Strona 116 z 177 PierwszyPierwszy ... 1666106114115116117118126166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,176 do 5,220 z 7949

Wątek: Apator Toruń 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #5176
    Stały bywalec Awatar adsiz
    Dołączył
    17-04-2014
    Postów
    968
    Kliknij i podziękuj
    93
    Podziękowania: 201 w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez KS_FALUBAZ Zobacz posta
    Trzeba się cieszyć ze chce dawać dalej kasę .
    Jeżeli JF przekonał go do swoich racji ze składem to nie jest jeszcze z nim tak zle
    Pytanie czy w Toruniu jest żużel po Termińskim? Bo jeżeli tak to nie ma na co czekać. Obecnie to negatyw w kwestii sportowej i jak widać nie tylko.. Mógłby się senatorek uderzyć w pierś i przyznać, że trzeba praktycznie wywrócić wszystko do góry nogami albo przynajmniej nie odzywać...

  2. Powrót do góry    #5177
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez adsiz Zobacz posta
    Pytanie czy w Toruniu jest żużel po Termińskim? Bo jeżeli tak to nie ma na co czekać. Obecnie to negatyw w kwestii sportowej i jak widać nie tylko.. Mógłby się senatorek uderzyć w pierś i przyznać, że trzeba praktycznie wywrócić wszystko do góry nogami albo przynajmniej nie odzywać...
    Wg mnie wszystko zaczęli wywracać dwa lata temu a teraz dokończyli ....
    Oczywiście nie znam człowieka ale jezeli ktoś go jest w stanie przekonać do oddania wychowanków ( praktycznie ostatnich ) to myślę że oprócz tego ze daję kase ma bardzo małą wiedze ... teraz trzeba sobie zadać pytanie czy to dobrze czy żle.
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  3. Powrót do góry    #5178
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    może problem nie jest w terminskim tylko w bliskich doradcach np. kruźyński

  4. Powrót do góry    #5179
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Z kolej ja słyszałem,że Holder z drugim obcokrajowcem sypali naszym cukier do baku i dlatego odeszli.
    Podobno trwa sledztwo majace ujawnic kto im sypie w Częstochowie.

    Sorry Lauda,ale poziom abstrakcji w Twoim poście jest tak wielki,za nawet nie wiem co o tym myśleć.
    Toromistrz ma dopasowywać ścieżki do każdego zawodnika z osobna,? Serio?
    Zawsze myślałem,że to zawodnik ma.sie.dopasowac do toru a nie odwrotnie.
    Nie naśladuj swoimi wypowiedziami pewnego Pana z plecaczkiem bo Ci to nie wychodzi.

    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Ale buc na Nice nie zbierzemy składu bo jak wieść niesie, Kosciuch czyta nasz wątek i uwierzył w te bzdury że nadaje się do ekstraligi������
    Nie zdziw się jak Kościuch za rok zostanie w klubie ekstraligowym i będzie średnio robił po 4-8 pkt
    Ostatnio edytowane przez Lauda ; 02-07-2019 o 19:15

  5. Powrót do góry    #5180
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Czy jako fan zespołu możesz mi powiedzieć,
    czy w tle, za muzykami,widać zamek krzyżacki w Gniewie?
    Kurcze nie mam pewności, ale wygląda że to rzeczywiście jest Gniew.

  6. Powrót do góry    #5181
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Z Termosem zupełnie jak z Trumpem. Obaj powinni mieć bana na media społecznościowe.

  7. Powrót do góry    #5182
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cała sprawa nie jest pewnie tak dwukolorowa jak nam się zdaje.
    Senator doszedł do konkretnych jak na polskie warunki pieniądzy, osiągnął jakieś wyznaczone cele finansowe czy polityczne-umówmy się -nieosiągalne dla znakomitej większości z nas.
    Jednak w sporcie wyszła klapa.
    To co skutkowało w innych dziedzinach, nie zagrało tutaj w ogóle.
    Nieznajomość uwarunkowań, brak umiejętności odnalezienia się w tym dziwnym środowisku. Nie wiem. Sądząc po biegunce myślowej jaką wciąż uprawia, on nie wie tego też. Szarpie się jak słoń w składzie porcelany w momentach, gdy najwięcej ugrałby ciszą.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi yahata za jego przydatny post!

    Awkop (03-07-2019)

  9. Powrót do góry    #5183
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    jak juz myslisz, ze siedzisz w goownie po uszy, to wychodzi Przemek i mowi, co mysli. Tak, zebys mial pewnosc.

    Adrian powinien wiedziec, ze ma to po nim splynac, jego ojciec i on sam byli w tym klubie kiedy pan Przemek zuzel znal z wiejskiej drogi. Jedno jest pewne, Termos zbudowal dwoch zawodnikow na mecz Wlokniarz Cz. - Reast in Peace Torun. Ten z bidonem uzna, ze znowu wrocil na wlasciwe tory. Cieslaczek sie powinien uczyc.

    p.s. Termos mogl sie "odezwac" ustami rzecznika prasowego, bo ten ich klub ma rzecznika. I trzech trenerow ma
    Ostatnio edytowane przez lego ; 02-07-2019 o 20:44
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  10. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi lego za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (02-07-2019), kingpin (02-07-2019), yahata (02-07-2019)

  11. Powrót do góry    #5184
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lauda Zobacz posta
    Nie naśladuj swoimi wypowiedziami pewnego Pana z plecaczkiem bo Ci to nie wychodzi.
    Nie wiem co mi wychodzi a co nie.
    Wiem za to,ze bardziej idiotycznej proby wytlumaczenia odejscia Pawla i Adriana
    niz twoja z tym torem,Holderem i tym drugim obcym,nie czytalem nigdy.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #5185
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie wiem co mi wychodzi a co nie.
    Wiem za to,ze bardziej idiotycznej proby wytlumaczenia odejscia Pawla i Adriana
    niz twoja z tym torem,Holderem i tym drugim obcym,nie czytalem nigdy.
    To może powiesz nam dlaczego odszedł najpierw Adrian a potem Paweł ? Znasz powód ?

  13. Powrót do góry    #5186
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,816
    Kliknij i podziękuj
    594
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie wiem co mi wychodzi a co nie.
    Wiem za to,ze bardziej idiotycznej proby wytlumaczenia odejscia Pawla i Adriana
    niz twoja z tym torem,Holderem i tym drugim obcym,nie czytalem nigdy.
    Nie wiem jakie były powody odejścia tych zawodników, ale od czasu wielkiego "poszukiwania atutu własnego toru" czyli od nastania Gajewskiego, stagnacja to jest najlepsze co zawodników reguralnie trenujacych na Motoarenie spotyka. Najczęściej jest to regres. Więc moze tor jakos się tam przyczynił do decyzji. Chociaż dzisiaj już chyba większość widzi gdzie jest przyczyna. Chociaż pisza artykuły że właściciel jest fajny sie go pozna, no ale nie wszyscy je czytaja.

    Kingpin, do kogo teraz Przedpełski ma się zgłosić ze skargą, że go zmieniali a on przecież ma gwarancje startów w kontrakcie?

  14. Powrót do góry    #5187
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    - stawka 4000 zł netto za miesiąc. Pracuje w klubie od 8:00 do 16:00 gdzieś w biurze, na stadionie (mógłbym nawet zostawać po godzinach kiedy trzeba oraz przychodzić czasem na weekendy - również w niedzielę z tym, że +400 zł płatne za weekendy)

    - przestaje się udzielać na forum - przestaje również podawać typy kto wygra a kto przegra

    - jeżeli trzeba załatwię 3 kumpli, którzy ten stadion tak wybronują...
    A do Falubazu przyszedłbyś za podobną stawkę? Mamy słabowatego managera, byłbyś jak znalazł. Połączenie wodne jest (via Wisła, Kanał Bydgoski, Noteć, Warta i Odra, lądujesz na obrzeżu granic miasta- w Cigacicach!), mógłbyś kajakiem na weekendy jeźdz..., znaczy pływać, jak to Lublinie macie w zwyczaju. ale są warunki:
    -musisz!! udzielać się na forum, nijak nie wyobrażam już sobie Twojej nieobecności, braku Twoich wpisów
    -nikogo nie załatwisz, ani żadnych kumpli, ani obcych, ani nikogo innego
    To tyle.

  15. Powrót do góry    #5188
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Nie wiem jakie były powody odejścia tych zawodników, ale od czasu wielkiego "poszukiwania atutu własnego toru" czyli od nastania Gajewskiego, stagnacja to jest najlepsze co zawodników reguralnie trenujacych na Motoarenie spotyka. Najczęściej jest to regres. Więc moze tor jakos się tam przyczynił do decyzji. Chociaż dzisiaj już chyba większość widzi gdzie jest przyczyna. Chociaż pisza artykuły że właściciel jest fajny sie go pozna, no ale nie wszyscy je czytaja.

    Kingpin, do kogo teraz Przedpełski ma się zgłosić ze skargą, że go zmieniali a on przecież ma gwarancje startów w kontrakcie?
    Nie znam się na intrygach w klubie tak jak wy, wie ciężko mi powiedzieć dlaczego Adrian i Paweł odeszli.
    Może faktycznie Holder nakazał toromistrzowi teleportowac ścieżki po których jeździli w miejsce gdzie jeździ on i ten drugi obcokrajowiec.
    Przemyślałem to na spokojnie i dochodzę do wniosku, że to bardzo możliwe.

    Nie wiem co Paweł ma w kontrakcie, ale ścieżki w Częstochowie i na innych stadionach, też mu chyba Holder zasypal.
    Wiec lepiej podpowiedz Pawlowi,do kogo ma napisac skarge,ze jednak dosc kiepsko wyglada to jego odbudowanie
    po odejsciu z niszczacego jego karierie Torunia.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 03-07-2019 o 06:18
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Powrót do góry    #5189
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Termos na Gali w Warszawie mówił że GW Toruń zdobędzie DMP w tym roku... także jego wypowiedzi należy traktować z przymrużeniem oka.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  17. Powrót do góry    #5190
    Użytkownik
    Dołączył
    25-07-2013
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 122 w 63 postach
    Ta buta odstrasza nie tylko zawodników ale i sponsorów,kłóci srodowisko.Smiesza mnie te historie jakoby Laguta czy Kołodziej byli na widelcu przed sezonem,pewnie byli ale do gry wchodził senator i z budżetem jaki jest wybierał tańszych ale "rokujacych" a już najlepiej takich dla których EA to marzenie i sami dopłaca aby w niej jeździć.

    Bardzo często słyszymy,że jest on właścicielem toruńskiego klubu,to była dla niego wartość nadrzedna,to go wywindowała do polityki.To nie jest sprawiedliwe i fair,właścicielem Apatora jesteśmy my kibice,pokolenia które to budowały,to historia i tradycja.Senator posiada co najwyżej 100% udziałów w projekcie Get Well.

    Słowa które mówi choć prawdziwe są głupie i nie na miejscu,pokazują,że nie liczy się dla niego klub.Ma w rękach zabawkę i robi z nią co chce.Idac tą drogą może być jeszcze gorzej.Gdzie jest miasto?Czy oni nie widzą ile złego to przynosi?
    Obecnie bez znaczenia czy będziemy w 1 czy 2 lidze,kibice chcą wreszcie sportu w sporcie.

  18. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kibic01 za jego przydatny post!

    Lauda (03-07-2019), Malin017 (03-07-2019), alex40 (03-07-2019), orlosep (03-07-2019)

  19. Powrót do góry    #5191
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta

    Kiedy byly?
    No oczywiście, że w Misiu 1980...
    !Adrian walcz!

  20. Powrót do góry    #5192
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez kibic01 Zobacz posta
    Bardzo często słyszymy,że jest on właścicielem toruńskiego klubu,to była dla niego wartość nadrzedna,to go wywindowała do polityki.To nie jest sprawiedliwe i fair,właścicielem Apatora jesteśmy my kibice,pokolenia które to budowały,to historia i tradycja.Senator posiada co najwyżej 100% udziałów w projekcie Get Well.
    Tu się zgodzę z Kingpinem. Zawsze bawi mnie jak pojedyncze jednostki przypisują sobie zasługi budowania kilkudziesięcioletniej tradycji i historii tylko dla tego, że 5 razy w sezonie kupią bilet na mecz. Póki co bardziej właścicielem jest jednak Termos, którzy łoży na to największy hajs.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Falubaz (03-07-2019)

  22. Powrót do góry    #5193
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez KS_FALUBAZ Zobacz posta
    Wg mnie wszystko zaczęli wywracać dwa lata temu a teraz dokończyli ....
    Oczywiście nie znam człowieka ale jezeli ktoś go jest w stanie przekonać do oddania wychowanków ( praktycznie ostatnich ) to myślę że oprócz tego ze daję kase ma bardzo małą wiedze ... teraz trzeba sobie zadać pytanie czy to dobrze czy żle.
    Moim zdaniem ta "kasa" termosowa to też spory mit. Oczywiście nie dowiemy się dokładnie, kto, co , ile i gdzie ale gość na krezusa mi nigdy nie wyglądał.

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Z Termosem zupełnie jak z Trumpem. Obaj powinni mieć bana na media społecznościowe.
    Jest jedna zasadnicza różnica: Trump jest skuteczny.
    !Adrian walcz!

  23. Powrót do góry    #5194
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 116 w 85 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    1. Nie pamiętam lat 1990/1995 w żużlu. Mój żużel zaczął się od Torunia od 2007 chyba z tego co pamiętam. Więc do mnie i moich kolegów z mojego pokolenia to nie takie teksty kolego. Przyszła zupełnie nowa fala, dużo młodzieży do Lublina. Tamtych czasów nie pamiętam i nie mam nawet z kim o tamtych czasach pogadać jeżeli chodzi o Lublin.
    Robert Danos nic mi nie mowi nawet.
    2. Nie mówiłem nigdzie, że się utrzymaliśmy na 100%. Do końca będziemy walczyć o utrzymanie/baraże/pewnym miejscem w ekstralidze z Toruniem/Stalą
    Taka ciekawostka, jak jeździsz na wyjazdy i będziesz w Grudziądzu, to obok stadionu jest ulica im. Roberta Dadosa. Był to wybitny Lublinianin, który większość kariery spędził w Grudziądzu. Dla naszego miasta jest legendą na miarę Billego Hamila. Dla mnie historią, którą znam tylko z opowieści. Moja narzeczona poznała go prywatnie i stwierdziła, że jest poje**ny.

  24. Powrót do góry    #5195
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Tu się zgodzę z Kingpinem. Zawsze bawi mnie jak pojedyncze jednostki przypisują sobie zasługi budowania kilkudziesięcioletniej tradycji i historii tylko dla tego, że 5 razy w sezonie kupią bilet na mecz. Póki co bardziej właścicielem jest jednak Termos, którzy łoży na to największy hajs.
    No to niech kładzie przy pustych trybunach.
    PS. Ile kładzie Termos na klub? Sam jestem ciekaw. bo jakoś po jego majątku nie wnioskuję, by był drugim Karkosikiem.
    !Adrian walcz!

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    orlosep (03-07-2019)

  26. Powrót do góry    #5196
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach

  27. Powrót do góry    #5197
    Stały bywalec Awatar almitagro
    Dołączył
    30-03-2005
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 4 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez kibic01 Zobacz posta
    Ta buta odstrasza nie tylko zawodników ale i sponsorów,kłóci srodowisko.Smiesza mnie te historie jakoby Laguta czy Kołodziej byli na widelcu przed sezonem,pewnie byli ale do gry wchodził senator i z budżetem jaki jest wybierał tańszych ale "rokujacych" a już najlepiej takich dla których EA to marzenie i sami dopłaca aby w niej jeździć.

    Bardzo często słyszymy,że jest on właścicielem toruńskiego klubu,to była dla niego wartość nadrzedna,to go wywindowała do polityki.To nie jest sprawiedliwe i fair,właścicielem Apatora jesteśmy my kibice,pokolenia które to budowały,to historia i tradycja.Senator posiada co najwyżej 100% udziałów w projekcie Get Well.

    Słowa które mówi choć prawdziwe są głupie i nie na miejscu,pokazują,że nie liczy się dla niego klub.Ma w rękach zabawkę i robi z nią co chce. Idac tą drogą może być jeszcze gorzej.Gdzie jest miasto?Czy oni nie widzą ile złego to przynosi?
    Obecnie bez znaczenia czy będziemy w 1 czy 2 lidze,kibice chcą wreszcie sportu w sporcie.
    Miasto? Miasto ma to w dupie. Daje na klub 600 000 rocznie. Bierze z powrotem za wynajem stadionu 1 200 000 rocznie. Dla porównania: Częstochowa (miasto) daje 6 000 000 rocznie na klub. Nie bierze za stadion nic. Jeśli jeszcze raz przeczytam, żeby "oddać" klub kibicom albo miastu, będzie to chyba ostatnia wizyta na tym forum. Rozumiem, że nie każdy zdaje sobie sprawę jak wielką krzywdę brakiem elementarnego wsparcia dla toruńskiego żużla zrobiło miasto, ale wiem również że myślenie ma przyszłość, zatem gorąco zachęcam: zacznijmy myśleć zamiast komentować posty Właściciela, pisać brednie o wywaleniu Holderów etc, etc. Ludzie, to nie klub zawinił nie zatrudniając Laguty, Protasiewicza czy Dudka. Samorządy ich miast wykładają potężne pieniądze na kontrakty a nasz nie. I to się nie zmieni. Chcecie zrobić coś dobrego jako kibice? Wywrzyjcie na tyle skuteczną presję na Prezydencie Zaleskim i MOSiRze, by odstąpili od opłat za MotoArenę. Ten 1mln (1/3 budżetu drużyny w 1 lidze?) może zmienić skład dość znacząco i zdecydować o ewentualnym szybkim powrocie do elity. Miasto nie potrafi gospodarować Motoareną od początku jej istnienia, znalazło sobie dojną krowę, która wlewa 1mln rocznie do jego budżetu i ma spokój. Wciąż wydaje się Wam, że problemem jest Właściciel?

  28. Powrót do góry    #5198
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Czewa daje 6 baniek na żużel? Serio?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  29. Powrót do góry    #5199
    Użytkownik Awatar CKMik
    Dołączył
    18-09-2008
    Postów
    342
    Kliknij i podziękuj
    401
    Podziękowania: 71 w 41 postach
    ostatnio z tego co wiem to były 3 banki, a nie żadne 6...

  30. Powrót do góry    #5200
    Użytkownik Awatar wujek_sam
    Dołączył
    23-05-2009
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    118
    Podziękowania: 49 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez almitagro Zobacz posta
    Miasto? Miasto ma to w dupie. Daje na klub 600 000 rocznie. Bierze z powrotem za wynajem stadionu 1 200 000 rocznie. Dla porównania: Częstochowa (miasto) daje 6 000 000 rocznie na klub. Nie bierze za stadion nic. Jeśli jeszcze raz przeczytam, żeby "oddać" klub kibicom albo miastu, będzie to chyba ostatnia wizyta na tym forum. Rozumiem, że nie każdy zdaje sobie sprawę jak wielką krzywdę brakiem elementarnego wsparcia dla toruńskiego żużla zrobiło miasto, ale wiem również że myślenie ma przyszłość, zatem gorąco zachęcam: zacznijmy myśleć zamiast komentować posty Właściciela, pisać brednie o wywaleniu Holderów etc, etc. Ludzie, to nie klub zawinił nie zatrudniając Laguty, Protasiewicza czy Dudka. Samorządy ich miast wykładają potężne pieniądze na kontrakty a nasz nie. I to się nie zmieni. Chcecie zrobić coś dobrego jako kibice? Wywrzyjcie na tyle skuteczną presję na Prezydencie Zaleskim i MOSiRze, by odstąpili od opłat za MotoArenę. Ten 1mln (1/3 budżetu drużyny w 1 lidze?) może zmienić skład dość znacząco i zdecydować o ewentualnym szybkim powrocie do elity. Miasto nie potrafi gospodarować Motoareną od początku jej istnienia, znalazło sobie dojną krowę, która wlewa 1mln rocznie do jego budżetu i ma spokój. Wciąż wydaje się Wam, że problemem jest Właściciel?
    Zapomniałeś dodać o zyskach dla klubu z GP, które organizuje Miasto

  31. Powrót do góry    #5201
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez almitagro Zobacz posta
    Chcecie zrobić coś dobrego jako kibice? Wywrzyjcie na tyle skuteczną presję na Prezydencie Zaleskim i MOSiRze, by odstąpili od opłat za MotoArenę. Ten 1mln (1/3 budżetu drużyny w 1 lidze?) może zmienić skład dość znacząco i zdecydować o ewentualnym szybkim powrocie do elity. Miasto nie potrafi gospodarować Motoareną od początku jej istnienia, znalazło sobie dojną krowę, która wlewa 1mln rocznie do jego budżetu i ma spokój. Wciąż wydaje się Wam, że problemem jest Właściciel?
    Miasto płaci za GP, a wpływy są dla Klubu. Tu jest największe wsparcie Miasta.
    Co do pomocy, którą dostaje taka Czewa, Lublin, pewnie Rybnik nie ma to porównania, ale zawsze jest to znaczącą suma.
    Na Nice budżet dzięki m.in Miastu powinien być wystarczająco wysoki do awansu.

  32. Powrót do góry    #5202
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    1. Nie pamiętam lat 1990/1995 w żużlu. Mój żużel zaczął się od Torunia od 2007 chyba z tego co pamiętam. Więc do mnie i moich kolegów z mojego pokolenia to nie takie teksty kolego. Przyszła zupełnie nowa fala, dużo młodzieży do Lublina. Tamtych czasów nie pamiętam i nie mam nawet z kim o tamtych czasach pogadać jeżeli chodzi o Lublin.
    Robert Danos nic mi nie mowi nawet.
    2. Nie mówiłem nigdzie, że się utrzymaliśmy na 100%. Do końca będziemy walczyć o utrzymanie/baraże/pewnym miejscem w ekstralidze z Toruniem/Stalą
    Cytat Zamieszczone przez ZszywaczGKM Zobacz posta
    Taka ciekawostka, jak jeździsz na wyjazdy i będziesz w Grudziądzu, to obok stadionu jest ulica im. Roberta Dadosa. Był to wybitny Lublinianin, który większość kariery spędził w Grudziądzu. Dla naszego miasta jest legendą na miarę Billego Hamila. Dla mnie historią, którą znam tylko z opowieści. Moja narzeczona poznała go prywatnie i stwierdziła, że jest poje**ny.
    Ja prdl. Nie twierdzę, że żeby interesować się żużlem, trzeba być omnibusem - no ale to tak samo jakbym ja nie wiedział, kim jest Jarosław Szymkowiak albo że w Zielonej jeździło dwóch rodzimych gorzowiaków w XXI wieku

    Dados idealnie wpisywał się w charakterystykę tego sportu jeszcze przed jego "ubiznesowieniem". Jeździł kapitalnie, na torze bał się niewielu rzeczy, szybko stał się idolem, razem z MŚ stanowił o sile Grudziądza, co szybko odbiło się w życiu poza torem. Historie o jego ciemnych sprawkach i zachowaniach rodem z GTA były tajemnicą poliszynela. Mówiła o tym cała kibicowska Polska i musiało się to skończyć źle - zostawił żonę i córkę.

    Nawiasem pisząc, od jakiejś dekady nie kojarzę ani jednej historii o samobójstwie żużlowca. Ostatnim był chyba Matej Ferjan. Nie wiadomo, czy oznacza to wzrost samoświadomości i częstszą współpracę z lekarzami od mózgu, czy może to własnie zrobienie z żużla biznesu ma większe znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez sobotch ; 03-07-2019 o 10:30

  33. Powrót do góry    #5203
    Stały bywalec Awatar almitagro
    Dołączył
    30-03-2005
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 4 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez wujek_sam Zobacz posta
    Zapomniałeś dodać o zyskach dla klubu z GP, które organizuje Miasto
    Nie zapomniałem. Znam te kwoty "zysku" i świadomie pominąłem ten temat wiedząc ile kosztuje organizacja GP.
    Tak, Czewa daje 6mln i nie jest osamotnionym samorządem w PL, który daje podobne pieniądze na żużel na klub ekstraligowy.
    Napiszę wprost: Sportowe Fakty, to nie jest rzetelne źródło informacji. Jeśli czytacie wywiady na portalach żużlowych, potem stek bzdur pojawia się na forum. I na odwrót: uprawiając TU komedię, macie parafrazę w mediach internetowych. Praktycznie nie ma w Polsce żadnego dziennikarza, który zna na tyle dobrze sytuację klubu żużlowego od środka, by napisać rzetelnego news'a. A wypowiedzi Prezesów, Trenerów, Managarów, Redaktorów Canal+/Eleven to utarte formuły. To co ciekawe i najistotniejsze rzadko wypływa na wierzch.

  34. Powrót do góry    #5204
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez almitagro Zobacz posta
    Nie zapomniałem. Znam te kwoty "zysku" i świadomie pominąłem ten temat wiedząc ile kosztuje organizacja GP.
    Tak, Czewa daje 6mln i nie jest osamotnionym samorządem w PL, który daje podobne pieniądze na żużel na klub ekstraligowy.
    Napiszę wprost: Sportowe Fakty, to nie jest rzetelne źródło informacji. Jeśli czytacie wywiady na portalach żużlowych, potem stek bzdur pojawia się na forum. I na odwrót: uprawiając TU komedię, macie parafrazę w mediach internetowych. Praktycznie nie ma w Polsce żadnego dziennikarza, który zna na tyle dobrze sytuację klubu żużlowego od środka, by napisać rzetelnego news'a. A wypowiedzi Prezesów, Trenerów, Managarów, Redaktorów Canal+/Eleven to utarte formuły. To co ciekawe i najistotniejsze rzadko wypływa na wierzch.
    Rozumiem, że Ty to wiesz?? To czego inni nie wiedzą

  35. Powrót do góry    #5205
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez almitagro Zobacz posta
    Nie zapomniałem. Znam te kwoty "zysku" i świadomie pominąłem ten temat wiedząc ile kosztuje organizacja GP.
    Tak, Czewa daje 6mln i nie jest osamotnionym samorządem w PL, który daje podobne pieniądze na żużel na klub ekstraligowy.
    Napiszę wprost: Sportowe Fakty, to nie jest rzetelne źródło informacji. Jeśli czytacie wywiady na portalach żużlowych, potem stek bzdur pojawia się na forum. I na odwrót: uprawiając TU komedię, macie parafrazę w mediach internetowych. Praktycznie nie ma w Polsce żadnego dziennikarza, który zna na tyle dobrze sytuację klubu żużlowego od środka, by napisać rzetelnego news'a. A wypowiedzi Prezesów, Trenerów, Managarów, Redaktorów Canal+/Eleven to utarte formuły. To co ciekawe i najistotniejsze rzadko wypływa na wierzch.
    No to skoro posiadasz tyle inside'rskiej wiedzy, podziel się z maluczkimi szerząc kaganek oświaty i podaj konkretne kwoty.
    Ile kosztuje GP? Jakis jest zysk? Chętnie się dowiemy, by nie powielać głupot.
    !Adrian walcz!

  36. Powrót do góry    #5206
    Stały bywalec Awatar almitagro
    Dołączył
    30-03-2005
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 4 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Miasto płaci za GP, a wpływy są dla Klubu. Tu jest największe wsparcie Miasta.
    Co do pomocy, którą dostaje taka Czewa, Lublin, pewnie Rybnik nie ma to porównania, ale zawsze jest to znaczącą suma.
    Na Nice budżet dzięki m.in Miastu powinien być wystarczająco wysoki do awansu.
    Jeszcze raz napiszę: znam te kwoty. Tu nie ma żadnego wsparcia. Masz błędne informacje.

    Czewa, Lublin, Rybnik, Grudziądz, ZIELONA GÓRA!, Leszno...tu leją się pieniądzę z samorządów.
    Toruń jest najbardziej wyoutowanym ośrodkiem z żużlowej ektraligi w kontekście wsparcia miejskiego.
    Po przejęciu klubu przez Unibax (przecież sponsor "bogaty" to zapłaci ze swojego), miasto nie wspiera finansowo klubu. Wpływ do jego kasy jest równy dotacji na żużel.
    Pamiętacie nasz upadek? Czy miasto chciało wyłożyć pieniądze w tak trudnym momencie? Nie. Gdyby nie przejęcie klubu przez Romana Karkosika, bylibyśmy w miejscu dzisiejszej Bydgoszczy. Albo w ogóle by nas nie było.

  37. Powrót do góry    #5207
    Użytkownik Awatar rotapa
    Dołączył
    19-11-2015
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    161
    Podziękowania: 91 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez CKMik Zobacz posta
    ostatnio z tego co wiem to były 3 banki, a nie żadne 6...
    wszystko się zgadza. Nie od dziś wiadomo, że jak w Czewie mówią 6 to dają 3.

  38. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi rotapa za jego przydatny post!

    Buszmen (03-07-2019), dede (03-07-2019), lego (03-07-2019)

  39. Powrót do góry    #5208
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,783
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,347 w 710 postach
    Cytat Zamieszczone przez almitagro Zobacz posta
    Miasto? Miasto ma to w dupie. Daje na klub 600 000 rocznie. Bierze z powrotem za wynajem stadionu 1 200 000 rocznie./..../ Jeśli jeszcze raz przeczytam, żeby "oddać" klub kibicom albo miastu, będzie to chyba ostatnia wizyta na tym forum. Rozumiem, że nie każdy zdaje sobie sprawę jak wielką krzywdę brakiem elementarnego wsparcia dla toruńskiego żużla zrobiło miasto, ale wiem również że myślenie ma przyszłość, zatem gorąco zachęcam: zacznijmy myśleć zamiast komentować posty Właściciela, pisać brednie o wywaleniu Holderów etc, etc. Ludzie, to nie klub zawinił nie zatrudniając Laguty, Protasiewicza czy Dudka. Samorządy ich miast wykładają potężne pieniądze na kontrakty a nasz nie. I to się nie zmieni. Chcecie zrobić coś dobrego jako kibice? Wywrzyjcie na tyle skuteczną presję na Prezydencie Zaleskim i MOSiRze, by odstąpili od opłat za MotoArenę. Ten 1mln (1/3 budżetu drużyny w 1 lidze?) może zmienić skład dość znacząco i zdecydować o ewentualnym szybkim powrocie do elity. Miasto nie potrafi gospodarować Motoareną od początku jej istnienia, znalazło sobie dojną krowę, która wlewa 1mln rocznie do jego budżetu i ma spokój. Wciąż wydaje się Wam, że problemem jest Właściciel?
    Motoarena była budowana tak naprawdę tylko dla żużla - można się spierać, czy kosztowała 90, czy 135 milionów, ale tak czy inaczej jeżeli "mają" z tego w mieście 500 tys. zł zysku rocznie to widać, że Motoarena teoretycznie zwróci się za jakieś 200-300 lat I jak tzw. Miasto nie interesuje się żużlem skoro wpakowało w ten stadion 10, czy 15% swojego budżetu rocznego? To ogromna inwestycja...
    To klub powinien wypracowywać zyski, pozyskiwać sponsorów, a nie dostawać lekką rączką 3-4-5 mln złotych jak to się dzieje w innych miastach, bo to jest paranoja i patologia. I tak a propos - warto popatrzeć ilu jest sponsorów prezentowanych na murawie i na trybunach i porównać to z tym co kiedyś było. Może jest mnie i dają więcej, ale, ale, ale... warto się i nad tym zastanowić.
    I można tu dodać to o czym ktoś już pisał - i SGP się dzieje, i jakieś ubezpieczenia pewno po drodze, a inne polityczne kwestie też...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  40. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    Buszmen (03-07-2019), orlosep (03-07-2019)

  41. Powrót do góry    #5209
    Stały bywalec Awatar almitagro
    Dołączył
    30-03-2005
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 4 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Motoarena była budowana tak naprawdę tylko dla żużla - można się spierać, czy kosztowała 90, czy 135 milionów, ale tak czy inaczej jeżeli "mają" z tego w mieście 500 tys. zł zysku rocznie to widać, że Motoarena teoretycznie zwróci się za jakieś 200-300 lat I jak tzw. Miasto nie interesuje się żużlem skoro wpakowało w ten stadion 10, czy 15% swojego budżetu rocznego? To ogromna inwestycja...
    To klub powinien wypracowywać zyski, pozyskiwać sponsorów, a nie dostawać lekką rączką 3-4-5 mln złotych jak to się dzieje w innych miastach, bo to jest paranoja i patologia. I tak a propos - warto popatrzeć ilu jest sponsorów prezentowanych na murawie i na trybunach i porównać to z tym co kiedyś było. Może jest mnie i dają więcej, ale, ale, ale... warto się i nad tym zastanowić.
    I można tu dodać to o czym ktoś już pisał - i SGP się dzieje, i jakieś ubezpieczenia pewno po drodze, a inne polityczne kwestie też...
    Inna kwestia Morciasz: w pozostałych ośrodkach Miasto przebija kontrakty swoimi pieniędzmi. Normalnie Grudziądz czy Zieloną Górę nie byłoby stać na Lagutę, Dudka, Protasiewicza czy Pedersena przy obecnym wsparciu sponsorskim w tychże jednostkach, a przyznasz że choćby Falubaz marketingowo wyznacza pewne trendy i działa prężnie. Uwierz, pieniądze sponsorów to 1/4 budżetu klubu w Zielonej czy Grudziądzu. "Przepłacanie" zawodników pieniędzmi miejskimi trwa w najlepsze, a tych brakuje w Toruniu.
    Motoarena jest miejska a klub ma walczyć o to, by się zwróciła inwestycja Miastu? Słuchaj, gdyby w magistracie zasiadali młodzi ludzie po studiach (nie dziwię się im, że nie chcą pracować za 2300 netto), specjaliści od social mediów, eventów etc...MotoArena zwróciłaby się w 5 lat. Jest inaczej. Nieskruszony Beton.

  42. Powrót do góry    #5210
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez almitagro Zobacz posta
    Jeszcze raz napiszę: znam te kwoty. Tu nie ma żadnego wsparcia. Masz błędne informacje.
    Oświeć mnie jak nie ma wsparcia jak Miasto przekazuje licencję na GP, którą wcześniej opłaciło!, czyli pakiety reklamowe oraz bilety idą na konto Klubu.
    To że wychodzi tego coraz mniej to inna sprawa, ale Klub jest realnie na plusie dzięki Miastu.

  43. Powrót do góry    #5211
    Stały bywalec Awatar atrock92
    Dołączył
    18-05-2018
    Postów
    870
    Kliknij i podziękuj
    290
    Podziękowania: 110 w 84 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Ja prdl. Nie twierdzę, że żeby interesować się żużlem, trzeba być omnibusem - no ale to tak samo jakbym ja nie wiedział, kim jest Jarosław Szymkowiak albo że w Zielonej jeździło dwóch rodzimych gorzowiaków w XXI wieku

    Dados idealnie wpisywał się w charakterystykę tego sportu jeszcze przed jego "ubiznesowieniem". Jeździł kapitalnie, na torze bał się niewielu rzeczy, szybko stał się idolem, razem z MŚ stanowił o sile Grudziądza, co szybko odbiło się w życiu poza torem. Historie o jego ciemnych sprawkach i zachowaniach rodem z GTA były tajemnicą poliszynela. Mówiła o tym cała kibicowska Polska i musiało się to skończyć źle - zostawił żonę i córkę.

    Nawiasem pisząc, od jakiejś dekady nie kojarzę ani jednej historii o samobójstwie żużlowca. Ostatnim był chyba Matej Ferjan. Nie wiadomo, czy oznacza to wzrost samoświadomości i częstszą współpracę z lekarzami od mózgu, czy może to własnie zrobienie z żużla biznesu ma większe znaczenie.
    a ogór?
    pomidor

  44. Powrót do góry    #5212
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 68 w 47 postach
    Co do wsparcia miasta zgodzę się, Częstochowa i Lublin z tego tytułu mają ogromną przewagę nad innymi ośrodkami. Dalej jest chyba tylko Wrocław, Zielona...
    Toruń fajne miasto, piękne miasto i daje naprawde malutko dla klubu. Nie wiem czym jest to związane? W sumie macie tutaj piłkę ręczną na wysokim poziomie, kosza, Elana mogła awansować na spokojnie - może na to kasa idzie z miasta?
    Słyszałem też, że w Toruniu spore bezrobocie, aczkolwiek miasto mega przyjazne i fajne. Gdyby nie Termos moim zdaniem byłoby krucho.

    We Włókniarzu dochodzi fajny sponsor, ForBet, a u nas w Lublinie potężne zaplecze kasiory od Grupy Azoty. A i tak Tarnów podobno dostaje więcej od Azotów kasy (Tarnów jest bardziej rozpoznawalny w żużlu od Lublina, stąd tam pompują kasę)

    Powiem więcej, w Lublinie tak to wszystko obecnie się ładnie kręci, na stadiony ciągną tłumy, że jeżeli Lublin utrzyma Ekstraligę to Grupa Azoty da więcej kasy, oraz miasto wyłoży jeszcze więcej od tego co dało teraz.
    Do tego do drzwi puka bogata Bogdanka, która również chce wyłożyć sporą kasę
    Nam wystarczy jeden mocny sponsor: Grupa Azoty; jeżeli dojdzie jeszcze Bogdanka to kasy będzie na 4 Tajskich, z tym że to nie takie proste - zawodnik musi chcieć, oraz są również inne uwarunkowania.
    W ostatnim okienku dużo zawodników nam odmówiło, ponieważ Lublin dla nich był niepewnym ośrodkiem, nie wiedzieli nic o płynności finansowej, o naszym ośrodku - dla nich była to egzotyka.
    Po tym sezonie może sporo się zmienić i wielu żużlowców może czekać przed gabinetem u Kępy za kontraktami.

    Kibice robią swoje, nie plują, nie gwiżdza na gości, tylko skandują nazwiska przeciwników, biją im brawa nawet po przegranych czy wygranych spotkaniach
    Marketing robi swoje, działa idealnie w Lublinie i w okolicach.
    Sponsorzy są bardzo zadowoleni - nie ma burd, nie ma wyzwisk, panuje rodzinna atmosfera, goście przyjezdni są zadowoleni - to zwiększa popyt na sponsorów i sponsorzy sami zaczynają pukać do drzwi

    Toruń w pierwszej kolejności powinien powrócić do nazwy Apator lub nawet Unibax i wyzbyć się tego Get Wella.

  45. Powrót do góry    #5213
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez almitagro Zobacz posta
    Inna kwestia Morciasz: w pozostałych ośrodkach Miasto przebija kontrakty swoimi pieniędzmi. Normalnie Grudziądz czy Zieloną Górę nie byłoby stać na Lagutę, Dudka, Protasiewicza czy Pedersena przy obecnym wsparciu sponsorskim w tychże jednostkach, a przyznasz że choćby Falubaz marketingowo wyznacza pewne trendy i działa prężnie. Uwierz, pieniądze sponsorów to 1/4 budżetu klubu w Zielonej czy Grudziądzu. "Przepłacanie" zawodników pieniędzmi miejskimi trwa w najlepsze, a tych brakuje w Toruniu.
    Motoarena jest miejska a klub ma walczyć o to, by się zwróciła inwestycja Miastu? Słuchaj, gdyby w magistracie zasiadali młodzi ludzie po studiach (nie dziwię się im, że nie chcą pracować za 2300 netto), specjaliści od social mediów, eventów etc...MotoArena zwróciłaby się w 5 lat. Jest inaczej. Nieskruszony Beton.
    Abstrahując już od zasadności dotowania zawodowych klubów żużlowych przez samorządy: poważnie uważasz, że dotowanie projektu biznesowego i własności POlityka jednoznacznie opowiadającego się po odpowiedniej stronie barykady i jednoznacznie popierającego określone środowiska, antagonizującego nawet lokalne środowisko - czy uważasz, że takie dotowanie jest w interesie samorządu? Dlaczego samorząd ma jawnie dotować jego prywatny biznes?
    !Adrian walcz!

  46. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Buszmen (03-07-2019), Morciasz (03-07-2019)

  47. Powrót do góry    #5214
    Użytkownik Awatar wujek_sam
    Dołączył
    23-05-2009
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    118
    Podziękowania: 49 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Abstrahując już od zasadności dotowania zawodowych klubów żużlowych przez samorządy: poważnie uważasz, że dotowanie projektu biznesowego i własności POlityka jednoznacznie opowiadającego się po odpowiedniej stronie barykady i jednoznacznie popierającego określone środowiska, antagonizującego nawet lokalne środowisko - czy uważasz, że takie dotowanie jest w interesie samorządu? Dlaczego samorząd ma jawnie dotować jego prywatny biznes?
    Oczywiście, że nie powinien i tego nie robi. Toruń wydaje ogromne pieniądze na szeroko pojęty sport (czołówka krajowa) ale nie koniecznie na żużel. Dlatego raczej nie mamy szans konkurować z klubami z ogromnym wsparciem miejskim. Wygląda na to, że pójdziemy drogą Bydgoszczy i trochę się pobujamy w niższych ligach.

  48. Powrót do góry    #5215
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Zaraz tu wyjdzie, że GKM to dla nas potentat finansowy

  49. Powrót do góry    #5216
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Zaraz tu wyjdzie, że GKM to dla nas potentat finansowy
    Pewnie nie, ale 2,5 bańki piechotą nie chodzi.
    Pewnie za sam ten hajs można Łagutę i Pawlickiego zakontraktować a MOŻE i coś jeszcze zostanie.
    Do tego sporo dorzuci Stelmet (inwestycja w mieście - nie wierzę, że bez związku) i już można jakiś szkielet drużyny mieć.
    !Adrian walcz!

  50. Powrót do góry    #5217
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,592
    Kliknij i podziękuj
    1,786
    Podziękowania: 1,364 w 806 postach
    musicie zrozumieć, że jest różnica między takim Grudziądzem, który jest dziurą zabitą dechami i nie słynie z niczego, a Toruniem, gdzie mamy np. Skyway, UMK, wiele dyscyplin na przyzwoitym poziomie (teraz kosz), ogrom turystów, Radio Maryja

    a taki Grudziądz z czego słynie? Olimpia Grudziądz i długo nic

    jak miasto jedyne z czym się kojarzy to z jakimś sportem, to samorządy dają ogromny hajs na ten sport, żeby chociaż było w tej materii głośno o mieście w kraju

    jakby żużel zdechł w Zielonej Górze to tragedia ogromna, miasto traci potężną wizytówkę
    jak w Toruniu to część by się przejęła, ale żyło by się dalej, wizerunek miasta by nie zdechł jak zdechła mysz

    tyle z mojej strony
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  51. Powrót do góry    #5218
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    żeby te miasta jeszcze bogate, zadbane były
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  52. Powrót do góry    #5219
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,783
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,347 w 710 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    Toruń w pierwszej kolejności powinien powrócić do nazwy Apator lub nawet Unibax i wyzbyć się tego Get Wella.
    Myślę, że powrót do TKM Toruń by też pasował - bo ten skrót na dwa sposoby można wytłumaczyć - Toruński Klub Motocyklowy oraz Teraz ..... My
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  53. Powrót do góry    #5220
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez almitagro Zobacz posta
    Inna kwestia Morciasz: w pozostałych ośrodkach Miasto przebija kontrakty swoimi pieniędzmi. Normalnie Grudziądz czy Zieloną Górę nie byłoby stać na Lagutę, Dudka, Protasiewicza czy Pedersena przy obecnym wsparciu sponsorskim w tychże jednostkach, a przyznasz że choćby Falubaz marketingowo wyznacza pewne trendy i działa prężnie. Uwierz, pieniądze sponsorów to 1/4 budżetu klubu w Zielonej czy Grudziądzu. "Przepłacanie" zawodników pieniędzmi miejskimi trwa w najlepsze, a tych brakuje w Toruniu.
    Tu lezy clue problemu,dlatego nie ma u nas Laguty,bo prezydent Grudziadza dolozyl ile trzeba i nas przebil,ale w sumie to na barkach wlasciciela lezy zabezpieczenie budzetu.
    Terminski sie z tego wywiazuje,bo nie slychac o zadnych zaleglosciach,ale pewnego progu nie przeskoczy.
    Pisalismy o tym juz jakis czas temu.
    Problem z nim polega na tym ,ze niestety nie potrafi sprowadzic wiekszej ilosci sponsorow aby przebic oferty innych.
    Zgodze sie,ze o to latwno nie jest,ale niestety obciaza to jego konto,tym bardziej ,ze wiedzac jaka jest sytuacja,moglby przestac pajacowac w mediach
    wieszczac jakies medale czy wrecz walke o DMP.

    Tak jak przypuszczalem,Chris chce zostac.
    W Nice powinien byc liderem.
    Tylko co z wychowankami?
    Wroca i zastana znowu zasypane sciezki?
    Dramat.

    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Zaraz tu wyjdzie, że GKM to dla nas potentat finansowy
    Mozna twierdzic,ze GKM przy nas to bidak,ale wtedy musisz uwierzysz Ostafinskiemu,ze ich budzet wynosi 5,5 banki.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •