. Powrót do góry    #569
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    za uja nie powtorza tego meczu ,nagna przepisy w ta albo w tamta zeby tylko nie powtorzyc
    Możemy się zdziwić, marynarki stać na wszystko.
    Z tego sportu robi się powoli karykatura speedwaya.

    Tu trzeba mieć jaja i podejmować meskie decyzje, a z tym jest często problem.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  33. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    Dominik (03-07-2020), Donald Trumpek (03-07-2020), Leonidas (03-07-2020), muuu (03-07-2020)

  34. Powrót do góry    #570
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Ta rozdzielnia, to na terenie stadionu jest, to część infrastruktury należącej do stadionu?

    Nie jestem przekonany do walkoweru i wydaje mi się, że pierwszy sygnał z Eligi też brzmi podobnie.

    Można sobie wyobrazić wiele kataklizmów, na które gospodarz obiektów ma wpływ żaden/średni/nieokreślony, który mogą przerwać zawody.

    Ciekawe jak to rozwiążą.
    Jeśli udowodnią wam, że nie mieliście zorganizowanego zapasowego źródła energii, a powinniście takie mieć, to jak nic dopyerdolą wam walkowera. Nikt was nie będzie winił za to, ze jakaś stacja transformatorowa się zapaliła.

    Padł prąd z Enei ? OK, macie 30 minut na odpalenie agregatów. Mija 30 minut i prądu dalej nie ma. To walkower.

    Powiedz mi, po c..uj wam oświetlenie na stadionie ? Skoro nie macie zapasowego źródła energii ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #571
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,758
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,576 w 918 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    zalicza bo wszystkim to pasuje,ta liga I te przepisy sa karva coraz smieszniejsze ,mi sie to juz tym wszystkim zygac chce I tesknie karva za 2 liga
    Tylko po kiego grzyba setki regulaminów, licencji i innych ch...w mujów, skoro i tak nikt się do nich nie stosuje. Skoro jest jasny regulamin że muszą być agregaty a nie było, to z automatu powinien być walkower. Jak Stal uważa że niesłusznie to niech się odwołują.
    Ostatnio edytowane przez apator_uk ; 03-07-2020 o 23:04
    #GetWellDarky

  36. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi apator_uk za jego przydatny post!

    j-rules (04-07-2020), muuu (03-07-2020)

  37. Powrót do góry    #572
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,102
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    pytanie teraz jest takie czy wlokniarzowi zalezy na walkowerze $$$$,jak to jest z przelozeniem na finance

  38. Powrót do góry    #573
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,406
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 191 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jeśli udowodnią wam, że nie mieliście zorganizowanego zapasowego źródła energii, a powinniście takie mieć, to jak nic dopyerdolą wam walkowera. Nikt was nie będzie winił za to, ze jakaś stacja transformatorowa się zapaliła.

    Padł prąd z Enei ? OK, macie 30 minut na odpalenie agregatów. Mija 30 minut i prądu dalej nie ma. To walkower.
    Dokładnie tak. Ale pytanie jest takie czy agregaty mają być takie żeby tylko było jakieś światło żeby ludzie wyszli bezpiecznie ze stadionu czy takie żeby dalej prowadzić mecz ? Masz pewną wiedzę w tym temacie ? Bo coś tam się jakieś światło świeciło niby

  39. Powrót do góry    #574
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,790
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 580 w 426 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Tylko po kiego grzyba setki regulaminów, licencji i innych ch...w mujów, skoro i tak nikt się do nich nie stosuje. Skoro jest jasny regulamin że muszą być agregaty a nie było, to z automatu powinien być walkower. Jak Stal uważa że nie słusznie to niech się odwołują.
    Dlatego będzie wo i kara za brak agregatów

  40. Powrót do góry    #575
    Stały bywalec Awatar pejotl3
    Dołączył
    05-12-2006
    Postów
    562
    Kliknij i podziękuj
    394
    Podziękowania: 198 w 119 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Ta rozdzielnia, to na terenie stadionu jest, to część infrastruktury należącej do stadionu?

    Nie jestem przekonany do walkoweru i wydaje mi się, że pierwszy sygnał z Eligi też brzmi podobnie.

    Można sobie wyobrazić wiele kataklizmów, na które gospodarz obiektów ma wpływ żaden/średni/nieokreślony, który mogą przerwać zawody.

    Ciekawe jak to rozwiążą.
    Odpowiedzialność organizatora na zasadzie ryzyka nie jest odpowiedzialnością absolutną. Np. w przypadku siły wyższej nie działa. A pożar może być przypadkiem siły wyższej.

  41. Powrót do góry    #576
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jeśli udowodnią wam, że nie mieliście zorganizowanego zapasowego źródła energii, a powinniście takie mieć, to jak nic dopyerdolą wam walkowera. Nikt was nie będzie winił za to, ze jakaś stacja transformatorowa się zapaliła.

    Padł prąd z Enei ? OK, macie 30 minut na odpalenie agregatów. Mija 30 minut i prądu dalej nie ma. To walkower.

    Powiedz mi, po c..uj wam oświetlenie na stadionie ? Skoro nie macie zapasowego źródła energii ?
    Komu "wam" ?
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  42. Powrót do góry    #577
    Stały bywalec Awatar bartiromo1
    Dołączył
    07-03-2003
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 150 w 64 postach
    Jakakolwiek decyzja nie zostałaby podjęta i tak będzie ona kontrowersyjna i krzywdzącą (kogoś ???) od strony sportowej, ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że Pan leszek i tak "wytłumaczy" wszystkim, że (*):
    - jest ona najlepszą z możliwych,
    - jest zgodna z regulaminem (skoro jeden zapis konstytucji różni konstytucjonaliści interpretują na kilka różnych sposobów to co dopiero regulamin rozgrywek e-ligi)
    - jest zgodna z duchem sportu,
    - nie można krzywdzić gospodarzy bo zdobyli punkty po sportowej walce,
    - nie można krzywdzić gości bo zabezpieczenie infrastruktury stadionowej leży po stronie gospodarzy
    - nie można odjechać brakujących 5 biegów bo regulamin takiej sytuacji nie przewiduje
    - można odjechać brakujące 5 biegów bo taka decyzja będzie zgodna z duchem sportowej rywalizacji
    - trzeba powtórzyć mecz od początku bo tak będzie najsprawiedliwiej
    - należało przyznać walkowera, bo gospodarze nie zabezpieczyli należycie infrastruktury na czas zawodów

    (*) niepotrzebne skreślić.

    P.S. Myślę jednak, że podstawowym kryterium jakim będą kierowały się marynarki będzie to, że ich decyzja wpłynie na decyzje podejmowane w przyszłości przy podobnych zdarzeniach. Jeśli cokolwiek się stanie, co przerwie mecz (oprócz deszczu) to "pierwszym wyborem" sędziego będzie taka decyzja jak w gorzowie.
    Oby tylko ta decyzja nie przyczyniła się do nagłego wzrostu pożarów przystadionowych rozdzielni.

  43. Powrót do góry    #578
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,102
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Tylko po kiego grzyba setki regulaminów, licencji i innych ch...w mujów, skoro i tak nikt się do nich nie stosuje. Skoro jest jasny regulamin że muszą być agregaty a nie było, to z automatu powinien być walkower. Jak Stal uważa że nie słusznie to niech się odwołują.
    dlatego mowie ze ja mam juz dosc

  44. Powrót do góry    #579
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-02-2018
    Postów
    2,484
    Kliknij i podziękuj
    254
    Podziękowania: 971 w 539 postach
    Tajni agenci donoszą że najbardziej prawdopodobną opcją jest powtórzenie meczu od początku

  45. Powrót do góry    #580
    Zaawansowany Awatar donvito
    Dołączył
    25-11-2007
    Postów
    2,631
    Kliknij i podziękuj
    217
    Podziękowania: 728 w 411 postach
    Ogólnie sytuacja podejrzana od samego początku: pierwszy mecz w tym roku przekazywany do TV po transmisji satelitarnej, nie po światłowodzie.

  46. Powrót do góry    #581
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,102
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez SCOT FZG Zobacz posta
    Tajni agenci donoszą że najbardziej prawdopodobną opcją jest powtórzenie meczu od początku
    jutro?

  47. Powrót do góry    #582
    Stały bywalec Awatar bartiromo1
    Dołączył
    07-03-2003
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 150 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez SCOT FZG Zobacz posta
    Tajni agenci donoszą że najbardziej prawdopodobną opcją jest powtórzenie meczu od początku

    ciekawe kto zapłaci zawodnikom za punkty zdobyte do 10 biegu, może e-liga ?

  48. Powrót do góry    #583
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez rav_gorzow Zobacz posta
    Dokładnie tak. Ale pytanie jest takie czy agregaty mają być takie żeby tylko było jakieś światło żeby ludzie wyszli bezpiecznie ze stadionu czy takie żeby dalej prowadzić mecz ? Masz pewną wiedzę w tym temacie ? Bo coś tam się jakieś światło świeciło niby
    Tu poruszasz dwie kwestie. Jedna kwestia to ustawa o organizacji imprez masowych. Jak klub składa wniosek o zezwolenie na organizację takich imprez to ma coroczny odbiór stadionu. I tu odp. przepisy regulują te kwestie, czyli jeśli impreza jest w nocy to drogi ewakuacyjne i cześć obiektu musi byś oświetlona. I tu chyba było OK bo coś tam świeciło. Druga kwestia to warunki licencyjne odbioru stadionu. W dużym skrócie, aby klub dostał licencję to warunkiem w SE jest aby stadion był wyposażony min. w sprawną instalacje oświetleniową. A co za tym idzie w zapasowe źródła energii na wypadek przerw w dostawie prądu. To są wymogi licencyjne, stricte żużlowe.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  49. Powrót do góry    #584
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,102
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    narazie o tym jescze nie pomysleli haha

    Cytat Zamieszczone przez bartiromo1 Zobacz posta
    ciekawe kto zapłaci zawodnikom za punkty zdobyte do 10 biegu, może e-liga ?
    narazie o tym jescze nie pomysleli haha

  50. Powrót do góry    #585
    Stały bywalec Awatar Bronek12
    Dołączył
    04-04-2014
    Postów
    793
    Kliknij i podziękuj
    53
    Podziękowania: 219 w 121 postach
    GP w Warszawie zaliczyli to i tu pewnie zalicza

Strona 13 z 30 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •