Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 459

Wątek: Sezon 2020 przewidywania

  1. Powrót do góry    #46
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No dla mnie straty na juniorce są większe niż potencjalne zyski z zamiany Łoktajewa na Okonia. Okoń owszem niby średnia OK, ale jednak cały sezon mocno kaleczył, dużo jeździł u siebie z 11... Ten ZBOWiD rok temu fajnie zaskoczył, ale nie jestem przekonany, że to się uda ponownie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    No jak dla mnie to Okon jezdzil gorzej niz w elidze w GKM.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Na równi z innymi. Tarnów w 2019 był mocniejszy od Gniezna i Ostrowa, tylko rozegrali końcówkę sezonu tak, a nie inaczej. Do tego Mroczka miał cały sezon zrujnowany. Zamiana Kułakow+Czaja na Nilssona+Gruchalskiego nie powinna być kosztowna + Cierniak może robić większe punkty. No ale zobaczymy. To jeden sort zawodników w sumie.

    Na pewno kosztem Ostrowa, który się osłabił względem poprzedniego sezonu.
    W Tarnowie nie tylko nie ma checi na awans/jazde w PO ale nie ma juz nawet checi na ciagniecie tego wozka. I nalezy to bardzo powaznie brac pod uwage.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No widziałem tylko nie za bardzo wiem, jak to się ma do Ekstraligi, skoro przecież on żadnych szans na skład by nie miał nawet w Rybniku.
    Nie czujesz żużla. W kuluarach już huczy, że Crump będzie idealną opcją zamienną dla Dziadygi.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  4. Powrót do góry    #49
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Nie czujesz żużla. W kuluarach już huczy, że Crump będzie idealną opcją zamienną dla Dziadygi.
    Nawet jeśli to nie wydaje mi się by po takiej przerwie był liderem. owszem mogą mu się zdarzyć lepsze mecze, ale nie sądzę by miał wyższą średnią niż 1,7
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  5. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-07-2019
    Postów
    1,051
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 27 w 25 postach
    To i tak lepiej od Milika i pozostałych.
    Rybnik może z Crumpem śmiało powalczyć o utrzymanie.

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    Nawet jeśli to nie wydaje mi się by po takiej przerwie był liderem. owszem mogą mu się zdarzyć lepsze mecze, ale nie sądzę by miał wyższą średnią niż 1,7
    Chyba 0,7.

  7. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (19-02-2020), spitt22 (20-02-2020)

  8. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-07-2019
    Postów
    1,051
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 27 w 25 postach
    0,7 to ja ze szwagrem obalę na weekend

  9. Powrót do góry    #53
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez amstaf Zobacz posta
    To i tak lepiej od Milika i pozostałych.
    Rybnik może z Crumpem śmiało powalczyć o utrzymanie.
    Wątpię. Lublin miał juniorów i lidera w postaci Łaguty. To pozwoliło załatać pierwszoligowy skład. Rybnik nie ma czym łatać
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  10. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Crump Doyla nie przegoni, ale jak zepnie poślady gorzej od starego Holdera nie pojedzie. Koło 1.7 spokojnie by się zakręcił. Jak 0.7 zrobili razem IKS ze Szwedem to i jeszcze Cieślak dałby radę bez pomocy szwagra.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  11. Powrót do góry    #55
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Crump musialby byc samobojca aby wrocic do SE.
    Pojezdzi sobie troche w Anglii z latwym numerem i tyle.Jak mu sie spodoba i bedzie widzial w tym cos wiecej niz zabawe,byc moze przygotuje sie na sezon 2021 jak zawodowiec i posmakuje jeszcze polskoej ligii,ale i tak jest to watpliwe.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #56
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Crump Doyla nie przegoni, ale jak zepnie poślady gorzej od starego Holdera nie pojedzie. Koło 1.7 spokojnie by się zakręcił. Jak 0.7 zrobili razem IKS ze Szwedem to i jeszcze Cieślak dałby radę bez pomocy szwagra.
    Crump w swoim ostatnim sezonie zrobił 1,98 w o wiele słabszej lidze (10 zespołów, KSM), będąc 8 lat młodszym, bez nadwagi, na bieżąco ze wszystkimi nowinkami sprzętowymi. Okolice 1,7 w Elidze 2020 to mrzonka.

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    kingpin (20-02-2020)

  14. Powrót do góry    #57
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,802
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Małym odnośnikiem do bajki i powrocie Crumpa do SE niech będzie powrót Sullivana.

  15. Powrót do góry    #58
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Saletra jednym meczem dal nam wtedy PO.
    Nie pamietam juz z kim wtedy jechalismy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 20-02-2020 o 13:08
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Powrót do góry    #59
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,802
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Saletra jednym meczem dal nam wtedy PO.
    Nie pamietam juz z kim wtedy jechalismy.
    W sensie coś *****awszy

  17. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Crump w swoim ostatnim sezonie zrobił 1,98 w o wiele słabszej lidze (10 zespołów, KSM), będąc 8 lat młodszym, bez nadwagi, na bieżąco ze wszystkimi nowinkami sprzętowymi. Okolice 1,7 w Elidze 2020 to mrzonka.
    To było przed epoką modern speedway, kiedy jeździło w niej mniej drewna, a czterdziestoletni zawodnicy mogli najwyżej gonić ogony w 2 lidze, albo już dawno byli na emeryturze. Z żużlem jest jak z pływaniem, tego się nie zapomina, jakby Jason wkręcił się na obroty spokojnie dałby radę. Zrzucić parę kilo do wiosny to nie problem, pytanie tylko, czy nie zaciągąłby hamulców, ale skoro stary Holder robi w okolicach 1.7 jeżdżąc bez napiny i z kablem na kilometr, albo Rysiu Holta z dziurawym płucem i z nadgarstkami z plasteliny, to co dopiero facet, który ma 3 tytuły IMŚ na koncie.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 21-02-2020 o 21:58
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  18. Powrót do góry    #61
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    To było przed epoką modern speedway, kiedy jeździło w niej mniej drewna, a czterdziestoletni zawodnicy mogli najwyżej gonić ogony w 2 lidze, albo już dawno byli na emeryturze. Z żużlem jest jak z pływaniem, tego się nie zapomina, jakby Jason wkręcił się na obroty spokojnie dałby radę. Zrzucić parę kilo do wiosny to nie problem, pytanie tylko, czy nie zaciągąłby hamulców, ale skoro stary Holder robi w okolicach 1.7 jeżdżąc bez napiny i z kablem na kilometr, albo Rysiu Holta z dziurawym płucem i z nadgarstkami z plasteliny, to co dopiero facet, który ma 3 tytuły IMŚ na koncie.


    Stary Holder ? Dobre sobie. Ma 33 lata i porównywanie go z Holtą jest brakiem taktu.Brzozowskiego też uważasz za starego repa ?

    Bez urazy-tylko pytam.

  19. Powrót do góry    #62
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    To było przed epoką modern speedway, kiedy jeździło w niej mniej drewna, a czterdziestoletni zawodnicy mogli najwyżej gonić ogony w 2 lidze, albo już dawno byli na emeryturze. Z żużlem jest jak z pływaniem, tego się nie zapomina, jakby Jason wkręcił się na obroty spokojnie dałby radę. Zrzucić parę kilo do wiosny to nie problem, pytanie tylko, czy nie zaciągąłby hamulców, ale skoro stary Holder robi w okolicach 1.7 jeżdżąc bez napiny i z kablem na kilometr, albo Rysiu Holta z dziurawym płucem i z nadgarstkami z plasteliny, to co dopiero facet, który ma 3 tytuły IMŚ na koncie.
    Jeśli podpisałby w Elidze wejdziesz w zakład over/under średnia 1.6 przy połowie odjechanych przez niego spotkań? Stawka powiedzmy 500 zł.

  20. Powrót do góry    #63
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    nie no bez jaj. 1.5 nie mialby szans zrobic wlasnie ze wzgledu na modern speedway. Byle junior by go mogl spokojnie dowiezc na 5-1.
    W sumie to Crumpowi sie to zdarzalo nader czesto nawet jak byl w swojej najlepszej formie.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Crump wraca , bo chce sobie po prostu pojeździć i pościgać z innymi żużlowcami. Sprawdzić się,czy da radę i poczuć emocje sportowe. Innego sensu nie widzę. Pieniędzy zarobił dużo, teraz żadnej większej kasy nikt normalny mu zresztą nie zapłaci.

  22. Powrót do góry    #65
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Jeśli podpisałby w Elidze wejdziesz w zakład over/under średnia 1.6 przy połowie odjechanych przez niego spotkań? Stawka powiedzmy 500 zł.
    To zależy po jakim kursie. Biorąc pod uwagę, że wszyscy oprócz mnie uważają taką średnią za nierealną kurs u legalnego byłby jak na zwycięstwo Cukrownika z Liverpoolem. Postawiłbyś 500 po kursie powiedzmy 1.1 oraz podatku 1.12?
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  23. Powrót do góry    #66
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Kursie? Skoro żużla tak jak pływania się nie zapomina, zrzucić nadwagę to żaden problem, ośmioletni rozbrat z jazdą na najwyższym poziomie nie będzie większą przeszkodą to po co kursy? Wynika z tego, że masz easy money na stole zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że 1,7 robi stary Holder, a my mówimy o trzykrotnym mistrzu świata sprzed ery modern speedway. To jak?

  24. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Masz jakieś zaburzenia kompulsywne na tle hazardu? Ja też chciałbym dziś położyć na stół 500 na Barcelone i wyciągnąć drugie tyle.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  25. Powrót do góry    #68
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Tak myślałem

  26. Powrót do góry    #69
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Masz jakieś zaburzenia kompulsywne na tle hazardu? Ja też chciałbym dziś położyć na stół 500 na Barcelone i wyciągnąć drugie tyle.
    No z tego wynika, że sam dajesz niewielkie szanse na przekroczenie 1.6... To o co cała dyskusja.
    Dla mnie ten ruch Crumpa jest dość niedorzeczny i raczej trudno to brać na poważnie. Ale zobaczymy...
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  27. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Tak myślałem
    Co myślałeś? Ile mu wróżysz z Buszem? 0.7? Położysz chatę i nerkę na stół, że nie zrobi więcej? Easy money.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  28. Powrót do góry    #71
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Zobacz od czego zaczęła się dyskusja. Od twojego posta sugerującego, że to może być jakiś gamechanger...
    To dla mnie już prędzej Lambert się ogarnie i zacznie jeździć jak człowiek niż Crump pojedzie w Polsce i pojedzie w dodatku na wysokim poziomie, który cokolwiek zmieni dla Rybnika (jeśli w ogóle by pojechał dla nich bo to też mocno wątpliwe).
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  29. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Co myślałeś? Ile mu wróżysz z Buszem? 0.7? Położysz chatę i nerkę na stół, że nie zrobi więcej? Easy money.
    Przestań się pogrążać

    Crump Doyla nie przegoni, ale jak zepnie poślady gorzej od starego Holdera nie pojedzie. Koło 1.7 spokojnie by się zakręcił.

  30. Powrót do góry    #73
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Hmm, Crump pewnie obrał prosta strategię. Zapowiedział, że wraca, niby tylko do Anglii. Ale doskonale wie przecież, że w SE jest mocny deficyt grajków. Więc liczy, że ktoś go zacznie namawiać do występów w Polsce. Pewnie uda niezainteresowanego. A po cichu gość pewnie liczy, że najpóźniej w kwietniu, zaczną spływać poważne oferty. Najlepsze jest to, że on sam doskonale wie, że dosłownie nic nie gwarantuje na torze. Ale desperaci się znajdą, i zaczną licytację. A wtedy skuszą rudego konkretną kasą. A rudy skasuje co mu wpadnie i za rok powie sorry chłopaki ale nie wyszło.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #74
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    @zabovsky

    jak zepnie poślady
    . Na razie nie wiem, czy to powrót na poważnie, czy kryzys wieku średniego. Skoro chcesz się założyć, to grajmy fifty-fifty, a nie tak, że tylko Ty ustawiasz sobie przeciwnika do bicia i nadymasz się jak ropucha przed tarłem. Ja biorę twoje 1.7 jak Ty weźmiesz moje 0.7. O dobrą butelkę, bo hazard to grzech. Stoi?

    @Busz, najbardziej prawdopodobny scenariusz to podobnie jak z Hlibem, pojedzie 2 - 3 przyzwoite mecze w Anglii, zaliczy dzwona i zmądrzeje, ale kto wie, jak mu naprawdę odbiło, to przecież 1.7 nie jest kosmos dla tej klasy zawodnika, skoro Holta po kontuzji dał radę.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  32. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Tylko ze Holta w tym zuzlu byl, mimo kontuzji. Zyl tym, robil wszystko by wrocic, trzymal reke na pulsie w kwestii sprzetu itd.
    Crump to juz byl dluzej na emeryturze niz niektorzy seniorzy eligi w ogole jezdza. Moglby byc pomocny w zespole ale jako mentor, bo zmienilo sie przez ten czas wiele:
    tory, sam sklad nawierzchni i ich przygotowanie i najnowsze betonowe trendy, nie mowiac juz o sprzecie. 8 lat to sporo.

    No chyba ze przejalby team innego dziadka co sie zemerycil. To moze, w bolach te 1,6 by zrobil.

    Ogolnie dla naszego zuzla to jest zly pomysl by Crump wracal, no chyba ze gdzies w drugiej lidze, jako przyneta na kibicow. Bo anwet w pierwszej lidze to juz szkoda by na sile komus miejsce w skladzie zabieral.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  33. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Jak dla mnie sam fakt przymierzania Crumpa do Elipy świadczy o słabości tej dyscypliny i obniżeniu się poziomu w stosunku do lat z jego świetności. Konkurencja już prawie jak w żużlu na lodzie.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  34. Powrót do góry    #77
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    @zabovsky

    jak zepnie poślady
    . Na razie nie wiem, czy to powrót na poważnie, czy kryzys wieku średniego. Skoro chcesz się założyć, to grajmy fifty-fifty, a nie tak, że tylko Ty ustawiasz sobie przeciwnika do bicia i nadymasz się jak ropucha przed tarłem. Ja biorę twoje 1.7 jak Ty weźmiesz moje 0.7. O dobrą butelkę, bo hazard to grzech. Stoi?
    Aha, no spoko. W taki sposób to można nawet największą bzdurę otoczyć buforem bezpieczeństwa. Adam Strzelec jeśli wróci to zrobi w II lidze średnią 2,3 - oczywiście jak zepnie poślady.

    Moje 0,7 to była hiperbola w momencie jak po raz pierwszy pojawił się próg 1,7 która miała zasugerować, że z taką wartością po przecinku należałoby zamienić 1 na 0. Padłoby 1,8 napisałbym 0,8 przy 1,9 - 0,9 etc. Myślałem, że nie trzeba tego tłumaczyć. Realnie to ja bym dał Crumpowi okolice 1,2.

    Co do grania fifty-fifty. To nie ja tu wysnuwam tezy o tym, że ośmioletni rozbrat z poważnym ściganiem to nic takiego, zwłaszcza dla zawodnika z mitycznego okresu pre modern speedway. Napisałeś kilka postów w rozmaity sposób sugerujących, że powinien sobie spokojnie poradzić, bagatelizując przy tym ewentualne trudności związane z powrotem więc zaproponowałem zakład, proste. Jeśli ja bym na przykład parokrotnie stwierdził, że Smolinski zostanie mistrzem świata 2020, bo w dzisiejszym żużlu liczy się tylko sprzęt, a on będzie miał do dyspozycji cały warsztat jednego z topowych tunerów ostatnich lat to gdyby ktoś mi zaproponował zakład z lekko obniżonym progiem (powiedzmy: czy Niemiec zrobi medal) to bym w taki zakład wszedł. Naturalna kolej rzeczy.

  35. Powrót do góry    #78
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Jak dla mnie sam fakt przymierzania Crumpa do Elipy świadczy o słabości tej dyscypliny i obniżeniu się poziomu w stosunku do lat z jego świetności. Konkurencja już prawie jak w żużlu na lodzie.
    Ale kto przymierza?
    Dla mnie ogólnie ten powrót przypomina powrót Ahonena. I to ten drugi niestety.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 22-02-2020 o 20:52
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  36. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Zobacz od czego zaczęła się dyskusja. Od twojego posta sugerującego, że to może być jakiś gamechanger...
    To dla mnie już prędzej Lambert się ogarnie i zacznie jeździć jak człowiek niż Crump pojedzie w Polsce i pojedzie w dodatku na wysokim poziomie, który cokolwiek zmieni dla Rybnika (jeśli w ogóle by pojechał dla nich bo to też mocno wątpliwe).
    Albo nie wyczułeś ironii, albo dopisujesz sobie coś do mojej wypowiedzi. Zażartowałem, że zaraz się zaczną artykuły o Crumpie i od tego się zaczęła burza w szklance wody. Zkontrowałem jedynie dyskutantów, którzy z góry odbierają szanse Crumpowi. 1.7 to nie jest przecież żaden gamechanger, to poziom starego Holdera i ligowych wyrobników. Napisałem wyraźnie, że to górny pułap, do jakiego Crump może dobić, w wypadku pełnego zaangażowania, a nie że to moja średnia ocena jego szans. Realnie strzelam, że będzie to lepiej niż 1.2 jak przewiduje mój przedmówca, a 1.7 jeśli podejdzie do tematu na poważnie. 0.7 to jakieś kpiny były. Tyle to nieopierzony junior robi.

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Aha, no spoko. W taki sposób to można nawet największą bzdurę otoczyć buforem bezpieczeństwa. Adam Strzelec jeśli wróci to zrobi w II lidze średnią 2,3 - oczywiście jak zepnie poślady.

    Moje 0,7 to była hiperbola w momencie jak po raz pierwszy pojawił się próg 1,7 która miała zasugerować, że z taką wartością po przecinku należałoby zamienić 1 na 0. Padłoby 1,8 napisałbym 0,8 przy 1,9 - 0,9 etc. Myślałem, że nie trzeba tego tłumaczyć. Realnie to ja bym dał Crumpowi okolice 1,2.

    Co do grania fifty-fifty. To nie ja tu wysnuwam tezy o tym, że ośmioletni rozbrat z poważnym ściganiem to nic takiego, zwłaszcza dla zawodnika z mitycznego okresu pre modern speedway. Napisałeś kilka postów w rozmaity sposób sugerujących, że powinien sobie spokojnie poradzić, bagatelizując przy tym ewentualne trudności związane z powrotem więc zaproponowałem zakład, proste. Jeśli ja bym na przykład parokrotnie stwierdził, że Smolinski zostanie mistrzem świata 2020, bo w dzisiejszym żużlu liczy się tylko sprzęt, a on będzie miał do dyspozycji cały warsztat jednego z topowych tunerów ostatnich lat to gdyby ktoś mi zaproponował zakład z lekko obniżonym progiem (powiedzmy: czy Niemiec zrobi medal) to bym w taki zakład wszedł. Naturalna kolej rzeczy.
    Skoro oszacowałeś linię 1.2 jako najbardziej prawdopodobną powinieneś zaoferować wyższy kurs w przypadku 1.7. To nie żaden bufor bezpieczeństwa tylko całe clue w bukmacherce, która opiera się na rachunku prawdopodobieństwa, a nie jakichś z sufitu wziętych progach. To samo ze Smolińskim, oczywiste, że żaden bukmacher nie wystawi kursu porównywalnego z Madsenem lub Zmarzlikiem, nawet jeśli będzie miał do dyspozycji najlepszych tunerów i inżynierów z F1, ale cały myk polega na tym, czy warto zagrać po jakimś śmiesznym 2-3 na Leona lub Bartka, co zrobi w owczym pędzie tłum, czy może lepiej na "mrzonkę" po kursie 200-300 w przypadku Niemca lub innego underdoga.

    Porównanie ze Strzelcem to nonsens. Arturowi samo spięcie pośladów nie wystarczyłoby, bo potrzebny jeszcze jest sprzęt, nie dlatego, że liczy się tylko motor, tylko nie można grać na gitarze bez strun. Crumpa stać na warsztat z górnej półki. Nie bagatelizuję ośmioletniego rozbratu, dlatego nie piszę o 2.3, ani nawet 2, tylko o max 1.7. Nadal twierdzę, że to nie przerwa jest decydująca, tylko odpowiednie nastawienie i przygotowanie. Można wrócić z marszu bez przygotowania jak Sullivan albo jak Todd Wiltshire, który ścigał się z powodzeniem po pięciu latach przerwy.

    Kończąc tą sagę i wyciągając mediane z naszych prognoz 1.45 twoje under, moje over.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 23-02-2020 o 09:52
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  37. Powrót do góry    #80
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Napisałem wyraźnie, że to górny pułap, do jakiego Crump może dobić, w wypadku pełnego zaangażowania, a nie że to moja średnia ocena jego szans.
    Pisałeś, że jak zepnie poślady to spokojnie zakręci się w okolicach 1,7, a nie że to pułap maksymalny, do którego ewentualnie może dobić.

  38. Powrót do góry    #81
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ja wiem, że "kiedyś to było", "kiedyś to byli mistrzowie" i zawsze pamiętamy jedynie o najlepszych latach zawodników którzy już nie jeżdżą. Ale Crump w swoim ostatnim sezonie w SE zrobił poniżej 2,0. Przecież aby się ścigać na takim pro poziomie to nie wystarczy sobie coś ubzdurac i samo idzie. Trzeba rzetelnie przepracować całą zimę - już nie wspominając o sprzęcie, który w 7 lat to się zmienił kosmicznie. Zarówno dopasować jak i dokupić.

    Cytat Zamieszczone przez polewaczka
    To było przed epoką modern speedway, kiedy jeździło w niej mniej drewna, a czterdziestoletni zawodnicy mogli najwyżej gonić ogony w 2 lidze
    To było w epoce 10-zespołowej ligi z Wybrzeżem, które obok Nickiego miało Jonassona Bogdanova i Świderskiego, ze Spartą gdzie obok Woffindena (który jeszcze wtedy aż tak nie wymiatał) liderami byli Lindgren, Ułamek i Jędrzejak, Częstochową gdzie obok Łaguty byli Nermak, Szombierski i Zengota, czy Polonią gdzie obok Emila byli Buczkowski, Gapiński i Kościecha. I tak nie wymieniałem zawodników drugiej linii w tych zespołach. Nieporównywalne z dzisiejszymi składami.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #82
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    75
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    Co do Crumpa, to myślę, że tym wywiadem rozwiał wątpliwości, czy bierze ten swój powrót na poważnie

    https://po-bandzie.com.pl/jason-crum...m-przez-setha/

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Maveral za jego przydatny post!

    Buszmen (24-02-2020)

  41. Powrót do góry    #83
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,354
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Dziwię się w ogóle, że ktoś tu brał jego powrót na poważnie.
    I te dywagacje (a nawet zakłady ) czy osiągnie 1.7 w ekstralidze.
    W sumie to można podyskutować czy np Sam Ermolenko albo Gary Havelock daliby radę obecnie dobić do 1.2.

  42. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    To było w epoce 10-zespołowej ligi z Wybrzeżem, które obok Nickiego miało Jonassona Bogdanova i Świderskiego, ze Spartą gdzie obok Woffindena (który jeszcze wtedy aż tak nie wymiatał) liderami byli Lindgren, Ułamek i Jędrzejak, Częstochową gdzie obok Łaguty byli Nermak, Szombierski i Zengota, czy Polonią gdzie obok Emila byli Buczkowski, Gapiński i Kościecha. I tak nie wymieniałem zawodników drugiej linii w tych zespołach. Nieporównywalne z dzisiejszymi składami.
    Jeśli w obecnej epoce do 8 zespołowej "najlepszej ligi świata" wracał na poważnie Kościuch, liderem był Milik, a teraz dobija do 1.7 Miesiąc, który w czasach, kiedy sprzęt odgrywał mniejszą rolę walczył o przetrwanie w drugiej lidze, to rynek zawodniczy skurczył się dramatycznie. Jeśli druga młodość przeżywają prawię pięćdziesięcioletni zawodnicy, Billy Janniro deklasuje młodych na kalifornijskich agrafkach, a Crump wsiada na motor dla zabawy i wygrywa z ostatnią nadzieją rudych to wiedz, że coś się dzieje.

    Cytat Zamieszczone przez Maveral Zobacz posta
    Co do Crumpa, to myślę, że tym wywiadem rozwiał wątpliwości, czy bierze ten swój powrót na poważnie

    https://po-bandzie.com.pl/jason-crum...m-przez-setha/
    No i 500 stów poszło bokiem
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 24-02-2020 o 21:00
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  43. Powrót do góry    #85
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Jeśli w obecnej epoce do 8 zespołowej "najlepszej ligi świata" wracał na poważnie Kościuch, liderem był Milik, a teraz dobija do 1.7 Miesiąc, który w czasach, kiedy sprzęt odgrywał mniejszą rolę walczył o przetrwanie w drugiej lidze, to rynek zawodniczy skurczył się dramatycznie. Jeśli druga młodość przeżywają prawię pięćdziesięcioletni zawodnicy, Billy Janniro deklasuje młodych na kalifornijskich agrafkach, a Crump wsiada na motor dla zabawy i wygrywa z ostatnią nadzieją rudych to wiedz, że coś się dzieje.
    Crump wygrał fuksem z Bewleyem, ale przegrał 3x z Kempem. O tym już nie wspominasz.
    I kto przeżywa 2 młodość koło 50-tki? Przykład Janniro ma naprawdę coś wspólnego z europejskim żużlem?

    Na takiej zasadzie to kiedyś medalistą MŚ był Handberg. Jak już o Milikach... Natomiast Miesiąc to nie kwestia obniżenia poziomu, tylko kwestia jego skoku w górę. Jak widać rozwijać się można w każdym wieku (patrz: Doyle).
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  44. Powrót do góry    #86
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Crump już nie może się rozwijać? Młodszy od Holty i szczuplejszy od Harrisa, który petował Doyla w finale Premiership dwa lata temu. Miesiąc skoczył sprzętowo, bo patrząc na jego jazde to więcej motur go prowadzi niż odwrotnie. Zresztą, przez większość też był spisywany na straty, nikt na poważnie nie sądził, że ze swoim żółwim startem i po tylu sezonach męczarni w 1 i 2 lidze dobije do kosmicznego 1.65 w Elipie. Jakie progi wyznaczali mu forumowi bukmacherzy?

    Przykład Janniro ma wiele wspólnego nie tylko z europejskim żużlem. Jeszcze nie tak dawno USA miało sporo zawodników światowego formatu, a teraz nawet na Wyspach przeciętniaków ze świecą szukać.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 24-02-2020 o 22:40
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  45. Powrót do góry    #87
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Z tym USA troche odbiegłeś od tematu. Nie wiem co ma ścigający się w USA Janniro do różnicy poziomu SE 2019 a SE 2012 Ten powracający "na serio" Kościuch ze średnią 1,033 to rozumiem żart? Tak samo jak "lider" Milik ze średnią 1,233? Bo ja Tobie akurat wymieniałem liderów zespołów z 2012 A conajmniej Top3 w ekipach. Bo średnie 1,3 i niższe w 2012 mieli Pulczyńscy, Curyło, Sówka, Czaja, Kuciapa czy Chrzanowski...
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 25-02-2020 o 08:50
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  46. Powrót do góry    #88
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Zresztą, przez większość też był spisywany na straty, nikt na poważnie nie sądził, że ze swoim żółwim startem i po tylu sezonach męczarni w 1 i 2 lidze dobije do kosmicznego 1.65 w Elipie. Jakie progi wyznaczali mu forumowi bukmacherzy?
    No był, ale nie rób z tego reguły. Jakby to była kwestia poziomu Eligi/żużla, to AJ by musiał chyba pod 3.0 wykręcić. A Musielak też nie zyskałby tak drastycznie na zejściu ligę niżej. Miesiąc to specyficzny przypadek, bo on jeździ tak dziwnie, że w zasadzie bez znaczenia mu kto jest przeciwnikiem. Przekładając to na skoki, którymi aktualnie żyję, ma bardzo wysoki poziom maksymalny (jak się okazało), ale też kompletny brak stabilizacji.

    Zresztą, trudna gadka. Mam wrażenie, że szukasz polemiki na siłę. Wymyślasz już z tym Janniro kompletnie, jak tak samo było za epoki Crumpa i Rickardssona.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 25-02-2020 o 09:45
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  47. Powrót do góry    #89
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Z tym USA troche odbiegłeś od tematu. Nie wiem co ma ścigający się w USA Janniro do różnicy poziomu SE 2019 a SE 2012 Ten powracający "na serio" Kościuch ze średnią 1,033 to rozumiem żart? Tak samo jak "lider" Milik ze średnią 1,233? Bo ja Tobie akurat wymieniałem liderów zespołów z 2012 A conajmniej Top3 w ekipach. Bo średnie 1,3 i niższe w 2012 mieli Pulczyńscy, Curyło, Sówka, Czaja, Kuciapa czy Chrzanowski...
    Milik w poprzednich sezonach miał więcej fuksa i zakładam, że w Rybniku odbije, tak jak Jensen lub Woźniak po odejściu ze Sparty. Nawiasem pisząc problemy ROW'u ze skompletowaniem składu na miarę ośmiozespołowej Elipy najlepiej pokazują jak bardzo wasza sadzawka się kurczy, zatem z tym Janniro to nie off top, bo wkrótce i takie dziadki zaczną myśleć o powrocie.

    @Buszmen

    wcale mnie nie dziwi, że rajcują Cię skoki, bo to bardzo podobna do modern speedway dyscyplina, hermetyczna, wszystko obraca się wokół kilkunastu nazwisk. Nie będę przeciągał, odsyłam do felietonu Maślanki, IMHO najcelniej casus Crumpa posumował.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  48. Powrót do góry    #90
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    wcale mnie nie dziwi, że rajcują Cię skoki, bo to bardzo podobna do modern speedway dyscyplina, hermetyczna, wszystko obraca się wokół kilkunastu nazwisk. Nie będę przeciągał, odsyłam do felietonu Maślanki, IMHO najcelniej casus Crumpa posumował.
    LOL. Podobieństw jest dużo, ale napisać, że skoki są hermetyczne. Większej głupoty nie czytałem.

    Wracając do tematu. Crump wraca bo ma taki kaprys. I nijak świadczy to ani o dobrej ani o złej kondycji żużla.
    Jordan czy Ahonen też wracali.

    W żadnym innym sporcie takie rzeczy się nie dzieją - pisze w swoim felietonie Marian Maślanka.
    Na tym można skończyć czytać i wrzucić ten tekst do śmietnika razem z całym Maślanką, Krzystyniakiem i innymi dzbanami, którzy tworzą takie bzdury. W sumie... to nawet ten tekst jest w śmietniku, czyli na SF.pl.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 25-02-2020 o 11:32
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •