Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 461

Wątek: Speedway Grand Prix 2020

  1. Powrót do góry    #136
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    2017 w SGP to był sezon życia. Nie do powtórzenia. Coś jak KK 2014.
    Mylisz się. Możliwości zawodnik ma, co pokazał nawet początek ubiegłego sezonu, kiedy jeszcze dysponował dobrymi silnikami. Technicznie mu się team rozsypał i stąd kłopoty. Przy dopasowanym sprzęcie, Dudek powinien kręcić się w granicach 2-8 msc, ale z takimi silnikami, jakimi dysponował pod koniec sezonu, to nie ma czego szukać tam.

  2. Powrót do góry    #137
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,789
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 580 w 426 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    2017 w SGP to był sezon życia. Nie do powtórzenia. Coś jak KK 2014.
    Jechał cienko, ale się utrzymał. Sportowo pokonując Zagara, Lagute, Iversena nie mówiąc już o Kołodzieju czy Lindbeacku (niższa półka). To inny słaby sezon jak ten KK czy Prz. Pawlickiego gdzie wypadli z GP z hukiem.

  3. Powrót do góry    #138
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Kanclerz mówi o pomyśle, który jest wisi w powietrzu na GP 2020. Biorąc pod uwagę miejsca w których GP miałoby się uodbyć to o obronie tytułu Zimny może pomarzyć. Mistrzem będzie Madsen. Ale ja nie o tym... bardziej chodzi mi o to na co czeka Teterow i Praga? Praga to jeszcze ujdzie bo ponad 2 miesiące. Ale Teterow? zaraz do turnieju zostanie 1,5 miesiąca.

  4. Powrót do góry    #139
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Gdyby miało się to rozstrzygnąć w formie jednodniowego finału to lepiej w ogóle GP w tym roku nie rozgrywać niż mieć przypadkowego mistrza.
    TeamLindgren

  5. Powrót do góry    #140
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Kanclerz mówi o pomyśle, który jest wisi w powietrzu na GP 2020. Biorąc pod uwagę miejsca w których GP miałoby się uodbyć to o obronie tytułu Zimny może pomarzyć. Mistrzem będzie Madsen. Ale ja nie o tym... bardziej chodzi mi o to na co czeka Teterow i Praga? Praga to jeszcze ujdzie bo ponad 2 miesiące. Ale Teterow? zaraz do turnieju zostanie 1,5 miesiąca.


    Nie jest problemem zorganizować turniej GP ale sztuką jest zarobić na nim. Prognozy są takie ,że cały rok nie będzie imprez masowych - ponad 1000 osób.
    Jeżeli tak, to zostaje tylko PPV po 5 zł , bo więcej biedni ludzie nie zapłacą. Polacy mają szanse wyjść na zero ale Praga, Teterow, Vojens czy Szwecja ?
    Wątpię.
    Jest szansa na Cardiff, Rosję i 3 x Polska.

    Czy Zmarzlik obroni tytuł ? Nikt nie wie. ważne ,że ma co bronić . Madsen natomiast musi IMŚ zdobyć aby być na miejscu Bartka.

    Na razie szuka możliwości w sprzęcie , bo technicznie nie dorasta mu do pięt.

  6. Powrót do góry    #141
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Przez prawie 60-lat były organizowane finały jednodniowe i nic wielkiego się nie stało. Lepszy taki tytuł niż żaden.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Lipa_PL (24-04-2020)

  8. Powrót do góry    #142
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    311
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    Oby była to jednodniówka na 20 wyścigów, a nie z półfinałami i finałem. Niech mistrzem będzie ktoś, kto zrobi np. 3,3,2,3,3, a nie 2,1,1,2,2, potem 2 i nagle 3 w finale. Co innego jak jest 10 czy 11 rund, co innego jak jeden dzień.

  9. Powrót do góry    #143
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Jednodniowe finały miały swój niepowtarzalny klimat i urok. I mimo, iż zdarzały się niespodzianki (m.in. Egon Mueller - Norden 1983, Gary Havelock - Wrocław 1992) to jednak z reguły IMŚ zostawali uznani zawodnicy jak Nielsen, Gundersen, Jonsson czy wcześniej Olsen, Briggs czy Mauger.
    Owszem, sprzętowo teraz poziom się wyrównał i mistrzem może zostać w zasadzie każdy z 16 finalistów ale to nawet lepiej dla widowiska.

  10. Powrót do góry    #144
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,336
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Nie wiem czy lepiej dla widowiska, ale na pewno gorzej dla dyscypliny. Ktoś trafi w sprzęt w danym okresie, dobrze go spasuje, będzie mu odpowiadać geometria toru i może z czapy zostać mistrzem świata. w SGP to najwyżej wygra pojedynczą rundę i to wszystko. Mało poważnie by to wyglądało gdyby IMŚ w 2010 trafił do Bjerre, w 2014 do Iversena, w 2015 do Zagara etc.

  11. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (06-04-2020), kingpin (06-04-2020), lego (06-04-2020)

  12. Powrót do góry    #145
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Z czapy to dość niefortunne określenie.
    Chyba, że mistrzem zostałby np jakiś zupełnie przypadkowy zawodnik, który dostał się do finału po tym jak miał typowy dzień konia w challengu i potem trafił idealnie ze wszystkim w finale, powiedzmy taki Aspgren.
    Iversen, Zagar to jednak stali uczestnicy cyklu od wielu lat.

  13. Powrót do góry    #146
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,336
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Stali uczestnicy od wielu bądź przez wiele lat, a taki Iversen zrobił jeden medal (kontuzje Sajfutdinova, Holdera i Warda) natomiast Zagar i Bjerre żadnego. Moim zdaniem w formacie SGP żaden z nich nie zdobyłby / nie zdobędzie IMŚ natomiast w finale jednodniowym mieliby szanse. To podchodzi pod mistrzostwo z czapy.

  14. Powrót do góry    #147
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Wie ktos gdzie mozna zobaczyc turnieje GP z lat ubieglych? Na youtubie jest mala ilosc.

  15. Powrót do góry    #148
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Havelock był w 1992 zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na świecie.

  16. Powrót do góry    #149
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Wie ktos gdzie mozna zobaczyc turnieje GP z lat ubieglych? Na youtubie jest mala ilosc.
    do roku 2015 mam wszystkie turnieje ale chomik "kazal" mi sciagnac na dysk stare pliki wiec jestem na etapie "inwentaryzacji"

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    Torretoo (06-04-2020)

  18. Powrót do góry    #150
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Stali uczestnicy od wielu bądź przez wiele lat, a taki Iversen zrobił jeden medal (kontuzje Sajfutdinova, Holdera i Warda) natomiast Zagar i Bjerre żadnego. Moim zdaniem w formacie SGP żaden z nich nie zdobyłby / nie zdobędzie IMŚ natomiast w finale jednodniowym mieliby szanse. To podchodzi pod mistrzostwo z czapy.
    Trudno żeby wszystkie rundy wygrywali faworyci. Patrząc jednak na proporcje, to zwycięzców z czapy poszczególnych rund jest zdecydowanie mniej niż największych faworytów. Rundy SGP można porownac do eliminacji IMS w czasach finałów jednodniowych. Tutaj tez zdarzali się niżej notowani zwycięzcy np. finałów zamorskich:Lance King, Phil Collins, Les Collins, Chris Morton, Simon Cross.

    Poza tym mistrzami swiata zostawali zawodnicy, którzy obiektywnie nie byli najlepszymi zawodnikami w ujęciu całego sezonu. Craven (55), Briggs (57), Gundersen (84), Jonsson (90), Rickardsson (94). Oni wtedy byli młodzi i jeszcze sie rozkręcali. Badz w ogole mistrzami zostawali wlasnie mistrzowie z czapy: Muller, Szczakiel, Williams.

    Jest jednak bardzo ważny aspekt finałów światowych i tytułów mistrza świata. Z reguły tytuł powodował, ze zawodnik wskakiwał na wyższy poziom. Wiazalo sie to z lepszym dofinansowaniem i zapewne pewnością siebie. Tak było w przypadku Rickardssona, Fundina, Cravena, Jonssona, Gundersena, Olsena, Briggsa, Younga.

    Ilu było mistrzów, co byli jeszcze młodymi zawodnikami, a mimo to po tytule obniżyli loty? Havelock, Szczakiel. Chyba tyle. Nie biore pod uwage przypadków nienaturalnych, czyli Lee (narkotyki), Penhall (zaplanowany koniec kariery). Knutsson notabene ten sam powod co Penhall.

    Do czego zmierzam? Kto wie na jak wyzszy poziom wskoczyłby Zagar gdyby walnął tytył w 2007, badz Bjerre w 2010, albo Iversen w 2013.

    Kto wie czy gdyby nie finał jednodniowy i tytuł mistrza świata, to Per Jonsson w tak szybkim czasie zrobiłby tak ogromny postęp. Mam na mysli okres 90-92. Gdyby w 1990 roku był cykl 10 rund to Jonsson mógłby pomarzyć o zdetronizowaniu Hansa Nielsena, czy JanO Pedersena. Cos jak w zeszłym roku Lindgren kontra Zmarzlik.
    A tak został mistrzem świata i to Jonssona chciał polski czołowy klub za dobre pieniądze, a nie Jana Osvalda Pedersena, który w sezonie 1990 w zasadzie wciągał nosem Pera. Ba! Po prostu był najlepszy na świecie, ale kontuzja wszystko zniweczyła.



    Havelock był w 1992 zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na świecie.
    Tak w skrócie. Bo własnie w sezonie 1992 Per był już najlepszy na świecie. I sam Gary by Ci to powiedział.
    https://www.facebook.com/mathew.stev...user_video_tab
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 06-04-2020 o 20:06
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  19. Powrót do góry    #151
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Havelock był w 1992 zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na świecie.
    Z tego co pamiętam faworyci przed tym finałem byli inni. Knudsen, Jonsson, Ermolenko czy Tatum.
    Może w Anglii był najlepszy, nie wiem, nie mam takich danych, ale w polskiej lidze byli lepsi.

  20. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Gdyby miało się to rozstrzygnąć w formie jednodniowego finału to lepiej w ogóle GP w tym roku nie rozgrywać niż mieć przypadkowego mistrza.
    a wg mnie zdecydowanie byloby lepiej tak niz wcale. Co by sie stalo wielkiego? Zawalilby sie zuzlowy swiat?

    Tylko powinna byc juz jasna informacja. Bo zawodnicy nie wiedza czy sie szykowac na caly sezon GP czy na jeden konkretny dzien, a to zasadnicza roznica w kwestii przygotowania. Tylko tyle i az tyle.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Powrót do góry    #153
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nie no bez przesady. Za wcześnie na jasną informację. Jesteśmy na etapie, gdzie sezon by się dopiero zaczynał, a GP i Szwecja nawet nie. Nie wiadomo jak się rozwinie: czy, kiedy i w jakiej formie będzie można jeździć (głównie o podróże chodzi). Na decyzje przyjdzie jeszcze czas, byle zapadły przed rozpoczęciem 1 meczów/rund. Regulaminowo żużel jest na dobrej pozycji, bo nic nie ruszyło.

    Oczywiście finał jednodniowy to bieda, ale podzielam zdanie, że lepszy niż żaden. Tak samo Ekstraliga nawet systemem samo PO lepsza niż żadna. Ale pocieszająca jest gotowość jazdy przy pustych trybunach to może w okolicach czerwca uda się wystartować a później pewnie wróci do normy. Mam nadzieję, choć przewidywać można wszystko, w każdej konfiguracji i w każdej skrajności. Ale retoryka jakby się lekko zmienia + Europa się wypłaszcza.

    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Z tego co pamiętam faworyci przed tym finałem byli inni. Knudsen, Jonsson, Ermolenko czy Tatum.
    Może w Anglii był najlepszy, nie wiem, nie mam takich danych, ale w polskiej lidze byli lepsi.
    Liga polska wtedy to poziom mniej więcej dzisiejszej Premiership albo Danii i do światowego rankingu nie miała kompletnie nic do rzeczy. Przypadkowy mistrz to nie był, ale nie zmienia to fakty, że jednodniówka nie pasuje do dzisiejszych czasów.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  22. Powrót do góry    #154
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Moim zdaniem powinni zrobic tylko 3 turnieje w Polsce,Dani I Szwecji bedzir to w miare sprawiedliwe I gdzies napewno jej upchaja

  23. Powrót do góry    #155
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Liga polska wtedy to poziom mniej więcej dzisiejszej Premiership albo Danii i do światowego rankingu nie miała kompletnie nic do rzeczy. Przypadkowy mistrz to nie był, ale nie zmienia to fakty, że jednodniówka nie pasuje do dzisiejszych czasów.
    Tym bardziej jako IMŚ nie powinien być objeżdżany przez krajowych zawodników.
    Przypadkowy może nie był (bardziej przypadkowym brązowym medalistą był w tym finale Handberg), ale na pewno nie był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w 1992 roku.

  24. Powrót do góry    #156
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    a wg mnie zdecydowanie byloby lepiej tak niz wcale. Co by sie stalo wielkiego? Zawalilby sie zuzlowy swiat?

    Tylko powinna byc juz jasna informacja. Bo zawodnicy nie wiedza czy sie szykowac na caly sezon GP czy na jeden konkretny dzien, a to zasadnicza roznica w kwestii przygotowania. Tylko tyle i az tyle.
    Nie może być jasnej informacji dla żużloków, bo dla nas samych nie ma. Jak by to miało wyglądać, żużlowcy np. mają jechać od 01.VI, czy tam 01.07. a my nadal nie wiemy kiedy możemy wyjść na ulicę?
    Po prostu trzeba czekać. Wyprostuje się sytuacja w kraju i na świecie, to pojedzie, akurat żużloki nie są najważniejsi w gospodarce. Jeśli w lipcu zaczną jechać, to zdążą i z 3-5 rundami SGP i rozegrać ligę, choćby tylko RZ bez PO. Na razie nie ma nawet możliwości przemieszczania się i to tyle z rozgrywek.

  25. Powrót do góry    #157
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Nie może być jasnej informacji dla żużloków, bo dla nas samych nie ma. Jak by to miało wyglądać, żużlowcy np. mają jechać od 01.VI, czy tam 01.07. a my nadal nie wiemy kiedy możemy wyjść na ulicę?
    Po prostu trzeba czekać. Wyprostuje się sytuacja w kraju i na świecie, to pojedzie, akurat żużloki nie są najważniejsi w gospodarce. Jeśli w lipcu zaczną jechać, to zdążą i z 3-5 rundami SGP i rozegrać ligę, choćby tylko RZ bez PO. Na razie nie ma nawet możliwości przemieszczania się i to tyle z rozgrywek.


    W zasadzie masz rację.
    Jednak trzeba mieć opracowane z 3 warianty , aby wówczas gdy przyjdzie ruszać, podać tylko komunikat a nie się głowić co i jak.

  26. Powrót do góry    #158
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Nie może być jasnej informacji dla żużloków, bo dla nas samych nie ma. Jak by to miało wyglądać, żużlowcy np. mają jechać od 01.VI, czy tam 01.07. a my nadal nie wiemy kiedy możemy wyjść na ulicę?
    Po prostu trzeba czekać. Wyprostuje się sytuacja w kraju i na świecie, to pojedzie, akurat żużloki nie są najważniejsi w gospodarce. Jeśli w lipcu zaczną jechać, to zdążą i z 3-5 rundami SGP i rozegrać ligę, choćby tylko RZ bez PO. Na razie nie ma nawet możliwości przemieszczania się i to tyle z rozgrywek.
    Nieco zle sie wyrazilem, przyznaje. Niepotrzebnie uzylem slowa "powinna". Chodzilo mi o to, ze jednak jest to bardzo wazne dla zuzlowca wiedziec, na co sie ma szykowac - zakladam, ze zima szly przygotowania pelna para na caly sezon GP i wszelkich lig, a jednodniowy final to z cala pewnoscia inna para kaloszy zarowno finansowo, logistycznie, mentalnie itd..
    Po prostu, bedac zuzlowcem, zyczylbym sobie takiej informacji najszybciej jak sie da.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  27. Powrót do góry    #159
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tak samo Ekstraliga nawet systemem samo PO lepsza niż żadna. .
    Chyba sama RZ a nie PO? Chyba że naprawdę chodzi o samo PO, tzn. 8 drużyn jedzie od ćwierćfinałów? W sumie... to byłoby ciekawe rozwiązanie
    BKS Polonia Bydgoszcz

  28. Powrót do góry    #160
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Nieco zle sie wyrazilem, przyznaje. Niepotrzebnie uzylem slowa "powinna". Chodzilo mi o to, ze jednak jest to bardzo wazne dla zuzlowca wiedziec, na co sie ma szykowac - zakladam, ze zima szly przygotowania pelna para na caly sezon GP i wszelkich lig, a jednodniowy final to z cala pewnoscia inna para kaloszy zarowno finansowo, logistycznie, mentalnie itd..
    Po prostu, bedac zuzlowcem, zyczylbym sobie takiej informacji najszybciej jak sie da.
    Wszystko prawda, ale dzisiaj nikt z nas nie zna jutra, nie wie czy firmy mu rząd nie zamknie, czy pracy nie straci, jedziemy wszyscy na jednym wózku. Żużloki do sezonu sprzętowo przecież są przygotowani, czekają tylko na sygnał. A to nie stanie się w jeden dzień, dadzą żużlokom dwa-trzy tygodnie na treningi+jakieś sparringi i po 2-3 tygodniach liga może ruszyć. Tak to widzę.
    Ja też bym chciał jak najszybszej informacji, tak jak i oni, kiedy zaczną wreszcie jeździć?! Mam dość tego czekania, pewnie tak jak i ty.

  29. Powrót do góry    #161
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    do roku 2015 mam wszystkie turnieje ale chomik "kazal" mi sciagnac na dysk stare pliki wiec jestem na etapie "inwentaryzacji"

    ściagnałem pliki na dysk i zaczalem ponownie je wrzucac na konto. dzis Chomik usunal ponad 1 TB speedwaya... O.o a przeciez pliki byly "nowe" załamka

  30. Powrót do góry    #162
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Trudno żeby wszystkie rundy wygrywali faworyci. Patrząc jednak na proporcje, to zwycięzców z czapy poszczególnych rund jest zdecydowanie mniej niż największych faworytów. Rundy SGP można porownac do eliminacji IMS w czasach finałów jednodniowych. Tutaj tez zdarzali się niżej notowani zwycięzcy np. finałów zamorskich:Lance King, Phil Collins, Les Collins, Chris Morton, Simon Cross.

    Poza tym mistrzami swiata zostawali zawodnicy, którzy obiektywnie nie byli najlepszymi zawodnikami w ujęciu całego sezonu. Craven (55), Briggs (57), Gundersen (84), Jonsson (90), Rickardsson (94). Oni wtedy byli młodzi i jeszcze sie rozkręcali. Badz w ogole mistrzami zostawali wlasnie mistrzowie z czapy: Muller, Szczakiel, Williams.

    Jest jednak bardzo ważny aspekt finałów światowych i tytułów mistrza świata. Z reguły tytuł powodował, ze zawodnik wskakiwał na wyższy poziom. Wiazalo sie to z lepszym dofinansowaniem i zapewne pewnością siebie. Tak było w przypadku Rickardssona, Fundina, Cravena, Jonssona, Gundersena, Olsena, Briggsa, Younga.

    Ilu było mistrzów, co byli jeszcze młodymi zawodnikami, a mimo to po tytule obniżyli loty? Havelock, Szczakiel. Chyba tyle. Nie biore pod uwage przypadków nienaturalnych, czyli Lee (narkotyki), Penhall (zaplanowany koniec kariery). Knutsson notabene ten sam powod co Penhall.

    Do czego zmierzam? Kto wie na jak wyzszy poziom wskoczyłby Zagar gdyby walnął tytył w 2007, badz Bjerre w 2010, albo Iversen w 2013.

    Kto wie czy gdyby nie finał jednodniowy i tytuł mistrza świata, to Per Jonsson w tak szybkim czasie zrobiłby tak ogromny postęp. Mam na mysli okres 90-92. Gdyby w 1990 roku był cykl 10 rund to Jonsson mógłby pomarzyć o zdetronizowaniu Hansa Nielsena, czy JanO Pedersena. Cos jak w zeszłym roku Lindgren kontra Zmarzlik.
    A tak został mistrzem świata i to Jonssona chciał polski czołowy klub za dobre pieniądze, a nie Jana Osvalda Pedersena, który w sezonie 1990 w zasadzie wciągał nosem Pera. Ba! Po prostu był najlepszy na świecie, ale kontuzja wszystko zniweczyła.





    Tak w skrócie. Bo własnie w sezonie 1992 Per był już najlepszy na świecie. I sam Gary by Ci to powiedział.
    https://www.facebook.com/mathew.stev...user_video_tab
    Y
    To sprwadz sobie np wyniki w innych zawodach. Tych o medale najlepiej.

    j

  31. Powrót do góry    #163
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach

    Speedway Grand Prix 2020

    Jana Osvalda to od początku chciały polskie kluby tylko że on się nie palił do startów w PL. Dopiero w 1991 była ostra licytacja Morawskiego i Niemirskiego (?) z Rybnika zakończona wygraną tego drugiego.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  32. Powrót do góry    #164
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-04-2019
    Postów
    756
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 90 w 81 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    ściagnałem pliki na dysk i zaczalem ponownie je wrzucac na konto. dzis Chomik usunal ponad 1 TB speedwaya... O.o a przeciez pliki byly "nowe" załamka
    warto trzymac na 2 chmurach, szczegolnie w takim wypadku, najlepiej gdzies gdzie prawa autorskie maja drugorzedne znaczenie np mega.co.nz czy 1fichier

  33. Powrót do góry    #165
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    niby tak, ale nie sadzilem ze wprowadza zly algorytm i beda usuwac identyczne pliki (wlasciwosci, dane, rozmiar etc.) nawet po nowym wgraniu na ich serwer czytaj nowa data modyfikacji.

    dlatego pytanie - ktoś poleca jakiś dobry serwis w chmurze? nawet płatny do kilkunastu euro?

  34. Powrót do góry    #166
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Jana Osvalda to od początku chciały polskie kluby tylko że on się nie palił do startów w PL. Dopiero w 1991 była ostra licytacja Morawskiego i Niemirskiego (?) z Rybnika zakończona wygraną tego drugiego.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Niemyjski Roman
    Gosc od Halexu... barwna firma

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi L za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (20-04-2020)

  36. Powrót do góry    #167
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    To sprwadz sobie np wyniki w innych zawodach. Tych o medale najlepiej.
    Łaczne w trzech finałach światowych zdobyli dokładnie taka samą ilość punktów. Bilans bezpośrednich pojedynków 2-1 dla Jonssona. Ponadto w półfinale swiatowym 2-0 dla Jonssona. Jonsson 1m, Havelock 2m, w ELRC 2-0 dla Jonssona. Jonsson 2m, Havelock 3m. Łączny bilans w tych wszystkich zawodach 6-1 dla Jonssona. Warto zaznaczyć, ze półfinał światowy i ELRc odbywały sie na domowym torze Havelocka.

    Jonsson był najlepszym zawodnikiem ligi brytyjskiej. Najwyższa średnia w lidze. Havelock cos kolo 9 miejsca. Jonsson oczywiście jeździł w Szwecji i był topowym zawodnikiem. Havelock w Elitserien nie jeździł. W Polsce na zdecydowaną korzysc dla Jonssona. Szwed średnia okolo 2,5, a Havelock około 2,2.

    W FIMS w pierwszej serii wszyscy zwyciezcy jechali z 4 pola. Właśnie na tym był ustawiony Havelock, gdy rozszalała sie burza. Jonsson z 3 pola został wzięty w kleszcze, dostal szpryce na 1 łuku i na tej mazi nie byl w stanie nic zrobić. W pozostałych biegach nieco rozkręcił te nudna imprezę i w każdym biegu na przyczepnym i rozejechanym torze pokazał najlepszy speedway tego dnia.

    4,23
    26,10
    1,08,15
    1,35,2
    https://www.youtube.com/watch?v=Sb8rS3-Dbj0&t=3453s

    Tak sie bawił z Havelockiem na jego torze jesienia podczas ELRC.
    45,56
    40,25 wcześniej przeszkolił Hansa.
    https://www.youtube.com/watch?v=9WgJFieDw6E

    To juz mateiał z finału oar. 30,25 Pojedynek z Włochami. Jonsson zamyka Castagne w łuku i wyraznie czeka na Henke. Przymyka gaz, leko go prostuje i odchodzi od kredy. Cala ta akcja kosztuje go porazke z Castagna. Ten jeden punkt zabrakło do barazu o złoto.
    48,00 pojedynek z Garym.
    1,15,50 dwukrotnie daje lekcje Hansowi na torze, ktory był bardzo niewdzieczny do przeprowadzania ataków na trasie, czyli plaski i sliski. Per w zasadzie dokonał rzczy wydawałoby sie niemozliwej. W takich warunkach skroic Hansa po szerokiej. To jak Golloba zrobic przy siatce w Bydgoszczy.

    https://www.youtube.com/watch?v=8HL6GSfVKVo&t=6942s

    37,28 wygrany pojedynek z Havyym w Kumli podczas DMS
    https://www.youtube.com/watch?v=keP9ZJVFM_c&t=6344s


    Na motocyklu Kuczwalskiego kroi TG na trasie.

    https://www.youtube.com/watch?v=AhJaB2hZi60

    Zdaje sie ze w Lubuskiem Per tez troche poszalał. Na wiosne komplet w Gorzowie - goracy teren, zas koncem sieprnia wygral w ZG rewanz IMS. Obejrzałby. Byly warunki pod Pera, czyli padało i przyczepnie.

    Nordic Final, swietne zawody. Polecam. Tylko dlaczego ucinali wyscigi z Perem? 28 lat temu bylem z tego powodu nieco zły. Normalnie jakby na zlosc człowiekowi robili.
    https://www.youtube.com/watch?v=a0wVrAj7hDE


    Tu juz inne warunki. Znów twardo i slisko. Elementarz jazdy przy kredzie.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ac3ovQLXJEs

    na youtube był mecz Szwecja-Dania z Linkoping 92, ale teraz nie widze. Screensport pokazywał m.in ind. mistrzostwa Szwecji z tego roku. Dobre zawody, mialem na vhs, ale nigdy na youtube nie widziałem. Moze ktos ma?


    Na koniec chce podkreślic, ze ja wcale nie chce Cie przekonywać. Dla Ciebie najlepszy był Havvy i ok. Per Jonsson wersja 1992 to moj ulubiony zawodnik, wiec moze ktos bedzie chcial sobie obejrzec proper speedway. Ze tak powiem - lubie popularyzować Pera.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 21-04-2020 o 06:16
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  37. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Buszmen (21-04-2020), Lipa_PL (24-04-2020)

  38. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Łaczne w trzech finałach światowych zdobyli dokładnie taka samą ilość punktów. Bilans bezpośrednich pojedynków 2-1 dla Jonssona. Ponadto w półfinale swiatowym 2-0 dla Jonssona. Jonsson 1m, Havelock 2m, w ELRC 2-0 dla Jonssona. Jonsson 2m, Havelock 3m. Łączny bilans w tych wszystkich zawodach 6-1 dla Jonssona. Warto zaznaczyć, ze półfinał światowy i ELRc odbywały sie na domowym torze Havelocka.

    Jonsson był najlepszym zawodnikiem ligi brytyjskiej. Najwyższa średnia w lidze. Havelock cos kolo 9 miejsca. Jonsson oczywiście jeździł w Szwecji i był topowym zawodnikiem. Havelock w Elitserien nie jeździł. W Polsce na zdecydowaną korzysc dla Jonssona. Szwed średnia okolo 2,5, a Havelock około 2,2.

    W FIMS w pierwszej serii wszyscy zwyciezcy jechali z 4 pola. Właśnie na tym był ustawiony Havelock, gdy rozszalała sie burza. Jonsson z 3 pola został wzięty w kleszcze, dostal szpryce na 1 łuku i na tej mazi nie byl w stanie nic zrobić. W pozostałych biegach nieco rozkręcił te nudna imprezę i w każdym biegu na przyczepnym i rozejechanym torze pokazał najlepszy speedway tego dnia.

    4,23
    26,10
    1,08,15
    1,35,2
    https://www.youtube.com/watch?v=Sb8rS3-Dbj0&t=3453s

    Tak sie bawił z Havelockiem na jego torze jesienia podczas ELRC.
    45,56
    40,25 wcześniej przeszkolił Hansa.
    https://www.youtube.com/watch?v=9WgJFieDw6E

    To juz mateiał z finału oar. 30,25 Pojedynek z Włochami. Jonsson zamyka Castagne w łuku i wyraznie czeka na Henke. Przymyka gaz, leko go prostuje i odchodzi od kredy. Cala ta akcja kosztuje go porazke z Castagna. Ten jeden punkt zabrakło do barazu o złoto.
    48,00 pojedynek z Garym.
    1,15,50 dwukrotnie daje lekcje Hansowi na torze, ktory był bardzo niewdzieczny do przeprowadzania ataków na trasie, czyli plaski i sliski. Per w zasadzie dokonał rzczy wydawałoby sie niemozliwej. W takich warunkach skroic Hansa po szerokiej. To jak Golloba zrobic przy siatce w Bydgoszczy.

    https://www.youtube.com/watch?v=8HL6GSfVKVo&t=6942s

    37,28 wygrany pojedynek z Havyym w Kumli podczas DMS
    https://www.youtube.com/watch?v=keP9ZJVFM_c&t=6344s


    Na motocyklu Kuczwalskiego kroi TG na trasie.

    https://www.youtube.com/watch?v=AhJaB2hZi60

    Zdaje sie ze w Lubuskiem Per tez troche poszalał. Na wiosne komplet w Gorzowie - goracy teren, zas koncem sieprnia wygral w ZG rewanz IMS. Obejrzałby. Byly warunki pod Pera, czyli padało i przyczepnie.

    Nordic Final, swietne zawody. Polecam. Tylko dlaczego ucinali wyscigi z Perem? 28 lat temu bylem z tego powodu nieco zły. Normalnie jakby na zlosc człowiekowi robili.
    https://www.youtube.com/watch?v=a0wVrAj7hDE


    Tu juz inne warunki. Znów twardo i slisko. Elementarz jazdy przy kredzie.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ac3ovQLXJEs

    na youtube był mecz Szwecja-Dania z Linkoping 92, ale teraz nie widze. Screensport pokazywał m.in ind. mistrzostwa Szwecji z tego roku. Dobre zawody, mialem na vhs, ale nigdy na youtube nie widziałem. Moze ktos ma?


    Na koniec chce podkreślic, ze ja wcale nie chce Cie przekonywać. Dla Ciebie najlepszy był Havvy i ok. Per Jonsson wersja 1992 to moj ulubiony zawodnik, wiec moze ktos bedzie chcial sobie obejrzec proper speedway. Ze tak powiem - lubie popularyzować Pera.
    Rzecz oczywista , nie pamiętam aż takich szczegółów. Chodziło mi też o MŚP, tam Havelock coś w okolicy kompletu zdobył. Czyli dwóch najważniejszych zawodach
    Był najlepszy. Choć w świetle tego co napisałeś powyżej trudno się nie dać przekonać.

  39. Powrót do góry    #169
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    1992 to był rok Havelocka bez dwóch zdań. Wygrywał wszystkie najważniejsze zawody i zasłużenie został IMŚ.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Zdaje sie ze w Lubuskiem Per tez troche poszalał. Na wiosne komplet w Gorzowie - goracy teren, zas koncem sieprnia wygral w ZG rewanz IMS. Obejrzałby. Byly warunki pod Pera, czyli padało i przyczepnie.
    Byłem na tamtych zawodach i nie było trudnych warunków. Był piękny słoneczny dzień. Tor typowy dla ZG - twardo i tylko trochę odsypanego po szerokiej było, tak że było całkiem sporo walki ale na pewno nie był to "selektywny" tor. Z tego co pamiętam to najwaleczniejszy to był Armando Castagna w tej swojej czarnej skórze i lekkiej nadwadze

    EDIT: sorki teraz się zorientowałem że ty mówisz o innych zawodach. Ja napisałem o rewanżu za Mistrzostwa Świata Par w Poznaniu.
    A ten rewanż za IMŚ to też nie był w bardzo trudnych warunkach, chociaż było przyczepniej. Tutaj wykopałem filkim z tamtych zawodów:

    https://www.youtube.com/watch?v=6nUc2VCj408
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 21-04-2020 o 14:25

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (25-04-2020)

  41. Powrót do góry    #170
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Inna sprawa, to podejście do sportu. Rok 1992 trochę chłopakowi się odbił... Jest prawdopodobnym, iż małych Havelocków kilku się w Gorzowie urodziło w 1993. Takie przypuszczenie af kors. Chłopak miał 24 lata i lubił do Gorzowa przyjechać dwa lub jeden dzień przed meczem. Potrenować.

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ursus za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (25-04-2020)

  43. Powrót do góry    #171
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Tak jak w Zielonej małych Larsów Gunnestadów

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (25-04-2020)

  45. Powrót do góry    #172
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    O , ten to bez wątpienia.
    Do tych dwóch potencjalnych tatusiów dorzuciłbym jeszcze kilku zdecydowanie sie wyrozniajacych " na tym odcinku". Np , naszego komandosa sprzed lat, jak wieść gminna niesie.

  46. Powrót do góry    #173
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Obstawiam że największy urobek to ma Lindgren.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (25-04-2020)

  48. Powrót do góry    #174
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Bardzo prawdopodobne. W końcu przed paru laty we Wrocku obita gębą podczas prezentacji przed meczem w NC+ raczej nie była spowodowana upadkiem w lesie podczas dżogingu.

    A odnośnie Havelocka 1992. MŚP, wtedy drugi najbardziej prestiżowy tytuł po IMŚ.
    Havelock 15 ( 3,3,1,2,3,3). Sam praktycznie zdobył II msc dla Angoli.
    A Jonsson 14. No i kto lepszy?

  49. Powrót do góry    #175
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,341
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez L Zobacz posta
    Niemyjski Roman
    Gosc od Halexu... barwna firma
    Wtedy nazwa klubu byla Jeanette Row Rybnik chyba jakos tak, to bylo imie corki Niemyjskiego, ?

  50. Powrót do góry    #176
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,065
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Wtedy nazwa klubu byla Jeanette Row Rybnik chyba jakos tak, to bylo imie corki Niemyjskiego, ?
    Tak. I JOP w składzie.

  51. Powrót do góry    #177
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    A odnośnie Havelocka 1992. MŚP, wtedy drugi najbardziej prestiżowy tytuł po IMŚ.

    Havelock 15 ( 3,3,1,2,3,3). Sam praktycznie zdobył II msc dla Angoli.

    A Jonsson 14. No i kto lepszy?

    Jonsson miał dwa bonusy i przez czekanie na Gustafssona przerżnął z Castagną. Nie dał rady jedynie Hancockowi.


    A co do treningów Havelocka w Gorzowie. Jechał u siebie trzy razy:

    05 kwietnia, dzien wczesniej mial u siebie mecz z Coventry

    26 lipca, tu mogl zameldowac sie wczesniej. ostatnie zawody jakie jechał to 22 lipca prestiżowe Golden Hammer na Cradley. Wygrał Ermolenko, Jonsson był drugi, a Havelock... 14 z 5 punktami.
    Ermol w tych zawodach po raz pierwszy uzył nowego systemu wydechowego, o co podnioslo sie larum.

    13 września, dzien wczesniej miał mecz u siebie z Volves.

    edit. zle sobie popatrzylem. 23 lipca jechal w Ipswich (ledwie 6 oczek w 4biegach), a 25 lipca na Cradley. Wiec chyba te Twoje opowiastki to zwyczajne bujdy. Chyba, ze po zawodach 26 lipca został Gorzowie na kilka dni, skąd kontynuował podroz na puchar mistrzów krajowych do Równe rozegrany 2 sierpnia.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 25-04-2020 o 23:54
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  52. Powrót do góry    #178
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Hans, Erik i JanO. Fanstastyczni zawodnicy, którzy wyprzedzili epokę.
    Cudownie się ich oglądało na torze.
    Gundersen mógł mieć kilka tytułów IMS więcej. Ech...

  53. Powrót do góry    #179
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Jonsson miał dwa bonusy i przez czekanie na Gustafssona przerżnął z Castagną. Nie dał rady jedynie Hancockowi.


    A co do treningów Havelocka w Gorzowie. Jechał u siebie trzy razy:

    05 kwietnia, dzien wczesniej mial u siebie mecz z Coventry

    26 lipca, tu mogl zameldowac sie wczesniej. ostatnie zawody jakie jechał to 22 lipca prestiżowe Golden Hammer na Cradley. Wygrał Ermolenko, Jonsson był drugi, a Havelock... 14 z 5 punktami.
    Ermol w tych zawodach po raz pierwszy uzył nowego systemu wydechowego, o co podnioslo sie larum.

    13 września, dzien wczesniej miał mecz u siebie z Volves.

    edit. zle sobie popatrzylem. 23 lipca jechal w Ipswich (ledwie 6 oczek w 4biegach), a 25 lipca na Cradley. Wiec chyba te Twoje opowiastki to zwyczajne bujdy. Chyba, ze po zawodach 26 lipca został Gorzowie na kilka dni, skąd kontynuował podroz na puchar mistrzów krajowych do Równe rozegrany 2 sierpnia.
    No bo tyle razy był w Gorzowie, w ilu meczach jechał. Ale wiesz lepiej przecież.

  54. Powrót do góry    #180
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,344
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Drozd na Tobie to można polegać jak na Zawiszy

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •