Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 459

Wątek: Sezon 2020 przewidywania

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik Awatar Paweł1
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    55
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 23 w 11 postach

    Sezon 2020 przewidywania

    Jestem ciekaw waszych przewidywań na sezon 2020, kto zajmie które miejsce? Wiadomo sezon jest długi i nieprzewidywalny, jedna kontuzja może zmienić wszystko, ale można się pobawić w małe typowanie. Wg mnie:

    1. Unia Leszno
    2. Włókniarz Częstochowa
    3. Sparta Wrocław
    4. Stal Gorzów
    5. GKM Grudziądz
    6. Motor Lublin
    7. Falubaz ZG
    8. Rybnik

    Wieloletni sympatyk sportu żużlowego.

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2018
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    1. Unia Leszno
    2. Włókniarz Częstochowa
    3. Sparta Wrocław
    4. GKM Grudziadz
    5. Speed Car Motor Lublin
    6. Stal Gorzow
    7. Falubaz ZG
    8. Rybnik

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Dziwny ten Wrocław w TOP 3 jak po 4 kolejkach będą mieli ziobro

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2019
    Postów
    539
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 46 w 34 postach
    Po za Rybnikiem liga będzie tak wyrównana że nie ma sensu nic typować.Tak jak Lublin może rozjechać ligę juniorami, tak Grudziądz może zdobyć złoto dzięki swojej geometrii toru.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    Po za Rybnikiem liga będzie tak wyrównana że nie ma sensu nic typować.Tak jak Lublin może rozjechać ligę juniorami, tak Grudziądz może zdobyć złoto dzięki swojej geometrii toru.
    zapomniałeś dodać że opole w rok awansuje do ekstraligi

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar donvito
    Dołączył
    25-11-2007
    Postów
    2,631
    Kliknij i podziękuj
    217
    Podziękowania: 728 w 411 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    Po za Rybnikiem liga będzie tak wyrównana że nie ma sensu nic typować.Tak jak Lublin może rozjechać ligę juniorami, tak Grudziądz może zdobyć złoto dzięki swojej geometrii toru.
    Ta zmiana geometrii była przed 21.04.2018 czy po?

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    Po za Rybnikiem liga będzie tak wyrównana że nie ma sensu nic typować.Tak jak Lublin może rozjechać ligę juniorami, tak Grudziądz może zdobyć złoto dzięki swojej geometrii toru.
    Grudziądz złoto? Mityczny kandydat do Play Off.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,444
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,479 w 956 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Grudziądz złoto? Mityczny kandydat do Play Off.
    Finał jest w ich zasięgu. Tak przynajmniej mi wyszło po podliczeniu zeszłorocznych średnich biegowych poszczególnych zawodników. Na papierze przedsezonowy układ sił przedstawia się następująco (w nawiasie średnia meczowa całego zespołu):

    1. Unia (52.04)
    2. GKM (49.00)
    3. Motor (47.47)
    4. Włokniarz (47.09)

    5. Sparta (46.89 z Drabikiem)
    6. Stal (45.71)
    7. Falubaz (43.85)
    8. ROW (38.48 bez Hancocka)

    Sparta bez Drabika spada na przedostatnie miejsce (41.68). ROW nawet z Hancockiem pozostaje kandydatem do spadku, ale to tylko matematyka. W mojej skromnej opinii, GKM dopnie swego i awansuje do play-off, ale Unia w finale pojedzie z Motorem, juniorka lubelska zrobi różnicę, a Dzik będzie na fali opadającej. Myślę, że Gorzów może być także wyżej niż te wyliczenia pokazują. Sparta nawet z Drabikiem będzie miała ciężko, ale ma młody skład i może także być nieco wyżej.

    W Pierwszej Lidze mam mały szkopuł z Polonią, bo większość zawodników jeździła w zeszłym sezonie o jeden szczebel niżej:

    1. Apator (48.53)
    2. Wybrzeze (48.25)
    3. Start (47.52)
    4. Polonia (42.81)

    5. Ostrovia (42.78)
    6. Orzeł (41.86)
    7. Unia (41.64)
    8. Lokomotiv (35.87)

    Wygląda na to, że Apator pojedzie w finale z Gdańskiem lub Gnieznem, chociaż ja obstawiam tych drugich. Nie przekreślałbym Polonii, bowiem być może zaniżyłem ich noty za bardzo, a jeśli Francuzi rzeczywiście przyłożą się do swojej pracy, możemy nawet zobaczyć derby Pomorza na koniec. Zobaczymy też jak pojadą młodzi z Ostrowa, bo Staszewski robi świetną robotę i Ostrovia może także powtórzyć zeszłoroczny sukces. Loko będzie miało ciężko jak nigdy, ale ja uważam, że mogą także sprawić niejedną niespodziankę, mają świetnych juniorów oraz kilku młodych wilczków, którzy mogą zostać odkryciem sezonu. Juniorzy i jeszcze raz juniorzy to podstawa, powtarzam do znudzenia.

    Generalnie w obu ligach mamy na papierze po jednym "pewniaku" do pierwszego miejsca oraz po jednym do spadku. Pożywiom, uwidim. Mam nadzieję, że nie będzie aż tak nudno i przewidywalnie jak w roku ubiegłym.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Wedlug mnie to będzie kolejny sezon w ktorym Unia Leszno bedzie faworytem. Moze juz nie tak zdecydowanym jak w poprzednim sezonie, ale nadal maja najwieksze szanse na DMP. Co do pozostalych miejsc to trudno w tej chwili o konkretna ocene bo wszystko zalezy od tego gdzie wystartuje Hampel i czy wystartuje Drabik oraz... Karczmarz. Nie wierze w jakies wieksze sukcesy druzyn ktorzy nie dysponuja sensownym juniorem. Pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Wedlug mnie to będzie kolejny sezon w ktorym Unia Leszno bedzie faworytem. Moze juz nie tak zdecydowanym jak w poprzednim sezonie, ale nadal maja najwieksze szanse na DMP. Co do pozostalych miejsc to trudno w tej chwili o konkretna ocene bo wszystko zalezy od tego gdzie wystartuje Hampel i czy wystartuje Drabik oraz... Karczmarz. Nie wierze w jakies wieksze sukcesy druzyn ktorzy nie dysponuja sensownym juniorem. Pozdrawiam
    Też jestem zdania, że UL jest jednym z faworytów ligi 2020. Dziwię się tylko jak niektóre osoby nazywając Piotra Pawlickiego zwykłym wyrobnikiem, Janusza hobbystą, Jarka kontuzjowanym emerytem, Brady,ego średniakiem, dodając do tego przechodzącego z juniora na seniora Smyka, że nie kłóci im się to w głowie.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach
    1Unia Leszno dalej poza zasiegiem innych
    2 Stal Gorzow
    3 Wlokniarz
    4Falubaz
    5Motor
    6 Gkm
    7Sparta
    8 Row

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,786
    Kliknij i podziękuj
    4,016
    Podziękowania: 1,609 w 1,045 postach
    1 Unia Leszno
    2 Włókniarz
    3 GKM
    4 Falubaz
    5 Gorzów
    6 Motor
    7 Sparta
    8 ROW

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec Awatar stanior
    Dołączył
    18-05-2014
    Postów
    1,423
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 249 w 172 postach
    1. Unia Leszno
    2. Włókniarz Częstochowa
    3. Stal Gorzów
    4. GKM Grudziądz
    5. Falubaz Zielona Góra
    6. Motor Lublin
    7. Sparta Wrocław
    8. Row Rybnik

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,444
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,479 w 956 postach
    Naprawdę? Nikt nie widzi Motoru w play-off'ach? Nie czujecie żużla.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    Po za Rybnikiem liga będzie tak wyrównana że nie ma sensu nic typować.Tak jak Lublin może rozjechać ligę juniorami, tak Grudziądz może zdobyć złoto dzięki swojej geometrii toru.
    Grudziądz? Daj spokój.

  16. Powrót do góry    #16
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Nie przekreślałbym Polonii, bowiem być może zaniżyłem ich noty za bardzo, a jeśli Francuzi rzeczywiście przyłożą się do swojej pracy, możemy nawet zobaczyć derby Pomorza na koniec.
    Raczej zawyżyłeś i to znacznie. Finał to mrzonka. Wyżej będzie na pewno Tarnów.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Rybnik dziś spadł z ekstraligi

    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Nie przekreślałbym Polonii, bowiem być może zaniżyłem ich noty za bardzo, a jeśli Francuzi rzeczywiście przyłożą się do swojej pracy, możemy nawet zobaczyć derby Pomorza na koniec.

    Sorry ale to jakieś mrzonki. Bydgoszcz z obecnym składem max 6 miejsce. A od francuzów będzie lepszy Lyager

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Rybnik dziś spadł z ekstraligi



    Jeszcze dobrze do niej nie weszli a już polecieli?
    Ciekawe czy zawodnicy i klub z Rybnika już o tym wiedzą, bo by wychodziło, że nie ma sensu jechać.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Moim zdaniem bardzo nie docenia się roli nowej tabeli biegowej, która może sporo namieszać w wynikach meczów a tym samym układzie tabeli. Najmniej pewnie i tak dotknie ona Unię, a najbardziej... coś mam wrażenie że trafi w GKM. Wielu widzi w nich kandydatów do półfinałów a jak dla mnie to będą się bić z Rybnikiem o utrzymanie i wcale nie jest powiedziane że wyjdą z tej walki zwycięsko.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    809
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Oprócz wrażenia, jakieś logiczne argumenty na to, ze nowa tabela biegowa najbardziej zaszkodzi GKMowi ?

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Rybnik dziś spadł z ekstraligi



    Moje źródło podaje, ze Świderski już też wywiesił białą flagę.

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Jeszcze dobrze do niej nie weszli a już polecieli?
    Ciekawe czy zawodnicy i klub z Rybnika już o tym wiedzą, bo by wychodziło, że nie ma sensu jechać.
    Rok temu prognozowałem utrzymanie Lublina.Hancock i to na 10 pkt był jedyna szansą na utrzymanie sie Row. Ja wiem że tor decyduje ale w tej minilidze nie widzę słabszego zespołu. Rybnik pewnie w kilku spotkaniach zaskoczy, pewnie tez jakiś zawodnik odpali ale w ogólnym rozrachunku nie daje im szans na utrzymanie

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Rok temu prognozowałem utrzymanie Lublina.Hancock i to na 10 pkt był jedyna szansą na utrzymanie sie Row. Ja wiem że tor decyduje ale w tej minilidze nie widzę słabszego zespołu. Rybnik pewnie w kilku spotkaniach zaskoczy, pewnie tez jakiś zawodnik odpali ale w ogólnym rozrachunku nie daje im szans na utrzymanie
    No patrząc na papier siła Rybnika nie jest wielka, ale może być różnie.
    może uda się Mrozkowi wybłagać jakiegoś np Hampelka z Unii i coś powalczą.


    W tym bagienku nic nie jest pewne, bo nawet papierowe tygrysy spadały z ligi.
    Jakieś kontuzje, dopingi i iine plagi egipskie mogą sprawić, że kto inny może dostąpić "zaszczytu" degradacji.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-03-2004
    Postów
    924
    Kliknij i podziękuj
    121
    Podziękowania: 84 w 58 postach

    icon25.gif

    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    No patrząc na papier siła Rybnika nie jest wielka, ale może być różnie.
    może uda się Mrozkowi wybłagać jakiegoś np Hampelka z Unii i coś powalczą.


    W tym bagienku nic nie jest pewne, bo nawet papierowe tygrysy spadały z ligi.
    Jakieś kontuzje, dopingi i iine plagi egipskie mogą sprawić, że kto inny może dostąpić "zaszczytu" degradacji.
    Zielona Naprawde?

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Rok temu prognozowałem utrzymanie Lublina.Hancock i to na 10 pkt był jedyna szansą na utrzymanie sie Row. Ja wiem że tor decyduje ale w tej minilidze nie widzę słabszego zespołu. Rybnik pewnie w kilku spotkaniach zaskoczy, pewnie tez jakiś zawodnik odpali ale w ogólnym rozrachunku nie daje im szans na utrzymanie
    Rybnik 1 pkt nie zrobi. nie ma na to żadnych szans. pomijam kontuzje i inne chore wybryki. w tym składzie nawet w 1 lidze torun by ich zbutowal

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,444
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,479 w 956 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Raczej zawyżyłeś i to znacznie. Finał to mrzonka.
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Sorry ale to jakieś mrzonki. Bydgoszcz z obecnym składem max 6 miejsce. A od francuzów będzie lepszy Lyager
    Ostrovia też nie była w zeszłym sezonie faworytem do finału, a kto wie, czy nie sprawiłaby większej niespodzianki, gdyby mieli kasę na Elipę, więc puścili Mrozka na rzeź. Ten fakt, a także moje wyliczenia pokazują, że między czołowymi zawodnikami drugiej ligi, a pierwszą ligą nie ma tak wielkiej przepaści, jak miedzy Ekstraligą i jej zapleczem. Napiszę więcej, matematyka stawia Polonię na pierwszym miejscu, ale z takimi juniorami nie widzę tego, poczekają jeszcze jeden sezon.

    Lyager może będzie lepszy od Berge, który może nie łapać się do składu, bo trzeba pamiętać jeszcze o Huckenbecku. Moim zdaniem wszystko kwestią motywacji, ci zawodnicy już pokazali, że potrafią ścigać się z najlepszymi. A finansowo Polonia staje na nogi.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Ostrovia też nie była w zeszłym sezonie faworytem do finału, a kto wie, czy nie sprawiłaby większej niespodzianki, gdyby mieli kasę na Elipę, więc puścili Mrozka na rzeź. Ten fakt, a także moje wyliczenia pokazują, że między czołowymi zawodnikami drugiej ligi, a pierwszą ligą nie ma tak wielkiej przepaści, jak miedzy Ekstraligą i jej zapleczem. Napiszę więcej, matematyka stawia Polonię na pierwszym miejscu, ale z takimi juniorami nie widzę tego, poczekają jeszcze jeden sezon.
    W jaki sposób Ostrovia to niby udowadnia? Walasek przyszedł z ekstraligowego Gorzowa, Gapiński z pierwszoligowej Piły, Masters z pierwszoligowego Lublina, a Loktajev z Łodzi (też pierwsza liga). Jedynym drugoligowcem był Klindt, który w tej II lidze 2018 pojechał lepiej niż jakikolwiek zawodnik Polonii w 2019 mimo, że same rozgrywki były silniej obsadzone.

  27. Powrót do góry    #27
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Słuszna uwaga Jedynym dowodem jest Gniezno 2017 (2. miejsce w II lidze) i Gniezno 2018 (3. miejsce w I lidze) w praktycznie niezmienionym składzie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,444
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,479 w 956 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    W jaki sposób Ostrovia to niby udowadnia? Walasek przyszedł z ekstraligowego Gorzowa, Gapiński z pierwszoligowej Piły, Masters z pierwszoligowego Lublina, a Loktajev z Łodzi (też pierwsza liga). Jedynym drugoligowcem był Klindt, który w tej II lidze 2018 pojechał lepiej niż jakikolwiek zawodnik Polonii w 2019 mimo, że same rozgrywki były silniej obsadzone.
    Prawda, same tuzy przyszły do Ostrowa na czele z perspektywicznym Wolikaskiem, no i zapomniałeś o pogardzonym Kościelskim. W Polonii poza Francuzami masz także zawodników z ekstraligowym i pierwszoligowym doświadczeniem i skład generalnie bardziej rozwojowy.niż Ostrovii.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Nie ma to jak odwrócić kota ogonem ; ]

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    vicar (18-02-2020)

  31. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2019
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 159 w 117 postach
    Po internecie chodzą słuchy, że Mrozek oficjalnie zmienił hasło kibicom z "Yno ROW", na "Yno rok"

  32. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,444
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,479 w 956 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie ma to jak odwrócić kota ogonem ; ]
    Nie ma to jak szukać dziury w całym. Moja teza była taka, że drużyny, które ostatnio awansowały z 2 ligi, były za rok w czubie pierwszej. Lublin wygrał, Gniezno było trzecie, Ostrów drugi. Baraże także padały łupem drugoligowców. Z Ekstraligą jest odwrotnie, Motor miał szczeście, że trafił na Frątczaka i jego ferajnę. Akurat w Ostrowie postawili na skansen, ale generalnie ci, którzy nadawali ton w 2 lidze, potem spokojnie dawali radę na szczeblu wyżej (Berntzon, Gała, Jabol, Miesiąc, Lambert, czy wspomniany przez Ciebie Klindt). Dlatego nie odbieram szans Polonii. Może zamiast wbijania szpilek podasz swoje przewidywania i porównamy za rok?
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  33. Powrót do góry    #32
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Lambert czy Berntzon to nie byli zawodnicy na II ligowy plac. Jest też kilku, którzy wymiatali w 2, a w I odbili się od ściany. Morris, Grajczonek, Siopek, Jakobsen. Tegoroczna II liga była dużo słabsza niż te 2 i 3 lata wstecz. Polonia wygrała głównie sprzętem, no i ten rewanż z Poznaniem... cokolwiek dyskusyjny. Ich zawodnicy to odpady z Orła, który zawalił I ligę.

    Do tego jeszcze korzystali z Tondera, którego teraz zabraknie. Na Lokomotiv wystarczy, z innymi będzie ciężko. Jeszcze trochę i doczekasz się kursów, ale nie wcześniej niż połowa marca
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (18-02-2020)

  35. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    Brzoza juz byl w 1 lidze pare razy - liderem nie byl...

  36. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Nie ma to jak szukać dziury w całym. Moja teza była taka, że drużyny, które ostatnio awansowały z 2 ligi, były za rok w czubie pierwszej. Lublin wygrał, Gniezno było trzecie, Ostrów drugi. Baraże także padały łupem drugoligowców. Z Ekstraligą jest odwrotnie, Motor miał szczeście, że trafił na Frątczaka i jego ferajnę. Akurat w Ostrowie postawili na skansen, ale generalnie ci, którzy nadawali ton w 2 lidze, potem spokojnie dawali radę na szczeblu wyżej (Berntzon, Gała, Jabol, Miesiąc, Lambert, czy wspomniany przez Ciebie Klindt). Dlatego nie odbieram szans Polonii. Może zamiast wbijania szpilek podasz swoje przewidywania i porównamy za rok?
    1-2 kontuzje i wszystko wywróci się do góry nogami, ale spoko:

    Play-offy: Toruń, Gniezno, Gdańsk, Ostrów (Toruń faworytem do finału)
    5: Tarnów
    6-7: Łódź-Bydgoszcz (ze wskazaniem na Orła)
    8: Daugavpils

  37. Powrót do góry    #35
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Lambert czy Berntzon to nie byli zawodnicy na II ligowy plac. Jest też kilku, którzy wymiatali w 2, a w I odbili się od ściany. Morris, Grajczonek, Siopek, Jakobsen.
    Zarówno Morris jak i Grajczonek potrafili robić w 1. lidze 2,0 jak i 1,6. Siopek też często oscylował w granicach 1,6-1,8. Nie jest to jakiś dramat. Zależy jak stabilny finansowo jest klub, jaki jest sprzęt i spasowanie z torem. Wszystko możliwe. Osobiście nie stawiałbym Polonii w finale Zadowolę się po prostu utrzymaniem i jak najlepszymi meczami u siebie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  38. Powrót do góry    #36
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    1-2 kontuzje i wszystko wywróci się do góry nogami, ale spoko:

    Play-offy: Toruń, Gniezno, Gdańsk, Ostrów (Toruń faworytem do finału)
    5: Tarnów
    6-7: Łódź-Bydgoszcz (ze wskazaniem na Orła)
    8: Daugavpils
    Prawie zgoda. Tylko przepaść między Toruniem a resztą, a Tarnów wyżej
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  39. Powrót do góry    #37
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Prawie zgoda. Tylko przepaść między Toruniem a resztą, a Tarnów wyżej
    Zgadzam się z typami Zabovsky. Mam identyczne. A Tarnów kosztem niby kogo wyżej ? Kildemand mimo że ostatnio jechał cienizne w Gdańsku może byc liderem

  40. Powrót do góry    #38
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Na równi z innymi. Tarnów w 2019 był mocniejszy od Gniezna i Ostrowa, tylko rozegrali końcówkę sezonu tak, a nie inaczej. Do tego Mroczka miał cały sezon zrujnowany. Zamiana Kułakow+Czaja na Nilssona+Gruchalskiego nie powinna być kosztowna + Cierniak może robić większe punkty. No ale zobaczymy. To jeden sort zawodników w sumie.

    Na pewno kosztem Ostrowa, który się osłabił względem poprzedniego sezonu.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 18-02-2020 o 12:06
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  41. Powrót do góry    #39
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    483
    Kliknij i podziękuj
    75
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    Loko widzę wiecznie niedoceniane, a będą mieli zapewne najlepszą juniorkę w lidze i jak zwykle handikap domowego toru. Szału nie zrobią, ale z tymi juniorami powinni się spokojnie utrzymać.

  42. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Prawie zgoda. Tylko przepaść między Toruniem a resztą, a Tarnów wyżej
    Generalnie też uważam Toruń za mocnego faworyta, ale podałem po prostu zbiorczo play-offy. Natomiast Tarnów umieściłem w tym miejscu, bo obstawiam, że tam nie będzie chęci awansu do czwórki.

  43. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,444
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,479 w 956 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Lambert czy Berntzon to nie byli zawodnicy na II ligowy plac. Jest też kilku, którzy wymiatali w 2, a w I odbili się od ściany. Morris, Grajczonek, Siopek, Jakobsen. Tegoroczna II liga była dużo słabsza niż te 2 i 3 lata wstecz. Polonia wygrała głównie sprzętem, no i ten rewanż z Poznaniem... cokolwiek dyskusyjny. Ich zawodnicy to odpady z Orła, który zawalił I ligę.

    Do tego jeszcze korzystali z Tondera, którego teraz zabraknie. Na Lokomotiv wystarczy, z innymi będzie ciężko. Jeszcze trochę i doczekasz się kursów, ale nie wcześniej niż połowa marca
    Może to nie wina zawodników, tylko kwestia klubu, w którym od lat zawodnicy zabijają się między sobą? Tak samo mogę napisać, że Lyager i Bellego to nie zawodnicy na 2 ligę, a to oni powinni być liderami Polonii, a nie odpady z Orła, których raptem jest dwóch. Co do Tondera zgoda, a z kursami zobaczymy, nie jestem hazardzistą, ale gdybym był stawiałbym na underdoga, bo tam gdzie się większość rzuca, tam buki trzepią najlepsze zyski.

    PS. Mrozek może zwijać białą flagę, Świderski za szybko popuścił w spodnie
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  44. Powrót do góry    #42
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    A to czemu niby?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  45. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,444
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,479 w 956 postach
    Jeden trzykrotny zakończył, a drugi wznawia karierę. Ponoć Buliego wciąga nosem. Jak chcesz się w kursy bawić powinieneś trzymać rękę na pulsie.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  46. Powrót do góry    #44
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,796
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No widziałem tylko nie za bardzo wiem, jak to się ma do Ekstraligi, skoro przecież on żadnych szans na skład by nie miał nawet w Rybniku.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  47. Powrót do góry    #45
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta

    Na pewno kosztem Ostrowa, który się osłabił względem poprzedniego sezonu.
    Dlaczego twierdzisz że Ostrów sie osłabił ? za łoktajewa (sr 1,5) przyszedł Okoniewski (1,9). Okoń może przy Staszewskim odżyc jak Gapiński

    Owszem juniorzy nowi ale Szostak to może byc brylant ba będzie.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •