Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 1162

Wątek: Stal Gorzów 2018

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,646
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach

    Stal Gorzów 2018

    Krystalizuje się nam pomału skład Stali Gorzów na sezon 2018. Pisałem już o odejściu Przemka Pawlickiego do Grudziądza, który jako pierwszy postanowił opuscić nasz zespół. Teraz do starszego z braci Pawlickich doszedł Niels K. Iversen. Dzisiaj dostalem potwierdzenie z kręgu wpływowych osób w klubie, jednoczesnie moich znajomych (sponsorow), że Iversena na 100 % nie będzie w Gorzowie w przyszłym roku. Powody oficjalne, to chęć zmiany otoczenia, spróbowania pod koniec kariery chleba z innego środowiska żużlowego. Te nieoficjalne wolę zachować dla siebie. Także Zmora pierwszy raz od pięciu lat jednego ze swoich liderów. Do tej pory odchodzili seniorzy z najniższymi średnimi biegowymi i było to tak:

    Stal Gorzów 2013:
    1. Iversen 2,510
    2. Kasprzak 1,939
    3. Zmarzlik 1,783
    4. Gapiński 1,640
    5. Nermark 1,513
    6. Sundstroem 1,436
    7. Hlib 0,893

    2014:
    NIKT
    2015:

    1. Zmarzlik 2,333
    2. Iversen 1,903
    3. Zagar 1,870
    4. Kasprzak 1,477
    5. Sundtroem 1,359
    6. Cyfer 1,238
    7. Gapiński 1,182

    2016:

    1. Zmarzlik 2,477
    2. Kasprzak 2,157
    3. Iversen 1,988
    4. Prz. Pawlicki 1,765
    5. Zagar 1,763
    6. Jensen 1,307
    7. Cyfer 1,076
    --------------------------------------------------------------------
    2017:

    1. Bartosz Zmarzlik 2,376
    2. Niels K. Iversen 2,060
    3. Martin Vaculik 2,036
    4. Krzysztof Kasprzak 1,826
    5. Przemysław Pawlicki 1,639
    6. Rafał Karczmarz 1,518
    7. Linus Sundstroem 1,375
    8. Hubert Czerniawski 0,500

    Niestety najbliższe okienko nie zapowiada się tak jak dobrze, jak przed rokiem. Wtedy zostali liderzy, a dodatkowo przyszedł Martin Vaculik. Ta drużyna była chyba z najwyższym potencjałem od sezonu 2013, a jednak złota nie było. W sumie szkoda, że większośc sezonu trapiły nas kontuzje (Kasprzak, a potem Iver), a do tego w środku sezonu problemy sprzętowe miał Vacul i Przemo. Kiedy wydawało się, że na play-offy wszyscy sa zdrowi, pozdbierali się sprzętowo, to nagle ten pech Iversena...Teraz złoto już nie będzie tak na wyciągniecie ręki. Tracimy zawodnika, co zaliczał takie średnie biegowe:

    2011: 1,625
    2012: 2,362
    2013: 2,510
    2014: 2,098
    2015: 1,903
    2016: 1,988
    2017: 2,060

    Wyniki niesamowite. Biorąc pod uwagę fakt, że przed przyjściem do nas miał dwa sezony (2009 i 2010), kiedy notował ok. 1,3 na bieg. Kibice mogą Zmorze tego odejścia długo nie wybaczyć i tego nie przeboleć.

    Tym bardziej, że główne zainteresowanie Stali poszło w kierunku Woźniaka i Kildemanda. Ten drugi według zarządu ma w Gorzowie się odbudować po dwóch słabszych sezonach.

    Plusem takiego składu będzie to, że Chomski będzie miał jasną trójkę liderów: Zmarzlik, Vaculik i Kasprzak. Nie będzie musiał główkowac jak ustawić pary i komu zabierać kasę za jeden start w biegu nominowanym.

    Chociaż jeszcze nie wiadomo jak potoczą się rozmowy z Woźniakiem. Ten zawodnik rozmawia nie tylko ze Stalą. W kręgu zainteresowań pozostaje jeszcze inny Dunczyk..Jepsen Jensen.

    Ciekawe jak nasz klub będzie chciał "sprzedać" marketingowo takie transfery. Bo chyba nie ma wątpliwości, że kibice nie będą zadowoleni. Strata Iversena to taki strzał w same serce tej drużyny.

    Ostatnio edytowane przez Przemek ; 10-10-2017 o 23:47

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Ten powód odejścia PUK'a to ubiegloroczna akcja transferowa, czy cos innego?

    Wysłane z mojego LG-H990 przy użyciu Tapatalka
    !Adrian walcz!

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,646
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Ten powód odejścia PUK'a to ubiegloroczna akcja transferowa, czy cos innego?

    Wysłane z mojego LG-H990 przy użyciu Tapatalka
    Zmora przytrzymał mocno Ivera rok temu dlatego, że nie był przygotowany na jego odejście, czytaj klocki w innych klubach (wszyscy zawodnicy szybko przedłużyli kontrakty) były poukladane i byłby problem z mocnym piątym seniorem, bo taka była koncepcja.

    Na linii Zmora - Iversen po prostu nie było chemii od jakiegoś czasu i Dun nawet nie był zainteresowany ofertą z naszego klubu. Tylko nie wiem, jaki klub wybierze i czy już wybrał PUK.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Takie zmiany to poważne osłabienie. W ogóle odnoszę wrażenie, że konkurencja Unii Leszno uznała, że nie ma sensu wykrwawiać się za wszelką cenę w 2018 r. i lekko odpuszczają walkę o złoto, co by się Unia wyszumiała.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Strasznie zazdroszczę wizji poukładanego składu i w miarę jasnej koncepcji na przyszły rok. Stal z Woźniakiem/MJJ i Kildemandem to drużyna na miarę Sparty 2017, co najmniej. Tu powinienem dopisać, że istnieje pewna grupa zawodników, która po zmianie klubu w tym oknie będzie jeździć (dużo) lepiej, niż w 2017 - Kildemand, Miedziński, Lebiediev, Holder i oczywiście PUK , którego z przyjemnością ponownie zobaczyłbym w Falubazie, gdyby Doyle wybrał inną drogę. Woźniak w Gorzowie na pewno sportowo nie straci (a pewnie i zyska, bo tam mu pasuje bardziej niż we Wrocławiu), z MJJ napisałbym podobnie. Fajne jest to, że do drużyny dobiera się zawodników, którzy poradzą sobie przede wszystkim w Gorzowie a każdy dobry występ wyjazdowy będzie truskawką na torcie.

    Może w ZG też pójdą tą drogą. Przyszliby PUK z Zengotą i byłoby zayebiście.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Strasznie zazdroszczę wizji poukładanego składu i w miarę jasnej koncepcji na przyszły rok. Stal z Woźniakiem/MJJ i Kildemandem to drużyna na miarę Sparty 2017, co najmniej. Tu powinienem dopisać, że istnieje pewna grupa zawodników, która po zmianie klubu w tym oknie będzie jeździć (dużo) lepiej, niż w 2017 - Kildemand, Miedziński, Lebiediev, Holder i oczywiście PUK , którego z przyjemnością ponownie zobaczyłbym w Falubazie, gdyby Doyle wybrał inną drogę. Woźniak w Gorzowie na pewno sportowo nie straci (a pewnie i zyska, bo tam mu pasuje bardziej niż we Wrocławiu), z MJJ napisałbym podobnie. Fajne jest to, że do drużyny dobiera się zawodników, którzy poradzą sobie przede wszystkim w Gorzowie a każdy dobry występ wyjazdowy będzie truskawką na torcie.

    Może w ZG też pójdą tą drogą, dobrze by było.
    Gorzów to dobrze poukładana drużyna, ale ten skład będzie słabszy od tegorocznego i to znacznie. Strata PUKa będzie bardzo trudna do wypełnienia. Woźniak i Pająk (MJJ) w życiu Warszawy nie wypełnią luki po PUKu i Pawlickim. A jeśli Woźniak zostanie we Wrocku to jakikolwiek uraz KK/BZ i macie poważny problem z polskimi seniorami i trzeba będzie jechać na 3 juniorów, co jest fajne ale o majstrze to można zapomnieć.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Widzisz, uczę się żużla i sportu jako takiego ciągle i z perspektywy czasu nauczyłem się nie odbierać zmian nazwiskowych jako osłabienia.

    Gorzów był w tym roku najsilniejszą drużyną sportowo ale PO potoczyły się tak a nie inaczej i nie wygrali, może przez kontuzje a może nie. Nazwiskowo Falubaz na pewno nie odbiegał od Leszna, za to skończył jak skończył. Rok temu Leszno pobiło wszelkie rekordy nowożytnej ligi pod wzgledem możliwej klęski, mimo że wyśmiewano mnie ochoczo, gdy twierdziłem że PO raczej nie powąchają, bo takiej ekipy nie było od czasów Crumpa i Rickardssona w Toruniu.

    Przykład Wrocławia pokazuje, że nie trzeba mieć nazwisk, które ostatecznie zawodzą, za to należy w drużynie mieć zawodników, którzy na dwa mecze do końca nie odpuszczą walki tylko dlatego, bo mają już umówione kontrakty gdzie indziej. Woźniak do takich na pewno należy, do tego podnosi swój poziom dosłownie z meczu na mecz. MJJ też nie zawodził w Toruniu, mimo że oczekiwania wobec jego osoby były minimalne.

    Także nie zawsze pozbycie się nazwiska oznacza osłabienie. Zależy, kiedy to się dzieje. Jakby Hampel odszedł z Falubazu w 2014, byłaby to duża strata, dziś jest minimalna, bo nie ma motywacji w tym klubie. PUK robiłby w Gorzowie 10 punktów na siłę, Woźniak z Kildemandem pewnie tyle nie zrobią, za to cały team może pracować inaczej i się to wyrówna.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Odejście PUKa ze Stali to utrata przez ten zespół jednego płuca - w obecnej sytuacji rynkowej trudna do powetowania. Możemy mieć tylko nadzieję, że przyjście słabszego zawodnika zagranicznego otworzy naszym młodym szansę na szybsze objeżdżanie się (więcej niż 3 starty w meczu). Jeśli Karczmarz utrzyma tempo postępów może być ciekawie. Zresztą może się okazać, że drużyna, która nie będzie skrojona na złoto pojedzie lepiej niż zakładano. A Unia Leszno 2018? Pewnie będzie prezentować się jako gigantyczny faworyt... tyle tylko (jak mawia Dariusz Szpakowski), że w 2016 roku też mieli nie przegrać ani jednego meczu...
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Widzisz, uczę się żużla i sportu jako takiego ciągle i z perspektywy czasu nauczyłem się nie odbierać zmian nazwiskowych jako osłabienia.

    Gorzów był w tym roku najsilniejszą drużyną sportowo ale PO potoczyły się tak a nie inaczej i nie wygrali, może przez kontuzje a może nie. Nazwiskowo Falubaz na pewno nie odbiegał od Leszna, za to skończył jak skończył. Rok temu Leszno pobiło wszelkie rekordy nowożytnej ligi pod wzgledem możliwej klęski, mimo że wyśmiewano mnie ochoczo, gdy twierdziłem że PO raczej nie powąchają, bo takiej ekipy nie było od czasów Crumpa i Rickardssona w Toruniu.

    Przykład Wrocławia pokazuje, że nie trzeba mieć nazwisk, które ostatecznie zawodzą, za to należy w drużynie mieć zawodników, którzy na dwa mecze do końca nie odpuszczą walki tylko dlatego, bo mają już umówione kontrakty gdzie indziej. Woźniak do takich na pewno należy, do tego podnosi swój poziom dosłownie z meczu na mecz. MJJ też nie zawodził w Toruniu, mimo że oczekiwania wobec jego osoby były minimalne.

    Także nie zawsze pozbycie się nazwiska oznacza osłabienie. Zależy, kiedy to się dzieje. Jakby Hampel odszedł z Falubazu w 2014, byłaby to duża strata, dziś jest minimalna, bo nie ma motywacji w tym klubie. PUK robiłby w Gorzowie 10 punktów na siłę, Woźniak z Kildemandem pewnie tyle nie zrobią, za to cały team może pracować inaczej i się to wyrówna.
    Hmm, czyżby ?

    O Walasku zapomniałeś
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Widzisz, uczę się żużla i sportu jako takiego ciągle i z perspektywy czasu nauczyłem się nie odbierać zmian nazwiskowych jako osłabienia.
    Nazwiska to ludzie a ja w panów MJJ/Kildemand zwyczajnie nie wierzę. A już na pewno nie w to, że będą (w parze z Woźniakiem) w stanie wyrównać ubytek po duecie PUK-Pawlicki.

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Gdybym miał wybierać między Kildemandem a MJJ to wolałbym tego drugiego, choćby dlatego, że już był Stalowcem przez dwa sezony. Pająk to dla mnie taka efemeryda żużlowa jak H. Andersen - coś tam fajnie śmigał, jeździł w SGP, ale w Ekstralidze skuteczność znikoma.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, czyżby ?

    O Walasku zapomniałeś
    Spodziewałem się tego. Nie zapomniałem za to, że przez całą RZ MJJ jechał w miarę przyzwoicie, podczas gdy Walasek zrobił złe rzeczy w Twojej głowie przez dwa występy w barażach. Przypuszczam, że równie przyzwoita postawa Walaska w RZ sprawiłaby, że ten zawodnik nie musiałby ratować Torunia w barażach. Ale to przecież mżonki

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Sobotch, mi nie chodzi o żadne baraże w wykonaniu Walasa.

    Tutaj się po prostu sporo różnimy w ocenie jego osoby. Ja jestem zdania, że Walasa stać jeszcze na sporo więcej w SE niż to co pokazywał w ostatnich 3-4 latach. Ty, jak widzę, jesteś odmiennego zdania i już go w zasadzie skresliłeś. I tu się zasadniczo różnimy. I nie ma sensu się dalej nawzajem przekonywać.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Dla Stali zdecydowanie najlepsza opcja bylby Lindgren.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,646
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Dla Stali zdecydowanie najlepsza opcja bylby Lindgren.
    Też tak uważam. Lindgren dołączył do czołówki światowej w ostatnim czasie, skutecznie prezentował się na torach Ekstraligi i na owalu w Gorzowie czuł się zawsze bardzo dobrze. Jednak jest zapewnie droższy od: Woźniak, Kildemand, Jepsen Jensen. Skoro nie slyszałem od paru osób od środowiska sponsorów o choćby pomysle ściągniecia Lindgrena, to raczej nie jest brany pod uwagę.

    Skoro rozpatrywana jest kandydatura Jensena, to Toruń musi mieć dogadanego jakiegoś mocnego zagranicznego seniora. Stal w tym roku stawia ewidentnie na dobór dwójki zawodników dużo tańszych, a niżeli PUK i Przemo Pawlicki. Przede wszystkim według koncepcji Zmory i w jego zamyśle nie jest zastępstwo tej dwójki. W Gorzowie chcą zaufać Kasprzakowi - dać mu prowadzącego parę, dawać Karczmarzowi o ten jeden bięg więcej w meczu. Do wyraźnej trójki prowadzących parę: Zmarzlik, Vaculik i Kasprzak, dobrego perspektywicznego juniora Zmora chce dobrać dwóch zawodników teoretycznie nieco słabszych, jednakże z potencjałem, którzy szybko odnajdą się na Jancarzu i będa dorzucać u siebie te 5-6 punktów na mecz.

    Zmora przede wszystkim upadł się na Woźniaka i to jego traktuje jako priorytet. To on ma być tym czwartym seniorem i ciągnąc drużynę do zwycięstw. Woźniak jest młody, rozwojowy i czuje Jancarza. Jednak jego będzie wyciągnąć najtrudniej, bo nie jestesmy jednym klubem, który stara się o Woźniaka. Chociaż Zmorze pewnie trochę kasy zostanie po tym jak pożegnał Pawlickiego i Iversena.

    Jako ten piąty senior jest w zamyśle Dun - Kildemand lub Jensen. Sytuacja Kildemanda przypomina mi osobę Iversena po sezonie 2010. Tez jest po dwóch słabszych sezonach, też miewa przebłyski, a jego atutem jest jazda na dystansie i wola walki. Kto po sezonie 2010 myslał, że Iver bedzie czołowym zawodnikiem ekstraligi, jak i świata, a także bedzie regularnie robił co sezon 2 pkt na bieg. Stal podjęła ryzyko, trafiła..Podobnie może byc z Kildemandem, który może wskoczyć na wyższy poziom, ale równie dobrze może byc tak jak z andersenem, czyli dalszy zjazd w dół. Jensen z kolei idzie w góre, ostatni sezon miał dobry, do tego jest młodszy od Kildemanda i zna gorzowski tor. Decyzja Zmory będzie trudna...Decyzjje personalne mają zapaśc w przeciągu kilku dni. Może też Zmora chce jeszcze przeczekać, wiedząc, że wiekszej konkurencji o Kildemanda, czy Jensena nie będzie ze strony najsilniejszych? Może przy okazji trafi się jakas okazja zagranicznego zużlowca?

    Na papierze skład nie będzie wyglądał tak źle:

    9. Vaculik
    10. Kildemand/Jensen
    11. Woźniak
    12. Zmarzlik
    13. Kasprzak
    14. Karczmarz
    15. Czerniawski/Szczotka

    Skład może na papierze nie tak mocny jak w Lesznie, czy Wrocławiu.. Lepszy będzie Torun, Zielona Góra pewnie sklei fajny zespół i wlasnie ta 5-ka ekip powinna tworzyć czołówkę ligi.

    PS Teoretycznie moglibyśmy sobie pozwolić na angaż dwóch zagranicznych zawodników. Bo w przypadku odpukać kontuzji Bartka mamy ZZ. Problem powoduje uraz tylko jednego zawodnika w takim przypadku - Kasprzaka.

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Kildemand jest łączony z Łodzią. Kilka dni temu widziałem jak na FB Łodzi klub pochwalił się jego odwiedzinami. Co ciekawe dziś juz posta nie ma wg mnie szkoda na niego zachodu niech idzie sobie do tej Łodzi czy Tarnowa. W meczu w Gorzowie też nie zachwycił (2,1,1,0). To już lepiej w to miejsce zakontraktować jakiegoś młodego utalentowanego zawodnika (a takich jest od liku) i te 4 biegi programowe podzielic miedzy niego,Karczmarza i Czerniawskiego. Karczmarz jak pójdzie do przodu jak w tym sezonie to powinien regularnie punktować już z seniorami. Gość jest przekozacki
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 11-10-2017 o 13:56

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,113
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Ja stawiam, że w Gorzowie będą Lindgren i Woźniak

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Powoly z tym pożegnaniem się z Iverem, nie mają racji Ci, którzy mają pewne info 100 % KMO, że odchodzi. Jest też plan B,gorszy niż pozostanie Ivera,ale do przyjęcia . Miejcie wiarę kibice Stali w plan A 😁

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,113
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Drugi rok z rzędu roller-coaster z PUK-iem w roli głównej. Gdzież ci on będzie miał lepiej niż w GW. Zachodzę tylko w głowę co się tak nagle pozmieniało.

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    No to odszedł oficjalnie...
    !Adrian walcz!

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    08-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Drugi rok z rzędu roller-coaster z PUK-iem w roli głównej. Gdzież ci on będzie miał lepiej niż w GW. Zachodzę tylko w głowę co się tak nagle pozmieniało.
    Chomski i radiowcy przejmują Stal.Władziu ubolewa to znaczy mówi że go boli
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 17-10-2017 o 01:53
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Różnica w kontrakcie była spora, Tarnów i Toruń byli dużo bardziej zdeterminowani . Teraz czas na wdrożenie planu B. Nie ma co płakać , źle nie będzie choć Ivera żal po tylu latach.

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    03-04-2017
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Stal Gorzów 2018

    ursus może jakaś wskazówka o kogo chodzi ?

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,841
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Różnica w kontrakcie była spora, Tarnów i Toruń byli dużo bardziej zdeterminowani . Teraz czas na wdrożenie planu B. Nie ma co płakać , źle nie będzie choć Ivera żal po tylu latach.
    Holder się u Was przyjmie. W końcu parę lat temu deptał szalik Falubazu
    A ze sportowego punktu widzenia na zamianie to my będziemy stratni. Mamy "szczęście" do swoich byłych zawodników (m.in.Vaculik ).......

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Cytat Zamieszczone przez michau95 Zobacz posta
    ursus może jakaś wskazówka o kogo chodzi ?
    A proszę bardzo: w piekarni mówią najbardziej o Kildemandzie Ale nic nie podpisane,bo mamy konkurencję.

  26. Powrót do góry    #26
    Początkujący
    Dołączył
    03-04-2017
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóż wiadomo nowy sezon różnie może być ale mając wybór Kildemand/Holder to jednak większe zaufanie mam do Holdera. Szczególnie że Duńczyk jest dużo bardziej kontuzjogenny.

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Odnośnie Holdera, to różne opinie są w klubie, poza tym mocno Tarnów licytuje.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez michau95 Zobacz posta
    No cóż wiadomo nowy sezon różnie może być ale mając wybór Kildemand/Holder to jednak większe zaufanie mam do Holdera. Szczególnie że Duńczyk jest dużo bardziej kontuzjogenny.
    Bo Holder odpuszcza w każdej niepewnej sytuacji.
    !Adrian walcz!

  29. Powrót do góry    #29
    Początkujący
    Dołączył
    03-04-2017
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I nie ma żadnych innych alternatyw dla tej dwójki?

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Na pewno są , ale ich nie znam.

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,646
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez michau95 Zobacz posta
    I nie ma żadnych innych alternatyw dla tej dwójki?
    Na chwilę obecną najbliżej klubu jest Peter Kildemand, którego najbardziej chce prezes Zmora. Opcje toruńskie: Holder, czy Jensen są mało realne. Podobnie jak Lindgren, który jest dla Zmory za drogi. Alternatywą dla Kildemanda miał być Fricke, ale Mrozek chce dużo pieniedzy za wypożyczenie. Uwazam, że najlepszym rozwiązaniem byłby angaż młodego zawodnika typu: Fricke lub Lambert (niestety jest nierealny, bo chce zostac w Lublinie). Strata PUKa boli, to tak jakbyśmy stracili płuco tej drużyny, bo sercem jest Zmarzlik.

    Dziwie się, że Zmora tak późno ogłosił odejście Iversena. W sumie już od września była oferta z Torunia, a między Iverem a Zmorą po prostu nie było "chemii" z różnych wzgledów. Takie publiczne wypowiedzi o rozmowach z PUK-iem były po prostu pod "publiczkę", by za bardzo nie podpaść gorzowskim kibicom, dla których Iversen był kimś więcej niż tylko zwykłym obcokrajowcem reprezentującym ten klub.

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    08-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Mi się wydaje że Zmora jednak chodzi na smyczy leśniczego bo na chłopski rozum jedyną zmianą jaka była potrzebna w Gorzowie to Chomski który cieszy się bardzo dużym autorytetem a tymczasem odchodzi Iversen od którego zaczęła się w zasadzie budowa tego zespołu i to są w zasadzie złote lata Stali których wcześniej nie było od 30 lat.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Już nie przesadzajcie z tym Iversenem, złote lata zbiegły się w czasie z pojawieniem się Zmarzlika. W takim sezonie 2014 to NKI w po nawet nie jechał.
    Jakby Was Bartek pożegnał to byłby dramat. A tak to był Iversen, będzie inny obcokrajowiec.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Sytuacja jest dynamiczna 😈😁. W tej chwili w piekarni coraz głośniej o MJJ jako piątym seniorze, Holder w Stali to wymysł pismaka z PS i jeśli zostanie w Toruniu co jest bardzo prawdopodobne to wtedy nie ma tam miejsca dla Jensena.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    08-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/71...i-na-celowniku Jak mówią starożytni górale "Nie wszyscy tak samo widzą Giewont" ale że Ireneusz jest lemingiem? Już bym bardziej Władzia podejrzewał że dłubie dziury we własnym okręcie a potem udaje że nad tym boleje
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Może Synowiec dorwał się do Pejsbuka?
    !Adrian walcz!

  37. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Nigel (18-10-2017), krystyn (19-10-2017)

  38. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Sytuacja jest dynamiczna 😈😁. W tej chwili w piekarni coraz głośniej o MJJ jako piątym seniorze, Holder w Stali to wymysł pismaka z PS i jeśli zostanie w Toruniu co jest bardzo prawdopodobne to wtedy nie ma tam miejsca dla Jensena.
    Nic nie wiadomo.
    Przecież z nami powiązali już Doyla i Puka.
    Równie dobrze MJJ może szukac klubu, bo w jego miejsce Hancock a Holder i tak aut.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Ale Holdera w Gorzowie nie będzie na pewno. A czy on ,czy Hancock w Toruniu to i tak dla Jensena brak tam miejsca.

  40. Powrót do góry    #39
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    No i wg nowego regulaminu Zmarzlik może jechać spod 8/16 dowolna ilość biegów.

  41. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Ta zmiana wygląda jakby ją pisano pod was. Zmarzlik w takim układzie w kluczowych meczach pojedzie z 8 i to jest mega atut.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  42. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No i wg nowego regulaminu Zmarzlik może jechać spod 8/16 dowolna ilość biegów.
    Czyli co ? Od nowego sezony, Bartka mamy w 15 biegach ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #42
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Czyli co ? Od nowego sezony, Bartka mamy w 15 biegach ?
    Dowolną oczywiście w ramach regulaminu bo niektórzy wrózyli max 4 starty dla tych numerów

  44. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,646
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Ta zmiana wygląda jakby ją pisano pod was. Zmarzlik w takim układzie w kluczowych meczach pojedzie z 8 i to jest mega atut.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Serio wierzysz, że Chomski wpadnie na pomysł, aby wystawić Bartka pod 8-ką, albo jak go tam wystawi to wykaże się żyłką menadżerską i zrobi rezerwy w odpowiednim momencie? Przecież ten trener uzna, że nie dobrym będzie zmienianie zawodników w trakcie meczu, bo negatywnie to wpłynie na ich morale...Albo, że Bartek jest liderem, a nie rezerwowym i nie będzie dawał go jako rezerwa

  45. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Serio wierzysz, że Chomski wpadnie na pomysł, aby wystawić Bartka pod 8-ką, albo jak go tam wystawi to wykaże się żyłką menadżerską i zrobi rezerwy w odpowiednim momencie? Przecież ten trener uzna, że nie dobrym będzie zmienianie zawodników w trakcie meczu, bo negatywnie to wpłynie na ich morale...Albo, że Bartek jest liderem, a nie rezerwowym i nie będzie dawał go jako rezerwa
    No tak, to już jest inna kwestia. Rozumiem, że Stasio zostaje ?

  46. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,646
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    No tak, to już jest inna kwestia. Rozumiem, że Stasio zostaje ?
    Przepis to jedno, a jego "wykorzystanie" to drugie. Pozostanie Chomskiego to paradoksalnie...wzmocnienie konkurentów.

    Co do Chomskiego nie wiadomo jeszcze, ale ma 2-letni kontrakt i Zmora chce go wypełnić...Co moim zdaniem jest błędem i pisałem to niejednokrotnie.

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •