Strona 18 z 112 PierwszyPierwszy ... 816171819202868 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 766 do 810 z 5037

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2020 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #766
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Na pewno nie w czerwcu.

    Kto pamięta jeszcze finał w 2009 roku z Toruniem ? Jadąc do Torunia na finał spotkaliśmy w barze Puka z jego ekipą. Wpierdzielał jakieś pierogi czy kluski. Dowiedzieliśmy się, ze z rana brał jeszcze kroplówkę bo był odwodniony po zatruciu pokarmowym. Potem, już po finale Żyto potwierdził, ze Puk leżał rano pod kroplówką, i bali się, że nie wydobrzeje do meczu. Wtedy to było OK. Dzisiaj już byłby problem z POLADA.
    Nie wiem kiedy, wiem że sam rozmawiałem z prezesem o transferach, już po wszystkich decyzjach i powiedział wyraźnie, że u nas zawodnikiem za Pedersena był Bjerre. Z nikim innym nie byli dogadani.
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  2. Powrót do góry    #767
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,158
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,926 w 3,238 postach
    Jasne, wszyscy wiedzieli o problemach z kroplowka tylko Rusko nie wiedzial xD
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  3. Powrót do góry    #768
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2019
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    73
    Podziękowania: 25 w 13 postach
    Cytat Zamieszczone przez Falubaz Zobacz posta
    U nas dogadanym zawodnikiem za Nickiego był Kenneth Bjerre, nikt inny.
    Nie bardzo. Gdyby tak było, byłby teraz w ZG. Przed nim byli w procedurze "selekcji" Iversen, Laguta, Zagar.

  4. Powrót do góry    #769
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez DHEFF Zobacz posta
    Nie bardzo. Gdyby tak było, byłby teraz w ZG. Przed nim byli w procedurze "selekcji" Iversen, Laguta, Zagar.
    Nie wiem z kim rozmawiali, wiem że Bjerre był klepnięty, ale nas wystawił.
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  5. Powrót do góry    #770
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,812
    Kliknij i podziękuj
    534
    Podziękowania: 2,123 w 1,478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Falubaz Zobacz posta
    Nie wiem kiedy, wiem że sam rozmawiałem z prezesem o transferach, już po wszystkich decyzjach i powiedział wyraźnie, że u nas zawodnikiem za Pedersena był Bjerre. Z nikim innym nie byli dogadani.
    To pokazuje, jak nad absurdalnymi rozmowami kontraktowymi, przeszliśmy do porządku dziennego.
    W czerwcu ponoć Bjerre czy inny Łaguta jest już dogadany konkretnie na jazdę w Falubazie, a miesiąc później jedzie przeciwko temuż Falubazowi w walce o PO! Czy tylko mnie się wydaje to nienormalne, a reszta przywykła do takich niedorzeczności? Przecież te kontrakty w żużlu to jakaś paranoja, cyrk na kółkach.

  6. Powrót do góry    #771
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cyrk? Bez przesady. W piłce nożnej zawodnika z UE można zakontraktować na pół roku przed wygaśnięciem jego kontraktu. Choćby Lewandowski do Bayernu tak przeszedł.

    Czy zawodnik żużlowy, mała firma Bjerre sp. z o.o. zrezygnowałaby z bieżącego zarobku (punktówki) bo w przyszłym roku może gdzieś tam indziej pojedzie? Ma przecież bieżące rachunki i pensje dla pracowników na głowie.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  7. Powrót do góry    #772
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2019
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    73
    Podziękowania: 25 w 13 postach
    Prawda jest taka, że w czerwcu lub w lipcu żaden rajder nie został zatwierdzony. W zasadzie nie mógł. To była czysta improwizacja, dezorganizacja, chaos, które doprowadziły do niesławnej finalizacji. Należy jednak dodać, to mogło się skończyć znacznie gorzej. Pozostaję w dobrej wierze.

  8. Powrót do góry    #773
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Cyrk? Bez przesady. W piłce nożnej zawodnika z UE można zakontraktować na pół roku przed wygaśnięciem jego kontraktu. Choćby Lewandowski do Bayernu tak przeszedł.

    Czy zawodnik żużlowy, mała firma Bjerre sp. z o.o. zrezygnowałaby z bieżącego zarobku (punktówki) bo w przyszłym roku może gdzieś tam indziej pojedzie? Ma przecież bieżące rachunki i pensje dla pracowników na głowie.
    Wez poprawke na to,ze w Polsce kazdy kazdego podejrzewa o podle zachowanie.
    Dlatego jak tylko pojawi sie info ,nawet nieoficjalne , zwykly przeciek,chocby forumowy,
    natychmiast zawodnik przeswietlany jest z postawy w zawodach i zrobienie punktu czy dwoch mniej
    niz "powinien" uwazane jest w najlepszym przypadku za olewanie dotychczasowego pracodawcy lub
    gorzej,za sprzedawczyka.
    Ze swojego podworka przyklad : Martin Vaculik i final ligi w 2016.
    Dlatego centrala stworzyla chore przepisy o karaniu rozmow z zawodnikami przed zakonczeniem
    sezonu i choc to martwy przepis,to widac wyraznie,ze oni sami sobie nie wierza.Przepisy tworza
    przeciez rowniez prezesi.
    Odpowiedz sobie na pytanie co by sie dzialo na stadionie w Czestochowie,w klubie, prasie i na forum gdyby
    np. Torun juz w lipcu oglosil transfer Miedzina?
    Nie wspomne juz nawet,ze taki Ostaf dostalby orgazmu trwajacego do konca sezonu.
    Podsumowujac,praktycznie wszyscy krytykuja ten zakaz rozmow i podpisywania kontraktow
    we wczesniejszym terminie,z drugiej strony......jak wyzej.
    Jednak pomimo tego,przepis powinien zostac zlikwidowany,bo jest martwy.
    Sztuka dla sztuki a nadziewaja sie na niego tylko takie gaduly jak Terminski.
    Wystarczy samemu trzymac jezyk za zebami i hulaj dusza,piekla nie ma.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 11-01-2020 o 07:58
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Gadol (12-01-2020)

  10. Powrót do góry    #774
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko. W tym sporcie, gdzie duża część wypłaty jest zależna od zdobytych pkt w meczu nie ma raczej tematu podkładania się. Do patologii bardziej by żużlowców skłonił KSM. Nikt też medalu np by nie odpuścił bo jaką ma gwarancję, że w nowym klubie o taki powalczy za rok? Jedna, dwie kontuzje poważne i po medalowych planach.

    Wolałbym grę w otwarte karty niż coraz to nowe wieści z różnych piekarni. I robienie z siebie, kibiców i innych klubów debili przez prezesów i zawodników.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    Falubaz (12-01-2020)

  12. Powrót do góry    #775
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Większość problemów rozwiązałaby transparentność zarobków żużlowców . Sami moglibyśmy ocenić , czy klasa sportowa jest adekwatna do kasy która dostają . Jeżeli ktoś dostaje propozycję zarobków dużo większych za wykonywanie w sumie takiej samej pracy , to nazywanie go złotówą jest nie na miejscu . Jeżeli ktoś łasi się na niewielka podwyżkę , wtedy owszem . Może sami zawodnicy wiedząc dokładnie ile zarabiają koledzy ( choć pewnie i tak wiedzą ) też nie wygłupiali by się z wymyślaniem sum które teraz prezesi musza łyknąć . Na dzień dzisiejszy jest deficyt klasowych jeźdzców , popyt jest większy niż podaż więc to oni dyktują warunki . Zawsze znajdzie się ktoś kto ma akurat ciśnienie na awans , play offy , medal . Będąc dobrym żużlowcem chciałbym aby taki stan trwał jak najdłużej . Większość krajowych zawodników raczej wolałaby jechać w klubie macierzystym i tak robią . Akcje w stylu np. pana Doyle'a mnie nie dziwią . Sam grając w krykieta w Melbourne dostając grubą propozycje z Sydney , miałbym w doopie co myśli o mnie jakiś kibic aborygen . Na koncie musi się zgadzać niech plują .
    TYLKO FALUBAZ

  13. Powrót do góry    #776
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez xmanagerx Zobacz posta
    Większość problemów rozwiązałaby transparentność zarobków żużlowców .
    Tzn jakich problemów? Jak słusznie zauważyłeś w środowisku wszyscy wiedzą kto ile zarabia. Generalnie jest parcie na wynik to się gości przepłaca, bo jak sam stwierdziłeś popyt jest większy niż podaż.

    Sami moglibyśmy ocenić , czy klasa sportowa jest adekwatna do kasy która dostają . Jeżeli ktoś dostaje propozycję zarobków dużo większych za wykonywanie w sumie takiej samej pracy , to nazywanie go złotówą jest nie na miejscu . Jeżeli ktoś łasi się na niewielka podwyżkę , wtedy owszem . Może sami zawodnicy wiedząc dokładnie ile zarabiają koledzy ( choć pewnie i tak wiedzą ) też nie wygłupiali by się z wymyślaniem sum które teraz prezesi musza łyknąć . Na dzień dzisiejszy jest deficyt klasowych jeźdzców , popyt jest większy niż podaż więc to oni dyktują warunki . Zawsze znajdzie się ktoś kto ma akurat ciśnienie na awans , play offy , medal . Będąc dobrym żużlowcem chciałbym aby taki stan trwał jak najdłużej . Większość krajowych zawodników raczej wolałaby jechać w klubie macierzystym i tak robią . Akcje w stylu np. pana Doyle'a mnie nie dziwią . Sam grając w krykieta w Melbourne dostając grubą propozycje z Sydney , miałbym w doopie co myśli o mnie jakiś kibic aborygen . Na koncie musi się zgadzać niech plują .
    Śmieszny jest argument o złotówie - ujawnienie zarobków po to, aby z czystym sercem nazywać kogoś złotówą
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  14. Powrót do góry    #777
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    Śmieszny jest argument o złotówie - ujawnienie zarobków po to, aby z czystym sercem nazywać kogoś złotówą '
    Niekoniecznie, bo jak już ktoś kogoś nazwie zlotowa to ja mając na podoredziu taką listę zarobkow mogę sobie sprawdzić czy wyzywajacy ma rację czy ból dupy.
    Pozdrawiam

  15. Powrót do góry    #778
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,812
    Kliknij i podziękuj
    534
    Podziękowania: 2,123 w 1,478 postach
    Na NSporcie powtórka meczu RZ we Wrocławiu. Miło się ogląda walkę na torze po paromiesięcznej przerwie. Falubaz natracił tam mnóstwo punktów, zostawiając zbyt dużo miejsca przy kredzie, była nawet szansa tam wygrać. Lata mijają, a kolejne sezony niczego nie uczą żużlowców. Mniemam iż w nadchodzącym sezonie będzie podobnie.

  16. Powrót do góry    #779
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-04-2016
    Postów
    1,118
    Kliknij i podziękuj
    143
    Podziękowania: 242 w 159 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Na NSporcie powtórka meczu RZ we Wrocławiu. Miło się ogląda walkę na torze po paromiesięcznej przerwie. Falubaz natracił tam mnóstwo punktów, zostawiając zbyt dużo miejsca przy kredzie, była nawet szansa tam wygrać. Lata mijają, a kolejne sezony niczego nie uczą żużlowców. Mniemam iż w nadchodzącym sezonie będzie podobnie.
    Powtorki są chyba od wczoraj. Codziennie poza weekendami po 2 mecze

  17. Powrót do góry    #780
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    ...a może coś o Alfredzie Krzystyniaku ?

    Odszedł!

    Mógłby ktoś z Was napisać coś więcej o bracie bliźniaku felietonisty Jana, proszę...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  18. Powrót do góry    #781
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Wow, ale Bunio zorganizował sobie partnerkę na bal mistrzów sportu

    http://www.sportsboard.pl/attachment...achmentid=5459
    Chyba byl na wakacjach w Kenii , w stanach mowia ze jak raz sprobujesz to juz nigdy nie zdecydujesz sie na nic innego, ciekawy jestem ile bunio wytrxyma finansowo i fixycznie przedewszystkim heh.... zawsze wiedxialem ze bunio kocha czarny sport

  19. Powrót do góry    #782
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...a może coś o Alfredzie Krzystyniaku ?

    Odszedł!

    Mógłby ktoś z Was napisać coś więcej o bracie bliźniaku felietonisty Jana, proszę...
    Hmm, smutne info. Ale co zrobić. Ja go zawsze będę miło wspominał. Gość charakterem był zaprzeczeniem Janka. To taki trochę Piotrek Pawlicki tamtych czasów. Janek spokojny, poukładany niczym Przemek Pawlicki, a Alfred to taki trochę łobuz.

    W Straży Pożarnej odrabiał wojsko (kiedyś tak można było). Ze 2-3 razy, przez 2 lata, ludzie go tam widzieli. Gość nie miał czasu na pierdoły, wolał imprezy z Heniem Olszakiem (tez w straży odrabiał wojsko). Szkoda, ze tak krótko potoczyła się jego kariera. On miał talent do żużla większy niż Janek. Jednak to Janek zaszedł dalej w tym sporcie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    t_zg (17-01-2020)

  21. Powrót do góry    #783
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,812
    Kliknij i podziękuj
    534
    Podziękowania: 2,123 w 1,478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...a może coś o Alfredzie Krzystyniaku ?

    Odszedł!

    Mógłby ktoś z Was napisać coś więcej o bracie bliźniaku felietonisty Jana, proszę...
    Alfred odszedł?[*]
    Wydawał mi się bardziej utalentowany niż Janek, gdy Jan jeszcze nie istniał w lidze, Alfred potrafił punkty przywozić. Gdy jeździł, akurat miał miejsce wysyp wielu prawdziwych talentów w Falubazie, trudno młodym było się przebić do składu. Trafiło się nawet Alfredowi parę znakomitych spotkań w lidze, nawet ponad 10 pkt, Jan miał wtedy problem z jakimkolwiek punktowaniem.
    Jeszcze nie okrzepł a nagle przestał być wystawiany do składu, a jeśli jechał to bardzo słabo. O ile pamiętam, to miał problem z rygorem sportowego trybu życia. W jego miejsce wskoczyli niewiele słabiej utalentowani żużlowcy, a bardziej przykładający się do sportu. Jego talent zmarnował się, a powolną pracą wyniki osiągnął Jan.
    Wiele lat minęło, mało pamiętam, choć już byłem praktycznie nastolatkiem.

    PS
    Ma ktoś potwierdzone info, o stanie zdrowia Zengiego? Bierze udział w jakichś zajęciach, czy nadal ledwo chodzi?

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, smutne info. Ale co zrobić. Ja go zawsze będę miło wspominał. Gość charakterem był zaprzeczeniem Janka. To taki trochę Piotrek Pawlicki tamtych czasów. Janek spokojny, poukładany niczym Przemek Pawlicki, a Alfred to taki trochę łobuz.

    W Straży Pożarnej odrabiał wojsko (kiedyś tak można było). Ze 2-3 razy, przez 2 lata, ludzie go tam widzieli. Gość nie miał czasu na pierdoły, wolał imprezy z Heniem Olszakiem (tez w straży odrabiał wojsko). Szkoda, ze tak krótko potoczyła się jego kariera. On miał talent do żużla większy niż Janek. Jednak to Janek zaszedł dalej w tym sporcie.
    Dokładnie to samo pamiętam o Alfredzie.
    Heńkowi Olszakowi te specyficzne treningi tak bardzo nie przeszkadzały w żużlu, Alfreda szybko zrujnowały jako sportowca. Choć po prawdzie, to Alfred nie był aż takim talentem jak Heniu, bo Heniu to nawet Huszczę przewyższał darem do motocykla.

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    t_zg (17-01-2020)

  23. Powrót do góry    #784
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Z moich kronik jakie przez lata zbierałem wynika że Alfred z Jankiem nie byli bliźniakami.

    Alfred był ze stycznia a Jan z grudnia 1958 r.

    Ale jak się czyta że obaj są z tego samego roku to pierwsza myśl,że są bliźniakami.

    Szkoda człowieka ale niestety -z mojej półki biorą coraz częściej.

  24. Powrót do góry    #785
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,812
    Kliknij i podziękuj
    534
    Podziękowania: 2,123 w 1,478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Z moich kronik jakie przez lata zbierałem wynika że Alfred z Jankiem nie byli bliźniakami.

    Alfred był ze stycznia a Jan z grudnia 1958 r.

    Ale jak się czyta że obaj są z tego samego roku to pierwsza myśl,że są bliźniakami.

    Szkoda człowieka ale niestety -z mojej półki biorą coraz częściej.
    Nie wyglądali na bliźniaków i nie byli nimi, umknął mi zwrot @Semena o bliźniakach. Chyba żeby byli dwujajowi. Jan bardziej pociągła twarz, proste i ciemniejsze włosy. Alfred o ile pamiętam długie blond włosy kręcone i bardziej okrągła twarz. Nawet nie wyglądali za bardzo na braci.
    W tych pierwszych latach, Jan zdaje się jeździł w zielono-niebieskiej skórze, Alfred natomiast w żółtej, z długą chustą na szyi, wystającą rogami do tyłu.

  25. Powrót do góry    #786
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Z moich kronik jakie przez lata zbierałem wynika że Alfred z Jankiem nie byli bliźniakami.

    Alfred był ze stycznia a Jan z grudnia 1958 r.

    Ale jak się czyta że obaj są z tego samego roku to pierwsza myśl,że są bliźniakami.

    Szkoda człowieka ale niestety -z mojej półki biorą coraz częściej.
    W Tempie(skarb kibica) z 1987 widnieje 14 marca 1958(jako data ur. Jana)
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  26. Powrót do góry    #787
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    no to zostały mniej niż 2 miesiące do pierwszych sparingów:

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/86...zielonej-gorze

    Już po nich cos tam będziemy wiedzieli o formie zawodników.

    U nas jest chyba najwiekszy potencjał jesli chodzi o poprawę. W zasadzie wszyscy poza Martinem powinni miec cel i stac ich na lepsza jazde niz w 2019.
    Kolejno: Patryk, Juniorzy, Murzyn, Kapitan i nawet MJJ mieli zeszly sezon taki na minimum tego co ich stac a wszyscy, łącznie z nimi samymi oceniają ich pewnie na większe możliwości.

    Także moze być walka o utrzymanie ale jak wszystko zagra to i PO nie będą wielką niespodzianką.
    Przypomnę, że Spartę pokonaliśmy u siebie bez Nickiego czyli można.

  27. Powrót do góry    #788
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    W Tempie(skarb kibica) z 1987 widnieje 14 marca 1958(jako data ur. Jana)
    Też się spotkałem z taką datą. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć na 100%, że byli bliźniakami?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  28. Powrót do góry    #789
    Użytkownik Awatar vanpraag
    Dołączył
    25-04-2003
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 10 w 5 postach
    Wy na serio z tymi Krzystyniakami? Jeśli tak,
    to odpowiadam. Bracia Krzystyniakowie to bliźniacy urodzeni 14.03.1958 w Zielonej Górze.

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vanpraag za jego przydatny post!

    kleczes_GKM (22-01-2020)

  30. Powrót do góry    #790
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Inna sprawa, że "felietonistą" SF jest Jan Krzystyniak, to by ktoś z SF ruszył d*pę i poprosił go o kilka wspomnień o Alfredzie. Ale nie, lepiej publikować clickbaitowe bezsensowne wynurzenia pana Jana na temat Drabika.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Falubaz (21-01-2020)

  32. Powrót do góry    #791
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Poltora miliona z Miasta dla klubu. Niby sporo ale w porownaniu z Czestochowa, Wroclawiem czy Gorzowem to jakbysmy mieli jednego albo dwoch sponsorow strategicznych mniej. Bo tam chodza kwoty rzedu 3 mln zlotych.

  33. Powrót do góry    #792
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,792
    Kliknij i podziękuj
    4,016
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Poltora miliona z Miasta dla klubu. Niby sporo ale w porownaniu z Czestochowa, Wroclawiem czy Gorzowem to jakbysmy mieli jednego albo dwoch sponsorow strategicznych mniej. Bo tam chodza kwoty rzedu 3 mln zlotych.
    Toc Gorzów dostał 1.48mln zdaje się

  34. Powrót do góry    #793
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Toc Gorzów dostał 1.48mln zdaje się
    Błądzisz, w tym roku miasto ma dać Stali 2,5 mln plus 200 tys dla Zimnego.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #794
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,812
    Kliknij i podziękuj
    534
    Podziękowania: 2,123 w 1,478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Poltora miliona z Miasta dla klubu. Niby sporo ale w porownaniu z Czestochowa, Wroclawiem czy Gorzowem to jakbysmy mieli jednego albo dwoch sponsorow strategicznych mniej. Bo tam chodza kwoty rzedu 3 mln zlotych.
    To i tak jest duża suma, nie ma co marudzić, publiczne pieniądze pompowane w żużel, które w końcu trafiają na końcu do prywatnych kieszeni. Owszem, ten sport ma dużą publikę, choć sportem jest niszowym.
    Jak dla mnie, to mogłaby wejść ustawa o ograniczeniu na dofinansowanie dla klubów sportowych, do kwoty np. 1,5 mln zł, a nawet 1 mln zł. Tyle innych potrzeb mają miasta, które nie mogą się doczekać realizacji.

  36. Powrót do góry    #795
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,792
    Kliknij i podziękuj
    4,016
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Błądzisz, w tym roku miasto ma dać Stali 2,5 mln plus 200 tys dla Zimnego.
    Podpisali umowę na 1.48 rok temu mieli 1.3
    70 tys na juniorów o ile dobrze pamiętam

  37. Powrót do góry    #796
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    To i tak jest duża suma, nie ma co marudzić, publiczne pieniądze pompowane w żużel, które w końcu trafiają na końcu do prywatnych kieszeni. Owszem, ten sport ma dużą publikę, choć sportem jest niszowym.
    Jak dla mnie, to mogłaby wejść ustawa o ograniczeniu na dofinansowanie dla klubów sportowych, do kwoty np. 1,5 mln zł, a nawet 1 mln zł. Tyle innych potrzeb mają miasta, które nie mogą się doczekać realizacji.
    Jak ja nie trawię takich hipokrytów. Co wpis to większa bzdura.

    A jak miasto daje dofinansowanie na filharmonie, gdzie finalnie kasa trafia do prywatnych kieszeni grajków, a jak miasto daje dofinansowanie na szpitale, gdzie docelowo kasa trafia również na prywatne konta lekarzy, a jak miasto daje na przedszkola, gdzie rodzice docelowo oszczędzają w prywatnych kieszeniach a przedszkolanki dostają tą kasę na konta, podobnie szkoły, teatry, kina, itd itd. To wtedy jest wszystko ok ?

    Samorządy mają ustawowo obowiązek wspierać różne społeczne potrzeby. U nas dodatkowo miasto jest współwłaścicielem klubu. Więc mają wręcz obowiązek partycypować w utrzymaniu klubu. A ty hipokryto becz dalej.

    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Podpisali umowę na 1.48 rok temu mieli 1.3
    70 tys na juniorów o ile dobrze pamiętam
    Za PS:

    Nie ma się więc co dziwić, że kwestia zatrzymania lidera w Stali Gorzów stała się priorytetem dla całego miasta z Prezydentem Gorzowa, Jackiem Wójcickim na czele. W miniony piątek na konferencji prasowej doszło do podpisania umowy sponsorskiej miasta ze Zmarzlikiem, dzięki której zawodnik dostanie dodatkowe 200 tysięcy złotych za promowanie Gorzowa w GP. Prezydent nie zapomniał też o samym klubie, który w tym roku otrzyma rekordowe wsparcie na poziomie 2,49 mln złotych. Dodatkowo w kolejnym sezonie Gorzów zamierza złożyć ofertę na organizację GP. Wszystko to ma pomóc w negocjacjach kolejnego kontraktu mistrza świata w Stali.
    I było się odzywać ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    Eneasz (07-02-2020)

  39. Powrót do góry    #797
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,812
    Kliknij i podziękuj
    534
    Podziękowania: 2,123 w 1,478 postach
    A gdzie ja piszę, że miasto ma NIE DAWAĆ?
    Chodzi tylko o limity dofinansowywania na prywatne i choć w części prywatne kluby sportowe. Później wychodzą takie jaja, Czewa bogata daje 3mln, a biedny jak mysz kościelna Rawicz, daje na żużel 50 tys zł, więc jak one mają konkurować. Owszem potencjały miast są zupełnie inne, ale limity na 1 mln, czy nawet 1,5 mln, uzdrowiłoby nieco tą złą sytuację mniejszych i biedniejszych miast.
    Poza tym, takie wysokie dofinansowania na jeden sport, rujnują inne dyscypliny, które mogą pomarzyć o takiej kasie. Gdyby był limit np. 1 mln, to Czewa mogłaby w tej puli obdarować kilka dyscyplin, które mogłyby rozwinąć nieco szerzej skrzydła.
    Widzisz Mario, jak zwykle ty piszesz wyłącznie mądrości, a każdy inny klepie bzdury. No masz monopol na mądrość i jedyną objawioną rację, wzór człowieka i kibica żużla!

  40. Powrót do góry    #798
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,792
    Kliknij i podziękuj
    4,016
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jak ja nie trawię takich hipokrytów. Co wpis to większa bzdura.

    A jak miasto daje dofinansowanie na filharmonie, gdzie finalnie kasa trafia do prywatnych kieszeni grajków, a jak miasto daje dofinansowanie na szpitale, gdzie docelowo kasa trafia również na prywatne konta lekarzy, a jak miasto daje na przedszkola, gdzie rodzice docelowo oszczędzają w prywatnych kieszeniach a przedszkolanki dostają tą kasę na konta, podobnie szkoły, teatry, kina, itd itd. To wtedy jest wszystko ok ?

    Samorządy mają ustawowo obowiązek wspierać różne społeczne potrzeby. U nas dodatkowo miasto jest współwłaścicielem klubu. Więc mają wręcz obowiązek partycypować w utrzymaniu klubu. A ty hipokryto becz dalej.



    Za PS:



    I było się odzywać ?
    Czyli po staremu, pompują wszystko w Zmarzlika, a reszta niech się buja
    Zreszta wedle mnie jak miasto stać niech nawet 10mln im dadzą.
    Ostatnio edytowane przez Dominik ; 06-02-2020 o 22:02

  41. Powrót do góry    #799
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A jak miasto daje dofinansowanie na filharmonie, gdzie finalnie kasa trafia do prywatnych kieszeni grajków, a jak miasto daje dofinansowanie na szpitale, gdzie docelowo kasa trafia również na prywatne konta lekarzy, a jak miasto daje na przedszkola, gdzie rodzice docelowo oszczędzają w prywatnych kieszeniach a przedszkolanki dostają tą kasę na konta, podobnie szkoły, teatry, kina, itd itd. To wtedy jest wszystko ok ?

    Samorządy mają ustawowo obowiązek wspierać różne społeczne potrzeby. U nas dodatkowo miasto jest współwłaścicielem klubu. Więc mają wręcz obowiązek partycypować w utrzymaniu klubu. A ty hipokryto becz dalej.
    Czy Ty właśnie na serio postawiłeś na równi dofinansowanie szpitali z dofinansowaniem żużla?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  42. Powrót do góry    #800
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Moim zdaniem 0 1.5 mln pln za duzo tej dotacji na zawodowy klub sportowy z publicznej mamony. Powinni wpompowac kase w budowe parkingów, remont zjednoczenia itd itd itd...lista dluga
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 07-02-2020 o 09:51

  43. Powrót do góry    #801
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Czy Ty właśnie na serio postawiłeś na równi dofinansowanie szpitali z dofinansowaniem żużla?
    Na jakiej "równi" ?

    Akurat w ZG, miasto ma większy obowiązek łożyć na klub żużlowy niż na szpital.

    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Moim zdaniem 0 1.5 mln pln za duzo tej dotacji na zawodowy klub sportowy z publicznej mamony. Powinni wpompowac kase w budowe parkingów, remont zjednoczenia itd itd itd...lista dluga
    No sorry ale teraz to dowaliłeś. Zakładając skromnie, ze budżet Falubazu oscyluje w okolicach 10 mln a miasto jest w 1/4 właścicielem klubu, to w jakim stopniu powinni partycypować ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #802
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Na jakiej "równi" ?

    Akurat w ZG, miasto ma większy obowiązek łożyć na klub żużlowy niż na szpital.



    No sorry ale teraz to dowaliłeś. Zakładając skromnie, ze budżet Falubazu oscyluje w okolicach 10 mln a miasto jest w 1/4 właścicielem klubu, to w jakim stopniu powinni partycypować ?
    W Zadnym. W mojej opinii miasto nie powinno sie pchac w sprawy klubu w najmniejszym stopniu, ani kupowac udzialy, ani dofinansowywac ( nie tyczy sie to tylko ZG ). Co jedyne skoro sa wlascicielem stadionu, po prostu o niego dbać. A sztuczne pompowanie pieniedzy z tytulu " promocji poprzez sport ". Ja tego nie kupuje. WAtpie, ze da się to w jakikolwiek sposob policzyc / zmierzyc, ale kwota wydana na " promocje " jest pewnie kilkaset / kilkaset tysiecy / kilkaset milionow razy wieksza niz kwota, którą miasto poprzez tą promocje odzyskalo z zewnetrznych zrodel .
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 07-02-2020 o 10:03

  45. Powrót do góry    #803
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    W Zadnym. W mojej opinii miasto nie powinno sie pchac w sprawy klubu w najmniejszym stopniu, ani kupowac udzialy, ani dofinansowywac ( nie tyczy sie to tylko ZG ). Co jedyne skoro sa wlascicielem stadionu, po prostu o niego dbać. A sztuczne pompowanie pieniedzy z tytulu " promocji poprzez sport ". Ja tego nie kupuje. WAtpie, ze da się to w jakikolwiek sposob policzyc / zmierzyc, ale kwota wydana na " promocje " jest pewnie kilkaset / kilkaset tysiecy / kilkaset milionow razy wieksza niz kwota, którą miasto poprzez tą promocje odzyskalo z zewnetrznych zrodel .
    Zgodziłbym się z tobą, gdyby miasto nie dofinansowywało różnych innych inicjatyw z dziedziny rozrywki, kultury, sportu, itd. Ale skoro miasto (czyli samorząd) dofinansowuje potrzeby zwolenników, teatrów, kin, filharmonii, rowerzystów, amatorów kąpieli, innych dziedzin sportu, itd to czemu ma nie dofinansować potrzeb kibiców żużla ?

    Przecież też można powiedzieć, że amator kina czy teatru, niech płaci droższy bilet, bo są ważniejsze potrzeby. Albo jak miasto dofinansowuje jakiś koncert jakiejś kapeli. Przecież to są te same klimaty jeśli chodzi o finanse publiczne.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 07-02-2020 o 10:17
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #804
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Zgodziłbym się z tobą, gdyby miasto nie dofinansowywało różnych innych inicjatyw z dziedziny rozrywki, kultury, sportu, itd. Ale skoro miasto (czyli samorząd) dofinansowuje potrzeby zwolenników, teatrów, kin, filharmonii, rowerzystów, amatorów kąpieli, innych dziedzin sportu, itd to czemu ma nie dofinansować potrzeb kibiców żużla ?

    Przecież też można powiedzieć, że amator kina czy teatru, niech płaci droższy bilet, bo są ważniejsze potrzeby. Albo jak miasto dofinansowuje jakiś koncert jakiejś kapeli. Przecież to są te same klimaty jeśli chodzi o finanse publiczne.
    Jesli chodzi o sciezki rowerowe jest to infrastruktura miasta z ktorej korzystaja nie tylko hobbysci w cely rozrywki. Sa ludzie, ktorzy rowerami dojezdzaja do roboty. W Polsce ten trend dopiero się powieksza, ale wystarczy pojechac do takiego Berlina ( przyklad blisko ZG ) czy nawet Frankfurty n. O, zeby zobaczyc o co chodzi.
    Co do pozostałych tematow, nie mam zielonego pojecia w jakim spotniu miasto finansuje zielonogorskie kina, ale jezeli jest to 1.5 mln na rok, to robie transparent i jade pod UM wyzywac Kubickiego od najgorszych....gdzie do kina w ZG rocznie chodzi pewnie wiecej ludzi niż na żużel.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 07-02-2020 o 10:35

  47. Powrót do góry    #805
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Po pierwsze jesli mialby byc zakaz finansowania takich klubow ze srodkow publicznych to powinien byc ogolnopolski i wtedy ok. Mysle, ze w sumie wyszloby na to samo, po prostu wszystkie kluby mialyby srednio o 1mln mniejszy budzet roczny i tyle.

    Natomiast Mariusz ma racje, ze miasto sponsoruje szereg imprez, takze kulturalnych wiec sportowe takze.

    Idac zreszta tokiem rozumowania jak w pierwszym moim zdaniu to ja bym zabrał klubom pieniądze z umową z telewizją i sponsorem ligi i rozegrał to inaczej.
    Obecnie kazdy klub dostaje zalozmy 0,5 mln na sezon od tv i 0,5 mln od sponsora ligi. Czyli kazdy klub ma 1 mln wyzszy budzet dzieki temu. Potem te kluby majac wiecej kasy licytuja sie o zawodnikow i na koncu mamy taki sam efekt jak wczesniej tylko zawodnicy zarabiaja wiecej. Krotko mowiac jest 8 mln zl do rozdania dla zawodnikow na sezon wiecej.

    Tymczasem gdyby Ekstraliga myslala perspektywicznie i dla dobra dyscypliny to te pieniadze powinny byc przeznaczane np na:

    - Inwestycje w infrastrukture stadionowa (tak wiem, nieraz wlascicielem stadionu jest miasto ale pewnie daloby sie to jakos rozwiazac, klub potrzebuje tez bandy, ciagniki, polewaczki itp.)
    - Inwesycje w szkolenie juniorow (jakis ogolnokrajowy program, moze z uwzglednieniem najbiedniejszych osrodkow).
    - Wsparcie dla klubow - II ligi (dla dobra dyscypliny warto aby zuzel byl w Krakowie, Pile, Krosnie, Rawiczu itd. i by z tamtych klubow wychodzili juniorzy zasilajacy z czasem nawet Ekstralige).

    Obecnie ile bysmy pieniedzy nie dali klubom w najwyzszej lidze to ogromna wiekszosc tego wydadza na punktowki dla zawodnikow a tamci zostawia duza czesc z tego u tunerow. Takie same bylyby pewnie sklady jakby kazdy jeden klub mial w Ekstralidze budzet rowny 7 mln i takie same bylyby gdyby kazdy klub mial budzet za 10 mln.

  48. Powrót do góry    #806
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Po pierwsze jesli mialby byc zakaz finansowania takich klubow ze srodkow publicznych to powinien byc ogolnopolski i wtedy ok. Mysle, ze w sumie wyszloby na to samo, po prostu wszystkie kluby mialyby srednio o 1mln mniejszy budzet roczny i tyle.

    Natomiast Mariusz ma racje, ze miasto sponsoruje szereg imprez, takze kulturalnych wiec sportowe takze.

    Idac zreszta tokiem rozumowania jak w pierwszym moim zdaniu to ja bym zabrał klubom pieniądze z umową z telewizją i sponsorem ligi i rozegrał to inaczej.
    Obecnie kazdy klub dostaje zalozmy 0,5 mln na sezon od tv i 0,5 mln od sponsora ligi. Czyli kazdy klub ma 1 mln wyzszy budzet dzieki temu. Potem te kluby majac wiecej kasy licytuja sie o zawodnikow i na koncu mamy taki sam efekt jak wczesniej tylko zawodnicy zarabiaja wiecej. Krotko mowiac jest 8 mln zl do rozdania dla zawodnikow na sezon wiecej.

    Tymczasem gdyby Ekstraliga myslala perspektywicznie i dla dobra dyscypliny to te pieniadze powinny byc przeznaczane np na:

    - Inwestycje w infrastrukture stadionowa (tak wiem, nieraz wlascicielem stadionu jest miasto ale pewnie daloby sie to jakos rozwiazac, klub potrzebuje tez bandy, ciagniki, polewaczki itp.)
    - Inwesycje w szkolenie juniorow (jakis ogolnokrajowy program, moze z uwzglednieniem najbiedniejszych osrodkow).
    - Wsparcie dla klubow - II ligi (dla dobra dyscypliny warto aby zuzel byl w Krakowie, Pile, Krosnie, Rawiczu itd. i by z tamtych klubow wychodzili juniorzy zasilajacy z czasem nawet Ekstralige).

    Obecnie ile bysmy pieniedzy nie dali klubom w najwyzszej lidze to ogromna wiekszosc tego wydadza na punktowki dla zawodnikow a tamci zostawia duza czesc z tego u tunerow. Takie same bylyby pewnie sklady jakby kazdy jeden klub mial w Ekstralidze budzet rowny 7 mln i takie same bylyby gdyby kazdy klub mial budzet za 10 mln.

    To można by rozwiązać dużo prościej, tak aby nie komplikować niepotrzebnie tematu. Wystarczyłoby znieść wszelkie obostrzenia typu regulaminy finansowe w SE, następnie wprowadzić zapis, ze każdy klub SE przed każdym sezonem, zgłasza swój budżet do GKSŻ. A następnie jakiś procent tego budżetu (np. 2-3% może 5 %) wpłaca do GKSŻ na wsparcie sportu żużlowego w Polsce. A GKSŻ z tego funduszu wspiera powiedzmy rozgrywki II ligi i ośrodki żużlowe które dopiero startują. W ten sposób mamy SE w pełni profesjonalną. I ligę zawodową, jako przedsionek SE, oraz II ligę gdzie startują kluby na wpół amatorskie, ale które szkolą masowo młodzież. Tak ja to widzę.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  49. Powrót do góry    #807
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach

  50. Powrót do góry    #808
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To można by rozwiązać dużo prościej, tak aby nie komplikować niepotrzebnie tematu. Wystarczyłoby znieść wszelkie obostrzenia typu regulaminy finansowe w SE, następnie wprowadzić zapis, ze każdy klub SE przed każdym sezonem, zgłasza swój budżet do GKSŻ. A następnie jakiś procent tego budżetu (np. 2-3% może 5 %) wpłaca do GKSŻ na wsparcie sportu żużlowego w Polsce. A GKSŻ z tego funduszu wspiera powiedzmy rozgrywki II ligi i ośrodki żużlowe które dopiero startują. W ten sposób mamy SE w pełni profesjonalną. I ligę zawodową, jako przedsionek SE, oraz II ligę gdzie startują kluby na wpół amatorskie, ale które szkolą masowo młodzież. Tak ja to widzę.
    Jest to jakiś pomysł. Zastanawiam się tylko czy nie spowoduje to znowu budżetów "pod stołem" żeby jak najmniej płacić GKSŻ. Słuszniejszy wydaje się pomysł Eneasza - forsa z TV zamiast do klubów, idzie do SE z przeznaczeniem na jakieś konkretne cele.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  51. Powrót do góry    #809
    Stały bywalec Awatar hcp
    Dołączył
    07-05-2017
    Postów
    961
    Kliknij i podziękuj
    259
    Podziękowania: 202 w 137 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/86...nsor-tytularny

    I to, mam nadzieję jest, dobra wiadomość.
    Liczę, że to jakiś nowy podmiot i w związku z tym nowe źródło przychodów klubu.

  52. Powrót do góry    #810
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-09-2016
    Postów
    1,217
    Kliknij i podziękuj
    351
    Podziękowania: 319 w 194 postach
    Dzisiaj mijają trzy lata od odejścia Jana Grabowskiego. Zapamiętany przede wszystkim jako trener.
    Trudno dzisiaj o fachowców Jego pokroju, niech odpoczywa w pokoju.

  53. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Rysiek za jego przydatny post!

    SCOT FZG (13-02-2020), noc (13-02-2020)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •