Strona 13 z 53 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 585 z 2351

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #541
    Użytkownik
    Dołączył
    30-12-2006
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Awizowane składy:

    OK Bedmet Kolejarz Opole:
    1. Kevin Woelbert
    2. Oskar Polis
    3. Michał Szczepaniak
    4. Denis Gizatullin
    5. Bjarne Pedersen
    6. Jarosław Krzywosz

    ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:
    9. Rene Bach
    10. Matic Ivacic
    11. Josh Grajczonek
    12. Dimitri Berge
    13. Kamil Brzozowski
    14. Marcel Studziński
    15. Tomasz Orwat



    Ivacic za Wellsa to dobre posunięcie, zwłaszcza na naszym torze. 6 pkt powinien wykręcić

  2. Powrót do góry    #542
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Jestem ciekawy czy pojedzie Ivacic. O ile faktycznie zmiana za Wellsa jest koniecznością, to znowu stawiamy na zawodnika który nie trenował razem z drużyną w dniach poprzedzających mecz. Tym bardziej, że świetnie jechał Adamczak..I według mnie jeśli starty treningowe miałby wyłaniać tego ostatniego do składu to jedzie Damian. Obawiam się Brzozy z juniorem. Mam nadzieję, że to co widziałem w piątek to były tylko testy..bo same defekty na końcu stawki + 1 wygrany bieg dobrze nie wróżą. No nic. Jednak typuje zwycięstwo 47-43. Juniorzy zrobią różnicę na kilka pkt i to może zadecydować.

    Ps. Niedawno sponsorem został Hochland a i na odnowionych reklamach na koronie wisi duża reklama Garcarków. Jest również nad parkingiem nowa z branży piwowarskiej której wcześniej nie było no i oczywiście kilka innych nowości na planszach
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 07-04-2019 o 13:13

  3. Powrót do góry    #543
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2017
    Postów
    165
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 29 w 24 postach
    Ach te starty... Każdy w plecy... tor niestety jak w poprzednich latach nie pozwala na walkę. Piaskownica

  4. Powrót do góry    #544
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Ogarnac sie tam na Sportowej Gryfy kurfa!

    Edit// opier.olilem i od razu 5-1 x3
    Ostatnio edytowane przez Torretoo ; 07-04-2019 o 16:04

  5. Powrót do góry    #545
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,539
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 568 w 444 postach
    Swietny mecz, az milo sie patrzylo na trybuny. Zaciety mecz i kosmiczny Woelbert. Jednak potwierdza sie ze Polonia ma wyrownany sklad bez zdecydowanego lidera. Dobrze ze wzielismy Grajczonka.

  6. Powrót do góry    #546
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Szkoda, że Oskar zabrał zabawki. Z nim w składzie oba mecze moglibyśmy skończyć z "5" z przodu...
    Brawo chłopaki!

  7. Powrót do góry    #547
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Frekwencja budująca. Zaczęło iść to i "prawdziwi kibice" wrócili Mają ludzie szczęście, że klub poszedł im na rękę i celowo opóźnił mecz o 15 minut z powodu "awarii maszyny startowej" i wymiany taśm, mimo że wszystko od początku działało perfekcyjnie. Taki ukłon dla tych co nigdy się nie nauczą jak i kiedy przychodzić a najgłośniej by krzyczeli, że należy poczekać na królewiczów!! Tor za twardy. Polewany za dużo się nie kurzył, ale zabił Bacha i Berge. Chociaż od 10 biegu można było powalczyć więcej ale to stanowczo za późno. Wynik wszedł jak w masło i właśnie juniorzy zrobili różnicę 7-1. Grajczonek to już stary wyga się robi. Podoba mi się jego mądra i dojrzała jazda. Nic na wariata i potrafił manewrować tak, ze nawet jak się ciężko wyprzedzało to jakoś to mu się udawało. Pomyśleć, że przejechał tu w karierze raptem kilkanaście kółek Ivacić swoje zrobił. 5 oczek z najgorszego numeru a i odpalił "3" w najważniejszym momencie. Dwa starty fatalne i też niewiele mógł już zrobić, stąd też dwa zera. Teraz do Poznania i mam nadzieję, że 40+ jesteśmy w stanie zrobić bo wrócić z punktami to będzie ciężki. Fajna grupka z Opola przyjechała. Dopingowali też Tomka Golloba i Jurka Kanclerza
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 07-04-2019 o 17:54

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    Sportowa_2 (07-04-2019)

  9. Powrót do góry    #548
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 129 w 93 postach
    Na ile oceniacie frekwencję? Gazety podają 4-4,5tys.
    Polonia Bydgoszcz

  10. Powrót do góry    #549
    Użytkownik Awatar SantinoBDG
    Dołączył
    27-07-2015
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    na moje lekko ponad 5 tys , kupę ludzi stało jak zwykle na koronie

  11. Powrót do góry    #550
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Według mnie prasa i portale podają dość dobrze. Też tak oceniam w tych widełkach. 5000 to trochę chyba za dużo, ale może może..

  12. Powrót do góry    #551
    Użytkownik Awatar SantinoBDG
    Dołączył
    27-07-2015
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez SantinoBDG Zobacz posta
    na moje lekko ponad 5 tys , kupę ludzi stało jak zwykle na koronie
    z ciekawostek Oskar G byl na trybunie głównej , szkoda chłopaka

  13. Powrót do góry    #552
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    Meczyk całkiem całkiem. Dla mnie bohaterem meczu dziś był Berge. Jego "3" zrobiły dziś różnicę. Jego szaleństwo przy płocie przypomniało mi o Z.Bizonie, który podobnie jeździł.
    A za co Polis dostał żółtą kartkę?

  14. Powrót do góry    #553
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Za taktyczny upadek ala Chrzanowski z meczu Polonia - Wybrzeże czy Karlsson w meczu Włókniarz - Polonia. Dobrze, że drgawek nie dostał jak Pikej
    https://www.youtube.com/watch?v=-QZftrswezc
    Został wypchnięty pod bandę, uratował się i już jechał dalej po czym się położył. Podejrzewam, że gdyby nie prowadził Woelbert, to wyleciałby z czerwoną kartką. Dlatego też sędzia chyba 5 minut zwlekał z decyzją.

    No nic Oskar komicznie wyglądał w swoim płaszczu ala Zorro i zimówce na głowie. Na treningach też bywa. Trochę mi go żal bo widać, że jest jakby nieobecny i odseparowany od reszty..Zagubił się, ale może jeszcze się nawróci

  15. Powrót do góry    #554
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    553
    Podziękowania: 224 w 147 postach
    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    A za co Polis dostał żółtą kartkę?
    Za wymuszenie przerwania biegu, nie upadł po kontakcie tylko pojechał jeszcze spory kawałek po łuku i dopiero padł na tor.

    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Karlsson w meczu Włókniarz - Polonia. Dobrze, że drgawek nie dostał jak Pikej
    https://www.youtube.com/watch?v=-QZftrswezc
    Ależ byłem wku..iony po tamtym meczu, znajomi którzy wybrali się wtedy ze mną do Częstochowy gdzieś dopiero przed Łodzią odważyli się odezwać i poprosić o postój
    Ostatnio edytowane przez Sportowa_2 ; 07-04-2019 o 19:08

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Sportowa_2 za jego przydatny post!

    never_mind (08-04-2019)

  17. Powrót do góry    #555
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    I jeszcze uszło mu to na sucho. Brak słów.

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    Sportowa_2 (07-04-2019)

  19. Powrót do góry    #556
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2017
    Postów
    1,680
    Kliknij i podziękuj
    208
    Podziękowania: 369 w 219 postach
    Co się działo pod bramkami? Na fb widziałem zdjęcia tłumów ludzi, znowu z bramkami nie ogarnęli czy ludzie po prostu na ostatnią chwilę przyszli?

  20. Powrót do góry    #557
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    553
    Podziękowania: 224 w 147 postach
    Cytat Zamieszczone przez mcp Zobacz posta
    Co się działo pod bramkami? Na fb widziałem zdjęcia tłumów ludzi, znowu z bramkami nie ogarnęli czy ludzie po prostu na ostatnią chwilę przyszli?
    Standardowo na ostatnią chwilę. Wchodziłem około 13.45 i było pusto.

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  21. Powrót do góry    #558
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Fajne zwycięstwo, znów wynik zrobiony dzięki drużynie, a nie jednostkom. Woelbert kosmiczny, trzeba mu to oddać.
    Juniorzy też zrobili efekt, chociaż mimo wszystko Orwat to jednak nie mąka na jakiś chleb.
    Czy ktoś się orientuje, czy mamy widoki na jakiegoś nowego adepta w tym roku? Byłoby miło, gdyby pojawił się jakiś nowy narybek, który można by objeździć w kilku spotkaniach. Standardowo jednak mam obawy - młody, choćby i zdolny - musi swoje w kolejce odczekać, aż starsi skończą wiek juniora. Ewentualnie liczyć na kontuzję. No, ale najpierw musi być ktoś do objeżdżania, bo Jagła to - za przeproszeniem - żużlowcem nie będzie, a jak chce zostać w sporcie, to powinien szukać miejsca w teamie jakiegoś zawodnika.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  22. Powrót do góry    #559
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,821
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 169 w 126 postach
    Juniorzy to lata zaniedbań w klubie. Proirytet to było utrzymanie się na powierzchni, spłata długów. Oszczędzano na juniorce.
    Co do Oskara ktoś wcześniej wspominał. Nie ma gościa i w klubie już nie będzie. Skoro nie chce to nic na siłę.
    Mam nadzieję, że Kamil Brzozowski się spasuje lepiej z torem i będzie ok.

  23. Powrót do góry    #560
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    No małymi kroczkami do przodu. Frekwencja na przyzwoitym poziomie. Widać w ludziach tą tęsknotą za wygrywaniem, te żywiołowe reakcje przy zwycięstwach.
    A czy ktoś zauważył naszego Dyrektora Sportowego?

  24. Powrót do góry    #561
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Tak sobie spoglądam na miejsce gdzie jeździ Polonia , jak się nazywa i kto tam jeździ , to wciąż zastanawiam się jak to możliwe . To jest jakiś dramat dla miasta i kibiców . Oby ktoś to w końcu ogarnął .
    TYLKO FALUBAZ

  25. Powrót do góry    #562
    Użytkownik Awatar Polonia_Bartodzieje
    Dołączył
    27-06-2018
    Postów
    292
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 42 w 28 postach
    Cytat Zamieszczone przez xmanagerx Zobacz posta
    Tak sobie spoglądam na miejsce gdzie jeździ Polonia , jak się nazywa i kto tam jeździ , to wciąż zastanawiam się jak to możliwe . To jest jakiś dramat dla miasta i kibiców . Oby ktoś to w końcu ogarnął .
    Ziomek, jak dla Ciebie to kto w Bydgoszczy dzisiaj jeździ i jak się Polonia ogólnie ma to dramat to chyba nie wiesz co tutaj działo za kadencji Władka To w jakim miejscu teraz jesteśmy to i tak moim zdaniem sukces. Fajne mecze, ludzi sporo, po prostu normalnie. Narazie jest git, tylko Polonia

  26. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Polonia_Bartodzieje za jego przydatny post!

    never_mind (08-04-2019), rogal1979 (08-04-2019)

  27. Powrót do góry    #563
    Stały bywalec Awatar atrock92
    Dołączył
    18-05-2018
    Postów
    867
    Kliknij i podziękuj
    286
    Podziękowania: 110 w 84 postach
    Cytat Zamieszczone przez xmanagerx Zobacz posta
    Tak sobie spoglądam na miejsce gdzie jeździ Polonia , jak się nazywa i kto tam jeździ , to wciąż zastanawiam się jak to możliwe . To jest jakiś dramat dla miasta i kibiców . Oby ktoś to w końcu ogarnął .
    Dramat się skonczyl wraz z odejściem Władka. Duzo rzezy się zmieniło tej zimy, duzo poszło do przodu. Teraz tylko być dobrej myśli.
    pomidor

  28. Powrót do góry    #564
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Osoba która nie widzi różnicy w Polonii choćby 2018 a 2019 jest oderwana od rzeczywistości:

    1) skład
    2) sponsorzy
    3) marketing
    4) kibice
    5) jak zwał tak zwał, zaczęła się wyczekiwana modernizacja stadionu.

    Jak będzie kasa to to się skończy obecnym Lublinem w przeciągu oby dwóch ale może 3 lat. Dużo zależy od tego sezonu, czy w PO Boniek da tą strzelbę i uda się awansować co po mękach u siebie z Opolem chyba będzie jednak ciężkim zadaniem. Wracając do tego, że skończy się obecnym Lublinem, jak wejdą do 1 ligi to będzie jeszcze większe boom ale na Ekstralige na pewno biletów w dniu meczu już się nie kupi.

    Ps. Osoby nazywające Polonie "malowanym trupem" chyba wypadałoby żeby posypały głowę popiołem?

  29. Powrót do góry    #565
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Fajny meczyk, dużo ludzi Wystarczy mieć normalnego prezesa, przyzwoity skład, jakieś widoki na przyszłość i nawet na w połowie rozmontownay stadion przychodzi 5 tys. luda. Ekipa fajna, można w tym sezonie powalczyć. Z racji obecnego miejsca zamieszkania z chęcią wybiorę się pokibicować do Poznania - liczę tam na niespodziankę
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  30. Powrót do góry    #566
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez Polonia_Bartodzieje Zobacz posta
    Ziomek, jak dla Ciebie to kto w Bydgoszczy dzisiaj jeździ i jak się Polonia ogólnie ma to dramat to chyba nie wiesz co tutaj działo za kadencji Władka To w jakim miejscu teraz jesteśmy to i tak moim zdaniem sukces. Fajne mecze, ludzi sporo, po prostu normalnie. Narazie jest git, tylko Polonia
    Kolego , do Bydgoszczy jeździłem jak Ty pewnie jeszcze byłeś w przedszkolu . Historię znam , dlatego się dziwię i wciąż nie wiem jak można było do tego doprowadzić . Sam darłem ryja : byli za granicą sprzęt zapierd...li bydgoska Polonia fajne były te wyjazdy , po prostu szkoda takiego klubu .
    TYLKO FALUBAZ

  31. Powrót do góry    #567
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,058
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Fajny meczyk, dużo ludzi Wystarczy mieć normalnego prezesa, przyzwoity skład, jakieś widoki na przyszłość i nawet na w połowie rozmontownay stadion przychodzi 5 tys. luda. Ekipa fajna, można w tym sezonie powalczyć. Z racji obecnego miejsca zamieszkania z chęcią wybiorę się pokibicować do Poznania - liczę tam na niespodziankę
    Ivacic za parodystę Wellsa i mecz wygrany. Jak wyglądał Słoweniec ? bo punktach zrobił 100 % z 10.

  32. Powrót do góry    #568
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    553
    Podziękowania: 224 w 147 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    Ivacic za parodystę Wellsa i mecz wygrany. Jak wyglądał Słoweniec ? bo punktach zrobił 100 % z 10.
    Pierwszy wyścig strasznie wolny, bałem się że kolejny mecz z dziurą w składzie. Później już zdecydowanie lepiej chociaż jeden z biegów przegranych przez Polonię 5-1 to jego "zasługa". Zablokował wtedy napędzającego się Rene Bacha przez co Duńczyk nie był już w stanie nawiązać walki z przeciwnikami. Według mnie niezły występ i zasługuję na kolejną szansę.

    Co do samego meczu to najbardziej cieszy mnie to o czym piszą koledzy wyżej - widać pozytywne zmiany w klubie. Nowi sponsorzy, frekwencja - według mnie było więcej niż 5 tysięcy ludzi, atmosfera. Po latach marazmu pojawiła się nadzieja, że Polonia wróci tam gdzie jest jej miejsce - do Ekstraligi
    Ostatnio edytowane przez Sportowa_2 ; 08-04-2019 o 12:46

  33. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Sportowa_2 za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (08-04-2019), jelousabmarinek (08-04-2019)

  34. Powrót do góry    #569
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Co cieszy to fakt, że po biegach w których Opole odskoczyło na dosyć wyraźne prowadzenie, nie było żadnych gwizdów czy wyzwisk co jest mało spotykaną rzeczą na stadionach żużlowych. Może wreszcie Janusze zaczną doceniać to co mają, bo to zwykle tacy najbardziej dymili. Drużyna fajna i waleczna. Każdy daje z siebie 110%. Każdy walczył do ostatnich metrów. Berge jak przegrywał dwa swoje pierwsze biegi to na kresce. Raz Giza go docisnął kilkanaście metrów przed metą w płot i potem była mała spinka przy wjeździe do parkingu. Oprawa muzyczna dla mnie wyśmienita. Było żywo i o to chodzi. Muzyka przy podjeżdżaniu pod taśmę czy podczas rund honorowych to również miód na uszy Nie mamy się czego wstydzić a już na pewno nie nazwy sponsora w nazwie. Firma jak firma. Dają pieniądze, są fanami Polonii długo, są to też ludzie tutejsi i mamy jeszcze narzekać? Myślałem, że czasy wyśmiewania nazw już dawno minęły albo są tylko na SF. Długo już nie mieliśmy sponsora w nazwie. W sumie i tak było ich niewielu w porównaniu do wielu innych drużyn. Młodzi na prezentacji dostali po oponie, obydwie drużyny duże paczki - upominki od Hochlandu[serki] więc było miło.

    Swoją drogą Polis znów dał popis buractwa, bo po swoim upadku szukał winnego i znalazł go w osobie....Woelberta, którego potem cisnął w parkingu

    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=Yjvxb1xkCAQ Od kuchni. Nawet Jurkowi się udzieliły emocje 3:00-3:03

  35. Już 9 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    Buszmen (08-04-2019), Peter Kildemand (08-04-2019), Polonia_Bartodzieje (08-04-2019), Sportowa_2 (08-04-2019), atrock92 (08-04-2019), jelousabmarinek (08-04-2019), never_mind (08-04-2019), polewaczka (08-04-2019), rogal1979 (08-04-2019)

  36. Powrót do góry    #570
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,757
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Nawet jak nie awansujecie w tym roku, to i tak już z górki po latach marazmu. Nie teraz to za rok. Szczerze mówiąc, to jakoś nie mogłem pogodzić się z tą degrengoladą w ostatnich latach, czas wracać przynajmniej oczko wyżej.

  37. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    Kartas (10-04-2019), Słowianka (08-04-2019)

  38. Powrót do góry    #571
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,898
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta

    Swoją drogą Polis znów dał popis buractwa, bo po swoim upadku szukał winnego i znalazł go w osobie....Woelberta, którego potem cisnął w parkingu
    Serio tak mu się zagotowało ???? Do leczenia go.
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #572
    Stały bywalec Awatar Rozi22
    Dołączył
    03-06-2017
    Postów
    1,350
    Kliknij i podziękuj
    920
    Podziękowania: 444 w 269 postach
    Fajnie, że powoli dzieję się u Was lepiej i są jeszcze kibice. Liczę, że niedługo wrócicie do elity. Ekstraliga bez silnej Polonii i Derbów Pomorza jest o wiele uboższa.
    Strefa wolna od POPiS-u i dziedzictwa Solidarności.


  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Rozi22 za jego przydatny post!

    Kartas (10-04-2019)

  41. Powrót do góry    #573
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,438
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,477 w 954 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Nie mamy się czego wstydzić a już na pewno nie nazwy sponsora w nazwie. Firma jak firma. Dają pieniądze, są fanami Polonii długo, są to też ludzie tutejsi i mamy jeszcze narzekać? Myślałem, że czasy wyśmiewania nazw już dawno minęły albo są tylko na SF. Długo już nie mieliśmy sponsora w nazwie.
    Wstydzić powinni się nasi janusze byznesu nazywający swoje interesy po amerykańsku. Większość ma zasięg co najwyżej lokalny, ale myślą naiwne, że jak sobie nazwą interes po angielsku to rynki światowe staną otworem, wyleczą kompleksy, a polscy klienci będą z wrażenia sikać kokakolą w dyskoncie. Wolałbym mieć w nazwie Leszcze, śledzie czy inne płotki niż jakieś łele, gardeny, truli coś tam, żeby wymienić paru takich białych murzynków, co polskiego zapomnieli w gębie.

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Kartas (10-04-2019)

  43. Powrót do góry    #574
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 68 w 47 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta

    Ps. Osoby nazywające Polonie "malowanym trupem" chyba wypadałoby żeby posypały głowę popiołem?
    Dla mnie najlepsze i najbardziej prestiżowe, najważniejsze i nie wiem jakich epitetów mam użyć to DERBY APATORA Z POLONIĄ.

    Zielona Góra z Gorzowem to też niby jakieś tam derby są, ale większy smaczek mają jednak derby Torunia z Bydgoszczą. Mam nadzieję, że dożyję tych lat, gdzie Polonia wejdzie tam gdzie jej miejsce czyli do Ekstraligi i pojedzie w derbach z Toruniem
    Sam wtedy przejadę pół Polski na te derby - nawet jeżeli będzie to nieszczęsny piątek

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lpokarse za jego przydatny post!

    Pablosss (10-04-2019)

  45. Powrót do góry    #575
    Użytkownik Awatar Polonia_Bartodzieje
    Dołączył
    27-06-2018
    Postów
    292
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 42 w 28 postach
    4. edycja żużlowego typera ze stronki Polonia1920.pl

    https://typer-zuzlowy.polonia1920.pl/

  46. Powrót do góry    #576
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,757
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    Dla mnie najlepsze i najbardziej prestiżowe, najważniejsze i nie wiem jakich epitetów mam użyć to DERBY APATORA Z POLONIĄ.

    Zielona Góra z Gorzowem to też niby jakieś tam derby są, ale większy smaczek mają jednak derby Torunia z Bydgoszczą. Mam nadzieję, że dożyję tych lat, gdzie Polonia wejdzie tam gdzie jej miejsce czyli do Ekstraligi i pojedzie w derbach z Toruniem
    Sam wtedy przejadę pół Polski na te derby - nawet jeżeli będzie to nieszczęsny piątek
    Dla ciebie derby pomorza są lepszymi derbami, dla Lubuszan derby Stali z Falubazem są najważniejsze. Co prawda to osłabło, zmiękło, do początku lat 90-tych była rzeźnia. Coś zreanimował Dowhan z Komarem, ale to już coś innego, ludzie i otoczenie się zmieniło.

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    Słowianka (09-04-2019)

  48. Powrót do góry    #577
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 68 w 47 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Dla ciebie derby pomorza są lepszymi derbami, dla Lubuszan derby Stali z Falubazem są najważniejsze. Co prawda to osłabło, zmiękło, do początku lat 90-tych była rzeźnia. Coś zreanimował Dowhan z Komarem, ale to już coś innego, ludzie i otoczenie się zmieniło.
    Derby Pomorza to Derby Polski i tego nikt i nic nie zmieni.
    Ta atmosfera, która była wtedy w Toruniu w całym mieście. To było ich święto. I to było w latach 200x. Lat 90 nie pamiętam, ale po tym co zobaczyłem w 200x to była miazga

    Baa, będąc 2 tygodnie w Toruniu znienawidziłem Bydgoszczan w tamtym czasie. Chociaż ani razu z jednym nie gadałem i nikogo z Bydgoszczy nie znałem. Ale chyba takie środowisko było toruńskie w którym przebywałem, przez których zacząłem mówić "jo", no i na Bydgoszcz "tyfusy" z tego co pamiętam
    Toruń wtedy nienawidził Bydgoszczy tak, że nawet mnie tym zarazili, chociaż przyjeżdżając po raz pierwszy do Torunia to nie znałem ani ludzi, ani tego miasta, ani kompletnie żużla. Derby z Bydgoszczą już wtedy wywoływały u mnie ekstazę, tak jak byłbym urodzony od dziecka w Toruniu i od dziecka nienawidził Polonii. A w Toruniu spędziłem raptem 2 tygodnie

    Zapewne gdybym pierwszy raz przyjechał do Bydgoszczy to nienawidziłbym Toruńców Pewnie tak samo w Bydgoszczy ludzie zarażali innych niechęcią do Torunia

  49. Powrót do góry    #578
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,757
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Właśnie tak to wygląda, dla każdego jest to najważniejsze, z czym osobiście się zetknął. Derby kujawskie niewiele różniły się od lubuskich. W lubuskich autentyczna nienawiść występująca do końca lat 80-tych, zmieniła się rywalizację i plastikową quasi nienawiść obecnie. Teraz to już tylko rywalizacja, by być lepszym od sąsiada-najważniejszy dwumecz. Już nawet pozycja w tabeli mniej się liczy. Trudno to zestawić z kujawskimi, gdyż drużyny się tam rozminęły kilka lat temu. Jeśli Bydgoszcz wróci do derbów z Toruniem, też już nie będzie wrogości raczej, tylko dodatkowa rywalizacja.

  50. Powrót do góry    #579
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    Derby Pomorza to Derby Polski i tego nikt i nic nie zmieni.
    Ta atmosfera, która była wtedy w Toruniu w całym mieście. To było ich święto. I to było w latach 200x. Lat 90 nie pamiętam, ale po tym co zobaczyłem w 200x to była miazga
    W latach 200x to był piknik, lata 90. to była miazga.
    Na szczęście za rok albo dwa znowu będą derby Pomorza. Szkoda tylko, że w 1. lidze, ale lepszy rydz niż nic, nieprawdaż?

  51. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi chrzan za jego przydatny post!

    Mihalo (10-04-2019), Polonia_Bartodzieje (10-04-2019)

  52. Powrót do góry    #580
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,058
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Polish Eminem wróci jeszcze do łask ? Przydałby się pod 2.

  53. Powrót do góry    #581
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Sporo meczów Polonii ze starszych czasów jest na Youtube. Klub je udostępniał. Mecze z Apatorem oczywiście też są https://www.youtube.com/user/PoloniaBydgoszczSA/videos

    Dużo "ciekawych" rzeczy działo się na derbach. Poleciał nawet Koktajl Mołotowa do klatki gdzie zapalił się jeden z kibiców Torunia. Matuszak miał powiedzieć wówczas, że panuje na stadionie gorąca atmosfera Wyobrażacie sobie takie sceny w obecnych czasach?

    Ps. Mecz z Rawicza https://www.youtube.com/watch?v=BL5NwUFaIpI

  54. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (10-04-2019), Polonia_Bartodzieje (10-04-2019), mentikk (12-04-2019)

  55. Powrót do góry    #582
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  56. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (10-04-2019)

  57. Powrót do góry    #583
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,058
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Pijaków, narkomanów

  58. Powrót do góry    #584
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 68 w 47 postach
    Ciekawe jak obecnie wygląda ta dupeczka z tego filmiku Może się nie zapuściła i jest teraz niezłą niunią?
    Jak na tamte czasy to wyróżniała się od swoich marioszek

    No ale ten klimat... *****isty Teraz na stadionie lalusie, lansujący się, robiący kilka fotek na insta i lecący do domu.
    *****isty klimat lat 90 Dzięki za filmiki

    Kur... wywiad pod sklepem monopolowym To jednak były czasy

  59. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lpokarse za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (10-04-2019)

  60. Powrót do góry    #585
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Te dzieciaki z początku nawiedzone jak z Wioski Przeklętych

    Załączone obrazki Załączone obrazki

  61. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (10-04-2019)

Strona 13 z 53 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •