Strona 52 z 53 PierwszyPierwszy ... 24250515253 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,296 do 2,340 z 2351

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #2296
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2019
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 46 w 34 postach
    Najgorsze co może spotkać Polaka to żyć historią...Jak narazie to szanujcie to co macie .

  2. Powrót do góry    #2297
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    A przepraszam kim wy jesteście żeby ustawiać sobie mecze kto z kim?
    Takie praktyki stosuje się nie tylko w żużlu i bardzo dobrze świadczy o działaczach. Zdrowy rozsądek przede wszystkim.

  3. Powrót do góry    #2298
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    Najgorsze co może spotkać Polaka to żyć historią...Jak narazie to szanujcie to co macie .
    Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

  4. Powrót do góry    #2299
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Spokojnie Derby w Toruniu mogą być nawet w 4 kolejce. Wtedy rewanż u siebie mamy w okolicach końca czerwca. Chyba dłużej nie będą babrać się z budową i odbiorami. 1 kolejka na Derby to by było słabe. Druga już by uszła i tak w oczy by nie raziła

    Spokojnie Derby w Toruniu mogą być nawet w 4 kolejce. Wtedy rewanż u siebie mamy w okolicach końca czerwca. Chyba dłużej nie będą babrać się z budową i odbiorami. 1 kolejka na Derby to by było słabe. Druga już by uszła i tak w oczy by nie raziła

  5. Powrót do góry    #2300
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    To tylko propozycja, nie musi to byc koniecznie 1 kolejka. Choc Torun raczej bylby zadowolony jakby na rozpoczecie sezonu podejmowal Polonie. Ludzie spragnieni zuzla po przerwie plus od razu derby.

  6. Powrót do góry    #2301
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,897
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Pamięta ktoś z was, by derby otwierały ligowy sezon żużlowy ?
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #2302
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    Chocby 1980 rok 1 runda Polonia Bydgoszcz- Stal Torun

  8. Powrót do góry    #2303
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    Troluniowi chyba również nie śpieszy się do spotkania z Bydgoszczą. Uważam, iż na początek bracia mniejsi, powinni dostać przeciwnika z którym mają, choć cień szansy na wygraną. Po upokorzeniach z tego sezonu powinni poczuć na początek smak zwycięstwa (bo już zapomnieli co to sukces), a mecz z WIELKĄ POLONIĄ im tego nie gwarantuje.

  9. Powrót do góry    #2304
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-07-2019
    Postów
    1,051
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 27 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.
    A co mnie kurła obchodzi co było w IX wieku, czy w 1954 roku? Na hyj mi to potrzebne?
    Teraz jest teraz. Żyję teraźniejszością i spoglądam na przyszłość.

    Co mnie obchodzi co było kiedyś, gdy mnie na świecie nie było? Mam to w dupie.

    Te lekcje historii w szkole to jakaś komuna była. Ja więcej wyniosłem z wycieczek podróżując do innych krajów, niż na lekcjach w historii.
    Na hyj mi była matematyka w szkole, jak mi się nie przydała ani razu jak do tej pory w życiu? Nawet sprzedawca w sklepie nie używa kalkulatora, tylko ma programy, które liczą same za niego.

    W szkole najważniejsze są: język polski, analityczne myślenie, geografia polski i świata, język hiszpański, angielski i rosyjski, wiedz o kulturze, podstawy biologi, ale tylko podstawy, bo na hyj mi ameby jednokomórkowe? Nigdy w życiu mi się to nie przydało.

    Fizyka, plastyka, chemia, fizyka i reszta pierdół jest niepotrzebna. Na hyj mi była muzyka, plastyka, matematyka w szkołach?
    Ostatnio edytowane przez amstaf ; 19-10-2019 o 09:27

  10. Powrót do góry    #2305
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    827
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 108 w 94 postach

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sviety za jego przydatny post!

    orlosep (19-10-2019)

  12. Powrót do góry    #2306
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-07-2019
    Postów
    1,051
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 27 w 25 postach
    Co tumanie Ci się nie podoba? Prawda?
    Ja nawet nie wiem jak wygląda granastosłup prosty, a mam pracę, mieszkanie wybudowane i podróżuje po świecie.

    Wystarczy mi 3 języki które znam, geografia i topografia świata i Polski, oraz wiedza o kulturach. Język Polski również, czytanie ze zrozumieniem, dykcja i umiejętność mowy.

    Po co mi w życiu była w szkole potrzebna chemia, fizyka, plastyka, muzyka czy matematyka? No wytłumacz mi ośle po co?

    Kto chciał iśc na inżyniera, budowac mieszkania to ok, mógł mieć wybór i jej się uczyć. Ale ja nie chciałem się uczyć matmy od podstawówki aż po studia statystyki bo wiedziałem, że nigdy mi się to nie przyda. A ile stresu i jedynek miałem przez tą matmę... ile płaczu... Dlatego w szkołach powinien być wybór. Chcesz uczyć się matmy? Ok ucz się, ale by nauczyciele nie karcili tych, którzy jej nie nawidza.
    Zmuszanie do czegoś to najgorsza rzecz dla dziecka.

    Podam pewien przykład z życia.
    Wywiadówka. Dziecko trójki i troszkę 4 z matmy.

    Ja jestem młody, nauczycielka z matmy wychowawczyni również młoda. I ta do mnie:

    Nauczycielka: "no widzę potencjał w Pana dzieciach. Dzieci znają języki jak żadne inne, z języka Polskiego i angielskiego nauczycielka ich chwali, znają też hiszpański, geografię i kulturę świata znają najlepiej ze szkoły, jak opowiadają to można lekcji nie prowadzić, bo tak miło się ich słucha, ale prosze Pana z matematyki to jest kiepsko..."

    ja amstaf: "Proszę Pani. To nie czasy komuny, my w komunie też się nie wychowywaliśmy, ale mieliśmy zapewne takich nauczycieli. Proszę przypomnieć swoją klasę. Były osoby, które kochały matematyke, a były też takie które jej nie nawidziły i nie wiedziały ile to jest 2+2*2. Bez urazy, ale mi matematyka się nigdy w życiu nie przydała. Podróżuję po świecie, znam 3 języki, mam prace, dom. Po co mi matematyka oraz moim dzieciom? Kto ma dzieci uczyć matematyki, skoro ja nie wiem jak wygląda ostrosłup pięciokątny?"

    Nauczycielka się uśmiechnęła i odpowiada: "ale widze w Pana dzieciach wielki potencjał. Dzieci są bardzo inteligentne. Może jakieś korepetycje?"

    ja: "Wykluczone. Dzieci chodzą już na język hiszpański i angielski i im przynosi to radość. Im matematyka w życiu się nie przyda, bo sami otwarcie mi mówią, że boją się przychodzić do Pani na lekcję i jej nie chcą w życiu. Proszę to zrozumieć.

    Nauczycielka: "rozumiem Pana, niestety jest taki obowiązek"

    ja: "wiem, niestety ale tak jest. Podróżuje po świecie, uczę dzieci tego czym one faktycznie się interesują. Gdyby interesowali się astronomią kupiłbym im teleskop. Gdyby interesowali się matematyką, to załatwiłbym im korepetycje. Ale jest jak jest niestety. Proszę podchodzić do moich dzieci troszkę inaczej niż do innych. Niech mają same 2, ja ich za to nie skarcę, ale proszę o to tylko"


    Mija dłuższy czas. Dzieci uśmiechnięte, zadowolone. Już na matematykę mogą chodzić, bo nie mają presji ze strony nauczyciela. Ciesza się z życia, z tego co ich interesuje. Nauczycielka dała spokój i słusznie. Ale z wypiekami słucha tych historii z podróży, tego jak ludzie żyją na świecie. nie tylko ona bo wszystkie dzieci i nauczyciele.

  13. Powrót do góry    #2307
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    827
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 108 w 94 postach
    Po to, żeby wiedzieć kim jesteś??

  14. Powrót do góry    #2308
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-07-2019
    Postów
    1,051
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 27 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez sviety Zobacz posta
    Po to, żeby wiedzieć kim jesteś??
    Ale po co? Do czegoś Ci się to w życiu przydało? Ucz się lepiej języka, poznawaj kultury, goeografię wtedy nie zginiesz w świecie.
    A co z tego jak będziesz wiedział jak wygląda graniastosłup, jak zginiesz w dżungli w Ameryce Południowej, lub w Hiszpanii nie dogadasz się nawet łamanym angielskim w Andaluzji? I co Ci z wiedzy jak wygląda graniastosłup prosty? Do czegoś Ci się w życiu przydał? Bo tyle lat żyje i mi w ogóle matematyka się do niczego nie przydała.

  15. Powrót do góry    #2309
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,525
    Kliknij i podziękuj
    1,780
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    amstaf gruby odlot, znam takich, nie ma ziomków żeby podyskutować, to na forum ******** swoje wywody
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  16. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi młody_piernik2 za jego przydatny post!

    j-rules (19-10-2019), orlosep (19-10-2019)

  17. Powrót do góry    #2310
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2017
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    208
    Podziękowania: 367 w 218 postach
    a ktoś to czyta w ogóle?

    podaliby już te składy i można ten temat zamknąć do początku przyszłego sezonu

  18. Powrót do góry    #2311
    Użytkownik Awatar orlosep
    Dołączył
    20-09-2011
    Postów
    479
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 43 w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez amstaf Zobacz posta
    Ale po co? Do czegoś Ci się to w życiu przydało? Ucz się lepiej języka, poznawaj kultury, goeografię wtedy nie zginiesz w świecie.
    A co z tego jak będziesz wiedział jak wygląda graniastosłup, jak zginiesz w dżungli w Ameryce Południowej, lub w Hiszpanii nie dogadasz się nawet łamanym angielskim w Andaluzji? I co Ci z wiedzy jak wygląda graniastosłup prosty? Do czegoś Ci się w życiu przydał? Bo tyle lat żyje i mi w ogóle matematyka się do niczego nie przydała.
    Częścią kultury jest historia. Jak poznajesz kulturę bez kontekstu historycznego? Czy to możliwe?
    Bywam w Hiszpanii. Swego czasu zjeździłem ją całą. Można dogadać się tam znając angielski.

  19. Powrót do góry    #2312
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,143
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 298 w 206 postach
    Nuda. Nic się nie dzieje to niektórzy wymyślają tematy zastępcze.

    Skład będzie uzależniony pewnie od tego na ile namiesza Boniek.
    Zakładam, że wariant podstawowy to:
    Bellego
    Berge
    Grajczonek
    Brzozowski
    XXX
    Tonder
    Orwat
    ... gdzie XXX to jakiś lider.

    Na bogato... to by było dwóch takich XXX liderów.

  20. Powrót do góry    #2313
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez iwd Zobacz posta
    Troluniowi chyba również nie śpieszy się do spotkania z Bydgoszczą. Uważam, iż na początek bracia mniejsi, powinni dostać przeciwnika z którym mają, choć cień szansy na wygraną. Po upokorzeniach z tego sezonu powinni poczuć na początek smak zwycięstwa (bo już zapomnieli co to sukces), a mecz z WIELKĄ POLONIĄ im tego nie gwarantuje.
    Żarty żartami ale nam powinien przyświecać taki sam cel, tzn. terminarz
    BKS Polonia Bydgoszcz

  21. Powrót do góry    #2314
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    Cytat Zamieszczone przez amstaf Zobacz posta
    Co tumanie Ci się nie podoba? Prawda?

    Wystarczy mi 3 języki które znam.....
    Jeden swój i dwa w butach.
    Cytat Zamieszczone przez amstaf Zobacz posta
    Ale po co? Do czegoś Ci się to w życiu przydało? Ucz się lepiej języka, poznawaj kultury, goeografię wtedy nie zginiesz w świecie.
    A co z tego jak będziesz wiedział jak wygląda graniastosłup, jak zginiesz w dżungli w Ameryce Południowej, lub w Hiszpanii nie dogadasz się nawet łamanym angielskim w Andaluzji?
    Jade do Andaluzji, jestem tam klientem i to oni mnie mają zrozumieć.
    Po co Kowalski ma się uczyć kulturę innych, jak nie pojedzie "zginąć w Ameryce Południowej".
    Ostatnio edytowane przez iwd ; 19-10-2019 o 21:46

  22. Powrót do góry    #2315
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2002
    Postów
    276
    Kliknij i podziękuj
    27
    Podziękowania: 29 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez amstaf Zobacz posta
    Ale po co? Do czegoś Ci się to w życiu przydało? Ucz się lepiej języka, poznawaj kultury, goeografię wtedy nie zginiesz w świecie.
    A co z tego jak będziesz wiedział jak wygląda graniastosłup, jak zginiesz w dżungli w Ameryce Południowej, lub w Hiszpanii nie dogadasz się nawet łamanym angielskim w Andaluzji? I co Ci z wiedzy jak wygląda graniastosłup prosty? Do czegoś Ci się w życiu przydał? Bo tyle lat żyje i mi w ogóle matematyka się do niczego nie przydała.

    W Andaluzji to nawet płynnym angielskim będziesz miał problem żeby się dogadać.

  23. Powrót do góry    #2316
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Prezes we wczorajszym wywiadzie w E.B powiedział, że zna już nazwiska nowych wzmocnień. Nie może jednak ich zdradzić bo regulamin...Skład seniorski podobno jest zamknięty.

  24. Powrót do góry    #2317
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Sezon zakonczony,wiec zaden punkt regulamin nie stoi na przeszkodzie aby oglosic.z kim doszlo sie do porozumienia.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  25. Powrót do góry    #2318
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,143
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 298 w 206 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Sezon zakonczony,wiec zaden punkt regulamin nie stoi na przeszkodzie aby oglosic.z kim doszlo sie do porozumienia.
    Kolega zapomniał, że już po wyborach... i że w Polonii ostatnio nie walczy się o kibiców przekupstwem ale wynikami sportowymi i dobrą atmosferą w klubie.

  26. Powrót do góry    #2319
    Początkujący
    Dołączył
    11-10-2019
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Lightbulb

    Chociaż PS jest ostatnio mało wiarygodny, to chyba mamy potwierdzenie transferu... - przegladsportowy.pl/zuzel/nice-1-lz/zuzel-david-bellego-przeniesie-sie-z-power-duck-iveston-psz-poznan-do-zooleszcz/eqthw8g

  27. Powrót do góry    #2320
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Kolega zapomniał, że już po wyborach... i że w Polonii ostatnio nie walczy się o kibiców przekupstwem ale wynikami sportowymi i dobrą atmosferą w klubie.
    Nie wiem jak sie to ma do wypowiedzi Kanclerza o regulaminie.
    Ty pewnie tez nie nie wiesz,dlatego postanowiles zabrac glos.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  28. Powrót do góry    #2321
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,143
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 298 w 206 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie wiem jak sie to ma do wypowiedzi Kanclerza o regulaminie.
    Ty pewnie tez nie nie wiesz,dlatego postanowiles zabrac glos.
    To przedstaw proszę kontekst swojej poprzedniej wypowiedzi jeśli miała jakiś głębszy sens bo wydawało mi się, że po prostu trolujesz.

  29. Powrót do góry    #2322
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    To nawet nie wiesz do czego sie odnosiles?
    Sens mojej wypowiedzi byl oczywisty i nawiazywal
    do slow Kanclerza.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Powrót do góry    #2323
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2019
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 46 w 34 postach
    Koledzy z Bydgoszczy,gdyby te wszystkie plotki z tych pseudoportali typu SF i PP się miały sprawdzić to wasz klub razem z Orłem musiał by wystawić drugą drużyne

  31. Powrót do góry    #2324
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Orzeł z tego co wiem ściągnął z Polaków Jabłońskiego i Nowaka. Tak słyszałem kilka dni temu z dobrego źródła, nie podpierając się portalami bo u nich jeden zawodnik jest w kilku klubach naraz. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie, bo o ile Nowak faktycznie to będzie wzmocnienie jeśli wskoczy za Okonia, który dobrego sezonu to nie miał, ale Jabłoński...to już gorzej. Być może Kościuch też wróci do Łodzi, ale on ma spore żądania i jak wróci to będzie chyba najlepiej zarabiającym tam zawodnikiem.

    U nas niby Bellego, ale on wysyła jeszcze oferty do innych klubów I ligowych. Także sam nie wiem. Przez ten żenujący okres transferowy(listopad) to tylko zawodnicy skaczą jak *****ani. Daliby, że od października można ogłaszać nazwiska to jeden z drugim w moment by sobie klub znalazł bo jakby się szybko nie decydowali to by już nie mieli gdzie wbić.

  32. Powrót do góry    #2325
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Podobno nazwiska nowych zawodnikow w Polonii to ma byc zaskoczenie dla kibicow jak mowi Kanclerz w piatkowym "Expressie Bydgoskim".
    Ciekawe jakie to ma byc pozytywne zaskoczenie i chce z tym skladem powalczyc nawet o final ...☺
    Tutaj ten wywiad...ale trzeba go wykupić a ja mam wydanie papierowe i tam są szczegóły https://plus.expressbydgoski.pl/marz...ar/c2-14508209
    Ostatnio edytowane przez realista27 ; 20-10-2019 o 22:40

  33. Powrót do góry    #2326
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    realista27 - Ty żyjesz?

  34. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi bartekdm za jego przydatny post!

    Mihalo (21-10-2019), never_mind (21-10-2019)

  35. Powrót do góry    #2327
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    realista27 - Ty żyjesz?
    Żyję i to całkiem dobrze....a co pamiętasz mnie jeszcze?

    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    realista27 - Ty żyjesz?
    Żyję i to całkiem dobrze....a co pamiętasz mnie jeszcze?

  36. Powrót do góry    #2328
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Podobno nazwiska nowych zawodnikow w Polonii to ma byc zaskoczenie dla kibicow jak mowi Kanclerz w piatkowym "Expressie Bydgoskim".
    Ciekawe jakie to ma byc pozytywne zaskoczenie i chce z tym skladem powalczyc nawet o final ...☺
    Tutaj ten wywiad...ale trzeba go wykupić a ja mam wydanie papierowe i tam są szczegóły https://plus.expressbydgoski.pl/marz...ar/c2-14508209
    A nie możesz treści wywiadu wrzucić?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  37. Powrót do góry    #2329
    Początkujący
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 4 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A nie możesz treści wywiadu wrzucić?
    Poniżej treść wywiadu:

    Do Polonii Bydgoszcz przychodził kilka razy jako menadżer. Dopiero jednak od tego roku jest zarazem właścicielem, prezesem, jak i menadżerem i mógł rządzić samodzielnie. I tak rządził, że kiedy wszyscy spodziewali się, że wejście do czołowej czwórki będzie sukcesem, Polonia wywalczyła awans do I ligi. Jerzy Kanclerz został okrzyknięty cudotwórcą, a nastroje żużlowych kibiców w regionie natychmiast się poprawiły. Przecież w 2020 roku znów będą derby Pomorza! Po siedmiu latach przerwy i pierwszy raz w historii w I lidze. Wracają stare dobre czasy pomorskiego żużla...

    Czy ten awans był dla pana zaskoczeniem?

    Oczywiście. Przecież przed rewanżowym finałowym meczem z PSŻ-tem Poznań mieliśmy stratę 28 punktów. Konia z rzędem temu, kto stawiałby wówczas na nasz triumf. A jednak odrobina nadziei się jeszcze tliła. Nasz krajowy lider, Kamil Brzozowski, powiedział, że skoro oni wygrali tyle z nami u siebie, dlaczego my nie mielibyśmy zdziałać tego samego? Potem, w przeddzień meczu, wyjeżdżając z klubu wieczorem, zobaczyłem trenera poznaniaków, Tomasza Bajerskiego, na naszym stadionie. To był drugi impuls, który powiedział mi, że chyba nasza wygrana nie jest aż taką fantazją, za jaką uważali ją wszyscy, bo skoro trener rywali przyjechał podejrzeć, jaki jest tor, to może nas się boi i coś w tym jest. Zmobilizowała mnie też wiadomość, że mimo tak bolesnej porażki, kibice nie zwracali biletów na rewanż, wykupionych w przedsprzedaży. To był znak, że oni jeszcze wierzyli. A ja miałbym być gorszy? O, nie...

    Jak pan znalazł receptę na wygraną?

    Po poznańskim laniu miałem ból głowy, myśląc nie jak odrobić straty, bo wówczas jeszcze, na świeżo, byłem przygnębiony i nie myślałem, że wygrana w dwumeczu jest realna, tylko jak zestawić pary Polonii, żeby kibice nie wyszli ze stadionu po kilku biegach, kiedy stanie się jasne, że na odrobienie strat liczyć nie będzie można. Pomyślałem już wówczas - idź, człowieku, na całość. Dlatego postawiłem na pierwszą parę najlepszych zawodników Brzozowski - Grajczonek, żeby wygrać 5:1 i dobrze otworzyć mecz. Potem co przerwę mobilizowałem zawodników, żeby jeszcze dociągnęli z dobrym wynikiem kilka kolejnych biegów, bo żal mi było kibiców. I tak jakoś wyszło, że wszystko zagrało jak trzeba i cały czas mieliśmy szanse na odrobienie strat. Po XI biegu, kiedy odrobiliśmy całe 28 punktów, zacząłem dopuszczać do siebie myśl, że może wydarzyć się to, co dotąd uważałem za cud. Ale o wynik drżałem do końca. W ostatnim biegu, choć musieliśmy zdobyć jeszcze jeden, ostatni punkt, bałem się o niego do samego końca.

    Byliście przygotowani na taką ewentualność?

    Skądże! Po XIII wyścigu, kiedy już awans był na wyciągnięcie ręki, ktoś poleciał do najbliższej „Żabki”, bo była niedziela, i przyniósł stamtąd wszystkie szampany, jakie mieli, a było ich 9. I tak tradycji stała się zadość. To dla mnie była jedna z najwspanialszych chwil w życiu. Przypuszczam, że podobnie dla wielu bydgoszczan - kibiców.

    Ochłonął pan, zatem okazja do głębszej refleksji. Jak to się stało, że zespół, który do samego końca nie był faworytem, wygrał rywalizację w II lidze?

    Duże znaczenie miała atmosfera, klimat i zgranie w zespole. Moim zdaniem, musi być chemia na torze i poza torem. W sporcie działam ponad 40 lat i zdążyłem się przekonać, jak ważny jest to czynnik. Zaczęło się od obozu integracyjnego w lutym w Wieńcu-Zdroju, gdzie przekonywałem zawodników, że każdy z nich ma szanse pojechać swój sezon życia, pod warunkiem, że będziemy trzymać się razem i wzajemnie sobie pomagać. Zawodnicy w to uwierzyli, a że ja w ciągu sezonu nigdy nikogo nie zawiodłem i pieniądze dostawali na czas, inwestowali w siebie i sprzęt. To się złożyło na tak dobry wynik całej drużyny.

    Czy w tym roku tor udało się uczynić dodatkowym sprzymierzeńcem Polonii?

    Wcześniej był w Bydgoszczy beton, wszyscy o tym wiedzieli i przygotowywali się odpowiednio do startów. Wiedziałem, że coś z tym trzeba zrobić. Po poprzednim sezonie została luźna nawierzchnia. Dzięki radom Tomasza Golloba została zgarnięta i dosypana nowa glinka. Tor przez to był trochę inny niż poprzednio i stał się naszym atutem.

    Przed Polonią nowa rzeczywistość - starty w I lidze. Jakie ma pan plany na 2020 rok?

    Finalizujemy skład na przyszły sezon. Zostają trzy filary tegorocznego składu: Brzozowski, Grajczonek i Berge. Drużyna w stosunku do ubiegłorocznej zostanie znacząco wzmocniona, mogę powiedzieć, że kibice będą mile zaskoczeni nowymi zawodnikami - seniorami. Mam już z nimi dograne szczegóły kontraktu, jednak nie mogę jeszcze zdradzić ich nazwisk, będę to mógł uczynić ze względu na przepisy dopiero w listopadzie.

    A co z juniorami?

    Wzmocniona będzie też formacja juniorska. Ostatni sezon przekonał, jak ważną rolę pełni młodzież w drużynie, widać to było choćby w ekstraligowej rywalizacji o medale. Chcielibyśmy wprowadzić do drużyny własnych wychowanków, są na to spore szanse dzięki podpisaniu niedawno umowy o współpracy między szkółkami prowadzonymi przez ŻKS i BTŻ.

    Jaki cel stawia pan przed drużyną na przyszły rok?

    Po cichu myślę sobie, że chyba tym razem Kanclerz zwariował, bo marzy mu się awans do play-offu, a tam może się już wydarzyć wszystko, łącznie z awansem do ekstraligi. Zawodnicy, którzy zostają w klubie, i ci nowi wiedzą, że tak zbudowany zespół, jaki będziemy mieli, ma poważną szansę na miejsce w pierwszej czwórce. To dodatkowa dla nich zachęta, bo oznacza kilka meczów więcej, a zatem i okazji do zarobku.

    Jaki będzie budżet klubu?

    Około trzy i pół miliona złotych, może nieco więcej. W tym roku mieliśmy wpływy z biletów na poziomie 700 tysięcy zł, teraz możemy spodziewać się w okolicy miliona. Jednak, by tak było, zawodnicy muszą pokazać walkę na torze i zaangażowanie. Jest jeszcze sprawa sponsorów. Będę rozmawiał z tymi, którzy już są, i szukał następnych. Potrzebujemy też wsparcia kibiców. Bez nich nie bylibyśmy tu, gdzie teraz jesteśmy. Bez nich też nie zrobimy kolejnego kroku na drodze do powrotu Polonii do dawnej świetności.

    Derby Pomorza wracają… Wprawdzie jeszcze nie w ekstralidze, pierwszy raz w drugiej klasie rozgrywkowej, ale zawsze. Po siedmioletniej przerwie znów Toruń będzie rywalizował z Bydgoszczą w lidze. Tego jeszcze pół roku temu nikt się nie spodziewał.

    Współczuję zawodnikom i działaczom z Torunia spadku, ale taki właśnie jest sport. Derby Pomorza… to coś wspaniałego, fantastycznego. Pamiętam pełne stadiony żywo reagujących, rozemocjonowanych ludzi. Oglądałem wszystkie mecze derbowe od barażowych spotkań w 1973 roku zaczynając. Zdążyłem już za derbami zatęsknić. Tym bardziej, że czuję się także z Toruniem związany. Przez pięć lat uczęszczałem tam do szkoły, kibicowałem toruńskim drużynom - nie tylko żużlowym - i ten sentyment żyje we mnie do dziś.

    Czy jest szansa, by kujawsko-pomorskie zespoły zdominowały rozgrywki I ligi w przyszłym roku?

    Marzy mi się, by obydwa teamy awansowały już teraz do ekstraligi i następne derby odbyły się w najwyższej klasie. Jedni weszliby bezpośrednio, drudzy - po barażu. Ale to tylko takie moje ciche marzenie. Wiem, że dziś wielu uzna to za nierealne. Bardziej realne jest to, że do kolejnych derbów ekstraligowych dojdzie w 2021 roku, może w 2022, może jeszcze później, ale na pewno dojdzie. Jestem o tym przekonany.

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lwolnik za jego przydatny post!

    mentikk (21-10-2019)

  39. Powrót do góry    #2330
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Albo faktycznie Jurek zamotał jakąś bombę i zaskoczy wszystkich, albo liczy, ze Bellego i drugi senior (ostatnio Lyager wydaje się realną opcją) wraz z obecną trójką zaskoczą całą I ligę i osiągną wynik dający PO.
    Można nawet zakładać, że obecni zawodnicy już wiedza kto w następnym sezonie dołączy do drużyny
    Zawodnicy, którzy zostają w klubie, i ci nowi wiedzą, że tak zbudowany zespół, jaki będziemy mieli, ma poważną szansę na miejsce w pierwszej czwórce.
    Coś tam było, że kwestia Lindbeacka w Falubazie może nie wypalić, więc może Antonio?

    Cieszy mnie informacja o porozumieniu z BTŻ - rośnie szansa, że młodzi chłopacy dołączą do "dużej" Polonii, a od 2021 będą już w składach meczowych.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  40. Powrót do góry    #2331
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    Mozliwe ze derby beda juz w 1 kolejce, ale w Toruniu. Jezeli centrala przychyli sie do naszej prosby tak zeby w Bydgoszczy jechac jak najpozniej z toruniem.
    Ile można trąbić, że nikt w terminarzu nie ustala derbów w pierwszej kolejce... Od ilu lat się żużlem interesuje?

    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Orzeł z tego co wiem ściągnął z Polaków Jabłońskiego i Nowaka.
    Czyli:
    1. Jablonski
    2. Nowak
    3. Kościuch
    4. Kildemand
    5. Lambert
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  41. Powrót do góry    #2332
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Albo faktycznie Jurek zamotał jakąś bombę i zaskoczy wszystkich, albo liczy, ze Bellego i drugi senior (ostatnio Lyager wydaje się realną opcją) wraz z obecną trójką zaskoczą całą I ligę i osiągną wynik dający PO.
    Można nawet zakładać, że obecni zawodnicy już wiedza kto w następnym sezonie dołączy do drużyny


    Coś tam było, że kwestia Lindbeacka w Falubazie może nie wypalić, więc może Antonio?

    Cieszy mnie informacja o porozumieniu z BTŻ - rośnie szansa, że młodzi chłopacy dołączą do "dużej" Polonii, a od 2021 będą już w składach meczowych.
    Trzeba pamietac,ze Jurkowi przy transferach pomagaja Tomek i Boniek i to duzy plus w rozmowach z poszczegolnymi zuzlowcami - ich autorytet i osobowosc do tego nowi sponsorzy i stabilny budzet...moze jakies "ekstraligowe nazwiska" przekonal i nas wzmocnia kosztem innych tym bardziej ze o nich cicho i to moze wlasnie bedzie ta niespodzianka?

  42. Powrót do góry    #2333
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Pomoc pomocą a najważniejsza zawsze kasa. PO? I dla zawodników dobrze i dla kibiców, bo sezon przeciąga się dodatkowo o kilka meczów. Dla mnie priorytet to utrzymanie. Ważne aby kibice sukcesu(wyników) zaczęli odwiedzać stadion regularnie w okolicach 5000 na mecz minimum..Dalej jechać ze stadionem na fali wyników. Reszta przyjdzie z czasem.

  43. Powrót do góry    #2334
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    [QUOTE=vicar;2005405]Ile można trąbić, że nikt w terminarzu nie ustala derbów w pierwszej kolejce... Od ilu lat się żużlem interesuje?

    Podalem juz przyklad kiedy derby rozpoczynaly sezon, pozatym to byla jedna z opcji przedstawiona wladzom. Chodzi Polonii o to zeby pierwszy mecz byl jak najszybciej w Toruniu padla rowniez propozycja 1 kolejki. Jak bedzie zobaczymy.

  44. Powrót do góry    #2335
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    Podalem juz przyklad kiedy derby rozpoczynaly sezon, pozatym to byla jedna z opcji przedstawiona wladzom. Chodzi Polonii o to zeby pierwszy mecz byl jak najszybciej w Toruniu padla rowniez propozycja 1 kolejki. Jak bedzie zobaczymy.
    Przykład z 1980 roku... Nie wiem co wtedy kierowało władzami. Nikt nie zrobi Derbów w pierwszej kolejce z powodów ekonomicznych a) pierwszy mecz sezonu i tak przyciąga sporo ludzi b) Derby przyciagaja sporo ludzi. Nie ma więc sensu tych spotkań łączyć. Co innego trzecia bądź czwarta kolejka.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  45. Powrót do góry    #2336
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    Dlatego to jedna z propozycji. Moze jako pierwsza upadnie a moze Torun stwierdzi ze tak mast kbicow przychodzi na stadion ze nie wystarczy glod zuzla zeby przyciagnac ludzi na 1 kolejke. Zreszta jestem pewien ze zanim centrala ustali terminarz zadzwoni do Ciebie i spyta o zdanie i zgode

  46. Powrót do góry    #2337
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Myślę, że i nam i Apatorowi na rękę by było, aby spotkanie z Polonią odbyła się u nich w pierwszych kolejkach. Dla nich to też z pewnością magnes dla kibiców, aby rozegrać derby.
    Nam zależy na rewanżu przy S2 w drugiej części sezonu.
    Gdyby było odwrotnie to myślę, że ostatecznie Jurek jest w stanie się dogadać z władzami Apatora o zamianę gospodarza w całym dwumeczu.
    A czy to będzie 1,2 czy 4 kolejka...to już aż takiej wielkiej różnicy nie zrobi. Derby to zupełnie inna zabawa niż zwykłe ligowe ściganie. Kibice przyjdą
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  47. Powrót do góry    #2338
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Bellego, Lyager i Bartoch. Nikt więcej. Czyli jedziemy o utrzymanie.

  48. Powrót do góry    #2339
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,143
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 298 w 206 postach
    Ci zawodnicy mogą zaliczyć spory progres. Jak chcemy się utrzymać to trzeba awansować do play off.

  49. Powrót do góry    #2340
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Ci zawodnicy mogą zaliczyć spory progres. Jak chcemy się utrzymać to trzeba awansować do play off.
    Ja akurat z Lyagera się bardzo cieszę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •