Zobacz wyniki ankiety: Jakie chcecie warunki KSM-u ?

Głosujących
14. Ankieta zamknięta
  • Limit 48 i liczy się cała dziewiątka zawodników

    5 35.71%
  • Limit 42 i liczy się najlepsza piątka seniorów i najlepsza dwójka juniorów dwójka

    9 64.29%
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 174

Wątek: Menadżer Ekstraligi 2020

  1. Powrót do góry    #46
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,323
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    no po20 zyla zeby bylo latwo policzyc I juz bedzie piekna nagroda jakis karnecik albo I dwa za 1 miejsce

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    ja proponuje by nagroda, czyli niech bedzie 20zł wpisowego x ilosc uczestników nie byłą przekazywana zwyciezcy, tylko na konto zuzlowca w potrzebie. Tych kontuzjowanych o ktorych swiat nieco zapomnial nie brakuje.
    To bylaby faktyczna wygrana i faktycznie byloby to najlepsze forum zuzlowe w Polsce.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  3. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Donald Trumpek (27-11-2019), Kisik94 (28-11-2019), mroczny rycerz (14-12-2019), thengel (29-11-2019)

  4. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,323
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    np A Szymanski

  5. Powrót do góry    #49
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    ja proponuje by nagroda, czyli niech bedzie 20zł wpisowego x ilosc uczestników nie byłą przekazywana zwyciezcy, tylko na konto zuzlowca w potrzebie. Tych kontuzjowanych o ktorych swiat nieco zapomnial nie brakuje.
    To bylaby faktyczna wygrana i faktycznie byloby to najlepsze forum zuzlowe w Polsce.
    Może ten, który zwycięży wybiera żużlowca dla którego ta nagroda by szła spośród listy kandydatów podanych przez uczestników zabawy.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi thengel za jego przydatny post!

    j-rules (28-11-2019)

  7. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    ja proponuje by nagroda, czyli niech bedzie 20zł wpisowego x ilosc uczestników nie byłą przekazywana zwyciezcy, tylko na konto zuzlowca w potrzebie. Tych kontuzjowanych o ktorych swiat nieco zapomnial nie brakuje.
    To bylaby faktyczna wygrana i faktycznie byloby to najlepsze forum zuzlowe w Polsce.
    Na takie pomysły trzeba się zgadzać bez wahania. Myślę że wszyscy to popierają i jak najbardziej jestem za czymś takim. I wtedy te 20 zł wpisowego będzie słuszną kwotą do zbierania. Zwłaszcza że ta zabawa nie ma być jednorazową, tylko jeśli będzie nią stałe zainteresowanie, to będzie ona organizowana rokrocznie.

    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Może ten, który zwycięży wybiera żużlowca dla którego ta nagroda by szła spośród listy kandydatów podanych przez uczestników zabawy.
    I tak będzie chyba najlepiej jeśli to zwycięzca będzie wybierał. W końcu to on wygra, więc wypadałoby mu oddać ten honor czynu . I związku z tym właśnie mam prośbę, żeby każdy z was jeśli słyszał o takim żużlowcu, to żeby wstawił tu linka z taką zbiórką pieniędzy. Ja to później pozbieram i na koniec zabawy w jednym poście wszystko spiszę.

    Wchodząc tutaj mogliście zauważyć ankietę. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące KSM-u zrobiłem ją w celu wybrania tej jednej wersji. Opcje są dwie:

    - Limit 48 i liczy się cała dziewiątka zawodników, czyli to co ja proponowałem na początku

    - Limit 42 i liczy się najlepsza piątka seniorów i najlepsza dwójka juniorów, czyli to co wyszło od was. Pisałem wcześniej, że nie będzie wyżej niż 40 ale stwierdziłem jednak, że byłoby to za duże ograniczenie, a i teraz te opcje są mniej więcej równe siebie w zależności od tego ilu zawodników będzie się liczyło.

    I pozostała chyba jeszcze jedna ważna kwestia z oknami transferowymi. Najlepiej to będzie jak opiszę przykładem. Jest pierwsza kolejka i jeden z meczy, w którym mam swojego zawodnika, zostaje przełożony i rozegrany miesiąc później. W międzyczasie jest okno transferowe i wymieniam wspomnianego zawodnika na innego. I wtedy co robimy ? Liczymy punkty zawodnika zmienionego czy w tym meczu nie ma punktów za jego jazdę ?
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 28-11-2019 o 11:27

  8. Powrót do góry    #51
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,098
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    I pozostała chyba jeszcze jedna ważna kwestia z oknami transferowymi. Najlepiej to będzie jak opiszę przykładem. Jest pierwsza kolejka i jeden z meczy, w którym mam swojego zawodnika, zostaje przełożony i rozegrany miesiąc później. W międzyczasie jest okno transferowe i wymieniam wspomnianego zawodnika na innego. I wtedy co robimy ? Liczymy punkty zawodnika zmienionego czy w tym meczu nie ma punktów za jego jazdę ?
    Chyba dla łatwości liczenia dla Ciebie, lepiej będzie jak liczone będą punkty zawodnika, który w pierwotnym terminie był w drużynie. Czyli jeżeli ktoś przyjdzie od 6 kolejki, to liczymy jego punkty za mecze od 6 kolejki, a przełożone mecze w starym składzie.

    Natomiast jeżeli chodzi o składkę za uczestnictwo, to jestem przeciw. Startujemy z zabawą i od razu chcemy, żeby uczestnicy w czymś niesprawdzonym wyjeżdżali z kasą? Jak chcesz coś takiego, to niech będzie dobrowolne i udział w zyskach tylko dla składkowiczów, a reszta gra za free bez możliwości nagrody. Albo zacznijmy z kasą od drugiego sezonu.

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Szczecin za jego przydatny post!

    el_kwas (30-11-2019)

  10. Powrót do góry    #52
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Tylko o jakich zyskach mowa?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  11. Powrót do góry    #53
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,098
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Tylko o jakich zyskach mowa?
    "Zyskach" - teraz lepiej?

  12. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    nie, nie lepiej. Ale nieistotne. Mysle, ze decydujacy glos powininen nalezec do organizatora i na taki poczekam.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  13. Powrót do góry    #55
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    To zróbmy tak. Opłata będzie w tym sezonie dobrowolna i z grona płacących wybierzemy osobnego zwycięzcę i w zależności od tego ile kasy uzbieramy, zastanowimy się czy przekazać zwycięzcy, czy pójdzie to na jakiś cel charytatywny.

  14. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kisik94 za jego przydatny post!

    Buszmen (05-12-2019), Szczecin (30-11-2019)

  15. Powrót do góry    #56
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Ankieta się skończyła i jak widzicie wygrała opcja z limitem KSM 42 i wliczaniem do niego pięciu najlepszych seniorów i dwóch najlepszych juniorów. Jutro spiszę już w miarę pełną wersję zasad i ogłoszę od kiedy można podawać składy.

  16. Powrót do góry    #57
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Wstawiam pełną wersję zasad.

    1. Wybieramy 6 seniorów oraz 3 juniorów i co najmniej dwóch seniorów musi być Polakami.

    2. Limit KSM na całą drużynę wynosi 42 i obowiązuje on 5 seniorów i 2 juniorów z najwyższym KSM-em.

    3. W poszczególnych kolejkach punktuje najlepsza piątka seniorów i najlepsza dwójka juniorów. Liczę duże punkty, czyli w sytuacji 9+2 liczę tylko 9 punktów.

    4. Będą zaplanowane 3 okienka transferowe, podczas których będzie można wymienić maksymalnie jednego zawodnika. Wartości zawodników w okienku będą zmienione w zależności od tego jak będą się spisywać do tego momentu w sezonie. Terminy podam jak zostanie ogłoszony terminarz rozgrywek.

    5. W przypadku gdy czołowy zawodnik odniesie kontuzję, będzie zorganizowane awaryjne okienko dla tych, którzy będą chcieli wymienić tego zawodnika w swoim składzie. Dotyczy to zawodników, którzy mają KSM wyższy niż 9,0 (Madsen, Zmarzlik, Sajfutdinow, Vaculik, Kołodziej, A. Łaguta, Doyle, Woffinden, Pi. Pawlicki i G. Łaguta, Michelsen, Janowski, Dudek, Lindgren, Bjerre i Pedersen) oraz Hancocka.

    6. Składy i wszelkie jego zmiany (również te w okienku) podajemy do mnie w prywatnej wiadomości.

    7. Zabawa nie jest obowiązkowo płatna ale dobrowolnie można wpłacić 20 zł na zbiórkę, którą utworzyłem na stronie paypal.com/pl (dokładnego linka podam gdy oficjalnie ruszy zabawa) i wśród wpłacających wybierzemy najlepszego, który w zależności od tego ile się tego uzbiera albo zatrzyma dla siebie całą wygraną albo wskaże osobę, której pomożemy.


    Sobotę i niedzielę zostawiam jeszcze na jakieś pytania i opinie, a od poniedziałku oficjalnie ruszamy .

  17. Powrót do góry    #58
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,098
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    W jakiej formie zgłaszamy składy? Na priv do Ciebie i ogłosisz je na koniec terminu zgłaszania?

  18. Powrót do góry    #59
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    W jakiej formie zgłaszamy składy? Na priv do Ciebie i ogłosisz je na koniec terminu zgłaszania?
    Punkt 6 . Składy i wszelkie jego zmiany (również te w okienku) podajemy do mnie w prywatnej wiadomości.

    Gdy skończy się termin zgłoszeń składów, to podam wszystkie składy do publicznej wiadomości. A żeby temat przez ten czas nie "umarł", to będę podrzucał jakieś ciekawe statystyki wybierania przez was składów. Rzecz jasna takie ogólne bez podawania kto jaki skład złożył.

  19. Powrót do góry    #60
    Początkujący
    Dołączył
    01-06-2013
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Według których liczb układamy nasze składy? Podałeś kilka wersji (Twoje wyliczenia, KSM, średnia meczowa), napisz która jest tą ostateczną

  20. Powrót do góry    #61
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez adamski89 Zobacz posta
    Według których liczb układamy nasze składy? Podałeś kilka wersji (Twoje wyliczenia, KSM, średnia meczowa), napisz która jest tą ostateczną
    Ostateczna jest ta moja, czyli pierwsza, którą wypisałeś. Te pozostałe wstawiłem tylko czysto poglądowo. W poniedziałek wstawię razem w jednym poście KSM-y zawodników i zasady, żeby nie szukać po całym temacie.

  21. Powrót do góry    #62
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    No ja bym jednak wolał wiedziec na co pojdzie wygrana kasa. Bo jak ma zasilic kogos z forum to mnie to nie kreci, jak ma isc na jakis wyzszy cel to jestem na tak.
    Sugerowalbym stworzenie jasnej deklaracji, chociaz wiem, ze latwo nie ma jak widac.
    Albo zrezygnowac z kasy calkowicie i niech nagorda bedzie jakis tytul forumowego wszechomnibusa.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  22. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    To może zróbmy jeszcze inaczej. Niech 80 % idzie na cel charytatywny, a 20 % dostaje zwycięzca.

  23. Powrót do góry    #64
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    To pora w końcu oficjalnie otworzyć Menadżera Ekstraligi 2020 . Twierdzisz że zbudowałbyś najlepszy skład w Polsce w regułach KSM-u ? Ta zabawa jest właśnie dla Ciebie. Oto zasady gry.

    1. Wybieramy 6 seniorów oraz 3 juniorów i co najmniej dwóch seniorów musi być Polakami.

    2. Limit KSM na całą drużynę wynosi 42 i obowiązuje on 5 seniorów i 2 juniorów z najwyższym KSM-em.

    3. W poszczególnych 14 kolejkach rundy zasadniczej punktuje najlepsza piątka seniorów i najlepsza dwójka juniorów. Liczę duże punkty, czyli w sytuacji 9+2 liczę tylko 9 punktów.

    4. Będą zaplanowane 3 okienka transferowe, podczas których będzie można wymienić maksymalnie jednego zawodnika. Wartości zawodników w okienku będą zmienione w zależności od tego jak będą się spisywać do tego momentu w sezonie. Terminy okienek są następujące:

    1 okienko - 20-30 kwiecień
    2 okienko - 8-18 czerwiec
    3 okienko - 13-30 lipiec

    5. W momencie gdy rozpoczyna się dana kolejka i jeden, dwa, trzy lub cztery mecze zostają przełożone na inny termin, to nawet gdy w międzyczasie jest okienko transferowe, to pod uwagę biorę zawsze skład z pierwotnego terminu danej kolejki.

    6. W przypadku gdy czołowy zawodnik odniesie kontuzję, będzie zorganizowane awaryjne okienko dla tych, którzy będą chcieli wymienić tego zawodnika w swoim składzie. Dotyczy to zawodników, którzy mają KSM wyższy niż 9,0 (Madsen, Zmarzlik, Sajfutdinow, Vaculik, Kołodziej, A. Łaguta, Doyle, Woffinden, Pi. Pawlicki i G. Łaguta, Michelsen, Janowski, Dudek, Lindgren, Bjerre i Pedersen) oraz Hancocka.

    7. Składy i wszelkie jego zmiany (również te w okienku) podajemy do mnie w prywatnej wiadomości. Termin składania drużyn kończy się 31 marca.

    8. Zabawa nie jest obowiązkowo płatna ale dobrowolnie można wpłacić 20 zł na zbiórkę, którą utworzyłem na stronie paypal.me/pools/c/8kzNsQNGBC (na razie bym się wstrzymał z wpłatami dopóki w pełni nie ustalimy na co ma zebrana kasa pójść) i wśród wpłacających wybierzemy najlepszego i w zależności od tego co ustalimy, to tak postąpimy na koniec zabawy. Każdego kto wpłaci bardzo proszę w opisie wpłaty napisać swój nick z forum w celu weryfikacji.

    KSM-y zawodników:

    Seniorzy

    Leon Madsen 12,2
    Bartosz Zmarzlik 12,1
    Emil Sajfutdinow 11,7
    Martin Vaculik 11,5
    Janusz Kołodziej 11,1
    Artiom Łaguta 11,0
    Jason Doyle 11,0
    Tai Woffinden 10,9
    Piotr Pawlicki 10,5
    Grigorij Łaguta 10,3
    Mikkel Michelsen 9,6
    Maciej Janowski 9,5
    Patryk Dudek 9,4
    Fredrik Lindgren 9,4
    Kenneth Bjerre 9,3
    Nicki Pedersen 9,1
    Max Fricke 8,7
    Michael Jepsen Jensen 8,5
    Niels Kristian Iversen 8,4
    Szymon Woźniak 8,4
    Maksym Drabik 8,1
    Matej Zagar 8,0
    Krzysztof Kasprzak 8,0
    Greg Hancock 8,0
    Przemysław Pawlicki 7,7
    Krzysztof Buczkowski 7,7
    Kacper Woryna 7,5
    Anders Thomsen 7,0
    Bartosz Smektała 6,9
    Paweł Miesiąc 6,9
    Jarosław Hampel 6,6
    Antonio Lindbaeck 6,2
    Piotr Protasiewicz 6,2
    Jakub Jamróg 6,1
    Andrzej Lebiediew 5,9
    Troy Batchelor 5,6
    Gleb Czugunow 5,5
    Rune Holta 5,5
    Brady Kurtz 5,2
    Mateusz Szczepaniak 5,0
    Siergiej Łogaczow 5,0
    Vaclav Milik 4,8
    Robert Lambert 4,8
    Paweł Przedpełski 4,8
    Grzegorz Zengota 4,0
    Jaimon Lidsey 3,8
    Roman Lachbaum 3,4
    Dawid Lampart 3,4
    Daniel Bewley 2,8
    Luke Becker 2,8
    Michał Szczepaniak 2,6
    Jonas Jeppesen 2,6
    Sebastian Niedźwiedź 2,5
    Oskar Bober 2,2
    Erik Riss 2,1
    Filip Hjelmland 2,0
    Jan Kvech 2,0

    Juniorzy

    Wiktor Lampart 5,4
    Dominik Kubera 5,4
    Wiktor Trofimow 4,5
    Rafał Karczmarz 4,0
    Przemysław Liszka 3,8
    Jakub Miśkowiak 3,6
    Norbert Krakowiak 3,5
    Marcin Turowski 3,5
    Szymon Szlauderbach 3,0
    Patryk Wojdyło 2,8
    Mateusz Świdnicki 2,6
    Mateusz Bartkowiak 2,5
    Mateusz Tonder 2,5
    Kacper Pludra 2,3
    Przemysław Giera 2,0
    Kamil Nowacki 2,0
    Damian Lotarski 2,0
    Damian Pawliczak 1,9
    Mateusz Tudzież 1,8
    Bartłomiej Kowalski 1,7
    Denis Zieliński 1,7
    Tymoteusz Picz 1,5
    Krzysztof Sadurski 1,5
    Hubert Ścibak 1,5
    Wiktoria Garbowska 1,5
    Mateusz Panicz 1,5
    Adrian Bialk 1,5
    Patryk Kowalik 1,5
    Kamil Król 1,5
    Jakub Martyniak 1,5
    Adrian Woźniak 1,5
    Damian Boduch 1,5
    Sebastian Helwig 1,5
    Jakub Osyczka 1,5
    Nile Tufft 1,5
    Fabian Lotarski 1,5
    Kacper Łobodziński 1,5
    Jakub Banucha 1,5
    Wiktor Firmuga 1,5
    Kacper Gosik 1,5
    Radosław Pyrchla 1,5
    Jakub Szpytma 1,5
    Maksymilian Śledź 1,5
    Kamil Pytlewski 1,5
    Alan Szczotka 1,5
    Wiktor Jasiński 1,5
    Kacper Kłosok 1,5
    Dominik Tyman 1,5
    Błażej Wypior 1,5

    Bardzo serdecznie zapraszam do udziału i życzę każdemu z osobna powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 11-12-2019 o 12:25

  24. Powrót do góry    #65
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    274
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 28 w 24 postach
    Czy można juniora podać jako seniora? W ogóle 42 punkty to za mało według mnie...99 procent wybierze Zmarzlika i Kuberę a 80 procent żużloków nie znajdzie się w żadnym składzie..... Zabawa będzie po prostu nudna. KSm 47-48 punktów da większe możliwości.....No ale to moja opinia
    Ostatnio edytowane przez Sullivan ; 10-12-2019 o 17:35
    Sullivan

  25. Powrót do góry    #66
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,866
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,659 w 989 postach
    Ale w sumie to na czym to ma polegac ? Czekamy na weekendowa kolejke i czyi zawodnicy zbiora najwiecej punktow ten wygrywa ? Ew. z bonusami czy golasy ?

  26. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,787
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Gołe pkt. Jak w meczu Gorzowa Zimny zrobi 15 pkt to Ty też masz 15 pkt i tak sumujac kazdego zawodnika jakiego wybrales z jego rzeczywistym wynikiem w kolejce.

    czyli 8+4 Kolodzieja jest gorsze niz 10+0 Pedersena

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    Penhall (10-12-2019)

  28. Powrót do góry    #68
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sullivan Zobacz posta
    Czy można juniora podać jako seniora?
    Nie można. Musi być 3 juniorów i ani mniej ani więcej.

    Cytat Zamieszczone przez Sullivan Zobacz posta
    W ogóle 42 punkty to za mało według mnie...99 procent wybierze Zmarzlika i Kuberę a 80 procent żużloków nie znajdzie się w żadnym składzie..... Zabawa będzie po prostu nudna. KSm 47-48 punktów da większe możliwości.....No ale to moja opinia
    Uważam że jeśli byłby wyższy limit, to nie wpłynąłby on znacząco na to, czy byłby Zmarzlik i Kubera w danym składzie, czy by ich nie było. Jeśli ktoś by planował zrobić skład z Bartkiem, to prędzej by chyba dobrał nieco lepszych pozostałych seniorów, niż pozbywał się Zmarzlika. Takie jest moje zdanie na ten temat. Przy obecnym limicie trzeba się nieco pogłowić, czy ładować do składu dwóch mocnych seniorów i resztę dość słabą, czy np. zrobić skład w oparciu o 5 niezłych seniorów. Jako ciekawostkę mogę podać, że wczoraj pierwsza osoba wysłała skład i nie było tam Bartka .

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Ale w sumie to na czym to ma polegac ? Czekamy na weekendowa kolejke i czyi zawodnicy zbiora najwiecej punktow ten wygrywa ? Ew. z bonusami czy golasy ?
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Gołe pkt. Jak w meczu Gorzowa Zimny zrobi 15 pkt to Ty też masz 15 pkt i tak sumujac kazdego zawodnika jakiego wybrales z jego rzeczywistym wynikiem w kolejce.

    czyli 8+4 Kolodzieja jest gorsze niz 10+0 Pedersena
    Wliczam tylko duże czy jak to nazwaliście gołe punkty, ponieważ bonusy nie wliczają się do punktów meczowych. Bonusy są właściwie ważne tylko do przelewu za mecz .
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 11-12-2019 o 00:26

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kisik94 za jego przydatny post!

    Penhall (11-12-2019)

  30. Powrót do góry    #69
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Z racji pojawienia się terminarza ustalam termin składania drużyn do 31 marca i daty okienek transferowych:

    1 okienko - 20-30 kwiecień
    2 okienko - 8-18 czerwiec
    3 okienko - 13-30 lipiec

    I dołożyłem jeszcze jeden punkt w zasadach, o którym zapomniałem. A dotyczy on tego, że w momencie gdy rozpoczyna się dana kolejka i jeden, dwa, trzy lub cztery mecze zostają przełożone na inny termin, to nawet gdy w międzyczasie jest okienko transferowe, to pod uwagę biorę zawsze skład z pierwotnego terminu danej kolejki.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 11-12-2019 o 12:24

  31. Powrót do góry    #70
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    274
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 28 w 24 postach
    Zakładam, że rezerwy taktyczne tez się liczą do punktacji zawodnika? Chcę uściślić kwestię juniora. Czyli nie można ustalić składu składającego się z 4 zawodników z listy seniorów i 4 z listy juniorów?
    Ostatnio edytowane przez Sullivan ; 11-12-2019 o 15:29
    Sullivan

  32. Powrót do góry    #71
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,098
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    Z racji pojawienia się terminarza ustalam termin składania drużyn do 31 marca i daty okienek transferowych:

    1 okienko - 20-30 kwiecień
    2 okienko - 8-18 czerwiec
    3 okienko - 13-30 lipiec

    I dołożyłem jeszcze jeden punkt w zasadach, o którym zapomniałem. A dotyczy on tego, że w momencie gdy rozpoczyna się dana kolejka i jeden, dwa, trzy lub cztery mecze zostają przełożone na inny termin, to nawet gdy w międzyczasie jest okienko transferowe, to pod uwagę biorę zawsze skład z pierwotnego terminu danej kolejki.
    Kisik uściślij jeszcze proszę jaką funkcję ma rezerwowy. W jakich sytuacjach są liczone jego punkty?

  33. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,787
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Masz 6 seniorów. 1,2,3,4,5,6. Jak 6 senior mający najniższy KSM zdobędzie więcej pkt niż jakikolwiek senior 1-5 to jego pkt sie liczy. Zakladam ze 5 najwyższych wynikow z 6 brane pod uwage

    ale niech Kisik94 potwierdzi

  34. Powrót do góry    #73
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    W każdej kolejce brane jest pod uwagę 5 najlepszych wyników seniorów, czyli w sytuacji gdy zawodnik A zdobył 12 pkt, B 9 pkt, C 7 pkt, D 6 pkt, E 4 pkt, F 2 pkt, to biorę pod uwagę wyniki zawodników A, B, C, D i E.

  35. Powrót do góry    #74
    Początkujący
    Dołączył
    01-06-2013
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W takim wypadku zabawa kończy się na wybraniu składu na cały rok. W trakcie sezonu nie będziemy mieli nic do roboty.

  36. Powrót do góry    #75
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Będą 3 okienka podczas których, będziesz mógł w każdym wymienić 1 zawodnika. Aa i ważna informacja dotycząca tych okienek. Zawodników będzie się wymieniało po nowych wartościach, czyli przykładowo jak ktoś ma Kasprzaka, który ma wartość teraz 8,0 i początek sezonu będzie słaby i będzie chciał go wymienić na innego zawodnika w 1 okienku, to gdy przykładowo będzie miał po 3 kolejkach wartość np. 6,0, to będzie mógł go wymienić tylko na takiego, żeby nie przekroczyć limitu KSM 42.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 12-12-2019 o 09:58

  37. Powrót do góry    #76
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Skoro weekend to może zastanówmy się nad tą zbiórką pieniędzy. Niech każdy zainteresowany wypowie się w tej sprawie, czy zbierać dla zwycięzcy, czy przekazać to komuś potrzebującemu, czy jest mu to obojętne. Każda opinia będzie cenna.

  38. Powrót do góry    #77
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,323
    Kliknij i podziękuj
    1,092
    Podziękowania: 640 w 499 postach
    Mi jet wszystko jedno,choc powiem szczerze ze jakby to bylo przekazane na zuzlowca to wplacil bym wiecej

  39. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,866
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,659 w 989 postach
    Podbijając nieco post Adamskiego, może by jednak zrobić tak:
    -zgłaszamy skład podstawowy 5+2 zawodników z KSM 42
    -dodajemy rezerwowego juniora i seniora z dowolnym KSM
    -przed kolejka możemy zgłosić zmiany, oczywiście tak, by KSM nie został przekroczony.
    ???

  40. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,787
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez adamski89 Zobacz posta
    W takim wypadku zabawa kończy się na wybraniu składu na cały rok. W trakcie sezonu nie będziemy mieli nic do roboty.
    na tym to polega. podpisujesz kontrakt z Kasprzakiem i nie wiesz czy to jego sezon na 1,6 czy 2,2

  41. Powrót do góry    #80
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Podbijając nieco post Adamskiego, może by jednak zrobić tak:
    -zgłaszamy skład podstawowy 5+2 zawodników z KSM 42
    -dodajemy rezerwowego juniora i seniora z dowolnym KSM
    -przed kolejka możemy zgłosić zmiany, oczywiście tak, by KSM nie został przekroczony.
    ???
    Czyli chodzi Ci o to żeby mieć jeszcze takiego asa w rękawie w postaci Zmarzlika czy Madsena ? Myślę że nie ma co tak kombinować na pierwszą edycję. Zobaczymy jak to wyjdzie w tym sezonie. W razie czego będzie można coś pozmieniać. Każdy podrzucony pomysł może być wykorzystany w kolejnych latach.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 14-12-2019 o 18:18

  42. Powrót do góry    #81
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Z racji tego, że taka cisza zapadła w temacie, to chyba zrobię tak jak proponowałem wcześniej, czyli 80 % kasy pójdzie na cel charytatywny, a 20 % dla zwycięzcy menadżera.

  43. Powrót do góry    #82
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    Z racji tego, że taka cisza zapadła w temacie, to chyba zrobię tak jak proponowałem wcześniej, czyli 80 % kasy pójdzie na cel charytatywny, a 20 % dla zwycięzcy menadżera.
    Jak uważasz, te 20% to będzie nic, co nie przeszkadza, by zwycięzca 100% przeznaczył na cel charytatywny.
    Takie rozstrzygnięcie jak powyżej, będzie właściwe i nie krzywdzące nikogo.

  44. Powrót do góry    #83
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    To jest chyba rozwiązanie, które zadowoli myślę wszystkie zainteresowane strony. Co z tymi 20 % zrobi zwycięzca, to już nie moja sprawa. Jeżeli będzie chciał wszystko przeznaczyć na szczytny cel, to napisze to w odpowiednim czasie.

  45. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Z ciekawosci: Ile juz jest skladow?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  46. Powrót do góry    #85
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    9 osób wysłało składy.

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kisik94 za jego przydatny post!

    j-rules (28-12-2019)

  48. Powrót do góry    #86
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Co w sytuacji, gdy jakiś zgłoszony już do składu zawodnik, przed sezonem zaliczy (oby nie) jakiś dzwon, np. na crossie, albo dostanie pauzę od żużla za jakieś witaminki, np. Drabik.
    Czy przed upływem wyznaczonego terminu-31.03, można zgłosić jakąś zmianę w drużynie, na zawodnika zdolnego do jazdy w sezonie?

  49. Powrót do góry    #87
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Do końca marca spokojnie można rotować składem. I tak będę ostateczne składy zapisywał po 31 marca.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 17-01-2020 o 18:29
    Dogrywka menadżerowa w postaci Menadżera SGP ? Ukryta zawartość

  50. Powrót do góry    #88
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,750
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Jeszcze pytania.
    Czy do dorobku będzie liczyć się całkowita suma punktów zawodnika wytypowanego do drużyny? Np. punkty zdobyte z rezerwy zwykłej juniorów, za ZZ czy rezerwę taktyczną? Może się okazać, że wytypowana drużyna w jakimś meczu odjedzie w sumie 17 wyścigów a nie 15, jeśli się zliczy na piechotę wszystkie starty zawodników. Albo też i 14 wyścigów.
    Szczególnie chodzi o juniorów, bo najlepsi będą jechać 5 razy, słabsi tylko swoje 3 a nawet 2 biegi, a wtedy co, liczyć tylko obowiązkowe 3 starty?

  51. Powrót do góry    #89
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Nieważne czy zawodnik zrobi 9 punktów w trzech czy pięciu biegach. Liczy się jego cały dorobek w meczu. Najlepsi w słabszych ekipach będą mogli jeździć pewnie 6 biegów, a co za tym idzie zrobić aż 18 punktów. Także trzeba dobrze kombinować ze składem .
    Dogrywka menadżerowa w postaci Menadżera SGP ? Ukryta zawartość

  52. Powrót do góry    #90
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Odświeżając nieco temat, to tak jak wcześniej pisałem, porcja aktualnych statystyk.

    1. proporcja seniorów Polacy-obcokrajowcy:

    5 składów 3-3
    2 składy 5-1
    2 składy 2-4

    2. częstość wybierania zawodników z danych przedziałów KSM (seniorzy: 10,3-12,2, 8,4-9,6, 6,6-8,1, 4,8-6,2, 2,0-4,0, juniorzy 3,5-5,4, 1,7-3,0, 1,5):

    10,3-12,2 - 2 zawodników
    8,4-9,6 - 8 zawodników (zawodnicy się powtarzają)
    6,6-8,1 - 12 zawodników (zawodnicy się powtarzają)
    4,8-6,2 - 30 zawodników (zawodnicy się powtarzają)
    2,0-4,0 - 2 zawodników (zawodnik się powtarza)

    3,5-5,4 - 14 zawodników (zawodnicy się powtarzają)
    1,7-3,0 - 11 zawodników (zawodnicy się powtarzają)

    1,5 - 2 zawodników (zawodnik się powtarza)

    3. Najczęściej wybierani zawodnicy z danych klubów (tutaj oczywiście również zawodnicy się powtarzają):

    Częstochowa - 18 zawodników
    Rybnik - 16 zawodników
    Wrocław - 15 zawodników
    Zielona Góra - 11 zawodników
    Gorzów Wlkp. - 11 zawodników
    Lublin - 5 zawodników
    Leszno - 4 zawodników
    Grudziądz - 1 zawodnik

    To by było tyle na razie. Zachęcam oczywiście do wpłat na zbiórkę http://paypal.me/pools/c/8kzNsQNGBC.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 09-02-2020 o 00:15
    Dogrywka menadżerowa w postaci Menadżera SGP ? Ukryta zawartość

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •