Zobacz wyniki ankiety: Jakie chcecie warunki KSM-u ?

Głosujących
14. Ankieta zamknięta
  • Limit 48 i liczy się cała dziewiątka zawodników

    5 35.71%
  • Limit 42 i liczy się najlepsza piątka seniorów i najlepsza dwójka juniorów dwójka

    9 64.29%
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 174

Wątek: Menadżer Ekstraligi 2020

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach

    Menadżer Ekstraligi 2020

    Przymierzam się do zrobienia menadżera Ekstraligi 2020, który polegałby na tym, że wybieracie skład (wstępnie 6 seniorów z czego 1 z funkcją rezerwowego i 3 juniorów z czego również 1 rezerwowy) i oni zdobywają punkty w meczach przez całą rundę zasadniczą (play-offów nie przewiduję żeby były równiejsze szanse). Są chętni na taką formę zabawy ?


  2. Powrót do góry    #2
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,097
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    Przymierzam się do zrobienia menadżera Ekstraligi 2020, który polegałby na tym, że wybieracie skład (wstępnie 6 seniorów z czego 1 z funkcją rezerwowego i 3 juniorów z czego również 1 rezerwowy) i oni zdobywają punkty w meczach przez całą rundę zasadniczą (play-offów nie przewiduję żeby były równiejsze szanse). Są chętni na taką formę zabawy ?
    Tygodnik Żużlowy kiedyś coś takiego robił. W czasach przedinternetowych. Fajna zabawa. Ale musisz chyba jakieś KSM-y wprowadzić, żeby trochę kombinowania przy ustalaniu składu było. Jak wystartujesz, ja się piszę.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Jasna sprawa, KSM-y będą itd. (oby tylko w takich zabawach tego typu ). Czasu sporo, więc najpierw czekam na wasz odzew, a jak będzie pozytywny to ruszam z koksem.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,866
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,659 w 989 postach
    Jestem na tak. Trochę zabawy w tym smutnym jak p.... Żużlu nie zaszkodzi.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,322
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    Dajesz z koksem zobaczymy kto tu na forumce jest najlepszym menagerem

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    18-08-2006
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 5 w 3 postach
    Też Jestem Chętny

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,574
    Kliknij i podziękuj
    1,784
    Podziękowania: 1,355 w 803 postach
    a ty programista?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    a ty programista?
    Nie jestem, a czemu pytasz ? (zakładam że to do mnie pytanie)

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec Awatar adsiz
    Dołączył
    17-04-2014
    Postów
    947
    Kliknij i podziękuj
    87
    Podziękowania: 199 w 140 postach
    Oczywiście, że chętny. Zawsze lubiłem tego typu zabawy.
    APATOR TORUŃ DMP 86' 90' 01' 08'

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2018
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Również chętny

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec Awatar stanior
    Dołączył
    18-05-2014
    Postów
    1,415
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 249 w 172 postach
    Skład będziemy robić na całą runde zasadniczą czy co kolejke możliwe zmiany ?

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Ja bardziej myślę o jednym składzie na całą rundę zasadniczą ale jestem otwarty na różne propozycje jak np. zrobienie 2-3 okienek transferowych.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 21-11-2019 o 21:21

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,322
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    Dla utrudnienia zeby byl tez limit budzetowy

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    08-11-2013
    Postów
    269
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 66 w 38 postach
    Spoko, spróbować można

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Też o tym myślałem. Z grubsza i tak by się to wiązało z wartością zawodników, więc KSM i tak skutecznie by ograniczył jakościowo te składy. Ja w sobotę lub w niedzielę wstawię swoją wersję już z gotowymi wartościami zawodników, a do końca grudnia można będzie coś tam pozmieniać i ruszyć z zabawą od stycznia.

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kisik94 za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (21-11-2019)

  17. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,331
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 463 w 351 postach
    Kubera na juniorce będzie w każdym zespole?

  18. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2018
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Wolę Lamparta

  19. Powrót do góry    #18
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    480
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    No właśnie, było kiedyś żużlowe fantasy, oprócz tego „analogowego” z TŻ?
    Ja również byłbym chętny
    Pełen manier ładnych dworskich,
    Osiemnasty pułk pomorski.
    (...)
    Mają dupy jak z mosiądza
    To ułani są z Grudziądza

  20. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Wstępna wersja KSM-ów zawodników i zasad.

    Seniorzy

    Leon Madsen 12,2
    Bartosz Zmarzlik 12,1
    Emil Sajfutdinow 11,7
    Martin Vaculik 11,5
    Janusz Kołodziej 11,1
    Artiom Łaguta 11
    Jason Doyle 11
    Tai Woffinden 10,9
    Piotr Pawlicki 10,5
    Grigorij Łaguta 10,3
    Mikkel Michelsen 9,6
    Maciej Janowski 9,5
    Patryk Dudek 9,4
    Fredrik Lindgren 9,4
    Kenneth Bjerre 9,3
    Nicki Pedersen 9,1
    Max Fricke 8,7
    Michael Jepsen Jensen 8,5
    Niels Kristian Iversen 8,4
    Szymon Woźniak 8,4
    Maksym Drabik 8,1
    Matej Zagar 8
    Krzysztof Kasprzak 8
    Greg Hancock 8
    Przemysław Pawlicki 7,7
    Krzysztof Buczkowski 7,7
    Kacper Woryna 7,5
    Anders Thomsen 7
    Bartosz Smektała 6,9
    Paweł Miesiąc 6,9
    Jarosław Hampel 6,6
    Antonio Lindbaeck 6,2
    Piotr Protasiewicz 6,2
    Jakub Jamróg 6,1
    Andrzej Lebiediew 5,9
    Troy Batchelor 5,6
    Gleb Czugunow 5,5
    Rune Holta 5,5
    Brady Kurtz 5,2
    Mateusz Szczepaniak 5
    Siergiej Łogaczow 5
    Vaclav Milik 4,8
    Robert Lambert 4,8
    Paweł Przedpełski 4,8
    Grzegorz Zengota 4
    Jaimon Lidsey 3,8
    Roman Lachbaum 3,4
    Dawid Lampart 3,4
    Daniel Bewley 2,8
    Luke Becker 2,8
    Michał Szczepaniak 2,6
    Jonas Jeppesen 2,6
    Sebastian Niedźwiedź 2,5
    Oskar Bober 2,2
    Erik Riss 2,1
    Filip Hjelmland 2
    Jan Kvech 2

    Juniorzy

    Wiktor Lampart 5,4
    Dominik Kubera 5,4
    Wiktor Trofimow 4,5
    Rafał Karczmarz 4
    Przemysław Liszka 3,8
    Jakub Miśkowiak 3,6
    Norbert Krakowiak 3,5
    Marcin Turowski 3,5
    Szymon Szlauderbach 3
    Patryk Wojdyło 2,8
    Mateusz Świdnicki 2,6
    Mateusz Bartkowiak 2,5
    Mateusz Tonder 2,5
    Kacper Pludra 2,3
    Przemysław Giera 2
    Kamil Nowacki 2
    Damian Lotarski 2
    Damian Pawliczak 1,9
    Mateusz Tudzież 1,8
    Bartłomiej Kowalski 1,7
    Denis Zieliński 1,7
    Tymoteusz Picz 1,5
    Krzysztof Sadurski 1,5
    Hubert Ścibak 1,5
    Wiktoria Garbowska 1,5
    Mateusz Panicz 1,5
    Adrian Bialk 1,5
    Patryk Kowalik 1,5
    Kamil Król 1,5
    Jakub Martyniak 1,5
    Adrian Woźniak 1,5
    Damian Boduch 1,5
    Sebastian Helwig 1,5
    Jakub Osyczka 1,5
    Nile Tufft 1,5
    Fabian Lotarski 1,5
    Kacper Łobodziński 1,5
    Jakub Banucha 1,5
    Wiktor Firmuga 1,5
    Kacper Gosik 1,5
    Radosław Pyrchla 1,5
    Jakub Szpytma 1,5
    Maksymilian Śledź 1,5
    Kamil Pytlewski 1,5
    Alan Szczotka 1,5
    Wiktor Jasiński 1,5
    Kacper Kłosok 1,5
    Dominik Tyman 1,5
    Błażej Wypior 1,5

    Zasady:

    1. Wybieramy 6 seniorów i 3 juniorów

    2. Co najmniej dwóch seniorów musi być Polakami.

    3. Przed pierwszą kolejką wybieramy, który senior i junior mają być rezerwowymi. Później można zmieniać rezerwowych dowolnie, byle zrobić to przed rozpoczęciem danej kolejki.

    4. Z racji tego, że kolejka jest podzielona na piątek i niedzielę, to jeśli między piątkiem, a niedzielą wasz jeden z seniorów lub juniorów wypadnie ze składu meczowego drużyny w której jeździ (ZZ wlicza się do tego), to wliczają się punkty rezerwowego, jeżeli jechał w tej kolejce swój mecz.

    5. Limit KSM na całą drużynę wynosi 48.

    Ja w swojej wersji nie przewiduję zmian składów w czasie trwania sezonu ale jeśli chcecie większej dynamiki w grze, to można zrobić 2-3 okienka transferowe. Jeśli macie inne uwagi lub pomysły, to piszcie tutaj.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 23-11-2019 o 14:36

  21. Powrót do góry    #20
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,097
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    Zasady:

    1. Wybieramy 6 seniorów i 3 juniorów

    2. Co najmniej dwóch seniorów musi być Polakami.

    3. Przed pierwszą kolejką wybieramy, który senior i junior mają być rezerwowymi. Później można zmieniać rezerwowych dowolnie, byle zrobić to przed rozpoczęciem danej kolejki.

    4. Z racji tego, że kolejka jest podzielona na piątek i niedzielę, to jeśli między piątkiem, a niedzielą wasz jeden z seniorów lub juniorów wypadnie ze składu meczowego drużyny w której jeździ (ZZ wlicza się do tego), to wliczają się punkty rezerwowego, jeżeli jechał w tej kolejce swój mecz.

    5. Limit KSM na całą drużynę wynosi 48.

    Ja w swojej wersji nie przewiduję zmian składów w czasie trwania sezonu ale jeśli chcecie większej dynamiki w grze, to można zrobić 2-3 okienka transferowe. Jeśli macie inne uwagi lub pomysły, to piszcie tutaj.
    Jeżeli mogę coś zasugerować:

    Limit KSM zdecydowanie niższy - 38. Wlicza się tylko podstawowy skład. Stali rezerwowi, ale ich KSM nie może być wyższy od najniższego w zespole. Punkty rezerwowego wliczają się jeżeli ktoś z podstawowego składu ma wynik gorszy, lub w ogóle nie pojechał (zmiana, kontuzja, czy coś tam). Okienka transferowe mogą być, ale ograniczmy to wymiany maksymalnie jednego zawodnika w składzie (Ty też będziesz miał mniej roboty wtedy). Niech będzie jedno po 4, a drugie po 9 kolejce i nie można w drugim okienku wymienić zawodnika który przyszedł w pierwszym okienku.

    Aha - liczymy tylko punkty, czy punkty z bonusami?

  22. Powrót do góry    #21
    Użytkownik Awatar Maveral
    Dołączył
    31-01-2015
    Postów
    483
    Kliknij i podziękuj
    75
    Podziękowania: 130 w 83 postach
    1. Jak liczony jest ten KSM? To według jakiegoś wzoru leci? Bo np. Madsen miał śr/bieg 2.443, zaś śr/mecz 12.44, to jak wyszło 12.2?
    2. Kacper Duda zakończył karierę, więc można go wykreślić.

  23. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    Jeżeli mogę coś zasugerować:

    Limit KSM zdecydowanie niższy - 38. Wlicza się tylko podstawowy skład. Stali rezerwowi, ale ich KSM nie może być wyższy od najniższego w zespole. Punkty rezerwowego wliczają się jeżeli ktoś z podstawowego składu ma wynik gorszy, lub w ogóle nie pojechał (zmiana, kontuzja, czy coś tam). Okienka transferowe mogą być, ale ograniczmy to wymiany maksymalnie jednego zawodnika w składzie (Ty też będziesz miał mniej roboty wtedy). Niech będzie jedno po 4, a drugie po 9 kolejce i nie można w drugim okienku wymienić zawodnika który przyszedł w pierwszym okienku.

    Aha - liczymy tylko punkty, czy punkty z bonusami?


    Interesujące opcje. Jeśliby się wliczał KSM tylko podstawowych zawodników, to wtedy faktycznie nie mogłoby być wyżej niż 40. Co do rezerwowego, to ja bym zostawił jednak tylko możliwość punktowania tylko w momencie gdy zawodnik podstawowy nie pojedzie w meczu. Okienka jeśli będą to też raczej myślałem tylko o zmianie maksymalnie jednego zawodnika, a okienka byłoby chyba najlepiej robić wtedy kiedy są nieco większe przerwy w kolejkach niż kilka dni.

    Co do pytania, to odpowiadam, że tylko czyste punkty, czyli w wypadku gdy zawodnik zrobi 9+2 to liczę tylko 9 pkt.

    Cytat Zamieszczone przez Maveral Zobacz posta
    1. Jak liczony jest ten KSM? To według jakiegoś wzoru leci? Bo np. Madsen miał śr/bieg 2.443, zaś śr/mecz 12.44, to jak wyszło 12.2?
    2. Kacper Duda zakończył karierę, więc można go wykreślić.
    1. To liczona średnia biegowa pomnożona w zależności od rodzaju zawodnika. W przypadku lidera drużyny mnożona przez liczbę 5, jeśli druga linia to mnożone przez 4, jeśli junior to przez 3,5, jeśli rezerwowy to przez 3. Zawodnicy z niższych lig mieli dzielone przez liczbę 1,5 (1 liga) i 2 (2 liga). Do tego wszystkiego dodałem też coś od siebie. Jedni mają delikatnie to podwyższone, drudzy delikatnie niżej.

    2. Skoro tak to wykreślam go z listy.

  24. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,866
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,659 w 989 postach
    Podzielam zdanie Szczecina. Przy KSM 48 to można już dream teamy budowac.
    Przy 39-42 trzeba już się trochę nagłowic.

  25. Powrót do góry    #24
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,097
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    Co do rezerwowego, to ja bym zostawił jednak tylko możliwość punktowania tylko w momencie gdy zawodnik podstawowy nie pojedzie w meczu.

    1. To liczona średnia biegowa pomnożona w zależności od rodzaju zawodnika. W przypadku lidera drużyny mnożona przez liczbę 5, jeśli druga linia to mnożone przez 4, jeśli junior to przez 3,5, jeśli rezerwowy to przez 3. Zawodnicy z niższych lig mieli dzielone przez liczbę 1,5 (1 liga) i 2 (2 liga). Do tego wszystkiego dodałem też coś od siebie. Jedni mają delikatnie to podwyższone, drudzy delikatnie niżej.
    Odnośnie rezerwowego - to moja propozycja wiąże się z tym, że może się zdarzyć, iż zawodnik wstawiony do składu w ogóle nie pojedzie w meczu, będąc od początku zastępowanym przez 8. Nasz rezerwowy zastępujący gorszego zawodnika i młodzieżowy rezerwowy zastępujący gorszego młodzieżowca - dawałby w zabawie poczucie realizmu (bo zmiana gorszego zawodnika) i eliminowałby przykrą dla gracza sytuację kiedy jego zawodnik jest w składzie, a nie punktuje, bo nie jedzie. Ale to tylko propozycja. Niech się inni wypowiedzą. Poza tym - Twoja zabawa - Ty decydujesz.

    A odnośnie KSM - nie prościej byłoby by wpisać realny KSM (czyli z tego co pamiętam ŚBx4)? Byłoby to bardziej przejrzyste dla wszystkich. Ale to drobiazg.

    Rozumiem, że składy jak w lidze, czyli minimum dwóch polaków seniorów, juniorzy polscy (łącznie z rezerwowym juniorem)? Można wstawić w pozycji seniorskiej juniora (będzie w meczach jako senior)?

  26. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    Odnośnie rezerwowego - to moja propozycja wiąże się z tym, że może się zdarzyć, iż zawodnik wstawiony do składu w ogóle nie pojedzie w meczu, będąc od początku zastępowanym przez 8. Nasz rezerwowy zastępujący gorszego zawodnika i młodzieżowy rezerwowy zastępujący gorszego młodzieżowca - dawałby w zabawie poczucie realizmu (bo zmiana gorszego zawodnika) i eliminowałby przykrą dla gracza sytuację kiedy jego zawodnik jest w składzie, a nie punktuje, bo nie jedzie. Ale to tylko propozycja.
    A jakie zdanie masz w sytuacji gdy cała szóstka seniorów jedzie w meczu i najsłabszy z naszego podstawowego składu zdobył 2 punkty, a ustawiony na rezerwowego zdobywa 4 punkty ? Czyje punkty liczymy ?

    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    Poza tym - Twoja zabawa - Ty decydujesz.
    Oczywiście to ja przybiję ten stempel na wszystkim ale nie chcę się zamykać i chcę z wami tworzyć tę zabawę.

    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    A odnośnie KSM - nie prościej byłoby by wpisać realny KSM (czyli z tego co pamiętam ŚBx4)? Byłoby to bardziej przejrzyste dla wszystkich. Ale to drobiazg.
    Dla was bardziej przejrzyste pewnie tak ale zwróć uwagę, że nie każdy pojedzie w meczu tę samą liczbę biegów w meczu. Jeden senior może pojechać 6 biegów, a drugi raptem 2 biegi. Poza tym Ci najlepsi (Zmarzlik, Madsen itd.) nie robią średnio w meczu po 8-9 punktów (a tyle by wychodziło gdyby policzyć ich średnie razy 4), więc stąd takie KSM-y, a nie inne. Jeżeli będzie większa wasza wola aby to zmienić, to zmienię ale wtedy ten limit KSM-u trzeba będzie znacznie zmniejszyć (chyba nawet w okolice 33-35 przy założeniu, że liczyłby się tylko ten podstawowy skład bez rezerwowych).

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Podzielam zdanie Szczecina. Przy KSM 48 to można już dream teamy budowac.
    Przy 39-42 trzeba już się trochę nagłowic.
    Zależy co postrzegasz za dream team. Zrobię dla was krótką symulację i analizę, tego jak to wygląda obecnie.

    Mamy limit 48, więc wybiorę sobie dwóch mocnych zawodników np. Zmarzlika 12,1 i Woffindena 10,9 oraz jednego średniaka np. Woźniaka 8,4.

    To daje nam 31,4, czyli zostaje jeszcze 16,6 KSM-u na wykorzystanie. Dobiorę sobie jeszcze jednego słabszego zawodnika z podstawowego składu drużyny jak np. Przedpełskiego 4,8 i dwóch zawodników typowo rezerwowych, którzy może od czasu do czasu wyjadą do biegu jak np. Bewley 2,8 i Niedźwiedź 2,5.

    I cały skład seniorski daje w sumie 41,5 KSM. Pozostają juniorzy. Wezmę sobie jednego mocniejszego np. Krakowiaka 3,5 i dwóch, którzy może znajdą się od czasu do czasu w składzie jak np. Picz 1,5 i Panicz 1,5. To łącznie daje nam maksymalne wykorzystanie 48 punktów KSM.

    W takim razie czy skład Zmarzlik, Woffinden, Woźniak, Przedpełski, Bewley, Niedźwiedź, Krakowiak, Picz, Panicz to jest dream team ? Ja bym polemizował.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 23-11-2019 o 19:13

  27. Powrót do góry    #26
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,097
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    A jakie zdanie masz w sytuacji gdy cała szóstka seniorów jedzie w meczu i najsłabszy z naszego podstawowego składu zdobył 2 punkty, a ustawiony na rezerwowego zdobywa 4 punkty ? Czyje punkty liczymy ?
    No rezerwowego. Teraz cała zabawa, żeby sobie sprytnie dobrać rezerwy.

    A odnośnie KSM (sugerowałem, żeby był tylko dla podstawowego składu, z założeniem, że rezerwowi nie mają wyższego niż najniższy w podstawowym składzie) - już nie pamiętam jak się go wyliczało dla drużyny. Czy nie było tak, że liczyło się tylko 6 z największym KSM-em w składzie? Wydaje mi się, że niższy KSM utrudni grającym życie (i o to chodzi) i zmusi do kombinowania, jak złożyć skład. Ja nie mówię, że to ma być koniecznie 38, aczkolwiek w Twoim przykładzie, po wywaleniu KSM rezerwowych, mniej więcej chyba taki wyjdzie.

  28. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,866
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,659 w 989 postach
    Jeśli KSM 48 punktów ma być na ośmiu zawodników to ok.

  29. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    A odnośnie KSM (sugerowałem, żeby był tylko dla podstawowego składu, z założeniem, że rezerwowi nie mają wyższego niż najniższy w podstawowym składzie) - już nie pamiętam jak się go wyliczało dla drużyny. Czy nie było tak, że liczyło się tylko 6 z największym KSM-em w składzie? Wydaje mi się, że niższy KSM utrudni grającym życie (i o to chodzi) i zmusi do kombinowania, jak złożyć skład. Ja nie mówię, że to ma być koniecznie 38, aczkolwiek w Twoim przykładzie, po wywaleniu KSM rezerwowych, mniej więcej chyba taki wyjdzie.
    Tak, liczyło się 6 zawodników z najwyższym KSM-em. Jeżeli odrzucimy w liczeniu dwóch rezerwowych (jednego seniora i jednego juniora), to jak pisałem, limit KSM nie byłby na pewno wyższy niż 40.

    Czekam na opinię innych.

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Jeśli KSM 48 punktów ma być na ośmiu zawodników to ok.
    Nawet dziewięciu .

  30. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,322
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    1M.Michelsen
    2P.Dudek
    3M.Drabik
    4V.Millik
    5D.Kubera
    6R.Karczmarz
    7.M.Bartkowiak
    8D.Pawliczak
    9J.Kvech
    KSM47.7
    No coz nie chce psuc wam zabawy ale po pijaku stwierdzam ze chyba wygralem GAME OVER
    Ostatnio edytowane przez Donald Trumpek ; 24-11-2019 o 03:52

  31. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,866
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,659 w 989 postach
    Nie wiem czy nie lepiej byłoby wysyłać te składy poprzez PW do gospodarza gry.

  32. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    PrzemoZG (24-11-2019), Szczecin (24-11-2019)

  33. Powrót do góry    #31
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,097
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Nie wiem czy nie lepiej byłoby wysyłać te składy poprzez PW do gospodarza gry.
    Bardzo dobry pomysł. Nikt nie będzie podglądał cudzej taktyki, a składy będą znane dopiero po ogłoszeniu ich przez Kisika.

    Kisik dobrze by było w związku z tym (jak już ustalimy zasady do końca), żebyś wyznaczył terminy zgłoszeń zespołów, a składy podał po zakończeniu zgłaszania. I nasuwa mi się pytanie, co w sytuacji, gdy kilku graczy będzie miało identyczny skład. Myślę, że w pierwszej kolejności mogą decydować punkty rezerw, a jeżeli te będą takie same - kolejność zgłoszeń. To do przemyślenia.

    Pytanie jeszcze o rezerwy. Zawodnicy krajowi, czy dopuszczamy zagranicznych? Jeżeli zagranicznych to na pozycjach juniorskich też?

  34. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Zacznę od tego na co zapomniałem odpowiedzieć.

    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    Rozumiem, że składy jak w lidze, czyli minimum dwóch polaków seniorów, juniorzy polscy (łącznie z rezerwowym juniorem)? Można wstawić w pozycji seniorskiej juniora (będzie w meczach jako senior)?
    Tak, wszyscy juniorzy muszą być Polakami. A co do pozycji juniora w naszych składach, to ma on być tylko juniorem. Ja bym nie chciał właśnie takiej sytuacji, że ktoś wstawia do składu podstawowego 3 juniora kosztem 5 seniora. Natomiast nie wiem co zrobić w sytuacji gdy ktoś będzie miał tylko dwóch seniorów Polaków i jeden z nich będzie rezerwowym. Pasowałoby chyba żeby dwóch seniorów Polaków było w podstawowym składzie.

    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    Kisik dobrze by było w związku z tym (jak już ustalimy zasady do końca), żebyś wyznaczył terminy zgłoszeń zespołów, a składy podał po zakończeniu zgłaszania.
    Jeszcze chyba nie do końca ustaliliśmy zasady, a przynajmniej wstrzymałbym się jeszcze co najmniej ze 2 tygodnie. Jak już będę pewny to napiszę od kiedy można podawać składy. Natomiast na termin końca zgłaszania składów poczekam do ujawnienia terminarza Ekstraligi i kiedy będzie 1 kolejka. Myślę że to będzie gdzieś kilka dni przed pierwszymi meczami sezonu.

    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    I nasuwa mi się pytanie, co w sytuacji, gdy kilku graczy będzie miało identyczny skład. Myślę, że w pierwszej kolejności mogą decydować punkty rezerw, a jeżeli te będą takie same - kolejność zgłoszeń. To do przemyślenia.
    Póki co nie wierzę w to, żeby dwie osoby miały dokładnie tych samych dziewięciu zawodników (chyba że tych osób będzie powyżej 30, to wtedy istnieje taka szansa ). A jeżeli tak się zdarzy, to trudno. Skoro będą okienka transferowe, to istnieje szansa, że może nie będą mieli ich do końca sezonu .

    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    Bardzo dobry pomysł. Nikt nie będzie podglądał cudzej taktyki, a składy będą znane dopiero po ogłoszeniu ich przez Kisika.

    Kisik dobrze by było w związku z tym (jak już ustalimy zasady do końca), żebyś wyznaczył terminy zgłoszeń zespołów, a składy podał po zakończeniu zgłaszania. I nasuwa mi się pytanie, co w sytuacji, gdy kilku graczy będzie miało identyczny skład. Myślę, że w pierwszej kolejności mogą decydować punkty rezerw, a jeżeli te będą takie same - kolejność zgłoszeń. To do przemyślenia.

    Pytanie jeszcze o rezerwy. Zawodnicy krajowi, czy dopuszczamy zagranicznych? Jeżeli zagranicznych to na pozycjach juniorskich też?
    Na seniora rezerwowego może być i Polak i zagraniczny zawodnik. Na juniora rezerwowego tylko Polak.

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Nie wiem czy nie lepiej byłoby wysyłać te składy poprzez PW do gospodarza gry.
    Tak jak Szczecin pisze to jest dobry pomysł i jeśli nikt nie ma nic przeciwko, to go zastosuję.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 24-11-2019 o 14:32

  35. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Pomysł kapitalny. Od siebie proponuje rozważyć wspomniane okna transferowe na wypadek kontuzji zawodników ważnych.

  36. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar adsiz
    Dołączył
    17-04-2014
    Postów
    947
    Kliknij i podziękuj
    87
    Podziękowania: 199 w 140 postach
    Żeby było śmieszniej zrobiłbym coś takiego analogicznie do 1 i 2 Ligi. Na koniec zliczyć wszystkie punkty i okazało by się kto zasłużył na miano Managera Sportsboard.
    APATOR TORUŃ DMP 86' 90' 01' 08'

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi adsiz za jego przydatny post!

    PrzemoZG (24-11-2019)

  38. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,574
    Kliknij i podziękuj
    1,784
    Podziękowania: 1,355 w 803 postach
    tzn. wicemenedżerem, po ipokarse, albowiem pozbawieni zmysłu czucia żużla możemy zaledwie rywalizować o drugą lokatę
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi młody_piernik2 za jego przydatny post!

    adsiz (24-11-2019)

  40. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez adsiz Zobacz posta
    Żeby było śmieszniej zrobiłbym coś takiego analogicznie do 1 i 2 Ligi. Na koniec zliczyć wszystkie punkty i okazało by się kto zasłużył na miano Managera Sportsboard.
    Na początek chcę wystartować z Ekstraligą, żeby zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądać. Jak wypali, to w kolejnych sezonach będę gotowy by zrobić coś podobnego w niższych ligach.

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kisik94 za jego przydatny post!

    adsiz (24-11-2019)

  42. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,750
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    To do kupy trzeba wszystkie zatwierdzone pomysły zebrać i spisać... Bo bardzo chętnie zbiorę swoją ekipę Dla mnie ksm 48 zdecydowanie za dużo... Max to 42-43 ( gdzie liczy się juniorów z numeru 6 i 7 oraz pięciu z najwyższym ksm z numeru 1-5 i 8.

    Jezeli zawodnik z numeru 8 by zdobył więcej punktów niż zawodnik z numerem 1-5 automatycznie jego punkty by się liczyło a nie tego gorszego z numerem 1-5...

    Dobra... Zresztą nie moja sprawa, ja się dostosuję tylko dajcie końcowy regulamin

  43. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez el_kwas Zobacz posta
    To do kupy trzeba wszystkie zatwierdzone pomysły zebrać i spisać... Bo bardzo chętnie zbiorę swoją ekipę Dla mnie ksm 48 zdecydowanie za dużo... Max to 42-43 ( gdzie liczy się juniorów z numeru 6 i 7 oraz pięciu z najwyższym ksm z numeru 1-5 i 8.

    Jezeli zawodnik z numeru 8 by zdobył więcej punktów niż zawodnik z numerem 1-5 automatycznie jego punkty by się liczyło a nie tego gorszego z numerem 1-5...

    Dobra... Zresztą nie moja sprawa, ja się dostosuję tylko dajcie końcowy regulamin
    Każda taka opinia jest cenna i pozwoli wyłonić ostateczne zasady.

    Wstawiam dla porównania KSM-y poszczególnych zawodników. Pierwsza kolumna to mój wymysł (czyli to co jest wyżej), druga kolumna to średnie biegowe pomnożone razy 4, trzecia kolumna to średnie meczowe.

    Seniorzy

    Leon Madsen 12,2 9,8 12,4
    Bartosz Zmarzlik 12,1 9,6 13,1
    Emil Sajfutdinow 11,7 9,4 10,8
    Martin Vaculik 11,5 9,3 11,2
    Janusz Kołodziej 11,1 9 9,3
    Artiom Łaguta 11 9,1 11,7
    Jason Doyle 11 9,1 11,8
    Tai Woffinden 10,9 8,8 10,8
    Piotr Pawlicki 10,5 8,5 10,2
    Grigorij Łaguta 10,3 8,7 10,9
    Mikkel Michelsen 9,6 8,1 9,9
    Maciej Janowski 9,5 7,8 8,9
    Patryk Dudek 9,4 7,7 8,9
    Fredrik Lindgren 9,4 7,6 9,4
    Kenneth Bjerre 9,3 7,9 9,7
    Nicki Pedersen 9,1 8,1 9,3
    Max Fricke 8,7 7,2 6,9
    Michael Jepsen Jensen 8,5 7,1 7,4
    Niels Kristian Iversen 8,4 7,1 8,1
    Szymon Woźniak 8,4 7,8 8,5
    Maksym Drabik 8,1 8,5 9,7
    Matej Zagar 8 6,8 8
    Krzysztof Kasprzak 8 6,7 7,6
    Greg Hancock 8 7 8
    Przemysław Pawlicki 7,7 7,2 7,8
    Krzysztof Buczkowski 7,7 7,2 7,3
    Kacper Woryna 7,5 6,4 7,6
    Anders Thomsen 7 6,7 6,7
    Bartosz Smektała 6,9 7,4 6,7
    Paweł Miesiąc 6,9 6,6 7,5
    Jarosław Hampel 6,6 6,3 5,9
    Antonio Lindbaeck 6,2 6,1 6
    Piotr Protasiewicz 6,2 6 6,3
    Jakub Jamróg 6,1 6 4,6
    Andrzej Lebiediew 5,9 6,2 7,8
    Troy Batchelor 5,6 5,9 7
    Gleb Czugunow 5,5 5,4 4,7
    Rune Holta 5,5 5,4 4,3
    Brady Kurtz 5,2 5,2 4,7
    Mateusz Szczepaniak 5 5,4 5,5
    Siergiej Łogaczow 5 5,5 5,1
    Vaclav Milik 4,8 4,9 3,3
    Robert Lambert 4,8 4,9 3,9
    Paweł Przedpełski 4,8 4,9 4,1
    Grzegorz Zengota 4 4,5 4
    Jaimon Lidsey 3,8 4,2 4
    Roman Lachbaum 3,4 6 4
    Dawid Lampart 3,4 5 3,9
    Daniel Bewley 2,8 3,7 3,9
    Luke Becker 2,8 4,1 5,1
    Michał Szczepaniak 2,6 3,8 4,2
    Jonas Jeppesen 2,6 3,8 3,5
    Sebastian Niedźwiedź 2,5 2,7 3,3
    Oskar Bober 2,2 3,2 3,3
    Erik Riss 2,1 3,1 3
    Filip Hjelmland 2 2,5 2
    Jan Kvech 2 2,5 2

    Juniorzy

    Wiktor Lampart 5,4 6,2 5,6
    Dominik Kubera 5,4 6,1 5,4
    Wiktor Trofimow 4,5 5,2 3,1
    Rafał Karczmarz 4 4,3 4,1
    Przemysław Liszka 3,8 4,3 2,4
    Jakub Miśkowiak 3,6 3,6 2,2
    Norbert Krakowiak 3,5 4 2,5
    Marcin Turowski 3,5 4 2,6
    Szymon Szlauderbach 3 2,7 2,9
    Patryk Wojdyło 2,8 3,3 2,6
    Mateusz Świdnicki 2,6 3 2,9
    Mateusz Bartkowiak 2,5 2,5 1,5
    Mateusz Tonder 2,5 2,7 1,7
    Kacper Pludra 2,3 2,7 2,3
    Przemysław Giera 2 2 1,5
    Kamil Nowacki 2 2,3 1,5
    Damian Lotarski 2 2,3 1,5
    Damian Pawliczak 1,9 2,2 1,5
    Mateusz Tudzież 1,8 2 1,5
    Bartłomiej Kowalski 1,7 2 1,5
    Denis Zieliński 1,7 2 1,5
    Tymoteusz Picz 1,5 2 1,5
    Krzysztof Sadurski 1,5 2 1,5
    Hubert Ścibak 1,5 2 1,5
    Wiktoria Garbowska 1,5 2 1,5
    Mateusz Panicz 1,5 2 1,5
    Adrian Bialk 1,5 2 1,5
    Patryk Kowalik 1,5 2 1,5
    Kamil Król 1,5 2 1,5
    Jakub Martyniak 1,5 2 1,5
    Adrian Woźniak 1,5 2 1,5
    Damian Boduch 1,5 2 1,5
    Sebastian Helwig 1,5 2 1,5
    Jakub Osyczka 1,5 2 1,5
    Nile Tufft 1,5 2 1,5
    Fabian Lotarski 1,5 2 1,5
    Kacper Łobodziński 1,5 2 1,5
    Jakub Banucha 1,5 2 1,5
    Wiktor Firmuga 1,5 2 1,5
    Kacper Gosik 1,5 2 1,5
    Radosław Pyrchla 1,5 2 1,5
    Jakub Szpytma 1,5 2 1,5
    Maksymilian Śledź 1,5 2 1,5
    Kamil Pytlewski 1,5 2 1,5
    Alan Szczotka 1,5 2 1,5
    Wiktor Jasiński 1,5 2 1,5
    Kacper Kłosok 1,5 2 1,5
    Dominik Tyman 1,5 2 1,5
    Błażej Wypior 1,5 2 1,5

  44. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,322
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    Jest jeszcze jedna kwestia przydalaby sie jakas nagroda dla zwyciezcy tej zabawy,jakby nie bylo najlepszego zuzlowego forum w Polsce….

  45. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,098
    Kliknij i podziękuj
    1,284
    Podziękowania: 2,985 w 1,153 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna kwestia przydalaby sie jakas nagroda dla zwyciezcy tej zabawy,jakby nie bylo najlepszego zuzlowego forum w Polsce….
    Może spotkanie z Mariuszem ?

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi welna za jego przydatny post!

    Donald Trumpek (26-11-2019)

  47. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,741
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Może spotkanie z Mariuszem ?
    Długo już marzysz o tym ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,322
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Może spotkanie z Mariuszem ?
    I to w aquaparku

  49. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna kwestia przydalaby sie jakas nagroda dla zwyciezcy tej zabawy,jakby nie bylo najlepszego zuzlowego forum w Polsce….
    Coś pomyślę ale póki co nie obiecuję.

  50. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,098
    Kliknij i podziękuj
    1,284
    Podziękowania: 2,985 w 1,153 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    Coś pomyślę ale póki co nie obiecuję.
    Ale Ty nie masz co obiecywać

    Każdy uczestnik wpłaca przysłowiowe 10 zeta i zwycięzca ma już nagrodę.

    Chyba, że będzie Nas więcej wówczas można ,,obdarować'' pierwszą trójkę.


    10/15 zł to nie majątek
    Zaufanie jakieś jest

    Chodzi przecież o zabawę i przysłowiową ,,flaszkę'' dla zwycięzcy

    Thats all

  51. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Sam o tym myślałem ale nie byłem przekonany czy wam to się spodoba. 10/15 zł to może nie majątek ale skoro jest takie zainteresowanie to może 5 zł wystarczy. Ogarnę jakiegoś pay-pala czy coś takiego i ruszę z tym jak zaczniemy zabawę.

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kisik94 za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (28-08-2020)

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •