Strona 18 z 38 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 766 do 810 z 1667

Wątek: Stal Gorzów 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #766
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,125
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    ten skład na ZG bez 5 podstawowych zawodników to niezły odjazd - jak już bierzecie kasę z tv, to może jednak dać coś w zamian?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  2. Powrót do góry    #767
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,404
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 190 w 119 postach
    Nie mogę edytować posta powyżej. Zdjęcie z DMPJ po wypadku w biegu 20.

  3. Powrót do góry    #768
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,672
    Kliknij i podziękuj
    115
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Źle się dzieję w Państwie Gorzowskim...

    Byłem dziś na młodzieżówce i korzystając z tego, ze prezes jest na urlopie to od dwójki jego współpracowników udało mi się parę rzeczy dowiedzieć. Z tego co do mnie doszło, to Krzysztof Kasprzak na 99 % jest poza Stalą Gorzów na przyszły sezon. Chociaż jeszcze miesiąc został do końca sezonu, to przedłużenie współpracy z Krzyśkiem jest praktycznie nierealne. Cierpliwość kiedyś ma swój kres. Z tych informacji - KK ma niezapłaconych faktur - biegopunktówek na kwotę ponad 400 tysięcy złotych. Już w poprzednich latach wykazywał się cierpliwością, a bo mu pasował gorzowski klimat, miał tu firmę Budnex i mimo, że bywaly nawet roczne poślizgi w wypłacie to zostawał. Teraz po słabszym sezonie - kontraktu wyższego nie dostanie, a jest przynajmniej jeden gracz (moje info mówi o wstępnej umowie z Lublinem), który wyłozy duże pieniądze. Oznaczać to będzie, że jeszcze na dobre nam sezon się nie skończył, a już praktycznie możemy liczyć się ze stratą kolejnego zawodnika, który miał u nas status gwiazdy, zaczęło się po części od Zagara, Pawlickiego, później poszło rok po roku - Iversen, Vaculik i teraz będzie to najprawdopodobniej Kasprzak.

    Przesądzone jest też odejście Kildemanda. Ważne umowy ma duet: Zmarzlik-Thomsen. Stal zatrzymać będzie chciała Woźniaka. Odnośnie dwóch wolnych miejsc według mojego źrodła toczą się na chwilę obecną rozmowy z trójką zawodników: Iversenem, Oliverem Berntzonem (bardzo realna opcja) i Davidem Bellego. Niewykluczone, że pojawią się inne nazwiska, chociaż wszystko uzależnione jest od $, której nie ma.

    Dodatkowo w klubie wciąż nie są jasne zagrywki " u góry". Pierw według pewnych informacji Zmora miał powiedzieć "dość" i iść dzięki znajomosci szefa lubuskiej PO do polityki. To jednak nieco się oddala i na chwile obecna sa dwa najbardziej realne wyjścia: ciągnie tonący okręt dalej w dół jako prezes lub prezesem zostanie ktoś z tej dwójki nowych osob w zarządzie - jemu lojalnych, a on sam zajmie stanowisko dyrektora finansowego. Zobaczymy jak tu sytuacja sie rozwinie w najbliższych tygodniach.

    Na dodatek poza rozbiorem drużyny, problemami organizacyjno-finansowymi praktycznie padło nam szkolenie juniorów! Klub zawikłany w swoje wewnętrzne problemy uznał, że juniorzy są tutaj zbędni. Do tego zarząd GUKS-u Speedway Wawrów - według moich informacji miał dostać dotację z gminy, czy skads tam jeszcze, które miały isc na wypłaty dla trenerów, zakup motocykli/części zostały zdefraudowane. Główny architekt sukcesów - trener Mieczysław Woźniak nie dostał wynagrodzenia od prawie roku i jego cierpliwośc się skonczyla i w zasadzie skupia się głównie na pracy w Polonii Piła. Na dodatek "współpraca" Wawrowa ze Stali sprawia, że jak ktoś chce jeździć w Wawrowie po zdaniu licencji musi podpisac umowe, w której jest zapis, że taki junior później przechodzi do Stali Gorzów, z która po zdaniu już licencji na dorosły żużel musi podpisac umowe do konca wieku juniora. Każdy wie jak w ostatnim czasie byli traktowani juniorzy, a w zasadzie zaniedbywani i w związku z tym odejscia dwóch młodych 10-latków: Dominika Woźniaka i Krystiana Grędy do Falubazu. Szczególnie te drugie nazwisko możecie sobie zapamiętać. Długo rozmawiałem z trenerem Mieczysławem Woźniakiem (zna się na swojej pracy jak mało kto, ale jest bardzo niedoceniany) i mówiło Grędzie o chłopaku o niezwykłych papierach na jazdę. Skalę jego talentu w jego obecnym wieku porównywał mi do Hliba i Zmarzlika. A jacy to byli juniorzy i jak jeździli, kiedy wkraczali w dorosly żużel to chyba nie muszę mówić. O tym było bardzo cicho, że Geda porzucił Wawrów i poszedł do Falubazu. Tam dostał wszystko czego chciał...a koledzy z Zielonej mogą potwierdzić, że ma duże papiery na jazdę. Nieoficjalnie z tego co się dowiedziałem - 10 latek trenował tez na dużym torze i objeżdzał chłopaków o 7 lat starszych, którzy już mają licencję żużlową. Wysarczy też popatrzec co jako 10-latek robi w zawodach :http://zuzel.falubaz.com/post/minizu...ostwach-polski

    Także na kilka kolejek przed końcem w Stali jest niewesoło. W druzynie nie ma kompletnie żadnej atmosfery, dwóch zawodników jest praktycznie poza drużyną, a praktycznie żadnej motywacji do jazdy nie ma Krzysztof Kasprzak. Zawodnicy dostali nakaz zjawienia się w Gorzowie w przyszły piątek w celu może "pod publikę", może dla pozorów przygotowywania się do derbów. Ma być wspólny trening i rozmowa motywacyjna...Ale czy w takiej sytuacji to coś da? Dodatkowo pisałem nie raz o różnych możliwosciach składu - niestety dziś dostałem jasne potwierdzenie w klubie jest pewien uklad i niezależnie co by się działo skład zostaje taki jaki był...Jednak jeszcze jakby tego było mało jeden z naszych zawodników zakonczył współpracę z ...największym architektem sukcesu klubu, praktycznie z asystentką trenera(na meczach jest ciagle w jego otoczeniu) z panią psycholog. Ten zawodnik przejrzał na oczy i uznał, że to nie ma kompletnie żadnego sensu (jak te pseudo rozgrzewki). Dlatego pewien zawodnik dodatkowo jeszcze będzie miał pod górkę u swojego trenera...któremu bardzo zależy by ta informacja nie ujrzała światła dziennego. Bo jak to możliwe rezygnować z tak wielkiego psychologa? Świat się skończy, a ten zawodnik będzie jechał w prawo, bo w głowie mu się poprzestawia.

    A co ciekawe, wiecie ile ta "biedna" Stal, która nie ma kasy na sprzęt dla juniorów i na zabezpieczenie szkolenia wydała kasy na Edama Ellisa? Juz piszę - ok. 150 tysięcy złotych. Doliczyć do tego należy zwrot kosztów za dojazd na mecze + czasami hotele podczas meczów/treningów...Wyjdzie na to, że to będzie najdroższy kevlar w historii polskiego żużla, bo kosztować będzie całościowo nawet ponad 200 tysięcy złotych!!!! Ten zawodnik - na moje pytanie do trenera Stali - po co w ogóle jedzie do Wrocławia (może zwiedzać ZOO, starówkę, może Pasaż Niepolda) to odpowidź padła....bo żeśmy w niego zainwestowali. Nie ważne, że to Anglik, nie ważne, że nie nadaje się obecnym poziomem nawet na TOP20 II ligi i zabiera starty choćby Bartkowiakowi, któremu to coś da...A za miesiąc w klubie i tak go nie będzie. Na dodatek trener Chomski przed sezonem, dokładnie po sparingach mówił, że ma wreszcie idealnego zawodnika, skrojonego na miarę pod "8". Tylko niestety on nie odpowiada za nic: za słowa, czyny, cokolwiek. Ja się pytam co te wyrzucone spore pieniądze w tego zawodnika dały klubowi? Idealny pod 8 to był rok temu Zmarzlik....Tylko trzeba by było umiejętnie taktycznie z tego skorzystać. Dla pana, co całe życie włączał albo stoper, albo wypełniał program to jest przecież za trudna sztuka.

    A brak myśli taktycznej trenera Chomskiego i szerszego spojrzenia na skład doprowadził do:

    1) Odejścia przed sezonem 2018 Petera Ljunga, mimo że ten miał podpisaną umowę ze Stalą...Wówczas Szweda nie brano pod uwagę na starcie (nie wzieto go na oboz, nie zaproszono na sparingi..pomimo, że rok później zabrano na obóz np. Hjlelmlanda), bo trener wyznaczył przez sezonem pierwszą "5" ze slabym Sundstoemem na czele.
    2) Później przepłacenia Walaska, który podpisał pod koniec kariery kontrakt życia, a na dodatek był "forowany" przez Chomskiego.
    3) Ostatecznie Stal zostala i bez Sundstroema (nie nadawał się na E-ligę, co można bylo przypuszczać jeszcze przed startem sezonu 2018), Walaska (który potraktował klub jako chwilową dojną krowę), co doprowadziło do zakontraktowania...jeszcze gorszego Kildemanda! A przecież spokojnie w tym czasie mógł być i jeździć Ljung..A w jakiej jest formie od 1,5 roku to nie trzeba pisać...Teraz zapewne Zmora o takim zawodniku by marzył. A wystarczyło tylko nie mieć za trenera gościa ograniczonego myślowo w kwestii taktyki...Ale przecież łatwiej mieć tylko 5 podstawowych seniorów - wyznaczyć im role, bo tutaj psycholog wchodzi do gry, bo kiedy nie ma rywalizacji, wtedy psychika lepiej pracuje i w teorii wyniki są lepsze
    4) Ile to lat przez chęc oszczedzenia kasy nie potrafimy ogarnąc sobie solidnego, rokującego na przyszłośc rezerwowego? Naiwnie każdego roku wierzymy, że nikt nie dozna kontuzji...Później tylko trzeba przepłacać.

    Do tego doszło multum błedów taktycznych od sezonu 2017 do teraz. W sumie tak jak myśłałem im gorszy nasz skład, im więcej trzeba robić zmian, pomyśleć głową, to tym gorzej będzie nam szło. Przegrany rewanżowy mecz półfinał PO w 2017 (zestawiony skład na ostatnią serię startów), brak cwaniactwa w dwumeczu finałowym z Lesznem, czy teraz wielbłądy taktyczne (jak choćby puszczona rezerwa taktyczna Zmarzlika na Wieczorka) i brak jakich kolwiek prób zmiany składu przez "układ" z zawodnikami sprawia, że...ten klub jest w tym miejscu jakim jest.

    Także sytuacja "u góry" problemy z kasą, dług, który posiadamy, odpływ zawodników, fatalna atmosfera w drużynie, odejście kolejnego ważnego zawodnika, rozwalona struktura szkoleniowa, indolencja sztabu szkoleniowego sprawia, że przykro się patrzy na to co się dzieje ze Stalą Gorzów. Moje serce każdego dnia co raz bardziej krwawi jak mam dostęp do takich informacji, gdzie niewielu kibiców Stali ma dostęp. Bo w klubie niezwykle pilnują tego, by nić nie wyciekało, a mnie piszącego prezes Zmora nawet namierzył, że "ja to ja". Ale niestety muszę tak pisać, bo po co udawać mi jako kibicowi z ponad 25-letnim stażem, że deszcz pada skoro ktoś pluje mi w twarz? Smutne to jest, bardzo smutne....

    Dokąd zmierzasz Staleczko?

    Nawet w przypadku utrzymania, dalej wszystko wskazuje na to, że będzie to tylko zwykła wegetacja i dalsza próba "pudrowania" trupa.

  4. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    Ali_G (29-07-2019), CarlitosFalubaz (18-07-2019), DHEFF (18-07-2019), Dominik (18-07-2019), MoherPower (27-07-2019), lemur6666 (18-07-2019), thengel (18-07-2019)

  5. Powrót do góry    #769
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Bellego+PUK za Ksysia i PK to wzmocnienie (póki 2 polscy seniorzy zdrowi). Mielibyście paczkę naprawdę fajnych walczaków + Woźniak.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. Powrót do góry    #770
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No nie bardzo, bo Bellego dużo słabszy od Kildemanda. Widzę wszyscy pod wielkim wrażeniem występu w Guestrow, ale to jednak bardzo specyficzny tor, na którym Bellego czuje się świetnie. Ale już wcześniej był np. najsłabszy w Ipswich, w Masarnie ostatnio pojechał ze dwa dobre mecze, ale miał też takie, gdzie z rezerwy(!) robił same zera... On to max. 2 linia na 1 ligę, a gdzie na Ekstra.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #771
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    PUK juz nie puka innych tak jak kiedys. Zadne duże wzmocnienie. Pozostanie status quo w mojej opinii. Być może będzie to nawet i osłabienie. Zobacyzmy dopiero w okresie transferowym, co drużyny powymyślają. Zobaczymy jeszcze, czy jak te problemy sa tak duze, to czy Wozniaka uda im się zatrzymac. Jak na polskiego seniora jedzie całkiem dobrze, a z "całkiem dobrymi" Polakami w kraju posucha.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 18-07-2019 o 08:32

  8. Powrót do góry    #772
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    PUK juz nie puka innych tak jak kiedys. Zadne duże wzmocnienie. Pozostanie status quo w mojej opinii. Być może będzie to nawet i osłabienie. Zobacyzmy dopiero w okresie transferowym, co drużyny powymyślają. Zobaczymy jeszcze, czy jak te problemy sa tak duze, to czy Wozniaka uda im się zatrzymac. Jak na polskiego seniora jedzie całkiem dobrze, a z "całkiem dobrymi" Polakami w kraju posucha.
    Polscy seniorzy zrobią się bardzo drodzy. Mało ich. Stal miała ten atut, że w składzie ma ich 3. Jeśli odejdzie Ksysio to w razie kontuzji Woźniaka musi tam jechać junior. W innych ekipach jest podobnie.

  9. Powrót do góry    #773
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,748
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Bellego+PUK za Ksysia i PK to wzmocnienie (póki 2 polscy seniorzy zdrowi). Mielibyście paczkę naprawdę fajnych walczaków + Woźniak.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    No ale jeśli to co pisze Przemek to prawda i nie zanosi się na jakieś cudowne dofinansowanie klubu, to szczerze wątpię aby Puk wrócił do Stali. Przecież chłop jeszcze nie zapomniał, ile czekał na kasę od Zmory.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #774
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 68 w 47 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Bellego+PUK za Ksysia i PK to wzmocnienie (póki 2 polscy seniorzy zdrowi). Mielibyście paczkę naprawdę fajnych walczaków + Woźniak.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie jest wzmocnienie a osłabienie.

    KK kto wie, może ma focha i nie chce jeździć w tym roku na swoim poziomie, bo nie ma kasy. Brak kasy = brak motywacji i wyników.

    Podejrzewam, że za rok KK w nowym klubie będzie jeździł zdecydowanie lepiej niż obecnie.

  11. Powrót do góry    #775
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    809
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta

    Ale tak bardziej serio..Byłem w tym sezonie na każdym meczu Stali i tym u siebie i wyjazdowym, zaliczyłem GP w Wawie, finał IMP-u w Lesznie, do tego byłem na 3 meczach GKM-u i 2 meczach GW Torunia kiedy nie kolidowało to z naszymi meczami. Niestety jesteśmy bardzo słabi, najbardziej boli brak ambicji, woli walki. Nie wiem, czy to kwestia braku umiejetnosci, czy podejscia naszych zawodników. Wszyscy przechodza obok meczów wyjazdowych.
    Skoro bywałeś na meczach GKMu może zasłyszałeś co w Grudziądzu słychać ? Jakies pierwsze ruchy, rozmowy oprócz deklaracji Artioma ? Moze być na PW.

  12. Powrót do góry    #776
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-07-2019
    Postów
    1,051
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 27 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez BGDZ Zobacz posta
    Skoro bywałeś na meczach GKMu może zasłyszałeś co w Grudziądzu słychać ? Jakies pierwsze ruchy, rozmowy oprócz deklaracji Artioma ? Moze być na PW.
    Ruchy są tylko do przodu i do tyłu, lub też w boki. Fajnie byłoby poruszać się z Panią psycholog Julią

  13. Powrót do góry    #777
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Zasługujemy na spadek. To wstyd i hanba, ze jestesmy jedynym klubem na ktorym getwellowcy zdobyli punkty. I to jeszcze z bonusem. Gdyby nie nasze frajerstwo, to zakonczyliby sezon z pieknym dorobkiem 0 punktów. Niestety, zaoszczedzilismy im tej historycznej kompromitacji.

  14. Powrót do góry    #778
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,748
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Z tego co mi się obiło o uszy, to cała para Stali ma zostać skierowana na mecz w Lublinie i mecz z Czewą u siebie. Mecz z Lesznem ma być generalnym treningiem przed tamtymi meczami. Mecz w ZG był z góry spisany na odjechanie. Zmora wydał dyrektywy aby za wszelką cenę uniknąć baraży. Koszt meczy barażowych to jakieś 400-500 tys pln. Choc chyba sami zawodnicy Stali nie mieliby nic przeciwko odjechaniu 2 meczy więcej
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #779
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Z tego co mi się obiło o uszy, to cała para Stali ma zostać skierowana na mecz w Lublinie i mecz z Czewą u siebie. Mecz z Lesznem ma być generalnym treningiem przed tamtymi meczami. Mecz w ZG był z góry spisany na odjechanie. Zmora wydał dyrektywy aby za wszelką cenę uniknąć baraży. Koszt meczy barażowych to jakieś 400-500 tys pln. Choc chyba sami zawodnicy Stali nie mieliby nic przeciwko odjechaniu 2 meczy więcej
    Wiesz co u sąsiadów piszczy w trawie, ale małp krzyczących do Kildemanda nie wyłapałeś. Hmmm, ciekawa przypadłość.

  16. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Bruno Schulz za jego przydatny post!

    grafi25 (29-07-2019), vicar (30-07-2019)

  17. Powrót do góry    #780
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,438
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 518 w 331 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bruno Schulz Zobacz posta
    Wiesz co u sąsiadów piszczy w trawie, ale małp krzyczących do Kildemanda nie wyłapałeś. Hmmm, ciekawa przypadłość.
    Papuazie przecież Mario w tym czasie podsłuchiwał dyrektywy Zmory
    Tylko Falubaz

  18. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi grafi25 za jego przydatny post!

    Dominik (30-07-2019), Peter Kildemand (29-07-2019)

  19. Powrót do góry    #781
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Z tego co mi się obiło o uszy, to cała para Stali ma zostać skierowana na mecz w Lublinie i mecz z Czewą u siebie. Mecz z Lesznem ma być generalnym treningiem przed tamtymi meczami. Mecz w ZG był z góry spisany na odjechanie.
    Dzięki za uchylenie rąbka tajemnicy. To ja w rewanżu napiszę: mam info z Falubazu, że w tym roku celem zielonogórskiego klubu jest jazda w finale Ekstraligi, wszystkie inne sprawy schodzą na dalszy plan
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  20. Powrót do góry    #782
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,672
    Kliknij i podziękuj
    115
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Jak chcecie ciekawe informacje, to Stal wypożyczyła Fredrika Jakobsena ze Startu Gniezno. Zapewne pismaki jutro o tym poinformują.

    Zapewne wielu z Was się zastanawia czemu nie jeździ Alan Szczotka. Przecież junior mógł przy rozstrzygnietych meczach jeździć we Wroclawiu, czy w Zielonej. Jakby trener miał jaja, to posłałby do boju na nominowane Szczotkę i Bartkowiaka - ale seniorzy muszą kasę zarabiac, a ten wielki taktyczny mag nie chce się narażać seniorom. A Szczotka ma karę od Chomskiego za to, że ten skrytykował go za to, że nie wyjechał choćby do biegu we Wrocławiu...I w ramach kary wychowawczej młody nie jeździ w lidze i ma co raz bardziej dość żużla.

    Karczmarz na dniach też jest wezwany na dywanik do Zmory.

  21. Powrót do góry    #783
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,058
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Jak chcecie ciekawe informacje, to Stal wypożyczyła Fredrika Jakobsena ze Startu Gniezno. Zapewne pismaki jutro o tym poinformują.

    Zapewne wielu z Was się zastanawia czemu nie jeździ Alan Szczotka. Przecież junior mógł przy rozstrzygnietych meczach jeździć we Wroclawiu, czy w Zielonej. Jakby trener miał jaja, to posłałby do boju na nominowane Szczotkę i Bartkowiaka - ale seniorzy muszą kasę zarabiac, a ten wielki taktyczny mag nie chce się narażać seniorom. A Szczotka ma karę od Chomskiego za to, że ten skrytykował go za to, że nie wyjechał choćby do biegu we Wrocławiu...I w ramach kary wychowawczej młody nie jeździ w lidze i ma co raz bardziej dość żużla.

    Karczmarz na dniach też jest wezwany na dywanik do Zmory.
    I co ten Jakobsen da ? Kildemand robi po 3 punkty a on będzie robił tyle samo albo mniej.

  22. Powrót do góry    #784
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,754
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    I co ten Jakobsen da ? Kildemand robi po 3 punkty a on będzie robił tyle samo albo mniej.
    Przecież dają tym odpowiedź na ewentualne pytania o brak działania-"zrobiliśmy co się dało, nie było nikogo sensownego". Co mają powiedzieć? Nie mamy czym płacić i zawodnicy mają nas w doopie ? Pudrują kiłę.
    Dla Jakobsena to bez sensu, lepiej poszedłby do Bydgoszczy, czy gdzieś. Po co mu parę meczów w Elidze i zamykanie peletonu?
    Dobrze, żeby to się wygranymi barażami skończyło, degrengolada i niskie morale wyłazi z kątów, może nieco inaczej, ale jakoś tak... przykro.

  23. Powrót do góry    #785
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    I co ten Jakobsen da ? Kildemand robi po 3 punkty a on będzie robił tyle samo albo mniej.
    To wcale nie jest złe posunięcie. PK będzie wiedział, że jest dla niego alternatywa. Poza tym nie wiadomo jak będzie z Thomsenem, po tak potężnym dzwonie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  24. Powrót do góry    #786
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,605
    Kliknij i podziękuj
    7,774
    Podziękowania: 7,360 w 4,338 postach
    Na pk nie ma bata
    W Tarnowie też była alternatywa i co z tego.
    Jak tylko się dowiedziałem o upadku Anasa to od razu mi się wydawało że jakobsen, który miał ostatnio dobry pr wyląduje w stali. Długofalowo lepszy od pk
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  25. Powrót do góry    #787
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,748
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bruno Schulz Zobacz posta
    Wiesz co u sąsiadów piszczy w trawie, ale małp krzyczących do Kildemanda nie wyłapałeś. Hmmm, ciekawa przypadłość.
    Wyłapałem, jak oglądałem powtórkę w TV.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #788
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,807
    Kliknij i podziękuj
    2,859
    Podziękowania: 2,447 w 1,292 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    a ten wielki taktyczny mag nie chce się narażać seniorom.
    a ktory z ligowych magow by sie narazil? To sa przereklamowane trybiki, ktore kreca sie jak cala reszta.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  27. Powrót do góry    #789
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,748
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Dzięki za uchylenie rąbka tajemnicy. To ja w rewanżu napiszę: mam info z Falubazu, że w tym roku celem zielonogórskiego klubu jest jazda w finale Ekstraligi, wszystkie inne sprawy schodzą na dalszy plan
    Ale to nie jest żadna tajemnica przecież. Jasne, że celem głównym Falubazu jest finał.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #790
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Z tego co mi się obiło o uszy, to cała para Stali ma zostać skierowana na mecz w Lublinie i mecz z Czewą u siebie. Mecz z Lesznem ma być generalnym treningiem przed tamtymi meczami. Mecz w ZG był z góry spisany na odjechanie. Zmora wydał dyrektywy aby za wszelką cenę uniknąć baraży. Koszt meczy barażowych to jakieś 400-500 tys pln. Choc chyba sami zawodnicy Stali nie mieliby nic przeciwko odjechaniu 2 meczy więcej
    Dzięki Mario! Kto by pomyślał, że Stal woli się utrzymać bezpośrednio niż jechać w barażach. I że kluczowe do tego są mecze z Motorem i Włókniarzem, a nie Lesznem. Ty to masz jednak ogromne wtyki i posiadasz wiedzę tajemną! Dobrze, że Zmora wydał dyrektywy uniknięcia baraży, bo pewnie nikt by na to nie wpadł. Podejrzewam, że Toruń spadł bo Termiński zapomniał wydać dyrektyw o utrzymanie
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 30-07-2019 o 09:46
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  29. Już 10 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Dominik (30-07-2019), Marsh (30-07-2019), Peter Kildemand (30-07-2019), Staleczka 3 (30-07-2019), j-rules (30-07-2019), kapitan bomba (30-07-2019), kian (30-07-2019), kleczes_GKM (30-07-2019), lego (30-07-2019), slawek-unia (30-07-2019)

  30. Powrót do góry    #791
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-07-2019
    Postów
    1,051
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 27 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale to nie jest żadna tajemnica przecież. Jasne, że celem głównym Falubazu jest finał.
    Zdradzisz mi tajemnicę swojej głupoty?

  31. Powrót do góry    #792
    Zaawansowany Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    2,990
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 599 w 397 postach
    Przemek daj żyć Panu Stasiowi

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wi...entacja-polski

    Jest już jakaś propozycja dla Ciebie?

  32. Powrót do góry    #793
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,058
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ali_G Zobacz posta
    Przemek daj żyć Panu Stasiowi

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wi...entacja-polski

    Jest już jakaś propozycja dla Ciebie?
    Przemkowi pewnie Julcia odmówiła drinka. Stąd ten hejt na biednego Stanisława.

  33. Powrót do góry    #794
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Koszt meczy barażowych to jakieś 400-500 tys pln. Choc chyba sami zawodnicy Stali nie mieliby nic przeciwko odjechaniu 2 meczy więcej
    Skąd Ty takie głupoty bierzesz?od Puki czy jak ? Przecież wiadomo że zawodnicy w barażach jadą za 25% stawki tego co maja w kontrakcie za punkt

    Gorzów - Gniezno 55:35 (55 punktów i 5 bonusów)
    Gniezno - Gorzów 46:44 (44 punkty i 6 bonusów)

    Masz w sumie gościu 110 punktów przy stawce jednej/czwartej 5000 (1250 złotych)

    za dwumecz punktówki wyniosą 140 tysiecy zlotych dodaj organizacje meczu w Gorzowie jakies 80-100 tyś co da w sumie 220-240 tyś

    Jeszcze Zmora na tych barażach zarobi
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 30-07-2019 o 17:11

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (30-07-2019)

  35. Powrót do góry    #795
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    756
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 257 w 149 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Zapewne wielu z Was się zastanawia czemu nie jeździ Alan Szczotka. Przecież junior mógł przy rozstrzygnietych meczach jeździć we Wroclawiu, czy w Zielonej. Jakby trener miał jaja, to posłałby do boju na nominowane Szczotkę i Bartkowiaka - ale seniorzy muszą kasę zarabiac, a ten wielki taktyczny mag nie chce się narażać seniorom. A Szczotka ma karę od Chomskiego za to, że ten skrytykował go za to, że nie wyjechał choćby do biegu we Wrocławiu...I w ramach kary wychowawczej młody nie jeździ w lidze i ma co raz bardziej dość żużla.

    Karczmarz na dniach też jest wezwany na dywanik do Zmory.
    Sorry Przemek ale w tej sprawie pie....isz głupoty. Wystawienie w nominowanych pary Szczotka - Bartkowiak to brak szacunku do przeciwnika, kibiców na stadionie czy przed TV, to jest ekstraliga i mają jeździć najlepsi. Z takim podejściem jak proponujesz w wielu meczach około 10 biegu wyjeżdżaliby często juniorzy tylko potem byłoby zdziwienie przy kolejnych negocjacjach praw do transmisji jakby canal+ stwierdził nie no sorry panowie ale za tą popelinę to zapłacimy połowę tego co dotychczas. A jeśli chodzi o Szczotkę to nie jeździ bo jest słabszy w zawodach młodzieżowych od Karczmarza i Bartkowiaka a nie dlatego że Chomski się na niego uwziął. Niech trzasnie w Mdmp ze dwa razy z rzędu komplet na treningach wygra z rywalami to pojedzie.

  36. Powrót do góry    #796
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,748
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Skąd Ty takie głupoty bierzesz?od Puki czy jak ? Przecież wiadomo że zawodnicy w barażach jadą za 25% stawki tego co maja w kontrakcie za punkt

    Gorzów - Gniezno 55:35 (55 punktów i 5 bonusów)
    Gniezno - Gorzów 46:44 (44 punkty i 6 bonusów)

    Masz w sumie gościu 110 punktów przy stawce jednej/czwartej 5000 (1250 złotych)

    za dwumecz punktówki wyniosą 140 tysiecy zlotych dodaj organizacje meczu w Gorzowie jakies 80-100 tyś co da w sumie 220-240 tyś

    Jeszcze Zmora na tych barażach zarobi
    He, he. Ty to jesteś dobry gigant. Za 25 % powiadasz.

    W lidze też wiadomo, że mają płacone nie więcej niż 5 tys pln za pkt. Ale jakoś niektórym wychodzi i 10 tys. A to już podwaja twoją punktówkę. Nie doliczyłeś też ekwiwalentu za dojazdy zawodników na mecze. Ale niech Zmora zaproponuje swoim zawodnikom po te 1250 pln/pkt. Zobaczymy jaki wynik zrobią
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #797
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Skąd Ty takie głupoty bierzesz?
    Gniezno - Gorzów 46:44 (44 punkty i 6 bonusów)

    Nie wiem, jak inne "głupoty", ale napisz może skąd ten wynik wziąłeś?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  38. Powrót do góry    #798
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie wiem, jak inne "głupoty", ale napisz może skąd ten wynik wziąłeś?
    Przykład tylko

  39. Powrót do góry    #799
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,748
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Przykład tylko
    Te 5 tys/pkt to też tylko przykład ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #800
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Te 5 tys/pkt to też tylko przykład ?
    No sorry pomyłka max punktówka to 4500 wiec za punkt w barażach nie jest 1250 jak podałem a 1125 i wychodza jeszcze mniejsze koszta. Dodatkowe mecze dodatkowy zarobek dla zawodników.Za takie stawki jeżdza w Szwecji

  41. Powrót do góry    #801
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,748
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No sorry pomyłka max punktówka to 4500 wiec za punkt w barażach nie jest 1250 jak podałem a 1125 i wychodza jeszcze mniejsze koszta. Dodatkowe mecze dodatkowy zarobek dla zawodników.Za takie stawki jeżdza w Szwecji
    Aha, rozumiem, że taki Zmarzlik czy KK, tyle biorą za pkt ? To jak wyście tyle tych długów narobili, że do dzisiaj kredytów Zmora spłacić nie może ? Ale przyznam, że fajnie jest mieć takich zawodników za takie pieniądze.

    Trochę głupio ale z tego co prawił Goliński w któryś z wywiadów, nas baraże w ubiegłym roku kosztowały ok 450 tys. Ale widocznie Goliński przepłaca, skoro twierdzisz, że Zmora zrobi to dużo taniej.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #802
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Aha, rozumiem, że taki Zmarzlik czy KK, tyle biorą za pkt ? To jak wyście tyle tych długów narobili, że do dzisiaj kredytów Zmora spłacić nie może ? Ale przyznam, że fajnie jest mieć takich zawodników za takie pieniądze.

    Trochę głupio ale z tego co prawił Goliński w któryś z wywiadów, nas baraże w ubiegłym roku kosztowały ok 450 tys. Ale widocznie Goliński przepłaca, skoro twierdzisz, że Zmora zrobi to dużo taniej.
    Co mnie jakis Goliński interesuje ? oficjalna stawka za punkt to 4500 a stawki na baraże to 25% tej kwoty

  43. Powrót do góry    #803
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,748
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Co mnie jakis Goliński interesuje ? oficjalna stawka za punkt to 4500 a stawki na baraże to 25% tej kwoty
    No fakt, przyznaje ci rację
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    spitt22 (30-07-2019)

  45. Powrót do góry    #804
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Nie wiem, czy na baraż nie przyjdzie wincej, niż na finał w zeszłym sezonie

  46. Powrót do góry    #805
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    No i żaden finał nie zapewni takich emocji jak mecz o utrzymanie

  47. Powrót do góry    #806
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,870
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,660 w 990 postach
    Terminski twierdzi, że baraz sprzed dwóch lat byl jedna z bardziej dochodowych imprez roku. Przed tym sezonem życzył sobie i nam kibicom minimum trzeciego miejsca lub ewentualnie właśnie barazy.

  48. Powrót do góry    #807
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    No właśnie o tym myślałem. To szatański plan na zwiększenie budżetu na sezon 2020. Na pełnym luzie moglibyśmy yebnąc Unię u siebie. Lecz się nie opłaca i przegramy po zaciętej walce. Howgh!

  49. Powrót do góry    #808
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,748
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Baraż ma to do siebie, że wprowadza mocny chaos do polityki transferowej każdego klubu. Niby każdy wie, że ekstraligowiec powinien ograć I ligowca. Ale zawsze jest jakieś "ale". Inne kluby od lipca już maja koncepcję korekty składów, rozmawiają z kandydatami. A barażowicz generalnie nie wie na czym stoi.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  50. Powrót do góry    #809
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,672
    Kliknij i podziękuj
    115
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Przed nami mecz z Lesznem, czyli ten który "klasycznym" zestawieniem nie mamy prawa wygrać. W zasadzie jak składu nie ułożymy, to i tak będziemy teoretycznie na straconej pozycji. Baron wyjazdowo zestawia tak skład, by atakować w 12 i 13 biegu. Tam puszcza Emila z juniorem i Kolodzieja (lepsze pole z Piterem).

    Jest to mała podpowiedź dla naszego sztabu szkoleniowego, że obowiązkowo w 13 biegu musi jechać Bartek. Na 12 bieg odpowiedzi żadnej nie mamy, kogo nie puścimy tam poza Bartkiem (mam na mysli seniora) z pola C lub D to i tak mamy w najlepszym wypadku 2:4. Dlatego ten bieg teoretycznie bym odpuścił i dał tam teoretycznie najsłabszego seniora z trójki "prowadzących parę".

    Ukladanie składu komplikuje uraz Thomsena. Dunczyk dopiero w czwartek ma znać, czy w ogole przyjedzie do Polski, a jeśli przyjedzie to też nie jest gwarancją, czy pojedzie.

    Główkowałem nad składem i wyszło mi coś takiego:

    9. Kildemand
    10. Thomsen (Jakobsen/juniorzy)
    11. Kasprzak
    12. Zmarzlik
    13. Woźniak
    14. Bartkowiak
    15. Karczmarz
    16. Jakobsen

    w 11 biegu: Thomsen (Jakobsen) Woźniak
    w 12: Kasprzak- Bartkowiak
    w 13 Zmarzlik - Kildemand

    W obliczu kontuzji Thomsena wydaje się, że taki skład daje największy wachlarz taktyczny. W 11 i 13 biegu - w przypadku niepowodzenia w 10, czy 12 biegu gdzie rywale beda miec niezwykle mocne pary będziemy mieli przygotowany skład pod ewentualne taktyczne. Pierwsza parajest teoretycznie najsłabsza, to sprawia, że po 1 biegu jedzie dopiero w biegu 7, a wtedy po słabszym początku - zawsze można coś porotowac zmianami. Dodatkowo lider co pokazuje Falubaz - dobrze jak w 13 biegu jedzie z pola A, wówczas nawet mocna para gości nie jest straszna.

    Niewątpliwie musimy coś zrobić z tym torem i możliwie najlepiej się do niego dopasować - szczególnie juniorzy i druga linia.

    Nie rozumiem też co dobrego robi nasz sztab szkoleniowy. W Zielonej Górze dał kolejny dowód, że nie ma tam jakiej kolwiek mysli taktycznej i pojęcia o osiągnieciu jak najlepszego wyniku. Fakt, że taka jazda naszej seniorki (nie licze Bartka) bysmy i tak nic nie zdziałali, to nie rozumiem jak przy wyniki 10:20 idzie w 6 biegu na Pawliczaka taktyczna w osobie lidera? Przeciez tam wystarczył Woźniak, czy Kasprzak i byłoby w najgorszym wypadku 3:3. Przecież w 9 biegu na polu A był Szczotka i tam powinien iśc taktyk na parę Jensen (b) i Vacul (d). Gdyby tam był Bartek, a powinien byc to skończyloby sie prawdopodobnie 3:3. I w biegach 6 i 9 w najgorszym wypadku mielibysmy 6 pkt, a w układzie "Chomskiego" tych punktow zdobyliśmy 5 i jeszcze w 9 biegu naraziliśmy się na smieszność wystawiając Kildemanda z RT. Gośc zdobył jedyne punkty tylko dlatego, że Protas został na starcie i zbyt dużo czasu stracil na Woźniaku. Po tym przypadkowym pokonaniu rywala (pierwszego od 3 miesiecy) doszło wykluczenie, , a mimo to nasz trener posyła najgorszego seniora z RT. Coś niesamowitego....Niepotrzebne były tez te 3 biegi pod rzad Bartkowiaka, w 3 biegu powinien jechać Karczmarz, chociaz i tak niewiele by to dało.

    Nie mogę też zrozumieć czemu w momencie, kiedy było 28:44 po 12 biegu dlaczego robimy taktyczną i dajemy Kasprzaka, który zawodzi na calej linii i we wcześniejszych biegach wyprzedza zaledwie 1 seniora gospodarzy? Ta sytuacja się powtórzyła z meczu z Wroclawiem, kiedy trener wypuszcza beznajdziejnego Kasprzaka, by ten miał jakąs szanse zarobienia kasy. Może to jakis układ, za wcześniejsze dobre relacje jego córki z Kasprzakiem? Inaczej nie mogę znaleźc logicznego wytlumaczenia dla tej bezmyslnej rezerwy taktycznej.

    A co do sytuacji pomeczowej, Karczmarz przesadził, bo to zawodnik powinien byc w ciąglej gotowości, bo taktyka meczowa zmienia się z kazdym biegiem, tu istotne sa pola startowe, dyspozycja dnia...Tutaj trzeba glowkowac bieg po biegu i żaden szanujacy sie menadzer nie powie zawodnikowi z góry na dwa biegi przed kiedy jedzie...

    Dobrze, że do nas doszedł Frederik Jakobsen. Chłopak jest dużo bardziej utalentowany od jego rowiesnika Hjelmlanda i w przeciwienstwie wlasnie do Hjelmlanda, Ellisa i Risa rokuje na cos wiecej. Ta sytuacja pokazuje dobitnie, że chytry traci 2 razy. Nasz klub nie inwestuje w mlodych zagranicznych 16-18 lat...bo po prostu uważa, że nie ma sensu inwestować kasy. Moim zdaniem to błąd. W tym roku proponowałem Stali, by podpisala dlugoterminowy kontrakt przynajmniej z dwójka z trójki zawodników: Kvech, Chlupac lub Rew. Za 2-3 lata beda to petardy, jednakże nasz klub nie jest zainteresowany inwestowaniem w mlode talenty z zagranicy.

    Ważniejszy jednak od naszego meczu z Lesznem jest inny mecz.W przypadku porażki Lublina z Czewą w zasadzie pozwoli nam to uniknąć baaży. Co ciekawe...jak Falubaz wygra w Grudziądzu, to nam otworzy się minimalna szansa (w przypadku wygranej z Lesznem) na powalczenie nawet o ...play-offy. Mądrzejsi będziemy po piątku. Fakt faktem, do meczu z Lesznem "wesoła ferajna Zmory z jednym rekinem i samymi płotkami"może podejśc nieco na luzie...

    A z takich dwóch nowszych informacji, to doszło ode mnie to, że jeśli Chomski zostanie na przyszły rok w naszym klubie, to Rafał Karczmarz skończy karierę. Dwa..jutro w programie Ostafy ma być "ostra jazda" w stosunku do naszego trenera i do tego jak wpływają powiązania rodzinne na prowadzenie zespołu podczas meczów.
    Ostatnio edytowane przez Przemek ; 31-07-2019 o 22:31

  51. Powrót do góry    #810
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,125
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    "Kariera" to chyba za mocne slowo. Karczmarz poki co to moze skonczyc przygode z zuzlem.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

Strona 18 z 38 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •