Strona 30 z 177 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,306 do 1,350 z 7949

Wątek: Apator Toruń 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1306
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,651
    Kliknij i podziękuj
    7,783
    Podziękowania: 7,381 w 4,351 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1) Toś wymyślił, a konkretnie napisał o generowaniu zysków czy nie napisał?

    2) Mam nieodparte wrażenie, graniczące z pewnością, że w przeciwieństwie do Ciebie mam.
    Oczywiście w temacie sportu żużlowego, bo reszta aspektów twojego życia kompletnie mnie nie interesuje.
    1) No widzisz, dla mnie oczywistym jest, by dazyc do generowania zysku, ale tobie np sie nie podoba jak TV zasila solidnym budzetem kluby.
    2) Niby cie reszta aspektow mojego zycia nie interesuje a na privie odnioslem inne wrazenie.. Bo np ja cie wtedy o prywatne zycie nie pytalem.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  2. Powrót do góry    #1307
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,512
    Kliknij i podziękuj
    5,795
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Twój problem polega na tym, że nie rozumiesz lub udajesz,że nie rozumiesz, że żużel nie może funkcjonować jak sportowy przemysł typu piłki nożnej, F1, europejskiej koszykówki, NHL czy NBA lub nawet twój ulubiony wrestling.
    A niby dlaczego nie może? Właśnie coraz bardziej zaczyna funkcjonować i to będzie dalej postępować.

    Jeszcze wrestlingu się musiał doczepić. Rozumiem, że to, że kiedyś wspomniałem, że chętnie oglądam tę rozrywkę (ostatnio coraz rzadziej) już na zawsze sklasyfikowało mnie jako podczłowieka w twoich oczach

    Jak się bawisz w lekarza, to ja ci mogę napisać, na czym polega twój problem. Chciałbyś przenieść rozwiązania, które funkcjonowały 30- temu, w innej rzeczywistości do dzisiejszych czasów, gdzie nie mają one najmniejszej racji bytu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  3. Powrót do góry    #1308
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    j-rules
    Dobrze się czujesz?

    Sam mi napisałeś, że przez kilka ładnych lat mieszkałeś w moim województwie,
    a teraz wytykasz mi, że na privie a nie na forum zapytałem Cię gdzie konkretnie ,
    bo sam tu nadal mieszkam i byłem ciekaw czy może żyłeś w mojej okolicy.

    Nie odpowiedziałeś, więc nie powtórzyłem pytania szanując twoją prywatność,a Ty mi to wytykasz?

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    A niby dlaczego nie może? Właśnie coraz bardziej zaczyna funkcjonować i to będzie dalej postępować.

    Jeszcze wrestlingu się musiał doczepić. Rozumiem, że to, że kiedyś wspomniałem, że chętnie oglądam tę rozrywkę (ostatnio coraz rzadziej) już na zawsze sklasyfikowało mnie jako podczłowieka w twoich oczach

    Jak się bawisz w lekarza, to ja ci mogę napisać, na czym polega twój problem. Chciałbyś przenieść rozwiązania, które funkcjonowały 30- temu, w innej rzeczywistości do dzisiejszych czasów, gdzie nie mają one najmniejszej racji bytu.
    1) Nie moze, bo nie stoi za nim wielki miliardowy kapitał.
    Funkcjonuje, ale nie dzieki kapitałowi dużych firm tylko dzięki samorządowej kasie,
    To nie daje żadnych szans na rozwój dyscypliny, bo zawsze będzie związane
    z niepewnością kto wygra kolejne wybory i czy sypnie groszem czy nie.
    Co najwyżej może stawki pójdą jeszcze bardziej w górę,
    co spowoduje najprawdopodobniej jeszcze wieksze w rozwarstwieniu klubów i zawodników.

    2) Sam się tym chwaliłeś.

    3) Medycyny w to nie mieszaj, nie prowokuj.
    ...a niby jakie z tych rozwiązań podaję jako sposób na rozwój/uniknięcie upadku tej dyscypliny?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 03-03-2019 o 18:14 Powód: interpunkcja

  4. Powrót do góry    #1309
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,512
    Kliknij i podziękuj
    5,795
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Chwaliłeś xD
    Dzizas, szkoda naprawdę czasu. Ale generalnie masz rację, nic nie proponowałeś, bo w zasadzie jedynie co Ty tutaj robisz to bezustannie stękasz, zrzędzisz i czepiasz się o pierdoły.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  5. Powrót do góry    #1310
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    To kto będzie mielił te punkty za zengote?
    A czy mało razy inni zawodnicy udostępniali podczas kontuzji swój sprzęt swoim zastępcom? Nawet ten dziadzia swego czasu dał motor i haja thorsellowi.
    Nie wiem na ile się wtedy umowili, ale thorsell zrobił zero czym pewnie mocno obciążył budżet unii Tarnów.

    Wszelkie reformy ku lepszemu proponuję zacząć od prezesów nierobów którzy tylko wyciągają ręce po pieniądze im należne wg ich mniemania z miejskiej kasy. Od tych co co roku najchętniej zmieniałaby regulamin byle pod siebie. Od tych co krytykują licytacje o żużlowców a sami biorą w nich udział. Ryba psuje się od głowy. Żużlowiec nadstawia karku, presesine najwyżej czekają taczki i to tylko jak im się
    Idąc tym tropem,klub najwięcej zarobi przegrywając każdy mecz do 15 a jak się da,jeszcze niżej.Przeciez lepiej zapłacić za 15 pkt niż 50.

    To o czym tu dyskutujemy nie ma nic wspólnego z personaliami ,rodzajem prezesa i źródłem finansowania klubów żużlowych a raczej z tym kto i w jaki sposób wypełnia zobowiązania kontaktowe.
    Uwierz, że takiemu Zengocie zwisa skąd prezes weźmie kasę żeby mu zapłacić.
    Prezesowi jednak niekoniecznie zwisa to,że musiał zabulic spora kasę za zawodnika który miał być podstawowym w drużynie a część sezonu spędzi przed TV. Dodatkowo musi się zastanawiać czy nie wyłożyć kolejnych pieniędzy np.ma Milika aby miec jakieś szanse na obrone SE.

    Zreszta skoro przepis o którym wspomniałem nadal obowiązuje,jak pisze polewaczka, sprawa wyjaśniona.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  6. Powrót do góry    #1311
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen
    ...Ale generalnie masz rację, nic nie proponowałeś, bo w zasadzie jedynie co Ty tutaj robisz to bezustannie stękasz, zrzędzisz i czepiasz się o pierdoły.
    To twoje zdanie, masz do niego prawo.
    Mnie pozostaje tylko uśmiechnąć się.
    Mimo wszystko życzę miłego wieczoru.

  7. Powrót do góry    #1312
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,651
    Kliknij i podziękuj
    7,783
    Podziękowania: 7,381 w 4,351 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Idąc tym tropem,klub najwięcej zarobi przegrywając każdy mecz do 15 a jak się da,jeszcze niżej.Przeciez lepiej zapłacić za 15 pkt niż 50.

    To o czym tu dyskutujemy nie ma nic wspólnego z personaliami ,rodzajem prezesa i źródłem finansowania klubów żużlowych a raczej z tym kto i w jaki sposób wypełnia zobowiązania kontaktowe.
    Uwierz, że takiemu Zengocie zwisa skąd prezes weźmie kasę żeby mu zapłacić.
    Prezesowi jednak niekoniecznie zwisa to,że musiał zabulic spora kasę za zawodnika który miał być podstawowym w drużynie a część sezonu spędzi przed TV. Dodatkowo musi się zastanawiać czy nie wyłożyć kolejnych pieniędzy np.ma Milika aby miec jakieś szanse na obrone SE.

    Zreszta skoro przepis o którym wspomniałem nadal obowiązuje,jak pisze polewaczka, sprawa wyjaśniona.
    No wlasnie o to chodzi kingpin. Tak samo mozna napisac, ze jak klub chce zaoszczedzic na wyplatach na przygotowanie do sezonu, to niech nie kontraktuje wcale.
    Wiadomo, ze Zengocie to zwisa. Ale wspomniany przez ciebie prezes ma na ten moment szereg rozwiazan regulaminowych, ktore kryja mu d..e. Zuzlowiec ma mniej a to im jeszcze chcecie zabierac w momencie kontuzji, czyli w czasie, w ktorym gosc nie zarabia a wydaje na leczenie.
    Zgadzam sie, ze zuzlowiec moze sie ubezpieczyc (ja bym tak robil) ale to wlasnie jego sprawa. Tak samo jak sprawa prezesa czy sie tez na swoj sposob ubezpieczyl. Skoro nie chcial, nie mial kasy no to sie mowi po prostu: P.J.Ch.

    edit. Przepis niby istnieje, ale chyba nie ma obowiazku korzystania z jego zapisu? Zobaczymy wiec, kto "ma racje" i jak sie zachowa najbardziej honorowy z prezesow eligi


    Semen - nic nie wyciagam z priva, ot zabawnie wyszlo twoje zwyczajowe patrzenie z góry. Jakis aspekt mojego prywatnego zycia jednak cie interesowal.. Doceniam, ze nie drazyles na priv, bo faktycznie odbilem sie wtedy. Trzeba chyba dac sobie spokoj z probami dyskusji z toba.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  8. Powrót do góry    #1313
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Właśnie poruszyłes inny znany nam aspekt tego calego zuzlowego kur..dołka.
    To żużlowcy są na uprzywilejowane pozycji i mogą na prezesach wymuszać pewne działania lub zaniechanie działań.
    Dlatego taki przepis powinien zniknąć lub być obligatoryjny, bo inaczej kończy się tak jak z Hampelem czyli foch i poszukanie sobie innego klubu.

    Absolutnie nie żałuję zuzlowcom pieniędzy i rozumiem,że oni chcieliby zarobić tyle na ile się umówili,bez względu na okoliczności.
    Od takich sytuacji są jednak ubezpieczenia.
    Nie pamiętam dokładnie na czym się skończyło,ale przecież był temat i nawet groźba strajku że strony zawodników jeśli klub nie przejmie części kosztów z takim ubezpieczeniem związanych.
    Podejrzewam,że zawodnicy i tak koszta związane z takim ubezpieczeniem wliczają w negocjacje z klubem wysokosc kontraktu.
    Oczywiście taki system może obowiązywać jedynie w ligach gdzie są.realnie spore pieniądze do zarobienia,bo takie ubezpieczenie do tanich nie należy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 03-03-2019 o 18:59
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    sth (03-03-2019)

  10. Powrót do góry    #1314
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,816
    Kliknij i podziękuj
    2,863
    Podziękowania: 2,451 w 1,294 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1) EDIT: Wy żyjecie w jakimś wirtualnym świecie, który podsuwają Wam media, głównie TV.
    Nie macie pojęcia jak funkcjonują kluby żużlowe w Polsce, o tych poza granicami naszego grajdołka nie mówiąc.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  11. Powrót do góry    #1315
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,651
    Kliknij i podziękuj
    7,783
    Podziękowania: 7,381 w 4,351 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Właśnie poruszyłes inny znany nam aspekt tego calego zuzlowego kur..dołka.
    To żużlowcy są na uprzywilejowane pozycji i mogą na prezesach wymuszać pewne działania lub zaniechanie działań.
    Dlatego taki przepis powinien zniknąć lub być obligatoryjny, bo inaczej kończy się tak jak z Hampelem czyli foch i poszukanie sobie innego klubu.

    Absolutnie nie żałuję zuzlowcom pieniędzy i rozumiem,że oni chcieliby zarobić tyle na ile się umówili,bez względu na okoliczności.
    Od takich sytuacji są jednak ubezpieczenia.
    Nie pamiętam dokładnie na czym się skończyło,ale przecież był temat i nawet groźba strajku że strony zawodników jeśli klub nie przejmie części kosztów z takim ubezpieczeniem związanych.
    Podejrzewam,że zawodnicy i tak koszta związane z takim ubezpieczeniem wliczają w negocjacje z klubem wysokosc kontraktu.
    Oczywiście taki system może obowiązywać jedynie w ligach gdzie są.realnie spore pieniądze do zarobienia,bo takie ubezpieczenie do tanich nie należy.
    E no z ta grozba strajku to bym nie bral tego tak na serio. Na nasza lige nikt sie nie bedzie obrazal.
    Zuzlowcy wymuszaja nie dlatego, ze system im pozwala, tylko dlatego, ze prezesi sie na to godza.

    Ciagle walkujemy te ubezpieczenia, ale to dziala w dwie strony. Jak nazwac dzialacza, ktory w najlepsiejszej lidze swiata, super profesjonalnej, tworzy sklad na miare w tak kontuzjogennej dziedzinie?
    Wracamy niejako do korzeni kazdej tego typu dyskusji. Dlaczego ci cholerni prezesi nie sa w stanie zrobic gorki w budzecie klubu? Dlaczego sami sie stawiaja w sytucji takiej, ze Zengi lamie noge i klub jeszcze przed startem rozgrywek stoi na krawedzi przepasci podczas porywistego wiatru?

    Wg mnie przepis powinien zniknac i ludzie powinni to zalatwiac miedzy soba.
    Jesli natomiast zawodnicy sie ubezpieczaja i nawet ma to odbicie w kosztach kontraktu >to juz w ogole nie wiem po co dyskutujemy nad problemem, ktorego nie ma<
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  12. Powrót do góry    #1316
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Wlasnie,to o czym piszesz czyli budowanie skladow na miare wiaze sie ze specyfiki tego sportu.
    Gdybysmy mieli 3-4 tak silne finansowo ligii na swiecie jak SE,
    byc moze nie kazdy pchalby sie koniecznie do naszej ligii lub
    zadowolilaby go rola rezerwowego/oczekujacego.
    Podejrzewam,ze i zawodnikow byloby wiecej,bo w tej chwili rozwoj speedwaya,
    biorac pod uwage zaleznosc miedzy zarobkiem a iloscia zawodnikow ,lezy na naszych barkach.
    Dlatego oprocz wizji coraz to bogatszej SE i Nice,trzeba tez spogladac na inne federacje
    i trzymac kciuki za rozwoj zuzla w innych krajach.Bez tego bedzie coraz gorzej.
    Slynne haslo "dlaczego my mamy utrzymywac caly speedway" ktore pojawialo sie
    dosc czesto razem z fochem chocby w temacie rozgrywek LM,jest na dzien
    dzisiejszy bardzo krotkowzroczne.
    Z drugiej strony nasza dominacja finansowa nie ma przelozenia na
    decyzyjnosc w swiatowym zuzlu a szkoda,bo mam wrazenie,ze panowie
    z FIM czy rodzimych federacji mogliby czasami posluchac naszych wlodarzy.
    Nie mialbym tez nic przeciwko temu,zeby coraz wiecej firm polskich chcialo
    sie reklamowac nie tylko na naszym terenie ale np.w Szwecji,Danii,Rosji czy WB.

    Wracajac jednak do skladow.
    W tej chwili tez sa kluby ktore posiadaja wiecej zawodnikow niz miejsc
    w skladzie,ale zaden z tych rezerwowych w praktyce nie zastapi kontuzjowanego
    z podstawowego skladu,z malymi wyjatkami.Klasowych zawodnikow jest zbyt malo.
    Dlatego nawet takiego Zengote , ktory przeciez asem zadnym nie jest,ciezko
    bedzie zastapic.Da sie oczywisice ( np.Milik i Lambert od 8 ).Do tego dochodza rozne
    ograniczenia regulaminowe wiec trzeba kombinowac jak kon pod gore
    i wydawac kolejne pieniadze.

    Nawet jak ubezpieczenia sa,temat istnieje,bo zuzlowcy chcieliby miec ciastko i zjesc ciastko,wiec
    ciezko to zalatwiac miedzy soba,majac dwa warianty do wyboru.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 04-03-2019 o 06:58
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #1317
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,651
    Kliknij i podziękuj
    7,783
    Podziękowania: 7,381 w 4,351 postach
    Bo czesc klubow korzysta z dobrych juniorow jako rezerwowych. Ale to jest tez element ich polityki wlasnie, ich zabezpieczenia.
    zawodnikow jest malo. Ale tylko "gwiazdorskie" zarobki beda sie przyczyniac do zwiekszania ich ilosci. No bo jesli nie to, to nie wiem co by sie moglo przyczynic.
    Na pewno nie obowiazek "wychowywania" licencji typu 125, 250...
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  14. Powrót do góry    #1318
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,442
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,478 w 955 postach
    Czy organizatorzy n.p. NHL martwili się rozwojem hokeja w Burkina Faso i czy brak zależności od "miedzynarodowych federacji" im przeszkodził? Owszem, kilka lat temu rozgrywki zawieszono na okres kilku miesięcy z powodu strajku zawodników, ale problem został rozwiązany na drodze kompromisu między pracodawcami a pracownikami i cyrk kręci się dalej, wystarczy czasem rzucić okiem, są telewizje i pełne trybuny bez miejskich dotacji. Nie wiem po co naszym włodarzom jakiś FIM? Czy w tym bantustanie nie można żyć bez dyrektyw z Moskwy, albo jak teraz z Brukseli i Tel Avivu? Niech FIM sobie robi swoje kadłubowe mistrzostwa, a zawodnicy sami decydują gdzie im się opłaca jechać.

    W Anglii rozwiązano problem składów na styk poprzez większa elastyczność, u nas natomiast próbuje się na siłę utrzymywać system pańszczyźniany. Ja nie widzę niedoboru zawodników, umierania żużla. Właśnie ruszyła liga we Francji. Nie będzie Doyla, Holdera pojedzie Kościuch czy inny Kościalniak, a w niższych ligach jakiś kozak z Argentyny. Jak trzeba to wszyscy pojadą na jednym silniku od Miedziaka.

  15. Powrót do góry    #1319
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,796
    Kliknij i podziękuj
    533
    Podziękowania: 2,121 w 1,476 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta

    W Anglii rozwiązano problem składów na styk poprzez większa elastyczność, u nas natomiast próbuje się na siłę utrzymywać system pańszczyźniany. Ja nie widzę niedoboru zawodników, umierania żużla. Właśnie ruszyła liga we Francji. Nie będzie Doyla, Holdera pojedzie Kościuch czy inny Kościalniak, a w niższych ligach jakiś kozak z Argentyny. Jak trzeba to wszyscy pojadą na jednym silniku od Miedziaka.
    Rozpędziłeś się nadmiernie z tym jednym silnikiem.
    Dzisiaj każda firma (zawodnik) ma własny sprzęt i rzadko kiedy, komukolwiek pożycza. Przyczyny wiadome. Kozak z Argentyny przyjedzie chętnie do Polski, ale tylko ze względu na to, jak wygląda żużel w Polsce. Kibice, zainteresowanie mediów, ale przede wszystkim pieniądze. Nie byłoby kasy w polskim żużlu, nie byłoby kolejki chętnych. By utrzymać jakiś przyzwoity poziom, zawodnik musi inwestować, trenować, trzymać dietę itd. Inaczej byłaby to jedynie liga amatorów, a nie o to chodzi.
    PS
    Mimo pieniędzy w polskim żużlu, to i tak jest problem znaleźć, jakiegokolwiek gramotnego nastolatka do żużla. Od kilku dobrych lat są problemy z jakimikolwiek juniorami w klubach, rodzynki zdarzają się rzadko. Co byłoby, gdyby mieli jeździć jak jeszcze w latach 80-tych, za sławę i czpkę śliwek?
    Ostatnio edytowane przez noc ; 04-03-2019 o 14:12

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    kingpin (04-03-2019)

  17. Powrót do góry    #1320
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Czy organizatorzy n.p. NHL martwili się rozwojem hokeja w Burkina Faso i czy brak zależności od "miedzynarodowych federacji" im przeszkodził?
    Pewnie sie nie martwia.
    My tez nie powinismy sie martwic o rozwoj zuzla w Burkina Faso.

    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Nie wiem po co naszym włodarzom jakiś FIM? Czy w tym bantustanie nie można żyć bez dyrektyw z Moskwy, albo jak teraz z Brukseli i Tel Avivu? Niech FIM sobie robi swoje kadłubowe mistrzostwa, a zawodnicy sami decydują gdzie im się opłaca jechać.
    Oho,wstajemy z kolan.
    Jest dobrze.

    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    W Anglii rozwiązano problem składów na styk poprzez większa elastyczność, u nas natomiast próbuje się na siłę utrzymywać system pańszczyźniany. Ja nie widzę niedoboru zawodników, umierania żużla. Właśnie ruszyła liga we Francji. Nie będzie Doyla, Holdera pojedzie Kościuch czy inny Kościalniak, a w niższych ligach jakiś kozak z Argentyny. Jak trzeba to wszyscy pojadą na jednym silniku od Miedziaka.
    W Anglii niech najpierw rozwiaza problem prestizu rozgrywek,sponsorow i telewizji.
    Poki ich rozgrywki beda tak rozbudowane,nic sie nie zmieni i coraz bardzej ta liga bedzie zmierzala w kierunku polamatorskiej.
    Tam juz nawet sms-ami zrywaja kontrakty.

    Jak ta wieksza elestycznosc ma polegac na tym,ze dzis Doyle jedzie w barwach Torunia a jutro Wroclawia,to za takie igrzyska podziekuje.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 04-03-2019 o 14:22
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #1321
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,442
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,478 w 955 postach
    Dziś Toruń, jutro Swindon, pojutrze Hallstavik, a w sobotę jakiś podwórkowy turniej o złote kalesony prezesa FIM, dla mnie żadna różnica i tak cześciej zmienia kevlar niż skarpetki, a na MA bywa jedynie przelotem. Kilka stron wcześniej napisałeś, że nazwiska nie mają znaczenia, będzie wynik to będzie frekwencja, zatem bez jednego wybrednego widza mniej senator dałby radę.

    A z Anglii bym nie drwił, bo tam się właśnie wyłącznie dzięki sponsorom i telewizji ta żużlowa karuzela kręci. Ciekawe, czy "zawodowiec" Paalovara już dostał zaległą kasę z Krakowa, czy też dotacja na igrzyska plus jeszcze pod Wawel nie dotarła, bo prezes nawet smsów nie odbiera.

  19. Powrót do góry    #1322
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,878
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,660 w 990 postach
    Dziś odbył się pierwszy trening a jutro chłopaki mają się już ze sobą poscigac.
    Maja byc WSZYSCY krajowi zawodnicy prócz Holty.
    Póki co zaslyszalem, że najlepszy na razie na torze był Daniel Kaczmarek

  20. Powrót do góry    #1323
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,584
    Kliknij i podziękuj
    1,785
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    to Kaczmarek nie jezdzi gdzie indziej? gubie się
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  21. Powrót do góry    #1324
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,489
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    Mistrz treningu zamykający manetkę na widok atakującego rywala.

  22. Powrót do góry    #1325
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Dziś Toruń, jutro Swindon, pojutrze Hallstavik, a w sobotę jakiś podwórkowy turniej o złote kalesony prezesa FIM, dla mnie żadna różnica i tak cześciej zmienia kevlar niż skarpetki, a na MA bywa jedynie przelotem. Kilka stron wcześniej napisałeś, że nazwiska nie mają znaczenia, będzie wynik to będzie frekwencja, zatem bez jednego wybrednego widza mniej senator dałby radę.

    A z Anglii bym nie drwił, bo tam się właśnie wyłącznie dzięki sponsorom i telewizji ta żużlowa karuzela kręci. Ciekawe, czy "zawodowiec" Paalovara już dostał zaległą kasę z Krakowa, czy też dotacja na igrzyska plus jeszcze pod Wawel nie dotarła, bo prezes nawet smsów nie odbiera.
    Nie wiem czy nie rozumiesz czy moze spodobalo Ci sie trollowanie.
    Pierwszy darles jape,ze Get Well stracil tozsamosc a teraz cos na wzor goscia z Anglii Ci sie marzy.
    Dosc chwiejny jestes w pogladach,byleby wyszlo na Twoje.

    Takie zaklinanie rzeczywistosci jednak nie uzdrowi speedwaya na Wyspach.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    lego (04-03-2019)

  24. Powrót do góry    #1326
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,816
    Kliknij i podziękuj
    2,863
    Podziękowania: 2,451 w 1,294 postach
    tą metodą Pawełek mógłby na co dzień spełniać się u kochanki pod Jasną Górą, wracając co jakiś czas do znienawidzonej żony
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  25. Powrót do góry    #1327
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,512
    Kliknij i podziękuj
    5,795
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Goście to lipa, która bardzo mocno niszczy brytyjski system. Ale dowolność transferów w trakcie sezonu, a nie jakieś durne okna transferowe to by nie było złe.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    polewaczka (04-03-2019)

  27. Powrót do góry    #1328
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,442
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,478 w 955 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    tą metodą Pawełek mógłby na co dzień spełniać się u kochanki pod Jasną Górą, wracając co jakiś czas do znienawidzonej żony
    No szkoda, że tylko w Anglii. Nie musielibyście się z nim męczyć przez cały zeszły sezon, tylko Termos wymieniłby go w trakcie na jakiegoś rozwodnika i cnota pozostałaby zachowana.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 04-03-2019 o 20:47

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Frank_Drebin (04-03-2019)

  29. Powrót do góry    #1329
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Dziś odbył się pierwszy trening a jutro chłopaki mają się już ze sobą poscigac.
    Maja byc WSZYSCY krajowi zawodnicy prócz Holty.
    Póki co zaslyszalem, że najlepszy na razie na torze był Daniel Kaczmarek
    Nie zgodzę się, ten trening wyglądał jakby pan żużlowiec Kosciuch przyjechał pokazać chłopakom po licencji jak luki pokonywać. Poza tym z wiatrem każdy szybki ( poza naszymi juniorami zapasowymi rzecz jasna, w ogóle liczą na nich w klubie czy oni są na sztukę ? ) . Ludzi sporo, zaskakująco dużo, więcej niż chodzi na treningi punktowane.
    Ale były plotki o starszym Holderze, więc nie ma się co dziwić.
    Chyba że to euforia spowodowana wywaleniem Pawełka.

  30. Powrót do góry    #1330
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Ktos wywalil Pawla czy moze zdecydowal o odejsciu?
    Ciekawe jak dlugo bedziecie robic z niego ofiare.
    Takich zuzlowcow co wszystko zwalali na innych bylo juz w historii troche.
    Oby Pawel wrocil to przyzwoitego poziomu,bo stac go na to.
    Jednak rownie dobrze nadal moze uzalac sie wraz z kibicami nad soba
    a to najszybsza droga do calkowitej marginalizacji i kozaczenia w 2 lidzie,gdzie wlasnie
    zaczal ponownie straszyc Hlib.

    Pawel zamiast pytac sie Miedziaka jak jest w Czestochowie,mogl zapytac Kosciucha
    co zrobic aby nie bac sie Holty.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    lego (05-03-2019)

  32. Powrót do góry    #1331
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 68 w 47 postach
    A Holta to co? Jakieś guru?
    Pawełek przez Was był kochany i uwielbiany - byłem na meczu i słyszałem jak Wy go szanujecie.

    Takiego Holtę to mam wrażenie, że gdyby coś zrobił Miedziakowi czy Pawełkowi to na taczce do Bydgoszczy byście go wywieźli. Holta tak się panoszy po Toruniu? Dla mnie niepojęte. Paweł nie ważne w jakiej formie by nie był, to nie powinien dawać się jakiemuś Holcie...

  33. Powrót do góry    #1332
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,442
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,478 w 955 postach
    Rysiek to co prawda nie Mordel Jerzy, ale u młodych ma poważanie, lepiej nie wchodzić mu w tor jazdy.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dosc chwiejny jestes w pogladach,byleby wyszlo na Twoje.
    Vice versa. Forum to miejsce wymiany poglądów, w końcu i nam się udało.

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Póki co zaslyszalem, że najlepszy na razie na torze był Daniel Kaczmarek
    Jednak z tymi goścmi nie byłby wcale taki zły pomysł. Kolejny młody zdolny jeździeć SGP, ale najwidoczniej nie miał okazji zapytać o radę Kościucha.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 05-03-2019 o 10:12

  34. Powrót do góry    #1333
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,813
    Kliknij i podziękuj
    591
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Rysiek to co prawda nie Mordel Jerzy, ale u młodych ma poważanie, lepiej nie wchodzić mu w tor jazdy.

    Ciekawie się zacznie robić jak mu Kościuch będzie wchodzić w drogę. Przy takim autorytecie jaki ma Frątczak może być spory burdel w drużynie. Zresztą już widzę tych chętnych do pierdzenia w stołek w trakcie meczu. Doyle, Iversen czy Holta raczej takiej funkcji nie przewidują, stary Holder po tylu latach nie bedzie stał w parkingu a młody nie po to wypchnął ze składu ostatniego wychowanka aby teraz czekać na swoja szansę. Tak więc słaby Kościuch to może byc zbawienie dla tej druzyny, bo inaczej trzeba będzie zmówić wiecej ochroniarzy w parkingu.

  35. Powrót do góry    #1334
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Holta jak zawsze lubi przechodzić rehabilitację w Toruniu nie jestem pewien czy on się zbierze
    i pojeździ w tym roku, jakieś wątpliwości musiały być jak na początku mówiło się o składzie na styk
    a później ratowaliśmy się Kościuchem.

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi koot za jego przydatny post!

    polewaczka (05-03-2019)

  37. Powrót do góry    #1335
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,813
    Kliknij i podziękuj
    591
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Holta jak zawsze lubi przechodzić rehabilitację w Toruniu nie jestem pewien czy on się zbierze
    i pojeździ w tym roku, jakieś wątpliwości musiały być jak na początku mówiło się o składzie na styk
    a później ratowaliśmy się Kościuchem.
    Z tego co było słychac jak wyglądały negocjacje z Kościuchem to raczej żadnych wątpliwości co do jazdy Holty w tym sezonie nie było. Zwyczajnie górę wzięła "zwycięska" taktyka nadmiaru seniorów w składzie.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta

    Pawel zamiast pytac sie Miedziaka jak jest w Czestochowie,mogl zapytac Kosciucha
    co zrobic aby nie bac sie Holty.
    Widocznie wolał odejść do drużyny gdzie nie bedzie musiał się bac kolegi z drużyny. Zresztą jak Pan Właściciel powiedział nie pasował mu tutejszy format.

  38. Powrót do góry    #1336
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ktos wywalil Pawla czy moze zdecydowal o odejsciu?
    Ciekawe jak dlugo bedziecie robic z niego ofiare.
    Takich zuzlowcow co wszystko zwalali na innych bylo juz w historii troche.
    Oby Pawel wrocil to przyzwoitego poziomu,bo stac go na to.
    Jednak rownie dobrze nadal moze uzalac sie wraz z kibicami nad soba
    a to najszybsza droga do calkowitej marginalizacji i kozaczenia w 2 lidzie,gdzie wlasnie
    zaczal ponownie straszyc Hlib.

    Pawel zamiast pytac sie Miedziaka jak jest w Czestochowie,mogl zapytac Kosciucha
    co zrobic aby nie bac sie Holty.

    Nie ma to jak doszukiwać się ironii w każdym zdaniu. Ktoś w ogóle po Pawle rozpacza? Nie miał prawa tu zostać, i nie został, nie w takiej dyspozycji, nie było żadnego argumentu do pozostania Pawełka.
    A że publicznie wyrażał chęć pozostania, to można stwierdzić że został z klubu wyrzucony (czy tam dostał propozycję oczekującego/ walki o skład z przegranej pozycji, to jest to samo), bardzo zresztą słusznie.
    Ostatnio edytowane przez 1marcin60 ; 05-03-2019 o 14:07

  39. Powrót do góry    #1337
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,813
    Kliknij i podziękuj
    591
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Doyle po sezonie 2015 tez został wyrzucony i wielu twierdziło że słusznie. Jednak z perspektywy kilku lat wiemy, że była to jedna z gorszych decyzji transferowych. W 2016 w finale z Doylem zamiast Vaculika byłoby dużo łatwiej i pewnie taniej.

    Nie wiem jakie Paweł osiągnie wyniki w tym sezonie, ale przewiduje że w Częstochowie będą zadowoleni z tego transferu.

  40. Powrót do góry    #1338
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,878
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,660 w 990 postach
    Oooo Cierniak dziś jeździ. Czyżby jakieś pierwsze przymiarki?

  41. Powrót do góry    #1339
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,651
    Kliknij i podziękuj
    7,783
    Podziękowania: 7,381 w 4,351 postach
    w ramach przygarniecia Kaczmarka zalatwili treningi Cierniakowi
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  42. Powrót do góry    #1340
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Oooo Cierniak dziś jeździ. Czyżby jakieś pierwsze przymiarki?
    Podpisany we Wro na 3 lata więc nie bardzo.

  43. Powrót do góry    #1341
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Doyle po sezonie 2015 tez został wyrzucony i wielu twierdziło że słusznie. Jednak z perspektywy kilku lat wiemy, że była to jedna z gorszych decyzji transferowych. W 2016 w finale z Doylem zamiast Vaculika byłoby dużo łatwiej i pewnie taniej.

    Nie wiem jakie Paweł osiągnie wyniki w tym sezonie, ale przewiduje że w Częstochowie będą zadowoleni z tego transferu.
    Czysto teoretycznie tak, tylko że z perspektywy czasu można stwierdzić "za Vaculika" bo wyglądał słabo. A przypominam, że nie było dylematu Vaculik-Doyle, tylko Doyle-Holder. Doyle raczej nie pojechałby lepszych PO niż Holder w 2016 roku.
    A i nie wiadomo jakby potoczyła się kariera Jasona gdyby został u nas. Fajnie że wrócił, ale nie ma co dramatyzować w kategoriach bardzo złej decyzji, gdyby został za Hancocka, czy Vaculika byłoby pewnie dużo lepiej, ale nie było chyba osoby w 2015 roku która z dwójki Hancock Doyle wybrałaby tego drugiego. Z Cieślakiem na czele, który dostał Doyle'a bo mu sprzątnęli Hancocka.

  44. Powrót do góry    #1342
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,878
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,660 w 990 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    Podpisany we Wro na 3 lata więc nie bardzo.
    Tez mysle, iz to zwykle podbijanie ceny. Zreszta my mamy juz Kielbase Kamila.

  45. Powrót do góry    #1343
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    Podpisany we Wro na 3 lata więc nie bardzo.
    Od kiedy laduje we Wrocku?
    Ostatnio w wywiadzie stwierdzil,ze tylko zapasc finansowa w Unii moze spowodowac opuszczenie Tarnowa.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Powrót do góry    #1344
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,651
    Kliknij i podziękuj
    7,783
    Podziękowania: 7,381 w 4,351 postach
    nie wiem jak junior, ale senior Cierniak moze zupelnie inaczej definiowac zapasc finansowa Tarnowa niz my
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  47. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (05-03-2019), kingpin (05-03-2019)

  48. Powrót do góry    #1345
    Użytkownik Awatar peper
    Dołączył
    24-11-2012
    Postów
    438
    Kliknij i podziękuj
    123
    Podziękowania: 201 w 102 postach
    Byl ktos dzisiaj na stadionie ?
    Jakas krotka relacja ?

  49. Powrót do góry    #1346
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  50. Powrót do góry    #1347
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,774
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,340 w 706 postach
    Cytat Zamieszczone przez peper Zobacz posta
    Byl ktos dzisiaj na stadionie ?
    Jakas krotka relacja ?
    Jeździli w lewo. Krócej już nie potrafię
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  51. Powrót do góry    #1348
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Z tego co było słychac jak wyglądały negocjacje z Kościuchem to raczej żadnych wątpliwości co do jazdy Holty w tym sezonie nie było. Zwyczajnie górę wzięła "zwycięska" taktyka nadmiaru seniorów w składzie.

    .


    Ja zawsze szukam drugiego dna

  52. Powrót do góry    #1349
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Nie ma to jak doszukiwać się ironii w każdym zdaniu. Ktoś w ogóle po Pawle rozpacza? Nie miał prawa tu zostać, i nie został, nie w takiej dyspozycji, nie było żadnego argumentu do pozostania Pawełka.
    A że publicznie wyrażał chęć pozostania, to można stwierdzić że został z klubu wyrzucony (czy tam dostał propozycję oczekującego/ walki o skład z przegranej pozycji, to jest to samo), bardzo zresztą słusznie.
    Za pozostaniem Holdera tez nie bylo od przynajmniej 3 lat zadnego argumentu a jednak zostawal.

    Nie wiem jak wygladaly negocjacje z Pawlem i czy w ogole jakies byly,ale po fiasku rozmow
    z potencjalnymi wzmocnieniami,nie widzialem zadnego argumentu przemawiajacgo za pozbyciem sie Pawla.
    Jedynie oczekiwania jednej lub drugiej strony,brak chemii miedzy Fratczakiem a Pawlem.
    Najbardziej prawdopodobna wersja jest chec ze strony Pawla gwarancji startowych,na co nasi nie chcieli sie zgodzic.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  53. Powrót do góry    #1350
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Paweł słabej dyspozycji powinien najpierw szukać u siebie nie w braku chemii bo z Gajeś tak samo na niego się uwziął

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •